جمعه, ۲۸ شهریور, ۱۳۹۹ / 18 September, 2020
ماموگرافی
ماموگرافی در دهه چهارم زندگی جان زنان را نجات می دهد
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / ماموگرافی / زنان / سرطان سینه
ماموگرافی در دهه چهارم زندگی جان زنان را نجات می دهد
مطالعه محققان بریتانیایی نشان می دهد غربالگری سرطان سینه در سنین ۴۰ تا ۴۹ سال جان زنان را نجات می دهد.
آزمایش‌هایی که خانم‌های بالای ۴۰ سال باید انجام دهند
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / آزمایش زنان / فشار خون / آزمایش خون / سبک زندگی / پارسی خبر
آزمایش‌هایی که خانم‌های بالای ۴۰ سال باید انجام دهند
یک سری از آزمایش‌های تشخیص پزشکی باید بعد از ۴۰ سالگی هر شش ماه یک بار توسط خانم‌ها انجام شود. از جمله این آزمایش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: بررسی فشار خون یکی از عوامل خطرناک برای بیماری‌های قلبی و سکته مغزی، فشار خون بالاست؛ به همین دلیل خانم‌های بالای ۴۰ سال باید فشارخون خود را بررسی کنند تا از بروز بیماری‌های قلبی جلوگیری کنند. فشار خون طبیعی ۱۲۰/۸۰ میلی متر جیوه است. کلسترول خون علاوه بر فشارخون، کلسترول خون هم باید بررسی شود. کلسترول بالا هیچ علامتی ندارد، اما موجب آسیب‌های عمیقی در بدن می‌شود. چندین عامل مانند رژیم غذایی سرشار از چربی‌های اشباع و کلسترول، سابقه خانوادگی داشتن کلسترول بالا، اضافه وزن یا چاقی و بالا رفتن سن می‌تواند احتمال ابتلا به کلسترول بالا را افزایش دهد. بیماری …
جلوگیری از پیشرفت سرطان سینه در 312 نفر از بانوان چهارمحال و بختیاری
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / استانی-اجتماعی / منطقه چهارمحال و بختیاری / سرطان سینه / ماموگرافی
جلوگیری از پیشرفت سرطان سینه در 312 نفر از بانوان چهارمحال و بختیاری
مدیر درمان تأمین اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: خوشبختانه با تشخیص به موقع در ۳۱۲ نفر از بانوانی که در بیمارستان امام علی(ع) فرخشهر با دستگاه هالوژیک ماموگرافی شدند با پیگیری و درمان از پیشرفت سرطان سینه در آن‌ها جلوگیری شد.
بومی‌سازی ساخت دستگاه ماموگرافی در کشور
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / دستگاه ماموگرافی / بومی سازی / صادرات / شرکت دانش بنیان / سرطان پستان
بومی‌سازی ساخت دستگاه ماموگرافی در کشور
محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با بومی‌سازی ساخت دستگاه ماموگرافی موفق شدند دستگاه‌هایی را برای تشخیص سرطان پستان عرضه کنند که به لحاظ کیفیت تصاویر و قیمت تمام‌شده با نمونه‌های خارجی قابل رقابت است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۸
نشانه‌های سرطان سینه در آقایان
خیلی از آقایان با شنیدن عبارت سرطان سینه در مردان خجالت می‌کشند و این مسئله را زنانه تلقی می‌کنند. حتی ممکن است مشکل‌شان را مخفی نگه دارند تا مبادا مردانگی‌شان را زیر سؤال ببرند. اما این خجالت کشیدن می‌تواند برای سلامت شما و حتی ادامه زندگی‌تان خطرآفرین باشد، بنابراین به محض اینکه متوجه تغییرات در بافت سینه شدید وقت را تلف نکنید و سریعا به پزشک مراجعه کنید.علت سرطان سینه هنوز معلوم نشده، ولی چیزی که معلوم است امکان ابتلای خانم‌ها و آقایان به این سرطان است. البته در مورد آقایان احتمال ابتلا بسیار پایین است، با این حال، چون خیلی‌ها نمی‌دانند مردان هم ممکن است به این سرطان مبتلا شوند دیر به فکر درمان می‌افتند. ماجرا از یک خبر شروع شد که می‌گفت سرطان سینه فقط مختص خانم‌ها نیست و آقایان هم ممکن است …
۱۳۹۸/۱۰/۱۷
ارتباط ماموگرافی با سن
بسیاری از خانم ها، معاینات دوره‌ای زنان را جدید نمی‌گیرند و همین مسئله می‌تواند عاملی برای ابتلا به بیماری‌های جدی باشد. سرطان سینه یکی از انواع سرطان است که به راحتی می‌توان آن را با روش‌های پیشرفته تشخیص داد، ولی کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که قبل از ابتلا به بیماری از روش‌های تشخیصی کمک بگیرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / هوش مصنوعی / سرطان سینه
تشخیص دقیق‌تر سرطان سینه با سیستم هوش مصنوعی گوگل
تهران- ایرنا- گوگل با استفاده از هوش مصنوعی سیستم جدیدی را توسعه داده است که توانایی تشخیص سرطان سینه را بر اساس اطلاعات به دست آمده از دستگاه ماموگرافی دارد.  
۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / هفته سلامت بانوان ایرانی / وزارت بهداشت / درمان / سرطان دهانه رحم / سرطان تخمدان / سرطان پستان / سرطان روده بزرگ / واکسن HPV / ماموگرافی / سونوگرافی
پنج سرطان اول در زنان ایرانی / الزامات واکسیناسیون ‌HPV
رئیس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت ضمن برشماری پنج سرطان مهم میان بانوان ایرانی، اقدامات وزارت بهداشت برای پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان‌های زنانه را تشریح کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱
‌پیشگیری از سرطان پستان با غرالگری به موقع
‌متخصص زنان و زایمان و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: سرطان پستان در بانوان با یک معاینه ساده و انجام ماموگرافی، قابل پیشگیری و درمان است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۹
اولین ابزار فیس‌بوک برای کنترل سلامتی رونمایی شد
فیس‌بوک به‌تازگی موفق شد که از نخستین ابزار خود برای کنترل و نظارت بر سلامت کاربران رونمایی کند. با گذشت چند ماه از زمانی‌که فیس‌بوک ابزار اهدای خون خود را در دسترس تعداد بیشتری از مردم آمریکا قرار داده است، یک ابزار دیجیتالی جدید را معرفی کرده که مبتنی‌بر سلامت افراد است و «سلامتی پیشگیرانه» نام گرفته است. هدف این ابزار دیجیتال، ترغیب کاربران برای پیشگیری از بیماری است. فیس‌بوک گفته است که کاربران می‌توانند از این ابزار در اپلیکیشن موبایل خود استفاده کنند تا دریابند این ابزار با توجه به سن و جنسیت آنها چه توصیه‌های پزشکی به آنها ارائه می‌دهد. از میان این توصیه‌ها می‌توان به کنترل قند خون، کلسترول یا انجام ماموگرافی اشاره کرد. البته توصیه‌های مذکور با همکاری سازمان‌های سلامتی آمریکا ارائه می‌شوند. …
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / سرطان پستان / آسیه الفت بخش / سرطان
شایع ترین علامت سرطان پستان/ماموگرافی بعد از ۴۰ سالگی
دبیر علمی برنامه بین المللی دهمین کنگره سرطان پستان، گفت: توده ای که قابل لمس باشد، شایع ترین علامت سرطان پستان است که معمولا بدون درد است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / هورمون درمانی / ماموگرافی / غربالگری / سرطان سینه
به مناسبت ماه آگاهی از سرطان سینه ۲۰۱۹؛ در مورد علائم سرطان سینه هوشیار باشید
تهران- ایرنا- سرطان سینه شایع‌ترین نوع سرطان در زنان است و سالانه حدود دو میلیون نفر در سراسر جهان به آن مبتلا می‌شوند. غربالگری منظم و تشخیص به موقع مهم‌ترین عوامل موفقیت در درمان این بیماری است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۴
ماموگرافی مفید است یا مضر؟
متخصص زنان و زایمان درباره تاثیر ماموگرافی بر تشخیص سرطان و اهمیت این آزمایش توضیح داد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۱ / پیام آزاده / سرطان / ماموگرافی
ماموگرافی هر چند سال یکبار باید انجام شود
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: امروزه پیدا کردن زودرس سرطان سینه بسیار اهمیت دارد تا جایی که معاینه از ماموگرافی نقشی پررنگ‌تر دارد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۰
اهمیت خودآزمایی بالینی در تشخیص سرطان سینه
همشهری آنلاین: دبیر انجمن رادیو تراپی آنکولوژی ایران گفت: خود بیماریابی یا خودآزمایی بالینی سینه‌ها بیشتر از ماموگرافی در تشخیص زود هنگام سرطان اهمیت دارد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۹
عوامل مؤثر در ابتلا به سرطان سینه
دبیر انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران گفت: خود بیماریابی یا خودآزمایی بالینی سینه‌ها بیشتر از ماموگرافی در تشخیص زودهنگام سرطان اهمیت دارد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۹
ماموگرافی سرطان‌زا نیست
یك متخصص جراحی با اشاره به این‌كه سرطان پستان در میان زنان جوان ایرانی افزایش یافته است، گفت: انجام ماموگرافی سبب ابتلا به سرطان پستان نمی‌شود. میزان اشعه ماموگرافی ناچیز است و اگر حتی از ۴۰ تا ۷۰ سالگی هر سال انجام گیرد تاثیر منفی بر بدن فرد ندارد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۶
انجام ماموگرافی سبب ابتلا به سرطان پستان می‌شود؟
متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی قفسه سینه با اشاره به اینکه سرطان سینه در میان زنان جوان ایرانی افزایش یافته است، گفت: انجام ماموگرافی سبب ابتلا به سرطان سینه نمی‌شود
۱۳۹۸/۰۵/۰۸ / ناباروری
خراسان شمالی مرکز درمان ناباروری ندارد
‌مدیر گروه سلامت و جمعیت خانواده دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: متاسفانه خراسان شمالی فقط دو دستگاه ماموگرافی دارد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۸
هوش مصنوعی موفق به تشخیص زودهنگام سرطان سینه شد
پژوهشگران دانشگاه MIT‌ نوعی هوش مصنوعی‌ توسعه‌ داده‌اند که با دریافت اطلاعات ماموگرافی، پنج سال پیش از وقوع سرطان سینه را می‌تواند تشخیص دهد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۸
تهدید سرطان پستان بعد از ۲۰ سالگی/ زمان مناسب ماموگرافی
استاد رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: همه زنان از سن ۲۰ سال به بالا در معرض ابتلاء به سرطان پستان قرار دارند، البته شیوع این بیماری در زنان بالای ۵۰ سال بیشتر است.
۱۳۹۸/۰۱/۲۹
اقدام محققان کشور برای افزایش ایمنی دستگاه‌های ماموگرافی با کمک هوش مصنوعی
دانشیار گروه مهندسی و فیزیک پزشکی دانشکده پزشکی شهید بهشتی با اشاره به تحقیقات و فعالیتهای علمی خود در گروه فیزیک پزشکی و همکاری با سازمان انرژی اتمی و سایر مراکز تحقیقاتی از طراحی هوش مصنوعی با هدف افزایش ایمنی دستگاه ماموگرافی برای بیمار خبر داد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۷
تشخیص هوشمند سرطان سینه
همشهری آنلاین: یافته‌های جدید محققان دانشگاه آکسفورد نشان می‌دهد که سیستم‌های مصنوعی هوشمند قادرند با تجزیه و تحلیل ماموگرافی دیجیتال، وجود سرطان سینه را به دقت رادیولوژیست‌های ماهر تشخیص دهند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۵
بیمارستان فاطمیه همدان به ماموگرافی دیجیتال مجهز شد
همدان- ایرنا- رییس بیمارستان فاطمیه همدان گفت: این بیمارستان به دستگاه ماموگرافی دیجیتال برای تشخیص زودهنگام سرطان پستان مجهز شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •