یکشنبه, ۲ آذر, ۱۳۹۹ / 22 November, 2020
سلامت روانی
چند توصیه برای ارتقای سلامت روان نظام آموزش و پرورش در پاندمی کرونا
۴ روز قبل / همه_باهم_علیه_کرونا / سلامت روانی / آموزش و پرورش / بازگشایی مدارس در شرایط کرونا
چند توصیه برای ارتقای سلامت روان نظام آموزش و پرورش در پاندمی کرونا
کارگروه مطالعات فوری پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش در آخرین توصیه نامه سیاستی خود که ۲۴ آبان ماه نهایی شده به ارتقای سلامت روان در نظام آموزش در دوره همه گیری کرونا و پسا کرونا پرداخته است.
چماق والدین با دروغ هویجی
۵ روز قبل
چماق والدین با دروغ هویجی
پکن: نتایج پژوهشی در چین نشان داد دروغ‌هایی که والدین درباره تأثیر خوردن هویج بر بینایی به فرزندان گفته‌اند سلامت روانی آنها را دردوره بلوغ به خطر انداخته است. به گزارش سایت بریتانیایی مترو، 900نفر از جامعه آماری نوجوان این پژوهش مورد آزمایش قرار گرفتند و آنهایی که در کودکی با این نوع دروغ‌ها مواجه بوده‌اند اعتماد کمتری به اطرافیان و به‌ویژه والدین خود دارند.
متهم ایجاد اضطراب در دوران کرونا پیدا شد!
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
متهم ایجاد اضطراب در دوران کرونا پیدا شد!
به گفته کارشناسان حوزه روانشناسی، مشاهده هشدار‌های متنی و درگیر شدن مداوم ما در شبکه‌های اجتماعی از طریق تلفن‌های هوشمند می‌تواند بر سلامت روانی ما تأثیری بسیار منفی بگذارد.
اصول پیشگیری از اعتیاد از زبان مدیر گروه سلامت روانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / پیشگیری از اعتیاد / سلامت روانی / دانشگاه علوم پزشکی کرمان / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی
اصول پیشگیری از اعتیاد از زبان مدیر گروه سلامت روانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
مدیر گروه سلامت روانی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: با اشاره به اینکه ۱۶ اصل برای پیشگیری از اعتیاد و رفتارهای مرتبط با آن وجود دارد که نخستین اصل شناخت عوامل خطر و محافظ است، گفت: باید ابتدا عوامل اعتیاد را بشناسیم که در کنار آن عامل محافظت را باید شناخت.
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
شبکه‌های اجتماعی، ابزار سرگرمی یا بنگاه‌های تجاری؟
شبکه‌های اجتماعی الگوهای تجاری بسیار قدرتمندی هستند که به ما می‌گویند چگونه فکر، عمل و زندگی کنیم. مسیری که ممکن است به ناکجاآباد ختم شود.زمانی که صحبت از پیشرفت فناوری در جامعه صحبت می‌شود، بسیاری از مردم به چیزهایی دور از ذهن مثل ترمیناتور یا ربات‌های ضدگلوله فکر می‌کنند. اما به احتمال زیاد، تکنولوژی ما را قوی‌تر نخواهد کرد، بلکه ما خود کاملاً تسلیم وضعیتی نه‌چندان مطلوب می‌کنیم. اینکه فناوری‌ها مکن است بر ما غلبه کنند. روبات‌ها، هوش مصنوعی و... و اسیر شدن انسان به دست آن‌ها موضوع بسیاری از فیلم‌های علمی-تخیلی بوده است. واقعیت این است که شاید چنین اتفاقی هرگز به آن شکل که در فیلم‌های علمی-تخیلی نشان داده می‌شود، اتفاق نیفتد. اما این یک وجه ماجرا است. وجه دیگر ماجرا این است که ما واقعاً بسیاری …
ابتلا به بیماری‌های روانی از عوارض خطرناک "کووید-۱۹"
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / کرونا در جهان / سلامت روانی / اختلالات روانی
ابتلا به بیماری‌های روانی از عوارض خطرناک "کووید-۱۹"
دانشمندان در یافته‌های اخیر خود از ارتباط میان بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ و ابتلا به بیماری‌های روانی خبر داده‌اند. به گفته آنها تقریباً از هر پنج فرد مبتلا به کووید-۱۹، یک نفر سه ماه پس از آنکه آزمایش کووید-۱۹ انها مثبت شد، به یک بیماری روانی مبتلا می‌شود.
۱۳۹۹/۰۸/۲۰
ساخت واکسن کرونا
آفتاب یزد ـ رضا بردستانی: آن قدر «ترامپ» بر طبل ساختگی بودن و مقصر جلوه دادن «پکن» در فقره ی ساخت و شیوع «کروناویروس» کوبید که این روزها و پس از اعلام اولیه ی نتایج انتخابات در آمریکا وقتی دو کشور چین، ایالات متحده و حتی روسیه، انگلستان و آلمان اعلام می‌کنند در مراحل پایانی ساختن واکسن کروناویروس هستند این شائبه و ذهنیت ایجاد می‌شود که شاید دست نگه داشته بودند برای «سوم نوامبر» و حالا که «بایدن» به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا انتخاب شده و دونالد ترامپ به جمع تک دوره‌ای هاپیوسته دیگر دلیلی ندارد که با این مسئله بیشتر از این جو روانی، سیاسی و اجتماعی ایجاد کنند. اصلا همین ترامپ و معاون او مایک پمپئو مگر یک روز در میان مصاحبه نمی‌کردند که چینی‌ها سازنده و اشاعه‌دهنده ی ویروس کرونا و بیماری …
آثار استرس بر بدن/ استرس چگونه به اختلال تبدیل می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / استرس / میگرن / حمله قلبی / سبک زندگی / پارسی خبر
آثار استرس بر بدن/ استرس چگونه به اختلال تبدیل می‌شود؟
مدیرگروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در صورتی که فرد احساس کند برای چند روز متوالی نمی‌تواند کار‌های روزمره را انجام دهد یا بر احساس و شرایط خود کنترل ندارد باید به پزشک، روانپزشک یا روانشناس مراجعه کند.
راه‌اندازی مراکز سلامت روان جامعه‌نگر کلید کاهش اختلالات روانی اجتماعی است
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / استانی-علمی و آموزشی / آسیب‌های اجتماعی / طلاق / اعتیاد / سلامت روانی / بهداشت روانی / اختلالات روانی / همه_باهم_علیه_کرونا / همه با همه علیه کرونا / همه علیه کرونا
راه‌اندازی مراکز سلامت روان جامعه‌نگر کلید کاهش اختلالات روانی اجتماعی است
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: راه‌اندازی مراکز سلامت روان جامعه‌نگر کلید کاهش اختلالات روانی اجتماعی است
ترس و اضطراب همگانی نتیجه مدیریت اشتباه کرونا
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / ویروس کرونا / اختصاصی ایرنا / رسانه / هراس جهانی از ویروس کرونا
ترس و اضطراب همگانی نتیجه مدیریت اشتباه کرونا
تهران-ایرنا- مدیریت ترس برای متوجه کردن مردم به رعایت شیوه‌نامه‌ها در خصوص بیماری کرونا، مدیریت مناسبی نیست؛ زیرا با تحمیل استرس و اضطراب به جامعه بر سلامت روانی شهروندان تاثیر منفی می‌گذارد.
ویدئو / راهکارهایی برای ارتقای سلامت روان
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / سلامت روانی / فعالیت فیزیکی / یادگیری مهارت‌های جدید / مهربان / مثبت اندیشی / انرژی مثبت
ویدئو / راهکارهایی برای ارتقای سلامت روان
توجه به سلامت روان، یکی از عوامل اصلی در ارتقای زندگی، کسب آرامش و رسیدن به اهداف است. در این ویدئو، چند راهکار را که به ارتقای سلامت روان کمک می‌کنند، مرور می‌کنیم؛ راهکارهایی که برای تمام زمان‌ها می‌تواند راهگشا باشد و بویژه در این روزها که شیوع کرونا، جریان زندگی انسان‌ها را با مسائل تازه‌ای مواجه کرده، می‌تواند کمک‌کننده‌تر از همیشه تلقی شود.
اینجا سکوت را رعایت نکنید!
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / استانی-اجتماعی / منطقه چهارمحال و بختیاری / آزار جنسی / سلامت روانی
اینجا سکوت را رعایت نکنید!
مدرس و روانشناس بالینی در دانشگاه شهرکرد گفت: هر شخصی در هر جایگاهی نباید در مقابل آزار جنسی سکوت و اجازه سوءاستفاده را به متجاوزگران بدهد، حتی اگر این اعتراض موجب از دست رفتن شغل وی شود.
تاثیر تنش های خانوادگی بر روان کودکان از نظر روانشناس کودک
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / مرکز مشاوره ازدواج / روانشناس کودک / مطب روانشناسی
تاثیر تنش های خانوادگی بر روان کودکان از نظر روانشناس کودک
سلامت روانی و رشد عاطفی کودکان بر اساس محیطی که در آن پرورش مییابند، شکل می‌گیرد. سلامت روانی به معنای تفکر و عملکرد صحیح در زندگی فردی و اجتماعی می‌باشد. فردی که دارای سلامت روانی می‌باشد می‌تواند نیازهای عادی روزمره خود را برآورده ساخته و دارای هیجانات و شناخت صحیح از محیط خویش است.
رزمندگان دفاع مقدس سلامت روانی را به جامعه تزریق کردند
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / ویروس کرونا / دفاع مقدس / دانشگاه علوم پزشکی اصفهان / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
رزمندگان دفاع مقدس سلامت روانی را به جامعه تزریق کردند
تهران- ایرنا- قائم مقام دبیر دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه «مهر سلامت» گفت: از نگاه جشنواره ملی فیلم کوتاه «مهر سلامت» یکی از مهمترین اقشار خیرین سلامت، شهداء، جانبازان، ایثارگران و رزمندگانی هستند که در طول سال‌های دفاع‌مقدس از داشته‌های خود گذشتند تا سلامت روانی و اجتماعی را به جامعه تزریق کنند.
قبل از جاری شدن سیل کرونا، مجاری آب‌های آلوده را ببندیم
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / سلامت روانی / همه_باهم_علیه_کرونا
قبل از جاری شدن سیل کرونا، مجاری آب‌های آلوده را ببندیم
"منبع و منشاء اغلب اختلالات سلامت روان در شرایط فعلی جامعه یعنی اضطراب‌ها، استرس‌ها، ترس و نا امیدی، پرخاشگری و غیره، علاوه بر آنچه از پیش موجود بوده؛ از خود بحران کرونا سرچشمه گرفته است. لذا اولویت اول کشور باید کنترل این بحران و همه گیری باشد؛ به عبارتی بهتر است قبل از جاری شدن سیل، جلوی مجاری آب‌های آلوده را ببندیم وگرنه این مجاری به هم پیوسته و سیل نابودگر کرونا جاری می‌شود."
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
تأثیر خشونت والدین بر سلامت روان کودکان
 عفت السادات محمودپناهی ـ عضو اداره مشاوره و مددکاری فرماندهی انتظامی تهران رفتار خشونت آمیز والدین بر سلامت روانی کودکان تأثیر مستقیم دارد و باعث می‌شود که در بزرگسالی با مشکلات روانی جدی روبه‌رو شوند. بنابراین تأثیرات خشونت و تنش و بدرفتاری پدر و مادر از نسلی به نسل دیگر انتقال می‌یابد. می‌توان گفت که سلامت روان کودکان ناشی از رفتار والدین در خانواده است. هر رفتاری که موجب آزار و اذیت کودکان از بعد روانی و جسمانی شود، خشونت علیه کودکان قلمداد می‌شود. خشونت می‌تواند به شکل‌های مختلفی ابراز شود. …
دانشجویان چگونه می‌توانند سلامت روانی و جسمانی افراد را ارتقا ببخشند؟ 
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / استانی-علمی و آموزشی / استارت آپ‌ها / استارتاپ / دانشجویان
دانشجویان چگونه می‌توانند سلامت روانی و جسمانی افراد را ارتقا ببخشند؟ 
مجری رویداد استارتاپی ارتقاء سواد سلامت روانی دانشجویان گفت: با برگزاری رویداد استارتاپی ارتقاء سواد سلامت روانی، دانشجویان می‌توانند ایده‌های خود را ارائه دهند تا بتوان از این طریق سلامت روانی و جسمانی افراد را ارتقا بخشید. 
میزان شیوع اضطراب در بین جمعیت آذربایجان شرقب حدود 13 درصد است
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / استانی-اجتماعی
میزان شیوع اضطراب در بین جمعیت آذربایجان شرقب حدود 13 درصد است
مدیر گروه سلامت روانی، اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد مرکز بهداشت آذربایجان شرقی، آخرین وضعیت روح و روان جمعیت این استان را تشریح کرد.
نشانه‌های سلامت روان در نوجوانان
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / سلامت روانی / _دانش آموز
نشانه‌های سلامت روان در نوجوانان
یک کارشناس و مشاور تربیتی مدارس تهران نشانه‌های سلامت روان در نوجوانان از دیدگاه علم مشاوره را تشریح کرد.
به شیطنتهای کودکان در زمان آموزش مجازی زیادی حساس نشوید
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / آموزش مجازی / کودک / روانشناسی / بازگشایی مدارس در شرایط کرونا / سلامت روانی / همه_باهم_علیه_کرونا
به شیطنتهای کودکان در زمان آموزش مجازی زیادی حساس نشوید
یک روانشناس معتقد است که والدین در دوران شیوع کرونا باید به آموزش مجازی دانش آموزان به عنوان یک دوره گذار نگاه کنند، به آن‌ها زمان دهند تا به تدریج با آموزش مجازی کنار بیایند و نیازی نیست نسبت به شیطنت آن‌ها حساس شوند.
دخترها بیشتر از طلاق والدین شان آسیب می بینند یا پسرها؟
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / طلاق / آسیب اجتماعی
دخترها بیشتر از طلاق والدین شان آسیب می بینند یا پسرها؟
روزنامه ایران در یادداشتی به قلم دکتر عفت السادات محمودپناه مشاور و مددکار فرماندهی انتظامی تهران بزرگ نوشت:طلاق به‌عنوان یک آسیب اجتماعی علل گسترده‌ای دارد از دخالت‌های نا به جای اطرافیان گرفته تا مشکلات معیشتی و سوء رفتارهای زوجین، شهرنشینی، زندگی صنعتی، استفاده نادرست از فضای مجازی، کمرنگ شدن اعتقادات دینی و کاهش تعهدپذیری افراد به گسترش طلاق در خانواده‌ها دامن زده و از همین رو است که کراهت و قبح طلاق از بین رفته و زوجین با کمترین اختلافی راحت‌ترین گزینه یعنی طلاق را برمی گزینند. جدا شدن والدین از یکدیگر باعث از بین رفتن استحکام خانواده و به عبارتی فروریختن ستون آن می‌شود و در نهایت امنیت و سلامت روانی تمام اعضای خانواده را دچار آسیب و تهدید می‌کند.
حریرچی: محدودیت‌های کرونایی در تهران و ۴۵ شهر دیگر باید سختگیرانه‌تر باشد / شرایط در تهران نگران کننده است
۱۳۹۹/۰۷/۲۶
حریرچی: محدودیت‌های کرونایی در تهران و ۴۵ شهر دیگر باید سختگیرانه‌تر باشد / شرایط در تهران نگران کننده است
معاون کل وزارت بهداشت، گفت: در تهران و ۴۵ شهر بسیار آلوده به ویروس کرونا نیازمند تصمیمات سختگیرانه‌تر هستیم. او اظهار داشت: عدم رعایت اصول فاصله گذاری توسط عده‌ای، علاوه بر سلامت جسمی، سلامت روانی دیگران را هم در معرض خطر قرار داده است.
چرا اثر کروناویروس بر سلامت روانی مردان متفاوت است؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ / سلامت مردان / سلامت روان / ویروس کرونا / مردان / استرس / سلامت
چرا اثر کروناویروس بر سلامت روانی مردان متفاوت است؟
ایرنا نوشت: کرونا ویروس تقریبا تمام جوانب زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده است؛ اما این اثر بر مردان، بیشتر از دیگر افراد جامعه است.
بار مشکلاتی که زنان سرپرست خانوار در ایران به دوش می‌کشند
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ / زنان سرپرست خانوار / طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار
بار مشکلاتی که زنان سرپرست خانوار در ایران به دوش می‌کشند
بررسی پژوهش‌های مرتبط با زنان سرپرست خانوار در ایران در بازه زمانی ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۸ نشان داد که «نداشتن امنیت اقتصادی»، «وضعیت نامطلوب اشتغال»، «تحصیلات کم»، «فشار نقش‌های شغلی و خانوادگی»، «وضعیت نامطلوب سلامت جسمانی، سلامت روانی، امنیت و سلامت اجتماعی»، «وضعیت نامطلوب سلامت روانی فرزندان»، «طرد اجتماعی» و چالش‌های عملکردی سازمان‌های مسئول» عواملی هستند که مطلوبیت زندگی زنان سرپرست خانوار را کاهش می‌دهند.
بیماری‌های عفونی چگونه با روان ما بازی می‌کنند؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / سلامت روانی
بیماری‌های عفونی چگونه با روان ما بازی می‌کنند؟
مدیر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به تبعات بروز ناگهانی بیماری‌های عفونی بر سلامت روان؛ تشدید افسردگی، ایجاد بدبینی و اعتیاد را از آثار بیماری‌های عفونی برشمرد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۴
هیچ خطایی در مرگ دانش‌آموز بوشهری قابل پذیرش نیست
گروه اجتماعی | معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر خواستار تامین امنیت جانی و سلامت روانی کودکان شد و با اشاره به مرگ کودک یازده‌ساله دیری گفت: هیچ خطایی در این زمینه قابل پذیرش نیست. مجید خورشیدی در نشست بررسی حادثه مرگ کودک ۱۱ ساله دیری افزود: مسوولیت وقوع هرگونه حادثه در زمینه کودکان و خردسالان متوجه دستگاه‌های‌های متولی است که باید امنیت این گروه سنی را در همه عرصه‌ها بیش از پیش تقویت و فراهم کنند. به گزارش ایرنا، این مقام مسوول با تاکید بر ضرورت اعلام نظر مسوولان درباره علت مرگ این دانش‌آموز برای افزایش اعتماد عمومی مردم اضافه کرد: باید در پاسخ‌گویی به افکار عمومی در ماجراهای گوناگون قبل از ایجاد شبهه‌ها توجه ویژه‌ صورت گیرد زیرا اعتماد عمومی …
از هر ۴ نفر ایرانی، یک نفر به اختلالات روانپزشکی مبتلا است
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان / روانپزشکی / اختلالات روانی / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - کرمان
از هر ۴ نفر ایرانی، یک نفر به اختلالات روانپزشکی مبتلا است
مدیر گروه سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان نیز مانند سایر دانشگاههای علوم پزشکی کشور، مشاوره «سوگ» را برای متوفیان کووید ۱۹ به طور جدی انجام می دهد به نحوی که از ۷۶ مورد مرگ تا تاریخ ۱۴ مهر ماه بدلیل بیماری کرونا در شهرستان رفسنجان، ۶۰ مورد توسط کارشناسان سلامت روان مشاوره سوگ انجام شده تا خانواده های این عزیزان دچار آسیبهای روحی روانی نشوند.
کارمندان به ربات‌ها بیشتر از مدیران خود اعتماد دارند
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / کارمند / سلامت روانی / بهداشت روانی / ربات / هوش مصنوعی
کارمندان به ربات‌ها بیشتر از مدیران خود اعتماد دارند
یک مطالعه جدید دریافته است که کارمندان به خصوص در کشورهای هند و چین برای صحبت درباره مسائل روانی خود به ربات‌ها بیشتر از مدیران خود اعتماد دارند.
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
روانِ رنجور دنیا را دریابید
[راضیه زرگری-شهروند] ‌ روانِ رنجور دنیا را دریابید ، ۱۰ اکتبر، روز جهانی سلامت روان است. این روز در سال ۱۹۹۲ توسط سازمان بهداشت به جهت توجه بیشتر به اختلالات روانی، تاثیرات منفی آنها بر جوامع و پیشگیری از آنها برگزیده شده است.همانطور که سلامت جسمی هر فرد در جامعه از ارزش بالایی برخوردار است، سلامت روانی افراد نیز دارای اهمیت زیادی است.
ویدیو:پیشگیری از اختلالات هورمونی/ از ورزش تا رژیم غذایی
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
ویدیو:پیشگیری از اختلالات هورمونی/ از ورزش تا رژیم غذایی
بر اساس اطلاعات «هلث لاین» هورمون ها تأثیرات عمیقی بر سلامت روانی، جسمانی و عاطفی شما دارند
افسرده ها کم اشتها هستند
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / افسرده
افسرده ها کم اشتها هستند
اقتصادنیوز:مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با اشاره به گسترش خدمات روانپزشکی طی چند دهه اخیر در کشور، گفت: موضوع مهم این روزها افزایش سواد سلامت افراد است تا با گسترش خدمات برای دریافت این خدمات به کارشناسان ما مراجعه کنند.
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
برای مدرسه هزینه کنیم
یکی از مهم‌ترین وظایف هر دولت یا حکومتی بسترسازی برای «به‌زیستن اجتماعی» مردم آن جامعه است. طبیعتا همه تصمیم‌گیری‌ها در همه شرایط و همه مقاطع باید مترتب بر تحقق همین هدف یعنی به زیستن اجتماعی باشد. رسیدن به این هدف می‌تواند فرصتی برای اعتماد مردم به دولت و حاکمیت باشد یا آن را افزایش دهد.  اعتماد می‌تواند مشارکت مردم را افزایش داده و این دو مولفه در کنار سایر مولفه‌ها قادر است زمینه تحقق شاخص بالای سرمایه اجتماعی را در جامعه فراهم کند. در مقابل کم‌توجهی یا بی‌توجهی به وضعیت شاخص‌های سلامت روانی- اجتماعی یک تهدید یا نگرانی جدی برای جامعه است. توجه به سلامت روانی در جامعه در دو وضعیت بحرانی یا غیربحرانی متفاوت است. طبیعتا در شرایط …
بزرگترین نیاز، شنیده‌شدن است
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
بزرگترین نیاز، شنیده‌شدن است
شهروندآنلاین-طبق نظرسنجی انجام شده توسط کمیتۀ بین‌المللی صلیب سرخ در 7 کشور، نیمی از کل شرکت‌کنندگان (51 درصد) در این بررسی گفتند که همه‌گیری کووید19 تأثیر منفی بر سلامت روانی آنها داشته است.
افزایش مشکلات روانشناختی در بحران کرونا /سامانه "۴۰۳۰" پاسخگوی سوالات روان
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / همه_باهم_علیه_کرونا / کروناویروس / سلامت روانی / من ماسک میزنم / مسئولیت اجتماعی در برابر کرونا / کووید-19
افزایش مشکلات روانشناختی در بحران کرونا /سامانه "۴۰۳۰" پاسخگوی سوالات روان
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره آثار کرونا بر سلامت روان افراد، گفت: با توجه به افزایش مشکلات روانشناختی به دنبال شیوع کرونا، تقویت سلامت روان امری ضروری است که در این زمینه مشاوران روانشناس از طریق سامانه تلفنی ۴۰۳۰ و مراکز جامع خدمات سلامت آماده خدمت‌رسانی هستند.
بیماری‌های روانی قابل پیشگیری و درمان هستند/ خدمات سلامت روان باید تحت پوشش بیمه‌ باشد
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / استانی-اجتماعی / سلامت روان / روانشناسی / اختلالات روانی / سلامت روانی / بهداشت روانی / دانشگاه علوم پزشکی تبریز
بیماری‌های روانی قابل پیشگیری و درمان هستند/ خدمات سلامت روان باید تحت پوشش بیمه‌ باشد
مدیر گروه سلامت روانی، اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد مرکز بهداشت آذربایجان شرقی، تاکید کرد: بیماری‌های روانی هم مانند سایر بیماری‌ها قابل پیشگیری بوده و درمان پذیر هستند.
کادر درمان برای سازگاری با شرایط  موجود، چه مواردی را رعایت کنند؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / سلامت روان
کادر درمان برای سازگاری با شرایط موجود، چه مواردی را رعایت کنند؟
مدیر گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: کادر بهداشت و درمان برای حفظ سلامت روان و سازگاری خود با شرایط موجود، باید مواردی از شناسایی نشانه های جسمی و ذهنی استرس، استفاده از روش های ساده کاهش تنش مانند حرکات کششی، نرمش و قدم زدن در محل کار، پرداختن به سرگرمی و علایق شخصی و... را مورد توجه قرار دهند.
75 درصد مبتلایان به اختلالات روانی برای درمان خود به متخصصین مراجعه نمی‌‌کنند
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / بهداشت و درمان / وزارت بهداشت
75 درصد مبتلایان به اختلالات روانی برای درمان خود به متخصصین مراجعه نمی‌‌کنند
مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: 75 درصد کسانی که دچار اختلالات روانپزشکی هستند به ویژه در کشورهایی که دارای درآمد پایین و متوسط هستند از خدمتی در راستای اختلال خود استفاده نمی‌‌‌کنند.
کرونا سلامت روان را به مخاطره انداخته است
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / استانی-اجتماعی / دانشگاه علوم پزشکی شیراز / شورای شهر شیراز / سلامت روانی / همه_باهم_علیه_کرونا
کرونا سلامت روان را به مخاطره انداخته است
عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به روز جهانی بهداشت روان و لزوم توجه به این مهم، خاطرنشان کرد که ترس از ابتلا به بیماری کرونا، سلامت روان شهروندان نه تنها در شیراز و فارس که در کُل کشور را با مخاطره مواجه کرده است.
افسرده ها کم اشتها هستند/کم درآمدها بیماریهای روانی شان را کمتر درمان می کنند
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / سلامت روانی / افسردگی
افسرده ها کم اشتها هستند/کم درآمدها بیماریهای روانی شان را کمتر درمان می کنند
مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با اشاره به گسترش خدمات روانپزشکی طی چند دهه اخیر در کشور، گفت: موضوع مهم این روزها افزایش سواد سلامت افراد است تا با گسترش خدمات برای دریافت این خدمات به کارشناسان ما مراجعه کنند.
رصد سلامت روان دانشجویان در پی مشکلات کرونا
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / سلامت روانی / دانشجویی
رصد سلامت روان دانشجویان در پی مشکلات کرونا
دانشگاه‌های انگلیس، خود را برای افزایش قابل توجه تعداد دانشجویانی که از مشکلات روانی رنج می‌برند، آماده می‌کنند.
چطور در روزهای کرونایی سلامت روان خود را حفظ کنیم؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / سلامت روانی / کروناویروس / دانشگاه علوم پزشکی اصفهان / استانی-اجتماعی / استانی-علمی و آموزشی
چطور در روزهای کرونایی سلامت روان خود را حفظ کنیم؟
مدیر گروه سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با توجه به بزرگداشت هفته سلامت روان و شرایط پیش آمده در پاندمی کرونا که تهدیدی برای سلامت روان است، توصیه هایی ارائه کرد.
تشکیل ستاد ویژه مقابله با عوارض کرونا
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / روانشناسی / بهداشت روانی / همه_باهم_علیه_کرونا / سلامت روانی
تشکیل ستاد ویژه مقابله با عوارض کرونا
رییس سازمان نظام روانشناسی کشور خواستار تشکیل ستاد ویژه مقابله با عوارض کرونا تحت نظارت سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور و توسط ستاد ملی مقابله با کرونا شد.
انگ بیماری روانی باعث طرد افراد از جامعه می شود
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / استانی-اجتماعی / سلامت روانی / سلامت روان / روانپزشکی / بیمار روانی / بیمارستان فارابی
انگ بیماری روانی باعث طرد افراد از جامعه می شود
نیاز به درمان روانپزشکی امری کاملا طبیعی است، اما متاسفانه وقتی افراد دچار مشکل روانپزشکی می شوند از ترس انگ جامعه، خیلی دیر به روانپزشک مراجعه می کنند، از طرفی وقتی پای بستری پیش می آید به شدت نگران و آشفته شده و به سختی بستری شدن را قبول می کنند، درحالی که گاهی افراد نیازمند مداخلات جدی تر درمان هستند.
۱۷۹۰ بیمار «روان مزمن» تحت پوشش بهزیستی قزوین قرار دارند
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / استانی-اجتماعی / بیماری روانی / سلامت روانی / سازمان بهزیستی
۱۷۹۰ بیمار «روان مزمن» تحت پوشش بهزیستی قزوین قرار دارند
مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: در حال حاضر ۱۷۹۰ نفر بیمار روان مزمن تحت پوشش بهزیستی استان قزوین قرار دارند که از این میان ۵۲۷ نفر زن و ۱۲۶۳ نفر مرد هستند.
سیستم ایمنی و ارتباط آن با افسردگی
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
سیستم ایمنی و ارتباط آن با افسردگی
قوی نگه داشتن سیستم ایمنی می تواند تا حد زیادی از سلامت روانی و همچنین سلامت جسمانی ما محافظت کند.
خطر اختلالات روانی در پسا کرونا | شیوع ۲۳ درصدی اختلالات روانی در ایران
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / بهداشت روانی / کرونا در ایران / بیماری روانی / روانشناسی
خطر اختلالات روانی در پسا کرونا | شیوع ۲۳ درصدی اختلالات روانی در ایران
معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: اصلا دور از انتطار نیست که پس از شیوع کرونا افزایش اختلالات روانپزشکی اتفاق افتاده باشد.
ابراز تردید در مورد سلامت روانی ترامپ و واکنش وی
۱۳۹۹/۰۷/۱۸
ابراز تردید در مورد سلامت روانی ترامپ و واکنش وی
در کنگره ایالات متحده سلامت جسمی و روانی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا و صلاحیت وی برای رهبری کشور را زیر سوال بردند.
ابراز نگرانی کنگره درباره درباره سلامت روانی ترامپ| طرح تشکیل کمیسیون برای بررسی کفایت رئیس‌جمهور
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ / کروناویروس / آمریکا - دونالد ترامپ
ابراز نگرانی کنگره درباره درباره سلامت روانی ترامپ| طرح تشکیل کمیسیون برای بررسی کفایت رئیس‌جمهور
نمایندگان حزب دموکرات در کنگره آمریکا طرحی برای تشکیل کمیسیونی برای بازبینی توانایی ترامپ برای ادامه وظایف رئیس‌جمهوری و بررسی برکناری او از مقامش اعلام کرده‌اند.
آذری: شرط ۲ میلیاردی برای جدایی نکونام زاییده ذهن‌های مریض است/ بازی رسانه‌ای، سلامت روانی هواداران استقلال را نشانه گرفته است
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / جواد نکونام / فولاد خوزستان / سعید آذری / استقلال
آذری: شرط ۲ میلیاردی برای جدایی نکونام زاییده ذهن‌های مریض است/ بازی رسانه‌ای، سلامت روانی هواداران استقلال را نشانه گرفته است
مدیرعامل فولاد با تاکید دوباره بر اینکه حضور نکونام در استقلال یک شایعه است، گفت: مدیران استقلال که این خیمه شب‌بازی را به راه انداخته‌اند باید بدانند فولاد مثل بقیه باشگاه‌ها نیست که اجازه دهد سرمربی‌اش را جدا کنند.
آغاز همکاری دانشگاه تهران و وزارت رفاه در حوزه سلامت روان
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / _دانشگاه تهران / سلامت روانی دانشجویان
آغاز همکاری دانشگاه تهران و وزارت رفاه در حوزه سلامت روان
تفاهم‌نامه همکاری در حوزه سلامت روان، بین معاونت دانشجویی دانشگاه تهران و معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منعقد شد.
ضرورت مراقبت از مردم در مقابل آسیب های روانی بحران کرونا
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / دانشگاه علوم پزشکی تهران / سلامت روان / شیوع کرونا
ضرورت مراقبت از مردم در مقابل آسیب های روانی بحران کرونا
مدیر گروه سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد، دانشگاه علوم پزشکی تهران، بر ضرورت حمایت از مردم در مقابله با آسیب های روانی بحران کرونا تاکید کرد.
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
مواردی که نباید به فرد مضطرب بگوییم
کسانی که با دلسوزی به کمک افراد مضطرب می‌آیند ممکن است از جملاتی استفاده ‌کنند که اشتباه است و نه تنها کمکی نمی‌کند بلکه وضعیت را برای فرد مضطرب، سخت‌تر می‌کنند.صنام حافظ، روانشناس و عضو هیئت علمی دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک می‌گوید: «اگر بخواهیم دوست یا عزیزی را از استرس و نگرانی در بیاوریم، اغلب گفتن جملات مناسب دشوار است. غریزه طبیعی این است که برای به حداقل رساندن اضطراب، به آنها اطمینان دهیم همه چیز خوب است؛ اما این روش به درستی نتیجه نمی‌دهد».نگران نباشحافظ می‌گوید: «گفتن جملاتی مانند «نگران نباش» یا «همه چیز مرتب است» نمی‌تواند کمکی به بهتر شدن حال کسی کند. اضطراب طیف وسیعی دارد، از خفیف تا شدید و متغیرهایی که فرد را تحت تاثیر قرار می‫دهند، متعدد هستند». به یاد داشته باشید که آنها اضطراب …
عارضه عجیب پس از بهبودی کرونا
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / کرونا / عوارض کرونا
عارضه عجیب پس از بهبودی کرونا
اقتصادنیوز : مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: عوارض روانی ناشی از کرونا در سال های آینده بروز خواهد کرد و در حوزه افسردگی، اضطراب و سایر اختلالات روانپزشکی خود را نشان می دهد.
هشدار وزارت بهداشت درباره عوارض روانی کرونا/ در سال های آینده بروز خواهد کرد
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / ویروس کرونا / ویروس کرونا در ایران
هشدار وزارت بهداشت درباره عوارض روانی کرونا/ در سال های آینده بروز خواهد کرد
مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: عوارض روانی ناشی از کرونا در سال‌های آینده بروز می‌کند و به شکل اختلالات روانی خود را نشان می‌دهد.
تنهاتر شدن سالمندان در عصر کرونا
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / سالمندان / کرونا
تنهاتر شدن سالمندان در عصر کرونا
اقتصاد نیوز : عضو هیات علمی و مدیر گروه آموزشی سالمندی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با تاکید بر اینکه کرونا بر تنهایی سالمندان دامن زد، گفت: موضوع فاصله گذاری اجتماعی، با وجود همه فوایدی که داشت، بر تنهایی و انزوای سالمندان دامن زد و به ویژه بر سلامت روانی سالمندانی که آمادگی ابتلا به افسردگی و سایر اختلالات روانی را داشتند، تاثیر منفی گذاشت.
کرونا بر تنهایی سالمندان دامن زد
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / سالمندی / کرونا / دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی / سازمان بهزیستی کشور / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
کرونا بر تنهایی سالمندان دامن زد
تهران - ایرنا - عضو هیات علمی و مدیر گروه آموزشی سالمندی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با تاکید بر اینکه کرونا بر تنهایی سالمندان دامن زد، گفت: موضوع فاصله گذاری اجتماعی، با وجود همه فوایدی که داشت، بر تنهایی و انزوای سالمندان دامن زد و به ویژه بر سلامت روانی سالمندانی که آمادگی ابتلا به افسردگی و سایر اختلالات روانی را داشتند، تاثیر منفی گذاشت.
هشدار خطر فرسودگی شغلی کادر درمانی بر اثر کرونا
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / ویروس کرونا / احمد جنیدی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
هشدار خطر فرسودگی شغلی کادر درمانی بر اثر کرونا
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با بیان اینکه کادر درمان در حال ورود به مرحله فرسودگی شغلی است، گفت: عوارض روانی ناشی از کرونا در سال های آینده بروز خواهد کرد و در حوزه افسردگی، اضطراب و سایر اختلالات روانپزشکی خود را نشان می دهد.
نقاشی تهران خاکستری
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
نقاشی تهران خاکستری
زینب زینال‌زاده ـ روزنامه‌نگار تماشای رنگ‌های زیبا سبب افزایش سلامت روانی مردم در جامعه می‌شود. این یک مبحث روانشناسی است و اکثر فعالان حوزه علم روانشناسی آن را پذیرفته‌اند. تهران، در مقایسه با شهرهای بزرگ دنیا و حتی کشور، سهم کمی از پالت رنگی دارد و به همین دلیل اکثر شهروندان، این شهر را خاکستری می‌بینند و معرفی می‌کنند. برای رنگی شدن تهران نیاز به انجام کارهای بزرگ نیست. با یک طرح زیبا و نقاشی جذاب و استفاده از چند طیف رنگی و البته نیروهای خلاق که اگر تحصیلکرده رشته‌های هنری هم باشند، تهران …
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
این پلتفرم را عمداً مثل سیگار معتادکننده کردیم
یکی از مدیران سابق فیسبوک به شدت از مدل کسب و کار این شبکه اجتماعی انتقاد کرد و گفت تمرکز او و دیگر کارمندان این بوده تا فیسبوک را مثل سیگار معتاد کننده بسازند.«تیم کندال»، رییس سابق درآمدزایی فیسبوک در آستانه شهادت دادن در مجلس نمایندگان آمریکا این شبکه اجتماعی را به توسعه الگوریتم‌هایی متهم کرد که به پخش اخبار جعلی و تفرقه افکنی دامن زده و مقدمات «بحران سلامت روانی» جامعه را فراهم می‌کنند.کندال می‌گوید: «ما از شرکت‌های بزرگ تنباکو تقلید کردیم و از همان آغاز تلاش کردیم فیسبوک را معتادکننده بسازیم. هدف سرویس‌هایی که من و دیگران در طول ۱۵ سال گذشته ساخته‌ایم تفرقه افکنی میان مردم با شدت و سرعت بالا بوده است. در خوشبینانه‌ترین حالت درک عمومی را خدشه دار کردیم و در بدبینانه‌ترین حالت می‌ترسم مردم …
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / دانشگاه علوم پزشکی کرمان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی / سلامت روانی
بحران کرونا می تواند به یک فرصت تبدیل شود
مدیر گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه در برخی از افراد، بحران سبب ایجاد مهارت های جدید شده و همین امر نیز موجب رشد خواهد شد، تصریح کرد: لزوما همیشه بحران نباید منجر به اختلال در افراد شود و بحران کرونا می تواند به یک فرصت نیز تبدیل شود.
نشانه‌های مهم برای پیشگیری از خودکشی
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / سلامت روانی
نشانه‌های مهم برای پیشگیری از خودکشی
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به عوامل خطر بروز افکار خودکشی در افراد، این اقدام را قابل پیشگیری دانست و بر نقش موثر آموزش و آگاه سازی افراد در پیشگیری از آن تاکید کرد.
وزیر آموزش و پرورش: باز یا بسته شدن مدارس تاثیر چشمگیری در شیوع کرونا ندارد؛ اما دور بودن دانش آموزان از فضای مدارس با اختلالات گسترده ای در حوزه روابط اجتماعی همراه خواهد بود / سلامت روانی دانش آموزان به اندازه سلامت جسمانی آنان اهمیت دارد
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
وزیر آموزش و پرورش: باز یا بسته شدن مدارس تاثیر چشمگیری در شیوع کرونا ندارد؛ اما دور بودن دانش آموزان از فضای مدارس با اختلالات گسترده ای در حوزه روابط اجتماعی همراه خواهد بود / سلامت روانی دانش آموزان …
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سلامت روانی و روحی دانش آموزان به اندازه سلامت جسمانی آنان اهمیت دارد، افزود: براساس مطالعات میدانی صورت گرفته باز یا بسته شدن مدارس تاثیر چشمگیری در شیوع ویروس کرونا نداشته ولی دور بودن دانش آموزان از فضای مدارس با اختلالات عظیم و گسترده ای در حوزه روابط اجتماعی و ارتباطات میان فردی همراه خواهد بود.
اطلس پایش سلامت روانی رفتاری دانش‌آموزان در خراسان جنوبی تدوین شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / استانی-علمی و آموزشی / دانش آموزان
اطلس پایش سلامت روانی رفتاری دانش‌آموزان در خراسان جنوبی تدوین شد
برای نخستین بار « اطلس پایش سلامت روانی رفتاری دانش آموزان» در آموزش و پرورش استان طراحی، تهیه و تدوین شد.
فروش اینترنتی انواع گیاهان آپارتمانی و فضای باز
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / فروشگاه اینترنتی باغبون / گلخانه / فروش اینترنتی گیاهان آپارتمانی
فروش اینترنتی انواع گیاهان آپارتمانی و فضای باز
گیاهان آپارتمانی، گل های ریشه دار، فضاهای سبز خانگی و گلدان های کوچک رومیزی در دنیای ماشینی امروز، آخرین امید بشر برای حفظ سلامت روانی و آرامش محیط زندگی در شرایطی است که به ویژه در دوران کرونا و در شهرهای بزرگ حاکم شده و دیگر خبری از خانه های ویلایی با باغچه های بزرگ، کوچه باغ های سرشار از عطر گل ها و درختان متنوع و مناظر سبز نیست.
صالحی امیری: شهرداری‌ها نقش مهمی در سلامت جامعه دارند
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / کمیته ملی المپیک / افشین ملایی / فدراسیون ورزش های همگانی / سید رضا صالحی امیری
صالحی امیری: شهرداری‌ها نقش مهمی در سلامت جامعه دارند
تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی المپیک گفت: خشونت، طلاق، ناهنجاری‌های اجتماعی و سایر موارد بیانگر نگرانی در سلامت روانی بوده و راه آن زیست فرهنگی است. در این زمینه شهرداری‌ها نقش مهمی در سلامت جامعه دارند.
کووید-۱۹ با سلامت روان چه می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / کرونا در جهان / سلامت روانی / افسردگی
کووید-۱۹ با سلامت روان چه می‌کند؟
آخرین یافته‌های محققان راجع به تاثیرات پاندمی "کووید-۱۹" بر سلامت ذهن، ثابت می‌کند که اثرات این بیماری در افزایش افسردگی و اضطراب در حال افزایش است.
ضرورت اجرای برنامه های آموزشی مهارت های زندگی در بحران کرونا
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / مسئولیت اجتماعی در برابر کرونا / مهارتهای زندگی
ضرورت اجرای برنامه های آموزشی مهارت های زندگی در بحران کرونا
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر اجرای برنامه های آموزش مهارت های زندگی و مهارت های فرزندپروری به عنوان مهمترین برنامه پیشگیرانه در حوزه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد با اشاره به تایید اثربخشی آن در منابع علمی مختلف و با رعایت پروتکل های بهداشتی تدوین شده تاکید کرد.
سلامت‌روان تمام دانشجویان در سال تحصیلی جدید پایش می شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / سلامت روانی دانشجویان
سلامت‌روان تمام دانشجویان در سال تحصیلی جدید پایش می شود
مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم اعلام کرد: سلامت‌روان تمامی دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌ها در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ پایش می شود.
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
هیچ اجباری در کار نبود
[شهروند] متهم جنجالی توییتر به سوءاستفاده از دانشجویان دانشگاه تهران اعتراف کرد. او با انکار بیهوش‌کردن دختران، انگیزه خود از ارتباط با آنان را فقط هیجان اعلام کرد. پس از فاش‌شدن راز تجاوزهای سریالی این دانشجو به دختران پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران، پرونده‌ای در این رابطه تشکیل شد و مأموران پلیس بلافاصله این دانشجوی متجاوز را دستگیر کردند. دختران دانشجو مدعی شدند که متهم به نام «ک. الف» پس از خوراندن مشروبات الکلی آنها را بیهوش کرده و وقتی به هوش می‌آمدند، متوجه تجاوز می‌شدند. بیشتر قربانیان «ک.الف» در سفر تفریحی یا علمی به شهرهای مختلف به دام متهم افتاده و درنهایت نیز متهم در بازجویی‌ها به جرم خود اعتراف کرد. متهم که متولد ‌سال …
سازمان بهداشت جهانی: کرونا روی سلامت روانی میلیون ها نفر تاثیر گذاشته است
۱۳۹۹/۰۶/۰۷
سازمان بهداشت جهانی: کرونا روی سلامت روانی میلیون ها نفر تاثیر گذاشته است
مدیر کل سازمان بهداشت جهانی گفت: بیماری ناشی از ویروس کرونا روی سلامت روانی میلیون ها نفر در سراسر کره خاکی تاثیر منفی گذاشته است.
اولین جلسه مشترک مسئولین فدراسیون ورزش کارگری با اعضای دپارتمان روانشناسی فدراسیون ورزش کارگری صبح امروز در دفتر رئیس فدراسیون برگزار شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / ورزش / کارگران / فدراسیون ورزش کارگری / جواد رمضی / دپارتمان روانشناسی
اولین جلسه مشترک مسئولین فدراسیون ورزش کارگری با اعضای دپارتمان روانشناسی فدراسیون ورزش کارگری صبح امروز در دفتر رئیس فدراسیون برگزار شد
دپارتمان روانشناسی ورزش کارگری با هدف ارتقاء سلامت روانی جامعه کار و تلاش کشور در فدراسیون ورزش کارگری رسماً آغاز بکار کرد
ادعای عجیب آقای نماینده: برخی نمایندگان سابق مشکلات روحی و روانی داشتند /کاندیداهای مجلس باید گواهی صحت سلامت بدهند
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / مجلس شورای اسلامی / مجلس یازدهم / اختلال روانی / بیمار روانی
ادعای عجیب آقای نماینده: برخی نمایندگان سابق مشکلات روحی و روانی داشتند /کاندیداهای مجلس باید گواهی صحت سلامت بدهند
خبرگزاری دانشجو نوشت: عضو کمیسیون شوراهای مجلس معتقد است افرادی که قصد کاندیداتوری برای پارلمان را دارند باید پیش از ثبت نام به مراجع درمانی مراجعه کرده و نسخه سلامت روانی اخذ کنند.
عوامل بروز و موانع کاهش استرس شغلی
۱۳۹۹/۰۵/۲۶
عوامل بروز و موانع کاهش استرس شغلی
کاهش استرس شغلی از آن جهت اهمیت دارد که استرس در محیط کار باعث کاهش عملکرد و فرسودگی و در نتیجه تخریب سلامت روانی و جسمی فرد خواهد شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •