شنبه, ۲۷ دی, ۱۳۹۹ / 16 January, 2021
بام فروشی
بام فروشی به مشهد رسید
۱۳۹۹/۰۹/۰۸
بام فروشی به مشهد رسید
بام فروشی در مشهد به عنوان یکی از کلان‌شهر‌هایی که درگیر افزایش چشمگیر قیمت مسکن، است نیز گسترش یافته است.
بیشترین تخلف پشت بام فروشی در چه مناطقی اتفاق می‎‌افتد؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / استانی-اقتصادی / بام‌فروشی
بیشترین تخلف پشت بام فروشی در چه مناطقی اتفاق می‎‌افتد؟
رئیس انجمن انبوه‌سازان خراسان رضوی گفت: بلوار دوم طبرسی و منطقه سیدی از جمله منطقه‌هایی هستند که به ‌دلیل گستردگی و سکونت جمع زیادی از همشهریان این‌گونه است، همچنین پُشت کارخانه قند آبکوه واقع در خیابان جانباز مرکز خرید و فروش پشت بام است که بیشترین تخلف در همین مناطق صورت می‌گیرد.
رشد پدیده پشت بام فروشی در تهران! + کاریکاتور
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
رشد پدیده پشت بام فروشی در تهران! + کاریکاتور
انتشار خبرهایی مبنی بر رشد پدیده پشت بام فروشی که با افزایش بی رویه قیمت مسکن و اجاره بها در کلانشهرهایی چون تهران به وجود آمده، سوژه کارتونی از کیوان زرگری در شهرونگ شد.
توضیحات عضو شورای شهر درباره پشت‌بام فروشی در تهران
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / علی اعطا
توضیحات عضو شورای شهر درباره پشت‌بام فروشی در تهران
فارس نوشت: سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه گزارش قابل استناد و دقیقی درباره پشت‌بام فروشی به دست‌مان نرسیده است، گفت: بازار مسکن در تهران عمدتا در خدمت سوداگری قرار دارد.
رواج پدیده خانه‌های هوایی در مشهد
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / پشت بام فروشی / مسکن / فقر
رواج پدیده خانه‌های هوایی در مشهد
رئیس اتحادیه املاک مشهد با اشاره به پدیده بام‌فروشی گفت: پدیده بام‌فروشی شایع و زیاد است و به گرانی‌های اخیر مسکن نیز ارتباطی ندارد. در مناطق دو تا هفت مشهد این پدیده بیشتر رایج بوده که از جاده قدیم قوچان در بلوار توس آغاز شده و به سمت جاده رسالت و جاده سیمان، اواخر طلاب، محدوده بلوار پنجتن و خیابان سرخس، قلعه ساختمان و تا منطقه سیدی خارج از رینگ کمربندی شهر مشهد ادامه دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴
عکس های منتخب روز/ روایت مسئولانه عکاس «فارس» از « بام فروشی» در مشهد
شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید […]
۱۳۹۸/۰۶/۲۷
مصلحت‌اندیشی در پشت‌بام فروشی
در چند سال اخیر، شرایط اقتصادی اتفاقات جدید و عجیبی را در بازار مسکن به‌عنوان یکی از عرصه‌های پرچالش دهک‌های کم‌درآمد و فقیر رقم زده و در عوض بسازوبفروش‌ها و برخی اقشار در این دهک‌ها دست به ابداعاتی مانند کانکس‌فروش یا پشت‌بام‌فروشی زده‌اند. این اتفاق بیشتر در مناطق حاشیه‌ای یا...
۱۳۹۷/۱۲/۰۴
تخریب بیش از ۱۰ ملکی که بام فروشی می‌کردند
شهردار منطقه ۴ شهرداری تهران گفت: بیش از ۱۰ مورد از ساختمان‌هایی که اقدام به بام فروشی کردند را با حکم کمیسیون ماده ۱۰۰ تخریب کردیم.
۱۳۹۷/۱۲/۰۳
شیرین‌کاری جدید بعد از فروش پشت‌بام!
کانال طنز و کارتون شهرونگ پدیده پشت بام فروشی در تهران را که متری یک تا سه میلیون معامله می شود و پیش فروش عجیب خودرو از سوی شرکت های خودروسازی را سوژه طنز کرد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۱
پشت بام فروشی!
روزنامه‌ی ایران نوشت: چند روز پیش گزارشی با عنوان «کانکس فروشی نه! پشت بام فروشی بله!» منتشر شد که در آن…
۱۳۹۷/۱۱/۳۰
توضیحات شریعتمداری درباره کامپیوتر اپل دفترش/شکایت «رئیس دولت اصلاحات» از «کریمی قدوسی»/واکنش تند امیرآبادی به درخواست آشنا از ضرغامی!/طعنه‌های ذوالنور به کواکبیان
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: آیت الله موسوی جزایری از «امامت جمعه اهواز» استعفا داد/بازداشت دو مسئول در شمیرانات/پدیده جدید پشت‌بام فروشی متری یک تا سه میلیون تومان!/آخرین وضعیت جسمانی مغز متفکر شورای نگهبان و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰
پدیده جدید پشت‌بام فروشی متری یک تا سه میلیون تومان
قراردادها البته غیررسمی و دستی است و تنها با توافق دوطرف نوشته می‌شود، اما شبیه سایر مناطق، بنگاهی‌ها مستأجر می‌برند و می‌آورند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹
اجاره پشت‌بام اکازیون با نورگیر عالی!
پدیده جالب «پشت‌بام فروشی» در شهر تهران که طی روزهای اخیر در رسانه‌ها مطرح شده، سوژه انتشار کارتونی از وحیده فلاحی در کانال طنز و کارتون «نیش‌خط» شد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹
واکنش شهردار تهران به پدیده پشت بام فروشی: بررسی می کنیم
برخی رسانه ها در چند روز گذشته اعلام کرده بودند در بعضی نقاط تهران از جمله منطقه 22 برخی افراد با استقرار کانکس روی بام ها، امکان سکونت افرادی را در کانکس ها فراهم کرده اند و آنها را اجاره می دهند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۷
تعیین تکلیف شهردار رشت در روزهای آینده / بحران آب، دغدغه ملی است
در نشستی خبری با حضور رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و برخی از مدیران و معاونان این سازمان، به موضوعاتی نظیر ناوگان حمل و نقل عمومی, بحران آب, مهاجرت به شهرها, تعیین شهردار رشت و شهرهای بی‌شهردار، بام فروشی و ... پرداخته شد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۷ / پشت بام فروشی / حاشیه تهران / کانکس
کانکس فروشی نه؛ پشت بام فروشی بله!
در محله‌های حاشیه‌نشین شهر تهران (که شامل ۴۰ محله است) بعضاً دیده می‌شود که پشت بام خانه‌ها اجاره داده شده و وجهی هم توسط بهره برداربه مالک ساختمان پرداخت می‌شود یا اینکه به بهره بردار اجازه داده می‌شود در پشت بام، مستحدثه‌ای ایجاد کند و بین ۱۰ تا ۱۵ سال از آن بهره‌برداری کند و پس از آن به مالک واگذار کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •