شنبه, ۱۴ تیر, ۱۳۹۹ / 4 July, 2020
بهداشت و سلامت
کیت‌های PCR اجازه صادرات ندارند
۷ ساعت قبل / ویروس کرونا / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / بهداشت و سلامت
کیت‌های PCR اجازه صادرات ندارند
تهران - ایرنا - رییس کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: کیت‌های تشخیصی PCR اجازه صادرات ندارند و برای انجام آزمایش‌های تشخیصی در داخل کشور مصرف می‌شوند اما کیت‌های تشخیصی سرولوژی که توسط شرکت‌های دانش بنیان تولید می‌شوند، اجازه صادرات به سایر کشورها را دارند.
نکاتی درباره شستن ظروف بیماران مبتلا به کرونا
۱۱ ساعت قبل
نکاتی درباره شستن ظروف بیماران مبتلا به کرونا
محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌گویند: برای شستن ظروف استفاده شده توسط فرد آلوده به کرونا لازم است که از آب داغ و مایع ظرفشویی استفاده شود. همچنین هنگام حمل ظروف به آشپزخانه بهتر است از دستکش استفاده شود اما هنگام شستشوی آنها پوشیدن دستکش ضروری نیست به شرطی که پس از اتمام کار، دست‌ها بلافاصله با آب و صابون شسته شوند.
عفونت‌های ویروسی، شایع‌ترین بیماری چشم در فصل گرما
۱۴ ساعت قبل / بیماری های ویروسی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / بهداشت و سلامت
عفونت‌های ویروسی، شایع‌ترین بیماری چشم در فصل گرما
تهران - ایرنا - عفونت‌های ویروسی از شایع‌ترین بیماری‌های چشم در فصل گرما است که با ترشح، سوزش و قرمزی چشم قابل شناسایی است.
فتحی: مجمع خیرین سلامت برای تأمین ماسک ورود کند
۱۶ ساعت قبل / من ماسک میزنم / همه_باهم_علیه_کرونا / کمیسیون بهداشت و درمان مجلس
فتحی: مجمع خیرین سلامت برای تأمین ماسک ورود کند
یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از خیرین حوزه سلامت درخواست کرد که نسبت به تأمین ماسک و لوازم حفاظت شخصی پیشگیری از ابتلا به کرونا ورود کنند چون برخی از مردم توانایی خرید این لوازم را ندارند.
آغاز ثبت‌نام بیمه سلامت دستیاران و دانشجویان دکترای تخصصی
۳۱ ساعت قبل / بیمه سلامت / وزارت بهداشت
آغاز ثبت‌نام بیمه سلامت دستیاران و دانشجویان دکترای تخصصی
مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت از آغاز ثبت نام بیمه سلامت دستیاران و دانشجویان دکترای تخصصی دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد.
موضوع سلامت هرگز نباید در کوران‌های اقتصادی گم شود
۳۲ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / بهداشت و سلامت
موضوع سلامت هرگز نباید در کوران‌های اقتصادی گم شود
تهران - ایرنا - مشاور عالی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: موضوع سلامت در معنای وسیع آن از مولفه‌های وظیفه‌ای حاکمیت است که هرگز نباید در کوران‌های اقتصادی و غیرعلمی و بی‌تفاوتی گم شود.
اعمال محدودیت‌ها در شهرهای قرمز کرونایی
۳۴ ساعت قبل / شیوع کرونا / محدودیت ها / آمار مبتلایان به کرونا / سلامت
اعمال محدودیت‌ها در شهرهای قرمز کرونایی
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از اعمال محدودیت ها در شهرهای قرمز کرونا خبر داد.
دانشجویان باید «تعهدنامه کرونایی» بدهند
۳۶ ساعت قبل / دانشگاه تهران / ویروس کرونا / ستاد ملی مقابله با کرونا
دانشجویان باید «تعهدنامه کرونایی» بدهند
مهر نوشت: مدیر کل مرکز بهداشت و سلامت دانشگاه تهران گفت: در صورتی که در ترم جدید دانشجویان در دانشگاه حضور یابند، از آن ها تعهدنامه کرونایی مبنی بر رعایت برخی ضوابط اخذ خواهد شد.
دانشجویان علوم پزشکی بیمه تامین اجتماعی می‌شوند/جزئیات ثبت‌نام بیمه سلامت
۳۸ ساعت قبل / وزارت بهداشت / بیمه دانشجویان دستیاری / بیمه اجتماعی دانشجویان علوم پزشکی
دانشجویان علوم پزشکی بیمه تامین اجتماعی می‌شوند/جزئیات ثبت‌نام بیمه سلامت
مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت از آغاز ثبت نام بیمه سلامت دستیاران و دانشجویان دکترای تخصصی دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد و گفت: دانشجویان دوره دستیاری و دکترای تخصصی ph.d می‌توانند با مراجعه به پرتال صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، ثبت نام خود را برای داشتن بیمه سلامت نهایی کرده، تا در اسرع وقت اطلاعات به دست آمده در اختیار سازمان بیمه سلامت ایران جهت صدور دفترچه برای این دسته از دانشجویان قرار گیرد.
سیر صعودی ابتلا به ویروس کرونا در اردبیل
۴۰ ساعت قبل / ویروس کرونا / اردبیل / بهداشت و سلامت / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
سیر صعودی ابتلا به ویروس کرونا در اردبیل
اردبیل - ایرنا - معان درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از شتاب گرفتن سیر صعودی بیماری کرونا و افزایش تعداد بیماران بستری در مراکز درمانی این استان خبر داد.
قرنطینه ۴۵۶ مبتلا به کرونا در نور
۴۲ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / همه_باهم_علیه_کرونا
قرنطینه ۴۵۶ مبتلا به کرونا در نور
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نور خبرنگاران خیرین سلامت در حوزه آموزش و اطلاع رسانی / ۴۵۶ نفر در قرنطینه به سر می برند
۴۶ ساعت قبل
عشق را... زندگی را... خنده را ... و حتی گریه شادی را از خود دریغ نکن از «کرونا» حذر کن
هیچ‌ وقت دل مان نمی‌خواهد حامل خبرهای بد باشیم. ‌گرچه گاهی به جبر شرایط و رخدادهای پیرامون از تلخی‌ها هم باید بنویسیم. ‌مثل حالا که بیماری کووید 19 در کل کشور به وضعیت نگران‌کننده‌ای رسیده و خطر، مثل یک سایه همزاد، حالا همه مردم، زن و مرد، پیر و جوان، کودک و بزرگسال را تهدید می‌کند. ‌مسوولان وزارت بهداشت می‌گویند بحرانی شدن شیوع بیماری کووید 19 به دلیل رفتارهای عمومی است و به دلیل بی‌تفاوت شدن شهروندان به ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی. ‌خبر بد همراه این اظهارات این است که این روزها تعداد بیشتری از هموطنان‌مان به دلیل کووید 19 می‌میرند؛ ‌هموطنانی که یک ماه قبل مثل امروز ما و شما، سرحال و مشغول زندگی روزمره بودند و …
۴۶ ساعت قبل
دو هفته تنبیه
گروه اجتماعی| رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد: «به دنبال عنایت رهبر انقلاب و موافقت ایشان برای به شمار آوردن خدمتگزاران عرصه سلامت به عنوان شهدای خدمت، به‌زودی آخرین هماهنگی‌ها با ستاد کل نیروهای مسلح تکمیل می‌شود و تا پایان ماه جاری روند تایید شهدای سلامت انجام خواهد شد.»  سعید اوحدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر افزود: «وضعیت شهدای سلامت براساس سه گردش کار خدمت رهبر معظم انقلاب ارسال شد؛ یک گردش کار از سوی ستاد کل نیروهای مسلح، یک درخواست از سوی وزارت بهداشت و یک درخواست نیز از سوی بنیاد شهید برای ایشان ارسال شد. مصوبه شورای عالی امنیت ملی را هم اخذ کرده‌ایم و روند ثبت این عزیزان به عنوان شهدای سلامت در مسیر خود قرار گرفته و با پایان این …
۲ روز قبل
شرایط کرونایی با توجه به گستره عملیاتی تاثیری در روند عملیات حفاری چاه های نفت و گاز نداشته است
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران تصریح کرد: شرایط کرونایی با توجه به گستره عملیاتی، تاثیری در روند عملیات حفاری چاه های نفت و گاز توسط ناوگان این شرکت در مناطق خشکی و دریایی کشور نداشته است.سید عبداله موسوی در توضیح بیشتر در این باره افزود: انجام کار در چنین وضعیتی در چارچوب اجرای دقیق پروتکل ها و ابلاغیه های بهداشتی کشوری و صنعت نفت در راستای اقدامات پیشگیرانه و مقابله با بیماری کووید - 19 صورت می پذیرد.وی گفت: با تمهیدات به کار گرفته شده، غربالگری و تست روزانه سلامت کارکنان اقماری، نیروهای ماموریتی، پشتیبانی، ستادی و رعایت نکات بهداشتی همکاران در محیط کار، تلاش به عمل آمده تا در تحقق اهداف و برنامه های تبیین شده صنعت نفت وقفه ای ایجاد نشود و کار به روال عادی استمرار یابد.موسوی اظهار کرد: افزایش …
محدودیت‌هایی به شهرهای قرمز کرونا ابلاغ شد |‌ جزئیات گروه‌بندی مشاغل و نحوه فعالیت آنها
۲ روز قبل
محدودیت‌هایی به شهرهای قرمز کرونا ابلاغ شد |‌ جزئیات گروه‌بندی مشاغل و نحوه فعالیت آنها
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از اعمال محدودیت در شهرهای قرمز کرونا خبر داد.
سینما باید مانند شهدای دفاع‌مقدس، به شهدای سلامت ادای احترام کند
۲ روز قبل / صدا و سیما / جنگ تحمیلی / دفاع مقدس / انجمن جامعه شناسی ایران
سینما باید مانند شهدای دفاع‌مقدس، به شهدای سلامت ادای احترام کند
عضو انجمن علمی بهداشت محیط ایران با تأکید بر ضرورت تولید آثار نمایشی با محوریت کرونا و مدافعان سلامت گفت: صداوسیما و سینما به عنوان دو رکن مهم در فرهنگ‌سازی باید به صورت جدی به این عرصه وارد شوند و ایثارگری‌های کادر درمان و پزشکی را در قالب نمایش، مستند و یا فیلم داستانی منعکس کنند
ویدئو / ما، ماسک، کرونا؛ چقدر پروتکل‌ها را رعایت می‌کنیم؟
۲ روز قبل / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / من ماسک میزنم
ویدئو / ما، ماسک، کرونا؛ چقدر پروتکل‌ها را رعایت می‌کنیم؟
نگاهی به ترددها نشان می‌دهد که با وجود تداوم شیوع کرونا و افزایش آمار مرگ‌ومیر، هنوز برخی تمایلی به استفاده از ماسک ندارند. دستگاه‌های متولی بهداشت و سلامت بارها تاکید کرده‌اند که استفاده همگانی از ماسک، احتمال ابتلا به ویروس را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد. با بازگشایی مترو و اتوبوس، استفاده از ماسک «الزامی» اعلام شد؛ اما بر اجرای آن نظارت نمی‌شود و برخی مسافران رعایت نمی‌کنند. قرار است از ۱۵ تا ۳۱ تیر، استفاده از ماسک در تمام مکان‌های عمومی و محل‌های تجمع افراد اجباری شود. مسئولان کشوری و جهانی بهداشت می‌گویند باید به زندگی با کرونا عادت کنیم؛ اما این به معنی رعایت نکردن اصول بهداشتی نیست.
۲ روز قبل
فوت مواردی از ابتلای خفیف به کرونا پس از دو روز
یک متخصص خدمات بهداشت و درمانی با بیان اینکه یقیناً بیماری کرونا عوارض خطرناکی می‌تواند بر سیستم سلامت و جامعه تحمیل کند، گفت: امروزه مواردی از ابتلای افراد با علائم خفیف ابتلا به کرونا داریم که بعد از دو سه روز فوت کرده‌اند.
فروش داروهای گیاهی به استانداردسازی نرسیده است
۲ روز قبل / سلامت / بیمه داروهای گیاهی / بهداشت و سلامت
فروش داروهای گیاهی به استانداردسازی نرسیده است
تهران - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: در زمینه فروش داروهای گیاهی هنوز به استانداردهای لازم نرسیده‌ایم و عطاری‌های همچنان به صورت سنتی اداره می‌شوند.
افزایش خطر عفونت با ماسک‌های پارچه‌ای
۲ روز قبل / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / ماسک / عفونت
افزایش خطر عفونت با ماسک‌های پارچه‌ای
محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با بررسی شواهد موجود درباره تاثیر ماسک بر جلوگیری از ابتلا به کووید-19 می‌گویند: ماسک‌های پارچه‌ای به دلیل حفظ رطوبت، استفاده مجدد و فیلتراسیون ضعیف با خطر بالای عفونت همراه بوده‌اند که ممکن است در افزایش خطر عفونت نقش داشته باشند.
محدودیت‌های جدید کرونایی در استان بوشهر اعمال می‌شود
۲ روز قبل / بوشهر / ویروس کرونا / بهداشت و سلامت / مدیریت استانی کرونا
محدودیت‌های جدید کرونایی در استان بوشهر اعمال می‌شود
بوشهر- ایرنا- دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: به دلیل روند صعودی شیوع ویروس کووید ۱۹ در این استان و ضرورت اعمال برخی محدودیت‌ها با موافقت ستاد ملی کرونا، محدودیت‌های جدید در این زمینه از فردا ( پنجشنبه ۱۲ تیرماه) به مدت یک هفته اعمال می‌شود.
بیمارستان‌ها باید آماده موج دوم کرونا باشند
۲ روز قبل / کرونا / بیماری / بهداشت و سلامت / پرونده | پیشنهادهایی برای پیشگیری از کرونا
بیمارستان‌ها باید آماده موج دوم کرونا باشند
تهران - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به موج افزایشی کووید ۱۹، بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد و گفت: بیمارستان ها باید آماده موج دوم کرونا باشند.
۲ روز قبل / استفاده از ماسک / توزیع ماسک رایگان / کرونا / محمدعلی محسنی بندپی
نماینده مجلس: ماسک رایگان توزیع شود
محمدعلی محسنی بندپی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به افزایش آمار فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا گفت: وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت کشور باید پروتکل‌های پیشگیری را به صورت قابل دسترس در اختیار مردم قرار دهد. آخرین حرف وزیر بهداشت در کمیسیون بهداشت این بود که هنوز وارد پیک دوم کرونا نشدیم و این همان گردش بیماری است. ما در همان جلسه پرسیدیم تا کی قرار است این ویروس به گردش خود ادامه دهد و چند دور قمری بزند تا به پایان برسد؟.
شروط برگزاری مراسم در تالارهای مناطق زرد | کرونا ازدواج‌ها را ارزان کرد
۲ روز قبل
شروط برگزاری مراسم در تالارهای مناطق زرد | کرونا ازدواج‌ها را ارزان کرد
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه برگزاری مراسم در تالارها در مناطق قرمز همچنان ممنوع است، شروط برگزاری مراسم در تالارهای مناطق زرد را بیان کرد.
مردانی: ‌تزریق واکسن آنفلوآنزا برای کودکان در پاییز ضروری است
۲ روز قبل / ویروس کرونا / بیماری / بهداشت و سلامت / کرونا و معضل بازار لوازم پیشگیری از آن
مردانی: ‌تزریق واکسن آنفلوآنزا برای کودکان در پاییز ضروری است
تهران - ایرنا - عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: تزریق واکسن آنفلوآنزا برای کودکان در فصل پاییز ضروری است.
چند توصیه غذایی برای پیشگیری از دیابت
۲ روز قبل / بیماری / بهداشت و سلامت / دیابت
چند توصیه غذایی برای پیشگیری از دیابت
تهران - ایرنا - یک متخصص غدد گفت:‌ الگوی غذایی سرشار از غلات تصفیه شده، گوشت فرآوری شده و شکر افزوده خطر ابتلا به دیابت را افزایش می‌دهد، اما مصرف سبزی‌ها، میوه‌ها و غلات کامل و چربی ‌های سالم مثل روغن زیتون می‌تواند از ابتلا به دیابت پیشگیری کند.  
هزینه‌های تامین اجتماعی برای مقابله با کرونا ۲ هزار میلیارد ریال است
۲ روز قبل / سازمان تامین اجتماعی / ویروس کرونا / بهداشت و سلامت
هزینه‌های تامین اجتماعی برای مقابله با کرونا ۲ هزار میلیارد ریال است
تهران - ایرنا - مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم شیوع ویروس کرونا در کشور برای این سازمان برابر با دو هزار میلیارد ریال است.
۲ روز قبل
کرونا، آزمون چالش‌های حقوقی و اخلاقی دولت‌ها
امریکا در مقام بزرگ‌ترین اقتصاد دنیا و به‌رغم شمار بالای قربانیان و مبتلایان از مدت‌ها پیش در تکاپو برای شروع فعالیت‌های اقتصادی است.  پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا به لحاظ فرهنگی و اقتصادی همچون سوئد مدت‌هاست در پی عادی‌سازی شرایط و شروع فعالیت‌های اقتصادی برآمده. دولت‌های قدرتمندی از لحاظ اقتصادی و به‌رغم تاکیدشان بر ادامه محدودیت‌ها و ماندن در خانه اما با واکنش مردم و اعتراضات آنها برای شروع فعالیت‌های اقتصادی مواجه هستند. دلیل این واکنش‌های مدنی فارغ از تبعات روانی ناشی از خانه‌نشینی، اما بخش مهمی معطوف به ناگزیری از تبعات و شرایط اقتصادی است. معنی سرراست و ساده نافرمانی‌ها ناتوانی دولت‌ها  یا نبود اراده …
۳ روز قبل
ممنوعیت استفاده از چارت E برای غربالگری چشم کودکان به دنبال شیوع کرونا
مدیرکل پیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی کشور از شناسایی بیش از ۱۹ هزار کودک دارای تنبلی چشم در برنامه غربالگری چشم سال گذشته خبر داد.به گزارش ایسنا، مینو رفیعی در نشست خبری خود با بیان اینکه یکی برنامه‌های مهم سازمان بهزیستی غربالگری چشم است که بیش از ۲۰ سال است در حال انجام است، گفت: امسال به دلیل همه گیری بیماری کووید ۱۹ تغییراتی در این برنامه ایجاد شده تا این خدمات در درسترس خانواده‌ها قرار بگیرد. وی با بیان اینکه در این برنامه در تلاش هستیم تا میزان ابتلا به تنبلی را تا حد امکان کاهش دهیم، اظهار کرد: این برنامه هر سال از آبان به مدت ۲ تا ۳ماه اجرا می شد و در نیمه اول سال فقط در برخی نقاط سردرسیر اجرا می‌شد اما امسال با توجه به هشدار وزارت بهداشت که ممکن است با موج دوم بیماری مواجه شویم …
نماینده مجلس: سلامت فدای اقتصاد نشود/ وضعیت همه‌گیری کرونا نگران‌کننده است
۳ روز قبل / سلامت و اقتصاد / وضعیت کرونا در ایران / وضعیت نگران کننده کرونا
نماینده مجلس: سلامت فدای اقتصاد نشود/ وضعیت همه‌گیری کرونا نگران‌کننده است
شفقنا- رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که جای نگرانی جدی درباره کرونا وجود دارد، گفت: درست است که اقتصاد مهم می‌باشد، اما سلامت مردم از همه چیز مهم‌تر است می‌ترسم سلامت فدای اقتصاد شود. ایسنا...
حسن یزدانی: امیدوارم مجوز آغاز لیگ کشتی صادر شود
۳ روز قبل / لیگ کشتی / کشتی آزاد / حسن یزدانی
حسن یزدانی: امیدوارم مجوز آغاز لیگ کشتی صادر شود
قهرمان کشتی آزاد جهان و المپیک گفت: امیدوارم رقابتهای لیگ برتر هر چه زودتر با صدور مجوز از سوی متولیان بهداشت و سلامت کشور آغاز شود.
پیوند موفق عصب ماستر برای بیمار ۱۵ ساله در بیمارستان نمازی شیراز 
۳ روز قبل / شیراز / دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز / بهداشت و سلامت / فارس
پیوند موفق عصب ماستر برای بیمار ۱۵ ساله در بیمارستان نمازی شیراز 
شیراز - ایرنا- به همت پزشکان بیمارستان نمازی شیراز، پیوند عصب ماستر (عصب جویدنی به عصب صورتی) روی دختری ۱۵ ساله که عملکرد صورت خود را به دلیل تومور گوش داخلی از دست داده بود، با موفقیت انجام شد.
کرونا در حال بازگشت به روزهای بحرانی اسفند ۹۸ است
۳ روز قبل / ویروس کرونا / بیماری / بهداشت و سلامت / کرونا و معضل بازار لوازم پیشگیری از آن
کرونا در حال بازگشت به روزهای بحرانی اسفند ۹۸ است
تهران - ایرنا - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران، نسبت به افزایش موارد ابتلا به کرونا و بازگشت به روزهای بحرانی اسفند ۹۸ هشدار داد.
عدم رعایت موارد بهداشتی مشمول جریمه شود/انجام تست رایگان پی.سی.آر در مراکز جامع سلامت دانشگاه‌ها
۳ روز قبل / علیرضا دلاوری
عدم رعایت موارد بهداشتی مشمول جریمه شود/انجام تست رایگان پی.سی.آر در مراکز جامع سلامت دانشگاه‌ها
ایلنا: معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در مراکز جامع سلامت حوزه بهداشت دانشگاه‌های کل کشور، خدمات ویژه از جمله تست رایگان پی.سی.آر با کیفیت تضمین شده…
معاون وزیر بهداشت: حداقل تا پایان سال با کرونا روبه‌رو هستیم
۳ روز قبل / شیوع کرونا در ایران / قاسم جان‌بابایی
معاون وزیر بهداشت: حداقل تا پایان سال با کرونا روبه‌رو هستیم
به گزارش مهر، قاسم جان‌بابایی، در نشست مدیران حوزه سلامت خوزستان، اظهار داشت: سیاست کلی وزارسالت بهداشت کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا است. مدیران و کادر سلامت در تمامی بخش‌ها باید با تمام امکانات و بسیج همه نیروها در راستای این سیاست تلاش کنند.
۳ روز قبل
مصائب کرونایی زنان
زنان همواره در طول تاریخ و در میان تمامی ملت‌ها و اقوام نقش بسیاری مهمی در حفظ سلامت خانواده و در نهایت جامعه ایفا کرده‌اند و در عین حال این حامیان سلامت و بهداشت در بحبوحه جنگ‌ها و بیماری‌ها بیشترین آسیب را نیز به خود دیده‌اند. همه‌گیری ویروس کرونا در ماه‌های اخیر بیش از پیش نشان داد که زنان و دختران به چه اندازه در حفظ سلامت و پایداری جامعه نقش مهمی ایفا می‌کنند و به همین دلیل چقدر در معرض آسیب هستند. تاثیر مدیریت زنان در خانواده منجر به تاثیرات بنیادی در جامعه می‌شود و هر اندازه زنان توانمند شوند، به تبع آن اجتماع نیز آسیب کمتری می‌بیند. با شیوع کرونا از ماه‌های گذشته اضطراب و نگرانی در میان اعضای خانواده و به ویژه فرزندان به دلیل تغییر …
۴ روز قبل
آغاز عملیات ساختمانی خانه بهداشت روستای ابوسحاب خوزستان با حمایت بانک ایران زمین
عملیات اجرایی احداث خانه بهداشت و خدمات سلامت در روستای ابوسحاب از توابع بخش مرکزی دشت آزادگان استان خوزستان با حمایت بانک ایران زمین آغاز شد.مراسم کلنگ زنی خانه بهداشت و خدمات سلامت با حضور نماینده شهرستان سوسنگرد در مجلس شورای اسلامی، فرمانداری شهرستان حمیدیه، رئیس شبکه بهداشت دشت آزادگان (سوسنگرد)، مدیریت شعب استان خوزستان و لرستان بانک ایران زمین و جمعی از اهالی روستا و مسئولان محلی به زمین زده شد.صمد نیک‫پور مدیرشعب بانک ایران زمین در استان خوزستان در سخنانی گزارشی از عملکرد این بانک ارائه و ساخت مدرسه، خانه بهداشت، حمایت از مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)، حمایت از کارخانجات تولیدی را نشان دهنده انجام مسئولیت های اجتماعی بانک ایران زمین در کنار ارائه خدمات بانکی عنوان کرد.قاسم ساعدی …
اهداف تشکیل شبکه تفکر سلامت/غافلگیری کرونا باید به حداقل برسد
۴ روز قبل / بابک عشرتی / دانشگاه علوم پزشکی ایران / شبکه بهداشت و درمان
اهداف تشکیل شبکه تفکر سلامت/غافلگیری کرونا باید به حداقل برسد
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران، به تشریح اهداف تشکیل شبکه تفکر سلامت پرداخت.
واکنش وزارت بهداشت به اظهارات اینستاگرامی
۴ روز قبل / واکسن کرونا / کروناویروس / کرونا در ایران
واکنش وزارت بهداشت به اظهارات اینستاگرامی "ضد واکسن"
کیانوش جهانپور با اشاره به اظهارات مطرح شده از سوی یک فعال اینستاگرامی درباره عدم تزریق واکسن و انجام فرآیند واکسیناسیون برای کودکان، گفت: اصل این رفتار، رفتار بیمارگونه‌ای است که فاقد هر گونه مستند و مدرک است و بر اساس اوهام و توهمات برخی است. این درحالی است که بزرگترین خدمت و سلامت بشریت در تمام دهه‌ها و قرون اخیر موضوع واکسیناسیون و ایجاد مصونیت در برابر بیماری‌های واگیر بوده است.
کاهش همکاری مردم باعث افزایش کرونا شده است
۴ روز قبل / ویروس کرونا / بیماری / بهداشت و سلامت / کرونا و معضل بازار لوازم پیشگیری از آن
کاهش همکاری مردم باعث افزایش کرونا شده است
تهران - ایرنا - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: همکاری مردم در جهت پیشگیری از انتقال ویروس کرونا کمی کاهش یافته و این اتفاق باعث افزایش بروز بیماری و میزان بستری در بیمارستان‌ها خواهد شد و سیستم درمانی را دچار مشکل می‌کند.
سازمان ملل نسبت به عامل ایجاد فاجعه بهداشتی در یمن بی‌توجه است
۴ روز قبل / سازمان ملل متحد / یمن / آسیای غربی / عربستان سعودی / نفت / بهداشت و سلامت
سازمان ملل نسبت به عامل ایجاد فاجعه بهداشتی در یمن بی‌توجه است
تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت بهداشت یمن گفت: سازمان ملل متحد از حجم آمار فاجعه بهداشتی در این کشور سخن می‌گوید اما نسبت به دلیل و عامل ایجاد این فاجعه بی توجه است و از آن چشم پوشی می‌کند.
ظرفیتی بی‌انتها برای خیر دنیا و آخرت
۴ روز قبل / استانی-اجتماعی / خیرین سلامت / مجمع خیرین سلامت / گلستان
ظرفیتی بی‌انتها برای خیر دنیا و آخرت
خیرین سلامت نعمت سلامتی را برای مردم به ارمغان می‌آورند. با مشارکت خیران می‌توان گام‌های اثربخش زیادی در حوزه بهداشت و درمان برداشت که باقیات صالحات خیر خواهد بود.
تصاویر: تابستان و کرونا
۵ روز قبل
تصاویر: تابستان و کرونا
هر ساله با شروع فصل تابستان و گرم شدن هوا و همزمان با تعطیلی مدارس، بعضی خانواده‌ها جهت گذران اوقات فراغت به تفرج گاه‌های اطراف شهر می‌روند. اما امسال با شیوع ویروس کرونا و تاکید مسئولان بهداشت و سلامت بر رعایت فاصله اجتماعی و پوشیدن ماسک توسط افراد جهت کنترل و جلوگیری از این ویروس انتظار می‌رفت تا مردم بیش از قبل این موارد را رعایت کنند. اما متاسفانه هر روز شاهد کم رنگ‌تر شدن رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح جامعه هستیم. پارک "وکیل‌آباد" مشهد این روزها و به‌خصوص در روزهای تعطیل شاهد حضور تعداد زیادی از شهروندان است که همراه با فرزندان خود برای تفریح به این مکان می‌آیند. اما عدم رعایت اصول اولیه بهداشتی توسط مردم و عدم نظارت کافی از طرف مسئولان بر چنین محیط‌هایی باعث شده تا این اماکن تبدیل به …
سالمندان مستلزم بهره مندی از نظام سلامت و بهداشت کارآمد هستند
۵ روز قبل / استانی-اجتماعی / سالمندان / همه_باهم_علیه_کرونا
سالمندان مستلزم بهره مندی از نظام سلامت و بهداشت کارآمد هستند
استاندار گیلان گفت: کیفیت زندگی، حفظ بهداشت روانی و جسمانی سالمندان از اولویت های دولت است و سالمندان مستلزم بهره مندی از نظام سلامت و بهداشت کارآمد هستند.
انتشار مطالب غیرعلمی درباره واکسن ها، خیانتی بزرگ به سلامت مردم
۵ روز قبل / بیماری های عفونی / واکسن / بیماری عفونی
انتشار مطالب غیرعلمی درباره واکسن ها، خیانتی بزرگ به سلامت مردم
یک فوق تخصص بیماریهای عفونی ضمن مردود خواندن اطلاعات جعلی که اخیرا درباره واکسن ها و مضرات آن در شبکه های مجازی منتشر شده گفت: مردم اطلاعات علمی را باید از مراجع رسمی وزارت بهداشت کسب کنند.
45 شرکت در پارک فناوری سلامت مستقر شدند
۵ روز قبل / پارک علم و فناوری
45 شرکت در پارک فناوری سلامت مستقر شدند
پارک فناوری سلامت در مجموعه پارک پردیس معاونت علمی برای توسعه فعالیت‌های زیست‌بوم فناوری و نوآوری در حوزه بهداشت و درمان و پزشکی فعالیت می‌کند؛ این پارک به تازگی موفق به اخذ مجوزهای قطعی فعالیت شده است و بر این اساس حوزه خدمات خود را گسترش می‌دهد.
ناگفته‌های جهانپور از ۱۱۰ روز سخنگویی کرونا | چرا قم قرنطینه نشد؟ | گزارش موارد مشکوک کرونا در ۳ استان قبل از قم | سلامت از سیاست جدا نیست
۵ روز قبل
ناگفته‌های جهانپور از ۱۱۰ روز سخنگویی کرونا | چرا قم قرنطینه نشد؟ | گزارش موارد مشکوک کرونا در ۳ استان قبل از قم | سلامت از سیاست جدا نیست
کیانوش جهانپور زمانی که وظیفه سخنگویی وزارت بهداشت را در روزهای کرونایی به عهده گرفت، از چند جبهه تحت فشار قرار گرفت. از یک طرف رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور بودند و از طرف دیگر برخی فشارهای داخلی در مقابل سیاست‌های وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا. او اکنون به ابهامات و انتقادات از خود و وزارت بهداشت در آن زمان پاسخ می‌دهد.
۵ روز قبل
هر 13 دقیقه، یک مرگ، هر 33 ثانیه، یک ابتلا
گروه اجتماعی| بنا بر آخرین گزارش وزارت بهداشت، تعداد کل مبتلایان کووید19 در کشور با شناسایی 2 هزار و 456 مبتلای جدید ظرف شبانه‌روز 6 تا 7 تیرماه، به ۲۲۰ هزار و ۱۸۰ نفر رسید که از این تعداد مبتلا، 10 هزار و 364 نفر فوت کرده‌اند و ۱۸۰ هزار و ۶۶۱ نفر از بیماران، بهبود یافته‌اند اما 2 هزار و 928 بیمار در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، در حال حاضر استان‌های خوزستان، کرمانشاه، کردستان، هرمزگان، آذربایجان غربی و خراسان رضوی بیشترین موارد ابتلا و بستری کووید۱۹ را داشته و در وضعیت قرمز قرار دارند و شرایط استان‌های آذربایجان شرقی، سیستان و بلوچستان، بوشهر، لرستان و گلستان هم به وضعیت هشدار رسیده است.  دیروز معاون کل وزارت بهداشت هم …
۵ روز قبل
بررسی طرح و زوج فرد در مدارس در کمیسیون آموزش
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه طرح حضور سه روز در هفته دانش‌آموز در مدرسه در کمیسیون متبوعش بررسی می‎شود، گفت: مهم‌ترین مساله برای ما حفظ سلامت دانش‌آموزان و کادر آموزشی است.  احمدحسین فلاحی در گفت‌وگو با خانه ملت با اشاره به اظهارات وزیر آموزش و پرورش درباره اجرای طرح زوج و فرد مدارس و لغو تعطیلی پنجشنبه‌ها، اظهار کرد: به‌طور کلی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس موافق جبران عقب‌ماندگی تحصیلی دانش‌آموزان در صورت حفظ سلامت معلمان، دانش‌آموزان و کادر شاغل در مدارس است. نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح حضور سه روز در هفته هر دانش‌آموز در مدارس نیاز به بررسی در کمیسیون آموزش دارد، افزود: کمیسیون آموزش …
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
ونزوئلا بمب ساعتی است
رئیس جمهوری کلمبیا با بیان اینکه ونزوئلا در حوزه سلامت یک بمب ساعتی است، تاکید کرد که فقدان اطلاعات «قابل اعتماد» درباره وضعیت شیوع کرونا در این کشور آمریکای لاتین مایه نگرانی است.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این اظهارنظر از سوی ایوان دوکو، رئیس جمهوری کلمبیا در حالی مطرح می‌شود که وی می‌گوید این نگرانی درباره وضعیت شیوع ویروس کرونا در ونزوئلا در حالی وجود دارد که دولت او تلاش می‌کند این عفونت ویروسی را در کلمبیا کنترل کند.کلمبیا در میان کشورهایی است که مردم ونزوئلا در سال‌های گذشته تلاش کرده‌اند تا به دلیل بحران‌های اقتصادی و اجتماعی به سمت آن بروند. رئیس جمهوری کلمبیا در پاسخ به این سوال که آیا درباره مرزهای طولانی کشورش با ونزوئلا و برزیل به عنوان مجرایی برای انتقال ویروس نگران …
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
سندرز: اولویت ترامپ لغو پوشش سلامت میلیون‌ها آمریکایی است!
سناتور برنی سندرز با انتقاد از تلاش ترامپ برای لغو قانون «اوباماکر» تاکید کرد، رئیس‌جمهوری آمریکا به جای افزایش پوشش خدمات درمانی در بحبوحه کرونا، به لغو پوشش سلامت میلیون‌ها آمریکایی مبادرت کرده است.به گزارش ایسنا، سناتور برنی سندرز در توئیت‌هایی نوشت: لازم است ما بودجه نظامی خودمان را ۱۰ درصد کاهش دهیم و این پول را در نیازهای انسانی سرمایه‌گذاری کنیم.او همچنین نوشت: میلیون‌ها آمریکایی شغل و بیمه درمانی خودشان را از دست داده‌اند. ما باید برنامه ملی بیمه اجتماعی در آمریکا را به گونه‌ای تقویت کنیم که تمام هزینه‌های پیش‌بینی نشده مراقبت‌های بهداشتی را پوشش دهد. ترامپ در عوض در دوران پاندمی کرونا تصمیم گرفت تا لغو پوشش سلامت میلیون‌ها آمریکایی را در اولویت قرار دهد!این اظهارات سناتور سندرز پس از …
خدمات مرتبط با اچ آی وی محرمانه و رایگان است
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / ایدز / بیماری / بهداشت و سلامت
خدمات مرتبط با اچ آی وی محرمانه و رایگان است
تهران - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: خدمات مرتبط با اچ آی وی شامل تشخیص، درمان و پیگیری‌های مرتبط در مراکز مشاوره و بیماری‌های رفتاری محرمانه و رایگان است.
اخبار سلامت ۷ تیر ۹۹
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / ویروس کرونا / مرگ زودرس / بهداشت و سلامت
اخبار سلامت ۷ تیر ۹۹
اخبار سلامت این هفته ‌(‌ ۷‌ تیر ۹۹)‌ به‌ تاثیر میکروبیوم بر شدت بیماری کووید ۱۹‌، ‌آمار جان باختگان‌ کرونا در کشور، ‌کاهش ۵۰ درصدی مرگ‌های زودرس با کنترل چربی و فشار خون‌ و تبدیل ‌۹۷ درصد خون‌های اهدایی به فرآورده‌های خونی پرداخته شده است .
افزایش ابتلا به کرونا در کودکان با علایم گوارشی
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / ویروس کرونا / بیماری / بهداشت و سلامت / کرونا و معضل بازار لوازم پیشگیری از آن
افزایش ابتلا به کرونا در کودکان با علایم گوارشی
تهران - ایرنا - عضو ستاد ملی مقابله با کرونا از افزایش ابتلا به کرونا در کودکان طی سه هفته اخیر در کشور خبر داد.
آلودگی مواد غذایی ابتلا به بیماری‌های روده‌ای را افزایش می‌دهد
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / تغذیه سالم / بیماری / بهداشت و سلامت
آلودگی مواد غذایی ابتلا به بیماری‌های روده‌ای را افزایش می‌دهد
تهران - ایرنا - آلودگی واد غذایی در فصل گرما ابتلا به بیماری‌های روده‌ای را دو برابر افزایش می دهد و می‌تواند منجر به انواع سرطان و آسیب‌های عصبی شود.
چند توصیه برای تهیه بهترین غذا با کمترین هزینه
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / ویروس کرونا / تغذیه سالم / بهداشت و سلامت / کرونا و معضل بازار لوازم پیشگیری از آن
چند توصیه برای تهیه بهترین غذا با کمترین هزینه
تهران - ایرنا - یک کارشناس تغذیه گفت: در ایام کرونایی و با توجه به افزایش قیمت‌ها، خانواده‌ها باید فهرستی از مواد غذایی که ارزش تغذیه‌ای بالایی دارند مانند انواع مختلف حبوبات و یا مواد غذایی حاوی آهن را بر اساس قیمت اولویت‌بندی کنند.
۴۰ هزار نفر سنندجی هفته گذشته از نظر کرونا غربالگری شدند
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / کروناویروس / غربالگری / استانی-اجتماعی
۴۰ هزار نفر سنندجی هفته گذشته از نظر کرونا غربالگری شدند
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با همکاری مرکز بهداشت سنندج و  سازمان‌های مردم نهاد ۶ اکیپ اطلاع‌رسانی رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مراجعه به سایت سلامت و پاسخ و تماس با سامانه ۴۰۳۰ را در محلات مختلف به مردم اعلام کرده‌اند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
جهان در مرز بحران گرسنگی ناشی از ویروس کرونا
[مایکل فخری/ الجزیره‏] در دوران همه‌گیری بیماری کووید-19 چشم‌ها به سازمان بهداشت جهانی دوخته شده است. ‏ویروس کرونا نه‌تنها در زمینه پزشکی شرایط اضطراری به‌وجود آورده بلکه دنیا را به مرز بحران گرسنگی ‏نزدیک کرده است. ‏ تعطیلی مدارس در همه جا به این معنی است که تعداد کودکانی که در سراسر جهان به غذای مجانی ‏مدارس دسترسی ندارند و گرسنگی می‌کشند، افزایش می‌یابد. تولیدکنندگان اصلی موادغذایی در زمین‌های ‏کشاورزی، کارخانه‌ها و بازارها مجبور شده‌اند سلامت خود را به خطر بیندازند چون کارفرمایان محیط کاری ‏ایمنی برای آنها فراهم نمی‌کنند و از حمایت کافی دولت‌ها در دوران همه‌گیری برخوردار نیستند. ‏ وقتی سلامت نیروی …
راهنمای چند رسانه‌ای کووید ۱۹ و دیابت منتشر شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / بهداشت و سلامت / دیابت
راهنمای چند رسانه‌ای کووید ۱۹ و دیابت منتشر شد
تهران- ایرنا- در راستای اطلاع‌رسانی آموزشی، راهنمای چندرسانه‌ای کووید ۱۹ و دیابت توسط پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران و با همکاری شرکت مهندسی فرآیدا در فرمت کتاب الکترونیکی ePUB۳ به شکل چند رسانه‌ای و تعاملی منتشر و در دسترس عموم قرار داده شد.
تبدیل شدن یزد به قطب سلامت کشور نیازمند تحولی جدی است
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / استانی-سیاسی / یزد / نماینده مجلس / سردار محمدصالح جوکار
تبدیل شدن یزد به قطب سلامت کشور نیازمند تحولی جدی است
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت این استان در حوزه بهداشت و سلامت گفت: تبدیل شدن یزد به قطب سلامت منطقه و کشور نیازمند تحولی جدی است.
روش سالم‌سازی آب آشامیدنی در ایام کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / ویروس کرونا / داروی کرونا / سلامت
روش سالم‌سازی آب آشامیدنی در ایام کرونا
تسنیم نوشت: دانشکده بهداشت و موسسه ملی تحقیقات سلامت دانشگاه تهران راهنمای طریقه ایمن‌سازی آب آشامیدنی در ایام کرونا را منتشر کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / طرح تحول سلامت / کمیسیون بهداشت مجلس
احتمال بازنگری در طرح تحول سلامت
محسن فتحی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تغییر سبک زندگی یکی از دغدغه‌ها در نظام سلامت است که باید وزارت بهداشت به آن توجه کند. مقام معظم رهبری نیز تاکیدات زیادی بر موضوع اجرای سیاست‌های تعالی جمعیت داشتند که این دو موضوع را کمیسیون بهداشت پیگیری خواهد کرد.
فتحی: بازنگری در طرح تحول سلامت از اولویت‌های کمیسیون بهداشت مجلس است
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / کمیسیون بهداشت مجلس / طرح تحول سلامت / کروناویروس
فتحی: بازنگری در طرح تحول سلامت از اولویت‌های کمیسیون بهداشت مجلس است
یک عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نظارت صحیح بر روند اجرای طرح تحول سلامت و اجرای سیاست‌های تعالی جمعیت را از اولویت‌های کاری این کمیسیون برشمرد.
دام‌های واقعی برای رویاهای خیالی
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / مواد مخدر / بیماری / بهداشت و سلامت / معضل اعتیاد و ضرورت به روزرسانی قوانین سلبی
دام‌های واقعی برای رویاهای خیالی
تهران - ایرنا - رویاهای بزرگ و خیالی جوانان امروزی ابزار خوبی برای سوداگران مرگ است تا رویاهای خیالی و کاخ آرزوهای آنها را با دام‌های فریب‌انگیز و واقعی یک شبه بر باد دهند.
همکاری رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی در عرصه مقابله با کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / اسرائیل / رژیم صهیونیستی / امارات متحده عربی / همکاری مشترک / نتانیاهو
همکاری رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی در عرصه مقابله با کرونا
نخست وزیر رژیم صهیونیستی از همکاری قریب الوقوع این رژیم با امارات متحده عربی برای ارتقای وضعیت بهداشت و سلامت در منطقه خبر داد.
محصولات سویا و کاهش زوال حافظه/ بهداشت دهان و بیماری التهاب روده
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / سویا / حافظه / زوال عقل / بهداشت دهان و دندان / التهاب روده / مغز
محصولات سویا و کاهش زوال حافظه/ بهداشت دهان و بیماری التهاب روده
حوزه سلامت در هفته رو به پایان، در جهان، شاهد اخبار و رویدادهای متعدد و مختلفی بود که به مرور گزیده ای از مهم ترین آنها می پردازیم.
لذت لبنیات بدون نفخ و حساسیت با محصولات پروبیوتیک
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / شرکت پگاه / شیر
لذت لبنیات بدون نفخ و حساسیت با محصولات پروبیوتیک
براساس اعلام سازمان جهانی بهداشت پروبیوتیک ‌ها، میکروارگانیسم ‌های زنده‌ای هستند که اگر به اندازه کافی به خوراکی‌ها اضافه شوند، می‌توانند آثار مثبتی روی سلامت ما داشته باشند. اما چرا و چگونه پروبیوتیک‌ها این اثرها را ایجاد می‌کنند؟…
قدردانی کمیسیون بهداشت مجلس از مدافعان سلامت در مبارزه با کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / کمیسیون بهداشت و درمان مجلس / کروناویروس / مدافعان سلامت
قدردانی کمیسیون بهداشت مجلس از مدافعان سلامت در مبارزه با کرونا
کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای از مدافعان سلامت در مبارزه با کرونا تقدیر کرد.
گام‌های دولت برای پایان بی‌نظمی در پرداخت‌های بیمه سلامت
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / حسینعلی شهریاری / سازمان برنامه و بودجه / سازمان بیمه سلامت ایران / طرح تحول سلامت / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / بهداشت و سلامت
گام‌های دولت برای پایان بی‌نظمی در پرداخت‌های بیمه سلامت
تهران- ایرناپلاس- بیمه سلامت توانسته در طول دو سال اخیر رضایت مراکز درمانی و ارائه دهنده خدمات و همچنین بیمه‌شدگان را کسب کند به ویژه آنکه به انظباط مشخصی در پرداخت‌ها رسیده و در جهت شفاف‌سازی هزینه‌ها و مصارف گام‌های موثر و بزرگی برداشته است.
قرص برنج؛ آفت‌کش یا آدم‌کش؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / قرص برنج / سازمان پزشکی قانونی کشور / بهداشت و سلامت
قرص برنج؛ آفت‌کش یا آدم‌کش؟
تهران - ایرنا - طی پنج سال اخیر شاهد صعود تلفات قرص برنج در کشور بودیم و طبق آمار موجود ۵۱۳ فوتی در سال ۱۳۹۴ به ۹۱۹ فوتی در سال گذشته افزایش یافته، روندی که اطلاع‌رسانی همه جانبه از سوی نهادهای مرتبط برای آگاه‌سازی عمومی از مخاطرات این آفت‌کش را دوچندان کرده است.
ارتباط مصرف سیگار و قلیان با سرطان‌های شایع در زنان
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / سرطان سینه / بیماری / بهداشت و سلامت
ارتباط مصرف سیگار و قلیان با سرطان‌های شایع در زنان
تهران - ایرنا - استعمال سیگار و قلیان توسط زنان افزایش ابتلا به سرطان سینه را در آنها افزایش می‌دهد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
ترامپ بدون تردید یکی از بدترین جنایتکاران تاریخ است
نوام چامسکی، فعال سیاسی و روشنفکر شناخته‌شده مردمی، با تشدید انتقادات خود نسبت به دونالد ترامپ، او را «بدون شک» یکی از بزرگ‌ترین جنایتکاران تاریخ دانست. چامسکی در آخرین اظهارات خود درباره رئیس‌جمهوری آمریکا به فصلنامه جاکوبین که گرایش سوسیالیستی دارد، گفت که ترامپ یک دیکتاتور خودبزرگ‌بین است و عملکرد جمهوری‌خواهان بدتر از حزب کمونیست در گذشته بوده است.‌ چامسکی می‌گوید: «ممکن است تند به نظر برسد اما درست است ترامپ بدون تردید یکی از بدترین جنایتکاران تاریخ است. در طول تاریخ هیچ شخصیتی را نداشتیم که برای نابودی پروژه‌هایی که برای ساماندهی زندگی انسان روی کره زمین در آینده نزدیک هستند، اشتیاق فراوانی داشته باشد.» چامسکی در ادامه می‌گوید:   …
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
گردش پیک اول کرونا در استان‌ها / حمایت "سلامت" از "اقتصاد"
وزیر بهداشت با بیان اینکه آنچه امروز در برخی استان‌ها مشاهده می‌شود، پیک دوم کرونا نیست بلکه گردش پیک اول در استان‌های مختلف است، گفت: یکی از کارهایی که علاوه بر مضایق مالی بر ما فشار می‌آورد این بود که می‌گفتند اقتصاد کشور در فشار است و بجای اینکه اقتصاد از حوزه سلامت حمایت کند، ما از اقتصاد حمایت کردیم و برای ۱۳۰۰ حرفه، پروتکل بهداشتی تحت عنوان فاصله گذاری هوشمند نوشتیم و ابلاغ کردیم.
نمکی: به جای حمایت اقتصاد از سلامت، ما از اقتصاد حمایت کردیم
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / کرونا / ویروس کرونا / سازمان جهانی بهداشت / دولت / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / سعید نمکی / تبعات کرونا بر اقتصاد ایران و جهان از نگاه اساتید دانشگاه / کرونا و کسب‌وکارها: از دورکاری تا رونق آنلاین‌ها / زندگی پس از کرونا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
نمکی: به جای حمایت اقتصاد از سلامت، ما از اقتصاد حمایت کردیم
تهران- ایرنا- وزیر بهداشت گفت: یکی از کارهایی که علاوه بر مضایق مالی بر ما فشار می‌آورد این بود که می‌گفتند اقتصاد کشور در فشار است و به جای اینکه اقتصاد از حوزه سلامت حمایت کند، ما از اقتصاد حمایت کردیم.
تاثیر رنگ‌های خوراکی در سلامت کودکان تخریب کننده است
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / تغذیه کودکان / بیماری / بهداشت و سلامت
تاثیر رنگ‌های خوراکی در سلامت کودکان تخریب کننده است
تهران- ایرنا- رنگ‌های خوراکی که در غلات صبحانه، نوشیدنی‌های شیرین، شکلات، آبنبات و کیک وجود دارد و این مواد غذایی مورد علاقه کودکان بوده در سلامت آن‌ها تخریب کننده است.
وزیر بهداشت: پیک دوم کرونا در کشور نداریم بلکه گردش پیک اول کرونا در استان‌های مختلف است
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
وزیر بهداشت: پیک دوم کرونا در کشور نداریم بلکه گردش پیک اول کرونا در استان‌های مختلف است
وزیر بهداشت با بیان اینکه آنچه امروز در برخی استان‌ها مشاهده می‌شود، پیک دوم کرونا نیست بلکه گردش پیک اول در استان‌های مختلف است، گفت: یکی از کارهایی که علاوه بر مضایق مالی بر ما فشار می‌آورد این بود که می‌گفتند اقتصاد کشور در فشار است و بجای اینکه اقتصاد از حوزه سلامت حمایت کند، ما از اقتصاد حمایت کردیم و برای ۱۳۰۰ حرفه، پروتکل بهداشتی تحت عنوان فاصله گذاری هوشمند نوشتیم و ابلاغ کردیم.
روزانه ۱۲ بیمار نیازمند پیوند عضو  فوت می‌کند
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / بیماری / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / بهداشت و سلامت
روزانه ۱۲ بیمار نیازمند پیوند عضو فوت می‌کند
تهران - ایرنا- رئیس واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی بیمارستان مسیح دانشوری با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۲۵ هزار بیمار در لیست انتظار پیوند قرار دارند، گفت: روزانه ۱۲ بیمار نیازمند پیوند عضو در کشور فوت می‌کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •