سه شنبه, ۶ آبان, ۱۳۹۹ / 27 October, 2020
دیابت نوع ۲
کاهش قند خون با یک میوه‌ خاص
۵ روز قبل / قند خون
کاهش قند خون با یک میوه‌ خاص
اقتصادنیوز:تا زمانی که سطح قند خون را حفظ کنید، دیابت نوع ۲ تقریبا منتفی است، این در حالی است که ثابت شده برخی میوه‌ها سطح خون را تثبیت می‌کنند.
عارضه جانبی استفاده بیش از حد سرکه سیب
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / سرکه سیب / الکل / رژیم غذایی / پارسی خبر / سبک زندگی / تخلیه معده
عارضه جانبی استفاده بیش از حد سرکه سیب
سرکه سیب به عنوان یک محصول مفید شناخته می‌شود، اما برخی افراد از عوارض جانبی استفاده بیش از حد از آن اطلاعی ندارند. اگرچه مردم خواص سلامتی بسیاری را به این محصول نسبت می‌دهند، اما مصرف بیش از حد آن می‌تواند به واکنش‌های ناخواسته‌ای منجر شود که حتی یک خطر سلامت محسوب شوند. اگرچه می‌می توانید سرکه سیب را در رژیم غذایی خود جای دهید، اما کارشناسان مصرف متعادل و گاه به گاه آن را توصیه می‌کنند، زیرا در حال حاضر شواهد کافی درباره ایمنی و اثربخشی این ماده طبیعی وجود ندارند. سرکه سیب چیست؟ سرکه سیب یک محصول ارگانیک است که از ترکیب سیب با مخمر حاصل می‌شود. طی این روند، مخمر قند‌های موجود در سیب را به الکل تبدیل می‌کند. سپس، الکل با کمک باکتری‌ها به اسید استیک تبدیل می‌شود. این اسید به عنوان یک «اسید ضعیف» …
کار‌های ساده برای جلوگیری از آلزایمر
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / جلوگیری از آلزایمر / پیشگیری از آلزایمر / سبک زندگی / پارسی خبر / ورزش / دخانیات
کار‌های ساده برای جلوگیری از آلزایمر
پزشکان هنوز هم به طور دقیق نمی‌دانند چرا برخی از افراد به بیماری آلزایمر مبتلا می‌شوند و برخی دیگر نه. چرا این بیماری در بدن افراد با گذشت سال‌ها شدیدتر می‌شود یا چگونه می‌توان آن را درمان کرد. از آنجا که آن‌ها پاسخ این سوال‌ها را نمی‌دانند، بنابراین کاملاً مطمئن نیستند که چگونه آن را درمان کنند. درست است که آلزایمر با افزایش سن شیوع بیشتری می‌یابد، اما ابتلا به این بیماری بخشی از روند طبیعی پیری نیست. البته گفته می‌شود که برخی از مشکلات ژنتیکی می‌تواند احتمال ابتلای افراد به این بیماری را بیشتر کند. واقعیت این است که شما نمی‌توانید جلوی پیری را بگیرید یا ژن‌های خود را کنترل کنید، اما این به این معنی نیست که دست شما در برابر این بیماری بسته است و هیچ کاری از شما برنمی‌آید. این کار‌های ساده می‌تواند …
قرصی که خطر بروز زوال عقل را کاهش می‌دهد
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / زوال عقل / متفورمین / آلزایمر / سبک زندگی / پارسی خبر / دیابت
قرصی که خطر بروز زوال عقل را کاهش می‌دهد
 در یک مطالعه جدید که به تازگی منتشر شده، محققان استرالیایی دریافتند که استفاده از متفورمین، دارویی که به مدت ۶۰ سال با اطمینان برای درمان دیابت نوع ۲ تجویز می‌شد، با آهسته کردن کاهش قدرت شناختی و بروز زوال عقل ارتباط دارد. این تحقیق با هدایت موسسه تحقیقات پزشکی گاروان و مرکز (CHeBA)، دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW) در استرالیا صورت گرفته و طی آن تغییر عملکرد شناختی ۱۰۳۷ استرالیایی، بین ۷۰ تا ۹۰ سال در طی شش سال را تحت بررسی قرار داده است. این تحقیق نشان داد در میان تمام شرکت کنندگان مبتلا به دیابت نوع ۲، کسانی که متفورمین مصرف می‌کنند، در مقایسه با افرادی که متفورمین مصرف نمی‌کنند، کاهش قدرت شناختی روال آهسته‌تری داشته و این افراد خطر زوال عقل پایین‌تری دارند. این مطالعه همچنین مشخص کرد، میزان افت …
نوشابه ابتلا به دیابت را ۲۵ درصد افزایش می‌دهد
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / اختصاصی ایرنا / بیماری / بهداشت و سلامت / دیابت
نوشابه ابتلا به دیابت را ۲۵ درصد افزایش می‌دهد
تهران - ایرنا - نوشابه‌های گازدار خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را ۲۵ درصد افزایش و در عین حال به دلیل کالری بالا، اشتهای افراد را برای مصرف مواد غذایی مفید مانند سبزیجات، پروتئین ها، لبنیات و سایر مواد غذایی با ارزش کاهش می‌دهد.
زود خوابیدن برای افراد دیابتی نوع ۲ مفید است
۱۳۹۹/۰۷/۱۴
زود خوابیدن برای افراد دیابتی نوع ۲ مفید است
شب بیداری برای بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ بسیار مضر است.محققان دانشگاه لستر بریتانیا در مطالعه بیماران مبتلا به دیابت نوع۲ دریافتند افرادی که شب دیر می خوابند و صبح دیر بیدار می شوند، کمتر ورزش می کنند در نتیجه سلامت شان در معرض خطر بزرگی قرار دارد.
ارتباط میان داروهای سوزش معده با ابتلا به دیابت
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
ارتباط میان داروهای سوزش معده با ابتلا به دیابت
مطالعات نشان می‌دهد که دارو‌های موسوم به PPI که برای تسکین سوزش معده مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌تواند خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را افزایش دهد.
سالانه حدود ۳۰۰ هزار نفر به دیابتی‌های کشور اضافه می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / بیماری / بهداشت و سلامت / دیابت
سالانه حدود ۳۰۰ هزار نفر به دیابتی‌های کشور اضافه می‌شود
تهران - ایرنا - رئیس انجمن دیابت ایران گفت: ۲۰ درصد جمعیت بالای ۲۰ سال کشور مبتلا به دیابت نوع ۲ هستند و سالانه حدود ۳۰۰ هزار نفر به شمار دیابتی‌ها اضافه می‌شود.
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
چطور از آلزایمر جلوگیری کنیم؟
آلزایمر یکی از بیماری‌هایی است که بیشتر افراد می‌خواهند از آن اجتناب کنند و دلیل خوبی هم دارند. اگرچه راه اثبات شده‌ای برای جلوگیری از آلزایمر وجود ندارد، اما کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید برای کاهش شانس ابتلا به آن انجام دهید.پزشکان هنوز هم به طور دقیق نمی‌دانند چرا برخی از افراد به این بیماری مبتلا می‌شوند و برخی دیگر نه. چرا این بیماری در بدن افراد با گذشت سال‌ها شدیدتر می‌شود یا چگونه می‌توان آن را درمان کرد. از آنجا که آنها پاسخ این سوال‌ها را نمی‌دانند، بنابراین کاملاً مطمئن نیستند که چگونه آن را درمان کنند.درست است که آلزایمر با افزایش سن شیوع بیشتری می‌یابد، اما ابتلا به این بیماری بخشی از روند طبیعی پیری نیست. البته گفته می‌شود که برخی از مشکلات ژنتیکی می‌تواند احتمال ابتلای افراد …
مصرف مستمر داروهای ضد ریفلاکس اسید معده با افزایش خطر دیابت ارتباط دارد
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / گوجه فرنگی / آسم / ریفلاکس معده / دیابت
مصرف مستمر داروهای ضد ریفلاکس اسید معده با افزایش خطر دیابت ارتباط دارد
تهران - ایرنا - محققان دریافتند مصرف دائمی داروهای ضد ریفلاکس اسید معده که با عنوان داروهای مهارکننده پمپ پروتون شناخته می‌شود، با افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ ارتباط دارد.
خواص فوق العاده برگ بو برای سلامتی
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / برگ بو / طب سنتی / سلامت قلب / پارسی خبر / کاهش قند خون
خواص فوق العاده برگ بو برای سلامتی
برگ بو در پخت غذا استفاده می‌شود و طعم بسیار لذیذی دارد. همچنین این گیاه به خاطر مواد غذایی بسیار مفیدی که برای سلامت جسم دارد، یکی از گیاهان مفید به شمار می‌رود.   برگ بو سرشار از ویتامین آ، ویتامین سی، آنتی اکسیدان و بسیاری از عناصر مفید دیگر برای بدن است که در ادامه به فواید آن برای سلامت قلب، کاهش درد، جلوگیری از ریزش مو و حفاظت از پوست اشاره می‌شود. حفاظت از سلامت قلب با برگ بو برگ بو از جمله گیاهانی است که به حفاظت از قلب در برابر بیماری‌ها کمک می‌کند؛ این گیاه حاوی ترکیباتی مانند سالیسیلات هاست و مقادیر زیادی کافئیک اسید دارد که همه آن‌ها به تقویت سلامت قلب، عروق خونی و جلوگیری از سکته‌های قلبی ناگهانی کمک می‌کند. کاهش قند خون با برگ بو برگ بو در درمان دیابت نوع 2 مفید است؛  پژوهش‌های …
۱۳۹۹/۰۷/۰۷
ارتباط داروی دیابت با کندی زوال عقل
پژوهشگران در مطالعه‌ای جدید متوجه شدند مصرف متفورمین، داروی مؤثر در درمان دیابت، با روند کندتر کاهش زوال شناختی و نرخ پایین‌تر زوال عقل مرتبط است. به گزارش مهر، این تحقیق به سرپرستی دانشگاه نیو ساوت ولز در استرالیا به مطالعه تغییر عملکرد شناختی ۱۰۳۷ استرالیایی در رده سنی ۷۰ تا ۹۰ سال در طول یک دوره ۶ ساله پرداخت. در میان تمام شرکت‌کنندگان مبتلا به دیابت نوع ۲، افرادی که متفورمین مصرف می‌کردند در مقایسه با سایر افرادی که این دارو را دریافت نمی‌کردند، روند زوال شناختی‌شان به‌مراتب کندتر بود و با ریسک …
عارضه جانبی مثبت غیرمنتظره یک داروی ضد دیابت
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / زوال عقل / بیماری - دیابت / دارو
عارضه جانبی مثبت غیرمنتظره یک داروی ضد دیابت
یک داروی رایج برای درمان دیابت نوع ۲ به نام متفورمین ممکن است یک اثر جانبی مثبت غیرمنتظره داشته باشد.
چه عواملی سبب بروز دیابت نوع ۲ در کودکان می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / دیابت کودکان / دیابت نوع ۲ / انسولین / سبک زندگی / پارسی خبر
چه عواملی سبب بروز دیابت نوع ۲ در کودکان می‌شود؟
یک متخصص غدد و متابولیسم علائمی که زنگ خطر هشدار ابتلا به دیابت در کودکان است، را تشریح کرد.
رایج‌ترین داروی دیابت موجب کاهش اختلال شناختی می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / قند خون / دیابت
رایج‌ترین داروی دیابت موجب کاهش اختلال شناختی می‌شود
تهران - ایرنا - محققان استرالیایی در تحقیقاتی که شش سال به طول انجامید دریافتند بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ که داروی متفورمین مصرف می‌کنند، اختلال شناختی را با سرعت کمتری تجربه می‌کنند و نرخ ابتلا به زوال عقل در بین آن‌ها کمتر از افرادی است که این دارو را مصرف نمی‌کنند.
رویای تزریق هفتگی انسولین به تحقق نزدیک شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / انسولین / انسولین آیکودک / دیابت / دیابت نوع 2
رویای تزریق هفتگی انسولین به تحقق نزدیک شد
آزمایشات نشان داده است که نوع جدید تزریق هفتگی انسولین برای دیابت نوع ۲ به اندازه تزریق روزانه موثر است و آزمایشات بالینی آن هم اکنون مرحله دوم خود را پشت سر می‌گذارد.
سرطان گوارش در کمین چه کسانی است؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / سرطان گوارش / دیابت / اسید چرب امگا ۶ / پارسی خبر / سبک زندگی
سرطان گوارش در کمین چه کسانی است؟
صادق مختاری افزود: افرادی که غذا‌های تحریک‌کننده التهاب مثل غذا‌های پر چرب و قندی می‌خورند، بیشتر از کسانی که از میوه‌ها و سبزیجات استفاده می‌کنند، دچار سرطان گوارش می‌شوند. وی اظهار داشت: التهاب مزمن می‌تواند با سرطان، دیابت، بیماری‌های قلبی، عروقی و حتی مرگ همراه باشد و روغن‌ها بیشترین التهاب را در بدن بوجود می‌آورند. مختاری با بیان اینکه مصرف روغن‌های گیاهی التهاب زا است، افزود: گرچه این روغن‌ها از نوع غیراشباع هستند، اما روغن‌هایی مثل روغن ذرت یا روغن آفتابگردان، مقدار زیادی اسید چرب امگا ۶ دارند که باعث تشدید التهاب و افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های عروق کرونری قلب می‌شوند، به خاطر همین به جای این روغن‌ها، از روغن‌های زیتون و کانولا استفاده شود، چون سرشار از امگا ۳ هستند. این پزشک تصریح کرد: …
تنهایی، موجب دیابت می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / تنهایی / دیابت نوع 2 / عروق خونی / استرس / هورمون
تنهایی، موجب دیابت می‌شود
علاوه بر قند خون بالا، هورمون‌ها و استرس دیابت می‌تواند میزان استرس را افزایش دهد که بر روح و جسم فرد تأثیر می‌گذارد. استرس پایدار می‌تواند باعث ایجاد تغییرات هورمونی شود که بر رشد مو‌ها تأثیر منفی می‌گذارند.
ترکیب ویروس کرونا با باکتری، شدت بیماری را افزایش می‎‌دهد
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / کرونا / کووید 19 / باکتری / شدت بیماری / ابتلا / مرگ و میر
ترکیب ویروس کرونا با باکتری، شدت بیماری را افزایش می‎‌دهد
شواهدی وجود دارند که اضافه وزن و دیابت نوع ۲ را به عنوان عوامل خطر مرتبط با کووید-۱۹ نشان می‌دهند، اما اتصالات مهم با این عوامل خطر تا حد زیادی ناشناخته مانده‌اند.
دلایل احتمالی ناتوانی در آب کردن چربی شکم
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / آب کردن چربی شکم / چربی شکم / دیابت نوع ۲ / سبک زندگی / پارسی خبر
دلایل احتمالی ناتوانی در آب کردن چربی شکم
پس از ساعت‌ها ورزش در باشگاه و نظارت بر رژیم غذایی برای چندین ماه، همچنان در تحقق هدف از بین بردن چربی سرسخت شکم خود ناموفق بوده اید؟ احساس ناامیدی شما قابل درک است، اما نباید تلاش‌های خود را متوقف کنید.
چه کسانی سرطان گوارش می‌گیرند؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / سرطان گوارش / غذای تحریک کننده / بیماری قلبی / اسید چرب امگا
چه کسانی سرطان گوارش می‌گیرند؟
افزودنی‌های مصنوعی باعث بروز التهاب، چاقی، بیماری‌های کبدی و دیابت نوع ۲ می‌شود و مصرف کنندگان این افزودنی‌ها ۴۰ درصد بیشتر در معرض ابتلا به اضافه وزن قرار دارند.
بی‌خوابی، یک فاکتور خطرزای جدید در بروز دیابت نوع ۲
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
بی‌خوابی، یک فاکتور خطرزای جدید در بروز دیابت نوع ۲
پزشکان در مطالعه‌ای جدید بی‌خوابی را به عنوان فاکتور خطرزای جدید در ابتلا به بیماری دیابت نوع دو شناسایی کردند.
دیابت عامل تغییر الگوی مصرف خون در مغز زنان سالمند
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / قاره آسیا / قند خون / چین / سرطان / سازمان جهانی بهداشت / دیابت
دیابت عامل تغییر الگوی مصرف خون در مغز زنان سالمند
تهران- ایرنا- محققان دریافتند مغز زنان سالمند مبتلا به دیابت نوع ۲ کمتر از مغز افراد سالم، خون حاوی اکسیژن مصرف می‌کند و این وضعیت می‌تواند موجب اختلال در کارکردهای حرکتی بدن شود.
قانون های صبحانه‌ای برای افراد مبتلا به دیابت
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / افراد مبتلا به دیابت / صبحانه / سبک زندگی / پارسی خبر / دیابت
قانون های صبحانه‌ای برای افراد مبتلا به دیابت
خوردن یک صبحانه سرشار از پروتئین می‌تواند به افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ در پیشگیری از افزایش سریع و ناگهانی قند خون پس از وعده غذایی کمک کند.
۱۰ نشانه خاموش دیابت در بدن
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / نشانه دیابت / علائم دیابت / دیابت نوع ۲ / پارسی خبر / سبک زندگی
۱۰ نشانه خاموش دیابت در بدن
پارسینه: در ابتدا بهتر است بدانیم که دیابت دو نوع دارد؛ نوع اول، تا قبل از سن ۴۰ سالگی در بدن نمایان می‌شود و غیر قابل پیشگیری است. نوع دوم، بعد از سن ۴۰ در بدن بروز پیدا می‌کند که اغلب با سبک زندگی مناسب قابل پیشگیری است.
تشخیص خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ با تست ساده
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / دیابت نوع ۲ / چاقی / اضافه وزن / سبک زندگی / پارسی خبر / دیابت
تشخیص خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ با تست ساده
پارسینه: محققان انگلیسی می‌گویند با شاخص توده بدن می‌توان حتی بیشتر از مسائل ژنتیکی به احتمال خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ در افراد پی برد.
درمان دیابت نوع ۲ با کمک پروتئین کبد
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / استرالیا / دیابت / پیوند کبد
درمان دیابت نوع ۲ با کمک پروتئین کبد
ایرنا نوشت: محققان دانشگاه ملبورن واقع در استرالیا دریافتند پروتئینی موسوم به SMOC۱ که به صورت طبیعی در کبد تولید می‌شود، قادر است میزان قند خون را کاهش دهد و با دست‌ورزی این پروتئین می‌توان دیابت نوع ۲ را درمان کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
صبحانه دیابتی ها باید چگونه باشد؟
خوردن یک صبحانه سرشار از پروتئین می تواند به افراد مبتلا به دیابت نوع 2 در پیشگیری از افزایش سریع و ناگهانی قند خون پس از وعده غذایی کمک کند.
تاثیر مصرف زیره سیاه بر بیماران دیابتی
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / دیابت نوع 2 / زیره سیاه / دیابت
تاثیر مصرف زیره سیاه بر بیماران دیابتی
نتایج یک طرح پژوهشی نشان می‌دهد مصرف روزانه پودر زیره سیاه می‌تواند در کاهش قند خون بیماران دیابتی نوع دو مفید باشد.
عدم ارتباط روماتیسم مفصلی با افزایش ریسک دیابت نوع ۲
۱۳۹۹/۰۵/۲۸
عدم ارتباط روماتیسم مفصلی با افزایش ریسک دیابت نوع ۲
نتایج مطالعه جدید نشان می دهد افراد مبتلا به روماتیسم مفصلی در مقایسه با افراد مبتلا به سایر انواع آرتروز، با احتمال کمتر ابتلا به دیابت نوع۲ مواجه هستند.
امکان تشخیص "دیابت" با دوربین موبایل فراهم شد!
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / علم و تکنولوژی
امکان تشخیص "دیابت" با دوربین موبایل فراهم شد!
دانشمندان موفقبه ابداع روشی شده‌اند که با استفاده از دوربین موبایل و با دقت ۸۰ درصد می‌توان دیابت نوع ۲ را در افراد تشخیص داد!
ابتلای ۵ میلیون ایرانی به دیابت نوع «۲»
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / دیابت / درمان / پزشک / ایرانی ها / ابتلا / دانشگاه علوم پزشکی تهران / سلامت
ابتلای ۵ میلیون ایرانی به دیابت نوع «۲»
استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: حدود ۴.۵ تا ۵ میلیون نفر در کشور مبتلا به دیابت نوع ۲ هستند؛ همچنین برآورد می‌شود ۱۵۰ هزار تا ۲۰۰ هزار نفر مبتلا به دیابت نوع یک باشند.
۵ میلیون ایرانی دیابت نوع ۲ دارند/اهمیت درمان بیمار محور
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / دیابت / علیرضا استقامتی / دانشگاه علوم پزشکی تهران
۵ میلیون ایرانی دیابت نوع ۲ دارند/اهمیت درمان بیمار محور
استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، با تاکید بر اهمیت رویکرد بیمارمحور در درمان دیابت، گفت: حدود ۵ میلیون ایرانی مبتلا به دیابت نوع ۲ هستند.
اگر ۱۰ روز قند نخوریم چه اتفاقی برای بدنمان می‌افتد؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / دیابت نوع ۲ / دیابت / قند / سبک زندگی / پارسی خبر
اگر ۱۰ روز قند نخوریم چه اتفاقی برای بدنمان می‌افتد؟
اگر در تمام طول عمر خود قند مصرف کرده‌اید، می‌توانید با کاهش مقدار مصرفتان عوارض جانبی مضر را برطرف کنید.
کدام سبزی‌ها باید خام خورده شوند؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / سبزیجات خام / رژیم غذایی / گیاهخواری / پارسی خبر / سبک زندگی
کدام سبزی‌ها باید خام خورده شوند؟
بسیاری از افراد از سبزیجات پخته شده لذت نمی‌برند و ترجیح می‌دهند سبزیجات را خام و به شکل سالاد مصرف کنند. یک خبر خوب برای این گروه از افراد را می‌توان این موضوع دانست که برخی از سبزیجات را بهتر است خام مصرف کنید تا پخته. درست است که خام گیاه خواری مدتی است به عنوان یک رژیم محبوب مطرح شده است، اما به نظر می‌رسد برای همه افراد خام گیاهخواری می‌تواند برای برخی سبزیجات بسیار مفید باشد. کلم بروکلی ممکن است در کودکی به شما توصیه شده است که کلم بروکلی بخورید و شما به خاطر بو یا طعم آن در حالت پخته، این خوراکی مفید را پس زده باشید، اما خبر خوب این است که بروکلی خام بیش از بروکلی پخته خاصیت دارد. کلم بروکلی حاوی مقادیر زیادی از یک ترکیب آنتی اکسیدانی به نام سولفورافان است که ممکن است به جلوگیری از سرطان، …
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
بیماران دیابتی‌این ماده مفید را مصرف کنند
محققان دریافتند که مصرف مقدار زیادی "دارچین" در افرادی که قند خون بالایی دارند، می‌تواند به جلوگیری از بروز از دیابت نوع ۲ در آنها کمک کند.
با دارچین به جنگ دیابت بروید
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
با دارچین به جنگ دیابت بروید
محققان دریافتند که مصرف مقدار زیادی "دارچین" در افرادی که قند خون بالایی دارند، می‌تواند به جلوگیری از بروز از دیابت نوع ۲ در آنها کمک کند.
درمان بدون عوارض دیابتی‌های نوع ۲
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / دیابت نوع 2 / دیابت / قند خون / دیابت نوع ۲ / سبک زندگی / پارسی خبر
درمان بدون عوارض دیابتی‌های نوع ۲
دانشمندان آمریکایی دارویی موثر و بدون عوارض برای دیابت نوع ۲ ساختند.
«اپونتیا» درمانگری برای دیابت
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / استانی-علمی و آموزشی / گیاهان آپارتمانی / کاکتوس / روش نگهداری گیاهان آپارتمانی / دیابت / دیابت نوع 2 / دیابت نوع 1
«اپونتیا» درمانگری برای دیابت
بررسی  فارماکولوژیک نشان داده است که گونه‌های مختلف جنس کاکتوس اثراتی مانند کاهنده قند، کلسترول و تری گلیسرید خون، اثر ضدپلاکتی، التیام دهنده زخم معده و اثر آنتی اکسیدان دارند و همچنین می‌توانند از مخاط معده در برابر زخم و از کلیه، قلب و عروق محافظت نمایند.
۵ مورد از بدترین مواد غذایی که به هیچ عنوان نباید صبح خود را با آن‌ها آغاز کنید
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / صبحانه / سلامت / پارسی خبر
۵ مورد از بدترین مواد غذایی که به هیچ عنوان نباید صبح خود را با آن‌ها آغاز کنید
  در این مقاله پنج صبحانه غیر مغذی و بسیار نامناسب برای سلامتی را به شما معرفی خواهیم کرد که بهتر است دورشان را یک خط قرمز پر رنگ بکشید. غلات صبحانه بسیاری از مردم فکر می‌کنند، غلات صبحانه یک انتخاب مقوی و مغذی برای بزرگسالان و کودکان است؛ به ویژه که روی بسته بندی بسیاری از آن‌ها ادعاهایی مثل تمام غله بودن و داشتن ویتامین آ و آهن دیده می‌شود. واقعیت اما چیز دیگری است، غلات صبحانه خوراکی‌هایی به شدت فرآوری شده هستند که حاوی مقادیر ناچیز غلات کامل می‌شوند. به علاوه اینکه مواد مغذی به صورت مصنوعی به پروسه تولید این محصولات اضافه شده و به اصطلاح غنی سازی می‌شوند.  یک پژوهش نشان داده کودکانی که غلات صبحانه غنی شده را با ادعای بالا بردن عملکرد سیستم دفاعی مصرف کرده بودند، در نهایت درست به اندازه …
پوکی استخوان در کمین مبتلایان به دیابت نوع ۲
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / دیابت نوع ۲ / پوکی استخوان / استخوان / آرتروز / سبک زندگی / پارسی خبر
پوکی استخوان در کمین مبتلایان به دیابت نوع ۲
بررسی‌ها نشان می‌دهد افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ در مقایسه با افراد غیردیابتی سه برابر بیشتر در معرض شکستگی استخوان‌ها قرار دارند.
علائم قند خون بالا که از آن بی اطلاعید
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / قند خون بالا / دانستنی های پزشکی / قند خون / دیابت نوع ۲ / سبک زندگی / پارسی خبر
علائم قند خون بالا که از آن بی اطلاعید
سطح قند خون بالا که مدت طولانی ادامه دارد، می‌تواند باعث دیابت نوع ۲ شود.
تاثیر شگفت‌انگیز داروی دیابت بر بهبود بیماران کرونایی
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / داروی دیابت / ویروس کرونا / متفورمین / دیابت نوع ۲ / سبک زندگی / پارسی خبر
تاثیر شگفت‌انگیز داروی دیابت بر بهبود بیماران کرونایی
محققان چینی در تازه‌ترین یافته‌های خود از اثربخشی بی‌نظیر داروی متفورمین در درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا خبر دادند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
غذا خوردن در این زمان چاقتان می کند
 به گفته محققان دانشگاه جان هاپکینز، این اضافه وزن به این دلیل است که متابولیسم کُند می شود، در حالیکه قندخون و سایر مواد شیمیایی دخیل در اضافه وزن و دیابت نوع 2، تقویت می شوند.
کدام کربوهیدرات‌ها بیشترین ضرر را دارند؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / کربوهیدرات / چاقی / قند خون / سبک زندگی / پارسی خبر
کدام کربوهیدرات‌ها بیشترین ضرر را دارند؟
در تحقیقات مختلفی نشان داده شده است که مصرف کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده می‌تواند با افزایش خطر بروز بیماری‌هایی چون چاقی، مشکلات قلبی و دیابت نوع ۲ در ارتباط باشد.
تولید داروی دیابت نوع ۲ بدون عوارض جانبی
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / قند خون / سازمان جهانی بهداشت / دیابت
تولید داروی دیابت نوع ۲ بدون عوارض جانبی
تهران- ایرنا- محققان دانشگاه سیراکیوس در آمریکا دارویی جدید ساختند که قادر است دیابت نوع ۲ را بدون عوارض جانبی متداول داروهای فعلی، از جمله حالت تهوع،‌ استفراغ و کاهش وزن ناخواسته، درمان کند.
دیابت نوع ۲ از هشت سالگی قابل تشخیص است
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
دیابت نوع ۲ از هشت سالگی قابل تشخیص است
محققان دریافتند علایم زودهنگام ابتلا به دیابت نوع ۲ در بزرگسالی، سال‌ها قبل و در هشت سالگی قابل تشخیص است.
رازهایی درباره قهوه که نمی دانستید
۱۳۹۹/۰۳/۲۹
رازهایی درباره قهوه که نمی دانستید
وقتی مردم به قهوه فکر می‌کنند، معمولاً به توانایی آن برای تأمین انرژی فکر می‌کنند. با این حال، طبق برخی تحقیقات قهوه می‌تواند برخی از مزایای مهم سلامتی دیگر، مانند کاهش خطر ابتلا به سرطان کبد، دیابت نوع ۲ و نارسایی قلبی را نیز به شما ارائه دهد. کارشناسان تخمین می‌زنند که در سراسر جهان روزانه ۲.۲۵ میلیارد فنجان قهوه مصرف می‌شود.
آیا زنجبیل ضرر هم دارد؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / زنجبیل / مکمل درمانی / پارسی خبر
آیا زنجبیل ضرر هم دارد؟
 اغلب مطالعات صورت گرفته روی مزایای بالقوه آب زنجبیل برای سلامتی تأکید می‌کند. استفاده از زنجبیل به‌صورت کپسول، اضافه کردن به غذا یا نوشیدن آب یا چای زنجبیل به گفته محققان برای درمان درد و نیز درمان تهوع مفید است.محققان با دادن آب زنجبیل به بیماران ۶۰ سال به بالا و مبتلابه میگرن به‌عنوان مکمل درمانی متوجه شدند که به‌عنوان ضد درد عمل می‌کند.همچنین دانشمندان در سال ۲۰۱۵ با تحلیل ۹ تحقیق انجام‌شده روی افرادی که شیمی‌درمانی شده بودند یا تهوع صبحگاهی داشتند؛ به این نتیجه رسیدند که زنجبیل موجب کاهش تهوع و استفراغ می‌شود.تحقیقات دیگر روی کاهش کلسترول و تری گلیسیرید و همچنین درمان دیابت نوع ۲ یا کاهش وزن با زنجبیل تأکیددارند.آیا زنجبیل ضرر هم دارد؟آب زنجبیل برای بسیاری از مردم بی‌خطر است. بااین‌حال مرکز …
چگونه نوشابه نوشیدن را ترک کنیم؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / ترک نوشابه / مضرات نوشابه / نوشیدنی گازدار / سبک زندگی / پارسی خبر / آب گازدار
چگونه نوشابه نوشیدن را ترک کنیم؟
به هر نوشیدنی حاوی آب گازدار که شکر یا شیرین‌کننده دیگری مانند شربت ذرت با فروکتوز بالا و همچنین طعم‌دهنده‌های طبیعی یا مصنوعی اضافه شود نوشابه گازدار گفته می‌شود. علی‌رغم این که نوشابه یکی از نوشیدنی‌های محبوب و پرمصرف است، مشخص شده نه تنها برای سلامتی مفید نیست، بلکه با مشکلاتی مانند چاقی، خرابی دندان‌ها و بیماری‌های مزمن مرتبط است. با دانستن این موضوع بسیاری از افرادی که مرتباً نوشابه می‌نوشند می‌خواهند آن را کنار بگذارند. در این مطلب دلایل تمایل بهمصرف نوشابه و چگونگی ترک آن را توضیح خواهیم داد.   دلیل تمایل زیاد شما به نوشابه‌ها چیست؟   هرچه بیشتر نوشابه بخورید ترک آن برایتان سخت‌تر خواهد بود و به اراده‌ی محکم‌تری نیاز است. تمایل زیاد به مصرف غذا‌ها و نوشیدنی‌های قندی در افراد به دلایل بیوشیمیایی …
مبتلایان به دیابت نوع ۲ برای کاهش خطر سرطان و زوال عقل چه کنند؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / سرطان / دیابت نوع 2 / زوال عقل / کووید-19
مبتلایان به دیابت نوع ۲ برای کاهش خطر سرطان و زوال عقل چه کنند؟
پژوهشگران استرالیایی اخیرا اظهار کرده‌اند افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ بیشتر از دیگر افراد در معرض خطر ابتلا به سرطان و همچنین زوال عقل قرار دارند.
آیا دیابت بارداری ماندگار است؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / بارداری / دیابت
آیا دیابت بارداری ماندگار است؟
ایرنا نوشت: محققان دانشگاه تورنتو متابولیت‌هایی را در خون شناسایی کردند که امکان پیش‌بینی دقیق ابتلا به دیابت نوع ۲ را پس از تجربه یک نوع گذرا از این بیماری در دوران بارداری، فراهم می‌کند.
دیابت نوع یک بیش از دیابت نوع دو به مرگ ناشی از کرونا می‌انجامد
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
دیابت نوع یک بیش از دیابت نوع دو به مرگ ناشی از کرونا می‌انجامد
یک بررسی جدید در بریتانیا نشان می‌دهد مبتلایان به دیابت نوع ۱ با احتمال بیشتری نسبت به مبتلایان به دیابت نوع ۲ ممکن است به علت بیماری کووید-۱۹ ناشی از ویروس کرونا بمیرند.
۵ روش سریع برای کاهش قند خون
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
۵ روش سریع برای کاهش قند خون
قند خون بالا وقتی رخ می‌دهد که بدن شما نتواند قند را از خون به داخل سلول منتقل کند و در صورت عدم کنترل این شرایط، می‌تواند به دیابت منجر شود. یک مطالعه در سال ۲۰۱۲ گزارش داد که ۱۲-۱۴ ٪ از بزرگسالان ایالات متحده مبتلا به دیابت نوع ۲ هستند، در حالی که ۳۷-۳۸ ٪ در دیابت نوع ۱ طبقه بندی شدند. این بدان معنی است که ۵۰ ٪ از بزرگسالان آمریکایی مبتلا به دیابت ارثی یا اکتسابی هستند.
گیاهان دارویی موثر در درمان دیابت نوع ۲ معرفی شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
گیاهان دارویی موثر در درمان دیابت نوع ۲ معرفی شد
محققان کشور طی پروژه تحقیقاتی، برخی از گیاهان دارویی را برای درمان دیابت نوع ۲ معرفی کردند.
خواص سیب پخته شده در طب سنتی ایران
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / سیب پخته شده / خواص سیب / پارسی خبر
خواص سیب پخته شده در طب سنتی ایران
سیب میوه‌ای کم قند است که مصرف آن به کنترل قند خون شما کمک می‌کند. در حقیقت، محققان دریافته‌اند زنانی که حداقل یک سیب در روز می‌خورند، احتمال ابتلای آن‌ها به دیابت نوع ۲ نسبت به زنانی که سیب نمی‌خورند، تقریباً یک سوم کاهش می‌یابد.
سیب را به این شکل بخورید تا بیشترین فایده را برای بد‌تان داشته باشد
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / سیب / پارسی خبر / خواص سیب
سیب را به این شکل بخورید تا بیشترین فایده را برای بد‌تان داشته باشد
سیب میوه‌ای کم قند است که مصرف آن به کنترل قند خون شما کمک می‌کند. در حقیقت، محققان دریافته‌اند زنانی که حداقل یک سیب در روز می‌خورند، احتمال ابتلای آن‌ها به دیابت نوع ۲ نسبت به زنانی که سیب نمی‌خورند، تقریباً یک سوم کاهش می‌یابد.
یک توصیه به دختران: اگر می خواهید دیابت نگیرید،طبیعی به دنیا بیایید ، نه با سزارین!
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / سزارین / دیابت
یک توصیه به دختران: اگر می خواهید دیابت نگیرید،طبیعی به دنیا بیایید ، نه با سزارین!
فارس به نقل از دیلی‌میل نوشت: براساس نتایج به دست آمده از یک بررسی جدید، نوزادان دختری که از طریق سزارین به دنیا آمده‌اند، در معرض چاقی و ابتلا به دیابت نوع ۲ قرار دارند.
افزایش ریسک چاقی و دیابت با این زایمان
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / سلامت / نوزاد / نوزادان / زایمان / درد زایمان / سزارین / دیابت / چاقی
افزایش ریسک چاقی و دیابت با این زایمان
براساس نتایج به دست آمده از یک بررسی جدید، نوزادان دختری که از طریق سزارین به دنیا آمده‌اند، در معرض چاقی و ابتلا به دیابت نوع ۲ قرار دارند.
چربی دور شکم منجر به التهاب ناگهانی پانکراس می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / پارسی خبر / چاقی شکمی / اضافه وزن / پانکراس
چربی دور شکم منجر به التهاب ناگهانی پانکراس می‌شود
: چاقی نه تنها با بیماری‌های مزمن مثل دیابت نوع ۲ مرتبط است بلکه به گفته محققان، با شرایط دردناکی موسوم به «پانکراتیت حاد» هم همراه است.
یافته جدید: باکتری‌ها موجود در غذا با بروز دیابت مرتبط است
۱۳۹۹/۰۱/۰۶
یافته جدید: باکتری‌ها موجود در غذا با بروز دیابت مرتبط است
دانشمندان ادعا می‌کنند که باکتری‌های موجود در غذا و آب با ایجاد التهاب باعث شکل‌گیری دیابت نوع 2 در افراد چاق می‌شود و این امر درنهایت کنترل قند خون برای بدن را سخت می‌کند.
شکم صاف با ۶ روش علمی!
۱۳۹۹/۰۱/۰۲ / رژیم لاغری
شکم صاف با ۶ روش علمی!
آب کردن چربی شکم یکی از اهداف رایج برنامه های کاهش وزن است. به طور خاص، چربی شکم از انواع مضر چربی در بدن انسان محسوب می شود. پژوهش ها نشان داده اند که پیوندی قوی بین بیماری هایی مانند دیابت نوع ۲ و بیماری قلبی با این نوع چربی وجود دارد. بر همین اساس، کاهش چربی اضافه شکم فواید چشمگیری برای سلامت و بهزیستی انسان دارد.
تاثیر زمان غذا خوردن بر اندازۀ شکم
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
تاثیر زمان غذا خوردن بر اندازۀ شکم
اگر چه افزایش وزن و بیماری‌های مرتبط با آن نظیر دیابت نوع ۲ و بیماری قلبی نتیجه تغذیه ماست اما از شواهد روزافزون این‌طور بر می‌آید که زمان غذاخوردن هم بر چاقی و تجمع چربی دور شکم تاثیر می گذارد.
پُرخوابی دوره سالمندی خطر مشکلات قلبی را افزایش می‌دهد
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / دیابت / پرخوابی / پارسی خبر
پُرخوابی دوره سالمندی خطر مشکلات قلبی را افزایش می‌دهد
تحقیق جدید نشان می‌دهد افرادی که در طول روز بیش از حد احساس خستگی می‌کنند حدود دوبرابر بیشتر با ریسک ابتلا به فشارخون بالا، دیابت نوع ۲ یا سرطان مواجه هستند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •