یکشنبه, ۴ اسفند, ۱۳۹۸ / 23 February, 2020
زایمان طبیعی
روش‌های کنترل درد زایمان
پارسینه / ۶ ساعت قبل / وبگردی
روش‌های کنترل درد زایمان
شاید برای شما جالب باشد که بدانید بدن انسان در حالت عادی توانایی تحمل ۴۵ واحد درد را دارد این در حالی است که یک مادر، هنگام زایمان طبیعی به طور متوسط ۵۷ واحد درد تحمل می‌کند که این درد معادل شکستن همزمان ۲۰ استخوان بدن است.
  بارداری  زایمان  پارسی خبر
کاهش درد زایمان طبیعی با راهکار‌های آسان
پارسینه / ۱۷ ساعت قبل / وبگردی
کاهش درد زایمان طبیعی با راهکار‌های آسان
درد زایمان و راه‌های کاهش این درد برای خیلی از خانم‌های باردار چندان روشن نیست، اما راه‌های زیادی برای کاهش درد زایمان وجود دارد که میتوان آن‌ها را انتخاب کرد. نکته اینجاست که از هفته چهلم بارداری باید منتظر درد‌های زایمان باشید. هرچند بهتر است پیش از زمان زایمان چند راه کاهش درد زایمان طبیعی داشته باشید تا در زمان زایمان هر کدام به کارتان آمد استفاده کنید.
  درد زایمان  پارسی خبر  زایمان طبیعی
صاف و تخت شدن شکم فقط در ۲ هفته + روش
پارسینه / ۲۹ ساعت قبل / وبگردی
صاف و تخت شدن شکم فقط در ۲ هفته + روش
شاید یکی از سریع‌ترین رو راحت‌ترین روش‌های خانگی و طبیعی صاف شدن شکم بعد از زایمان و... آن هم تنها در ۱۴ روز مصرف نوعی آبمیوه است که هیچ جایی در سبد غذایی ما ندارد.
  تناسب اندام  لاغری  کاهش وزن  پارسی خبر
پارسینه / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / وبگردی
نسخه بوعلی سینا برای افزایش شیر مادر
مادرانی که بعد از زایمان شیر کافی برای فرزند خود ندارند می‌توانند با روش‌های طبیعی و مصرف گیاهان دارویی شیر خود را افزایش دهند.
  شیرمادر  زیره  طب سنتی
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
از «ایدز» نترسیم، آزمایش بدهیم و با «ایدز» زندگی کنیم
گروه اجتماعی| متولیان سلامت بر این باورند که پیشگیری بهتر از درمان است. این باور که همواره توسط مسوولان وزارت بهداشت توصیه شده، به این معناست که در صورت رعایت توصیه‌های پیشگیرانه و خودمراقبتی برای مصون ماندن از ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها، هزینه‌ای که باید از سبد خانوار برای درمان و بازتوانی صرف شود، در مسیر افزایش کیفیت زندگی خانواده به کار خواهد آمد. اچ‌آی‌وی یا ایدز یکی از بیماری‌های ویروسی است که تنها راه پیشگیری از ابتلا به آن، پیشگیری و خودمراقبتی است؛ پیشگیری از رفتارهای پرخطر در مصرف مواد مخدر و پیشگیری از رفتارهای پرخطر در روابط جنسی. ایدز، سندرم نقص ایمنی اکتسابی Acquired immune deficiency syndrome است که به دنبال ورود ویروس HIV از طریق رفتارهای پرخطر …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / ...
بیمارستان آتیه همدان آماده پذیرش بیماران خارجی است
مرضیه کولانی : مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی همدان گفت: با بهره‌برداری از بخش بین‌المللی بیمارستان آتیه همدان، این مرکز آماده پذیرش بیماران خارجی و جذب گردشگر سلامت است.علیرضا صفری در حاشیه بهره برداری از بخش لندری بیمارستان آتیه همدان در جمع خبرنگاران افزود: با تمهیدات انجام شده این بیمارستان به عنوان آزمونه بخش لندری کشور انتخاب شده است.وی در خصوص بخش آی.پی.دی (IPD) یا بیماران بین‌الملل بیمارستان آتیه همدان نیز بیان کرد: با توجه به سیاست‌های کشور تصمیم گرفتیم بخش پذیرش بیماران بین الملل را از کشورهای عراق، عمان و قطر فعال کنیم.صفری اضافه کرد: استان همدان جزء ۱۲ استانی بود که برای این مهم با توجه به امکانات انتخاب شد و در حال حاضر این بخش با هفت اتاق ویژه با تمامی امکانات ضروری برای بیماران …
پارسینه / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / وبگردی
پاره شدن کیسه آب چطور ممکن است؟
 دکتر نسرین زارع‌پور، متخصص زنان و زایمان، به سوال خانم‌ها درباره زمان پاره شدن کیسه آب پاسخ می‌دهد. نشانه‌های پاره شدن کیسه آب پاره شدن کیسه آب در سنین مختلف بارداری اتفاق می‌افتد و اگر در زمان غیر از کامل شدن جنین صورت بگیرد عواقبی خواهد داشت. از نشانه‌های پارگی کیسه آب می‌توان به خروج ناگهانی مایع آبکی و یا نشت مایعی آبکی، رقیق و بی رنگ که گاهی زرد کهربایی است و در بعضی موارد سبز رنگ است اشاره کرد. این رنگ سبز مایع آبکی ممکن است در اثر مدفوع کردن جنین باشد. البته بعضی خانم‌های باردار زمانی که کیسه آبشان پاره می‌شود تصور می‌کنند آبی که از آن‌ها خارج می‌شود ادرار است.تفاوت کیسه آب و ترشحات واژنی خانم‌های باردار گاهی آب ناشی از پاره شدن کیسه آب را با ترشحات واژنی اشتباه می‌گیرند. مادران باردار …
رتبه اول کاهش زایمان سزارین در بیمارستان تامین اجتماعی کردستان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / ...
رتبه اول کاهش زایمان سزارین در بیمارستان تامین اجتماعی کردستان
مدیر درمان تامین اجتماعی استان کردستان گفت: بیمارستان تامین اجتماعی سنندج و سقز در انجام زایمان طبیعی و کاهش درصد سزارین توانسته‌اند در میان بیمارستان های تامین اجتماعی کشور رتبه اول را کسب کند.
  درمان
زایمان سزارین یا طبیعی؟
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اجتماعی
زایمان سزارین یا طبیعی؟
بسیاری از زنان از ترس درد ناشی از زایمان طبیعی به سزارین فکر می‌کنند؛ اما بهتر است بدانیم هر یک از این روش‌ها مزایا و ریسک‌هایی دارند. با توجه به اینکه اغلب زنان در دوره بارداری تصمیم خودشان را می‌گیرند که چه روشی را تجربه کنند، در این مطلب به مزایا و ریسک‌های هر روش می‌پردازیم.
  اخبار سلامت  زایمان طبیعی
زایمان طبیعی یا سزارین؟ از چالش‌های هرکدام بخوانید
ایرنا / ۱۳۹۸-۱۰-۲۹ / بهداشت و سلامت
زایمان طبیعی یا سزارین؟ از چالش‌های هرکدام بخوانید
بسیاری از زنان از ترس درد ناشی از زایمان طبیعی به سزارین فکر می‌کنند؛ اما بهتر است بدانیم هر یک از این روش‌ها مزایا و ریسک‌هایی دارند. با توجه به اینکه اغلب زنان در دوره بارداری تصمیم خودشان را می‌گیرند که چه روشی را تجربه ‌کنند، در این مطلب به مزایا و ریسک‌های هر روش می‌پردازیم.
تمایل ۹۰ درصدی مادران زنجانی به زایمان طبیعی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / ...
تمایل ۹۰ درصدی مادران زنجانی به زایمان طبیعی
مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: ۹۰ درصد مادران باردار تمایل به انجام زایمان طبیعی دارند.
  زنجان  زایمان طبیعی  استانی-اجتماعی
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اجتماعی
دلیل خونریزی پس از زایمان چیست؟
بررسی انقباض رحم و ماساژ رحم می‌تواند علت را تشخیص دهد. در بعضی موارد هم شل شدن رحم و هم پارگی، هر دو وجود دارند، به خصوص در موارد زایمان طبیعی با استفاده از ابزاری مثل فورسپس یا واکیوم.
چالش های زایمان بدون درد دارویی در بیمارستان ها
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / بهداشت و سلامت
چالش های زایمان بدون درد دارویی در بیمارستان ها
رئیس گروه مادر، نوزاد و مامایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران، یکی از چالش های زایمان طبیعی را، اجرای زایمان بی درد دارویی در بیمارستان ها عنوان کرد.
  زایمان طبیعی  دانشگاه علوم پزشکی تهران  سزارین
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / ...
باروری بدون افسردگی
نتایج یک تحقیق نشان داد، بارداری با روش‌های کمک‌باروری افسردگی پس از زایمان را افزایش نمی‌دهد. به گزارش مجله فرتیلیتی، از میان جامعه آماری این تحقیق ۳۰۸نفر به‌صورت طبیعی و ۹۸نفر با روش‌های کمکی باردار شده بودند. نتایج این پژوهش نشان می‌دهد میزان گزارش افسردگی پس از زایمان در گروه کنترل (مادران با بارداری طبیعی) ۲۶درصد و در مادران باردار شده با روش‌های کمک باروری 4درصد بود.
تفاوت افسردگی پس از زایمان در ۲ دسته از مادران بررسی شد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / بهداشت و سلامت
تفاوت افسردگی پس از زایمان در ۲ دسته از مادران بررسی شد
مهر نوشت: محققان کشور درصدد برآمدند افسردگی مادرانی که به صورت طبیعی و به روش های کمک باروری باردار شده اند را مورد بررسی قرار دهند.
  بارداری  افسردگی
چتر حمایت وزارت بهداشت بر درمان ناباروری و اورژانس هوایی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اجتماعی
چتر حمایت وزارت بهداشت بر درمان ناباروری و اورژانس هوایی
شیراز - ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اعتباراتی که برای ماندگاری پزشکان در مناطق محروم در نظر گرفته شده گفت: سال ۹۹ همچنین طرح هایی چون حمایت از درمان ناباروری، ترویج زایمان طبیعی و حمایت از اورژانس هوایی نیز مورد حمایت و توجه است.
  علوم پزشکی  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  بهداشت و سلامت  مهر  فارس
11 راه برای کاهش درد زایمان بدون استفاده از دارو
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / بهداشت و سلامت
11 راه برای کاهش درد زایمان بدون استفاده از دارو
خانم باردار ابتدا باید بتواند دردهای واقعی و دردهای کاذب را از یکدیگر تشخیص دهدنویسنده : فرنگیس یاقوتی |مترجمشاید برای شما جالب باشد که بدانید بدن انسان در حالت عادی توانایی تحمل ۴۵ واحد درد را دارد، این در حالی است که یک مادر، هنگام زایمان طبیعی به طور متوسط ۵۷ واحد درد را تحمل می‌کند که این درد معادل شکستن همزمان ۲۰ استخوان بدن است.
آیا ورزش می‌تواند شرایط بهتری برای زایمان طبیعی فراهم کند؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / علمی و آموزشی
آیا ورزش می‌تواند شرایط بهتری برای زایمان طبیعی فراهم کند؟
تهران - ایرنا - عضو تیم تخصصی مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا با طرح این سوال که آیا ورزش می‌تواند شرایط بهتری را برای زایمان طبیعی به وجود آورد؟ گفت: البته، یکی از نقش‌های خیلی مهم ورزش، فراهم آوردن شرایط بهتر برای زایمان طبیعی است.
  ورزش  مادران باردار  فشار خون  زایمان  دیابت
این رایحه‌ها درد زایمان را کم می‌کند!
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / ...
این رایحه‌ها درد زایمان را کم می‌کند!
تصور شکستن همزمان 20 استخوان بدن به خودی خود دردناک است، اما این تصور دردناک برای تمام مادران، سر هر زایمان رنگ واقعیت می‌گیرد و آنها برای به دنیا آوردن فرزندان خود این درد وحشتناک را بارها و بارها تجربه می‌کنند.
  استانی-اجتماعی  کرمانشاه  زایمان طبیعی  سزارین  رایحه درمانی  دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه
چرا خدمات "مامایی" بیمه نیست؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / بهداشت و سلامت
چرا خدمات "مامایی" بیمه نیست؟
عضو شورایعالی سازمان نظام پزشکی کشور ضمن برشمردن مشکلات صنفی ماماها در کشور، در عین حال از بیمه نبودن خدمات مامایی و همچنین نظام پرداختی بیمارستان‌های دولتی به ماماها انتقاد کرد.
  هفته سلامت بانوان ایرانی  مامایی  نظام ارجاع  زایمان طبیعی  نظام پزشکی  درمان  وزارت بهداشت  _بیمه
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / ...
کسب رتبه اول بیمارستان عیسی بن مریم (ع) اصفهان در بخش زایشگاه در کشور
اصفهان –راعی : رئیس بیمارستان عیسی بن مریم از کسب رتبه اول بیمارستان عیسی بن مریم(ع) اصفهان در بخش زایشگاه در کشور خبر داد.امین رضا طباطبایی در جمع اصحاب رسانه گفت: بر اساس رتبه بندی سازمان بهداشت بیمارستان عیسی بن مریم موفق به کسب رتبه اول کشور در حوزه‌های پزشکی، پیرا پزشکی، مامایی و زایشگاه شده است.وی بیان کرد: بیمارستان عیسی بن مریم با قدمت و سابقه حدود 200 هزار متولد تا به امروز و ماهیانه 125 زایمان طبیعی لوح برتر بیمارستان دوستدار مادر و ترویج زایمان طبیعی و لوح برتر بیمارستان دوستدار کودک را کسب کرده است.عضوهیات مدیره بیمارستان عیسی بن مریم با اشاره به یکصدو پانزدهمین سال تاسیس بیمارستان عیسی بن مریم افزود: چشم انداز کلی این بیمارستان ارائه خدمات با کیفیت در کمترین زمان به بیماران و مراجعه …
زایمان طبیعی و فواید آن چیست؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / اجتماعی
زایمان طبیعی و فواید آن چیست؟
وضعیت جسمانی بیشتر مادرانی که از طریق زایمان طبیعی فرزند خود را به دنیا می آورند، به سرعت بهبود یافته و نوزادان سالمی خواهند داشت؛ ضمن این که زایمان های بعدی هم در فرایندی کوتاه تر و با ریسک بسیار کم برای مادر و فرزند طی خواهند شد.
  مادران باردار  پرسش از خبر  زایمان  بهداشت و سلامت
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / ...
حضور ۲۳۷ دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی همدان
رشید حیدری‌مقدم ابراز امیدواری کرد که با ادامه روند فعلی و ظرفیت‌سازی بیشتر برای جذب دانشجوی خارجی شاهد تبدیل دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا به دانشگاه نسل سوم باشیم.وی درباره عقد قرارداد برای پذیرش دانشجویان خارجی اظهار کرد: هم‌اکنون تعداد دانشجویان با ملیت غیرایرانی به ۲۳۷ دانشجو رسیده است که کمتر از ۲۰ نفر آنان دانشجویان بورسیه هستند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با بیان اینکه با ابزارهای فعلی نمی‌توان کشور را مدیریت کرد، خاطر‌نشان کرد که به منظور توسعه و حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و برای تولید ایده‌ها به ثروت گامهای بزرگی برداشته شده است. وی اداره کلاس‌های درسی به زبان انگلیسی را یکی از برنامه‌های عملیاتی دانشکده پزشکی دانست و برنامه‌ریزی برای این موضوع را مهم خواند و گفت: برای ارتقای …
افزایش آمار سزارین در روزهای خاص سال/ سهم بالا شهری‌ها بیشتر است
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۰ / بهداشت و سلامت
افزایش آمار سزارین در روزهای خاص سال/ سهم بالا شهری‌ها بیشتر است
معاون کل وزارت بهداشت گفت: در تاریخ هشتم آبان ۹۸ در یک بیمارستان خصوصی شمال شهر که روزانه ۱۲ سزارین به طور متوسط انجام می داده ۳۲ سزارین انجام شد.
  ایرج حریرچی  سزارین  زایمان طبیعی
سزارین در تاریخ خاصی افزایش یابد، با بیمارستان متخلف برخورد می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / اجتماعی
سزارین در تاریخ خاصی افزایش یابد، با بیمارستان متخلف برخورد می‌شود
تهران- ایرنا- معاون وزیر بهداشت گفت: اگر در تاریخ خاصی میزان زایمان به روش سزارین افزایش یابد با بررسی آمار آن بیمارستان با متخلفان برخورد خواهد شد، ضمن اینکه راه حل اساسی این معضل افزایش زایمان طبیعی است.
  بهداشت  وزارت بهداشت  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  زایمان  ایرج حریرچی
تراژدی تولدهای تقویمی در «۹۸/۸/۸» تکرار می‌شود؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۷ / بهداشت و سلامت
تراژدی تولدهای تقویمی در «۹۸/۸/۸» تکرار می‌شود؟
۹۸/۸/۸؛ تاریخی لاکچری و احتمال صف طولانی سزارین در برخی بیمارستان‌ها؛ همانند آنچه که سال گذشته و به اذعان مسوولان در تاریخ ۹۷/۷/۷ بویژه در برخی بیمارستان‌های خصوصی شاهد بودیم...
  زایمان  مرکز درمان ناباروری پژوهشگاه ابن‌سینا  تاریخ تولد لاکچری  سزارین  زایمان طبیعی
بیش از ۶۰ درصد زایمان‌ها به روش طبیعی انجام می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / ...
بیش از ۶۰ درصد زایمان‌ها به روش طبیعی انجام می‌شود
رئیس بیمارستان مادر و کودک شوشتری شیراز اعلام کرد که بیش از ۶۰ درصد از کل زایمان‌های انجام شده در این مرکز به شکل طبیعی و با روش‌های بدون درد نظیر زایمان در آب انجام می‌شود.
مادر باردار همدانی قربانی «آل» شد یا «قصور»؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / ...
مادر باردار همدانی قربانی «آل» شد یا «قصور»؟
در یکی از روزهای پاییزی بود که درد تمام وجودش را فراگرفت، راهی بیمارستان شد، بنا به تشخیص پزشک بندناف به دور گردن نوزادش پیچیده بود و باید هر چه سریع‌تر زایمان انجام می‌شد، بعد از مدتی به صورت طبیعی نوزاد متولد و چند روزی در بخش ویژه بستری شد.
  قصورپزشکی  مادر باردار  استانی-اجتماعی
توسعه اتاق های زایمان تک نفره/ مشکل توزیع تخت بیمارستانی
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ / بهداشت و سلامت
توسعه اتاق های زایمان تک نفره/ مشکل توزیع تخت بیمارستانی
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: دو هزار اتاق زایمانی در کشور ساخته شده و از آنچه در طرح تحول سلامت پیش بینی شده، ۹۰ درصد آن در بخش اتاق زایمان اجرا شده است.
  قاسم جان بابایی  تخت بیمارستانی  زایمان طبیعی
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / اجتماعی
تولد نوزاد عجیب الخلقه هندی با 4 پا و سه دست+ تصویر حیرت‌آور
زن هندی در یک زایمان طبیعی نوزادی با 4 پا و 3 دست به دنیا آورد.
باکتری های روده نوزادان سزارینی بیشتر از نوزادان متولد شده با زایمان طبیعی است
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ / وبگردی
باکتری های روده نوزادان سزارینی بیشتر از نوزادان متولد شده با زایمان طبیعی است
براساس مطالعات جدید پژوهشگران انگلیسی، نوزادان متولد شده به روش سزارین نسبت به نوزادانی که با روش طبیعی به دنیا آمده اند باکتری های روده بیشتری دارند.
(تصویر) تولد نوزاد دختر با ۴ پا و ۳ دست
فرارو / ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ / سیاسی
(تصویر) تولد نوزاد دختر با ۴ پا و ۳ دست
راجو 24 ساله در این زایمان یک دختر و پسر به دنیا آورد که پسر سالم است اما دختر دارای چهار پا و سه دست است.
  هند  زایمان طبیعی  راجستان
کاهش آمار سزارین بار اول/ وضعیت مراکز درمان ناباروری
مهر / ۱۳۹۸/۰۶/۰۸ / بهداشت و سلامت
کاهش آمار سزارین بار اول/ وضعیت مراکز درمان ناباروری
معاون درمان وزارت بهداشت، از کاهش آمار زایمان سزارین در کشور خبر داد.
  درمان ناباروری  زایمان طبیعی  سزارین  قاسم جان بابایی
توضیح دانشگاه علوم پزشکی البرز درباره مرگ مادر ۱۷ ساله کرجی پس از زایمان: موضوع را به صورت ویژه بررسی می کنیم / دستور یا فشاری روی پزشکان برای انجام زایمان طبیعی وجود ندارد
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۵/۱۸ / اجتماعی
توضیح دانشگاه علوم پزشکی البرز درباره مرگ مادر ۱۷ ساله کرجی پس از زایمان: موضوع را به صورت ویژه بررسی می کنیم / دستور یا فشاری روی پزشکان برای انجام زایمان طبیعی وجود ندارد
مدیر درمان تامین اجتماعی استان البرز با اشاره به مرگ یک مادر ۱۷ ساله حین زایمان در بیمارستان البرز کرج ، گفت : علت مرگ این مادر توسط کارشناسان در دست بررسی است.
این ۱۶ خطر و عارضه مادر و نوزاد را در "سزارین" تهدید می‌‌کند
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ / اجتماعی
این ۱۶ خطر و عارضه مادر و نوزاد را در "سزارین" تهدید می‌‌کند
در موارد زایمان سزارین در مقایسه با زایمان طبیعی، مرگ و میر مادر افزایش چشمگیری پیدا می‌کند؛ در زایمان سزارین اورژانس در مقایسه با زایمان طبیعی با افزایشی حدود ۹ برابر در خطر مرگ همراه است و ...
پرداخت بدون سقف هزینه جراحی‌های تخصصی در طرح
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ / اجتماعی
پرداخت بدون سقف هزینه جراحی‌های تخصصی در طرح "رفاه" بیمه صندوق هنر
صندوق اعتباری هنر، خدمات بیمه درمان تکمیلی خود را در قالب سه طرح "امید، آرامش و رفاه" با 3 سقف قیمتی از 70 تا 700 هزار تومان ارائه می‌‌کند؛ در طرح رفاه با قیمت 700 هزار تومان، هزینه اعمال جراحی تخصصی، زایمان طبیعی و سزارین بدن سقف پرداخت می‌شود.
توسعه درمان ناباروری و زایمان طبیعی در دستورکار وزارت بهداشت
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۴/۱۰ / اجتماعی
توسعه درمان ناباروری و زایمان طبیعی در دستورکار وزارت بهداشت
وزیر بهداشت کاهش رشد جمعیت را از دغدغه‌های آینده برشمرد و گفت: به دنبال توسعه درمان ناباروری و زایمان طبیعی در سطح کشور هستیم و در همین راستا نیز برنامه‌های مدونی را در وزارت بهداشت دنبال خواهیم کرد.
  وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی  درمان  کرمان  درمان ناباروری
آیا "سزارین" باعث حفظ تناسب اندام مادران می‌شود؟!
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۴/۱۰ / اجتماعی
آیا "سزارین" باعث حفظ تناسب اندام مادران می‌شود؟!
آیا این ذهنیت که "سزارین" باعث حفظ تناسب اندام می‌شود و خانم‌هایی که عمل زایمان خود را به روش سزارین انجام می‌دهند، تناسب اندام خود را سریع‌تر از مادران با زایمان طبیعی به دست می‌آورند، تصوری صحیح است؟!
نوزاد پسر با وزن افزون بر چهار کیلوگرم در میبد متولد شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ / اجتماعی
نوزاد پسر با وزن افزون بر چهار کیلوگرم در میبد متولد شد
یزد- ایرنا- یک نوزاد پسر با وزن چهار کیلو و ۶۴۰ گرم در بیمارستان امام جعفر صادق (ع) شهرستان میبد از مادر ۲۶ ساله که شهروند خارجی است با زایمان طبیعی به دنیا آمد.
  میبد  بیمارستان
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ / بهداشت و سلامت
دیازپامی طبیعی برای رفع بی خوابی ها
زارعی با اشاره به اینکه به طور معمول زنان پس از زایمان دچار اضافه وزن می‌شوند، تاکید کرد: اضافه وزن بعد از زایمان مشکل بسیاری از زنان است بنابراین وجود اسدرین در بهارنارنج باعث کاهش اشتها و قندخون می شود و به طبع می‌تواند در کاهش وزن کمک کند.
برنامه‌های وزارت بهداشت برای ترویج زایمان طبیعی
فارس / ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ / اجتماعی
برنامه‌های وزارت بهداشت برای ترویج زایمان طبیعی
معاونت درمان وزارت بهداشت، برنامه‌های وزارت بهداشت برای ترویج زایمان طبیعی را تشریح کرد.
آمار بالای "سزارین" در ایران نتیجه‌ پزشک‌سالاری نظام سلامت کشور است
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ / اجتماعی
آمار بالای "سزارین" در ایران نتیجه‌ پزشک‌سالاری نظام سلامت کشور است
عضو هیئت علمی دانشکده بهداشت و ایمنی شهید بهشتی با هشدار نسبت به آمار بالای سزارین در ایران، این امر را نتیجه‌ پزشک‌سالاری در نظام سلامت کشور دانست و گفت: این در حالی است که 80 درصد از مادران باردار توانایی زایمان طبیعی را دارند.
سر نوزاد حین تولد تغییر شکل می‌دهد!
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ / علمی و آموزشی
سر نوزاد حین تولد تغییر شکل می‌دهد!
بسیاری از زنان پس از زایمان و مشاهده بیرون آمدن کودک از رحمشان، حسی همانند رخداد یک معجزه را دارند اکنون دانشمندان موفق به ایجاد تصاویر ۳ بعدی تغییرات مغز جنین حین تولد شده‌اند.
  جنین  زایمان  زایمان طبیعی
طی یکسال گذشته 14هزار نوزاد در جنوب کرمان متولد شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۱۶ / اجتماعی
طی یکسال گذشته 14هزار نوزاد در جنوب کرمان متولد شد
جیرفت - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از تولد 14 هزار و 255 نوزاد در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان طی یک سال گذشته خبر داد و گفت: 9 هزار و 688 مورد از این بچه ها با زایمان طبیعی به دنیا آمده اند.
60 درصد سزارین‌ها در ایران تکراری است
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ / بهداشت و سلامت
60 درصد سزارین‌ها در ایران تکراری است
معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به آمار زایمان طبیعی و سزارین در کشور، گفت: ۶۰ درصد سزارین‌های کشور سزارین تکراری است.
زایمان طبیعی در بیمارستان قدس اراک 103 درصد افزایش یافت
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۱۰ / اجتماعی
زایمان طبیعی در بیمارستان قدس اراک 103 درصد افزایش یافت
اراک - ایرنا - رئیس بیمارستان فوق تخصصی قدس اراک افزود: زایمان طبیعی در این بیمارستان سال گذشته در همسنجی با سال قبل از آن، با 968 مورد به میزان 103 درصد افزایش یافت.
هشت هزار و 700 زایمان در ایلام انجام شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۱۰ / علمی و آموزشی
هشت هزار و 700 زایمان در ایلام انجام شد
ایلام - ایرنا - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: سال گذشته هشت هزار و 700 زایمان طبیعی و سزارین در سطح بیمارستان ‌های استان انجام شده است.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۲/۰۸ / اجتماعی
روند رو به رشد "سزارین" در کشور متوقف شده است
معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به موضوع حفظ کرامت مادران باردار گفت: تدوین بسته حمایتی ترویج زایمان طبیعی در آخرین مراحل قرار گرفته است.
واکاوی علل محقق نشدن زایمان طبیعی در برخی مناطق کشور/ لزوم بازنگری در آموزش‌های حرفه مامایی
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۲/۰۷ / اجتماعی
واکاوی علل محقق نشدن زایمان طبیعی در برخی مناطق کشور/ لزوم بازنگری در آموزش‌های حرفه مامایی
وزیر بهداشت گفت: از سال ۹۳ ترغیب به زایمان طبیعی و کاهش سزارین را به عنوان سیاست و برنامه اصلی وزارت بهداشت در دستور کار خود قرار دادند و توفیقات قابل توجهی نیز داشتیم اما باید علل عدم توفیق در برخی مناطق کشور را مورد واکاوی قرار دهیم.
نقش پررنگ ماماها در مناطق سیل‌زده/ چالش اشتغال ماماها در کشور
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۲/۰۷ / اجتماعی
نقش پررنگ ماماها در مناطق سیل‌زده/ چالش اشتغال ماماها در کشور
ایلنا: رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در مراسم بزرگداشت روز ماما گفت: ماماها نقش مهمی در ترویج زایمان طبیعی و رشد جمعیت در کشور دارند.
نوزاد ۵ کیلویی طبیعی در یزد متولد شد/ عکس
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۲/۰۶ / اجتماعی
نوزاد ۵ کیلویی طبیعی در یزد متولد شد/ عکس
ایرنا نوشت:در اتفاقی نادر، نوزادی با وزن پنج کیلو و ۱۰۰ گرم به روش زایمان طبیعی در بخش زایمان بیمارستان ضیایی شهرستان اردکان یزد متولد شد.
فرارو / ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ / سیاسی
تولد پسربچه‌ای که یک پدر و ۲ مادر دارد!
در این تجربه از روش موسوم به آی. وی. اف استفاده شده و طی آن تخمک مادر و اسپرم پدر در کنار یک تخمک دیگر از یک زن اهداکننده قرار گرفته است. این روش برای کمک به خانواده‌هایی به‌کار گرفته می‌شود که به بیماری‌های میتوکندریایی کشنده که از مادر به نوزاد منتقل می‌شوند، مبتلا هستند.
  لقاح مصنوعی  تولد  زایمان طبیعی
ضرورت ایجاد سرویس‌های بهداشتی مناسب برای سیل‌زدگان
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۱/۲۲ / اجتماعی
ضرورت ایجاد سرویس‌های بهداشتی مناسب برای سیل‌زدگان
معاون زنان و امور خانواده ریاست جمهوری گفت: طی این 10 روز حدود ۴۶ زایمان طبیعی در مناطق سیل‌زده استان لرستان صورت گرفته و هیچ مرگ و میری برای مادر و کودک نداشتیم.
55 آنلاین / ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ / ...
خانم افشار هرگز با کابل برق کتک خورده‌اند که از درد زایمان می‌گوید؟!
موضوعاتی همانند زایمان کردن و دوره قاعدگی مسائلی طبیعی است و مربوط به جسم و جان انسان است.
بخش LDR بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه افتتاح شد
ایرنا / ۱۳۹۷/۱۲/۰۵ / اجتماعی
بخش LDR بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه افتتاح شد
کرمانشاه- ایرنا- بخش LDR ( واحد تک نفره زایمان طبیعی ) مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) کرمانشاه روز یکشنبه با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و رئیس دانشگاه علوم پزشکی افتتاح شد.
ماجرای کتک کاری مادر باردار
اقتصادآنلاین / ۱۳۹۷/۱۲/۰۵ / اقتصادی
ماجرای کتک کاری مادر باردار
چوبان، رئیس بیمارستان شهید مفتح درباره شایعه آزار و اذیت مادر باردار هنگام زایمان که در زایشگاه بیمارستان شهید مفتح رخ داده، توضیح داد: در مورد زایمان زن بارداری که در هفته گذشته در سطح شهرستان حاشیه‌ساز شده، باید گفت که به دلیل اینکه زایمان به صورت طبیعی برای مادر باردار امکان پذیر نبود، پیشنهاد زایمان سزارین به مادر نوزاد داده شد که با مقاومت شدید مادر مواجه شد و بعد از مدتی تیم پزشکی بیمارستان، از پدر نوزاد کمک گرفت و در نهایت پروسه زایمان به صورت سزارین انجام شد؛ اگر این عمل به صورت سزارین انجام نمی‌شد هر دو جان می‌دادند.
خبرهای کوتاه اجتماعی و فرهنگی از گیلان
ایرنا / ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ / فرهنگی و هنری
خبرهای کوتاه اجتماعی و فرهنگی از گیلان
رشت - ایرنا - برگزاری پنجمین دوره کارگاه مهارت آموزی زایمان طبیعی در رشت، اردوی کانون فعالیت های جهادی دانشگاه علوم پزشکی گیلان،جشنواره بازی ‌های بومی محلی مدارس عشایری، ارائه خدمات کاروان سلامت هلال احمر در روستاهای شهرستان های رودسر و تالش خبرهای کوتاه اجتماعی و فرهنگی هستند.