سه شنبه, ۴ آذر, ۱۳۹۹ / 24 November, 2020
سوزش سر دل
آیا زنجبیل ضرر هم دارد؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / زنجبیل / مکمل درمانی / پارسی خبر
آیا زنجبیل ضرر هم دارد؟
 اغلب مطالعات صورت گرفته روی مزایای بالقوه آب زنجبیل برای سلامتی تأکید می‌کند. استفاده از زنجبیل به‌صورت کپسول، اضافه کردن به غذا یا نوشیدن آب یا چای زنجبیل به گفته محققان برای درمان درد و نیز درمان تهوع مفید است.محققان با دادن آب زنجبیل به بیماران ۶۰ سال به بالا و مبتلابه میگرن به‌عنوان مکمل درمانی متوجه شدند که به‌عنوان ضد درد عمل می‌کند.همچنین دانشمندان در سال ۲۰۱۵ با تحلیل ۹ تحقیق انجام‌شده روی افرادی که شیمی‌درمانی شده بودند یا تهوع صبحگاهی داشتند؛ به این نتیجه رسیدند که زنجبیل موجب کاهش تهوع و استفراغ می‌شود.تحقیقات دیگر روی کاهش کلسترول و تری گلیسیرید و همچنین درمان دیابت نوع ۲ یا کاهش وزن با زنجبیل تأکیددارند.آیا زنجبیل ضرر هم دارد؟آب زنجبیل برای بسیاری از مردم بی‌خطر است. بااین‌حال مرکز …
مشکلاتی که در دوران بارداری سراغ خانم‌ها می‌آید
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / بارداری / پارسی خبر / زایمان / مشکلات بارداری
مشکلاتی که در دوران بارداری سراغ خانم‌ها می‌آید
در دوران بارداری برای همه خانم‌ها مشکلاتی مانند ویار، حالت تهوع و سوزش سر دل به وجود می‌آید که معمولا طبیعی است و با رعایت چند نکته می‌توان آن‌ها را کاهش داد.
چه بخوریم که سوزش سر دل بهتر شود؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / سوزش سر دل / موادغذایی / پارسی خبر
چه بخوریم که سوزش سر دل بهتر شود؟
شرایط خاص جسمی یا سابقه ابتلای شما به مشکلات گوارشی، ممکن است معده‌تان را حساس و آسیب‌پذیر کرده باشد.
جوشیدن گلو در بارداری چگونه درمان می‌شود؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / جوشیدن گلو / پارسی خبر / بارداری / ترش کردن
جوشیدن گلو در بارداری چگونه درمان می‌شود؟
 در انتهای مری دریچه‌ای عضلانی وجود دارد که نمی‌گذارد غذا و اسید معده به درون مری برگردد، اما در کسانی که دچار سوزش سر دل یا بازگشت اسید معده به مری می‌شوند، ترشح زیاد اسید یا برگشت آن به مری باعث ایجاد درد یا سوزش و جوشیدن در گلو می‌شود. اما این ترش کردن یا جوشیدن در گلو در بارداری چه دلایلی دارد و چگونه می‌توان آن را درمان کرد؟ جوشیدن گلو در بارداری چه دلایلی دارد؟ منظور از جوشیدن گلو یا ترش کردن، احساس سوزشی است که هنگام بالا آمدن اسید معده به داخل مری احساس می‌شود. پزشکان معتقدند این موضوع دو دلیل عمده دارد، مهمترین دلیل آن این است که به دلیل افزایش هورمون پروژسترون در بدن، هضم غذا کند‌تر می‌شود و همین موضوع باعث می‌شود عضله حلقوی میان معده و مری شل شود. وظیفه عضله حلقوی میان معده و مری …
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / سوزش معده / درمان / پارسی خبر
جلوگیری از سوزش معده با عدم مصرف ۸ ماده غذایی
سوزش سر دل یا سوزش معده ناشی از عملکرد نامناسب مری است. گاهی اوقات علائم سوزش سر دل آنقدر قوی است که اکثر افراد آن را با حمله قلبی اشتباه می‌گیرند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۵
نکته بهداشتی| پرهیز غذایی برای سوزش سردل
سوزش سر دل ناشی از بازگشت محتویات اسیدی معده به داخل مری است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۹
از شایعه تا واقعیت؛ سوزش سر دل در دوران بارداری باعث پرمویی نوزاد می شود؟!
برخی از زنان باردار در دوران بارداری خود مرتب با سوزش سر دل رو به رو می شوند و حتی از این نظر اذیت می شوند. یک ایده قدیمی در این باره وجود دارد که می گوید هر اندازه سوزش سر دل بیشتر باشد احتمال پرمویی نوزاد بیشتر است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶
10 روش مؤثر برای خداحافظی با سوزش سر دل
آیا تا به حال بعد از خوردن غذا متوجه احساس سوزش و ناراحتی در معده خود شده‌اید؟ این احساس به عنوان سوزش سر دل شناخته می‌شود و اغلب بعد از پرخوری یا هنگام خوردن غذاهای تند یا چرب اتفاق می‌افتد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۲
علت درد و سوزش قفسه سینه چیست و این درد چه زمان خطرناک است؟
درد، سوزش و سایر احساسات ناخوشایندی که در قفسه سینه تجربه می‌شود باعث می‌شود تا هر ساله میلیون‌ها نفر به سمت بیمارستان و اورژانس‌ها روانه شوند. در اکثر مواقع علت آن ناشی از مسئله‌ای کاملا بی ربط به قلب همانند سوزش سر دل، آسم یا یک زخم گوارشی است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۱
اگر معده شما هم زیاد ترش می کند؛ بخوانید
اقتصادنیوز: سوزش سر دل یا ترش کردن معده گاهی بر اثر وجود یک مشکل گوارشی بروز می‌کند و گاهی بر اثر تغذیه نادرست که در ادامه ارتباط بین سوزش سر دل و تغذیه بیان می‌شود
۱۳۹۸/۰۲/۳۱
عوارض جانبی مصرف بیش از حد گوجه‌فرنگی
گوجه‌فرنگی سرشار از اسید سیتریک و اسید مالیک است. انباشت بیش از حد این مواد در معده می‌تواند موجب سوزش سر دل و بارگشت اسید معده به مری شود زیرا افزایش اسید معده برای تجزیه غذای مصرفی صورت می‌گیرد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۲
سارقان غذایی خواب!
موارد بسیاری، از تنش‌های احساسی تا بیماری‌هایی مانند دیابت، بیماری کلیه یا سوزش سر دل وجود دارند که می‌توانند بر کیفیت خواب انسان تأثیرگذار باشند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •