سه شنبه, ۲۴ تیر, ۱۳۹۹ / 14 July, 2020
تسهیلات بانکی
۸ ساعت قبل
اخذ وثایق ملکی، روشی باخت-باخت برای تولید‌کننده و شبکه بانکی
اعطای تسهیلات بانکی به صنعتگران و تولیدکنندگان در اقتصاد بانک محور ایران مهم‌ترین روش تامین مالی بنگاه‌ است که البته چرایی و درستی آن موضوع بحث این مطلب نبوده و در محل خود قابل‌مطالعه و تعمق است. نکته قابل‌تامل اینکه این روش مهم، خود همواره درگیر مانعی به نام تامین وثایق بانکی است که برای بسیاری از بانک‌ها و بنگاه‌ها این مسیر به وثایق ملکی خارج از طرح ختم می‌شود.
۹ ساعت قبل / تسهیلات کرونایی
پرداخت ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی
به گزارش مهر به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون توسعهکارآفرینی و اشتغال این وزارتخانه در سومین نشست کمیته راهبری اجرای دستورالعملاعطای تسهیلات ویژه کرونا، گفت: بیش از ۱۰ پرونده معادل ۱۹۷ میلیارد تومان توسط سیستم بانکی مصوب و تاکنون ۵۰ میلیارد تومان تحت عنوان تسهیلات کرونا پرداخت شده است.
۵۷۵ میلیارد ریال تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا پرداخت شد
۹ ساعت قبل / ویروس کرونا / بهبود کسب و کار / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
۵۷۵ میلیارد ریال تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا پرداخت شد
تهران- ایرنا- بر اساس آخرین گزارش‌ها درخصوص اعطای تسهیلات به صاحبان کسب و کار آسیب‌دیده از شیوع بیماری کرونا، تا ۲۲ تیرماه ۱۳۹۹ تعداد ۵ هزار و ۵۵۰ واحد کسب و کار، بالغ بر ۵۷۵ میلیارد ریال تسهیلات از شبکه بانکی دریافت کرده‌اند.
۵هزار و ۵۵۹ بنگاه ۵۵۷ میلیارد ریال وام کرونایی گرفتند
۹ ساعت قبل / بانک مرکزی ایران / تسهیلات بانکی / ویروس کرونا
۵هزار و ۵۵۹ بنگاه ۵۵۷ میلیارد ریال وام کرونایی گرفتند
براساس اعلام بانک مرکزی تعداد ۵ هزار و ۵۵۰ واحد کسب و کار، بالغ بر ۵۷۵ میلیارد ریال تسهیلات کرونایی از شبکه بانکی دریافت کرده‌اند.
تمدید مهلت ثبت‌نام تسهیلات کرونایی/ ۴ دستگاه اطلاعات را نفرستادند
۱۵ ساعت قبل / ویروس کرونا / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / تسهیلات بانکی / حامد شمس
تمدید مهلت ثبت‌نام تسهیلات کرونایی/ ۴ دستگاه اطلاعات را نفرستادند
سخنگوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تمدید دو هفته‌ای ثبت‌نام برای تسهیلات کرونایی خبر داد.
تامین نقدینگی مورد نیاز واحدهای بزرگ صنعتی استان سمنان
۱۵ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / بانک ملی / عقاب‌ افشان / استاندار سمنان / شرکت‌های آریاترانسفو / سمنان / شاهرود / حسین زاده
تامین نقدینگی مورد نیاز واحدهای بزرگ صنعتی استان سمنان
مدیر عامل بانک ملی کشور وعده داد که مشکلات برخی از واحدهای تولیدی و سرمایه گذاران استان سمنان از طریق اعطای تسهیلات بانکی رسیدگی و مرتفع می‌شود.
اوراق رهنی ۱۰ هزار میلیارد ریالی پذیره نویسی می‌شود
۱۷ ساعت قبل / ایران / تسهیلات بانکی / سرمایه / مسکن / اوراق
اوراق رهنی ۱۰ هزار میلیارد ریالی پذیره نویسی می‌شود
ایلنا: مدیرعامل تامین سرمایه مسکن با بیان اینکه پذیره نویسی مرحله دوم اوراق رهنی بانک مسکن انجام می‌شود گفت: ارزش این پذیره نویسی 10 هزار میلیارد ریال است و دو پارت…
شریعتمداری: تمدید مهلت ثبت نام و پرداخت تسهیلات ویژه کرونایی ضروری است
۱۹ ساعت قبل / محمد شریعتمداری / وام / تسهیلات بانکی / ویروس کرونا
شریعتمداری: تمدید مهلت ثبت نام و پرداخت تسهیلات ویژه کرونایی ضروری است
وزیرکارتمدید مهلت ثبت نام و پرداخت تسهیلات ویژه کرونایی را ضروری دانست و گفت: کسانی که در سامانه کارا با مشکلاتی مواجه می شوند باید هرچه سریع تر در جریان حل مشکل خود قرار بگیرند.
سقف تسهیلات کارت اعتباری همیاران سپهر بانک صادرات ​افزایش یافت
۲۲ ساعت قبل / بانک صادرات / تسهیلات بانکی / تسهیلات
سقف تسهیلات کارت اعتباری همیاران سپهر بانک صادرات ​افزایش یافت
سقف تسهیلات طرح «همیاران سپهر» بانک صادرات ایران برای خرید کالا و خدمات داخلی باکیفیت با کارت اعتباری تا ٥٠٠ میلیون ریال افزایش یافت.
۳۲ ساعت قبل
پرداخت بیش از 2400 میلیارد ریال تسهیلات در 3 ماهه نخست سال 99 توسط بانک توسعه تعاون استان البرز
طی 3 ماهه نخست سال 99 بیش از 2400 میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک توسعه تعاون استان البرز به بخش‌های مختلف اقتصادی علی‌الخصوص بخش صنعت پرداخت شده است.علی غیاثی مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان البرز با اشاره به لزوم ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در استان افزود: سرمایه‌گذاری مستمر لازمه رشد و توسعه در هر اقتصاد پویایی می‌باشد که در این راستا اعتبارات و تسهیلات بانکی یکی از مهم‫ترین راه‌های سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.وی بابیان اینکه با اتخاذ سیاست‌های دقیق پولی و استفاده صحیح از منابع و سپرده‌های بانکی می‌توان فعالیت‌های مولد و اشتغالزا را قدرتمند نمود تا شاهد ایجاد و حفظ اشتغالی پایدار باشیم خاطرنشان کرد: تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی استان در راستای شعار سال مبنی بر جهش تولید از برنامه‌های اصلی و موردحمایت …
۳۲ ساعت قبل
7 اولویت اعطای تسهیلات به «SME»ها
جزئیات دستورالعمل تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط ازسوی بانک‌مرکزی برای سال 99 اعلام شد. براساس این گزارش، آمار عملکرد اجرایی این طرح در سال 98 حاکی از تامین مالی تعداد 37 هزار و 462 بنگاه کوچک و متوسط با تخصیص مبلغی معادل 544 هزار و 703 میلیارد ریال توسط شبکه بانکی بوده که به بنگاه‌های اقتصادی اختصاص داشته است. در این زمینه برای اعطای تسهیلات و ایجاد تعهدات بنگاه‌های کوچک و متوسط شرایطی در نظر گرفته شده است.
چند درصد متقاضیان وام اشتغال روستایی بیمه شدند؟
۴۰ ساعت قبل / وام اشتغال / بیمه تامین اجتماعی / تسهیلات بانکی / روستاییان / بازار کار / صندوق توسعه ملی / بانک توسعه تعاون / بانک کشاورزی / وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی
چند درصد متقاضیان وام اشتغال روستایی بیمه شدند؟
بر اساس آخرین آمارها ۳۶ درصد متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال روستایی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی و پنج درصد تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزان و روستاییان و عشایر قرار گرفته‌اند.
تداوم پیشرفت بانک با بهینه‌سازی منابع و کاهش نرخ هزینه پول
۴۶ ساعت قبل / بانک تجارت / سپرده های بانکی / تسهیلات بانکی
تداوم پیشرفت بانک با بهینه‌سازی منابع و کاهش نرخ هزینه پول
مجموع شش سپرده اصلی بانک تجارت با رشد ۱۲.۸ درصدی، از ۱.۷۹۵ هزار میلیارد ریال در اسفند ماه ۱۳۹۸، به ۲.۰۲۴ هزار میلیارد ریال در سه ماهه اول۱۳۹۹ بالغ شده است.
۲ روز قبل
رکورد شکنی رشد منابع بانک‌ها
دنیای اقتصاد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که در فروردین‌ماه رشد نقطه‌به‌نقطه منابع بانک‌ها به 33 درصد و رشد مصارف بانک‌ها به 5/ 29 درصد رسیده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد رشد نقطه‌به‌نقطه منابع بیشترین سطح از خرداد ماه سال 1393 است. به نظر می‌رسد که این رقم بیشتر همسو با رشد نقدینگی در ماه‌های اخیر بوده است. کارشناسان معتقدند که مقصد نهایی نقدینگی در بانک‌ها است و افزایش سطح نقدینگی در نتیجه باعث می‌شود که مانده سپرده‌های بانکی نیز متناسب آن افزایش یابد. از سوی دیگر، نسبت مانده تسهیلات به سپرده پس از کسری قانونی به رقم 5/ 78 درصد رسیده است. نسبتی که به رغم رشد سپرده‌ها، در ماه‌های اخیر یک روند نزولی را طی می‌کند.موضوعی که شاید این را نشان دهد که بانک‌ها در شرایط تورمی تمایل کمتری برای اعطای تسهیلات جدید …
چند درصد از تسهیلات بانکی در ۴ ماهه سال ۱۳۹۹ به جهش تولید رسید؟
۲ روز قبل / سود بانکی / وام مسکن / تسهیلات بانکی / جهش تولید
چند درصد از تسهیلات بانکی در ۴ ماهه سال ۱۳۹۹ به جهش تولید رسید؟
در سال جهش تولید؛ کمتر از ۱.۵ درصد از خلق پول انجام شده در ۴ ماهه نخست سال ۱۳۹۹ به سمت تحقق شعار سال هدایت شده است.
وام ۱۷۰۰ میلیارد دلاری چین برای نجات اقتصاد از کرونا
۲ روز قبل / ویروس کرونا / تسهیلات بانکی / پکن / هراس جهانی از ویروس کرونا
وام ۱۷۰۰ میلیارد دلاری چین برای نجات اقتصاد از کرونا
پکن- ایرنا- بانک مرکزی چین اعلام کرد برای نجات اقتصاد از چنگ ویروس کرونا و بازگشت به شرایط عادی و کمک به کسب و کارهای تجاری، یک هزار و ۷۳۰ میلیارد دلار وام اختصاص داده است.
مجلس به دنبال پیچیدن نسخه دوم مسکن مهر!
۲ روز قبل
مجلس به دنبال پیچیدن نسخه دوم مسکن مهر!
نسخه دوم طرح مسکن مهر با تسهیلات ۹ درصد که اخیراً از طرف مجلس پیچیده شده بنا به گفته کارشناسان نباید دولت را درگیر یک پروژه فرسایشی دیگر کند، اما اگر از تعهد نظام بانکی برای اختصاص ۲۰ درصد تسهیلات به حوزه مسکن فراتر نرود می تواند ساخت و ساز بخش خصوصی را راه بیندازد.
افزایش 29.5 درصدی تسهیلات بانکی در فروردین/ کدام استان‌ها بیشترین تسهیلات را پرداخت کردند؟
۲ روز قبل / بانک مرکزی / تسهیلات بانکی
افزایش 29.5 درصدی تسهیلات بانکی در فروردین/ کدام استان‌ها بیشترین تسهیلات را پرداخت کردند؟
مانده کل تسهیلات بانکی در پایان فروردین ماه سال 99 نسبت به مدت مقطع مشابه سال قبل 29.5 درصد رشد کرد.
۲ روز قبل
وضعیت‌سپرده‌های‌‎بانکی‌ونقش‌بانک‌ها درسامان‌دهی‌بازار ارز
به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران، در این مصاحبه پرداخت تسهیلات به واحد‌های تولیدی به منظور تحقق شعار"جهش تولید"، وضعیت سپرده های بانکی و بازار ارز مطرح شده است.
افزایش ۳۰ درصدی مانده تسهیلات بانکی
۲ روز قبل / بانک مرکزی / تسهیلات بانکی / مانده تسهیلات بانکی
افزایش ۳۰ درصدی مانده تسهیلات بانکی
مانده کل تسهیلات بالغ بر ۱۹۵۶۸.۶ هزار میلیارد ریال است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۴۴۶۱.۴ هزار میلیارد ریال (۲۹.۵ درصد) و نسبت به پایان سال قبل ۲۱۲.۸ هزار میلیارد ریال (۱.۱ درصد) افزایش داشته است. بیش‌ترین مبلغ تسهیلات مربوط به استان تهران با مانده ۱۲۶۶۶.۲ هزار میلیارد ریال و کم‌ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد معادل ۶۸.۳ هزار میلیارد ریال است.
مانده تسهیلات بانکی ۳۰ درصد افزایش یافت
۲ روز قبل
مانده تسهیلات بانکی ۳۰ درصد افزایش یافت
مانده کل تسهیلات بانکی در پایان فروردین ماه سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۹.۵ درصد رشد کرد.
۳ روز قبل
نسخه دوم مسکن مهر در راه است
نمایندگان مجلس از پروژه یک میلیون واحدی، ذیل طرح اقدام ملی مسکن سخن می‌گویند که قرار است با استفاده از منابع بانک مرکزی اجرا شود. با اینکه هنوز جزییات این برنامه که گفته می‌شود جامعه هدف آن دهک‌های پایین خواهد بود، ارایه نشده و قرار است یکشنبه چگونگی تامین منابع مالی آن نهایی شود، گزارش‌ها حاکی از آن است که برای این پروژه وام ۹ درصد در نظر گرفته شده است؛ تسهیلاتی که بنا به گفته کارشناسان نه تنها فشار به منابع بانک مرکزی را به دنبال دارد، بلکه منجر به بروز تورم خواهد شد که مخاطبان اصلی این واحدها یعنی متقاضیان واقعی مسکن باید رنج آن را تحمل کنند. با این وجود سهم بخش مسکن از تسهیلات بانکی طی سال‌های گذشته روند نزولی داشته و یکی از دلایل رکود ساخت‌وساز، تمایل بانک‌ها …
۳ روز قبل
سه پیشنهاد بانک مسکن برای وام مستاجران
مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن گفت: سه حالت وام قرض‌الحسنه، وام اجاره با شرط تسویه سود و وام اجاره با شرط تسویه سود و اصل پول را پیشنهاد داده‌ایم.به گزارش ایلنا‫، به دنبال افزایش قیمت مسکن، اجاره‌بها به ویژه در پایتخت رشد جهشی پیدا کردند اما از آنجایی که درآمدها تغییری نکرده بود و به دلیل شرایط کرونا برخی از کسب و کارها هم حتی با افت درآمد مواجه شدند از این رو دولت پیشنهاد وام مستاجران را مطرح کرد. طبق اعلام وزارت راه و‌ شهرسازی، در تهران مستاجران خانه‌های حداکثر ۷۵ متر مشمول وام ودیعه می‌شوند.محمدحسن مرادی، مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن درباره ارائه وام ودیعه به مستاجران گفت: در‫این‫باره بانک مسکن پیشنهاداتی به بانک مرکزی ارائه داده است که هنوز مورد موافقت نگرفته است. نوع عقد این قراردادها …
۳ روز قبل
کلاهبرداری با عنوان وام‌های کم‫بهره در فضای مجازی
رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا با اشاره به اینکه آگهی‌های جعلی دریافت وام‌های کم‌بهره در فضای مجازی ترفند کلاهبرداران سایبری است، گفت: به آگهی‌ها و تبلیغاتی ازقبیل دریافت وام آسان، برنده شدن در قرعه‌کشی‌ها و غیره اعتماد نکنید چراکه بیشتر این تبلیغات کذب است.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ مصطفی نوروزی افزود: در بررسی پرونده‌های تشکیل شده در پلیس فتا مشاهده می‌شود افراد کلاهبردار با انتشار آگهی‌های جعلی واگذاری وام بدون بهره و یا تسهیلات بانکی با سود کم به کلاهبرداری از هموطنان می‌پردازند که با تحقیقات انجام شده این پلیس تعدادی از این نمونه آگهی‌ها که با سوءاستفاده از نیاز مردم و جلب اعتماد آنها، اقدام به کلاهبرداری می‫کردند، شناسایی شدند و اقدامات تکمیلی …
۳ روز قبل
رونمایی از سامانه هوشمند تسهیلات فرابانک ملت
وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم بهره‌برداری از سامانه هوشمند تسهیلات فرابانک ملت گفت: بانک ملت به‌عنوان یکی از بانک‌های خصوصی شده و پیشتاز در بانکداری دیجیتال، با استمرار و افزایش تلاش‌های نوآورانه و تکمیل محصولات خود در این حوزه، می‌تواند به معتبرترین و بزرگ‌ترین برند بانکداری الکترونیک در نظام بانکی کشور تبدیل شود.به گزارش روابط عمومی بانک ملت فرهاد دژپسند با اشاره به افزایش ارزش سهام بانک ملت تاکید کرد: این میزان رشد سهام بانک نشان‌دهنده این است که بانک ملت در جهت درستی حرکت می‌کند و باید اذعان کرد که بخش بزرگی از این افزایش مدیون مدیریت و نوآوری در این بانک خصوصی است.
۳ روز قبل
پرداخت وام‌های کم‌بهره؛ ترفند جدید شیادان
رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتای ناجا گفت: به آگهی‌ها و تبلیغاتی از قبیل دریافت وام آسان، برنده شدن در قرعه‌کشی‌ها و غیره اعتماد نکنید، چراکه بیشتر این تبلیغات کذب است. سرهنگ مصطفی نوروزی ناجا اعلام کرد: در بررسی پرونده‌های تشکیل شده در پلیس فتا مشاهده می‌شود افراد کلاهبردار با انتشار آگهی‌های جعلی واگذاری وام بدون بهره یا تسهیلات بانکی با سود کم به کلاهبرداری از هموطنان می‌پردازند که با تحقیقات انجام شده این پلیس، تعدادی از این نمونه آگهی‌ها که با سوءاستفاده از نیاز مردم و جلب اعتماد آنها، اقدام به کلاهبرداری می‌کردند شناسایی شدند و اقدامات تکمیلی پلیس و قضایی در حال پیگیری است.
اژه‌ای: منابع طبیعی و تسهیلات بانکی از منشأهای ثروت‌اندوزی افراد هستند
۴ روز قبل
اژه‌ای: منابع طبیعی و تسهیلات بانکی از منشأهای ثروت‌اندوزی افراد هستند
معاون اول قوه قضائیه با اشاره به اینکه وظیفه این نهاد برخورد با کسانی است که ثروتشان را به صورت غیرمشروع به دست آورده‌اند، منابع طبیعی و تسهیلات بانکی را از منشأهای این مساله دانست و درباره آن توضیح داد.
«دستورالعمل تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط» ابلاغ شد
۴ روز قبل / بانک مرکزی / حمایت از تولید ملی / تسهیلات بانکی
«دستورالعمل تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط» ابلاغ شد
بانک مرکزی «دستورالعمل تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط در سال ۱۳۹۹» را با هدف هموارسازی مسیر تولید ملی و حمایت از بنگاه‌های اقتصادی بخش تولید، به شبکه بانکی کشور ابلاغ کرد.
«وام یک میلیون تومانی تکمیلی» کرونا در راه است
۴ روز قبل / ویروس کرونا / ستاد ملی مقابله با کرونا / وام / تسهیلات بانکی
«وام یک میلیون تومانی تکمیلی» کرونا در راه است
ایرنا نوشت: سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا گفت: برای چهار میلیون خانوار آسیب‌پذیر پیامک واریز وام تکمیلی یک میلیون تومانی ارسال شده است که متقاضیان باید درخواست خود را به سرشماره ۶۳۶۹ بفرستند.
بخش کشاورزی نیازمند تسهیلات ارزان قیمت است
۵ روز قبل / استانی-اقتصادی / وزارت جهاد کشاورزی / سند توسعه / تسهیلات بانکی
بخش کشاورزی نیازمند تسهیلات ارزان قیمت است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: در همه دنیا بهترین تسهیلات ارزان قیمت به بخش کشاورزی اختصاص داده می‌شود، چرا که تزریق تسهیلات گران قیمت به این بخش معوقات را به دنبال دارد.
۵ روز قبل / تسهیلات بانکی / فعال اقتصادی
پرداخت بیش از ۹ هزار فقره تسهیلات به فعالان اقتصادی در فارس
سرپرست مدیریت شعب بانک توسعه تعاون فارس گفت: این بانک بیش از 9هزار 230 فقره تسهیلات به فعالان بخش اقتصادی استان در سال گذشته پرداخت کرده است.
تمدید ثبت‌نام وام کرونا تا ۲۵ تیرماه
۵ روز قبل / ویروس کرونا / تسهیلات بانکی / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
تمدید ثبت‌نام وام کرونا تا ۲۵ تیرماه
تهران - ایرنا - مطابق مصوبه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا تا ۲۵ تیرماه فرصت دارند با مراجعه به سامانه کارا به نشانی https://kara.mcls.gov.ir نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
۵ روز قبل
پیشنهادهای راهبردی به مجلس برای حمایت از صادرات
نشست مشترک رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با مدیران بانک توسعه صادرات ایران با هدف ارتقای توان بانک در حمایت از صادرکنندگان و تولید صادراتی کشور برگزار شد. به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، در این جلسه که دکتر پورابراهیمی و مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، هیات عامل و مدیران بانک توسعه صادرات ایران حضور داشتند، پیشنهادهایی برای افزایش توان بانک توسعه صادرات در تامین مالی صادرات و راهکارهای حمایتی این بانک در تحقق جهش تولید در کشور مطرح شد.از مهمترین پیشنهادهای مطرح شده در این جلسه افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات ایران بود که در صورت موافقت مجلس شورای اسلامی، سهم بانک در تامین مالی صادرات به طرز قابل توجهی افزایش می یابد.در پیشنهادی دیگر بر ضرورت تفکیک قوانین و مقررات ناظر بر …
یارانه تیرماه پنجشنبه واریز می‌شود
۵ روز قبل / تسهیلات بانکی / هدفمندی یارانه
یارانه تیرماه پنجشنبه واریز می‌شود
تهران - ایرنا - یارانه نقدی تیرماه زورد از موعد اعلام شده پنجشنبه شب (۱۹ تیرماه) به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.
بازنشستگان ایلامی از تسهیلات خرید اقلام بهره‌مند می‌شوند
۵ روز قبل
بازنشستگان ایلامی از تسهیلات خرید اقلام بهره‌مند می‌شوند
ایلنا: مدیر شعب بانک رفاه کارگران ایلام گفت: بازنشستگان برای خرید اقلام و کالاهای مورد نیاز خود از تسهیلات بانکی ۱۵ درصد با عنوان طرح رفاه کالا برخوردار می‌شوند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
ضرورت افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات برای تحقق جهش صادرات
عضو هیئت مدیره بانک خاورمیانه می‌گوید: برای تحقق هدف رونق تولید و به دنبال آن جهش صادراتی، افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات ایران ضروری است.سیدحسین سلیمی درباره افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات ایران اظهار کرد: در حال حاضر نه تنها بانک توسعه صادرات بلکه سرمایه دیگر بانک‌های کشور نیز نسبت به حجم عملیاتی که انجام می‌دهند کافی نیست.وی دلیل این موضوع را متاثر از افزایش نرخ ارز در دو سال گذشته عنوان کرد و افزود: افزایش نرخ ارز حتی در سامانه نیما نسبت به سال ۹۷ باعث شده تا نیاز بنگاه‌ها به نقدینگی افزایش سه تا چهار برابری یابد و همزمان بانک‌ها نیز باید کفایت سرمایه خود را اعمال کنند تا توانایی پرداخت تسهیلات به این حجم از تقاضا را داشته باشند.این کارشناس مسائل بانکی با بیان اینکه هر بانک می‌تواند تا …
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / بانک مرکزی / دولت / روابط عمومی / معاون / ویروس
اخبار
قائم مقام بانک مرکزی بر لزوم تسریع شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب‌دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی،
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
زودتر وام کرونای کسبه را پرداخت کنید
قائم‌مقام بانک مرکزی تأکید کرد: «در طرح اعطای تسهیلات به صاحبان کسب‌وکار آسیب‌دیده ناشی از ویروس کرونا تا چهاردهم تیر امسال، ۱۴۷‌هزار و ۹۰۰ واحد کسب‌وکار از طریق سامانه کارا به شبکه بانکی کشور معرفی شده‌اند که لازم است در پرداخت تسهیلات ستاد ملی مقابله با کرونا به این واحدها تسریع و تسهیل شود.  به گزارش ایسنا، اکبر کمیجانی در دومین نشست «بحث و بررسی عملکرد شبکه بانکی در اجرای طرح اعطای تسهیلات به صاحبان کسب‌وکارهای آسیب‌دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا» گفت:   در طرح اعطای تسهیلات به صاحبان کسب‌وکار آسیب‌دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا تا تاریخ چهاردهم تیر ماه ۱۳۹۹، تعداد ۱۴۷‌هزار و ۹۰۰ واحد کسب‌وکار با آمار …
از ودیعه ۲۰۰ میلیونی نمایندگان تا حق مسکن ۳۰۰ هزار تومانی کارگران؛ مجلس انقلابی به فکر محرومان است یا ...؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / نمایندگان مجلس / حق مسکن
از ودیعه ۲۰۰ میلیونی نمایندگان تا حق مسکن ۳۰۰ هزار تومانی کارگران؛ مجلس انقلابی به فکر محرومان است یا ...؟
این روز‌ها درحالی تسهیلات ۲۰۰ میلیونی مسکن نمایندگان خبرساز شده است که بدانیم افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران بعد از ماه‌ها جدل و اختلاف نظر در شورای عالی کار به تصویب رسید، ضمن اینکه این تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی با کمترین بروکراسی پیچیده بانکی به حساب نمایندگان واریز می‌شود.
بسیج دستگاه‌های دولتی برای پرداخت وام به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / ویروس کرونا / تسهیلات بانکی / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
بسیج دستگاه‌های دولتی برای پرداخت وام به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا
تهران- ایرنا- با دستور رییس‌جمهوری در روزهای اخیر دستگاه‌های مختلف همچون موسسات اعتباری مالی و وزارت تعاون بسیج شدند تا پرداخت تسهیلات به کسب و کارها تسریع شود.
185 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداختی به بخش بازرگانی + جدول
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / وام / تسهیلات بانکی / موسسات مالی و اعتباری
185 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداختی به بخش بازرگانی + جدول
فارس نوشت: در سال 1398 بانک‌ها و موسسات اعتباری در مجموع 185 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش بازرگانی پرداخت کردند.
تأکید بر تسریع شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات کرونایی به واحدهای آسیب دیده
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / ویروس کرونا / بانک مرکزی
تأکید بر تسریع شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات کرونایی به واحدهای آسیب دیده
قائم مقام بانک مرکزی بر لزوم تسریع شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا تاکید کرد.
معرفی ۱۴۷ هزار کسب‌وکار آسیب‌دیده از کرونا به شبکه بانکی برای دریافت تسهیلات
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / بانک مرکزی / ویروس کرونا
معرفی ۱۴۷ هزار کسب‌وکار آسیب‌دیده از کرونا به شبکه بانکی برای دریافت تسهیلات
قائم مقام بانک مرکزی تأکید کرد: در طرح اعطای تسهیلات به صاحبان کسب‌وکار آسیب دیده ناشی از ویروس کرونا، تا تاریخ ۱۴تیر ماه ۱۳۹۹، تعداد ۱۴۷ هزار و ۹۰۰ واحد کسب‌وکار، از طریق سامانه کارا به شبکه بانکی کشور معرفی شده‌اند.
بیش از نصف تسهیلات بانکی صرف سرمایه در گردش
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / تسهیلات بانکی
بیش از نصف تسهیلات بانکی صرف سرمایه در گردش
آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که در سال ۱۳۹۸ حدود ۵۴ درصد تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسات اعتباری صرف تامین سرمایه در گردش شده و ۳۲.۵ درصد از کل این تسهیلات به بخش صنعت و معدن اختصاص یافته که بعد از بخش خدمات بیشترین تسهیلات بانکی را دریافت کرده است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
در راستای حمایت از بدهکاران در ایام شیوع ویروس کرونا، طرح میثاق تمدید شد
مدیر شعب بانک مسکن در استان کردستان طی نشست خبری با حضور رسانه‫های استان جزئیات تمدید طرح میثاق در حمایت از بدهکاران خصوصا در ایام شیوع بیماری کرونا را تشریح کرد.جلال الدین سلیمی مدیر شعب استان کردستان با تشریح جزئیات کامل طرح‫ها جهت حمایت از بدهکاران بانکی گفت: هیئت مدیره محترم بانک مسکن در راستای حمایت از مشتریان دارای اقساط غیر جاری بالاخص با درنظر گرفتن شرایط اقتصادی و شیوع بیماری کرونا با بخشودگی کامل جرائم با طرح میثاق تا پایان تیرماه 99 موافقت کرده است.سلیمی در تشریح طرح میثاق گفت: در طرح میثاق بانک مسکن، چنانچه مشتریان دارای اقساط غیر جاری نسبت به تسویه نقدی مطالبات معوق خود نمایند کلیه جرائم تسهیلات آنها بخشوده می شود و لازم است با توجه به اینکه این طرح برای انواع قرارداهای تسهیلاتی بانک …
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
افشای اختلاس 418میلیون دلاری نواز شریف
ریموند بیکر نویسنده کتاب "پاشنه آشیل سرمایه داری" فاش کرده که نواز شریف، نخست وزیر سابق پاکستان و رهبر حزب مسلم لیگ نواز در دو دوره تصدی نخست‌وزیری بالغ بر ۴۱۸ میلیون دلار اختلاس کرده است.به نوشته پاکستان تودی، کتاب ریموند دبلیو بیکر گزارشی در مورد فساد برخی از خاندان‌های مسلط بر عرصه سیاست در تاریخ است که شامل خانواده نواز شریف نیز می‌شود. در این کتاب در این خصوص که چطور آنها به انباشت پول و املاک و کارخانه‌ها پرداخته‌اند، صحبت می‌شود. به نوشته این کتاب، نواز شریف در اولین دوره نخست وزیری خود که به ۱۹۹۰ بر می‌گردد، از یک قرارداد احداث اتوبان از لاهور به اسلام آباد ۱۶۰ میلیون دلار نفع شخصی به دست آورد. همچنین نواز شریف از محل تسهیلات صادرات شکر تولیدی کارخانه‌های تحت کنترل خانواده اش نیز بیش …
بدهی به بانک جرم نیست
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
بدهی به بانک جرم نیست
پنجمین و آخرین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده گروه عظام با اتهام اخذ تسهیلات کلان بانکی و خروج غیرقانونی ارز و عدم‌ورود کالا، روز دوشنبه به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. عباس ایروانی متهم ردیف اول این پرونده در آخرین دفاعیات خود ضمن قرار گرفتن در جایگاه نموداری روند افزایش بدهی‌های خود را به دوربین رسانه‌ها نشان داد که قاضی به او گفت: شما آمده‌اید از خود دفاع کنید یا جوسازی کنید شما باید نمودار را به دادگاه نشان دهید. او در تشریح این نمودار گفت: سال۱۳۹۰ میزان بدهی ما ۵۰۰میلیارد تومان بود و در سال۹۸ …
تازه‌ترین آمار از وضعیت سپرده‌های بانکی / خروج سپرده‌های بانکی در ۱۵ استان
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / بانک / تسهیلات بانکی / خروج سپرده از بانک / سپرده بانکی
تازه‌ترین آمار از وضعیت سپرده‌های بانکی / خروج سپرده‌های بانکی در ۱۵ استان
طی فروردین ماه امسال بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان به سپرده‌های بانکی کشور افزوده شده، اما نکته قابل تامل کاهش میزان سپرده‌های بانکی در ۱۵ استان کشور در اولین ماه سال ۹۹ است. نوشته تازه‌ترین آمار از وضعیت سپرده‌های بانکی / خروج سپرده‌های بانکی در ۱۵ استان اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
دریافت ضمانت بانکی از شرکت‌های دانش‌بنیان تسهیل شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / صندوق نوآوری و شکوفایی / شرکت دانش بنیان / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
دریافت ضمانت بانکی از شرکت‌های دانش‌بنیان تسهیل شد
تهران- ایرنا- شرکت‌های دانش‌بنیان برای ایفای تعهدات کاری و مالی خود نیازمند ضمانت‌نامه بانکی (ضمانت پیمان) هستند که این ضمانت‌نامه با تسهیلات ویژه در اختیار آنها قرار می‌گیرد.
نام‌نویسی وام کرونای شاغلین فاقد بیمه از فردا شروع می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / ویروس کرونا / تسهیلات بانکی / اشتغال زایی / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
نام‌نویسی وام کرونای شاغلین فاقد بیمه از فردا شروع می‌شود
تهران- ایرنا- مشاغل و بنگاه‌های فاقد بیمه آسیب‌دیده از کرونا که خواهان دریافت تسهیلات هستند از فردا (دوشنبه) می‌توانند برای ثبت‌نام به سامانه https://kara.mcls.gov.ir مراجعه کنند.
بروکراسی اداری؛ مانع تکمیل 2 هتل بیمارستان کرمانشاه
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / هتل بیمارستان / کرمانشاه / استانی-فرهنگی و هنری / گردشگری سلامت
بروکراسی اداری؛ مانع تکمیل 2 هتل بیمارستان کرمانشاه
معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه بااشاره به پیشرفت 80 تا 90 درصدی دو پروژه هتل بیمارستان در کرمانشاه، گفت: تکمیل و تجهیز این دو پروژه مربوط به بخش خصوصی حدود 85 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که بدنبال رفع بروکراسی‌ اداری برای اعطای تسهیلات بانکی به آنها هستیم.
افزایش ۳۱ درصدی سپرده‌های بانکی/ میزان وام‌دهی بانک‌ها چقدر افزایش یافت؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / اعطای تسهیلات / بانک / تسهیلات بانکی / سپرده بانکی
افزایش ۳۱ درصدی سپرده‌های بانکی/ میزان وام‌دهی بانک‌ها چقدر افزایش یافت؟
در سال ۹۸ با رشد ۳۱٫۴ درصدی سپرده‌ها، حدود ۶٫۵ هزار میلیارد تومان به سپرده‌های بانکی افزوده شد و از سوی دیگر بانک‌های کشور طی همین دوره میزان وام‌های پرداختی خود را بیش از چهار هزار میلیارد تومان افزایش دادند. نوشته افزایش ۳۱ درصدی سپرده‌های بانکی/ میزان وام‌دهی بانک‌ها چقدر افزایش یافت؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
شرایط سلیقه‌ای دریافت وام‌های قرض‌الحسنه به نفع چه کسانی است؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / تسهیلات بانکی / وام ازدواج / بانک مرکزی
شرایط سلیقه‌ای دریافت وام‌های قرض‌الحسنه به نفع چه کسانی است؟
تهران- ایرناپلاس- بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد نوع تخصیص وام‌های قرض‌الحسنه از جمله ازدواج با موانع‌تراشی و شروط متعدد و سلیقه‌ای بانک‌ها، به انحراف کشیده شده به‌گونه‌ای که دسترسی به این تسهیلات برای همه مردم امکان‌پذیر نیست.
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
ذره‌بین
کلاهبرداری میلیاردی با وام خیالی [شهروند] متهمان با وعده وام بدون ضامن، قصد داشتند ۲‌میلیارد تومان کلاهبرداری کنند. بیست‌وسوم فروردین‌ماه پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری از بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران برای رسیدگی تخصصی و کشف موضوع به پایگاه دوم پلیس آگاهی ارجاع شد. شاکی با حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی اظهار داشت: «برای رفع مشکل مالی نیاز به دریافت و بهره‌مندی از تسهیلات وام را داشتم که در روزنامه با آگهی اعطای وام بدون ضامن در قبال سند مالکیت و خودرو توسط شرکتی در غرب تهران برخورد کردم.» شاکی به مأموران گفت: «زمانی که به شرکت مراجعه کردم، با دو مرد به نام‌های «مجید» و «امیر» که مسئولیتی نیز در آن شرکت داشتند، آشناشدم. …
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
کلاهبرداری ۲۰ میلیاردی با وعده پرداخت وام بدون ضامن
رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری فردی که با وعده وام بدون ضامن کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد و گفت: دستگیری ۲ همدست متهم در دستور کار ماموران قرار دارد. به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کارآگاه بهزاد اختیاری از دستگیری فردی که با وعده وام بدون ضامن کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد و گفت: بیست و سوم فروردین ماه پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری از بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران برای رسیدگی تخصصی و کشف موضوع به پایگاه دوم پلیس آگاهی ارجاع شد. وی بیان کرد: شاکی با حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی اظهار داشت، برای رفع مشکل مالی نیاز به دریافت و بهره‫مندی از تسهیلات وام را داشتم که در روزنامه با آگهی اعطای وام بدون ضامن در قبال سند مالکیت و خودرو توسط شرکتی در غرب تهران برخورد کردم. این مقام انتظامی …
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
فرصت دوباره برای بدهکاران بانک مسکن
بانک مسکن زمان اجرای طرح «میثاق» که با هدف بخشودگی جرایم بانکی مشتریان اجرا می‌شود را تمدید کرد.مالک آزادیان، رئیس اداره کل پیگیری وصول مطالبات بانک مسکن با اشاره به اینکه با توجه به شرایط خاص ناشی از شیوع کرونا و ضرورت کاهش ترددهای غیرضروری شهروندان به شعب بانک‌ها، پیش از این نیز اجرای طرح میثاق تا پایان خرداد 99 تمدید شده بود، گفت: با تصمیم کمیسیون عالی وصول مطالبات بانک مسکن، طرح میثاق برای بخشودگی جرایم بدهکاران این بانک تا پایان تیرماه تمدید شد.به گفته آزادیان، مشتریانی که از ابتدای تیرماه به بعد تا پایان تیرماه نسبت به پرداخت تمام یا بخشی از مانده بدهی خود اقدام کنند، مشمول بخشودگی جرایم بانکی بابت دیرکرد پرداخت مطابق با ضوابط طرح میثاق خواهند شد.وی خاطرنشان کرد: الزامی برای مراجعه حضوری …
پرداخت وام جدید به مرغداری‌ها
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
پرداخت وام جدید به مرغداری‌ها
بدهی معوق بانکی مرغداران به‌دلیل خسارت از بیماری کووید-۱۹ استمهال و تسهیلات جدید به آنها پرداخت می‌شود. مرتضی رضایی، معاون وزیر جهادکشاورزی در نامه‌ای به مدیرعامل بانک کشاورزی درخواست داده تا نسبت به استمهال تسهیلات دریافتی، همچنین اعطای تسهیلات سرمایه در گردش جهت راه‌اندازی مجدد مرغداری‌ها همکاری شود.
استمهال بدهی معوق و اعطا تسهیلات جدید به مرغداران +سند
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
استمهال بدهی معوق و اعطا تسهیلات جدید به مرغداران +سند
بدهی معوق بانکی مرغداران به دلیل خسارت از بیماری کوید ۱۹ استمهال و تسهیلات جدید به آنها پرداخت می‌شود.
بخشودگی جریمه دیرکرد اقساط وام مسکن تا پایان تیر
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / بانک مسکن / وام مسکن / تسهیلات بانکی / بخشودگی جرایم دیرکرد
بخشودگی جریمه دیرکرد اقساط وام مسکن تا پایان تیر
در صورتی که مشتریان بانک عامل بخش مسکن تا پایان تیر ماه همه یا بخشی از مانده اقساط خود را پرداخت کنند، مشمول بخشودگی جرایم دیرکرد پرداخت اقساط خواهند شد.
اعطای تسهیلات ۱۴۰میلیونی نوسازی مسکن به مجاورین بافت حرمهای مطهر
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / بافت فرسوده / تسهیلات بانکی / حرم رضوی / میلاد امینی
اعطای تسهیلات ۱۴۰میلیونی نوسازی مسکن به مجاورین بافت حرمهای مطهر
مدیرعامل صندوق سرمایه گذاری طرح حرم های مطهر از اعطای تسهیلات ۱۴۰ میلیون تومانی نوسازی مسکن به ساکنین و مجاورین بافت پیرامون حرم های مطهر به ازای هر واحد خبر داد.
شریعتمداری: پرداخت تسهیلات به بازنشستگان ۱۱ برابر شد 
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / محمد شریعتمداری / تسهیلات بانکی / بازنشستگی / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
شریعتمداری: پرداخت تسهیلات به بازنشستگان ۱۱ برابر شد 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پرداخت تسهیلات به بازنشستگان افزایش قابل توجهی داشته و از ۲۰۰ میلیارد تومان به ۲ هزار و ۲۳۰ میلیارد تومان رسیده است.  
مناطق محروم در صدر تسهیلات گیرندگان بانک پارسیان
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / استان خوزستان / خرمشهر / منابع بانکی / تسهیلات اشتغالزایی / استان ها
مناطق محروم در صدر تسهیلات گیرندگان بانک پارسیان
نماینده مردم خرمشهر در مجلس یازدهم با بیان اینکه استان خوزستان بیشترین سهم از تسهیلات اشتغالزایی بانک پارسیان را به خود اختصاص داده است، گفت: اینکه این بانک منابع بانکی خود را بر اساس نیاز استان ها و با اولویت مناطق محروم و کم برخوردار تخصیص می دهد، بسیار امیدوار کننده است.
نوبخت: بیش از ۷۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به طرح های اشتغالزایی استان قم اختصاص می یابد
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / طرح های اشتغالزایی / محمدباقر نوبخت / مسکن
نوبخت: بیش از ۷۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به طرح های اشتغالزایی استان قم اختصاص می یابد
شفقنا- رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به تسهیلات اعطایی به طرح های مختلف صنعتی،کشاورزی و گردشگری گفت: با افتتاح این طرح ها، بالغ بر هزار و ۳۷۷ تَن فرصت شغلی جدید به دست می آورند. به گزارش شفقنا،...
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
جلوگیری از تعدیل نیرو در واحدهای تولیدی
دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از تصویب مصوبه‌ای در این ستاد برای رفع محدودیت‌های صورت‌گرفته درخصوص واحدهای تولیدی دارای بدهی به تأمین اجتماعی خبر داد. به گزارش شاتا، میثم زالی گفت: «به منظور ترغیب کارفرمایان به خودداری از تعدیل نیروی کار در بنگاه‌های تولیدی و پیشگیری از تبعات امنیتی، اجتماعی و سیاسی ناشی از آن و مدیریت تحمیل منابع مالی برای تأمین منابع مورد نیاز پرداخت بیمه بیکاری، مصوباتی در ستاد باید به تصویب می‌رسید.» او ادامه داد: «در این راستا باید تصمیماتی اتخاذ می‌شد تا در ‌سال جهش تولید کمترین تعدیل نیروی کار را در واحدهای تولیدی داشته باشیم و در این جلسه، ستاد تسهیل و‌ رفع موانع تولید با دعوت از سازمان تأمین اجتماعی و همراهی …
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
۷۰ درصد از تسهیلات اگزیم |بانک در اختیار بخش صنعت و معدن
به گفته معاون اداره صادرات کالای اگزیم بانک کشور، بالغ بر ۷۰ درصد تسهیلات اعطایی طی سال ۹۸ به بخش صنعت و معدن اختصاص یافته که این رقم نسبت به سال گذشته از رشد مثبت برخوردار بوده است.طاهره نورسته گفت: علاوه بر تامین مالی شرکت های بزرگ صادراتی، بنا به اهمیت حمایت از شرکت‫های کوچک و متوسط، اعطای تسهیلات به شرکت‫های مذکور در بخش صنعت و معدن نیز از دیگر اقدامات این بانک بوده که از رشدی معادل 20 درصد برخوردار بوده است.وی همچنین اعلام کرد: بیش از 60 درصد مانده تسهیلات اعطایی بانک با احتساب صنایع تبدیلی و فرآوری شده متعلق به بخش صنعت و معدن بوده که به مهم‌ترین اقلام صنعتی و معدنی صادراتی شامل صنایع فلزی و غیرفلزی، انواع کانی‫ها، دارو‫، محصولات شیمیایی و پتروشیمی و صنایع غذایی اختصاص یافته است.در حال …
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
ارائه خدمات نوین در اولویت برنامه‫های توسعه‫ بانک سینا است
مدیرعامل بانک سینا با حضور در جمع همکاران شعب این بانک در استان زنجان ضمن قدردانی از زحمات صورت گرفته در جهت تحقق اهداف و شاخص‌های عملکردی گفت: هدف بانک سینا، تامین نیازها و جلب رضایت مشتریان بر اساس چارچوب‫ها و دستورالعمل‫های قانونی است و قطعا موفقیت‫هایی هم که تاکنون در این زمینه حاصل شده، نتیجه تعامل، همراهی و اعتماد این عزیزان به برنامه‫ها و اقدامات بانک بوده است.وی افزود: در پاسخ به اعتماد مشتریان، بانک سینا برنامه‫های متعددی را برای حضور موثر در نظام بانکی کشور مدنظر دارد تا بتواند از طریق تحرک بخشی به ساختارها و افزایش حجم عملیات بانکی، زمینه سودآوری و ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای مشتریان و ذی‫نفعان را فراهم کند.وی خاطرنشان کرد: از جمله این برنامه‫ها گسترش خدمات بانکداری الکترونیک با بهره‫گیری …
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
تسهیلات 18گانه گمرک برای تجارت
گمرک ایران تسهیلات 18گانه‌ای را برای حمایت از بازرگانان اختصاص داده که پذیرش ضمانت بانکی یک‌ساله برای ترخیص قطعی کالا از جمله این تسهیلات است. این تسهیلات برای فعالان تولیدی و تجاری به‌ویژه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فاقد سابقه تخلف گمرکی در نظر گرفته و طی شیوه‌نامه‌ای ضوابط برخورداری از آن ابلاغ شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
روان‌سازی تجارت جلوی دروازه
سخنگوی گمرک از تسهیلات جدید این دستگاه برای حمایت از فعالان اقتصادی خصوصا صادرکنندگان خبر داد که پذیرش ضمانت بانکی یک ساله برای ترخیص قطعی کالا، از جمله این تسهیلات است.
گمرک برای فعالان اقتصادی تسهیلات ۱۸ گانه برقرار کرد
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / گمرک / تعرفه واردات-گمرک / رشد اقتصادی / وزارت امور اقتصادی و دارایی
گمرک برای فعالان اقتصادی تسهیلات ۱۸ گانه برقرار کرد
مهر نوشت: سخنگوی گمرک از تسهیلات جدید این دستگاه برای حمایت از فعالان اقتصادی خصوصا صادرکنندگان خبر داد که پذیرش ضمانت بانکی یک ساله برای ترخیص قطعی کالا، ازجمله این تسهیلات است.
جزئیات تسهیلات ۱۸ گانه جدید گمرک برای فعالان اقتصادی/ پذیرش ضمانت نامه بانکی برای ترخیص کالا
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / سید روح الله لطیفی / گمرک / گمرک ایران / صادرات کالا / صادرات و واردات
جزئیات تسهیلات ۱۸ گانه جدید گمرک برای فعالان اقتصادی/ پذیرش ضمانت نامه بانکی برای ترخیص کالا
سخنگوی گمرک از تسهیلات جدید این دستگاه برای حمایت از فعالان اقتصادی خصوصا صادرکنندگان خبر داد که پذیرش ضمانت بانکی یک ساله برای ترخیص قطعی کالا، ازجمله این تسهیلات است.
طرح‌های حمایتی دولت برای کمک به اقشار کم ‌برخوردار چیست؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / ویروس کرونا / تسهیلات بانکی / بسته حمایتی / اسحاق جهانگیری
طرح‌های حمایتی دولت برای کمک به اقشار کم ‌برخوردار چیست؟
تهران - ایرنا- معیشت مردم و کمک به اقشار کم‌درآمد همواره از اولویت‌های دولت بوده، بر این اساس طرح‌ها و سیاست‌های پنج‌گانه‌ای را برای حمایت از افراد کم‌ برخوردار برابر تکانه‌های اقتصادی در نظر گرفته است.
ثبت‌نام شاغلین و بنگاه‌های فاقد بیمه متاثر از کرونا از روز دوشنبه 
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / ویروس کرونا / تسهیلات بانکی / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
ثبت‌نام شاغلین و بنگاه‌های فاقد بیمه متاثر از کرونا از روز دوشنبه 
تهران- ایرنا - وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از صبح امروز (پنج‌شنبه) پیامک دعوت از متقاضیان فاقد بیمه برای دریافت تسهیلات کرونا را ارسال کرد و براین اساس افراد می‌توانند از دوشنبه آینده (۱۶ تیرماه) با مراجعه به سامانه کارا بخش تسهیلات کرونایی ثبت‌نام کنند.
ثبت ۱۶۲۳ درخواست تسهیلات جبران خسارت کرونا در استان سمنان
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / ویروس کرونا / تسهیلات بانکی / سمنان / بهبود کسب و کار / خسارت مالی / کرونا و کسب‌وکارها: از دورکاری تا رونق آنلاین‌ها
ثبت ۱۶۲۳ درخواست تسهیلات جبران خسارت کرونا در استان سمنان
سمنان- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: یک‌هزار و ۶۲۳ پرونده در زمینه کسب و کارهای به شدت آسیب‌دیده از کرونا در استان با اشتغال ۲ هزار و ۷۴۵ نفر برای دریافت تسهیلات در سامانه کارا ثبت‌نام کردند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •