پنجشنبه, ۳ بهمن, ۱۳۹۸ / 23 January, 2020
حذف یارانه
توافق شهرداری و تاکسی‌های اینترنتی بر سر «جیب مردم»/ حذف یارانه پردرآمدها نیازمند تفکیک حساب‌های تجاری و شخصی/  دردسرهای بنزینی مضرب 3.99
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
توافق شهرداری و تاکسی‌های اینترنتی بر سر «جیب مردم»/ حذف یارانه پردرآمدها نیازمند تفکیک حساب‌های تجاری و شخصی/ دردسرهای بنزینی مضرب 3.99
در حالی که برخی گزارش ها از کسر شدن بیش از اندازه سهمیه بنزین پس از استفاده از کارت سوخت حکایت داشت، شرکت پخش فراورده های نفتی، ضمن تایید این گزارش ها، توضیحاتی درباره دلایل این فرایند ارائه داد.
  گزیده روزنامه های اقتصادی  روزنامه های کشور
ستاد یارانه معیشتی: اگر اعتراض متقاضیان دریافت سبد معیشتی، واقعی نباشد، یارانه نقدی‌شان را هم حذف می‌کنیم
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اقتصادی
ستاد یارانه معیشتی: اگر اعتراض متقاضیان دریافت سبد معیشتی، واقعی نباشد، یارانه نقدی‌شان را هم حذف می‌کنیم
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی با تاکید بر واقعی بودن درخواست بازبینی متقاضیان دریافت سبد معیشتی، گفت: متقاضیان دریافت سبد معیشتی که خواهان بازبینی مجدد هستند، چنانچه مشمول دریافت سبد معیشتی نشوند یارانه نقدی آنها نیز حذف می‌شود.
قطع یارانه‌نقدی متقاضیان دریافت سبد معیشتی در صورت واقعی‌نبودن درخواست
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اقتصادی
قطع یارانه‌نقدی متقاضیان دریافت سبد معیشتی در صورت واقعی‌نبودن درخواست
تهران - ایرنا- سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی با تاکید بر واقعی بودن درخواست بازبینی متقاضیان دریافت سبد معیشتی، گفت: متقاضیان دریافت سبد معیشتی که خواهان بازبینی مجدد هستند، چنانچه مشمول دریافت سبد معیشتی نشوند یارانه نقدی آنها نیز حذف می‌شود.
  بنزین  وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی  طرح حمایت معیشتی دولت
با شرایط جدید پرداخت یارانه معیشتی، چه خانوار‌هایی مشمول یارانه نمی‌شوند؟
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اقتصادی
با شرایط جدید پرداخت یارانه معیشتی، چه خانوار‌هایی مشمول یارانه نمی‌شوند؟
هیات وزیران در نشست پانزده دی ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و در اجرای مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، آیین‌نامه اجرایی نحوه شناسایی خانوار‌های مشمول دریافت کمک حمایت معیشتی را تصویب کرد. یکی از ملاک‌های حذف یارانه معیشتی این است کسانی که همزمان خودرو، مسکن و شغل دارند یارانه معیشتی به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد.
تمدید مهلت ثبت نام متقاضیان دریافت حمایت معیشتی/ اطلاعات غلط منجر به حذف یارانه می شود
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اجتماعی
تمدید مهلت ثبت نام متقاضیان دریافت حمایت معیشتی/ اطلاعات غلط منجر به حذف یارانه می شود
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی گفت: مهلت ثبت نام متقاضیان دریافت کمک حمایت معیشتی تا ۳۰ دی ماه تمدید شد.
  حسین میرزایی  مشکلات معیشتی  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
گزیده اخبار
شرایط جدید پرداخت یارانه معیشتی [شهروند]  هیأت وزیران شرایط جدید پرداخت حمایت معیشتی را مشخص کرد که بر این اساس «خانوارهای دارای واحد مسکونی، شغل و خودرو به‌طور همزمان یا خانوارهای دارای دو واحد ملکی مشمول حمایت نمی‌شوند.» براساس تصمیم جدید هیأت وزیران خانواده‌های تهرانی و ساکن کلانشهرها که املاکی به ارزش حداقل یک‌میلیارد و 200‌میلیون تومان دارند، مشمول یارانه معیشتی نمی‌شوند. همچنین افراد ساکن در شهرستان‌ها در صورتی که ارزش خانه‌شان حداقل 900‌میلیون تومان باشد، از فهرست یارانه معیشتی حذف می‌شوند. به جز این حداقل ارزش خودروهای سواری خانوارها نباید بیشتر از 300‌میلیون تومان باشد و خانوارهایی که بیش از سه سفر خارجی غیرزیارتی …
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اقتصادی
جزییات تازه از نحوه پرداخت یارانه معیشتی / معترضان حذف شده چه‌ کار کنند؟
سخنگوی ستادشناسایی مشمولان کمک‌های معیشتی می‌گوید که بررسی حساب و دارایی خانوار با حضور نمایندگانی از نهادهای نظارتی مانند سازمان بازرسی کل انجام شده ‌‌است.
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
درآمد فرزندان نباید ملاک حذف یارانه بنزینی خانوارها شود
سخنگوی هیات رییسه مجلس گفت: در پرداخت یارانه معیشتی و یارانه نقدی به سرپرستان خانوار نباید ملاک را میزان درآمد فرزندان خانوار قرار داد.
  جامعه  حذف یارانه  درآمد  دولت  یارانه
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
دشواری هدف‌گیری خانوارهای هدف
کیمیا نجفیهم‌زمان با اصلاح نرخ بنزین از بامداد ۲۴ آبان ۹۸، دولت از اجرای طرح حمایت معیشتی خبر داد. طبق بررسی دولت، ۶۰ میلیون ایرانی معادل ۱۸ میلیون خانوار واجد شرایط دریافت این بسته حمایتی اعلام شدند. در این میان بسیاری نسبت به نحوه شناسایی ۱۸ میلیون خانوار با ابهام روبه‌رو بودند.پس از افزایش نرخ بنزین، دولت تصمیم داشت تا تمام درآمدهای حاصل از این گرانی را در قالب بسته‌های معیشتی به خانوارها اختصاص دهد. از ابتدای ماجرا، پرداخت این بسته‌های حمایتی چندان منظم نبود، این در حالی است که عده‌ای هم در این میان از دریافت این بسته محروم ماندند. برخی از افراد که مشمول گروه‌های هدف بودند می‌گویند این بسته را دریافت نکرده‌اند. به عنوان نمونه هستند خانوارهایی که وضعیت مالی مطلوبی ندارند و یارانه نقدی 45 هزار …
واکنش سخنگوی طرح حمایت معیشتی به تهدید حذف یارانه نقدی/ تراکنش ۲.۵ میلیاردی در خانواده مستمری‌بگیر
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اقتصادی
واکنش سخنگوی طرح حمایت معیشتی به تهدید حذف یارانه نقدی/ تراکنش ۲.۵ میلیاردی در خانواده مستمری‌بگیر
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی درباره تهدید به قطع یارانه نقدی درصورت رد شدن درخواست دریافت یارانه طرح معیشتی گفت: طبق قانون، در صورت ارائه اطلاعات نادرست، دولت می‌تواند نسبت به استرداد این مبلغ اقدام کند.
  اعتراض به یارانه معیشتی  بررسی حساب بانکی یارانه بگیران  بسته معیشتی دولت
مردم از ترس گرانی، خرید شب عید خودرو را جلو انداختند/ روند حذف یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی به بهانه یارانه معیشتی/ دولت برای حقوق ناچیز مردم گردش میلیاردی سالانه ثبت کرده است!
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اقتصادی
مردم از ترس گرانی، خرید شب عید خودرو را جلو انداختند/ روند حذف یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی به بهانه یارانه معیشتی/ دولت برای حقوق ناچیز مردم گردش میلیاردی سالانه ثبت کرده است!
دولت در حالی موافقت مردم با بررسی حساب‌های‌شان را شرط رسیدگی به اعتراض به حذف دریافت یارانه معیشتی قرار داده که پیش از این حسن روحانی این اقدام را نقض حریم شخصی مردم خوانده بود.
  گزیده اقتصادی روزنامه ها  روزنامه های کشور
بررسی 76 هزار درخواست کمک معیشتی/قانون اجازه حذف یارانه به شرط مغایرت اطلاعات را داده
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اقتصادی
بررسی 76 هزار درخواست کمک معیشتی/قانون اجازه حذف یارانه به شرط مغایرت اطلاعات را داده
سخنگوی ستاد کمک معیشتی حمایتی با بیان اینکه ازامروز که سامانه حمایت باز شده تا کنون 76 هزار درخواست کمک معیشت ثبت شده است، گفت: در این مرحله فقط 666 هزار خانواری که درخواست آنها در کد دستوری ثبت شده وارد سامانه شوند.
پیشنهاد اختصاص منابع ناشی از حذف ۳ دهک بالای یارانه بگیر به مترو
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اجتماعی
پیشنهاد اختصاص منابع ناشی از حذف ۳ دهک بالای یارانه بگیر به مترو
مدیرعامل متروی تهران پیشنهاداتی درباره بودجه دولت برای شرکت مترو برای سال ۹۹ ارائه کرد.
  شهرداری تهران  مترو  لایحه بودجه 99
حداقل درآمد ماهیانه خانواده‌ها برای حذف یارانه حمایت معیشتی اعلام شد
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
حداقل درآمد ماهیانه خانواده‌ها برای حذف یارانه حمایت معیشتی اعلام شد
حداقل درآمد ماهیانه خانواده‌ها برای حذف یارانه حمایت معیشتی اعلام شد.
  یارانه معیشتی  درآمد  حذف یارانه ها
حرف مردم
روزنامه خراسان / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اجتماعی
حرف مردم
من کارگرسرگذر هستم صدبارپیام دادم یارانه ام رو شش ساله قطع کردن یارانه بنزین رو هم بهم ندادن سبدکالا هم ندادن. خدایا به کی پناه ببرم؟ آقایان مسئول یکی به دادمن برسه. به خدا خسته شدم دیگه این چه زندگیه؟! آقای روحانی ودیگرمسئولان شماباگران کردن بنزین همون نان خشکی را که مردم سرسفره داشتند، حذف کردید. آقای روحانی بیاازنزدیک ببین مردم دارندباچه شرایطی زندگی می کنند آن وقت می فهمی که شما کجا، مافقیربیچاره هاکجا! آیااین عدالت است؟
امیرآبادی خبر داد: سوال بنزینی مجلس از وزرای نفت و کار
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / سیاسی
امیرآبادی خبر داد: سوال بنزینی مجلس از وزرای نفت و کار
عضو هیأت رئیسه مجلس از تدوین سوال از وزرای نفت و کار درباره علت حذف کارت سوخت و همچنین عدم واریز یارانه معیشتی به برخی اقشار کم درآمد جامعه خبر داد.
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / ...
جوابیه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به یک پیام مردمی
پیام مردم:‌ کسانی که ازدواج کرده‌اند و یارانه خود را از خانواده‌های خود جدا نموده‌اند، ولی به دلیل حذف یارانه خانوارهای قبلی خود نمی‌توانند یارانه دریافت کنند، چگونه باید بسته حمایتی خود را دریافت نمایند؟پاسخ: این دسته از افراد بایستی منتظر بمانند تا ظرف یک ماه آینده از طریق سامانه‌ای که به اطلاع عموم خواهد رسید، درخواست خود را ثبت نمایند و بعد از بررسی، نتیجه درخواست به آنها اطلاع داده خواهد شد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / ...
9 سالگی در آستانه یلدا!
هدفمندی یارانه‌ها ۹ سالگی را در سه دولت پشت سر گذاشت؛ طرحی که گفته می‌شد بزرگ‌ترین طرح اقتصادی ایران خواهد بود اکنون در کارنامه آن اثری از پررنگ‌ترین جریان تحول نیست و بند بند آن بیشتر شبیه رویابافی بوده است. هدیه‌ یلدایی دولت دهم به مردم افزایش تند قیمت سوخت و یارانه همگانی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی بود که تا حدود ۱۰ سال بعد هم آثار انحراف قانونی آن پابرجاست.به گزارش ایسنا، محمود احمدی‌نژاد، رئیس‏جمهوری بود که طرح تحول اقتصادی و در اهم آن قانون هدفمندی یارانه‌ها را به مرحله اجرا درآورد. این طرح از سال‌های قبل و در دولت پیش از وی نیز مورد بحث و بررسی بود و به هر دلیلی اجرایی نشد تا اینکه دولت دهم آغازگر آن شد.در حالی از مدت‌ها بحث قانون هدفمندی به جریان افتاده بود که سرانجام رئیس‏ دولت دهم در ۲۷ …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / اقتصادی
ارز ترجیحی برنج و شکر حذف می‌شود؟
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: پیشنهاد حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی برای واردات برنج و شکر با هدف حمایت از تولید‌کنندگان ارائه شده است، مطمئنا با حذف این ارز برای شکر موافقت می‌شود، اما درخصوص حذف دلار 4200 تومانی برنج باید با وزارت صمت مذاکره بیشتری صورت گیرد. عباس کشاورز، در نشست تخصصی رونق تولید در بخش کشاورزی و صنایع وابسته اظهار کرد: ارز کالاهای نهایی تا حد امکان باید برداشته شود همان‌طور که دلار 4200 تومانی گوشت، چای، کره و حبوبات نیز حذف شد. او اضافه کرد: تا زمانی که به تولید محصولات کشاورزی یارانه اختصاص یابد امکان آزاد شدن قیمت آنها وجود ندارد و دولت مجبور است بر بازار نظارت داشته باشد.
خطر حذف بیمه کشاورزان مازنی به بهانه راست‌آزمایی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / اقتصادی
خطر حذف بیمه کشاورزان مازنی به بهانه راست‌آزمایی
ساری-ایرنا- اجرای طرح راست‌آزمایی از سوی تامین اجتماعی به بهانه کاهش یارانه دولت، تعداد زیادی از کشاورزان زراعت کار مازنی را با خطر حذف از پوشش بیمه‌ای قرار داده است.
  سازمان تأمین اجتماعی  کشاورزی  مازندران
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / ...
غربال یارانه‌بگیران؛ شاید وقتی دیگر
اگرچه درسال‌های اخیر همواره بر غربال یارانه‌بگیران و حذف۲۴میلیون یارانه بگیر پردرآمد تاکید شده، اما رئیس سازمان برنامه و بودجه می‌گوید که دولت نمی‌خواهد با حذف دهک‌های پردرآمد به جامعه استرس وارد کند.به گزارش مهر، نزدیک به ۹ سال از زمان اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها می‌گذرد و بر‏خلاف اهداف پیش‌بینی‏شده، به دلیل اجرای اشتباه، این قانون نتوانست در بهبود فاصله طبقاتی، رقابتی شدن اقتصاد، بهبود بخش تولید و صنعت و ساماندهی یارانه پنهان کاری از پیش ببرد.یکی از اصلی‌ترین انتقادها به نحوه اجرای قانون مربوط به وضعیت واریز یارانه نقدی است؛ سیاستی که قرار بود ۵ سال ادامه داشته باشد اما تداوم آن به شیوه اولیه، مورد نقد مسئولان نیز قرار گرفت. در همین راستا در فرایند تصویب لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور، مقرر …
نماینده اصلاح‌طلب مجلس: کم کاری، ضعف دولت و عدم اطلاع رسانی منجر به اغتشاشات بنزین شد
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / سیاسی
نماینده اصلاح‌طلب مجلس: کم کاری، ضعف دولت و عدم اطلاع رسانی منجر به اغتشاشات بنزین شد
عضو فراکسیون امید مجلس گفت: دولت باید برای حذف یارانه بنزین برنامه‌ریزی و اقدامات کارشناسی بهتری انجام می‌داد که در این زمینه ضعف داشت، ضمن اینکه کم‌کاری و عدم ارائه اطلاعات لازم توانست مشکلات زیادی ایجاد کند.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / اقتصادی
۲۰ میلیون نفر از یارانه بگیران حذف می‌شوند
در سال آینده یارانه معیشتی به ۶۰ میلیون نفر پرداخت خواهد شد، اما در خصوص یارانه نقدی با توجه به اظهارات سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه تعداد یارانه‌بگیران از ۷۸ میلیون نفر به ۵۸ میلیون کاهش خواهد یافت.
بازگشت دلار به کانال ۱۲ هزار تومان/ انتقاد یک نماینده از بودجه دولت به شرکت‌های زیان‌ده/ مشاور سابق رییس جمهور: بن مواد غذایی جایگزین یارانه نقدی شود/ مقام مسئول: تشدید نظارت در بازارها تا نوروز و حتی تا پایان ماه رمضان
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / اقتصادی
بازگشت دلار به کانال ۱۲ هزار تومان/ انتقاد یک نماینده از بودجه دولت به شرکت‌های زیان‌ده/ مشاور سابق رییس جمهور: بن مواد غذایی جایگزین یارانه نقدی شود/ مقام مسئول: تشدید نظارت در بازارها تا نوروز و حتی …
این پیمانه تیتر‌هایی همچون ادامه کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه، طلای جهانی به بالاترین حد خود در یک هفته گذشته ایستاد، خوش‌بینی اوپک مانع کاهش قیمت نفت شد، تأیید مصوبه مجلس درباره حذف سود و جریمه مرکب از سوی مجمع تشخیص و استقبال ژرمن‌ها از خودروهای برقی را در بر دارد.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / اقتصادی
توضیحات نوبخت درباره یارانه بنزین در سال آینده
محمدباقر نوبخت گفت: برای سال آینده، حکم ۲۴ میلیون نفر حذف یارانه‌بگیران را نگذاشتیم. البته کسانی که احراز پردرآمد شوند، حذف خواهند شد.
بنایی: دولت برای حذف یارانه معیشتی نباید به شاخص‌های وزارت کار استناد کند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / سیاسی
بنایی: دولت برای حذف یارانه معیشتی نباید به شاخص‌های وزارت کار استناد کند
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی با توجه به عدم برخورداری دهک‌های پایین جامعه از یارانه معیشتی حاصل از اصلاح قیمت بنزین، گفت: شاخص‌های مد نظر وزارت کار، نه تنها ملاک‌های مناسبی برای پرداخت یارانه معیشتی نیست بلکه دولت نیز نباید به این شاخص‌ها استناد کرده و یارانه نقدی مردم را بر اساس آن حذف کند.
  سبد معیشتی
نماینده مجلس: حذف یارانه‌ها زمینه فساد و رانت را از بین می‌برد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / سیاسی
نماینده مجلس: حذف یارانه‌ها زمینه فساد و رانت را از بین می‌برد
تهران-ایرنا نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی مدیریت کشور با تزریق یارانه و اقتصاد دولتی را زمینه ساز فساد و تبعیض عنوان کرد و گفت: باید با حذف یارانه زمینه فساد و رانت را در کشور از بین ببریم تا هم رقابت سالم در شکل بگیرد و هم روند واردات و صادرات بر اساس ارزش‌های واقعی انجام شود.
  فراکسیون امید  علی ابراهیمی  اعتراض های خیابانی  کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی  اعتراضات  یارانه  سهمیه بندی بنزین  ناآرامی و اعتراض‌ها به تغییر قیمت بنزین
وزارت کار موظف به حذف یارانه نقدی ۳ دهک درآمدی بالا شد
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اقتصادی
وزارت کار موظف به حذف یارانه نقدی ۳ دهک درآمدی بالا شد
وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی موظف شده است با استفاده از کلیه بانک‌های اطلاعاتی در اختیار و بر اساس معیار‌ها و ضوابطی که توسط این وزارتخانه تعیین می‌گردد نسبت به شناسایی و حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه بگیران اقدام کند.
  رویداد24  سازمان برنامه و بودجه  وزارت تعاون  آیین نامه اجرایی  سازمان برنامه و بودجه  سهمیه بندی  حذف یارانه نقدی سه دهک
تکالیف بودجه ۹۹ برای هدفمندی یارانه‌ها/وزارت تعاون مکلف به حذف سه دهک بالا از فهرست یارانه‌بگیران شد
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اقتصادی
تکالیف بودجه ۹۹ برای هدفمندی یارانه‌ها/وزارت تعاون مکلف به حذف سه دهک بالا از فهرست یارانه‌بگیران شد
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مطابق با لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور موظف است، نسبت به شناسایی و حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه بگیران اقدام کند.
  لایحه بودجه  مجلس شورای اسلامی  بانک مرکزی ایران
مالیات بر مشاغل هنری فرهنگی: آری یا نه؟
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / فرهنگی و هنری
مالیات بر مشاغل هنری فرهنگی: آری یا نه؟
طی روزهای گذشته بعد از یک موج خبری نگران‌کننده درباره حذف تبصره معافیت‌های مالیاتی کسب و پیشه‌های هنری-فرهنگی، اعلام شد که دولت امسال هم این تبصره را حذف نمی‌کند و این بند همچنان به‌قوت خود باقی است.در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته و نظام‌های سیاسی-اقتصادی استوار بر مردم‌سالاری هنر و فرهنگ سرمایه‌گذاری برای آینده جامعه و برخوردار از یارانه به‌شمار می‌روند.
یارانه نقدی چهارشنبه واریز می‌شود/ آماری از حذف شدگان ارائه نشد
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / اقتصادی
یارانه نقدی چهارشنبه واریز می‌شود/ آماری از حذف شدگان ارائه نشد
اگرچه یکصد و ششمین مرحله از یارانه نقدی روز چهارشنبه ۲۰ آذر واریز می شود اما سازمان هدفمندی یارانه‌ها و ستاد تبصره ۱۴ بودجه هنوز آماری از تعداد حذف شدگان در آبان و آذر ارائه نکرده است.
  یارانه نقدی  هدفمندی یارانه‌ها  یارانه  محمدباقر نوبخت  قطع یارانه نقدی
جاماندگان یارانه معیشتی زیر ذره‌بین!
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / کاریکاتور / طنز
جاماندگان یارانه معیشتی زیر ذره‌بین!
آغاز طرح راستی آزمایی جاماندگان از دریافت یارانه معیشتی، سوژه کارتونی از کیوان زرگری در شهروند شد.
  کاریکاتور  هدفمندسازی یارانه​‌ها  شماره پیامک کمک معیشتی  حذف یارانه
هزینه یک پشیمانی دیگر دولت: 10 هزار میلیارد تومان در سال
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / اقتصادی
هزینه یک پشیمانی دیگر دولت: 10 هزار میلیارد تومان در سال
پشیمانی دولت از شعار «به حساب‌ها سرک نمی‌کشیم» مهم‌ترین خبر نهفته در حذف برخی خانوارهای برخوردار، از یارانه معیشتی بود.
پرداخت یا حذف یارانه معیشتی افراد اطلاع‌رسانی می‌شود
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / ...
پرداخت یا حذف یارانه معیشتی افراد اطلاع‌رسانی می‌شود
پرداخت و یا حذف یارانه معیشتی برای مشمولان و پیگیری علل حذف یارانه نقدی اطلاع رسانی می‌شود.
سیرهای گرسنه
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸-۰۹-۱۰ / اقتصادی
سیرهای گرسنه
40درصد خارج نشینان، 65 درصد اصناف پردرآمد، 51 درصد پزشکان و 41 درصد دارندگان خودروهای گران‌ قیمت نسبت به قطع یارانه خود اعتراض دارند. حاشیه‌های یارانه نقدی همچنان ادامه دارد. ماجرای 45هزار و 500تومانی که از سال‌های گذشته تاکنون سوژه ثابت رسانه‌ها شده، همچنان محلی برای بحث کارشناسان و آگاهان اقتصادی است. مدت‌ها بعد از دو دوتا چهارتای سکانداران اقتصادی و چرتکه‌انداختن مسئولان درباره بار مالی سنگین یارانه بر دوش بودجه، اواخر شهریور همین امسال بود که سخنگوی اجرایی تبصره 14قانون بودجه 98 از حذف یارانه نقدی 200هزار خانوار پردرآمد در آخرین روزهای تابستان خبر داد.
یارانه من دیگه چرا قطع شد؟!
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / کاریکاتور / طنز
یارانه من دیگه چرا قطع شد؟!
بانک مرکزی اعلام کرده که ۵۱ درصد پزشکان و ۴۰ درصد خارج نشینان به قطع یارانه خود اعتراض کردند!! موضوعی که سوژه انتشار کارتونی از مهدی عزیزی در خبرآنلاین شد.
  کاریکاتور  یارانه  حذف یارانه  ثروتمند
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / ...
همه لنگ یارانه شده‌اند حتی پزشکان!
آفتاب یزد- گروه شبکه: روزنامه دنیای اقتصاد آمار عجیبی را از کسانی که نسبت به حذف یارانه‌ نقدی‌شان اعتراض کرده‌اند، منتشر کرده است که جای تعجب دارد. این روزنامه نوشته است:« بانک مرکزی آمار کسانی که پس از قطع یارانه نقدی اعتراض کردند را اعلام کرده است. بر این اساس، خارج‌نشینان ۴۰ درصد، تجار و اصناف پردرآمد ۶۵ درصد، دارندگان خودروهای گران‌قیمت ۴۱ درصد، پزشکان ۵۱ درصد، حقوق بگیران بالای سه میلیون تومان در ماه ۶۶ درصد، اعضای هیئت مدیره شرکت‌ها ۵۰ درصد و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها ۴۹ درصد نسبت به قطع یارانه خود اعتراض کردند. این موضوع نشان می‌دهد که بسیاری از افراد پولدار که در این گروه‌های درآمدی قرار دارند، هنوز حساب جداگانه‌ای برای یارانه نقدی باز کردند و تقریبا نیمی از این افراد به قطع یارانه خود …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / ...
مالیات بستن بر هنر در این شرایط اقتصادی، مشکوک است
عباس غفاری با بیان اینکه دولت در این شرایط اقتصادی، نه تنها به هنرمند یارانه نمی‌دهد، بلکه مالیات هم می‌گیرد و این تعجب‌آور است، درباره حذف معافیت مالیاتی گفت: دیگر هیچ حسی از همدلی در هنرمندان با دولت و مشکلاتش وجود ندارد.به گزارش ایلنا، مدتی است گروه‌های تئاتری مکلف به پرداخت ۹ درصد از کل مبلغ فروش گیشه نمایش‌ها تحت عنوان «مالیات بر ارزش افزوده»اند؛ مالیاتی که در چند ماه اخیر بار سنگینی روی دوش عوامل اجرایی گذاشته و هزینه‌های تولید تئاتر را هم افزایش داده است. معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل هنرهای نمایشی و مدیرعامل خانه تئاتر از رایزنی با کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گویند تا این مالیات به‌جای تولیدکننده اثر هنری، از مصرف‌کننده یا همان تماشاگر کسر شود؛ این تصمیم در حالی‌ست که تاکنون، …
چه کسانی یارانه بنزین نمی‌گیرند؟
سازندگی / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / اقتصادی
چه کسانی یارانه بنزین نمی‌گیرند؟
شاخص‏های در نظر گرفته شده برای حذف ۲۴ میلیون ایرانی از فهرست دریافت‏کنندگان بسته معیشتی اعلام و بررسی پیامک‏های اعتراضی آغاز شد
  بنزین  بنزین ۳هزار تومانی  بنزین سهمیه بندی  یارانه‌  بسته حمایت های معیشتی  وزارت رفاه
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / اقتصادی
پیش به سوی گازسوزها
با سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین بار دیگر استفاده از خودروهای گازسوز در زمره سیاست‌های سوختی دولت قرار گرفته است. پیش از این نیز در دولت نهم با حذف یارانه بنزین، سیاستی که برای جبران افزایش هزینه این فرآورده نفتی پیشنهاد شده بود استفاده از خودروهای گازسوز بود. پیشنهادی که بدون هیچ زیرساختی به متقاضیان خودرو توصیه می‌شد. بر این اساس وزیر وقت صنعت دولت نهم حتی به خودروسازان تاکید کرده بود که تمامی خودروهای تولیدی خود را به‌صورت گازسوز عرضه کنند.
یارانه سوخت | حذف کسانی که وام بانکی بالاتر از ۳۰۰ میلیون تومان گرفتند
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اقتصادی
یارانه سوخت | حذف کسانی که وام بانکی بالاتر از ۳۰۰ میلیون تومان گرفتند
شفقنا اقتصادی_ بر اساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کسانی که تسهیلات بانکی به مبلغی بیش از ۳ میلیارد ریال دریافت کرده باشند و در حال بازپرداخت اقساط باشند، مشمول دریافت یارانه بنزین نخواهند بود. ایرنا نوشت: با اعلام شاخص های عدم برخ…
جزئیات تازه از دلایل حذف یارانه معیشتی ۲۴میلیون ایرانی
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اقتصادی
جزئیات تازه از دلایل حذف یارانه معیشتی ۲۴میلیون ایرانی
جزئیات تازه‌ای از دلایل و توجیهات دولت برای گران‌کردن بنزین و نحوه شناسایی ۲۴میلیون نفر ثروتمند برای حذف یارانه معیشتی در یک گزارش دولتی اعلام شد.
یارانه ۴۵ هزار تومانی حذف نمی‌شود/۶۰ میلیون نفر کمک معیشتی دریافت کرده‌اند
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / سیاسی
یارانه ۴۵ هزار تومانی حذف نمی‌شود/۶۰ میلیون نفر کمک معیشتی دریافت کرده‌اند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه کمک‌های معیشتی جایگزین یارانه‌های نقدی نمی شود،گفت: به هیچ وجه یارانه ۴۵ هزار تومانی حذف نمی‌شود.
  محمد شریعتمداری  هیئت دولت  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / ...
شاخص های حذف یارانه معیشتی
پس از افزایش قیمت بنزین و قول واریز تمام منابع حاصل از آن به حساب حدود ۱۸ میلیون خانوار نیازمند، عصر دوشنبه احمد میدری، معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در برنامه گفت: وگوی ویژه شبکه خبر اعلام کرد که برای ۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار خانوار کمک معیشتی پرداخت شده است. این در حالی است که معاون وزیر کار شرط پرداخت یارانه به افرادی که خود را نیازمند می‌دانند،
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اقتصادی
در ستاد تبصره ۱۴ و ستاد حمایت معیشتی چه می‌گذرد؟
در حالی که دولت برای تعیین دریافت کنندگان حمایت معیشتی معیار درآمد را در نظر گرفته که پیش از این برای حذف یارانه نقدی معیار هزینه لحاظ شده بود.
مِلک ۱میلیاردی ملاک درستی برای حذف یارانه معیشتی است؟
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اقتصادی
مِلک ۱میلیاردی ملاک درستی برای حذف یارانه معیشتی است؟
در حالی وزیر کار مِلک یک‌میلیاردی را ملاک حذف یارانه معیشتی اعلام کرده که به‌نظر می‌رسد با توجه به رشد نجومی قیمت مسکن طی سال ۹۷ و اوایل امسال، این اقدام دولت چندان منصفانه نیست.
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / ...
اعتراض ۵.۴ میلیون خانوار به دریافت نکردن یارانه بنزین
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی از اعتراض ۵.۴ میلیون سرپرست خانوار به دریافت نکردن یارانه بنزین خبر داد و گفت: در این طرح افرادی با مشاغل خاص همچون پزشکان، اعضای هیئت علمی، قضات و وکلا و کارمندان و مدیران ارشد دولتی حذف شدند.
تابوی حساب های بانکی بالاخره شکست!
روزنامه خراسان / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اقتصادی
تابوی حساب های بانکی بالاخره شکست!
پس از پرداخت اولین مرحله کمک معیشتی، مسئله ای مهم پیش روی این طرح عیان شد. در حالی مسئولان دولت از پرداخت تمام و کمال این یارانه به 17.7 میلیون خانوار سخن گفتند که هم گزارش های میدانی و هم آمار اعتراض 5.4 میلیون سرپرست خانوار معترض، مدل غربالگری دولت برای شناسایی یا حذف خانوارها از لیست یارانه را به چالش کشید. به نظر می رسد به همین دلیل هم بود که دیشب سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایتی، جزئیات بیشتری از هفت معیار حذف غیر مشمولان را اعلام کرد.
ملاک حذف یارانه ها در ایران اعلام شد
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / بین‌المللی
ملاک حذف یارانه ها در ایران اعلام شد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران شرایطی که در آن اشخاص مشمول دریافت یارانه نمی شوند را اعلام کرد.
دریافت نکردن یارانه بنزین باعث اعتراض ۵.۴ میلیون خانوار شد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / اقتصادی
دریافت نکردن یارانه بنزین باعث اعتراض ۵.۴ میلیون خانوار شد
فارس به نقل از رادیو اقتصاد، نوشت: سخنگوی ستاد شناسایی طرح حمایت معیشتی از اعتراض ۵.۴ میلیون سرپرست خانوار به دریافت نکردن یارانه بنزین خبر داد و گفت: در این طرح افرادی با مشاغل خاص همچون پزشکان، اعضای هیات علمی، قضات و وکلا و کارمندان و مدیران ارشد دولتی حذف شدند.
  یارانه  بنزین  هدفمندسازی یارانه​‌ها
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / اجتماعی
مبنای شناسایی مشمولان دریافت یارانه حمایتی
یارانه در ابتدا به همه مردم داده شد اما در سال‌های قبل ۴.۵ میلیون یارانه‌بگیر به‌تدریج حذف شده‌اند. مقرر شد به دو سوم جمعیت بسته معیشتی پرداخت شود. مگر اینکه در ادامه با بررسی درخواست‌ها افراد دیگری هم مشمول شوند.
رکورد شناسایی 7 دهک مشمول یارانه بنزین در یک هفته/شاخص‌های حذف ثروتمندان رنگ عوض کرد
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / اقتصادی
رکورد شناسایی 7 دهک مشمول یارانه بنزین در یک هفته/شاخص‌های حذف ثروتمندان رنگ عوض کرد
مسئولان دولتی که در مقدمه چینی و اطلاع رسانی طرح‌های بزرگ نظیر سه برابر کردن قیمت بنزین، صاحب سبک و در نوع خود کم نظیر هستند رکورد شناسایی 7 دهک مشمول یارانه بنزین در یک هفته را به نام خود ثبت کردند.
۱۶ میلیون یارانه بگیر از صف دریافت حمایت معیشتی حذف شدند
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اقتصادی
۱۶ میلیون یارانه بگیر از صف دریافت حمایت معیشتی حذف شدند
سخنگوی ستاد حمایت معیشتی از اختلاف ۱۶ میلیون نفری میان دریافت کنندگان یارانه نقدی و حمایت معیشتی خبر داد.
ارجاع یارانه‌نگرفته‌ها به وزارت کار/ارز ۴۲۰۰تومانی سال ۹۹ حذف نمی‌شود
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اقتصادی
ارجاع یارانه‌نگرفته‌ها به وزارت کار/ارز ۴۲۰۰تومانی سال ۹۹ حذف نمی‌شود
رئیس سازمان برنامه و بودجه دلایل گران‌کردن بنزین توسط دولت را تشریح کرد و گفت: کسانی که یارانه معیشتی نگرفتند ولی درخواست این یارانه را دارند، به وزارت کار اعلام کنند.
مالیات پنهان را هم حذف کنید
سایر منابع / ۱۳۹۸-۰۹-۰۳ / اقتصادی
مالیات پنهان را هم حذف کنید
من نمیدانم کسانی که دائما از یارانه پنهان دم میزنند چرا یکبار از مالیات پنهان حرفی نمی زنند!! من که نفهمیدم این واژه دقیق علمی! (یارنه پنهان) از کجا آمده است و چه کسی در کدام مجمع تصمیم گیری اقتصادی و در چه زمانی و برای تحقق چه هدفی تصمیم گرفته است که چنین یارانه ای را بصورت پنهانی پرداخت کند!؟ اما ظاهرا منظور مطرح کنندگانش این است که: وقتی دلار یک دفعه از کمتر از 4 هزار تومان به بیشتر از 11 هزار تومان پریده است، قیمت هر لیتر بنزین که مثلا در دلار 4 هزار تومانی معادل 25 سنت بوده است حالا همان 25 سنت بیش از 3 هزار تومان ارزش دارد و اگر بنزین به همان 1 هزار تومان قبلی فروخته شود یعنی مردم دارند یواشکی بیش از 2 هزار تومان سوبسید یا یارانه روی هر لیتر بنزین دریافت می کنند.
نوبخت: اگر به یکدیگر رحم کنیم مشکلات حل می‌شود/ ارز ۴۲۰۰ تومانی سال۹۹ حذف نمی‌شود/ تشریح دلایل گرانی بنزین
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / اقتصادی
نوبخت: اگر به یکدیگر رحم کنیم مشکلات حل می‌شود/ ارز ۴۲۰۰ تومانی سال۹۹ حذف نمی‌شود/ تشریح دلایل گرانی بنزین
رئیس سازمان برنامه و بودجه دلایل گران‌کردن بنزین توسط دولت را تشریح کرد و گفت: کسانی که یارانه معیشتی نگرفتند ولی درخواست این یارانه را دارند، به وزارت کار اعلام کنند.
  ارز 4200 تومانی  افزایش قیمت بنزین  رئیس سازمان برنامه و بودجه  محمدباقر نوبخت
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / ...
الف نوشت/ میزان درآمد دولت از محل افزایش قیمت بنزین منتشر شود
شفقنا- بعد از افزایش قیمت بنزین ضرورت دارد دولت به صورت شفاف توضیح دهد چه اقداماتی در راستای اخذ مالیات از طبقه ثروتمند، پزشکان، وکلا و … و حذف یارانه سه دهک پردرآمد انجام داده است. همچنین ضرورت دارد به صورت ماهیانه میزان درآمد از محل افزایش قیمت بنزین برای مردم منتشر شود و نهادهای نظارتی نیز باید درباره محل هزینه […]
ابهامات افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین/ دولت شفاف‌سازی کند
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / اقتصادی
ابهامات افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین/ دولت شفاف‌سازی کند
بعد از افزایش قیمت بنزین ضرورت دارد دولت به صورت شفاف توضیح دهد چه اقداماتی در راستای اخذ مالیات از طبقه ثروتمند، پزشکان، وکلا و ... و حذف یارانه سه دهک پردرآمد انجام داده است. همچنین ضرورت دارد به صورت ماهیانه میزان درآمد از محل افزایش قیمت بنزین برای مردم منتشر شود و نهادهای نظارتی نیز باید درباره محل هزینه نهایت دقت و کنترل را داشته باشند.
  اعتراضات به افزایش قیمت بنزین  افزایش قیمت بنزین  پرداخت یارانه نقدی  فرار مالیاتی
گمانه زنی در مورد ارقام کلیدی بودجه ۹۹ / از قیمت دلار تا حذف یارانه حامل‌های انرژی
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۳۰ / اقتصادی
گمانه زنی در مورد ارقام کلیدی بودجه ۹۹ / از قیمت دلار تا حذف یارانه حامل‌های انرژی
اگر در لایحه بودجه ۹۹، نرخ دلار ۸ هزار تومان، میزان صادرات نفت روزانه ۵۰۰ هزار بشکه و قیمت هر بشکه نفت ۵۰ دلار در نظر گرفته شود، پیش بینی می‌شود، میزان درآمد‌های نفتی ایران در لایحه بودجه سال آینده، رقمی حدود ۹۴.۹ هزار میلیارد تومان باشد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۳۰ / اقتصادی
تازه ازدواج کرده‌ها چگونه یارانه دوم دریافت کنند؟
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت رفاه درباره اینکه آیا افرادی که اخیرا از فهرست یارانه‌بگیران حذف شده‌اند مشمول دریافت بسته جدید خواهند بود یا خیر؟ گفت: افرادی که به دلیل آزمون وسع، مشخص شد که وسع مالی بالایی دارند و در زمره سه دهک بالای درآمدی هستند قطعا مشمول بسته حمایتی جدید نخواهند بود.
نحوه ارائه «بسته معیشتی» به زوج‌های تازه ازدواج کرده
فرارو / ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / سیاسی
نحوه ارائه «بسته معیشتی» به زوج‌های تازه ازدواج کرده
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت رفاه درباره اینکه آیا افرادی که اخیرا از فهرست یارانه بگیران حذف شدند مشمول دریافت بسته جدید خواهند بود یا خیر؟ گفت: افرادی که به دلیل آزمون وسع، مشخص شد که وسع مالی بالایی دارند و در زمره سه دهک بالای درآمدی هستند قطعا مشمول بسته حمایتی جدید نخواهند بود.
  بسته معیشتی  ازدواج  یارانه های نقدی
دولت از حذف یارانه پردرآمدها طفره می‌رفت/ گرانی بنزین جبران شود
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / سیاسی
دولت از حذف یارانه پردرآمدها طفره می‌رفت/ گرانی بنزین جبران شود
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت باید در سریع‌ترین زمان ممکن همه درآمدهای حاصل از افزایش قیمت بنزین را به صورت عادلانه به حساب‌های مردم واریز کند تا مشکلی برای خانواده‌ها ایجاد نشود.