چهارشنبه, ۸ بهمن, ۱۳۹۹ / 27 January, 2021
افکارسنجی
تحقیق روی افکار عمومی، بستری برای مشارکت مردم در سیاست‌گذاری شهری/اهمیت شنیده شدن صدای مردم
۱۷ ساعت قبل / سیاست‌گذاری شهری / مدیریت شهری / افکارسنجی / مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا)
تحقیق روی افکار عمومی، بستری برای مشارکت مردم در سیاست‌گذاری شهری/اهمیت شنیده شدن صدای مردم
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: اجرای تحقیقات افکار عمومی و نظرسنجی‌های مختلف به شرطی که به مردم و شهروندان بازخورد و گزارش مستمر ارائه شود، می‌تواند بستری برای مشارکت مردم در حوزه برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری شهری باشد.
حمایت مردم از تداوم محدودیت های تردد بین شهری برای مقابله با کرونا
۱۷ ساعت قبل / نظرسنجی آنلاین / ایرنا / محدودیت های کرونا
حمایت مردم از تداوم محدودیت های تردد بین شهری برای مقابله با کرونا
تهران- ایرنا – نتایج یک افکارسنجی آنلاین در ایرنا نشان داد: اکثر  مخاطبان ایرنا (۵۹.۷ درصد) از ادامه محدودیت تردد های بین شهری با هدف کنترل کرونا به میزان «زیاد»  حمایت می‌کنند. در مقابل ۱۹.۲ درصد نیز بیان کردند « اصلا» از این محدودیت ها حمایت نمی کنند.
دلنگرانی ها از تغییر نرخ ارز در بهارستان؛افزایش تورم و مشکلات معیشتی
۱۳۹۹/۱۰/۲۹ / لایحه بودجه / نظرسنجی آنلاین / کمیسیون تلفیق
دلنگرانی ها از تغییر نرخ ارز در بهارستان؛افزایش تورم و مشکلات معیشتی
تهران- ایرنا- نتایج یک افکارسنجی آنلاین در ایرنا نشان داد ؛ ۵۷.۱  درصد از افراد شرکت‌کننده در این پژوهش مجازی معتقدند «بالا رفتن نرخ تورم و افزایش مشکلات معیشتی» مهمترین پیامد افزایش نرخ ارز و عوارض گمرکی در کوتاه مدت است.
۷۹ درصد آمریکایی‌ها معتقدند کشورشان در حال فروپاشی است
۱۳۹۹/۱۰/۲۵ / کنگره آمریکا / افول هژمونی آمریکا / اخبار "آمریکا"
۷۹ درصد آمریکایی‌ها معتقدند کشورشان در حال فروپاشی است
نتایج نظرسنجی مشترک پایگاه خبری اکسیوس و یک مؤسسه افکارسنجی حاکی از این است که ۷۹ درصد از آمریکایی‌ها کشورشان را در حال فروپاشی می‌بینند.
۱۳۹۹/۱۰/۲۵
کاهش نگرانی مردم از ابتلا به کرونا در دی ماه
ایستا/نتایج جدیدترین نظرسنجی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) نشان می‌دهد نگرانی شهروندان تهرانی از ابتلا به کرونا در نیمه دی ۹۹ کاهش یافته است.
تهرانی‌ها به چه دلایلی از همسایه‌هایشان شاکی هستند؟ | سهم عوامل مختلف در آزار و اذیت شهروندان در آپارتمان‌نشینی
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ / مسکن - آپارتمان‌ نشینی
تهرانی‌ها به چه دلایلی از همسایه‌هایشان شاکی هستند؟ | سهم عوامل مختلف در آزار و اذیت شهروندان در آپارتمان‌نشینی
در نظرسنجی‌ای که مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) اجرا کرده است، درباره عوامل مختلف در آزار و اذیت شهروندان در آپارتمان‌نشینی از برخی شهروندان پرسیده شده است که نتایج آن را در ادامه می‌بینید.
اینفوگرافیک | چند درصد مردم به واکسن ایرانی کرونا اعتماد دارند؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ / کرونا در ایران / واکسن
اینفوگرافیک | چند درصد مردم به واکسن ایرانی کرونا اعتماد دارند؟
مرکز افکارسنجی ایرانیان پژوهشی انجام داده که میزان اعتماد ایرانی‌ها را به واکسن‌های کرونای داخلی و خارجی نشان داده است.
سه مطالبه مردمی برای مقابله با آلودگی هوا
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ / نظرسنجی آنلاین / ایرنا / آلودگی هوا
سه مطالبه مردمی برای مقابله با آلودگی هوا
تهران- ایرنا- نتایج یک افکارسنجی آنلاین در ایرنا نشان داد؛ ۴۵.۴ درصد از افراد شرکت‌کننده در این پژوهش برای مقابله با آلودگی هوا درکوتاه مدت « تعطیلی صنایع آلاینده» را پیشنهاد دادند. « اعلام تعطیلی عمومی» و « تشدید محدودیتها در زمینه تردد خودروهای شخصی و سنگین» از دیگر پیشنهادات این شرکت کنندگان است.
نظرسنجی  رویترز و ایپسوس: ۵۷ درصد آمریکایی‌ها خواستار برکناری ترامپ هستند
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
نظرسنجی رویترز و ایپسوس: ۵۷ درصد آمریکایی‌ها خواستار برکناری ترامپ هستند
نتایج نظرسنجی مشترک رویترز و مؤسسه افکارسنجی ایپسوس که پس از حمله هواداران دونالد ترامپ به کنگره آمریکا صورت گرفته و نتایج آن امروز شنبه منتشر شده است، نشان می‌دهد که ۵۷ درصد از شهروندان آمریکایی خواستار عزل فوری ترامپ از قدرت هستند. همچنین ۷۰ درصد از افراد شرکت‌کننده در این نظرسنجی متشرک، مخالفت خود را با اقداماتی که ترامپ طی هفته‌های اخیر انجام داده و در نهایت باعث حمله هوادارانش به کنگره شده است، ابراز داشته‌اند.
خواسته مردم از مسوولان در حوزه مسکن چیست؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۶ / نظرسنجی آنلاین / ایرنا / مسکن
خواسته مردم از مسوولان در حوزه مسکن چیست؟
تهران- ایرنا- نتایج یک افکارسنجی آنلاین در ایرنا نشان داد: ۳۶ درصد از افراد شرکت‌کننده در این پژوهش مجازی می گویندافزایش ساخت و ساز و تولید مسکن می تواند در کنترل قیمت اجاره بها نقش بیشتری داشته باشد و ۳۴ درصد دیگر نیز تشدید نظارت جامع بر بازار اجاره را دومین عامل مهم دراین زمینه معرفی کردند.
درخواست ۸۸ درصد از کاربران برای بازگشت قیمت خودرو و مسکن به سایت‌ها
۱۳۹۹/۱۰/۱۵
درخواست ۸۸ درصد از کاربران برای بازگشت قیمت خودرو و مسکن به سایت‌ها
هشت ماه از حذف قیمت‌ مسکن و خودرو از سایت‌های اینترنتی گذشته و مردم در این مدت درگیر مشکلات ریز و درستی برای معاملات ضروری بوده‌اند. مرکز افکارسنجی سپنتا پس از این مدت، در روزهای گذشته به استناد یک نظرسنجی گسترده مردمی، از تمایل ۸۸درصدی مردم برای بازگشت قیمت‌ها خبر می‌دهد.
اجرای 2 طرح نظرسنجی توسط
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ / کرمانشاه / مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) / ایسپا / استانی-اجتماعی
اجرای 2 طرح نظرسنجی توسط "ایسپا" در کرمانشاه
مدیر مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) شعبه کرمانشاه از انجام دو پیمایش ملی در سطح استان خبر داد.
نظرسنجی تلفنی؛ راهکاری برای کاهش هزینه‌های اجرایی و افزایش سرعت عمل
۱۳۹۹/۱۰/۱۴ / استانی-علمی و آموزشی / جهاد دانشگاهی / مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا)
نظرسنجی تلفنی؛ راهکاری برای کاهش هزینه‌های اجرایی و افزایش سرعت عمل
مدیر مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) شعبه گیلان از راه اندازی سایت نظرسنجی تلفنی در استان خبرداد و گفت: با توجه به طراحی نرم‌افزار گردآوری اطلاعات و همچنین حذف کاغذ از چرخه پرسشگری، راه‌اندازی مرکز نظرسنجی تلفنی در دستورکار قرار گرفت که با استفاده از آن به صورت برخط می‌توان اقدام به گردآوری اطلاعات نمود.
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
پیامدهای اقتصادی کرونا بر شاغلان بخش خدمات شهری در تهران
بیماری کرونا بر اقتصاد خانوارها و زندگی مردم دنیا تاثیر زیادی گذاشته است. همه دولت‎ها در تلاشند تا صدمات و آسیب‌های بیماری کرونا را بر اقتصاد و زندگی مردم کشور خود به حداقل برسانند. ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد رکود اقتصادی ناشی از شیوع کرونا باعث شده دولت‌های جهان روش‌هایی کم‌سابقه‌ای را برای مقابله با آن در پیش بگیرند. به این ترتیب کوشیده‌اند از یک سو بخش‌هایی از اقتصاد کشور را به حالت تعلیق در آورند، محدودیت‌هایی در شهرها و روستاها اعمال کنند و از سوی دیگر مستقیما مسوولیت تامین مخارج زندگی بخشی از جمعیت را بر عهده بگیرند. محدودیت‌های اعمال شده در دوران کرونا تاثیر منفی اقتصادی قابل توجهی بر جمعیت شهری داشته است. با توجه به اینکه بخش …
نظرسنجی| حزب وزیر جنگ صهیونیستی تمام کرسی‌های کنست را از دست می‌دهد
۱۳۹۹/۱۰/۱۲ / رژیم صهیونیستی / انتخابات فلسطین اشغالی / بنی گانتز / حزب آبی و سفید / لیکود
نظرسنجی| حزب وزیر جنگ صهیونیستی تمام کرسی‌های کنست را از دست می‌دهد
پیمایش افکارسنجی جدید در فلسطین اشغالی نشان داد که اگر هم اکنون انتخابات سراسری مجدد برگزار شود، حزب وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نمی‌تواند حتی یک کرسی هم در پارلمان این رژیم به دست بیاورد.
نظرسنجی| سقوط ده پله‌ای کرسی‌های حزب نتانیاهو در انتخابات جدید
۱۳۹۹/۱۰/۱۰ / رژیم صهیونیستی / بنیامین نتانیاهو / انتخابات فلسطین اشغالی / لیکود / گیدئون سعر
نظرسنجی| سقوط ده پله‌ای کرسی‌های حزب نتانیاهو در انتخابات جدید
پیمایش افکارسنجی جدید در فلسطین اشغالی نشان می‌دهد در صورتی که انتخابات سراسری در حال حاضر برگزار شود، کرسی‌های حزب نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با سقوط ۱۰ پله‌ای مواجه می‌شود.
۱۳۹۹/۱۰/۰۹ / بازار خرید و فروش / دی ماه / قیمت مسکن / مسکن / نقدینگی
وزن سنگین نقدینگی در افزایش قیمت مسکن
نتایج یک افکارسنجی آنلاین نشان داد ۲۶.۷ درصد از افراد شرکت‌کننده در این پژوهش مجازی معتقدند حذف "دلالی و واسطه گری» بیشترین نقش را در کاهش قیمت مسکن دارد.
دلالان و واسطه‌گران  را از بازار مسکن حذف کنید
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ / نظرسنجی آنلاین / ایرنا / مسکن
دلالان و واسطه‌گران را از بازار مسکن حذف کنید
تهران- ایرنا – نتایج یک افکارسنجی آنلاین ایرنا نشان داد: ۲۶.۷ درصد از افراد شرکت کننده در این پژوهش مجازی معتقدند حذف  «‌دلالی و واسطه گری » بیشترین نقش را در کاهش قیمت مسکن دارد. «کاهش قیمت مصالح ساختمانی» با ۲۲.۳ درصد دومین عامل کاهش قیمت مسکن از سوی مخاطبان  معرفی شده است.
رضایت ۹۳ درصدی مردم از فعالیت‌های مراکز نیکوکاری محله‌محور
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / کمیته امداد امام خمینی / مرتضی بختیاری / مراکز نیکوکاری
رضایت ۹۳ درصدی مردم از فعالیت‌های مراکز نیکوکاری محله‌محور
رئیس کمیته امداد گفت: براساس نظرسنجی‌های انجام شده توسط مراکز افکارسنجی مستقل از امداد، ۹۳ درصد مردم از فعالیتهای مراکز نیکوکاری محله محور رضایت دارند.
میزان رضایت مردم از خدمات کمیته امداد بررسی می شود
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / کمیته امداد امام خمینی / همه_باهم_علیه_کرونا
میزان رضایت مردم از خدمات کمیته امداد بررسی می شود
رئیس کمیته امداد گفت: براساس نظرسنجی‌های انجام شده توسط مراکز افکارسنجی مستقل از امداد، ۹۳ درصد مردم از فعالیت‌های مراکز نیکوکاری محله‌محور و مسجدمحور رضایت دارند.
رضایت ۹۶ درصد متقاضیان انشعاب برق از شرکت برق کردستان 
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ / انشعاب برق / استانی-اجتماعی
رضایت ۹۶ درصد متقاضیان انشعاب برق از شرکت برق کردستان 
مدیر اجرایی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران ایسپا شعبه کردستان از اجرای طرح نظرسنجی میزان رضایتمندی متقاضیان انشعاب برق شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان از کیفیت ارائه خدمات شرکت توزیع نیروی برق استان خبر داد و گفت: براساس این نظرسنجی 96.7 درصد از متقاضیان انشعاب برق استان از شرکت توزیع نیروی برق کردستان رضایت دارند.
۱۳۹۹/۱۰/۰۳
فراتر از ثبت احوال شخصی
امروز سوم دی‌ماه روز ملی ثبت احوال است. نهادی که 102 سال پیش در چنین روزی با صدور اولین شناسنامه به نام خانم فاطمه ایرانی آغاز به کار کرد. این یکی از قدیمی‌ترین ادارات دولتی است که جهت انجام یک وظیفه عام و ضروری در دنیای متمدن که به همه مردم خدمت می‌دهد، در ایران آغاز به کار کرده است. با توجه به ضعف آمار و اطلاعات در جامعه ایران نیاز به این نهاد ضروری‌تر می‌نمود. جامعه‌ای که به طور معمول از ثبات بلندمدت و پایدار سیاسی و در نتیجه مرکزیت و پایتختی ثابت برخوردار نبود تا نهادهای اداری از جمله ثبت و ضبط آمار در آن قوام بگیرد. بی‌ثباتی در حدی بود که حتی در مقطعی از زمان پایتخت کشور به داخل چادرهای متحرک نادرشاه محدود می‌شد و نظام سیاسی آن نیز بسیار سیال و شناور …
۱۳۹۹/۱۰/۰۱
60 درصد فرانسوی‌ها از ماکرون ناراضی‌اند
نتایج تازه‌ترین نظرسنجی آنلاین نشان می‌دهد، حدود ۶۰ درصد از فرانسوی‌ها از عملکرد رئیس جمهور و نخست‌وزیر کشورشان ناراضی هستند.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، این نظرسنجی از سوی موسسه افکارسنجی دولتی فرانسه (IFOP) در میان ۱۹۳۶ تن در رده سنی ۱۸ سال به بالا انجام شد.براساس این نظرسنجی، ۶۰ درصد از فرانسوی ها گفتند که از عملکرد امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه که اکنون بر اثر ابتلا به کرونا در قرنطینه به سر می برد، رضایت ندارند. حدود ۵۹ درصد هم گفته اند که از عملکرد نخست وزیر فرانسه رضایت ندارند.روز پنجشنبه دفتر ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد، تست کرونای امانوئل ماکرون مثبت شده است. کاج الیزه در بیانیه ای در رابطه با این مساله گفت، رئیس جمهوری تست پی سی آر انجام داده و علائم کرونا دارد.این …
موافقت اکثر مردم با برگزاری یلدای آنلاین و دور از هم
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / نظرسنجی آنلاین / ایرنا / افکارسنجی / هراس جهانی از ویروس کرونا
موافقت اکثر مردم با برگزاری یلدای آنلاین و دور از هم
تهران- ایرنا-نتایج یک افکارسنجی آنلاین ایرنا نشان داد: بیش از نیمی از شرکت کنندگان(۵۲.۲ درصد) دراین پژوهش موافق برگزاری شب یلدای امسال به صورت مجازی هستند. علاوه براین حدود ۷۰ درصد از مخاطبان تاکید کردندکه دراین شب به همراه خانواده در خانه می مانند تا به قطع یا کاهش زنجیره انتقال در کشور کمک کنند.
نارضایتی ۶۰ درصد فرانسوی‌ها؛ افول محبوبیت ماکرون
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / کرونا / کرونا / امانوئل ماکرون / رئیس‌جمهور فرانسه / فرانسه / محبوبیت / نظرسنجی
نارضایتی ۶۰ درصد فرانسوی‌ها؛ افول محبوبیت ماکرون
نظرسنجی یک موسسه افکارسنجی در فرانسه نشان می‌دهد، حدود ۶۰ درصد از مردم این کشور از عملکرد رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر این کشور ناراضی هستند.
استقبال شهرداری یزد از تقویت همکاری‌ها با جهاددانشگاهی
۱۳۹۹/۰۹/۲۹ / استانی-اجتماعی / شهرداری یزد / جهاددانشگاهی یزد / تقویت همکاری
استقبال شهرداری یزد از تقویت همکاری‌ها با جهاددانشگاهی
شهردار یزد با اشاره به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های جهاددانشگاهی استان از ان جمله به اعتبار بالای مرکز افکارسنجی این مجموعه اشاره کرد و آن را ابزاری تصمیم گیری دقیق مدیران شهری جهت رفع مشکلات شهر و شهروندان دانست.
ایسپا؛ پلی بین جامعه با بدنه علمی و دانشگاهی
۱۳۹۹/۰۹/۲۸ / استانی-علمی و آموزشی / مرکز ملی افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) / نظرسنجی / هفته پژوهش
ایسپا؛ پلی بین جامعه با بدنه علمی و دانشگاهی
مدیر مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) شعبه گیلان شنیده شدن صدای شهروندان و پل زدن بین جامعه و بدنه دانشگاهی و علمی کشور را رسالت اصلی ایسپا عنوان کرد و گفت: ایسپا تلاش می‌کند مسئولان و تصمیم‌گیران، دانشگاهیان و نخبگان را نسبت به افکار عمومی و تحولات جامعه مطلع نماید.
برای سیاستگذاری باید به تحقیقات علمی استناد کنیم
۱۳۹۹/۰۹/۲۵ / دکتر حسام‌الدین آشنا / هفته پژوهش / جهاد دانشگاهی / مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا)
برای سیاستگذاری باید به تحقیقات علمی استناد کنیم
دکتر حسام‌الدین آشنا در نشست حکمرانی مبتنی بر داده و اطلاعات تأکید کرد: زمین سیاست‌گذاری پر از عوامل سیاسی، ایدئولوژیک، اقتصادی، ‌فرهنگی و اجتماعی است که همگی بر سیاست‌گذاری تأثیر می‌گذارند. وقتی از سیاست‌گذاری یا حکمرانی مبتنی بر شواهد صحبت می‌کنیم، یعنی آگاهانه تصمیم گرفته و بدانیم در چه زمینه‌ای درحال تصمیم‌گیری هستیم.
نظرسنجی خبرگزاری دولت: اکثریت مطلق مردم موافق ادامه محدودیت‌های کرونایی هستند
۱۳۹۹/۰۹/۲۵ / قرنطینه / ویروس کرونا / ستاد ملی مقابله با کرونا
نظرسنجی خبرگزاری دولت: اکثریت مطلق مردم موافق ادامه محدودیت‌های کرونایی هستند
ایرنا نوشت: نتایج یک افکارسنجی تلفنی ایرنا از مناطق ۲۲ گانه شهر تهران حاکی است: بیش از ۷۶ درصد از شهروندان با اعمال محدودیت‌های ستاد ملی کرونا به منظور حفظ جان مردم موافق هستند.همچنین ۹۰ درصداز تهرانی ها خواستار آمادگی ستاد مقابله با کرونا برای توزیع بسته های معیشتی میان نیازمندان شدند.
مردم عاملان گرانی خودرو را معرفی کردند
۱۳۹۹/۰۹/۲۴ / نظرسنجی آنلاین / ایرنا / خودرو
مردم عاملان گرانی خودرو را معرفی کردند
تهران- ایرنا – نتایج یک افکارسنجی آنلاین ایرنا نشان داد: ۴۳.۶ درصد از افراد شرکت کننده در این پژوهش مجازی معتقدند «‌دلالان و واسطه گران » بیشترین نقش را در گرانی خودرو دارند. مخاطبان این نظرسنجی «رقابتی نبودن بازار خودرو» را نیز با ۳۳.۹ درصد دومین عامل گرانی خودرو معرفی کردند.
مراسم رونمایی از سامانه‌ نظرسنجی ایسپای جهاددانشگاهی برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ / مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) / جهاد دانشگاهی
مراسم رونمایی از سامانه‌ نظرسنجی ایسپای جهاددانشگاهی برگزار می‌شود
همزمان با هفته پژوهش، نشست علمی «حکمرانی مبتنی بر داده و اطلاعات» با حضور رییس جهاددانشگاهی، مشاور رییس جمهور و رییس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار می‌شود. در این مراسم همچنین از آخرین نسخه «سامانه نظرسنجی ایسپا» رونمایی می‌شود.
یازدهمین وبینار تخصصی نوانگار «نظرسنجی و روابط عمومی برتر» برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۰۹/۲۰ / استانی-اجتماعی / جهاد دانشگاهی
یازدهمین وبینار تخصصی نوانگار «نظرسنجی و روابط عمومی برتر» برگزار می‌شود
وبینار تخصصی نظرسنجی و روابط عمومی برتر با عنوان نوانگار ویژه مدیران و کارشناسان روابط عمومی ادارات و سازمان های استان  توسط مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا)  با همکاری اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان جنوبی و معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.
جذب نیروی امریه در مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران
۱۳۹۹/۰۹/۱۹ / مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) / جهاد دانشگاهی / پژوهش
جذب نیروی امریه در مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران وابسته به جهاددانشگاهی به منظور تکمیل کادر نیروی انسانی خود دعوت به همکاری می‌کند.
۱۳۹۹/۰۹/۱۸ / پیامک / تلفن همراه / دوربین / فضای مجازی / ویروس
اخبار
نتایج یک افکارسنجی آنلاین در ایرنا نشان داد ۳۵.۵ درصد مخاطبان عامل کاهش تمایل مردم به خرید آنلاین در ماه‌های اخیر را «بی‌اعتمادی به کیفیت کالا» می‌دانند.
بی اعتمادی به کیفیت کالا عامل کاهش تمایل مردم به خرید آنلاین است
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / ایرنا / افکارسنجی
بی اعتمادی به کیفیت کالا عامل کاهش تمایل مردم به خرید آنلاین است
تهران- ایرنا – نتایج یک افکارسنجی آنلاین در ایرنا نشان داد : ۳۵.۵ درصد مخاطبان ایرنا عامل کاهش تمایل مردم به خرید آنلاین در ماه های اخیر را «بی اعتمادی به کیفیت کالا» می دانند.
جرایم رانندگی در رعایت محدودیت های تردد شبانه و بین شهری موثر است
۱۳۹۹/۰۹/۱۱ / ستاد ملی مبارزه با کرونا / ایرنا / افکارسنجی / کرونا و حمل و نقل شهری
جرایم رانندگی در رعایت محدودیت های تردد شبانه و بین شهری موثر است
تهران- ایرنا – نتایج شرکت کنندگان در افکارسنجی آنلاین ایرنا حاکی است: بیش از نیمی از مخاطبان ایرنا (۵۱.۸ درصد) معتقدند؛ جریمه های رانندگی در نظر گرفته شده برای اعمال محدودیت های تردد کرونایی در ساعات پایانی شب و بین شهری توانسته در رعایت محدودیت های تردد موثر باشد.
افزایش بحران غذا در میان خانواده های کم درآمد بیکار شده در ایران
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / اشتغال / بحران / بحران غذا / بحران معیشت / بیکاری / معیشت کارگران / معیشت مردم
افزایش بحران غذا در میان خانواده های کم درآمد بیکار شده در ایران
شفقنا- نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد بیش از ۷۶ درصد بیکارشدگان بر اثر شیوع کرونا مجبور به کاهش هزینه‌های مواد خوراکی خانواده‌شان شده‌اند. موسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی در ادامه انجام پژوهش‌های نظرسنجی و افکارسنجی در حوزه رفاه و...
کاهش شدید مصرف گوشت، برنج و لبنیات در خانواده‌ بیکارشدگان ناشی از کرونا
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / سازمان تامین اجتماعی / ویروس کرونا
کاهش شدید مصرف گوشت، برنج و لبنیات در خانواده‌ بیکارشدگان ناشی از کرونا
مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی در ادامه پژوهش‌های نظرسنجی‌ و افکارسنجی در حوزه رفاه و تأمین اجتماعی از کاهش محسوس مصرف مواد خوراکی در خانواده‌ بیکارشدگان در شرایط شیوع کرونا خبر داد.
پلیس در صدر کسب اعتماد مردمی/ معاونت اجتماعی یک معاونت استراتژیک است
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / سردار حسین اشتری / فرمانده ناجا / ویروس کرونا / امنیت اجتماعی
پلیس در صدر کسب اعتماد مردمی/ معاونت اجتماعی یک معاونت استراتژیک است
فرمانده ناجا گفت: بر مبنای این افکارسنجی پلیس در صدر کسب اعتماد مردمی می‌باشد؛ با وجود حجم و تنوع مأموریت شاهدیم که مردم بیشترین اعتماد را به پلیس دارند.
پلیس بر مبنای نظرسنجی برون‌سازمانی در صدر کسب اعتماد مردمی است
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / رسانه / فضای مجازی / پروتکل های بهداشتی / بهداشت و درمان / ویروس کرونا / فرمانده ناجا / پلیس / سردار اشتری
پلیس بر مبنای نظرسنجی برون‌سازمانی در صدر کسب اعتماد مردمی است
رئیس پلیس کشور با اشاره به نتیجه یک نظرسنجی و افکارسنجی برون‌سازمانی درباره جایگاه نهادها از نگاه مردم گفت: بر مبنای این افکارسنجی پلیس در صدر کسب اعتماد مردمی است.
رفیعی: موسسات نظرسنجی نتایج خوبی از این دوره انتخابات آمریکا گرفتند
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / نظرسنجی
رفیعی: موسسات نظرسنجی نتایج خوبی از این دوره انتخابات آمریکا گرفتند
سرپرست مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) گفت: در فضای دو قطبی جامعه آمریکا انجام نظرسنجی سخت است. در عین حال فکر می کنم موسسات نظرسنجی توانستند نتایج خوبی در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بگیرند.
چرا  حدود ۳۰ درصد از مردم توجه جدی به پروتکل های بهداشتی ندارند؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / ویروس کرونا / افکارسنجی / ایران
چرا حدود ۳۰ درصد از مردم توجه جدی به پروتکل های بهداشتی ندارند؟
تهران- ایرنا – نتایج افکارسنجی آنلاین ایرنا نشان می دهد: ۷۱  درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی سراسری، اذعان داشتند که خود و خانواده اشان تمامی پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند.اما این سوال مطرح است که چرا حدود ۳۰ درصد از مردم در شرایط بحرانی کنونی رعایت این پروتکل ها را جدی نگرفته اند؟
از بن‌بست برگزیت تا خیز جدایی طلبان اسکاتلندی
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / اسکاتلند / برگزیت / انگلستان
از بن‌بست برگزیت تا خیز جدایی طلبان اسکاتلندی
لندن – ایرنا – نتایج افکارسنجی‌های صورت گرفته در آستانه پایان دوره گذار خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و تشدید ابهامات درباره آینده روابط تجاری دو طرف، نشان‌گر افزایش آمار هواداران استقلال اسکاتلند از انگلیس است.
جامعه شناس: نباید از نقش رسانه در اقناع افکار عمومی غافل شویم
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / ویروس کرونا / مسئولیت اجتماعی / انجمن جامعه شناسی ایران / افکارسنجی / رسانه / اختصاصی ایرنا / خراسان جنوبی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
جامعه شناس: نباید از نقش رسانه در اقناع افکار عمومی غافل شویم
بیرجند - ایرنا - عضو انجمن جامعه شناسی ایران گفت: نقش بی‌بدیل رسانه‌ها در اقناع افکار عمومی بسیار مهم و تاثیرگذار است و برای مقابله با ویروس کرونا از این نقش نباید غافل شویم. 
چرا ترامپ کافه را به هم می‌ریزد؟ /فرصت‌های ما در انتخابات امریکا به روایت روزنامه جوان/روز آبروریزی موسسات افکارسنجی آمریکایی
۱۳۹۹/۰۸/۱۵
چرا ترامپ کافه را به هم می‌ریزد؟ /فرصت‌های ما در انتخابات امریکا به روایت روزنامه جوان/روز آبروریزی موسسات افکارسنجی آمریکایی
وضعیت قرمز در امریکا، وفور کالا نزول قیمت!، عفو بزرگ برای محکومان امنیتی، رونمایی از موشک بالستیک رگباری دوربرد سپاه، برگزاری جلسه فوق‌العاده مسئولین دولتی برای کاهش قیمت کالای اساسی، سینمایی‌ها در یک قدمی کرونا، واکنش‌ها به نتایج اولیه انتخابات آمریکا و دو مساله ناراحت کننده اقتصاد ایران از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
۱۳۹۹/۰۸/۱۵
روز آبروریزی موسسات افکارسنجی آمریکایی!
در طول هفته‌های گذشته با اخبار ضد و نقیض انتخابات آمریکا، بازارهای مالی ایران تماما دستخوش تغییرات زیادی قرار گرفت؛ اکثریت این موسسات خبر از پیشتازی بایدن در سطح ملی و و پیروزی زودهنگام او در ایالت‌های کلیدی می‌دادند؛ اخباری که به سرعت بر بازارهای مالی ایران اثرگذاشت و با توجه به آمریکایی بودن این موسسات، احتمال خطا را در پایین ترین سطح ممکن می دانست!؛ تحلیل‌ها آنجا سخت می شد که بسیاری از تحلیلگران نیز بر پایین بودن خطا تاکید می‌کردند و در بسیاری از ایالت ها بایدن را رئیس جمهوری بی‌رقیب آمریکا می‌دانستند! آنچه که در عمل اتفاق افتاد، شوک برانگیز بود. ظهر چهارشنبه، ترامپ برخلاف نظرسنجی‌هایی که تا همین چند روز قبل نهایت شانس او را بیش از 115 و در برخی دیگر بیش از 165 آرای الکترال نمی دیدند و اکثریت …
نظرسنجی‌ها و انتخابات آمریکا
۱۳۹۹/۰۸/۱۵
نظرسنجی‌ها و انتخابات آمریکا
مهدی رفیعی-سرپرست مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران موضوع نظرسنجی از افکارعمومی خصوصا در ایام نزدیک به انتخابات در ایالات متحده همواره یکی از مهم‌ترین موضوعاتی بوده است که سپهر سیاسی این کشور را قبل از شروع رسمی کارزارهای انتخاباتی به‌ خود مشغول می‌کند. اما آیا مؤسسات نظرسنجی در آمریکا موفق به پیش‌بینی آرای افکار عمومی در حمایت از کاندیداهای عمده انتخابات در این کشور شده‌اند؟ معتقدم این گزاره که مؤسسات نظرسنجی دیگر نمی‌توانند رفتار مردم را پیش‌بینی کنند، گزاره درستی نیست. در انتخابات اخیر آمریکا، …
انگلیسی‌ها خواهان پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ هستند
۱۳۹۹/۰۸/۱۳ / انتخابات ریاست جمهوری امریکا / جوزف بایدن
انگلیسی‌ها خواهان پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ هستند
ایرنا نوشت: تازه‌ترین افکارسنجی صورت گرفته در انگلیس نشان می‌دهد که بیشتر انگلیسی‌ها خواهان پایان دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ و طرفدار پیروزی «جو بایدن» نامزد حزب دمکرات در پنجاه و نهمین دور انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هستند.
افزون بر ۷۵ درصد مردم موافق اعمال سیاست های سخت گیرانه ضد کرونا هستند
۱۳۹۹/۰۸/۱۳ / ویروس کرونا / نظرسنجی آنلاین / سهم_من_در_مهارکرونا / قرنطینه / کرونا و حمل و نقل شهری / هراس جهانی از ویروس کرونا
افزون بر ۷۵ درصد مردم موافق اعمال سیاست های سخت گیرانه ضد کرونا هستند
تهران- ایرنا – نتایج دومین افکارسنجی آنلاین سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی نشان می دهد: بیش از ۷۵ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی سراسری، موافق با اعمال سیاست های سخت گیرانه برای کنترل کرونا هستند.
ببینید | رازگشایی خبرنگار ایرانی ساکن کالیفرنیا از مدل‌های افکارسنجی که می‌گویند ترامپ پیروز است
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / انتخابات ریاست جمهوری امریکا / ایالات متحده آمریکا / دونالد ترامپ
ببینید | رازگشایی خبرنگار ایرانی ساکن کالیفرنیا از مدل‌های افکارسنجی که می‌گویند ترامپ پیروز است
میثم زمان آبادی خبرنگار ایرانی که برای ادامه تحصیل به آمریکا رفته و به عنوان خبرنگار مستقل انتخابات پیش روی آمریکا را تحلیل می کند می گوید این روزها دعوای شدیدی میان شیوه های نظرسنجی سنتی و ایده های افکارسنجی مبتنی بر هوش مصنوعی وجود دارد که حاصلش این تفاوت در نتایج اعلام شده افکارسنجی هاست. منبع: خبرآنلاین
چشم‌انتظاران یک انتخابات
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
چشم‌انتظاران یک انتخابات
لیلا شریف شاید به جرأت بتوان این دوره از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را یکی از حساس‌ترین دوره‌ها تلقی کرد؛ چرا که منش ترامپ در 4 سال گذشته با سیاست فشار حداکثری به ایران همراه شد و همین موضوع موجب شد تا بسیاری آینده کشور در برخی حوزه‌ها را به این انتخابات گره‌بزنند. آخرین نظرسنجی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا)، از مطلعین درباره انتخابات آمریکا نشان‌می‌دهد که 3/55 درصد شرکت‌کنندگان معتقد هستند که انتخابات آمریکا بر ایران اثر خواهد گذاشت. در این میان برخی نیز در میدان دیگری دست به تحلیل …
زندگی مردم طی ۵ سال گذشته چه تغییری کرده است؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / مشکلات اقتصادی مردم / وضعیت اقتصاد ایران / وضعیت معیشتی
زندگی مردم طی ۵ سال گذشته چه تغییری کرده است؟
به گزارش اقتصادنیوز، مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) به بررسی رفتار اقتصادی مردم و نگرش آنها نسبت به مسائل اقتصادی پرداخته است. 1,590 نفر در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند. 
نتایج نظرسنجی گالوپ: افزایش رضایت از عملکرد دولت ترامپ در آستانه انتخابات
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / دونالد ترامپ / اخبار "آمریکا"
نتایج نظرسنجی گالوپ: افزایش رضایت از عملکرد دولت ترامپ در آستانه انتخابات
نتایج نظرسنجی یک مؤسسه افکارسنجی در آمریکا حاکی از این است که سطح رضایت مردم این کشور از عملکرد دولت در مقایسه با ماه گذشته افزایش چشمگیری داشته است؛ هرچند همچنان کمتر از یک‌سوم آمریکایی‌ها از عملکرد دولتشان رضایت دارند.
۱۳۹۹/۰۸/۰۷
برنامه جدید نیروی انتظامی در برخورد با اوباش
جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا از برنامه جدید نیروی انتظامی برای برخورد با اراذل و اوباش خبر داد.سردار محمد شرفی در گفت‌وگو با مهر با اشاره به برنامه ناجا برای برخورد شدیدتر با اراذل و اوباش اظهار کرد: ناجا برنامه خوبی برای برخورد شدیدتر و جدی‌تری با اراذل و اوباش طرح‌ریزی کرده است.وی ادامه داد: در این طرح اطلاعات اراذل و اوباش شناسایی شده، آنها به سه سطح (یک، دو و سه) تقسیم‌بندی شده که متناسب با میزان خطراتی که هر اوباش می‌تواند برای جامعه داشته باشد، تقسیم‌بندی شده‌اند.سطح بندی اوباش بر اساس میزان آسیب رسانی برای جامعهجانشین معاون هماهنگ‌کننده نیروی انتظامی افزود: برای هر دسته و سطح از اوباش که به سه گروه اصلی تقسیم می‌شوند، دستورالعمل خاصی صادر شده که مبنای این دستورالعمل همانطور که اشاره …
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
جشن زودهنگام بایدن یا رقابت شدید انتخاباتی؟!
انتخابات آمریکا یکی از پرچالش‫ترین و اثرگذارترین اخبار ماه‫های اخیر برای ایرانیان بوده است و حالا که یک هفته به روز نهایی آن نزدیک می‫شویم به بالاترین سطح اهمیت خود رسیده است. علی‫رغم اینکه باور دارم نمی توان نوسانات کوتاه مدت بازارهای مالی را در ابعاد وسیع و کلان تحلیل کرد، اما حقیقت این است در هفته های اخیر بازارهای مالی ایران پیرو اخبار ضد و نقیض انتخابات آمریکا دست خوش تغییراتی بزرگ و بعضا قابل توجه شده اند. ریزش هایی که در هفته گذشته توجه همگان را به سرنوشت انتخابات آمریکا جلب کرد و بازارهای مالی ایران منتظر این واقعه مهم هستند، تا به واسطه آن برای آینده خود تصمیم بگیرند !. اما حقیقت در پی این اخبار چیست ؟ آیا واقعا جوبایدن رئیس جمهوری زودهنگام آمریکاست؟ این روزها بسیاری با تکیه به نظرسنجی …
ورود بیش‌ازپیش لابراتوآرهای افکارسنجی به گود انتخابات
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
ورود بیش‌ازپیش لابراتوآرهای افکارسنجی به گود انتخابات
در آمریکا سیل حمایت‌ها‌ و مخالفت‌ها آرام آرام ترامپ و بایدن را دربرمی‌گیرد
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
اپوزیسیون ونزوئلا علیه مادورو نظرسنجی برگزار می‌کند
اپوزیسیون ونزوئلا قرار است حوالی ششم دسامبر، زمان برگزاری انتخابات کنگره که آن را بایکوت کرده است و به منظور رد دولت مادورو، یک نظرسنجی مردمی برگزار کند. به گزارش رویترز، دشمنان نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا می‌گویند، انتخابات پارلمانی در این کشور به نفع حزب سوسیالیست این کشور است و بسیاری از احزاب اپوزیسیون از شرکت در آن امتناع کرده‌اند. این افکارسنجی مردمی احتمالا به اپوزیسیون کمک می‌کند تا عدم پذیرش گسترده خود را از دولت مادورو پس از سال‌ها بحران اقتصادی نشان دهند اما این روند مسیری واضح در راستای تغییر دولت یا قطعنامه‌ای درباره اوضاع اقتصادی این کشور آمریکای لاتین به شمار نمی‌آید. بلانکا مارمول، قاضی سابق دیوان عالی ونزوئلا که به برگزاری این افکارسنجی مردمی …
افکارسنجی آنلاین ایرنا راه‌اندازی شد
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / ویروس کرونا / نظرسنجی آنلاین / افکارسنجی / اختصاصی ایرنا
افکارسنجی آنلاین ایرنا راه‌اندازی شد
تهران- ایرنا- سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی به منظور اطلاع‌رسانی و کسب آرای عمومی در مورد موضوع‌ها و مسائل مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی از امروز (سه‌شنبه) پنل «افکارسنجی» آنلاین را برای نخستین‌بار در تارنمای اصلی خود راه‌اندازی کرد.
لوموند: ترامپ در حال لغو سنت انتقال مسالمت آمیز قدرت است
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
لوموند: ترامپ در حال لغو سنت انتقال مسالمت آمیز قدرت است
با توجه به نتایج افکارسنجی‌های مختلف در ارتباط با قوت‌گرفتن احتمال شکست ترامپ، روزنامه فرانسوی لوموند در مقاله ای تصریح کرد: ترامپ در حال لغو سنت انتقال مسالمت آمیز قدرت است.
۱۳۹۹/۰۷/۲۵
انتخابات آمریکا، همه‌پرسی مدیریت بحران کرونا در دولت ترامپ
همه‌گیری کرونا به نگرانی اصلی افکار عمومی آمریکا تبدیل شده و تا حدی انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو در این کشور را به همه‌پرسی درباره نحوه مدیریت این بحران در دولت دونالد ترامپ تبدیل کرده است.به گزارش ایرنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت: حدود سه هفته مانده تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نحوه مدیریت همه گیری ناشی از بیماری کووید-۱۹ به موضوع «نخست و محوری» نزد افکار عمومی آمریکا تبدیل شده و می تواند عاملی برای شکست دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی این کشور باشد.نظرسنجی‫ها در آمریکا تاکید می کنند ترامپ ممکن است انتخابات را به دلیل نحوه مدیریت کرونا از دست بدهد.در هفته‫های باقی مانده تا انتخابات نحوه مدیریت این بحران از سوی دولت ترامپ به عامل تعیین کننده‫ای تبدیل شده است.بیش از ۲۱۵ هزار نفر در آمریکا بعد …
نتایج نظرسنجی جدید: پیشتازی بایدن از ترامپ در دو ایالت سرنوشت‌ساز در نتایج انتخابات ۲۰۱۶ / رئیس جمهور در حال کمتر کردن فاصله با نامزد حزب دموکرات
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
نتایج نظرسنجی جدید: پیشتازی بایدن از ترامپ در دو ایالت سرنوشت‌ساز در نتایج انتخابات ۲۰۱۶ / رئیس جمهور در حال کمتر کردن فاصله با نامزد حزب دموکرات
نتایج نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا پیشتازی خود بر «دونالد ترامپ» در نظرسنجی‌ها را در دو ایالت خاکستری که نقش سرنوشت‌سازی در انتخابات سال ۲۰۱۶ داشتند، حفظ کرده است. نظرسنجی مشترک روزنامه نیویورک‌تایمز/مرکز افکارسنجی Siena College که امروز دوشنبه منتشر شده حاکی است در ایالت «میشیگان»، ۴۸ درصد از رأی‌دهندگان احتمالی از جو بایدن و ۴۰ درصد از دونالد ترامپ حمایت کرده‌اند.
رضایت نیمی از والدین از معلمان آموزش مجازی فرزندانشان
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / آموزش مجازی / همه_باهم_علیه_کرونا / مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا)
رضایت نیمی از والدین از معلمان آموزش مجازی فرزندانشان
نتایج یکی از نظرسنجی‌های جدید ایسپا نشان می‌دهد حدود نیمی از والدین تهرانی از معلم آموزش‌های غیرحضوری فرزندان شان رضایت زیادی دارند و در این میان، والدینی که فرزند آن‌ها در مدارس غیرانتفاعی تحصیل می‌کنند رضایت بیشتری از معلم فرزند خود دارند.
اروپایی‌ها در انتخابات آمریکا طرفدار بایدن هستند یا ترامپ؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / آمریکا / آمریکا - دونالد ترامپ / آمریکا - جوزف بایدن
اروپایی‌ها در انتخابات آمریکا طرفدار بایدن هستند یا ترامپ؟
پیمایش افکارسنجی در کشورهای بزرگ و مهم اروپایی نشان از تمایل مردم این قاره به پیروزی نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا دارد.
انتخابات ۲۰۲۰: خبرهای بد نظرسنجی‌ها برای ترامپ
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / دونالد ترامپ / جو بایدن / نظرسنجی / آمریکا ۲۰۲۰
انتخابات ۲۰۲۰: خبرهای بد نظرسنجی‌ها برای ترامپ
تهران-ایرنا- جو بایدن و دونالد ترامپ نامزدهای دموکرات و جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا درحالی خود را آماده رقابت در  روز ۱۳ آبان ماه می کنند که متوسط نتایج نظرسنجی های قبلی و تازه ترین نظرسنجی های اخیر، پیشتازی بایدن را در سطح ملی و ایالتی تایید می کنند و نظرسنجی جدید شرکت افکارسنجی راسموسن حاوی خبر بدی برای ترامپ است.
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
روزشمار انتخابات ۲۰۲۰؛ تردید در شدت بیماری ترامپ
اعلام داروهای تجویز شده برای دونالد ترامپ، شک و تردیدها درمورد شدت بیماری رئیس‌جمهوری آمریکا را افزایش داده است.رویترز به نقل از پزشکان متخصص نوشت که تجویز آستروئید دگزامتازون که برای کاهش التهاب در بیماری‌های دیگر به کار می‌رود، نشاندهنده شدت بیماری ترامپ است.جامعه بیماری‌های عفونی آمریکا نیز اعلام کرده که دگزامتازون برای بیمارانی که از کووید ۱۹ حاد یا وخیم رنج برده و به اکسیژن اضافی نیاز دارند، مفید است. با این حال مطالعات نشان داده که این دارو برای مبتلایان به کووید خفیف مفید نبوده و حتی ممکن است مضر باشد.ولید جلّاد از اساتید دانشگاه پیتسبورگ در واکنش به احتمال مرخصی ترامپ از بیمارستان و نگرانی از اختلال در روند درمان وی گفت که در کاخ سفید یک بیمارستان وجود دارد و مراقبت درمانی رئیس‌جمهوری …
آغاز طرح افکارسنجی نگرش مردم به تعاونی در قم
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / جهاد دانشگاهی / استانی-اجتماعی / نظرسنجی
آغاز طرح افکارسنجی نگرش مردم به تعاونی در قم
طرح افکارسنجی نگرش مردم به تعاونی در بخش های مختلف قم و به همت مرکز افکار سنجی جهاددانشگاهی واحد استان قم در حال برگزاری است.
خبر خوب برای ترامپ؛ اقتصاد اولویت اول آمریکایی‌ها
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
خبر خوب برای ترامپ؛ اقتصاد اولویت اول آمریکایی‌ها
رقابت دو نامزد اصلی انتخابات در حوزه‌ مدیریت کروناویروس و اقتصاد کاملا عکس یکدیگر عمل می‌کنند؛ در حالی‌که بایدن در اکثر نظرسنجی‌ها اعتماد مردم را در زمینه‌ مدیریت بهتر کروناویروس جلب کرده است، نتایج همین افکارسنجی‌ها حاکی از آن است که در سطح ملی ترامپ حداقل با فاصله‌ ۵ درصد توانسته نظر مردم آمریکا را در زمینه‌ شایستگی‌اش برای مدیریت اقتصاد ایالات‌متحده در دوران پساکرونا جلب کند.
نظرسنجی درباره عملکرد قوه قضائیه در دوره جدید/ اولویت‌های دستگاه قضا چه باشد؟ + نمودار
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / ابراهیم رئیسی / عملکرد قوه قضاییه / قوه قضائیه / نظرسنجی درباره قوه قضائیه
نظرسنجی درباره عملکرد قوه قضائیه در دوره جدید/ اولویت‌های دستگاه قضا چه باشد؟ + نمودار
به گزارش الف به نقل از روابط عمومی مرکز افکارسنجی ایرانیان، برای آگاهی از نظر مردم در باره عملکرد قوه قضائیه در دوره ریاست حجت‌الاسلام رئیسی، نظرسنجی در سطح ملی، با حجم نمونه ۸۳۲ نفر به‌صورت "مصاحبه تلفنی" با افراد نمونه از خانوارهای ایرانی در سطح کشور و تکمیل پرسشنامه به اجرا درآمد. اهم یافته‌های این پیمایش به ‌قرار زیر است:
مردم ایران چه قدر اخبار انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را پیگیری می‌کنند؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا)
مردم ایران چه قدر اخبار انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را پیگیری می‌کنند؟
نتایج یکی از جدیدترین نظرسنجی‌های ایسپا نشان می‌دهد که از هر ۴ شهروند ایرانی، ۳ نفر به میزان کم اخبار مربوط به انتخابات ریاست جمهوری امریکا را پیگیری می‌کند.
نظرسنجی | صهیونیست‌ها خواستار مذاکره با فلسطینی‌ها بر مبنای راهکار دو دولتی هستند
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / رژیم صهیونیستی / فلسطین / قطر / راهکار دو دولتی / توافق سازش
نظرسنجی | صهیونیست‌ها خواستار مذاکره با فلسطینی‌ها بر مبنای راهکار دو دولتی هستند
پیمایش افکارسنجی جدید در فلسطین اشغالی، از تمایل بیشتر صهیونیست‌ها برای مذاکره با فلسطینی‌ها بر مبنای راهکار دو دولتی و همچنین توافق عادس‌سازی روابط با قطر حکایت دارد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
کاهش تدریجی «گوشت قرمز» از سبد خانوار
علی‌اصغر ملکی، رییس اتحادیه گوشت گوسفندی می‌گوید، کاهش ارزش پول ملی و نبود قدرت خرید نزد مردم سبب شده تا آنها نسبت به سال گذشته ۳۰ تا ۳۵ درصد کمتر گوشت قرمز مصرف کنند. او افزوده که «با وجود کاهش چند هزار تومانی قیمت گوشت در 3 هفته گذشته، تحرکی در سمت مصرف ایجاد نشده است و مردم توان خرید گوشت قرمز ندارند.» به گفته او «قیمت هر کیلو گوشت ۴ تا ۵ هزار تومان کاهش پیدا کرده است اما با توجه به اینکه اواخر ماه است و مردم قدرت خرید سابق را ندارند به همین دلیل اندکی از رمق بازار کاسته شده است. سال گذشته رستوران‌ها فعالیت داشتند و مراسمات برگزار می‌شد. ضمن آنکه مردم نسبت به حال توانایی مالی بهتری داشتند که همه این موارد در کنار هم منجر به فروش بهتر می‌شد.» کاهش …
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
آمار نگران کننده از دانش‌آموزانی که در سال کروتا به موبایل، تبلت و اینترنت دسترسی ندارند
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران در جدیدترین نظرسنجی‌ خود درباره دسترسی خانواده‌ها به امکانات آموزش غیرحضوری به نتایج قابل توجهی دست یافته است.
نظرسنجی ایسپا: عدم دسترسی ۲۰ درصد دانش آموزان به موبایل، تبلت و اینترنت
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
نظرسنجی ایسپا: عدم دسترسی ۲۰ درصد دانش آموزان به موبایل، تبلت و اینترنت
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم آموزش های غیرحضوری جهت کنترل شیوع آن، از کسانی که در خانواده دانش‌آموز دارند پرسیده است «آیا در خانواده شما امکانات آموزش غیرحضوری مانند موبایل هوشمند یا تبلت و اینترنت وجود دارد؟» طبق نتایج به دست آمده، ۷۸.۸ درصد از پاسخگویان بیان کرده‌اند در خانواده آنها امکانات آموزش غیرحضوری مانند موبایل هوشمند یا تبلت و اینترنت وجود دارد. در مقابل ۲۰.۹ درصد از پاسخگویان گفته‌اند چنین امکاناتی در خانواده آنها وجود ندارد.
بیماران کرونایی چقدر از خدمات درمانی رضایت دارند؟
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / وزارت بهداشت / همه_باهم_علیه_کرونا / مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا)
بیماران کرونایی چقدر از خدمات درمانی رضایت دارند؟
نتایج نظرسنجی‌های ایسپا نشان می‌دهد ۶۰.۷ درصد افرادی که به واسطه کرونا در بیمارستان بستری بوده‌اند، به عملکرد وزارت بهداشت در مواجهه با کرونا نمره‌ای بین ۱۶ الی ۲۰ داده‌اند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / جامعه / دانشجویان ایران / رشد / گروه های مختلف / مصاحبه
40 درصد مردم پس‌اندازی ندارند
تعادل | تازه‌ترین پژوهش مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) به نحوه پس‌انداز ایرانی‌ها در گروه‌های مختلف سنی، تحصیلی و جنسیتی اختصاص یافته است. جامعه آماری این پژوهش،
مردم کم تر از سال گذشته پس انداز می کنند / کدام بازار مردانه تر است
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران
مردم کم تر از سال گذشته پس انداز می کنند / کدام بازار مردانه تر است
​اقتصادنیوز :‌نتایج تازه‌ترین نظرسنجی ایسپا در طرح سنجش نگرش مردم ایران پیرامون وضعیت اقتصادی کشور نشان می‌دهد رفتار زنان و مردان در مدیریت پس‌انداز تفاوت معناداری با یک‌دیگر دارد. ۴۲.۲ درصد زنان و ۳۶.۲ درصد مردان گفته‌اند پس‌انداز ندارند. مردان (۱۱.۳ درصد) بیش از زنان (۷ درصد) به سرمایه‌گذاری در بورس می‌پردازند. در مقابل زنان (۸.۱ درصد) بیش از مردان (۳.۶ درصد) طلا و سکه خریداری می‌کنند.
نتیجه یک نظرسنجی درمورد پس انداز در ایران: ۳۹ درصد می‌گویند اصلا پس اندازی ندارند
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
نتیجه یک نظرسنجی درمورد پس انداز در ایران: ۳۹ درصد می‌گویند اصلا پس اندازی ندارند
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران، ایسپا، در یک نظرسنجی از مردم پرسیده "ترجیح می‌دهید پس انداز خود را چگونه مدیریت کنید؟" و ۳۹.۱درصد پاسخ‌گویان گفته‌اند پس‌اندازی ندارند که نسبت به سال گذشته پنج‌درصد بیش‌تر شده‌اند.  بنابر این نظرسنجی، از خرداد ۱۳۹۸ تا مرداد ۱۳۹۹، تمایل به پس‌انداز در بانک از ۲۴.۸درصد به ۸.۱درصد رسیده اما سرمایه‌گذاری در بورس رشد داشته و از ۱.۵درصد به ۹.۲درصد رسیده.
مردان بیشتر از زنان در بورس سرمایه‌گذاری می‌کنند
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / بورس / مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا)
مردان بیشتر از زنان در بورس سرمایه‌گذاری می‌کنند
نتایج تازه‌ترین نظرسنجی ایسپا در طرح سنجش نگرش مردم ایران پیرامون وضعیت اقتصادی کشور نشان می‌دهد رفتار زنان و مردان در مدیریت پس‌انداز تفاوت معناداری با یک‌دیگر دارد. ۴۲.۲ درصد زنان و ۳۶.۲ درصد مردان گفته‌اند پس‌انداز ندارند. مردان (۱۱.۳ درصد) بیش از زنان (۷ درصد) به سرمایه‌گذاری در بورس می‌پردازند. در مقابل زنان (۸.۱ درصد) بیش از مردان (۳.۶ درصد) طلا و سکه خریداری می‌کنند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •