پنجشنبه, ۶ آذر, ۱۳۹۹ / 26 November, 2020
مسمومیت غذایی
مسمومیت گسترده مردم آبش‌احمد و روستاهای اطراف/ علت در دست بررسی
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / مسمومیت / مسمومیت غذایی / آب آشامیدنی
مسمومیت گسترده مردم آبش‌احمد و روستاهای اطراف/ علت در دست بررسی
تبریز- دیشب تعداد قابل توجهی در شهر و روستاهای بخش آبش‌احمد و برخی روستاهای بخش مرکزی کلیبر مثل قیه‌باشی بزرگ با علایم اسهال و استفراغ به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند.
توصیه‌های کاربردی برای پیشگیری و درمان مسمومیت‌ها
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / استانی-اجتماعی / مسمومیت / مسمومیت با الکل / مسمومیت با مونوکسیدکربن / مسمومیت دارویی / مسمومیت غذایی / پیشگیری / درمان
توصیه‌های کاربردی برای پیشگیری و درمان مسمومیت‌ها
متخصص طب اورژانس و دستیار فلورشیپ سم شناسی بالینی و مسمومیت ها، شایع ترین مسمومیت با مواد دارویی را مربوط به مخدرها و بعد از آن داروهای اعصاب و روان اعلام کرد و گفت: شایع ترین مسمومیت های غیردارویی نیز مسمومیت با الکل و سموم کشاورزی و همچنین مسمومیت با گاز منواکسید کربن در فصل سرما است.
شایع‌ترین مسمومیت‌های کشنده کدامند؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / مسمومیت / مسمومیت غذایی / سلامت / کالباس / اسهال / اکالیپتوس / کنسرو ماهی / سوسیس
شایع‌ترین مسمومیت‌های کشنده کدامند؟
مسمومیت با مواد غذایی، یکی از شایع ترین مسمومیت هایی است که بعضا می تواند با مرگ و میر نیز همراه باشد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
فرود فلامینگوها زیر سایه خاطرات تلخ بوتولیسم در میانکاله
فلامینگوها به عنوان پرشمارترین پرندگان مهاجر زمستان‌گذران در حالی امسال بار دیگر در تالاب بین‌المللی میانکاله استان مازندران فرود آمده‌اند که خاطره تلخ تلفات چند ده هزاری این گونه بر اثر آنچه که مسمومیت غذایی یا «بوتولیسم» نامیده شد در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.کارشناسانی که تلفات فلامینگوها را در منطقه مورد بررسی قرار دادند، اعلام کردند که تلفات این گونه پرنده به خاطر مسمومیت ناشی از دو میکروب «کلوستریدیوم» و «بوتولینیوم» بوده است که بیماری بوتولیسم یا همان مسمومیت طبیعی را ایجاد می‌کند.به اعتقاد این کارشناسان با توجه به اینکه آب تالاب میانکاله به خاطر خشکسالی‌های چند سال قبل راکد و باتلاقی شده بود همین شرایط منجر به تولید سم …
درمان زود انزالی مردان با دارچین
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / زود انزالی / زودانزالی مردان / پارسی خبر / دارچین
درمان زود انزالی مردان با دارچین
دارچین ادویه‌ای است که از پوست درخت دارچین تهیه می‌شود. پوست درخت را خشک کرده و به شکل پودر یا آسیاب شده و حتی چوب دارچین در عطاری‌ها می‌فروشند. دو نوع دارچین کاسیا و سیلان وجود دارد:دارچین دارای فواید فوق العاده‌ای است که از جمله آن‌ها می‌توان به کاهش التهاب، درمان بیماری‌های عصبی مثل پارکینسون و آلزایمر، درمان اختلال بیش فعالی کمبود توجه (ADHD)، سندرم روده تحریک پذیر (IBS)، سندرم پیش از قاعدگی (PMS)، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و مسمومیت غذایی اشاره کرد. یکی دیگر از فواید دارچین، تاثیر فوق العاده آن برای درمان بیماری‌های جنسی از جمله درمان زودانزالی است.افرادی که قصد درمان زودانزالی را دارند، باید از مصرف غذا‌هایی با طبع سرد خودداری کنند. مصرف ماهی، مرغ، سیب زمینی و نوشیدنی‌های خیلی سرد …
مسمومیت غذایی ۲۸ نفر از کارکنان یک شرکت نفتی در دهلران
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / مسمومیت
مسمومیت غذایی ۲۸ نفر از کارکنان یک شرکت نفتی در دهلران
ایلنا: رییس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه ایلام'گفت: مسمومیت غذایی۲۸ نفر از نیروهای یک شرکت اکتشاف نفت در شهرستان دهلران را راهی بیمارستان کرد.
نکاتی برای پیشگیری از عفونت‌های ناشی از غذا
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / مسمومیت / مسمومیت غذایی / کووید-19 / میکروب / باکتری
نکاتی برای پیشگیری از عفونت‌های ناشی از غذا
به طور معمول منابع بسیاری از میکروب‌های بیماری‌زا وجود دارند که باعث بروز عفونت‌ها و بیماری‌های ناشی از غذا می‌شوند و از آن جمله می‌توان به باکتری‌ها، ویروس‌ها و انگل‌ها اشاره کرد.
این غذا‌ها اگر دو بار گرم شوند شما را مسموم می‌کنند
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / غذا / مسمومیت غذایی
این غذا‌ها اگر دو بار گرم شوند شما را مسموم می‌کنند
برخی از غذا‌های مانده، از جمله تخم مرغ، اسفناج، سیب زمینی و برنج در صورت دوباره گرم شدن مسموم کننده می‌شوند.
یافته‌ جدید درباره انتقال ویروس کرونا از مواد غذایی
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
یافته‌ جدید درباره انتقال ویروس کرونا از مواد غذایی
یک تیم بین‌المللی از کارشناسان مسمومیت غذایی مدعی شدند که مواد غذایی نمی‌تواند منبع انتقال بیماری کووید-۱۹ باشد.
علائم و عوامل بروز مسمومیت غذایی
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
علائم و عوامل بروز مسمومیت غذایی
بیماری‌های ناشی از غذا یا مسمومیت غذایی به دنبال مصرف مواد خوراکی آلوده، فاسد یا سمی بروز می‌کنند که حالت تهوع، استفراغ و اسهال از شایع‌ترین علائم این بیماری‌هاست.
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
بیماری های چشمی اورژانسی در دوران کرونا
دکتر بهرام آزادی ‪-‬ این روزها تک تک ما، دوران تازه‌ ای را در زندگی تجربه می‌ کنیم، ‌همه کارها و رفتارها تحت تاثیر پدیده کرونا قرار گرفته است. از شیوه روبرو شدن با عزیزان و بستگان ‌تا نحوه خروج از خانه و ورود دوباره به آن، از چگونگی حفظ نظافت دست ها تا روش هایی که باید به کار بگیریم تا شغل و کسب وکارمان را حتی در چنین شرایطی حفظ کنیم و مسئولیت‌ هایی که باید به شکل مطلوبی به انجام برسانیم و در نهایت اینکه در چه مواقعی برای درمان از منزل خارج شویم . طبق توصیه های شده توسط پزشکان باید فقط در مواقع اورژانسی به پزشک مراجعه کرد زیرا بدین صورت درصد انتقال ویروس کاهش خواهد یافت . اورژانس های چشم پزشکی نیز به مواردی گفته می شود که بایستی هرچه سریع تر برای درمان آن به چشم پزشک مراجعه نمود و عدم درمان …
سیستم تغذیه در دوران کرونا برای مقابله با بیماری چگونه باید باشد؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / خوراکی های دوران کرونا / خوراکی های مفید برای درمان کرونا / در دوران کرونا / درمان کرونا / درمان های کرونا
سیستم تغذیه در دوران کرونا برای مقابله با بیماری چگونه باید باشد؟
شفقنا- کرونا حالا بعد از گذشت چندماه شکل‌های جدید به خود گرفته، یک بار به شکل بیماری تنفسی، یک بار به شکل مسمومیت غذایی و در برخی موارد به شکل بیماری‌های قلبی ومغزی خود را نشان می‌دهد. با توجه...
بخور نخورهای بیماران
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / بیماران کرونایی / تغذیه / ویروس کرونا
بخور نخورهای بیماران "کرونایی"
کرونا حالا بعد از گذشت چندماه شکل‌های جدید به خود گرفته، یک بار به شکل بیماری تنفسی، یک بار به شکل مسمومیت غذایی و در برخی موارد به شکل بیماری‌های قلبی ومغزی خود را نشان می‌دهد.
معده درد ممکن است از علایم ویروس کرونا باشد
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / کرونا / ویروس کرونا در ایران
معده درد ممکن است از علایم ویروس کرونا باشد
کارشناس تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اگر ناراحتی معده ناشی از مسمومیت غذایی یا مشکلات گوارشی باشد معمولاً پس از ۴۸ ساعت بهتر می‌شود و اگر مدت بیشتری طول کشید ممکن است از نشانه‌های زودرس کووید- ۱۹ یا عفونت باکتریایی باشد.
مادران باردار چه غذاهایی نخورند؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / دوران بارداری / غذای مادران باردار / رژیم غذایی بارداری / سبک زندگی / پارسی خبر / رژیم غذایی
مادران باردار چه غذاهایی نخورند؟
 در دوران بارداری داشتن یک رژیم غذایی متعادل و سالم بسیار حائز اهمیت است؛ تا علاوه بر تأمین نیاز‌های مادر و جنین بتواند از عوارض حاملگی نیز جلوگیری کند. بدین منظور نه‌تن‌ها باید از مواد غذایی تازه و سالم استفاده کنید بلکه باید مواد غذایی ناسالم و یا مواد غذایی که در مواقع عادی مشکلی ایجاد نمی‌کنند، اما برای دوران بارداری مضر هستند را نیز از برنامه‌ی غذایی‌تان حذف کنید. اجتناب از برخی غذا‌ها باعث می‌شود که شما و کودکتان ایمن و سالم باشید. در ادامه لیستی از چنین مواد غذایی را آورده‌ایم. ۱. تخم‌مرغ‌های خام یا عسلی شما نباید تخم‌مرغ‌ها را به‌صورت خام یا عسلی میل کنید؛ زیرا آن‌ها حاوی باکتری‌های مضر سالمونلا هستند که باعث مسمومیت غذایی می‌شوند و ممکن است اسهال، استفراغ شدید، سردرد، درد شکمی و درجه …
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
مراقب باشید با این خوراکی‌ها مسموم نشوید
مسمومیت غذایی معمولاً پس از چند ساعت از مصرف غذا با علایمی مانند تهوع، استفراغ، درد شکم، تب و اسهال همراه است.
 ۱۰ عادت پخت و پز که می‌تواند خطرناک باشد
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / آشپزی / نکات آشپزی / دانستنی های آشپزی / پارسی خبر
 ۱۰ عادت پخت و پز که می‌تواند خطرناک باشد
تشخیص باکتری‌های خطرناک چه از نظر ظاهری و چه از نظر طعم غذایی غیرممکن است. با این حال، حتی مقدار کمی از چنین باکتری‌ها می‌توانند منجر به مسمومیت جدی غذایی شوند. برای جلوگیری از بروز آن، هرگونه شک و تردیدی در مورد خراب کردن آن، محصولی را دور بریزید.۱- نحوه‌ی یخ زدایی گوشتدامنه دمایی که در نظر گرفته شده است برای نگهداری مواد غذایی از ۴۱ درجه فارنهایت تا ۱۴۰ درجه فارنهایت (۵ درجه سانتیگراد تا ۶۰ درجه سانتیگراد) خطرناک است.به همین دلیل است که همیشه باید گوشت را فقط در یخچال یا مایکروویو یخ زدایی کنید.۲- شستن گوشت خامزمانی که چیزی را می‌شوییم، آن را تمیز می‌کنیم. با این حال، این در مورد گوشت صحیح نیست. شستن مرغ‌های خام، گوشت گاو، گوشت بره یا گوشت گوساله قبل از پخت و پز، توسط متخصصان توصیه نمی‌شود. …
خوردن قارچ‌های روییده در طبیعت خطر مرگ به دنبال دارد
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / پارسی خبر / مسمومیت غذایی / قارچ
خوردن قارچ‌های روییده در طبیعت خطر مرگ به دنبال دارد
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت:مردم از مصرف قارچ‌های خودرو در طبیعت پرهیز کنند.
دانستنی‌هایی درباره مسمومیت با ویتامین
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / مسمومیت غذایی / ویتامین / پارسی خبر
دانستنی‌هایی درباره مسمومیت با ویتامین
مولتی ویتامین‌ها یا مکمل‌های ویتامین نباید بیش از مقدار توصیه شده روزانه مصرف شوند.
مسمومیت غذایی چیست؟
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
مسمومیت غذایی چیست؟
مسمومیت غذایی که تحت عنوان بیماری مواد غذایی نیز شناخته می شود، به دنبال مصرف غذای آلوده به باکتری، ویروس یا میکرو ارگانیسم های پارازیتی ایجاد می شود.
تلفات پرندگان مهاجر در میانکاله خاتمه یافت
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
تلفات پرندگان مهاجر در میانکاله خاتمه یافت
تلفات پرندگان مهاجر در تالاب بین‌المللی میانکاله که دامپزشکی آن رابه علت بوتولیسم نوعی مسمومیت غذایی، اعلام کرد، پس از حدود ۵۰ روز به طور کامل خاتمه یافت.
اطلاعات ایمنی مواد غذایی برای کودکان ۵ سال و کوچکتر
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / موادغذایی / کودکان / مسمومیت غذایی / پارسی خبر
اطلاعات ایمنی مواد غذایی برای کودکان ۵ سال و کوچکتر
مسمومیت غذایی که تحت عنوان بیماری مواد غذایی نیز شناخته می‌شود، به دنبال مصرف غذای آلوده به باکتری، ویروس و یا میکرو ارگانیسم‌های پارازیتی ایجاد خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
درمان مسمومیت غذایی و تپش قلب با طب سنتی
براساس توصیه متخصصان طب سنتی، استفاده از گیاه ریحان مسمومیت های غذایی را از بین می برد. همچنین عرق بهار نارنج نیز برای درمان تپش قلب و دلشوره مفید است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۷
نکته بهداشتی | نشانه‌های مسمومیت غذایی
علائم مسمومیت غذایی می‌تواند بر حسب نوع میکروبی که بلعیده شده است، از لحاظ شدت متفاوت باشد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۳
غذاهای کنسروی منشاءاین بیماری است
سالانه حدود ۱۰۰ نفر در کشور به بوتولیسم که یک بیماری فلج کننده جدی و نادر است از طریق مسمومیت غذایی با مصرف غذاهای کنسروی مبتلا می‌شوند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / دانشگاه علوم پزشکی تهران
علت مراجعه ۱۰۰ دانشجوی علوم پزشکی به درمانگاه اعلام شد
اساتید و مدیران و همچنین کارشناسان به اعلام نظرات خود در خصوص علت مراجعه ۱۰۰ دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی تهران به درمانگاه پرداختند که در جمع بندی نهایی و متفق القول، حاضران احتمال مسمومیت غذایی را رد و بیماری شیوع پیدا کرده را آنفلوانزا و آلودگی به نوروویروس، علت بیماری دانشجویان عنوان کردند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / مسمومیت غذایی / کرمان / رفسنجان / بیمارستان
بیسکویت مسموم پنج کودک را در رفسنجان راهی بیمارستان کرد
کرمان- ایرنا- مسئول روابط عمومی بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان گفت: شامگاه پنجشنبه پنج کودک در این شهرستان که بیسکویت مسموم مصرف کرده بودند به علت مسمومیت راهی بیمارستان شدند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی / مسمومیت غذایی
وجود قرص در کیک و کلوچه به کرمان هم رسید
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه مواردی از وجود قرص در کیک و کلوچه در شهرستان‌های کرمان و بافت در شب گذشته رویت شده hsj، اظهار کرد: چند کودک در این باره به بیمارستان مراجعه کردند که مسمومیت آنها در حد خواب‌آلودگی بوده که به صورت سرپایی درمان و مرخص شدند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹
درمان سرپایی ۹۰ دانشجو در پی مسمومیت دانشجویان علوم پزشکی
شفقنا- در پی گزارش‌های مشکوک در مورد علائم مسمومیت غذایی و آنفلوانزا در تعدادی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران، ۹۰ دانشجوی خوابگاه کوی علوم پزشکی تهران سرپایی درمان شدند. دانشگاه علوم پزشکی تهران خبر داد: در پی گزارش اعلام شده از سوی مدیر مرکز بهداشت و درمان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص مراجعه تعدادی از دانشجویان با علائم […]
۱۳۹۸/۰۹/۰۹
دلایل مسمومیت تعدادی از دانشجویان علوم پزشکی مشخص نیست/ 90 نفر از دانشجویان سرپایی درمان شدند
در پی گزارش‌های مشکوک در مورد علائم مسمومیت غذایی و آنفلوانزا در تعدادی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران، ۹۰ دانشجوی خوابگاه کوی علوم پزشکی تهران سرپایی درمان شدند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / دانشجویان / آنفلوآنزا / مسمومیت غذایی
احتمال شیوع آنفلوآنزا در بین ۱۰۰ دانشجو/امکان مسمومیت غذایی را رد نمی‌کنیم
در پی مراجعه تعدادی از دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علوم پزشکی تهران به درمانگاه کوی دانشگاه، معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران آمار مراجعین دانشجویان به درمانگاه به دلیل مشکل گوارشی را بیش از ۱۰۰ نفر عنوان کرد و گفت: پزشکان، بیشتر احتمال شیوع آنفلوآنزا را تشخیص داده‌اند، اما با این وجود امکان مسمومیت غذایی را رد نمی‌کنیم.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶
رعایت بهداشت دست‌ها از راه‌های مقابله با E.coli
به گفته محققان یکی از بهترین روش‌ها برای کاهش موارد ابتلا به عفونتِ E.coli مقاوم به دارو، شستشوی صحیح دست‌ها پس از استفاده از سرویس بهداشتی است. به گزارش ایسنا، محققان با بیان اینکه اغلب تصور می‌شود شیوع بیماری E.coli تنها از مصرف گوشت و سبزیجات خام ناشی می‌شود، اظهار داشتند در بررسی ژنتیکی هزاران نمونه مشخص شد بسیاری از عفونت‌های E.coli در این کشور از باکتری ناشی می‌شود که در فاضلاب و روده انسان وجود دارد و میزان آن در مواد غذایی قابل توجه نیست.به گفته محققان باکتری E.coli معمولا در روده انسان و حیوانات به شکل بی‌ضرر وجود دارد اما گونه‌هایی از این باکتری ممکن است موجب مسمومیت غذایی و عفونت در جریان خون شوند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / دانشگاه علم و صنعت / دانشگاه ها / مسمومیت غذایی / دانشجویان / مسمومیت
نتیجه بررسی درباره علت مسمومیت دانشجویان علم و صنعت اعلام شد
رئیس مرکز بهداشت دانشگاه علم و صنعت نتایج بررسی ها در خصوص علت مسمومیت ۱۲۰ نفر از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت را اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / مسمومیت / سازمان غذا و دارو / مسمومیت غذایی
کدام مسمومیت ها کُشنده است/مسمومیت گیاهی را جدی بگیرید
مسمومیت ها، یکی از علل مرگ و میر است و در این بین، برخی از مسمومیت ها، خطرناک تر و کشنده تر هستند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / مسمومیت غذایی / خوی / آذربایجان غربی / داروخانه / دارو رسانی
نگهداری دارو در منزل اصلی‌ترین عامل مسمومیت دارویی است
 ارومیه - ایرنا - معاون غذا و داروی دانشکده علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی خوی گفت: نگهداری دارو با حجم زیاد در منزل، اصلی ترین عامل مسمومیت دارویی به ویژه در بین کودکان و سالمندان است که باید از این کار به صورت جدی پرهیز شود.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / سازمان غذا و دارو / مسمومیت غذایی / محمدرضا شانه ساز
شیوع مسمومیت‌های سهوی و تعمدی افزایش یافته است
تهران - ایرنا - رئیس سازمان غذا و دارو در پیامی نوشت: زندگی صنعتی جوامع کنونی و دسترسی آسان به انواع مواد شیمیایی، داروها و سموم، بدون داشتن اطلاعات کافی از نحوه نگهداری، مصرف، عوارض، خطرات و هشدارهای مربوط به آن، شیوع مسمومیت‌های سهوی و تعمدی را به میزان زیادی افزایش داده است.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / سازمان امور دانشجویان / مسمومیت غذایی / دانشگاه علم و صنعت / مسمومیت / مجتبی صدیقی
توصیه های بهداشتی به دانشگاه ها ابلاغ می شود
رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از ابلاغ مجدد توصیه های بهداشتی به دانشگاه ها برای کنترل کیفیت پخت و توزیع غذا خبر داد.  
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / مسمومیت غذایی / دبیرستان / فامنین / استانی-اجتماعی
جزئیات مسمومیت ۱۱۹ دانش‌آموز فامنینی
فرماندار شهرستان فامنین- همدان از مسمومیت ۱۱۹ نفر از دانش آموزان مدرسه شبانه روزی دخترانه ایثار فامنین خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / دانشگاه علم و صنعت / مسمومیت غذایی در علم و صنعت
پیمانکار تغذیه دانشگاه علم‌ و صنعت تغییر کرد
معاونت دانشجویی دانشگاه علم و صنعت با صدور اطلاعیه‌ای از تغییر پیمانکار تغذیه این دانشگاه خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / دانشگاه علم و صنعت / مسمومیت غذایی / دانشجویان
خواسته های دانشجویان علم و صنعت به دنبال مسمومیت ساکنان خوابگاه
در پی مسمومیت تعداد زیادی از دانشجویان علم و صنعت، دانشجویان معترض خواستار عزل پیمانکار سلف، افزایش کیفیت غذا و مکاتبه با صندوق رفاه برای ارائه گوشت و مرغ و برنج ایرانی تازه شدند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۶
درخواست برای برکناری پیمانکار در پی مسمومیت غذایی دانشجویان
نایب دبیر شوای صنفی دانشگاه علم و صنعت با بیان برخی جزئیات درباره ماجرای مسمومیت غذایی تعدادی از دانشجویان این دانشگاه، از مسئولان دانشگاه خواست تا روز دوشنبه درباره مطالبات دانشجویان و برخی ابهامات موجود در این ماجرا، تصمیم بگیرند و توضیح دهند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۶
دانشجویان علم و صنعت خواهان برکناری پیمانکار خاطی
نایب دبیر شوای صنفی دانشگاه علم و صنعت با بیان برخی جزئیات درباره ماجرای مسمومیت غذایی تعدادی از دانشجویان این دانشگاه، از مسئولان دانشگاه خواست تا روز دوشنبه درباره مطالبات دانشجویان و برخی ابهامات موجود در این ماجرا، تصمیم بگیرند و توضیح دهند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴
رئیس دانشگاه علم و صنعت: مسمومیت غذایی دانشجویان ثابت نشده / ۲۵ تا ۳۰ دانشجو به علت تب و لرز به بهداری دانشگاه مراجعه کرده اند / موضوع درحال پیگیری است
رئیس دانشگاه علم و صنعت در باره مسمومیت تعدادی از دانشجویان یکی از خوابگاه های دانشگاه گفت: مسئولان بهداشت دانشگاه در حال جمع آوری اطلاعات در این زمینه هستند و موضوع در حال پیگیری است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴
توضیحات اورژانس درباره مسمومیت غذایی ۷۰ دانشجوی دانشگاه علم و صنعت/ استقرار دو دستگاه آمبولانس در محل حادثه
رییس اورژانس تهران درباره مسمومیت غذایی ۷۰ دانشجوی دانشگاه علم و صنعت توضیحاتی ارائه کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴
مسمومیت غذایی دانشجویان علم‌ و صنعت | اعزام شبانه اتوبوس‌آمبولانس به خوابگاه نارمک
همشهری آنلاین: حدود ۳۰ دانشجوی خوابگاهی دانشگاه علم و صنعت شب گذشته دچار علائم مسمومیت غذایی شدند که این اتفاق منجر به حضور اورژانس تهران در محل خوابگاه شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴
مسمومیت غذایی ۶۰ دانشجوی دانشگاه علم و صنعت
دبیر شورای صنفی دانشگاه علم و صنعت از مسمومیت غذایی تعدادی از دانشجویان این دانشگاه خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱
چگونه می توان تفاوت بین مسمومیت غذایی و درد معده را تشخیص داد
یک پرستار تفاوت بین مسمومیت غذایی و درد معده را توضیح می دهد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۰ / کرمانشاه / سفر
توصیه‌هایی برای حفظ سلامت در سفر
رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به افزایش سفرها در شهریور ماه، توصیه هایی برای مسافران به منظور پیشگیری از مسمومیت غذایی داشت.
۱۳۹۸/۰۶/۰۹ / مشهد / بهداشت و درمان
۲۴۰ نفر در مشهد دچار مسمومیت غذایی شدند
مشهد- ایرنا- رئیس گروه بیماریهای واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۲۴۰ نفر طی دو رخداد مجزا در مشهد و شاندیز بطور گروهی شب گذشته دچار مسمومیت و عوارض گوارشی ناشی از آن شدند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۱ / مسممومیت / مسمومیت غذایی / مواد غذایی / مسمومیت غذایی در تابستان
کدام غذاها در تابستان مسموم‌کننده هستند؟
هوای گرم تابستان، مهمترین عامل تکثیر باکتری‌ها در بسیاری از مواد غذایی و بروز مسمومیت است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۴
مسمومیت 49 نفر در تالار عروسی در ارومیه
شب گذشته ۴۹ نفر در تالار عروسی در ارومیه دچار مسمومیت غذایی شدند که به بیمارستان طالقانی منتقل شدند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۵
چگونه مشکلات تابستانی را برطرف کنیم؟
تابستان با اینکه فصل جذابی است و تفریحات هیجان‌انگیز زیادی در خود دارد اما مشکلاتی هم دارد که نمی‌توان آنها را نادیده گرفت. از عرق کردن و بو گرفتن بدن و لباس‌ها گرفته تا مسمومیت غذایی، خارش پوست و آفتاب‌سوختگی.برای اینکه بتوان از همه جذابیت‌های این فصل نهایت استفاده را برد شاید لازم باشد ترفندهای لازم برای دوری کردن و از بین بردن مشکلات تابستانی را آموخت. مثلا وقتی بدانید چگونه از تعریق بدن در فصل تابستان پیشگیری کنید، می‌توانید با خیال راحت و بدون اذیت شدن خودتان و اطرافیان از فعالیت در این روزهای گرم لذت ببرید.تعریق زیاد بدن سبب بد بو شدن پاها و زیربغل می‌شود. این مسئله همه لذت روزهای تابستانی را از بین خواهد برد. بهترین راهکار برای رفع این مشکل پوشیدن لباس‌ها و جوراب‌های تولید شده از الیاف …
۱۳۹۸/۰۴/۱۷
فوت 14 زندانی در تاجیکستان به علت مسمومیت غذایی
اداره کل زندانیان وزارت دادگستری تاجیکستان در اطلاعیه‌ای از فوت 14 زندانی بر اثر مسمومیت بعد از خوردن نان خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •