دوشنبه, ۲۴ شهریور, ۱۳۹۹ / 14 September, 2020
طول عمر
افزایش میزان ریزسختی مینای دندان
با وارنیش فلوراید
۸ ساعت قبل
افزایش میزان ریزسختی مینای دندان با وارنیش فلوراید
وارنیش فلوراید و GC Tooth Mousse هر دو به طور مشابه سبب افزایش میزان ریز سختی سطحی مینا از طریق بهبود پروسه‌ رمینرالیزاسیون می‌شوند.در این تحقیق ،به علت شیوع بالای پوسیدگی اولیه دندان‌های کودکان و انجام درمان‌های محافظه کارانه در این سن و تفاوت‌های ساختاری بین دندان‌های شیری و دائمی، پژوهش حاضر با هدف مقایسه میزان ریزسختی این ضایعات اولیه دندان‌های شیری درمان شده با رزین اینفیلترانت، وارنیش فلوراید و محصولات حاوی CPP-ACP انجام گرفت. رزین اینفیلترانت در بهبود ضریب ریزسختی مینا تاثیر مثبت داشت ولی این تغییر از نظر آماری معنی‌دار نبود. وارنیش فلوراید و GC Tooth Mousse هر دو به طور مشابه سبب افزایش میزان ریز سختی سطحی مینا از طریق بهبود پروسه رمینرالیزاسیون …
۱۰ ساعت قبل
متولدین این فصل بیشتر عمر می‌کنند
دانشمندان آمار و ارقام بیش از ۱۵۰۰ تن از افراد را که بیش از ۱۰۰ سال عمر کرده بودند بررسی کردند و متوجه شدند که افراد با طول عمر بالا، در فصل‌ها و ماه‌های مشخص و شبیه به هم متولد شده‌اند.
عارضه عفونت پس از جراحی مغز
۲ روز قبل
عارضه عفونت پس از جراحی مغز
تقریبا هیچ نقطه‌ای را در محیط اطراف نمی‌توانید بیابید که باکتری یا ویروسی روی آن وجود نداشته باشد. روی پوست انسان‌ها هم تجمع قابل‌توجهی از باکتری‌ها وجود دارد که از زمان تولد به‌تدریج جایگزین و تکثیر شده و در تمام طول عمر همراه ما است.
ببینید | 10 توصیه مهم برای پیشگیری از سرطان
۲ روز قبل / سرطان / سبک زندگی / بدن انسان
ببینید | 10 توصیه مهم برای پیشگیری از سرطان
توصیه‌های پیشگیری از سرطان شامل مجموعه‌ای از سبک زندگی است که با هم می‌توانند تاثیر بسیار زیادی بر پیشگیری از این بیماری و سایر بیماری‌های مزمن در طول عمر داشته باشند. منبع: خبرگزاری دانشجو
جدیدترین نظریه درباره طول عمر ویروس کرونا بر روی سطوح مختلف + اینفوگرافی
۴ روز قبل
جدیدترین نظریه درباره طول عمر ویروس کرونا بر روی سطوح مختلف + اینفوگرافی
۴ روز قبل / تایر خودرو
گزارش میدانی از فروشگاه‌های عرضه تایر خودرو
برخی واردکنندگان تایر پس از افزایش نرخ ارز اقدام به توزیع لاستیک‌های تاریخ گذشته در بازار کردند، این در حالی است که طول عمر لاستیک سه سال است و بعد از سه سال لاستیک‌ها منقضی می‌شوند اما متاسفانه در سال ۲۰۱۸ لاستیک‌هایی به فروش رسیدند که تاریخ حواله آنها به سال ۲۰۱۲ برمی‌گشت.
رنج فرسودگی بر پیکر اتوبوسرانی
۴ روز قبل
رنج فرسودگی بر پیکر اتوبوسرانی
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران چند روز پیش در مراسم شروع حفاری خط۱۰ متروی تهران به مشکل اتوبوس‌ها هم اشاره کرد و گفت که تهران ۶هزار دستگاه اتوبوس دارد که طول عمر زیادی دارند و ۴هزار اتوبوس دیگر هم نیاز دارد.
۴ روز قبل
این روزها بیشتر مراقب سرمایه‫های اجتماعی خود باشیم
مهدی رضایی*- طی دو دهه گذشته از میان انواع سرمایه‫های موجود (اقتصادی، انسانی، فرهنگی و اجتماعی) سرمایه اجتماعی به دلایل مختلف نزد صاحب نظران، مفهومی والاتر و جایگاهی ارزشمندتر یافته است. این نوع سرمایه که از دل گروه های حقیقی و مجازی بیرون می‫آید عمدتاً بر روی روابط بین فردی متمرکز است و شامل تمامی روابطی است که در تمامی لحظات زندگی روزمره و در طول عمر انسان‫ها جریان داشته و رفتار و نگرش آنها را تحت تاثیر قرار می‫دهد. این حلقه‌ اتصال دهنده افراد با یکدیگر، مالکیت فردى ندارد و متعلق به تمامى اعضاى گروه است و در صورت مصرف، نه تنها ارزش آن کاهش نمی‌یابد بلکه افزایش نیز می‫یابد. شایان ذکر است چنانچه سیاستگذاران و مدیران ارشد سازمان‫ها و دستگاه‫ها تمایل جدی به ایجاد تحول، مزیت رقابتی و افزایش بهره‫وری …
۱۲ نکته برای مراقبت از تلویزیون LED  و LCD
۵ روز قبل
۱۲ نکته برای مراقبت از تلویزیون LED و LCD
مراقبت و نگهداری از تلویزیون علاوه بر صرفه جویی در هزینه تعمیر تلویزیون و تعویض قطعات، باعث افزایش طول عمر آن نیز می شود.
۵ روز قبل / ماندگاری / ویروس کرونا / کووید19 / سطوح
آخرین یافته‌ها درباره ماندگاری ویروس کرونا
در برخی موارد مثل طول عمر ویروس بر روی فلز مس، در همه منابع این زمان ۴ ساعت بوده، ولی در برخی موارد این اعداد متفاوت بوده است.
سقف کششی ( سقف کشسان ) چیست و چه مزایایی دارد؟
۵ روز قبل / ابتلا به بیماری / پوشش / طول عمر / گرد و خاک / گرد و غبار
سقف کششی ( سقف کشسان ) چیست و چه مزایایی دارد؟
چرا برخی از بلوک‌های سیمانی در دیوار ساخته شده می‌شکنند ؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / راه آهن / زمستان / سیمان / طبیعت / طول عمر
چرا برخی از بلوک‌های سیمانی در دیوار ساخته شده می‌شکنند ؟
در این مقاله سعی بر آن است که بررسی شود چرا برخی از بلوک‌های سیمانی شکست می خورند، بهترین راه برای ترمیم آنها چیست و چگونه می توانیم از خرابی آنها در آینده جلوگیری کرد؟
افزایش 34 برابری تولید برق در چهل سال گذشته/ عملکرد ضعیف دولت روحانی در زمینه ساخت نیروگاه
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / جهش تولید / وزارت نیرو / جهش تولید / وزارت نیرو / صنعت برق / ظرفیت نیروگاه / رضا اردکانیان
افزایش 34 برابری تولید برق در چهل سال گذشته/ عملکرد ضعیف دولت روحانی در زمینه ساخت نیروگاه
در حالی که ایجاد ظرفیت نیروگاهی در طول عمر دولت یازدهم و دوازدهم با کاهش جدی نسبت به قبل مواجه شده است که وزیر نیرو اعتقاد دارد افزایش ظرفیت نیروگاهی در دولت‌های قبلی صرفا برای عبور از پیک مصرف انجام می‌شد و باید محل سوال و تردید قرار گیرد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
محاسبه طول عمر با "ماشین حساب مرگ"
برای مدت طولانی اعتقاد بر این بود که ایجاد "ماشین حساب مرگ" غیرممکن است، چون روند پیری در سطح فعالیت ژن‌ها و ماهیت کار آن‌ها تقریباً هیچ بازتابی پیدا نمی‌کند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
نقاش نیستم، من خود نقاشی‌‌ام
[شهروند] در سالروز هشتادوچهارمین سالروز تولد ایران درودی نقاش، مستندساز، کارگردان، نویسنده، منتقد هنری و استاد دانشگاه که البته در زمینه‌هایی چون نوازندگی و روزنامه‌نگاری هم تجربیاتی دارد، وزیر ارشاد با این هنرمند دیدار کرد. در این دیدار در منزل ایران درودی، سیدعباس صالحی بعد از آرزوی سلامتی و طول عمر برای این هنرمند گفت: «اینکه شما همچنان در حال خلق اثر هنری هستید و همچنان به‌طور جدی در مسیر هنر حضور مستمر دارید، جای خوشحالی دارد.» تعارفی که بانو ایران درودی هم پاسخی رندانه به آن داد: «خوشحالم که در هشتادوچهار سالگی همچنان فعال و امیدوار به کار می‌پردازم و هر روز ساعت‌ها به کار نقاشی مشغول هستم» ... . در دیدار وزیر ارشاد با این بانوی هنرمند درباره …
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
ولتا زیرو، کامیونی الکتریکی با تکنولوژی‌های نوین
استارت آپ سوئدی ولتا تراکس از کامیون تمام الکتریکی و ۱۶ تنی زیرو رونمایی کرد. این کامیون از سال ۲۰۲۲ در بریتانیا تولید خواهد شد.ولتا از این کامیون به عنوان اولین محصول تجاری ۱۶ تنی، الکتریکی و هدفمند برای توزیع بسته‌ها نام برده است. طبق گفته‌ها این کامیون شعاع حرکتی ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیلومتری خواهد داشت.ولتا زیرو بجای استفاده از پیشرانه الکتریکی و قوای محرکه مرسوم از اکسل e خلاقانه‌ای برای به حرکت درآوردن چرخ های عقب استفاده خواهد کرد. این کامیون الکتریکی دارای یک پیشرانه الکتریکی، گیربکس و اکسلی است که به‌صورت جمع‌وجور در یک واحد اکسل e قرار گرفته‌اند. این واحد سبک‌تر و کاراتر از مجموعه‌های سنتی است.این مجموعه همچنین جمع و جورتر بوده و باعث شده فضای زیادی بین ریل‌های شاسی آزاد شود. در این فضاهای خالی …
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
پیش‌بینی زمان آغاز آلزایمر در مغز با بررسی کیفیت خواب
پژوهشگران آمریکایی باور دارند که می‌توان زمان آغاز آلزایمر را با توجه به کیفیت خواب پیش‌بینی کرد. به گزارش ایسنا و به نقل از مدیکال‌اکسپرس، اگر بدانید تا زمان آغاز ابتلا به آلزایمر چقدر فرصت دارید، چه کار می‌کنید؟پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا، برکلی در بررسی جدید خود، یک روش دفاعی در برابر این بیماری که در حال حاضر هیچ درمانی ندارد، ارائه داده‌اند. روش پیشنهادی آنها، خواب عمیق و خوابیدن به اندازه کافی است.متیو واکر و جوزف وینر، متخصصان علوم اعصاب دانشگاه کالیفرنیا، برکلی در این بررسی، راهی یافته‌اند تا زمان آغاز آلزایمر در طول عمر یک شخص را با دقت بیشتری تخمین بزنند.واکر گفت: ما در بررسی‌های خود دریافتیم که خواب کنونی شما، مانند یک گوی جادویی عمل می‌کند و می‌تواند به پیش‌بینی زمان و سرعت آغاز آلزایمر …
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
نحوه مراقبت از دندان‌های پیوندی
پارسینه: مراقبت از دندان‌های شما بعد از پیوند دندان به طولانی‌تر شدن طول عمر دندان کمک می‌کند.
ساخت
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
ساخت "ماشین حساب مرگ" برای محاسبه طول عمر هر کس
دانشمندان دانشگاه "ایست انگلند" بریتانیا یک مدل ریاضی بزرگ برای محاسبه تغییرات در وضعیت سلامتی بیش از 110 هزار نفر از ساکنان این کشور طی دهه های اخیر ایجاد کرده اند.
اینفوگرافیک | ۶ روش‌ برای نو نگه‌داشتن و بالا بردن دوام چرم
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
اینفوگرافیک | ۶ روش‌ برای نو نگه‌داشتن و بالا بردن دوام چرم
آگاهی از روش‌های نگهداری از وسایل چرم برای حفظ و بالا بردن طول عمر آنها ضروری است. در این مطلب به برخی از این روش‌ها خواهیم پرداخت.
مدل‌های جدید نرده فرفورژه + تصاویر
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / فرفورژه / مدل نرده / نرده فرفوژه / سبک زندگی / پارسی خبر / دکوراسیون منزل
مدل‌های جدید نرده فرفورژه + تصاویر
پارسینه: نرده‌های فرفوژه علاوه بر زیبایی طول عمر بیشتری نسبت به نرده‌های دیگر دارند.
در خزانه موزه هنرهای معاصر چه خبر است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
در خزانه موزه هنرهای معاصر چه خبر است؟
روزنامه اینترنتی فراز نوشت: نزدیک به چهل سال است که در سکوت، گوشه‌ای از پارک لاله آرام گرفته است و با آرامشی مرموز، شبیه به آن ها که قبل از طوفان بروز می کند، میزبان یکی از پر ارزش‌ترین گنجینه‌های دنیاست؛ گنجینه‌ای که حتی کارشناسان نیز از تخمین دقیقِ ارزش واقعی آن ناتوان هستند؛ موزه ای که در طول عمرِ چهل و اندی ساله اش، شفافیت، تنها عضو غایب زیر سقفِ آن بود؛ موزه هنرهای معاصر.
راز و رمز شاد بودن در زندگی مشترک
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / شاد بودن / زندگی مشترک / ازدواج و طلاق / سبک زندگی / پارسی خبر
راز و رمز شاد بودن در زندگی مشترک
 نکته اصلی ازدواج سالم و پایدار، حفظ شادی و خوشبختی در روابط است. مهم نیست چه چالش‌هایی در زندگی شما وجود دارد، شما باید برای حفظ زندگی و حتی سلامتی‌تان شعله شادی و خنده را در ازدواج خود متعادل نگه‌دارید، اما چگونه؟! بر اساس مطالعه جدیدی که محققان انجمن علوم روانشناسی انجام داده‌اند، این گفته قدیمی «همسر شاد، زندگی شاد» می‌تواند درست باشد. این گروه دریافتند که وقتی همسران از زندگی خود رضایت دارند، نه‌تن‌ها در روابطشان شادتر هستند، بلکه داشتن همسر شاد ضامن سلامت شما بوده و در افزایش طول عمر زوجین مؤثر است، اما باید واقع‌بین باشید که حتی همسران شاد و پرانرژی هم همیشه نمی‌توانند شاد باشند؛ به‌هرحال در کنار شادی، غم هم هست، اما مهم این است که شما راز و رمز شاد بودن را به‌عنوان شریک زندگی بلد باشید. …
تسلا ۶۵ درصد از مرسدس بنز تمیزتر است!
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / مرسدس بنز / تسلا موتورز
تسلا ۶۵ درصد از مرسدس بنز تمیزتر است!
نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که خودروی تسلا مدل ۳ در طول عمر خود ۶۵ درصد کمتر از مرسدس بنز کلاس C آلاینده تولید می کند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
خبر سیاسی
در پی اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در عزاداری‌های محرم  وزیر کشور از عزاداران تشکر کرد [شهروند] وزیر کشور در پیام تسلیتی که همزمان با روز عاشورا منتشر شد، از مردم برای اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در عزاداری‌های محرم قدردانی کرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، در قسمتی از این پیام آمده است: «حماسه باشکوه عاشورا متضمن آموزه‌های عمیقی از حیات فردی و اجتماعی بشریت است که امام حسین(ع) به‌عنوان اسوه هدایت و نجات با خون مطهرش به نظام خلقت عطا فرمودند. حضرت سید‌الشهدا(ع) در طول عمر بابرکت خود ابعاد مختلف عدم سازش با نظام سلطه و زور همراه با عقلانیت در دفاع هوشمندانه و حداکثری از کیان اعتقادی جامعه اسلامی را به‌خوبی ترسیم فرموده و به …
۱۳۹۹/۰۶/۰۹
تشکر وزیر کشور از مردم برای اجرای دستورالعمل های بهداشتی در عزاداری های محرم
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، متن کامل پیام تسلیت وزیر کشور که همزمان با روز عاشورا منتشر شد، بدین شرح است؛ باسمه تعالی حماسه باشکوه عاشورا متضمن آموزه های عمیقی از حیات فردی و اجتماعی بشریت است که امام حسین به عنوان اسوه هدایت و نجات با خون مطهرش به نظام خلقت عطا فرمودند. حضرت سید الشهدا(ع) در طول عمر بابرکت خود ابعاد مختلف عدم سازش با نظام سلطه و زور همراه با عقلانیت در دفاع هوشمندانه و حداکثری از کیان اعتقادی جامعه اسلامی را به خوبی ترسیم فرموده و به انسان درس شجاعت و تدبیر و صلابت در پایداری و استقامت دادند. جهان امروز بیش از هر زمانی نیازمند اندیشه عاشورایی هست؛ تفکری که سعادت
چرت های طولانی نیمروزی موجب کوتاه شدن طول عمر می شود
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / خواب / طول عمر / ریسک بیماری قلبی
چرت های طولانی نیمروزی موجب کوتاه شدن طول عمر می شود
محققان معتقدند چرت روزانه طولانی می تواند مشکلات قلبی و ریسک بالا مرگ زودهنگام را به همراه داشته باشد.
برای جلوگیری از جوش زدن صورت چه بخوریم؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / جوش زدن صورت / فست فود / سبک زندگی / پارسی خبر / دوران بلوغ
برای جلوگیری از جوش زدن صورت چه بخوریم؟
 این  مشکل بیشتر در دوران بلوغ و سنین نوجوانی بروز می‌کند، اما ممکن است در دوره‌های بعدی زندگی یا حتی در بزرگ سالان هم دیده شود، اما اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که زیبایی برایتان در اولویت است حتماً مطلب زیر را مطالعه کنید. برای جلوگیری از جوش زدن صورت چه بخوریم؟ کلسیم بدنتان را با مصرف گیاهی مانند شیره بادام تامین کنید. برای شیرین کردن به جای قند و شکر حتماً از عسل طبیعی استفاده کنید. مصرف غلات کامل به ویژه برنج قهوه‌ای را در اولویت برنامه غذایی روزانه خود قرار دهید. برای پخت غذا‌های گوناگون حتماً روغن کلزا را با روغن زیتون ترکیب کنید. مصرف میوه‌های غنی و مغذی مانند سیب، انگور و تمشک را در اولویت قرار دهید و از خوردن مواد غذایی چرب و پرکالری مانند چیپس و پفک پرهیز کنید. سبزیجات برگ سبز مانند …
مشکلات قلبی و عروقی در کمین مبتلایان به دیابت
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
مشکلات قلبی و عروقی در کمین مبتلایان به دیابت
مشکلات قلبی و عروقی در کمین مبتلایان به دیابت است، ازاین‌رو تغییر و اصلاح راهنمای بالینی درمان این بیماری ضرورت دارد. به گزارش ایرنا، رضا قنواتی، متخصص قلب و عروق بابیان اینکه با استفاده از داروهای جدید می‌توان خطر ابتلا به مشکلات قلبی و عروقی را در بیماران مبتلابه دیابت به میزان زیادی کاهش داد، افزود: برخی داروهایی که در جهان برای درمان دیابت تا قبل از سال ۲۰۰۰  تجویز می‌شد، سبب کاهش پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی نمی‌شد بلکه حتی برخی از این داروها افزایش بروز بیمارهای قلبی و عروقی را به همراه داشت.  او با اشاره به اینکه اکنون در کشور داروهای جدید مقابله با مشکلات قلبی عروقی ناشی از دیابت وجود دارد، اظهار کرد: برخی از پزشکان و بسیاری از بیماران از داروهای …
۱۲ روش که رابطه جنسی کمک میکند عمر طولانی تری داشته باشید!
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / رابطه جنسی / پارسی خبر / طول عمر / روابط زناشویی
۱۲ روش که رابطه جنسی کمک میکند عمر طولانی تری داشته باشید!
آیا رابطه جنسی واقعا مهم است؟ همانطور که تحقیقات بیشتر و بیشتری در مورد این موضوع انجام می‌شود، بیشتر آشکار می‌شود که داشتن رابطه جنسی سالم برای زندگی سالم ضروری است. رابطه جنسی حتی می‌تواند به داشتن عمر طولانی‌تر کمک کند.
486 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره پرداخت کردیم/ اشتغالزایی برای 21 هزار نفر
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / صندوق کارآفرینی امید، تسهیلات اشتغال، / کرمانشاه / استانی-اقتصادی
486 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره پرداخت کردیم/ اشتغالزایی برای 21 هزار نفر
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان کرمانشاه گفت: در طول عمر دولت تدبیر و امید 486 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای 32 هزار و 500 فقره پرونده در استان پرداخت کردیم.
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
زنان، دغدغه دست ‌چندم دولت‌ها
کرونا و تحریم همه‌ چیز را در تعلیقی با پایان باز قرار داده است. از همین رو این روزها بحران سلامت و اقتصادی در صدر فهرست اولویت‌ دولت‌ها قرار دارد. در این اوضاع و احوال نامطلوب جهان، کشورهای جهان سوم به‌ دلیل بنیه ضعیف اقتصادی بیش از پیش تمرکز را روی این دو حوزه گذاشته و خواه ناخواه باقی اولویت‌ها در رده‌های پایین‌تر قرار گرفته است. جمهوری اسلامی ایران نیز از این قاعده مستثنا نیست. حوزه زنان یکی از همان اولویت‌های دست‌ چندم اغلب دولت‌هاست که بیش از هر چیز برای روسای جمهوری کارکرد انتخاباتی دارد تا دغدغه‌مندی به تبع شرایط احتمالا در فهرست اولویت‌ها چندین پله دیگر نیز سقوط کرده است. اگرچه این سقوط در رده‌بندی اولویت‌های حاکمیتی …
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
به بهانه اتمام عملیات ساخت اَبرپالایشگاه گاز بید بلند خلیج فارس
احسان اسدی پور*در روزهایی که سالگرد کودتای آمریکایی 28 مرداد مصادف گردیده است با تلاش‫های ناکام و سَخیف دولت آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت تمدید تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران و بازگرداندن تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد به وسیله فعال نمودن مکانیسم ماشه اسنپ بک با وجود عدم عضویت آمریکا در برجام و شکست‫های پی‫در‫پی آنکه در طول عمر 75 ساله سازمان ملل متحد بی‫سابقه است، مدیران، متخصصان و جوانان پرتلاش، با انگیزه و عزتمند این مرز و بوم در شرکت پالایش گاز بید بلند خلیج فارس آماده می‫شوند تا با مهیا کردن مقدمات افتتاح اَبَرپالایشگاه گاز بید بلند خلیج فارس به عنوان بزرگ‫ترین طرح گازی خاور میانه و غرب آسیا، مهر بُطلان دیگری بر اثر بخشی تحریم های آمریکا و هم پیمانانش علیه کشور عزیزمان‫زده …
زندگی و زمانه بهمن مفید
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / بهمن مفید / درگذشت بهمن مفید
زندگی و زمانه بهمن مفید
«بهمن مفید» در طول عمر بازیگری اش در ۷۰ فیلم سینمایی حضور داشت که مشهورترین آن‌ها فیلم سینمایی "طوقی" به کارگردانی «علی حاتمی»، "داش آکل"  به کارگردانی «مسعود کیمیایی»، "رضا موتوری" به کارگردانی «مسعود کیمیایی»، "ساحره" به کارگردانی «کامران قدکچیان» و عمو فوتبالی ساخته «سعید مطلبی» از جمله آن‌ها است.
راز جزیره‌ پر سن و سال ها
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / یونان / اروپا / طول عمر
راز جزیره‌ پر سن و سال ها
جزیره ایکاریا در یونان واقع شده و ساکنان آن به طور متوسط ده سال بیشتر از دیگر مردمان اروپا عمر می‌کنند. برخی از آنها راز طول عمرشان را فاش کرده‌اند.
آیت‌الله تسخیری خدمات شایان توجهی در دفاع از انقلاب اسلامی داشت
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / انقلاب اسلامی ایران / شورای راهبردی روابط خارجی / سیدکمال خرازی / محمدعلی تسخیری
آیت‌الله تسخیری خدمات شایان توجهی در دفاع از انقلاب اسلامی داشت
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: آیت‌الله تسخیری در طول عمر پربرکت خود خدمات شایان توجهی در دفاع از انقلاب اسلامی در سازمان‌های بین‌المللی ‌و جوامع اسلامی داشت.
تولد ۱۱۶ سالگی پیرترین شهروند آمریکا و راز طول عمرش
۱۳۹۹/۰۵/۲۸
تولد ۱۱۶ سالگی پیرترین شهروند آمریکا و راز طول عمرش
مسن ترین آمریکایی تولد ۱۱۶ سالگی اش را با چند نسل از خانواده اش جشن گرفت و راز طول عمر خود را فاش کرد.
ترک رابطه جنسی و تاثیر آن بر بدن
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / رابطه جنسی / عوارض رابطه جنسی / پارسی خبر
ترک رابطه جنسی و تاثیر آن بر بدن
رابطه جنسی بسیار قدرتمند است و منجر به بهبود خلق و خو حتی باریک شدن دور کمرتان می‌شود. داشتن رابطه جنسی یک بار در هفته طول عمر را افزایش می‌دهد.
نکاتی که در نصب  کانال کولر باید مورد توجه قرار داد
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / انرژی / تلفن / رفت و برگشت / سر و صدا / طول عمر
نکاتی که در نصب کانال کولر باید مورد توجه قرار داد
نصب کانال کولر،سیستم سرمایش و گرمایش در ساختمان بخش های مختلفی دارد، کولر ها به عنوان بخشی از سیستم خنک کننده باید به گونه ای کانال کشی شوند که هوای خنک را به تمام بخش های ساختمان به صورت یکنواخت منتقل کنند.
بهترین راه برای افزایش طول عمر گل‌های شاخه ‌بریده
۱۳۹۹/۰۵/۲۶
بهترین راه برای افزایش طول عمر گل‌های شاخه ‌بریده
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه استان تهران در خصوص افزایش طول عمر گل‌های شاخه‌بریده توضیحاتی داد.
کاربرد سقف و دیوار کاذب پی وی سی pvc
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / پلاستیک / پوشش / طول عمر / سقف / دیوار
کاربرد سقف و دیوار کاذب پی وی سی pvc
نوسازی واحد از فعالیت‌هایی می‌باشد که بسیاری از محل‌ها به آن نیاز دارند. در نوسازی معمولا به دکوراسیون داخلی توجه ویژه‌ای می‌شود.
برای انتخاب قفسه‌های فروشگاهتان، از اسپات کمک بگیرید!
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / تبلیغات / تجارت الکترونیک / طول عمر / وزن / لجستیک
برای انتخاب قفسه‌های فروشگاهتان، از اسپات کمک بگیرید!
قفسه‌ها از جمله تجهیزات بسیار کاربردی هستند که تقریبا در تمام مکان‌ها از جمله: انبارها، ادارات، منازل و به ویژه فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. این تجهیزات بسته به محلی که استفاده می‌شوند مشخصات متفاوتی دارند.
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
آیا وایتکس و یخ عمر گل را بیشتر می‌کند؟
رییس اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه استان تهران در خصوص افزایش طول عمر گل های شاخه بریده توضیحاتی داد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
فرمانده کل ارتش از عنایت ویژه فرمانده کل قوا قدردانی کرد
فرمانده کل ارتش از عنایت مقام معظم رهبری مبنی بر تصویب اعطای پرچم و نشان فداکاری به دانشگاه افسری امام علی (ع) قدردانی کرد.به گزارش «ابتکار» به نقل از روابط عمومی ارتش، به دنبال عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده کل قوا حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ارتش جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تصویب اعطای پرچم و نشان فداکاری به دانشگاه افسری امام علی(ع)؛ سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش، طی پیامی از ایشان قدردانی کرد.در متن این پیام آمده است: «عنایت ویژه و لطف بزرگوارانه آن امام عظیم‌الشان در تصویب اعطای پرچم و نشان فداکاری به دانشگاه افسری امام علی (علیه‌السلام) با حضور حماسی دانشجویان و فرماندهان این دانشگاه ابلاغ شد و شور و شعف زایدالوصفی در ارتش انقلابی ایجاد کرد. این افتخار جاودانه، جلوه‌های …
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / اقتصاد / جمهوری اسلامی ایران / خاک / خانواده / طول عمر
پیام تسلیت مدیرعامل و اعضای هیات‌مدیره بانک‌پاسارگاد
مدیرعامل و اعضای هیات‌مدیره بانک‌پاسارگاد به مناسبت درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر موسویان پیام تسلیت صادر کردند، در این پیام آمده است:
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
کلئوپاترا، آخرین فرعون مصر
آخرین فرعون مصر می‌گویند که بسیار زیبا بود و متکی به همین زیبایی هم مردان را به زانو درمی‌آورد. ویل دورانت اما افسانه زیبایی‌اش را رد می‌کند و شهرت او را به هوش و فرهیختگی‌اش که با جاه‌طلبی هم آمیخته بود نسبت می‌دهد. شاید حقیقت جایی میان این دو سخن باشد. نوشته‌اند شبی با تشریفات فراوان و در شرایطی نابرابر با یکی از سرداران رومی به مذاکره نشست و گفت ‌وگو با سرزنش او به خاطر نقش‌آفرینی در سیاست روم شروع شد اما در پایان سوریه و فلسطین و قبرس را به قلمرو حکومت خود اضافه کرده بود. تبارش به بطلمیوس سردار اسکندر می‌رسید که بعد از فروپاشی امپراتوری مقدونی، سرزمین مصر را از آن خود کرد و فرزندانش نسل پشت نسل حدود دو و نیم قرن آن را حفظ کردند. کلئوپاترا …
تولید لامپ های ال. ایی. دی روشن‌تر و بادوام‌تر با کمک نانو ذرات
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
تولید لامپ های ال. ایی. دی روشن‌تر و بادوام‌تر با کمک نانو ذرات
تهران-ایرنا- محققان در جریان مطالعه‌ای موفق شدند با استفاده از لایه نازکی از نانو ذرات، کارایی لامپ‌های ال. ایی. دی را افزایش دهند بطوری که این لامپ‌ها روشنایی بیشتر و طول عمر بیشتری داشته باشند.
روحانی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین موسویان را تسلیت گفت
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / حسن روحانی / حجت الاسلام و المسلمین دکتر سیدعباس موسویان
روحانی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین موسویان را تسلیت گفت
رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت حجت الاسلام و المسلمین موسویان، گفت: این عالم فرهیخته که از متخصصان برجسته فقه اقتصادی در عرصه بانکداری اسلامی و استاد صاحب نظر در مسایل مالی فقه بود در طول عمر پر بار خود منشاء خدمات ارزشمندی شد و نام نیکی از خود برجا گذاشت.
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
بدن انسان و شگفتی‌های آن
[شهروند]   «ضربان قلب خانم‌ها بیشتر و سریع‌تر از ضربان قلب آقایان است»، «زنان دو برابر مردان پلک می‌زنند»، «قلب در طول عمر، به‌طور متوسط 182‌میلیون لیتر خون پمپاژ می‌کند»، «هنگام پیاده‌روی، مجموعا از 200 عضله‌ بدن استفاده می‌شود»، و... آیا این اطلاعات توجه شما را جلب کردند؟ اگر جواب مثبت است و تمایل دارید به اطلاعات جالب‌تری از بدن خود دست پیدا کنید، خواندن ادامه این مطلب را از دست ندهید.   1- فراموش‌کردن خوابی که در شب دیده می‌شود، کاملا طبیعی‌ است، چون اکثر مردم 90‌درصد از رویاهای شبانه‌شان را از یاد می‌برند. 2- در زمستان پوشیدن کلاه پشمی ضرورت دارد، …
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
نابغه ناشنوا
‏[شهروند] لودویگ فان بتهوون یکی از تأثیرگذارترین آهنگسازان و موسیقی‌دانان کلاسیک در تمام دوران‌هاست. هرکس در ‏هر گوشه‌ای از جهان که زندگی کند، اگر ذره‌ای علاقه به موسیقی داشته باشد، دست‌کم یک‌بار در طول عمرش، یکی از آثار ‏و قطعات بتهوون را شنیده است. ‏ ‏1- لودویگ فان بتهوون دسامبر 1770 در شهر بن آلمان به دنیا آمد. تاریخ دقیق تولد او مشخص نیست‎.‎‏ پدر بتهوون یک ‏خواننده‌ شکست‌خورده بود که پسرش را مجبور می‌کرد هر روز ساعت‌های زیادی را به تمرین ساز اختصاص دهد. او اگر ‏موقع تمرین، نت‎ها را اشتباه می‌نواخت، کتک می‌خورد‎!‎‏ لودویگ از بداهه‌نوازی در موسیقی لذت می‌برد، اما اغلب …
مقایسه طول عمر گوشت خوارها و گیاه خوارها
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
مقایسه طول عمر گوشت خوارها و گیاه خوارها
طول عمر گوشت خوار ها با رعایت تغذیه درست از گیاه خوارها بیشتر است.
معرفی نسل جدید پوشش سقف های سبک ای تی اف ای (ETFE)
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
معرفی نسل جدید پوشش سقف های سبک ای تی اف ای (ETFE)
ای‌تی‌اف‌ای (ETFE) یکی از جدیدترین پوشش‌های چادری است که به واسطه وزن بسیار کم، دوام و طول عمر بالا و همچنین شفافیت مورد توجه معماران و پروژه‌های بزرگ دنیا قرار گرفته است.
آلودگی هوا طول عمر مردم جهان را ۲ سال کاهش می‌دهد
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / سلامت / سازمان بهداشت جهانی / ایدز / آلودگی هوا
آلودگی هوا طول عمر مردم جهان را ۲ سال کاهش می‌دهد
مطالعات نشان می دهد آلودگی هوا، امید به سلامتی در جهان را تا حدود دو سال کاهش می دهد.
دوست و همکار سالیان تقی‌زاده
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
دوست و همکار سالیان تقی‌زاده
یاور یگانه بی‌مناسبت نیست که نام خیابانی در نزدیکی میدان انقلاب که محل آمدوشد اقشار مختلف مردم از کارگر و کارمند گرفته تا دانشجو و روشنفکر است، جمالزاده باشد؛ همان خیابان بلندی که به 2بخش شمالی و جنوبی قسمت ‌شده و به 2محیط اجتماعی متفاوت می‌رسد و هر روز آدم‌های مختلفی از آن می‌گذرند. این خیابان بی‌شباهت به زندگی و احوال خود جمالزاده نیست که دوران قاجاریه، پهلوی اول و دوم و جمهوری اسلامی را درک کرد و در طول عمر 105ساله‌اش در محافل و محیط‌های مختلف با آدم‌های جورواجوری نشست‌وبرخاست داشت و تا ابد …
۲۵ حقیقت درباره رابطه جنسی
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
۲۵ حقیقت درباره رابطه جنسی
یک مرد با طول عمر متوسط در تمام زندگی خود حدود ۱۷ لیتر اسپرم را تخلیه می‌کند که این میزان به طور متوسط نیم تریلیون اسپرم را تشکیل می‌دهد.
محصولات خونی دارای تاریخ انقضاست/ همواره به خون نیاز داریم
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / استانی-اجتماعی / اهدای خون / ایثار اجتماعی
محصولات خونی دارای تاریخ انقضاست/ همواره به خون نیاز داریم
مدیرکل انتقال خون گیلان، ضرورت اهدای خون را همیشگی دانست و گفت: محصولات خونی دارای تاریخ انقضاست و پلاکت طول عمر سه روزه و گلبول قرمز طول عمر ۳۵ روزه دارد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
کشور با بحران سالمندی جمعیت روبه‌رو است
رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور با تقسیم‌بندی مقوله سالمندی به «سالمندی فردی» و «سالمندی جمعیت» گفت: درپی کاهش ازدواج، تاخیر در ازدواج، افزایش مهاجرت، افزایش ناباروری و کاهش نرخ زاد و ولد با سالمندی جمعیت روبه‌رو هستیم.به گزارش ایرنا، حسام‌الدین علامه افزود: اگر در هر کشوری تعداد سالمندان بالاتر از ۶۰ سال افزایش یابد، سطح توانمندی اقتصادی، رفاهی و اجتماعی را کاهش می‌دهد اما از سوی دیگر بهبود وضعیت سلامت و بهداشت و بهزیستی در افزایش طول عمر تاثیر مستقیم دارد و تعداد سالمندان را افزایش می‌دهد. هنگامی که تعداد سالمندان افزایش می‌یابد به آن «سالمندی فردی» اطلاق می‌شود اما هنگامی که میزان درصد جمعیت سالمندان افزایش پیدا می‫کند با «سالمندی جمعیت» روبه‫رو هستیم. اکنون در هرم جمعیتی کشور درباره …
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
پتروشیمی شازند و مقابله با کرونا
مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند در نشست با اصحاب رسانه و به مناسبت روز خبرنگار گفت: پس از شیوع ویروس کرونا به دلیل کمبود تجهیزات و امکانات، تعدادی از مدافعان سلامت در خط مقدم به شهادت رسیدند ولی امروز خوشحالیم که گرید سرم و سرنگ توسط این مجموعه تولید و نیاز کشور رفع می شود. وی افزود: در حال حاضر امکان صادرات این محصولات نیز وجود دارد.ولدخانی اضافه کرد: در همین راستا و براساس تصمیمات هیات مدیره مبلغ ۵ میلیارد ریال به بیمارستان آیت‌الله خوانساری کمک شد همچنین وی توزیع تعداد قابل توجهی بسته‌های معیشتی در قالب رزمایش مومنانه، حمایت از اقشار کم درآمد شهرستان شازند، توزیع ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده را از دیگر از اقدامات پتروشیمی شازند در مقابله با ویروس کرونا عنوان کرد.ابراهیم ولدخانی افزود: سال …
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
مشهورترین گوش بریده تاریخ
‏[شهروند] کمتر کسی در دنیا وجود دارد که نام ونسان ون‌گوگ را نشنیده باشد. یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین هنرمندان ‏امپرسیونیست دنیا! او سی‌ام مارس 1853 در هلند به دنیا آمد. البته پیش از او یک «ونسان ون‌گوگ» دیگر هم وجود داشت. در ‏واقع برادرش که در نوزادی درگذشت هم به همین نام خوانده می‌شد. شاید هم خیلی‎‏‌ها او را به واسطه‌ گوش بریده‌ شده‌اش ‏بشناسند، اما احترام به او همچنان پابرجاست. ون‌گوگ در زمان حیاتش اصلاً شناخته‌شده و معروف نبود. شاید ندانید اما در ‏ابتدا، ونسان قصد داشت تا مانند پدرش کشیش شود.‏ ‏1- ون‌گوگ در طول عمرش حدود 21هزار اثر هنری خلق کرده که 860تای آن، نقاشی رنگ روغن‌ …
نویدبخش دارو‌های ضدپیری؛
کشف آنزیمی که طول عمر انسان را افزایش می‌دهد
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
نویدبخش دارو‌های ضدپیری؛ کشف آنزیمی که طول عمر انسان را افزایش می‌دهد
تحقیق پژوهشگران کره‌ای نشان داده آنزیمی فعال در سطح سلولی، می‌تواند به تولید دارو‌هایی برای افزایش عمر انسان کمک کند.
دهمین هادی دین
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
دهمین هادی دین
امام هادی علیه السلام در طول عمر پربرکت شان در رفع شبهات دینی بسیار تاثیرگذار بودند.
چند نکته مهم برای عمر طولانی‌تر گوشی موبایل
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
چند نکته مهم برای عمر طولانی‌تر گوشی موبایل
۱۹کالا در ادامه به نکاتی مهم برای نگه داری هر چه بهتر از گوشی موبایل و طول عمر آن و نکاتی که برای خرید گوشی اشاره خواهد کرد.
اگر ۱۰ روز قند نخوریم چه اتفاقی برای بدنمان می‌افتد؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / دیابت نوع ۲ / دیابت / قند / سبک زندگی / پارسی خبر
اگر ۱۰ روز قند نخوریم چه اتفاقی برای بدنمان می‌افتد؟
اگر در تمام طول عمر خود قند مصرف کرده‌اید، می‌توانید با کاهش مقدار مصرفتان عوارض جانبی مضر را برطرف کنید.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
مرجعیت پویا
برای « آیت‌الله العظمی سیدعلی حسینی سیستانی» که 13 مرداد 1399 نود ساله می‌شود یک- به یقین می‌دانم هنوز بسیاری از ایرانیان و عراقی‌ها درست نمی‌دانند آقای‌ سیستانی متولد کجاست و چه ملیتی دارد؟ خیلی‌ها هم از روی شهرت، فکر می‌کنند ایشان اهل سیستان و بلوچستان است که البته کم‌بیراه هم نیست! مرحوم سیدمحمد، جد اعلای آیت‌الله سیستانی که در دوره صفویه از سادات‌ حسینی ساکن اصفهان بود به امر شاه سلطان‌حسین، شیخ‌الاسلام سیستان شده و راهی این دیار می‌شود. اما جدّ ایشان مرحوم سیدعلی و پدرشان مرحوم آیت‌الله سید محمدباقر مجتهد سیستانی در مشهد مقدس سکنا گزیده و تحصیل کردند. مادر آقای‌ سیستانی هم از نسل سادات و علمای آذربایجان …
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
چاقی امید به زندگی را ۱۰ تا ۱۵ سال کمتر می‌کند
یک متخصص تغذیه در روسیه درباره خطرات شدید چاقی برای طول عمر هشدار داد.به گزارش ایسنا، میخائیل گینزبورگ، متخصص تغذیه در روسیه می‌گوید از آنجا که اضافه وزن باعث فشار خون بالا و دیابت می‌شود، با داشتن رژیم غذایی نادرست و یک سبک زندگی بی‌تحرک، کیفیت زندگی و مدت زمان آن نیز ۱۰-۱۵ سال کاهش می‌یابد.وی در این خصوص اظهار کرد: نکته بسیار مهم این است که مردان چاق بیشتر از زنان به قند و غذای شیرین وابسته هستند. این به این دلیل است که مردان در دفتر کار می‌کنند، غذاهای بیرون بیشتر استفاده می‌کنند که باعث می‌شود سطح قند خون با افت شدید روبرو می‌شود، فرد ناتوان و کسل می‌شود و در نتیجه عصبی شدن از جمله عوارض این وضعیت است.این متخصص توصیه می‌کند که مصرف قند و چربی‌های بد را کاهش دهید.وی در ادامه افزود: به یاد …
راز موفقیت آدم‌های بزرگ دنیا چیست؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / موفقیت / دانستنی های روانشناسی / سبک زندگی / پارسی خبر
راز موفقیت آدم‌های بزرگ دنیا چیست؟
موفقیت و دستیابی به آن رویایی دیرینه است که تمامی انسان‌ها در طول عمر خود حداقل یکبار به طور جدی برای رسیدن به آن تلاش کرده اند.
تصاویر| کلکسیون ۳۰ ساله خودروهای اسباب بازی یک پدربزرگ
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / اسباب بازی / مارک کالگری
تصاویر| کلکسیون ۳۰ ساله خودروهای اسباب بازی یک پدربزرگ
مارک کالگری عاشق خودرو بوده است و رانندگی را از سن ۱۳ سالگی آموخت و علاوه بر کلکسیون خودروهای اسباب‌بازی خود، بیش از ۵۰ دستگاه خودروی واقعی نیز در طول عمرش داشته است.
طول عمر خود را با مصرف پروتئین‌های گیاهی افزایش دهید
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
طول عمر خود را با مصرف پروتئین‌های گیاهی افزایش دهید
پژوهش‌ها از ارتباط میان مصرف پروتئین‌های گیاهی با افزایش طول عمر خبر می‌دهد، بنابراین برای افزایش طول عمر، پروتئین‌های گیاهی را جایگزین پروتئین‌های حیوانی کنید.
آیا مراسم حج قبلا هم لغو شده بود؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / حج 99 / حج تمتع / لغو حج
آیا مراسم حج قبلا هم لغو شده بود؟
ایرنا نوشت:‌ حج در لغت، به معنای قصد و در اصطلاح فقها، انجام اعمال و مناسک مخصوص در زمان خاص (ماه ذی الحجه‌) و در مکان معین (مکه و اطراف آن) به قصد تقرب به خداست. بر مبنای این آیه قرآن کریم، فیهِ آیاتٌ بَیِّناتٌ مَقامُ إِبراهیمَ ۖ وَمَن دَخَلَهُ کانَ آمِنًا، وَلِلَّهِ عَلَی النّاسِ حِجُّ البَیتِ مَنِ استَطاعَ إِلَیهِ سَبیلًا ۚ وَمَن کَفَرَ فَإِنَّ اللَّهَ غَنِیٌّ عَنِ العالَمینَ در آن (خانه) نشانه‏ های روشن، (از جمله) مقام ابراهیم است و هر کس به آن درآید، در امان است و برای خدا بر عهده‏ مردم است که قصد حج آن خانه را نمایند، (البتّه) هرکه توانایی این راه را دارد و هرکس کفر ورزد (و با داشتن توانایی به حج نرود، بداند که) همانا خداوند از همه‏ جهانیان بی نیاز است. (آیه ۹۷ سوره …
ورزش خطر ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
ورزش خطر ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد؟
عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به اینکه فعالیت های ورزشی در طول عمر باعث کاهش ابتلا به بیماری های مزمن مانند فشار خون، دیابت، چاقی مفرط و... می شوند، عنوان کرد: این بیماری ها به عنوان بیماری هایی معرفی شده اند که بیشترین تاثیرپذیری را از بیماری کووید-۱۹ داشته اند، بنابراین انجام فعالیت های ورزشی در طول عمر می تواند در کاهش ابتلا به این بیماری ها در زمینه بیماری های ویروسی مانند کووید موثر باشد.
فرامرز قریبیان: برای بازی در یک فیلم اعتراضی مسعود کیمیایی حاضرم به سینما برگردم
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
فرامرز قریبیان: برای بازی در یک فیلم اعتراضی مسعود کیمیایی حاضرم به سینما برگردم
فرامرز قریبیان در یادداشتی درباره کیمیایی نوشت: اجازه دهید در ابتدا چند کلامی با دوست قدیمی حرف بزنم: «سلام رفیق دیرینه خودم، تولد ۷۹ سالگی‌ات مبارک باشد. از خداوند متعال برایت سلامتی و طول عمر آرزو می‌کنم و امیدوارم مثل سابق فیلم‌های خوب و درجه یک بسازی مسعود جان.»
حدیث روز/ توصیه امام باقر(ع) به شیعیان درباره زیارت مرقد امام حسین(ع)
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / حدیث روز / سخن امام باقر / شهید کربلا / مرقد امام حسین / زیارت امام حسین / تاثیر زیارت امام حسین / طول عمر / افزایش روزی / کلید خوبی‌ها / شهادت
حدیث روز/ توصیه امام باقر(ع) به شیعیان درباره زیارت مرقد امام حسین(ع)
امام باقر علیه السلام در کلامی گران بها فرموده‌اند: شیعیان ما را به زیارت قبر حسین بن علی علیه السلام فرمان دهید.
آشنایی با گیاهی که تنها یک ماه گل می دهد
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
آشنایی با گیاهی که تنها یک ماه گل می دهد
لاله گیاهی چندساله است که در طول عمر خود تنها یک ماه گل می دهد و معمولا در مناطق سردسیری یافت می شود.
نقش مهندسی شیمی در افزایش طول عمر ساختمان‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / شیمی بازار / مهندسی شیمی / عمر ساختمان‌ها
نقش مهندسی شیمی در افزایش طول عمر ساختمان‌ها
ساختمان جزو سرمایه‌های ملی محسوب می‌شود، زیرا مصالح ساختمانی از منابع طبیعی هر کشور تامین می‌شود.از منظری دیگر قسمتی از اعتبارات شخصی یا دولتی که امکان استفاده در جهت تولید یا تامین خواسته‌ای دیگر را دارد، به این امر اختصاص می‌یابد. به همین علت باید تدابیری اندیشیده شود تا میزان ماندگاری این کالا به حداکثر برسد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
سلام به رفیقم
اجازه دهید در ابتدا چند کلامی با دوست قدیمی حرف بزنم: «سلام رفیق دیرینه خودم، تولد 79 سالگی‌ات مبارک باشد. از خداوند متعال برایت سلامتی و طول عمر آرزو می‌کنم و امیدوارم مثل سابق فیلم‌های خوب و درجه یک بسازی مسعود جان.» من و مسعود کیمیایی از 9 سالگی با هم بزرگ شدیم و با هم رفیقیم و به تمام علائق و اندیشه‌ها و تفکرات هم آشناییم. چون در یک محله ، یک کوچه و خیابان زندگی می‌کردیم.   کار در سینما را با مسعود شروع کردم؛ او نقش‌های خوب و ماندگاری در فیلم‌هایش به من محول می‌کرد. از فیلم خاک و گوزن‌ها و ردپای گرگ گرفته تا تجارت حتی رییس فیلم‌هایی بودند که فیلمنامه و شخصیت‌هایش را دوست داشتم و نقش‌هایی که بر عهده من گذاشته …
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / آنتی بادی کرونا / کرونا
آنتی بادی نوع خفیف کووید ۱۹ کوتاه مدت است
به گزارش مهر، دکتر «بادی کریچ»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه واندربیلتکارولینای شمالی، در این باره می‌گوید: «عفونت با این نوع کروناویروس الزاماً موجب ایجاد ایمنی در برابر بیماری در تمام طول عمر نمی‌شود.»
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
تک شاخ باشکوه طبیعت
[شهروند] باورش سخت است اما چیزی تا انقراض این گیاهخواران کم‌بینای پوست‌کلفت نمانده است. در آفریقا، هر 11ساعت، یک کرگدن به خاطر شاخش، آسیب دیده یا کشته می‌شود و با این حال هر روز تقاضا برای پودرِ شاخ کرگدن (درجهت ساخت داروهای سنتی) در آسیا و ویتنام بیشتر می‌شود. با اینکه مطالعات دانشمندان ثابت کرده شاخ این حیوان، هیچ خاصیت درمانی ندارد، اما کرگدن‌ها همچنان به طرز وحشیانه‌ای کشته می‌شوند! دیوید شفر (نویسنده) در این خصوص می‌گوید: «انسان شاید بتواند تا ابد «تاج‌محل» بسازد، اما یک کرگدن دیگر، هرگز!» 1- در اشکال و اندازه‌های متنوع: متوسط ارتفاع کرگدن‌‌ها حدودا یک‌متر و 80سانتی‌متر است. کرگدن سوماترایی، که …
خرید ترموود ارزان در ایران و فروش چوب ترمو ایرانی (ترمووود ساخت ایران) از تولید کننده
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / ایران / دلار / صنعت / طول عمر / ساخت ایران
خرید ترموود ارزان در ایران و فروش چوب ترمو ایرانی (ترمووود ساخت ایران) از تولید کننده
شرکت مازند چوب آریا سابقه ای بیست ساله دارد در صنعت چوب ایران و یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان ترمووود در ایران است. فروش چوب ترمو، خرید ترموود ارزان در ایران را با مازند چوب آریا (MCA) تجربه کنید.
هدف شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بصیرت افزایی است
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / استانی-اجتماعی / بصیرت افزایی
هدف شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بصیرت افزایی است
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: هدف اصلی و محوری این شورا در طول عمر بیش از چهار دهۀ خود که همزاد با پیروزی انقلاب اسلامی است بصیرت افزایی در سطح جامعه است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
مهمترین عواملی که باعث مرگ و میر مردان می شوند
 مردان را چه چیزهایی به کشتن می دهد؟ چگونه می توان طول عمر مردان را افزایش داد؟ این مطلب را بخوانید.
روحانی: افزایش بیش از دو برابری کشت گلخانه‌ای در دولت تدبیر و امید
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / وزارت جهاد کشاورزی / افتتاح طرح / یزد / هرمزگان / دولت / حسن روحانی / لرستان
روحانی: افزایش بیش از دو برابری کشت گلخانه‌ای در دولت تدبیر و امید
رییس جمهوری در آیین نامه بهره‌برداری از پروژه‌های ملی وزارت جهاد کشاورزی، گفت: در طول عمر ۷ ساله دولت، بیش از ۳۰ سال گذشته گلخانه تولید کرده‌ایم. در سه دهه گذشته گلخانه ۸ هزار هکتار بوده که الان بیش از دو برابر یعنی ۱۸ هزار و ۵۰۰ هکتار رسیده است. کشاورزان، سرمایه‌گذاران، وزارت کشاورزی و فناوری جدید همه دست به دست هم دادند که امروز به این نقطه بسیار مناسب رسیدیم.
راز اصلی عمر بیشتر در این ۲اصل نهفته است
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / سلامت / زوال عقل / فشارخون بالا / افسردگی / دیابت
راز اصلی عمر بیشتر در این ۲اصل نهفته است
محققان دریافتند راز طول عمر بیشتر، عدم استعمال سیگار و داشتن فعالیت های اجتماعی در سنین سالمندی است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
علائم نارسایی قلبی درکودکان چیست؟
دکتر علی اکبر زینالو ‪-‬ قلب عضوی حیاتی است که وظیفه اصلی گردش خون را بر عهده دارد. این عضو حساس، همیشه در حال کارکردن است و در طول عمر ما حتی یک ثانیه هم بیکار نمی‌ماند اما متاسفانه گاهی برخی نوزادان به بیماری نارسایی قلبی مبتلا می‌شوند. نارسایی قلبی درکودکان با بزرگسالان ازلحاظ مختلف مانند علت بیماری، سیر بیماری و مدیریت درمان متفاوت است. نارسایی قلبی درنوزاد یکسری علت، درشیرخواران نیز برخی علل دیگر و در سنین بالاتر نیز علت‌های مختلفی برای بروز آن وجود دارد که با بررسی آنها توسط پزشک متخصص علت آن مشخص می‌شود. اولین مسئله‌ای که باید در مورد نارسایی قلبی کودکان بدانیم تشخیص علت و انجام سپس اقدامات لازم جهت رفع علت بیماری است. در معایناتی که توسط پزشک متخصص انجام می‌شود به طور مثال عکسبرداری از …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •