یکشنبه, ۱۷ فروردین, ۱۳۹۹ / 5 April, 2020
اقتصاد
تصمیم خطیر سران قوا
۱۷ دقیقه قبل / بودجه / اقتصاد / کرونا / تورم / سران قوا
تصمیم خطیر سران قوا
غلامرضا نظربلند، اقتصاددان: اینک که هم کرونا و هم سقوط آزاد قیمت نفت به جان اقتصاد خسته ما افتاده است، نیازمند بازنگری در اولویت‌های بودجه هستیم. کرونا نه‌تن‌ها چهره جهان را تغییر داده که رشته‌ای از انگاره‌ها، گفتمان، پروتکل‌ها، روش‌ها، رویکردها، مناسبات و سازوکار‌ها را هم به چالش کشیده یا به ضرورت بازنگری آن‌ها حکم رانده است. اکنون در میانه پیشاکرونا و پساکرونا قرار گرفته‌ایم.
برنامه‌های عملیاتی جهش تولید واقع‌بینانه طراحی می‌شود
۱۹ دقیقه قبل / استانی-اقتصادی / سال جهش تولید
برنامه‌های عملیاتی جهش تولید واقع‌بینانه طراحی می‌شود
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: برنامه دستگاه‌های اجرایی در سال جهش تولید منطبق بر قابلیت‌های استان و به شکل واقع‌بینانه طراحی و عملیاتی خواهد شد.
۲۱ دقیقه قبل
رولت روسی با نفت
براساس مطالعات انجام شده توسط بانک فدرال رزرو دالاس 59 درصد از نفتکش‌های تگزاس برای تأمین اعتبار سرمایه‌گذاری‌های خود به بهای هر بشکه بیش از 50 دلار نیاز دارند. جنگ قیمت بین روسیه و عربستان سعودی مستقیما مشاغل و اقتصاد تولیدکنندگان امریکایی را تهدید می‌کند. اما ضد حمله عامدانه عربستان سعودی همه کشورهای تولید‌کننده از جمله روسیه را تحت تأثیر قرار خواهد داد. برخلاف ریاض، مسکو به سختی می‌تواند تولید خود را به بیش از 500 هزار بشکه در روز افزایش دهد. اگرچه اقتصاد روسیه به 40 درصد از درآمدهای نفتی بستگی دارد، ولی برخلاف رقیب سعودی‌اش از تنوع اقتصادی و ذخایر مالی قابل توجه که در حدود 570 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود برخوردار است. بنابراین، اگر قیمت هر بشکه نفت …
۴۱ دقیقه قبل
درخواست برای اقدام فوری
[سجاد خداکرمی] پنجاه اقتصاددان ایرانی داخل و خارج از کشور در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهوری پیشنهاد‌هایی را به منظور کاهش اثرات مخرب و مقابله با عواقب اقتصادی و اجتماعی بیماری کووید 19 در قالب دو بسته سیاستی ارایه کردند و خواستار اجرای آنها شدند. بسته‌های پیشنهادی این اقتصاددانان به رئیس‌جمهوری چهار دغدغه کلیدی «تأمین معیشت خانوار»، «فاصله‌گذاری اجتماعی»، ‌«حمایت از اشتغال» و «تأمل در تبعات اقتصاد کلان» را مدنظر قرار داده است. آنان پیشنهادهای خود را با هدف کنترل موثر شیوع بیماری، افزایش به‌موقع ظرفیت درمانی کشور و حفظ کیفیت خدمات درمانی،‌ اطمینان از تأمین حداقل معیشت آحاد جامعه، جلوگیری از افزایش شدید بیکاری …
بهترین نسخه برای عبور از بحران اقتصادی ناشی از کرونا
۱ ساعت قبل / کرونا / کروناویروس / کرونا و اقتصاد / اثرات اقتصادی کرونا / مدل اقتصادی نوردیک
بهترین نسخه برای عبور از بحران اقتصادی ناشی از کرونا
در پی افزایش نگرانی‌ها از ادامه شیوع کروناویروس در جهان، بسیاری از کشور‌ها در حال اجرای بسته‌های حمایتی هستند تا بتوانند با اثرات منفی این اپیدمی بر اقتصاد خود بکاهند. در این میان ایالات متحده با بسته خیره کننده ۲.۲ تریلیون دلاری خود قصد دارد تا با تبعات اقتصادی کرونا مبارزه کند، اما برخی از کارشناسان بر این باورند که مدل «نوردیک» که مربوط به شماری از کشور‌های شمال اروپا و به ویژه دانمارک و هلند است، می‌تواند بسیار موفق‌تر از مدل آمریکایی عمل کند.
اجرای ۴۶۳ طرح هادی روستایی در لرستان
۱ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / طرح هادی / بنیاد مسکن / اقتصاد مقاومتی
اجرای ۴۶۳ طرح هادی روستایی در لرستان
مدیرکل بنیادمسکن لرستان از اجرای ۴۶۳ طرح هادی روستایی در استان خبر داد.
دستور روحانی برای آغاز فعالیت‌ واحدهای تولیدی
۱ ساعت قبل / واخدهای تولیدی / اقتصاد / قرنطینه / کرونا / فاصله گذاری اجتماعی
دستور روحانی برای آغاز فعالیت‌ واحدهای تولیدی
رییس جمهور به وزیر بهداشت در خصوص نحوه فعالیت مراکز و بنگاه‌های اقتصادی پس از ۲۰فروردین دستور داد.
بازار سرمایه کانال مهم تامین مالی
۲ ساعت قبل / اقتصاد / بخش خصوصی / دولت / رشد / سرمایه
بازار سرمایه کانال مهم تامین مالی
محمدعلی دهقان بیان کرد: بازار سرمایه یکی از کانال‌های مهم تامین مالی است که در حال حاضر ظرفیت بسیار خوبی دارد و هم دولت و هم بخش خصوصی می‌توانند از این مسیر استفاده کنند
دستِ  باز کرونا  در تهران
۲ ساعت قبل / اجتماعی و اقتصادی / جهان / سفرهای نوروزی / شهر تهران / معاون
دستِ باز کرونا در تهران
آمار روزانه مبتلایان به کرونا، همچنان روندی صعودی دارد اما این روند، از تندی روزهای اول آرامتر است.
۲ ساعت قبل / بانک مرکزی / رشد / سهام / مفاسد اقتصادی / نقدینگی
اخبار
رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس، از تعامل مناسب بانک مرکزی با فراکسیون متبوعش در خصوص بهبود عملکرد شبکه بانکی کشور تقدیر کرد و گفت:
۲ ساعت قبل
پنج خط مشی «جهش تولید»
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی از تعیین الزامات «جهش تولید» در جلسات مجازی کمیسیون ویژه تولید ملی و اصل ۴۴ خبر داد و اعلام کرد: برای حل مشکلات اقتصاد و اشتغال کشور، حفظ پایه پولی، افزایش صادرات، افزایش تولید ناخالص ملی باید از تولید حمایت کرد. اگر بخواهیم تولید به‌عنوان امری راهگشا برای اقتصاد کشور به کار گرفته شود باید دولت حرکت جهشی در تولید را مدنظر قرار دهد.
۲ ساعت قبل
جهش تولید؛ بایدها و نبایدها
نام‌گذاری سال تحت عنوان جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری از جهات مختلف حائز اهمیت و سرنوشت‌ساز است. «جهش تولید یک استراتژی است»، «جهش تولید یک الزام است»، «جهش تولید یک برنامه جامع در راستای توسعه پایدار در کشور است»، «جهش تولید یک الزام است برای نظام، کشور و مردم» و «جهش تولید مخفف نسخه کامل اقتصاد مقاومتی است.»
۲ ساعت قبل
اهدای تجهیزات به بیمارستان امام خمینی از سوی بانک اقتصاد نوین
بانک اقتصادنوین به منظور ایفای مسوولیت‌های اجتماعی خود و به‌منظور تسهیل درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا نسبت به اهدای تجهیزات به مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) تهران اقدام کرد.به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین؛ همزمان با شیوع ویروس کرونا و مشکلات به وجود آمده در درمان بیماران به دلیل کمبود امکانات و تجهیزات در بیمارستان‌های کشور، این بانک با هدف حمایت از بیماران مبتلا به این ویروس و ایفای مسوولیت اجتماعی خود، با هماهنگی انجمن حمایت از بیماران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) بخشی از تجهیزات بیمارستانی ضروری و مورد درخواست این بیمارستان برای درمان بیماران مبتلا به کرونا را خریداری و به این مجتمع اهدا کرد.بنا بر این گزارش مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) از جمله بیمارستان‌های دانشگاه علوم …
۲ ساعت قبل
بزرگ‌ترین تهدید اقتصادی کرونا
بیماری کرونا سه هفته است که به‌عنوان یک بیماری پاندمیک از سوی سازمان بهداشت جهانی شناخته می‌شود. در طول این مدت، علاوه بر قربانیان انسانی، اقتصاد جهانی را هم مسموم کرده است. بازارها و بخش‌هایی که قربانی کرونا محسوب می‌شوند کدام‌اند؟
رشد انفجاری بورس؛ 11درصد بازده در 16روز
۲ ساعت قبل
رشد انفجاری بورس؛ 11درصد بازده در 16روز
شاخص کل بورس تهران با صعودی انفجاری 20هزار واحد، معادل 3.7درصد افزایش یافت. رشد انفجاری بورس ادامه دارد؛ از ابتدای امسال تاکنون میانگین بازده سرمایه‌گذاری در بازارسهام به 11درصد رسیده است. شاخص کل بورس در طول سال قبل 187درصد رشد کرده بود. به‌گزارش همشهری، بورس‌تهران سال 99را هم مثل سال 98با رشد آغاز کرده؛ این روزها سهام اغلب شرکت‌های بورس و فرابورس در حال رشد هستند. پیش از این انتظار می‌رفت شیوع کرونا، کاهش قیمت نفت و کاهش رشد اقتصاد جهان مانع تداوم رشد بورس شود اما هیچ کدام از این عوامل بر روند …
سرانه مصرف میوه ایرانیان چقدر است؟
۲ ساعت قبل / کارگر / میوه و تره‌بار / رییس اتحادیه میوه و سبزی / سبزیجات / گرانی / تحریم اقتصادی / نوروز
سرانه مصرف میوه ایرانیان چقدر است؟
اسدالله کارگر نزدیک به یک سال پیش میهمان کافه خبر خبرآنلاین بود وی در خصوص گرانی میوه و سبزی به خبرنگار خبرآنلاین گفت:  میوه و سبزی سهم بزرگی در سبد خانوار دارد و هر گونه نوسان قیمت محصولات کشاورزی می تواند بر هزینه نهایی سبد خانوار بیفزاید.
۲ ساعت قبل
عـــدد خــبــــر
30‌٪ صنایع ایران در تهران است یدالله صادقی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت تهران گفت: «هم‌اکنون ۳۰‌درصد صنایع کشور در این استان مستقر است.» او در گفت‌وگو با رادیو اقتصاد توضیح داد: «تهران محدودیت‌هایی هم نسبت به بقیه استان‌ها دارد، آن‌هم اینکه صنایع جدید به غیر از پوشاک و صنایع غذایی، امکان استقرار در شعاع ۱۲۰کیلومتری تهران نیست.»
مشاهده بیماری زنگ زرد در مزارع گندم آذربایجان شرقی
۲ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / زنگ گندم
مشاهده بیماری زنگ زرد در مزارع گندم آذربایجان شرقی
مدیر امور زراعت سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از مشاهده بیماری زنگ زرد در مزارع گندم استان خبر داد.
آغاز ثبت نام رانندگان بخش خصوصی برای استفاده از بیمه بیکاری
۲ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / اتوبوس / شرکت واحد اتوبوس‌رانی / کروناویروس
آغاز ثبت نام رانندگان بخش خصوصی برای استفاده از بیمه بیکاری
سرپرست شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه ‌از آغاز ثبت نام رانندگان بخش خصوصی برای استفاده از مزایای بیمه بیکاری به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد.
بررسی طرح خودکفایی در تولید کالاهای اساسی در مجلس
۳ ساعت قبل
بررسی طرح خودکفایی در تولید کالاهای اساسی در مجلس
ششمین جلسه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی، صبح روز۱۶فروردین ماه با طرح خودکفایی استان ها در تولید کالاهای اساسی با حضور نمایندگان عضو این کمیسیون، معاونان وزارتخانه های صمت، اقتصاد و جهاد کشاورزی برگزار شد.
استاندار: رفع موانع تولید در سیستان و بلوچستان در اولویت قرار دارد
۳ ساعت قبل / استاندار سیستان و بلوچستان / اقتصاد مقاومتی
استاندار: رفع موانع تولید در سیستان و بلوچستان در اولویت قرار دارد
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: رفع موانع تولید سبب رونق و جهش اقتصادی می‌شود که این امر در سالجاری از اولویت‌های مهم مسولان این استان است.
بیش از ۳۴ هزار شغل در چهارمحال و بختیاری ایجاد می‌شود
۴ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / منطقه چهارمحال و بختیاری / اشتغال / سال جهش تولید
بیش از ۳۴ هزار شغل در چهارمحال و بختیاری ایجاد می‌شود
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: در صورت اجرایی شدن پروژه‌های پیشنهادی دستگاه‌های اجرایی در سال جهش تولید برای ۳۴ هزار و ۵۲۳ نفر اشتغال مستقیم ایجاد و اشتغال حدود ۲۱ هزار و ۷۷ نفر تثبیت می‌شود.
سند راهبردی کشاورزی اردبیل رونمایی می‌شود
۴ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / سند راهبردی / کشاورزی
سند راهبردی کشاورزی اردبیل رونمایی می‌شود
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از رونمایی سند راهبردی کشاورزی استان اردبیل تا یک ماه آینده خبر داد.
علایی پاسخ داد: چرا نمی‌توان قیمت ارز را پایین نگه داشت؟
۴ ساعت قبل / ارز / بازار طلا و ارز / سکه و طلا / سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی / حسین علایی / اقتصاد ایران
علایی پاسخ داد: چرا نمی‌توان قیمت ارز را پایین نگه داشت؟
حسین علایی استاد دانشگاه تهران درباره سیستم‌های مدیریت اقتصادی کشور معتقد است اگر تئوری و استراتژی صحیحی در اقتصاد نداشته باشیم در شرایط خاص دچار بحران‌های شدید خواهیم شد.
۴ ساعت قبل / شاخص بورس / معاملات بورس
ارزش معاملات بورس در آغاز سال ۹۹ رکورد زد/ رشد چشمگیر شاخص کل بورس تهران
به گزارش دنیای اقتصاد، در حالی که بازارهای سهام جهانی به دنبال شیوع ویروس کرونا روزهای ناخوشی را می‌گذرانند، اما بورس تهران سال ۹۹ را توفانی آغاز کرد؛ به‌طوری که شاخص کل توانست در ایام نوروز بازدهی ۸/ ۶ درصدی را به ثبت برساند و در ارتفاع ۵۴۷ هزار واحد بایستد. بر خلاف سال‌های گذشته که در دو هفته ابتدای فروردین ارزش معاملات سهام افت محسوسی می‌کرد، سال جدید با رکوردشکنی در دادوستد سهام همراه بود. امری که نشان می‌دهد هنوز عطش نقدینگی برای سهامداری بالا مانده است.شاخص کل بورس تهران در سال جدید با جهش حدود ۸/ ۶ درصدی تا پایان هفته گذشته همراه شد و در ارتفاع ۵۴۷ هزار واحدی ایستاد. برخلاف سال‌های گذشته معاملات سهام در هفته‌های نخست سال رونق چشم‌گیری داشت و رکورد …
پروژه تولید الکل اتانول شرکت پاک شیمی اترک شیروان کلنگ زنی شد
۵ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / تولید الکل / خراسان شمالی
پروژه تولید الکل اتانول شرکت پاک شیمی اترک شیروان کلنگ زنی شد
پروژه تولید الکل اتانول شرکت پاک شیمی اترک شیروان با ظرفیت پنج هزار لیتر در روز با سرمایه گذاری 50 میلیارد ریال با حضور استاندار خراسان شمالی کلنگ زنی شد.
کاهش 69 درصدی تردد در جاده های خراسان شمالی طی ایام نوروز
۵ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / تردد خودرو / خراسان شمالی
کاهش 69 درصدی تردد در جاده های خراسان شمالی طی ایام نوروز
مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان شمالی گفت: بر اساس اطلاعات ثبت شده در 47 دستگاه تردد شمار نصب شده در سطح جاده های استان، تردد خودروها در بازه زمانی 25 اسفندماه سال گذشته تا 15 فروردین ماه سال جاری، نسبت به مدت مشابه 69 درصد کاهش داشته است.
تجارت ایران با اوراسیا به ۱.۴میلیارد دلار رسید
۵ ساعت قبل / ارمنستان / اتحادیه اقتصادی اوراسیا / روسیه / اوراسیا / قزاقستان / قرقیزستان / ایران / گمرک ایران / بلاروس / فدراسیون روسیه
تجارت ایران با اوراسیا به ۱.۴میلیارد دلار رسید
تجارت خارجی کشورمان با اتحادیه اقتصادی اوراسیا بعد از اجرایی‌شدن موافقت‌نامه تجارت ترجیحی، در مدت پنج ماه به بیش از ۱.۴میلیارد دلار رسید.
اقتصاد وابسته، اقتصاد شکست خورده
۵ ساعت قبل / اقتصاد مقاومتی / اقتصاد / فرهنگ و اقتصاد
اقتصاد وابسته، اقتصاد شکست خورده
نگاهی کوتاه و تحلیلی به عملکرد اقتصادی دولت در سال ۱۳۹۸ با موضوع اقتصاد وابسته در دولت های یازدهم و دوازدهم را مشاهده میکنید، که در رسانه آرمان تی وی تهیه شده است.
مشکلی در حمل کالاهای اساسی از بندرامام وجود ندارد
۶ ساعت قبل / واردات / کالای اساسی / بندر امام / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان
مشکلی در حمل کالاهای اساسی از بندرامام وجود ندارد
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با بیان اینکه مشکلی در خصوص حمل کالاهای اساسی از بندر امام خمینی(ره) وجود ندارد، گفت: از اول فروردین ماه تا کنون ۲۳۰ هزار تن کالای اساسی از بندر امام خمینی(ره) جابه جا شده است.
پیشرفت فیزیکی راه آهن گیلان بدون تاخیر
۷ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / راه‌آهن / کروناویروس
پیشرفت فیزیکی راه آهن گیلان بدون تاخیر
معاون عمرانی استاندار گیلان بر لزوم تسریع در عملیات اجرایی قطعه های شش و هفت پروژه راه آهن قزوین – رشت – انزلی تاکید کرد و گفت: باید ضمن رعایت مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، در پیشرفت فیزیکی پروژه براساس برنامه زمانبندی، تاخیری ایجاد نشود.
مرکز آمار نرخ بیکاری زمستان گذشته را اعلام کرد
۸ ساعت قبل / مرکز آمار ایران / بیکاری / اقتصاد ایران
مرکز آمار نرخ بیکاری زمستان گذشته را اعلام کرد
مرکز آمار کشور اعلام کرد که نرخ بیکاری در زمستان سال گذشته ١٠.۶ درصد بود که نسبت به زمستان ٩٧ حدود ١.٧ درصد کاهش یافته است.
42 میلیون مترمکعب آب صنعت بدون مصرف در مخازن سدهای کرمانشاه داریم
۸ ساعت قبل / سد / _صنعت / سامانه گرمسیری / استانی-اقتصادی / کرمانشاه
42 میلیون مترمکعب آب صنعت بدون مصرف در مخازن سدهای کرمانشاه داریم
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه از وجود 42 میلیون مترمکعب آب بدون مصرف، با تخصیص بخش صنعت پشت سدهای استان خبر داد و گفت: بهره‌وری مناسب از این آب برای ایجاد صنایع جدید می‌تواند به جهش تولید استان کمک کند.
پیش بینی افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی تولید کشور در اثر کرونا طی فصل بهار
۸ ساعت قبل
پیش بینی افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی تولید کشور در اثر کرونا طی فصل بهار
معاون وزیر اقتصاد گفت برآوردهای اولیه این است که شیوع کرونا تولید کشور را در سه ماه نخست تحت تاثیر خودش قرار می دهد و به نظر می رسد تا ۱۰ الی ۱۵ درصد با کاهش تولید روبرو خواهیم بود.
روسیه از عدم لغو تحریم‌ها همزمان با شیوع جهانی کرونا انتقاد کرد
۸ ساعت قبل / روسیه / تحریم اقتصادی / لغو تحریم / مجمع عمومی سازمان ملل متحد / ویروس کرونا / وزارت خارجه روسیه
روسیه از عدم لغو تحریم‌ها همزمان با شیوع جهانی کرونا انتقاد کرد
وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای به رویکرد سیاسی کشورهایی که تحریم‌ها را در شرایط شیوع کرونا لغو نمی‌کنند، انتقاد کرد.
کشورهای جهان برای مبارزه با کرونا با یکدیگر همکاری کنند
۸ ساعت قبل / کرونا / وزارت خارجه روسیه
کشورهای جهان برای مبارزه با کرونا با یکدیگر همکاری کنند
ایلنا: مسکو از تمامی کشورهای جهان خواست تا با همکاری نزدیک در زمینه مقابله با ویروس کرونا شمار قربانیان این اپیدمی و تاثیر منفی آن بر اقتصاد جهانی را کاهش دهند.
دولت سریع‌تر گروه‌های آسیب‌دیده اقتصادی از کرونا را تحت پوشش قرار دهد
۸ ساعت قبل / استانی-سیاسی / مجلس شورای اسلامی / همه_باهم_علیه_کرونا
دولت سریع‌تر گروه‌های آسیب‌دیده اقتصادی از کرونا را تحت پوشش قرار دهد
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: ویروس کرونا علاوه بر سلامت جامعه، اقتصاد را هم تحت تاثیر قرار داد بطوریکه در بخش اصناف، کارگران روزمزد، پیمانکاران، کارگران کارخانجات و دستفروشان مشکلات فراوانی داریم لذا نیاز است دولت سریع تر این افراد را تحت پوشش قرار دهد.
با تور سریلانکا به زیبا ترین جزیره دنیا سفر کنید
۸ ساعت قبل / تور سفر / تور سریلانکا / پارسی خبر
با تور سریلانکا به زیبا ترین جزیره دنیا سفر کنید
تور سریلانکا یکی از جزیره های زیبای جهان است که در آب های اقیانوس هند جا خوش کرده و در نزدیکی کشور هندوستان قرار دارد ، آب و هوای سریلانکا بسیار متنوع است و این کشور از جنگل و دریا و کوه و ساحل تشکیل شده و در برخی مناطق جنگل های بارانی و در برخی دیگر کوه های بلندی را شاهد خواهید بود ، در سریلانکا جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیاری وجود دارد که بسیاری از آثار باستانی آن مربوط به بودا می باشد ، بسیاری از توریست ها برای دیدن طبیعت بسیار زیبای این جزیره از آن سوی دنیا به این کشور سفر می کنند و در سال های اخیر تور سریلانکا در بین ایرانیان عزیز هم محبوب گشته و فرهنگ و آداب و رسوم مردم سریلانکا بسیار خاص و جذاب است که در سفر به جزیره با آن ها آشنا خواهید شد ، سواحل سریلانکا بسیار به زیبایی شهرت دارند و …
خطر بروز فروچاله و نشست ناشی از اضافه برداشت در بهاباد یزد
۹ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / شرکت آب منطقه‌ای یزد / بهاباد / بافق یزد
خطر بروز فروچاله و نشست ناشی از اضافه برداشت در بهاباد یزد
رئیس اداره منابع آب شهرستانهای بافق و بهاباد در استان یزد با اشاره به این که چالش اصلی در این دو شهرستان، همچنان اضافه برداشت از چاه‌هاست، گفت: انضباط آبی تنها راهکار حفظ منابع آبی بافق و بهاباد است.
کرونا ظلم کاپیتالیسم را برملا کرد
۹ ساعت قبل
کرونا ظلم کاپیتالیسم را برملا کرد
عضو هیأت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران گفت: با شیوع کرونا، ظالمانه بودن نظام اقتصادی سرمایه‌داریِ مبتنی بر بهره بانکی، بر همگان ثابت شد.
۱۴ هزار بازرسی و تشکیل ۶۰۵ پرونده در قزوین
۹ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / ستاد تنظیم بازار / نظارت و بازرسی / پرونده
۱۴ هزار بازرسی و تشکیل ۶۰۵ پرونده در قزوین
رئیس سازمان صمت قزوین گفت: تاکنون بیش از ۱۴ هزار فقره بازرسی از واحدهای صنفی استان انجام و ۶۰۵ پرونده تشکیل شده که از این تعداد ۲۳۰ پرونده گران‌فروشی و ۲۵۳ پرونده عدم درج قیمت و بقیه پرونده‌ها هم مربوط به سایر تخلفات صنفی بوده است.
توافق برای ایجاد نقاهتگاه زندانیان مبتلا به کرونا/ اجرای بسته حمایتی اتاق بازرگانی در هفته جاری
۹ ساعت قبل / استان تهران / جامعه / درمان / استان ها / فعالان اقتصادی
توافق برای ایجاد نقاهتگاه زندانیان مبتلا به کرونا/ اجرای بسته حمایتی اتاق بازرگانی در هفته جاری
ایلنا: دبیرکل اتاق بازرگانی استان تهران اظهار داشت: توافق شد با همکاری ستاد مبارزه با کرونای استان تهران بتوانیم نقاهتگاه صد تخته ویژه زندانی‌های مبتلا در یکی از…
ویدئو / مروری کوتاه بر تأثیرات زیست‌محیطی کرونا
۹ ساعت قبل / پکن / کروناویروس / آلودگی هوا / تاثیرات زیست‌محیطی کرونا
ویدئو / مروری کوتاه بر تأثیرات زیست‌محیطی کرونا
شیوع کرونا به محیط زیست جهان چهره متفاوتی بخشیده است؛ کاهش آلاینده‌های هوا در سراسر جهان یکی از تأثیرات شیوع این ویروس بوده که البته مشخص نیست تا چه زمانی پایدار خواهد بود. از ونیز تا پکن، از لس‌آنجلس تا بنگلور؛ میزان آلودگی در این شهرها تا پیش از شیوع کرونا بسیار گسترده بود، اما اکنون آسمانی آبی‌تر و آبی سالم‌تر دارند. کووید-۱۹ اکنون کم و بیش اقتصاد جهانی را متوقف کرده است. با تعطیلی کارخانه‌ها و عدم استفاده از خودروها، آلودگی هوای شهرها در حال محو شدن است.
آمادگی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی برای مبارزه با حمله احتمالی آفت ملخ
۹ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / حمله ملخ‌ها
آمادگی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی برای مبارزه با حمله احتمالی آفت ملخ
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از آمادگی‌های لازم این سازمان، برای مبارزه با حمله احتمالی آفت ملخ در سطح استان خبر داد و افزود: کشاورزان در طول روز حداقل دوبار صبح و عصر مزارع و باغات خود را بازدید کنند و ضمن آماده سازی سمپاش‌های شخصی در صورت مشاهده این آفت به مراکز خدمات جهاد کشاورزی مراجعه و سم مورد نیاز را دریافت کنند.
فولاد مبارکه در مبارزه با ویروس کرونا عملکرد قابل تقدیری داشته است
۹ ساعت قبل / استکبار جهانی / تحریم اقتصادی / فولاد مبارکه / ویروس / برنامه ریزی
فولاد مبارکه در مبارزه با ویروس کرونا عملکرد قابل تقدیری داشته است
ایلنا: امام جمعه شهرستان مبارکه گفت: فولاد مبارکه در مبارزه با ویروس کرونا عملکرد قابل تقدیری داشته است.
دستگاه های اجرایی خراسان شمالی برای کاهش اثرات منفی ویروس کرونا طرح ارائه دهند
۹ ساعت قبل / کروناویروس / خراسان شمالی / استانی-اقتصادی
دستگاه های اجرایی خراسان شمالی برای کاهش اثرات منفی ویروس کرونا طرح ارائه دهند
معاون سیاسی و امنیتی استانداری خراسان شمالی گفت: دستگاه های اجرایی این استان برای کاهش اثرات منفی ویروس کرونا طرح ارائه دهند.
پوشش بیمه غرامت بسیجیان برای تولیدکنندگان پارچه ماسک در یزد
۹ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / یزد / سپاه الغدیر یزد / کروناویروس
پوشش بیمه غرامت بسیجیان برای تولیدکنندگان پارچه ماسک در یزد
جانشین فرمانده سپاه الغدیر یزد هم‌افزایی را رمز موفقیت در شرایط بحرانی خواند و اعلام کرد: سپاه‌الغدیر تمام کارگران واحدهای تولید پارچه ماسک و لباس ضدآب پزشکی استان یزد را تحت پوشش بیمه غرامت بسیجیان قرار می‌دهد.
گزارش وزارتخانه‌های صمت، اقتصاد و کشاورزی درباره کرونا ارائه شد
۹ ساعت قبل / وزارت جهاد کشاورزی / هادی قوامی / اسفراین / سیستان و بلوچستان / ویروس کرونا / وزارت اقتصاد و امور دارایی / صمت / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
گزارش وزارتخانه‌های صمت، اقتصاد و کشاورزی درباره کرونا ارائه شد
تهران- ایرنا- نایب رییس دوم کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس از ارائه گزارش وزارتخانه‌های صمت، اقتصاد و جهادکشاورزی درباره کرونا و آثار آن بر اقتصاد در نشست امروز با مسئولان این وزارتخانه‌ها خبر داد.
رفع ابهام درباره پرداخت‌ غرامت به کارگران مبتلا به کرونا
۱۰ ساعت قبل / کروناویروس / کارگر
رفع ابهام درباره پرداخت‌ غرامت به کارگران مبتلا به کرونا
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران معتقد است برای عبور از شرایط فعلی که اقتصاد ایران با آن رو به رو شده، دو طرف کارگر و کارفرما باید در این شرایط به سوی عقلانیت بروند و از بزرگ‌نمایی‌ها و دیدگاه‌های غیر منطقی دور شوند.
چهار گزینه مالی دولت در عبور از کرونا
۱۰ ساعت قبل / کروناویروس / اقتصاد ایران
چهار گزینه مالی دولت در عبور از کرونا
با شیوع ویروس کرونا، در کنار دغدغه‌های سلامتی مردم که منجر به برنامه ریزی‌های گسترده از سوی دولت شده، نحوه مواجهه با تبعات اقتصادی این ویروس نیز به سوالی مهم بدل شده است، سوالی که به نظر می‌رسد هریک از دولت‌ها روشی جداگانه برای برخورد با آن دارند.
کشف و شناسایی ۳۱ میلیون تن ماده معدنی جدید در استان سمنان
۱۰ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / معدن / استان سمنان
کشف و شناسایی ۳۱ میلیون تن ماده معدنی جدید در استان سمنان
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان سمنان از کشف و شناسایی ۳۱ میلیون تن ماده معدنی جدید در یک سال اخیر در این استان خبر داد.
نامه ایران به جوزپ بورل درباره ضرورت مخالفت اتحادیه اروپا با تحریم‌های آمریکا
۱۰ ساعت قبل / تحریم‌های آمریکا / غلام‌حسین دهقانی / تروریسم اقتصادی آمریکا
نامه ایران به جوزپ بورل درباره ضرورت مخالفت اتحادیه اروپا با تحریم‌های آمریکا
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بروکسل، با ارسال نامه‌ای به جوزپ بورل، مسئول عالی سیاست خارجی و امنیتی و نایب‌رئیس کمیسیون اروپا، آثار مخرب شیوع ویروس کرونا بر کشور و تاثیر همزمان تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی ایالات متحده را تشریح کرد و خواستار مخالفت اعضای اتحادیه با تداوم تحریم های یکجانبه آمریکا گردید.
خود اظهاری ۱۲ هزار و ۶۴۱ نفر در مازندران برای دریافت بیمه بیکاری ناشی از کرونا
۱۰ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / بیمه بیکاری
خود اظهاری ۱۲ هزار و ۶۴۱ نفر در مازندران برای دریافت بیمه بیکاری ناشی از کرونا
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از خود اظهاری و ثبت درخواست ۱۲ هزار و ۶۴۱ نفر در استان که در اثر شیوع ویروس کرونا شغل خود را از دست داده‌اند در سامانه درخواست بیمه بیکاری خبر داد.
برای مبارزه با سن گندم در خراسان شمالی با کمبود سم مواجه نیستیم
۱۰ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / سن گندم / خراسان شمالی
برای مبارزه با سن گندم در خراسان شمالی با کمبود سم مواجه نیستیم
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: برای مبارزه با سن گندم در این استان با کمبود سم مواجه نیستیم.
مدیران به دنبال خلق منابع اعتباری باشند
۱۰ ساعت قبل / تولیدکننده / اقتصاد / استانی-اقتصادی / کروناویروس
مدیران به دنبال خلق منابع اعتباری باشند
استاندار اردبیل گفت: در سخت‌ترین شرایط اقتصادی کشور به جای تمرکز بر منابع دولتی مدیران دستگاه‌های اجرایی در استان باید به دنبال خلق منابع درآمدی جدید باشند.
کرونا و پایان استیلای دلار بر اقتصاد جهانی
۱۰ ساعت قبل
کرونا و پایان استیلای دلار بر اقتصاد جهانی
تهران- ایرنا- سیاست های یکجانبه گرایانه آمریکا از سال پیش زمینه های لازم را برای گسستن حلقه‌های پیوند میان دو سوی آتلانتیک و نیز با شرق آسیا فراهم کرده بود و با ورود دونالد ترامپ به کاخ سفید این روند واگرایانه سرعت بیشتری به خود گرفت و امروز که به کرونا رسیده‌ایم، ناقوس مرگ دلار را که از مدت ها قبل به صدا در آمده ، بهتر می‎‌توان شنید.
کرونا تردد وسایط نقلیه در محورهای ارتباطی کهگیلویه و بویراحمد را ۵۶ درصد کاهش داد
۱۰ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / کهگیلویه و بویراحمد / راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای / تردد / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
کرونا تردد وسایط نقلیه در محورهای ارتباطی کهگیلویه و بویراحمد را ۵۶ درصد کاهش داد
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد از کاهش ۵۶ درصدی تردد وسایط نقلیه در محورهای ارتباطی استان از ۲۵ اسفند ۹۸ تا ۱۵ فروردین ماه ۹۹ خبر داد.
چغاله تنها میوه نوبرانه بازار اصفهان/ صادرات و آب هوا دلیل افزایش قیمت برخی محصولات
۱۰ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / چغاله بادام / میوه‌های نوبرانه / کروناویروس / زنجبیل / صادرات
چغاله تنها میوه نوبرانه بازار اصفهان/ صادرات و آب هوا دلیل افزایش قیمت برخی محصولات
نایب رئیس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار اصفهان با بیان اینکه افزایش نرخ اقلام میوه و سبزی به دلیل صادرات و شرایط آب‌وهوایی است، گفت: درحال حاضر چغاله بادام تنها میوه نوبرانه در بازار اصفهان است که با نرخی حدود ۱۶ هزارتومان عرضه می‌شود.
اتمام مقاوم سازی مسکن روستاهای گیلان تا سال ۱۴۰۱
۱۰ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / مسکن روستایی / مقاوم‌سازی
اتمام مقاوم سازی مسکن روستاهای گیلان تا سال ۱۴۰۱
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان از مقاوم سازی سالانه ۱۰ هزار مسکن روستایی در ۱۴ سال گذشته در گیلان خبر داد و تصریح کرد: سال ۱۴۰۱ به هدف مقاوم سازی مسکن روستایی در استان می رسیم.
شبکه اشتراک تجارب مدیریت، کنترل و درمان کرونا راه‌اندازی شد
۱۰ ساعت قبل / ویروس کرونا / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها / هراس جهانی از ویروس کرونا
شبکه اشتراک تجارب مدیریت، کنترل و درمان کرونا راه‌اندازی شد
تهران- ایرنا- شبکه اشتراک تجارب مدیریت، کنترل و درمان کرونا براساس تفاهم نامه مشترک بین ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه علوم پزشکی تهران راه‌اندازی شد.
کرونا مصرف بنزین در البرز را ۳۱ درصد کاهش داد
۱۰ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / همه_باهم_علیه_کرونا / البرز / بنزین
کرونا مصرف بنزین در البرز را ۳۱ درصد کاهش داد
رئیس روابط عمومی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان البرز گفت: شیوع بیماری کرونا، میزان مصرف بنزین را در این استان ۳۱ درصد کاهش داده است.
افزایش ظرفیت تولید پارچه ضدآب پزشکی در یزد منتظر حمایت مسئولان
۱۱ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / یزد / کروناویروس
افزایش ظرفیت تولید پارچه ضدآب پزشکی در یزد منتظر حمایت مسئولان
مدیر یک واحد تولیدی پارچه پزشکی در استان یزد با بیان این‌ که تأمین مواد اولیه لازم مهمترین دغدغه برای تولید پارچه ماسک است، گفت: افزایش ۱.۵ برابری ظرفیت تولید پارچه ماسک و لباس ضدآب پزشکی در یزد منتظر حمایت مسئولان مربوطه است.
خسارت 100 میلیارد دلاری کرونا به اقتصاد هند
۱۱ ساعت قبل
خسارت 100 میلیارد دلاری کرونا به اقتصاد هند
قرنطینه 21 روزه هند که از بیم شیوع گسترده کرونا در حال اجرا است روزانه 4 تا 6 میلیارد دلار به اقتصاد این کشور خسارت وارد می‌کند.
جابه جایی بحران در عراق با کاهش قمیت نفت
۱۱ ساعت قبل / عراق / قیمت نفت / کاهش قیمت نفت / آینده اقتصاد عراق / نفت عراق / صادرات نفت عراق
جابه جایی بحران در عراق با کاهش قمیت نفت
سعید رمضانی در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: عراق دومین تولید کننده بزرگ نفت در اوپک است و روزانه ۴.۶ میلیون بشکه نفت استخراج می کند و لذا به دلیل اتکا به اقتصاد تک محصولی نفت یکی از شکننده ترین اقتصادهای منطقه را دارا بوده و بیشترین تاثیرپذیری را از جنگ نفتی بین روسیه و عربستان می پذیرد.
جهش تولید در سال 99 چگونه محقق می‌شود؟ امسال هم اولویت با اقتصاد و تولید است
۱۱ ساعت قبل
جهش تولید در سال 99 چگونه محقق می‌شود؟ امسال هم اولویت با اقتصاد و تولید است
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب سال ۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند و خطاب به دست‌اندرکاران تاکید کردند جوری عمل کنید که با جهش تولید، تغییری محسوس در زندگی مردم به‌وجود‌اید. ایشان با بیان اینکه باید با کار ۱۰برابری تولید به جایی برسد که در زندگی مردم اثر بگذارد تاکید کردند با استفاده از بازار فروش ۸۰میلیونی در داخل و ارتباط با فروش و بازارهای خارجی مشکلات اقتصادی قطعا پایان می‌یابد و تحریم‌ها به نفع کشور تمام می‌شود.
در خواست چرخ کردن گوشت به مراکز فروش ندهید
۱۱ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / دامپزشکی یزد / فرآورده‌های گوشتی / کروناویروس
در خواست چرخ کردن گوشت به مراکز فروش ندهید
مدیر کل دامپزشکی استان یزد با توجه به شیوع بیماری کرونا و سرعت انتشار این بیماری گفت: به هر میزان گوشت و سایر فراورده های خام دامی کمتر در معرض تماس با دست و سایر وسایل و ادوات موجود در مراکز عرضه قرار گیرد، سطح آلودگی آن پایین‌تر خواهد بود لذا به خاطر حفظ سلامت شهروندان و خانواده‌شان توصیه می‌شود تقاضای چرخ کردن گوشت به فروشنده ندهند و سعی کنند در شرایط حساس فعلی گوشت را در منزل پس از شست‌وشوی کامل چرخ کنند.
صید بیش از ۱۵۰۰ تن ماهی سفید در گیلان
۱۱ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / صید ماهی / دریای خزر
صید بیش از ۱۵۰۰ تن ماهی سفید در گیلان
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات گیلان گفت: از ابتدای فصل صید تاکنون بیش از ۱۵۰۰ تن ماهی از دریای خزر صید شده است.
یادداشت حناچی در گاردین درباره تاثیر تحریم‌های آمریکا بر مبارزه با کرونا
۱۱ ساعت قبل / تحریم‌های آمریکا / پیروز حناچی / کروناویروس / تروریسم اقتصادی آمریکا
یادداشت حناچی در گاردین درباره تاثیر تحریم‌های آمریکا بر مبارزه با کرونا
شهردار تهران در یادداشتی تاثیر منفی تحریم‌های آمریکا بر مبارزه با شیوع ویروس کرونا در ایران را تشریح کرد.
کرونا؛ آزمون ابطال‌پذیری نظریه‌های لیبرال‌ دموکراسی
۱۲ ساعت قبل / لیبرال دموکراسی / کروناویروس
کرونا؛ آزمون ابطال‌پذیری نظریه‌های لیبرال‌ دموکراسی
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی با اشاره به اینکه نظریه‌های اجتماعی تا زمانیکه خلاف آن ثابت نشده قابل پذیرش است، تاکید کرده با توجه به اینکه علم و اقتصاد تعریف شده ذیل گفتمان توسعه لیبرال‌دموکرات از پیش بینی و ارائه راه‌حل برای مسائل نوظهور ناتوان است، به همین دلیل به پایان راه خود رسیده است.
کشف بیش از ۱۰ هزار تخلف صنفی در خوزستان
۱۲ ساعت قبل / تخلف صنفی / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / بازار خوزستان / کنترل بازار
کشف بیش از ۱۰ هزار تخلف صنفی در خوزستان
رییس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: سال گذشته ۱۰ هزار و ۹۰۱ مورد پرونده تخلف به ارزش ۲ هزار میلیارد تومان برای اصناف متخلف خوزستان تشکیل شد.
برداشت گندم و کلزا از اواخر فروردین آغاز می‌شود
۱۲ ساعت قبل / گندم / کلزا / استانی-اقتصادی / سال جهش تولید / اخبار اقتصادی - خوزستان / چنگلوایی
برداشت گندم و کلزا از اواخر فروردین آغاز می‌شود
رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه برداشت محصولات گندم و دانه های روغنی کلزا از اواخر فروردین ماه در استان خوزستان آغاز می شود، گفت: پیش بینی می کنیم امسال تولید گندم در استان حدود ۱۵ درصد افزایش داشته باشد.
پیش‌بینی تولید ۹۰ هزار تُن گوشت در قزوین
۱۲ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / سال جهش تولید / محصولات دامی / گوشت قرمز / گوشت مرغ
پیش‌بینی تولید ۹۰ هزار تُن گوشت در قزوین
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان قزوین با اعلام اینکه پیش‌بینی می‌شود در سال‌جاری ۹۰ هزار تُن گوشت قرمز و سفید در استان قزوین تولید شود، گفت: واحدهای تولیدکننده محصولات دامی از جمله گوشت در استان قزوین آمادگی لازم را دارند تا در صورت افزایش میزان تقاضا در بازار، ظرفیت تولید خود را افزایش دهند.
البرز به  قطب تولید ماسک کشور تبدیل می‌شود
۱۲ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / همه_باهم_علیه_کرونا / رامین ربیعی / البرز / وزارت بهداشت
البرز به  قطب تولید ماسک کشور تبدیل می‌شود
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: در آینده نزدیک بزرگترین کارخانه تولید ماسک سه لایه کشور در استان ایجاد می‌شود.
پروژه‌هایی که
۱۲ ساعت قبل / سال جهش تولید / استانی-اقتصادی / کرمانشاه
پروژه‌هایی که "جهش تولید" را در کرمانشاه رقم می‌زنند
پروژه‌های پیشنهادی جهش تولید سال 1399 استان کرمانشاه در دو بخش اقتصادی و بخش زیرساختی و عمرانی بررسی شد.
ترامپ برای نجات سرمایه‌اش از دویچه‌بانک کمک خواست
۱۲ ساعت قبل / کرونا در جهان / کروناویروس
ترامپ برای نجات سرمایه‌اش از دویچه‌بانک کمک خواست
بحران کرونا اقتصاد آمریکا را به شدت به سمت رکود می‌برد. تاثیرات این بحران به حدی است که شرکت عظیم ساختمان‌سازی ترامپ نیز به خطر افتاده و او برای نجات آن دست به دامن "دویچه بانک" شده است.
عرصه‌های منابع طبیعی خراسان‌شمالی با کمبود قرق‌بان مواجه است/
وجود 4000 قرق‌بان افتخاری دراستان
۱۳ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / قرقبان / خراسان شمالی
عرصه‌های منابع طبیعی خراسان‌شمالی با کمبود قرق‌بان مواجه است/ وجود 4000 قرق‌بان افتخاری دراستان
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: عرصه های منابع طبیعی این استان با کمبود شدید قرق بان مواجه است.
وام ۱ تا ۲ میلیونی بسته حمایتی چگونه پرداخت می‌شود؟
۱۳ ساعت قبل / شیوع کرونا در ایران / بسته اقتصادی کرونا / وام معیشتی کرونا
وام ۱ تا ۲ میلیونی بسته حمایتی چگونه پرداخت می‌شود؟
با اعلام اختصاص کارت اعتباری یک تا دو میلیون تومانی به اقشار آسیب‌پذیر این ابهام ایجاد شد که قرار است کارت اعتباری از سوی شبکه بانکی در اختیار مشمولان قرار بگیرد. این در حالی است که مبلغ مورد نظر به حساب یارانه افراد واریز می‌شود و هیچ نیازی به مراجعه به بانک‌ها نخواهد بود.
دولت آمریکا از همه گیری کرونا مطلع بود اما نادیده گرفت/ ترامپ ما را به سمت پرتگاه پیش می برد
۱۳ ساعت قبل / نوام چامسکی / تحریم اقتصادی ایران / ایالات متحده آمریکا / ویروس کرونا
دولت آمریکا از همه گیری کرونا مطلع بود اما نادیده گرفت/ ترامپ ما را به سمت پرتگاه پیش می برد
یکی از اندیشمندان مطرح جهان می‌گوید دولت واشنگتن از احتمال وقوع یک بیماری همه‌گیر مطلع بود اما آن را نادیده گرفت حال آنکه وی به تداوم تحریم‌ها علیه ایران نیز اعتراض کرد.
نیمی از شالیزارهای بزرگترین شهرستان برنج خیز کشور آماده کشت برنج است 
۱۳ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / شالیزار / کروناویروس / برنج
نیمی از شالیزارهای بزرگترین شهرستان برنج خیز کشور آماده کشت برنج است 
مدیر جهاد کشاورزی رشت گفت: در حال حاضر نیمی از شالیزارهای رشت بزرگترین شهرستان برنج خیز کشور برای نشاء برنج آماده شده  است.  
اتوبوس‌ و ون‌های همدان همچنان غیرفعال خواهد بود
۱۳ ساعت قبل / اتوبوسرانی / تاکسیرانی / کروناویروس / استانی-اقتصادی
اتوبوس‌ و ون‌های همدان همچنان غیرفعال خواهد بود
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان با بیان اینکه منع فعالیت اتوبوس ها و ون‌های مسافربری شهر همدان همچنان ادامه دارد، گفت: ستاد ملی مبارزه با کروناویروس فعلاً مصوبه‌ای برای لغو محدودیت فعالیت اتوبوس‌ها و ون های شهری اعلام نکرده است.
آمریکا در تحریم ایران به مسائل بشردوستانه اصلاً فکر نمی‌کند
۱۳ ساعت قبل / ریچارد فالک / ایالات متحده آمریکا / ایران / تحریم اقتصادی ایران
آمریکا در تحریم ایران به مسائل بشردوستانه اصلاً فکر نمی‌کند
«ریچارد فالک» معتقد است که دولت آمریکا اهداف استراتژیک خود را حتی در شرایطی که هزینه های بشردوستانه رسیدن به آنها بسیار بالا باشد، در اولویت قرار می دهد.
۱۳ ساعت قبل / کروناویروس / سال جهش تولید / استانی-اقتصادی / کرمانشاه / استاندار کرمانشاه
"جهش تولید" تنها نسخه جبران خسارت‌های کرونا است
استاندار کرمانشاه جهش تولید را تنها راه مقابله با خسارات ناشی از شیوع بیماری کرونا در کشور دانست.
میزان بارندگی در خراسان شمالی 48 درصد کاهش یافت
۱۳ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / کاهش بارندگی / خراسان شمالی
میزان بارندگی در خراسان شمالی 48 درصد کاهش یافت
معاون اداره کل هواشناسی خراسان شمالی از کاهش 48 درصدی میزان بارندگی در این استان از اول تا 13 فروردین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
وقتی مردم را سرکار می‌گذارند اعتماد از بین می‌رود | مدارس و دانشگاه‌ها یک ماه دیگر تعطیل شوند | اقتصاد همچنان تعطیل است
۱۳ ساعت قبل
وقتی مردم را سرکار می‌گذارند اعتماد از بین می‌رود | مدارس و دانشگاه‌ها یک ماه دیگر تعطیل شوند | اقتصاد همچنان تعطیل است
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی گفت: پس از آنکه بحران کرونا فروکش کرد باید از مردم دلجویی کنیم و در تصمیم گیری‌ها صادقانه، با صراحت و شفاف با آنها سخن بگوییم.
۱۰۰ هزار شغل به علت شیوع کرونا در استان کرمان صدمه دیدند/ضرر ۱۰۰۰ میلیاردتومانی
۱۳ ساعت قبل / کروناویروس / اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی / بیکاری / اخبار اقتصادی - کرمان / استانی-اقتصادی
۱۰۰ هزار شغل به علت شیوع کرونا در استان کرمان صدمه دیدند/ضرر ۱۰۰۰ میلیاردتومانی
مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: پیش بینی می شود در اسفند ۹۸ و فروردین ماه جاری در استان کرمان ۱۰۰ هزار شغل به علت شیوع ویروس کرونا صدمه دیده باشند و بیش از یک هزار میلیارد تومان به اقتصاد استان ضرر وارد شده است.
۷۰۰ هزار حقوق بگیر در آمریکا بیکار شدند
۱۳ ساعت قبل / اقتصاد آمریکا / بیکاری در آمریکا / شیوع ویروس کرونا در آمریکا
۷۰۰ هزار حقوق بگیر در آمریکا بیکار شدند
به گزارش تسنیم به نقل از راشاتودی، وزارت کار آمریکا اعلام کرد لیست حقوق بگیران در این کشور در ماه مارس 701 هزار نفر کاهش یافته است. اقتصاددان‌ها می‌گویند آمار واقعی بیشتر از این پیش بینی است و شرایط بدتری در راه است.
مقایسه تدابیر اقتصادی ایران و آمریکا برای مقابله با کرونا +جدول
۱۳ ساعت قبل / آمریکا / ایران / کرونا / ایران / مجلس سنا / ویروس کرونا
مقایسه تدابیر اقتصادی ایران و آمریکا برای مقابله با کرونا +جدول
بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران و آمریکا، بسته های اقتصادی برای مقابله با آثار منفی گسترش ویروس کرونا بر اقتصاد کشورشان تدوین کرده اند.
بیش از ۱۰۰ هزار نفر، تعداد بیکاران فعلی استان کرمان
۱۳ ساعت قبل / اخبار اقتصادی - کرمان / سازمان مدیریت و برنامه ریزی / بیکاری
بیش از ۱۰۰ هزار نفر، تعداد بیکاران فعلی استان کرمان
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با بیان اینکه برآورد می شود بیش از ۱۰۰ هزار نفر تعداد بیکاران فعلی استان کرمان باشد، عنوان کرد: سالانه میزان ورود به بازار کار بین ۳۵ تا ۳۷ هزار نفر برآورد می شود و باید حدود ۴۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم تا هم پاسخگوی نیاز فعلی بازار کار بوده و هم بخشی از بیکاران جامعه را جواب بدهیم.
اقتصاد آمریکا در آستانه سقوط
۱۴ ساعت قبل / آمریکا / اقتصاد آمریکا
اقتصاد آمریکا در آستانه سقوط
به گزارش ایسنا، دفتر کنترل بودجه آمریکا در کنگره با انتشار گزارشی تخمین زد که به دلیل شیوع گسترده کووید-۱۹ نه تنها رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه نخست امسال بلکه در سه ماهه دوم نیز با کاهشی محسوس مواجه شود به گونه‌ای که پیشبینی شده رشد بزرگترین اقتصاد جهان در سه ماهه دوم امسال به منفی هفت درصد برسد. 
ترافیک امروز تهران ما را نگران کرده / اگر سطح ارتباط اجتماعی به سطح دی و بهمن بازگردد، با پیک مجدد کرونا مواجه خواهیم شد / هدف ما کاهش تماس افراد با هم است؛ اما باید دید اقتصاد ما چقدر تحمل آن را دارد؛ چون ایران علاوه بر کرونا، با تحریم هم می‌جنگد
۱۴ ساعت قبل
ترافیک امروز تهران ما را نگران کرده / اگر سطح ارتباط اجتماعی به سطح دی و بهمن بازگردد، با پیک مجدد کرونا مواجه خواهیم شد / هدف ما کاهش تماس افراد با هم است؛ اما باید دید اقتصاد ما چقدر تحمل آن را دارد؛ …
معاون وزیر بهداشت گفت: میزان ترافیک امروز تهران ما را نگران کرده است و این افراد می‌توانند ویروس را به منزل یا محل کار انتقال دهند.
راه‌اندازی دستگاه تولید ماده ضدعفونی کننده آب ژاول در دهلران
۱۴ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / آب ژاول / نورالله تیموری
راه‌اندازی دستگاه تولید ماده ضدعفونی کننده آب ژاول در دهلران
مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی استان ایلام از راه‌اندازی دستگاه تولید ماده ضدعفونی کننده آب ژاول در دهلران خبر داد.
ضرر یک میلیارد دلاری صنعت تبلیغات ورزشی آمریکا به علت شیوع کرونا
۱۴ ساعت قبل / ویروس کرونا / تبلیغات / ایالات متحده آمریکا / ورزش / اقتصاد آمریکا
ضرر یک میلیارد دلاری صنعت تبلیغات ورزشی آمریکا به علت شیوع کرونا
پاندمی ویروس کرونا می‌تواند ۱ میلیارد دلار به تبلیغات پخش مستقیم ۳ لیگ ورزشی حرفه‌ای آمریکا آسیب بزند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •