سه شنبه, ۷ بهمن, ۱۳۹۹ / 26 January, 2021
ارزهای خارجی
۲۰ ساعت قبل
پناهندگی دیپلمات ارشد کره شمالی به سئول
یکی از دیپلمات‌های ارشد کره‌شمالی که به‌عنوان کاردار در سفارت کشورش در کویت کار می‌کرد، به همراه خانواده‌اش به کره جنوبی پناهنده شده است. یونهاپ، آژانس خبری کره‌جنوبی اعلام نکرد که «ریو هیون وو»، کاردار سفارت کره‌شمالی در کویت دقیقا چه زمانی به همراه خانواده‌اش به کره جنوبی فرار کرده و گزارش کرد که آژانس اطلاعات ملی کره جنوبی نیز از اظهارنظر در این باره امتناع کرده است. به گزارش رسانه‌های خبری کره‌جنوبی، این فرار می‌تواند احتمالا سپتامبر ۲۰۱۹ اتفاق افتاده باشد اما تاکنون محرمانه باقی مانده بود. پدر همسر کاردار سفارت کره‌شمالی در کویت رئیس سابق دفتر ۳۹ بوده که یک بخش در حزب حاکم کارگران کره‌شمالی و محل مدیریت منابع مالی برای مقام‌های ارشد این کشور است و از آن برای خرید ارزهای خارجی و وسایل لوکس …
دلار نیمایی امروز ۴ بهمن ۹۹ تا ٢٢ هزار تومان عقب رفت
۳ روز قبل / دلار نیمایی / دلار / ارزهای خارجی
دلار نیمایی امروز ۴ بهمن ۹۹ تا ٢٢ هزار تومان عقب رفت
به گفته فعالان، از زمانی که معامله‌گران بازار ارز، پایان دوران ترامپ را جدی‌تر گرفتند، ورود ارز به بازار افزایش پیدا کرد و میزان خرید‌ها کاهش یافت. تقاضای حواله نیز در هفته جاری کاهش معناداری پیدا کرد، به‌طوری که نرخ دلار در سامانه نیما تا کانال ۲۲ هزار تومانی پایین رفت.
چرایی کاهش نرخ دلار در ۲ هفته اخیر
۱۳۹۹/۱۱/۰۱ / کاهش قیمت دلار / ارزهای خارجی
چرایی کاهش نرخ دلار در ۲ هفته اخیر
«یوسف کاووسی» کارشناس مسائل بانکی، عامل کاهش قیمت دلار را مسائل روانی بازار دانست و گفت: محرک اصلی وقوع تحولات در بازار ارز طی در هفته‌های اخیر، مسائل روانی هستند که عمده‌ترین مسبب آن را می‌توان نتایج انتخابات آمریکا و تحولات پیرامون تمدید یا رفع تحریم‌ها دانست.
بازگشایی تخلفات سازمان روانشناسی از خرید باغ رستوران تا ارزهای خارجی +پاسخ آقای رییس
۱۳۹۹/۱۱/۰۱ / سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور / محمد حاتمی
بازگشایی تخلفات سازمان روانشناسی از خرید باغ رستوران تا ارزهای خارجی +پاسخ آقای رییس
چندی پیش سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور طی اطلاعیه‌ای خبر از برگزاری مجمع عمومی به صورت حضور حداقلی اعضای این مجمع داد و علت آن را عدم وجود امکانات فنی برای حضور آنلاین تمامی ۳۴ هزار عضو سازمان در مجمع بیان کرد؛ اطلاعیه‌ای که با واکنش بسیاری از اعضای سازمان مواجه شد چراکه بر اساس قوانین تشکیل این سازمان، تمامی اعضاء حق حضور در مجمع عمومی و اعلام نظر در آن را دارند، این در حالیست که با توجه به اهمیت این مجمع در اعلام گزارش عملکرد سازمان و تخلفات مالی احتمالی، حضور حداقلی اعضا، ابهامات و شائبه هایی را ایجاد کرده است.
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
افزایش ذخایر ارزی روسیه تا ۶۰۰ میلیارددلار
ذخایر ارزی روسیه به حدود ۶۰۰میلیارددلار رسید. به گزارش «ایبِنا» به نقل از راشاتودی، بر اساس آخرین اطلاعات منتشرشده توسط بانک مرکزی روسیه، دارایی‌های طلا و ارزهای خارجی روسیه از ۸ ژانویه به 597/4میلیارددلار افزایش یافته است. این وجوه بین‌المللی از ۲۵ دسامبر تا اول ژانویه ۵میلیارددلار یا تقریبا 0/8 درصد رشد کرده است. نظراتی مطرح شده است که این رشد از ارزیابی مثبت برای نرخ ارز و قیمت‌های بالاتر طلا ناشی می‌شود.
۱۳۹۹/۱۰/۲۳
متغیرهای اثرگذار بر آینده دلار
چند نرخی‌شدن در مواقعی که نرخ ارز با سرعت بالایی افزایش می‌یابد، رخ می‌دهد. در این شرایط سیاستمداران تمایل ندارند که در نوسانات نرخ ارز فشاری روی مردم بیاید بنابراین سعی می‌کنند برای برخی کالاها ارز ارزان در نظر بگیرند که همین امر موجب چند نرخی‌شدن ارز می‌شود و به دنبال آن رانت ایجاد خواهد شد و درآمدی که باید به اقتصاد کشور کمک کند به جیب عده‌ای معدود می‌رود. مرتضی عزتی،‌اقتصاددان در گفت‌وگو با «ایبنا» عنوان کرد: نرخ ارز از یک جهت روی قیمت‌ها و فشار هزینه‌ها در داخل کشور اثر دارد و قیمت‌ها را تغییر می‌دهد، به‌نحوی که با افزایش ارزهای خارجی، قیمت‌ها در داخل نیز بالا می‌رود. در این شرایط فشار مضاعفی بر معیشت خانوارها وارد خواهد شد و طبقات کم‌درآمد بیشتر تحت‌فشار قرار می‌گیرند که در نهایت باعث گسترش …
پایان ترامپیسم در بازار ارز؛ موج جدید ارزانی دلار آغاز شد؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / دلار / طلا / ارزهای خارجی / اقتصاد ایران / بازار ارز
پایان ترامپیسم در بازار ارز؛ موج جدید ارزانی دلار آغاز شد؟
به نظر می‌رسد بسیاری از خریداران منتظر مشخص شدن تکلیف ترامپ بودند و حالا پس از یک نزول قیمتی، برخی به اتفاقات مثبت در آینده خوشبین نیستند و خرید‌های خود را انجام می‌دهند با این حال تعداد بسیاری همچنان منتظر رویداد‌های مثبتی هستند که احتمال می‌دهند با روی کار آمدن دولت بایدن رخ دهد.
نرخ رسمی ۳۱ ارز افزایش یافت
۱۳۹۹/۱۰/۱۸ / دلار / یورو / ارزهای خارجی / بانک مرکزی
نرخ رسمی ۳۱ ارز افزایش یافت
هر دلار آمریکا بدون تغییر نسبت به روز گذشته، ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس به قیمت ۵۷ هزار و ۱۴۷ ریال و هر یورو به نرخ ۵۱ هزار و ۷۸۰ ریال اعلام شد.
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
عدالت و معیشت؛ هر دو غیررسمی
جهانی که کشتارگاهِ عباس امینی به نمایش گذاشته، یادآور زیرزمینی شدن عرصه‌های فردی و اجتماعی این روزهای ماست. چندان خبری از حاکمیت قانون نیست و مناسبات هر روزه مردم، تحت تاثیر تحریم‌های یک‌جانبه امریکا در یک فضای غیرشفاف، شکل می‌گیرد و لاجرم به فساد دامن می‌زند. وضعیتی نابسامان که گویا طبقات اجتماعی برای دوام آوردن، باید به سازوکاری خارج از قانون رجوع کنند و با اتکا به شانس و تا حدی زرنگی، از این ورطه رختِ خویش بیرون کشند. درام اجتماعی «کشتارگاه»به درستی از پیچیدگی‌های فرمی حذر می‌کند تا موقعیتی را که قرار است به تصویر کشد، ساده و دقیق بیان کند. رویکردی درست و از قضا سیاسی در بازنمایی فرادستان و فرودستان اجتماعی که تحت تاثیر شرایط بد اقتصادی ناشی از …
۱۳۹۹/۱۰/۰۸
بازداشت جاعلان ارزهای تقلبی
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری اعضای باند ۵ نفره جاعلان و توزیع کننده ارزهای خارجی خبر داد و گفت: از مخفیگاه متهمان بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال ارز خارجی کشف شد.به گزارش مهر، سردار علیرضا لطفی در تشریح این خبر اظهار کرد: در اواخر آذرماه امسال کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی در راستای دستگیری متهمان توزیع‌کننده دلارهای جعلی در سطح شهر موفق شدند سه متهم را که با تشکیل باندی دلارهای جعلی را توزیع می‌کردند در دو عملیات مستقل دستگیر و در بررسی‌های بیشتر از مخفیگاه آنان، ۷۳ هزار دلار جعلی کشف کردند.وی عنوان کرد: متهمان اظهار کردند، دلارهای تقلبی را از شخصی به نام صابر ساکن یکی از شهرستان‌های غربی کشور تهیه کرده اند که با هماهنگی‌های قضائی تیمی از کارآگاهان پایگاه یکم به مخفیگاه صابر اعزام و ضمن …
۱۳۹۹/۱۰/۰۷
جاعلان ارز تقلبی در تهران دستگیر شدند
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری اعضای شبکه پنج نفره جاعل و توزیع‌کننده ارزهای خارجی خبر داد و گفت: از مخفیگاه متهمان بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال ارز خارجی کشف شد.
بازداشت جاعلان ارزهای تقلبی/کشف ۷۳هزار دلارجعلی از مخفیگاه متهمان
۱۳۹۹/۱۰/۰۷ / علیرضا لطفی / ارز / اسکناس تقلبی / جعل اسناد / پلیس آگاهی
بازداشت جاعلان ارزهای تقلبی/کشف ۷۳هزار دلارجعلی از مخفیگاه متهمان
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری اعضای باند ۵ نفره جاعلان و توزیع کننده ارزهای خارجی خبر داد و گفت: از مخفیگاه متهمان بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال ارز خارجی کشف شد.
کاهش شدید ارزش دینار عراق
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ / دینار عراق / ارزهای خارجی / اقتصاد عراق
کاهش شدید ارزش دینار عراق
در شرایطی که کاهش قیمت نفت در بازار‌های جهانی، عراق را با کاهش محسوس درآمد‌های ارزی مواجه کرده است، بانک مرکزی این کشور با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد با هدف بهبود وضعیت کسری بودجه این کشور ارزش هر دلار را از ۱۱۸۲ دینار به ۱۴۶۰ دینار افزایش خواهد داد.
۱۳۹۹/۱۰/۰۱
پدیده و هشداری در اهواز
متاسفانه به قدری مشکل و مساله داریم به خصوص سیطره سیاست بر ذهن‌ها و فکرها سایه افکنده و اشتغالات روزافزون و بحران‌های اقتصادی پیرامون‌مان را فرا گرفته است که گاهی رویدادها و جریان‌های بزرگ و کوچک از چشم‌ها فرو می‌افتد و شاید روزی ما را با دشواری‌های ملی و فرا ملی روبه‌رو کند. مثال‌های زیادی در این باره می‌توان آورد و چه بسا همین حالا زیر پوست شهرها و اجتماع‌ها، در حاشیه روستاها و در بطن ناهنجارهای گوناگون اجتماعی با انواع آسیب‌های ناشناخته روبه‌رو هستیم و خبری از آنها نداریم! بگذریم.  از آنجا که من اهلیتم اهوازی و اصلیتم دزفولی است، مدت‌هاست که از فامیل و دوست و آشنا می‌شنوم که به صورت ملموس و روزافزون در اهواز غیرایرانیان …
ثبات در نرخ رسمی ۴۷ ارز
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / ارزهای خارجی / دلار / یورو / بانک مرکزی
ثبات در نرخ رسمی ۴۷ ارز
براساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز (یکشنبه - ۳۰ آذر) بدون تغییر نسبت به روز گذشته، ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس نیز بدون تغییر به قیمت ۵۶ هزار و ۷۸۵ ریال و هر یورو نیز، ۵۱ هزار و ۵۰۹ ریال اعلام شد.
چهارمین صعود متوالی دلار
۱۳۹۹/۰۹/۲۰ / دلار / شاخص دلار / ارزهای خارجی
چهارمین صعود متوالی دلار
شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارز‌های جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۱۹ درصد افزایش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۱.۱۳۸ واحد بسته شد.
از هر ۵ میلیاردر جهان یکی چینی است/جریان سرمایه گذاری مستقیم خارجی چین
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / چین / توسعه / رکود اقتصادی / ایالات‌متحده آمریکا / خزانه آمریکا
از هر ۵ میلیاردر جهان یکی چینی است/جریان سرمایه گذاری مستقیم خارجی چین
یک کارشناس نوشت: چین که سالیانی نه چندان دور، کشوری در حال توسعه و تحت سلطه غرب تصور می شد و با فقر و گرسنگی نیمی از مردمش دست و پنجه نرم می‌کرد، امروز به وضوح قدرت اقتصادی خود را به رخ جهان می‌کشد و بالاترین ذخیره ارزهای خارجی، یعنی دو تریلیون دلار را در اختیار دارد.
حل مشکل کسری بودجه
۱۳۹۹/۰۹/۱۵ / کسری بودجه / محمد کاظم انبارلویی
حل مشکل کسری بودجه
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رؤسای سه قوه و دیگر اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی روی چهار محور؛ 1- حل مشکل کسری بودجه، 2- افزایش سرمایه‌گذاری، 3- جهش تولید، 4- حمایت از قشرهای ضعیف انگشت تأکید گذاشتند و فرمودند: باید با همت جدی و تلاش پیگیر مسئولان، تأثیر اجرای راهکارهای عملی در زندگی مردم مشخص شود.بزودی دولت و مجلس وارد فرآیند قانونگذاری پیرامون بودجه سال 1400 می‌شوند. رهبری معظم انقلاب هوشمندانه بحث «راه‌حل برای مشکل کسری بودجه» را در فهرست مطالبات خود از مسئولان قرار داده است. قبل از این نیز به درستی، بحث «اصلاح ساختار بودجه» را به دولت و مجلس در بیانات گوناگون مطرح فرموده بودند. بی‌تردید اگر از دل نگاه به اصلاح ساختار بودجه، حل مشکل کسری ساختاری …
عقبگرد دوباره دلار
۱۳۹۹/۰۹/۱۳ / دلار / ارزهای خارجی / دلار آمریکا
عقبگرد دوباره دلار
چشم انداز اقتصادی جهان رو به بهبود است و این مساله به نوبه خود باعث کاهش دارایی‌های امن‌تر و افزایش تقاضا برای دارایی‌های پرریسک شده است. در ماه نوامبر، رشد بخش تولیدات چین به بالاترین سطح خود در طول سه سال اخیر رسیده است و این مساله می‌تواند نقش رهبری چین در رهبری رشد اقتصادی جهان را تقویت کند.
کاهش ۳۳۰ تومانی نرخ دلار در صرافی بانکی
۱۳۹۹/۰۹/۱۱ / دلار / قیمت دلار / کاهش قیمت / ارزهای خارجی
کاهش ۳۳۰ تومانی نرخ دلار در صرافی بانکی
قیمت دلار نسبت به روز گذشته ۳۳۰ تومان کاهش داشت.
تعامل قوای ۳ گانه برای بازگرداندن ارزهای خارجی به کشور
۱۳۹۹/۰۹/۰۳
تعامل قوای ۳ گانه برای بازگرداندن ارزهای خارجی به کشور
پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از تعامل مجلس با دولت و بانک مرکزی برای بازگرداندن ارزهای خارجی به کشور و همچنین وصول مطالبات ارزی خبر داد.
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
رکود مسکن طولانی نخواهد بود
یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه در مقطع کوتاهی قیمت خانه به ثبات می‌رسد، ادامه این وضعیت را مشروط به کنترل نقدینگی، ثبات نرخ تورم و افزایش ساخت و ساز دانست و گفت: اگر این اقدامات انجام نشود رکود مسکن مدت زیادی طول نخواهد کشید.به گزارش ایسنا، حسن محتشم اظهار کرد: در حال حاضر به دلیل کاهش نرخ ارز، اقدام برای فروش مسکن افزایش یافته و در واقع بازار دچار هیجان شده است. این استنباط وجود دارد که با افزایش درآمدهای ارزی، نرخ دلار کاهش می‌یابد و این می‌تواند به تثبیت قیمت کالاها یا حتی کاهش نسبی آنها از جمله مسکن منجر شود. اقتصاد ایران بیش از آنکه متاثر از شرایط بین‌المللی باشد، تحت تاثیر تصمیمات داخلی قرار دارد. محتشم گفت: دولت‌ها در ایران معمولا دو تا سه سال نرخ ارز را ثابت نگه می‌دارند اما سپس …
افت و خیز ارزهای جهانی در سایه کرونا
۱۳۹۹/۰۸/۲۳
افت و خیز ارزهای جهانی در سایه کرونا
آنالیز ارزهای خارجی نشان می‌دهد با وجود اخبار مثبت واکسن کرونا، برخی ارزها واکنش‌های متفاوتی داشته‌اند.
«لیر» روی الاکلنگ هست و نیست!
۱۳۹۹/۰۸/۲۰
«لیر» روی الاکلنگ هست و نیست!
روزنامه اینترنتی فراز نوشت: ارزهای خارجی در ایران سقوط کردند و حالا دوباره روبه افزایش هستند. در این بین قیمت لیر ترکیه نیز پس از سقوط خود با افزایش حدود ۳۰۰ تومان به حدود سه هزار و ۴۰۰ تومان رسید. آن هم در روز که قیمت جهانی لیر با جهشی ۶ درصدی روبه‌رو شد. نکته اما اینجاست که به گفته برخی شهروندان لیر در بازار ارز ایران فروخته نمی‌شد و به این ترتیب آن‌ها مجبور بودند که به جای آن دلار بخرند.
۱۳۹۹/۰۸/۱۸
دستگیری ۴۳ اخلاگر بازار ارز توسط وزارت اطلاعات
وزارت اطلاعات اعلام کرد ۴۳ نفر از دلالان و اخلالگران بازار ارز به اتهام ایجاد اخلال در بازار و افزایش کاذب قیمت ارز در استان اصفهان شناسایی و دستگیر شدند. بنا بر اطلاعیه این وزارتخانه متهمان با اقدامات خلاف قانون در بازار حقیقی و مجازی از جمله معاملات فردایی و دلالی عمده در بازار، ضمن ایجاد اخلال در بازار و افزایش کاذب قیمت ارز، اقدام به کسب سودهای نامشروع کرده‌اند. گردش مالی این متهمان بالغ بر۵۰ هزار میلیارد ریال بوده و مقادیر قابل توجهی ارزهای خارجی از متهمان کشف و ضبط گردیده است.
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
همتی: نسبت به سرمایه‌گذاری در بازار ارز هشدار داده بودم
توسعه ایرانی-  رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: بازار ارز در حال مدیریت است و طی روزهای آینده به سمت ایجاد ثبات در بازار پیش خواهیم رفت. عبدالناصر همتی، مسائلی همچون نوسانات بازار ارز، تجارت خارجی، ذخائر ارزی کشور و حفظ ارزش پول ملی و کالاهای مانده در گمرک را از دغدغه‌های اصلی نمایندگان در این نشست خواند و افزود: به نمایندگان توضیح دادم که با دستور آقای رئیس جمهور، تصمیمات خوبی گرفته و مقرر شد گمرک و وزارت صمت هرچه سریعتر کالاهای اساسی، مواد اولیه و کالاهای مورد نیاز کارخانه‌ها ترخیص کنند. رئیس‌کل بانک مرکزی در پایان با اشاره به اینکه من چندی پیش هم نسبت به غیر واقعی بودن قیمت ارز و ریسک‌های این بازار به سرمایه‌گذاران این بازار هشدار دادم، گفت: مردم دیدند که قیمت ارزهای …
کاهش ارزش لیر ترکیه در برابر دلار
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
کاهش ارزش لیر ترکیه در برابر دلار
کارشناسان، علت افزایش ارزش ارزهای خارجی در برابر لیر ترک را علاوه بر ثابت ماندن نرخ بهره‌های بانکی با عواملی، چون انتخابات آمریکا، برگزیت، روند رو به افزایش شیوع کرونا و... مرتبط می دانند.
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / وزارت اطلاعات / بازار ارز
وزارت اطلاعات: ۴۳ اخلالگر بازار ارز دستگیر شدند
بر اساس اسناد و مدارک پرونده، گردش مالی متهمان بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد ریال بوده و مقادیر قابل توجهی ارزهای خارجی از متهمان کشف و ضبط گردید. باتوجه به...
صندوق بین المللی پول: پول دیجیتال بانک مرکزی فشار بر جایگزینی ارزی را افزایش می‌دهد
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
صندوق بین المللی پول: پول دیجیتال بانک مرکزی فشار بر جایگزینی ارزی را افزایش می‌دهد
ارزهای دیجیتال بانک مرکزی و پولهای با ثبات می‌توانند فشار بر «جایگزینی ارزی» را افزایش دهند یعنی ارزهای خارجی جای ارزهای محلی را در کاربرد داخلی می‌گیرند.
گزارش|درآمدهای ریالی با هزینه‌های دلاری؛ بی‌توجهی دولت کابل به مشکلات مهاجرین افغانستانی
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / اخبار "افغانستان" / مهاجرین افغانستانی
گزارش|درآمدهای ریالی با هزینه‌های دلاری؛ بی‌توجهی دولت کابل به مشکلات مهاجرین افغانستانی
همزمان با بحران کرونا و کاهش ارزش ریال در برابر ارزهای خارجی، دولت افغانستان با دریافت هزینه‌های دلاری از مهاجرین افغانستانی بر مشکلات آن‌ها افزوده است.
ببینید | دلار چگونه به ۳۰ هزار تومان رسید؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / دلار / ارز
ببینید | دلار چگونه به ۳۰ هزار تومان رسید؟
افزایش نرخ ارزهای خارجی به خصوص دلار امری است که هر روز ذهن مردم را به خود مشغول می‌کند. اما شاید بد نباشد که بدانید دلار طی چند روز از ۵ هزار تومان به ۳۰ هزار تومان رسید. منبع: اکوایران
موج گسترده تورم از کجا آمد
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
موج گسترده تورم از کجا آمد
رشد متوسط قیمت کالاها و خدمات مصرفی در نیمه نخست امسال و افزایش ارزش برابری ارزهای خارجی در برابر ریال ایران یک واقعیت است و مدیریت انتظارات تورمی و کنترل نرخ تورم و صیانت از ارزش پول ملی نیازمند یک جعبه ابزار جامع اقتصادی و انسجام سیاسی است؛ اما تجربه نشان داده در مواجهه اقتصاد ایران با پدیده تورم و کاهش ارزش پول ملی، انتقادها و موضع‌گیری‌ها بیشتر رویکردی سیاسی، موقتی و مبتنی بر نگرانی‌های مردم شکل می‌گیرد و فضایی ایجاد می‌شود که سیاستگذاری پولی و مالی برای بهبود شاخص‌های کلان را دشوار می‌سازد. به …
روسیه به ذخیره سازی طلا با هدف کاهش نفوذ دلار ادامه می دهد/ ذخایر فارکس به بالاترین حد خود رسید
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
روسیه به ذخیره سازی طلا با هدف کاهش نفوذ دلار ادامه می دهد/ ذخایر فارکس به بالاترین حد خود رسید
بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده توسط بانک مرکزی روسیه، دارایی های طلا و ارزهای خارجی این کشور در ماه جاری به میزان ۵۹۱.۸ میلیارد دلار افزایش یافته که نشانگر صیانت از اقتصاد از طریق خرید و ذخیره‌سازی طلا حتی در بحران فعلی کرونا است.
جزئیات بازار ارز امروز تهران
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
جزئیات بازار ارز امروز تهران
بانک مرکزی ایران نرخ های دولتی ارزهای خارجی امروز را اعلام کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
پرسه دلار فردایی در حوالی 25هزار تومان
ارزش ریال ایران دیروز در معاملات صرافی‌های مجاز نسبت به سایر ارزهای خارجی روندی نزولی را تجربه کرد و با شتاب گرفتن نوسان قیمت در معاملات فردایی یا همان کاغذی، انتظارات روانی برای افزایش قیمت ارز در حال تشدید شدن است تا جایی که برخی از احتمال کف‌سازی بازار برای رونمایی از دلار 25هزار تومانی خبر می‌دهند. به گزارش همشهری، قیمت هر دلار آمریکا در سبزه‌میدان تهران براساس معاملات کاغذی و فردایی تا عصر دیروز به 24هزار و 630تومان هم رسید. براساس سنت رایج در معاملات فردایی، افراد خریدار و فروشنده ارز روی …
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
سرقت میلیونی ارز با ارایه رسید بانکی جعلی
[شهروند] زن و مرد تبهکار با ارایه رسید بانکی جعلی 3میلیارد و 700‌میلیون ریال ارز خارجی خریدند.  دوم اردیبهشت‌ سال‌جاری پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری در کلانتری 101 تجریش با شکایت مالک مغازه طلافروشی تشکیل و با دستور مقام قضائی برای رسیدگی تخصصی به پایگاه یکم پلیس آگاهی ارجاع شد. شاکی پس از مراجعه به پایگاه یکم به کارآگاهان اظهار کرد: «بیست‌وهفتم فروردین‌ماه شخصی به نام‌ هاشم با تلفن مغازه‌ام تماس گرفت و تقاضای خرید 60 قطعه سکه بهار آزادی به مبلغ 3‌میلیارد و 700‌میلیون ریال کرد. من هم شماره ساتنای خود را برای او فرستادم، تا پول را به حسابم واریز کند. او هم پس از دقایقی تصویری مبنی بر واریز 370‌میلیون تومان را به تلفنم ارسال کرد. …
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
التهاب بازار خودرو، 100 روز پس از حذف قیمت‌ها
100 روز پس از حذف قیمت خودرو در سایت‌های خرید و فروش آنلاین نظیر دیوار، باما یا شیپور، نگاهی به بازار خودرو نشان می‌دهد قیمت انواع خودرو نه تنها در این مورد کاهش پیدا نکرده، بلکه 20 تا 40 درصد به قیمت‌ها افزوده شده است. این در حالی است که استدلال سیاستگذاران تنظیم بازار خودرو این بود که درج قیمت در وب‌سایت‌ها زمینه سفته‌بازی و دلالی با قیمت‌های نجومی را افزایش می‌دهد و بازار خودرو را به هم ریخته است. هرچند مخالفان حذف قیمت‌ها از وب‌سایت‌های خرید و فروش معتقد بودند که این سایت‌ها به نوعی باعث شفافیت قیمت‌ها و شکل‌گیری نظام عرضه و تقاضای کالاها  می‌شوند و حذف قیمت، راهکار درستی برای تنظیم بازار نیست.  با افزایش …
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
کشف ۲۴ میلیارد ارز قاچاق توسط پلیس فرودگاه
فرمانده پلیس فرودگاه های کشور از کشف 24 میلیارد ارز خبر داد و گفت: ۳۶ دستگاه هش برد (هسته اصلی دستگاه ارز دیجیتال) به ارزش تقریبی ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هم کشف شده است.به گزارش مهر، سردار حسن مهری با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز همکاران بنده در پلیس فرودگاه شیراز به دو مسافر خروجی به مقصد دوبی مشکوک شده و در بازرسی از وسایل همراه آن‌ها انواع ارزهای خارجی به ارزش ۲۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال کشف کردند.وی افزود: با همکاری پلیس فرودگاه پس از کشف ارز قاچاق از وسایل آن‌ها، در نهایت پرونده در خصوص هر دو متهم دستگیر شده برای بررسی بیشتر تشکیل و به همراه ارز و کالای قاچاق مکشوفه برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.کشف ۳۶ دستگاه «هش برد» قاچاقاین مقام انتظامی …
سقوط لیر به دره تاریخی
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
سقوط لیر به دره تاریخی
در پایان معاملات روز جمعه در بازار ارزهای خارجی ترکیه، ارزش هر دلار به 29/ 7 لیر رسید. واحد پولی ترکیه در ادامه روند کاهشی اخیر نسبت به دلار، برای سومین روز متوالی پایین‌ترین رکورد خود را ثبت کرد. به‌رغم کاهش ارزش واحد پولی ایالات متحده در بازارهای جهانی، برای ساعاتی ارزش دلار نسبت به لیر به سقف تاریخی خود یعنی 37/ 7 لیر نیز رسید و واحد پول ترکیه در پایین‌ترین مقدار ارزش در تاریخ این کشور قرار گرفت. از ابتدای سال میلادی کنونی ارزش لیر نسبت به دلار آمریکا با کاهش 19 درصدی مواجه بوده است.
کامران آقایی: با تعامل و جذب سرمایه‌های خارجی می‌توان به کشور رونق بخشید
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / طرح مالیات بر خانه‌های خالی / کامران آقایی
کامران آقایی: با تعامل و جذب سرمایه‌های خارجی می‌توان به کشور رونق بخشید
یک حقوقدان گفت: چون قیمت مسکن در ایران تابعی از قیمت سایر کالاها و به ویژه ارزهای خارجی است و متاسفانه در کشور ما در سال‌های گذشته به تولید توجه کافی نشده است، به نظر نمی‌رسد که طرح مالیات بر خانه‌های خالی قیمت مسکن را کاهش دهد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
زنگ خطر!
افزایش شدید قیمت ارزهای خارجی، دولت را بر آن داشته است تا فشار هر چه بیشتری را متوجه صادر‌کنندگان کند. در بخشنامه اخیر بانک مرکزی به صادر‌کنندگان تکلیف شده است که باید حداقل80 درصد ارز حاصل از صادرات خود را به‌صورت حواله ارزی و حداکثر 20 درصد آن را به‌صورت اسکناس در بازار ثانویه به بانک‌ها و صرافی‌های مجاز بفروشند. همچنین صادرکنندگان ملزمند، حداکثر چهار ماه پس از صدور پروانه‌های صادراتی گمرک، ارز خود را به چرخه اقتصادی کشور بازگردانند. طبق این بخشنامه امکان واردات در مقابل صادرات محدودتر و دستگاه‌ها و سازمان‌های اجرایی نیز از ارائه خدمات به صادرکنندگانی که ارز خود را طبق این بخشنامه بازنگردانند، منع شده‌اند و برای صادرکنندگانِ متخلف (به زعم دولت)، مجازات‌هایی همچون عدم صدور و تمدید کارت بازرگانی …
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
روحانی : مردم در هفته آینده شاهد بازار متعادل خواهند بود (فیلم)
حسن روحانی در جلسه امروز هیئت دولت گفت:برای بازگشت ارزهای خارجی به داخل تاکنون با سه کشور اقداماتی صورت گرفته است.مردم در هفته آینده شاهد بازار متعادل خواهند بود.
بانک مرکزی و دولت مقصر اصلی آشفتگی در بازار ارز/ همتی اراده حفظ ارزش خارجی پول را ندارد
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / آلبرت بغزیان / بازار ارز / نوسان در بازار / قیمت دلار
بانک مرکزی و دولت مقصر اصلی آشفتگی در بازار ارز/ همتی اراده حفظ ارزش خارجی پول را ندارد
ناظران بازار ارز تحلیل‌های متعددی را از وضعیت ارزهای خارجی در کشور عنوان می‌کنند، اما همگی متفق القول معتقدند که بانک مرکزی و دولت سیاست‌های نادرستی را در این زمینه پیگیری می‌کنند. در همین رابطه، یک کارشناس مسائل اقتصادی در گفت‌وگو با رویداد24 می‌گوید: بانک مرکزی متولی آشفتگی کنونی در وضعیت بازار ارز است و در این زمینه به هیچ وجه پاسخگو نیستند. وی معتقد است که همتی بازار ارز را رها کرده است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۰
چرا خرید مسکن به رویا تبدیل شد؟
یک کارشناس مسکن می‌گوید دلیل اصلی افزایش قیمت مسکن در چند دهه اخیر بیش از هر چیز به نرخ فزاینده تورم عمومی باز می‌گردد. این در حالی است که همزمان با افزایش قیمت‌ها قدرت خرید مردم به ویژه در یک دهه اخیر کاهش چشمگیری داشته است تا عملا خرید مسکن تبدیل به یک آرزوی دست نیافتنی برای اقشاری از مردم شود.به گزارش خبرآنلاین، سال گذشته افزایش قیمت حدود ۱۰۰ درصدی در بخش خرید و فروش مسکن دیده شد و امسال این تورم خود را بر بخش اجاره متمرکز کرده است. این مسئله سبب شده تا دولت از دادستانی بخواهد در بخش اجاره مسکن وارد شود. این در حالی است که در ۶ سال نخست دولت روحانی این دولت به شدت از مسکن سازی دولتی انتقاد می‌کرد ولی حالا وعده داده در یک سال آخر دولت خود ۶۰۰ هزار واحد مسکونی جدید بسازد تا از ادامه روند افزایش …
خوش چهره: جریانی تلاش می‌ کند که در مسیر معاش مردم سنگ ‌اندازی کند
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / جریان فاسد / جریان های مافیایی ایران / خوش چهره / راه حل فوری / مسیر معاش مردم / معیشت مردم
خوش چهره: جریانی تلاش می‌ کند که در مسیر معاش مردم سنگ ‌اندازی کند
شفقنا- در روزهای اخیر شاهد گرانی افسار گسیخته ارزهای خارجی و به تبع آن اقلام معیشتی مردم هستیم و این قضیه روز به روز جدی تر و پیچیده تر می شود. در زمینه فعالیت ها و برنامه های دولت برای تقویت...
محکومیت های پشت سر هم برای پرسپولیسی ها
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / گابریل کالدرون (سرمربی) / پرسپولیس تهران
محکومیت های پشت سر هم برای پرسپولیسی ها
به گزارش "ورزش سه"، یک ماه و نیم پیش بود که بدهی پرسپولیس به مربیان و بازیکنان خارجی اش حدود 50 میلیارد تومان برآورد می‌شد اما کاهش ارزش ریال نسبت به ارزهای خارجی سبب شده حتی باوجود پرداخت بدهی فرناندو گابریل، رقم مطالبات خارجی ها تا حدود 70 میلیارد تومان افزایش یابد. این در حالی است که پرسپولیسی رقم درآمدزایی خود از طریق کارگزار اسپانسری تا سال آینده را 110 میلیارد تومان تخمین می‌زدند و در واقع اگر قرار به تصفیه حساب بدهکاران باشد، چیزی در خزانه پرسپولیس برای خرید بازیکن و پرداخت حقوق آن ها باقی نخواهد ماند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
سرقت 280 میلیارد ریال یمن توسط نیروهای وابسته به امارات
منابع آگاه از سرقت مبالغ زیادی از ریال یمن از بانک مرکزی این کشور توسط عناصر تروریستی وابسته به امارات عربی متحده در شرق یمن خبر دادند. منابع امنیتی حاضر در شهر مکلا (مرکز استان حضرموت) به پایگاه خبری ارم نیوز گفتند که یگانهای وابسته به نیروهای موسوم به النخبه الحضرمیه (نیروهای رنجر حضرموت) که وابسته به امارات هستند، اوایل هفته جاری کانتینرهایی به این شهر فرستادند. این منابع تأکید کردند که نیروی هوایی ائتلاف سعودی نیز مسئولیت حمایت هوایی از این کانتینرها را بر عهده داشته است تا سالم به مقر نیروهای ائتلاف سعودی در فرودگاه الریان شهر مکلا برسند. ارم نیوز گزارش داد، مبالغ مالی که توسط این کانتینرها به مقر ائتلاف سعودی رسیده، حدود 280 میلیارد ریال یمن است و همین مسئله باعث شده است که مردم یمن، نگران …
سالی که نکوست از بهارش پیداست
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / ارز / بازار طلا و ارز / بورس تهران / مسکن / تورم / رکود اقتصادی / گرانی / افزایش قیمت / دولت / ویروس کرونا
سالی که نکوست از بهارش پیداست
بهار سال ۹۹ را نقطه عطف شروع انواع تلاطم و نوسانات کم سابقه در بازارها می توان نام گذاری کرد. از بازدهی بالای بازار سهام گرفته تا رشد بی سابقه قیمت انواع ارزهای خارجی! عدم اطمینان به شرایط اقتصادی و کم شدن ارزش واقعی پول ملی، هراسی را در مردم ایجاد نمود که با نگهداری دارایی ها به صورت ریالی ارزش آنها روز به روز کاهش می یابد، بنابراین پول نقد و سپرده های بانکی روانه بازار ارز و سکه شد و با افزایش تقاضا، بر قیمت ها افزوده شد.
۱۳۹۹/۰۳/۳۰
عراق چگونه برای ایران دارو و کالای اساسی تأمین می‌کند؟
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق معتقد است طرح جدید بانک مرکزی می‌تواند به فعال‌شدن اموال و ارزهای راکد ایران در عراق کمک کند. به گزارش ایسنا، چند روز قبل عبدالناصر همتی- رئیس ‌کل بانک مرکزی- اعلام کرد که این بانک طرحی را دنبال می‌کند تا در چارچوب آن، امکان انتقال دارو و کالاهای اساسی از عراق به ایران فراهم شود و به جای ارز حاصل از صادرات محصولاتی مانند برق و گاز به این کشور، امکان واردات این کالاها برای ایران فراهم شود. همتی نیز هفته اخیر سفری یک‌روزه به عراق داشت و درباره نتایج گفت‌وگوهای انجام‌شده با مقامات عراقی در صفحه شخصی خود نوشت: «سال گذشته توافق‌نامه خوبی درخصوص نحوه استفاده از منابع ناشی از صادرات گاز و برق به عراق، امضا کردیم؛ لیکن …
خرید و فروش ارز، خارج از سامانه نیما غیرقانونی است
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / دلار / صرافی بانکی / یورو
خرید و فروش ارز، خارج از سامانه نیما غیرقانونی است
تهران- ایرنا- کانون صرافان ایران با انتشار اطلاعیه‌ای نسبت به معامله حواله ارزی خارج از سامانه نیما و خرید و فروش ارزهای خارجی، خارج از سامانه سنا هشدار داد.
نکته‌های کلیدی درباره بیمه‌های سفری
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
نکته‌های کلیدی درباره بیمه‌های سفری
بیمه‌های سفری از جمله مواری هستند که خیلی کم مورد توجه ما ایرانی‌ها قرار می‌گیرند و فقط به بیمه‌های اجباری شرکت‌های حمل و نقل اکتفا می‌کنیم، اما این بیمه‌ها در سفرهای جهانی بسیار متداول هستند و شرکت‌های بیمه‌ مختلفی بیمه‌های سفری با شرایط مختلف و قیمت‌های متنوع را ارائه می‌دهند که می‌توانید قبل از سفر آن‌ها را به صورت تک تک یا به صورت پکیج کامل بیمه سفری از آن‌ها بخرید.شاید بیمه کردن در سفرهای داخلی زیاد به چشم نیاید، اما در سفرهای بین‌المللی و با توجه به قیمت ارزهای خارجی داشتن این بیمه‌ها می‌تواند در صورت اتفاقات بد در سفر کمک خیلی زیادی به شما بکند. در این ویدیو به انواع این بیمه‌ها و روش خرید آن‌ها می‌پردازیم.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
کاهش قدرت خرید
با خروج آنها از بازار تقاضا بدین صورتی که نتوان برای آن پاسخی ترتیب داد، ایجاد نشد، بلکه به این دلیل بازار تحت تاثیر قرار گرفت که خلأ برندی در بازار به وجود آمد. این دو برند‌، برندهای رند بازار بودند و مردم نیز به خرید از آنها عادت کرده بودند. در نبودشان بازار نمی‌توانست این خلأ را پر کند که اثراتش نیز هویدا شد. مشکل دیگر در وابستگی به ارز است. برندهای داخلی برای تولید نیاز به ارز دارند و باید برخی مواد و تجهیزات خود مانند موتور‌، کمپرسور و... را نیز از سایر کشورها وارد کنند. تامین ارز برای واردات به سختی انجام می‌شود و قیمت ارز نیمایی نیز متغیر است به گونه‌ای که روز گذشته بر مدار 15 هزار تومان بود. اما مساله اساسی‌تر، در کاهش قدرت خرید است. نباید گفت که قیمت همه …
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
درآمدهای پرسپولیس کفاف این پرونده ها را می‌دهد؟/ جزئیات 50 میلیارد بدهی پرسپولیس به خارجی ها (گزارش)
باتوجه به رشد فزاینده قیمت ارزهای خارجی، باشگاه پرسپولیس شرایط بسیار نامطلوبی را تجربه می‌کند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
امضا به یورو، پرداخت به ریال!
علی‏رغم ادعای فدراسیون فوتبال و برخلاف تصورات رایج، قرارداد سرمربی تیم ملی به یورو منعقد شده و هنگام پرداخت، به حساب این مربی ریال واریز خواهد شد.به گزارش ایسنا، قرارداد دراگان اسکوچیچ با فدراسیون فوتبال مانند قرارداد سایر مربیان از جمله ویلموتس و کارلوس کی‌روش دارای ابهام زیادی است. بعد از گذشت چندین ماه از از این همکاری، اکنون مشخص شده ادعای ریالی بودن قرارداد این مربی واقعیت ندارد چرا که قرارداد به یورو منعقد شده و بر اساس ارزش روز یورو در بازار ایران، به این مربی پول پرداخته می‌شود.به گفته صادق درودگر، دستمزد اسکوچیچ برای هر سال مبلغی در حدود ۲۰۰ هزار یورو است که این قرارداد در بهمن ماه منعقد شده و از آن زمان تاکنون، یورو چند هزار تومان در بازار افزایش یافته و فدراسیون مجبور است هنگام پرداخت، …
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
روحانی خواستار سهولت برای صادرات و دارندگان سهام شد
روحانی: تشویق به صادرات منجر به برگشت ارزهای خارجی به چرخه اقتصاد ایران و اجرای آن برای تأمین نیازهای وارداتی و تولیدی، مهم است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
آتش خشم از نابرابری در دامن بانک‌های لبنان
لبنان برای سومین شب متوالی شاهد اعتراض‌های گسترده مردمی به سقوط ارزش پول ملی و گرانی لگام‌گسیخته در این کشور بود. این اعتراضات از دوشنبه شب و بعد از کاهش تدریجی محدودیت‌های رفت و آمدی که برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در این کشور اعمال شده ‌بود، آغاز شد. طرابلس، دومین شهر بزرگ لبنان که غالب ساکنان آن را اهل سنت تشکیل می‌دهند، کانون اصلی اعتراضات به گرانی و سقوط ارزش پوند لبنان است. این اعتراضات سه‌شنبه به بیروت پایتخت هم رسید، جایی که تجمع‌کنندگان در اعتراض به سیاست‌هایی که باعث سقوط ارزش پول ملی شده است، با تجمع در مقابل بانک مرکزی به پرتاب سنگ به سمت این نهاد حاکمیتی پرداختند. این اعتراضات در شهرها و مناطق دیگر از جمله صیدا، نبطیه و بقاع هم گسترش یافته …
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / دلار / لبنان
لبنان در مدار مبارزه با فساد اقتصادی
تهران - ایرنا - تداوم کاهش بی‌سابقه ارزش پول ملی لبنان در مقابل ارزهای خارجی به ویژه دلار و گرانی‌های نگران‌کننده کالاها و خدمات در این کشور، باعث شده تا دولتمردان لبنانی به فکر تدوین قوانین جدید مبارزه با مفاسد اقتصادی باشند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۲
چاره‌ای جز این نیست؛ جنگ اقتصادی است
شامگاه 20 فروردین 97 روزهایی که کشور یکی از سهمگین‌ترین بحران‌های ارزی در تمامی دوران را تجربه می‌کرد و نرخ دلار و دیگر ارزهای خارجی هر روز با نوسانی چشمگیر سیر سعودی داشت، اسحاق جهانگیری معاون اول اصلاح‌طلب رییس‌جمهوری مقابل دوربین‌های صداوسیما از برگزاری جلسه مهمی در دولت خبر داد که خروجی آن، همان ارز دولتی با نرخ ثابت 4200 تومان برای استفاده در واردات کالاهای خاص بود. تصمیمی که یک دولت پشت آن بود اما معلوم نشد چرا به ‌نام کسی تمام شد که از این تصمیم خبر داده بود. جالب آنکه جهانگیری در آن بازه زمانی مدتی بود که چندان جلوی دوربین رسانه‌ها حاضر نمی‌شد و به این اعتبار، آن مقطع زمانی هم یکی دیگر از مقاطع زمانی نسبتا پرتعداد در دولت روحانی به حساب می‌آمد …
۱۳۹۹/۰۱/۲۵
کرونا و اقشار کم‌درآمد
شیوع بیماری COVID-19 و وضع مقررات ویژه (کاهش رفت و آمد، تعطیلی بسیاری از مراکز عمومی، بازار، اماکن زیارتی، مساجد، مجتمع‌های تجاری، فرهنگی، تفریحی و اجتماعی، دورکاری کارکنان دولتی و بخش خصوصی، تشویق مردم به در خانه ماندن و عدم استفاده از غذاهای غیرخانگی و ...) جهت کنترل آن، سبب شده است که بعضی کارهای تولیدی و خدماتی تحت‌تاثیر قرار گرفته و معیشت قشری از اعضای جامعه به خطر افتد. از طرف دیگر، اعمال تحریم‌ها، کاهش قیمت جهانی نفت و مشکلات سیاسی – امنیتی منطقه سبب شده که در سال 1399، درآمدهای دولت از محل فروش نفت کاهش یابد و همچنین به دلیل رکود اقتصادی و کاهش تولید و افزایش بیکاری، درآمدهای دولت از محل صادرات غیرنفتی و جمع‌آوری مالیات نیز کاهش خواهد یافت. تحمیل هزینه‌های …
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ / لبنان / دولت لبنان
لبنان پرداخت اوراق قرضه خارجی را متوقف می کند
تهران- ایرنا- وزارت دارایی لبنان روز دوشنبه اعلام کرد که پرداخت تمامی اوراق قرضه «یوروبوند» با ارزهای خارجی را در چارچوب تجدید ساختار بدهی های خود متوقف خواهد کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۹
زلزله کرونایی در بازار ارزهای خارجی
ارزش بسیاری از ارزها در برابر دلار به شدت کاهش یافت.
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / ویروس کرونا / اف ای تی اف / وزارت امور خارجه / تروریسم اقتصادی / مجمع تشخیص مصلحت نظام / پیدا و پنهان تصویب لوایح FATF
لزوم تجدیدنظر در پیوستن بهFATF و خروج از لیست سیاه
تهران-ایرنا- مافیای برون مرزی و دلالان داخل کشور در روزهای اخیر تلاش کردند با افزایش برنامه‌ریزی شده نرخ ارزهای خارجی، ماهی خود را از آب گل آلود ناشی از تروریسم اقتصادی آمریکا و قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF و شیوع کرونا، صید کنند؛ این مسائل تجدید نظر در پیوستن به FATF و خروج از لیست سیاه را ضرروی می سازد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / لبنان / صندوق بین‌المللی پول / دولت لبنان و فشارهای صندوق بین المللی پول
شرایطی که ثبات ۳۰ ساله لیر لبنان را برهم زد
تهران – ایرنا – بروز شرایط دشوار اقتصادی در لبنان و ناتوانی دولت در پرداخت بدهی های خارجی باعث شده تا ثبات " لیر"، پول رسمی این کشور در برابر ارزهای خارجی متزلزل شود.
۱۳۹۸/۱۲/۱۶
کرونا، ترمز خودرو را کشید!
به اعتقاد یک کارشناس صنعت خودرو، علی‏رغم اینکه شاخص‌های اقتصادی در شرایط مناسبی قرار ندارند و منتظر روال افزایشی قیمت خودرو در روزهای پایانی سال بودیم، ویروس کرونا، تامین قطعات چینی و خطوط تولید خودروسازان را تا حدودی کاهش داد و سبب شد خریداران جهت حفظ سلامتی خود خانه‌نشین شوند. اما نباید فراموش کرد که پارامترهای افزایش قیمت خودرو از بین نرفته‌اند.به گزارش ایسنا، طی یک ماه اخیر بازار خودرو بالا و پایین زیادی به خود دید و پس از یک شیب تند صعودی، از دو هفته پیش مسیر قیمتی خود را تغییر داد و کاهشی شد. حال باتوجه به اینکه روزهای پایانی سال را پشت سر می‌گذاریم، رفتار بازار در روزهای آینده که هرساله در این ایام شاهد افزایش تقاضا و به تبع آن افزایش قیمت‌ها بودیم، مبهم است.در این زمینه حسن کریمی سنجری، …
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / بولیوار ونزوئلا / بحران ارزی
حذف تدریجی پول ملی ونزوئلا از جیب‌های مردم!
خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی مدعی شد که ۶۴ درصد فروش ها در این کشور برحسب ارزهای خارجی صورت می‌گیرد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
وضع مالیات بسیار سنگین، راهکار جدید دولت ونزوئلا برای دلار نخریدن مردم
ایلنا: دولت ونزوئلا برای مقابله با تقاضای روزافزون ارزهای خارجی می‌خواهد از کالاهایی که بر حسب ارزهای دیگر فروخته شوند مالیات سنگینی بگیرد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱
سوئیس 70 درصد تولید ناخالص داخلی خود ارز خرید
مداخله ارزی در بازار برای حفظ ارزش پول ملی، یکی از روش‌های مرسومی است که توسط تمام بانک‌های مرکزی دنیا انجام می‌شود. یکی از تجارب مداخلات ارزی در اروپاست که بارها تکرار شده است. در همین زمینه کشور سوئیس پس از بحران ارزی، در چندین مرحله اقدام به خرید گسترده ارزهای خارجی کرده به‌طوری‌که این خرید تا 70 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور ارزش داشته است.
۱۳۹۸/۱۰/۳۰
تصمیم جدید دولت سوریه | کار اجباری در انتظار استفاده‌کنندگان ارز خارجی!
دولت سوریه اعلام کرد هر کس در مبادلات خود از ارزهای خارجی استفاده کند به ۷ سال کار اجباری محکوم خواهد شد!
۱۳۹۸/۱۰/۳۰
تصمیم اقتصادی عجیب بشار اسد
پایگاه خبری میدل ایست آی در گزارشی اعلام کرد که بشار اسد، رئیس‏جمهوری سوریه در دستور عجیبی گفته است کسانی که در تراکنش‏های خود به جای پول ملی این کشور از ارزهای خارجی استفاده کنند به هفت سال کار اجباری محکوم می‌شوند!به گزارش ایسنا، در هفته‌های اخیر روند ریزش ارزش پول ملی سوریه که پوند نام دارد تشدید شده است؛ تا جایی که اکنون ارزش هر دلار در بازار سیاه این کشور به ۱۲۰۰ پوند رسیده است. با این حال دولت این کشور در بازار ارز رسمی این کشور، نرخ برابری هر دلار را معادل ۴۳۴ پوند اعلام کرده است. پیش از آغاز جنگ داخلی در سوریه، نرخ برابری هر دلار معادل ۴۷ پوند بود اما اکنون ارزش پوند به کمترین سطح تاریخ خود رسیده است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
تصمیم عجیب ارزی دولت سوریه
دولت سوریه اعلام کرد هر کس در مبادلات از ارزهای خارجی استفاده کند به هفت سال کار اجباری محکوم خواهد شد!
۱۳۹۸/۱۰/۱۲
جای پای دلار محکم شد
[ایسنا] سهم دلار از ذخایر ارزی در جهان به بالاترین سطح یک سال اخیر رسید. به گزارش رویترز، بانک‌های مرکزی جهان در حال تقویت استفاده از دلار و یوان هستند؛ به گونه‌ای که طبق اعلام صندوق بین‌المللی پول، سهم دلار از ذخایر ارزی جهانی در سه ماهه سوم به بالاترین سطح یک سال اخیر و سهم یوان از این ذخایر به بالاترین سطح یک دهه اخیر رسیده است. در مجموع ۶.۷۵ تریلیون دلار از ذخایر ارز ی بانک‌های مرکزی در جهان بر حسب دلار بوده که این رقم معادل ۶۱.۷۸ درصد کل ذخایر بوده است. هر چند سهم دلار از ذخایر ارزی در سه ماهه سوم در مقایسه با سه ماهه قبل ۰.۲۹ درصد افزایش داشته است اما این رقم کماکان کمتر از سهم ۶۱.۹۳ درصدی سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ محسوب می شود. بانک‌های مرکزی در جهان به منظور حمایت …
۱۳۹۸/۱۰/۰۱
درخواست اردوغان برای کنار گذاشتن دلار
رئیس‌جمهور ترکیه از کشورهای اسلامی خواست تا استفاده از ارزهای خارجی در مبادلات با یکدیگر را کنار بگذارند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴
دو سال حبس برای عمر البشیر، رئیس‌جمهور معزول سودان| پرونده‌های دیگر در جریان است
عمر البشیر، رئیس‌جمهور معزول سودان پس از گناهکار شدن به خاطر دریافت هدایای غیرقانونی و در اختیار داشتن ارزهای خارجی به دو سال زندان محکوم شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱
دارو روی شیب گرانی
گروه جامعه: «دارو گران می‌شود.»؛ این خبری است که بسیاری از بیماران و خانواده‌های آنها را نگران می‌کند. خبری که اغلب‌ آنها منتظر شنیدن آن هستند. حداقل طی 2 سال گذشته آن را با پوست و استخوان‌شان لمس کرده‌اند و همچنان با زمزمه‌های پیوستن واردات دارو به ارز نیمایی بیش از گذشته در انتظار بالا رفتن قیمت‌ داروها به خصوص داروهای نادر در ایران هستند. حالا اما با اظهارات اخیر رئیس سازمان غذا و دارو که گفته است «امسال قیمت دارو با تغییرات عمده‌ای روبه‌رو نخواهد بود»، بیماران باید در انتظار بالا رفتن قیمت دارو البته با شیب ملایم باشند؛ شیبی که شاید برای مسئولان ملایم و برای بیماران و خانواده‌هایشان ناملایم باشد. «دارو» مهم‌ترین چالش وزارت بهداشت و حوزه سلامت در ایران است. ماده‌ای که بهبود، درمان و حتی ادامه …
۱۳۹۸/۰۷/۱۵
اخبار آینده | نظرسنجی رویترز: ارزش دلار حداقل تا ۶ ماه آینده روند صعودی خواهد داشت
شفقنا آینده- اگر فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را کاهش دهد، شکاف نرخ بهره بین آمریکا و سایر قدرت های اقتصادی جهان کاهش خواهد یافت. تازه ترین نظرسنجی رویترز از تحلیلگران ارزهای خارجی نشان می دهد که ارزش دلار آمریکا حداقل تا ۶ ماه آینده به روند صعودی خود ادامه خواهد داد. ادامه مطلب را اینجا بخوانید. اخبار آینده | […]
۱۳۹۸/۰۷/۱۲
ابتکار جدید روسیه برای به زانو در آوردن دلار آمریکا
روسیه برای برای جلوگیری از سلطه دلار در بازارهای جهانی، سهم طلا و ارزهای خارجی را از ذخایر ارزی خود افزایش و سهم دلار را به شدت کاهش داده است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸
طفره نماینده مجلس از پاسخگویی درباره انبار ۲۵۰ هزار یورویی در منزل
تقی کبیری نماینده مجلس که به تازگی مبلغ ۲۵۰ هزار یورو از منزلش به سرقت رفته، از پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره منشأ این ارزهای خارجی و نگه‌داری آن در منزلش طفره رفت و پاسخی نداد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / ارزش پول ملی / رییس بانک مرکزی / عبدالناصر همتی
همتی: رابطه پول ملی ما با ارزهای خارجی رابطه جالبی نیست
رییس بانک مرکزی با بیان اینکه تصمیم دولت حذف چهار صفر از پول ملی کشور است، گفت: در حال حاضر رابطه پول ملی ما با ارزهای خارجی رابطه جالبی نیست. این اصلاح کمک زیادی به فرایند مبادلات مردم می کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •