یکشنبه, ۱۸ آبان, ۱۳۹۹ / 8 November, 2020
بازار مسکن
نماینده مجلس: قیمت مسکن به زودی کاهش خواهد یافت
۱ ساعت قبل / اقتصاد ایران / بازار مسکن / بحران مسکن در ایران / قیمت مسکن / کاهش قیمت مسکن
نماینده مجلس: قیمت مسکن به زودی کاهش خواهد یافت
شفقنا- صدیف بدری با اشاره به آینده بازار مسکن، گفت: قیمت مسکن همواره تحت تأثیر شاخص ها و عوامل مختلفی همچون نرخ مصالح ساختمانی است، از طرفی بخش مسکن به عنوان یکی از حوزه های مهم اقتصاد کشور، از...
رونمایی از آمار بازار مسکن کشور با حضور خبرنگاران
۳ ساعت قبل / بازار مسکن / قیمت مسکن / آمار بازار مسکن / آمار مسکن / وزارت راه و شهرسازی
رونمایی از آمار بازار مسکن کشور با حضور خبرنگاران
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه وزارتخانه متبوعش تحول بنیادینی در حوزه آمار بازار مسکن ایجاد کرده است گفت: در آینده نزدیک با دعوت از خبرنگاران به شکل ویدئوکنفرانسی، گزارش ماهیانه قیمت و معاملات مسکن در تمامی استانهای کشور را ارایه می کنیم.
ریزش قیمت مسکن نزدیک است؛ تأثیر مستقیم بازار ارز در کاهش نرخ بازار مسکن
۴ ساعت قبل
ریزش قیمت مسکن نزدیک است؛ تأثیر مستقیم بازار ارز در کاهش نرخ بازار مسکن
بدری، عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: پیش بینی می شود که با روند فعلی اقتصاد و بازار ارز، در چند ماه آینده قیمت مسکن کاهش یابد، به ویژه در حوزه قیمت تمام شده مسکن در ماه های آتی شاهد روند نزولی خواهیم بود.
افزایش ۲ برابری قیمت مسکن در مهر ۹۹
۵ ساعت قبل / بازار مسکن / بازار مسکن تهران / قیمت مسکن
افزایش ۲ برابری قیمت مسکن در مهر ۹۹
به گزارش خبرآنلاین، بانک مرکزی در جدیدترین گزارش خود از تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در سال ۹۹، وضعیت بازار مسکن در مهرماه را بررسی کرد. بر اساس این گزارش، در این ماه، تعداد آپارتمان‌های مسکونی معامله شده در شهر تهران به ۸ هزار و ۶۵۶ واحد مسکونی رسیده که نسبت به خرداد ماه سال گذشته، ۱۵۴.۵ درصد افزایش و نسبت به شهریورماه امسال، ۲.۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
رشد 2برابری قیمت مسکن در مهر 99  / افزایش 110درصدی قیمت مسکن در یک سال
۵ ساعت قبل / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن
رشد 2برابری قیمت مسکن در مهر 99 / افزایش 110درصدی قیمت مسکن در یک سال
خریداران در ماه مهر بابت خرید و فروش هر متر مربع واحد مسکونی، متوسط ۲۶ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان هزینه کرده‌اند که نسبت به ماه قبل ۱۰ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۱۰.۱ درصد بیشتر بوده است.
قیمت مسکن قطعاً ریزشی خواهد شد
۶ ساعت قبل
قیمت مسکن قطعاً ریزشی خواهد شد
نائب رئیس اتحادیه املاک کرج با اشاره به تأثیر انتخابات آمریکا بر بازارهای ایران، گفت: قیمت‌ها در بازار مسکن در طول این مدت ثابت شده بود اما با مشخص شدن نتیجه انتخابات آمریکا، طی چند روز آینده قیمت مسکن حتماً ریزش خواهد داشت.
دوسناریوی مهم پیش روی مسکن/ سوداگران کوچ می‌کنند
۷ ساعت قبل / مسکن / قیمت مسکن / وام و تسهیلات مسکن
دوسناریوی مهم پیش روی مسکن/ سوداگران کوچ می‌کنند
دنیای‌اقتصاد نوشت: واکنش بازیگران اصلی معاملات مسکن به «ریزش‌ قیمت در بازارهای موازی» و «کاهش انتظارات تورمی» در دو تحلیل اقتصادی بررسی شد. صاحب‌نظران حوزه اقتصاد مسکن معتقدند همان‌طور که «جهش قیمت ملک» با منشأ بیرونی تشدید شد در مقطع فعلی نیز تغییر معادله در بیرون بازار ملک باعث تغییر بازی در این بازار خواهد شد. اکنون ریسک خریدهای سرمایه‌ای در بازار مسکن به علت تغییر جهت انتظارات، فوق‌العاده افزایش یافته و موعد عرضه برای مالکانی که پیش‌تر قصد اولیه برای فروش داشتند، فرارسیده است. در این بررسی آینده قیمت مسکن برآورد شده است.
3 نشانه ریزش قیمت مسکن در آینده / مسکن کی ارزان می‌شود؟
۸ ساعت قبل / انتخابات آمریکا / انتخابات امریکا / بازار مسکن / قیمت مسکن / کاهش قیمت مسکن / مسکن
3 نشانه ریزش قیمت مسکن در آینده / مسکن کی ارزان می‌شود؟
آیا ممکن است بازار مسکن نیز به مانند بازار ارز، طلا، بورس و خودرو واکنش آنی به تحولات چند روز اخیر نشان دهد؟ چه نشانه‌هایی از کاهش قیمت احتمالی مسکن قابل مشاهده است؟ نوشته 3 نشانه ریزش قیمت مسکن در آینده / مسکن کی ارزان می‌شود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
دولت اگر ناظر خوبی است نام صاحبان ۳۰۰ ملک را معرفی کند
۹ ساعت قبل
دولت اگر ناظر خوبی است نام صاحبان ۳۰۰ ملک را معرفی کند
خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر اینکه اگر قانون مالیات بر خانه های خالی از سکنه به موقع اجرایی شود می تواند بر بازار مسکن اثرگذار باشد گفت: سوال ما این است که اگر دولت می گوید برخی ۳۰۰ مسکن دارند چرا اسامی آنها را اعلام نمی کند؟
تاریخ انقضای سوداگری مسکن
۱۵ ساعت قبل / اقتصاد / سوداگری مسکن
تاریخ انقضای سوداگری مسکن
واکنش بازیگران اصلی معاملات مسکن به «ریزش‌ قیمت در بازارهای موازی» و «کاهش انتظارات تورمی» در دو تحلیل اقتصادی بررسی شد. صاحب‌نظران حوزه اقتصاد مسکن معتقدند همان‌طور که «جهش قیمت ملک» با منشأ بیرونی تشدید شد در مقطع فعلی نیز تغییر معادله در بیرون بازار ملک باعث تغییر بازی در این بازار خواهد شد. اکنون ریسک خریدهای سرمایه‌ای در بازار مسکن به علت تغییر جهت انتظارات، فوق‌العاده افزایش یافته و موعد عرضه برای مالکانی که پیش‌تر قصد اولیه برای فروش داشتند، فرارسیده است. در این بررسی آینده قیمت مسکن برآورد شده است.
ماجرای قطعه ۵۹۸  بهشت زهرا چیست؟ / اگر روند کاهشی ارز ادامه دارباشد مسکن ارزان می شود
۱۵ ساعت قبل
ماجرای قطعه ۵۹۸ بهشت زهرا چیست؟ / اگر روند کاهشی ارز ادامه دارباشد مسکن ارزان می شود
بازار مسکن نیز مانند برخی بازارهای موازی مثل ارز و طلا ماههاست اما آیا به واقع بازار مسکن نیز به طور مستقیم از نتیجه انتخابات تاثیر خواهد گرفت و یا اینکه با نوسانات ارز این تاثیر پذیری را تجربه خواهد کرد؟
۱۵ ساعت قبل
تلاش دلالان برای تخریب بازارها
آنچه که در روزهای پس از انتخابات امریکا در اقتصاد ایران رخ می‌دهد و مایه تعجب بسیاری از مردم است، نه واکنش بازارها (که پیشتر پیش‌بینی شده بود با انتخاب فرد دموکرات، اثر روانی بر بازارها سبب تقویت روند نزولی قیمت‌ها به خصوص در بازار دلار شود) که اقدامات عرضه‌کنندگان یا فروشندگان کالاهاست. هنوز رییس‌جمهور جدید امریکا در کاخ سفید شروع به کار نکرده که گشتی در سایت‌های خرده‌فروشی کالا نشان از افزایش هیجان برای فروش و کاهش قیمت کالاهایی است که تا پیش از انتخابات با هر نوسان قیمتی در دلار، قیمت کالاها را افزایش می‌دادند یا آنها را «ناموجود» اعلام می‌کردند تا با قیمت جدید به فروش رسانند.  با وجود تقویت زمزمه‌های کاهش بیشتر قیمت دلار …
بازار مسکن درگیر آمار فله‌ای برخی مسئولان!
۱۸ ساعت قبل / قیمت مسکن / بازار مسکن
بازار مسکن درگیر آمار فله‌ای برخی مسئولان!
به دنبال خودداری وزارت راه و شهرسازی از ارایه گزارش بازار مسکن شهر تهران با این وعده که قرار است در آینده آمارهای کشوری منتشر شود، برخی مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس به ارایه اطلاعات از قیمت مسکن پایتخت بر اساس حدس و گمان روی آورده اند.
جهانگیری مصوبه دولت درباره طرح اقدام ملی مسکن را ابلاغ کرد
۲۴ ساعت قبل / طرح اقدام ملی مسکن / وزارت راه و شهرسازی / بانک مسکن / اسحاق جهانگیری / بانک مرکزی / سازمان بورس و اوراق بهادار / افتتاح طرح‌های مسکن در کشور / بازار مسکن
جهانگیری مصوبه دولت درباره طرح اقدام ملی مسکن را ابلاغ کرد
تهران- ایرنا- معاون اول رییس جمهوری مصوبه مربوط به تأمین مالی پروژه‌های بخش مسکن و تقویت عرضه مسکن در کشور و اتمام پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن را برای اجرا ابلاغ کرد.
سقوط قیمت مسکن حتمی است
۲۵ ساعت قبل / بازار مسکن / پیش بینی قیمت مسکن / رکود بازار مسکن / قیمت مسکن / قیمت مسکن تهران / متوسط قیمت مسکن
سقوط قیمت مسکن حتمی است
رئیس اتحادیه املاک تهران می‌گوید: چنانچه در آینده مذاکراتی رخ دهد سقوط قیمت مسکن حتمی است. بنابراین کسانی که در گذشته خانه خریدند به امید آن که روزی گران‌تر بفروشند حالا باید ضرر بدهند. نوشته سقوط قیمت مسکن حتمی است اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
گفتار درمانی؛ تنها راه  دولت برای مدیریت بازار مسکن
۲۷ ساعت قبل / گفتاردرمانی؛ تنها راه دولت برای مدیریت بازار مسکن
گفتار درمانی؛ تنها راه دولت برای مدیریت بازار مسکن
ایلنا: رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: وزیر راه و شهرسازی برای مدیریت بازار مسکن به دنبال گفتار درمانی و کنترل فضای روانی بازار است، اما این اقدامات تأثیر زیادی در بهبود وضعیت بازار ندارد و وزارتخانه باید استراتژی جدیدی را پیاده سازی کند.
به دموکرات‌ها خوشبین نباشیم!
۲۷ ساعت قبل / انتخابات آمریکا / نرخ ارز / دلار / بازار مسکن / بیکاری / برجام / بازار اشتغال / کشورهای همسایه / دموکرات های آمریکا / جمهوری‌خواهان آمریکا
به دموکرات‌ها خوشبین نباشیم!
یک کارشناس حوزه کار معتقد است اگر چه انتخابات آمریکا در کوتاه مدت در بازارهای داخلی اثر می گذارد و نوسان قیمتها اتفاق می افتد اما نباید همه تخم مرغ ها را در سبد انتخابات آنها بگذاریم و فکر کنیم با روی کار آمدن دموکراتها دلار سه هزار تومان می شود، همچنان که در بحث تاثیر بر بازار اشتغال باید متکی به برنامه ها و فضای کار داخلی خودمان باشیم.
عجایب بازار مسکن در یک دهه گذشته، آقای رئیس جمهور لطفا سکوت کنید!
۲۹ ساعت قبل
عجایب بازار مسکن در یک دهه گذشته، آقای رئیس جمهور لطفا سکوت کنید!
احمدرضا براتی کارشناس بازار مسکن با انتقاد از عملکرد و سیاست‌های دولت‌ها در طول یک دهه گذشته گفت: اتفاقات عجیبی در طول یک دهه گذشته در بازار مسکن اتفاق افتاده است برای مثال می‌توان به رشد ۵۰ درصدی قیمت مسکن در طول یک شبانه روز، کم کردن حقوق مشاوران املاک توسط دولت، تصویب وام برای رهن مسکن و تورم زایی توسط دولت اشاره کرد. این در حالی است که آقای رئیس جمهور هر روز وعده و وعید می‌دهند و عملکردشان عکس صحبت‌هایشان است. تمامی این اقدامات، فعالیت‌هایی است که موجب گرانی بیشتر می‌شود.
سهم ناچیز تسهیلات در بازار مسکن/ وام مشکلی حل نمی‌کند
۳۰ ساعت قبل
سهم ناچیز تسهیلات در بازار مسکن/ وام مشکلی حل نمی‌کند
سمنان- صالحیان، کارشناس اقتصادی بابیان اینکه سهم تسهیلات مسکن از اعتبارات تسهیلات استان سمنان بسیار ناچیز است، گفت: مردم با تسهیلات بانکی نمی‌توانند هرگز صاحب‌خانه شوند.
واکنش بازار مسکن به مهمان جدید کاخ سفید
۳۰ ساعت قبل / بازار مسکن / قیمت مسکن / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
واکنش بازار مسکن به مهمان جدید کاخ سفید
یک کارشناس اقتصاد مسکن گفت: انتخاب بایدن به ریاست جمهوری آمریکا می تواند در کوتاه مدت به کاهش نرخ ارز، خودرو و کالاهای وارداتی منجر شود اما کاهش قیمت خانه در شرایط طولانی مدت ثبات بازار مسکن اتفاق می افتد.
غافلگیری بازار مسکن در صورت پیروزی بایدن
۳۲ ساعت قبل / اقتصاد / خودرو / ریاست جمهوری / مسکن / نرخ ارز
غافلگیری بازار مسکن در صورت پیروزی بایدن
اقتصاد نیوز : یک کارشناس اقتصاد مسکن گفت: انتخاب بایدن به ریاست جمهوری آمریکا می تواند در کوتاه مدت به کاهش نرخ ارز، خودرو و کالاهای وارداتی منجر شود اما کاهش قیمت خانه در شرایط طولانی مدت ثبات بازار مسکن اتفاق می افتد.
فاز پوست‌اندازی بازار مسکن
۳۹ ساعت قبل
فاز پوست‌اندازی بازار مسکن
در هفته‌های گذشته، فعالان بازار مسکن این‌طور سیگنال گرفتند که اگر پایان‌کار ترامپ با انتخاب جو بایدن، در صحنه جهانی صادر شود، بازار مسکن از التهاب قیمتی فاصله خواهد گرفت و فروشنده در بازار مسکن زیاد می‌شود.
افزایش 100درصدی قیمت مسکن/دست نگه‌داشتن مردم برای خرید یا تعویض خانه
۴۵ ساعت قبل / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران
افزایش 100درصدی قیمت مسکن/دست نگه‌داشتن مردم برای خرید یا تعویض خانه
نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور گفت: با وجود شیوع کرونا پیش بینی می شد در نیمه نخست سال، وضعیت قیمت‌ها در بازار مسکن رشد زیادی نداشته باشد اما  افزایش ۱۰۰ درصدی نرخ‌ها اتفاق افتاد.
قیمت مسکن در بدترین نقطه تهران زیر ۱۵ میلیون تومان نیست
۴۷ ساعت قبل
قیمت مسکن در بدترین نقطه تهران زیر ۱۵ میلیون تومان نیست
رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: وزیر راه و شهرسازی برای مدیریت بازار مسکن به دنبال گفتار درمانی و کنترل فضای روانی بازار است، اما این اقدامات تأثیر زیادی در بهبود وضعیت بازار ندارد و وزارتخانه باید استراتژی جدیدی را پیاده سازی کند.
رشد ۱۰۰ درصدی نرخ مسکن | میانگین هر مترمربع؛ ۲۵ میلیون تومان
۴۷ ساعت قبل / قیمت مسکن و زمین
رشد ۱۰۰ درصدی نرخ مسکن | میانگین هر مترمربع؛ ۲۵ میلیون تومان
نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور گفت: وضعیت بازار مسکن در نیمه اول سال با وجود شیوع کرونا که تصور می‌شد رشد زیادی نداشته باشد شاهد رشد قیمت‌ها بود و این قیمت‌ها تقریبا ۱۰۰ درصد رشد داشت.
میانگین هر مترمربع آپارتمان در تهران چقدر شد؟
۲ روز قبل
میانگین هر مترمربع آپارتمان در تهران چقدر شد؟
نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور گفت:وضعیت بازار مسکن در نیمه اول سال با وجود شیوع کرونا که تصور می‌شد رشد زیادی نداشته باشد شاهد رشد قیمت‌ها بود واین قیمت‌ها تقریبا ۱۰۰ درصد رشد داشت.
سیاست‌های دولت در حوزه تامین مسکن مطلوب نیست
۲ روز قبل
سیاست‌های دولت در حوزه تامین مسکن مطلوب نیست
رضاخواه، عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس، افزایش قیمت مسکن و کنترل نشدن سوداگری در فضای اقتصادی کشور را از عوامل مهاجرت افراد به حاشیه پایتخت دانست و از گسترش حاشیه‌نشینی در پی وضعیت ایجاد شده در بازار مسکن تهران ابراز نگرانی کرد.
آینده بازار مسکن بعد از انتخابات آمریکا
۳ روز قبل / افزایش قیمت مسکن / انتخابات آمریکا / کاهش قیمت دلار / کاهش قیمت مسکن / رقابت بایدن وترامپ / تاثیر انتخابات آمریکا بر روی بازار مسکن
آینده بازار مسکن بعد از انتخابات آمریکا
خسروی با تاکید بر اینکه مدت زیادی است که قیمت مسکن تحت تاثیر نرخ دلار قرار دارد، اظهار داشت: طی این چند ماه گذشته مسکن به طور فزاینده‌ای با رشد همراه شد، به طوریکه امروز حباب قیمت ملک و خانه بسیار زیاد است، در این راستا اگر شرایطی فراهم شود که دلار با کاهش قیمت و ثبات همراه شود، آن زمان است که می‌تواند امیدوار بود که حباب بخش مسکن تخلیه شود، اما این مسئله زمان بر خواهد بود و نباید انتظار داشت که در کوتاه مدت اتفاق خاصی روی دهد.
قانون پیش فروش ساختمان در پیچ و خم طولانی اصلاح
۳ روز قبل / مسکن / پیش فروش ساختمان / بازار مسکن
قانون پیش فروش ساختمان در پیچ و خم طولانی اصلاح
نسخه اصلاح شده قانون پیش فروش که در سال های گذشته از سوی وزارت راه و شهرسازی به مجلس ارائه شده در کمیسیون قضایی قرار دارد و هنوز به تصویب بهارستان نشینان نرسیده است؛ در این خصوص وزارتخانه پیشنهاد داده به دلیل تسلط و تخصص کمیسیون عمران، بررسی قانون به این کمیسیون محول شود.
انتخاب بایدن چه تاثیری در بازار مسکن ایران دارد؟
۳ روز قبل / مسکن / قیمت مسکن
انتخاب بایدن چه تاثیری در بازار مسکن ایران دارد؟
عباس زینعلی، کارشناس بازار مسکن گفت: انتخاب بایدن احتمال کاهش نرخ دلار وجود دارد که رونق سایر بازار‌ها را ایجاد می‌کند.
تاثیر انتخابات آمریکا بر بازار مسکن
۳ روز قبل / بازار مسکن / قیمت مسکن / معاملات مسکن / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
تاثیر انتخابات آمریکا بر بازار مسکن
یک کارشناس اقتصاد مسکن گفت: انتخاب ترامپ می تواند زمینه ساز نوسان نرخ ارز و پیروزی بایدن منجر به رونق بازار مسکن شود.
قیمت املاک کمتر از ۲۰ سال در  مناطق مختلف تهران
۳ روز قبل / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران
قیمت املاک کمتر از ۲۰ سال در مناطق مختلف تهران
دنیای‌اقتصاد نوشت: : مشاوران املاک در مناطق مصرفی پایتخت می‌گویند با توجه به ادامه افزایش قیمت ملک و عدم افزایش سقف وام خرید، آپارتمان‌های مسکونی میانسال شانس و تقاضای بیشتری برای معامله در بازار راکد کنونی دارند.
۳ روز قبل
ساماندهی بازار با انتقال اتحادیه املاک به وزارت شهرسازی
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه وارد مرحله تدوین بسته اجرایی در اختیار گرفتن اتحادیه املاک شده‌ایم گفت: الحاق اتحادیه مشاوران املاک به وزارت راه و شهرسازی می‌تواند زمینه ارتقای وضعیت فعالان بازار مسکن از حالت سنتی به بستر جدید علمی و تخصصی را فراهم کند که ثمره‌های مفیدی برای مصرف‌کنندگان، مالکان، خریداران و مستاجران خواهد داشت.به گزارش ایسنا، محمود محمودزاده اظهار کرد: انتقال اتحادیه املاک از ذیل وزارت صمت به وزارت راه و شهرسازی پیشنهادی بود که مطرح شد و رئیس جمهور با آن موافقت کرد. اما باید مراحل اجرایی این انتقال طی شود و ممکن است زمانبر باشد. یکی از ابزارهایی که می‌تواند برای کنترل بازار مسکن در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد الحاق اتحادیه املاک به این وزارتخانه است. بعضی از فعالیت‌ها …
۳ روز قبل
بدبینی کمتر در بازار مسکن
بدبینی سازنده‌های مسکن به آینده با استناد به نتایج «پایش پاییزی فعالیت‌های ساختمانی» کمتر شد. گزارش جدید نظرسنجی از مدیران شرکت‌های ساختمانی نشان می‌دهد سازنده‌ها در میانه پاییز به دو علت «کاهش انتظارات تورمی» و «اندک تمایل مالکان کلنگی به تخریب» از حس بسیار بد نسبت به آینده تاحدودی فاصله گرفته‌اند. با این حال 4 عامل در بازار مسکن، نیروی منفی مقابل سازنده‌ها ایجاد کرده که مهم‌ترین آنها «قیمت فروش مصالح‌ساختمانی» است. فشار از این ناحیه بر سازنده‌ها از «تورم زمین» که بالاترین سهم در قیمت تمام‌شده را دارد هم بیشتر شده است.
امکان سرمایه‌گذاری در بازار مسکن با ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان
۴ روز قبل / بازار مسکن
امکان سرمایه‌گذاری در بازار مسکن با ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان
مدیر عامل اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران درباره سرمایه گذاری در حوزه تعاونی ها و بحث سرمایه گذاری ملکی گفت:
۴ روز قبل / بازار مسکن تهران / قیمت آپارتمان در تهران / قیمت خانه در تهران
جدول/ قیمت آپارتمان‌های زیر ۱۰۰ متر در تهران
دنیای اقتصاد نوشت: عرضه فایل‌های کمتر از ۱۰۰ مترمربع در مناطق مختلف شهر تهران به شدت کاهش پیدا کرده است. به‌طوری‌که عمده فایل‌های موجود در بازار زیربنای بیش از ۱۰۰ متر مربع دارند. از این‌رو شرایط برای حضور و خرید متقاضیان خرید مسکن به شدت دشوار است.
خزش منطقه‌ای در بازار ملک/ تغییر دوباره معادله تورم مسکن در بالا و پایین شهر
۴ روز قبل / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن
خزش منطقه‌ای در بازار ملک/ تغییر دوباره معادله تورم مسکن در بالا و پایین شهر
دنیای اقتصاد نوشت: تغییرات منطقه‌ای حجم معاملات مسکن در شهر تهران از حرکت خزنده خریداران از شمال به جنوب طی دو سال اخیر حکایت دارد. سهم مناطق ۹ تا ۲۱ در معاملات آپارتمان شهر تهران، از ۳۶ درصد در سال ۹۶ به ۴۳ درصد افزایش یافته است. در ماه‌های اخیر دومین تغییر در سرعت رشد قیمت مسکن بین شمال و جنوب پایتخت نیز رقم خورد.
۴ روز قبل
سخنی با فعالان بورس
نامه مورد اشاره عوامل مهمی مانند شکل‌گیری انتظارات تورمی در بازارهای دارایی ارز و مسکن، افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن و ارز، و تورم در بازار کالا و خدمات را به رونق یا حباب بورس نسبت می‌دهد. به عبارت دیگر، پیام تلویحی نامه این است که علت عمده مشکلات اقتصادی کشور شکل‌گیری حباب در بورس است. پس از گذشت زمانی بالغ بر سه ماه از انتشار نامه 25 پژوهشگر مالی و اقتصادی درخصوص نسبت دادن عمده مشکلات روز اقتصاد کشور به رونق یا حباب بورس این سوال برای محققان اقتصادی، فعالان بازار سرمایه و افکارعمومی جامعه مطرح است که چرا پس از ریزش بورس، روند افزایشی قیمت‌ها در بازارهای مسکن، ارز، کالا و خدمات نه تنها متوقف نشد بلکه شتاب بیشتری به خود گرفت.
۴ روز قبل
کلید مشکل کجاست؟
روزهای پرالتهاب اقتصاد ایران، ایام پر التهابی را برای بازار مسکن ایجاد کرده است. این التهاب باعث شده است که خریداران و فروشندگان هر یک در عرصه فعالیت خود دچار استرس و شتاب زدگی در رفتار باشند. در این بازار عرضه‌کننده (در اینجا به معنای سرمایه‌گذار) نگران آن است که با فروش واحدهای ساخته شده نتواند مواد اولیه لازم شامل زمین، پروانه و هزینه‌های ساخت را برای تولید بعدی خود فراهم کند. با توجه به صعودی بودن قیمت‌های زمین و مصالح ساختمانی این نگرانی از یکسو در قیمت و ازسوی دیگر در امتناع از فروش برای وی انعکاس پیدا می‌کند؛ این رفتار تا زمانی ادامه خواهد داشت که ثبات قیمتی در بازار حاکم شود.
چند نفر تاکنون وام ودیعه مسکن دریافت کرده‌اند؟
۴ روز قبل / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن / مسکن مهر / وزارت راه و شهرسازی / اجاره‌نشینی / محمد اسلامی
چند نفر تاکنون وام ودیعه مسکن دریافت کرده‌اند؟
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی از تعداد مستاجرانی که تقاضای آنها از سوی وزارت راه و شهرسازی تایید شده است خبر داد.
قیمت مسکن مهر ماه در تهران متری چند؟
۴ روز قبل
قیمت مسکن مهر ماه در تهران متری چند؟
یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه مقایسه رشد قیمت خانه با نرخ ارز طی سه سال گذشته نشان می‌دهد که ارزش دلاری مسکن کاهش یافته است گفت: با این حال ارزش اسمی ملک ۵.۵ برابر شده و در صورت کاهش نرخ ارز می‌توان به ثبات بازار مسکن امیدوار بود.
وام اجاره بالاخره پرداخت می‌شود؟
۵ روز قبل / اجاره مسکن / بازار مسکن / ثبت نام وام اجاره / وام اجاره / وام اجاره مسکن
وام اجاره بالاخره پرداخت می‌شود؟
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: متقاضیان دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن تا پایان آبان ماه فرصت دارند اطلاعات خود را در سامانه اقدام ملی تکمیل کنند. نوشته وام اجاره بالاخره پرداخت می‌شود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
قیمت دلاری مسکن کاهش یافته است
۵ روز قبل / مسکن / قیمت مسکن
قیمت دلاری مسکن کاهش یافته است
یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه مقایسه رشد قیمت خانه با نرخ ارز طی سه سال گذشته نشان می‌دهد که ارزش دلاری مسکن کاهش یافته است گفت: با این حال ارزش اسمی ملک ۵.۵ برابر شده و در صورت کاهش نرخ ارز می‌توان به ثبات بازار مسکن امیدوار بود.
در صورت کاهش نرخ ارز می‌توان به ثبات بازار مسکن امیدوار بود
۵ روز قبل / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن / مسکن مهر
در صورت کاهش نرخ ارز می‌توان به ثبات بازار مسکن امیدوار بود
ایسنا نوشت: یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه مقایسه رشد قیمت خانه با نرخ ارز طی سه سال گذشته نشان می دهد که ارزش دلاری مسکن کاهش یافته است گفت: با این حال ارزش اسمی ملک ۵.۵ برابر شده و در صورت کاهش نرخ ارز می توان به ثبات بازار مسکن امیدوار بود.
خروج پول از بورس و بانک برای خرید مسکن در تهران سرعت گرفت
۵ روز قبل / عباس آخوندی / گرانی مسکن / بانک مرکزی / مجلس شورای اسلامی
خروج پول از بورس و بانک برای خرید مسکن در تهران سرعت گرفت
افزایش تعداد معاملات مسکن شهر تهران با وجود افزایش قیمت‌ مسکن به بالای ۲۶ میلیون تومان، نشانه تشدید تقاضای سرمایه‌ای در بازار مسکن تهران است.
آخرین وضعیت بازار اجاره+ نرخها
۵ روز قبل / مسکن / بازار مسکن / اجاره‌بهاء / بازار اجاره / تهران
آخرین وضعیت بازار اجاره+ نرخها
بررسیهای میدانی از افت قراردادهای اجاره مسکن نسبت به شهریورماه و همچنین کاهش اندک قیمتهای پیشنهادی حکایت دارد؛ در عین حال نگرانی از اپیدمی ویروس کرونا که به شکل تمدید قراردادها تا دو ماه قبل خود را نشان داده بود برطرف شده و بخش قابل توجهی از قراردادهای اجاره از نوع جابه جایی است.
آغاز عرضه املاک در بورس کالا
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / سازمان بورس / بورس کالا / اخبار بورس / بورس املاک و مستغلات
آغاز عرضه املاک در بورس کالا
سخنگوی بورس کالا عنوان کرد: براساس اعلام وزیر راه و شهرسازی عرضه املاک در بورس کالا آغاز شده و درخواست های جدیدی از نهادهای دولتی و عمومی در صف پذیرش و عرضه در این بازار هستند.
استاد دانشگاه تهران: مسکن ملی برای پردرآمدها طراحی شده!/ تعاونی های مسکن مصداق رانت سیستمی هستند/ طرح مالیات از خانه های خالی، مانور سیاسی و تبلیغاتی بود
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / استاد دانشگاه تهران / بحران مسکن در ایران / تعاونی های مسکن / رانت سیستمی / طرح مالیات از خانه های خالی
استاد دانشگاه تهران: مسکن ملی برای پردرآمدها طراحی شده!/ تعاونی های مسکن مصداق رانت سیستمی هستند/ طرح مالیات از خانه های خالی، مانور سیاسی و تبلیغاتی بود
شفقنا- بازار مسکن همپای دیگر بازارها در سال های اخیر متورم شده و علی رغم عدم توانایی بسیاری از دهک های جامعه برای خرید خانه، قیمت ها همچنان در شیب صعودی قرار دارد تا بر نگرانی های مستاجران و...
آخرین قیمت مصالح ساختمان/ گرانی ساخت و ساز را راکد کرد
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / مسکن / مصالح ساختمانی / سیمان
آخرین قیمت مصالح ساختمان/ گرانی ساخت و ساز را راکد کرد
ایسنا نوشت: نوسانات قیمت مصالح ساختمانی به همان اندازه که برای دلالان سودآور است، ساخت و ساز را به رکود کشانده و متقاضیان خرید را از بازار مسکن دور می کند.
دلالهایی که سیر نمی‌شوند!
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / مسکن / بازار مسکن / ‌‌مصالح ساختمانی / سیمان / قیمت مصالح ساختمانی
دلالهایی که سیر نمی‌شوند!
نوسانات قیمت مصالح ساختمانی به همان اندازه که برای دلالان سودآور است، ساخت و ساز را به رکود کشانده و متقاضیان خرید را از بازار مسکن دور می کند.
فاصله قیمت قطعی با نرخ‌های پیشنهادی در بازار مسکن
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / بازار مسکن / فروش مسکن / قیمت مسکن
فاصله قیمت قطعی با نرخ‌های پیشنهادی در بازار مسکن
آمارهای مربوط به نرخ‌های قطعی فروش مسکن در مناطق مختلف شهر تهران و مقایسه آن با قیمت‌های پیشنهادی، نشان‌دهنده فاصله بین نرخ‌های قطعی و قیمت‌های پیشنهادی در معاملات خرید و فروش آپارتمان‌های عرضه‌شده به بازار ملک است. نوشته فاصله قیمت قطعی با نرخ‌های پیشنهادی در بازار مسکن اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بررسی ایرادات شورای نگهبان به مصوبه مالیات بر خانه‌های خالی/احتمال معافیت برخی مالکان از پرداخت مالیات
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / بازار مسکن / مالیات / سازمان امور مالیاتی
بررسی ایرادات شورای نگهبان به مصوبه مالیات بر خانه‌های خالی/احتمال معافیت برخی مالکان از پرداخت مالیات
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی ایردات شورای نگهبان به مصوبه مجلس درباره مالیات بر خانه‌های خالی و توسعه منطقه آزاد انزلی با حضور عضو حقوقدان این شورا خبر داد.
حتماً بخوانید؛ توصیه اکید به فعالان بازار سرمایه
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / بازار سرمایه / سرمایه‌گذاری
حتماً بخوانید؛ توصیه اکید به فعالان بازار سرمایه
فرصت‌های سرمایه‌گذاری بسیاری در اقتصاد داخلی و حتی اقتصاد بین‌الملل وجود دارد: بازار پول، بازار سرمایه، بازار مسکن، بازار سکه، بازار ارز و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و بورس بین‌الملل از آن جمله فرصت‌های سرمایه‌گذاری هستند. نوشته حتماً بخوانید؛ توصیه اکید به فعالان بازار سرمایه اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
افزایش ۷۱ درصدی قیمت مصالح ساختمانی در تابستان ۹۹/ آهن‌آلات در صدر گرانی‌ها
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / قیمت مسکن / بازار مسکن / وزارت راه
افزایش ۷۱ درصدی قیمت مصالح ساختمانی در تابستان ۹۹/ آهن‌آلات در صدر گرانی‌ها
بر اساس گزارش مرکز آمار ایران طی تابستان ۹۹ قیمت نهاده‌های ساختمانی نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۷۱.۴ درصد افزایش یافته است.
لزوم نظارت دولت بر بازار و مهار افسارگسیختگی قیمت‌ها
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / وزیر کشور / محمدرضا احمدی / گرانی و تورم / نماینده رشت در مجلس / گرانی در بازار
لزوم نظارت دولت بر بازار و مهار افسارگسیختگی قیمت‌ها
ایلنا: نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی، گفت: امروز وضعیت اقتصاد کشور، اشتغال و ازدواج جوانان، بازار خودرو و بازار مسکن ملتهب است و همچنین قیمت اجناس هر روز افزایش…
مُسکنِ مَسکن
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / افزایش نرخ سود / افزایش قیمت مسکن / تاثبر نرخ سود بر روی بازار مسکن / افزایش نرخ بهره / مهار قیمت مسکن
مُسکنِ مَسکن
سلطان‌محمدی گفت: اینکه نرخ سود افزایش پیدا کند، به معنای کاهش قیمت مسکن نیست، بلکه این مسئله تنها می‌تواند سرعت رشد بهای مسکن که به طور مثال الان ۴۰ درصد است را به ۲۰ درصد کاهش دهد، این در حالیست که بازار مسکن نیز تابعی از وضعیت کلی اقتصاد است و تا زمانیکه تورم به صعود خود ادامه دهد و نرخ ارز نیز مدام نوسان رو به بالا داشته باشد، قدر مسلم فشار بر روی قیمت مسکن وجود دارد و نباید انتظار برای ثبات و یا حتی کاهش را داشت.
داداشی: بازار مسکن با رفع سوءمدیریت و قطع نفوذ دلالان قابل مدیریت است
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / ولی داداشی / نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس دهم / قیمت فولاد / سوءمدیریت
داداشی: بازار مسکن با رفع سوءمدیریت و قطع نفوذ دلالان قابل مدیریت است
نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس دهم گفت: گرانی‌ها در کشور اغلب به خاطر سوءمدیریت‌ها است و برای مثال فولاد که صد درصد در داخل تولید می‌شود به خاطر سوءمدیریت‌ها و نفوذ دلالان از کیلویی 6 هزار تومان به کیلویی 20 هزار تومان رسیده است.
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
بازار مسکن، حباب قیمتی ندارد
ندا جعفری
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
تاثیر تورم و نقدینگی بر رشد قیمت مسکن
یک تحلیل‌گر بازار مسکن پیش‌بینی کرد: شیب افزایش قیمت مسکن بی‌تردید کند می‌شود زیرا هیچ بازاری با چنین شیبی نمی‌تواند تداوم داشته باشد.قیمت مسکن طی ماه‌های اخیر افزایش قابل توجهی را تجربه کرده است. تغییر هفتگی قیمت‌ها فضا را برای ورود نوسان‌گیران از یک سو و متقاضیان خرید مسکن زا سوی دیگر فراهم کرد اما کارشناسان بر این اعتقادند که اهنگ رشد قیمت مسکن به زودی تغییر کرده و روند رو به رشد قیمت‌ها متوقف می‌شود.به گزارش خبرآنلاین، مهدی سلطان‌محمدی، کارشناس صنعت و بازار مسکن درباره وضعیت کنونی این حوزه گفت: افزایش قیمت مسکن متاثر از رشد تورم است اما نکته مهم اینجاست که به نظر من ما وارد دوره تورم‌های مهار گسیخته و ابرتورم نشده‌ایم و شواه و آمار چنین چیزی را نشان نمی‌دهد از این رو سرعت افزایش قیمت‌ها کاهش …
برنامه هایی برای کنترل قیمت مصالح ساختمانی
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / بازار مسکن / ‌‌مصالح ساختمانی / قیمت مصالح ساختمانی
برنامه هایی برای کنترل قیمت مصالح ساختمانی
با وجود آنکه وزارت راه و شهرسازی تامین مصالح ساختمانی طرح اقدام ملی مسکن از طریق فروش اعتباری را در دستور کار خود قرار داده، روند افزایش قیمت فولاد و مصالح، بازار ساخت و ساز را به رکود کشانده است.
چرا قیمت مسکن اینطور بی رویه افزایش یافت؟/ پیش بینی آینده بازار مسکن در ایران
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / آینده بازار مسکن / افزایش قیمت مسکن / بازار مسکن در ایران / پیش بینی / قیمت مسکن
چرا قیمت مسکن اینطور بی رویه افزایش یافت؟/ پیش بینی آینده بازار مسکن در ایران
شفقنا-یک تحلیل‌گر بازار مسکن پیش‌بینی کرد که شیب افزایش قیمت مسکن بی‌تردید کند می‌شود زیرا هیچ بازاری با چنین شیبی نمی‌تواند تداوم داشته باشد. قیمت مسکن طی ماه‌های اخیر افزایش قابل توجهی را تجربه کرده است. تغییر هفتگی قیمت‌ها...
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •