سه شنبه, ۳۰ دی, ۱۳۹۹ / 19 January, 2021
بودجه 1400
پیش‌نیازهای حذف ارز ترجیحی دارو/ سیاست درستی که می‌تواند پاشنه آشیل شود
۱ ساعت قبل / دلار 4200 تومانی / لایحه بودجه ۱۴۰۰ / دارو / سید سجاد پادام
پیش‌نیازهای حذف ارز ترجیحی دارو/ سیاست درستی که می‌تواند پاشنه آشیل شود
حذف ارز ترجیحی دارو در صورتی بدون توجه به پیش نیازهای آن صورت بگیرد، منجر به تشدید فشارهای تورمی بر بیماران و ۵ میلیون ایرانی فاقد بیمه درمانی خواهد شد.
وام ازدواج ۲۰۰ میلیون تومانی چقدر محتمل است؟
۴ ساعت قبل / وام ازدواج
وام ازدواج ۲۰۰ میلیون تومانی چقدر محتمل است؟
گرچه تصمیم گیرنده نهایی وام ازدواج ۲۰۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۰ تمامی نمایندگان مجلس هستند، اما برای رسیدن این طرح به صحن علنی، باید کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ تصمیم نهایی را در مورد پیشنهاد افزایش مبلغ تسهیلات بگیرد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که اعضای کمیسیون تلفیق بر سر افزایش وام ازدواج توافق نظر دارند، اما همچنان بر سر مبلغ و نحوه اعطای آن اختلاف نظر وجود دارد.  
با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، وضع از این بدتر نمی‌شود! /مجلس با دولت بعدی به تفاهم برسد، نه دولت روحانی /  حذف ارز کالاهای اساسی خطرناک است
۵ ساعت قبل / ارز ۴۲۰۰ تومانی / مجلس شورای اسلامی / کالاهای اساسی
با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، وضع از این بدتر نمی‌شود! /مجلس با دولت بعدی به تفاهم برسد، نه دولت روحانی / حذف ارز کالاهای اساسی خطرناک است
همه حرف موافقان و منتقدان افزایش نرخ ارز دولتی در بودجه ۱۴۰۰ چالش بر سر رانت ارز ۴۲۰۰ است، راهی معقول وجود دارد؟
۵ ساعت قبل
موسم تغییر یارانه
مساله یارانه‌ها و عدم توازن آن با تورم و افزایش قیمت‌ها موضوعی است که بارها و بارها ازسوی کارشناسان و اهالی فن مطرح شده و از قرار معلوم این‌بار نمایندگان مجلس یازدهم در کمیسیون تلفیق تلاش کرده‌اند برای اندکی هم که شده یارانه‌ها را به عدالت نزدیک‌تر کنند. رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس گفته که «درپی مصوبه کمیسیون متبوعش منابع یارانه‌ها یک‌جا دیده شده است. تقریبا منابع تبصره 14، 436 هزار میلیارد تومان لحاظ شده که 14.5درصد سهم نفت درخصوص پالایشگاه‌ها و پخش فرآورده‌های نفتی نیز تفکیک می‌شود. یارانه نقدی در 2 سقف پرداخت می‌شود که 58 میلیون نفر یک مبلغ و مازاد بر 58 میلیون نفر مبلغ دیگری دریافت می‌کنند.» او گفت: «یارانه …
گزارش‌های میلیاردی شورای نظارت
۶ ساعت قبل / بودجه ۱۴۰۰ / بودجه صدا و سیما
گزارش‌های میلیاردی شورای نظارت
در سند لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ با استاندارد سطح خرد در ذیل منابعی که به شورای نظارت بر صداوسیما اختصاص داده شده، تهیه ۲۵ گزارش زیر نظر این شورا برای سال آینده تکلیف شده است که برای این ۲۵ گزارش سه‌میلیاردو ۲۱۸ میلیون تومان بودجه اختصاص یافته است. یعنی به ازای هر گزارش چند صد میلیون تومان هزینه خواهد شد.
۷ ساعت قبل
یک سوبسید و هزار دردسر
کیمیا نجفیآذرماه سال 89 بود که داستان پرداخت یارانه‌های نقدی شروع و از آن سال ماهانه مبلغ 45 هزار 500 تومان برای هر نفر به حساب سرپرست خانوارها واریز می‌شد. از همان ابتدا این طرح مخالفان بسیاری داشت و بسیاری از کارشناسان دائما هشدارهایی را درخصوص پرداخت یارانه‌های نقدی می‌دادند. آنها پرداخت یارانه و یا افزایش مبلغ آن را عاملی برای افزایشی نقدینگی دانسته و معتقد بودند که این طرح به جز زیان دستاورد دیگری نخواهد داشت. اما با تمام این مخالفت‌ها پرداخت یارانه‌ها ادامه پیدا کرد، به‌گونه‌ای که اگر امروزه صحبت از حذف یارانه‌ها به میان بیاید قطعا با واکنش مثبتی از طرف خانوارها روبه‌رو نخواهیم بود.اخیرا زمزمه‌ها نشان می‌دهد که قرار بر این است در سال آتی یارانه نقدی دچار تغییرات مهمی شود، طبق گفته سخنگوی …
۷ ساعت قبل
بار سنگین بودجه ۱۴۰۰ بر دو نمایندگی‌های بیمه
قرار است برای سال ۱۴۰۰، پرداخت ۲۷۵ هزار میلیارد تومان از مخارج دستگاه‌های متولی تصادفات رانندگی با شرکت‌های بیمه باشد؛ اتفاقی که اگر قانون شود، بار مالی آن متوجه نمایندگی‌ها و کارگزاری‌های شرکت بیمه و مشتریانشان خواهد شد.به گزارش اقتصاد۲۴- قرار است وظیفه تامین ۲۷۵ هزار میلیارد تومان از مجموع بودجه سال آینده سه دستگاه دولتی مرتبط با کاهش تصادفات رانندگی به فروشندگان بیمه‌های شخص ثالث که همان نمایندگان بیمه هستند محول شود. دولت گمان دارد که می‌تواند برای تهیه خرجی سال بعد سازمان راهداری، سازمان اورژانس و نیروی انتظامی روی ظرفیت نمایندگان بیمه‌ حساب کند؛ برای همین است که نویسندگان لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در بند «الف» تبصره دهم لایحه این پیشنهاد را مطرح کرده اند.هرقدر که این پیشنهاد از همراهی شرکت‌های …
بودجه 1400، نظام پاداش‌دهی و شاخص توسعه انسانی
۷ ساعت قبل / تغذیه / جامعه / ذهن / شاخص / مجلس شورای اسلامی
بودجه 1400، نظام پاداش‌دهی و شاخص توسعه انسانی
چه چیز افکار و اعمال ما را شکل و جهت می‌دهد؟ پاسخ: انگیزه‌های ما .چه چیز انگیزه‌های ما را شکل و جهت می‌دهد؟ پاسخ: نظام پاداش‌دهی جامعه .شما اگر می‌خواهید وضعیت یک کشور یا یک جامعه را بشناسید بهترین کار، تحلیل نظام پاداش‌دهی آن کشور است.
زیر و بم بودجه 1400 آب و برق
۷ ساعت قبل
زیر و بم بودجه 1400 آب و برق
بازوی پژوهشی مجلس در سلسله گزارش‌هایی به بررسی پرونده بودجه 1400 در دو بخش برق و آب پرداخته است. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد احکام لایحه بودجه سال 1400 در بخش برق با اصلاح جزئی، مشابه سال 1399 بوده و موضو‌ع‌هایی از قبیل عوارض برق، بیمه مشترکان خانگی و تجاری، نصب کنتورهای هوشمند برای مشترکان پرمصرف برق را دربرمی‌گیرد. همچنین ظرفیت‌هایی در احکام فرابخشی برای صنعت برق به‌منظور بهبود فضای مالی و تامین منابع مالی برای اجرای برخی طرح‌ها و پروژه‌های این صنعت مشابه قانون بودجه سال‌جاری پیش‌بینی شده است.
وام ازدواج در سال آینده ٧٠ میلیون تومان می‌شود/ وام ١٠٠ میلیونی برای زوج‌های جوانتر
۷ ساعت قبل / وام ازدواج / کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400
وام ازدواج در سال آینده ٧٠ میلیون تومان می‌شود/ وام ١٠٠ میلیونی برای زوج‌های جوانتر
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ١۴٠٠ از مصوبه این کمیسیون در مورد تعیین وام ٧٠ میلیونی ازدواج برای سال آینده خبر داد.
انتقاد قالیباف از شیوه بودجه ریزی در کشور
۸ ساعت قبل / محمدباقر قالیباف / رئیس مجلس / بودجه 1400 / شرکت های دولتی
انتقاد قالیباف از شیوه بودجه ریزی در کشور
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما امروز در مجلس قانون تصویب می‌کنیم، اما به دلایل مختلف نمی‌توان نظارت دقیقی بر اجرا داشت یا مانع از عدم اجرا شد، زیرا نظام بروکراسی اسب سرکشی شده که هیچکس صاحب آن نیست.
۹ ساعت قبل
یارانه نقدی سال ۱۴۰۰ در دو سقف پرداخت می‌شود
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت که براساس مصوبه این کمیسیون یارانه نقدی در دو سقف پرداخت خواهد شد. رحیم زارع در نشست خبری در تشریح آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق گفت: «بر این اساس منابع یارانه‌ها به صورت یک‌جا ۴۳۶ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شد که ۱۴.۵ درصد سهم نفت را از آن جدا خواهیم کرد. همچنین یارانه نقدی در دو سقف پرداخت خواهد شد؛ ۵۸ میلیون نفر یک مبلغ و از ۵۸ میلیون نفر تا ۸۰ میلیون نفر مبلغ کمتری یارانه دریافت می‌کنند.» به گفته او یارانه تولید در سال ۱۴۰۰ برای اولین بار پرداخت خواهد شد. زارع اضافه کرد: «در راستای تعامل با دولت و افزایش میزان اشتغالی که دولت در لایحه دیده بود از یک میلیون شغل به یک‌ونیم میلیون شغل در سال آینده، کمیته‌های …
قالیباف: نباید انتخابات محلی را ملی کنیم
۱۰ ساعت قبل / محمدباقر قالیباف / انتخابات شوراها / لایحه بودجه 1400 / انتخابات ریاست جمهوری / مجلس یازدهم
قالیباف: نباید انتخابات محلی را ملی کنیم
رئیس مجلس با انتقاد از جزییات نامشخص اختصاص ۶۰ درصد بودجه عمومی کشور به شرکت‌های دولتی گفت: خب بگویند این شرکت ها چه کسانی هستند؟
قالیباف: بگویند صاحبان ۱۵۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه، کدام شرکت‌های دولتی هستند؟
۱۰ ساعت قبل
قالیباف: بگویند صاحبان ۱۵۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه، کدام شرکت‌های دولتی هستند؟
رئیس مجلس با اشاره به بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ در مجلس گفت: واقعیت این است که ۲ هزار و ۴۶۰ هزار میلیارد تومان مجموع بودجه عمومی کشور است. اما از این مقدار، رقمی بالغ بر هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان (بیش از ۶۰ درصد بودجه) به صورت یکجا به عنوان بودجه شرکت‌های دولتی کنار گذاشته شده است؛ خب بگویند این شرکت‌ها چه کسانی هستند و جزئیات این بودجه چیست؟
رشد ۳۵ درصدی بودجه آموزش و پرورش استثنایی
۱۲ ساعت قبل
رشد ۳۵ درصدی بودجه آموزش و پرورش استثنایی
حسینی، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: بودجه این سازمان در لایجه بودجه ۱۴۰۰ معادل ۳۵ درصد رشد داشته است.
متوسط حقوق 10.5 میلیون تومانی در اتاق اصناف ایران | افزایش 38 درصدی بودجه 1400 اصناف به بودجه تحقق یافته امسال| بودجه آموزش را هدر ندهید!
۱۲ ساعت قبل
متوسط حقوق 10.5 میلیون تومانی در اتاق اصناف ایران | افزایش 38 درصدی بودجه 1400 اصناف به بودجه تحقق یافته امسال| بودجه آموزش را هدر ندهید!
بودجه هزینه های اداری و عملیاتی اتاق اصناف برای سال بعد 67 درصد اضافه شده است .
مصوبه کمیسیون تلفیق برای تخصیص 3500 میلیارد تومان اعتبار به منظور بازسازی خطوط انتقال برق کشور
۱۲ ساعت قبل / حسینعلی حاجی دلیگانی / عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1400 / مجلس شورای اسلامی / خطوط انتقال برق
مصوبه کمیسیون تلفیق برای تخصیص 3500 میلیارد تومان اعتبار به منظور بازسازی خطوط انتقال برق کشور
عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1400 از مصوبه این کمیسیون برای تخصیص 3500 میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی زیرساخت‌ها و خطوط انتقال برق کشور خبر داد.
توضیح درباره بودجه ۳ هزار میلیاردی فضای مجازی
۱۲ ساعت قبل
توضیح درباره بودجه ۳ هزار میلیاردی فضای مجازی
زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ در پاسخ به ادعاها و فضاسازی‌ها علیه رسانه ملی در فضای مجازی، تأکید کرد این بودجه فقط برای صداوسیما نیست.
مصوبه کمیسیون تلفیق برای تخصیص بخشی از درآمدهای  جرائم راهنمایی و رانندگی به تامین هزینه معلولین
۱۴ ساعت قبل / رحیم زارع / سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1400 / مجلس شورای اسلامی / جرائم راهنمایی و رانندگی
مصوبه کمیسیون تلفیق برای تخصیص بخشی از درآمدهای جرائم راهنمایی و رانندگی به تامین هزینه معلولین
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1400 از تخصیص بخشی از درآمدهای حاصل از جرائم راهنمایی و رانندگی به تامین هزینه معلولین شدید و ضایعه نخاعی ناشی از تصادفات و سوانح رانندگی خبر داد.
پربازدیدترین اخبار سیاسی ۲۸ دی ایسنا
۱۴ ساعت قبل / مهمترین اخبار سیاسی ایسنا / یارانه نقدی / کره جنوبی / وام ازدواج / شورای حل اختلاف
پربازدیدترین اخبار سیاسی ۲۸ دی ایسنا
تشریح آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰/ کره جنوبی نیروهای نظامی‌اش را از تنگه هرمز دور کرد/ تاکید مجلس بر استخدام کارکنان شوراهای حل اختلاف/ احتمال افزایش وام ازدواج تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان و... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می‌توانید آنها را در این گزارش مرور کنید.
کاهش بودجه ۲۰ استان در بودجه ۱۴۰۰
۱۴ ساعت قبل
کاهش بودجه ۲۰ استان در بودجه ۱۴۰۰
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس با بیان اینکه ۲۰ استان کشور در بودجه ۱۴۰۰ دچار کاهش بودجه شده اند، گفت: از نمایندگان مجلس یازدهم انتظار می‌رود توجه ویژه‌ای به مناطق محروم داشته باشند.
بی ثباتی قوانین آفت تولید و صادرات شده است
۱۵ ساعت قبل / بانک مرکزی / ترکیه / افغانستان / صادرات غیرنفتی / لایحه بودجه ۱۴۰۰
بی ثباتی قوانین آفت تولید و صادرات شده است
یک مقام مسئول گفت: بی ثبات بودن و ناپایداری قوانین و مقررات باعث آسیب جدی به بخش خصوصی در زمینه تولید و صادرات شده است.
بودجه ۳ هزار میلیاردی ۲۷ دستگاه فرهنگی برای تولید در فضای مجازی
۱۵ ساعت قبل / سازمان صدا و سیما / فضای مجازی / کمیسیون تلفیق / بودجه 1400 / دستگاه‌های فرهنگی
بودجه ۳ هزار میلیاردی ۲۷ دستگاه فرهنگی برای تولید در فضای مجازی
ایلنا: سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ در پی اعلام تخصیص بودجه برای تولید محتوای فرهنگی در فضای مجازی، تاکید کرد این بودجه فقط برای صداوسیما نیست.
فوری / خداحافظی با یارانه ۴۵ هزار تومانی + جزئیات کامل
۱۸ ساعت قبل
فوری / خداحافظی با یارانه ۴۵ هزار تومانی + جزئیات کامل
سخنگوی کمسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت که براساس مصوبه این کمیسیون یارانه نقدی این کمیسیون در دو سقف پرداخت خواهد شد.
تعیین 2 سقف پرداختی برای یارانه 1400
۱۸ ساعت قبل / هدفمندسازی یارانه​‌ها / یارانه / توزیع نقدی یارانه / یارانه معیشتی
تعیین 2 سقف پرداختی برای یارانه 1400
ایسنا نوشت: سخنگوی کمسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت : براساس مصوبه این کمیسیون یارانه نقدی این کمیسیون در دو سقف پرداخت خواهد شد.
خانی: حدود ۲۰ استان کشور در بودجه ۱۴۰۰ با کاهش شدید بودجه مواجه می شود
۱۸ ساعت قبل / لایحه بودجه 1400 / علی اصغر خانی
خانی: حدود ۲۰ استان کشور در بودجه ۱۴۰۰ با کاهش شدید بودجه مواجه می شود
نماینده شاهرود در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تجدید نظر در احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه در بخش بودجه مناطق محروم گفت که در لایحه بودجه ۱۴۰۰ حدود ۲۰ استان کشور با کاهش شدید بودجه مواجه است.
کمیسیون تلفیق با پرداخت یارانه نقدی دوسطحی موافقت کرد
۱۸ ساعت قبل / رحیم زارع / بودجه1400 / کمیسیون تلفیق / بودجه ۱۴۰۰
کمیسیون تلفیق با پرداخت یارانه نقدی دوسطحی موافقت کرد
تهران- ایرنا-سخنگوی کمیسیون تلفیق از پرداخت دوسطحی یارانه نقدی خبر داد و گفت: مقرر شد تا ۵۸ میلیون نفر یک رقم یارانه دریافت کنند و به بقیه شهروندان با سقف کمتری یارانه نقدی تعلق بگیرد.
افزایش منابع نهادهای مالی شرکت‌های دانش‌بنیان در ۱۴۰۰
۱۹ ساعت قبل / صندوق نوآوری و شکوفایی / بودجه1400 / کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی / دانش‎ بنیان ‎ها / بودجه ۱۴۰۰
افزایش منابع نهادهای مالی شرکت‌های دانش‌بنیان در ۱۴۰۰
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح جهش تولید دانش بنیان و بودجه ۱۴۰۰ گفت: مجلس در نظر دارد منابع نهادهای تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان از جمله صندوق نوآوری و شکوفایی را در سال آینده افزایش دهد.
رویای معجزه فروش نفت!
۱۹ ساعت قبل / کاریکاتور / فروش نفت / لایحه بودجه ۱۴۰۰
رویای معجزه فروش نفت!
دولت در حالی در بودجه ۱۴۰۰ فروش ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت را پیش بینی کرده است که با وجود برداشته شدن تحریم ها نیز رسیدن به این رقم بعید به نظر می‌رسد.
بررسی بودجه، هفته آینده در کمیسیون تلفیق به اتمام می‌رسد/ لایحه دولت را تغییر داده‌ایم
۱۹ ساعت قبل / لایحه بودجه / کمیسیون تلفیق / جلال رشیدی
بررسی بودجه، هفته آینده در کمیسیون تلفیق به اتمام می‌رسد/ لایحه دولت را تغییر داده‌ایم
عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ گفت: بررسی بودجه سال آینده احتمالا هفته آینده در کمیسیون تلفیق به اتمام می‌رسد.
درخواست ورود قالیباف به معضل بودجه ۱۴۰۰ مراکز توانبخشی غیردولتی
۱۹ ساعت قبل / مجلس / قالیباف / سازمان بهزیستی
درخواست ورود قالیباف به معضل بودجه ۱۴۰۰ مراکز توانبخشی غیردولتی
رئیس هیئت مدیره انجمن مراکز توانبخشی غیردولتی خواستار ورود محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به معضل بودجه ۱۴۰۰ مراکز توانبخشی معلولین و سالمندان شد.
تورم و بیکاری دو روی سکه بودجه نفتی ۱۴۰۰/ بودجه ریالی و ارزی باید از هم جدا شوند
۱۹ ساعت قبل / علی سعدوندی / لایحه بودجه ۱۴۰۰ / فروش نفت / بودجه ارزی / بودجه ریالی
تورم و بیکاری دو روی سکه بودجه نفتی ۱۴۰۰/ بودجه ریالی و ارزی باید از هم جدا شوند
کارشناس اقتصادی بابیان اینکه بودجه ارزی نباید وارد بودجه ریالی کشور شود، گفت: اگر ارزهای حاصل از فروش نفت در بازار عرضه شود نرخ ارز پایین می‌آید و به نوعی یارانه به کالای خارجی داده می‌شود.
۲۰ ساعت قبل / سلامت / بودجه / مراکز بهداشتی / پزشکی / حذف دفترچه بیمه
بودجه ۱۴۰۰ نظام سلامت فرصتی برای حذف دفترچه‌های کاغذی
در بودجه ۱۴۰۰ باید صاحبان حرف پزشکی و پیراپزشکی و همچنین تمامی مراکز بهداشتی، تشخیصی، درمانی و دارویی اعم از دولتی، عمومی غیردولتی، خیریه و خصوصی مکلف شوند بر اساس ضوابط ابلاغی شورای عالی بیمه سلامت، بدون نیاز به دفترچه و مبتنی بر نسخه الکترونیکی به بیمه شدگان کلیه صندوق‌ها ارائه خدمت کنند.
۶۰هزار میلیارد تومان رانت در بازار فولاد| دولت بودجه ۱۴۰۰ را غیر واقعی تدوین کرده است
۲۰ ساعت قبل
۶۰هزار میلیارد تومان رانت در بازار فولاد| دولت بودجه ۱۴۰۰ را غیر واقعی تدوین کرده است
اردبیل- نیکزاد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ۶۰ هزار میلیارد تومان رانت در بازار فولاد وجود دارد که به حال خود رها شده است.
سرنوشت بودجه ۱۴۰۰ چه می‌شود؟ | برخورد سیاسی با بودجه سیاسی!
۲۱ ساعت قبل / دولت دوازدهم / مجلس شورای اسلامی
سرنوشت بودجه ۱۴۰۰ چه می‌شود؟ | برخورد سیاسی با بودجه سیاسی!
نمایندگان مجلس همچنان نسبت به بودجه دولت انتقاد می‌کنند و از اصلاح این لایحه در پارلمان می‌گویند.
پیشنهاد همکاری مستمر ستاد نانو و مجلس/ضرورت توجه به کاستی‌های بودجه‌ای
۲۱ ساعت قبل / فناوری نانو / مجلس یازدهم / لایحه بودجه 1400
پیشنهاد همکاری مستمر ستاد نانو و مجلس/ضرورت توجه به کاستی‌های بودجه‌ای
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با طرح پیشنهادی برای همکاری مداوم و مستمر بین ستاد نانو و مجلس ابراز امیدواری کرد که مجلس بتواند در لایحه بودجه ١۴٠٠ به کاستی‌های بودجه‌ای دو سال اخیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو پایان دهد.
۲داروی ضدسرطان ایرانی با کمک علم نانو ساخته شده و هم‌اکنون در دسترس قرار دارد
۲۲ ساعت قبل / علی خضریان / لایحه بودجه ۱۴۰۰ / از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو / گسترش کاربرد فناوری نانو در افق ۱۴۰۴
۲داروی ضدسرطان ایرانی با کمک علم نانو ساخته شده و هم‌اکنون در دسترس قرار دارد
ایلنا: نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: ۲داروی ضدسرطان ایران که با کمک علم نانو ساخته و هم‌اکنون در دسترس قرار دارد، تنها ۴۰ میلیون دلار نسبت به نمونه‌های…
کلاف سردرگم تعیین تکلیف خودروهای دپوشده/ دخالت‌های دولت در شورای عالی کار به زیان کارگران شد/ دولت بین رشد بورس یا کاهش بیشتر نرخ دلار کدام را انتخاب می‌کند؟
۲۲ ساعت قبل / گزیده روزنامه های اقتصادی / اخبار داغ
کلاف سردرگم تعیین تکلیف خودروهای دپوشده/ دخالت‌های دولت در شورای عالی کار به زیان کارگران شد/ دولت بین رشد بورس یا کاهش بیشتر نرخ دلار کدام را انتخاب می‌کند؟
بدهی دولت روحانی به صندوق توسعه ملی به دوش دولت بعد افتاد، قیمتسازی مانع شفاف‌سازی در بازار مسکن و معمای ارز در بودجه ۱۴۰۰، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه‌ها هستند.
۲۲ ساعت قبل / اصلاح لایحه بودجه ۱۴۰۰ / الیاس نادران / بررسی بودجه ۱۴۰۰ / سازمان برنامه و بودجه
پاسخ معاون سازمان برنامه و بودجه به اظهارات نادران
معاون سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه بررسی بودجه باید به دور از هیجانات سیاسی انجام شود، گفت: عمده انتقادات به لایحه بودجه مربوط به میزان وابستگی بودجه به نفت بود، اما در کمیسیون تلفیق میزان درآمد نفتی از ۱۹۹ هزار میلیارد تومان به ۲۳۱ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.
افزایش حقوق و تعیین ردیف بودجه تجهیزات محیط بانان از سال آینده
۲۲ ساعت قبل / یگان حفاظت محیط زیست / لایحه بودجه ۱۴۰۰ / محیط بان / عباس میرزا کریمی / جمشید محبت خانی
افزایش حقوق و تعیین ردیف بودجه تجهیزات محیط بانان از سال آینده
فرمانده یگان حفاظت از محیط زیست از افزایش ۳۵ درصدی فوق العاده پرداختی محیط بانان از ابتدای سال آینده خبر داد و گفت: برای نخستین بار ردیف بودجه مستقلی برای تامین جیره غذایی و تجهیزات معین شد.
بیچاره را بیچاره‌تر می‌کنند
۲۲ ساعت قبل / تورم / نرخ ارز / حسن ایزدی / بودجه 1400 / دلار ۱۷۵۰۰
بیچاره را بیچاره‌تر می‌کنند
ایلنا: حسن ایزدی می‌گوید: مجلس به جای افزایش نرخ ارز به فکر حل معضلات معیشتی کارگران، بازنشستگان و محرومان جامعه باشد.
احتمال افزایش وام ازدواج تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان
۲۳ ساعت قبل / لایحه بودجه 1400 / کمیسیون تلفیق بودجه 1400 / وام ازدواج
احتمال افزایش وام ازدواج تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان
رییس کمیته فرهنگی و جمعیت کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ گفت که پیشنهاداتی در کمیسیون تلفیق برای افزایش وام ازدواج تا ۱۰۰ میلیون تومان برای هر یک از زوجین مطرح شده است.
۳۱ ساعت قبل
جاماندگان «عدالت» آب رفتند
طرح پر سر و صدای بهارستان‌نشینان برای جاماندگان سهام عدالت که قرار بود شامل 20 میلیون نفری شود که شرایط دریافت این سهام را داشتند اما جامانده محسوب می‌شدند، هنوز به صحن علنی مجلس نرسیده آب رفت و کمیسیون تلفیق با گنجاندن پیشنهادی در لایحه بودجه 1400 مصوب کرد سهام عدالت به 7 میلیون نفر جامانده تعلق گیرد. ابراهیم عزیزی، عضو کمیسیون تلفیق پیش‌بینی می‌کند با مصوبه این کمیسیون، طرح ساماندهی سهام عدالت از دستورکار خارج شود، چرا که به گفته او خواسته طراحان طرح برآورده می‌شود! این در حالی است که طراحان طرح ساماندهی سهام عدالت به دنبال ارائه برگه سهام عدالت به 20 میلیون نفر بودند؛ یعنی سه برابر آنچه کمیسیون تلفیق مشخص کرده است.
واکنش سخنگوی کمیسیون تلفیق به اظهارات جهرمی
۳۷ ساعت قبل / رحیم زارع / مجلس شورای اسلامی / محمدجواد آذری جهرمی / کمیسیون تلفیق / صدا و سیما / محمد جواد آذری جهرمی / کمیسیون تلفیق بودجه 1400 / اخبار داغ
واکنش سخنگوی کمیسیون تلفیق به اظهارات جهرمی
رحیم زارع گفت:‌ وزیر ارتباطات عنوان کرده که با مصوبه کمیسیون تلقیق بودجه تولید محتوا برای فضای مجازی تماماً به صداوسیما اختصاص یافته که این اظهارنظر درست نیست ...
روح لایحه بودجه ۱۴۰۰ قانون شکنی رندانه است
۳۹ ساعت قبل / سازمان برنامه و بودجه / بودجه 1400 / دولت حسن روحانی / رئیس‌جمهور / لایحه بودجه / مجلس / قانون اساسی
روح لایحه بودجه ۱۴۰۰ قانون شکنی رندانه است
سید شمس الدین حسینی رئیس کمیته منابع کمیسیون تلفیق زوایای پنهان لایحه بودجه ۱۴۰۰ را تشریح کرد.
نایب‌رئیس مجلس: بودجه ۱۴۰۰ کاملاً سیاسی است/ روش دولت تحمیل خواست خود به نظام است
۴۱ ساعت قبل / بودجه / مجلس یازدهم
نایب‌رئیس مجلس: بودجه ۱۴۰۰ کاملاً سیاسی است/ روش دولت تحمیل خواست خود به نظام است
نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه ۱۴۰۰ کاملاً سیاسی است که انتظارات را در جامعه بالا می‌برد و از طرفی منابع بودجه کاملاً ناپایدار و بی‌ثبات است.
شورای نگهبان پیام غیررسمی فرستاده که بودجه را تغییر دهیم/ روحانی مخالف حذف ارز ۴۲۰۰ است
۴۳ ساعت قبل / بودجه 1400 / بهروز محبی
شورای نگهبان پیام غیررسمی فرستاده که بودجه را تغییر دهیم/ روحانی مخالف حذف ارز ۴۲۰۰ است
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس می‌گوید شورای نگهبان هم به غیرواقعی بودن بودجه پی برده است و به‌صورت غیررسمی به مجلس اشاره کرده که اگر شما تغییرات جدی در آن ایجاد کنید، ما تایید خواهیم کرد.
ارز ۴۲۰۰ تومانی سال آینده حذف می‌شود؟
۴۴ ساعت قبل / بودجه 1400 / مرکز پژوهش‌های مجلس / لایحه بودجه 1400 / سامانه نیما / دولت
ارز ۴۲۰۰ تومانی سال آینده حذف می‌شود؟
تصمیم کمیسیون تلفیق درباره تعیین نرخ ارز ۱۷ هزارو پانصد تومانی در بودجه ۱۴۰۰ هجمه‌هایی را به دنبال داشته است.
بودجه را سیاسی نکنید/افزایش وابستگی بودجه به نفت در کمیسیون تلفیق
۴۴ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / الیاس نادران / سازمان برنامه و بودجه / دلار 4200 تومانی / بودجه1400 / سید حمید پورمحمدی / کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی / نفت / بودجه ۱۴۰۰
بودجه را سیاسی نکنید/افزایش وابستگی بودجه به نفت در کمیسیون تلفیق
تهران- ایرنا- معاون سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه بررسی بودجه باید به دور از هیجانات سیاسی انجام شود، گفت: عمده انتقادات به لایحه بودجه مربوط به میزان وابستگی بودجه به نفت بود، اما در کمیسیون تلفیق میزان درآمد نفتی از ۱۹۹ هزار میلیارد تومان به ۲۳۱ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.
دو راهی دولت؛ کاهش قیمت دلار یا رشد بورس
۴۵ ساعت قبل / بورس / قیمت دلار / رونق بورس / رشد بورس / بودجه ۱۴۰۰
دو راهی دولت؛ کاهش قیمت دلار یا رشد بورس
اقتصاد نیوز : دولت در حالی به دنبال کاهش قیمت دلار در بازار و حتی رساندن آن به زیر مرز ۲۰ هزار تومان است که در مقابل برای احیای رشد شاخص کل تلاش زیادی دارد. انتظاریکه برخی کارشناسان می گویند قابل جمع نیست.
چرا «فائزه» کنیز می‌شود!؟
۲ روز قبل / فائزه هاشمی / مجلس انقلابی
چرا «فائزه» کنیز می‌شود!؟
آیا این دیدگاه‌ها می‌تواند عیاری باشد تا قامت فکری نمایندگان مجلس یازدهم را بتوان با آن سنجید؟ ما فقط می‌دانیم این تازه اول راه وآغاز سخن است. همان مجلسی که نمایندگانش در سرلیست دریافت واکسن آنفلوانزا بودند و برخی از آن‌ها ماشین‌های مجلس را به دلیل شاسی‌بلند نبودن قبول نداشتند، قرار است در بودجه ۱۴۰۰رقم ۱۱۸ میلیارد تومان اعتبارات رفاهی نیز دریافت کند.
رشد ۴.۴۵ درصدی اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای وزارت صمت در بودجه ۱۴۰۰
۲ روز قبل
رشد ۴.۴۵ درصدی اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای وزارت صمت در بودجه ۱۴۰۰
دفتر مطالعات انرژی، صنعت و معدن مرکز پژوهش‌های مجلس از رشد ۴.۴۵ درصدی اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای وزارت صنعت، معدن و تجارت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به نسبت سال گذشته خبر داد.
سقف ۱.۵ میلیون بشکه‌ای فروش نفت در بودجه
۲ روز قبل / نیروگاه اتمی / مجلس شورای اسلامی / نظارت میدانی / نیروگاه اتمی بوشهر / صندوق توسعه ملی / مجلس / کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی
سقف ۱.۵ میلیون بشکه‌ای فروش نفت در بودجه
رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه «سقف میزان فروش نفت در بودجه ۱۴۰۰ به‌روی ۱.۵میلیون بشکه نفت بسته شد» گفت: اگر از یک‌میلیون بشکه در روز فراتر رفت سهم ویژه‌ای به صندوق توسعه ملی اختصاص می‌یابد.
بودجه ۱۴۰۰ در پیچ کمیسیون تلفیق
۲ روز قبل / سازمان برنامه و بودجه / بودجه1400 / کمیسیون تلفیق / ویدیوژورنال
بودجه ۱۴۰۰ در پیچ کمیسیون تلفیق
مشکل مجلس با دولت بر سر لایحه بودجه چیست؟ کمیسیون تلفیق اصلاحاتی از جمله افزایش مالیات بر ارزش افزوده در لایحه بودجه سال آینده ایجاد کرده، که فشار بیشتری بر معیشت مردم وارد می‌کند. جزئیات این ماجرا را ببینید.
بودجه شفاف ۱۴۰۰ و اتهامات مبهم منتقدان
۲ روز قبل / الیاس نادران / محمد باقر قالیباف / مجلس یازدهم / بودجه1400 / علی ربیعی / دولت دوازدهم / بودجه ۱۴۰۰
بودجه شفاف ۱۴۰۰ و اتهامات مبهم منتقدان
تهران-ایرنا- اتهام پنهانکاری، دلالی و تنظیم بودجه برای فروپاشی نظام در حالی از سوی نمایندگان مجلس، علیه لایحه بودجه ۱۴۰۰ قاطعانه مطرح می‌شود که رییس دولت با هفت سال سابقه ارائه بودجه و اداره کشور با بیشترین مشکلات، بارها از همگان خواسته است که با ذره‌بین بودجه را بررسی کنند.
کم برآوردی «حداقل» ۵۰ هزار میلیارد تومانی منابع بودجه
۲ روز قبل / لایحه بودجه 1400 / کمیسیون تلفیق مجلس / سید شمس الدین حسینی / رحیم زارع / معافیت مالیاتی / منابع نفتی / برنامه ششم / نفت خام / الیاس نادران / صندوق توسعه ملی
کم برآوردی «حداقل» ۵۰ هزار میلیارد تومانی منابع بودجه
بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد کمیسیون تلفیق مجلس در پیش بینی درآمدهای ناشی از مالیات بر ارزش افزوده و همچنین منابع استفاده شده از صندوق توسعه ملی در سال آینده، دچار کم برآوردی قابل توجهی شده است.
بررسی چالش‌های پیش‌روی مجلس در اصلاح بودجه 1400 | طاهری: با چشم بسته نمی‌توان حکمرانی کرد
۲ روز قبل / شورای نگهبان / مجلس شورای اسلامی / مجلس / بودجه / عضو کمیسیون اصل 90 / بودجه 1400 / مصطفی طاهری
بررسی چالش‌های پیش‌روی مجلس در اصلاح بودجه 1400 | طاهری: با چشم بسته نمی‌توان حکمرانی کرد
عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفت: هدف ما این است که به عنوان نمایندگانی که ادعا داریم اصلاح ساختار بودجه در عمل نیز ممکن است، بودجه را اصلاح کنیم، فارغ از اینکه آیا صحن علنی مجلس، دولت و شورای نگهبان کشش این تغییرات را دارند یا خیر.
سخنگوی ستاد بودجه: نظر سازمان برنامه دلار ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی است
۲ روز قبل / بودجه 1400 / تعیین نرخ دولتی دلار / ستاد بودجه / سخنگوی ستاد بودجه / نرخ ارز
سخنگوی ستاد بودجه: نظر سازمان برنامه دلار ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی است
شفقنا- سخنگوی ستاد بودجه ۱۴۰۰ اظهار داشت: اگر نرخ ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان تصویب شود مابه التفاوتی بین این رقم با دلار ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به وجود می‌آید و برای این مابه التفاوت تصمیم گرفته می‌شود....
حذف غربالگری اجباری برای بانوان باردار در مجلس مطرح نیست/مجلس هفته آینده درباره کلیات بودجه ۱۴۰۰ تصمیم می گیرد
۲ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / غربالگری / مجلس / بانوان
حذف غربالگری اجباری برای بانوان باردار در مجلس مطرح نیست/مجلس هفته آینده درباره کلیات بودجه ۱۴۰۰ تصمیم می گیرد
سخنگوی هیأت رئیسه مجلس گفت: موضوع غربالگری اجباری بانوان باردار و حذف آن، نه در کمیسیون مجلس مطرح است و نه اصلا به صورت جدی پیگیری می‌شود.
ادامه تقابل پارلمان و دولت افغانستان؛ بودجه 1400 بار دیگر رد شد
۲ روز قبل / شورای ملی افغانستان / اخبار "افغانستان"
ادامه تقابل پارلمان و دولت افغانستان؛ بودجه 1400 بار دیگر رد شد
پارلمان افغانستان بار دیگر با اکثریت آرا طرح دولت این کشور برای بودجه سال آینده را رد کرد و دلیل آن را نادیده گرفتن پیشنهادات این مجلس دانست.
رمزگشایی از نگرانی بودجه‌ای رئیس جمهور/ کسری بودجه برای همسایه بد است؟
۲ روز قبل / حسن روحانی / کسری بودجه / مجلس / منابع واهی / تورم / نقدینگی / دیوان محاسبات / مرکز پژوهش‌های مج&#x
رمزگشایی از نگرانی بودجه‌ای رئیس جمهور/ کسری بودجه برای همسایه بد است؟
رئیس جمهور اخیرا از سبز شدن منابع جدید در لایحه بودجه ابراز نگرانی کرده که این کار منجر به کسری و در نهایت تورم می‌شود، در حالی که دیوان محاسبات کشور، کسری لایحه بودجه 1400 دولت را در خوش‌بینانه‌ترین حالت 195 هزار میلیارد تومان برآورد کرد.
یکسان‌سازی تعرفه‌های خدمات درمانی در بودجه ۱۴۰۰
۲ روز قبل / تعرفه پزشکی / یکسان سازی تعرفه ها / بودجه 1400
یکسان‌سازی تعرفه‌های خدمات درمانی در بودجه ۱۴۰۰
در قانون بودجه ۱۴۰۰، شورای عالی بیمه سلامت باید مکلف شود براساس بند «الف» ماده 9 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه مصوب 16/1/1396 ضریب ریالی جزء حرفه‌ای تعرفه های مندرج در کتاب ارزش‌های نسبی مصوب هیات وزیران را برای بخش‌های دولتی، عمومی غیردولتی، خصوصی و خیریه بصورت یکسان تعیین و جهت تصویب به هیات وزیران ارائه کند.
بهبود معیشت؛ مهم‌ترین رویکرد بودجه ۱۴۰۰ باشد
۲ روز قبل
بهبود معیشت؛ مهم‌ترین رویکرد بودجه ۱۴۰۰ باشد
حسینی‌کیا، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به لزوم ارائه خدمات ارزان قیمت به مردم در قالب بودجه سالیانه، گفت: بهبود معیشت مردم باید مهم‌ترین رویکرد در بودجه باشد.
استانداری سمنان نگران از وضعیت اعتبارات ۱۴۰۰/ ورود نمایندگان مجلس
۲ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / علیرضا آشناگر / استانداری سمنان / لایحه بودجه ۱۴۰۰ / شاهرود / سمنان
استانداری سمنان نگران از وضعیت اعتبارات ۱۴۰۰/ ورود نمایندگان مجلس
سمنان- نامه استاندار سمنان درباره بودجه به نمایندگان مجلس حاوی نگرانی آشناگر بابت تخصیص اعتبارات به سمنان است، نامه‌ای که از ماهیت و بخش تاریک بودجه که برای مردم ناشناخته است سخن می‌گوید.
نظر سازمان برنامه دلار ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی است/ بهترین اقدام برای تعیین نرخ تسعیر همان ETS  است
۲ روز قبل
نظر سازمان برنامه دلار ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی است/ بهترین اقدام برای تعیین نرخ تسعیر همان ETS است
سخنگوی ستاد بودجه ۱۴۰۰ اظهار داشت: اگر نرخ ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان تصویب شود مابه التفاوتی بین این رقم با دلار ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به وجود می‌آید و برای این مابه التفاوت تصمیم گرفته می‌شود. قرار بر این بود که هر اصلاحی در نرخ ارز ترجیحی گرفته می‌شود در قالب یارانه معیشتی و سلامت به مردم بازگردانده شود.
یارانه ۱۰۰ هزار تومانی به جای توزیع دلار ۴۲۰۰ تومانی
۲ روز قبل / ارز 4200 / بودجه / بودجه 1400 / یارانه
یارانه ۱۰۰ هزار تومانی به جای توزیع دلار ۴۲۰۰ تومانی
کمیسیون تلفیق مجلس قصد دارد مابه التفاوت ناشی از محاسبه ۸ میلیارد دلار از منابع نفتی با ارز ۴۲۰۰ تا ۱۷۵۰۰ تومانی در لایحه بودجه سال آینده را به صورت یارانه میان مردم توزیع کند. نوشته یارانه ۱۰۰ هزار تومانی به جای توزیع دلار ۴۲۰۰ تومانی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۲ وزارتخانه نورچشمی!
۲ روز قبل / وزارت نفت / وزارت صنعت / بودجه 1400
۲ وزارتخانه نورچشمی!
بررسی بودجه بخش امور رفاه اجتماعی در لایحه ۱۴۰۰ نشان می‌دهد که یک‌سری پدیده‌ها یا واقعیت‌های خطرناک در لایه‌هایی از اسامی پنهان می‌شود. یکی از اتفاقات پر‌تکرار بودجه گسیل کمک‌های حمایتی دولت به صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری است که در لایحه بودجه ۱۴۰۰ به‌تنهایی ۷۲ درصد از منابع بخش امور رفاه اجتماعی را به خود اختصاص می‌دهد.
اعتبار نیروگاه اتمی بوشهر در لایحه بودجه ۱۴۰۰ تامین می‌شود
۲ روز قبل
اعتبار نیروگاه اتمی بوشهر در لایحه بودجه ۱۴۰۰ تامین می‌شود
بوشهر- ایرنا- رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش می‌شود در لایحه بودجه ۱۴۰۰ اعتبار لازم برای حل مشکلات پروژه‌های نیروگاه اتمی بوشهر تامین و تصویب شود.
۳ سناریوی اصلی پرداخت یارانه «حداقل» ۱۰۰ هزار تومانی
۲ روز قبل / نرخ ارز / کمیسیون تلفیق مجلس / لایحه بودجه 1400 / یارانه نقدی / ارز ۴۲۰۰ تومانی / شورای نگهبان / شرکت ملی نفت / مجلس / کمیسیون تلفیق
۳ سناریوی اصلی پرداخت یارانه «حداقل» ۱۰۰ هزار تومانی
کمیسیون تلفیق مجلس قصد دارد مابه التفاوت ناشی از محاسبه ۸ میلیارد دلار از منابع نفتی با ارز ۴۲۰۰ تا ۱۷۵۰۰ تومانی در لایحه بودجه سال آینده را به صورت یارانه میان مردم توزیع کند.
نرخ ارز ترجیحی در سال آینده 17500 تومان است یا نرخ ارز محاسباتی؟
۳ روز قبل / نرخ ارز / ارز ترجیحی / ارز 4200 تومانی / کمیسیون تلفیق مجلس / لایحه بودجه 1400 / نرخ سامانه معاملات ال
نرخ ارز ترجیحی در سال آینده 17500 تومان است یا نرخ ارز محاسباتی؟
بررسی متن مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس درباره نرخ ارز در لایحه بودجه 1400 نشان می‌دهد که برخلاف تصور ایجاد شده برای برخی کارشناسان و رسانه ها، نرخ 17500 تومان صرفا نرخ ارز محاسباتی در لایحه بودجه سال آینده است و خبری از نرخ ارز ترجیحی در سال 1400 نیست.
۳ روز قبل
توجه بیشتر به تجدیدپذیرها در بودجه 1400
معاون وزیر نیرو از رشد حدود 100 درصدی بودجه تجدیدپذیرها در برنامه مالی دولت در سال 1400 خبر داد و رقم آن را 2 هزار و 40 میلیارد تومان اعلام کرد. محمد ساتکین این خبر را در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق اعلام کرد و افزود: تلاش شده برای سال ۱۴۰۰ روش‌هایی اتخاذ شود تا بتوان منابع مالی بیشتری برای توسعه این انرژی‌ها کسب کرد. معاون وزیر نیرو خاطرنشان کرد: تاکنون نزدیک به هزارمیلیارد تومان منابع مالی جدید کسب شده و پیشنهادهایی مبنی بر استفاده از ظرفیت صنایع پرمصرف در بورس در مجلس مطرح است که در صورت تحقق، این صنایع سه درصد از انرژی خود را از برق تجدیدپذیر استفاده می‌کنند. ساتکین ادامه داد: ایران توان ایجاد ۱۲۰ هزار مگاوات ظرفیت جدید در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر را دارد که اکنون ۸۵ هزار مگاوات آن …
جراحی ساختار بودجه با کمترین عوارض، علاج بودجه 1400 است
۳ روز قبل / بودجه / مجلس شورای اسلامی / عوارض / جراحی
جراحی ساختار بودجه با کمترین عوارض، علاج بودجه 1400 است
دکتر بابک نگاهداری مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی،‌ به تشریح ضرورت و چگونگی اصلاح ساختار بودجه پرداخت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •