چهارشنبه, ۲ بهمن, ۱۳۹۸ / 22 January, 2020
سند سالمندی
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / ...
بیماری آلزایمر را جدی بگیریم
دمانس مجموعه‌ای است از بیماری‌ها و به صورت کلی می‌توان گفت دمانس یک سندرم است. هر سندرمی متشکل از علائم و نشانه‌های مختلف است و این مجموعه سندرم دمانس خود به بیماری‌های دیگری انشقاق پیدا می‌کند که مهم‌ترین آنها بیماری آلزایمر است. دمانس را بیماری از بین رفتن و اختلالات ذهنی می‌دانند که طی این بیماری، مشکلی در سیستم ذهنی فرد به وجود می‌آید و خود را در یادآوری و دیگر فعالیت‌های ذهن، شناخت و حافظه نشان می‌دهد. آلزایمر گسترده‌ترین بخش سندرم دمانس است و افراد بسیاری که به دمانس مبتلا می‌شوند، به بیماری آلزایمر هم مبتلا می‌شوند. پیش‌بینی شده که بیماری آلزایمر به‌طور کلی در سن 65 سال خود را نشان می‌دهد و حدود 40درصد …
بودجه  153 میلیونی برای تحقق سند ملی  سالمندی
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اجتماعی
بودجه 153 میلیونی برای تحقق سند ملی سالمندی
سرپرست دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور با اشاره به اینکه تاکنون هیچ پیمایشی درباره سالمندآزاری انجام نشده بود، گفت: تنها 153 میلیون تومان برای تحقق سند ملی سالمندی اختصاص داده شده است.
انتقاد از نگاه درمان‌محور به سالمندی
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / اجتماعی
انتقاد از نگاه درمان‌محور به سالمندی
سرپرست دبیرخانه شورای ملی سالمندان با انتقاد از نگاه درمان‌محور به سالمندی، گفت: برنامه‌ریزی بودجه‌ای تمامی سازمان‌هایی که در حوزه سالمندی وظیفه‌مند هستند باید مبتنی بر سند ملی سالمندی باشد.
  حسام الدین علامه  بهزیستی  سالمندی
بیمه سلامت چقدر از هزینه‌های درمان سالمندان را می‌پردازد؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / بهداشت و سلامت
بیمه سلامت چقدر از هزینه‌های درمان سالمندان را می‌پردازد؟
پس از رونمایی از سند ملی سلامت سالمندی در اوایل مهرماه سال جاری، مباحثی تحت عنوان در شمول بیمه قرار گرفتن برخی خدمات برای سالمندان نظیر خدمات بازتوانی، سمعک، عینک و... از سوی وزیر بهداشت مطرح شد تا کمکی باشد در جهت ارتقای سلامت سالمندان. در همین راستا مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت، چگونگی پوشش هزینه‌های درمانی سالمندان را تشریح کرد.
  سند ملی سلامت سالمندی  سازمان بیمه سلامت  وزارت بهداشت
سندملی سالمندی اولین نقشه راه سیاستگذاری و برنامه‌ریزی در حوزه سالمندی
فارس / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / اجتماعی
سندملی سالمندی اولین نقشه راه سیاستگذاری و برنامه‌ریزی در حوزه سالمندی
رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به ابلاغ و رونمایی سند ملی سالمندی، این سند را اولین نقشه راه سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در حوزه سالمندی برشمرد.
اجرای سند سالمندی نیازمند برنامه عملیاتی است
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / بهداشت و سلامت
اجرای سند سالمندی نیازمند برنامه عملیاتی است
مدیر گروه آموزشی سلامت سالمندی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، با اشاره به رونمایی از سند سالمندی، برنامه عملیاتی را برای اجرایی شدن مفاد این سند، لازم دانست.
  یدالله فتحی ممتاز  سالمندی  سند سالمندی
گرامیداشت روز جهانی سالمند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / عکس
گرامیداشت روز جهانی سالمند
ایرنا-تهران-گرامیداشت روز ملی سالمند، با حضور محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پیروز حناچی شهردار تهران، قبادی‌دانا رئیس سازمان بهزیستی و جمعی از مدیران ارشد نهادهای ذیربط، روز سه شنبه در سالن همایش های برج میلاد تهران برگزار و از سند ملی سالمندی رونمایی شد.
رونمایی از سندملی سالمندی بعد از ۱۵ سال/ سالمندان ۱۰ درصد جمعیت کشور
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / اجتماعی
رونمایی از سندملی سالمندی بعد از ۱۵ سال/ سالمندان ۱۰ درصد جمعیت کشور
رئیس سازمان بهزیستی از رونمایی از سند ملی سالمندی بعد از ۱۵ سال خبر داد و گفت: در حال حاضر ۱۰ درصد جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می دهند.
  سازمان بهزیستی  سند ملی  بازنشستگان
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / ...
سالمندی | پیرترین و جوان‌ترین شهرهای ایران
شفقنا زندگی- در کنار این سند ملی برنامه‌های گوناگونی دنبال می‌شوند. یکی از این برنامه‌ها تربیت متخصصان طب سالمندی است که بتوانند با توجه به افزایش جمعیت سالمندی در آینده، پاسخگوی نیاز این افراد باشند. دکتر محسن شَتی رئیس اداره سلامت سالمندان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه سن سالمندی در ایران و کشورهای در حال توسعه ۶۰ سال در […]