جمعه, ۷ آذر, ۱۳۹۹ / 27 November, 2020
پزشکان عمومی
حمایت از ۹۰ خانوار نیازمند ایرانی و افغانی
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / بسیج سازندگی / حمایت از خانواده های افغانی
حمایت از ۹۰ خانوار نیازمند ایرانی و افغانی
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی: مسئول گروه جهادی جامعه پزشکی شهرستان دلیجان می‌گوید: از سال ۹۴ تا کنون با همراهی پزشکان عمومی و متخصص، ۱۲ روستا را تحت پوشش قرار داده‌ایم و در طول این سال‌ها پزشکان بدون چشم‌داشت مادی و فقط به خاطر دعای مردم آنها را ویزیت می‌کنند.
بازتولید بحث اختیاری شدن پزشک خانواده در فارس
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / طرح پزشک خانواده / شیراز / فارس / بهداشت و سلامت
بازتولید بحث اختیاری شدن پزشک خانواده در فارس
شیراز- ایرنا- طرح پزشک خانواده که حدود هشت سال پیش برای نخستین بار در فارس و مازندران به صورت الگو(پایلوت) اجرایی شد،طرحی برای استفاده از ظرفیت عظیم پزشکان عمومی با هدف ارتقای سلامت جامعه است؛ طرحی که به دیگر استان‌ها راه نیافت و اینک برخی افراد در فارس بحث اختیاری شدن این طرح را بازتولید کرده اند.  
ده نکته‌ی جالب درباره موفقیت تایوان در کنترل کرونا
۱۳۹۹/۰۸/۰۹
ده نکته‌ی جالب درباره موفقیت تایوان در کنترل کرونا
دکتر علی‌اصغر هنرمند  در یادداشتی با عنوان «موفقیت خیره‌کننده تایوان در کنترل کرونا و ۱۰ نکته جالب در مورد آن» در کانال انجمن پزشکان عمومی ایران وشت: ممکن است به نظر باورنکردنی نیاید اما امروز ۲۰۰ روز است که در کشور تایوان هیچ مورد جدیدی از بیماری کووید۱۹ گزارش نشده…
سرنوشت پزشک خانواده در انتظار نسخه نویسی الکترونیک/فرصت سوزی وزارت بهداشت و بیمه ها
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / پزشکان عمومی / پزشک خانواده / پرونده الکترونیک سلامت
سرنوشت پزشک خانواده در انتظار نسخه نویسی الکترونیک/فرصت سوزی وزارت بهداشت و بیمه ها
بازرس انجمن پزشکان عمومی ایران، نسبت به فرصت سوزی بیمه ها برای راه اندازی نسخه نویسی الکترونیک در کشور انتقاد کرد.
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
اجرای 62 پروژه حمایتی- معیشتی داوطلبانه در 6ماهه نخست‌ سال‌جاری در سیستان‌وبلوچستان
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سیستان‌وبلوچستان گفت: «در نیمه اول امسال، حوزه داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان 62 پروژه در قالب پروژه های حمایتی، بهداشتی درمانی، ارمغان مهر، همای رحمت و فرشتگان رحمت اجرا و به 36‌هزار و 948 نفر خدمات ارایه کرد.» علیرضا میربهاءالدین ادامه داد: «در این مدت، سه کاروان سلامت با حضور پزشکان عمومی، متخصص و پیراپزشکان به شهرستان‌های ایرانشهر و نیکشهر اعزام شد که 750نفر از مردم محروم به صورت رایگان ویزیت شدند و درصورت نیاز داروی رایگان دریافت کردند که ارزش ریالی این خدمات 325‌میلیون ریال بوده است.» میربهاءالدین اضافه کرد: «توزیع 11‌هزار بسته معیشتی و بهداشتی حفاظتی توسط سازمان داوطلبان با همکاری سازمان جهانی …
هفته اول ابتلا، زمان طلایی درمان کرونا
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
هفته اول ابتلا، زمان طلایی درمان کرونا
هفته اول ابتلا، زمان طلایی درمان کرونایک پزشک بیمارستان بوعلی گفت: معمولا طی یک هفته تا ۱۰ روز اول در معرض این بیماری قرار گرفتن، ویروس در بدن انسان شروع به تکثیر کردن می کند و اگر ما بتوانیم در همان روزهای اول جلوی تکثیر یا شدت تکثیر ویروس را بگیریم بعد از این ۱۰ روز عوارض ناشی از تکثیر ویروس به مراتب کمتر خواهد بود لذا نقش پزشکان عمومی در شناسایی بیماران کرونایی بسیار حساس و مهم است.
سرخط فارس|ویزیت‌های فله‌ای
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
سرخط فارس|ویزیت‌های فله‌ای
بر اساس مصوبه تعرفه خدمات پزشکی کشور، زمان استاندارد ویزیت برای پزشکان عمومی ۱۵ دقیقه، پزشکان متخصص ۲۰ دقیقه، پزشکان فوق تخصص ۲۵ دقیقه و روانپزشکان ۳۰ دقیقه تعیین شده است اما در واقعیت وضعیت به گونه‌ای متفاوت رقم می‌خورد.
۱۳۹۹/۰۷/۱۶
استقرار ۲۹۰ تانکر برای رفع کم آبی در ۴ استان متاثر از خشکسالی
معاون جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر از استقرار ۲۹۰ تانکر به منظور رفع کم آبی در چهار استان متاثر از خشکسالی در قالب طرح ملی «نذر آب ۳» از سوی داوطلبان جمعیت هلال‌احمر خبر داد. وحید سلیمی با اعلام آخرین گزارش مدیریتی از اجرای طرح ملی «نذر آب ۳» گفت: این تعداد تانکر آب از نیمه شهریور تا هفته اول مهر ماه با هدف نبرد با تبعات بی‌آبی در چهار استان خشکسالی ‌زده سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، کرمان و هرمزگان از سوی داوطلبان اعزامی از استان های زنجان 2 تانکر به ارزش ۶۰۰ میلیون ریال، یزد 2 تانکر به ارزش ۱۵۰ میلیون ریال، اصفهان سه تانکر به ارزش ۱۸۰ میلیون ریال، کرمان ۵۰ تانکر به ارزش ۸۵۰ میلیون ریال، تهران ۷۰ تانکر به ارزش ۱۰۵ میلیون ریال، …
۱۳۹۹/۰۷/۱۴
محرومیت‌زدایی؛ یک خدمت مقدس
نزدیک به یک ماه است که طرح نذر آب ۳ در قالب خدماتی از جمله اعزام کاروان سلامت به همت داوطلبان جمعیت هلال احمر به اجرا در آمده است. به گزارش «شهروند آنلاین» این پویش با حضور پزشکان عمومی و تخصصی در مناطق محروم و متاثر از خشکسالی اجرایی می‌شود. همچنین در قالب این پویش خدمات دیگری همچون ارایه خدمات پزشکی و توزیع بسته‌های معیشتی با همراهی خیرین نیز صورت می‌پذیرد. اگر چه بخش اصلی  فعالیت کاروان نذر آب، توزیع آب و مخازن است.  پویشی که در زمان خشکسالی و کمبود آب توسط  هلال احمر و با همکاری وزارت نیرو انجام می‌شود. اگر چه در راستای طرح نذر آب 3 توزیع بسته‌های معیشتی و تحصیلی در مناطق محروم نیز  در حال توزیع است. موضوعی که رئیس جمعیت هلال احمر …
ترجیح دانشجویان پزشکی عمومی برای انتخاب رشته تخصصی چیست؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / استانی-علمی و آموزشی / انتخاب رشته / دانشجو
ترجیح دانشجویان پزشکی عمومی برای انتخاب رشته تخصصی چیست؟
نتایج یک تحقیق نشان می دهد که برای افزایش جذابیت رشته های مورد نیاز جامعه و تخصیص بهینه پزشکان عمومی بین تخصص های مختلف پزشکی، سیاست گذاران بخش سلامت باید به مؤلفه های فردی و شرایط اجتماعی توجه داشته باشند.
تعرفه جدید ویزیت پزشکان  عمومی و متخصص سال 99
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
تعرفه جدید ویزیت پزشکان عمومی و متخصص سال 99
شورای عالی سازمان نظام پزشکی پس از بررسی های لازم در کمیسیون تخصصی تعرفه و بیمه و با استناد به مصوبات این شورا، در نهایت به وزیر بهداشت و رئیس شورای عالی بیمه اعلام نمود که افزایش تعرفه های پزشکی برای سال ۹۹ مطابق با افزایش تورم و دستمزدها باشد.در این مطلب به تعرفه های ویزیت پزشکان عمومی و متخصص سال 99 اشاره شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
ارایه خدمات‌درمانی به هزار و۶۵۰نفر در بیمارستان صحرایی هلال‌احمر در بیروت
شهروند| مدیر بیمارستان صحرایی جمعیت هلال‌احمر ایران در بیروت از ارایه خدمات متنوع درمانی بشردوستانه به هزار و650 مجروح انفجار در بندر این شهر و بیماران مراجعه‌کننده از ملیت‌های مختلف از سوی پزشکان داوطلب ایرانی در این بیمارستان خبر داد. به گزارش ایرنا، محمدباقر محمدی که به بیروت اعزام شده، با اعلام این مطلب افزود: «از روز شنبه هجدهم مرداد ۹۹ که این بیمارستان به صورت رسمی فعالیت خود را برای ارایه خدمات متنوع درمانی به مجروحان انفجار اخیر، در منطقه ضاحیه در جنوب شهر بیروت پایتخت لبنان آغاز کرد، تا پایان وقت کاری جمعه بیست‌وچهارم مرداد ۹۹ به وقت محلی بیش از هزارو650نفر برای دریافت خدمات درمانی ازجمله ویزیت پزشکان عمومی، متخصص ریه، ارتوپد، بیهوشی، جراح، اطفال، مغز و اعصاب، …
واکسیناسیون خودرو‌های عبوری
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
واکسیناسیون خودرو‌های عبوری
لندن: تدابیری پیش‌بینی شده که مردم انگلستان درحالی‌که سوار بر خودروهایشان‌ هستند واکسن آنفلوآنزا دریافت کنند و برخورد زیادی با یکدیگر نداشته باشند. براساس خبری که The Times منتشر کرده، خدمات سلامت بریتانیا ممکن است از همان مراکزی که برای آزمایش‌گیری استفاده کرده بود، برای واکسیناسیون هم استفاده کند و احتمالا پارکینگ‌های خودروی پزشکان عمومی برای این منظور در نظر گرفته شود.
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / آزمون دستیاری پزشکی / استخدام وزارت بهداشت
چرا دستیاران پزشکی از تحصیل انصراف می‌دهند؟
به گزارش ایسنا، گرفتن مدرک تخصص یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های پزشکان عمومی در ایران است. با این وجود در برخی از موارد دستیاران پزشکی پس از قبولی در دوره تخصص انصراف می‌دهند. به همین‌منظور پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پژوهشی علت انصراف دستیاران پزشکی را بررسی کردند.
ضرورت ادغام آموزش پزشک خانواده در دوره پزشکی عمومی
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی / پزشک خانواده / دانشجویان علوم پزشکی
ضرورت ادغام آموزش پزشک خانواده در دوره پزشکی عمومی
وزیر بهداشت تاکید کرد: اگر به دنبال مدل تربیت پزشک خانواده در دوره چهارساله رزیدنتی برویم، شاید ۲۰ سال آینده هم نتوانیم طرح پزشک خانواده را که سالهاست معطل مانده و دروازده بان اصلی نظام ارائه خدمت است را مهیا کنیم؛ از طرف دیگر با یک دوره آموزشی کوتاه مدت می توانیم پزشکان عمومی را آموزش دهیم تا کار پزشک خانواده را انجام دهند، اما تقاضای اصلی من ادغام آموزش پزشک خانواده در دوره پزشکی عمومی است. یعنی پزشکان عمومی ما با قابلیت نشستن بر جایگاه پزشک خانواده باید تربیت شوند.
پزشکان عمومی با قابلیت نشستن بر جایگاه پزشک خانواده تربیت شوند
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / سلامت / سعید نمکی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی
پزشکان عمومی با قابلیت نشستن بر جایگاه پزشک خانواده تربیت شوند
تهران- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تقاضای من ادغام آموزش پزشک خانواده در دوره پزشکی عمومی است تا پزشکان عمومی با قابلیت نشستن بر جایگاه پزشک خانواده تربیت شوند، زیرا در غیر این صورت، مجبور به برگزاری دوره‌های جداگانه هستیم.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
میز خبر
ابتلای بیش از 6‌هزار نفر از کارکنان درمانی کشور به کرونا [شهروند] معاون انتظامی سازمان نظام‌پزشکی خبر داد بیش از 6‌هزار نفر از کارکنان درمان در سراسر کشور به کووید-۱۹ مبتلا شده و بیش از ۱۴۰نفر از کارکنان درمان در این مسیر شهید شده‌اند. علی فتاحی در این‌باره گفت: «گروه پرستاری ۲۲درصد، گروه پزشکان عمومی بیش از ۲۰درصد، گروه داخلی 8‌درصد و گروه زنان با 5‌درصد بیشترین مبتلایان به این ویروس را تاکنون تشکیل می‌دهند.» او ادامه داد: «جامعه پزشکی مثل همیشه نشان داد که همواره در کنار طبابت، اخلاق هم مطرح است. کادر درمان نشان داد که نه فقط استاد علم، بلکه نماد اخلاق و تعهد و ایثار است، به همین علت از زمان‌های بسیار دور، جامعه پزشکی مورد احترام …
ابتلای ۶۰۰۰ تن از کادر درمان به کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / علی فتاحی / معاون سازمان نظام پزشکی / کادر درمان / کووید-19
ابتلای ۶۰۰۰ تن از کادر درمان به کرونا
فتاحی با بیان این که بیش از ۶هزار نفر از کادر درمان در سراسر کشور تا کنون به کرونا مبتلا شده و ۱۴۰ شهید مدافع سلامت داریم، گفت: از این میان پرستاران ۲۲درصد، پزشکان عمومی ۲۰درصد، گروه داخلی هشت و گروه زنان با پنج درصد بیشترین مبتلایان به این ویروس را تا کنون تشکیل داده اند.
نظام پزشکی: ابتلای ۶هزار تن از کادر درمان به کرونا / مراقب باشیم نیروی درمانی مستهلک نشود
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
نظام پزشکی: ابتلای ۶هزار تن از کادر درمان به کرونا / مراقب باشیم نیروی درمانی مستهلک نشود
معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی با بیان این که بیش از ۶هزار نفر از کادر درمان در سراسر کشور تا کنون به کرونا مبتلا شده و ۱۴۰ شهید مدافع سلامت داریم، گفت: از این میان پرستاران ۲۲درصد، پزشکان عمومی ۲۰درصد، گروه داخلی هشت و گروه زنان با پنج درصد بیشترین مبتلایان به این ویروس را تا کنون تشکیل داده اند.
بیشترین شکایت بیماران بستری از متخصصین زنان، ارتوپدی و جراحی/ ایرانی‌ها سال گذشته ۹۰۰ میلیون بار به مراکز درمانی رفتند
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / ویروس کرونا
بیشترین شکایت بیماران بستری از متخصصین زنان، ارتوپدی و جراحی/ ایرانی‌ها سال گذشته ۹۰۰ میلیون بار به مراکز درمانی رفتند
معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی کشور گفت: بیشترین شکایت در بخش سرپایی مربوط به دندانپزشکان و پزشکان عمومی و در بستری نیز متخصصان زنان و زایمان، ارتوپدی و جراحی است.
اخذ "مبلغ آبونمان یکسان" از مطب‌های کوچک و بیمارستان‌ها باعث رهاسازی زباله‌های عفونی در سطح شهر!
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / بهداشت و درمان / شورای شهر تهران / ویروس کرونا
اخذ "مبلغ آبونمان یکسان" از مطب‌های کوچک و بیمارستان‌ها باعث رهاسازی زباله‌های عفونی در سطح شهر!
در سال جاری بابت دریافت زباله‌های عفونی از مطب‌ها و بیمارستانها ۱۴۱ هزار تومان به طور ماهانه به‌عنوان آبونمان اخذ می‌‌شود؛ بالا بودن این هزینه برای پزشکان عمومی باعث شده برخی مطبها به ناچار زباله‌‌های عفونی خود را در سطل‌های زباله سطح شهر تخلیه کنند!
کنایه به مسئولان؛ کرونا از طریق چانه منتقل نمی‌شود | مطب‌ پزشکان در فهرست آلوده‌ترین مکان‌های کرونایی
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
کنایه به مسئولان؛ کرونا از طریق چانه منتقل نمی‌شود | مطب‌ پزشکان در فهرست آلوده‌ترین مکان‌های کرونایی
معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی کشور با بیان اینکه پزشکان عمومی بیشترین تعداد شهدای سلامت را از ابتدای شیوع کرونا در ایران تاکنون داشته‌اند، از بالا بودن میزان آلودگی مطب‌های پزشکان به ویروس کرونا خبر داد.
نظام پزشکی: ماسک زدن هنگام صحبت کردن واجب است /  محدودیت دو هفته‌ای کافی نیست / پزشکان عمومی بیشترین شهدا را داشتند
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
نظام پزشکی: ماسک زدن هنگام صحبت کردن واجب است / محدودیت دو هفته‌ای کافی نیست / پزشکان عمومی بیشترین شهدا را داشتند
معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی با تاکید بر لزوم اسفاده از ماسک، گفت: ماسک زدن برای کسی که صحبت می‌کند واجب است. این ‌که برخی مسئولان ماسک را زیر چانه می‌برند و صحبت می‌کنند، بسیار اشتباه است. ماسک زدن برای کسی که صحبت می کند، واجب است. زمان صحبت کردن نباید ماسک را برداشت. زیرا صحبت کردن می تواند ویروس را منتشر کند.
بیشترین شهدای سلامت در پزشکان عمومی /پیشنهاد بازگشایی های هوشمندانه با پروتکلهای سختگیرانه
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / مدافعان سلامت
بیشترین شهدای سلامت در پزشکان عمومی /پیشنهاد بازگشایی های هوشمندانه با پروتکلهای سختگیرانه
معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی ضمن تاکید بر لزوم بازنگری در خدمات سرپایی سلامت در بحران کرونا، در عین حال بر ضرورت تامین اقلام حفاظتی کرونا برای کادر درمان در بیمارستانهای خصوصی نیز تاکید کرد.
شهادت ۱۳۸ نفر از کادر درمانی در نبرد با کرونا/ بیشترین شهدای سلامت از پزشکان عمومی بوده‌اند
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / حسین کرمانپور
شهادت ۱۳۸ نفر از کادر درمانی در نبرد با کرونا/ بیشترین شهدای سلامت از پزشکان عمومی بوده‌اند
ایلنا: رییس روابط عمومی سازمان نظام پزشکی گفت: بیشترین شهدای سلامت در نبرد با کرونا از پزشکان عمومی بوده‌اند.
پزشکان عمومی بیشترین شهدای مدافع سلامت هستند/سهم پرستاران شهید
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / حسین کرمانپور / سازمان نظام پزشکی / ویروس کرونا
پزشکان عمومی بیشترین شهدای مدافع سلامت هستند/سهم پرستاران شهید
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نظام پزشکی ایران، بیشترین شهدای مدافع سلامت در عرصه مقابله با کرونا را متوجه پزشکان عمومی دانست.
لزوم حمایت از خانواده‌های شهدای سلامت/ پزشکان عمومی بیشترین شهدای سلامت را تقدیم کردند
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
لزوم حمایت از خانواده‌های شهدای سلامت/ پزشکان عمومی بیشترین شهدای سلامت را تقدیم کردند
مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی کشور گفت: جامعه پزشکی تا کنون 138 شهید سلامت در راه مبارزه با کرونا تقدیم کرده است که خانواده‌های آنها با مشکلاتی مواجهند.
ماسک‌های جراحی را نشویید/ چه زمانی باید ماسک را تعویض کرد؟
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / ویروس کرونا / ویروس کرونا در ایران
ماسک‌های جراحی را نشویید/ چه زمانی باید ماسک را تعویض کرد؟
عضو انجمن پزشکان عمومی ایران گفت: شستن و ضدعفونی کردن ماسک‌های معمولی پزشکی اثربخشی آنها را از بین می‌برد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۶
هشدار جدی درباره تخت‌‌های مراقبت ویژه برای مبتلایان کووید 19
گروه اجتماعی| رییس کل سازمان نظام پزشکی با ابراز تاسف از ابتلای بیش از 5 هزار پزشک و پرستار به کووید 19 و شهادت 140 نفر از این خدمتگزاران سلامت به دلیل شدت یافتن بیماری نسبت به کمبود شدید تخت‌های ICU برای بستری مبتلایان بد‌حال کرونا هشدار داد.  محمدرضا ظفرقندی دیروز با ابراز نگرانی جدی درباره وضعیت سلامت کادر درمان که در صف اول مواجهه با ویروس کرونا ایستاده‌اند، از مردم خواست که به منظور پیشگیری از ابتلا به این بیماری ویروسی، پروتکل‌ها و توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند و با ذکر مصادیقی از ابتلای پزشکان یا پرستاران مشغول به خدمت در بیمارستان‌ها گفت:«تاکنون از جامعه پزشکی و پرستاری بیش از   5 هزار نفر به بیماری مبتلا شده‌اند که اگر خدمه بیمارستان‌ها …
نمکی: پزشک خانواده از طریق دوره آموزشی کوتاه مدت تربیت شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / کرونا / ویروس کرونا / طرح پزشک خانواده / نظام ارجاع الکترونیک پزشک خانواده / پرونده الکترونیک سلامت / سعید نمکی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی
نمکی: پزشک خانواده از طریق دوره آموزشی کوتاه مدت تربیت شود
تهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تنها راه تامین نیروی انسانی برای پزشکی خانواده، دوره آموزشی کوتاه‌مدت برای پزشکان عمومی است و باید از فارغ‌التحصیلان پزشکی خانواده به عنوان مدرس و آموزش دهنده برای این دوره‌های کوتاه‌مدت استفاده کرد.
مصائب «ویروس کرونا»؛کووید‌۱۹ نرفته بازگشت! /دود خستگی کادر درمانی به چشم همه جامعه می‌رود
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / ویروس کرونا / کادر درمانی
مصائب «ویروس کرونا»؛کووید‌۱۹ نرفته بازگشت! /دود خستگی کادر درمانی به چشم همه جامعه می‌رود
کادر درمانی کشور که با کاهش موارد ابتلا تا اواسط خرداد امید داشتند تا نفسی تازه کنند، دوباره در معرض فشار شدید ناشی از شیوع گسترده ویروس کرونا این بار در شرایط سخت‌تر قرار گرفته‌اند. بر این اساس، از فروردین ماه تاکنون حدود ۱۱۰ نفر از کادر درمانی جان خود را از دست داده‌اند که ۶۰ درصد آن‌ها پزشکان عمومی و در مرتبه بعد پزشکان متخصص هستند. رویداد۲۴ آخرین وضعیت بیمارستان‌ها و کادر درمانی کشور در روز‌های بازگشت مجدد کرونا را بررسی کرده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
جزئیات معافیت پزشکی مشمولان دکترای پزشکی
رئیس سازمان وظیفه عمومی ضوابط معافیت پزشکی مشمولان دارای مدرک تحصیلی دکترای پزشکی را تشریح کرد. به گزارش تسنیم، سردار تقی مهری درباره ضوابط معافیت دائم پزشکی برای مشمولان پزشک، اظهار کرد: بر اساس تبصره یک ماده ۴۰ قانون خدمت وظیفه عمومی، مشمولان پزشک اعم از پزشکان عمومی، دندانپزشکان و پزشکان متخصص فقط درصورتی می‌توانند از معافیت دائم پزشکی بهره‌مند شوند که به تشخیص شورای پزشکی وظیفه عمومی قادر به اشتغال به حرفه طبابت در نیروهای مسلح نباشند. رئیس سازمان وظیفه عمومی با بیان اینکه به درخواست پزشکی این دسته از مشمولان بعد از ترک تحصیل، انصراف یا فراغت از تحصیل رسیدگی می‌شود، گفت: در برخی از موارد بیماری مشمولان پزشک در حدی است که مانع طبابت آنها در بیمارستانهای نیروهای مسلح نیست که در این صورت به …
پزشکان عمومی بیشترین مبتلایان به کرونا در بین کادر درمانی
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / حسین کرمانپور / سازمان نظام پزشکی / ویروس کرونا
پزشکان عمومی بیشترین مبتلایان به کرونا در بین کادر درمانی
مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، گفت: بیشترین آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در بین کادر درمانی کشور، مربوط به پزشکان عمومی است.
کمبود پزشک متخصص در بیمارستان‌های تأمین اجتماعی استان همدان
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / استانی-شهرستانها / سازمان تامین اجتماعی / پزشک متخصص
کمبود پزشک متخصص در بیمارستان‌های تأمین اجتماعی استان همدان
مدیر درمان تأمین اجتماعی استان همدان به ویزیت روزانه ۹۷۰۰ نفر در مراکز درمانی تأمین ‏اجتماعی استان توسط پزشکان عمومی اشاره کرد و گفت: طبق آمار و نظرسنجی انجام شده توسط ‏کارشناسان سازمان میزان رضایتمندی بیماران در بیماستان غرضی ملایر در برخی بخش ها ۹۸ ‏درصد است.‏
شرایط آغاز به کار مطب‌های دندانپزشکی چیست؟/ نحوه کنترل ویروس کرونا از سوی دندانپزشکان
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / ویروس کرونا / دندان پزشکی
شرایط آغاز به کار مطب‌های دندانپزشکی چیست؟/ نحوه کنترل ویروس کرونا از سوی دندانپزشکان
رئیس انجمن دندان پزشکان عمومی ایران جزئیاتی درباره بازگشایی مطب دندانپزشکان و شرایط آغاز به کار آنها را تشریح کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
جزئیات افزایش تعرفه‌های پزشکی سال ٩٩
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران جزئیات افزایش تعرفه‌های پزشکی سال ٩٩  را تشریح کرد  .به گزارش آی هینا؛ طاهر موهبتی گفت: برابر مصوبه دولت محترم که بر اساس مصوبه شورای‌عالی بیمه اعلام کردند ۱۵ درصد میانگین تعرفه‌ها در بخش دولتی، غیردولتی، خصوصی و خیریه ۱۵ درصد افزایش یافته است. این میزان افزایش در بخش ویزیت در بخش خصوصی برای پزشکان عمومی و متخصص۲۰ درصد است و در بخش دولتی نیز شاهد ۱۷ درصد افزایش در حوزه ویزیت‌ها هستیم.وی افزود: اتفاق خوبی که دراین مصوبه داریم نزدیک‌شدن جزء حرفه‌ای در تعرفه‌های بخش خصوصی و دولتی است. در سیاست‌های کلی سلامت که ابلاغ شد تاکیدی بر این نکته بود که جزء حرفه‌ای در هر دو بخش دولتی و خصوصی باید به یکدیگر نزدیک باشند امسال تعرفه این جزء در بخش دولتی با ۱۷ درصد افزایش و در …
افزایش ۲۰ درصدی ویزیت پزشکان عمومی در بخش خصوصی / کاهش فرانشیز درمان کودکان معتاد
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
افزایش ۲۰ درصدی ویزیت پزشکان عمومی در بخش خصوصی / کاهش فرانشیز درمان کودکان معتاد
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ضمن اشاره به جزییات رشد تعرفه های تشخیصی درمانی در سال جاری، درباره چگونگی پوشش هزینه های درمان توسط این سازمان بیمه گر توضیح داد.
کرونا در اروپا| از اعتراض پزشکان آلمانی به کمبود تجهیزات حفاظتی تا افزایش نرخ بیکاری اسپانیا
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / ویروس کرونا / اتحادیه اروپا
کرونا در اروپا| از اعتراض پزشکان آلمانی به کمبود تجهیزات حفاظتی تا افزایش نرخ بیکاری اسپانیا
جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا حاکی از افزایش نرخ بیکاری در اسپانیا پیامد بحران کرونا دارد و خبر می‌دهد که برخی پزشکان عمومی در آلمان اعتراضی نمادین به کمبود تجهیزات حفاظتی انجام دادند.
این بیمارستان ها رایگان درمان می کنند
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
این بیمارستان ها رایگان درمان می کنند
بنابر اعلام بیمه سلامت استان تهران، نحوه پذیرش بیمه شدگان مشکوک و مبتلا به بیماری کرونا در صندوق سایر اقشار نظام ارجاع بیمه سلامت استان تهران به این ترتیب است که پزشکان عمومی شاغل در مراکز تعیین شده مشتمل بر اورژانس بیمارستان‌ها و مراکز ۱۶ ساعته خدمات جامع سلامت و تمام متخصصین عفونی و داخلی، اعم از طرف قرارداد و غیر طرف قرارداد صندوق سایر اقشار‏ نظام ارجاع‏ بدون رعایت نظام ارجاع ملزم به ویزیت بیمه شدگان با درج مهر مرکز روی نسخ هستند و نسخ تجویزی در کلیه داروخانه‌ها و مراکز پاراکلینیک طرف قرارداد نظام ارجاع‏ با رعایت سایر ضوابط قابل پذیرش است.
هشدار مقام بهداشتی انگلیس نسبت به کمبود کیت تشخیص کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / ویروس کرونا / انگلستان / هراس جهانی از ویروس کرونا
هشدار مقام بهداشتی انگلیس نسبت به کمبود کیت تشخیص کرونا
لندن – ایرنا – رییس کالج سلطنتی پزشکان عمومی انگلیس با اعلام کمبود کیت تشخیص کرونا در این کشور، هشدار داد که این مساله سبب شده پزشکان از ترس ابتلا به این ویروس خود را در خانه قرنطینه کرده و به صورت تلفنی مشاوره می‌دهند.
لغو ویزیت‌های حضوری، سهم پزشکان انگلیس از ترس کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / ویروس کرونا / انگلستان / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا / هراس جهانی از ویروس کرونا
لغو ویزیت‌های حضوری، سهم پزشکان انگلیس از ترس کرونا
لندن – ایرنا – پزشکان عمومی در انگلیس از ترس ابتلا به کرونا و قرار گرفتن در زنجیره انتقال این ویروس، تمام ویزیت‌های حضوری را از ابتدای هفته جاری لغو و تلاش می کنند تا در حد امکان مشکلات بیماران را به صورت تلفنی رفع و رجوع کنند.
دو پزشک گیلانی در راه مبارزه با کرونا جان فدا کردند
۱۳۹۸/۱۲/۱۹
دو پزشک گیلانی در راه مبارزه با کرونا جان فدا کردند
رئیس اسبق انجمن پزشکان عمومی رشت و یک پزشک اهل شهرستان شفت در راه خدمت و مداوای بیماران کرونایی جان خود را از دست دادند.
نگرانی از فعالیت مطب‌ها بدون برخورداری از وسایل بهداشتی
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
نگرانی از فعالیت مطب‌ها بدون برخورداری از وسایل بهداشتی
[شهروند] روز گذشته درحالی معاون درمان وزارت بهداشت در بخشنامه‌ای تعطیلی موسسه‌های پزشکی و ‏مطب‌ها را تخلف اعلام کرد که رئیس سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به وزیر بهداشت تأکید کرد که مطب‌ها ‏و موسسه‌های پزشکی، وسایل و ملزومات بهداشتی را برای حفاظت خود و بیماران‌شان در برابر کرونا ندارند.‏ ‏ قاسم جان‌بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت، در آن بخشنامه‌ تأکید کرد: «با توجه به اهمیت موضوع و ‏وضعیت موجود تمام موسسات پزشکی و واحدهای درمانی ازجمله درمانگاه‌ها مطابق با ساعات فعالیت درج ‏شده در پروانه بهره‌برداری و مطب پزشکان براساس ساعت‌های اعلامی به سازمان نظام پزشکی و معاونت ‏درمان آن دانشگاه طبق روال جاری فعالیت …
اعلام نیاز به پزشکان عمومی و پرستاران داوطلب در رشت
۱۳۹۸/۱۲/۰۹ / کرونا / رشت / ویروس کرونا / گیلان / بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی / پرونده | پیشنهادهایی برای پیشگیری از کرونا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
اعلام نیاز به پزشکان عمومی و پرستاران داوطلب در رشت
تهران - ایرنا - نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گیلان اعلام کرد که به کمک پزشکان عمومی و پرستاران داوطلب در این استان که درگیر شیوع ویروس کرونا شده، نیاز است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
آزمون و مصاحبه پزشکان متقاضی حج ۹۹ در تهران
 سرپرست مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر از برگزاری آزمون و مصاحبه حضوری پزشکان متقاضی حج ۹۹ در تهران خبر داد. جمال‌الدین الوانی با بیان این مطلب گفت: «تهران، هفدهمین استانی است که آزمون و مصاحبه پزشکان متقاضی و ثبت‌نام‌شده در سامانه مرکز پزشکی حج و زیارت در آن برگزار می‌شود. ۱۱۰ پزشک داوطلب حضور در عملیات بهداشت و درمان حج ۹۹ در تهران معاینه شدند که ۴۰نفر زن و ۷۰نفر مرد بودند.» او افزود: «علاوه بر تهران، پزشکان ثبت‌نامی از استان‌های البرز، قزوین، زنجان و سمنان نیز در روزهای اخیر در تهران مصاحبه شدند و تاکنون پزشکان متقاضی حج در ۲۱ استان در آزمون مصاحبه حضوری شرکت کرده‌اند و پس از انجام مصاحبه در استان‌های باقی‌مانده، …
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
آموزش رایگان ویژه کروناویروس برگزار می‌شود
دوره آموزش همگانی کروناویروس با همکاری سازمان نظام پزشکی، جمعیت هلال احمر و انجمن پزشکان عمومی ایران برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
۲۵۰‌هزار نفر آموزش همگانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا را فرا گرفتند
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر از ارایه آموزش پیشگیری و دانستنی‌های ضروری ویروس کرونا به ۲۵۰‌هزار و ۲۲۳ نفر از هموطنان در سراسر کشور خبر داد. احمد سلطانی در گفت وگو با ایرنا افزود: «این دوره آموزشی از دوم تا هشتم اسفند ۹۸ در دوره‌های آموزشی ویژه جامعه پزشکی با شرکت مستقیم ۲۶‌هزار و ۲۹۹ نفر و دوره‌های آموزشی مشترک سازمان نظام‌پزشکی جمهوری اسلامی ایران، جمعیت هلال‌احمر و انجمن پزشکان عمومی ایران با ۲۲۳‌هزار و ۹۲۴ نفر آموزش دیده‌اند.»  او با اشاره به برخی از ویژگی‌های برگزاری این دوره آموزش همگانی ویروس کرونا افزود: «طبق آخرین اطلاعات ارزیابی‌شده دریافتی، این دوره آموزش از نظر تعداد شرکت‌کنندگان …
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
رشته‌هایی با بیشترین قصور پزشکی
معمولاً بیشترین قصور متعلق به رشته‌های دندانپزشکی و زنان و زایمان است. مهدی فروزش، مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران به ایسنا گفت:‌ میزان قصور پزشکی در تهران آمار متفاوتی دارد و نمی‌توان به طور مشخص گفت که یک رشته پزشکی همواره در صدر آمار قصور پزشکی است. طی بررسی‌هایی که انجام می‌شود این مورد طی هر ماه متفاوت است و یک رشته در صدر قرار می‌گیرد؛ اما معمولاً رشته‌های دندانپزشکی و زنان و زایمان در رده‌های اول و دوم قصور پزشکی هستند. پزشکان عمومی نیز گاهی در رده‌های سوم یا چهارم قرار می‌گیرند. از همین جهت نمی‌توان گفت در مدت زمان بازه زمانی یک‌ساله یک رشته در صدر قصور پزشکی قرار داشته چرا که این آمار نوساناتی دارد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
آموزش پیشگیری از شیوع کرونا به 223 هزارنفر
[شهروند] نزدیک به یک ماه شده که در تمام دنیا اصلی‌ترین نگرانی آدم‌ها بیماری‌ای شده که هر روز بر تعداد کشورهایی که با آن ‏دست‌وپنجه نرم می‌کنند، اضافه می‌شود. «کرونا» اسم این بیماری است که حالا دیگر میهمان ایران هم شده است. سازمان‌های درگیر ‏با این بیماری در کشور کم نیستند و در این بین جمعیت هلال‌احمر یکی از نخستین نهادهایی بود که با انتشار اینفوگرافی‌هایی ‏برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری و راه‌اندازی یک دوره آنلاین آموزش همگانی با همکاری سازمان نظام پزشکی و انجمن ‏پزشکان عمومی ایران سعی کرد به مردم درباره کرونا آگاهی بدهد. استفاده از این سامانه آنلاین کار سختی نیست، کافی است ‏به اینترنت متصل شوید، آدرس سایت …
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
بیشترین قصور پزشکی مربوط به چه رشته‌هایی است؟
مدیر‫کل پزشکی قانونی استان تهران با بیان اینکه میزان قصور پزشکی در رشته‌های مختلف دارای نوسان است، گفت: معمولا بیشترین قصور متعلق به رشته‌های دندانپزشکی و زنان و زایمان است.به گزارش ایسنا، مهدی فروزش اظهار کرد:‌ میزان قصور پزشکی در تهران آمار متفاوتی دارد و نمی‌توان به طور مشخص گفت که یک رشته پزشکی همواره در صدر آمار قصور پزشکی است. طی بررسی‌هایی که انجام می‌شود این مورد طی هر ماه متفاوت است و یک رشته در صدر قرار می‌گیرد. وی ادامه داد: اما معمولا رشته‌های دندانپزشکی و زنان و زایمان در رده‌های اول و دوم قصور پزشکی هستند. پزشکان عمومی نیز گاهی در رده‌های سوم یا چهارم قرار می‌گیرند. از همین جهت نمی‌توان گفت در مدت زمان بازه زمانی یکساله یک رشته در صدر قصور پزشکی قرار داشته چرا که این آمار نوساناتی …
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / دانشگاه علوم پزشکی / دیوان محاسبات / زیبایی / سیل / لیزر
کار تزریق‌های زیبایی به آرایشگاه‌ها کشیده شده است
مرکزی|ریییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: طبق دستور دیوان محاسبات کشور انجام خدمات زیبایی توسط پزشکان عمومی مانع ندارد،
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
آموزش همگانی ویروس کرونا: پیشگیری و دانستنی‌های ضروری
دوره‌ی آموزشی آنلاین پیشگیری و دانستنی‌های ضروری ویروس کرونا با همکاری جمعیت هلال احمر و انجمن پزشکان عمومی ایران زیر نظر سازمان نظام پزشکی تهیه شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
آموزش آنلاین ‏ برای مقابله با کرونا ‏
   [ملیحه محمودخواه] این روزها شاید بیشترین بحثی که در کانال‌ها و شبکه‌های مجازی با آن روبه‌رو می‌شوید،  بحث ویروس ‏کرونا باشد که البته در کنار مباحث علمی که در مورد این بیماری مطرح است موجی از ترس و نگرانی را هم در بین مردم ایجاد ‏کرده است. اما هلال‌احمر در مورد روشنگری این بیماری در صحنه حضور فعال داشته و مردم را تنها نگذاشته است. به جز ‏مباحث علمی که هلال‌احمر هر روز به صورت اینفوگرافی در چند روز گذشته در مورد کرونا منتشر کرده است، بحث آموزش ‏آنلاین  پیشگیری از کرونا نیز جدیدترین برنامه‌ای است که هلال‌احمر آن را اجرا کرده است. سیستم کامپیوتر و ‏موبایل‌تان را به اینترنت وصل و به سایت آموزش هلال‌احمر مراجعه …
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
برگزاری دوره آنلاین آموزش مقابله با ویروس کرونا با همکاری هلال‌احمر و سازمان نظام‌پزشکی
سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران با همکاری جمعیت هلال احمر و انجمن پزشکان عمومی ایران، دوره اختصاصی آموزش همگانی آشنایی و مقابله با ویروس کرونا را به شکل آنلاین و رایگان ویژه عموم مردم برگزار می کند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / ایران / جامعه / درمان / دستگاه قضایی / سلامت
شکایت از عامل هاریسون‌سوزی
رییس انجمن پزشکان عمومی ایران از پیگیری حقوقی و شکایت این انجمن از عامل کتاب‌سوزی اخیر خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۱
شکایت انجمن پزشکان عمومی ایران از عامل آتش زدن هاریسون
رئیس انجمن پزشکان عمومی ایران از پیگیری حقوقی و شکایت این انجمن از عامل کتاب‌سوزی اخیر خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۴
کارتخوان در مطب ها الزامی است
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، از انجام کار کارشناسی برای تعیین تعرفه های خدمات پزشکی سال ۹۹ خبر داد و گفت: پیشنهاد ما برای تعرفه پزشکان عمومی شهر تهران، ۴۷ هزار و ۵۰۰ تومان است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / سلامت روان / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / افسردگی
برنامه آموزش پزشکان عمومی برای درمان اختلالات روانی ابلاغ شد
تهران - ایرنا - رئیس مرکز سلامت روانی و اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برنامه آموزش درمان اختلالات روانی برای پزشکان عمومی ابلاغ شد و اغلب افراد دچار مشکلات روانی می‌توانند برای درمان به پزشکان عمومی مراجعه کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / رییس سازمان پزشکی قانونی کشور
«دندان‌پزشکی» و «زنان و زایمان» در صدر بیشترین شکایات قصور پزشکی
رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به رشته‌های دارای بیشترین شکایت در هشت ماهه امسال، گفت: بر اساس آمارهای موجود، بیشترین تعداد شکایات قصور به ترتیب مربوط به رشته‌های دندان‌پزشکی با ۶۶۲، زنان و زایمان با ۵۱۹، جراحی عمومی با ۴۴۷، جراحی ارتوپدی با ۳۲۷، پزشکان عمومی با ۲۹۲، گوش حلق و بینی با ۲۲۸ و پرستاری با ۲۱۴ بوده است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی / تعرفه های پزشکی
پیشنهاد ویزیت ۴۷۵۰۰تومانی پزشکان عمومی در پایتخت
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، از پیشنهاد نرخ ویزیت ۴۷ هزار و ۵۰۰ تومانی برای پزشکان عمومی در شهر تهران خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / استانی-اجتماعی / فرار مالیاتی پزشکان / پزشکان عمومی / آمار پزشکان عمومی
صنف پزشکی کمترین فرار مالیاتی را دارد
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، جامعه پزشکی را جزء متعهدترین اقشار جامعه برشمرد و گفت: کمترین فرار مالیاتی و قانونی مربوط به صنف پزشکی است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۵
نیاز قصور پزشکی به نگاهی دوباره
گروه جامعه: «هر چه بگندد نمکش می‌زنند، وای به روزی که بگندد نمک»؛ از جمله مصادیق این ضرب‌المثل مشهور ایرانی شاید یکی هم مسئله «قصور پزشکی» باشد؛ جایی که بیمار به نیت درمان و شفا نزد پزشکی رفته، به دانش، تجربه و تشخیص و درمان او اعتماد کرده و امید بسته، اما با اشتباه یا قصور، سلامتی‌اش و حتی زندگی‌اش را از دست داده است. شاید انسان جایز‏الخطا یا به تعبیری ممکن‏الخطا باشد، اما پزشکی عرصه‌ای است که خطا و قصور در آن، هزینه گرانی دارد؛ هزینه‌ای به گرانی زندگی!جان، جان است. فرقی نمی‌کند عباس کیارستمی مشهور باشی، رضا رستمی روزنامه‌نگار باشی یا یک شهروند ناشناس. با این حال برخی نام‌ها همیشه باعث مطرح‏شدن هر‏چه بیشتر رویدادهای پیرامون‏شان می‌شوند.درگذشت عباس کیارستمی و رضا رستمی، که با پیگیری خانواده‌های‏شان …
۱۳۹۸/۰۹/۱۴
آفتاب یزد گزارش می‌دهد
پرونده‌های قصور پزشکی ۸.۴ درصد رشد داشته استآفتاب یزد- گروه اجتماعی: خطای پزشکی از جمله خطاهایی است که با توجه به ابعاد آن می‌تواند خسارات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. این در حالی است که درسال‌های اخیر با خطاهای پزشکی زیادی روبه رو بوده‌ایم. پیش از این عباس مسجدی آرانی رئیس سازمان پزشکی قانونی گفته بود: «دندانپزشکی، جراحی عمومی و جراحی زنان در صدر پرونده‌های شکایت قصور پزشکی کشور است.»این در حالی است که روز گذشته سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد در هفت ماهه سال جاری تعداد پرونده‌های قصور پزشکی ۸.۴ درصد افزایش یافته است و این موضوع نگران‌کننده به نظر می‌رسد.بر اساس اعلام سازمان پزشکی قانونی طی هفت ماهه امسال از کل پرونده‌های قصور پزشکی نوبت اول مورد بررسی در پزشکی قانونی یک‌هزار و ۹۳۱مورد تبرئه …
۱۳۹۸/۰۹/۱۰
نماینده مجلس: مردم تحمل فشار اقتصادی بیشتر را ندارند
شفقنا- عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: اگر قرار است تعرفه‌ پزشکان عمومی افزایش یابد، باید به میزانی باشد که به مردم فشار وارد نشود و بیمه‌ها هزینه واقعی‌شدن تعرفه‌ها را پرداخت کنند. خانه ملت نوشت: همایون هاشمی، در مورد احتمال دو برابر شدن تعرفه پزشکان عمومی گفت که نمی‌توان در مورد میزان تعرفه پزشکان اظهارنظر کرد زیرا نیازمند کار کارشناسی است […]
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / شکایت از پزشکان
ارجاع ۶۴ مورد شکایت از پزشکان در قرچک به حوزه نظام پزشکی تاکنون
رئیس نظام پزشکی شهرستان قرچک گفت: تاکنون ۶۴ مورد شکایت از پزشکان به حوزه نظام پزشکی ارجاع شده است که عمده شکایت‌های صورت در حوزه دندانپزشکی بوده و پزشکان عمومی بوده است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / استانی-اجتماعی / بیمارستان / زنجان / آنتی بیوتیک
روند نزولی آنتی‌بیوتیک‌ها در تجویز پزشکان عمومی زنجان
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: بر اساس شاخص‌های تجویز پزشکان عمومی استان زنجان از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۷، روند مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها نزولی بوده و از ۵۲ درصد به ۳۸ درصد در سال ۲۰۱۷ رسیده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / سلامت / کرمان / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / بهداشت و سلامت
مراکز غیرمجاز زیبایی چالشی برای حوزه پزشکی
جیرفت - ایرنا - این روزها ورود غیرمجاز آرایشگران و پزشکان عمومی به عرصه زیبایی صورت و تبلیغات گسترده آنها در فضای مجازی و حقیقی که مشکلاتی را برای برخی افراد جامعه ایجاد کرده به چالشی جدی برای حوزه پزشکی تبدیل شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۷ / وزارت بهداشت / جراحی زیبایی / پزشک عمومی / سازمان نظام پزشکی
پزشکان عمومی می‌توانند درمان‌های زیبایی انجام دهند؟
معاون حقوقی و پارلمانی وزارت بهداشت با اشاره به قوانین تاسیس کلینیک‌های زیبایی، درباره فعالیت پزشکان عمومی در زمینه جراحی‌های زیبایی، گفت: کمیسیون مشترکی در وزارت بهداشت در حال تعیین مصادیق فعالیت‌های پزشکان عمومی در کلینیک‌های زیبایی است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / سازمان نظام پزشکی / تعرفه های پزشکی / پزشکان عمومی
تعیین تعرفه پزشکان عمومی به شیوه پرسشنامه ای/استخراج نتایج تا نیمه آبان
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی، به تشریح جزئیات برنامه ای برای تعیین تعرفه ویزیت پزشکان عمومی کشور، پرداخت.
۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / دندان پزشکی / طراحی لبخند / دندانپزشکی زیبایی
بازار فروش لبخند
اینک دندان‌پزشکان عمومی به کلید بازار فروش لبخند دست یافته‌اند و سهم خود را از این بازار طلب می‌کنند. در سال‌های اخیر، دندان‌پزشکان برای معرفی خود در بازار پرسود لبخند روانه شبکه‌های اجتماعی شده‌اند. به دلیل اتکای تجارت لبخند بر جذابیت‌های دیداری، شبکه اجتماعی اینستاگرام پرطرفدارترین ویترین آرایشگران دندان شده است. در این شبکه اجتماعی همه‌چیز برای یک نمایش باشکوه تک‌نفره مهیاست.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷
جایگاه کم‌رنگ پزشک عمومی در طرح تحول سلامت
پوپک قاسمی | اردبیل- خبرنگار: تامین سلامت جامعه نیازمند برنامه‌های همه‌جانبه‌نگر است تا در توزیع امکانات و وظایف درست عمل شود. در استان اردبیل که کمبود پزشک متخصص به شدت احساس می‌شود، مراجعه بدون ارجاع به پزشک متخصص باعث شلوغی مطب پزشکان متخصص شده است تا حدی که نوبت ویزیت چند ماه، اتفاقی عادی محسوب می‌شود.  این در حالی است که پزشکان عمومی چند صباحی است سرشان خلوت شده است. با وجود این‌که جمعیت این پزشکان بیش از یک‌سوم جامعه پزشکان را تشکیل می‌دهد، در طرح تحول سلامت جایگاه خاصی برای این پزشکان …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •