پنجشنبه, ۱۶ مرداد, ۱۳۹۹ / 6 August, 2020
میوه
۶ ساعت قبل
۵۰۰۰ تن مرغ از محل ذخایر به‌بازار عرضه می‌شود
معاون دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت اعلام کرد: با هدف تنظیم بازار مرغ، ۵ هزار تن مرغ از محل ذخایر در حال توزیع است.به گزارش ایسنا، سعید صارمی با اعلام این مطلب افزود: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار ۱۵ هزار تن مرغ با قیمت تنظیم بازاری مجوز توزیع داشت که از این میزان ۱۰ هزار تن مرغ توزیع شده است و ۵۰۰۰ تن مرغ نیز همچنان در راه بازار است.وی با اشاره به اینکه این مرغ‌ها با نرخ ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد، اضافه کرد: فروشگاه‌های زنجیره‌ای، میادین میوه و تره‌بار شهرداری‌ها و اصناف منتخب شبکه تعیین‌شده توزیع مرغ تنظیم بازاری در کشور هستند. ذخایر مکفی مرغ در کشور وجود دارد.صارمی در پاسخ به این سئوال که حجم جوجه‌ریزی در حال حاضر چقدر است؟ گفت: میزان جوجه‌ریزی …
۶ ساعت قبل
بوستان ١۵ هزار متری الهیه در اختیار شهروندان منطقه پانزده
اصفهان –بهمن راعی : در نهمین برنامه " هر یکشنبه، یک افتتاح" که این هفته به پروژه های عمرانی-خدماتی منطقه ١۵ اختصاص داشت، بوستان ١۵ هزارمتری الهیه در اختیار شهروندان قرار گرفت. با حضور رئیس کمیسیون عمران شورای شهر و مدیر منطقه 15 شهر اصفهان به صورت غیرحضوری و آنلاین عملیات عمرانی پل زیرگذر قهجاورستان به عنوان بخشی از رینگ چهارم ترافیکی شهر اصفهان و همچنین عملیات احداث خیابان ضلع غربی مقداد دوم آغاز شد و بوستان الهیه نیز در محله ارغوانیه در اختیار شهروندان قرار گرفت.مجموع اعتبار این طرح ها، بالغ بر ۵۶۰ میلیارد ریال است. شیرین طغیانی، رئیس کمیسیون عمران و معماری شورای شهر اصفهان در این برنامه با اشاره به الحاق منطقه 15 به اصفهان، گفت: سال ها مردم سوال می کردند نتیجه این الحاق چگونه خود را نشان …
۱۱ ساعت قبل
قیمت انواع میوه و تره بار در تهران، امروز ۱۵ مرداد ۹۹
بر اساس گزارش دریافتی از بازار و میادین شهرداری تهران قیمت روز انواع میوه و تره بار در بازار تهران امروز به شرح زیر اعلام میگردد
۱۲ ساعت قبل / قیمت میوه نوبرانه
کاهش ۸۵ درصدی قیمت میوه های نوبرانه نسبت به فروردین ماه
اسدالله کارگر در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه بازار  میوه و صیفی در هفته جاری آرام بوده است. گفت: تقریبا هیچ نوسان چشمگیری در اقلام میوه و صیفی در این هفته مشاهده نشده است.
صادرات ۴ هزار کانتینر میوه و صیفی جات ازاستان البرز
۱۴ ساعت قبل / سید احمد میرجلیلی / اتاق بازرگانی البرز / صادرات میوه و سبزیجات
صادرات ۴ هزار کانتینر میوه و صیفی جات ازاستان البرز
کرج - عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی البرز گفت: از آغاز سال تاکنون، بیش از ۴ هزار کانتینر میوه و صیفی جات تولیدی استان البرز به خارج از کشور صادر شده است.
دستور دادستان کرمانشاه برای شناسایی عوامل برخورد با یک میوه‌فروش
۱۵ ساعت قبل / دادستان کرمانشاه
دستور دادستان کرمانشاه برای شناسایی عوامل برخورد با یک میوه‌فروش
دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه به انتشار فیلم برخورد ماموران اجرائیات شهرداری کرمانشاه با یک وانت پیکان فروشنده میوه واکنش نشان داد.
دستور پیگیری در مورد برخورد ماموران اجرائیات شهرداری با فروشنده میوه صادر شد
۱۵ ساعت قبل / قوه قضاییه / دستفروشی
دستور پیگیری در مورد برخورد ماموران اجرائیات شهرداری با فروشنده میوه صادر شد
میزان نوشت: دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه به انتشار فیلم برخورد ماموران اجرائیات شهرداری با یک وانت پیکان فروشنده میوه واکنش نشان داد.
کاهش قیمت 13 محصول در میادین میوه و تره‌بار تهران
۱۵ ساعت قبل / سازمان میادین
کاهش قیمت 13 محصول در میادین میوه و تره‌بار تهران
تازه‌ترین نرخنامه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، نشان‌دهنده کاهش قیمت 13 محصول از جمله انواع میوه، سبزیجات و صیفی‌جات در میادین میوه و تره‌بار است.
245 میدان میوه و تره‌بار پایتخت روز عید غدیر باز است
۱۵ ساعت قبل / سازمان میادین
245 میدان میوه و تره‌بار پایتخت روز عید غدیر باز است
تمام 245 میدان میوه و تره بار تابعه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، شنبه 18 مرداد مصادف با روز «عید غدیر» تا ساعت 13 باز و مشغول به کار هستند.
۵۶ بازار میوه و تره بار برای توانیابان مناسب سازی می شود
۱۶ ساعت قبل
۵۶ بازار میوه و تره بار برای توانیابان مناسب سازی می شود
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران از مناسب سازی ۵۶ بازار میوه و تره بار برای توانیابان شهر در سال جاری خبر داد و گفت: ۶۰ بازار در سال ۹۸ برای سالمندان، جانبازان و افراد دارای معلولیت، مناسب سازی شده است و این طرح امسال برای ۵۶ بازار دیگر شامل ۲۶ بازار جدید و ۳۰ بازار قدیمی در دستور کار سازمان میادین میوه و تره بار قرار گرفته است.
۵ هزار تن مرغ از محل ذخایر به بازار عرضه می‌شود/ سقف جوجه‌ریزی باید مطابق مصوبه ستاد تنظیم بازار باشد
۱۹ ساعت قبل / تنظیم بازار / معاون / میادین میوه و تره / وزارت جهاد کشاورزی / برنامه ریزی
۵ هزار تن مرغ از محل ذخایر به بازار عرضه می‌شود/ سقف جوجه‌ریزی باید مطابق مصوبه ستاد تنظیم بازار باشد
ایلنا: معاون دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت اعلام کرد: با هدف تنظیم بازار مرغ، 5 هزار تن مرغ از محل ذخایر در حال توزیع است .
کلاهبرداری به شیوه میوه فروشی سیار در گیلان
۲۱ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / نیروی انتظامی / سرقت / عابربانک
کلاهبرداری به شیوه میوه فروشی سیار در گیلان
فرمانده انتظامی گیلان از دستگیری افرادی که به عنوان فروشنده دوره‌گرد میوه با کپی کارت بانکی مشتریان به وسیله دستگاه اسکیمر اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب آنها کرده‌اند، خبر داد.
۳۰ ساعت قبل
خبرهای کوتاه
  مناسب‌سازی‌ ۱۱۶ بازار میوه و تره‌بار برای توان‌یابان مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران، گفت: تا پایان سال‌جاری 116بازار میوه و تره‌بار برای توان‌یابان مناسب‌سازی‌ خواهد شد. به گزارش همشهری سیدسعید راد با بیان اینکه مناسب‌سازی‌ بازارها از سال گذشته آغاز شده افزود: 60بازار در سال98 بهسازی و مناسب‌سازی‌ شده و ۵۶ بازار دیگر شامل ۲۶‌بازار جدید و ۳۰ بازار قدیمی نیز برای سال۹۹ در دستور کار قرار دارد.وی به توسعه بازارهای میوه و تره‌بار در سال‌جاری نیز اشاره کرد و اظهار داشت: عملیات طراحی …
واردات کدام میوه‌ها آزاد است؟
۳۵ ساعت قبل / افزایش قیمت / کاهش قیمت ها / میوه و تره‌بار / رییس اتحادیه میوه و سبزی
واردات کدام میوه‌ها آزاد است؟
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان میوه و سبزی گفت:‌ اکنون در اوج فراوانی میوه هستیم و بعد از قیمت‌های نوبرانه با تولید انبوه میوه‌ها بازار آرام و باثباتی تجربه شده است و این روند تا انتهای فصل تابستان وجود دارد.
برداشت انجیر نوبرانه
۴۲ ساعت قبل
برداشت انجیر نوبرانه
سطح زیر کشت باغات انجیر در شهرستان گلوگاه ۱۶۰ هکتار است که پیش بینی می‌شود ۷۵۰ تن میوه انجیر برداشت کنند.
ایجاد ارزش افزوده در محصولات کشاورزی و صادرات میوه خشک به ترکیه و روسیه
۴۳ ساعت قبل / اشتغال‌زایی
ایجاد ارزش افزوده در محصولات کشاورزی و صادرات میوه خشک به ترکیه و روسیه
فعال اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه برای 10نفر از فارغ التحصیلان اشتغالزایی کردم گفت: با استفاده از صنایع تبدیلی ارزش میوه ها را سه برابر کردیم.
دلال بازی به قیمت میوه هم رسید!
۴۴ ساعت قبل / بازار میوه / قیمت میوه
دلال بازی به قیمت میوه هم رسید!
علی رغم شرایط مساعد تولید و فراوانی عرضه، قیمت میوه در سایه کمبود نظارت و تعدد واسطه‌ها و دلالان بالاست.
۲ روز قبل
رشد 428 درصدی عملیات کانتینری در بنادر غرب هرمزگان
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه از جابجایی 1.5 میلیون تن انواع کالا و افزایش چشمگیر 39 درصدی صادرات غیرنفتی و همچنین رشد چشمگیر 428 درصدی عملیات کانتینری در 4 ماهه نخست سال 99 در بنادر غرب هرمزگان خبر داد.به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "قاسم عسکری نسب" اظهار داشت: در دوره زمانی 4 ماهه سال 99، در مجموع یک میلیون و 459 هزار و 721 تن انواع کالا در بندرلنگه و بنادر وابسته به آن تخلیه و بارگیری شد که از این میزان، 691 هزار و 590 تن که رشد 13 درصدی را نشان می دهد مربوط به کالاهای غیر نفتی و 768 هزار و 131 تن دیگر به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه میزان صادرات کالاهای غیرنفتی در بنادر غرب هرمزگان را 353 هزار و 788 تن اعلام کرد و افزود: عمده این …
ایستگاه مطالعاتی و تحقیقاتی میوه های گرمسیری در سیستان و بلوچستان ایجاد شود 
۲ روز قبل / استان سیستان و بلوچستان / سلیم کدخدا / میوه های گرمسیری
ایستگاه مطالعاتی و تحقیقاتی میوه های گرمسیری در سیستان و بلوچستان ایجاد شود 
چابهار - کدخدا، فرماندار راسک گفت: با توجه به وجود میوه های گرمسیری نادر در سیستان و بلوچستان باید ایستگاه مطالعاتی و تحقیقاتی میوه های گرمسیری در این استان ایجاد شود.
سانسور کنید!/ قطب نمای معیوب بازار مسکن
۲ روز قبل / میوه / قیمت مسکن / گرانی / سخن روز مطبوعات / سرمقاله / روزنامه های کشور
سانسور کنید!/ قطب نمای معیوب بازار مسکن
درباره وضعیت بیکاری در کشور و مشکلات اقتصادی، هم ما می‌نویسیم و هم دشمنان ما، با کلی آب و تاب دروغین می‌نویسند. رجوع به تیترها و گزارش‌های رسانه‌ای داخلی، کارسختی نیست.
ابهامات حداکثر قیمت مصوب تخم‌مرغ
۳ روز قبل
ابهامات حداکثر قیمت مصوب تخم‌مرغ
با وجود اعلام نرخ مصوب و افزایش عرضه تخم‌مرغ در میادین میوه و تره‌بار، اختلاف قیمت خرده‌فروشی و حاشیه بازار این محصول همچنان بالا مانده است. به گزارش همشهری، با وجود تغییر و اعلام چندباره نرخ مصوب تخم‌مرغ توسط متولیان تنظیم بازار، قیمت خرده‌فروشی هر شانه تخم‌‌مرغ سایز متوسط در خرده‌فروشی‌های شهر تهران از 22 تا 25هزار تومان در نوسان است. معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: اکنون قیمت مصوب هر کیلو تخم‌مرغ ۱۱هزار تومان درنظر گرفته شده و فروش بیشتر از این قیمت گرانفروشی است. …
مخازن رنگی پسماند خشک و‌ تر به خانه‌ها می‌آید
۳ روز قبل
مخازن رنگی پسماند خشک و‌ تر به خانه‌ها می‌آید
محمود مولایی- خبر‌نگار با حذف مخازن 1100لیتری پسماند از سطح شهر تهران و جایگزین کردن مخازن جدید به‌نظر می‌رسد گام‌های بزرگی در مدیریت پسماند پایتخت برداشته شود. به‌گزارش همشهری، در نیمه سوم خرداد ماه سرانجام اجرای پایلوت طرح کاپ (کاهش پسماند) در 4منطقه‌6، 16، 21و 22انجام شد. به این ترتیب در برخی از نقاط این مناطق، مخازن فعلی زباله جمع‌آوری شد و به موازات آن مخازن‌تر و خشک رنگی جدید به برخی مراکز مانند ساختمان‌های بلند مرتبه، میادین میوه و تره‌بار و شهروند رفتند تا زباله‌ها بدون اینکه در مخازن …
میوه گران ثمره سال‌ها خیانت و بی‌عرضگی
۳ روز قبل / گرانی / قوه قضاییه / تهران / غلامرضا صادقیان / قیمت میوه / شهرداری
میوه گران ثمره سال‌ها خیانت و بی‌عرضگی
در مغازه‌های سطح شهر قیمت‌ها بین ۲۰ تا ۵۰ هزار تومان است و در میادین خرده‌فروشی شهرداری سیب و انواع آلو و هلو و انگور بین ۱۳ تا ۱۵ هزار تومان و خربزه و طالبی ۴ هزار و ۶۰۰ تومان فروخته می‌شود.
عوارض مصرف بیش از حد میوه‌ها
۳ روز قبل / مصرف میوه / عوارض میوه ها / سندروم آی بی اس / سبک زندگی / پارسی خبر
عوارض مصرف بیش از حد میوه‌ها
به گفته کارشناسان تغذیه، زیاده روی در مصرف میوه؛ علی رغم وجود آنتی اکسیدان‌ها و ویتامین‌های ضروری موجود در آن، خالی از خطر نیست.
با این خوراکی ها به جنگ کلسترول بروید
۳ روز قبل / کلسترول / کلسترول بد / رژیم غذایی مدیترانه‌ای / سبک زندگی / پارسی خبر
با این خوراکی ها به جنگ کلسترول بروید
 کلسترول نوعی چربی است که در خون هم وجود دارد. کلسترول خون از دو منبع اصلی تأمین می‌شود: رژیم غذایی و تولید در کبد. کلسترول رژیم غذایی به‌طور عمده در گوشت، جگر، مغز، تخم مرغ و غذا‌های لبنی به بدن می‌رسد. غذا‌هایی گیاهی کلسترول ندارند. پس از صرف غذا کلسترول از طریق روده جذب و سپس همراه با تری گلیسیرید‌ها درون پوششی پروتئینی بسته‌بندی می‌شود. کبد می‌تواند کلسترول را از خون بردارد یا آن را تولید و به درون خون بریزد. مقدار زیاد کلسترول ال‌دی‌ال با بیماری‌های کرونری قلب در ارتباط است و به آن «کلسترول بد» گفته می‌شود. اما می‌توان با خوراکی‌هایی خاص به جنگ کلسترول رفت: جو دوسریک کاسه جو دوسر حاوی ۱ تا ۲ گرم فیبر محلول است. این نوع فیبر به کلسترول متصل شده و به بدن شما کمک می‌کند تا آن را از بدن خود …
طرز تهیه ترشی زردآلو متفاوت و خوشمزه
۳ روز قبل / طرز تهیه ترشی / ترشی زردآلو / ترشی / دسر / سبک زندگی / پارسی خبر
طرز تهیه ترشی زردآلو متفاوت و خوشمزه
در این مطلب با طرز تهیه ترشی زردآلو آشنا خواهید شد. ماده اصلی این ترشی میوه خوشمزه زردآلو است که یک میوه تابستانی پرخاصیت است. از دیگر مواد بکار رفته در این ترشی سیر، سرکه، شکر، نمک دریایی، زردچوبه، فلفل و ادویه ترشی است. ادویه ترشی که در دستور تهیه این ترشی به آن اشاره شد شامل تخم سیاه دانه، زیره سیاه و سبز، گلپر، نعنا خشک و تخم گشنیز است. شما می‌توانید مطابق با سلیقه خود از سرکه محلی یا سرکه قرمز در این ترشی استفاده کنید. در صورت تمایل می‌توانید از نمک دریایی در این ترشی استفاده کنید، اما اگر بخواهید این مورد را حذف کنید مشکلی پیش نخواهد آمد. حتما دقت کنید که در زمان جوشاندن زردآلو‌ها نباید آن‌ها را زیاد هم بزنید، چون ممکن است له شوند. همین که زردآلو‌ها لعاب بیفتند و نرم شوند کافی است. طعم …
صرفه‌ ۲۰ تا ۳۰ درصدی در خرید از میادین و فروشگاه‌های زنجیره‌ای
۳ روز قبل
صرفه‌ ۲۰ تا ۳۰ درصدی در خرید از میادین و فروشگاه‌های زنجیره‌ای
طی هفته‌های گذشته قیمت برخی اقلام اساسی مورد مصرف خانوار افزایش قابل توجهی در مراکز سطح شهر داشته و صرفه خرید از میادین میوه و تربار و فروشگاههای زنجیره ای را به ۲۰ تا ۳۰ درصد رسیده است.
حلقه مفقوده بازار آشفته کشاورزی / متولی بازار کیست؟
۳ روز قبل / مجلس / ستاد تنظیم بازار / وزارت صنعت و معدن / بازار میوه / کشاورزی / وزارت جهاد کشاورزی
حلقه مفقوده بازار آشفته کشاورزی / متولی بازار کیست؟
در شرایطی که از سال گذشته اختیارات قانون تمرکز وظایف بازرگانی بخش کشاورزی به وزارت صنعت واگذار شد، بازار محصولات کشاورزی وضعیت نامناسبی دارد و به نظر می رسد که متولی جدید آن هم پاسخگوی فاصله قیمتی دو تا سه برابری از تولید تا سبد مصرفی مردم نیست.
فرآیند رسیدن شلیل به پایتخت
۳ روز قبل / تهران / مشرق نیوز / میوه / کتاب
فرآیند رسیدن شلیل به پایتخت
۱۳۷ سال پیش، تهرانی‌ها میوه‌ای به نام شبرنگ یا شفرنگ را نمی‌شناختند.
خطر مگس مدیترانه‌ای
۴ روز قبل
خطر مگس مدیترانه‌ای
مگس مدیترانه‌ای، آفت خطرناک برای باغ‌های میوه است.
میوه همچنان گران است
۴ روز قبل
میوه همچنان گران است
با اینکه فصل نوبرانه‌ها گذشته، میوه‌های تابستانه همچنان با قیمت‌های بالایی به ‌دست مصرف‌کننده می‌رسد. به گزارش همشهری، قیمت بالای میوه‌های تابستانی در مغازه‌های میوه‌فروشی سطح شهر تهران بسیاری از شهروندان به‌ویژه خانوارهای پرجمعیت را از خرید مناسب میوه محروم کرده و این در حالی است که کشاورزان و باغداران هم از این قیمت‌های بالا منتفع نمی‌شوند و سود آن تنها به جیب واسطه‌ها می‌رود. گرانی میوه بیشتر مردم را برای خرید اقتصادی‌تر به میادین میوه ‌و تره‌بار راهی کرده است اما کمتر میوه‌ای را می‌توان یافت …
دانستنی هایی درباره هسته انبه
۴ روز قبل
دانستنی هایی درباره هسته انبه
هسته های انبه که اغلب پس از مصرف گوشت میوه دور انداخته می شوند، در حقیقت، سرشار از مواد مغذی مفید هستند.انبه یکی از میوه های محبوب در جهان است که می تواند مواد مغذی و آنتی اکسیدان های مختلفی را در اختیار بدن ما قرار دهد. با این وجود، افراد کمی از این حقیقت آگاه هستند که هسته انبه نیز می تواند فواید بسیاری را ارائه کند.
۴ روز قبل
قیمت میوه علی‌رغم قول مسؤولان پایین نیامد
قیمت میوه علی رغم قول مسؤولان همچنان از دوران اوج خود عقب‌نشینی نمی‌کند.
۴ روز قبل / خرس پاندا / جشن تولد / سیبری / باغ وحش / چین
(تصاویر) جشن تولد خانم پاندا
برای خانم چو شین، پاندای چهار ساله، جشن تولد گرفته‌اند. این جشن باشکوه در پارک ببر سیبری در چانگچون، واقع در شمال شرقی چین برگزار ‌شد. در سفره مجللی که برای خانم پاندا تدارک دیده بودند، انواع سبزیجات، میوه و هندوانه و کیک بامبو چیده شده بود.
شرایط واگذاری غرفه‌های میادین میوه و تره‌بار
۴ روز قبل / سعید راد / میادین میوه و تره بار
شرایط واگذاری غرفه‌های میادین میوه و تره‌بار
ایلنا: مدیرعامل سازمان میادین و میوه و تره بار شهردای تهران توضیحاتی درخصوص شرایط واگذاری غرفه‌های میادین ارائه داد.
نرخ مصوب انواع میوه نوبرانه، حبوبات و گوشت اعلام شد
۴ روز قبل / میوه و تره‌بار / گوشت / قیمت گوشت قرمز / قیمت گوشت سفید / حبوبات / افزایش قیمت / گرانی / تورم
نرخ مصوب انواع میوه نوبرانه، حبوبات و گوشت اعلام شد
نرخ مصوب انواع میوه های نوبرانه و حبوبات اعلام شد که بر اساس آن هر کیلو لوبیا سفید ۱۹ هزار تومان، لوبیا چشم بلبلی ۲۴ هزار و ۵۰۰ و هر کیلو هلو ممتاز ۹ هزار و ۱۰۰ تومان قیمت خورد.
کنترل فشار خون بالا در روزهای کرونایی
۴ روز قبل
کنترل فشار خون بالا در روزهای کرونایی
این‌ روزها با کاهش تحرک، افزایش وزن و استرس، درمعرض خطر بالا رفتن فشار خون قرار داریم بارها و بارها در این صفحه از عواقب فشار خون بالا گفتیم اما این‌ روزها که بیشتر در خانه هستیم، تحرک کمتری داریم، خرید منظم میوه و سبزیجات برای‌ بعضی از ما دشوار شده ممکن است به دلیل فعالیت کم درگیر اضافه وزن شویم و با خوردن غذاهای چرب و شور خدای ناکرده در دام فشار خون بیفتیم، بنابراین مرور هشدارهایی درباره فشار خون خالی از لطف نیست.
کیوسک‌های مطبوعاتی کرج ماهیت واقعی خود را از دست داده‌اند
۴ روز قبل / استانی-اجتماعی / شهرداری کرج / احمد خیری / بازار روزهای کرج / کیوسک‌های مطبوعاتی کرج / کرج
کیوسک‌های مطبوعاتی کرج ماهیت واقعی خود را از دست داده‌اند
سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی گفت: به دنبال آن هستیم که برخی از غرفه های بازار روزها و میادین میوه و تره بار را با اجاره کم به تولید کنندگان واگذار کنیم تا آنها بتوانند محصولات خود را  بدون واسطه  و با قیمت مناسب در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند.
عرضه محصول بدون نصب برچسب قیمت در میادین میوه و تره بار ممنوع است
۴ روز قبل / سازمان میادین
عرضه محصول بدون نصب برچسب قیمت در میادین میوه و تره بار ممنوع است
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با تأکید بر اینکه نصب برچسب قیمت بر روی محصولات یکی از حقوق اولیه مصرف‌کنندگان است، گفت: عرضه محصول بدون برچسب قیمت در میادین میوه و تره بار به عنوان یکی از اصول اساسی و ضوابط بدیهی این سازمان ممنوع است.
کَسبی‌خوانی ریتمیک جواد انصافی + صوت
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / کسبی خوانی ریتمیک / جواد انصافی
کَسبی‌خوانی ریتمیک جواد انصافی + صوت
شاید خیلی از شما این تجربه را داشتید که مثلا در یک ظهر گرم تابستانی وقتی زیر باد خنک کولر به قیلوله رفته‌اید یا حتی در اداره مشغول کار هستید، ناگهان صدای گوشخراش بلندگویِ میوه فروشِ وانت سوارِ محله آرامش‌تان را به هم ریخته است. این صدای آزاردهنده برعکس این زمانه، در دورانی شعر و نوای ریتمیکی داشته که اتقاقا خیلی‌ها را برای خرید از خانه بیرون می‌کشانده، اما حالا که به جز آزار چیزی ندارد، یک هنرمند تئاتر با جمع‌آوری آنچه کاسب‌ها در قدیم می‌خواندند، یاد آن‌ ترانه‌های شاد را زنده کرده است.
شهروندان ساعات خلوت را برای خرید از میادین میوه و تره بار انتخاب کنند
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
شهروندان ساعات خلوت را برای خرید از میادین میوه و تره بار انتخاب کنند
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا و ضرورت رعایت فاصله اجتماعی گفت: «شهروندان ساعات خلوت را برای حضور در میادین میوه و تره بار و خرید از این مراکز انتخاب کنند.»
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
کشاورزی کردستان در مسیر توسعه پایدار
دولت تدبیر و امید به توسعه بخش کشاورزی استان کردستان که حدود ۳۰درصد اقتصاد استان را برعهده دارد، توجه ویژه‌ای داشته به‌طوری‌که میزان برداشت محصول در هفت سال اخیر از رشد ۵۷درصدی برخوردار شده است.  به گزارش ایرنا، عملکرد دولت در بخش‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در کشور قابل‌توجه است اما دستاوردهای آن در بخش کشاورزی کردستان آن‌چنان خیره‌کننده بوده که توسعه این بخش را پیشتازتر از صنعت قرار داده است. ریل‌گذاری برای توسعه پایدار کشاورزی در کردستان را می‌توان در جذب ۹ هزار و ۸۲۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری ثابت، افزایش ۵۷درصدی تولید محصولات کشاورزی، افزایش ۱.۲ برابری ظرفیت سردخانه‌ها و افزایش پنج دهم درصدی ضریب مکانیزاسیون برای هر هکتار …
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
باید فضایی برای امرار معاش فروشندگان خیابانی ایجاد شود
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به اقدامات انجام شده درخصوص کاهش تصادفات بزرگراهی گفت: متاسفانه مسئله افراد کارتن‌خواب و معتادان متجاهری که در حاشیه برخی از بزرگراه‌ها وجود دارند به این مشکل دامن زده‌اند و تصادفات را در این مقاطع بالا برده‌اند.«سردار محمد حسین حمیدی»، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در گفت‌و‌گو با ایلنا درباره پیاده‌راه‌ها گفت: افزایش پیاده‌راه‌ها پلیس را دچار مشکل می‌کند، چراکه ساخت پیاده‌راه‌ها باعث می‌شود بخشی از شبکه و معابر خودرویی از خودرو گرفته شده و به انسان تعلق گیرد و این باعث می‌شود مشکلات ترافیکی ایجاد شود.رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در پاسخ به این سوال که برخی اوقات شاهد هستیم برخی از کسبه با قراردادن اجناس یا کله‌قندی نه تنها پیاده‌راه‌ها بلکه معابر را نیز مسدود می‌کنند، …
روش‌هایی برای درمان بی خوابی یا بدخوابی
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / بی خوابی / بدخوابی / مصرف میوه / سیستم گوارش / سبک زندگی / پارسی خبر
روش‌هایی برای درمان بی خوابی یا بدخوابی
درمان بی خوابی یا بدخوابی از جمله مسائلی است که بشر امروزی را بسیار درگیر خود کرده است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
از چه زمانی می توان به نوازد آب و آب میوه داد؟
هیچ راهنما و دستورالعملی برای میزان آبی که نوزاد باید بنوشد وجود ندارد ولی در کل گفته میشود با چند قاشق غذاخوری در روز آغاز شود.
۵ علامت مهم آسیب پوستی و راه های مقابله با آن
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / آسیب به پوست / سرطان پوست / سیگار / سبک زندگی / پارسی خبر
۵ علامت مهم آسیب پوستی و راه های مقابله با آن
پوست شما تحت تأثیر محرک‌های آسیب‌زننده از نور خورشید گرفته تا مواد شوینده و دود سیگار قرار دارد و این تاثیر، می‌تواند خود را با هر چیزی از قرمزی تا چین و چروک و در بعضی موارد حتی سرطان پوست نشان دهد. با پنج علامت مهم آسیب پوستی آشنا شویم و راه مقابله با آن را بررسی کنیم. ۱. نور آفتاب فرامرز سمیعی، مدیر جراحی و معاون رئیس بخش پوست در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا در نیویورک می‌گوید: خورشید بزرگ‌ترین علت آسیب پوستی است. پرتوهای فرابنفش خورشید اجزای مختلف پوست مانند کلاژن و الاستین که به صاف نگه داشتن پوست شما کمک می‌کند، را از بین می‌برد. این پرتوها همچنین بر ملانوسیت‌ها تأثیر می‌گذارد که می‌تواند منجر به تغییر رنگدانه‌های پوست شما شود. نکته دیگر اینکه اثرات خورشید به عنوان عامل ایجاد پیری، چین و چروک، …
ترفند نگهداری از میوه آووکادو
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / میوه آووکادو / فویل آلومینیومی / ترفند / خانه داری / سبک زندگی / پارسی خبر
ترفند نگهداری از میوه آووکادو
یکی از کاربران این شبکه اجتماعی اخیراً ترفندی برای نگهداری از آواکادو به اشتراک گذاشته که در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است و طرفداران زیادی پیدا کرده. این ترفند، اما به چیزی جز مقداری آب و یک ظرف نیاز ندارد. ویدئوی این ترفند تا به امروز بیشتر از ۸۰ هزار بار به اشتراک گذاشته شدن است و کاربر در آن توضیح می‌دهد که آواکادوی برش خورده را چطور می‌توان نگهداری کرد که قهوه‌ای نشود. این ترفند به این ترتیب است: برای تازه نگه داشتن میوه‌ی آواکادو نیازی به نگهداری آن به صورت کامل و برش نخورده نیست و اگر آواکادوی خود را برش زدید لازم نیست نگران قهوه‌ای شدن آن باشید. به جای گذاشتن آواکادوی برش خورده در کیسه‌ی پلاستیکی یا پیچیدن آن در فویل آلومینیومی، کافی است یک ظرف تمیز را از آب پر کنید و آواکادو را …
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
مرغ منجمد ۱۳ هزار تومان مرغ گرم ۱۵ هزار و ۷۵۰ تومان
عضو ستاد تنظیم بازار از توزیع ۴۰ تن مرغ در میادین و تره‌بار خبر داد و اعلام کرد: هر کیلوگرم مرغ منجمد برای مصرف‌کننده به قیمت ۱۳۰۰۰ تومان و مرغ گرم ۱۵۷۵۰ تومان است.به گزارش ایسنا، راد، عضو ستاد تنظیم بازار از توزیع روزانه ۴۰ تن مرغ در میادین میوه و تره‌بار خبر داد و گفت: روزانه ۲۵ تن مرغ گرم و ۱۵ تن مرغ منجمد توزیع می‌شود. قیمت هر کیلوگرم مرغ منجمد برای مصرف‌کنندگان ۱۳ هزار تومان و مرغ گرم نیز ۱۵ هزارو ۷۵۰ تومان است.راد گفت: همچنین روزانه ۱۷۰ تن شکر به ۱۵ میدان میوه و تره بار کشور وارد می‌شود که نرخ بسته‌های یک کیلوگرمی آن ۸۵۰۰ تومان است.مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار خاطرنشان کرد: در حال حاضر کالاهای اساسی و اقلام مورد نیاز مردم در میادین میوه و تره بار به وفور وجود دارد و هیچگونه کمبود …
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
عضو ستاد تنظیم بازار اعلام کرد:
مرغ منجمد ۱۳‌هزار تومان، مرغ گرم ۱۵‌هزار و ۷۵۰ تومان عضو ستاد تنظیم بازار از توزیع ۴۰ تن مرغ در میادین و تره‌بار خبر داد و اعلام کرد: «هر کیلوگرم مرغ منجمد برای مصرف‌کننده به قیمت 13هزارتومان و مرغ گرم 15هزار و750 تومان است.» سیدسعید راد، عضو ستاد تنظیم بازار از توزیع روزانه ۴۰ تن مرغ در میادین میوه و تره‌بار خبر داد و گفت: «روزانه ۲۵ تن مرغ گرم و ۱۵ تن مرغ منجمد توزیع می‌شود.» راد گفت: «همچنین روزانه ۱۷۰ تن شکر به ۱۵ میدان میوه و تره‌بار کشور وارد می‌شود که نرخ بسته‌های یک‌کیلوگرمی آن ۸۵۰۰ تومان است.»
‌قیمت سفره مردم این روزها چقدر تمام می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / سبد‌ خانوار / قیمت گوشت / قیمت میوه / لبنیات / هزینه خانوار
‌قیمت سفره مردم این روزها چقدر تمام می‌شود؟
بر اساس محاسبات، هزینه یک خانوار قشر متوسط ۴ نفره در یک ماه که مصرف معقولی دارد، در حدود یک میلیون و ۲۱۹ و ۴۰۰ تومان است. نوشته ‌قیمت سفره مردم این روزها چقدر تمام می‌شود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سه اصل خرید از میادین میوه برای مقابله با کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / میوه و تره بار / ویروس کرونا / ماسک / دستکش / طرح فاصله‌گذاری اجتماعی / سلامت
سه اصل خرید از میادین میوه برای مقابله با کرونا
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران بابیان اینکه «تخصیص بهینه منابع» و «افزایش بهره‌وری» دو اصل مهم مدیریتی است گفت: برای تحقق این اهداف، شفافیت و انضباط مالی در همه سطوح سازمانی دنبال می‌شود.
توزیع روزانه ۴۰ تن مرغ در میادین میوه و تره‌بار/ مرغ منجمد ۱۳هزار تومان، مرغ گرم ۱۵۷۵۰ تومان
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / تنظیم بازار / شکر / کالاهای اساسی / میادین میوه و تره / میوه و تره بار
توزیع روزانه ۴۰ تن مرغ در میادین میوه و تره‌بار/ مرغ منجمد ۱۳هزار تومان، مرغ گرم ۱۵۷۵۰ تومان
ایلنا: عضو ستاد تنظیم بازار از توزیع 40 تن مرغ در میادین و تره‌بار خبر داد و اعلام کرد: هر کیلوگرم مرغ منجمد برای مصرف‌کننده به قیمت 13000 تومان و مرغ گرم 15750…
تازه‌ترین قیمت مرغ در بازار
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / بازار مرغ / قیمت مرغ
تازه‌ترین قیمت مرغ در بازار
به گزارش الف، راد، عضو ستاد تنظیم بازار از توزیع روزانه ۴۰ تن مرغ در میادین میوه و تره‌بار خبر داد و گفت: روزانه ۲۵ تن مرغ گرم و ۱۵ تن مرغ منجمد توزیع می‌شود.
پیش بینی برداشت بیش از ۱۷۰ هزارتن میوه هسته دار از باغات آذربایجان غربی
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / استانی-اقتصادی / برداشت میوه هسته دار تابستانه
پیش بینی برداشت بیش از ۱۷۰ هزارتن میوه هسته دار از باغات آذربایجان غربی
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت :امسال پیش بینی می شود بیش از ۱۷۰ هزار تن انواع میوه هسته دار تابستانه ، از باغات آذربایجان غربی برداشت شود.
اینکا اینچی؛ اکسیر جوانی از جنگل های آمازون
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
اینکا اینچی؛ اکسیر جوانی از جنگل های آمازون
در اعماق جنگل های بارانی آمازون، درختی می روید که از میوه و دانه آن روغن اینکا اینچی به دست می آید. روغنی بسیار مغذی که به عنوان معجزه جوانی و زیبایی پوست و مو شناخته می شود.
ورزش برای همه
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
ورزش برای همه
جواد نصرتی  تنها 2سال بعد از تصویب قانون سربازی اجباری، مجلس در تابستان ۱۳۰۶ قانون ورزش اجباری در مدارس را تصویب کرد. هر دو قانون در تمامی قرن ماندگار بوده‌اند؛ اما اولی صلب و بی‌رحم و دومی، سست و باری به هر جهت. تصویب قانون ورزش اجباری میوه سال‌ها تلاش میرمهدی‌خان ورزنده پدر ورزش مدرن ایران بود. تلاش‌های او برای ترویج آموزش ورزش در مدارس، با همفکری روشنفکران همراه شد و محمود افشار، ملی‌گرای پیشروی آن سال‌ها، در نخستین شماره نشریه آینده، درباره اهمیت تربیت‌بدنی و آموزش آن در مدارس، مقاله‌ای معروف …
قیمت میوه از باغ تا مغازه 3 برابر می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
قیمت میوه از باغ تا مغازه 3 برابر می‌شود
معاون امور باغبانی وزارت جهادکشاورزی گفت: دلیل گرانی میوه تولید کنندگان نیستند و محصولی که توسط باغداران تولید می‌شود تا به دست مصرف کننده برسد، قیمت متفاوتی پیدا می‌کند.
دستور معاون استاندار برای پیگیری و برخورد با عاملان رفتار نامناسب با میوه فروش یاسوجی
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / استانی-اجتماعی / کهگیلویه و بویراحمد / استاندار / میوه فروشی
دستور معاون استاندار برای پیگیری و برخورد با عاملان رفتار نامناسب با میوه فروش یاسوجی
معاون عمرانی استاندار با اشاره به رفتار نامناسب عوامل اجرایی شهرداری یاسوج در چند روز گذشته با شهروند دستفروش یاسوجی از پیگیری و برخورد جدی با عاملان این اتفاق خبر داد و از شهردار یاسوج خواست که موضوع به صورت جدی و با حساسیت پیگیری و با مسببان برخورد قانونی شود.
تغییر سازمان میادین تره‌بار تهران از یک سازمان خدماتی به بازرگانی
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
تغییر سازمان میادین تره‌بار تهران از یک سازمان خدماتی به بازرگانی
مدیرعامل سازمان میادین شهرداری تهران با اعلام اینکه میادین میوه و تره‌بار به یکی از ارکان اساسی تامین سبد خرید خانواده‌های تهرانی تبدیل شده است، گفت: زمان آن رسیده که این سازمان از یک سازمان اجتماعی خدماتی به یک سازمان اجتماعی بازرگانی ارتقا پیدا کند.
«سبزی‌من»؛ کسب و کاری نو برای خرید اینترنتی میوه و سبزی در تهران
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / میوه / کسب و کار اینترنتی / خرید آنلاین
«سبزی‌من»؛ کسب و کاری نو برای خرید اینترنتی میوه و سبزی در تهران
«سبزی‌من» با بیش از ۴۰۰ محصول اعم از انواع میوه فصلی، انواع سبزیجات، محصولات ارگانیک و ... آماده خدمت رسانی به مشتریان خود به صورت آنلاین است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •