شنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۸ / 25 January, 2020
سکته مغزی
چه عواملی باعث ابتلا به سکته مغزی می‌شوند؟
همشهری‌آنلاین / ۴ دقیقه قبل / وبگردی
چه عواملی باعث ابتلا به سکته مغزی می‌شوند؟
رئیس کنگره سکته مغزی ایران با برشمردن عواملی که باعث ابتلا به سکته مغزی می‌شوند، گفت: سکته مغزی دومین عامل مرگ‌ومیر در کشورهای در حال توسعه است؛ شناسایی عوامل خطر این بیماری، هزینه‌های کمتری نسبت به درمان آن دارد.
25 تا ۳۰ درصد سکته مغزی زیر ۵۵ سالگی اتفاق می‌افتد
ایرنا / ۴ ساعت قبل / بهداشت و سلامت
25 تا ۳۰ درصد سکته مغزی زیر ۵۵ سالگی اتفاق می‌افتد
تهران - ایرنا - رئیس انجمن سکته مغزی ایران با بیان اینکه حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد موارد ابتلا به سکته مغزی در سنین کمتر از ۵۵ سال به وقوع می‌پیوندد، گفت: ابتلا به فشار و بیماری‌های قلبی احتمال ابتلا به سکته مغزی را افزایش می‌دهد.
  تهران  فشار خون  بهداشت و سلامت
روزنامه آفتاب یزد / ۱۵ ساعت قبل / ...
لنیـن، خدایگان معبد سرخ کمونیست (2) مهران اکبری قاضی چاکی
"ولادیمیر" دارای سری بزرگ بود تا حدی که قابله در هنگام تولدش گفته بود این بچه با این کله بزرگ یا عقب افتاده می‌شود یا نابغه! او همچنین بسیار دیر راه افتاد و بخاطر بزرگی سرش اوایل مدام زمین می‌خورد و در موقع عصبانیت سرش را به در و دیوار می‌کوفت. چشمانش میشی و موهای سرش قهوه‌ای که در بزرگی به سرخی گرائید. آنها سه برادر و سه خواهر بودند.که به ترتیب: "الکساندر"،"آنا"،"ولادیمیر"،"اولگا"،"دیمیتری"و"ماریا" (که همگی بعدها در صف مخالفان تزاریسم جای گرفتند.) "ولادیمیر" جنجالی‌ترین و شلوغ‌ترین فرزند خانواده بود ولی برعکس در مدرسه بسیار آرام بود و منضبط. جالب آنکه مدیر مدرسه فردی به نام"کرنسکی" بود که بعدها پسرش "الکساندر"، نخست وزیر دولت موقت بعد از سقوط تزاریسم در 1917 شد و البته رقیب سرسخت "ولادیمیر".که …
روزنامه همشهری / ۱۵ ساعت قبل / ...
۳۰ درصد ابتلا به سکته مغزی در سنین زیر ۵۵ سال
رئیس دوازدهمین کنگره سکته مغزی ایران با اشاره به اینکه حدود ۲۵ تا ۳۰درصد موارد ابتلا به سکته مغزی در سنین کمتر از ۵۵ سال به وقوع می‌پیوندد، گفت: ابتلا به فشار  و بیماری‌های قلبی احتمال ابتلا به سکته مغزی را افزایش می‌دهد. به گزارش دبیرخانه انجمن سکته مغزی ایران، مسعود مهرپور گفت: در کشور‌های در حال توسعه سکته مغزی دومین عامل مرگ‌ومیر پس از سکته قلبی است و مهم‌ترین علت ناتوانی و اختلال حرکتی محسوب می‌شود. 
پیکر مرحومه بانو طاهری تشییع می شود/ فردا در قم؛ جمعه در گرگان
شفقنا / ۳ روز قبل / ...
پیکر مرحومه بانو طاهری تشییع می شود/ فردا در قم؛ جمعه در گرگان
شفقنا- بانو طاهری صبح امروز بر اثر عارضه سکته مغزی دارفانی را وداع گفت. به گزارش شفقنا، مرحومه طاهری عروس بزرگ آیت الله علوی گرگانی و صبیه آیت الله طاهری نماینده فقید مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری است که مراسم تشییع وی چهارشنبه(فردا) ساعت ۱۵:۳۰ از مسجد نو به سمت حرم مطهر صورت می گیرد. همچنین مراسم تشییع آن […]
  تشییع مرحومه طاهری در قم  درگذشت عروس آیت الله علوی گرگانی
بیماری که به «قاتل خاموش» معروف است را بیشتر بشناسید
ایسنا / ۵ روز قبل / بهداشت و سلامت
بیماری که به «قاتل خاموش» معروف است را بیشتر بشناسید
کارشناس دیابت و فشارخون معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: این بیماری بدون علامت است و اگر علامتی نداشته باشد باعث آسیب به اعضای حیاتی بدن از جمله قلب، مغز، کلیه و چشم می شود.
  استانی-اجتماعی  کهگیلویه و بویراحمد  مرکز بهداشت  فشار خون  دیابت  سکته مغزی  سکته قلبی  قاتل خاموش
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / بهداشت و سلامت
راه حلی برای کاهش سکته قلبی و مغزی مادر
عضو انجمن علمی تغذیه با شیر مادر با بیان اینکه تغذیه نوزاد با شیر مادر، سالانه ۲۰ هزار مرگ ناشی از سرطان سینه را در زنان شیرده کاهش می‌دهد، گفت: شیردادن مادر باعث کاهش خطر ابتلا به سکته قلبی و مغزی، افسردگی، سرطان تخمدان، سنگ کیسه صفرا و ... می‌شود.
وضعیت چسبناک درون رگ‌های خونی، آسیب ناشی از سکته مغزی را وخیم‌تر می‌کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اجتماعی
وضعیت چسبناک درون رگ‌های خونی، آسیب ناشی از سکته مغزی را وخیم‌تر می‌کند
تهران- ایرنا- محققان می‌گویند، به نظر می‌رسد سکته مغزی وضعیت چسبناکی درون رگ‌های خونی مغز ایجاد می‌کند که می‌تواند روزها و یا حتی ماه‌ها بعد آسیب ناشی از سکته مغزی را وخیم‌تر کند. 
  دانشگاه آکسفورد  سکته مغزی  بهداشت و سلامت
انجام تست شنوایی با نگاه کردن به چشم
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / بهداشت و سلامت
انجام تست شنوایی با نگاه کردن به چشم
تحقیقات جدید آزمایش شنوایی نوآورانه ای را ارائه می دهد که ممکن است به افرادی که قادر به پاسخگویی نیستند، مانند نوزادان یا افرادی که دچار سکته مغزی شده اند، کمک کند.
کاهش سالانه ۲۰هزار "مرگ ناشی از سرطان سینه" در زنان شیرده/ کاهش سکته قلبی و مغزی مادر با شیردادن به نوزاد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اجتماعی
کاهش سالانه ۲۰هزار "مرگ ناشی از سرطان سینه" در زنان شیرده/ کاهش سکته قلبی و مغزی مادر با شیردادن به نوزاد
عضو انجمن علمی تغذیه با شیر مادر با بیان اینکه تغذیه نوزاد با شیر مادر، سالانه ۲۰هزار مرگ ناشی از سرطان سینه را در زنان شیرده کاهش می‌دهد، گفت: شیردادن مادر باعث کاهش خطر ابتلا به سکته قلبی و مغزی، افسردگی، سرطان تخمدان، سنگ کیسه صفرا و... می‌شود.
پیشنهاد مراقبت از بیماران سرطانی، آی‌سی‌یو، سکته مغزی و سی اف در منزل/ هزینه‌های هتلینگ بیمارستان از دوش بیمار برداشته می‏‌شود
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / بهداشت و سلامت
پیشنهاد مراقبت از بیماران سرطانی، آی‌سی‌یو، سکته مغزی و سی اف در منزل/ هزینه‌های هتلینگ بیمارستان از دوش بیمار برداشته می‏‌شود
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت طرح «خدمات مراقبت پرستاری در منزل» را تشریح کرد.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اجتماعی
3 علامت سکته مغزی که شاید بسیاری از افراد نمی دانند
همه ما می دانیم که سکته مغزی یک رویداد پزشکی بسیار جدی و اغلب کشنده است. اما آیا علائم هشدار دهنده سکته مغزی را می دانید؟ براساس اطلاعات مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، سکته های مغزی سالانه حدود 140،000 آمریکایی را می کشد ، و پنجمین علت اصلی مرگ در ایالات متحده است.
سکته مغزی چگونه اتفاق می افتد/توصیه به اطرافیان بیمار
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / بهداشت و سلامت
سکته مغزی چگونه اتفاق می افتد/توصیه به اطرافیان بیمار
یک متخصص مغز و اعصاب، در ارتباط با علل بروز سکته مغزی، توضیحاتی ارائه داد.
  سکته مغزی  مغز و اعصاب  فرزاد اشرافی
علت ۹۰ درصد سکته‌های مغزی چیست؟
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
علت ۹۰ درصد سکته‌های مغزی چیست؟
گزارشهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حاکی از آن است که روزانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ نفر در کشور دچار سکته مغزی می‌شوند و ۹۰ درصد این سکته‌ها به دلیل داشتن سبک زندگی نادرست است.
سکته مغزی از علل اصلی مرگ و میر و ناتوانی در جهان است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ...
سکته مغزی از علل اصلی مرگ و میر و ناتوانی در جهان است
متخصص مغز و اعصاب بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم گفت: سکته مغزی از علل اصلی مرگ و میر و ناتوانی در سراسر جهان است.
  استانی-اجتماعی  اخبار اجتماعی - هرمزگان
آمار سکته مغزی در ایران | چقدر برای رساندن بیمار به بیمارستان تخصصی فرصت داریم؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / علمی و آموزشی
آمار سکته مغزی در ایران | چقدر برای رساندن بیمار به بیمارستان تخصصی فرصت داریم؟
گزارش‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حاکی از آن است که روزانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ نفر در کشور دچار سکته مغزی می‌شوند و ۹۰ درصد این سکته‌ها به دلیل داشتن سبک زندگی نادرست است. 
ذراتی که شما را تا «سکته مغزی» می‌برد
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اجتماعی
ذراتی که شما را تا «سکته مغزی» می‌برد
یک مطالعه جدید نشان داده است که قرار گرفتن طولانی مدت در معرض PM۲.۵، یک آلاینده مهم ، خطر سکته مغزی را در بزرگسالان افزایش می‌دهد.
  سلامت  آلودگی هوا  سکته مغزی
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / ...
جلاد‌ها هم می‌میرند*
بین همه سران رژیم اشغالگر فلسطین شاید هیچ‌کس در پیمودن مرزهای توحش به اندازه آریل شارون دارای کارنامه‌ای پر و پیمان و البته تاریک نباشد. او به‌عنوان یک یهودی متولد فلسطین، 14‌سال بیشتر نداشت که با پیوستن به گروه تروریستی‌ هاگانا، به عرضه جهان‌بینی خاص خود پرداخت و بعدها در مقاطع مختلف که مهم‌ترین فصل آن مشارکت در کشتار بی‌رحمانه آوارگان فلسطینی‌ اردوگاه صبرا و شتیلا بود، باور قلبی خود به بی‌ارزش‌بودن جان انسان‌ها را اثبات کرد. شارون پس از پایان خدمت در ارتش، لباس سیاست بر تن کرده و در پست‌های مختلف از وزارت امورخاجه و وزارت جنگ گرفته تا نخست‌وزیری، خود را تمام و کمال در خدمت سیاست‌های توسعه‌طلبانه تل‌آویو قرار …
آخرین وضعیت درمان احمدرضا معتمدی از زبان دخترش
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / فرهنگی و هنری
آخرین وضعیت درمان احمدرضا معتمدی از زبان دخترش
احمدرضا معتمدی هنرمند فیلمساز که به دلیل سکته مغزی در بیمارستان بستری است، این روزها زیر نظر دو پزشک متخصص قلب، عروق، مغز و اعصاب تحت درمان است.
  احمدرضا معتمدی  سکته مغزی
آمبولی ریوی چیست و چگونه درمان می شود؟
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸-۱۰-۱۸ / بهداشت و سلامت
آمبولی ریوی چیست و چگونه درمان می شود؟
بیماری‌های مختلفی ممکن است ریه‌ها را درگیر کنند و تنفس فرد را با مشکل مواجه سازند مانند آسم، ذات الریه، سل، آنفلوآنزا و … اما شاید بتوان گفت خطرناک‌ ترین آنها وضعیتی به ‌نام «آمبولی ریه» است؛ عارضه‌ای که در صورت عدم رسیدگی به ‌موقع حتی می‌تواند به مرگ فرد منجر شود. طبق تحقیقات انجام شده بیماری آمبولی ریه سومین عامل مرگ و میر قلبی - عروقی بعد از سکته قلبی و مغزی و در عین حال قابل پیشگیری‌ترین علت مرگ بیماران بستری در بیمارستان است.
سکانس‌هایی از فیلم مرد عوضی
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / فیلم
سکانس‌هایی از فیلم مرد عوضی
فیلم سینمایی «مرد عوضی» به کارگردانی محمدرضا هنرمند و نویسندگی و تهیه کنندگی فرهاد توحیدی محصول سال 1376 است. خسرو پذیرش، مخترع یک پودر جادویی لباسشویی، به یک کارخانه تولید پودر می رود تا با دیدن مدیرعامل، اختراعش را به تولید برساند. اما تصادفاً از آسانسور پرتاب و به بیمارستان منتقل می شود. مدیرعامل شرکت، داریوش جم نیز از شنیدن خبر ورشکستگی قریب الوقوع شرک سکته مغزی می کند و به همان بیمارستان منتقل می شود. در بیمارستان، پرفسور ساعی که متخصص پیوند اعضاست، مغز خسرو را به بدن داریوش پیوند می زند و خسرو در جسمی تازه حیات پیدا می کند... . پرویز پرستویی، فاطمه معتمدآریا، افسانه بایگان، رضا ژیان، محمود پاک نیت، رضا شفیعی جم، سیروس میمنت و حمید لولایی در این فیلم مقابل دوربین مهرداد فخیمی بازی کردند. …
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
میز خبر
مدیر کل بنیاد شهید استان مرکزی: اعضای بدن جانباز 53 ساله اراکی اهدا می‌شود [شهروند] مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی از اهدای اعضای بدن جانباز 53 ساله اراکی خبر داد. انصاری‌فر با بیان این خبر گفت: «شهید علی داوود آبادی در تاریخ بیست‌و‌ششم اسفندماه ‌سال 1364 در منطقه عملیاتی فاو مجروح و بر اثر این مصدومیت از بابت اعصاب و روان دچار 70‌درصد جانبازی شد.» او با بیان اینکه این شهید بر اثر مرگ مغزی ناشی از سکته مغزی به شهادت رسید و طبق وصیت او اعضای بدنش اهدا می‌شود، ادامه داد: «این شهید به تهران منتقل شد و پس از انجام آزمایش‌های لازم، اعضای بدن او به بیماران اهدا خواهد شد.»
قرارگیری بلندمدت در معرض ذرات PM2.5 خطر سکته را افزایش می دهد
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / بهداشت و سلامت
قرارگیری بلندمدت در معرض ذرات PM2.5 خطر سکته را افزایش می دهد
مطالعه اخیر نشان داده است که قرارگیری بلندمدت در معرض ذرات PM2.5 که آلاینده های اصلی هستند، خطر سکته را در بین افراد بزرگسال افزایش می دهد.
  آلودگی هوا  آلاینده ها  سکته مغزی
تاثیر ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون در تشدید خطر سکته مغزی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / بهداشت و سلامت
تاثیر ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون در تشدید خطر سکته مغزی
بررسی انجام شده در چین نشان داد قرار گرفتن طولانی مدت در معرض ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون (PM۲.۵ ) می‌تواند خطر سکته مغزی را افزایش دهد.
  سکته مغزی  ذرات معلق
عوارض آلودگی هوا برای سلامت استخوان‌ها
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / بهداشت و سلامت
عوارض آلودگی هوا برای سلامت استخوان‌ها
نتایج یک مطالعه پزشکی در هند نشان می‌دهد آلودگی هوا نه تنها خطر ابتلا به سرطان ریه، سکته مغزی و بیماری‌های تنفسی را افزایش می‌دهد بلکه برای سلامت استخوان‌ها نیز ضرر دارد.
  آلودگی هوا  استخوان
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / ...
۵ هشدار خوراکی برای فشار خون
برای حفظ فشار خون در محدوده سالم باید برخی مواد غذایی خاص از وعده‌های غذایی روزانه حذف یا مصرف آنها بسیار محدود شود.به گزارش عصرایران، مطالعه ای جدید بر شواهدی که نشان می‌دهند رژیم غذایی دش (DASH) یا رویکرد غذایی برای توقف پرفشاری خون می‌تواند به کاهش خطر فشار خون بالا کمک کند، افزوده است. پژوهشگران دریافتند که دنبال کردن این رژیم غذایی حتی به بزرگسالان زیر 75 سال کمک می‌کند تا از نارسایی قلبی جلوگیری کنند.به گزارش ایرنا، پژوهشگران برای بیش از 13 سال شرایط شرکت کنندگان را دنبال کردند تا چگونگی تاثیر رژیم غذایی دش بر فشار خون آنها را بررسی کنند.رژیم غذایی دش بر مصرف میوه‌ها، سبزیجات، مغزدانه‌ها، غلات کامل، مرغ، ماهی و محصولات لبنی کم چرب متمرکز است. این مطالعه بیان می‌کند که برای حفظ فشار خون …
اضافه وزن و آثار منفی آن بر سلامت
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / بهداشت و سلامت
اضافه وزن و آثار منفی آن بر سلامت
وزن اضافه بدن با سطوح بالاتر کلسترول و قند خون مرتبط است که دو عامل خطر برای حمله قلبی و سکته مغزی محسوب می شوند.به واسطه رژیم غذایی های نامناسب و کم تحرکی، چاقی شیوع بیشتری یافته و مطالعات مختلف به تداوم این روند طی سال های پیش رو اشاره دارند.
صبحانه بلغور جو دو سر بخورید
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اجتماعی
صبحانه بلغور جو دو سر بخورید
بلغور جو دوسر خطر سکته مغزی را کاهش می‌دهد، درضمن مصرف جو می‌تواند به کاهش کلسترول کمک کند. کلسترول فاکتور خطرزا در بروز سکته ایسکمیک است.
  تغذیه  سلامت  سکته مغزی  کلسترول  جودوسر  دانمارک
بلغور جو دوسر را در وعده صبحانه بگنجانید
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / بهداشت و سلامت
بلغور جو دوسر را در وعده صبحانه بگنجانید
متخصصان تغذیه می‌گویند: افرادی که در وعده صبحانه بلغور جو دوسر را جایگزین تخم‌مرغ و نان سفید می‌کنند کمتر در معرض سکته مغزی قرار دارند.
ساخت دومین دستگاه برای کاهش عوارض ناشی از ضایعات حرکتی در دانشگاه علم و صنعت
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / بهداشت و سلامت
ساخت دومین دستگاه برای کاهش عوارض ناشی از ضایعات حرکتی در دانشگاه علم و صنعت
محققان مرکز فناور عصبی دانشگاه علم و صنعت با طراحی و ساخت دستگاه پروتز پاراسایکلینگ، با ایجاد امکان رکاب زدن گردش خون در اندام تحتانی و فوقانی مانع از بروز عوارض ناشی از ضایعات حرکتی در بیماران ام اس و سکته مغزی خواهند شد.
  دانشگاه علم و صنعت  دستگاه پروتز عصبی حرکتی
۷ عادت خطرناک که سریعا باید به فکر ترک آن‌ها باشید
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / وبگردی
۷ عادت خطرناک که سریعا باید به فکر ترک آن‌ها باشید
برخی عادات مضر می‌تواند به قیمت از بین رفتن سلول‌های مغزی و یا افزایش ریسک ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها و اختلالات روانی مثل اضطراب و افسردگی و در موارد حادتر به آلزایمر، سکته و سرطان منجر شود.
  عادت های خطرناک  سلامتی
یافته های علمی در مورد فشار خون بالا در سال ۲۰۱۹
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
یافته های علمی در مورد فشار خون بالا در سال ۲۰۱۹
شفقنا زندگی- فشار خون بالا احتمال بروز حوادث قلبی عروقی مانند سکته مغزی و بیماری عروق کرونر را افزایش می دهد و اگر پزشکان آن را درمان نکنند می تواند طول عمر را کاهش دهد. تحقیقاتی که دانشمندان در سال ۲۰۱۹ به پایان رسانده اند، یافته های هیجان انگیز و در بعضی موارد، غیر منتظره را به نمایش گذاشته است. […]
  فشار خون بالا
دستان این بیمار لاعلاج را بگیرید
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اجتماعی
دستان این بیمار لاعلاج را بگیرید
فرزند خانواده مبتلا به بیماری لاعلاج است و پدر سکته مغزی کرده؛ این خانواده برای تامین هزینه‌های درمان و اجاره یک سرپناه نیازمند کمک هموطنان هستند.
کشف روش جدیدی برای درمان سکته مغزی
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اجتماعی
کشف روش جدیدی برای درمان سکته مغزی
دانشمندان با بررسی استفاده از روش‌های سلول درمانی در بیمارانی که دچار سکته مغزی شده بودند، نتایج مثبتی دریافت کردند.
  سلامت  سکته مغزی  سکته  درمان
بی‌خوابی باعث چه بیماری‌هایی می‌شود؟
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / اجتماعی
بی‌خوابی باعث چه بیماری‌هایی می‌شود؟
محققان دریافته‌اند که تداوم کم خوابی باعث بروز بیماری‌های خطرناکی مانند سکته قلبی، مغزی و قانقاریا می‌شود.
  بی خوابی  سلامتی
سکته یک فوتبالیست حرفه‌ای در اروپا
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ورزشی
سکته یک فوتبالیست حرفه‌ای در اروپا
یکی از بازیکنان تیم فوتبال سالزبورگ اتریش فاش کرد که در جریان تمرینات این تیم پیش از یکی از بازی‌های اروپایی‌اش دچار سکته مغزی شده بود.
  فوتبال اروپا
سکته مدافع سالزبورگ پیش از مصاف با ناپولی
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ورزشی
سکته مدافع سالزبورگ پیش از مصاف با ناپولی
یکی از بازیکنان تیم فوتبال سالزبورگ اتریش فاش کرد که در جریان تمرینات این تیم پیش از یکی از بازی‌های اروپایی‌اش دچار سکته مغزی شده بود.
نوشیدنی‌های رژیمی «سکته مغزی» به بار می‌آورد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / علمی و آموزشی
نوشیدنی‌های رژیمی «سکته مغزی» به بار می‌آورد
دانشمندان مصرف شیرین کننده‌های مصنوعی را با مشکلات مربوط به قلب و گردش خون مرتبط کرده‌اند و دریافتند که آنها خطر زوال عقل یا سکته مغزی را افزایش می‌دهند.
درمان آسیب نخاعی با داروی سکته مغزی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اجتماعی
درمان آسیب نخاعی با داروی سکته مغزی
تهران- ایرنا- محققان موفق به توسعه روشی شده‌اند که با ترکیب سلول‌های بنیادی با یک داروی رایج سکته مغزی می‌توان به  بهبود قابل توجهی در درمان آسیب‌های نخاعی دست یافت.
  سلول بنیادی  سکته مغزی
بیماری «آلزایمر» سومین علت مر گ در ایران
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اجتماعی
بیماری «آلزایمر» سومین علت مر گ در ایران
رئیس انجمن علوم اعصاب ایران با بیان اینکه آلزایمر تبدیل به سومین علت مرگ در کشور ما شده است، گفت: روزانه ۴۰۰ نفر در کشور دچار سکته مغزی می‌شوند.
روزانه ۴۰۰ نفر در کشور دچار سکته مغزی می شوند
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / بهداشت و سلامت
روزانه ۴۰۰ نفر در کشور دچار سکته مغزی می شوند
رئیس انجمن علوم اعصاب ایران، از افزایش بار بیماری های مرتبط با اعصاب و مغز خبر داد.
  علوم اعصاب  محمدتقی جغتایی  سکته مغزی
کاهش خطر سکته‌های قلبی و مغزی با خوردن روزانه دو سیب
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / بهداشت و سلامت
کاهش خطر سکته‌های قلبی و مغزی با خوردن روزانه دو سیب
متخصصان علوم پزشکی در انگلیس دریافتند که خوردن روزانه دو سیب می‌تواند خطر ابتلا به سکته قلبی یا مغزی را در افراد کاهش دهد.
  سیب  سکته  کلسترول
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / بین‌المللی
خبر سکته مغزی مقتدی صدر صحت دارد؟
خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین نوشت: منابع ارشد نزدیک به جریان صدر عراق شایعه‌ها در خصوص وخامت وضع جسمانی مقتدی صدر رئیس این جریان را تکذیب کردند.
  مقتدی صدر  ایران  عراق  ایران و عراق
خواب زیاد خطر بروز سکته مغزی را افزایش می‌دهد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اجتماعی
خواب زیاد خطر بروز سکته مغزی را افزایش می‌دهد
تهران- ایرنا- نتایج مطالعات اخیر محققان نشان داد که خواب شبانه بیش از ۹ ساعت، احتمال بروز سکته مغزی را تا ۲۵ درصد افزایش می‌دهد.
  پرخوابی  سکته مغزی
می دانید چرا خوابیدن در روز خطرناک است؟
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / وبگردی
می دانید چرا خوابیدن در روز خطرناک است؟
افرادی که در روز یا نه ساعت و بیشتر در شب می خوابند ، بیشتر از دیگران در معرض خطر سکته مغزی هستند.
نکته بهداشتی: نشانه‌های هشداردهنده سکته مغزی
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / وبگردی
نکته بهداشتی: نشانه‌های هشداردهنده سکته مغزی
سکته مغزی یکی از علل مهم مرگ‌ومیر و معلولیت به خصوص در سنین بالا است.
آرزوهای ما کجاست؟  نجوای دختران درودزن، ‏١٤‌سال پس از آتش‌سوزی مدرسه
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸-۰۹-۱۴ / اجتماعی
آرزوهای ما کجاست؟ نجوای دختران درودزن، ‏١٤‌سال پس از آتش‌سوزی مدرسه
وقتی پزشکان ناچار شدند همه‌ انگشت‌های دو دست دخترک هشت‌ساله را از فرط سوختگی قطع ‏کنند؛ موهای پدر یک‌شبه سفید شد و مادربزرگ همان شب سکته مغزی کرد و جهان را با حزن «پریسا» ‏ترک گفت. «می‌خواستم با اون انگشت‌ها گیتار بزنم، لاک بزنم و موهامو شانه کنم.»
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / اجتماعی
آیا نمک واقعا به اندازه ای که پزشکان ادعا می کنند مضر است؟
مصرف بیش از حد نمک منجر به فشار خون بالا می شود که خطر حملات قلبی و سکته های مغزی را به طرز چشمگیری افزایش می دهد.
معاون وزیر بهداشت: 
۳هزار مرگ در تهران به دلیل آلودگی هوا در سال گذشته
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / ...
معاون وزیر بهداشت: ۳هزار مرگ در تهران به دلیل آلودگی هوا در سال گذشته
طبق آمار، میزان مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا در تهران در سال ۹۷، بالغ بر ۳ هزار نفر از افراد بالای ۳۰ سال بود که بیماران مزمن تنفسی ۸۵ نفر، سرطان ریه ۹۶ نفر، بیماران قلبی ۱۰۵۸ نفر و سکته های مغزی ۵۲۶ نفر بودند
مهم ترین عامل خطر ابتلا به پارکینسون
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / بهداشت و سلامت
مهم ترین عامل خطر ابتلا به پارکینسون
استادیار دانشگاه علوم پزشکی ایران، گفت: مهم ترین ریسک فاکتور و عامل خطر ابتلا به پارکینسون، سن است.
  پارکینسون  مغز و اعصاب  سکته مغزی
3 نکته مهم درباره نخ دندان / از پیشگیری سکته مغزی تا سلامت قلب
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / بهداشت و سلامت
3 نکته مهم درباره نخ دندان / از پیشگیری سکته مغزی تا سلامت قلب
بسیاری از دندانپزشکان تاکید دارند که همراه با مسواک حتما باید از نخ دندان نیز استفاده کنید اما چرا دندانپزشکان تا این حد روی موضوع مذکور تاکید می کنند؟ما به شما سه نکته مهم در این خصوص را خواهیم گفت.
3300 کرمانشاهی از
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / ...
3300 کرمانشاهی از "سکته قلبی" جان سالم به دربُردند!
دبیر اجرایی برنامه مدیریت درمان سکته حاد قلبی و مغزی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار کرد: از سال 1394 تاکنون، 3388 بیمار با علائم سکته قلبی تحت درمان روش‌های رفع سکته قلبی قرار گرفته که بیش از 97 درصد آنها از سکته قلبی نجات پیدا کردند.
  استانی-اجتماعی  کرمانشاه  سکته قلبی  دانشگاه علوم پزشکی  آنژیوگرافی
علائم هشداردهنده وجود لخته خون در بدن
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / علمی و آموزشی
علائم هشداردهنده وجود لخته خون در بدن
لخته شدن خون در بدن می‌تواند موضوع جدی باشد که به حمله قلبی، سکته مغزی یا حتی مرگ منجر می‌شود.
اخبار سلامت ۲ آذر ۹۸
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / فیلم
اخبار سلامت ۲ آذر ۹۸
در اخبار سلامت‌ این هفته از تاثیر بد رژیم غذایی پرچرب‌ در دوران بارداری بر مغز جنین، نقش روزه در سلامت قلب‌،‌ تاثیرات مخرب دیابت بر افزایش‌ احتمال سکته های قلبی و مغزی و افزایش استرس مردان از نان‌آور شدن زنان‌ آگاه خواهید شد.
آیا  دیابت عامل سکته می‌شود؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / بهداشت و سلامت
آیا دیابت عامل سکته می‌شود؟
تهران- ایرنا- پژوهشگر ارشد پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران به عوارض متعدد بیماری دیابت اشاره کرد و گفت: دبایت احتمال سکته‌های قلبی را تا ۳ برابر و سکته‌های مغزی را تا ۲ برابر افزایش می‌دهد.
داروی ضد ایسکمی و اسکیزوفرنی ساخت روسیه
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / بین‌المللی
داروی ضد ایسکمی و اسکیزوفرنی ساخت روسیه
دانشمندان روسیه یکسری داروهای بی‌نظیر برای درمان ایسکمی، سکته مغزی و اختلالات روانی را طراحی کرده‌اند.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / اجتماعی
۶۰ ساله‌ها برای سلامت قلب و عروق ورزش کنند
ورزش کردن پس از ۶۰ سالگی از خطر ابتلا به بیماری قلبی و سکته مغزی پیشگیری می‌کند.
سکته در کمین دیابتی ها/افت قند خون را جدی بگیرید
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / بهداشت و سلامت
سکته در کمین دیابتی ها/افت قند خون را جدی بگیرید
مهر نوشت:‌یک متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات، نسبت به عوارض دیابت هشدار داد و گفت: این بیماری با انجام کارهای ساده، قابل پیشگیری و کنترل است.
  دیابت  سکته مغزی
بیماری‌های قلبی عروقی، کلیوی و سکته مغزی در کمین دیابتی‌ها
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / اجتماعی
بیماری‌های قلبی عروقی، کلیوی و سکته مغزی در کمین دیابتی‌ها
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه بیماری‌های قلبی عروقی، کلیوی و حتی سکته مغزی در کمین بیماران مبتلا به دیابت است، گفت: درمان دیابت باید به صورت جامع انجام شود و استفاده از کلینیکهای دیابت در رسیدن به این هدف موثر است.
۱۳ درصد جمعیت بزرگسال تهران دیابت دارند
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / بهداشت و سلامت
۱۳ درصد جمعیت بزرگسال تهران دیابت دارند
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: ایران یکی از کشورهای دارای بالاترین شیوع دیابت در جهان و خاورمیانه است.
  دیابت  ریسک بیماری قلبی  سکته مغزی
تازه‌ترین مطالعات درباره تاثیر آلودگی هوا بر مغز | آلودگی هوا چگونه سبب سکته مغزی می‌شود؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / وبگردی
تازه‌ترین مطالعات درباره تاثیر آلودگی هوا بر مغز | آلودگی هوا چگونه سبب سکته مغزی می‌شود؟
رئیس بخش مغز و اعصاب بیمارستان شهدای تجریش می‌گوید: آلاینده‌های مضر هوا از طریق ایجاد التهاب و انسداد در عروق تغذیه‌کننده مغز، می‌تواند سکته مغزی (استروک) به‌همراه داشته باشد.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / ...
مشاور وزیر بهداشت: روزانه 400 ایرانی سکته می‌کنند
از هر پنج ایرانی یک نفر زیر ۵۰ سال سکته مغزی و سالانه ۱۰۰ هزار نفر در ایران سکته می کنند.
الف / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / اجتماعی
روزانه ۴۰۰ نفر سکته می‌کنند/ ۷۲ هزار ایرانی بیماری ام‌اس دارند/ تا سال ۲۰۳۰ جمعیت کشور سالخورده خواهد بود
مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی گفت: در ایران سالانه ۱۵۰ هزار نفر و روزانه ۴۰۰ نفر به سکته مغزی دچار می شوند که این بیماری رتبه نخست بیماری‌های کشور است.
  بیماری ام اس  توانبخشی  سکته مغزی  سکته مغزی ایرانی‌ها  سلامت ایرانیان
روزانه ۴۰۰ ایرانی سکته می‌کنند/بیشترین مبتلایان به ام اس تهرانی و اصفهانی هستند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / بهداشت و سلامت
روزانه ۴۰۰ ایرانی سکته می‌کنند/بیشترین مبتلایان به ام اس تهرانی و اصفهانی هستند
مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی گفت: در ایران سالانه ۱۵۰ هزار نفر و روزانه ۴۰۰ نفر به سکته مغزی دچار می شوند که این بیماری رتبه نخست بیماری‌های کشور است.
  سکته مغزی  ام اس  استانی-اجتماعی  توانبخشی  دانشگاه علوم پزشکی  وزارت بهداشت
سوءاستفاده برخی افراد معاند از مرگ شاعر عرب اهوازی |  اقدامات خرابکارانه و درگیری با پلیس
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / فرهنگی و هنری
سوءاستفاده برخی افراد معاند از مرگ شاعر عرب اهوازی | اقدامات خرابکارانه و درگیری با پلیس
مرگ شاعر جوان عرب اهوازی که بر اثر سکته مغزی دارفانی را وداع گفت مستمسکی شد تا برخی افراد معاند و ضد نظام در آیین تشییع و ختم وی در شهرستان کارون، به اقدامات خرابکارانه و درگیری با پلیس دست بزنند.
فرارو / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / سیاسی
هشدار درباره افزایش سکته مغزی؛ علائم سکته مغزی چیست؟
علائم سکته مغزی عبارت اند از: نامتقارن شدن صورت، ضعف یک‌طرفه در دست یا پا، اشکال در تکلم فرد و ... افراد با مشاهده این علائم باید در کمتر از چهار ساعت بیمار را به مرکز درمانی برسانند. تاکید می‌کنم که بهترین مسیر رساندن بیمار به بیمارستان نیز از طریق اورژانس است. زیرا اورژانس می‌داند که کدام بیمارستان‌ها خدمات درمانی سکته مغزی را ارائه می‌کنند.
  سکته مغزی  علائم سکته مغزی  سکته مغزی خطرناک
علائم سکته مغزی را بشناسید
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / بهداشت و سلامت
علائم سکته مغزی را بشناسید
مشاور معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: با توجه به کاهش سن سکته مغزی در دنیا، مردم باید علائم سکته مغزی را جدی گرفته و در صورت مشاهده آن‌ها برای درمان با اورژانس تماس بگیرند.
  سکته مغزی  وزارت بهداشت  اورژانس