جمعه, ۲ آبان, ۱۳۹۹ / 23 October, 2020
سازمان امور مالیاتی
جبران کسری بودجه با جلوگیری از فرار مالیاتی
۲۰ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / صندوق توسعه ملی / سازمان امور مالیاتی کشور / مالیات / فرار مالیاتی / اختصاصی ایرنا / مالیات بر ارزش افزوده
جبران کسری بودجه با جلوگیری از فرار مالیاتی
تهران- ایرنا- یک کارشناس امور اقتصادی گفت: هدف قرار دادن ثروتمندان برای اخذ مالیات حقیقی و جلوگیری از فرارهای مالیاتی می‌تواند کسری بودجه دولتی را جبران کند.
وزیر راه: مسکن مهر طرح مفید و موثری است
۴۳ ساعت قبل / وزیر راه و شهرسازی / مسکن مهر / مسکن / شهرسازی / محمد اسلامی / طرح مسکن مهر / بازار مسکن / سازمان امور مالیاتی / طرح مسکن ملی / هیئت دولت
وزیر راه: مسکن مهر طرح مفید و موثری است
محمد اسلامی گفت: مسکن مهر یک طرح مفید برای اقتصاد و یک خدمت موثر بوده است.
فارس من| دیوان عدالت اداری معافیت مالیات حقوق پرسنل شرکت‌های دانش بنیان را باطل کرد
۲ روز قبل / معافیت حقوق شرکت‌های دانش بنیان / پرسنل / دیوان عدالت اداری / محمود علیزاده / معاون فنی سا&#x
فارس من| دیوان عدالت اداری معافیت مالیات حقوق پرسنل شرکت‌های دانش بنیان را باطل کرد
معاون فنی و حقوقی سازمان امور مالیاتی گفت:‌ براساس رای دیوان عدالت اداری معافیت مالیات حقوق پرسنل شرکت‌های دانش بنیان باطل شد.
۲ روز قبل
آمار اعلام شده از خانه‌های‌ خالی کاملا درست است
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: تمام لیست اول یعنی 109 هزار واحد به طور قطع خالی از سکنه هستند و باید دید که سیستم امور مالیاتی با چه روشی تشخیص داده که فقط 2 درصد خالی از سکنه بوده و باید دید سازمان امور مالیاتی این 2 درصد را از کجا آورده ‌است.به گزارش ایلنا، ماه گذشته وزارت راه‌ و شهرسازی اولین لیست از خانه‌های خالی با شناسایی 109 هزار واحد در سطح کشور را به سازمان امور مالیاتی ارایه داد اما پس از گذشت چند هفته سازمان امور مالیاتی اعلام کرد که ابهاماتی در این لیست اول شناسایی خانه‌های خالی وجود دارد.طبق گفته معاون سازمان امور مالیاتی، از فهرست 109 هزار خانه خالی تنها 2574 مورد قطعی است و مابقی مشکوک بوده و مالکان هنوز وضعیت آن را تعیین تکلیف نکردند. حدود ۱۰۵ هزار خانه خالی که پیامک از سمت …
اسلامی: پروژه مسکن ملی تا پایان سال ۱۴۰۰ به اتمام می‌رسد
۲ روز قبل / سازمان امور مالیاتی کشور / محمد اسلامی / مسکن ملی
اسلامی: پروژه مسکن ملی تا پایان سال ۱۴۰۰ به اتمام می‌رسد
تهران- ایرنا- محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با اعلام این‌که تا چند روز آینده اولین پروژه مسکن ملی با حضور رییس جمهوری افتتاح می‌شود به مردم قول داد که این پروژه تا پایان سال ۱۴۰۰ به اتمام می‌رسد.
مالیات برای خودروهای بالای یک میلیارد
۲ روز قبل / وزارت اقتصاد / سازمان مالیاتی کشور / هیات دولت / خودرو های لوکس / مالیات / سازمان امور مالیاتی
مالیات برای خودروهای بالای یک میلیارد
براساس مصوبه کمیسیون اقتصاد دولت درباره لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم که در حال بررسی و تصویب در هیات دولت است، خودروهای بالای یک میلیارد تومان مشمول مالیات می‌شوند.
مجلس برای اصلاح ساختار بودجه ۱۴۰۰ چه کرد؟
۳ روز قبل / بودجه / مجلس / بودجه 1400 / سازمان امور مالیاتی / محمدباقر قالیباف / مجلس یازدهم / لایحه بودجه / قالیباف / مجلس شورای اسلامی / دیوان محاسبات کشور
مجلس برای اصلاح ساختار بودجه ۱۴۰۰ چه کرد؟
مجلس عزم خود را برای اصلاح ساختار بودجه جزم کرده است؛ از تشکیل کمیته تخصصی، برگزاری نشست‌های مشترک با رئیس مجلس، مرکز پژوهش‌ها و سازمان برنامه تا نامه نگاری با رئیس جمهور.
۳ روز قبل
آخرین وضعیت استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران اعلام کرد: رئیس سازمان امور مالیاتی بر اساس مصوبه‌ی قبلی به سازمان‌های ذی‌ربط دستور داده که علی الحساب 80 درصد به صادرکنندگان عودت داده شود ولی متاسفانه با وجود تاکید موکد رئیس سازمان امور مالیاتی بر اجرای دستورالعمل قبلی خود داده متاسفانه سازمان‌های مالیاتی به این مهم توجه ندارند و اجرا نمی‌کنند.به گزارش ایلنا، محمد لاهوتی درباره‌ی استرداد مالیات بر ارزش افزوده‌ صادرکنندگان اظهار کرد: بعد از تصمیمات ارزی‌ که از سال 97 جاری شد، به نوعی قانون استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان دچار تغییر شد. پیش از آن زمان استرداد یک ماه پس از صادرات بود که، با پیشنهاد دولت و مصوبات مجلس مشروط به برگشت ارز حاصل از سنوات شد.وی با اشاره به مشکل استرداد مالیات بر ازرش افزوده صادرکنندگان …
لایحه مالیات بر درآمد فعالان اقتصادی اصلاح شد
۴ روز قبل / سازمان امور مالیاتی / صحن مجلس / مجلس شورای اسلامی
لایحه مالیات بر درآمد فعالان اقتصادی اصلاح شد
کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس، لایحه مالیات بر درآمد و دارایی‌ فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تجاری _صنعتی را اصلاح کرد.
ورود دیوان محاسبات به اخذ مالیات بر درآمد از تراکنش‌های بانکی قبل از ۱۳۹۵ 
۴ روز قبل / مالیات / دیوان محاسبات / سازمان امور مالیاتی / اصناف
ورود دیوان محاسبات به اخذ مالیات بر درآمد از تراکنش‌های بانکی قبل از ۱۳۹۵ 
دیوان محاسبات کشور طی نامه‌ای خطاب به رئیس سازمان مالیاتی مطالبه مالیات بر درآمد عملکرد سال‌های قبل از ۱۳۹۵ ناشی از تراکنش‌های بانکی را غیرقانونی خوانده است. 
سازمان امور مالیاتی توضیح داد: هدف از بررسی تراکنش‌های بانکی، اخذ مالیات بیشتر است؟
۵ روز قبل / تسهیلات بانکی / مالیات / شفافیت
سازمان امور مالیاتی توضیح داد: هدف از بررسی تراکنش‌های بانکی، اخذ مالیات بیشتر است؟
ایرنا نوشت: معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: این سازمان به دنبال این نیست که مالیات مضاعفی را از طریق بررسی تراکنش‌های بانکی کسب کند، بلکه می‌خواهیم مالیات‌ستانی به سمتی برود که مالیات را مبتنی بر داده و اطلاعات بگیریم تا فضای رقابتی و عادلانه برای همه فعالان اقتصادی ایجاد شود.
هدف از بررسی تراکنش‌های بانکی
۵ روز قبل
هدف از بررسی تراکنش‌های بانکی
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: این سازمان به دنبال این نیست که مالیات مضاعفی را از طریق بررسی تراکنش‌های بانکی کسب کند، بلکه می‌خواهیم مالیات‌ستانی به سمتی برود که مالیات را مبتنی بر داده و اطلاعات بگیریم تا فضای رقابتی و عادلانه برای همه فعالان اقتصادی ایجاد شود.
معافیت‌های ناعادلانه مالیاتی لغو شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / صندوق توسعه ملی / سازمان امور مالیاتی کشور / مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی / مالیات / اختصاصی ایرنا / هادی حق شناس
معافیت‌های ناعادلانه مالیاتی لغو شود
تهران- ایرنا- یک کارشناس امور اقتصادی گفت: مجلس شورای اسلامی طرحی را به دولت ارائه کند که در آن راه‌های پرداخت نکردن مالیات به حداقل برسد و برخی معافیت‌های ناعادلانه نیز برداشته شود.
مالیات باید در کشور نظام‌مند شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / استانی-سیاسی / امام جمعه یزد / مالیات / رییس سازمان امور مالیاتی کشور / کمیسیون اقتصادی مجلس
مالیات باید در کشور نظام‌مند شود
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد بر ضرورت نظام‌مند شدن مالیات در کشور تاکید کرد.
درآمدهای مازاد بر مالیات یزد صرف توسعه استان شود؛ فرستاده‌های ویژه مالیاتی در راه یزد
۱۳۹۹/۰۷/۲۴
درآمدهای مازاد بر مالیات یزد صرف توسعه استان شود؛ فرستاده‌های ویژه مالیاتی در راه یزد
یزد- مسئولان و فعالان اقتصادی یزد معتقدند بنا به رتبه بالای استان در پرداخت مالیات، درآمدهای مازاد بر مالیات یزد صرف توسعه استان شود اما رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور سخنان دیگری در این رابطه دارد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / ثروت / حضرت علی / درآمد / قانون / مالیات
مالیات بیش از یک میلیون مودی بدون رسیدگی قطعی شد
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: در راستای تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم مالیات بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار مودی خرد بدون رسیدگی قطعی شد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۴
شناسایی ۲۵۰۰ شرکت کاغذی اخلالگر در نظام اقتصادی
معاون فنی سازمان امور مالیاتی از شناسایی ۲۵۰۰ شرکت کاغذی در ۲ ماه خبر داد و گفت: براساس اطلاعات به‌دست آمده ۲۰۰ شرکت با یک آدرس پستی شناسایی شد. محمود علیزاده در گفت‌‌وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به برخورد جدی سازمان امور مالیاتی کشور با شرکت‌های کاغذی اظهار کرد: با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط و داده‌ها و اطلاعات در سامانه تعریف‌شده و در 2 ماه گذشته بالای ۲۵۰۰ شرکت صوری شناسایی کردیم که با استفاده از مکانیزم گرافیک است.او تاکید کرد:‌ دومین موضوع برای شناسایی مکان ثبتی شرکت‌ها است. به‌وجود آمدن این شرکت‌ها معمولا با نیت اقتصادی نیست و بیشتر به‌دنبال فرار مالیاتی و اخلال در نظام اقتصادی هستند. مثلا در یک مکان ۲۰۰ شرکت با یک آدرس پستی ثبت شده است، بنابراین تمامی فعالیت‌های آنها زیر نظر قرار می‌گیرد.
وضعیت مبهم 1/1‌میلیون بنگاه اقتصادی
 ثبت‌شده درکشور
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
وضعیت مبهم 1/1‌میلیون بنگاه اقتصادی ثبت‌شده درکشور
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: «یک‌میلیون و ۴۰۰هزار بنگاه ثبت‌شده اقتصادی درکشور داریم اما فقط ۳۰۰هزار مورد اظهارنامه مالیاتی پر می‌کنند و وضع یک‌میلیون و ۱۰۰هزار بنگاه دیگر مشخص نیست.» به گزارش شهروند آنلاین به نقل از مهر، محمدرضا پورابراهیمی ظهر چهارشنبه در نشست بررسی مشکلات صنعتگران و تولیدکنندگان استان یزد که با حضور رئیس سازمان امور مالیاتی کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه تمام تصمیمات اقتصادی کشور وابسته به مباحث ارزی شده است، اظهار داشت: «امروز شرایط به نحوی است که تمام فعالان اقتصادی و مردم درگیر مباحث ارزی شده‌اند.» او با بیان اینکه همه مباحث اقتصادی کشور ما به مسأله تحریم مرتبط نیست، افزود: «چه تحریم باشیم و چه نباشیم، وقتی مشکلات …
اجرای طرحی با همکاری دولت و مجلس برای تحول در نظام اقتصادی کشور
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / استانی-اقتصادی / شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی / یزد / کمیسیون اقتصادی مجلس / سازمان امور مالیاتی
اجرای طرحی با همکاری دولت و مجلس برای تحول در نظام اقتصادی کشور
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پیگیری طرح ایجاد پایه‌های مالیاتی جدید با هدف تحول در نظام مالیاتی و اقتصادی کشورمان خبر داد و اجرای آن را عامل موثری در تحقق شفافیت نظام اقتصادی کشور و رفع مسائل مالیاتی کشور اعلام شد.
شناسایی سلاطین ثبت شرکت‌!
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / فرار مالیاتی / سازمان امور مالیاتی / شناسایی / محمود علیزاده / شرکت کاغذی
شناسایی سلاطین ثبت شرکت‌!
معاون فنی سازمان امور مالیاتی از شناسایی ۲۵۰۰ شرکت کاغذی در ۲ ماه خبر داد و گفت: براساس اطلاعات به دست آمده ۲۰۰ شرکت با یک آدرس پستی شناسایی شد.
واردات با کارت‌های بازرگانی یک سال مصرف ۹۰ برابر کارت‌های تمدیدی
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / سازمان امور مالیاتی / مجلس شورای اسلامی / کارت بازرگانی / سازمان مالیاتی / اتاق بازرگانی / استان تهران / مرکز پژوهشهای مجلس / کارت بازرگانی یکبار مصرف
واردات با کارت‌های بازرگانی یک سال مصرف ۹۰ برابر کارت‌های تمدیدی
مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد: مطابق برخی آمارها، کارت‌های بازرگانی یک سال مصرف طی یک سال فعالیت خود، به طور متوسط ۹۰ برابر کارت‌هایی که تمدید می‌شوند، واردات انجام می‌دهند.
افزایش کارمزد سی.ان.جی برای پایداری توزیع سوخت
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / سازمان امور مالیاتی کشور / وزارت نفت / بنزین / طرح تخصیص سهمیه سوخت / خودکفایی تولید بنزین / بانک مرکزی
افزایش کارمزد سی.ان.جی برای پایداری توزیع سوخت
تهران – ایرنا - رییس هیات مدیره انجمن صنفی سی.ان.جی کشور با اشاره به ثابت ماندن کارمزد جایگاه‌های سی.ان.جی در سال ۹۹ با وجود افزایش نرخ دلار و شیوع کرونا، گفت: انتظار می رود وزارت نفت همانگونه که در یکسال گذشته اقدام های خوبی را در بخش تقاضا در حوزه سی.ان.جی انجام داده در بخش عرضه هم، با اقدام سریع مانع از تعطیلی جایگاه‌ها شود.
مالکان خانه‌های خالی نقره‌داغ خواهند شد
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / سید احسان خاندوزی / سازمان امور مالیاتی / کمیسیون اقتصادی مجلس / اجاره بها / مالیات بر خانه های خالی
مالکان خانه‌های خالی نقره‌داغ خواهند شد
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:اجرای طرح مالیات بر خانه‌های خالی از دو جهت مؤثر است، هدف اول، شناسایی املاک و اسکان کشور و هدف دوم مالیات بر خانه خالی است.
حرکت لاک‌پشتی در شناسایی و اخذ مالیات از خانه‌های خالی
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / سازمان امور مالیاتی / کیهان / وزارت راه و شهرسازی / روزنامه همشهری / خانه های خالی
حرکت لاک‌پشتی در شناسایی و اخذ مالیات از خانه‌های خالی
«ناتوانی سازمان‌های ذی‌ربط در تعیین تکلیف املاک، ‌ دریافت مالیات از خانه‌های خالی را با چالش مواجه کرده است.»
چه کسانی مدافع حذف معافیت مالیاتی در مناطق آزاد هستند؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / FATF / مجلس شورای اسلامی / سرمایه گذاری خارجی / سازمان امور مالیاتی کشور / سازمان ملل متحد / تحریم / CFT / کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی / بانک جهانی / پالرمو
چه کسانی مدافع حذف معافیت مالیاتی در مناطق آزاد هستند؟
تهران- ایرناپلاس- مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی می‌گوید: وجود معافیت مالیاتی جزو الزامات قانون مناطق آزاد است. کسی که می‌گوید منطقه آزاد معافیت مالیاتی نداشته باشد، اصلاً مفهوم منطقه آزاد را نمی‌داند.
اولتیماتوم یک ماهه برای قطع خدمت ۲.۵ میلیون دستگاه pos/اختلاف نظر سازمان مالیاتی و بانک مرکزی کجاست؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / سازمان امور مالیاتی
اولتیماتوم یک ماهه برای قطع خدمت ۲.۵ میلیون دستگاه pos/اختلاف نظر سازمان مالیاتی و بانک مرکزی کجاست؟
حدود یک ماه به پایان زمان حکم قانونی قطع خدمت به ۲.۵ میلیون دستگاه پوز ثبت نشده فرصت باقی مانده است.
۱۳۹۹/۰۷/۱۶
دریافت مالیات از خانه‌های خالی در بن‌بست
شناسایی خانه‌های خالی از طریق خوداظهاری مالکان با چالش‌های جدی مواجه و به بروز سوءتفاهم میان وزارت راه و شهرسازی و سازمان امور مالیاتی منجر شده است. به گزارش همشهری، براساس شیوه‌نامه‌ای که 2ماه پیش وزارت راه و شهرسازی برای شناسایی خانه‌های خالی منتشر کرده بود، برای ایجاد بانک اطلاعاتی حوزه مسکن، به‌تدریج به همه مالکان پیامک ارسال می‌شود تا وضعیت سکونت واحد یا واحدهای تحت مالکیت خود را اظهار کنند و چنانچه کسی در مهلت 2هفته‌ای نسبت به این خوداظهاری اقدام نکند، ملک او به ‌عنوان خانه خالی قلمداد خواهد …
پارسا: تحقق عدالت مالیاتی با هوشمندسازی نظام مالیاتی
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / عدالت اجتماعی / سازمان امور مالیاتی کشور / امید علی پارسا / فرار مالیاتی / اختصاصی ایرنا / مالیات / دولت
پارسا: تحقق عدالت مالیاتی با هوشمندسازی نظام مالیاتی
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در گفت‌وگو با ایرنا نظام مالیاتی هوشمند را زمینه‌ساز تحقق عدالت در نظام مالیاتی و به حداقل رساندن فرار مالیاتی و فساد اداری دانست وگفت: آنچه که مردم ما در درجه اول می‌خواهند عدالت و عدالت مالیاتی به عنوان یکی از مصادیق آن است. عدالت مالیاتی یعنی ستاندن مالیات طبق قانون ومتناسب با ثروت، درآمد و مصرف هرمؤدی. نظام مالیاتی هوشمند حدود ۳۰ سال است که در کشورهای پیشروی دنیا اجرا می‌شود و تجربه موفقی در تحقق عدالت مالیاتی را نشان داده است.
حمایت‌های مالیاتی از کسب و کارها در دوران شیوع کرونا/ ارائه تخفیف به مودیان مالیاتی
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / مالیات / مودیان مالیاتی / کرونا
حمایت‌های مالیاتی از کسب و کارها در دوران شیوع کرونا/ ارائه تخفیف به مودیان مالیاتی
اقتصادنیوز : رییس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در ایران، با هماهنگی ستاد مقابله با کرونا برای سر رسیدهای مالیاتی، مهلت تعیین و برخی مهلت‌ها تمدید شد تا مردم با فراغ بال بیشتری بتوانند به بازیابی مشاغل خود بپردازند.
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
2 درصد خانه‌های اعلامی وزارت راه خالی است
توسعه ایرانی- معاون سازمان امور مالیاتی گفت: از فهرست 109 هزار خانه خالی تنها 2574 مورد قطعی است و مابقی مشکوک بوده و مالکان هنوز وضعیت آن را تعیین تکلیف نکردند. هادی خانی معاون فناوری سازمان امور مالیاتی کشور امروز در شبکه خبر با اشاره به ارائه فهرست خانه‌های خالی از سوی وزارت راه و شهرسازی برای دریافت مالیات طبق قانون مالیات‌های مستقیم، اظهار داشت: داده‌های ارسال شده بررسی کردیم، ۲۵۷۴ خانه خالی در لیست محرز شده است. حدود ۱۰۵ هزار خانه خالی که پیامک از سمت وزارت راه و شهرسازی به مالکان آنها ارسال شده، هنوز تعیین تکلیف نشده است. اگر این اتفاق بیفتد، به داده‌ها و آمارهای دقیق‌تری دست پیدا می‌کنیم. معاون سازمان امور مالیاتی کشور در پاسخ به این سوال که وزارت راه و شهرسازی …
مطالبات و بدهی‌های تعدادی از شرکت‌های خصوصی تهاتر می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / وزارت صنعت ، معدن و تجارت / آذربایجان / یارانه / پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت / سازمان امور مالیاتی / خاورمیانه / سازمان خصوصی سازی
مطالبات و بدهی‌های تعدادی از شرکت‌های خصوصی تهاتر می‌شود
مطالبات تعدادی از شرکت‌های متقاضی از شرکت‌های دولتی با بدهی همان شرکت‌های متقاضی به سازمان خصوصی سازی، سازمان امور مالیاتی، گمرک و وزارت صنعت، با تصویب هیئت دولت تهاتر می‌شود.
تامین اجتماعی در قبال دانش‌بنیان‌ها خلاف نص‌صریح قانون عمل می‌کند!/ عدم اعمال معافیت مالیاتی دانش‌بنیان‌ها
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / صندوق نوآوری و شکوفایی / سازمان امور مالیاتی / سازمان تامین اجتماعی / اتاق ایران / شرکت های دانش بنیان
تامین اجتماعی در قبال دانش‌بنیان‌ها خلاف نص‌صریح قانون عمل می‌کند!/ عدم اعمال معافیت مالیاتی دانش‌بنیان‌ها
رئیس مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان درباره مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: به‌صراحت عرض می‌کنم که سازمان بیمه تامین اجتماعی برخلاف قانون عمل کرده و بسیاری از اعمال و رفتارهای سازمان تامین اجتماعی و بخشنامه‌هایی که صادر می‌کند، برخلاف نص صریح قانون است.
برخورد با دستگاه‌هایی که در طرح جامع مالیات کوتاهی کنند
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
برخورد با دستگاه‌هایی که در طرح جامع مالیات کوتاهی کنند
درویشیان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر اجرای طرح جامع مالیاتی گفت: اینکه سازمان امور مالیاتی به داده‌های مالی دسترسی ندارد، قابل توجیه نیست.
۱۵ مهرماه، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه ارزش افزوده تابستان ۹۹
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / سازمان امور مالیاتی / غلامرضا قبله ای / مالیات بر ارزش افزوده
۱۵ مهرماه، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه ارزش افزوده تابستان ۹۹
یک مقام مسئول اعلام کرد: آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره دوم (فصل تابستان) سال ۱۳۹۹، روز سه شنبه ۱۵ مهرماه است.
جدیدترین تغییرات در ثبت‌نام مالیاتی صاحبان مشاغل
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / مالیات / سازمان امور مالیاتی / صاحبان مشاغل
جدیدترین تغییرات در ثبت‌نام مالیاتی صاحبان مشاغل
سازمان امور مالیاتی کشور اصلاحاتی در ثبت نام اشخاص حقیقی و حقوقی در…
نظام مالیاتی هوشمند در دولت دوازدهم رونمایی خواهد شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۱
نظام مالیاتی هوشمند در دولت دوازدهم رونمایی خواهد شد
پارسا، رئیس سازمان امور مالیاتی از رونمایی از نسخه اول نظام مالیاتی هوشمند تا پایان دولت دوازدهم خبر داد.
شرکت‌ها برای شروع کسب وکار نیازی به شماره اقتصادی ندارند
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / مالیات / سازمان امور مالیاتی / محمود علیزاده
شرکت‌ها برای شروع کسب وکار نیازی به شماره اقتصادی ندارند
معاون سازمان امور مالیاتی، گفت: فعالان اقتصادی می‌توانند بدون نیاز به شماره اقتصادی و صرفا با همان شناسه ملی خود، مجوزهای لازم برای شروع کسب و کار را اخذ نمایند.
آیین‌نامه اجرایی «سامانه الکترونیک شناسایی اموال محکوم علیه» تصویب شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / مجلس شورای اسلامی / سازمان خصوصی سازی / سازمان امور مالیاتی کشور / وزارت صنعت معدن و تجارت / شورای نگهبان / حسن روحانی / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی / قوه قضاییه
آیین‌نامه اجرایی «سامانه الکترونیک شناسایی اموال محکوم علیه» تصویب شد
تهران- ایرنا- در جلسه امروز هیات دولت آیین‌نامه اجرایی «سامانه الکترونیک شناسایی اموال محکوم علیه» به تصویب رسید.
سازمان امور مالیاتی: به دنبال تامین درآمد از «مالیات خانه‌های خالی» نیستیم
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / مجلس شورای اسلامی / مالیات / مسکن / فرارمالیاتی
سازمان امور مالیاتی: به دنبال تامین درآمد از «مالیات خانه‌های خالی» نیستیم
ایرنا نوشت: معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در خصوص مالیات از املاک خالی، سازمان امور مالیاتی به دنبال تامین مالی نیست و  هدف از اجرای آن تنظیم‌گری و تعادل‌بخشی به حوزه عرضه و تقاضای واحدهای مسکونی است.
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / درآمد / مالیات / zwnj / تومان / تراکنش
تراکنش‌های بالای پنج میلیارد تومان زیر ذره بین مالیات
رییس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: اطلاعات تراکنش‌های بانکی صاحبان حساب‌هایی که پنج میلیارد تومان به بالا در سال گردش مالی دارند،
خودتحریمی‌های داخلی دل‌مان را به درد آورده است
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / روز جهانی دریانوردی / مسعود پل مه / انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته / تحریم اقتصادی ایران / سازمان تامین اجتماعی
خودتحریمی‌های داخلی دل‌مان را به درد آورده است
دبیر انجمن شرکت‌های کشتیرانی با اشاره به فشار به شرکتهای کشتیرانی از سوی سازمان امور مالیاتی و تامین اجتماعی گفت: خودتحریمی‌های داخلی دل‌مان را به درد آورده است.
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
پالس مثبت به افزایش سقف تعهد ارزی
بخش خصوصی یک بار دیگر دغدغه‌های خود را در زمینه بازگشت ارز حاصل از صادرات و افزایش مهلت رفع تعهد ارزی بیان کرد. فعالان اقتصادی این بار تلاش کردند تا از مسیر رایزنی با متولیان سازمان امور مالیاتی، مطالبات ارزی و تجاری خود را مطرح کنند. در جلسه مشترکی که میان فعالان بخش خصوصی و مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و برون‌سپاری سازمان امور مالیاتی برگزار شد، صادرکنندگان مهلت زمانی چهار ماهه برای بازگشت ارز را ناکافی دانستند و خواستار افزایش مهلت مذکور شدند.
گام دوم نصب پایانه‌های فروشگاهی و الزام نصب آن برای ۱۵ حرفه لرستان
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / استانی-اجتماعی / سازمان امور مالیاتی کشور / سامانه صندوق فروش / قانون بودجه سال 1398
گام دوم نصب پایانه‌های فروشگاهی و الزام نصب آن برای ۱۵ حرفه لرستان
مدیرکل امور مالیاتی لرستان از گام دوم نصب پایانه‌های فروشگاهی و الزام نصب آن برای ۱۵ حرفه استان خبر داد.
عوارض پسماند کالاهای تولیدی و وارداتی مخرب محیط زیست تعیین شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / مدیریت پسماند / محمد مسیحی / سازمان امور مالیاتی
عوارض پسماند کالاهای تولیدی و وارداتی مخرب محیط زیست تعیین شد
معاون سازمان امور مالیاتی، فهرست کالاهای تولیدی و وارداتی مخرب محیط زیستِ مشمول عوارض پسماند و نحوه واریز آن به حساب‎های دولت را اعلام کرد.
اقدام قضائی علیه بانک‌های متخلف
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / بانک ها / سازمان مالیات / تخلف
اقدام قضائی علیه بانک‌های متخلف
سید‌بهاء‌الدین حسینی‌هاشمی مدیرعامل اسبق بانک صادرات درباره مقاومت بانک‌ها در برابر ارائه اطلاعات به سازمان امور مالیاتی بیان می‌کند: بانک مسئول حفظ اسرار مالی است. سوئیس به خاطر حفظ اسرار مشتریان است که شهرت یافته است. بانک‌ها بعضی وقت‌ها اسم مشتریان را به صورت کد در می‌آورند تا دیجیتالی باشد. در ذات هر بانکی هست که اطلاعات افراد را به دیگران ندهند و حتی اطلاعات اعضای حساب بانکی یک زن را به شوهرش نمی‌دهند و برعکس مگر اینکه حکم قضائی ارائه شود.
قانون مالیات‌های مستقیم اصلاح شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / مجلس شورای اسلامی / سازمان امور مالیاتی کشور
قانون مالیات‌های مستقیم اصلاح شد
تهران-ایرنا-نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح اصلاح موادی از قانون مالیات‌های مستقیم را برای تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
واکنش اتاق اصناف به گلایه‌های سازمان امور مالیاتی
عضو هیات‌رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران ضمن گلایه از اظهارات مسوولان سازمان امور مالیاتی درخصوص عدم همکاری اتاق اصناف با این سازمان اظهار کرد: از سازمان مالیاتی درخواست می‌کنیم دلایل مشخص و قانونی خود را درخصوص عدم همکاری اتاق اصناف بیان کند و تقاضا داریم که از اصناف استفاده ابزاری نکنند. به گزارش «ایسنا» به نقل از اتاق اصناف، ابراهیم درستی افزود: ما سه میلیون واحد صنفی داریم که اسم و شغل آنها مشخص است و مالیات هم می‌دهند. بر این اساس بارها اعلام کرده‌ایم کسانی فرار مالیاتی دارند که فاقد پرونده مالیاتی در سازمان امور مالیاتی هستند. تمامی مودیان صنفی در سازمان امور مالیاتی دارای شناسنامه بوده و سازمان بهتر است به‌دنبال فرارهای مالیاتی باشد؛ چراکه فعالیت مالیاتی اصناف شفاف است و هر ساله مالیات …
تاکید رئیس سازمان مالیاتی به عدم تضییع حقوق مودیان
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / سازمان امور مالیاتی / امید علی پارسا / ماموران مالیاتی / سازمان امور مالیاتی کشور / استان تهران
تاکید رئیس سازمان مالیاتی به عدم تضییع حقوق مودیان
رئیس کل سازمان امور مالیاتی به ادارات مالیاتی اعلام کرد طبق برخی گزارش‌های نهادهای نظارتی در نحوه محاسبه جرایم دقت نشده و منجر به تضییع حقوق مودیان مالیاتی شده است.
سازمان امور مالیاتی با عملکرد مناسب مانع از سلب اعتماد اصناف گردد
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
سازمان امور مالیاتی با عملکرد مناسب مانع از سلب اعتماد اصناف گردد
درستی، عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران اظهار داشت: سازمان امور مالیاتی با عملکرد مناسب مانع از سلب اعتماد اصناف گردد. ما جلسات متعددی با رئیس و معاونین سازمان داشته ایم و نهایت همکاری را طبق قانون با این سازمان داریم. از سازمان درخواست داریم دلایل مشخص و قانونی خود را در خصوص عدم همکاری اتاق اصناف بیان نماید، آیا همکاری مدنظر سازمان امور مالیاتی در راستای قانون است؟
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •