شنبه, ۴ بهمن, ۱۳۹۹ / 23 January, 2021
رشد بورس
انعکاس رشد بورس و اجاره در عایدی خانوارهای شهری
۵۱ دقیقه قبل
انعکاس رشد بورس و اجاره در عایدی خانوارهای شهری
آمارها نشان می‌دهد در سال98 به واسطه رشد بورس و اجاره مسکونی، ترکیب درآمدهای سالانه خانوارها تغییر کرده و 51.4درصد آن از محل درآمدهای متفرقه، به‌خصوص درآمدهای بورس و اجاره تامین شده است. به‌گزارش همشهری، اطلاعات و داده‌های منتشر شده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از وضعیت درآمدی خانوارهای ایرانی در سال گذشته حاکی از آن است که متوسط درآمد سالانه اظهار شده هر خانوار شهری به 54میلیون‌و100هزار تومان رسیده است. بررسی ترکیب این درآمدها از اثرگذاری رشد قیمت سهام در بورس و افزایش اجاره‌بهای مسکونی بر …
بازار چاره‌ای جز رشد ندارد! /به خاطر انتخابات بورس را مثبت می‌کنند؟
۲۶ ساعت قبل / آینده بورس / پیش بینی بورس / تاثیر انتخابات بر بورس / رشد بورس
بازار چاره‌ای جز رشد ندارد! /به خاطر انتخابات بورس را مثبت می‌کنند؟
به گفته کارشناسان، شاخص کل بازار به کف قیمت خود رسیده است. حال یا بورس در دو ماه باقیمانده از سال جاری رشد می‌کند و اعتماد رفته مردم را جلب می‌کند یا شاخص از این هم بیشتر افت می‌کند. نوشته بازار چاره‌ای جز رشد ندارد! /به خاطر انتخابات بورس را مثبت می‌کنند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
آینده بورس چه خواهد شد؟/ محرک اصلی رشد بورس چیست؟
۳۵ ساعت قبل
آینده بورس چه خواهد شد؟/ محرک اصلی رشد بورس چیست؟
صحبت روحانی مبنی بر رساندن دلار به ۱۵ هزار تومان، می‌تواند بر روی بورس تاثیرگذار باشد و باعث نزول شاخص شود، باید توجه داشت که در حال حاضر نرخ ارز متغیر بسیار مهمی بر روی بازار سرمایه است، بنابراین باید دید آینده دلار به چه سمت و سویی خواهد رفت تا بر اساس آن نیز تحلیل دقیقی از آینده بازار سهام ترسیم کرد.
«سرخوردگی» سرمایه‌های خرد در بورس
۲ روز قبل
«سرخوردگی» سرمایه‌های خرد در بورس
مشهد- کنترل قیمت‌ها باهدف کنترل تورم یکی از وعده‌ها و قول‌های شکست‌خورده‌ای است که در بین مردم و هم‌چنین سرمایه‌گذاران به‌ویژه در بورس موجی بی‌اعتمادی شده و لذا همین موضوع سرخوردگی سرمایه‌گذاران خرد را در این بازار رقم زده است، این بخشی از یادداشت آرمین صرافان کارشناس ارشد بورس برای بازار است.
راز بقا 
در بورس
۳ روز قبل / اقتصاد ایران / تغذیه / رشد / سازمان بورس و اوراق بهادار / سرمایه
راز بقا در بورس
باز هم قیمت سهم‌ها در بازار در دالان نزولی قرار گرفت و بازار سرمایه کشورمان ردای قرمز بر تن کرد. در این میان گفته می‌شود دولتمردان و مدیران ارشد بورس در حال برگزاری جلسات مستمری هستند
سایه سنگین دلار بر سر بورس؛ دولت بین رشد بورس یا کاهش بیشتر نرخ دلار کدام را انتخاب می‌کند؟
۴ روز قبل
سایه سنگین دلار بر سر بورس؛ دولت بین رشد بورس یا کاهش بیشتر نرخ دلار کدام را انتخاب می‌کند؟
با ریزش قیمت دلار در روز‌های پایانی هفته گذشته و البته در فضای بین دو تعطیلی بازار ارز، گمانه‌زنی‌ها برای تداوم ریزش قیمت‌ها ادامه دارد. اما در همین هفته گذشته نیز برخی فعالان بازار بورس نسبت به ریزش قیمت سهام اعتراض کرده و تجمعاتی برگزار کردند.
۵ روز قبل
مقصران حال ناخوش بورس
کیمیا نجفیبازار سرمایه که تا چندی پیش از سوی دولت به عنوان یک محل طلایی و امن با بازدهی بالا برای سرمایه‌گذاری معرفی می‌شد و توجه سرمایه‌گذاران بسیاری را به خود جلب کرده بود امروز از نفس افتاده و به نظر می‌رسد که دیگر رمقی برای رشد دوباره ندارد. حالا بازار در شرایطی متفاوت از ابتدای سال قرار دارد و در این میان روز‌به‌روز شاهد کمتر شدن اعتماد سهام‌داران و خروج بیشتر نقدینگی‌ است. اما باید پرسید که مسبب پیش‌آمدن فضای بی‌اعتمادی چه کسی است و این روند تا کجا ادامه خواهد داشت؟اگرچه محاسبات کارشناسان بیانگر رشد بورس از نیمه دی ماه بود، اما شاخص کل روز شنبه هم افت کرد و رکورد منفی دیگری بر جای گذاشت. شاخص کل بورس روز شنبه هفته جاری برای نخستین بار وارد کانال یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد شد. در معاملات …
۵ روز قبل
رشد بورس، افزایش صادرات
علی عمادی   رشد بیش از 2برابری شاخص کل سهام نشان می‌داد در آن سال بورس موفق‌ترین بازار بوده است. رشد اقتصادی بالا، افزایش تولید و تثبیت قیمت دلار، موجب شد صادرات غیرنفتی به طرز چشمگیری بالا برود. با این حال تراز تجاری همچنان منفی بود و واردات حدود 5برابر صادرات محسوب می‌شد. مسکن هم در سراسر کشور به آسانسور صعود خود با شتابی کمتر ادامه داد و شیب افزایش قیمت در شهرهای دیگر غیراز تهران تندتر بود. تورم باثبات هم موجب شد انواع هزینه‌های خانوار در این سال دچار ازدیاد قیمت شود.
دو راهی دولت؛ کاهش قیمت دلار یا رشد بورس
۵ روز قبل / بورس / قیمت دلار / رونق بورس / رشد بورس / بودجه ۱۴۰۰
دو راهی دولت؛ کاهش قیمت دلار یا رشد بورس
اقتصاد نیوز : دولت در حالی به دنبال کاهش قیمت دلار در بازار و حتی رساندن آن به زیر مرز ۲۰ هزار تومان است که در مقابل برای احیای رشد شاخص کل تلاش زیادی دارد. انتظاریکه برخی کارشناسان می گویند قابل جمع نیست.
۱۳۹۹/۱۰/۲۷
قیمت گذاری دستوری جلوی رشد بورس را گرفت
کارشناس بازار سر مایه گفت: اگر بحث قیمت گذاری دستوری طی دوهفته اخیر پیش نمی‌آمد صنایع فلزی و پلایشگاهی می‌توانستند با رشد خوبی مواجه شوند، اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد.
رشد بورس‌های آسیایی در معاملات امروز
۱۳۹۹/۱۰/۲۶ / آمریکا / رشد / بورس / معاملات
رشد بورس‌های آسیایی در معاملات امروز
در معاملات امروز بورس‌های آسیایی خبر اجرای یک بسته بزرگ اقتصادی در آمریکا باعث شد تا شاهد سبز شدن بازارها باشیم.
چرا بورس دوباره ریخت؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۶ / ریزش بورس / اصلاح بورس / بازار سهام / بورس / بازدهی بورس / چرا بورس ریخت
چرا بورس دوباره ریخت؟
میرمعینی با تاکید بر اینکه قیمت‌های امروز سهام بسیار ارزنده و جذاب برای سهام داران و فعالان بازار سرمایه است، اضافه کرد:با توجه به اصلاحی که اکثر نماد‌های بورسی و فرابورسی طی این چندماهه تجربه کردند، آن‌ها بسیار ارزنده هستند، اما به دلیل همان ناامیدی که به آن اشاره شد، همه منتظر هستند که قیمت‌ها با افت بیشتری مواجه شوند، تا بعد اقدام به خرید کنند، حتی در این زمینه حقوقی‌ها نیز می‌خواهند پایین‌تر اقدام به خرید کنند، متاسفانه این سیاست‌گذاری‌های غلطی که از سوی دولت انجام شده ضربه بزرگی به بورس وارد کرده، در این زمینه علاوه بر قیمت گذاری دستوری، مطرح کردن افزایش نرخ سود بانکی نیز از جمله دیگر مسائلی است که ریسک برای بورس ایجاد می‌کند و مانع رشد بورس می‌شود.
نگاه مخاطبان به آینده بازار سرمایه / اوضاع بورس از این هم بدتر می‌شود؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ / آینده بورس / افت شاخص / افت شاخص کل / بورس / ریزش شاخص بورس / سهامداران بورس
نگاه مخاطبان به آینده بازار سرمایه / اوضاع بورس از این هم بدتر می‌شود؟
همه عواملی که می‌توانست بورس را منفی کند، منتفی شده و سهامداران امیدوار بودند که رشد بورس آغاز شود. اما حالا همه محاسبات اشتباه از آب درآمده و شاخص کل در محدوده حساسی قرار گرفته است. آینده بورس چه می‌شود؟ نوشته نگاه مخاطبان به آینده بازار سرمایه / اوضاع بورس از این هم بدتر می‌شود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بورس معجون سیگنال‌های مثبت و منفی
۱۳۹۹/۱۰/۲۳
بورس معجون سیگنال‌های مثبت و منفی
مشهد- درست درزمانی که ریاست جمهوری مردم را به سرمایه‌گذاری در بورس دعوت می‌کرد و با سیگنال‌های مثبت به‌نوعی مهر تائید بر آن می‌زد اما از آن‌طرف عده‌ای از وزرا و نمایندگان با سیگنال‌های منفی و کوبیدن بر طبل بی‌اعتمادی از مردم می‌خواستند که سرمایه‌شان را در بورس سرمایه‌گذاری نکنند! این بخشی از یادداشت آرمین صرافان کارشناس ارشد بورس برای بازار است.
رشد ۱۵۶ درصدی شاخص بورس تهران
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / بورس تهران / بورس / شاخص بورس / اقتصادنیوز / رشد بورس / بورس امروز
رشد ۱۵۶ درصدی شاخص بورس تهران
شاخص بورس از ابتدای امسال تا پایان هفته گذشته با ۷۹۷هزار و ۸۵۶واحد افزایش، معادل ۱۵۶درصد رشد را به ثبت رساند.
اعلام سد مقاومتی شاخص/ رشد بورس ادامه دارد؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۹ / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس
اعلام سد مقاومتی شاخص/ رشد بورس ادامه دارد؟
از پس چند روز عقب نشینی متوالی ، امروز شاخص کل بورس ۱۸ هزار ۱۲۹ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به عدد یک میلیون و ۴۳۷ هزار واحد رسید.
رشد بورس پایتخت بر شانه غول‌ها+ نمودار
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ / بورس / شاخص کل / ارزش معاملات بورس / آمار معاملات بورس / ارزش معاملات خرد / شاخص هم‌ وزن / صف های فروش بورس / صف های خرید بورس
رشد بورس پایتخت بر شانه غول‌ها+ نمودار
اقتصادنیوز : در روزی که ۵۶ درصد نمادهای بازار افت قیمت داشتند و شاخص هم وزن نزول کرد، شاخص کل به واسطه رشد قیمت بزرگان بازار رشد کرد.
امید بورس ناامید شد
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / بورس / شاخص بورس / شاخص فرابورس / ارزش معاملات بورس / ارزش معاملات خرد / شاخص هم‌ وزن / صف های فروش بورس / صف های خرید بورس
امید بورس ناامید شد
اقتصاد نیوز : در حالی که رشد تقاضا و ورود پول‌های حقیقی در هفته گذشته سهام‌داران را به رشد بورس امیدوار کرده بود، امروز شاخص کل ۲۴ هزار واحد سقوط کرد تا امیدها نقش بر آب شود.
افزایش ظرفیت رشد بورس نسبت به سایر بازارها
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / دلار / فرابورس / بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بازار سرمایه / بازار بورس / شاخص بورس / بورس تهران / سازمان بورس / بورس کالا
افزایش ظرفیت رشد بورس نسبت به سایر بازارها
یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه ظرفیت رشد بازار سرمایه در شرایط فعلی بیش از دیگر بازارهای سرمایه‌گذاری است، گفت: بازارهای رقیب به سوی کوچک شدن خواهند رفت.
رشد بورس در گروه گزارش‌های 9 ماهه
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / اقتصاد ایران / تغییر کاربری / دلار / رشد / سهام
رشد بورس در گروه گزارش‌های 9 ماهه
گزارش‌های 9 ماهه شرکت‌ها را می‌توان یک عامل بسیار مهم در تغییر وضعیت بورس دانست. درحال حاضر به پایان سال نیز نزدیک هستیم و به‌طور تقریبی EPS شرکت‌ها قابل تشخیص است و اطلاعات مالی شرکت‌ها می‌تواند در روند صعودی بورس تاثیر بسیار مهمی داشته باشد.
کاهش قیمت دلار و رشد بورس در آغاز هفته/ وزیر راه بازهم از حباب قیمت مسکن گفت/ امیدواری وزیر صنعت به کاهش قیمت خودرو در ماه‌های آینده/ پیش بینی قیمت طلا از نگاه دو گروه/ رئیس کل بانک مرکزی درباره کسانی که دلار دارند چه گفت؟
۱۳۹۹/۰۹/۲۹
کاهش قیمت دلار و رشد بورس در آغاز هفته/ وزیر راه بازهم از حباب قیمت مسکن گفت/ امیدواری وزیر صنعت به کاهش قیمت خودرو در ماه‌های آینده/ پیش بینی قیمت طلا از نگاه دو گروه/ رئیس کل بانک مرکزی درباره کسانی …
این پیمانه تیتر‌هایی همچون ارزش سبد «سهام عدالت» چقدر شد؟، افزایش ارزش دارایکم، ارزش پالایش یکم چقدر است؟، ریزش قیمت سکه به کانال ۱۱میلیون تومانی، جریمه متخلفان صنف مرغ و تخم مرغ، چین برترین شریک تجاری اتحادیه اروپا باقی ماند و بهبود فروش تسلا در چین را در بر دارد.
آخرین صورتحساب سهام عدالت /ضرر سهام عدالت چه زمانی جبران می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۹/۲۹ / آزادسازی سهام عدالت / ارزش روز سهام عدالت / ارزش سهام عدالت 532 هزار تومانی / سهام عدالت
آخرین صورتحساب سهام عدالت /ضرر سهام عدالت چه زمانی جبران می‌شود؟
در پایان معاملات امروز بازار سهام ارزش سهام عدالت حدود ۳۰۰ هزار تومان رشد داشت و به ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید. آیا رشد بورس ادامه‌دار است و دارندگان سهام عدالت می‌توانند به افزایش ارزش سهام خود امیدوار باشند؟ نوشته آخرین صورتحساب سهام عدالت /ضرر سهام عدالت چه زمانی جبران می‌شود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
واکنش همتی به گرانی مرغ در بازار/ لایحه بودجه ۱۴۰۰ نیاز به شخم زدن دارد/ حبس دلار آمریکا در کانال ۲۵۰۰۰ تومان/ بسته جدید وزیر صمت برای تنظیم بازار خودرو
۱۳۹۹/۰۹/۲۶
واکنش همتی به گرانی مرغ در بازار/ لایحه بودجه ۱۴۰۰ نیاز به شخم زدن دارد/ حبس دلار آمریکا در کانال ۲۵۰۰۰ تومان/ بسته جدید وزیر صمت برای تنظیم بازار خودرو
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس قرمز پوش به تعطیلی رفت، دو عامل دستکاری در بازار سهام، ارزش دارایکم چقدر شد؟، دارندگان پالایش یکم بخوانند، ارزش سهام عدالت چند میلیون تومان شد؟، رشد بورس‌های آسیایی در سایه خوش‌بینی به واکسن کرونا، بازار نرخ ارز را تعیین می‌کند، قیمت سکه افزایش یافت و رشد تولید خودرو‌های سواری را در بر دارد.
رشد بورس‌های آسیایی در سایه خوش‌بینی به واکسن و بسته کمک اقتصادی در آمریکا
۱۳۹۹/۰۹/۲۶ / رشد / آمریکا / واکسن / دلار
رشد بورس‌های آسیایی در سایه خوش‌بینی به واکسن و بسته کمک اقتصادی در آمریکا
در معاملات امروز بورس‌های آسیایی شاهد رشد بازارها بودیم؛ چراکه سهامداران نسبت به تأثیرات مثبت تولید واکسن کرونا امیدوار هستند.
چرا رشد بورس متوقف شد؟
۱۳۹۹/۰۹/۲۴ / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / سازمان بورس / بورس کالا / اخبار بورس / بازار
چرا رشد بورس متوقف شد؟
بعد از رشد حدود ۳۰۰ هزار واحدی شاخص کل در چند هفته اخیر بازار سهام با شروع معاملات این هفته به تعادل رسیده است، اما دلیل متوقف شدن رشد بورس چیست؟
بورس به کجا خواهد رفت
۱۳۹۹/۰۹/۲۳
بورس به کجا خواهد رفت
بهزاد رنجبر‌-روزنامه‌نگار با آغاز رشد دوباره بورس از 20آبان‌ماه اکنون این پرسش مطرح است که آیا روند رو به رشد بورس تا پایان سال ادامه خواهد داشت و سرمایه‌گذاران چه راهبردی را باید تا آخر سال در پیش بگیرند؟ پاسخ به این پرسش در شرایط فعلی با توجه به افزایش سرعت تحولات اقتصادی و حتی سیاسی در ایران به راحتی میسر نیست و ارائه یک نسخه واحد با توجه به پویایی محیط متغیر اقتصادی و سیاسی خیلی راهگشا نیست اما می‌توان در ابتدا یک پاسخ کلی به این پرسش داد و سپس راهکارهایی برای سرمایه‌گذاری بهینه در بورس ارائه …
۱۳۹۹/۰۹/۲۲
شاخص بورس تا چه سقفی رشد می‌کند؟
یک تحلیلگر بازار سرمایه با بیان اینکه گزارشهای سه ماهه سوم شرکت‌ها بسیار بهتر از سه‌ماهه دوم است، گفت: روند رو به رشد بورس غیرمنطقی نیست و پیش‌بینی می‌شود شاخص تا دو میلیون واحد رشد کند.
رشد شارپی بورس چقدر محتمل است؟ / رشد بورس با محورت شاخص کل نیست
۱۳۹۹/۰۹/۲۲ / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / پیش بینی بورس / پیش بینی بورس هفته
رشد شارپی بورس چقدر محتمل است؟ / رشد بورس با محورت شاخص کل نیست
بعد از رشد حدودا ۳۰۰ هزار واحدی بورس از اول آذر شاخص کل به محدوده مقاومتی رسیده و عرضه‌ها بیشتر شده است، اما رشد شارپی بورس در آینده چقدر محتمل است؟ نوشته رشد شارپی بورس چقدر محتمل است؟ / رشد بورس با محورت شاخص کل نیست اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
احتمال افزایش شاخص بورس تا سقف ۲.۱ میلیون واحد/ گزارش ۳ ماهه سوم شرکت‌ها نویدبخش رونق بیشتر است
۱۳۹۹/۰۹/۲۲ / شاخص کل بورس / وحید کشمیری‌پور / بازار سرمایه / بورس تهران / بازار سهام
احتمال افزایش شاخص بورس تا سقف ۲.۱ میلیون واحد/ گزارش ۳ ماهه سوم شرکت‌ها نویدبخش رونق بیشتر است
یک تحلیلگر بازار سرمایه با بیان اینکه گزارش‌های سه ماهه سوم شرکت‌ها بسیار بهتر از سه‌ماهه دوم است، گفت: روند رو به رشد بورس غیرمنطقی نیست و پیش‌بینی می‌شود شاخص تا ۲ میلیون واحد رشد کند.
دو نیروی رشد بورس در امروز
۱۳۹۹/۰۹/۲۲ / پیش بینی بورس / پیش بینی بورس امروز / بیشترین افزایش قیمت بورس / بیشترین کاهش قیمت بورس / بیشترین تقاضای بورس / بیشترین عرضه بورس
دو نیروی رشد بورس در امروز
اقتصاد نیوز : هرچند که بورس در سه روز انتهایی هفته گذشته نزول کرد، اما رشد ۳۲ درصدی ارزش معاملات و رشد ۴۵ درصدی تقاضای بازار در روز چهارشنبه امیدها را به بورس برگرداند.
ترکش‌های بهارستان به حافظ رسید/ بورس به کدام سو می‌رود؟
۱۳۹۹/۰۹/۲۱ / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس
ترکش‌های بهارستان به حافظ رسید/ بورس به کدام سو می‌رود؟
در حالی که داده‌های اقتصادی تعدیل نرخ دلار و رشد بورس را گواهی می داد، برخی اتفاقات خاص در کشور مانع از تحقق این پیش‌بینی شده است.
اصلاح چند ماه گذشته بخشی از ذات بازار بود/ بورس به تعادل رسیده است
۱۳۹۹/۰۹/۱۷
اصلاح چند ماه گذشته بخشی از ذات بازار بود/ بورس به تعادل رسیده است
آقابزرگی، کارشناس بازار سرمایه با تصریح بر اینکه ذات بازار خود را به شکل شایسته‌ای نشان داد، اظهار کرد: در یک دوره‌ای به صورت غیر اصولی رشد بورس را شاهد بودیم؛ پس از آن بازار دچار اصلاح شد و در حال حاضر به طور نسبی تعادل به دست آمده است.
تداوم رشد بورس با جهش ۳۲ هزار واحدی شاخص
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / بازار سهام / فرابورس / ریزش شاخص بورس / رشد شاخص بورس / بورس / بازار سرمایه / سازمان بورس و اوراق بهادار
تداوم رشد بورس با جهش ۳۲ هزار واحدی شاخص
تهران- ایرنا - شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) ۳۲ هزار ۴۲۹ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۵۲۳ هزار واحد رسید.
سوخت موتور رشد بورس
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / ارز / تورم / دلار / نرخ ارز / برجام / بورس / نرخ دلار / افزایش نرخ بهره / نرخ دلارنرخ ارز
سوخت موتور رشد بورس
برای اینکه رشد بورس تداوم داشته باشد، نیاز به چند عامل بنیادی است. از جمله این عوامل، کاهش عدم‌اطمینان نسبت به عوامل کلان اقتصادی از قبیل تورم، نرخ‌های برابری ارز، عدم اعمال تحریم‌های جدید، قیمت‌های جهانی کالاها، قیمت نفت‌ و احتمال درمان بیماری کووید-۱۹ را می‌توان نام برد.
بازار ارز بعد از دو هفته تعطیلی چگونه آغاز می‌شود؟ / بازار سیگنال‌های بودجه را جدی نمی‌گیرد
۱۳۹۹/۰۹/۱۴ / آینده بازار ارز / بازار ارز در هفته سوم آذر / پیش بینی قیمت دلار / تاثیر بودجه بر قیمت دلار / تاثیر رشد بورس بر بازار ارز
بازار ارز بعد از دو هفته تعطیلی چگونه آغاز می‌شود؟ / بازار سیگنال‌های بودجه را جدی نمی‌گیرد
کامبیز افسری، کارشناس و فعال بازار ارز، سه عامل را بر نرخ ارز در هفته آینده موثر ارزیابی می‌کند: داغ شدن دوباره تنور بورس، بازگشایی بازار ارز بعد از دو هفته و مهم‌تر از همه اخبار سیاسی مثبت یا منفی که به بازار خواهد رسید. همچنین به اعتقاد او معامله‌گران بازار ارز نه تنها سیگنال‌های بودجه را جدی نمی‌گیرند بله بودجه امسال را اساسا نمایشی تلقی می‌کنند. نوشته بازار ارز بعد از دو هفته تعطیلی چگونه آغاز می‌شود؟ / بازار سیگنال‌های بودجه را جدی نمی‌گیرد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۹/۱۱
«برگُزین» روزنامه‌های ایران
در این ستون ـ بی‌هیچ دخل و تصرفی ـ گزیده‌ای از مطالب روزنامه‌های سراسری کشور را، فردای انتشار می‌توانید مطالعه کنید.همشهری: سه محرک تازه برای تداوم صعود بورسبه‌نظر می‌رسد سوخت لازم برای رشد شاخص بورس در روزهای باقیمانده از سال فراهم آمده؛ چنان‌که با ظهور 3 محرک تازه برای تداوم رشد بورس، ارزش بازارسهام دیروز با رشد 175هزار میلیارد تومانی مواجه شد و نماگر این بازار از محدوده مقاومت یک میلیون و 400هزار واحد عبور کرد. حمایت از بازار سهامنخستین محرک بنیادی پرقدرت که می‌تواند صعود بورس در روز‌های آینده را تضمین کند، تاکید مقام معظم رهبری به فروش سهام شرکت‌های دولتی است. دیروز عبد الناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی در اینستاگرام خود در این‌باره نوشت:رهبر معظم انقلاب، در دیدار ۴ آذرماه ۹۹ با اعضای شورای‌عالی …
رکورد جدید نرخ رشد بورس
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / بورس / شاخص کل بورس / شاخص کل هم وزن
رکورد جدید نرخ رشد بورس
اقتصاد نیوز : ارزش معاملات کل بازار سرمایه با رشد ۹ درصدی به رقم ۲۴ هزار و ۱۲۲ واحد رسید که رتبه سوم بالاترین ارزش معاملات در نیمه دوم سال است.
بورس صعودی ولی نه شتابان
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / شاخص کل بورس / صندوق توسعه ملی / بازار سهام / نقدینگی / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس و اوراق بهادار
بورس صعودی ولی نه شتابان
شقاقی شهری، واردشدن نقدینگی توسط سرمایه گذاران حقیقی و چندعامل دیگر را باعث رشد بورس می داند.
۱۳۹۹/۰۹/۱۰
۳ عاملی که باعث رشد شاخص بورس شد
با ظهور ۳ محرک تازه حمایت از بازار سهام، تزریق منابع صندوق توسعه ملی و کاهش شیب نمودار نرخ سود بین بانکی، برای تداوم رشد بورس، نماگر این بازار از محدوده مقاومت یک میلیون و ۴۰۰هزار واحد عبور کرد.
۱۳۹۹/۰۹/۱۰
رشد بورس به صورت متعادل و منطقی خواهد بود
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: سهامداران نباید در انتظار رشد شاخص بورس همچون چند ماه نخست سال باشند، بلکه رشد بورس به صورت متعادل و منطقی ادامه‌دار خواهد بود.
نمادهای دلگرم کننده امروز در بورس +جدول
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / سازمان بورس / بورس کالا / اخبار بورس / بازار
نمادهای دلگرم کننده امروز در بورس +جدول
روندهای درونی بورس همگی نشان از تداوم رشد بورس دارد. در دو روز گذشته که بازار به اصطلاح گاوی بوده، هم بزرگان بازار رشد قیمت داشتند و هم قیمت کوچک‌ها رشد کرد اما پیش برنده‌ی بازار کدام سهم ها هستند؟
برگ برنده بورس امروز+ جدول
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / پیش بینی بورس / پیش بینی بورس امروز / برترین تقاضاهای بورس / برترین عرضه های بورس / بیشترین افزایش قیمت بورس / بیشترین کاهش قیمت بورس
برگ برنده بورس امروز+ جدول
اقتصاد نیوز : روندهای درونی بازار سهام همگی نشان از تداوم رشد بورس دارد. در دو روز گذشته که بازار به اصطلاح گاوی بوده، هم بزرگان بازار رشد قیمت داشتند و هم قیمت کوچک‌ها رشد کرد اما پیش برنده‌ی بازار کدام سهم ها هستند؟
بازار سرمایه روند پایداری را تجربه می‌کند/ بورس صعودی است اما شتابان نه!
۱۳۹۹/۰۹/۱۰
بازار سرمایه روند پایداری را تجربه می‌کند/ بورس صعودی است اما شتابان نه!
شقاقی شهری، واردشدن نقدینگی توسط سرمایه گذاران حقیقی و چندعامل دیگر را باعث رشد بورس می داند.
۱۳۹۹/۰۹/۱۰
3 محرک تازه برای تداوم صعود بورس
به‌نظر می‌رسد سوخت لازم برای رشد شاخص بورس در روزهای باقیمانده از سال فراهم آمده؛ چنان‌که با ظهور 3 محرک تازه برای تداوم رشد بورس، ارزش بازارسهام دیروز با رشد 175هزار میلیارد تومانی مواجه شد و نماگر این بازار از محدوده مقاومت یک میلیون و 400هزار واحد عبور کرد. مجموع رقم رشد ارزش بازار سهام از 20آبان تا دیروز، 9آذر 99به 1150هزار میلیارد تومان رسید. به گزارش همشهری، یک هفته بعد از مشخص شدن نتایج اولیه انتخابات آمریکا، بازار سهام شروع به رشد کرد و از آن زمان یعنی از 20آبان تاکنون شاخص کل بورس تهران …
گام نخست عرضه املاک وزارت دفاع در بورس کالا محکم برداشته شد
۱۳۹۹/۰۹/۰۹
گام نخست عرضه املاک وزارت دفاع در بورس کالا محکم برداشته شد
مراسم عرضه ملک وزارت دفاع در بورس کالای ایران صبح امروز با حضور محتشمی پور، قائم مقام بورس کالای ایران، عسکری زاده دبیر هیات اجرای فروش املاک وزارت دفاع، امیر عالمی کارشناس بورس و تامین مالی وزارت دفاع و مدیران ارشد بورس کالای ایران و چند شرکت کارگزاری برگزار شد که در پایان نخستین ملک وزارت دفاع با موفقیت مورد معامله قرار گرفت.
اعلام دلایل تداوم رشد بورس/ زیان سه ماه اخیر سهامداران جبران می‌شود
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس
اعلام دلایل تداوم رشد بورس/ زیان سه ماه اخیر سهامداران جبران می‌شود
شاخص بورس در پایان معاملات امروز شنبه هشتم آذرماه ۱۳۹۹ با رشد ۲۳ هزار و ۵۴۸ واحدی به یک میلیون و ۳۹۰ هزار و ۷۹۷ واحد رسید.
شاخص کل در آستانه کانال1.4 میلیون واحدی / خودرویی‌ها مانع از رشد بورس نشدند
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / بازار سهام / بورس / پایان بورس / شاخص کل
شاخص کل در آستانه کانال1.4 میلیون واحدی / خودرویی‌ها مانع از رشد بورس نشدند
در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل با رشدی ۱٫۷ درصدی به کانال یک میلیون و ۳۹۰ هزار واحدی رسید. این در حالی است که افزایش شاخص کل هم‌وزن امروز ۱٫۶ درصد بود.  نوشته شاخص کل در آستانه کانال1.4 میلیون واحدی / خودرویی‌ها مانع از رشد بورس نشدند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پیش‌بینی بورس در هفته آینده
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / پیش بینی بورس / رشد بورس / بازار سهام / بازدهی بورس / سرمایه گذاری در بورس
پیش‌بینی بورس در هفته آینده
میرمعینی با اشاره به اینکه سهام داران خُرد در این روز‌ها باید در خرید‌هایی که انجام می‌دهند، بسیار مراقب باشند، ادامه داد: اول آن‌ها باید توجه کنند، اگر به قصد کوتاه مدت می‌خواهند وارد نمادی شوند، باید حواسشان به این شرایط نوسانی باشد و به اصطلاح قاعده بازی را بلد باشند، در غیر این صورت ممکن است با ضرر و زیان مواجه شوند، اما توصیه بنده به این سرمایه گذاران این است که می‌توانند با دید میان مدت و حتی بلندمدت به انتخاب سهم‌های ارزنده و بنیادی مبادرت ورزند، چراکه قیمت‌ها نیز در محدوده فعلی بسیار جذاب است و به دلیل اینکه دیدشان حداقل میان مدت است، در چند ماه آینده به سود معقول و مناسبی دست پیدا خواهند کرد.
پیش‌بینی تداوم رشد بورس در غیاب بازارهای رقیب/ هفته اول آذرماه در بورس چگونه گذشت؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۷ / بازار بورس / سرمایه گذاری در بورس
پیش‌بینی تداوم رشد بورس در غیاب بازارهای رقیب/ هفته اول آذرماه در بورس چگونه گذشت؟
هفته‌ای که گذشت روز‌های نسبتا خوبی برای سهام‌داران بود پیش‌بینی می‌شود روند صعودی بازار بورس با توجه به تعطیل‌بودن بازار‌های رقیب ادامه پیدا کند.
بازگشت بورس به روزهای رویایی؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / رشد بورس / شاخص بورس / بازار سرمایه
بازگشت بورس به روزهای رویایی؟
به نظر می‌رسد که تکرار رشد بهاری بورس در صورتی خواهد بود که سیاست‌های اقتصادی کشور را به سوی ابر تورم هدایت کند یا اینکه روحیه حرص و طمع افراد خلاف قاعده‌ای را به وجود آورد، وگرنه قابل تکرار نیست. رشد هیجانی بازار در بهار امسال حاصل انتظارات ابرتورمی و بیش‌واکنشی به محاسبات مربوط به تورم بود. در حال حاضر و با توجه به نتیجه انتخابات آمریکا و معرفی واکسن کرونا، انتظارات ابرتورم وجود ندارد بنابراین ورود سرمایه اشخاص حقیقی قاعدتا نباید آن‌قدر قدرت داشته باشد که زمینه رشد قوی بازار فراهم آید. از طرف دیگر، مساله اعتماد است. به نظر می‌رسد که اعتماد در بازار سهام بنا به دلایل گوناگون خدشه دار شده است.
روند رو به رشد بورس‌های جهان  با آغاز انتقال قدرت به بایدن و واکسن کرونا
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / انتقال قدرت / واکسن / آمریکا / بورس
روند رو به رشد بورس‌های جهان با آغاز انتقال قدرت به بایدن و واکسن کرونا
انتشار خبر آغاز روند انتقال قدرت به بایدن در کنار امیدواری سهامداران نسبت به روند عرضه واکسن کرونا، باعث شد تا بورس‌های بین‌المللی مثبت شوند.
«شستا» و «فولاد» تأثیرگذارترین نمادها در کند شدن رشد بورس/ پیش بینی معاملات سه شنبه سخت است
۱۳۹۹/۰۹/۰۳
«شستا» و «فولاد» تأثیرگذارترین نمادها در کند شدن رشد بورس/ پیش بینی معاملات سه شنبه سخت است
یک کارشناس بازار سرمایه دلیل اصلی کند شدن روند صعودی بورس را سهم‌های «شستا» و «فولاد» مبارکه دانست و گفت: اتفاق عجیب و غریبی در بورس نیفتاده است.
افزایش ارزش سهام عدالت با رشد بورس
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / بورس / سهام عدالت
افزایش ارزش سهام عدالت با رشد بورس
افزایش ارزش سهام عدالتارزش واقعی سهام عدالت که در ماه‌های گذشته تحت تاثیر روند نزولی بورس قرار گرفته و کاهش یافته بود، با صعودی شدن حرکت شاخص کل بورس، افزایش یافت.
نقش دولت در افزایش تب بورس؛ شفافیت حرف اول را می‌زند
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
نقش دولت در افزایش تب بورس؛ شفافیت حرف اول را می‌زند
مشهد- نبود شفافیت و عدم پاسخگویی مسئولان در بورس چه در زمان صعود و چه در ریزش سهام، اعتماد به بازار سرمایه در ایران را با ضربه بسیاری جدی روبه‌رو کرده که حتی با اعتراض‌های مردمی در مقابل سازمان بورس و مجلس در هفته‌های اخیر روبه‌رو شده است، این بخشی از یادداشت نوید دلاوری کارشناس ارشد بورس خراسان رضوی برای بازار است.
خبر خوش برای بورسی‌ها از زبان یک مسئول
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
خبر خوش برای بورسی‌ها از زبان یک مسئول
امروز مطالبی همچون یارانه ۹۰۰ هزار تومانی به کدام خانواده تعلق می‌گیرد؟، پیش بینی قیمت طلا در هفته جاری، تکنیکال «پترول» چه می‌گوید؟ بخریم یا نخریم؟، صعود بورس‌ها در اروپا و آسیا، چه سهامی بیشتر در آبان ۹۹ خریداری شد؟، چرا پالایش یکم باز نمی‌شود؟، نشانه‌هایی برای رشد بورس در آذر ماه؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
پذیرش کلیه محصولات قابل عرضه ایرانول در بورس کالا نهایی شده است
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
پذیرش کلیه محصولات قابل عرضه ایرانول در بورس کالا نهایی شده است
رزاقی، مدیرعامل پالایشگاه روغن سازی تهران در بازدید مدیران ارشد بورس کالای ایران از این پالایشگاه اعلام کرد که برای توسعه شفافیت در تمامی ابعاد، فرآیند پذیرش کلیه محصولات قابل عرضه ایرانول در بورس کالا نهایی شده و از هفته جاری قابل عرضه خواهد بود.
بازدید مدیران ارشد بورس کالا از پالایشگاه روغن سازی تهران
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
بازدید مدیران ارشد بورس کالا از پالایشگاه روغن سازی تهران
مدیران ارشد بورس کالا از پالایشگاه روغن سازی تهران بازدید کردند.
بازگشت پرقدرت بورس به میدان رقابت / کدام بازار بیشترین ریزش را تجربه کرد؟
۱۳۹۹/۰۸/۳۰ / بازدهی بازار سهام / بازدهی دلار / بازدهی سکه / بازدهی طلا / رشد بورس / ریزش سکه
بازگشت پرقدرت بورس به میدان رقابت / کدام بازار بیشترین ریزش را تجربه کرد؟
این هفته سه بازار سکه، طلا و دلار به ترتیب بیشترین ریزش را تجربه کردند. در مقابل بازار سهام بر خلاف هفته گذشته توانست بیش از ۱۰ درصد رشد را تجربه کند و تنها بازاری باشد که با بازدهی مثبت آبان ماه را به پایان می‌رساند. نوشته بازگشت پرقدرت بورس به میدان رقابت / کدام بازار بیشترین ریزش را تجربه کرد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
دلایل اصلی رشد بورس و سبزپوشی شاخص ها در روزهای اخیر چیست؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / بورس / رشد بورس / بورس امروز / سبزپوشی شاخص ها
دلایل اصلی رشد بورس و سبزپوشی شاخص ها در روزهای اخیر چیست؟
اقتصادنیوز : دلایل بسیاری برای صعود بورس عنوان می شود اما مهم‌تر از همه،بازگشایی و بهبود نقدشوندگی در نمادهای بزرگ متوقف شده افزایش قابل توجه ارزش معاملات و حجم دادوستدها از جمله مهم‌ترین عوامل بازگشت اعتماد مجدد به بازار سهام و سبزپوش شدن شاخص‌هاست.
رشد بورس تهران بدون هیجانات مخرب
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / بازار سهام / بازار بورس / شاخص کل / بورس تهران
رشد بورس تهران بدون هیجانات مخرب
با این همه تمام گفته‌های فوق به این معنا نیست که رفتار هیجانی به بازار باز نخواهد گشت. بدون‌شک اگر روند صعودی بازار و، اما و اگر‌ها درخصوص رشد بیشتر قیمت‌ها به درست یا غلط در اذهان عمومی تقویت شود، می‌توان انتظار داشت که با تداوم صعود شاهد بازگشت پر‌قدرت سرمایه‌های سرخورده به بازار سهام باشیم.
با عرضه اولیه‌های آذر ۹۹ آشنا شوید
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
با عرضه اولیه‌های آذر ۹۹ آشنا شوید
امروز مطالبی همچون پیش بینی بورس 26 آبان 99، تکنیکال «وغدیر» چه می گوید؟ بخریم یا نخریم؟، ارزش سهام عدالت و دارایکم در 25 آبان 99 ،  رشد بورس در سومین روز متوالی، کاهش نرخ دلار در صرافی‌های مجاز؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •