چهارشنبه, ۲۲ مرداد, ۱۳۹۹ / 12 August, 2020
پسماند
شروع طرح کاپ در شهرک والفجر
۱۴ ساعت قبل
شروع طرح کاپ در شهرک والفجر
همشهری آنلاین- زینب زینال زاده: اجرای طرح «کاپ» با هدف کاهش پسماند پس از فراهم شدن زیرساخت ها در شهرک والفجر منطقه ۶ عملیاتی شد.مراسم شروع اجرای این طرح با حضور«هایده شیرزادی»مادر محیط زیست ایران، «تورج فرهادی» شهردار منطقه، «فرزاد کلانتری»مشاور مدیریت پسماند و «علی رضا علی بخشی» معاون امور شهری و محیط زیست شهردار منطقه برگزار شد. عکاس: حسین تهرانی
زباله‌ نفس دریای خزر را به شماره انداخته است
۲۶ ساعت قبل / زباله / دریای خزر / دفع پسماند / شیرابه / آلودگی محیط زیستی / روز دریای خزر
زباله‌ نفس دریای خزر را به شماره انداخته است
دریای خزر بزرگ‌ترین دریاچه دنیا است که در شمال ایران و در امتداد سه استان گیلان، مازندران و گلستان قرار دارد اما کافی است چند قدم در ساحل این دریا قدم بزنید تا با زباله‌ها و ماهی‌هایی که بر ساحل این دریا خشک شده‌اند مواجه شوید. یک کارشناس محیط زیست می‌گوید: در برخی شهرهای شمال کشور محل دفع زباله در ساحل دریای خزر قرار دارد و شیرآبه آن‌ها به‌صورت مستقیم وارد دریا می‌شود.
۲۷ ساعت قبل
شناسایی ۲۰۰ کانون تجمع زباله‌گردهای پایتخت
صدرالدین علیپور، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: ۲۰۰ نقطه از سوی سازمان مدیریت پسماند به عنوان محل تجمع و داد و ستد عوامل تفکیک غیرمجاز شناسایی و به نیروی انتظامی معرفی شد. مطابق قانون مدیریت پسماند تخلیه، نگهداری، جمع آوری و دفع پسماند شهری تخلف محسوب می‌شود و با توجه به ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها و مواد ۱۶، ۱۹ و ۲۰ قانون مدیریت پسماند، مامورین شهرداری باید با موارد تخلف به همراه مامورین قانون (نیروی انتظامی) برخورد کنند.
۲۷ ساعت قبل
افزایش تماس‌های مردمی درباره کودکان زباله‌گرد
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران از مردم خواست که در مقابل زباله‌گردی کودکان ساکت نمانند و موضوع را به سامانه ۱۳۷ اطلاع دهند.به گزارش ایسنا، محمدرضا جوادی‌یگانه درمورد سرانجام ابلاغیه شهردار تهران درباره ممنوعیت زباله‌گردی کودکان در تهران گفت: شهردار تهران در راستای ممنوعیت کار کودکان بخشنامه‌ای را به مناطق ۲۲گانه، حراست و بازرسی شهرداری ابلاغ کردند که براساس آن استفاده از کودکان در زباله-گردی ممنوع بود.وی با بیان این که زباله‌گردی برای کودکان یکی از نامناسب‌ترین شیوه‌های کار کودک است، تصریح کرد: مناطق شهرداری تهران برای تفکیک پسماند با پیمانکاران قرارداد می‌بندند و معمولا این پیمانکاران نیز از افراد خاصی استفاده می‌کنند که در میان آنها ممکن است کودکان نیز وجود داشته باشند و به همین دلیل …
کاهش  ۱۳۰ سانتیمتری تراز آب دریای خزر/ مدیریت پسماندهای شمال کشور در مرز بحران است
۳۸ ساعت قبل / روز دریای خزر / سازمان محیط زیست ایران / وزارت کشور / شیرابه / دفع پسماند
کاهش ۱۳۰ سانتیمتری تراز آب دریای خزر/ مدیریت پسماندهای شمال کشور در مرز بحران است
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست می‌گوید که تراز آبی دریای خزر ۱۳۰ سانتیمتر طی ۲۵ سال گذشته کاهش پیدا کرده است علاوه بر این مدیریت پسماندها در شمال کشور در مرز بحران است و این معضل جدی محیط زیست دریای خزر است.
شناسایی ۲۰۰ کانون تجمع زباله‌گردهای پایتخت/ پدیده "زباله گردی" دارای عواقب داخلی و بین‌المللی است
۳۹ ساعت قبل / اجتماعی و اقتصادی / پایتخت / زباله / فرمانده نیروی انتظامی / مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران
شناسایی ۲۰۰ کانون تجمع زباله‌گردهای پایتخت/ پدیده "زباله گردی" دارای عواقب داخلی و بین‌المللی است
ایلنا: روز گذشته جلسه ای با حضور سردار حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ و صدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با هدف بررسی همه…
آیین‌نامه تعیین فهرست و عوارض کالاهایی تولیدکننده پسماند مخرب محیط زیست تصویب شد
۲ روز قبل
آیین‌نامه تعیین فهرست و عوارض کالاهایی تولیدکننده پسماند مخرب محیط زیست تصویب شد
ایلنا: هیئت وزیران آیین نامه اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، درخصوص تعیین فهرست و میزان عوارض تا سقف یک درصد کالاهایی که مصرف آن‌ها منجر به تولید پسماند مخرب…
۴٨ درصد بوی مسیر فرودگاه امام، مربوط به دامداری‌هاست
۳ روز قبل
۴٨ درصد بوی مسیر فرودگاه امام، مربوط به دامداری‌هاست
مطالعات یک تیم دانشگاهی از دانشگاه شهید بهشتی در سال ۹۷ درخصوص تعیین سهم منابع مولد آلودگی بو در مسیر فرودگاه امام خمینی نشان می‌دهد سهم مرکز دفن پسماند آرادکوه در میزان این نوع آلایندگی حدود ۲۰ درصد است. به گزارش همشهری، مطالعات انجام شده از آن حکایت می‌کند که بیش از ۹۸کانون آلایندگی در این مسیر وجود دارد. در این میان مجتمع‌های دامداری و دامپروری با سهم ۴٨ درصدی بیشترین سهم را در انتشار بو به‌خود اختصاص داده‌اند. این اندازه‌گیری‌ها براساس مدل‌سازی، نقشه پخش و پراکندگی بو به‌صورت مجزا از هر کدام …
۳ روز قبل
ماسک و دستکش، زباله خشک نیستند
دفع زباله‌های‌تر و خشک تهران پس از انتشار بیماری کرونا با حساسیت بیشتری روبه‌رو شده است زیرا می‌تواند به عاملی برای گسترش بیشتر این بیماری تبدیل شود. به گزارش همشهری، مدیر تفکیک در مبدأ سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در همین زمینه به شهروندان توصیه کرد تا زباله‌هایی مانند ماسک و دستکش را در زباله‌های‌ تر قرار دهند، چراکه جزو زباله‌های خشک نیستند. به همین دلیل توصیه شده که شهروندان بعد از مصرف ماسک و دستکش حتما آنها را در زباله‌های ‌تر قرار دهند تا باعث آلودگی نشوند. فرزاد کلانتری با اشاره به …
۳ روز قبل
پایان تخلیه پسماند در تالاب شادگان
  [ مهتاب جودکی ] سی ‌سال است که پسماند آبادان را در دل تالاب خالی می‌کنند؛ هر روز 150 تا ‏‏220 تن. کم نیست. اکنون وسعتی بزرگ‌تر از 100 هکتار در تالاب بین‌المللی شادگان، آلوده زباله ‏است، ماهی‌هایش یا مرده‌اند یا مریض، آبی اگر هست، چرکین است و زباله‌ها همه‌جا پراکنده. پای ‏تالاب سال‌هاست به فهرست قرمز مونترو باز شده و بعد از این همه، بعید نبود که کار به خروج تالاب ‏از کنوانسیون رامسر بکشد. یک ماه پیش مدیرکل محیط‌زیست خوزستان حرف خروج از ‏کنوانسیون را پیش کشید و گفت: «به دلیل تخلیه پسماندهای شهری آبادان، مقرر شده بود ‏تالاب شادگان از فهرست کنوانسیون رامسر خارج شود. از طریق وزارت امور خارجه پیگیری‌های …
سهم دامداری‌ها در انتشار بوی نامطبوع تهران بیشتر از آرادکوه است
۳ روز قبل / بوی نامطبوع / آرادکوه / شینا انصاری / اداره کل محیط زیست شهرداری تهران / شیرابه / مدیریت پسماند
سهم دامداری‌ها در انتشار بوی نامطبوع تهران بیشتر از آرادکوه است
مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران گفت: سهم مرکز دفن پسماند آرادکوه در انتشار بوی نامطبوع در تهران حدود ۲۰ درصد و سهم مجتمع های دامداری و دامپروری ۴۷ درصد برآورد شده است.
تولید زباله عفونی در تهران به روزی ۱۱۰ تن رسید
۵ روز قبل / زباله / تولید زباله / ویروس کرونا / شهرداری تهران
تولید زباله عفونی در تهران به روزی ۱۱۰ تن رسید
مهر نوشت: یک کارشناس پسماند با اشاره به اینکه در دوران شیوع کرونا حجم پسماندهای تهران به حدود ۱۱۰ تن در روز رسیده است، گفت: کرونا تمام می شود اما ماسک ها و دستکش های پلاستیکی باقی می مانند.
جلوگیری از آلودگی آب و خاک تبریز با  ایجاد بزرگترین مرکز دفن پسماند
۵ روز قبل / استانی-اجتماعی / پسماند / سازمان مدیریت پسماند / پسماند ویژه / شهرداری تبریز / شهردار تبریز
جلوگیری از آلودگی آب و خاک تبریز با ایجاد بزرگترین مرکز دفن پسماند
شهردار تبریز گفت: با ایجاد مرکز دفن پسماند ویژه کشور در تبریز و مدیریت علمی پسماندهای شهری ، می توانیم از بروز خطرات زیست محیطی و آلودگی خاک و آب شهرمان جلوگیری کنیم.
اجرای اولین مرکز دفن بهداشتی پسماند ویژه کشور در تبریز
۵ روز قبل / استانی-اجتماعی / سازمان مدیریت پسماند / پسماند ویژه / شهرداری تبریز
اجرای اولین مرکز دفن بهداشتی پسماند ویژه کشور در تبریز
با حضور فرماندار تبریز، مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی و شهردار تبریز بازدیدی از پروژه مرکز دفن بهداشتی پسماند ویژه تبریز انجام شد.
کرونا می رود اما ماسک و دستکش ها باقی می مانند
۵ روز قبل / شیوع کرونا / مدیریت پسماند / ماسک طبی / دستکش
کرونا می رود اما ماسک و دستکش ها باقی می مانند
یک کارشناس پسماند با اشاره به اینکه در دوران شیوع کرونا حجم پسماندهای تهران به حدود ۱۱۰ تن در روز رسیده است، گفت: کرونا تمام می شود اما ماسک ها و دستکش های پلاستیکی باقی می مانند.
مرکز دفن بهداشتی پسماند تبریز تا یک سال به بهره برداری می‌رسد
۵ روز قبل / استانی-اجتماعی / سازمان مدیریت پسماند / مدیریت شهری / شهرداری تبریز / مرکز دفع پسماند / شهر تبریز
مرکز دفن بهداشتی پسماند تبریز تا یک سال به بهره برداری می‌رسد
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز از اتمام و بهره برداری از مرکز دفن پسماند تبریز به عنوان بزرگترین پروژه زیست محیطی کشور طی مدت یک سال خبر داد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
راه‌اندازی بورس پسماند ضروری است
رئیس اتحادیه صنایع بازیافت ایران با بیان اینکه براساس اطلاعات گروه‌های دانشگاهی تنها یک تا دو درصد پسماندهای ارزشمند کشور در واحدهای صنعتی مجاز بازیافت می‌شود، راه حل ساماندهی بازار پسماند را راه‌اندازی سامانه ملی پسماند دانست.سید توحید صدرنژاد با بیان اینکه در قانون مدیریت پسماند توجهی به مردم، مشارکت شهروندان و نهادهای مردمی نشده است، اظهار کرد: ذائقه دولتی نگارندگان این قانون، موجب شده که بدون توجه به نقش اساسی مردم در مدیریت و بازیافت پسماند، مسئولیت‌ها بین نهادهای اجرایی به نحوی تقسیم شود که مسابقه بر سر رسیدن به بیشترین منافع اقتصادی و کمترین هزینه و دردسر برایشان باشد. در چنین شرایطی اگر تمام کشور، شهرداری و تمام دارایی کشور منابع مالی شهرداری شود، مشکل پسماند حل نخواهد شد.به گزارش ایسنا، …
تعطیلی مرکز دفن زباله های گندک در صورت عدم دفع صحیح
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / مدیریت پسماند / سد ماملو / اداره کل محیط زیست استان تهران / سعید محمودی
تعطیلی مرکز دفن زباله های گندک در صورت عدم دفع صحیح
محمودی گفت: مرکز دفن زباله های گندک به دلیل همجواری با حوزه آبریز سد ماملو دارای حساسیت های خاص محیط زیستی است که در صورت عدم انجام کامل تعهدات و دفع صحیح، فعالیت این مرکز متوقف می شود.
ممانعت از ورود برخی از واحدهای صنعتی استان البرز به تهران
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / اداره کل محیط زیست استان تهران / استانداری تهران / مرکز دفع پسماند
ممانعت از ورود برخی از واحدهای صنعتی استان البرز به تهران
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: مرکز دفن زباله های گندک در شهرستان دماوند به دلیل همجواری با حوزه آبریز سد ماملو دارای حساسیت های خاص محیط زیستی است که در صورت عدم انجام کامل تعهدات و دفع صحیح، فعالیت این مرکز متوقف و پیگیری های قانونی مربوطه هم انجام می شود.
بازاری داخلی با ارزش ۱۰ میلیارد دلار و یک میلیون و ۲۰۰ هزار موقعیت شغلی!
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
بازاری داخلی با ارزش ۱۰ میلیارد دلار و یک میلیون و ۲۰۰ هزار موقعیت شغلی!
رییس اتحادیه صنایع بازیافت ایران گفت: بر اساس اطلاعات گروه‌های دانشگاهی تنها یک تا دو درصد پسماندهای ارزشمند کشور در واحدهای صنعتی مجاز بازیافت می‌شود، راه حل ساماندهی بازار پسماند راه‌اندازی سامانه ملی پسماند است.
عوارض کسب هم مشمول بخشودگی شد | مودیان تا ۳۱ مرداد فرصت دارند
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
عوارض کسب هم مشمول بخشودگی شد | مودیان تا ۳۱ مرداد فرصت دارند
آخرین مهلت بهره‌مندی از جوایز خوش‌حسابی پرداخت عوارض کسب و پیشه، عوارض خودرو، عوارض نوسازی و بهای خدمات مدیریت پسماند شهرداری تهران ۳۱ مرداد ماه اعلام شد.
انفجارهای کنترل شده در مرکز دفن تبریز
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / استانی-اجتماعی / انفجار / مدیریت پسماند شهری / شهر تبریز / شهرداری تبریز / شورای شهر تبریز
انفجارهای کنترل شده در مرکز دفن تبریز
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز از انفجارهای کنترل شده در مرکز دفن پسماند تبریز در تاریخ ۱۵ مرداد ماه خبر داد.
اولین هایپرمارکت پسماند خشک کشور افتتاح شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
اولین هایپرمارکت پسماند خشک کشور افتتاح شد
شهردار منطقه ۱۹ تهران با اشاره به افتتاح اولین هایپرمارکت پسماند خشک کشور در جنوب پایتخت گفت: در این فروشگاه امکان دریافت پسماندهای الکترونیکی شهروندان نیز فراهم شده است.
تمرکز بر مدیریت پسماند، زمینه‌ساز تحقق اهداف دانشگاه سبز
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / دانشگاه هنر / دانشگاه سبز / پسماند
تمرکز بر مدیریت پسماند، زمینه‌ساز تحقق اهداف دانشگاه سبز
دبیر کمیته فرهنگی و آموزشی شورای سبز دانشگاه هنر گفت: مدیریت پسماند یکی از رئوس اصلی مدیریت دانشگاه سبز است و تمرکز بر روی این مسئله طیف گسترده‌ای از اهداف مهم دانشگاه سبز را محقق می‌سازد.
ایجاد ۱۰ میلیارد دلار ارزش افزوده با شفاف‌سازی بازار پسماند
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / بازیافت / پسماند
ایجاد ۱۰ میلیارد دلار ارزش افزوده با شفاف‌سازی بازار پسماند
رییس اتحادیه صنایع بازیافت ایران با بیان اینکه براساس اطلاعات گروه‌های دانشگاهی تنها یک تا دو درصد پسماندهای ارزشمند کشور در واحدهای صنعتی مجاز بازیافت می‌شود، راه حل ساماندهی بازار پسماند را راه‌اندازی سامانه ملی پسماند دانست.
بی‌خطرسازی پسماندهای بیمارستانی ایلام در اصفهان
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / منطقه ایلام / غلامرضا ابدالی / پسماند بیمارستانی
بی‌خطرسازی پسماندهای بیمارستانی ایلام در اصفهان
مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: ۳۷۷۰ کیلوگرم پسماند دارویی و شیمیایی بیمارستانی ایلام جهت بی‌خطرسازی به مقصد اصفهان بارگیری و انتقال داده شد.
گشت‌های کنترلی آتش زدن کاه و کلش در مازندران تشدید شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / آتش سوزی / مدیریت پسماند / مازندران / برنج
گشت‌های کنترلی آتش زدن کاه و کلش در مازندران تشدید شد
ساری - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از تشدید فعالیت گشت‌های شبانه روزی برای برخورد با متخلفان آتش زدن کاه وکلش مزارع خبر داد و گفت : شالیکارانی که به تذکرات ماموران محیط زیست و کارشناسان مراکز خدمات کشاورزی بی توجهی کنند ، به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.
جدا بودن سلول پسماندهای کرونایی در جایگاه زباله خرم‌دره
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / استانی-شهرستانها / زنجان / پسماند کرونا / همه_باهم_علیه_کرونا / خرم‌دره
جدا بودن سلول پسماندهای کرونایی در جایگاه زباله خرم‌دره
رئیس اداره محیط زیست خرم‌دره گفت: پسماندهای کرونایی، سلول و پارتیشن جدایی در جایگاه زباله دارند.
ضرورت توقف فرایند بازیافت در دوران شیوع کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / بازیافت زباله / کروناویروس
ضرورت توقف فرایند بازیافت در دوران شیوع کرونا
دبیر شبکه‌های مردم نهاد محیط زیست و منابع طبیعی کشور ضمن بیان اینکه تجربه جهانی در مواجهه با بیماری‌های همه‌گیر نشان می‌دهد که کشورهایی که امکانات و زیرساخت‌های بهتر و بیشتری نسبت به ما داشته‌اند ممنوعیت‌هایی در حوزه مدیریت پسماند ایجاد کرده‌اند، گفت: توصیه می‌شود که برای به حداقل رساندن آثار شیوع ویروس کرونا کل فرایند بازیافت به هر شکل و با هر نوع پروتکلی متوقف شود.
ایرانی‌ها هر سه روز یک‌بار به‌اندازه وزن برج میلاد زباله تولید می‌کنند
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
ایرانی‌ها هر سه روز یک‌بار به‌اندازه وزن برج میلاد زباله تولید می‌کنند
معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، اعلام کرد پسماندی که هر سه روز یک‌بار ایرانی‌ها تولید می‌کنند، به‌اندازه‌ی وزن برج میلاد است
مراکز درمانی بهای خدمات جمع‌آوری پسماند پزشکی را پرداخت نمی‎‌کنند
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / استانی-اجتماعی / سازمان مدیریت پسماند / پسماند پزشکی / شهرداری مشهد / بازیافت
مراکز درمانی بهای خدمات جمع‌آوری پسماند پزشکی را پرداخت نمی‎‌کنند
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: متاسفانه شاهد عدم قبول مسئولیت قانونی پسماند پزشکی توسط تولیدکننده و عدم پرداخت بهای خدمات انجام این فعالیت به شهرداری هستیم.
توزیع مخازن پسماند خشک در سازمان ها و مجتمع های مسکونی در منطقه 4
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / محیط زیست / آموزش / خدمات شهری / مجتمع‌های مسکونی / مخازن زباله خشک
توزیع مخازن پسماند خشک در سازمان ها و مجتمع های مسکونی در منطقه 4
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 تهران از توزیع مخازن پسماند خشک در ادارات، سازمان ها و مجتمع های مسکونی خبر داد و گفت: آموزش تفیک زباله ها از مبدا و آموزش شهروندان از مهمترین اقدامات منطقه 4 در ادارات، سازمان ها و مجتمع های مسکونی است.
مخازن رنگی پسماند خشک و‌ تر به خانه‌ها می‌آید
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
مخازن رنگی پسماند خشک و‌ تر به خانه‌ها می‌آید
محمود مولایی- خبر‌نگار با حذف مخازن 1100لیتری پسماند از سطح شهر تهران و جایگزین کردن مخازن جدید به‌نظر می‌رسد گام‌های بزرگی در مدیریت پسماند پایتخت برداشته شود. به‌گزارش همشهری، در نیمه سوم خرداد ماه سرانجام اجرای پایلوت طرح کاپ (کاهش پسماند) در 4منطقه‌6، 16، 21و 22انجام شد. به این ترتیب در برخی از نقاط این مناطق، مخازن فعلی زباله جمع‌آوری شد و به موازات آن مخازن‌تر و خشک رنگی جدید به برخی مراکز مانند ساختمان‌های بلند مرتبه، میادین میوه و تره‌بار و شهروند رفتند تا زباله‌ها بدون اینکه در مخازن …
محل دپوی پسماندهای شهر قائمیه پاکسازی شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / زباله / پسماند / شهرستان کوه چنار
محل دپوی پسماندهای شهر قائمیه پاکسازی شد
شیراز - یک روز پس از انتشار گزارش چند رسانه ای خبرگزاری مهر درباره دپو و آتش زدن پسماندهای شهر قائمیه در طبیعت اطراف شهر، محل جمع آوری زباله ها پاکسازی شد.
حجم گسترده‌ای از پسماند و نخاله ساختمانی در گود آبعلی تخلیه می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
حجم گسترده‌ای از پسماند و نخاله ساختمانی در گود آبعلی تخلیه می‌شود
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: حجم بسیار زیاد نخاله‌های ساختمانی و پسماندهای عمرانی تهران در گود آبعلی تخلیه می‌شود، باید الزامات محیط زیستی به طور کامل و دقیق رعایت شود.
اسناد ویکی لیکس / شهریور ۱۳۸۲؛ پوتین به برلوسکونی: در مقایسه با گذشته، نگرانی بیشتری درمورد اهداف برنامه اتمی ایران دارم / می‌خواهم تهران را وادار کنم که پسماند سوخت هسته‌ای را به روسیه برگرداند
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
اسناد ویکی لیکس / شهریور ۱۳۸۲؛ پوتین به برلوسکونی: در مقایسه با گذشته، نگرانی بیشتری درمورد اهداف برنامه اتمی ایران دارم / می‌خواهم تهران را وادار کنم که پسماند سوخت هسته‌ای را به روسیه برگرداند
«انتخاب» اسناد ویکی لیکس در رابطه با ایران را که متعلق به سال های ۱۹۷۲ تا ۲۰۰۹ است، را به صورت روزانه و به منظور آگاهی مخاطبان نسبت به تحولات و اتفاقات گذشته، منتشرمی کند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
حریق منطقه مهارلو کنترل شد
مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: با تلاش های انجام شده حریق منطقه مهارلو کنترل شد و به دکل های برق، سایت پسماند و روستا نرسید.
انتقال آرادکوه فقط جابه‌جایی صورت مسئله است
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
انتقال آرادکوه فقط جابه‌جایی صورت مسئله است
مدیرکل محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: باید با پردازش و بازیافت پسماند خانگی، حجم زباله منتقل شده به آراد‌کوه را کم کنیم. شینا انصاری در واکنش به طرح ضرورت انتقال مجتمع آرادکوه به نقطه‌ای دیگر، گفت: انتقال مجتمع دفن زباله از آرادکوه به محلی دیگر، در واقع به این معنی است که با صرف هزینه‌ای زیاد، مشکل را از جای فعلی به نقطه‌ای دیگر منتقل کنیم. وی در گفت‌وگو با همشهری آنلاین با بیان این مطلب اظهار کرد: به‌نظر می‌رسد اگر سیاست‌های مدیریتی در راستای کاهش، پردازش و بازیافت پسماندهای خانگی …
ماجرای انتقال آرادکوه به کجا رسید؟ انتقال مقصرِ بوی بد تهران به عمر این دولت قد می‌دهد؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
ماجرای انتقال آرادکوه به کجا رسید؟ انتقال مقصرِ بوی بد تهران به عمر این دولت قد می‌دهد؟
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با اشاره به حجم گسترده تولید زباله شهر تهران در سایت پسماند آرادکوه، گفت: انتقال این سایت تا پایان فعالیت دولت فعلی بعید است.
وزارت خارجه به طرح کاهش پسماند پیوست
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / مدیریت پسماند / وزارت امور خارجه / سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران
وزارت خارجه به طرح کاهش پسماند پیوست
تهران- ایرنا- وزارت امور خارجه به منظور ترویج فرهنگ کاهش تولید پسماند و تفکیک در مبدا تفاهم‌نامه‌ای با سازمان پسماند شهرداری تهران منعقد کرد و به صورت رسمی به طرح کاهش تولید پسماند موسوم به «کاپ» پیوست.
کاربرد هوش مصنوعی برای تفکیک زباله
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
کاربرد هوش مصنوعی برای تفکیک زباله
یک استارتاپ انگلیسی به نام «گری‌پاروت» (Greyparrot)، یک مدل رایانه‌ای بر مبنای یادگیری ماشینی اختراع کرده است تا بتواند روش‌های مدیریت پسماند و تفکیک زباله را بهبود بخشد. این استارتاپ که در سال2019 تاسیس شده و دفتر مرکزی آن در لندن قرار دارد، از بینش رایانه‌ای و هوش مصنوعی استفاده کرده تا مدیریت پسماند را به‌صورت کارآمدتر و در مراحل مختلفی انجام دهد. به گزارش تک‌کرانچ، «گری‌پاروت» فناوری یادگیری ماشینی را با تصاویری از انواع متفاوت زباله به‌کار گرفته تا یک الگوی رایانه‌ای برای تشخیص شیشه، کاغذ، مقوا، …
هشدار عضو شورای شهر اراک درخصوص وضعیت پسماندهای عفونی
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / استانی-اجتماعی / شورای شهر‌ / پسماندهای عفونی / اراک
هشدار عضو شورای شهر اراک درخصوص وضعیت پسماندهای عفونی
عضو شورای شهر اراک با هشدار دادن نسبت به وضعیت پسماندهای عفومی شهر اراک، گفت: نسبت به فعالیت بخش خصوصی وارد شده به جمع آوری پسماندهای عفونی هشدار می دهم، چراکه این شرکت صداقت لازم را ندارند.
در مدیریت پسماند شهری، اولویت با سلامت مردم است
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / استانی-شهرستانها
در مدیریت پسماند شهری، اولویت با سلامت مردم است
شهردار ساری با مهم برشمردن حفظ محیط زیست تاکید کرد که در مدیریت پسماند شهری، اولویت با سلامت مردم است.
نفس تازه آزادشهری‌ها پس از چند سال
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / استانی-سیاسی / دادگستری گلستان / سایت زباله آزادشهر / آزادشهر
نفس تازه آزادشهری‌ها پس از چند سال
با ورود دستگاه قضایی مشکل چند ساله سایت پسماند زباله آزادشهر برطرف شد.
آخرین وضعیت کارکنان مبتلا به کرونا در سازمان پسماند | مبتلایان از میان عوامل حمل پسماندهای بیمارستانی بودند؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
آخرین وضعیت کارکنان مبتلا به کرونا در سازمان پسماند | مبتلایان از میان عوامل حمل پسماندهای بیمارستانی بودند؟
یک هفته پیش بود که صدرالدین علیپور رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از ابتلای خود و جمعی از کارکنان این سازمان به کرونا خبر داد. آخرین وضعیت مبتلایان و ابتلای جدید در بین عوامل سازمان پسماند اعلام شد.
تخصیص اعتبار ۱۱۹ میلیاردی به بخش پسماند گیلان/ رشد بی رویه قیمت مصالح
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / استانی-اقتصادی / پسماند / پروژه‌های عمرانی
تخصیص اعتبار ۱۱۹ میلیاردی به بخش پسماند گیلان/ رشد بی رویه قیمت مصالح
معاون عمرانی استاندار گیلان، با تاکید بر لزوم تسریع در اجرای پروژه های عمرانی به ویژه در بخش پسماند، خاطرنشان کرد: با تلاش های فراوان استاندار گیلان و مساعدت رئیس سازمان برنامه و بودجه در سال گذشته، بالغ بر ۱۱۹ میلیارد تومان منابع مالی در بخش پسماند سطح استان تخصیص یافت.
اخطار به بیمارستان‌ها درباره مدیریت پسماند‌های پزشکی
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / پسماند پزشکی / محیط زیست
اخطار به بیمارستان‌ها درباره مدیریت پسماند‌های پزشکی
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران با اشاره به اخطاریه‌های صادر شده برای واحد‌های بیمارستانی شهر تهران اظهار کرد: بیشتر این اخطاریه‌ها مربوط به آلودگی ناشی از خروجی سیستم‌های تصفیه فاضلاب آن‌ها و نحوه مدیریت پسماند‌های پزشکی بوده است.
نحوه مدیریت پسماندهای پزشکی از معضلات برخی بیمارستان های تهران
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / پسماند بیمارستانی / اداره کل محیط زیست استان تهران / اخطاریه زیست محیطی
نحوه مدیریت پسماندهای پزشکی از معضلات برخی بیمارستان های تهران
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران با اشاره به اخطاریه‌های صادر شده برای واحدهای بیمارستانی شهر تهران اظهار کرد: بیشتر این اخطاریه ها مربوط به آلودگی‌ ناشی از خروجی سیستم‌های تصفیه فاضلاب آن‌ها و نحوه مدیریت پسماندهای پزشکی بوده است.
بازدید جمعی از نمایندگان مجلس و مسئولان از پروژه‌های شهری تبریز
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
بازدید جمعی از نمایندگان مجلس و مسئولان از پروژه‌های شهری تبریز
سه نفر از نمایندگان حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو، شهردار و اعضای شورای شهر تبریز از پروژه‌های عمرانی شهرداری تبریز شامل "پروژه عتیق، تعریض جاده آناخاتون-اسپیران، طرح مدیریت پسماند شهرداری تبریز، پروژه مسیر هفت کیلومتری پارک پیوند به ایستگاه شماره ۲ تله کابین عینالی و پروژه احداث کانال انقلاب" بازدید کردند.
سرازیر شدن بیش از ۸۰ درصد فاضلاب‌ خانگی به معابر شهری تایباد
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / استانی-شهرستانها / فاضلاب خانگی / شهرداری / تایباد / خبرهای شهرستان تایباد
سرازیر شدن بیش از ۸۰ درصد فاضلاب‌ خانگی به معابر شهری تایباد
رها شدن فاضلاب‌ خانگی در شهرستان مرزی تایباد یکی از مشکلاتی است که از سالیان دور همچنان باقی مانده و هنوز در برخی مناطق شهری همچون گذشته پسماند آشپزخانه، حمام و حیاط به داخل کوچه‌ها و خیابان‌ها رها می‌شود که مشکلات فراوانی را در بردارد.
روزگار کرونا؛ مساله عدالت در زیست‌بوم و جامعه
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / کرونا / مدیریت پسماند / تخریب محیط زیست
روزگار کرونا؛ مساله عدالت در زیست‌بوم و جامعه
تهران- ایرنا- ارتقای سطح دانش، آگاهی و مسوولیت اجتماعی عواملی است که از نگاه «معصومه اشتیاقی» جامعه‌شناس و فعال زیست‌محیطی از طریق آن می‌توان تهدیدهای ناشی از کرونا را به فرصت تبدیل کرد.
اپلیکیشن‌های جمع‌آوری پسماند خشک زمینه‌ساز کاهش کودکان کار
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / کودکان کار / پسماند خشک
اپلیکیشن‌های جمع‌آوری پسماند خشک زمینه‌ساز کاهش کودکان کار
ایلنا: معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند گفت: بهره‌گیری از اپلیکیشن های جمع آوری پسماند خشک، موجب حفظ حداکثری محیط زیست، افزایش مشارکت شهروندان و کاهش…
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
24درصد زباله‌های خشک در شهرکرد قابل بازیافت است
شهرکرد خبرنگار ابتکار : شهردار شهرکرد گفت: ۲۴.۶ درصد زباله‌های خشک قابلیت بازیافت دارند و بخشی از آن را می‌توان به کود‌ کمپوست‌ تبدیل کرد‌. عبدالغنی در بازدید از سایت دفن زباله اظهارداشت: این‌ سایت در اراضی منصوریه شهرکرد می‌باشد که از مجموع ۹۸ هکتار تاکنون ۲۲ هکتار این مجموعه‌ به کار گرفته شده است. وی با بیان اینکه روزانه ۱۵۰ تن زباله در شهرکرد جمع‌آوری و در این محل دفن می‌شود، افزود: عمده زباله ها در دو بخش خانگی و عفونی جمع‌آوری می شوند.شهردار شهرکرد با اشاره به دفن تمامی زباله‌ها بیان کرد: در این سایت هیچ گونه‌ زباله‌ دفن‌ نشده‌‌ای وجود ندارد اما با توجه به اینکه حجم زباله‌ها زیاد است بنابراین‌ جهت حفظ محیط زیست و حفاظت از طبیعت در قالب چهارچوب و براساس دستورالعمل‌های علمی باید بجای دفن سنتی …
۱۳۹۹/۰۵/۰۳
تمدنی قدیمی، آرمیده بر ساحل مدیترانه
[شهروند] یونان کشوری باستانی با قدمتی هزاران‌ساله است و مردم بیش از 7‌هزار‌سال است که در پایتخت این کشور یعنی شهر آتن به‌طور مستمر سکونت دارند. همچنین الفبای یونان باستان، قدیمی‌ترین رسم‌الخطی ا‌ست که همچنان از آن استفاده می‌شود. یونان برای جهانگردان نیز مقصدی جذاب است و به‌طور معمول در این کشور به ازای هر یونانی، دو توریست وجود دارد. طبق این آمار، یونان تنها کشور جهان است که سالانه دوبرابر جمعیت واقعی‎‌اش، توریست جذب می‌کند. 1- در یونان، همه‌ شهروندان بالای 18‌سال موظف‌اند در تمام انتخابات رأی بدهند. در این کشور رأی‌دادن الزامی‌ است و نمی‌توان نسبت به آن بی‌تفاوت بود. 2- واژه «تراژدی» …
دفن ماهانه  ۷۰۰ تن پسماند پزشکی در مشهد
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / استانی-اجتماعی / زباله / دفن زباله / شهرداری مشهد
دفن ماهانه  ۷۰۰ تن پسماند پزشکی در مشهد
به طور متوسط ماهیانه نزدیک به ۷۰۰ تن پسماند پزشکی از بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و مطب‌های پزشکی در سطح شهر، توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد به شیوه بهداشتی دفن می‌شود.
محیط زیست سالم و پاک، پیش نیاز زندگی اجتماعی است
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / استانی-اجتماعی / تالاب انزلی / پسماند / محیط زیست
محیط زیست سالم و پاک، پیش نیاز زندگی اجتماعی است
نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه بازی‌های سیاسی و جناحی در بخش‌های گوناگون آتش ایجاد می‌کند که دود آن به چشم همه می‌رود، گفت: اگر بودجه‌هایی که برای بومگردی هزینه شده، برای احیای محیط زیست صرف می‌شد، قطعا آثار بیشتری در گردشگری خواهد داشت زیرا محیط زیست سالم پیش نیاز زندگی اجتماعی است.
میزان بازیافت پسماندهای عادی در استان تهران فقط 6.6 درصد!
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / صنایع آلاینده
میزان بازیافت پسماندهای عادی در استان تهران فقط 6.6 درصد!
معاون فنی محیط زیست استان تهران با بیان اینکه میزان تولید پسماند خطرناک در تهران 400 تن در روز است، از تولید روزانه 7500 تن پسماند عادی در شهر تهران خبر داد که فقط 500 تن از آن در روز بازیافت می‌شود که معادل 6.6 درصد است.
محیط زیست تهران: صنعت بازیافت کشور در دست دلالان است
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
محیط زیست تهران: صنعت بازیافت کشور در دست دلالان است
رییس اداره محیط زیست انسانی استان تهران ضمن ابراز تاسف نسبت به وضعیت صنعت بازیافت کشور گفت: واقعیت این است که در حال حاضر صنعت بازیافت کشور در دست عده‌ای دلال است که اجازه نمی‌دهند اقدامات مناسبی در زمینه بازیافت پسماند صورت گیرد چراکه به‌نظر می‌رسد سود عده‌ای در این بی‌نظمی است.
آموزش کارکنان شرکت فجر جهاد درخصوص پسماند
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / شرکت حمل و نقل فجر جهاد
آموزش کارکنان شرکت فجر جهاد درخصوص پسماند
آموزش کارکنان شرکت فجر جهاد درخصوص پسماند انجام شد.
گروهی که به انتشار سریع کرونا در بیرجند کمک می‌کنند!
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
گروهی که به انتشار سریع کرونا در بیرجند کمک می‌کنند!
مدیر امور پسماند شهرداری بیرجند با بیان اینکه زباله‌گردها باعث انتقال آلودگی به سطح شهر می‌شوند و در شرایط شیوع کرونا این امر پررنگ‌تر می‌نماید، گفت: شهرداری، توجه جدی به ساماندهی بحث زباله‌گردها و اماکن غیرمجاز جمع‌آوری زباله در شهر بیرجند دارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •