شنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۸ / 25 January, 2020
مالیات
نحوه محاسبه مالیات لاکچری‌نشینان چگونه خواهد بود؟
همشهری‌آنلاین / ۳ ساعت قبل / اقتصادی
نحوه محاسبه مالیات لاکچری‌نشینان چگونه خواهد بود؟
اعضای کمیسیون تلفیق مجلس در حالی با بررسی لایحه بود ۹۹، خانه‌های لوکس بالای ۱۰ میلیارد تومان را مشمول مالیات دانستند که اما و اگرهای بسیاری بر روی اجرای این بخش از مصوبه مجلس وجود دارد.
«پلمپ دفاتر مالیاتی» چیست؟
رویداد 24 / ۵ ساعت قبل / اقتصادی
«پلمپ دفاتر مالیاتی» چیست؟
طبق قانون، هر مؤسسه یا شرکت یا سازمانی که مشمول قوانین مالیات است باید (پلمپ دفاتر تجاری) دفاتر قانونی خود را جهت ثبت تمامی فعالیت‌های مالی خود تحویل بگیرد.
  پلمپ دفاتر مالیاتی  مالیات
لایحه اصلاح مالیات های مستقیم به دولت رفت/لایحه مالیات بر ارزش افزوده نهایی می شود
مهر / ۶ ساعت قبل / اقتصادی
لایحه اصلاح مالیات های مستقیم به دولت رفت/لایحه مالیات بر ارزش افزوده نهایی می شود
وزیر اقتصاد با بیان اینکه لایحه اصلاح مالیات های مستقیم اول بهمن به دولت ارسال شد، گفت: مالیات بر مجموع درآمد و مالیات بر عایدی سرمایه و ساماندهی معافیت ها دو رکن اساسی این لایحه هستند.
  اقتصاد  مجلس  فرهاد دژپسند
جزئیات مالیات حقوق در سال ۹۹ | سقف معافیت چقدر است؟
همشهری‌آنلاین / ۸ ساعت قبل / وبگردی
جزئیات مالیات حقوق در سال ۹۹ | سقف معافیت چقدر است؟
کمیسیون تلفیق با تغییر پیشنهاد ۵ پله‌ای دولت برای مالیات بر درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی، تعداد این طبقات مالیاتی را به ۴ پله کاهش داد. در حالی که دولت مازاد درآمد بالای ۱۸ میلیون در پله پنجم را مشمول مالیات ۳۰ درصد دانست؛ اما کمیسیون تلفیق با حذف آن، مالیات ۲۵ درصدی را در آخرین پله تصویب کرد.
مالیات یا عوارض خروج از کشور، ریشه سردرگمی کجاست؟
ایرنا / ۱۱ ساعت قبل / اقتصادی
مالیات یا عوارض خروج از کشور، ریشه سردرگمی کجاست؟
بالاخره برای خروج از کشور برای مالیات بدهیم یا مشمول پرداخت عوارض می‌شویم؟ در این مطلب به شما گفته‌ایم ریشه بحث این روزها از کجا آب می‌خورد.
لابی دولتی‌ها با مجلس برای افزایش بودجه ۹۹
الف / ۱۱ ساعت قبل / اقتصادی
لابی دولتی‌ها با مجلس برای افزایش بودجه ۹۹
عضو کمیسیون تلفیق بودجه با بیان اینکه دولتی‌ها حاضر به کاهش هزینه‌های خود نیستند از آنان خواست برای وصول مالیات فشار بیش از اندازه به مردم نیاورند. وی گفت: متاسفانه دولتمردان برای افزایش اعتبار در حال لابی با کمیسیون‌های مجلس هستند.
  بودجه 99  جلال میرزایی  کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹
مالیات کدام بخش‌ها با نرخ صفر حساب می‌شود؟
خبرآنلاین / ۱۲ ساعت قبل / اقتصادی
مالیات کدام بخش‌ها با نرخ صفر حساب می‌شود؟
ایسنا نوشت: مالیات با نرخ صفر که از ابتدای سال ۱۳۹۵ اجرا شده، برای واحدهای تولیدی، خدماتی و سایر مراکزی است که بیش از ۵۰ نفر نیروی کار دارند. بر اساس این مالیات، سازمان‌ها و مؤسسات وابسته به شهرداری، دفاتر گردشگری و زیارتی، فعالیت‌های تولیدی، معدنی و خدماتی و معادل ۱۰۰ درصد از درآمد صادرات خدمات، کالاهای غیرنفتی و محصولات کشاورزی و ۲۰ درصد درآمد صادرات مواد خام نیز مشمول مالیات با نرخ صفر می‌شوند.
  مالیات  مالیات بر ارزش افزوده  فرارمالیاتی  تولید
پلکان مالیاتی حقوق‌های ۹۹
فرارو / ۱۲ ساعت قبل / اقتصادی
پلکان مالیاتی حقوق‌های ۹۹
کمیسیون تلفیق با تغییر پیشنهاد ۵ پله‌ای دولت برای مالیات بر درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی، تعداد این طبقات مالیاتی را به ۴ پله کاهش داد. در حالی که دولت مازاد درآمد بالای ۱۸ میلیون در پله پنجم را مشمول مالیات ۳۰ درصد دانست؛ اما کمیسیون تلفیق با حذف آن، مالیات ۲۵ درصدی را در آخرین پله تصویب کرد. گرچه استدلال تلفیق برای حذف پله پنجم، شمول مشاغلی است که ازجمله نیاز‌های حیاتی کشور به شمار می‌روند، اما منتقدان می‌گویند که این تصمیم مجلس از عدالت مالیاتی فاصله دارد.
  مالیات بر درآمد  بودجه 99  کمیسیون تلفیق  حداقل حقوق
از غافلگیری تا ابهام
سایر منابع / ۱۳ ساعت قبل / اقتصادی
از غافلگیری تا ابهام
انتشار خبری مبنی بر نیاز به پرداخت مالیات سفر خارجی در همان ساعات ابتدایی با موج شدیدی از انتقادها و مخالفت‌ها مواجه شد و همچنان مردم در رابطه با آن به‌ویژه در شبکه‌های اجتماعی صحبت می‌کنند و هر کس به شکلی خبر را از زبان مسئول یا نماینده ای بازگو می کند.
تیر مالیات گرفتن از خانه‌های خالی به سنگ خواهد خورد/ بانک‌ها 20 درصد سپرده مردم را وام ندادند/ دستگاه‌های خودپرداز قاچاق هم آمد
مشرق / ۱۴ ساعت قبل / اقتصادی
تیر مالیات گرفتن از خانه‌های خالی به سنگ خواهد خورد/ بانک‌ها 20 درصد سپرده مردم را وام ندادند/ دستگاه‌های خودپرداز قاچاق هم آمد
در شاخص ادراک فساد آنچه مورد اهمیت ویژه قرار می‌گیرد، سطح فساد بخش دولتی است که کسب نمره زیر ۵۰ از سوی عمده کشورها از گستردگی فساد در سطح جهان خبر می‌دهد.
  روزنامه های کشور  گزیده روزنامه های اقتصادی  دولت  بانک ها  تورم
چوب فرار مالیاتی دیگران بالای سر گردشگری
روزنامه همدلی / ۱۴ ساعت قبل / اقتصادی
چوب فرار مالیاتی دیگران بالای سر گردشگری
حاشیه‌های تصویب لایحه اخذ مالیات از سفرهای خارجی این‌روزها سروصدای زیادی در رسانه‌ها به پا کرده است. اواسط هفته گذشته، وقتی خبر رسید که قانون جدیدی در مجلس به تصویب رسیده تا از این پس هر یک از مسافران برای خروج از مرز در کنار عوارضی که پرداخت می‌کنند باید مالیات هم بدهند، از روزنامه‌های کاغذی گرفته تا سایت‌های خبری و کانال‌های مجازی، یکی‌یکی به میدان آمدند و در این‌باره گزارش، تحلیل و حتی جمله‌های پر از کنایه، در قالب کارتون و جوک، خطاب به سکانداران اقتصادی نوشتند؛«از این پس باید برای نفس کشیدن هم مالیات بدهیم!»،
یک مالیات برای تمام درآمدها
روزنامه شهروند / ۲۱ ساعت قبل / ...
یک مالیات برای تمام درآمدها
[شهروند] افرادی که چند حقوق دارند یا مالک چند مغازه و ملک هستند، از ‌سال آینده باید مالیات متفاوتی بدهند. وزارت اقتصاد برای جبران کاهش درآمدهای نفتی تلاش کرده است درآمدهای مالیاتی خود را افزایش دهد و همین موضوع منجر به اصلاح پاره‌ای از قوانین مالیاتی شده است. براساس قانون جدید، مالیات افراد از دارایی‌هایشان به صورت جداگانه حساب نمی‌شود و سازمان امور مالیاتی مجموع درآمد افراد را به صورت یکجا در نظر گرفته و از آن مالیات کسر می‌کند. این اتفاق به گفته اقتصاددانان یک گام مثبت برای رفع تبعیض مالیاتی و کاهش فقر و فساد است.
روزنامه اعتماد / ۲۲ ساعت قبل / ...
مالیات جدید بر کالای مضر و لوکس و...
بودجه سال آینده کشور در شرایطی تدوین شد که درآمدهای نفتی کاهشی بیش از 66 درصدی داشت. با وجود کسری 106 هزار میلیارد تومانی و احتمال افزایش تورم به بیش از 40 درصد، دولت در صدد است با راهکارهایی از جمله افزایش درآمدهای مالیاتی و فروش اوراق قرضه کسری بودجه خود را جبران کند. از این رو درآمدهای مالیاتی در بودجه سال آینده حدود 195 هزار میلیارد تومان برآورد شده که دولت اصرار دارد 175 هزار میلیارد آن محقق شود. هر چند پس از تقدیم لایحه بودجه به مجلس‌، کمیسیون تلفیق برای افزایش درآمدهای مالیاتی دولت تدابیر و پایه‌های جدیدی اندیشید. مالیات بر برخی کالاها مانند فلزات گرانبها‌، نفت و مشتقات آن‌، کالاهای مضر و همچنین خانه‌های لوکس تازه‌ترین مصوبات کمیسیون تلفیق است که در صورت تصویب …
روزنامه تعادل / ۲۲ ساعت قبل / اقتصادی
لوکس‌نشینان چقدر از درآمد بودجه ۹۹ را تامین می‌کنند؟
به گفته اقتصاددانان، اخذ مالیات از خانه و خودروهای لوکس می‌تواند برای دولت درآمدزایی چشمگیری داشته باشد
  بودجه  جامعه  درآمد  دولت  مالیات
طرح روز/ زیست بوم
روزنامه همشهری / ۲۳ ساعت قبل / ...
طرح روز/ زیست بوم
ثنا حسین‌پور داستان مالیات بر سفر یا عوارض خروج از کشور ادامه دارد
داستان مالیات عجیب/ آیا تصویب قانون برای دریافت مالیات خروج از کشور در مجلس بر گردشگری داخلی و خارجی تاثیر می‌گذارد؟
سازندگی / ۲۳ ساعت قبل / اقتصادی
داستان مالیات عجیب/ آیا تصویب قانون برای دریافت مالیات خروج از کشور در مجلس بر گردشگری داخلی و خارجی تاثیر می‌گذارد؟
سال97 عوارض خروج از کشور سه برابر شد. سال96 عوارض مسافرت هوایی به خارج از کشور 75هزارتومان بود و در سال 97 به 220 هزار تومان رسید. این مبلغ به صورت پلکانی برای سفر سوم تا 440 هزار تومان افزایش یافت. این مبلغ در سال 98 هم اعمال شده و تغییری نداشته است. اما گفته می‌شود بر اساس قانون، عوارض خروج از کشور باید هر سه سال متناسب با میزان تورم افزایش یابد.
روزنامه تعادل / ۲۳ ساعت قبل / اقتصادی
ایرانشهر
اعضای کمیسیون تلفیق مجلس در حالی با بررسی لایحه بود ۹۹، خانه‌های لوکس بالای ۱۰ میلیارد تومان را مشمول مالیات دانستند که اما و اگرهای بسیاری روی اجرای این بخش از مصوبه مجلس وجود دارد.
  جهان  لایحه  مالیات  وزارت راه و شهرسازی  هواپیما
دنیای اقتصاد / ۲۳ ساعت قبل / اقتصادی
اختصاص سهمی از مالیات ارزش افزوده به شهرک‌های صنعتی
دنیای اقتصاد: معاون صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از اختصاص سهمی از مالیات ارزش افزوده به شهرک‌ها و نواحی صنعتی خبر داد.
دنیای اقتصاد / ۲۳ ساعت قبل / اقتصادی
اعمال 9 درصد مالیات بر تولیدات ورودی مناطق آزاد
مدیر توسعه صادرات و ارزش افزوده مناطق آزاد گفت: آنچه که در مناطق آزاد و ویژه تولید می‌شود، برای ورود به کشور باید ۹ درصد مالیات ارزش‌افزوده پرداخت کند. به گزارش خبرگزاری فارس؛ ناصر خرمالی در یک برنامه تلویزیونی اظهار کرد: قانون معاف بودن مناطق آزاد از مالیات ارزش‌افزوده که در سال 87 به‌صورت موقت ابلاغ شد، به هیچ‌وجه در مناطق آزاد اتفاق نیفتاد.
مالکان کدام خودروها و خانه‌ها معاف از مالیات هستند؟
رویداد 24 / ۳۴ ساعت قبل / اقتصادی
مالکان کدام خودروها و خانه‌ها معاف از مالیات هستند؟
اخذ مالیات از خانه و خودروهای لوکس می‌تواند برای دولت درآمدزایی چشمگیری داشته باشد که با تصویب این موضوع از سوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹، می‌توان تاحدودی به جبران کاهش درآمدهای نفتی در لایحه بودجه سال ۹۹ امیدوار بود.
  مالیات  مسکن در تهران
علت تسریع در امضای تفاهم نامه مالیاتی جامعه پزشکی
مهر / ۳۴ ساعت قبل / بهداشت و سلامت
علت تسریع در امضای تفاهم نامه مالیاتی جامعه پزشکی
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی، آخرین اصلاحات قانون مالیات های مستقیم مصوب سال ۹۴ را تشریح نمود و گفت: ایجاد عدالت مالیاتی و همسان سازی در نحوه مالیات ستانی از مشاغل در قانون آمده است.
  محمدجهانگیری  سازمان نظام پزشکی  سازمان امور مالیاتی
چراغ سبز مجلس به شهرداری‌ها برای شناسایی و اخذ مالیات از خانه‌های خالی
ارانیکو / ۳۵ ساعت قبل / اقتصادی
چراغ سبز مجلس به شهرداری‌ها برای شناسایی و اخذ مالیات از خانه‌های خالی
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: مجلس در لایحه بودجه سال ۹۹ برای ساماندهی خانه های خالی از ظرفیت شهرداری ها استفاده می کند، به اینگونه که شهرداری ها با ایجاد زیرساخت های لازم جهت شناسایی خانه های خالی، سهمی از درآمدهای حاصل از اخذ مالیات از این حوزه را دریافت می کنند.
باری کمرشکن که برای اقلیت پولساز واجب است
ایسنا / ۳۵ ساعت قبل / فرهنگی و هنری
باری کمرشکن که برای اقلیت پولساز واجب است
تهیه‌کننده مجموعه‌های «پایتخت» درباره‌ی پیامدهای برداشتن معافیت مالیاتی فیلم و سریال‌سازی معتقد است: مالیات بر درآمد اقلیت پول‌ساز و پولدار و متمکن، لازم و واجب است اما در مورد اکثریت قاطع آن‌ها که از تسهیلات اجتماعی (بیمه+حوادث+وام‌ها و...) بهره‌ای ندارند، باری کمرشکن خواهد بود.
  معافیت مالیاتی اصحاب فرهنگ  پیامدهای برداشتن معافیت مالیاتی فیلم و سریال‌سازی  الهام غفوری
چرا اروپا ایران را به استفاده مکانیسم ماشه تهدید می‌کند؟/ مشکل دعوای اروپا و آمریکاست یا برنامه هسته‌ای ایران؟
رویداد 24 / ۳۵ ساعت قبل / سیاسی
چرا اروپا ایران را به استفاده مکانیسم ماشه تهدید می‌کند؟/ مشکل دعوای اروپا و آمریکاست یا برنامه هسته‌ای ایران؟
تهدید به استفاده از مکانیسم ماشه و اعمال دوباره تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران، تلاشی است برای راضی کردن آمریکا که اروپا را به وضع مالیات برای خودروهای اروپایی تهدید کرده است.
  مکانیسم ماشه  توافق هسته ای
میزان مالیات خانه‌های اعیانی و خودروهای لوکس مشخص شد
همشهری‌آنلاین / ۳۶ ساعت قبل / سیاسی
میزان مالیات خانه‌های اعیانی و خودروهای لوکس مشخص شد
کمیسیون تلفیق مجلس مصوب کرده که واحدهای مسکونی و انواع خودروهای سواری و وانت دوکابین واقع در ایران در سال ۹۹ و ۹۸ مشمول مالیات بر دارایی سالانه شوند.
از جنجال مالیات سفر تا بازپس گیری کاخ مرمر
مهر / ۳۸ ساعت قبل / فرهنگی و هنری
از جنجال مالیات سفر تا بازپس گیری کاخ مرمر
بازپس گیری کاخ مرمر، جنجال مالیات سفرهای خارجی و ارسال گزارش گردشگری به سران قوا از جمله خبرهای میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
  مالیات  وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی  مجلس شورای اسلامی
مالیات از سود سپرده‌های بانکی، هدف بعدی دولت برای جبران کاهش درآمد‌های نفتی؟ چند درصد از سپرده‌های بانکی بالای یک میلیارد تومان است؟
تابناک / ۲ روز قبل / اقتصادی
مالیات از سود سپرده‌های بانکی، هدف بعدی دولت برای جبران کاهش درآمد‌های نفتی؟ چند درصد از سپرده‌های بانکی بالای یک میلیارد تومان است؟
در آبان ماه سال جاری موضوع مالیات ستانی از سپرده‌های بانکی مطرح شد، ولی وزیر اقتصاد در واکنش به این خبر گفت: در طرح قانون مالیات‌های مستقیم تاکنون چنین موضوعی مطرح و بررسی نشده است. به تازگی دوباره سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه گفت: در کمیسیون تلفیق پیشنهاد دادیم از سپرده­‌های بیش از یک میلیارد تومان، یک درصد از سود سپرده و نه اصل سپرده، در سال مالیات اخذ شود.
تعیین نرخ مالیات نقل و انتقال وسایل نقلیه، دوبرابر برای وارداتی ها
ارانیکو / ۲ روز قبل / اقتصادی
تعیین نرخ مالیات نقل و انتقال وسایل نقلیه، دوبرابر برای وارداتی ها
خط و نشان انگلیس و آمریکا در آستانه برگزیت بالا گرفت
ایرنا / ۲ روز قبل / بین‌المللی
خط و نشان انگلیس و آمریکا در آستانه برگزیت بالا گرفت
لندن – ایرنا – درحالی که تصمیم دولت بوریس جانسون برای اعمال مالیات بر شرکت‌های دیجیتالی آمریکا در انگلیس با تهدید واشنگتن برای اعمال تعرفه بر خودروهای وارداتی ساخت انگلیس مواجه و این مساله به موضوع مناقشه جدی دو کشور در آستانه برگزیت تبدیل شده است، وزیر تجارت بین الملل انگلیس تصریح کرد که سیاست‌های داخلی این کشور به هیچ کس ارتباط ندارد.
  برگزیت  ایالات متحده آمریکا  تجارت  انگلستان
تناسب بین بودجه و مالیات ایجاد شود
ایسنا / ۲ روز قبل / ...
تناسب بین بودجه و مالیات ایجاد شود
نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: توجه کنیم در مالیات و درآمدزایی و بودجه در چه جایگاهی قرار داریم و نیاز است بین این سه تناسب برقرار شود.
  استانی-اقتصادی  بودجه  مالیات
مرکز پژوهش‌ها: از ذخایر مطالبات مشکوک الوصول بانک‌ها مالیات بگیرید
خبرآنلاین / ۲ روز قبل / اقتصادی
مرکز پژوهش‌ها: از ذخایر مطالبات مشکوک الوصول بانک‌ها مالیات بگیرید
تسنیم نوشت: مرکز پژوهشهای مجلس در گزارشی به بررسی وضعیت مالیات ستانی از ذخایر مطالبات مشکوک الوصول بانک ها در لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور پرداخت.
  مالیات  تورم  مالیات بر ارزش افزوده  فرارمالیاتی  پژوهش
حذف مالیات پلکانی در کمیسیون تلفیق به نفع حقوق بگیران نجومی است
مهر / ۲ روز قبل / سیاسی
حذف مالیات پلکانی در کمیسیون تلفیق به نفع حقوق بگیران نجومی است
تبریز- نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت:حذف مالیات پلکانی در کمیسیون تلفیق به نفع حقوق بگیران نجومی بوده و بر خلاف عدالت است، باید در این مورد تجدیدنظر شود.
  مالیات پلکانی  محمدحسین فرهنگی  نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس
از اخلاق روایتگری تا غوغا سالاری
ایسنا / ۲ روز قبل / ...
از اخلاق روایتگری تا غوغا سالاری
نمایندگان مجلس در هفته جاری بررسی لایحه جدید مالیات بر ارزش افزوده را آغاز کرده‌اند، آنها درحین تصویب مواد مختلف لایحه سازمان مالیاتی(دولت)، موافقتشان را با تصویب ماده 33 این لایحه اعلام کردند، به‌طوری که بابت خروج هر مسافر ایرانی، مالیات اخذ شده و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل واریز می‌شود.
  مالیات خروج از کشور
ظرفیت ۲۴۵ هزار میلیارد تومانی مالیات‌ستانی در کشور
ارانیکو / ۲ روز قبل / اقتصادی
ظرفیت ۲۴۵ هزار میلیارد تومانی مالیات‌ستانی در کشور
یک استاد دانشگاه گفت: سازمان برنامه و بودجه رقمی به عنوان مجموع فرارهای مالیاتی و معافیت‌های بلا وجه مالیاتی محاسبه کرده که براساس آن ۲۴۵ هزار میلیارد تومان در سال آینده ظرفیت مالیات ستانی وجود دارد اما مشروط به اینکه مقدمه قانونی این مالیات ستانی فراهم شود.
چه کسی بر سازمان مالیاتی نظارت می‌کند؟/ مبلغ جرایم واحدهای صنفی متخلف خنده‌دار است/ تولید خودرو بالا رفت، قیمت‌ها بالاتر
مشرق / ۲ روز قبل / اقتصادی
چه کسی بر سازمان مالیاتی نظارت می‌کند؟/ مبلغ جرایم واحدهای صنفی متخلف خنده‌دار است/ تولید خودرو بالا رفت، قیمت‌ها بالاتر
از آغاز بررسی جزئیات لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور در مجلس، ماده ۲۶ لایحه مالیات بر ارزش افزوده توجه و تعجب همه را برانگیخته است.
  گزیده روزنامه های اقتصادی  روزنامه های کشور
تصویب خودسری
روزنامه آرمان ملی / ۲ روز قبل / اقتصادی
تصویب خودسری
از آغاز بررسی جزئیات لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور در مجلس، ماده ۲۶ لایحه مالیات بر ارزش افزوده توجه و تعجب همه را برانگیخته است. ماده‌ای که تاکید دارد سازمان امور مالیاتی و تمامی کارکنان و وابستگان آن را از شمول قوانین مالیاتی که خود مجری آن است، معاف کرده و عملا این سازمان را از دایره نظارت بر درآمدهای مالیاتی و پرداخت‌های آن، خارج کند.
روزنامه شهروند / ۲ روز قبل / ...
مرور اخبار
 شرکت پخش فرآورده‌های نفتی: سهمیه بنزین وانت‌بارها، تاکسی‌ها و آمبولانس‌ها واریز شد  سازمان امور مالیاتی: مالیات جدید، همان عوارض خروج از کشور است  اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی: افزایش قیمت بادمجان به دلیل نابودی مزارع جنوب در سیل است  آذری‌جهرمی: «ظفر» قبل از دهه فجر به فضا پرتاب می‌شود  بنیاد مستضعفان: در سالگرد بعدی پلاسکو در ‌سال ۱۳۹۹ این ساختمان را به کسبه تحویل می‌دهیم  وزارت نیرو: استارت‌آپ‌ها برای کاهش مصرف انرژی دعوت به همکاری می‌شوند  انجمن صنفی صنایع لبنی ایران: رقبای برندهای ایرانی با انتشار فیلم صداوسیما، برندهای ایرانی را در بازارهای منطقه‌ای تخریب می‌کنند  وزیر …
روزنامه اعتماد / ۲ روز قبل / ...
سوءبرداشت از مالیات خروج از کشور
گروه اقتصادی
دنیای اقتصاد / ۲ روز قبل / اقتصادی
خودروهای پاک معاف شدند
دنیای اقتصاد: اخبار خودرو مهم این هفته را «معافیت خودروهای پاک از مالیات و عوارض شماره‌گذاری»، «نقش ایران در کاهش فروش خودروسازان فرانسوی» و «اقدام خودروسازان برای تجدید ارزیابی» تشکیل می‌دهند که آنها را مرور می‌کنیم.
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
راهی جز توافق جدید با ما ندارید
رئیس‌ ایالات متحده آمریکا روز گذشته در مصاحبه‌ای اعلام کرد که اتحادیه اروپا انتخابی جز مذاکره بر سر یک توافق تجاری جدید با آمریکا ندارد. به گزارش تارنمای شبکه سی‌ان‌بی‌سی، دونالد ترامپ این اظهارات را در مصاحبه با این شبکه آمریکایی و در حاشیه مجمع جهانی اقتصاد (داووس) مطرح کرد.رئیس ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه با اورسولا فان درلین رئیس کمیسیون اروپا دیدار و به شبکه سی‌ان‌بی‌سی خاطر نشان کرد که دو طرف گفت‌وگوی خوبی داشتند.در بحبوحه مذاکرات در جریان در‌مورد امور تجاری، ترامپ تهدید کرده تعرفه‌هایی را بر خودروهای وارداتی از اروپا اعمال کند. ترامپ در این مصاحبه خاطر‌نشان کرد که اتحادیه اروپا اکنون گزینه دیگری جز توافق جدید با آمریکا ندارد.رئیس ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه در مجمع جهانی اقتصاد …
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
گام جدی لبنان برای خروج از بحران
محمدرضا ستارینزدیک به سه ماه پس از استعفای سعد الحریری و تشدید بحران سیاسی در لبنان، روز گذشته حسان دیاب نخست وزیر این کشور کابینه خود را معرفی و با حکم میشل عون رئیس‌جمهوری نخستین جلسه کابینه جدید را برگزار کرد.اولین وزیر دفاع زن جهان عرب در کابینه دیابدر کابینه دیاب که به گفته کارشناسان روزهای دشواری را برای عبور از چالش‌های عمده لبنان دارد، نکته قابل توجه معرفی شش زن از 20 وزیر کابینه است به طوری که برای نخستین بار در جهان عرب در دولت دیاب، «زینه عکر» به عنوان وزیر دفاع انتخاب شد. گفتنی است زینه عکر که همزمان با پست وزارت دفاع، معاون نخست وزیر نیز محسوب می‌شود در یک خانواده مسیحی متولد شده و همسرش جزو یکی از ثروتمندان لبنان است. از سوی دیگر وزارتخانه‌های اطلاع رسانی‌، مهاجرت، دادگستری، کار …
سیاست حذف تدریجی سفر
روزنامه همشهری / ۲ روز قبل / فرهنگی و هنری
سیاست حذف تدریجی سفر
سفرهای خارجی ایرانی‌ها و حتی سفر آنها در داخل کشور سخت‌تر شد. این گزاره را می‌توان با نگاه به گرانتر شدن عوارض خروج از کشور از سال 87و تداوم آن تا سال 98، افزایش سه برابری قیمت بنزین و حتی مصوبه روز سه‌شنبه مجلس برای تغییر نام عوارض خروج از کشور به مالیات بر ارزش افزوده مشاهده کرد.
روزنامه همشهری / ۲ روز قبل / ...
درآمد 1600میلیارد تومانی دولت از مالیات سفر
«سفر گران ‌شد»؛ این تیتر دیروز روزنامه همشهری براساس مصوبه روز سه‌شنبه مجلس بود که اعلام می‌کرد، مسافرانی که قصد سفر به خارج از ایران دارند، باید مالیات بپردازند و 5درصد مالیات بر ارزش افزوده به ناوگان حمل‌ونقل برون‌شهری که مسافران را در داخل کشور جابه‌جا می‌کنند، تعلق می‌گیرد. اعلام همین بندها، رسانه‌ها و فعالان صنعت گردشگری کشور را به واکنش واداشت که چرا مجلس گامی در جهت گران‌تر‌کردن سفر به جای تلاش برای در دسترس ماندن و تسهیل سفر برای مردم برداشته است؟ فعالان صنعت گردشگری و رسانه‌ها معتقد بودند …
دنیای اقتصاد / ۲ روز قبل / اقتصادی
دست خالی مقابل خانه‌های خالی
نمایندگان مجلس بدون آنکه از دولت درباره «علت عمل نکردن به قانون مصوب سال 94 درباره اخذ مالیات از خانه‌های خالی» سوال کنند و احتمالا با کم‌اطلاعی درباره فراهم بودن شرایط قانونی دریافت این نوع مالیات، یک‌بار دیگر برای گرفتن مالیات از مالکان املاک بدون استفاده، مقررات به تصویب رسانده‌اند!
«ایران» مصوبه مجلس را شفاف گزارش می کند: مالیات خروج جایگزین عوارض خروج است
روزنامه ایران / ۲ روز قبل / اقتصادی
«ایران» مصوبه مجلس را شفاف گزارش می کند: مالیات خروج جایگزین عوارض خروج است
عوارض، مالیات شد. عوارض خروج از کشور در لایحه جدید مالیات بر ارزش افزوده به مالیات تبدیل شد. روز سه‌شنبه هفته جاری نمایندگان مجلس با تصویب ماده 33 لایحه مالیات بر ارزش افزوده، سازمان مالیاتی را مکلف کردند که بابت خروج هر مسافر ایرانی به جز موارد استثنا از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی وجوهی را به‌عنوان مالیات از مسافران دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند.
با مردم
روزنامه همشهری / ۲ روز قبل / ...
با مردم
افزایش هزینه خروج از کشور عادلانه نیست هزینه‌های خروج از کشور به‌تازگی افزایش یافته بود و اینکه به اسم مالیات بر خروج از کشور رقمی به آن بیفزایند، عادلانه نیست. اکوان از تهران احداث مرکز بازیافت پسماند صنعتی در الیگودرز متوقف شود اینکه مسئولان بدون اخذ مجوزهای لازم و بی‌توجه به‌نظرات مردم و تشکل‌های زیست‌محیطی اقدام به ساخت مرکز بازیافت پسماندهای صنعتی در شهرستان الیگودرز کنند درست نیست. از مسئولان کشوری تقاضا داریم نسبت به بررسی مجدد در این خصوص اقدام کنند. اسماعیلی از الیگودرز  خطر آسیب‌های …
روزنامه شهروند / ۲ روز قبل / ...
نمره ترامپ در اقتصاد به حدنصاب نمی‌رسد
[یاسمن طاهریان] چیزی که این روزها به باور عمومی تبدیل شده این است که شکست‌ دادن دونالد ترامپ در ‏انتخابات نوامبر امسال بسیار سخت خواهد بود؛ هر چقدر که رأی‌دهندگان باور نداشته باشند اما ‏ترامپ برای اقتصاد آمریکا خوب بوده است. اما هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد. جوزف ای. ‏استیگلیتز، اقتصاددان آمریکایی و برنده جایزه نوبل اقتصاد است که بعد از انتقادهای شدید از ‏صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی شهرت پیدا کرد. استیگلیتز در یادداشت خود توضیح می‌دهد ‏که چگونه باید عملکرد اقتصادی ترامپ را سنجید.  ‏همان‌طور که نخبگان اقتصادی برای شرکت در نشست سالانه به داووس سوییس می‌روند، مردم باید ‏یک سوال ساده را از خود بپرسند: آیا می‌توانند بر شیفتگی …
خطر قریب الوقوع کور شدن با «طب اسلامی» و سکوت وزارت بهداشت!
تابناک / ۳ روز قبل / بهداشت و سلامت
خطر قریب الوقوع کور شدن با «طب اسلامی» و سکوت وزارت بهداشت!
کافی‌ست درباره درآمد پزشکان یا مالیات شان یا موضوعات مانند الزام مطب ها به نصب کارتخوان سخنی گفته شود تا وزارت بهداشت هم به ماجرا واکنش نشان دهد اما وقتی پای درمان فشار خون با خودن نوعی نمک در میان می آید، همه سکوت می کنند!
مجموع درآمدهای افراد مشمول مالیات می‌شود
ارانیکو / ۳ روز قبل / اقتصادی
مجموع درآمدهای افراد مشمول مالیات می‌شود
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم که کار آن به پایان رسیده است، مجموع درآمدهای افراد مشمول مالیات می‌شود.
عوارض آلایندگی وسایل نقلیه صرف توسعه حمل و نقل عمومی می شود
مهر / ۳ روز قبل / اجتماعی
عوارض آلایندگی وسایل نقلیه صرف توسعه حمل و نقل عمومی می شود
معاون عمرانی وزارت کشور، گفت: موافقت مجلس با مساوی شدن سهم دولت و مدیریت شهری و روستایی از مالیات بر ارزش افزوده، حمایت خوبی از شهرداری ها و دهیاری ها است
  مهدی جمالی نژاد  آلودگی هوا  مالیات بر ارزش افزوده
سقوط دلار امسال اتفاق خواهد افتاد/ پیشنهاد افزایش یارانه هر ایرانی به ۷۵ هزار تومان/ نماینده مجلس: مالیات خروج از کشور چیز جدیدی نیست/ لیست کالا‌هایی که صادراتشان از سیستان و بلوچستان ممنوع شد
تابناک / ۳ روز قبل / اقتصادی
سقوط دلار امسال اتفاق خواهد افتاد/ پیشنهاد افزایش یارانه هر ایرانی به ۷۵ هزار تومان/ نماینده مجلس: مالیات خروج از کشور چیز جدیدی نیست/ لیست کالا‌هایی که صادراتشان از سیستان و بلوچستان ممنوع شد
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس سبزپوش در آخرین روز هفته، سقوط بورس وال استریت با رسیدن ویروس «شبه‌سارس» به سواحل آمریکا، در بازار جهانی نفت چه می‌گذرد؟، قیمت نفت سال ۲۰۲۰ بالا نمی‌رود، قیمت دلار و یورو در صرافی‌های بانکی، نبض بازار طلا و سکه تهران، طلا در بازار جهانی ارزان شد، سازمان امور مالیاتی ایران: برداشت ناصواب و کذب است و تمرکز تویوتا بر قاره سبز را در بر دارد.
سازمان امور مالیاتی: اخذ مالیات از مسافران چیز تازه‌ای نیست
همشهری‌آنلاین / ۳ روز قبل / اجتماعی
سازمان امور مالیاتی: اخذ مالیات از مسافران چیز تازه‌ای نیست
معاون سازمان امور مالیاتی کشور درباره خبرهایی که اخیرا در خصوص تصویب مالیات سفر در مجلس منتشر شده و واکنش‌های بسیاری را در رسانه‌ها و فضای مجازی به دنبال داشته است، توضیح می‌دهد.
زنگنه: رییس جمهوری دستور حل مشکلات پتروشیمی‌ها را داده است
ایرنا / ۳ روز قبل / سیاسی
زنگنه: رییس جمهوری دستور حل مشکلات پتروشیمی‌ها را داده است
تهران- ایرنا- وزیر نفت مشکل اصلی پتروشیمی‌ها را بازگشت مالیات بر ارزش‌افزوده‌ اعلام کرد و گفت با دستور رییس‌جمهوری ،‌برنامه‌هایی برای رفع این مشکل داریم.
  پتروشیمی  بیژن نامدار زنگنه  وزارت نفت  زنگنه  بانک مرکزی
رییس کمیسیون اقتصادی: مالیات خروج از کشور پیش از این هم...
شفقنا / ۳ روز قبل / ...
رییس کمیسیون اقتصادی: مالیات خروج از کشور پیش از این هم...
شفقنا- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مالیات خروج از کشور پیش از این با عنوان عوارض خروج از کشور از مسافران دریافت می‌شد و چیز تازه‌ای نیست. ایسنا نوشت: الیاس حضرتی با اشاره به مصوبه روز گذشته مجلس...
  رییس کمیسیون اقتصادی  عوارض خروج  مالیات  مالیات خروج از کشور
مالیات خروج از کشور؛ سوءبرداشت نمایندگان یا مردم؟
ایسنا / ۳ روز قبل / سیاسی
مالیات خروج از کشور؛ سوءبرداشت نمایندگان یا مردم؟
مجلس روز گذشته لایحه مالیات بر ارزش افزوده خروج از کشور را درحالی تصویب کرد که واکنش‌ها و اعتراض‌های مردمی و فعالان گردشگری، برخی نمایندگان را بر آن داشت تا هنوز مُهر رأی‌شان خشک نشده، اذعان کنند که قرار نیست مالیات اضافه‌ای برای خروج از کشور گرفته ‌شود. سازمان امور مالیاتی نیز یک روز بعد درحالی‌که واکنش‌ها شدت گرفته بود، تصریح کرد که این مالیات همان عوارض خروجی است و برداشت‌های ناصواب و کذبی از آن مصوبه شده است.
  گردشگری  مالیات  عوارض خروج از کشور  مالیات بر ارزش افزوده  مجلس شورای اسلامی
الف / ۳ روز قبل / اقتصادی
پورابراهیمی: «مالیات بر سفرهای خارجی» همان عوارض خروج از کشور است
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مالیات بر سفرهای خارجی موضوع جدیدی نیست و قبلا این مبلغ در قالب عوارض خروج از کشور اخذ می‌شد که با اصلاح قانون مالیات برارزش افزوده درقالب مالیات اخذ می‌شود.
  عوارض خروج از کشور  مالیات بر سفرهای خارجی  محمدرضا پورابراهیمی
جنجال
فرارو / ۳ روز قبل / اقتصادی
جنجال "مالیات خروج"
«مالیات خروج از کشور پایه جدید مالیاتی نیست، همان عوارض خروجی است که قبلا تعریف شده. چون عوارض باید به شهرداری‌ها پرداخت شود، صرفا نام آن به مالیات تغییر کرد تا منابع به خزانه کشور واریز شود. همچنین برخی معافیت‌های ضروری که در قوانین به صورت پراکنده تعریف شده، در این قانون مجتمع شد.»
  اقتصاد  مالیات سفر  عوارض خروج
مالیات مشاغل هم مشابه مالیات حقوق بگیران 5 پله ای و حداکثر 35 درصد شود
فارس / ۳ روز قبل / اقتصادی
مالیات مشاغل هم مشابه مالیات حقوق بگیران 5 پله ای و حداکثر 35 درصد شود
مرکز پژوهش‌های مجلس با اشاره به تفاوت نرخ مالیات بر درآمد در بخش حقوق بگیران و مشاغل و تبعات آن در بخش سلامت، پیشنهاد داد: در راستای یکسان‌سازی نرخ مالیات کارانه پزشکان، مالیات بر مشاغل مشابه مالیات حقوق بگیران (پلکانی از 10 تا 35 درصد) تعیین شود.
اخذ مالیات برای سفر خارجی، افزون بر عوارض خروج از کشور است/ برای تامین بودجه راهی جز اخذ مالیات وجود ندارد
رویداد 24 / ۳ روز قبل / اقتصادی
اخذ مالیات برای سفر خارجی، افزون بر عوارض خروج از کشور است/ برای تامین بودجه راهی جز اخذ مالیات وجود ندارد
یک نماینده مجلس تاکید دارد که ماده تصویب شده در مجلس، پیرامون اخذ مالیات از مسافرانی که قصد خروج از کشور را دارند، در راستای طرح جداسازی و مستقل کردن بودجه کشور از در آمدهای نفتی با توسل به مالیات انجام می‌گیرد.
  مالیات خروج ازکشور  مالیات
همه حواشی مالیات برای سفرهای خارجی | مصوبه مجلس چه بود که ماجراساز شد؟
همشهری‌آنلاین / ۳ روز قبل / سیاسی
همه حواشی مالیات برای سفرهای خارجی | مصوبه مجلس چه بود که ماجراساز شد؟
مالیات بستن به سفرهای خارجی که سه‌شنبه اول بهمن ماه در کمیسیون تلفیق مجلس به تصویب رسید، موجب تعجب بسیاری از مردم شد و موجی از واکنش‌ها و انتقادهای رسانه‌ها، کاربران شبکه‌های اجتماعی و تحلیلگران اقتصادی و اجتماعی را به دنبال داشت.
رمزگشایی از مصوبه جدید مجلس برای اخذ مالیات خروج از کشور | فقط بازی با کلمات بود؟
همشهری‌آنلاین / ۳ روز قبل / سیاسی
رمزگشایی از مصوبه جدید مجلس برای اخذ مالیات خروج از کشور | فقط بازی با کلمات بود؟
نماینده مردم تهران در مجلس درباره مصوبه جدید مجلس برای اخذ مالیات خروج از کشور، گفت: «این مصوبه، مالیات جدیدی نیست و همان عوارض خروج از کشور است. همان که قبلا تعریف شده است.»
واکنش الیاس حضرتی درباره مصوبه مالیات خروج از کشور که جنجالی شد
همشهری‌آنلاین / ۳ روز قبل / سیاسی
واکنش الیاس حضرتی درباره مصوبه مالیات خروج از کشور که جنجالی شد
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مالیات خروج از کشور پیش از این با عنوان عوارض خروج از کشور از مسافران دریافت می‌شد و چیز تازه‌ای نیست.