شنبه, ۱۷ خرداد, ۱۳۹۹ / 6 June, 2020
پرونده عظام خودرو
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
عباس ایروانی کیست؟
عباس ایروانی متولد ۱۳۳۵  در تهران و مدیر سابق شرکت عظام است که متهم اول پرونده اقتصادی است. او به اتهام قاچاق سازمان‌یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به صورت کلان و عمده تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.
جزئیات دومین جلسه رسیدگی به اتهامات گروه عظام
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / پرونده عظام خودرو / دادگاه عظام خودرو / عباس ایروانی / عظام خودرو
جزئیات دومین جلسه رسیدگی به اتهامات گروه عظام
به گزارش میزان، دومین جلسه رسیدگی به اتهامات عباس ایروانی و سایر متهمان در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
بدهی عباس ایروانی بالغ بر 15 هزار میلیارد تومان است
دور جدید رسیدگی به پرونده «عباس ایروانی» (گروه عظام) در شعبه چهارم دادگاه‌های ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.رئیس دادگاه در ابتدای جلسه ضمن اعلام رسمیت دادگاه بیان کرد: شروع اولین جلسه محاکمه متهمان عباس ایروانی، عبدالرحیم گرامند، فریدون ساعی، همایون نکونام، حسین زارع و منصور مسعودی به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور به طوری که اصل تسهیلات مبلغ 5 هزارو 967 میلیارد و 257 میلیون و 465 هزار و 614 تومان بوده که به علت بدهی‌ها تبدیل به مبلغ 15 هزارو 753 میلیارد و 266 میلیون و 615 هزار و 428 تومان شده است.وی در ادامه ضمن اعلام رسمیت جلسه با حضور مستشاران و وکلای مدافع، نماینده دادستان، نمایندگان سازمان بازرسی، بانک سپه، مسکن، ملت، صادرات توسعه صادرات و ملی گفت: اجرای ماده 352 قانون …
نماینده دادستان: اقدامات عباس ایروانی برای چپاول منابع ارزی بوده است
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / پرونده عظام خودرو / دادگاه عظام خودرو / عباس ایروانی
نماینده دادستان: اقدامات عباس ایروانی برای چپاول منابع ارزی بوده است
به گزارش تسنیم، شاه‌محمدی در نخستین جلسه محاکمه باند فساد عباس ایروانی مالک گروه عظام که در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلال گران اقتصادی و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد، اظهار کرد: عباس ایروانی و مرتبطان وی به جای پیروی از سیاستهای بانک مرکزی، منابع تجهیز شده بانکی را به طریق نامشروع تصاحب کرده و با دور زدن سیاستهای پولی به کشور خدشه وارد کردند.
آغاز محاکمه متهمان گروه عظام خودرو
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / پرونده عظام خودرو / دادگاه عظام خودرو / عباس ایروانی / عظام خودرو
آغاز محاکمه متهمان گروه عظام خودرو
به گزارش مهر، دادگاه رسیدگی به اتهامات عباس ایروانی و همدستانش در دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی آغاز شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۵
«ایروانی» پول بیت‏المال برای تولید داخل را صرف واردات قطعات چینی می‌کرد
نماینده دادستان تهران در پرونده گروه عظام، گفت: اقدامات گروه عظام باعث شد برخی خودروهای تولیدی چند دهه قبل به واسطه سودی که این‌ها از واردات قطعات می‌بردند همچنان از خط تولید خارج نشوند.به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، اخیرا یکی از روزنامه‌ها، ادعایی در مورد گروه عظام مطرح کرده است مبنی بر اینکه این گروه در تولید ۱۴ خودرو داخل کشور نقش مستقیم داشته که تقریبا ۴ مورد آن‌ها جزو خودرو‌های پرتیراژ کشور هستند.این ادعا در حالی مطرح شد که متهم ردیف اول این پرونده یعنی عباس ایروانی مدیر گروه عظام (تولید‏کننده قطعات خودرو) متهم به افساد فی‏الارض از مجاری اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور با توسل به قاچاق سازمان‏یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به صورت عمده و کلان است.مسعود شاه‌محمدی نماینده دادستان در پرونده رسیدگی …
۱۳۹۸/۰۸/۱۴
نماینده دادستان در پرونده گروه عظام:
ایروانی پول بیت المال را برای تولید داخل می‌گرفت، اما صرف واردات قطعات چینی می‌کرداخیرا یکی از روزنامه‌ها، ادعایی در مورد گروه عظام مطرح کرده است مبنی بر اینکه این گروه در تولید ۱۴ خودرو داخل کشور نقش مستقیم داشته که تقریبا ۴ مورد آن‌ها جزوخودرو‌های پر تیراژ کشور هستند. این ادعا در حالی مطرح شد که متهم ردیف اول این پرونده یعنی عباس ایروانی مدیر گروه عظام (تولید کننده قطعات خودرو) متهم به افساد فی الارض از مجاری اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور با توسل به قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به صورت عمده و کلان است.مسعود شاه‌محمدی نماینده دادستان در پرونده رسیدگی به اتهامات گروه عظام، در واکنش به ادعا‌های مطرح شده در رابطه با نقش عباس ایروانی در تولید تصریح کرد: عباس ایروانی تعداد محدودی کارگاه …
۱۳۹۸/۰۸/۱۳
اگر ایروانی نمی‌توانست به واسطه زدوبند وام‌ بگیرد، اکنون شرکت‌های نوپا بومی‌سازی علم را در صنعت خودرو انجام می‌دادند
نماینده دادستان پرونده گروه عظام گفت: اقدامات گروه عظام باعث شد برخی خودروهای تولیدی چند دهه قبل به واسطه سودی که این‌ها از واردات قطعات می‌بردند همچنان از خط تولید خارج نشوند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲
واکنش انجمن قطعه‌سازان به پرونده «عظام»
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو گفت: با توجه به اینکه پرونده «گروه عظام»، مشکل حقوقی یکی از اعضای انجمن است، بنابراین این انجمن موضع خاصی در این مورد ندارد و تنها امیدوار است آسیبی به تولید قطعه و خودرو وارد نشود. مازیار بیگلو اظهار کرد: این انجمن نظر‌خاصی در رابطه با این پرونده ندارد؛ شرکت عظام یک گروه حقوقی است که یک اتهام قضایی به آن وارد شده و خود شرکت باید موضوع را حل‌ و فصل کند.دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو در واکنش به این موضوع که حجم عظیمی از قطعات خودرو از گروه عظام تامین شده و این گروه متهم به قاچاق قطعه است، بنابراین امکان دارد این مساله انجمن قطعه‌سازان را نیز درگیر کند؛ گفت: نگرانی ما نیز در همین مورد است، اما اطمینان داریم قوه‌قضائیه به این موضوع که به …
۱۳۹۸/۰۷/۱۷
متهم:‌ به من گفتند فرار کن و گوشی‌ات را خاموش کن/ همواره راه درست را رفته‌ام
ایلنا: ششمین جلسه رسیدگی به پرونده گروه عظام به اتهام قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷
مواظب پاهایت باش و از ایروانی نترس!
پنجمین جلسه محاکمه گروه عظام به‌اتهام قاچاق سازمان‌یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی روز گذشته به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. قاضی در این جلسه از دادگاه چندین‌بار از روغنی‌ها، متهم ردیف سوم پرونده عظام خواست که بدون ترس از ایروانی، به سؤال‌های وی پاسخ بگوید. عباس ایروانی به‌عنوان مدیر گروه عظام و متهم ردیف اول پرونده در این دادگاه حضور دارد؛ او متهم به قاچاق قطعات خودرو به میزان بیش از ۷۶۴میلیون دلار است و به گفته نماینده دادستان، رقم …
۱۳۹۸/۰۷/۱۷
قاضی:‌ ترس و واهمه‌ای از ایروانی نداشته باشید/ متهم: دستور رشوه نداده‌ام/ پرداخت سکه برای تسریع در کارها بود
پنجمین جلسه رسیدگی به پرونده گروه عظام به اتهام قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶
جزئیات دادگاه عظام | قاضی صلواتی خطاب به متهم روغنی‌ها: از «ایروانی» نترس
همشهری آنلاین: پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده «گروه عظام» به اتهام قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو ظهر امروز سه شنبه ۱۶ مهرماه در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / پرونده عظام خودرو / دادگاه گروه عظام / عباس ایروانی
قاضی خطاب به متهم: از ایروانی نترس/ تکذیب ارتباط «سخنگوی دولت» با پرونده عظام
پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده «گروه عظام» به اتهام قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو ظهر امروز (سه شنبه) ۱۶ مهرماه در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵
جزئیات چهارمین جلسه دادگاه عظام | متهم: اقدامات مثبتم «اخلال در نظام اقتصادی» نامیده شد
همشهری آنلاین: چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده «گروه عظام» به اتهام قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو صبح امروز دوشنبه ۱۵ مهرماه در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵
متهم: در زندان به زندانیان زبان انگلیسی و فرانسوی یاد دادم/ رشوه‌ای پرداخت نکرده‌ام/ تحویل سکه برای تسریع در دریافت مجوزها بود
چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده اتهام‌های گروه عظام مبنی بر قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به صورت علنی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / امیررضا رفیعی / پرونده عظام خودرو / دادگاه گروه عظام / عباس ایروانی / قاضی صلواتی
واکنش قاضی صلواتی به تقلب رساندن ایروانی در دادگاه + عکس
قاضی صلواتی در ابتدای چهارمین جلسه محاکمه متهمان پرونده گروه عظام، به اقدام دیروز عباس ایروانی در دادگاه واکنش نشان داد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵
متهم پرونده عظام: جعل اسناد را قبول ندارم/در فرانسه برای من فرش قرمز پهن می کنند
چهارمین جلسه محاکمه گروه عظام به اتهام قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی برگزار شد و متهم گفت:جعل اسناد را قبول ندارم.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵
آغاز چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده گروه عظام به اتهام قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو
شفقنا- چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده گروه عظام به اتهام قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو برگزار شد. چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده گروه عظام به اتهام قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو دقایقی پیش در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. به گزارش شفقنا به […]
۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / امیررضا رفیعی / پرونده عظام خودرو / دادگاه گروه عظام / عباس ایروانی
«خط دادن» متهم در جلسه دادگاه گروه عظام + عکس
عباس ایروانی که از ابتدای جلسات محاکمه‌اش اصل را بر انکار هر آنچه در کیفرخواست آمده گذاشته، زمانی که متهم ردیف دوم مضغول پاسخ به سوالات نماینده دادستان بود، با پا به او «خط داد» تا اظهاراتش را اصلاح کند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۴
متهم: قصد فریب خودروساز را نداشتیم/ قاضی: تحریم بهانه خوبی برای برخی از افراد شده است
ایلنا: سومین جلسه رسیدگی به پرونده گروه عظام به اتهام قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۴
متهم پرونده گروه عظام: تولیدات ایران خودرو را در دوره تحریم اول به حالت عادی بازگرداندیم
متهم ردیف دوم پرونده عظام گفت:توانستیم بدون حضور پژو تولید ایران‌خودرو را به حالت طبیعی برگردانیم و سازه‌پویش توانسته پژو 301 را بدون حضور شرکت پژو در بهمن امسال به تولید برساند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / پرونده عظام خودرو / دادگاه گروه عظام / عظام خودرو
جزئیات سومین جلسه دادگاه پرونده «گروه عظام»/ تحویل قطعات بنزین‌سوز به جای قطعات گازسوز
سومین جلسه رسیدگی به پرونده «گروه عظام» به اتهام قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو صبح امروز (یکشنبه) 14 مهرماه در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۳
عباس ایروانی، متهم پرونده قاچاق قطعات خودرو: در این ٣٠ سال باعث رونق اقتصادی شدم؛ خداوند شاهد است که برای دور زدن تحریم‌ها چه رشادت‌ها که به خرج ندادم/ ماجرای کارگذاشتن ابزار جاسوسی در کامپیوتر خودرو مسئولان
متهم ایروانی در دومین جلسه رسیدگی به پرونده گروه عظام به اتهام قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو با اشاره به ارز دولتی گفت: من از بانک مرکزی هیچ ارز دولتی دریافت نکردم و واردات ما به میزان ۶۵۰ میلیون دلار بوده است که آن را به عنوان قاچاق اعلام کرده‌اند. یکی از موضوعاتی که به من منتسب کردند آن است که گفتند در قطعات EUC برای مسئولان ابزار جاسوسی قرار دادیم، اما هزار قطعه وارد کشور می‌شود و از کجا معلوم قطعه EUC که ابزار جاسوسی دارد در خودرو مسئولان قرار می‌گیرد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / ابزار جاسوسی / کامپیوتر خودرو / خودرو مسئولان / پرونده گروه عظام / قاچاق قطعات خودرو / دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی / اختلاس
بگو مگوی قاضی و متهم ۴۰۰۰ میلیاردی در دادگاه| ماجرای کارگذاشتن ابزار جاسوسی در کامپیوتر خودرو مسئولان
دومین جلسه رسیدگی به پرونده گروه عظام به اتهام قاچاق سازمان یافته قطعات خودرو در شعبه چهار دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۳
متهم: در ٣٠ سال فعالیت باعث رونق اقتصادی شدم/ پرونده بدون کارشناسی به دادگاه ارجاع شده است
ایلنا: دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده اتهام های گروه عظام مبنی بر قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و…
۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / پرونده عظام خودرو / دادگاه گروه عظام / عظام خودرو
متهم ردیف اول پرونده «گروه عظام»: برای دور زدن تحریم‌ها چه رشادت‌ها که نکردم
دومین جلسه رسیدگی به پرونده «گروه عظام» به اتهام قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو صبح امروز (شنبه) ۱۳ مهرماه در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱
پشت صحنه مافیای قطعه‌سازی در ایران
عباس ایروانی مدیر مجموعه عظیم قطعه سازی عظام اکنون با پرونده 700 میلیون دلاری قطعات خودرو در دادگاه مفاسد اقتصادی حضور دارد. به جز او، گروهی دیگر از خودروسازان نیز درگیر فساد مشابه هستند؛ اما پشت صحنه مافیای قطعه سازی چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ آیا عدم خروج خودروهای بی‌کیفیت از خطوط تولید به این مافیا مرتبط است؟ روایت یک روزنامه نگار را در این زمینه می‌بینید و می‌شنوید.
۱۳۹۸-۰۷-۱۱
رد پای «خاوری» در یک فساد مالی دیگر
جلسه محاکمه گروه عظام به اتهام قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.این پرونده هفت متهم دارد؛ متهم ردیف اول عباس ایروانی فرزند رضا، مدیر گروه عظام، تولید‌کننده قطعات خودور متهم است به افساد فی الارض از مجرای اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور با توسل به قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به صورت عمده و کلان به میزان 764میلیون و 37هزار و 425 دلار، رهبری گروه مجرمانه سازمان یافته قاچاق قطعات خودرو، معاونت در جعل اسناد، معاونت در استفاده از اسناد مجعول، معاونت در پرداخت رشوه و مشارکت در فراری دادن متهم.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱
آغاز دادرسی پرونده قاچاق قطعات
نخستین جلسه محاکمه عباس‌ایروانی مدیر گروه عظام و همدستانش که متهم به قاچاق سازمان‌یافته قطعات خودرو هستند در شعبه چهارم ویژه دادگاه رسیدگی به جرائم اخلالگران اقتصادی به‌ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / پرونده گروه عظام / قاچاقچیان قطعات خودرو
متهم ۴۰۰۰ میلیاردی بازار قطعات خودرو را بشناسید| جزئیات عجیب از پرونده "عظام خودرو"+عکس
نخستین جلسه رسیدگی به پرونده گروه عظام به اتهام در قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان...
۱۳۹۸/۰۷/۱۰
متهم ردیف اول به یکی از افراد وابسته به مافیای خودرو و سوداگران مسکن تبدیل شده است/ فساد فی‌الارض محرز است
ایلنا: نخستین جلسه رسیدگی به پرونده گروه عظام به اتهام در قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / دادگاه ایروانی / قوه قضاییه
سرکرده گروه عظام ۴ هزار میلیارد تومان به بیت المال دست اندازی کرده است
نماینده دادستان تهران با تشریح اتهامات گروه معروف به عظام در قاچاق و واردات قطعات خودرو گفت: عباس ایروانی از متهمان این پرونده طی ۱۰ سال بیش از چهار هزار میلیارد تومان به بیت المال دست اندازی کرده است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰
آغاز محاکمه ۷ قاچاقچی قطعات خودرو/ ردپای خاوری در پرونده قاچاق قطعات خودرو
محاکمه گروه عظام به اتهام قاچاق سازمان‌یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو آغاز شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / پرونده عظام خودرو / دادگاه گروه عظام / عظام خودرو
رسیدگی به پرونده گروه عظام آغاز شد
محاکمه گروه عظام به اتهام قاچاق سازمان‌یافته قطعات خودرو به ریاست قاضی صلواتی آغاز شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •