سه شنبه, ۶ اسفند, ۱۳۹۸ / 25 February, 2020
سلامت چشم
وقتی شوره‌های چشم دیدتان را تیر و تار می‌کند
پارسینه / ۲ روز قبل / وبگردی
وقتی شوره‌های چشم دیدتان را تیر و تار می‌کند
یک متخصص چشم پزشکی گفت: بیماری چشمی «بلفاریت» به التهاب لبه پلک یا ریشه مژه‌ها گفته می‌شود و در افرادی بروز می‌کند که زمینه شوره چشم دارند.
  شوره های چشم  سلامت چشم  پارسی خبر
عاداتی که نمی‌دانید و به چشم آسیب می‌زند
پارسینه / ۵ روز قبل / وبگردی
عاداتی که نمی‌دانید و به چشم آسیب می‌زند
اغلب انسان‌ها در زندگی روزمره کار‌هایی را انجام می‌دهند که نمی‌دانند ممکن است به چشم‌های خود آسیب برسانند با شناخت این کار‌ها می‌توانید به حفظ سلامت چشم‌ها کمک کنید.
  سلامت چشم  پارسی خبر  سیگارکشیدن
۳ نکته مهم درباره سلامت چشم که جالب است بدانید
پارسینه / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / وبگردی
۳ نکته مهم درباره سلامت چشم که جالب است بدانید
سلامت چشم‌ها همیشه حائز اهمیت بسزایی است. بسیاری از افراد مایلند سلامت چشم‌های خود را تا حدی حفظ کنند که هیچگاه مجبور نباشند از عینک طبی استفاده کنند.
  سلامت جشم  پارسی خبر  عینک
باورهای غلط درمانی سنتی در جنوب کرمان
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / عکس
باورهای غلط درمانی سنتی در جنوب کرمان
ایرنا - کرمان - دشواری دسترسی به پزشک در جنوب کرمان باعث شده روستاییان این منطقه، همچنان تابع باورهای سنتی درباره موفقیت روش های درمانی گره خورده با خرافه باشند. این درمان های غیر علمی که از سال های دور توسط درمانگران بومی برای مداوای روستاییان جنوب کرمان به کار بسته شده بر تنزل شاخص بهداشت و سلامت در این منطقه تأثیرگذار بوده است. روستانشینان جنوب کرمان بنا به اعتقادات سنتی خود، باور دارند که علت عموم بیماری ها سه جور است : 1- بیمارصحرایی شده (جن زده) 2- نظر چشم 3- بیماری تن (فقط در این صورت بیمار باید به پزشک مراجعه کند)
  کرمان
درباره شیوع عفونت‌های ویروسی چشم بیشتر بدانیم
پارسینه / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / وبگردی
درباره شیوع عفونت‌های ویروسی چشم بیشتر بدانیم
ممکن است درسرما عفونت‌های ویروسی، چشم را درگیر کند وباعث کدورت‌هایی در سطح قرنیه چشم شود که این موضوع باعث کاهش دید بیمار، ترس از نور و احساس جسم خارجی در چشم می‌شود.
  عفونت ویروسی  سلامت چشم  عفونت ویروسی چشم
چرا چشم انسان‌ها با یکدیگر فرق دارد؟
پارسینه / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / وبگردی
چرا چشم انسان‌ها با یکدیگر فرق دارد؟
اگرچه همه انسان‌ها ازنظر ساختاری دارای چشمانی یکسان هستند، اما شکل ظاهری و رنگ چشم افراد با یکدیگر متفاوت است.
  چشم  سلامت چشم  دلایل تفاوت چشم ها
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
نگاه جناحی ،آفت عدالت
قوانینی که در کشور نسبت به دادگاه‌ها، شاکی و متشاکی وجود دارد، قوانین متعددی هستند. مراجعان عموما اطلاعات حقوقی مناسبی را در این زمینه ندارند و بنابراین زمانی که به قوه قضاییه مراجعه می‌کنند، ممکن است سراغ واسطه‌ها یا دلال‌ها بروند، بلکه بتوانند حق و حقوق‌شان را احقاق کنند. همین امر، یکی از روزنه‌های فسادی است که قوه قضاییه باید نسبت به آن هوشیار باشد و راه را بر فساد ببندد. برای بستن این روزنه لازم است قوه قضاییه مراکز مشاوره‌ای را از حقوقدانان بی‌طرف و آگاه تشکیل دهد تا مردمی که شکایتی دارند به این مراکز مشاوره مراجعه کنند و توسط کارشناسان راهنمایی شوند و با هزینه کمتر به خواسته‌های قانونی خود برسند. جدای از این بحث لازم است به «نظارت» …
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / ...
کردهای نجیب و دوست‌داشتنی
مهران مدیری و پیمان معادی تنها کسانی نیستند که به نجابت، اصالت، مظلومیت، میهمان‌نوازی، صداقت و... کردهای کشورمان معتقدند. این دو نفر در جلسه پرسش و پاسخ فیلم «درخت گردو» آخرین ساخته محمد حسین مهدویان صدای بیشتر کسانی شدند که با سفر به مناطق کردنشین به ارزش‌های انسانی اغلب ساکنین آن پی برده‌اند. شاید به همین دلیل هنگام نمایش فیلم «درخت گردو» بعضی از تماشاگران با چشم و دستمال خشک وارد سینما شدند و با چشم سرخ و دستمال‌تر از آن بیرون آمدند. البته منکر توانایی‌های مهدویان و فیلمنامه‌نویسان فیلم ابراهیم امینی و حسین حسنی، در ساخت موقعیت‌های تاثیرگذار نیستم. موقعیت‌هایی که بازی‌های خوب پیمان معادی، مینو شریفی و ... باعث تقویتش شده …
پارسینه / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / وبگردی
روش‌های طبیعی برای پیشگیری از ابتلا به آب مروارید
 آب مروارید در نتیجه کدر شدن عدسی‌های چشم انسان رخ می‌دهد که به مشاهده هاله‌های نور اطراف چراغ‌ها و دشواری در دید در نور کم منجر شده و در نهایت تاری دید یا نابینایی کامل را به همراه دارد. میلیون‌ها نفر در سراسر جهان به آب مروارید مبتلا هستند و خطر ابتلا به این شرایط با افزایش سن هرچه بیشتر افزایش می‌یابد.در حال حاضر، تنها روش درمان موثر برای آب مروارید انجام عمل جراحی برای برداشتن عدسی کدر شده و جایگزینی آن با یک عدسی مصنوعی است. بر همین اساس، تمرکز بر پیشگیری از ابتلا به این شرایط برای حفظ سلامت بینایی اهمیت ویژه‌ای دارد.علائم ابتلا به آب مرواریدبرخی نشانه‌های هشدار دهنده می‌توانند به معنای ابتلای شما به آب مروارید باشند که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:تغییر رنگ چشم‌ها - رنگ زرد …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / ...
نشانه‌هایی که می‌گویند باید به چشم‌پزشک مراجعه کنید
پای سلامت چشم‌ها که در میان باشد از هر ریسکی باید اجتناب کرد. احساس هر نوع درد یا ناراحتی‌ای در چشم‌ها، عملکرد ما را مختل می‌کند و گاهی می‌تواند نشانه یک مشکل جدی‌تر مثل عفونت یا کم‌بینایی باشد. اگر هر کدام از نشانه‌های زیر را دارید، وقتش رسیده به یک چشم‌پزشک مراجعه کنید.کاهش دید در شب یا هنگام رانندگیرانندگی در شب محک خوبی برای بینایی محسوب می‌شود. چون همه افراد چیزی که در تاریکی یا در فاصله دور قرار داشته باشد را به سختی می‌توانند ببینند، بنابراین اگر چشم‌های‏تان ضعیف شده باشد، در چنین موقعیت‌هایی این مشکل بارزتر خواهد شد. علت این مسئله ممکن است فقط تغییر شماره چشم یا مشکل جدی‌تری مثل ابتلا به آب‌مروارید باشد. چشم‌پزشک می‌تواند توانایی دید در شب شما را بسنجد و مناسب‌ترین تجویز را برای مشکل …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / ...
آوار بحران بر سر ترامپ
شهلا سراجی* - زمان برای ترامپ به تلخی می‌گذرد. رئیس جمهوری جاه‌طلب آمریکا با طیفی از چالش‌های مختلف، از استیضاح گرفته تا مسئله خروج نیروهای آمریکایی از عراق مواجه است. ترامپ طی سه سال اخیر بدون چالش نبوده است. مسئله روسیه گیت (موضوع دخالت روسیه در انتخابات 2016 آمریکا) تا همین چند وقت اخیر ترامپ را بسیار آزار و اذیت کرد و وی را بارها تا مرز استیضاح برد. اما ترامپ هر بار از این مهلکه‌ها جان سالم به در برد و درنهایت با گزارش نهایی رابرت مولر، ترامپ از اتهام ارتباط با روسیه تبرئه شد. پایان مسئله روسیه گیت، آغاز مسئله اوکراین گیت بود. گفت‌وگوی تلفنی ترامپ با ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین مبنی بر کمک به او در جهت تخریب رقیب بزرگ دموکراتاش (جو بایدن) و افشای این مکالمات بار دیگر ترامپ را به رسانه‌ها …
ردپای بیماری در چشم‌ها؛ تشخیص بیماری از عنبیه چشم امکان‌پذیر است؟
روزنامه جام جم / ۱۳۹۸-۱۱-۰۶ / بهداشت و سلامت
ردپای بیماری در چشم‌ها؛ تشخیص بیماری از عنبیه چشم امکان‌پذیر است؟
چندی است که در برخی از شبکه‌های مجازی کانال‌هایی راه‌اندازی شده‌اند که با درخواست تصویری از عنبیه چشم افراد وضعیت سلامت یا بیماری آنها توسط فردی که معلوم نیست متخصص است یا متخصص‌نما مورد تشخیص و تفسیر قرار می‌گیرد و در نهایت افراد با تشخیص بیماری را به مطب‌ها یا کلینیک‌های شخصی راهنمایی می‌کنند.
تخم چشم زده قزل آلا با سلامت بالا در کشور تولید شد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اقتصادی
تخم چشم زده قزل آلا با سلامت بالا در کشور تولید شد
رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور از دست یابی به دانش فنی تولید تخم چشم زده ماهی قزل آلا با سلامت بالا در کشور خبر داد.
اخبار سلامت ۲۸ دی ۹۸
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / فیلم
اخبار سلامت ۲۸ دی ۹۸
در این بخش از اخبار سلامت هفته ( ۲۸ دیماه ۹۸) به تاثیر شیر کم چرب در مقابله با علائم پیری،تشخیص کمبود ویتامین« ب ۱۲ » با معاینه چشم ،‌ ضرورت شستشوی پوست در زمان آلودگی هوا، نقش جنسیت در ابتلا به فشار خون و ضرورت غربالگری این بیماری در دهه چهارم زندگی آشنا می شوید .
  ویتامین  فشار خون  آلودگی هوا  بهداشت و سلامت
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / ...
راهکارهایی جهت کاهش بار ترافیکی انجام گرفت
حل معضل ترافیک در شهرها و تبعات منفی آن به حق یکی از مهم‌ترین مطالبات شهروندان از مسئولین و برنامه‌ریزان شهری است و این نکته نیز بر کسی پوشیده نیست که راهکارهای پیشنهادی و هزینه های صورت گرفته در اجرای این برنامه‌ها به همراه سایر هزینه‌های جانبی در بخش های سلامت و روان شهروندان، اهمیت و همکاری همه جانبه همه دستگاه ها و نقش مدیران شهری را در حل این مشکل برجسته می‌کند. برای این منظور تبیین مطالعه و ایجاد طرح جامع حمل و نقل شهری و تبعیّت تمامی مدیران دست اندرکار از طرح‌های پیشنهادی و اولویت بندی شده در این مطالعات امری ضروری بوده و به روزرسانی این مطالعات نیز موضوع ضروری تری خواهد بود. پیوستگی و تناسب برنامه‌های مدون در طرح های جامع بر مبنای بودجه مالی دستگاهها و همچنین رعایت موارد ذیل در این …
چشمان خود را به لنزهای اجاره‌ای نسپاریم
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اجتماعی
چشمان خود را به لنزهای اجاره‌ای نسپاریم
تهران - ایرنا - برخی آرایشگاه‌ها برای زیبایی بیشتر به مراجعان خود لنز پیشنهاد می‌هند که در اکثر موارد این لنزها استاندارد نیستند و باعث آسیب جدی به چشم‌ها می‌شوند.
  سلامت چشم  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  بهداشت و سلامت
آثارتحریمی برارایه خدمات به پناهجویان قابل چشم پوشی نیست
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / بهداشت و سلامت
آثارتحریمی برارایه خدمات به پناهجویان قابل چشم پوشی نیست
معاون برنامه ریزی سازمان بیمه سلامت گفت:بیمه سلامت در راستای مباحث انسان دوستانه و اجرای تکالیف قانونی بیش ازاعتباراتی که کمیساریا دراختیار قرارداده بابت پوشش بیمه پناهجویان هزینه کرده است.
  سازمان بیمه سلامت  بیمه  پناهندگان
آیا واقعا نور آبی موجود در گوشی های هوشمند به سلامت چشم آسیب می رساند؟
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / فناوری
آیا واقعا نور آبی موجود در گوشی های هوشمند به سلامت چشم آسیب می رساند؟
این روزها در مقالات بسیاری بر اهمیت محدود کردن استفاده از تلفن همراه، تبلت و انواع کامپیوتر تاکید شده است، علت اصلی این موضوع به عوارض احتمالی نور این محصولات برای سلامت چشم امرتبط ست.اما پرسش این است که اساسا این آسیب تا چه حد سندیت دارد؟
آلودگی هوا چه تاثیری بر سلامت افراد می‌گذارد؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
آلودگی هوا چه تاثیری بر سلامت افراد می‌گذارد؟
فوق تخصص بیماری‌های ریوی گفت: آلودگی هوا در کوتاه مدت منجر به بروز مشکلات تنفسی در قسمت فوقانی ریه، سرفه‌های تحریکی، خارش گلو، آب ریزش چشم و بینی، تنگی نفس، سردرد و مشکلات گوارشی مانند حالت تهوع و استفراغ در افراد می‌شود.
  استانی-اجتماعی  آلودگی هوای تبریز  آلودگی هوای کلانشهرها
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
سبقت فقر از فقرزدایی
گروه جامعه: از آخرین خط فقر رسمی که در شهریورماه سال گذشته معادل 2 میلیون و 850 هزار تومان برای یک خانواده 4 نفره اعلام شد تا پیش‌بینی‌ها از خط فقر واقعی که بر اساس لایحه بودجه در سال 98 زیر 4 میلیون و 592 هزار تومان محاسبه شد؛ این‌ها همه عدد است. با تورم 40 تا 50 درصدی، نرخ رشد منفی، نرخ بیکاری بدون تغییر و البته حوادث و رویدادهایی که نمودشان در جامعه دیده می‌شود، نمی‌توان فقر را با عدد لمس و تفسیر کرد. در این میان، سوالی که وجود دارد، تاثیر تلاش نهادهای گوناگون فقرزدایی و حمایت از قشر مستضعف و آسیب‌پذیر است که موفقیت‏شان با تعداد فقرا و آسیب‌ها و نتایج فقر سنجیده می‌شود.چند روزی است که ماجرای جان‏باختن دو کولبر نوجوان کردستانی در برف و سرما، عواطف و احساسات غم‌آلودی را در بسیاری از ایرانی‌ها …
قابلیت جدید
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / ...
قابلیت جدید "حالت تاریک" بی‌فایده است!
محققان به تازگی دریافته و اعلام کرده‌اند که فعال‌سازی قابلیت حالت تاریک و شبانه در گوشی‌های هوشمند کمکی به خواب بهتر و سلامت چشم کاربران نخواهد کرد.
  اینترنت  حالت تاریک  گوشی‌های هوشمند
استفاده از «حالت شب» به بهبود خواب کاربران کمک نمی‌کند
زومیت / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / فناوری
استفاده از «حالت شب» به بهبود خواب کاربران کمک نمی‌کند
آخرین تحقیقات نشان می‌دهد که حالت شب به خواب بهتر و سلامت چشم کاربران کمک چندانی نمی‌کند.
دستگاه ایرانی شبیه‌ساز عمل جراحی چشم به زودی رونمایی می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / علمی و آموزشی
دستگاه ایرانی شبیه‌ساز عمل جراحی چشم به زودی رونمایی می‌شود
تهران - ایرنا - معاون پژوهشی مرکز تحقیقات چشم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: دستگاه ایرانی شبیه‌ساز برای عمل‌های جراحی چشمی به ویژه عمل آب مروارید ساخته شده و به زودی رونمایی می‌شود.
  دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  سلامت چشم
دستگاهی برای تعیین نمره چشم در خانه
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / علمی و آموزشی
دستگاهی برای تعیین نمره چشم در خانه
تهران- ایرنا- دستگاهی براساس پتنت ثبت شده توسط دانشگاه MIT ساخته شده است که امکان تعیین نمره چشم را در خانه و بدون نیاز به مراجعه به مطب چشم پزشک فراهم می‌کند.
  آزمایشگاه علوم کامپیوتری و هوش مصنوعی دانشگاه MIT  سلامت چشم
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / اجتماعی
بهترین ورزش های کاربردی برای سلامت چشم ها
یک فیزیوتراپیست گفت: افراد باید برای داشتن چشم هایی سالم تمرینات مناسبی انجام دهند.
لنزهای «هوشمند» سلامت چشم شما را هم زیر نظر می‌گیرند
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / علمی و آموزشی
لنزهای «هوشمند» سلامت چشم شما را هم زیر نظر می‌گیرند
پژوهش‌های اولیه نشان می‌دهند چشم‌پزشکان ممکن است روزی بتوانند از لنزهای تماسی «هوشمند» برای پیگیری سلامت چشم بیماراشان استفاده کنند.
2عامل مهم در آلودگی لوازم آرایش
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / بهداشت و سلامت
2عامل مهم در آلودگی لوازم آرایش
مطالعه جدیدی در انگلیس نشان می‌دهد کیف لوازم آرایش خانم‌ها می‌تواند آلوده به باکتری‌های خطرناکی باشد. این وضعیت به ویژه درباره برخی از محصولات آرایشی که برای چشم یا لب استفاده می‌شود، حساس‌تر است و استفاده از لوازم آرایش آلوده در این موارد می‌تواند عوارضی جدی بر سلامت خانم‌ها داشته باشد.
گسترش استفاده از هوش مصنوعی در مراکز درمانی آمریکا
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اقتصادی
گسترش استفاده از هوش مصنوعی در مراکز درمانی آمریکا
استفاده از فناوری «هوش مصنوعی» در مراکز درمانی آمریکا شایع شده است. استفاده از هوش مصنوعی در مراکز درمانی بسیار زیاد شده به‌صورتی‌‌که معمولا به‌صورت یک برنامه رایانه‌ای یا نرم‌افزار از این فناوری استفاده می‌شود. برنامه‌هایی که قادر به یادگیری حجم زیادی از داده‌ها هستند و می‌توانند برای کمک به بیماران پیش‌بینی‌هایی را انجام دهند. هوش مصنوعی پیش از این هم توانسته بود بیماری‌های‌ چشم را که با دیابت مرتبط هستند شناسایی کند و به پزشکان در تفسیر اسکن ام‌آرآی و سایر آزمایش‌های تصویربرداری کمک کند. حال بخشی از سیستم سلامت آمریکا به استفاده مستقیم از هوش مصنوعی پرداخته‌ است.
پف دور چشم چرا رخ می‌دهد و بهترین راه کار‌های درمانی چیست؟
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / سیاسی
پف دور چشم چرا رخ می‌دهد و بهترین راه کار‌های درمانی چیست؟
ورم دور چشم (Puffy Eyes) میتواند علت‌های مختلفی داشته باشد. چندین راه ساده و عملی برای درمان این عارضه وجود دارد.
  بیماری چشم  سلامت چشم  ورم دور چشم
غذاهای مفید برای سلامت چشم را بشناسیم
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / بهداشت و سلامت
غذاهای مفید برای سلامت چشم را بشناسیم
آیا چشمان شما تمام مواد مغذی مورد نیاز جهت پیشگیری از آب مروارید و سایر بیماری های چشمی را دریافت می‌کنند؛ برخی مواد غذایی مفید، سلامت چشم را تضمین می کنند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / ...
درمان حساسیت به بادام‌زمینی با کمک یک پادتن
پژوهشگران دانشگاه استنفورد در بررسی جدیدی تلاش کردند تا حساسیت داوطلبان نسبت به بادام‌زمینی را با کمک یک پادتن از بین ببرند.به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، شاید یک روش جدید بتواند به کسانی که از حساسیت به بادام‌زمینی رنج می‌برند، کمک کند تا گامی به سوی درمان خود بردارند.دانشمندان دانشگاه استنفورد در پژوهش جدید خود تلاش کردند تا یک تزریق آزمایشی را روی ۲۰ بیمار مبتلا به این حساسیت امتحان کنند.آنها نوعی پادتن موسوم به اتوکیماب را به داوطلبان تزریق کردند و تقریبا سه چهارم داوطلبان توانستند پس از دو هفته، یک بادام‌زمینی کامل را بخورند. پس از ۶ هفته نیز نیمی از داوطلبان توانستند بادام‌زمینی را بدون نشان دادن واکنش‌های خطرناک و کشنده، مصرف کنند.حساسیت نسبت به بادام زمینی از سال ۱۹۹۷ تا کنون، در …
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / ...
خرید مکمل های بدنسازی اصل چراغ سبز زندگی یک ورزشکار
از اهمیت تغذیه خوب نمی‌توان در هیچ شرایطی چشم پوشی کرد. با یقین می‌توان گفت که سلامت بدن در گروی تغذیه صحیح و عادات زندگی سالم است. در شرایط ورزشی سخت مانند بدنسازی، خرید مکمل های بدنسازی اصل همانند داشتن برنامه غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است. چراکه در ورزشی...
ابزار خانگی برای جذب تشعشعات الکترومغناطیسی مخرب
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / علمی و آموزشی
ابزار خانگی برای جذب تشعشعات الکترومغناطیسی مخرب
برخی مردم در مجاورت تشعشعات خطرناک الکترومغناطیسی زندگی می کنند که اگر چه با چشم قابل مشاهده نیستند، اما می توانند سلامت انسان را به خطر بیندازند اکنون یک دستگاه جدید قادر به جذب آنهاست.
  تلفن همراه  تجهیزات الکترونیکی  هندوستان
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / ...
اصلی‌ترین راهکار پیشگیری از فساد، شفاف‌سازی نظام اقتصادی است
رئیس قوه قضائیه گفت: اصلی‌ترین راهکار پیشگیری از فساد، شفاف‌سازی نظام اقتصادی کشور و نهادینه‌سازی شفافیت است.به گزارش ایسنا، سیدابراهیم رئیسی در جلسه شورای‏عالی قوه قضائیه، با اشاره به راهبرد جمهوری اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: براساس آنچه امام راحل‏(ره) و مقام معظم رهبری برای ما ترسیم کرده‌اند، تعامل سازنده و همکاری با دولت‌ها و ملت‌ها و همچنین مقاومت و ایستادگی فعال در مقابل دشمنانی نظیر آمریکا، راهبرد اصلی و اساسی جمهوری اسلامی در همه این سال‌ها بوده است و همچنان خواهد بود.رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه مردم و دولتمردان نیز همواره به این راهبرد پایبند بوده‌اند و امروز همین راهبرد می‌تواند موجب توانمندی همه ملت‌های مسلمان باشد، خاطرنشان کرد: دشمنانی که امروز دم از مذاکره …
خاصیت پسته برای چشم ها/ ارتباط کاهش درآمد و سلامت مغز
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ / بهداشت و سلامت
خاصیت پسته برای چشم ها/ ارتباط کاهش درآمد و سلامت مغز
حوزه سلامت جهان در هفته رو به پایان، شاهد اخبار و رویدادهای متعدد و مختلفی بود که گزیده ای از مهم ترین آنها مرور می کنیم.
  چشم  پسته  مغز  درآمد
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / ...
تولد نوزاد بدون چشم در روسیه!
نوزاد بدون چشمی که پس از تولد توسط مادرش رها شده با انجام آزمایش‌های پزشکی در سلامت کامل بسر می‌برد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، آلکساندر کیکه با نام ساشا شناخته می‌شود دارای یک عارضه مادرزادی نادر است که به جز او دو کودک دیگر نیز در جهان از آن رنج می‌برند. مادر ساشا که در یک یتیم خانه بزرگ شده است پس از به دنیا آمدن ساشا چون تصور می‌کرد اعتماد به نفس لازم برای بزرگ کردنش را ندارد تصمیم گرفت او را رها کند. پرستاری که اکنون از ساشای شش ماه مراقبت و نگهداری می‌کند در این باره گفت: « این کودک عاشق بازی کردن و شنا کردن است. به علاوه ساشا کودکی بسیار بشاش و خوش‌خنده است» این کودک اهل روسیه مبتلا به سندروم نادر آنوفتالمی SOX2 است که پس از تولد دارای دو کیست در قسمت پیشانی‌اش بود که با انجام عمل جراحی …
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / ...
اختلال در دسترسی به کاغذ بریل برای نابینایان
رییس اداره سلامت چشم و پیشگیری از نابینایی وزارت بهداشت، گفت: بر اساس تخمین‌‌ها ۳۰ هزار کودک کم‌بینا و ۷هزار و ۵۰۰ کودک نابینا در کشور وجود دارد.
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / سیاسی
آمار نابینایی و کم‌بینایی در ایرانیان / اختلال در دسترسی به کاغذ بریل
رئیس اداره سلامت چشم و پیشگیری از نابینایی وزارت بهداشت، گفت: بر اساس تخمین­‌ها ۳۰ هزار کودک کم‌بینا و ۷هزار و ۵۰۰ کودک نابینا در کشور وجود دارد. همچنین جمعیت نابینایان بالای ۵۰ سال ایران حدود ۸۰ هزار نفر است.
  روز جهانی عصای سفید  سلامت چشم  نابینایی  وزارت بهداشت  کاغذ بریل
کمک بعدی هوش مصنوعی به حوزه سلامت چیست؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / علمی و آموزشی
کمک بعدی هوش مصنوعی به حوزه سلامت چیست؟
با پیشرفت روز افزون هوش مصنوعی، چشم بسیاری از مردم دنیا فارغ از پیشرفت‌های فناوری موبایل و رایانه به دنبال فرصت‌هایی است که این هوش مصنوعی برای پیشگیری و درمان بیماری‌ها ارائه می‌کند، اما این فرصت‌ها چه هستند و چگونه تحقق خواهند یافت؟
  هوش مصنوعی  مراقبت بهداشتی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / اقتصادی
5 پیشنهاد رشد بازار گردشگری ایران
غلامحسین ابراهیمی‏ رایزن درجه یک سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاشکند گفت: صنعت گردشگری، صنعت چند وجهی و متنوعی است که از مکانیزم‌های مختلف می‌توان برای رشد هدفمند و ارتقا این صنعت در ایران استفاده کرد. ابراهیمی پنج پیشنهاد و مکانیزم از جمله گردشگری فیلم، گردشگری موسیقی، استفاده از مشاوران گردشگری خارجی، راه‌اندازی شبکه گردشگری ایران به زبان انگلیسی و تکنولوژی فضای مجازی را برای رشد بازار گردشگری معرفی کرد. وی افزود: ایران که بیشتر در برگیرنده انواع گردشگری فرهنگی، تاریخی، طبیعت، زیارتی و سلامت است، از ظرفیت‌های بسیاری برای توسعه برخوردار است ولی این توسعه مستلزم عوامل متعددی است. بدون شک در ابتدا لازم است موضوع گردشگری داخلی و فراهم کردن زیرساخت‌های آن برای جذب و رونق گردشگری مورد توجه قرار گیرد. …
پیام سلامتی زنان در اولین حضورشان در استادیوم آزادی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / اجتماعی
پیام سلامتی زنان در اولین حضورشان در استادیوم آزادی
پنج‌شنبه 18 مهر ماه 1398، روزی تاریخی برای ورزش ایران بود. حضور خانم‌ها در ورزشگاه آزادی به حمایت از تیم ملی فوتبال کشور که با شادی و امید بسیار و در نهایت پیروزی ایران همراه شد. اما این دو اتفاق تنها اتفاق‌های مثبت این روز نبودند؛ حضور برند مای‌لیدی در این رویداد با شعار «هوادار تو، در کنار تو»، توجه‌ها را به جای دیگری نیز سوق داد که از چشم تماشاگران و اصحاب رسانه دور نماند و به صدایی رسا در اخبار و رسانه‌های اجتماعی بدل شد. در90 دقیقه بازی فوتبال ایران و کامبوج، برند مای‌لیدی از مجموعه برندهای گروه زرین رؤیا، به اطلاع‌رسانی درباره سلامت بانوان در تبلیغات دور زمین پرداخت و این سؤال را در ذهن بسیاری به وجود آورد که مای‌لیدی به جای معرفی محصولات خود با چه هدف و نگاهی به موضوع سلامت زنان پرداخته …
خواص پسته در پیشگیری از دیابت و سلامت چشم ها
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / بهداشت و سلامت
خواص پسته در پیشگیری از دیابت و سلامت چشم ها
به گفته محققان، پسته بسیار برای سلامت مفید است و فواید متعددی برای سلامت دارد.
طرح رایگان پایش سلامت چشم در تبریز
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / عکس
طرح رایگان پایش سلامت چشم در تبریز
ایرنا-تبریز- طرح رایگان پایش سلامت چشم از روز پنجشنبه با مشارکت پنج تن از چشم پزشکان تبریزی در بیمارستان علوی در حال اجراست.
نرم افزار ردگیری بیماری های چشمی در تصاویر طراحی شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / علمی و آموزشی
نرم افزار ردگیری بیماری های چشمی در تصاویر طراحی شد
  یادگیری ماشینی  پایگاه اینترنتی انگجت  گوشی‌های هوشمند  هوش مصنوعی  سلامت چشم
تابناک / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / ...
استفاده عروس ملکه از گردنبند چشم زخم
جدیدترین اخبار گوناگون را در «تابناک با تو» از دست ندهید. در این سایت شما هر روز گزید‌ه‌ای از آخرین اخبار پیرامون موضوعات خانواده، سلامت و بهداشت، سرگرمی و دانستنی‌ها، آشپزی، فیلم و عکس‌هایی از سراسر جهان، دکوراسیون و ... را دنبال خواهید کرد. همچنین «تابناک باتو» هر روزه آماده است، مطالب ارسالی شما را نیز متناسب با موضوعات نامبرده در سایت منتشر کند. گزارش کامل از گزیده‌خبر‌های امروز «تابناک با تو» را با کلیک بر تیتر آن بخوانید.
نخستین عمل جراحی بازسازی کامل صورت با استفاده از تکنولوژی‌های نوین
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۲ / عکس
نخستین عمل جراحی بازسازی کامل صورت با استفاده از تکنولوژی‌های نوین
ایرنا-تهران- نخستین عمل جراحی بازسازی کامل صورت با استفاده از تکنولوژی‌های نوین روز سه شنبه در بیمارستان شریعتی تهران انجام شد.
  مرکز تحقیقات جراحی های فک و صورت  سلامت چشم  بیمارستان شریعتی
غربالگری منظم ضامن سلامت چشم
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۲ / اجتماعی
غربالگری منظم ضامن سلامت چشم
تهران- ایرنا- بسیاری از بیماری‌های مربوط به شبکیه با تشخیص زودهنگام قابل درمان هستند؛ ‌ولی در صورت تشخیص ندادن می‌توانند به اختلال جزئی یا کامل بینایی منجر شوند.
  شبکیه  سلامت چشم
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۶/۲۹ / ...
ارتباط چای کیسه‌ای و سلامت چشم!
برخی مطالعات علمی نشان داده اند که چای ممکن است خواص شفابخش داشته و خطر ابتلا به بیماری های مزمن چشم را کاهش دهد.
اگر از لنز استفاده می‌کنید، بخوانید
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / اجتماعی
اگر از لنز استفاده می‌کنید، بخوانید
میزان نوشت: دبیرکل انجمن چشم پزشکی ایران گفت: از این لنزها به شرطی می‌توان استفاده کرد که از سلامت لبه پلک‌ها و کره چشم و همچنین خشک نبودن چشم مطمئن بود.
  بیماری چشمی  سلامت
سریال لقاح مصنوعی عروس و داماد پردیسان/ معمای ناباروری «کوشکی» و «دلبر»
مهر / ۱۳۹۸/۰۶/۱۰ / اجتماعی
سریال لقاح مصنوعی عروس و داماد پردیسان/ معمای ناباروری «کوشکی» و «دلبر»
محیط‌زیستی‌ها مدتهاست چشم به راه فرزند یوزپلنگ نر و ماده پردیسان هستند، اما برخی دامپزشکان می‌گویند دلبر سلامتی لازم برای باروری را ازدست داده و برخی دیگر بر سلامت هر دو یوز تاکید می‌ورزند.
  سازمان محیط زیست  لقاح مصنوعی  بهرنگ اکرامی  پارک پردیسان  یوزپلنگ ایرانی  حیات وحش  کوشکی  دلبر  ایمان معماریان
جهاددانشگاهی زمینه‌های گردشگری سلامت را در بوشهر فراهم کند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ / ...
جهاددانشگاهی زمینه‌های گردشگری سلامت را در بوشهر فراهم کند
‌رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر عنوان کرد: جهاددانشگاهی می تواند با احداث مرکز تخصصی دندانپزشکی در یک منطقه ویژه و یک چشم انداز صحیح زمینه‌های گردشگری سلامت را در استان بوشهر فراهم کند.
  گردشگری سلامت
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ / ...
استاندار قم: توسعه گردشگری سلامت از اولویت های اساسی حوزه بهداشت و درمان در استان است
شفقنا- استاندار قم در حاشیه بازدید از مرکز چشم پزشکی جوادالأئمه (ع)، توسعه گردشگری سلامت را از اولویت های اساسی حوزه بهداشت و درمان در استان دانست. به گزارش شفقنا، دکتر بهرام سرمست با حضور در مرکز تخصصی و فوق تخصصی چشم پزشکی جواد الأئمه (ع) ضمن بررسی روند درمان و خدمت رسانی به بیماران، از اهتمام کادر پزشکی و […]
بیماری که چشم و قلبتان را نشانه می‌رود
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / بهداشت و سلامت
بیماری که چشم و قلبتان را نشانه می‌رود
:رئیس اداره دیابت وزارت بهداشت درباره ابتلای افراد ۲۵ سال به بالا به بیماری که سلامت چشم و قلب را به خطر می‌اندازد، توضیح داد.
مقایسه انواع روش‌های کاشت مو، بهترین روش کاشت مو کدام است؟
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۵/۰۲ / اقتصادی
مقایسه انواع روش‌های کاشت مو، بهترین روش کاشت مو کدام است؟
ایلنا: در کاشت مو به روش SuperFUE که منحصرا توسط مجموعه رویان مو سلامت انجام می‌شود تمام معایب و عوارض روش های قبلی کاشت مو تا حد امکان از بین رفته و تراکم موهای کاشته شده نسبت به روش‌های قبلی نتایج چشم گیری را به همراه داشته است.
گردشگری سلامت ایده ای نو با قالبی کهن
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۰۲ / اجتماعی
گردشگری سلامت ایده ای نو با قالبی کهن
اصفهان- ایرنا- قلعه را با روزهای گرم وداغ تابستانش فراموش نمی کنم؛ وقتی خورشید بر قله های سر به فلک کشیده شهرم می تابید و بر صورت مردان و زنان با قلموی گرمش نقش عمر می کشید و خط اخم صورت شان را چنان تند و تیزنشان می داد که چشم های کم سوی پیرمردان زیر ابروان بلند سو سو می زد.
  گردشگری  علوم پزشکی  سمیرم
واکنش مهدی به اعتراض تابش به تاخیر در آغاز لیگ: فصل گذشته در بازی سپاهان یک نفر نابینا شد
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ / ورزشی
واکنش مهدی به اعتراض تابش به تاخیر در آغاز لیگ: فصل گذشته در بازی سپاهان یک نفر نابینا شد
رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ فوتبال با بیان اینکه سلامت و جان افراد از هر چیزی مهم‌تر است گفت: فصل گذشته در بازی سپاهان چشم یک هوادار آسیب دید و نابینا شد.
کمبود رادیولوژیست؛ پای لنگ درمان در ملایر
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ / اجتماعی
کمبود رادیولوژیست؛ پای لنگ درمان در ملایر
همدان- ایرنا- آغاز طرح تحول نظام سلامت در کشور چشم انداز روشنی در حوزه بهداشت و درمان و سلامت بود که توانست رضایت مندی درصد بالایی از مردم را جلب کند و هزینه کرد بیش از یک هزار میلیارد ریال اعتبار از محل اجرای این طرح تنها در شهرستان ملایر با جمعیتی بیش از 300 هزار تن شاید گویای موفقیت این طرح باشد.
  ملایر  بهداشت و درمان  بیمارستان
کنترل فشار خون بالا، نیاز به دیالیز و خدمات تخصصی در سال‌های آتی را کم می‌کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۱۲ / اجتماعی
کنترل فشار خون بالا، نیاز به دیالیز و خدمات تخصصی در سال‌های آتی را کم می‌کند
تهران- ایرنا- قائم مقام معاونت بهداشت وزارت بهداشت گفت: عدم توجه به فشار خون بالا، منجر به ایجاد نارسایی کلیه، سکته قلبی و مغزی، آسیب دیدن چشم و مشکلات دیگر می‌شود، اما اگر فشار خون کنترل شود، میزان نیاز به دیالیز و خدمات تخصصی سلامت در سال‌های آتی کم شده و استفاده بی رویه از منابع سلامت کاهش پیدا می‌کند.
  طرح ملی کنترل فشار خون  فشار خون  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
چند تمرین ساده برای تقویت بینایی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۴/۱۲ / اجتماعی
چند تمرین ساده برای تقویت بینایی
این واقعیت که چشم‌ها نیز مانند دیگر اعضای بدن با تمرین‌ و ورزش تقویت و کارآمدتر می‌شوند، اغلب نادیده گرفته می‌شود.
  بینایی  سلامت چشم
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۴/۱۰ / ...
اجرای عدالت در راس کار دستگاه قضایی باشد
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که با عملیاتی شدن برنامه‌های رئیس جدید قوه قضائیه امیدی که در این زمینه به وجود آمده به عینیت برسد.بهرام پارسایی در گفت‌وگو با ایسنا با تبریک هفته قوه قضائیه بر ضرورت توجه دستگاه قضائی به اجرای عدالت تاکید کرد و گفت: با توجه به سیاست‌های اعلامی رئیس جدید قوه قضائیه و تجربیات و شناخت از دستگاه قضائی انتظار اولیه این است که اجرای عدالت در راس کار قوه قضائیه قرار بگیرد.وی ادامه داد: انتظار همه این است که مر قانون اجرا شود. اولین اصل این است که همه در برابر قانون یکسان هستند. اگر همین یک مورد اجرا شود انتظارات عمومی جامعه هم برآورده می‌شود. قانون نسبت به اجرای عدالت در رسیدگی‌ها تاکید دارد و خواسته مردم هم این است که سیاست و مسائل حاشیه‌ای …
فیلم | چند پیشرفت‌ هیجان‌انگیز بشر در تکنولوژی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۳/۳۱ / علمی و آموزشی
فیلم | چند پیشرفت‌ هیجان‌انگیز بشر در تکنولوژی
پیشرفت دنیای علم و فناوری، توقفی ندارد. یکی از نتایج مثبت این پیشرفت‌ها، تأثیر آن بر سلامت انسان‌ها و راحت‌تر کردن زندگی برای آنهاست؛ تا آنجا که تنها با چشم هم بتوان تلویزیون را کنترل کرد. در این ویدئو با برخی از مهمترین پیشرفت‌های تکنولوژی آشنا شوید.
  فناوری  ابداعات علمی  بیوتکنولوژی
ویدئو / از کنترل تلویزیون با چشم تا جوان‌سازی با انار
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ / اقتصادی
ویدئو / از کنترل تلویزیون با چشم تا جوان‌سازی با انار
پیشرفت دنیای علم و فناوری، توقفی ندارد. یکی از نتایج مثبت این پیشرفت‌ها، تأثیر آن بر سلامت انسان‌ها و راحت‌تر کردن زندگی برای آنهاست؛ تا آنجا که تنها با چشم هم بتوان تلویزیون را کنترل کرد. در این ویدئو با برخی از مهمترین پیشرفت‌های تکنولوژی آشنا شوید.
  انار  بسته علمی  حلزون  کنترل تلویزیون با چشم
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ / سیاسی
باید از دندان ها هم مانند قلب و ریه مراقبت کرد
رییس سازمان نظام پزشکی کشور بر لزوم مراقبت جدی از دندان ها تاکید کرد و ابراز داشت :در زمینه سلامت دندان باید توجه جامعه به این موضوع معطوف شود که امروزه تمام پزشکان معتقدند، دندان نیز مانند قلب، چشم و ریه است که باید از آن مراقبت شود تا در تمام مدت عمر انسان، کار کند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ / ...
تابستان توی آب!
گروه جامعه: «تابستان فصل گرما، فصل شنا و دریا، در آب غوطه خوردن، چون ماهیان زیبا»؛ تابستان، نه فقط در این شعر روزگار کودکی، که در ذهن بسیاری با آب‌تنی و استخر پیوندی همیشگی دارد. البته که «تابستان» برای آب‌تنی و شنا دقیقا از اول تیرماه آغاز نمی‌شود. از هر زمان که هوا گرم شود، حکم تابستان را دارد! برای بچه‏مدرسه‌ای‌ها و دانشجویان هم تابستان از بعد از امتحانات آغاز می‌شود. هر چند استخرهای سرپوشیده و مجموعه‌های مدرن ورزشی، امکان شنا کردن را در هر فصلی مهیا کرده‌اند، اما شنا در تابستان حس و حال دیگری دارد.شما از کدام دسته هستید؟ شنا بلدید؟ شنا در آب‌های رودخانه و دریا را ترجیح می‌دهید یا استخر را؟ آمارهای غرق‏شدگی در سال‌های گذشته در کنار سیل‌های ناگهانی ابتدای امسال همراه با نگرانی همیشگی از آلودگی …
حمله همه جانبه به سلامت ایرانیان به کمک صداوسیما؛ این بار با «کشف ملی»!
تابناک / ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ / اجتماعی
حمله همه جانبه به سلامت ایرانیان به کمک صداوسیما؛ این بار با «کشف ملی»!
به مدد تلاش‌های دانشمندان ایرانی، ترکیبی کشف شده که به رغم اثر معجزه آسایش، در هیچ مقاله علمی در هیچ مجله معتبر جهانی یا حتی داخلی اثری از آثار کشف آن به چشم نمی‌خورد. درباره ترکیبی خاص و منحصر به فرد سخن می‌گوییم که می‌تواند یکی از قدیمی‌ترین مشکلات بشریت را رفع کند و ساده و ارزان در دسترس تمامی ایرانیان است!
همه فواید ویتامینی که اسم آن را کم‌تر شنیده‌اید
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ / اجتماعی
همه فواید ویتامینی که اسم آن را کم‌تر شنیده‌اید
ویتامین «ب۵»، جز گروه ویتامین‌های «ب» و حلال در آب است که از طریق شکستن چربی و کربوهیدرات، انرژی مورد نیاز بدن را تولید می‌کند. علاوه بر این، ویتامین «ب۵» به سلامت پوست، مو، چشم و کبد کمک می‌کند.
  سبک زندگی  سلامت
لامپ ال.ای.دی چه مزایایی دارد؟
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ / اقتصادی
لامپ ال.ای.دی چه مزایایی دارد؟
ایلنا: لامپ‌های LED فاقد پرتوهای مادون قرمز و ماورابنفش هستند که سایر صنایع روشنایی ایجاد می‌کنند و LEDها به سلامت چشم و محیط آسیب نمی‌رسانند .
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ / اجتماعی
راهکارهایی ساده برای مراقبت از چشم کنکوری‌ها
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: کنکور، آزمون مهم علمی است که با رعایت نکات کلیدی می‌توان نتیجه خوبی در آن کسب کرد، البته در این میان باید به سلامت بدن هم توجه شود.
  بیماری چشمی  دانش‌آموز  کنکور
همه چشم انتظار تكمیل پروژه های الكترونیك نظام سلامت
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ / اجتماعی
همه چشم انتظار تكمیل پروژه های الكترونیك نظام سلامت
تهران- ایرنا- حرکت پرشتاب جهان به سمت فناوری اطلاعات، حوزه سلامت را هم به دنبال خود می کشد. وظیفه ای بر زمین مانده با عنوان پرونده الکترونیک سلامت بر عهده نظام سلامت است که بر اساس قول وزیر بهداشت تا پایان بهار 98 به نتیجه می رسد و از طرفی همه را چشم انتظار نگه داشته است.
یک چهارم آسیب ها در حوادث چهارشنبه آخرسال مربوط به چشم است
فارس / ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ / اجتماعی
یک چهارم آسیب ها در حوادث چهارشنبه آخرسال مربوط به چشم است
مدیر برنامه سلامت چشم و پیشگیری از نابینایی وزارت بهداشت، گفت: استفاده از مواد محترقه در چهارشنبه آخر سال یک بحران سلامت عمومی به شمار می‌رود که تمرکز آسیب های آن روی بخشی از ارگان های بدن مثل چشم، پوست و اندام بیشتر است.
فایده نخود سبز در بهبود سلامت چشم و تقویت استخوان‌ها
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ / وبگردی
فایده نخود سبز در بهبود سلامت چشم و تقویت استخوان‌ها
همشهری آنلاین: نخود سبز منبع قوی ویتامین K، منگنز، تیامین، مس، ویتامین C، فسفر، و فولات است.
ارتباط گیاه تنباکو و درمان آرتروز/ نخود سبز و بهبود سلامت چشم ها
مهر / ۱۳۹۷/۱۲/۱۷ / بهداشت و سلامت
ارتباط گیاه تنباکو و درمان آرتروز/ نخود سبز و بهبود سلامت چشم ها
حوزه سلامت در هفته رو به پایان، در جهان، شاهد اخبار و رویدادهای متعدد و مختلفی بود که به مرور گزیده ای از مهم ترین آنها می پردازیم.
مواد غذایی مهمی که می‌توانند بینایی شما را تقویت کنند
اعتماد آنلاین / ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ / وبگردی
مواد غذایی مهمی که می‌توانند بینایی شما را تقویت کنند
 رژیم غذایی خاصی که از بروز بیماری‌های چشم جلوگیری کند، وجود ندارد؛ هر چند در برخی از مطالعات بر مصرف مواد مغذی تاکید شده که سلامت چشم‌ها را تا حدودی حفظ می‌کنند.