یکشنبه, ۳۰ شهریور, ۱۳۹۹ / 20 September, 2020
روحی و روانی
برخی اعمال و وقایع ماه صفر
۳۱ ساعت قبل / اربعین حسینی / ماه محرم / اعمال و وقایع ماه صفر / اربعین 99 / ماه صفر
برخی اعمال و وقایع ماه صفر
ماه صفر دومین ماه قمری پس از محرم است و شیعیان و محبان اهل بیت(ع)، این ماه را از ایام سوگواری می‌دانند، زیرا در ابتدای این ماه خانواده امام حسین(ع) و بازماندگان واقعه کربلا را به صورت اسیری وارد شام کردند و آنان را در فشار روحی و روانی قرار دادند.
سامره: نتایج باتوجه به شرایط فعلی غیرطبیعی نبود
۴۰ ساعت قبل / شهر خودرو / علی سامره
سامره: نتایج باتوجه به شرایط فعلی غیرطبیعی نبود
مربی تیم فوتبال شهرخودرو گفت: طبیعی است بازیکنان بعد از یک مدت بازی نکردن به یکباره وارد مسابقات مهمی شده و از نظر روحی و روانی مقداری خسته هستند.
راهکارهایی برای کنترل خشم کودکان
۲ روز قبل
راهکارهایی برای کنترل خشم کودکان
احساس خشم ممکن است در هر فردی به وجود بیاید، برای جلوگیری از آسیب‌های روحی و روانی به کودکان، والدین باید راهکار‌های کنترل خشم را به فرزندانشان آموزش دهند.
پاسخ فوری
 به یک وضع اضطراری
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
پاسخ فوری به یک وضع اضطراری
 [راضیه زرگری] حدود 140هزار نفر سالانه در سراسر جهان در شرایطی می‌میرند که اگر کسی از کمک‌های اولیه اطلاع داشت می‌توانست جان‌شان را نجات دهد. دومین شنبه سپتامبر هر ‌سال به‌عنوان روز جهانی کمک‌های اولیه نام‌گذاری شده است؛ مهم‌ترین هدف این نام‌گذاری نشان دادن اهمیت آگاهی عمومی از اصول کمک‌های اولیه است؛ دانشی که می‌تواند جان افراد را در شرایط روزمره و بحران نجات دهد. کمک‌های اولیه مجموعه اقدامات و مراقبت‌های فوری و آنی تعریف‌شده است که بلافاصله پس از وقوع حادثه روی شخص مصدوم یا حادثه‌دیده تا رسیدن پزشک، نیروهای امدادی و رساندن به مراکز درمانی توسط یک شخص آموزش‌دیده صورت می‌گیرد. زنده نگه‌داشتن مصدوم، …
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
هنوز از رعایت عدالت، مأیوس نیستیم
پدر و مادر حبیب، نوید و وحید افکاری که به اتهاماتی از جمله قتل به زندان و یکی از آنها به اعدام محکوم شده‌اند، در نامه‌ای به رییس قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت توجه به وضعیت حقوقی و نوع رفتار با فرزندان‌شان در زندان تاکید کرده‌اند که «از اینکه عدالت رعایت شود، هنوز مأیوس نیستیم.» در متن این نامه  که پایگاه خبری انصاف‌نیوز آن را منتشر کرده، خطاب به «ریاست محترم قوه قضاییه» آمده است: «احتراما اینجانبان حسین افکاری و بهیه نامجو، پدر و مادر نوید، وحید و حبیب افکاری به عنوان تظلم‌خواهی به استحضار می‌رسانیم؛ شما یک پدر هستید و باید بتوانید درک کنید؛ پدر و مادری که فرزندان‌شان در زندان و با احکام سنگین روبه‌رو هستند و یکی …
سلامت روحی و روانی دانش آموزان به اندازه سلامت جسمی آنان مهم است
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / رضوان حکیم زاده / وزارت آموزش و پرورش / مدرسه ابتدایی
سلامت روحی و روانی دانش آموزان به اندازه سلامت جسمی آنان مهم است
معاون آموزش ابتدایی گفت: مسئله مهم، نگاه جامع به سلامت است که فقط شامل جسم کودکان نمی‌شود و در این بین، سلامت روحی و روانی آن‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است.
شاخص‌سازی با پول تورمی/ظهور نوپوپولیسم پارلمانی/جولان دلالان و پول داغ/ دشمن سلامت مردم فقط کرونا نیست!
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / پول / خانواده / روحی و روانی / سلامت / واردات
شاخص‌سازی با پول تورمی/ظهور نوپوپولیسم پارلمانی/جولان دلالان و پول داغ/ دشمن سلامت مردم فقط کرونا نیست!
اقتصادنیوز : مرور روزنامه‌های امروز ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ با نگاهی عناوین اصلی صفحات اول آنها آغاز می‌کنیم.
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
هشدار پلیس به والدین مراقب فعالیت سایبری فرزند خود باشید
رئیس مرکز پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: نظارت والدین بر رفتار و فعالیت سایبری فرزندان در سال تحصیلی جدید، یک ضرورت است.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ علی محمد رجبی، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا، اظهار کرد: همراهی و هماهنگی والدین با سیستم آموزش مجازی وزارت آموزش‌ و پرورش نه تنها باعث بالا رفتن سطح آموزش و یادگیری دانش‌آموزان می‌شود، بلکه بهترین مانع برای جلوگیری از تهدیدات و آسیب‌های فضای مجازی علیه دانش‌آموزان است.وی با اشاره به ناآشنایی و اطلاعات کم برخی خانواده‌ها در خصوص تهدیدات و آسیب‌های فضای مجازی افزود: آموزش مجازی دانش‌آموزان می‌طلبد تا والدین برای همراهی و مصونیت دانش‌آموزان، دانش و اطلاعات خود در زمینه فضای مجازی و تهدیدات و آسیب‌های آن …
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
کشتی بدون اردو می‌ماند!
در جلسه فنی که با حضور حمید سوریان نایب رییس فدراسیون کشتی به منظور بررسی برنامه‌های تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان برگزار شد، موضوع برگزاری اردوهای مقطعی و هدفمند تیم‌های ملی بر اساس برنامه‌های اتحادیه جهانی کشتی مطرح شد که با توجه به تماس تلفنی رییس فدراسیون با لالوویچ رییس اتحادیه جهانی کشتی صورت گرفت. در این تماس تلفنی تاکید لالوویچ بر این موضوع که در روز ۱۰ مهرماه به صورت قطعی برگزاری یا عدم برگزاری مسابقات جهانی در سال ۲۰۲۰ اعلام می‌شود، مقرر شد به رغم نظر مساعد فدراسیون نسبت به انجام اردوهای چهار روزه که قرار بود با هدف همدلی، همفکری، ارزیابی وضعیت جسمانی، روحی و روانی کشتی‌گیران برگزار شود، به درخواست و با نظر سرمربیان تیم‌های ملی این اردوها …
دروغ استاد دانشگاه درباره سیاهپوست‌بودن
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
دروغ استاد دانشگاه درباره سیاهپوست‌بودن
واشنگتن: جسیکا کروگ، استاد دانشگاه جورج واشنگتن که کارش روی آفریقا متمرکز است، گفته‌ در مورد سیاهپوست‌بودن خود دروغ گفته است. به‌گزارش بی‌بی‌سی، او که دانشیار دانشگاه جورج واشنگتن است، اعتراف کرده که درواقع یک زن سفید‌پوست یهودی از کانزاس‌سیتی بوده. جسیکا کروگ این رفتار خود را ناشی از وضعیت روحی و روانی و آسیب‌دیدگی در سال‌های اولیه زندگی خود می‌داند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۴
اردوی 4 روزه برای کشتی!
محمدابراهیم امامی سخنگوی فدراسیون کشتی گفت:«با توجه به اینکه ستاد مقابله با کرونا در ورزش مجوز رسمی برگزاری اردوهای تیم‌های ملی را به صورت محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به فدراسیون کشتی داد، فدراسیون کشتی نیز در مرحله اول جلسه فنی را با حضور علیرضا دبیر و حمید سوریان رییس و نایب رئیس و محسن کاوه مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد برگزار کرد. در این جلسه پس از بحث و بررسی‌های صورت گرفته، نفرات حاضر به این نتیجه رسیدند تا ابتدا اردوهای چهار روزه‌ای را به صورت قرنطینه و مجزا در زمان‌های متفاوت برای هریک از تیم‌های آزاد و فرنگی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور نفرات محدود برگزار کنند.» او افزود:«البته جلسه فنی دیگری نیز با حضور حمید …
وزیر آموزش و پرورش: خانواده‌ها بیایند مدرسه فرزندشان را ببینند
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / آموزش و پرورش / کرونا
وزیر آموزش و پرورش: خانواده‌ها بیایند مدرسه فرزندشان را ببینند
وزیر آموزش و پرورش گفت: مطالعات دنیا نشان داده است که فاصله طولانی معلمان با مدرسه، باعث فشار‌هایی روحی و روانی می‌شود البته دائما رصد می‌کنیم و اگر نیاز به تغییر باشد، انجام می‌دهیم. وی افزود: فرصت می‌دهیم خانواده‌ها بیایند مدرسه را ببینند و به مدارس گفتیم همه اقدامات با مشارکت خانواده‌ها باشد و مطئمین هستیم که با خانواده‌ها به تفاهم می‌رسیم.
وزیر آموزش و پرورش: خانواده ها بیایند مدرسه فرزندشان را ببینند / جریان‎هایی تمایل ندارند سال تحصیلی برگزار شود / مطالعات نشان می‎دهد فاصله طولانی دانش‎آموزان با مدرسه می‎تواند موجب بروز فشارهای روحی ‎شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۴
وزیر آموزش و پرورش: خانواده ها بیایند مدرسه فرزندشان را ببینند / جریان‎هایی تمایل ندارند سال تحصیلی برگزار شود / مطالعات نشان می‎دهد فاصله طولانی دانش‎آموزان با مدرسه می‎تواند موجب بروز فشارهای روحی ‎شود
وزیر آموزش و پرورش گفت: مطالعات دنیا نشان داده است که فاصله طولانی معلمان با مدرسه، باعث فشارهایی روحی و روانی می شود البته دائما رصد می کنیم و اگر نیاز به تغییر باشد، انجام می دهیم. وی افزود: فرصت می دهیم خانواده ها بیایند مدرسه را ببینند و به مدارس گفتیم همه اقدامات با مشارکت خانواده ها باشد و مطئمین هستیم که با خانواده ها به تفاهم می رسیم.
چگونگی اثبات تجاوز جنسی در دادگاه! / ۴ مورد که مجازات اعدام دارد!
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / تجاوز جنسی / آزار جنسی
چگونگی اثبات تجاوز جنسی در دادگاه! / ۴ مورد که مجازات اعدام دارد!
تجاوز به عنف یا به اصطلاح عرف جامعه تجاوز جنسی یکی از شنیع‌ترین اعمالی هست که امکان دارد در هر جامعه‌ای برای هر فردی رخ بدهد این عمل در نزد افراد جامعه به شدت منفور و زشت تلقی می‌شود و جز اعمال غیرقابل بخشش از نظر افراد جامعه و فردی که به او تجاوز شده است می‌باشد، چرا که تجاوز جنسی آثار بسیار بدی از لحاظ روحی و روانی در فرد برای سالیان طولانی بجا می‌گذارد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
لزوم توجه به مسائل زندان‌ها و زندانیان استان تهران
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران در بازدید از ندامتگاه تهران بزرگ و در حاشیه بازید از این مجموعه با تاکید بر لزوم توجه به مسائل زندان‌ها و زندانیان، بهبود وضعیت آب این زندان را در چارچوب پیگیری توسعه و بهسازی فضای ندامتگاه تهران بزرگ و برنامه‌های اصلاحی آن، یک اولویت مهم دانست.به گزارش ایسنا، مسعود شفیعی در جریان بازید از ندامتگاه تهران بزرگ و پروژه‌های عمرانی در حال اجرای این مجموعه ضمن شرکت در مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) گفت: «این بازدید موقعیتی بود تا از نزدیک در جریان چگونگی انجام امور و شرایط موجود در چنین مجموعه‌ای قرار بگیرم. در بسیاری موارد بررسی میدانی مسائل دستگاه‌های اجرایی را برای انجام وظایف‌مان در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، ضروری می‌دانم و بازدید …
دربی 93 در 8 پرده؛ رویارویی مدعیان چهار و شش
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / دربی (داربی) / استقلال تهران / پرسپولیس تهران
دربی 93 در 8 پرده؛ رویارویی مدعیان چهار و شش
یکی از مهم ترین دلایل موفقیت استقلال در دربی 93، سطح بالای آمادگی روحی و روانی تیم بود که این موضوع، در دو صحنه بسیار بارز بود.
حریرچی: ۱۰ درصد بستری‌های کرونا فوت می‌کنند/ هر فرد کرونایی در یک ماه ۴۳۰ نفر را مبتلا می‌کند
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / ایرج حریرچی / شیوع کرونا در ایران / کرونا
حریرچی: ۱۰ درصد بستری‌های کرونا فوت می‌کنند/ هر فرد کرونایی در یک ماه ۴۳۰ نفر را مبتلا می‌کند
به گزارش فارس، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت که در برنامه تلویزیونی سلام صبح بخیر شبکه ۳ صحبت می‌کرد با بیان اینکه کادر درمان و بهداشت کشور در شش ماه اخیر شبانه روز درگیر بودند و لحظه‌ای استراحت نداشتند، گفت: علاوه به درگیری خود کادر درمان و بهداشت خانواده‌های این عزیزان نیز با مشکلات روحی و روانی بسیاری درگیر شده‌اند.
پخش مستند ۳ قسمتی «روحانا» از شبکه آموزش سیما
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / خانواده / دفاع مقدس / روحی و روانی / کارشناسی ارشد / مشکلات
پخش مستند ۳ قسمتی «روحانا» از شبکه آموزش سیما
ایلنا: مستند ۳ قسمتی «روحانا» به کارگردانی امیر اسکندری از شبکه آموزش سیما پخش می‌شود.
شرایط پرسپولیس برای دربی از این بهتر نمی شود
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
شرایط پرسپولیس برای دربی از این بهتر نمی شود
مهاجم اسبق تیم فوتبال پرسپولیس گفت: شرایط پرسپولیس برای دریی از این بهتر نمی‌شود و تیم از لحاظ روحی و روانی شرایط فوق‌العاده خوبی دارد.
فیلم/ یک دقیقه درباره تجاوز جنسی
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
فیلم/ یک دقیقه درباره تجاوز جنسی
تجاوز جنسی به معنی انجام نزدیکی جنسی با فرد، بدون رضایت اوست. تجاوز جنسی تنها یک حمله فیزیکی و جنسی نیست، بلکه آسیب عمیق روحی و روانی نیز به همراه دارد. این خشونت، هرچند همیشه قتل را به همراه نداشته باشد، عموماً تهدید به قتل را به همراه دارد. به شخصی که این عمل را مرتکب می‌شود تجاوزگر یا متجاوز می‌گویند.
تب تند مدلینگ کودکان با قرمز شدن قلب‌ها در فضای مجازی
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / استانی-فرهنگی و هنری / منطقه چهارمحال و بختیاری / مدلینگ کودکان
تب تند مدلینگ کودکان با قرمز شدن قلب‌ها در فضای مجازی
تب مدلینگ کودکان در حال افزایش است، والدین در پیج‌های عمومی و خصوصی عکس‌هایی را از کودکان خود با ژست‌های متفاوت منتشر می‌کنند، این مسئله موجب می‌شود کودکان از معصومیت کودکی خود فاصله بگیرند و در آینده و با افزایش سن دچار برخی مشکلات روحی و روانی ناشی از این محبوبیت دوران کودکی که در بزرگسالی ممکن است کاهش پیدا کند، روبرو شوند.
نیروی انتظامی به خوبی امنیت را در جامعه ایجاد کرده است
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / کرمانشاه / امام جمعه کرمانشاه / استانی-اجتماعی
نیروی انتظامی به خوبی امنیت را در جامعه ایجاد کرده است
امام جمعه کرمانشاه گفت: پلیس طلایه‌دار امنیت در جامعه و تامین کننده آسایش روحی و روانی جامعه است.
جوان متوهم برادرش را با ضربات چاقو کشت 
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
جوان متوهم برادرش را با ضربات چاقو کشت 
براساس اظهارات پدر و مادر این دو برادر، محمد چند سال پیش به دلیل اختلالات روحی و روانی در آسایشگاه بستری بوده و در زمان ارتکاب جرم هم تحت ‌نظر پزشک بوده و دارو مصرف می‌کرده است. 
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
برادرکشی در بلوار مرزداران
[شهروند] جوان متوهم برادرش را با ضربات چاقو از پای درآورد. محمد 30ساله این جنایت را درحالی رقم زد که برادر کوچک‌ترش در خانه مشغول تماشای تلویزیون بود و از پشت با چهار ضربه چاقو او را به قتل رساند. براساس اظهارات پدر و مادر محمد، او چند‌سال قبل به دلیل اختلالات روحی و روانی در آسایشگاه بستری شد و پس از آن هم تحت‌نظر روانپزشک بود و دارو مصرف می‌کرد. محمد دقایقی پس از این جنایت از خانه متواری شد و پلیس در تعقیب این مجنون فراری است.صبح روز پنجشنبه مأموران کلانتری مرزداران در جریان یک جنایت خانوادگی قرار گرفتند. مأموران پس از مراجعه به محل حادثه با جسد غرق درخون پسری 28ساله مواجه شدند. پیکر بی‌جان مقتول در پذیرایی خانه، مقابل تلویزیون قرار داشت. مأموران در همان بررسی‌های …
زندگی اقتصادی سخت در نتیجه تحریم‌ها و تصمیمات نادرست/ صدا و سیما در تولید محتوای مناسب روزهای کرونا موفق بود؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / افسردگی مردم / اختلافات خانوادگی / نقش صدا و سیما در کرونا / محمدعلی محسنی بندپی / قرنطینه خانگی / محمد آیتی
زندگی اقتصادی سخت در نتیجه تحریم‌ها و تصمیمات نادرست/ صدا و سیما در تولید محتوای مناسب روزهای کرونا موفق بود؟
بیش از ۶ ماه محدودیت‌های سخت اجتماعی و قرنطینه ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور، صدمات جبران ناپذیری را در بخش‌های مختلف به همراه داشته است. آسیب‌های روحی و روانی یکی از جنبه‌های مهم این صدمات بود که عواقب سختی را نیز به همراه داشت. افسردگی و افزایش تنش‌های خانوادگی از نتایج شیوع ویروس کرونا بود. در این بین نقش صدا و سیما برای تولید محتوای ویژه این دوران بسیار قابل توجه است، اما رسانه ملی تا چه اندازه در انجام این ماموریت توانست موفق ظاهر شود؟
وزارت بهداشت: رگزاری هرگونه مراسم در فضای سربسته مطلقا ممنوع است/ ابلاغ پروتکل‌های سختگیرانه برای برگزاری کنکور سراسری
۱۳۹۹/۰۵/۲۸
وزارت بهداشت: رگزاری هرگونه مراسم در فضای سربسته مطلقا ممنوع است/ ابلاغ پروتکل‌های سختگیرانه برای برگزاری کنکور سراسری
خانواده‌ها با اطمینان و خیال راحت باشند. باید دانش‌آموزان را از نظر روحی و روانی حمایت کنید تا با خیال راحت در کنکور حاضر شوند. اتفاقا مهم‌ترین نگرانی ما تجمع والدین پشت در مراکز برگزاری کنکور است که نباید اتفاق بیفتد.
خوردبین: پیچ سخت فصل برای پرسپولیس هنوز باقی مانده است
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / باشگاه پرسپولیس / لیگ قهرمانان آسیا / محمود خوردبین / شهرآورد / یحیی گل محمدی
خوردبین: پیچ سخت فصل برای پرسپولیس هنوز باقی مانده است
تهران- ایرنا- پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: هنوز پیچ سخت فصل برای پرسپولیس باقی مانده است و کادر فنی بیش از هر چیز باید تیم را از نظر روحی و روانی آماده کنند.
ادعای عجیب درباره سلامت روانی نمایندگان سابق
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
ادعای عجیب درباره سلامت روانی نمایندگان سابق
ابوترابی نماینده مجلس با بیان اینکه برخی از نمایندگان سابق مشکلات روحی و روانی داشتند گفت: باید نامزد‌های انتخابات مجلس به پزشکی قانونی مراجع کنند و یک برگه صحت سلامت کسب کنند و به نهاد‌های نظارتی ارائه دهند که از نظر روانی سلامت هستند.
ادعای عجیب آقای نماینده: برخی نمایندگان سابق مشکلات روانی داشتند
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / ابولفضل ابوترابی / نماینده مجلس / مجلس یازدهم
ادعای عجیب آقای نماینده: برخی نمایندگان سابق مشکلات روانی داشتند
ابوترابی نماینده مجلس با بیان اینکه برخی از نمایندگان سابق مشکلات روحی و روانی داشتند گفت: باید نامزد‌های انتخابات مجلس به پزشکی قانونی مراجع کنند و یک برگه صحت سلامت کسب کنند و به نهاد‌های نظارتی ارائه دهند که از نظر روانی سلامت هستند.
بیمه دانشجویان در صورت کناره‌گیری از دانشگاه میشیگان
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / دانشگاه میشیگان / بیمه دانشجویی
بیمه دانشجویان در صورت کناره‌گیری از دانشگاه میشیگان
دانشجویان دانشگاه "میشیگان" می‌توانند در صورت کناره‌گیری از دانشگاه به دلیل بیماری‌های جسمی، روحی و روانی بیمه شهریه درخواست کنند.
معاون وزیر: تاخیر در برگزاری کنکور بر سلامت دانش‌آموزان آسیب می‌رساند
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / مدارس / آزمون سراسری / آذربایجان غربی / اختصاصی ایرنا / مدرسه تابستانه
معاون وزیر: تاخیر در برگزاری کنکور بر سلامت دانش‌آموزان آسیب می‌رساند
ارومیه- ایرنا- معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش گفت: تاخیر در برگزاری کنکور، آسیب جدی بر سلامت روحی و روانی دانش‌آموزان دارد.
۲۸ اشتباه بزرگ داوری در فصل جاری فوتبال ایران
۱۳۹۹/۰۵/۲۶
۲۸ اشتباه بزرگ داوری در فصل جاری فوتبال ایران
به این شکل داوران درجه یک و سطح اول کشور از آمادگی روحی و روانی و همچنین فیزیکی برای قضاوت خارج خواهند شد و نتیجه بهتری حاصل نمی شود. به این شیوه با دست خودمان داوران برجسته خود را تضعیف می‌کنیم
زاغی‌نژاد: سپاهان از نیم‌فصل در هیچ دیداری از نظر فنی مغلوب نشده است
۱۳۹۹/۰۵/۲۶
زاغی‌نژاد: سپاهان از نیم‌فصل در هیچ دیداری از نظر فنی مغلوب نشده است
مربی سپاهان می‌گوید تیمش در هفته‌های گذشته اسیر مشکلات روحی و روانی شده است و بعضا شانس با این تیم یار نبوده است.
چاره ای جز دفاع برابر فولاد نداشتیم/ پورموسوی: به شرافت بازیکنانم افتخار میکنم
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / پارس جنوبی جم / سید سیروس پور موسوی
چاره ای جز دفاع برابر فولاد نداشتیم/ پورموسوی: به شرافت بازیکنانم افتخار میکنم
سرمربی پارس جنوبی گفت: از این 5 روز باقی مانده باید استفاده کنیم و بچه ها را از نظر روحی و روانی کار کنیم
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / آزمون سراسری ۹۹ / استرس کنکور / داوطلبان کنکور
سه مولفه اصلی مواجهه با نگرانی داوطلبان کنکور
دکتر زهرا غلامی حیدرآبادی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب به اثرات شیوع کرونا بر شرایط روحی و روانی داوطلبان کنکور، اشاره و خاطرنشان کرد: گاهی ممکن است اتفاقاتی در شرایط زندگی افراد جامعه رخ دهد و شرایط طبیعی زندگی آنها را تا حدودی ناآرام کند، نکته مهم این است که ما همواره باید این نوع رویدادها را مورد توجه قرار دهیم و براساس رویکرد عکس در روانشناسی که تأکید می‌کند دریا همیشه آرام و صاف نیست گاهی ممکن است طوفانی نیز باشد عمل کنیم. بنابراین مهمترین اقدامی که در این شرایط باید انجام ‌دهیم این است که از شرایط طوفانی دریا فاصله بگیریم و صرفا به مشاهده آن وضعیت بپردازیم؛ در اتفاقات ناشی از شیوع کرونا مانند همین بحث تعویق های کنکور نیز باید بر اساس همین تمثیل اقدام کنیم.
اصول تندرستی تابستانه
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
اصول تندرستی تابستانه
آب و هوا، خوردن و آشامیدن، شرایط روحی و روانی، ورزش، خواب و بیداری و اصول پاک سازی ؛ ۶ اصل تندرستی را تشکیل می‌دهند.
خلق تنگ در دوران کرونا را با افسردگی اشتباه نگیرید
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
خلق تنگ در دوران کرونا را با افسردگی اشتباه نگیرید
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه علل افسردگی معمولا ناشناخته است، گفت: افسردگی به عوامل متعدد روانشناختی، زیستی و مغزی وابسته است و بطور کلی افرادی که دچار خلق تنگ شده‌اند، اگر سابقه اختلالات روحی و روانی ندارند و صرفا از بحران‌های پاندمی رنج می‌برند با تیتر اختلال سازگاری مواجهند که این موارد خیلی به درمان‌های تخصصی و مداخله‌ای نیاز ندارد.
اختلالات روانی جامعه را جدی بگیریم
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / اختلالات روانی / آسیب های اجتماعی / پرخاشگری
اختلالات روانی جامعه را جدی بگیریم
علی‌اصغر اصغرنژاد روانشناس طی یادداشتی که در شماره چهارشنبه آرمان ملی منتشر شده نوشت:   زمانی یک نهاد رسمی ‏همچون نظام روانشناسی ایران اعلام می‌کند که ۶۰ درصد از جمعیت ۸۵ میلیون نفری کشور ما نیازمند استفاده از خدمات ‏روانشناسی هستند، جمعیتی بالغ بر ۴۴ میلیون نفر را شامل می‌شود. طبق پژوهش‌ها سردرگمی و عصبانیت، ناامیدی، فرسودگی و ‏ناراحتی از شکست‎های مالی، وحشت‌زدگی، اضطراب، وسواس و استرس از پیامد‌های مشکلات روحی و روانی است که با شیوع ‏کرونا در کشور، تشدید شد و تداوم این شرایط در آینده نگرانی‌های بسیاری را برای جامعه سالم به وجود خواهد آورد. روانشناسان ‏دریافته‎اند که پریشانی‌های روانی مانند اضطراب، افسردگی، ترس و ناامیدی اساسی‌ترین واکنش‌های روانی آسیب‌زا در اغلب افراد ‏آسیب‌دیده و افراد در معرض …
نظام روانشناسی: ۶۰ درصد مردم نیاز به خدمات روان‌شناسی دارند
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
نظام روانشناسی: ۶۰ درصد مردم نیاز به خدمات روان‌شناسی دارند
رئیس نظام روانشناسی گفت: قبل از شیوع کرونا تقریبا ۲۵ درصد مردم کشور نیاز به استفاده از خدمات روانشناسی داشته‌اند که این رقم هم اکنون به ۶۰ درصد افزایش یافته است. حاتمی با اشاره به مشکلات روانی کشور با توجه به بحران کرونا گفت: قرنطینه خانگی، کند شدن روند زندگی، مشکلات شغلی و اقتصادی و وجود ترس بخاطر این بیماری، تاثیرات روحی و روانی منفی‌ای بر مردم گذاشته است،
کرونا قبل از مرگ‌آوری استاد ترس و اضطراب است
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / کرونا / اختلال اضطراب منتشر / بیماری روان‌پزشکی / کرونا و قشرهای آسیب پذیر
کرونا قبل از مرگ‌آوری استاد ترس و اضطراب است
تهران- ایرنا- ویروس کرونا ماه‌ها است مهمان ناخوانده زمین شده و به این زودی‌ها هم قصد رفتن ندارد؛ مهمانی که با خود ترس و اضطراب و مرگ آورده و منجر به تغییرات اساسی در سبک زندگی مردم شده است. «زیبا ایرانی» روانشناس مشاور و عضو هیات علمی دانشگاه از تبعات روحی و روانی شیوع کرونا از جمله ترس و اضطراب ناشی از آن می‌گوید.
ویروس کرونا یک هیولای نامرئی است/ فشار روحی و روانی کادر درمان
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / ویروس کرونا / کرونا در ایران
ویروس کرونا یک هیولای نامرئی است/ فشار روحی و روانی کادر درمان
سرپرستار بخش مراقبت های ویژه بیمارستان امیراعلم، از ویروس کرونا به عنوان یک هیولای نامرئی نام برد و گفت: متاسفانه چون بیماری را نمی بینیم، آن را جدی نمی گیریم.
آیا خجالتی بودن بیماری است؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۷ / سلامت / خجالتی بودن / خجالت / اختلال شخصیتی / روانشناسی
آیا خجالتی بودن بیماری است؟
خجالتی بودن چه تاثیری در روابط اجتماعی ما دارد و چه نقشی در حضور شما در میان افراد جامعه دارد از لحاظ روانشناسی این حالت روحی و روانی چگونه قابل درمان است اینگونه اختلال با چه روش هایی برطرف می شود.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
کنکور چالشی فراتر از دوران کرونا
این روزها که از همه‫گیری ویروس کرونا و افزایش آمار مبتلایان در رنج و نگرانی هستیم پرهیز از تجمعات از مهم ترین پیشگیری های این بیماری ناشناخته است تا با توجه به سرعت انتشار و سرایت این بیماری با آماجی از مبتلایان و درنتیجه ناتوانی سیستم درمانی و وقوع بحران مواجه نباشیم. حال در این میان یکی از بزرگ‫ترین این تجمعات یعنی برگزاری کنکور سراسری برای بیش از یک میلیون دانش‫آموز در جای جای این کشور، محل مناقشه و حتی دعواهای سیاسی شده است. در زمان وزارت آقای بطحایی وزیر وقت آموزش و پرورش، جهت مافیای کنکور که سود کلان از این طریق کسب می کنند و عدم نظارت و مقابله، از وزیر وقت در صحن علنی مجلس دهم سوال کردیم و به جهت عدم اقناع نمایندگان از پاسخ، وزیرکارت زرد از نمایندگان مجلس دهم کرفت و در اعطای رای اعتماد …
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
مشهورترین گوش بریده تاریخ
‏[شهروند] کمتر کسی در دنیا وجود دارد که نام ونسان ون‌گوگ را نشنیده باشد. یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین هنرمندان ‏امپرسیونیست دنیا! او سی‌ام مارس 1853 در هلند به دنیا آمد. البته پیش از او یک «ونسان ون‌گوگ» دیگر هم وجود داشت. در ‏واقع برادرش که در نوزادی درگذشت هم به همین نام خوانده می‌شد. شاید هم خیلی‎‏‌ها او را به واسطه‌ گوش بریده‌ شده‌اش ‏بشناسند، اما احترام به او همچنان پابرجاست. ون‌گوگ در زمان حیاتش اصلاً شناخته‌شده و معروف نبود. شاید ندانید اما در ‏ابتدا، ونسان قصد داشت تا مانند پدرش کشیش شود.‏ ‏1- ون‌گوگ در طول عمرش حدود 21هزار اثر هنری خلق کرده که 860تای آن، نقاشی رنگ روغن‌ …
شرایط روحی و روانی شهرخودرو بسیار خوب است؛/  قاسمی‌نژاد: راهی جز شکست استقلال نداریم
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / شهر خودرو / امین قاسمی نژاد
شرایط روحی و روانی شهرخودرو بسیار خوب است؛/ قاسمی‌نژاد: راهی جز شکست استقلال نداریم
وینگر چپ شهر خودرو گفت: برای ماندن در کورس سهمیه آسیا راهی جز شکست استقلال تهران نداریم.
ذوب‌آهن شانس ماندن در لیگ برتر را دارد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / استانی-ورزشی / لیگ برتر فوتبال ایران / تیم فوتبال ذوب آهن
ذوب‌آهن شانس ماندن در لیگ برتر را دارد
یک کارشناس فوتبال از داشتن شانس ذوب آهن برای ماندن در لیگ برتر و روحیه دادن به بازیکنان این تیم برای انجام بازی های باقیمانده می گوید و اعتقاد دارد آنچه در این شرایط به ذوب آهن کمک می کند مسائل روحی و روانی است تا فنی.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
به نمایندگی از مسافران ایرانی به سازمان ملل شکایت می‌کنیم
به گزارش ایلنا به نقل از النشره، وزیر بهداشت لبنان در دیدار با آسیب‌دیدگان حادثه هواپیمای مسافری ماهان در بیمارستان بیروت گفت: ما به دلیل آزار مسافران در این هواپیما به سازمان ملل شکایت می‌کنیم. «محمد حسن»، تاکید کرد: ما از ابزار سازمان ملل برای شکایت به نمایندگی از مسافرانی که در این حادثه آسیب روحی و روانی دیده‌‌اند، استفاده میکنیم.
جامعه بین‌الملل واشنگتن را وادار سازد که مانند یک کشور نرمال رفتار کند /  قوه قضائیه نیز شعبه خاصی را برای رسیدگی به شکایات مسافران این هواپیما که دچار خسارات فیزیکی، روحی و روانی شدند، اختصاص دهد / اتخاذ هرگونه تصمیم و اقدام متناسب با این وضعیت، در هر مرحله ای، نیز حق جمهوری اسلامی ایران است
۱۳۹۹/۰۵/۰۳
جامعه بین‌الملل واشنگتن را وادار سازد که مانند یک کشور نرمال رفتار کند / قوه قضائیه نیز شعبه خاصی را برای رسیدگی به شکایات مسافران این هواپیما که دچار خسارات فیزیکی، روحی و روانی شدند، اختصاص دهد / اتخاذ …
نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در واکنش به تعرض جنگنده‌های آمریکایی به یک فروند هواپیمای مسافربری ایرانی بر فراز سوریه، از جامعه بین‌الملل خواست که آمریکا را وادار سازد که مانند یک کشور نرمال رفتار کند.
نامجو مطلق: گل نساجی هر ۲۰ سال اتفاق می‌افتد
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / استقلال / فوتبال / لیگ برتر / مجید نامجومطلق / نساجی مازندران
نامجو مطلق: گل نساجی هر ۲۰ سال اتفاق می‌افتد
مربی تیم فوتبال استقلال گفت: استقلال به گل رسید اما با شوتی غافلگیرکننده‌ که شاید هر ۲۰ سال رخ دهد؛ دروزاه‌مان باز شد و از نظر روحی و روانی به‌هم ریختیم.
نامجومطلق: گل نساجی هر 20 سال اتفاق می افتد/امیدوارم داور در صحنه آخر درست تصمیم گرفته باشد
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
نامجومطلق: گل نساجی هر 20 سال اتفاق می افتد/امیدوارم داور در صحنه آخر درست تصمیم گرفته باشد
سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت:با یک شوت غافلگیرانه و گلی که هر 20 سال اتفاق می‌افتد از نظر روحی و روانی به هم ریختیم.
(ویدیو) مهران مدیری خطاب به رضائیان: اگر جای رونالدو بودم می‌زدمت!
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / مهران مدیری / دورهمی / رضائیان
(ویدیو) مهران مدیری خطاب به رضائیان: اگر جای رونالدو بودم می‌زدمت!
رضاییان بازیکن تیم‌ملی خاطره‌ای از رونالدو در بازی جام جهانی تعریف کرد و گفت: رونالدو بازیکنی است که خیلی دوستش دارم، زندگی شخصی متفاوت و استایل بدنی خوبی دارد. وقتی در جام جهانی روسیه روبروی او بازی می‌کردم، سعی کردم روحی و روانی اذیتش کنم که حتی انگلیسی بهم می‌گفت چرا به من دست می‌زنی؟ گفتم دوست دارم.
گلزن برتر لیگ فوتبال: خانم گلی نیازمند آمادگی روحی و روانی است
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / فوتبال زنان / لیگ برتر فوتبال
گلزن برتر لیگ فوتبال: خانم گلی نیازمند آمادگی روحی و روانی است
تهران- ایرنا- ملی‌پوش فوتبال زنان ایران گفت: تمرینات مداوم، آمادگی روحی، روانی و بدنی مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند به فوتبالیست‌ها در راه کسب عنوان گلزن برتر لیگ کمک کند.
سقط‌جنین ۲۰ برابر تلفات سوانح رانندگی است
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
سقط‌جنین ۲۰ برابر تلفات سوانح رانندگی است
طبق آمار رسمی وزارت بهداشت در سال ۹۶، هر روز هزار جنین در کشور توسط والدین کشته شدند  که تنها حدود ۱۰مورد آن قانونی است! بنابراین با توجه به آمار ۱۸هزار فوتی تصادفات سالانه، ۲۰برابر بیشتر از فوتی‌های ناشی از سوانح رانندگی، سقط‌جنین داریم! به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا؛ در جدیدترین آمار در سال 96، دکتر محمدباقر لاریجانی، معاون آموزشی وزیر بهداشت اعلام کرده که سالانه «بین 300 تا 500 هزار» سقط‌جنین غیرقانونی در کشورمان انجام می‌شود.  این نوع سقط در 5 درصد مادران باعث مرگ، در 20 درصد مادران باعث معلولیت و در برخی از موارد باعث برداشته شدن کامل رحم می‌شود و البته پیامدها و عوارض بسیار متعدد روحی و روانی که گریبان‌گیر مادر و حتی پدر می‌شود؛ …
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
انتخابات۱۴۰۰ الکترونیکی برگزار شود
دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با بیان اینکه به خاطر شرایط موجود  فعالیت همه طیف‌های سیاسی دچار اختلال شده است، گفت: برای جلوگیری از کاهش مشارکت در انتخابات۱۴۰۰، این انتخابات الکترونیکی برگزار شود.محمود صادقی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه کرونا پدیده‌ای خیلی ویژه و بی‌سابقه است که همه دنیا را تحت تاثیر قرار داده است، اظهار کرد: این پدیده در کنار تهدیدهایش، فرصت‌هایی هم فراهم کرده است از جمله اینکه بسیاری از مشاغل از فضای مجازی استفاده می‌کنند. دانشگاه‌ها نیز در فضای مجازی فعالیت می‌کنند و دانشجویان از منزل خود در امتحانات شرکت می‌کنند، هرچند فرصت حضور در کلاس‌ها را از دست می‌دهند. تشکل‌های سیاسی هم می‌توانند از فضای مجازی برای برگزاری جلسات خود بهره گرفته و جلسات خود را منظم برگزار …
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
توهم مرگبار
شیشه از آن دست مواد‌مخدری است که آثار مخربی روی روح و روان انسان‌ها دارد تا جایی که ممکن است، فرد را به مرحله‌ای برساند که استعمال شیشه را جایگزین مهر پدری سازد و باعث شود دست به‌کار هولناکی بزند. مثل ماجرایی که حدود 4سال پیش در تهران رخ داد اما ابعاد هولناک آن هرگز در رسانه‌ها منتشر نشد. ماجرا از این قرار بود که مرد جوانی به نام رامین از مدت‌ها قبل‌تر به‌دلیل مصرف زیاد شیشه و توهمات ناشی از آن، چنان دچار مشکلات روحی و روانی شده بود که همسرش نتوانست زندگی در کنار او را تحمل کند و در نهایت از وی جدا …
این‌روزها هوای بچه‌ها رو بیشتر داشته باشیم!
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / کاریکاتور / ویروس کرونا / خانواده / کودکان
این‌روزها هوای بچه‌ها رو بیشتر داشته باشیم!
لزوم مراقبت‌های روحی و روانی از خانواده به خصوص کودکان در دوران شیوع بیماری کرونا و تجدید محدودیت‌ها، سوژه طرحی از علیرضا پاکدل در صفحه اینستاگرامی‌اش شد.
تنها کشوری هستیم که فیلم خارجی اکران نمی‌کنیم/ صداوسیما کاری نکند که چندهزار نفری که در سینما مشغول هستند، بیکار شوند/ خطر رفتن به سوپرمارکت خیلی بیشتر از سینما است
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / دولت / روحی و روانی / کپی رایت / مشکلات / تولید داخلی / تنها کشوری هستیم که فیلم خارجی اکران نمی‌کنیم / اکران محدود فیلم‌های خارجی نیز بدون مجوز کمپانی است / قانون کپی‌رایت مانعی برای قرارداد با شرکت‌های خارجی
تنها کشوری هستیم که فیلم خارجی اکران نمی‌کنیم/ صداوسیما کاری نکند که چندهزار نفری که در سینما مشغول هستند، بیکار شوند/ خطر رفتن به سوپرمارکت خیلی بیشتر از سینما است
ایلنا: محمد قاصد اشرفی با بیان اینکه ایران تنها کشوری بوده که در آن اجازه اکران فیلم خارجی داده نمی‌شود، گفت: فیلم‌های خارجی که اکنون روی پرده سینماها می‌روند بدون…
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
دستیار کی روش پیشنهاد اسکوچیچ را رد کرد؟!
مارکار در مسایل فنی چندان نمی توانست کمکی به اسکوچیچ بکند اما اطلاع او از وضعیت روحی و روانی داخل تیم و اتفاقات زیادی که در دوره هشت ساله حضورش کنار کی روش رخ داد، شاید می توانست کمی مرد کروات را در جریان روال گذشته قرار دهد.
چطور آرامش و نشاط خود را در این روزها حفظ کنیم؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / من ماسک میزنم / مشکلات روحی و روانی
چطور آرامش و نشاط خود را در این روزها حفظ کنیم؟
پنج ماه پیش شاید کمتر کسی فکر می کرد این روزها همچنان درگیری ویروس کرونا باشیم، ویروسی که در این مدت باعث شده هموطنان بسیاری بیمار شده و یا جان خود را از دست بدهند.
نامجو مطلق: با بردن صنعت نفت سبک‌تر شدیم
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / فوتبال / لیگ برتر / استقلال / صنعت نفت آبادان / مجید نامجومطلق
نامجو مطلق: با بردن صنعت نفت سبک‌تر شدیم
مربی استقلال می‌گوید پیروزی تیمش مقابل صنعت نفت آبادان، بازیکنان تیمش را از نظر روحی و روانی در شرایط بهتری قرار می‌دهد.
مقصر گرانی دلار کیست؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / قیمت دلار / نرخ ارز
مقصر گرانی دلار کیست؟
نرخ ارز این روز‌ها همچنان روند صعودی دارد و قیمت دلار ۲۳ هزار تومان را رد کرده و سکه هم از مرز ۱۰ میلیون تومان گذشته است. همچنان عده‌ای معتقدند افزایش نرخ دلار می‌تواند به سود دولت باشد، زیرا از این طریق بخشی از کسری بودجه جبران می‌شود، اما بی‌ثباتی بازار ارز و طلا که اتفاقاً تاثیر مستقیمی بر بازار مسکن دارد، علاوه بر فشار اقتصادی، بر دغدغه‌های روحی و روانی مردم نیز افزوده است.
چهره فقر و نداری در سیستان
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / عکس روز / تصاویر روز / سیستان و بلوچستان / فقر
چهره فقر و نداری در سیستان
استان سیستان و بلوچستان پس از استان کرمان به عنوان دومین استان پهناور کشور در جنوب شرقی ایران واقع است. سیستان شامل زاهدان، زابل، هامون، هیرمند، نیمروز، زهک است که البته بخش بزرگ سیستان قدیم در افغانستان بوده که هم‌اکنون جز خاک افغانستان است و سرزمین بلوچستان امروزی که ناحیه جنوبی استان را تشکیل می‌دهد و از ۱۵ شهرستان (زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، ایرانشهر، نیکشهر، چابهار، سرباز، کنارک، دلگان، مهرستان، سیب وسوران، بمپور، قصر قند، فنوج) تشکیل می‌شود. مردم سیستان و بلوچستان از قومیت‌های سیستانی و بلوچ است که بلوچ‌ها به گویش بلوچی صحبت می‌کنند و پیرو اسلام و مذهب تسنن هستند. این استان بیشتر آب و هوای گرم و خشک دارد، اما در عین حال از تنوع آب و هوایی و اقلیمی ویژه‌ای برخوردار است و مناطق کوهستانی، …
ابتلای ۹ هزار پرستار به کرونا در بیمارستان‌ها
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / ابتلای پرستاران به کرونا / پرستاران / پرستاران کرونا / نظام پرستاری
ابتلای ۹ هزار پرستار به کرونا در بیمارستان‌ها
او ادامه داد: آماری که به دست ما رسیده این است که حدود ۹ هزار نفر از پرستاران ما مبتلا به کرونا شدند. حدودا ۷۰ هزار پرستار برای ۱۴۰ هزار تخت دولتی داریم که به ازای هر تخت بیمارستانی حدود ۰/۸ نیروی پرستار در حال خدمت به بیماران هستند. بالغ بر ۶۰ تا ۷۰ درصد این پرستاران مدت هاست که به دیدار خانواده‌های خود نرفته اند، تا بتوانند موجب قطع زنجیره انتقال ویروس کشنده کرونا شوند، اما با این تعاریف مردم همچنان به رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی ادامه می‌دهند که کادر درمان بیشتر در معرض کرونا قرار بگیرند. مقیم بودن  چند ماهه پرستاران در بیمارستان به معنی روبه رو شدن با  خستگی زیاد جسمی، روحی و روانی و همچنین گذراندن بیشترین زمان در کنار بیماران کرونایی است.
جزئیات حادثه تکان‌دهنده در شیراز؛ بازداشت قاتل هشت ساله!
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / دعوا / قتل
جزئیات حادثه تکان‌دهنده در شیراز؛ بازداشت قاتل هشت ساله!
غلامرضا محمدنسل جرم ‌شناس: در این پرونده خودِ کودک نیز قربانی خشونت شده است، بنابراین او نیز باید تحت نظر مشاوره باشد و مسائل روانشناختی روی او انجام شود؛ چراکه خودِ او نیز آزرده شده است. باید طوری با او رفتار شود که خسارت‌های روحی و روانی به حداقل برسد
تشریح پروتکل های بهداشتی آزمون ها/ ماسک داوطلبان توسط وزارت بهداشت تامین می شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / علیرضا رئیسی / وزارت بهداشت / پروتکل‌های بهداشتی / دانشجویان
تشریح پروتکل های بهداشتی آزمون ها/ ماسک داوطلبان توسط وزارت بهداشت تامین می شود
معاون بهداشتی وزارت بهداشت پروتکل های بهداشتی در زمان اجرای برگزاری آزمون های سراسری را تشریح کرد و گفت: برگزار نشدن کنکور آسیب روحی و روانی به جوانان می زند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
دعوای بچگانه خون به پا کرد
[شهروند] پسربچه هشت ساله با چاقو برادر دوازده ساله‌اش را به قتل رساند. خبری تکان‌دهنده که مسئولان انتظامی استان فارس آن را اعلام کردند. اختلاف هم بر سر موضوعی بچگانه  بود. معاونت اجتماعی پلیس استان فارس به «شهروند» می‌گوید که درگیری این دو برادر شنبه شب بر سر یک تلفن همراه در یکی از محلات شیراز رخ داد. «طاها» پسر کوچک خانواده بعد از چند دقیقه درگیری با چاقو به «امین» برادر بزرگ‌ترش حمله می‌کند و ضربه‌ای به قلب او می‌زند. هر چند «امین» بلافاصله پس از زخمی‌شدن به بیمارستان منتقل شد، اما شدت جراحت به‌حدی بود که کادر درمانی هم کار چندانی از پیش نبرد و او درنهایت پیش‌ازظهر یکشنبه جانش را از دست داد. این …
تصاویر: منطقه محروم «بلوچستان»
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
تصاویر: منطقه محروم «بلوچستان»
استان سیستان و بلوچستان پس از استان کرمان به عنوان دومین استان پهناور کشور در جنوب شرقی ایران واقع است. سیستان شامل زاهدان، زابل و هامون و هیرمند و نیمروز و زهک است که البته بخش بزرگ سیستان قدیم در افغانستان بوده که هم‌اکنون جز خاک افغانستان است و سرزمین بلوچستان امروزی که ناحیه جنوبی استان را تشکیل می‌دهد و از ۱۵ شهرستان (زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، ایرانشهر، نیکشهر، چابهار، سرباز، کنارک، دلگان، مهرستان، سیب وسوران، بمپور، قصر قند، فنوج) تشکیل می‌شود. مردم سیستان و بلوچستان از قومیت‌های سیستانی و بلوچ است که بلوچ‌ها به گویش بلوچی صحبت می‌کنند و پیرو اسلام و مذهب تسنن هستند. این استان بیشتر آب و هوای گرم و خشک دارد، اما در عین حال از تنوع آب و هوایی و اقلیمی ویژه‌ای برخوردار است و مناطق کوهستانی، …
با اثرات روانی ویروس کرونا چه کنیم؟ از افسردگی تا اضطراب
۱۳۹۹/۰۴/۲۰ / ویروس کرونا / استرس و اضطراب
با اثرات روانی ویروس کرونا چه کنیم؟ از افسردگی تا اضطراب
همه‌گیری ویروس کرونا، فشار بسیاری روی مردم آورده تا جایی‌که بخش چشمگیری از آنها را به ناراحتی‌های روحی و روانی مبتلا کرده است.
نامجو مطلق: به هیچ‌وجه آماده بازی با تراکتور نیستیم
۱۳۹۹/۰۴/۲۰ / وریا غفوری / تراکتورسازی / ویروس کرونا / باشگاه استقلال / سایپا
نامجو مطلق: به هیچ‌وجه آماده بازی با تراکتور نیستیم
تهران- ایرنا- مربی تیم فوتبال استقلال گفت:‌ با توجه به مشکلاتی که برای استقلال به وجود آمده است، بازیکنان‌مان استرس دارند و به هیچ وجه از نظر روحی و روانی آماده بازی نیستیم.
رنج بازماندگان حملات بوکوحرام
۱۳۹۹/۰۴/۲۰ / عکس روز / تصاویر روز / جنگ / اختلال روانی
رنج بازماندگان حملات بوکوحرام
اردوگاه آوارگان میناوائو در کامرون جایی است که بیش از ۶۰ هزار نفر از زنان، مردان و کودکان بازمانده از حملات گروه تروریستی بوکوحرام در آن روزگار درد آوری را پشت سر می‌گذارند. این مردم از اختلالات روحی و روانی ناشی از این حملات رنج می‌برند. بوکوحرام پیش‌تر با شبکه القاعده ارتباط داشت، اما در مارس ۲۰۱۵ با ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش بیعت کرد و نام خود را به ولایت غرب آفریقا تغییر داد. این گروهک تروریستی فعالیت خود را در کشور‌های حوزه دلتای نیجر از جمله نیجریه، نیجر و کامرون و همچنین چاد گسترش داده و با حملات انتحاری هزاران شهروند این کشور‌ها را به خاک و خون کشید. در تصاویر روز عکس‌هایی از رنج بازماندگان حملات بوکوحرام از اختلال روانی را ببینید.
تقدیر از مرکز مشاوره دانشگاه امیرکبیر در آیین اختتامیه کمپین «در خانه بمانیم»
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / استفاده از ظرفیت / ایران / روحی و روانی / سلامت روان / علوم تحقیقات و فناوری
تقدیر از مرکز مشاوره دانشگاه امیرکبیر در آیین اختتامیه کمپین «در خانه بمانیم»
ایلنا: آیین اختتامیه کمپین دانشجویی «در خانه بمانیم» با حضور وزیر علوم برگزار شد که در این مراسم مرکز مشاوره دانشجویی و کانون همیاران سلامت روان دانشگاه صنعتی…
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
عدالت اجتماعی با استرداد مجرمین
جعفر بای ‪-‬ یکی از ارکان عدالت اجتماعی، نا امن سازی فضای زندگی برای مجرمان است، بدین مفهوم که مجرمین پس از انجام رفتار مجرمانه دیگر نتوانند با آسودگی خاطر و با آرامش و آسایش زندگی کنند. خطرناک کردن جهان برای مجرمان باعث پیشگیری از وقوع جرم می‌شود و از ارتکاب افعال مجرمانه ممانعت به عمل می‌آورد و عرصه کار و زندگی را برای مجرمان در دنیا ملال آور می‌نماید و امنیت روحی و روانی و جانی را از او سلب می‌کند تا دیگر حتی فکر مجرمانه ای هم به مخیله اش خطور نکند.مجرمان از لحظه شکل گیری اندیشه‌های منفی و مجرمانه تا اجرا و ارتکاب جرم و یا پس از وقوع جرم نباید آسوده خاطر و با امنیت کامل و آسایش و آرامش ادامه حیات داشته باشند و تصور کنند که با فرار از نقطه جغرافیایی وقوع جرم، آن را به گذر زمان سپرده و با …
ویسی: هم‌قسم شده‌ایم در 8 بازی باقیمانده شکست نخوریم
۱۳۹۹/۰۴/۱۳
ویسی: هم‌قسم شده‌ایم در 8 بازی باقیمانده شکست نخوریم
گروه استان‌ها- سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: در طول هفته با بازیکنان از نظر روحی و روانی کار کردیم و هم‌قسم شده‌ایم در 8 بازی باقیمانده شکستی نداشته باشیم.
صدیقی مطرح کرد: همکاری 415 کانون همیار دانشجویی در راستای کمک به بهبود وضعیت روحی دانشجویان
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / سازمان امور دانشجویان
صدیقی مطرح کرد: همکاری 415 کانون همیار دانشجویی در راستای کمک به بهبود وضعیت روحی دانشجویان
معاون وزیر علوم اعلام کرد: در ایامی که فعالیت‌های حضوری دانشگاه‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا کم‌رنگ شده بود، مراکز مشاوره دانشجویی دانشگاه‌ها در زمینه کاهش عوارض روحی و روانی این بیماری در دانشجویان، برنامه‌ریزی موثر انجام دادند.
فعالیت مناسب و پیگیرانه مراکز مشاوره دانشجویی در دوران کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / روحی و روانی / مراکز مشاوره / معاون وزیر / ویروس / برنامه ریزی
فعالیت مناسب و پیگیرانه مراکز مشاوره دانشجویی در دوران کرونا
ایلنا: معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان در آیین پایانی کمپین دانشجویی «در خانه بمانیم» اعلام کرد: در ایامی که فعالیت‌های حضوری دانشگاه‌ها به دلیل شیوع…
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
برد سپاهان و فولاد در شب تساوی استقلال
هفته بیست‌ودوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال دوشنبه شب به پایان رسید و تیم‌های سپاهان و فولاد از سد رقبای خود گذشتند و استقلال مقابل سایپا متوقف شد. رقابت‌های این هفته که روز یکشنبه آغاز شده بود و با برد پرسپولیس صدرنشین ادامه پیدا کرد، دوشنبه شب با برگزاری 4 دیدار به پایان رسید.  از ساعت 20:45 سپاهان در نقش جهان اصفهان از گل‌گهر سیرجان پذیرایی کرد. شاگردان امیر قلعه‌نویی در این بازی با یک نمایش عالی و در حالی که موقعیت جدی به شاگردان مجید جلالی ندادند، موفق شدند با دو گل محمدرضا حسینی و محمد کریمی که از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید 3 امتیاز بازی را به حساب خودشان واریز کنند. زردپوشان با این پیروزی 40 امتیازی شدند و دوباره به رتبه دوم جدول برگشتند تا همچنان نزدیک‌ترین …
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
شوراهای فرهنگ عمومی نقش بسزایی در ریل گذاری فرهنگی دارند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان بر اهمیت شوراهای فرهنگ عمومی و نقش بسزای این شوراها در ریل گذاری فرهنگی و احیا و نهادینه ساختن ارزش های ایرانی اسلامی تاکید کرد.محمد جوروند در دیدار با سید محمدرضا موالی زاده دبیرشورای فرهنگ عمومی کشور در دفتر ایشان، با مهم خواندن شرایط جغرافیایی،انسانی و تاریخی استان خوزستان در کشور و منطقه، این استان را سرشار از ظرفیت های ناب فرهنگی دانست.وی با تاکید بر اهمیت شوراهای فرهنگ عمومی و نقش بسزای این شوراها در ریل گذاری فرهنگی و احیا و نهادینه ساختن ارزش های ایرانی اسلامی،گزارشی از اقدامات و برنامه های صورت گرفته در دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی ارایه کرد.جوروند در خلال ارایه گزارش دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان و شهرستان ها، از همت بلند آیت الله سلیمانی به عنوان …
ویسی: بازیکنان پیکان مشکل روحی دارند
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / باشگاه پرسپولیس / دراگان اسکوچیچ / تیم فوتبال پیکان / عبدالله ویسی
ویسی: بازیکنان پیکان مشکل روحی دارند
تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال پیکان، گفت: مشکل بازیکنان ما مسائل روحی و روانی است، چرا که تمام بازیکنانم از نظر فنی در شرایط خوبی هستند.
بیماری‌های قابل انتقال از سگ‌ها به انسان و چند نکته بهداشتی
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
بیماری‌های قابل انتقال از سگ‌ها به انسان و چند نکته بهداشتی
رئیس گروه مدیریت بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، به تشریح بیماری‌های قابل انتقال از سگ‌ها به انسان پرداخت و تاکید کرد: بیماری‌های عفونی، ویروسی و آسیب‌های روحی و روانی ممکن است متعاقب مواجهه با سگ پدید آید.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
رویداد
مدیر واحد خدمات حمایتی محک مطرح کرد: چگونگی سوگواری در جهان پس از کرونا [شهروند]  این روزها که شیوع ویروس‌کرونا امکان برگزاری مراسم‌ ازجمله مراسم و آیین‌های سوگواری به دلیل رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را سخت کرده است، نگرانی از ناتمام‌ماندن عزاداری و سوگ برای بازماندگان، احتمال ایجاد آثار مخرب و گاهی غیرقابل جبران روحی و روانی در افراد را بالا می‌برد. بهناز آسنگری، مدیر واحد خدمات حمایتی موسسه محک با تجربه سال‌ها حمایت روانی و مددکاری از خانواده‌هایی که با بیمارى سرطان فرزندشان دست‌وپنجه نرم می‌کنند و بعضی هم کودکان‌شان را از دست داده‌اند، از راه‌حل‌های موثر همدلی در دنیای امروز می‌گوید. او  به تأثیرات ناشی از …
میررحیمی: شرایط روانی کمانداران سبب افت رکورد شده است
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / سرمربی تیم ملی تیروکمان
میررحیمی: شرایط روانی کمانداران سبب افت رکورد شده است
سرمربی تیم ملی ریکرو زنان و مردان با اشاره به افت رکورد کمانداران به خاطر مشکلات روحی و روانی گفت: تعطیلی طولانی مدت اردوها و پیگیری تمرینات از منزل سبب افت رکورد کمانداران شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
بازداشت دعانویس مجازی که کانالی با یک میلیون عضو داشت
رئیس پلیس فرودگاه کشور از دستگیری دو رمال و دعانویس در فضای مجازی خبر داد که به وسیله آلات و ادوات شیطان پرستی از هموطنان اخاذی می‌کردند. به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار حسین مهری افزود: در پی رصد همکارانم در پلیس فرودگاه کشور در فضای مجازی، کانالی دارای یک میلیون عضو شناسایی شد که در این کانال تبلیغات برای رمالی، دعانویسی و جادوگری تبلیغ می‌شد؛ گردانندگان این کانال با فریب دادن هموطنان اقدام به اخاذی و دریافت وجوهات می کردند. وی با بیان اینکه عده‌ای به بهانه رفع مشکلات روحی و روانی هموطنان از طریق وسایل جادوگری و شیطان پرستی اقدام به ارائه مشاوره به آنها می‌کنند، تصریح کرد: بالغ بر ده‌ها میلیارد ریال کلاهبرداری توسط این افراد صورت گرفته است. رئیس پلیس فرودگاه کشور افزود: متهمان پس از ارائه …
سعید نمکی: بیش از ۹۰ درصد گرفتاری‌ها «روحی و روانی» است
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
سعید نمکی: بیش از ۹۰ درصد گرفتاری‌ها «روحی و روانی» است
وزیر بهداشت گفت: بیش از 90 درصد از گرفتاری‌های امروز ما گرفتاری‌های روحی و روانی است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •