دوشنبه, ۲۴ شهریور, ۱۳۹۹ / 14 September, 2020
محمدرضا ظفرقندی
۴ روز قبل
بازگشایی مدارس و مسوولیت مدنی دولت نسبت به همه‌گیری کرونا
1-  شهریور ماه جاری در حالی سال تحصیلی آغاز شده است که شیوع کرونا در کشور نه‌تنها کنترل نشده، بلکه براساس برخی گزارشات منتشر شده ازسوی وزارت بهداشت مناطق متعددی ازنظر شیوع این همه‌گیری در وضعیت قرمز به سر می‌برند و برخی دیگر نیز در شرایط هشدار قرار دارند. در این زمینه خبرگزاری‌ها خبری از نامه محمدرضا ظفرقندی، رییس سازمان نظام پزشکی خطاب به محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش منتشر کردند و در آن به صراحت گفته شده که حضور دانش‌آموزان در مدارس با شرایط خطیر کرونا سازگاری ندارد. 2- پوشیده نیست که اقتصاد ایران به‌واسطه تحریم‌های ظالمانه و یک‌جانبه ایالات‌متحده حتی پیش از شیوع بیماری کرونا نیز در شرایط خوبی قرار نداشت. از اسفند ماه گذشته بدین …
هشدار رئیس نظام پزشکی به وزیر آموزش‌وپرورش
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
هشدار رئیس نظام پزشکی به وزیر آموزش‌وپرورش
متن نامه‌ی محمدرضا ظفرقندی، رئیس کل سازمان نظام پزشکی خطاب به وزیر آموزش و پرورش در پی می‌آید: بسمه تعالى جناب آقاى حاجی میرزایی، وزیر محترم آموزش و پرورش با سلام واحترام مصاحبه جنابعالی و بدنبال آن ابلاغ معاون تربیت بدنی و سلامت شما به مدارس کشور در مورد تاکید…
عزاداری رهبری با شمایل ویژه می تواند الگوی هیات های مذهبی باشد
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / محرم 99 / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی
عزاداری رهبری با شمایل ویژه می تواند الگوی هیات های مذهبی باشد
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، در نامه ای به رهبر معظم انقلاب، از برگزاری مراسم عزاداری شهادت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام با شمایل ویژه که می تواند الگوی عزاداران باشد، قدردانی کرد.
خدمات ارزنده جامعه داروسازی در مبارزه با کرونا/ شهادت ۸ داروساز
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / روز داروساز / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی
خدمات ارزنده جامعه داروسازی در مبارزه با کرونا/ شهادت ۸ داروساز
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، گفت: جامعه داروسازی کشور، خدمات ارزنده ای در مبارزه با کرونا ارائه داد.
ماسک ها را برداریم کرونا دوباره اوج می گیرد/ضرورت حمایت از پزشکان
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی / وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی
ماسک ها را برداریم کرونا دوباره اوج می گیرد/ضرورت حمایت از پزشکان
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران از اضافه شدن ۱۰ هزار نیروی جدید به کادر درمان کشور خبر داد و گفت: برای پشتیبانی از پزشکان به قوانین حمایتی نیاز داریم .
مدافعان سلامت واژه «پزشک» را معنا کردند/ دفاع مقدس نجات جان مردم
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / روز پزشک / وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی / مدافعان سلامت / علیرضا زالی / محمدرضا ظفرقندی / عباسعلی کریمی / ویروس کرونا
مدافعان سلامت واژه «پزشک» را معنا کردند/ دفاع مقدس نجات جان مردم
امسال روز پزشک با همه روزهای پزشک سال های قبل تفاوت دارد. حداقل بعد از دوران دفاع مقدس، این تجربه را نداشته ایم که جامعه پزشکی در میدان رزم حضور یابد.
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / رئیس سازمان نظام پزشکی / کرونا
رئیس نظام پزشکی: با ساده انگاری نمی توان بر کرونا غلبه کرد
به گزارش مهر، محمدرضا ظفرقندی، صبح پنج شنبه در مراسم روز پزشک در سالن همایش‌های برج میلاد، اظهار داشت: ما امسال در پویش همدلی، شرمنده همگان شدیم. امسال باید به جای تبریک روز پزشک، به تکریم و تعظیم در مقام کسانی پرداخت که جان خود را برای نجات جان مردم فدا کردند.
رئیس نظام پزشکی: اجتماعات نتیجه‌ای جز افزایش غم و افسوس ندارد
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / ویروس کرونا / سازمان نظام پزشکی / محمدرضا ظفرقندی / جامعه پزشکی / نظام پزشکی
رئیس نظام پزشکی: اجتماعات نتیجه‌ای جز افزایش غم و افسوس ندارد
ایرنا نوشت: رییس سازمان نظام پزشکی گفت: تجویز اجتماعات، بی توجهی به اصول و پرداختن به فروع، نتیجه‌ای جز افزایش بار غم و افسوس و از دست دادن عزیزان در بر نخواهد داشت و هر تصمیم کلان صحیح یا غلط و سازش و سهل انگاری مترادف با حفظ یا از دست دادن جان‌های شریفی است که جبران آن میسر نخواهد بود.
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
افراد بدون ماسک جریمه می‌شوند
رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: جامعه پزشکی با برنامه دولت برای جریمه افرادی که ماسک نمی‌زنند و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند موافق است و کمیته انتظامی ستاد ملی کرونا و شورای امنیت ملی در حال تدوین دستورالعمل اجرایی این اقدام است.محمدرضا ظفرقندی در گفت‌وگو با ایرنا درباره اقدام دولت برای جریمه افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، افزود: سازمان نظام پزشکی با این اقدام دولت موافق است. باید سختگیری‌ها برای رعایت پروتکل‌های ابلاغی بهداشت کرونا اجرا شود، همه امور با نصیحت و توصیه امکان‌پذیر نیست، در دنیا نیز این پروتکل‌ها را با توصیه اجرا نمی‌کنند و باید مکانیزمی عملی برای آن تدوین و اجرا شود.رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: در کشور باید مکانیزم و زیرساخت عملی وجود داشته باشد که اگر فردی …
قالیباف: اقتصاد سلامت دچار اشکال جدی است
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / ویروس کرونا / سازمان نظام پزشکی / محمد باقر قالیباف / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی کشور
قالیباف: اقتصاد سلامت دچار اشکال جدی است
تهران- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد سلامت دچار اشکال جدی است و باید به ابعاد مسائلی چون بیمه، مدیریت و هزینه بیمارستان در اقتصاد سلامت پرداخته و اگر در این زمینه پیشنهادی برای رفع مشکلات وجود دارد، به مجلس منعکس شود.
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / آمار کرونا / رمدسیویر / محمدرضا ظفرقندی
توزیع «رمدسیویر» ایرانی از هفته آینده/چرا آمار کرونا دقیق نیست
به گزارش مهر، محمدرضا ظفرقندی، در نشستی که در محل سالن اجتماعات سازمان نظام پزشکی برگزار شد، به شرایط ناشی از کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: شرایط پیچیده است و به این زودی هم امکان کنترل بیماری وجود ندارد بنابراین دغدغه اصلی این است که باید دست به دست هم دهیم و کمک کنیم تا با حداقل آسیب و در زمان کوتاه‌تری بتوانیم بیماری را مدیریت و کنترل کنیم.
پیش فروش واکسن کرونا با نرخ ۱۲۰ دلاری
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / ویروس کرونا / سازمان نظام پزشکی / محمدرضا ظفرقندی / ستاد ملی مقابله با کرونا / داروی کرونا
پیش فروش واکسن کرونا با نرخ ۱۲۰ دلاری
ایرنا نوشت: رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: دانشگاه اکسفورد در تولید واکسن علیه کرونا جلودار است. هر واکسن این موسسه انگلیسی هم اکنون به قیمت ۱۲۰ دلار پیش فروش می شود، در حالی که در صورت تایید نهایی طول دوره اثربخشی مفید آن حدود سه ماه است.
پوستر پویش ملی «همدلی با مدافعان سلامت» رونمایی شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / سازمان نظام پزشکی / مدافعان سلامت / محمدرضا ظفرقندی
پوستر پویش ملی «همدلی با مدافعان سلامت» رونمایی شد
مراسم رونمایی از پوستر رسمی پویش ملی «همدلی با مدافعان سلامت: نکوداشت روز پزشک»، در سالن کنفرانس سازمان نظام پزشکی برگزار شد.
خبرنگاران در کنار مدافعان سلامت تمام قد ایستاده‌اند
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / ویروس کرونا / سازمان نظام پزشکی / محمدرضا ظفرقندی / روز خبرنگار
خبرنگاران در کنار مدافعان سلامت تمام قد ایستاده‌اند
تهران- ایرنا- رییس کل سازمان نظام پزشکی در پیامی به مناسبت روز خبرنگار نوشت: شما ثابت کردید برای آن‌که مردمان دیارتان زنده و سالم بمانند، تمام قد و استوار ایستاده‌اید و در کنار جان بر کفان مدافع سلامت نقش بی بدیل خبرنگاری و اطلاع رسانی را صادقانه و پر اثر ایفا کردید.
تلاش خبرنگاران در مصاف با کرونا قابل تقدیر است
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / روز خبرنگار / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی
تلاش خبرنگاران در مصاف با کرونا قابل تقدیر است
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، در پیامی به مناسبت روز خبرنگار، گفت: تلاش خبرنگاران در مصاف با کرونا قابل تقدیر است.
اهمیت ثبت ایثار و شهامت کادر درمان در مقابله با کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / کرونا روایت / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی
اهمیت ثبت ایثار و شهامت کادر درمان در مقابله با کرونا
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، بر ثبت و ضبط ایثار و شهامت کادر درمان در مقابله با کرونا تاکید کرد.
تهدید قضائی مطب ها اشتباه است/وزارت بهداشت به مردم آدرس غلط ندهد
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / محمدرضا ظفرقندی / علیرضا رئیسی / سازمان نظام پزشکی
تهدید قضائی مطب ها اشتباه است/وزارت بهداشت به مردم آدرس غلط ندهد
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، در نامه ای به معاون بهداشت وزارت بهداشت، نکاتی را پیرامون وضعیت جامعه پزشکی در مواجهه با بیماران کووید ۱۹ توضیحاتی ارائه داد.
ضرورت رعایت دستورالعمل های حفاظتی در مطب ها و دفاتر کار پزشکان
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی / ویروس کرونا
ضرورت رعایت دستورالعمل های حفاظتی در مطب ها و دفاتر کار پزشکان
رئیس کل سازمان نظام پزشکی، از تمامی حرف پزشکی خواست برای پیشگیری از اشاعه بیشتر ویروس کرونا، تمام دستورالعمل های حفاظتی را رعایت کنند.
ظفرقندی: ضوابط بهداشتی در مطب‌ها بیشتر رعایت شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / کرونا / ویروس کرونا / سازمان نظام پزشکی / محمدرضا ظفرقندی / فاصله گذاری اجتماعی / فاصله گذاری هوشمند / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
ظفرقندی: ضوابط بهداشتی در مطب‌ها بیشتر رعایت شود
تهران- ایرنا- رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای از جامعه پزشکی خواست که با توجه به اوج گیری مجدد ویروس کرونا در کشور، ضوابط بهداشتی و اصول حفاظتی در مطب‌ها و دفاتر کار را بیشتر مورد توجه قرار دهند.
کرونا روایت یک رویداد ملی و فراملی است
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / کرونا روایت / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی
کرونا روایت یک رویداد ملی و فراملی است
رئیس کل سازمان نظام پزشکی، بر تاکید بر ثبت و ضبط خاطرات روزهای کرونایی کشور، «کرونا روایت» را یک رویداد ملی و حتی فراملی دانست
۱۳۹۹/۰۴/۲۶
هشدار جدی درباره تخت‌‌های مراقبت ویژه برای مبتلایان کووید 19
گروه اجتماعی| رییس کل سازمان نظام پزشکی با ابراز تاسف از ابتلای بیش از 5 هزار پزشک و پرستار به کووید 19 و شهادت 140 نفر از این خدمتگزاران سلامت به دلیل شدت یافتن بیماری نسبت به کمبود شدید تخت‌های ICU برای بستری مبتلایان بد‌حال کرونا هشدار داد.  محمدرضا ظفرقندی دیروز با ابراز نگرانی جدی درباره وضعیت سلامت کادر درمان که در صف اول مواجهه با ویروس کرونا ایستاده‌اند، از مردم خواست که به منظور پیشگیری از ابتلا به این بیماری ویروسی، پروتکل‌ها و توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند و با ذکر مصادیقی از ابتلای پزشکان یا پرستاران مشغول به خدمت در بیمارستان‌ها گفت:«تاکنون از جامعه پزشکی و پرستاری بیش از   5 هزار نفر به بیماری مبتلا شده‌اند که اگر خدمه بیمارستان‌ها …
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
اختلاف درباره تعداد مبتلایان کادر درمان به کرونا
[شهروند] رئیس سازمان نظام پزشکی از ابتلای پنج‌هزار نفر از نیروهای کادر درمان به کووید- 19 ‏خبر داد و گفت که سهم پرستاران از این تعداد 20‌درصد است؛ یعنی‌هزار نفر. این در حالی است که ‏رئیس سازمان نظام پرستاری، تعداد پرستاران مبتلا را 9‌هزار نفر اعلام کرد که 4‌هزار نفرشان ‏هنوز بیمارند و از چرخه کار خارج شده‌اند. امیر صدری، مشاور رسانه‌ای سازمان نظام پزشکی درباره اختلاف 8‌هزار نفری میان تعداد پرستاران مبتلا به کرونا بین این دو سازمان به «شهروند» ‏می‌گوید به احتمال زیاد سازمان نظام پرستاری در آمارها، تعداد بهیار و کمک بهیار و ... را هم ‏حساب کرده و در آمارها، مبتلایان بیمارستان‌های دیگر را هم در نظر گرفته است. براساس …
مقابله با کرونا عزم ملی می طلبد/۱۴۰ شهید مدافع سلامت
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / ویروس کرونا / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی
مقابله با کرونا عزم ملی می طلبد/۱۴۰ شهید مدافع سلامت
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، خواستار ایجاد عزم ملی در مقابله با کرونا شد و گفت: دولت باید به وظیفه خودش که اولویت قرار دادن سلامت است، عمل کند.
نامه رئیس سازمان نظام پزشکی به رئیس جمهور: تخت‌های ICU جوابگو نیست/ برخی بازگشایی‌ها تعلیق شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / سازمان نظام پزشکی / شیوع کرونا در ایران / محمدرضا ظفرقندی
نامه رئیس سازمان نظام پزشکی به رئیس جمهور: تخت‌های ICU جوابگو نیست/ برخی بازگشایی‌ها تعلیق شود
به گزارش مهر، محمدرضا ظفرقندی رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس جمهوری، نوشت: اوج‌گیری مجدد بیماری کووید ۱۹ و افزایش مرگ و میر بیماران در بسیاری از استان‌های کشور موجب نگرانی مسئولین و مردم شده و ضرورت بازنگری جدی در روش‌های مواجهه با این بیماری را ایجاب می‌کند.
برخی بازگشایی ها تعلیق شود/تخت های ICU جوابگو نیست
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / ویروس کرونا / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی / حسن روحانی
برخی بازگشایی ها تعلیق شود/تخت های ICU جوابگو نیست
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، در نامه ای به رئیس جمهور، مواردی را پیرامون اوج گیری دوباره بیماری کووید ۱۹ در کشور، مطرح کرد.
نامه رئیس نظام پزشکی به رئیس‌جمهور برای مقابله با ویروس کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / ویروس کرونا در ایران / محمدرضا ظفرقندی
نامه رئیس نظام پزشکی به رئیس‌جمهور برای مقابله با ویروس کرونا
اوج‌گیری مجدد بیماری کووید-19 و افزایش مرگ‌ومیر بیماران در بسیاری از استان‌های کشور موجب نگرانی مسئولین و مردم شده و ضرورت بازنگری جدی در روش‌های مواجهه با این بیماری را ایجاب می‌کند.
پیشگیری از ضرب و شتم کادر درمان با تصمیم‌های زیربنایی
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / سازمان نظام پزشکی / محمدرضا ظفرقندی / بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی
پیشگیری از ضرب و شتم کادر درمان با تصمیم‌های زیربنایی
تهران- ایرنا- رییس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواست با انجام تصمیم‌های زیربنایی از بروز وقایعی مثل ضرب و شتم کادر درمان در بیمارستان‌های دولتی پیشگیری شود.
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
نامه هشدارآمیز ظفرقندی، معین و فاضل به روحانی
ایرج فاضل، محمدرضا ظفرقندی و مصطفی معین در نامه‌ای خطاب به رییس جمهور روحانی ضمن ابراز نگرانی از اوج‌گیری مجدد کرونا و افزایش مناطق قرمز، بازنگری دولت در روند جاری را خواستار شدند.
نامه مهم و هشداردهنده ۳ پزشک مشهور به روحانی درباره کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
نامه مهم و هشداردهنده ۳ پزشک مشهور به روحانی درباره کرونا
ایرج فاضل، محمدرضا ظفرقندی و مصطفی معین در نامه‌ای مشترک به رئیس جمهور، درخصوص اوج‌گیری مجدد کرونا و افزایش مناطق قرمز ابراز نگرانی و بازنگری دولت در روند جاری را درخواست کردند.
اوج گیری مجدد کرونا و افزایش مناطق قرمز نگران کننده است
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / مصطفی معین / محمدرضا ظفرقندی / وزارت بهداشت / حسن روحانی
اوج گیری مجدد کرونا و افزایش مناطق قرمز نگران کننده است
سه تن از چهره های پزشکی کشور، در نامه ای به رئیس جمهور، بر راهبرد «اولویت حفظ جان و سلامت مردم بر همه امور دیگر» به عنوان راهگشای مبارزه با اپیدمی کرونا تاکید کردند.
نامه ۳ چهره‌ پزشکی کشور به روحانی درباره خطر اوج‌گیری مجدد کرونا و افزایش مناطق قرمز
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / رییس جمهور / کرونا / ایرج فاضل / محمدرضا ظفرقندی / مصطفی معین / حسن روحانی
نامه ۳ چهره‌ پزشکی کشور به روحانی درباره خطر اوج‌گیری مجدد کرونا و افزایش مناطق قرمز
ایرج فاضل، محمدرضا ظفرقندی و مصطفی معین در نامه‌ای مشترک به رییس جمهور، ضمن ابراز نگرانی از اوج‌گیری مجدد کرونا و افزایش مناطق قرمز، بازنگری دولت در روند...
سه عارضه تعرفه های پزشکی/گلایه معاون اول رئیس جمهور
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / محمدرضا ظفرقندی / تعرفه های پزشکی / سازمان نظام پزشکی
سه عارضه تعرفه های پزشکی/گلایه معاون اول رئیس جمهور
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران با عنوان این مطلب که در تعیین تعرفه ها باید به قانون نظام پزشکی بازگردیم، سه عارضه مهم تعرفه های ابلاغی دولت در سال ۹۹ را تشریح کرد.
تعرفه های پزشکی مشکل‌ساز خواهند شد/ سلامت مردم آسیب می بیند
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / محمدرضا ظفرقندی / تعرفه های پزشکی / سازمان نظام پزشکی
تعرفه های پزشکی مشکل‌ساز خواهند شد/ سلامت مردم آسیب می بیند
رئیس سازمان نظام پزشکی ایران، یکی از مهم ترین چالش های پیش روی جامعه پزشکی را تعرفه های ابلاغی سال ۹۹ دانست.
جزئیات دادخواست آنلاین جامعه پزشکی از دبیر کل سازمان ملل متحد
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی / سازمان ملل متحد
جزئیات دادخواست آنلاین جامعه پزشکی از دبیر کل سازمان ملل متحد
رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه ای به دبیر کل سازمان ملل متحد، خواستار اهتمام ویژه به دادخواست آنلاین جامعه پزشکی ایران در پاسخ به تحریم های ناعادلانه آمریکا شد.
کرونا در چه صورت دوباره خطرناک می شود/فرصت نظام سلامت تا پاییز
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی / ویروس آنفلوانزا / ویروس کرونا
کرونا در چه صورت دوباره خطرناک می شود/فرصت نظام سلامت تا پاییز
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، معتقد است که تا قبل از فرا رسیدن فصل پاییز و شیوع آنفلوانزا، باید تکلیف بیماری کووید ۱۹ مشخص شود.
شهادت ۱۱۰ عضو کادر پزشکی به دلیل کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / ویروس کرونا / کادر پزشکی / پزشکی قانونی / محمدرضا ظفرقندی
شهادت ۱۱۰ عضو کادر پزشکی به دلیل کرونا
ممکن است کسی با سی‌تی‌اسکن بستری شده باشد. اسم نمی‌برم، خیلی از مسئولان را می‌شناسم که خودشان گرفتار کرونا شده‌اند. براساس تست‌های بالینی سی‌تی‌اسکن و نه تست‌های آزمایشگاهی، بستری شده‌اند. بعد هم خوب شدند و اصلا تست آزمایشگاهی هم نگرفتند؛ بنابراین در مرگ و میر‌ها هم همین‌طور است. افرادی در بیمارستان آمده‌اند و بلافاصله به ICU رفته‌اند. بلافاصه و مثلا در عرض دو روز هم فوت کرده‌اند. اصلا فرصت انجام تست آزمایشگاهی پیش نیامده است. از این موارد که تست آزمایشگاهی نشده‌اند، بالاخره این آمار در مرگ و میر هم وجود دارد.
ماماها در بحران کرونا فراتر از نقش خود ظاهر شدند
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی / روز جهانی ماما
ماماها در بحران کرونا فراتر از نقش خود ظاهر شدند
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، در پیامی به مناسبت روز جهانی ماما، از ماماها به عنوان پیام آوران عشق و امید نام برد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / تعرفه پزشکی ۹۹ / تعرفه‌های پزشکی / سازمان نظام پزشکی / محمدرضا ظفرقندی
واکنش سازمان نظام پزشکی به تعرفه‌های پزشکی ۹۹
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پزشکی کشور، دکتر محمدرضا ظفرقندی خطاب به جامعه پزشکی در این بیانیه آورده است:
آثار تحریم ها در روزهای کرونایی/اقدام ضد بشری آمریکا
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی / تجهیزات پزشکی
آثار تحریم ها در روزهای کرونایی/اقدام ضد بشری آمریکا
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، در ارتباط با آثار تحریم های آمریکا علیه ایران در روزهای کرونایی، توضیحاتی ارائه داد.
نظام پزشکی: آمار کرونایی وزارت بهداشت بر اساس پروتکل بین المللی سازمان بهداشت جهانی است /  قطعاً آماری که اعلام می‌شود متفاوت با آن چیزی است که به صورت واقع اتفاق می‌افتد / ۴۰ درصد از تست‌های آزمایشگاهی منفی کاذب هستند / آنچه که وزارت بهداشت اعلام می‌کند بر اساس تست‌های آزمایشگاهی صحیح است
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
نظام پزشکی: آمار کرونایی وزارت بهداشت بر اساس پروتکل بین المللی سازمان بهداشت جهانی است / قطعاً آماری که اعلام می‌شود متفاوت با آن چیزی است که به صورت واقع اتفاق می‌افتد / ۴۰ درصد از تست‌های آزمایشگاهی …
محمدرضا ظفرقندی، رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، در ارتباط با انتقاداتی که از انتشار آمار کرونا در کشور مطرح می شود، گفت: قطعاً آماری که اعلام می‌شود با آن چیزی که به صورت واقع اتفاق می‌افتد، تفاوت دارد به این دلیل که در پروتکل ابلاغی میزان مبتلایان بر اساس تست‌های آزمایشگاهی مثبت اعلام می‌شود ولی واقعیت این است که بسیاری از افراد علامت ندارند و تست آزمایشگاهی از این افراد انجام نمی‌شود. ظفرقندی ادامه داد: بسیاری از افراد بر اساس تشخیص بالینی، کلینیکی یا سی تی اسکن تحت درمان یا بستری قرار می‌گیرند و تست آزمایشگاهی از این افراد انجام نمی‌شود. تعدادی از تست‌های آزمایشگاهی، منفی کاذب هستند که این هم عدد نسبتاً بالایی است. یعنی حدود ۴۰ درصد از تست‌های آزمایشگاهی منفی کاذب هستند و آنچه که وزارت بهداشت …
سیاست وزارت بهداشت در اعلام آمار کرونا/ تفاوت های آماری در جهان
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی / ویروس کرونا
سیاست وزارت بهداشت در اعلام آمار کرونا/ تفاوت های آماری در جهان
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، در ارتباط با انتقاداتی که از انتشار آمار کرونا در کشور مطرح می شود، توضیحاتی ارائه داد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۶
صعود کرونایی؛ نزول معیشتی
محمدحسین فرهنگی، عضو کمیسیون صنایع مجلس معتقد است که «باید به تدریج و با رعایت مسائل بهداشتی و تمهیدات لازم جریان زندگی برگردد.» هرچند همکاران دیگر او در «خانه ملت» از وضعیت نگران‌کننده شیوع کرونا در حوزه‌های انتخابیه‌شان خبر می‌دهند، اما حتی برخی از این نمایندگان هم معتقدند که ادامه تعطیلی‌ها به ‌دلیل وضعیت اقتصادی بد مردم، شرایط را در آینده دشوارتر خواهد کرد. در عین حال با وجود اینکه برخی نمایندگان و مسوولان از جمله اعضای دولت موافق بازگشت مردم بر سر کسب و کارهای‌شان هستند، اما رییس سازمان نظام پزشکی «هرگونه تعجیل در بازگشایی غیرضروری و غیر قابل‌کنترل مکان‌های تجمعی از قبیل اماکن مذهبی، مدارس، دانشگاه‌ها و... را …
نامه رییس کل نظام پزشکی به رییس‌جمهور: هرگونه تعجیل در بازگشایی غیرضروری و غیرقابل کنترل مکان‌های تجمعی موجب گسترش کرونا خواهد شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۵ / دکتر محمدرضا ظفرقندی / رییس کل نظام پزشکی / کرونا / کووید 19
نامه رییس کل نظام پزشکی به رییس‌جمهور: هرگونه تعجیل در بازگشایی غیرضروری و غیرقابل کنترل مکان‌های تجمعی موجب گسترش کرونا خواهد شد
شفقنا - رییس کل نظام پزشکی در نامه ای رییس‌جمهور خاطرنشان ساخت: هرگونه تعجیل در بازگشایی غیرضروری و غیرقابل کنترل مکان‌های تجمعی از قبیل اماکن مذهبی، مدارس، دانشگاه‌ها و...موجب گسترش و سرکشی مجدد بیماری کووید ۱۹ و آسیب جان...
نگرانی جامعه پزشکی از تعجیل در بازگشایی مکان های تجمعی
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی / ویروس کرونا
نگرانی جامعه پزشکی از تعجیل در بازگشایی مکان های تجمعی
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، در نامه ای به رئیس جمهور، هر گونه تعجیل در بازگشایی مکان های تجمعی را موجب گسترش مجدد بیماری دانست.
بیمارستان های خصوصی گرفتار بحران کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / محمدرضا ظفرقندی / سعید نمکی / سازمان نظام پزشکی
بیمارستان های خصوصی گرفتار بحران کرونا
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، در نامه ای به وزیر بهداشت، خواستار توجه به وضعیت اقتصادی بیمارستان های خصوصی کشور بعد از شیوع کرونا شد.
چرایی قرنطینه نشدن شهرها در ایران/ بعد از ۲۰ روز متوجه کرونا شدیم
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی / ویروس کرونا
چرایی قرنطینه نشدن شهرها در ایران/ بعد از ۲۰ روز متوجه کرونا شدیم
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، در ارتباط با اینکه چرا قرنطینه در کشور انجام نشد، توضیحاتی ارائه داد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۵
تصمیم‌گیری‌ دیرهنگام شرایط را بحرانی کرد
[زهرا جعفرزاده] درست 46 روز پیش بود که ابتلای یک‌نفر در قم به ویروس کرونا خبری شد؛ خبری که دقایقی بعد با مرگ همان یک‌نفر همراه و ساعتی بعد مرگ دومین نفر هم بر اثر ابتلا به این ویروس تأیید شد. از سی‌ام بهمن تاکنون، کابوس شیوع کرونا در ووهان چین با همان جزئیات درحال تکرار در ایران و بسیاری از کشورهای دنیاست. در این مدت شمار مبتلایان از مرز 50‌هزار نفر گذشت و تعداد قربانیان به بالای سه‌هزار نفر رسید. مدیریت شیوع کرونا (یا همان کووید 19) در ایران اما و اگر فراوان دارد. با وجود پیش‌بینی‌های قبلی از شروع سفرهای نوروزی اما از نیمه تعطیلات بود که با تصمیم ستاد مقابله با کرونا به فرماندهی رئیس‌جمهوری تصمیماتی برای اعمال محدودیت‌های جدی مثل فاصله‌گذاری …
باید نسبت به گشایش مطب ها همت کنیم/کرونا بالاخره می رود
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی / وزارت بهداشت
باید نسبت به گشایش مطب ها همت کنیم/کرونا بالاخره می رود
رئیس کل سازمان نظام پزشکی، گفت: برای رفع دغدغه بیماران باید با برنامه‌ای مدون نسبت به گشایش مطب‌ها همت کنیم مبادا سلامت این بخش از بیماران در سراسر کشور به خطر بیافتد.
رییس سازمان نظام پزشکی: پرداخت مطالبات پزشکان در دستور کار قرار گیرد
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / کرونا / ویروس کرونا / سازمان نظام پزشکی / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی کشور / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها / هراس جهانی از ویروس کرونا
رییس سازمان نظام پزشکی: پرداخت مطالبات پزشکان در دستور کار قرار گیرد
تهران- ایرنا- رییس سازمان نظام پزشکی کشور در نامه‌ای خواستار آن شد که برای حمایت عملی از پزشکان، تسهیلات مالی، بانکی و مالیاتی و پرداخت مطالبات آنها در دستور کار قرار گیرد.
درخواست روسای انجمن‌های پزشکی از رییس جمهوری برای فاصله‌گذاری اجتماعی
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / سیدحسین فاطمی / کرونا / ایرج فاضل / ویروس کرونا / محمدرضا ظفرقندی / ناهید خداکرمی / حسن روحانی / انجمن علمی روانپزشکان ایران / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها / هراس جهانی از ویروس کرونا
درخواست روسای انجمن‌های پزشکی از رییس جمهوری برای فاصله‌گذاری اجتماعی
تهران- ایرنا- روسای انجمن‌های علمی پزشکی کشور در نامه‌ای به رییس جمهوری خواستند که راهبرد فاصله‌گذاری اجتماعی با تعطیلی ادارات و مشاغل غیرحیاتی برای مدیریت ویروس کرونا سریع‌تر اجرایی شود.
نامه هشدارآمیز رییس نظام پزشکی به رییس‌جمهور: هر روز تاخیر در اعمال محدودیت‌های‌ جدی منجر به عوارض جبران ناپذیری می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۰۵
نامه هشدارآمیز رییس نظام پزشکی به رییس‌جمهور: هر روز تاخیر در اعمال محدودیت‌های‌ جدی منجر به عوارض جبران ناپذیری می‌شود
شفقنا- رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه به رییس جمهور خواستار اعمال محدودیت های جدی تردد بین شهری و درون شهری شد. به گزارش شفقنا، متن نامه دکتر محمدرضا ظفرقندی به شرح زیر است: حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر...
کنترل کرونا به ابعاد وسیع‌تر و شدیدتر کنترلی نیاز دارد
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / کرونا / ویروس کرونا / سازمان نظام پزشکی / محمدرضا ظفرقندی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / پرونده | پیشنهادهایی برای پیشگیری از کرونا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
کنترل کرونا به ابعاد وسیع‌تر و شدیدتر کنترلی نیاز دارد
تهران - ایرنا - رییس سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به رییس جمهوری نوشت: برای کنترل کرونا در حال حاضر، نیاز به برقراری ابعاد وسیع‌تر و شدیدتر کنترلی از سوی بالاترین سطوح نظام و دولت با استفاده از تمام ظرفیت نهادهای مختلف کشور است.
امروز پزشکان در مقابله با کرونا «حماسه سپید» رقم می زنند
۱۳۹۹/۰۱/۰۱ / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی / ویروس کرونا
امروز پزشکان در مقابله با کرونا «حماسه سپید» رقم می زنند
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، در پیام نوروزی، از جامعه پزشکی که در مقابله با کرونا حماسه سپید رقم زده اند، تقدیر و تشکر کرد.
سر رسید اقساط بانکی جامعه پزشکی سه ماه به تعویق بیافتد
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / شورای پول و اعتبار / بانک مرکزی / محمدرضا ظفرقندی
سر رسید اقساط بانکی جامعه پزشکی سه ماه به تعویق بیافتد
رئیس کل سازمان نظام پزشکی، درنامه ای به رئیس بانک مرکزی خواستار به تعویق انداختن سه ماهه سر رسید اقساط بانکی جامعه پزشکی بر مبنای مصوبه شورای پول و اعتبار شد.
ببینید| درخواست برادرانه یک پزشک صاحب مسئولیت در مبارزه با کرونا که در سوگ همکارانش سیاه‌پوش است
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / ویروس کرونا / سازمان نظام پزشکی / محمدرضا ظفرقندی
ببینید| درخواست برادرانه یک پزشک صاحب مسئولیت در مبارزه با کرونا که در سوگ همکارانش سیاه‌پوش است
دکتر محمدرضا ظفرقندی مسئول سازمان نظامی پزشکی ایران گفت: مردم شریف ایران بحران کرونا را جدی بگیرید و برای قطع زنجیره بیماری در خانه هایتان بمانید. دستورات بهداشتی را رعایت کنید. او که در سوگ همکاران شهیدش در مسیر مبارزه با کرونا سیاه به تن داشت و تنها راه قطع زنجیره انتقال را رعایت نکات پزشکی و ماندن در خانه می دانست، از مردم برادرانه تقاضا کرد رعایت کنند.
ظفرقندی: مدیریت بحران کرونا بر عهده سران سه قوه قرار گیرد
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / کرونا / ویروس کرونا / سازمان نظام پزشکی / محمدرضا ظفرقندی / سعید نمکی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها / هراس جهانی از ویروس کرونا
ظفرقندی: مدیریت بحران کرونا بر عهده سران سه قوه قرار گیرد
تهران- ایرنا- رییس سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواست تا مسؤولیت مدیریت بحران کرونا بر عهده سران سه قوه با اخذ اختیارات لازم از رهبری قرار گیرد.
جامعه پزشکی نیازمند حمایت همه‌جانبه
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
جامعه پزشکی نیازمند حمایت همه‌جانبه
محمدرضا ظفرقندی‌؛ ‌رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی ایران این روزها شاهد یکی از بحران‌ها و اپیدمی‌های کم‌نظیر یکصد سال اخیر به‌دلیل بروز و شیوع بیماری کووید 19در ایران و بسیاری از کشور‌های جهان هستیم. ابعاد نو‌پدید و ناشناخته این بیماری از یکسو و ‌نبود آمادگی کافی نهاد‌های مختلف برای مقابله ملی و همه جانبه از سوی دیگر، شرایط سختی را برای مردم و نظام بهداشتی و درمانی کشور ایجاد کرده است. حضور گسترده و ایثار‌گرانه کادر پزشکی و پرستاری از روز‌های نخست شیوع این بیماری با وجود کمبود وسایل و تجهیزات حفاظتی …
انتخاب مردم باید در خانه ماندن باشد/راه کنترل کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / محمدرضا ظفرقندی / ویروس کرونا / سازمان نظام پزشکی
انتخاب مردم باید در خانه ماندن باشد/راه کنترل کرونا
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، با اشاره به شیوع بیماری کرونا ویروس در کشور، گفت: انتخاب مردم باید در خانه ماندن و جلوگیری از ترددهای غیرمنطقی و ممانعت از سفر باشد.
ظفرقندی: تمام قد برای حمایت از جامعه پزشکی در میدان هستیم
۱۳۹۸/۱۲/۱۷
ظفرقندی: تمام قد برای حمایت از جامعه پزشکی در میدان هستیم
شفقنا- رییس سازمان نظام پزشکی گفت: تمام قد برای حفاظت و حمایت از جامعه پزشکی در میدان هستیم. به گزارش عصر جمعه روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، «محمدرضا ظفرقندی» در پاسخ به این سوال که در شرایط بسیار سخت کنونی...
سفر یعنی خطر!
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / سازمان نظام پزشکی / وزارت بهداشت / اورامان / بندر گناوه / کیانوش جهانپور / استان یزد / مازندران / استانهای جنوبی / گیلان / استانی-فرهنگی و هنری
سفر یعنی خطر!
این روزهای سخت ایران است. از روز یک اسفند که کرونا در کشور جان گرفت و سپس روز به روز فربه تر شد تا جایی که تمام کشور را درگیر خود کرد؛ ویروس خطرناکی که به سرعت از یک فرد به فرد دیگر منتقل می شود و باقی ماجرا...
سفر نروید، در خانه بمانید
۱۳۹۸/۱۲/۱۶
سفر نروید، در خانه بمانید
دکتر محمدرضا ظفرقندی ریاست سازمان نظام پزشکی از همه مردم در خواست کرد که حضور در تجمعات را به حداقل برسانند و از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی / قربانیان کرونا
مردم در خانه بمانند/دو دلیل برای نرفتن به سفر
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، از مردم خواست به توصیه های بهداشتی برای مقابله با کرونا توجه کنند.
درخواست رییس نظام پزشکی کشور از مردم: از تردد و مسافرت غیرضروری صرف نظر کنید
۱۳۹۸/۱۲/۱۵
درخواست رییس نظام پزشکی کشور از مردم: از تردد و مسافرت غیرضروری صرف نظر کنید
دکتر محمدرضا ظفرقندی رییس سازمان نظام پزشکی به نمایندگی از جامعه پزشکی و اعضای کادر درمان در پیامی از مردم ایران درخواست کرد که تا حد امکان از تردد در سطح شهرها و مسافرت‌ها خودداری کنند.
نگرانی از فعالیت مطب‌ها بدون برخورداری از وسایل بهداشتی
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
نگرانی از فعالیت مطب‌ها بدون برخورداری از وسایل بهداشتی
[شهروند] روز گذشته درحالی معاون درمان وزارت بهداشت در بخشنامه‌ای تعطیلی موسسه‌های پزشکی و ‏مطب‌ها را تخلف اعلام کرد که رئیس سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به وزیر بهداشت تأکید کرد که مطب‌ها ‏و موسسه‌های پزشکی، وسایل و ملزومات بهداشتی را برای حفاظت خود و بیماران‌شان در برابر کرونا ندارند.‏ ‏ قاسم جان‌بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت، در آن بخشنامه‌ تأکید کرد: «با توجه به اهمیت موضوع و ‏وضعیت موجود تمام موسسات پزشکی و واحدهای درمانی ازجمله درمانگاه‌ها مطابق با ساعات فعالیت درج ‏شده در پروانه بهره‌برداری و مطب پزشکان براساس ساعت‌های اعلامی به سازمان نظام پزشکی و معاونت ‏درمان آن دانشگاه طبق روال جاری فعالیت …
کمبود ماسک و مواد ضدعفونی کننده در مطب پزشکان
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی / وزارت بهداشت
کمبود ماسک و مواد ضدعفونی کننده در مطب پزشکان
رئیس کل سازمان نظام پزشکی، در نامه ای به وزیر بهداشت، از کمبود اقلام بهداشتی مورد نیاز در مطب ها، گلایه کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
تعرفه‌های پزشکی سال ۹۹ باید به اندازه تورم رشد کند
رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: پیشنهاد رسمی نظام پزشکی این است که تعرفه خدمات پزشکی سال آینده (۱۳۹۹) حداقل به میزان تورم و افزایش حقوق و دستمزد افراد شاغل افزایش یابد و این پیشنهاد به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام‌شده است. به گزارش ایرنا، محمدرضا ظفرقندی افزود: تورم در حوزه سلامت حداقل ۱.۵ برابر تورم اقتصاد کل جامعه است اما با توجه به اینکه ممکن است بیمه‌ها نتوانند این میزان رشد تعرفه‌های پزشکی را تقبل کنند و باملاحظه وضعیت بیمه‌ها این پیشنهاد از طرف سازمان نظام پزشکی به وزارت بهداشت و شورای عالی بیمه ابلاغ‌شده است. او گفت: رقم مشخصی برای این رشد تعرفه‌های پزشکی اعلام‌ نشده زیرا میزان تورم و مقدار افزایش رشد حقوق و دستمزد کارکنان و شاغلان را مراجع رسمی …
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی / مالیات پزشکان
وضعیت پرداخت مالیات پزشکان/آخرین مهلت نصب کارتخوان
رئیس کل سازمان نظام پزشکی با تأکید بر اینکه جامعه پزشکی فرار مالیاتی نداشته است، گفت: مالیات مبنای قانونی و حقوقی دارد که باید پرداخت شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵
رییس سازمان نظام پزشکی: آتش زدن کتاب علمی پزشکی هاریسون یادآور حمله مغول و وحشی‌گری‌های داعش است
محمدرضا ظفرقندی، رییس سازمان نظام پزشکی در واکنش به سوزاندن کتاب علمی پزشکی هاریسون، آن را یادآوری حمله مغول و و وحشی گری های داعش دانست.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / وزارت بهداشت / محمدرضا ظفرقندی / طب سنتی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / بهداشت و سلامت
سوزاندن کتاب علمی پزشکی، انحراف در طب سنتی است
تهران- ایرنا- انجمن علمی طب سنتی ایران در پی سوزاندن نمادین یک کتاب علمی پزشکی توسط عباس تبریزیان بیانیه‌ای صادر کرد و این اقدام را انحراف در طب روشمند سنتی و اخلال در عملکرد نظام سلامت دانست.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی کشور / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
کتاب سوزی، تبلور جهل مقدس
تهران - ایرنا - آتش‌زدن کتاب پزشکی هاریسون توسط فردی که در لباس روحانیت خود را پدر طب اسلامی می‌داند و به فروش محصولات خود به نام طب اسلامی ادامه می‌دهد، واکنش‌های انتقادی زیادی را در فضای مجازی و در بین مردم و مسئولان داشته است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی کشور
آتش‌زدن کتاب علمی باعث وهن دین و ایران می‌شود
تهران- ایرنا- رئیس‌کل سازمان نظام‌پزشکی به آتش‌زدن یک کتاب علمی توسط فردی با کسوت و لباس روحانیت را باعث وهن دین و ایران عنوان کرد و گفت: ضمن طرح شکایت از طریق مراجع قانونی و قضایی از مسوولان وزارت بهداشت و درمان می‌خواهم به وظیفه قانونی خود در مقابل این فجایع انسانی و علمی عمل کنند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی / کارتخوان
کارتخوان در مطب ها الزامی است/موانع واقعی شدن تعرفه ها
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، از انجام کار کارشناسی برای تعیین تعرفه های خدمات پزشکی سال ۹۹ خبر داد و گفت: پیشنهاد ما برای تعرفه پزشکان عمومی شهر تهران، ۴۷ هزار و ۵۰۰ تومان است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / سازمان امور مالیاتی کشور / کارتخوان / سازمان نظام پزشکی / محمدرضا ظفرقندی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
پزشکان باید تا ۳۰ بهمن پایانه فروشگاهی را نصب کنند
تهران - ایرنا - پزشکانی که تاکنون موفق به ثبت پایانه‌های فروشگاهی (کارتخوان بانکی) نشده‌اند، بر اساس تفاهمنامه امضا شده بین سازمان نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی کشور ملزم به انجام این کار تا ۳۰ بهمن ۹۸ شدند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی کشور
ناامیدی ما را در خود غرق کرده/ سوگوار بی‌قانونی‌ها و کتمان واقعیت‌ها هستیم
رئیس سازمان نظام پزشکی کشور گفت: برای ناهماهنگی‌ها، بی‌قانونی‌ها، کتمان واقعیت، سلب اعتماد و کاهش سرمایه اجتماعی سوگواریم.
۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی / سردار سلیمانی
حاکمان ظلم و جنایت بار دیگر زمین را خون آلود پسندیدند
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، در پیامی شهادت سردار سلیمانی را تسلیت گفت.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / روز پرستار / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی
سلامت جامعه مدیون پشتیبانی پرستاران است
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، در پیامی به مناسبت روز پرستار، گفت: روز پرستار، روز زنان و مردان سخت کوش و متعهدی است که با اشتیاق برای سلامتی و آرامش انسان ها تلاش می کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی / تعرفه های پزشکی
پیشنهاد ویزیت ۴۷۵۰۰تومانی پزشکان عمومی در پایتخت
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، از پیشنهاد نرخ ویزیت ۴۷ هزار و ۵۰۰ تومانی برای پزشکان عمومی در شهر تهران خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / تعرفه های پزشکی / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی
علت واقعی نشدن تعرفه های پزشکی/نگران اعتراض رشته های خاص هستیم
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، در خصوص چالش های پیش روی واقعی شدن تعرفه های پزشکی، توضیحاتی ارائه داد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / فراکسیون امید / مجید انصاری / محسن آرمین / محمدرضا ظفرقندی / حزب ندای ایرانیان / مصطفی تاجزاده / سامانه سرا / حزب اعتدال و توسعه / حزب اتحاد ملت ایران اسلامی / اصلاح طلبان
«اصلاحات» راهی که هنوز وجود دارد
تهران-ایرنا- اعضای سه حزب و تشکل اصلاح‌طلب در روزهای پایانی هفته گذشته و در قالب کنگره‌های حزبی خود؛ گرد هم آمدند تا راهبردهای پیش‌رو برای برون‌رفت از شرایط کنونی را مرور کرده و در نهایت تاکید کنند که اصلاحات از رهگذر صندوق رای عاقلانه‌ترین راه گذار از شرایط موجود است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / محمدرضا ظفرقندی / نظام سلامت / وزارت بهداشت
بخش عمده هزینه های سلامت در کشور هدر می رود
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، معتقد است به دلیل نداشتن سیستم، بخش عمده ای از پول های سلامت هدر می رود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران / محمدرضا ظفرقندی / مصطفی تاجزاده / قانون اساسی / جمهوری اسلامی / محمود احمدی نژاد
در مجمع عمومی انجمن اسلامی جامعه پزشکی چه گفته شد؟
تهران - ایرنا - مصطفی تاج‌زاده، فرشاد مومنی و محمدرضا ظفرقندی، در مجمع عمومی انجمن اسلامی جامعه پزشکی کشور به بیان نظرات خود درباره مشکلات امروز کشور پرداختند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •