جمعه, ۴ بهمن, ۱۳۹۸ / 24 January, 2020
کمپ ترک اعتیاد
پشیمانی قاتل از شلیک خونین به همسایه
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اجتماعی
پشیمانی قاتل از شلیک خونین به همسایه
مرد معتادی که نمی‌خواست به کمپ ترک اعتیاد منتقل شود به مرد همسایه شلیک کرد و وی را تا یک قدمی پرتگاه مرگ کشاند.
  قاتل  قتل  اعتیاد  اخبار حوادث
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ...
میز خبر
سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر اعلام کرد: شیوع اعتیاد در دانش‌آموزان،  1/2درصد [شهروند]  سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر می‌گوید: «میزان شیوع اعتیاد در جامعه دانش‌آموزی ۲.۱‌درصد است.» امیرعباس لطفی درباره جمع‌آوری معتادان متجاهر هم گفت که این موضوع، با تأکیدات ویژه در تهران همچنان درجریان است. در 9ماهه امسال ۱۵۸‌هزار معتاد متجاهر جمع‌آوری شده است که ‌سال گذشته در همین بازه زمانی تعداد ۱۶۸‌هزار معتاد متجاهر جمع‌آوری شده بود.» لطفی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چند‌درصد معتادان متجاهری که در کمپ‌ها نگهداری می‌شوند، بعد از خارج‌شدن‌شان از کمپ ترک اعتیادشان به تثبیت رسیده است، گفت: «آمار …
از کارتن‌خوابی در دره‌فرحزاد تا ترک‌ اعتیاد به عشق دختر
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ...
از کارتن‌خوابی در دره‌فرحزاد تا ترک‌ اعتیاد به عشق دختر
امیر ۳۰ ساله کارتن‌خوابی است که در طرح پاکسازی دره فرحزاد توسط پلیس دستگیر و مراکز ترک اعتیاد انتقال داده می‌شود. او برعکس سایر معتادین متجاهر، از رفتن به کمپ و آغاز ترک کردنش خوشحال است.
زمان دسترسی معتادان به موادمخدر، کمتر از ۱۰ دقیقه
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اجتماعی
زمان دسترسی معتادان به موادمخدر، کمتر از ۱۰ دقیقه
۱۴ کمپ ترک اعتیاد در استان زنجان وجود دارد که در این اماکن افراد معتاد به مدت ۲۱ روز نگه‌داری می‌شوند و به مراکز سرپایی ارجاع داده می‌شوند.
خواسته ۱۰ ساله‌ای که محقق شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / ...
خواسته ۱۰ ساله‌ای که محقق شد
فرماندار بشرویه گفت: راه‌اندازی کمپ ترک اعتیاد در بشرویه مطالبه ۱۰ ساله مردم بود که با فراهم کردن زیرساخت‌ها و کمک‌های اولیه به زودی در روستای رقه بخش ارسک شهرستان بشرویه افتتاح خواهد شد.
  استانی-اجتماعی  بشرویه
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / ...
دستگیری سارقان ۱۸ میلیاردی خطوط BRT
پلیس سه زن سارق خطوط اتوبوس بی‌آرتی را که ۱۸ میلیارد ریال جیب‌بری کرده بودند، دستگیر کرد.در پی شکایت‌های برخی از شهروندان مبنی بر سرقت اموال‏شان در خطوط اتوبوسرانی BRT و پایش‌های اطلاعاتی توسط کارآگاهان اداره ۱۷ پلیس آگاهی مشخص شد که سارقان سه زن جیب‌بر حرفه‌ای هستند که در خطوط اتوبوس‌های BRT مولوی-خاوران اموال مسافران را سرقت می‌کنند.در همین راستا رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت و تیمی از کارآگاهان که مراقبت‌های ویژه در این محدوده را بر عهده گرفتند چهره آن‌ها را شناسایی کردند و در ادامه نیز محل مخفیگاه متهمان در محدوده اتابک مشخص شد. با حضور ماموران در محل مخفیگاه متهمان طی انجام هماهنگی‌های قضائی هر سه نفر که اعضای یک خانواده بودند با مشخصات مریم ۴۵ ساله، مهری ۳۰ ساله و نسا ۶۰ ساله دستگیر …
کمپ های ترک اعتیاد برای جمع آوری معتادان متجاهر در کشور افزایش ظرفیت یافت
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / ...
کمپ های ترک اعتیاد برای جمع آوری معتادان متجاهر در کشور افزایش ظرفیت یافت
مدیر کل بازرسی و هماهنگی امور استان های ستاد مبارزه با مواد مخدر از افزایش ظرفیت کمپ های ترک اعتیاد برای جمع آوری معتادان متجاهر خبر داد.
  استانی-اجتماعی  معتاد متجاهر  مواد مخدر صنعتی  کمپ ترک اعتیاد
14 کمپ ترک اعتیاد در  ایلام فعال است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / ...
14 کمپ ترک اعتیاد در ایلام فعال است
مدیرکل بهزیستی ایلام از تشدید نظارت بر فعالیت کمپ‌های ترک اعتیاد این استان خبر داد.
  استانی-اجتماعی
پدربرای بالاکشیدن ثروت پسرش، او را دزدید و به کمپ ترک اعتیاد سپرد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / اجتماعی
پدربرای بالاکشیدن ثروت پسرش، او را دزدید و به کمپ ترک اعتیاد سپرد
خراسان نوشت:چندی قبل مادری نگران با حضور در دادسرای امور جنایی تهران از ناپدید شدن پسر جوانش که گرین‌کارت آمریکا دارد خبر داد و در ادامه تیمی از ماموران برای پیدا کردن این جوان گم شده وارد عمل شدند.
  آدم ربایی  ترک اعتیاد  حوادث و اتفاقات عجیب
فعالیت یک هزار و 182 کمپ ترک اعتیاد در کشور
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / اجتماعی
فعالیت یک هزار و 182 کمپ ترک اعتیاد در کشور
مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی کشور گفت: هم اکنون یک هزار و 182 کمپ ترک اعتیاد در کشور فعال است که براساس پروتکل این سازمان باید این مراکز به پزشک، مسئول فنی، روانشناس و مددکار مجهز شود.
ساخت کمپ ترک اعتیاد بانوان در بجنورد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / ...
ساخت کمپ ترک اعتیاد بانوان در بجنورد
کمپ ترک اعتیاد بانوان بجنورد (کمپ ماده 16) به عنوان یکی از مصوبات جلسه کمیته مشترک درمان و مقابله با عرضه مواد مخدر در دانشگاه علوم پزشکی، با همکاری دانشگاه بهزیستی و نیروی انتظامی احداث می شود.
  استانی-شهرستانها
افتتاح ۷۰۰ پروژه عمرانی برای محرومیت‌زدایی توسط سپاه تهران
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / فیلم
افتتاح ۷۰۰ پروژه عمرانی برای محرومیت‌زدایی توسط سپاه تهران
ایجاد کمپ و مرکز ترک اعتیاد و کارگاه‌های مهارت آموزی تا اهدای ۱۰۰۰ سری جهیزیه به زوج‌های کم‌بضاعت که توسط سپاه تهران انجام شد.
  سردار سلامی  سپاه تهران  پروژه عمرانی
جای کودکان معتاد در کمپ‌های ترک اعتیاد بزرگسالان نیست
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / اجتماعی
جای کودکان معتاد در کمپ‌های ترک اعتیاد بزرگسالان نیست
مدیرکل بهزیستی البرز با بیان اینکه البرز کمپ ترک اعتیاد کودکان و نوجوانان ندارد، گفت: با توجه به شرایط خاص کمپ‌های ترک اعتیاد بزرگسالان، حضور کودکان و نوجوانان در این مراکز درست نیست.
یک کمپ ترک اعتیاد خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / اقتصادی
یک کمپ ترک اعتیاد خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟
اگر ترک اعتیاد ناموفق را تجربه کرده‌اید، دوباره امتحان کنید. ناامیدی و نگرانی شما از بابت ترک ناموفق قابل درک است. اما همه‌ اینها با مراجعه به یک مرکز مشاوره و ترک اعتیاد خوب قابل درمان است.
  ترک اعتیاد  کمپ ترک اعتیاد  مراکز مشاوره
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / ...
قصد سرقت نداشتم، بخت با من یار بود! 
یک سارق خودرو می‌گوید: بخت با من یار بود که سوئیچ یک خودرو را به دست آوردم وگرنه قصد دزدی نداشتم.دستانش با دست‌بند به دست کسی بسته شده است که می‌گوید فقط برای سلام و علیک با دوستان قدیمی‌اش در پارک که سارق بوده‌اند، دستگیر شده است.امیر ۳۴ ساله به جرم سرقت یک خودروی ۲۰۶ توسط پلیس تنها سه روز بعد از ارتکاب جرم دستگیر شده است. او می‌گوید: «قصد سرقت نداشتم، اما بخت با من یار بود».وی درباره چگونگی سرقت ادعا‌های عجیبی را مطرح‌ می‌کند. او در این خصوص به خبرگزاری میزان  می‌گوید: تازه از کمپ آزاد شده بودم. جایی برای رفتن نداشتم. کسی را هم نداشتم که به سراغم بیاید. در خیابان‌ها قدم می‌زدم که دیدم درِ یک خانه باز است. خانه در حال ساخت بود و یک کارگر روی داربست‌ها کار می‌کرد و یک پلاستیک جلوی در خانه بود. …
ویدئو/ نوا جمشیدی: «لیلا» از شگفتی‌های افغانستان بود
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / ...
ویدئو/ نوا جمشیدی: «لیلا» از شگفتی‌های افغانستان بود
خانمی به اسم لیلا که در کابل با ایشان آشنا شدم. یک کافه رستوران و یک کمپ ترک اعتیاد به اسم تاج‌بیگم دارد.لیلا درآمد این رستوران را صرف کمپ می‌کند. این خانم دو هفته یا ماهی یک بار به جایی به نام پل سوخته می‌رود که مرکز معتادان شهر کابل است و با صدای بلند می‌گوید که ای مردم! ای معتادان! چه کسی می‌خواهد ترک کند؟ من هستم و هزینه می‌کنم تا ترک کنید.