چهارشنبه, ۲۱ آبان, ۱۳۹۹ / 11 November, 2020
خشونت
اتحادیه اروپا: آتش‌بس اولویت روند صلح افغانستان باشد
۲ ساعت قبل / طالبان / اتحادیه اروپا / اخبار "افغانستان"
اتحادیه اروپا: آتش‌بس اولویت روند صلح افغانستان باشد
نماینده اتحادیه اروپا در افغانستان گفت که کاهش سطح خشونت‌ها کافی نیست و این اتحادیه خواستار آتش‌بس فوری در افغانستان است.
عبدالله: هیچکس نباید با افزایش خشونت در صدد کسب امتیازات سیاسی باشد
۴ ساعت قبل / طالبان / ازبکستان / اخبار "افغانستان"
عبدالله: هیچکس نباید با افزایش خشونت در صدد کسب امتیازات سیاسی باشد
رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان با اشاره به تشدید درگیری‌ها در این کشور اظهارداشت که هیچکس نباید با افزایش خشونت برای کسب امتیازات سیاسی تلاش کند.
ترامپ کودتا می‌کند؟
۴ ساعت قبل
ترامپ کودتا می‌کند؟
"برای اولین بار در تاریخ آمریکا، یک رئیس‌جمهوری مشغول به کار از اذعان به شکست خودداری می‌کند، آن هم در وضعیتی که به شکلی آشکار و بی چون و چرا در یک انتخابات ریاست جمهوری باخته است. همین عاملی شده تا ناظران، شهروندان و کارشناسان نگران شوند که شاید ترامپ به نوعی برای به راه انداختن کودتا آماده می‌شود، یا شاید دوباره از هوادارانش بخواهد تا برای حفظ حاکمیتش دست به خشونت بزنند."
۴ ساعت قبل / ارمنستان
اعتراضات به توافق آتش بس، در ارمنستان به خشونت کشیده شد
ایسنا نوشت: معترضان به توافق آتش بس میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان در پایتخت ارمنستان به خیابان‌ها آمده و با پلیس درگیر شدند.
از ویروس خشونت در جامعه غافل نشویم
۵ ساعت قبل / آسیب های اجتماعی / نزاع خیابانی / پلیس راهور ناجا / سالمندآزاری / خشونت خانگی / کودک آزاری / سازمان جهانی بهداشت / اورژانس اجتماعی / قانون اساسی
از ویروس خشونت در جامعه غافل نشویم
تهران- ایرناپلاس- ظهور خشونت در جامعه آنجایی پا را فراتر می‌گذارد که سلامت جسمی و روانی افراد را به خطر بیندازد، روی روابط و تعاملات اجتماعی و خانوادگیشان تاثیر منفی بگذارد، تصمیم‌گیری و کارشان را مخدوش کند یا بدتر از همه به دیگران سرایت کند و جامعه را به ویروس خشم مبتلا کند.
هشدار پلیس آلمان درباره دلسردی و خشونت روزافزون در جامعه
۷ ساعت قبل / اخبار "آلمان" / ویروس کرونا
هشدار پلیس آلمان درباره دلسردی و خشونت روزافزون در جامعه
اتحادیه پلیس آلمان درباره به وجود آمدن کریسمسی خشونت آمیز در صورت تداوم محدودیت‌ها در این کشور هشدار داد.
مجازات سخت مزاحمان زنان، در انتظار تصمیم دولت
۹ ساعت قبل
مجازات سخت مزاحمان زنان، در انتظار تصمیم دولت
خرین روز‌های شهریور ۹۸، خبری منتشر شدکه برای ۴۰ میلیون ایرانی بسیار مهم و قابل توجه بود؛ ۴۰ میلیون زن ایرانی این خبر را شنیدند که قوه قضاییه، لایحه «صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در برابر خشونت» را تکمیل و به دولت ارسال کرده تا با تصویب و اجرای آن، فضای جامعه برای بانوان امن‌تر شود و حمایت‌های قضایی از آن‌ها گسترش یابد.
خشونت و درگیری به روایت فوتبال
۱۶ ساعت قبل / درگیری شدید / خشونت
خشونت و درگیری به روایت فوتبال
۱۶ ساعت قبل / خشونت / زندگی روزمره / سالمندان / قوه قضاییه / مقام معظم رهبری
سیاست
سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه با پیشنهاد رییس قوه قضاییه و موافقت رهبری، ۳۷۸۰ نفر از محکومان مشمول عفو و تخفیف مجازات شده‌اند، گفت:
۱۷ ساعت قبل
نیندیشیدن: بزرگ‌ترین جنایت
هانا آرنت، فیلسوف و روشنفکری یهودی بود که خود طعم یهودستیزی را در آلمان چشیده بود و در سال ۱۹۶۱ در مقام گزارشگر در دادگاه آدولف آیشمن حاضر شد. آرنت در گزارش این دادگاه، با وجود اینکه خود یهودی است و آسیب‌های فاجعه هولوکاست را نیز شخصا تجربه کرده است، کاملا بی‌طرفانه و دور از احساسات به تحلیل و نقد روند دادرسی و اسناد و شاهدان آن پرداخته و نقص‌های قضایی و حقوقی آن را آشکار می‌نماید. اما مهم‌ترین بخش گزارش آرنت، تحلیل او از ماهیت شر و نقش انسان‌ها در برابر آن است. از نظر او، شر لزوما از هیولاهای شیطانی سر نمی‌زند، بلکه افراد کاملا معمولی یا ابله هم می‌توانند مرتکب شر شوند و آثاری فاجعه‌بار بیافرینند. آدولف آیشمن شهروندی قانونمدار و از نظر روانی کاملا …
۱۷ ساعت قبل
چرخه کور خشونت
کتاب بحث‌برانگیز و پرسر و صدای آرنت حاوی نکاتی است که می‌تواند درس‌های فراوانی برای وضعیت ما و حتی عالم روزنامه‌نگاری و گزارش‌نویسی داشته باشد. فرصت غنیمت مطالعه کتاب آرنت به زبان فارسی نسبتا استوار و روان، بعد از سال‌ها فراهم شد و اینک این تجربه برای به درون آوردن و از آن خود کردن آن در اختیار ما قرار گرفته است. کتاب در بعضی از قطعات زیاد هم آسان‌خوان نیست و طنز مستتر آرنت که خواهان نمایاندن همان ابتذالی است که تمام این وضعیت را دربرگرفته، از ابتذال حرف‌های آیشمن تا دادگاه تا سیاستمدارانی که زمینه‌ها و مذاکرات مربوط به دادگاه و ربوده ‌شدن آیشمن را فراهم کردند تا هر‌ آنچه آرنت را در مقابل مهابت آن جنایتی قرار می‌دهد که اینک برای شستن …
۱۷ ساعت قبل
شبکه‌های اجتماعی و ضرورت مطالعه چرخه خشونت
بیش از 10 سال از ماجرای قتل میدان کاج که عامل آن هم در ملأعام مجازات شد، می‌گذرد و لزوم تامل بر اثربخشی این مجازات در کاهش جرایم جنایی و خشن بیش از گذشته رخ می‌نمایاند.  10 سال قبل شاهد انتشار فیلمی از ماجرایی که 6 آبان 89 جلوی دیدگان مردم حاضر در محدوده میدان کاج سعادت‌آباد رخ داد و در آن فردی با قمه جوانی را که با او بر سر یک ماجرای عشق و عاشقی اختلاف داشت به قتل رساند، بودیم.  او مردم را با قمه تهدید کرد به جوان مجروح کمک نکنند. دو مامور پلیس هم در صحنه حاضر شدند ولی اقدامی نکردند. مردم تمام لحظاتی که فرد مضروب روی زمین التماس می‌کرد را ناظر بودند و فیلم گرفتند. حالا یک دهه از آن ماجرا گذشته و اتفاقاتی مشابه روی داده که جنایت سعادت‌آباد را در خاطر زنده کرده …
۱۸ ساعت قبل
فلسطین ۳ نامه درباره نقض‌های رژیم صهیونیستی برای رهبران سازمان ملل فرستاد
نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل سه نامه را درباره نقض‌های مکرر رژیم صهیونیستی و جنایت‌هایش علیه فلسطینیان به دبیرکل سازمان ملل، رئیس شورای امنیت و رئیس مجمع عمومی تحویل داد.به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، ریاض منصور، نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل در این نامه‌ها آورده است: اسرائیل بدون توجه به قوانین بین‌المللی یا تاثیرات شدید کرونا بر همگان به اقدامات غیرقانونی خود علیه فلسطینی‌ها ادامه می‌دهد.وی به ادامه عملیات انهدام منازل و سلطه بر اراضی، پاکسازی نژادی و قتل غیرنظامیان از جمله شهادت عامر عبدالرحیم الصنوبر، جوان فلسطینی اشاره و تاکید کرد: شکست در تضمین مجازات چنین نقض‌های سنگینی باعث می‌شود اسرائیل به اقدامات خود ادامه داده و مجازات نشود.نماینده فلسطین گفت: …
شهروندانِ بیمار و روانی‌ مشکل اصلی آمریکا
۲۲ ساعت قبل / فرافکنی / فیلم Unhinged / خشونت اجتماعی / ویجیاتو
شهروندانِ بیمار و روانی‌ مشکل اصلی آمریکا
زمانی که جامعه آمریکا بیش از پیش، درگیر خشونت پلیس، بحران‌های اقتصادی و تبعیض نژادی است، فیلمی منتشر می‌شود که بگوید بیکاری و تبعیض مشکلات زیادی ایجاد کرده ولی مشکل اصلی جامعه، وجودِ شهروندانِ بیمار
اشرف غنی: خشونت از سوی طالبان در افغانستان افزایش یافته است
۲۴ ساعت قبل / شانگهای / اشرف غنی / سایت افغانستان خبرگزاری فارس
اشرف غنی: خشونت از سوی طالبان در افغانستان افزایش یافته است
رییس جمهور افغانستان در نشست مجازی رهبران سازمان همکاری شانگهای گفت: تعهد کاهش خشونت و آتش‌بس جامع اما تحقق نیافته، بلکه خشونت‌ها از سوی طالبان افزایش نیز یافته است.
اولین پیام رسمی  طالبان به بایدن
۲۵ ساعت قبل / افغانستان / جنگ / خشونت / طالبان / واشنگتن
اولین پیام رسمی طالبان به بایدن
اقتصادنیوز : طالبان با انتشار بیانیه‌ای از جو بایدن و دولت جدید آمریکا درخواست کرد که به توافقنامه طالبان با واشنگتن پایبند باشد.
ببینید | تصاویر خشونت‌آمیز از ضرب و شتم شدید رئیس پارلمان ارمنستان توسط معترضان (16+)
۲۵ ساعت قبل / ارمنستان / ضرب و شتم / قره‌باغ
ببینید | تصاویر خشونت‌آمیز از ضرب و شتم شدید رئیس پارلمان ارمنستان توسط معترضان (16+)
به دنبال حمله معترضان به توافق صلح در منطقه قره‌باغ به پارلمان ارمنستان، رئیس مجلس این کشور مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفت و در نهایت بیهوش شد. منبع: خبرفوری
پلیس آمریکا صدای سازمان ملل را هم درآورد
۲۸ ساعت قبل / حقوق / خانواده / خشونت / سازمان ملل / کودکان
پلیس آمریکا صدای سازمان ملل را هم درآورد
اقتصاد نیوز : در یکی از گزارش‌ها و بررسی‌های سازمان ملل، قدرت‌های بزرگ جهان از جمله متحدان آمریکا از آن بابت سوابق حقوق بشری‌اش انتقاد کرده‌ و به استفاده آن از حکم اعدام، خشونت پلیس علیه آفریقایی آمریکایی‌ها و جدا کردن کودکان مهاجر از خانواده‌هایشان اشاره کرده‌اند.
اعتراض سازمان ملل به نژادپرستی و خشونت پلیس آمریکا
۲۸ ساعت قبل / سازمان ملل متحد / آمریکا
اعتراض سازمان ملل به نژادپرستی و خشونت پلیس آمریکا
در یکی از گزارش‌ها و بررسی‌های سازمان ملل، قدرت‌های بزرگ جهان از جمله متحدان آمریکا از آن بابت سوابق حقوق بشری‌اش انتقاد کرده‌ و به استفاده آن از حکم اعدام، خشونت پلیس علیه آفریقایی آمریکایی‌ها و جدا کردن کودکان مهاجر از خانواده‌هایشان اشاره کرده‌اند.
باید مسیری مشخص برای کتابخانه‌ها در زیست کرونایی ایجاد کرد
۲۹ ساعت قبل / سید عباس صالحی / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / نهاد کتابخانه های عمومی کشور / کتاب
باید مسیری مشخص برای کتابخانه‌ها در زیست کرونایی ایجاد کرد
تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به طولانی شدن خشونت رو به افزایش ویروس کرونا در کشور، تاکید کرد: باید خودمان را برای یک شرایط ویژه در حوزه‌های مختلف زندگی اجتماعی از جمله حوزه کتابخانه‌ها آماده کرده با یک برنامه مشخص مسیری برای «کتابخانه در زیست کرونایی» در سال ۱۴۰۰ داشته باشیم.
متحدان آمریکا از سابقه حقوق بشری واشنگتن انتقاد کردند
۳۰ ساعت قبل / فرانسه / سازمان ملل متحد / ایالات متحده آمریکا / حقوق بشر
متحدان آمریکا از سابقه حقوق بشری واشنگتن انتقاد کردند
تهران-ایرنا- خبرگزاری رویترز گزارش داد: قدرت های بزرگ شامل متحدان آمریکا در نشست بررسی وضعیت جهانی حقوق بشر سازمان ملل از آمریکا به دلیل استفاده از مجازات اعدام و خشونت پلیس انتقاد کردند.
انتقاد دیرهنگام ملک سلمان از مکرون درباره توهین به پیامبر(ص)
۳۳ ساعت قبل / پیامبر اکرم / تمدن / خشونت / عربستان / فرانسه
انتقاد دیرهنگام ملک سلمان از مکرون درباره توهین به پیامبر(ص)
اقتصاد نیوز : پادشاه عربستان در گفتگوی تلفنی با صدراعظم آلمان انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز درباره پیامبر اکرم(ص) و عملیات تروریستی در اروپا را محکوم کرد.
اشتباهات گذشته باعث شده انتخابات امریکا برای مردم ما مهم باشد
۳۵ ساعت قبل / دونالد ترامپ / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / اقتصاد ایران
اشتباهات گذشته باعث شده انتخابات امریکا برای مردم ما مهم باشد
ایران نوشت:یک فرد سرپرست خانوار برای آنکه بتواند حداقل‌های سفره خانواده را نگه دارد مجبور است چند شغل داشته باشد. از این‌رو از این فرد نمی‌توان به هیچ‌وجه انتظار داشت که آرامش خود را در شرایط چالشی حفظ کند و اگر در خانواده این فرد، فرد بیماری هم باشد که قیمت داروی آن سرسام‌آور باشد، دیگر اصلاً نمی‌توان انتظار بروز خشونت از او را نداشت.
چرا نباید معطل انتخابات آمریکا بمانیم؟
۳۶ ساعت قبل / محسن پاک آیین / انتخابات ریاست جمهوری امریکا
چرا نباید معطل انتخابات آمریکا بمانیم؟
بالاخره پس از چند روز التهاب و خشونت در داخل آمریکا،‌ جوبایدن به عنوان برنده انتخابات ریاست جمهوری معرفی شد.
۴۱ ساعت قبل
نامه‌های معترضان تایلندی به پادشاه را آب برد!
معترضان طرفدار دموکراسی در تایلند عصر یکشنبه هنگامی که تلاش داشتند به کاخ بزرگ بانکوک نزدیک شوند تا در اقدامی نمادین، نامه‌های مربوط به شکایات سیاسی خود را به پادشاه این کشور تحویل دهند، با پلیس ضد شورش و ماشین آب‌پاش روبرو شدند. به گزارش آسوشیتدپرس، این دومین بار در چند ماه اخیر بود که در تظاهرات بانکوک از ماشین آب‌پاش علیه معترضان استفاده می‌شد. پلیس با غیرقانونی اعلام کردن این راهپیمایی، از تظاهرکنندگان خواست تا نمایندگانشان را برای گفتگو بفرستند. با بی‌نتیجه ماندن تلاش معترضان برای ورود به کاخ، درگیری میان دو طرف آغاز شد و معترضان اقدام به پرتاب اشیاء به سمت نیروهای دولتی کردند. این درگیری‌ها پس از دقایقی پایان یافت و گفته می‌شود در جریان آن به کسی آسیب …
۴۱ ساعت قبل
بازداشت چهار دانش‌آموز ۱۰ ساله به اتهام ترویج تروریسم در فرانسه
پلیس فرانسه ۴ کودک ۱۰ ساله را به اتهام ترویج تروریسم در یک مدرسه در شهر آلبرویل واقع در منطقه سووآ بازداشت کرد. یورونیوز گزارش داده که سه پسر و یک دختر در این پرونده متهم هستند. متهمان پس از بازداشت در دبستان به اتهام بیان سخنان «خشونت‌آمیز و نگران کننده» بازجویی شدند و هم‌اکنون تحت نظر هستند. این کودکان در کلاس درس گفته بودند مهاجمی که ساموئل پتی، معلم تاریخ و جغرافی را به دلیل نشان دادن کاریکتاتور موهن کشت، کار درستی کرده بود. وزارت کشور فرانسه هم با انتشار یک پیام ویدیویی، با تایید این خبر اعلام کرد که کودکان متهم سر کلاس با توجیه قتل ساموئل پتی گفته‌اند اگر معلم آن‌ها هم به پیامبر اسلام توهین کند، او را خواهند کشت. معلم این دانش‌آموزان همچین روز سوم نوامبر …
ایران و ازبکستان بر ضرورت کاهش خشونت‌ها در افغانستان تاکید کردند
۴۷ ساعت قبل / ازبکستان / افغانستان / ایران
ایران و ازبکستان بر ضرورت کاهش خشونت‌ها در افغانستان تاکید کردند
تهران - ایرنا - ایران و ازبکستان بر ضرورت کاهش خشونت‌ها و برقراری آتش بس به عنوان گامی مهم در کاهش آلام و مشکلات مردم افغانستان تاکید کردند.
اخبار « هفت عصر » ۱۹ آبان ۱۳۹۹
۴۷ ساعت قبل / توییتر / دام و طیور / پیرانشهر / محمد جواد ظریف / عراق / مدرسه سازی / بورس / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / شرکت واحد اتوبوسرانی تهران / دانش‌آموزان
اخبار « هفت عصر » ۱۹ آبان ۱۳۹۹
ظریف: پیامی صادقانه به همسایگان؛ با هم آینده‌ای بهتر بسازیم، یارانه آبان ماه فردا واریز می‌شود،افزایش فروش دام زنده در تهران برای کاهش قیمت گوشت،،۵ هزار دستگاه اتوبوس بازسازی می‌شود،حوادث ویژه ۸۹۹ نفر مصدوم برجای گذاشت،افزایش ۱.۸۹ درصدی دانش آموزان دختر در سال تحصیلی جاری،متوسط هزینه سالانه بهداشت و درمان خانوارها به ۵ میلیون تومان رسید،امکان ورود مسافران ایرانی به شمال عراق از مرز پیرانشهر فراهم شد،افزایش ۳۰ درصدی برداشت زعفران در آذربایجان‌شرقی ،دلالان در کمین یاقوت سرخ مه‌ولات،اعتراض به محدودیت های جدید در مقابله با کرونا در لیورپول با خشونت روبرو شد،شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان از ۵۰ میلیون نفر عبور کرد ،۲۴۰۰ عکس نادر از دوران طلایی اکتشافات فضایی از سوی ناسا به حراج گذاشته …
معاون دوم رئیس‌جمهور افغانستان: اکثر زندانیان رها شده طالبان به میدان جنگ برگشته‌اند
۲ روز قبل
معاون دوم رئیس‌جمهور افغانستان: اکثر زندانیان رها شده طالبان به میدان جنگ برگشته‌اند
سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان با انتقاد از افزایش خشونت‌ها و عدم همکاری طالبان در روند صلح این کشور گفت که اکثریت طالبان رها شده از زندان‌های دولت افغانستان بر خلاف تعهداتشان به میدان‌های جنگ برگشته‌اند.
بیکاری ۶۲ درصدی زنانِ جهان در دوران پاندمی کووید ۱۹
۲ روز قبل / زنان / انجمن ایرانی مطالعات زنان / کروناویروس / بیکاری / خشونت علیه زنان
بیکاری ۶۲ درصدی زنانِ جهان در دوران پاندمی کووید ۱۹
یک عضو هیات مدیره انجمن ایرانی مطالعات زنان با اشاره به پژوهش جدید سازمان کمک بین‌المللی و غیر انتفاعی care، اظهار کرد: ۶۲ درصد از افرادی که در جهان به دلیل پاندمی کووید ۱۹ شغلشان را از دست داده اند، زنان هستند همچنین ۲۷ درصد از زنان در این ایام با چالش های مرتبط با بیماری روانی رو به رو شده اند در حالی که همین آمار برای مردان تنها ۱۰ درصد است.
پلیس گرجستان معترضان به نتایج انتخابات را با آب پرفشار سرکوب کرد
۲ روز قبل / گرجستان
پلیس گرجستان معترضان به نتایج انتخابات را با آب پرفشار سرکوب کرد
پلیس گرجستان تلاش کرد تا تجمع اعتراض‌آمیز اپوزیسیون مقابل ساختمان کمیسیون مرکزی انتخابات این کشور در تفلیس را با خشونت متفرق کند اما معترضان قصد رفتن نداشتند.
زورگیری با قمه در پوشش مسافرکش | چنان وحشتی در جان من است که نمی‌توانم به خیابان بیایم
۲ روز قبل / سارق - سرقت / خشونت / حوادث ایران
زورگیری با قمه در پوشش مسافرکش | چنان وحشتی در جان من است که نمی‌توانم به خیابان بیایم
سه مرد جوان که به خاطر بیکاری در پوشش مسافرکش اقدام به زورگیری کرده بودند، در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه رفتند. 
۲ روز قبل
در منزل میزبان
نمی‌دانست با وگان شدن، شیوه‌های متفاوتی از پذیرایی را از دوستان و اطرافیانش می‌بیند. بسیاری از آنها خواهان مهمان کردن او بودند، اما همه به یک اندازه در پذیرایی‌ها موفق نبودند. برخی تمام تلاش خود را می‌کردند تا او خاطره‌ای دلنشین در ذهنش ثبت شود و برخی با تمام خوش‌قلبی‌شان نفهمیده بودند که او چه چیزهایی می‌خورد یا دیدن چه صحنه‌های ظاهرا عادی برایش عذاب‌آور است. برایش بسیار پیش آمده بود که هیچ‌کدام از غذاهای طبخ‌شده در مهمانی‌ها را نمی‌توانست بخورد. البته حق هم داشتند. چرا کسی که برای خوراک خود محدودیت قائل نیست، باید بداند که بیشتر مایونزها تخم‌مرغ دارند و کمتر بیسکوییت یا شیرینی وگانی می‌توان در بازار یافت؟ حتی …
۲ روز قبل
خون سیاوش
کابل برای من خاکستری است، نه آنقدر سیاه است که رسانه‌های سایر کشورها آن را نشان می‌دهند و نه آنقدر سپید که برخی درباره آن غلو می‌کنند. خاکستری مثل همه ما، مثل زندگی انسان‌ها. اما گاهی این رنگ خاکستری یکدستی‌اش را از دست می‌دهد، تیرگی‌هایش بیشتر می‌شوند. یکی از آن اوقات که چنین اتفاقی افتاده، همین چند روز گذشته بوده؛ یک گروه تروریستی از دروازه شمالی دانشگاه کابل، وارد آن شده‌اند، طبق معمول هم از تکنیک آشنای خود برای ورود به مکان‌های مختلف استفاده کرده‌اند، ابتدا یکی از نیروهای‌شان خود را انتحار کرده و نگهبان‌ها و گاردها را از پیش روی دروازه برداشته است. ما در کابل به انتحاری‌ها می‌گوییم: خودترقانک... بعد سه نفر از همدستان …
۲ روز قبل
روسیه و ایران در جنگ جهانی اول
نابسامانی ایران در زمان جنگ جهانی اول (1914 تا 1918) بار دیگر اشتهای سیری‌ناپذیر روسیه را برای بلعیدن شمال ایران برانگیخت. انگلیسی‌ها هم که از مدتی قبل تحت عنوان پلیس جنوب نیروهایی در جنوب ایران داشتند به شمار آنان افزودند. ایرانیان اعلام بی‌طرفی کرده بودند، اما اعلام بی‌طرفی نیاز به اقتداری دارد که از آن موضع دفاع کند و با اعمال بی‌طرفی فرق بسیار دارد. بی‌طرفی نوع ایرانی را هم البته نسبت به جبهه متحدین عثمانی و آلمان می‌توان بی‌طرفی جانبدارانه توهمی نامید. برخی روحانیون سیاسی شامل سیدمحمد طباطبایی و سیدمحمد صادق طباطبایی و سیدحسن مدرس که عرق مذهبی‌شان به جوش آمده بود، اتحاد با عثمانی و آلمان را ترجیح می‌دادند و شایعه مسلمان شدن قیصر ویلهلم نیز …
۲ روز قبل
بازگشت حساب کاربری ویژه ترامپ درتوییتربه حالت عادی
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این روزهای آمریکا، از تاریخ 20 ژانویه سال 2021 یعنی همزمان با آغاز ریاست‌جمهوری جو بایدن، امتیازات ویژه اکانت خود در شبکه اجتماعی توییتر را از دست خواهد داد.توییتر رسما اعلام کرد که از تاریخ مذکور، تمامی‌قوانینی که برای سایر اکانت‌ها اعمال می‌شوند، برای اکانت realDonalTrump@ نیز در این پلتفرم اعمال خواهد شد؛ بدین معنی که در صورت انتشار پست‌های حاوی کلمات خشونت‌آمیز یا اطلاعات نادرست درخصوص رای‌گیری و همچین همه‌گیری کرونا از سوی ترامپ، اکانت وی ممکن است مسدود شود. همچنین اکانت‌های WhiteHouse ،@POTUS @ و FlOTUS@ نیز بعد از اتمام دوران ریاست‌جمهوری دولت فعلی آمریکا، به دولت جدید منتقل خواهد شد.
حذف ترامپ ایرانیان را به آرامش نزدیکتر می‌کند
۳ روز قبل / صالحی امیری / ترامپ
حذف ترامپ ایرانیان را به آرامش نزدیکتر می‌کند
صالحی امیری با استقبال از شکست رئیس جمهور فعلی آمریکا گفت: باخت ترامپ مسئله رفتن یک فرد نبود، بلکه نماد جهالت و ضدّیت با ملت ایران و عامل هرج و مرج و خشونت در خاورمیانه شکست خورد و از این جهت ایرانیان یک گام به پیروزی و آرامش نزدیک‌تر شدند.
نخست وزیر اتیوپی وزیر خارجه و فرمانده ارتش را برکنار کرد
۳ روز قبل / اریتره / جنگ / اتیوپی
نخست وزیر اتیوپی وزیر خارجه و فرمانده ارتش را برکنار کرد
تهران-ایرنا- به دنبال تشدید خشونت‌ها در اتیوپی، ابی احمد نخست‌وزیر این کشور روز یکشنبه وزیر خارجه، فرمانده ارتش و رئیس سازمان اطلاعات را برکنار کرد.
۷ روش درمانی حذف ناسزا گویی کودکان
۳ روز قبل
۷ روش درمانی حذف ناسزا گویی کودکان
ناسزاگویی کودکان علل مختلفی مثل ابراز خشم و عصبانیت دارد که نباید نسبت به آن بی تفاوت باشیم یا واکنش های خشونت آمیز داشته باشیم، نخست باید به خودمان مراجعه کنیم چرا که نخستین الگوی کودکان، والدینشان هستند و سپس با رفتارهای جایگزین خشونت ، آموزش حذف ناسزا را به آنها بدهیم.
با اولین زن رنگین پوست که کاخ سفید را فتح کرد+ تصاویر
۳ روز قبل / پوست / خشونت / زنان / کاخ سفید / معاون
با اولین زن رنگین پوست که کاخ سفید را فتح کرد+ تصاویر
اقتصاد نیوز : کامالا هریس فردی که رویای تکیه بر کرسی کاخ سفید را در سر می‌پروراند، حال اولین بانویی در آمریکاست که به دومین فرد قدرتمند این کشور تبدیل شده و قرار است به عنوان معاون جو بایدن رئیس‌جمهوری منتخب ایالات متحده او را دستکم چهار سال در سکانداری دولت همراهی کند.
جریمه 50 هزار درهمی مردی که همسرش را شکنجه می‌داد
۳ روز قبل / خشونت علیه زنان
جریمه 50 هزار درهمی مردی که همسرش را شکنجه می‌داد
دادگاه ابوظبی مرد اماراتی را به اتهام شکنجه و اذیت و آزار به همسر خود به پرداخت 50 هزار درهم جریمه نقدی محکوم کرد.
۳ روز قبل / افزایش قیمت بنزین / انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا / سید محمدرضا اصنافی
چگونه هیجان انتخاباتی را کنترل کنیم؟
محمدرضا اصنافی فعال رسانه در توئیتی نوشت: اطلاع رسانی پلکانی و مدیریت هیجان انتخاباتی با خبررسانی قطره چکانی تا حدود زیادی در کنترل هیجان و خشونت قابل پیش‌بینی آمریکا موفق عمل کرده و ترامپ را گام به گام به پذیرش نتایج انتخابات با کمترین هزینه عقب می‌راند. مقایسه کنید با اطلاع‌رسانی و مدیریت هیجان آبان بنزینی پارسال ایران.
عصر پساترامپ چگونه است؟
۳ روز قبل / دونالد ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / پساترامپ / پوپولیسم
عصر پساترامپ چگونه است؟
از چهار سال ریاست‌جمهوری ترامپ می‌توان به‌مثابه «عصر تاریکی» یاد کرد. خِرد (عنصر اصلی روشنگری) به‌شکلی دهشتناک لگدکوب و عقلانیت به صلیب کشیده شد. ترامپ با موفقیت توانست الگو‌های رفتاری خود را در جهان گسترش دهد، گفتمان‌های خردستیزانه توانست در فرهنگ سیاسی بسیاری از دولت-ملت‌ها دست بالا را پیدا کند. تقریبا در تمام جوامع نیرو‌هایی که بر خشونت و حذف نهاد‌های میانجی مترقی تکیه داشتند یا توانستند دست بالا را در میان گفتار‌های سیاسی رقیب پیدا کنند یا اینکه دست‌کم صدا و هژمونی خود را به‌شدت تقویت کنند.
آتلانتیک: آمریکا شاید به خشونت‌های لبنان گرفتار شود
۳ روز قبل / خاورمیانه / نشریه آتلانتیک / روزنامه کیهان / لبنان / حقوق شهروندی
آتلانتیک: آمریکا شاید به خشونت‌های لبنان گرفتار شود
آمریکا ممکن است به سرنوشت خشونت و عدم تحمل در جنگ‌های داخلی مانند لبنان در گذشته و برخی دیگر از کشورهای خاورمیانه دچار شود.
۳ روز قبل
خشونت بیشتر ؛ امتیاز بیشتر
گسترش شهرنشینی در افغانستان تنها راه نجات است
۳ روز قبل
همدردی تهران با کابل
سال‌های متمادی است که در همسایگی کشورمان صدای گلوله و انفجار و فریاد افراط‌گرایی، آرامش مردمانی سختکوش و مظلوم را که مسیری متفاوت از گروه‌های تروریستی را برای زندگی بهتر برگزیده‌اند به اسارت گرفته است. مردمی که تلاش دارند علاوه بر مبارزه با گروه‌های تروریستی به عنوان مظاهر جهل و تحجر با افزایش دانایی و علم‌اندوزی خود و فرزندان‌شان، ریشه‌های تفکر تکفیری را بخشکانند و چه بسیار سختی‌هایی که در این مسیر متعالی به جان خریده‌اند.  سال‌ها مبارزه با دشمن خارجی و وقوع جنگ داخلی، تن خسته افغانستان را رنجور از جور زمانه کرده و مردم مقاومش را به تکاپوی نجات کشورشان از چنگال خشونت‌طلبی واداشته تا آینده‌ای روشن را برای فرزندان‌شان ترسیم …
۳ روز قبل
پایتخت جهانی کتاب به مکزیک رفت
گوادالاخارای مکزیک به عنوان پایتخت جهانی کتاب سال ۲۰۲۲ انتخاب شد. به گزارش مهر به نقل از افه، گوادالاخارا شهری در مکزیک به عنوان پایتخت جهانی کتاب در سال ۲۰۲۲ انتخاب شد.مدیر کل یونسکو این خبر را اعلام کرده است. وی گفته این شهر برای برنامه جامعی که در زمینه سیاست‌هایش در استفاده از کتاب برای ایجاد تحولات اجتماعی دارد و از آنجا که مبارزه با خشونت و فرهنگ‌سازی برای صلح را از طریق کتاب دنبال می‌کند، این عنوان را از آن خود کرده است.برنامه پیشنهادی گوادالاخارا در این زمینه بر سه محور استراتژیک تمرکز دارد. در این برنامه از یک سو بازیابی فضاهای عمومی از طریق ایجاد برنامه‌ها و فعالیت‌هایی در زمینه کتاب‌خوانی عمومی در پارک‌ها و دیگر مکان‌های در دسترس عموم دنبال می‌شود و از سوی دیگر پیوند اجتماعی و انسجام …
۳ روز قبل
پنتاگون هشدار داد؛ تضعیف توافق طالبان -آمریکا خشونت آفرین است
پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) درباره تضعیف توافق واشنگتن با طالبان به دلیل خشونت‌های موجود در افغانستان هشدار داد. به‌گزارش مهر به نقل از بی‌بی سی، پنتاگون با توجه به افزایش موج خشونت‌ها در افغانستان نسبت به تضعیف توافق صلح آمریکا با طالبان هشدار داد. پنتاگون اعلام کرده که «طالبان تاحدی از خشونت کمک می‌گیرد تا نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان را تضعیف کند. با این کار آن‌ها ممکن است بخواهند سربازان آمریکایی را به عقب نشینی تشویق کنند و پس از عقب نشینی شرایط مورد نظر خود را در افغانستان ایجاد کنند». پنتاگون اعلام کرده که ادامه خشونت از سوی طالبان به گونه‌ای غیرقابل قبول ممکن است توافق این کشور با طالبان را تضعیف کند. در همین رابطه بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) در تازه‌ترین گزارش …
۳ روز قبل
روسای پنتاگون، اف.بی.آی و سیا قربانی خشم ترامپ!
پایگاه خبری هیل به نقل از منابع مطلع گزارش داد، دونالد ترامپ در نظر دارد تا رئیس پنتاگون، مدیر سیا و دیگر مقام‌های ارشد از جمله مدیر اف‌بی‌آی را از پست‌هایشان برکنار کند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این در حالیست که روز پنج‌شنبه، سخنگوی ارشد وزارت دفاع آمریکا گزارش ان‌بی‌سی نیوز مبنی بر اینکه مارک اسپر، رئیس پنتاگون نامه استعفایش را تدارک دیده و احساس می‌کند جزو مقام‌هایی است که دونالد ترامپ قصد دارد ظرف‌ هفته‌های آتی او را برکنار کند، رد کرد.منبع پایگاه خبری هیل گفت، به رغم اظهارنظر اخیر پنتاگون، مارک اسپر به زودی از وزارت دفاع آمریکا برکنار می‌شود. با این حال، یک منبع دیگر گفت تاکنون اتفاقی رخ نداده است. یکی از دستیاران اعضای کمیته سرویس‌های مسلح مجلس نمایندگان آمریکا تایید …
۳ روز قبل
نگاه/ یک آمریکا؛ دو ملت
 ریچارد هاس- رئیس شورای روابط خارجی آمریکا نتیجه انتخابات، پیروزی جو بایدن بوده است و شکی نیست که اکنون، بحث بازشماری و بررسی حقوقی و قانونی اعتراض‌ها هم پیش می‌آید. در چنین انتخابات پرحاشیه و پرشوری، بدون شک اعتراض هم وجود دارد. در این انتخابات، اما مهم‌ترین اصول دمکراسی به نمایش درآمد. مشارکت بالا بود، خشونت در کمترین حدش بود و دادگاه‌ها در حال بررسی تخلفات انتخاباتی هستند. همزمان اعلام پیروزی پیش از موعد از سوی ترامپ، مورد توجه زیادی قرار نگرفت و درخواست‌های او برای توقف روند شمارش آرا، با …
ادعای تازه ترامپ: آرای غیرقانونی در پنسیلوانیا پیروزی را از من گرفت
۴ روز قبل / انتخابات / انتخابات ریاست جمهوری / چک / خشونت / رسانه
ادعای تازه ترامپ: آرای غیرقانونی در پنسیلوانیا پیروزی را از من گرفت
اقتصاد نیوز : رئیس‌جمهور آمریکا به رغم اینکه حتی رسانه‌های جمهوری‌خواه شامل فاکس نیوز از شکست او در پنسیلوانیا خبر می‌دهند، ادعا کرد که ده‌ها هزار رای غیرقانونی در این ایالت پیروزی را از او گرفت.
تجمع معترضان مقابل کاخ سفید: ترامپ تو اخراجی!
۴ روز قبل / ثروت / خشونت / رئیس جمهور / رئیس جمهور آمریکا / کاخ سفید
تجمع معترضان مقابل کاخ سفید: ترامپ تو اخراجی!
مخالفان رئیس جمهور آمریکا با تجمع در مقابل کاخ سفید پلاکاردهایی با شعار «تو اخراجی» و «بازنده» را بر روی فنس‌های این ساختمان نصب کردند.
دیدار رئیس جمهور کلمبیا با شورشیان سابق
۴ روز قبل / کلمبیا
دیدار رئیس جمهور کلمبیا با شورشیان سابق
دولت "ایوان دوکو"، رئیس جمهور کلمبیا و جنگجویان سابقی که چهار سال پیش توافق صلحی را امضا کردند که به طولانی‌ترین درگیری آمریکای لاتین پایان بخشید، متعهد شده‌اند برای متوقف کردن خشونت علیه جنگجویان سابق، با هم همکاری کنند.
انتخابات مبهمی که می‌تواند به خشونت منجر شود
۴ روز قبل / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / جو بایدن / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / آمریکا ۲۰۲۰
انتخابات مبهمی که می‌تواند به خشونت منجر شود
تهران - ایرنا - در حالی که اعتراض‌های هواداران نامزدها و احتمال بروز تظاهرات خشونت‌آمیز و آشوب های خیابانی بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سایه افکنده است، برخی رسانه‌های فرانسوی زبان از احتمال به خشونت کشیده شدن این انتخابات که از آن به عنوان انتخابی مبهم یاد می‌کنند، خبر می‌دهند.
نگرانی صهیونیستها از اوضاع آمریکا/ شکاف داخلی و خشونت شدت گرفته است
۴ روز قبل / رژیم صهیونیستی / ایالات متحده امریکا / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020
نگرانی صهیونیستها از اوضاع آمریکا/ شکاف داخلی و خشونت شدت گرفته است
تحلیلگران سیاسی رژیم صهیونیستی نسبت به اوضاع کنونی در آمریکا و تأثیر گذاری آن بر این رژیم ابراز نگرانی کردند.
وزیر اماراتی بر لزوم پایان جنگ در سوریه تأکید کرد!
۴ روز قبل / انور قرقاش / سوریه / امارات متحده عربی / جنگ سوریه
وزیر اماراتی بر لزوم پایان جنگ در سوریه تأکید کرد!
وزیر مشاور در امور خارجی امارات بدون اشاره به جنگ افروزی های کشورش در سوریه و تشدید بحران در آنجا، بر لزوم پایان جنگ و خشونت در این کشور تأکید کرد!
تیراندازی در یک شهر آمریکا ۳ کشته برجای گذاشت
۴ روز قبل / انتخابات ۲۰۲۰ / خشونت مسلحانه / ایالات متحده آمریکا
تیراندازی در یک شهر آمریکا ۳ کشته برجای گذاشت
تهران- ایرنا- تیراندازی در شهر آتلانتا در آمریکا سه کشته برجای گذاشت.
۴ روز قبل
عباس امیرانتظام به روایت همسرش
الهه میزانی (امیرانتظام)، همسر عباس امیرانتظام گفت: امیرانتظام باور به بخشش داشت؛ زیرا در یک نظام دموکراتیک باید در فضایی به دور از خشونت زیستن را آموخت و باور داشت باید بخشید؛ ولی فراموش نکرد؛ اما چه جریان‌ها در تقدیر او دخیل بودند، باید گفت بسیاری جریان‌ها بودند، هر‌یک به اندازه‌ای نقش داشتند؛ هرچند کسانی که در مقابل سرنوشت امیرانتظام سکوت کردند، نیز در دل می‌دانستند حقیقت چیست.
جانی دپ از دنیای جادو طرد شد
۴ روز قبل / هالیوود / همسر آزاری / فیلم
جانی دپ از دنیای جادو طرد شد
تهران- ایرنا- «جانی دپ» ستاره مطرح هالیوودی که به اعمال خشونت خانگی علیه همسر سابقش متهم است، از نقش گریندل‌والد در مجموعه فیلم‌های «جانوران شگفت‌انگیز» کنار گذاشته شد.
اتحادیه اروپا رئیس‌جمهوری بلاروس را تحریم کرد
۴ روز قبل / الکساندر لوکاشنکو
اتحادیه اروپا رئیس‌جمهوری بلاروس را تحریم کرد
ایلنا: اتحادیه اروپا رئیس‌جمهوری بلاروس، پسرش و ۱۳ نفر از مقام‌های ارشد این کشور را به دلیل اعمال خشونت تحریم کرد.
۴ روز قبل
محاکمه آقای نخست‌وزیر در کاخ سلطنت‌آباد
67 سال پیش، برابر با هفدهم آبان 1332 خورشیدی، 2 ماه و 21 روز پس از کودتای 28 مرداد، محاکمه دکتر محمد مصدق ذیل اتهام ضدیت با سلطنت در محکمه نظامی تهران آغاز شد. دکتر مصدق هنگام معرفی، خود را نخست وزیر قانونی ایران اعلام و به صلاحیت دادگاه اعتراض کرد و گفت که تنها دیوان عالی کشور می‌تواند رئیس دولت را بازخواست قضایی کند. با بیان این مطلب، جلسه محاکمه به مدت یک هفته تعطیل شد تا اعضای محکمه که چند افسر ارشد بودند به صلاحیت خود رسیدگی کنند. بعد از گذشت یک هفته، دادگاه به صلاحیت خود رای داد. 30 آذر 1332 محاکمه دکتر مصدق در تالار آینه کاخ سلطنت‌آباد به پایان رسید و به‌رغم درخواست حکم اعدام از سوی دادستان ارتش، دکتر مصدق به 3 سال حبس محکوم شد. در سی‌وپنجمین جلسه دادرسی یا به عبارتی …
۴ روز قبل
تجمع هواداران ترامپ و بایدن در ایالت‌های سرنوشت‌ساز
حامیان دو کاندیدای اصلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حالی در مقابل حوزه‌های رای گیری این کشور دست به راهپیمایی زده‌اند که شمارش نتایج نهایی آرا هنوز برای تعیین کاندیدای پیروز ادامه دارد.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، معترضان از روز سه شنبه سوم نوامبر که زمان برگزاری انتخابات بود، راهپیمایی‌های بزرگ و کوچکی در حمایت از جو بایدن، کاندیدای دموکرات و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور برگزار کرده و این نگرانی را به وجود آورده‌اند که این راهپیمایی‌ها به خشونت یا آشوب کشیده شود.اما کمپانی رسانه‌ای فیسبوک اعلام کرده که مطالب منتشر شده از سوی حامیان ترامپ را که لفاظی‌های تند و خشن داشتند، مسدود کرده است.حامیان بایدن نیز تنها به انتشار عبارت تمامی آرا باید شمارش شوند، بسنده کرده و خواستار …
اروپا در راه آمریکا؟!
۵ روز قبل / اتحادیه اروپا / اروپا / ایالات متحده امریکا / امریکا و اروپا / تندروی / افراطی / ملی گرایی افراطی / غرب
اروپا در راه آمریکا؟!
موحد زاهدی در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: به نظر می رسد تنها راه اروپا برای خروج از این گرداب خطرناک این است که به جای عملکرد سنتی خود در پیوند با آمریکا و تحت عنوان پیمان غرب، با اتخاذ تصمیمی استراتژیک راه خود را از آمریکا جدا کند و با سایر قدرت‌های جهانی و منطقه ای در مورد ایجاد نظمی جدید در چارچوب نیازهای دنیای امروز تعامل کند. این شاید تنها راه برای اروپا و جهان برای پرهیز از ورود به دور تازه ای از خشونت و تاریکی باشد.
حساب توئیتری مشاور سابق ترامپ به دلیل ترویج خشونت بسته شد
۵ روز قبل / استیو بنن
حساب توئیتری مشاور سابق ترامپ به دلیل ترویج خشونت بسته شد
ایلنا: توئیتر، حساب کاربری مشاور سابق رئیس‌جمهوری آمریکا را به دلیل ترویج خشونت مسدود کرد.
بازگشت بایدن به برجام منجر به تقابل خشونت‌بار ایران و اسرائیل می‌شود
۵ روز قبل / ایران و اسرائیل / هسته‌ای - برجام / آمریکا - اسرائیل / آمریکا - جوزف بایدن
بازگشت بایدن به برجام منجر به تقابل خشونت‌بار ایران و اسرائیل می‌شود
یک وزیر رژیم صهیونیستی موضع نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را باعث تقابل میان ایران و این رژیم خواند.
توئیتر استیو بنن بسته شد
۵ روز قبل / ایالات متحده آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری امریکا
توئیتر استیو بنن بسته شد
فارس نوشت: صفحه شخصی استیو بنن مشاور سابق ترامپ در توییتر به دلیل دعوت مردم آمریکا به خشونت معلق شد.
فرانسه اظهارات مقامات ترکیه علیه پاریس را «اعلام خشونت» نامید
۵ روز قبل / فرانسه / ترکیه / اسلام هراسی / افراط گرایی
فرانسه اظهارات مقامات ترکیه علیه پاریس را «اعلام خشونت» نامید
وزیر خارجه فرانسه اظهارات و مواضع مقامات ترکیه علیه پاریس را «اعلام خشونت» نامید و آن را محکوم کرد.
۵ روز قبل / انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا / بازگشت به برجام / بایدن و ایران
واکنش وزیر صهیونیست به بازگشت احتمالی بایدن به برجام
به گزارش ایسنا، تساهی هنگبی، وزیر همکاری‌های منطقه‌ای رژیم صهیونیستی در واکنش به سیاست‌های جو بایدن، نامزد حرب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در خصوص برجام با بیان این که بایدن برای مدتی طولانی به طرز آشکاری گفته است به توافق هسته‌ای بازمی‌گردد، این گفته بایدن را تقابل میان ایران و اسرائیل خواند.وی با اشاره به اینکه برجام از نگاه وی، نتانیاهو و دیگر مقامات اسرائیلی یک "اشتباه است" ادامه داد: اگر بایدن به این سیاست خود ادامه دهد در نهایت تقابل خشونت‌باری میان ایران و اسرائیل رخ خواهد داد.این مقام صهیونیستی مدعی شد: هدف ترامپ برای رسیدن به توافقی با ایران فرق داشته چراکه "توافقی خواهد بود که از طریق تحریم‌های فشار حداکثری حاصل خواهد شد".
بایدن و ترامپ، انتخاب بین تعامل و خشونت
۵ روز قبل / برجام / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / کاخ سفید / آمریکا ۲۰۲۰
بایدن و ترامپ، انتخاب بین تعامل و خشونت
کرمانشاه - ایرنا - بیشتر از آنچه که مردم آمریکا نسبت به تعیین سرنوشت خویش در این دوره از انتخابات حساس هستند، مردم و دولتمردان سایر کشورها با حساسیت بالا این موضوع را رصد می‌کنند و بسیاری معتقدند که این انتخابات نه تنها بر آمریکا بلکه بر اکثر معادلات بین المللی نیز تاثیرگذار خواهد بود.
سناریوهای قانونی حل بحران انتخابات در آمریکا چیست؟
۵ روز قبل / انتخابات ۲۰۲۰ / اسپوتنیک / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / جو بایدن / فلوریدا / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / آمریکا ۲۰۲۰
سناریوهای قانونی حل بحران انتخابات در آمریکا چیست؟
تهران- ایرنا- در حالی که ادعای تقلب، اعتراض های هواداران نامزدها و احتمال بروز تظاهرات خشونت‌آمیز و آشوب های خیابانی بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سایه افکنده است، کارشناسان به بررسی سناریوهای مختلف در صورت عدم تعیین رئیس جمهوری بعدی این کشور از طریق آرای مردمی و رای الکترال روی آورده‌اند.
نشریه آلمانی: مکزیک نگران درگیری‌های احتمالی در آمریکا است
۵ روز قبل / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / جو بایدن / مکزیک / آمریکا ۲۰۲۰
نشریه آلمانی: مکزیک نگران درگیری‌های احتمالی در آمریکا است
تهران- ایرنا- دولت مکزیک به دلیل مناسبات تنگاتنگ خود با آمریکا، امیدوار است انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور به اعتراضات و خشونت‌های خیابانی کشیده‌نشود.
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / تیراندازی در لاس وگاس / خشونت در آمریکا
کشته شدن زن اردنی و فرزندش در تیراندازی «لاس وگاس» آمریکا
به گزارش فارس، وزارت امور خارجه اردن روز پنجشنبه اعلام کرد که در حال پیگیری قتل یک شهروند زن اردنی و پسرش است که با خانواده‌اش در «لاس وگاس»  در ایالت «نوادا» زندگی می‌کردند و به ضرب گلوله کشته شدند.
مصاحبه| تحلیلگر آمریکایی: ممکن است مردم آمریکا برای برچیدن سیستم الکترال اغتشاش کنند
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / دونالد ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا
مصاحبه| تحلیلگر آمریکایی: ممکن است مردم آمریکا برای برچیدن سیستم الکترال اغتشاش کنند
یک تحلیلگر آمریکایی درباره خشونت احتمالی پس از انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا گفت که مردم این کشور مدت‌ها است خواهان پایان دادن به نظام آرای الکترال برای تعیین ریاست جمهوری این کشور هستند.
پنتاگون: تدام خشونت‌ها توافقنامه طالبان-آمریکا را تضعیف می‌کند
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / اخبار "آمریکا" / سازمان ملل / طالبان / اخبار "افغانستان"
پنتاگون: تدام خشونت‌ها توافقنامه طالبان-آمریکا را تضعیف می‌کند
وزارت دفاع آمریکا گفته است که ادامه خشونت‌ها در افغانستان غیرقابل پذیرش است و توافقنامه قطر بین آمریکا و طالبان را تضعیف می‌کند.
بیانیه مشترک اتحادیه اروپا و پاکستان: دولت افغانستان و طالبان آتش‌بس کنند
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / اخبار "پاکستان" / طالبان / اخبار "افغانستان"
بیانیه مشترک اتحادیه اروپا و پاکستان: دولت افغانستان و طالبان آتش‌بس کنند
اتحادیه اروپا و پاکستان در بیانیه‌ای مشترک با انتقاد از ادامه خشونت‌ها در افغانستان تاکید کردند که دولت و طالبان برای نشان دادن تعهدات خود درباره صلح، اعلام آتش‌بس کنند.
احتمال تمرکز ۸۰ درصد فقیرترین مردم جهان در کشورهای بی‌ثبات
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / سازمان ملل متحد / کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد / دبیرکل سازمان ملل متحد
احتمال تمرکز ۸۰ درصد فقیرترین مردم جهان در کشورهای بی‌ثبات
تهران - ایرنا- دبیرکل سازمان ملل هشدار داد: تا سال ۲۰۳۰ میلادی، ممکن است بیش از ۸۰ درصد از فقیرترین جمعیت جهان در کشورهای تحت تاثیر بی‌ثباتی، درگیری و خشونت متمرکز شوند.
فاطمه باباخانی: با کاهش سطح توسعه‌یافتگی خشونت علیه زنان بیشتر می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۱۵
فاطمه باباخانی: با کاهش سطح توسعه‌یافتگی خشونت علیه زنان بیشتر می‌شود
دیدار در گفتگو با فاطمه باباخانی دانش آموخته حقوق و فعال زنان، خشونت خانگی علیه زنان را مورد بررسی قرار داده است. باباخانی در این گفتگو به مسائلی، چون نقش ساختار فرهنگی و اجتماعی خاورمیانه و ایران در تولید و بازتولید خشونت علیه زنان و همچنین خلا‌های قانونی در ارتباط با آرمان برابری می‌پردازد. وی مبتنی بر تجربیات خود، به زندگی زنانی که در جا‌های مختلف کشور مورد خشونت‌های تکان دهنده قرار گرفته‌اند اشاره کرده و همچنین، نقش آگاهی بخشی در مبارزه با خشونت علیه زنان را برجسته کرده است.
آخرین خبرها از ناآرامی‌های پس از انتخابات در ایالت‌های آمریکا
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / انتخابات / خشونت / فرماندار / مرگ / نیویورک
آخرین خبرها از ناآرامی‌های پس از انتخابات در ایالت‌های آمریکا
اقتصاد نیوز : معترضان آمریکایی در مینیاپولیس، نیویورک و شهرهای دیگر آمریکا علیه رئیس جمهوری این کشور دست به راهپیمایی زدند در حالی که برخی از طرفداران وی در مقابل ساختمانی در شهر فینیکس، مرکز ایالت آریزونا که در آن شمارش آرا در جریان بود، تجمع کردند.
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / آمریکا و حزب الله / حزب الله عراق
حزب‌الله عراق، نیروهای آمریکایی را به جنگی سخت تهدید کرد
به گزارش ایسنا، به نقل از میدل ایست نیوز، گردان‌های حزب الله عراق روز چهارشنبه آمریکایی‌ها را در صورت عدم پایبندی به مهلت زمانی مشخص شده برای خروج از عراق به درگیری خشونت آمیز تهدید کرد.
درگیری خونین برادران ناتنی بر سر خانه پدری | جلوی چشمانم مادرم را ربودند
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / خشونت / پلیس - آگاهی / حوادث ایران
درگیری خونین برادران ناتنی بر سر خانه پدری | جلوی چشمانم مادرم را ربودند
پسر جوان مدعی است بعد از فوت پدرش، برادران ناتنی او به خانه‌شان حمله و آنها را آواره کرده‌اند. 
بازداشت آهنگساز زیرزمینی به اتهام آزار دختر ۱۴ساله
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / خشونت / حوادث ایران
بازداشت آهنگساز زیرزمینی به اتهام آزار دختر ۱۴ساله
دختر ۱۴ساله با شکایت از مرد راننده مدعی است که وی او را ربوده و تسلیم نیت شوم خود کرده است، اما متهم ادعا می‌کند که نه‌تنها آزارگر نیست، بلکه قصد کمک به دختر نوجوان را داشته است.
حرف زدن با شوهر، حرف‌هایی که زنان نباید به شوهرشان بگویند!
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / ازدواج / زوج عاشق / پارسی خبر
حرف زدن با شوهر، حرف‌هایی که زنان نباید به شوهرشان بگویند!
زنان به طور طبیعی علاقه زیادی به برقراری ارتباط کلامی نشان داده اند. بسیاری اوقات نیاز به گفت و شنود دارند. دوست دارند هم بگویند و بشنوند و شنیده شوند. از آن جا که در طول زندگی مشترک زنان مکرر از این ارتباط استفاده می‌کنند بایستی آسیب‌ها و مزایای این شیوه را به درستی بشناسند وگرنه از همین طریق می‌توانند آسیب ببینند. بسیاری اوقات زنان به نیت ارتباط بهتر با شوهرشان باب حرف زدن با شوهر را باز می‌کنند، اما به دلیل عدم آشنایی با نباید‌های کلام شان، نه تنها ارتباط صحیح پیدا نمی‌کنند، بلکه زمینه خشم و احساسات منفی را در شوهرشان نسبت به خود فراهم می‌کنند.   حرف زدن با شوهرخشونت پنهان زنان نسبت به مردان   درباره حرف‌هایی که زنان نباید به شوهرشان بگویند، نسخه واحدی وجود ندارد. درحرف زدن با شوهر زنان باید …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •