سه شنبه, ۱۱ آذر, ۱۳۹۹ / 1 December, 2020
روز صادرات
تکلیف بازار نفت ایران چه خواهد شد؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / بازار نفت ایران
تکلیف بازار نفت ایران چه خواهد شد؟
به گزارش ایسنا، تولید نفت ایران تحت تاثیر تشدید تحریمهای آمریکا علیه صادرات انرژی قرار گرفته است. مک مانیگل که یکی از مقامات ارشد سابق وزارت انرژی آمریکا است، در مصاحبه ای با تلویزیون بلومبرگ گفت: تاثیر فوری تغییر دولت در آمریکا مربوط به وضعیت ایران خواهد بود. انتظار ندارم همه دو میلیون بشکه در روز صادرات نفت ایران فورا احیا شود اما احتمالا شاهد افزایش صادرات این کشور به میزان نیم میلیون بشکه در روز خواهیم بود. آمریکا احتمالا اقدامی نظیر ازسرگیری مذاکرات با ایران انجام خواهد داد و برای بازار نفت، این موضوع واقعا اهمیت دارد.
نمکی روی زخم فعالان گردشگری با تبریک روز ملی صادرات
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / گردشگری / صادرات کالا / روز ملی صادرات / حسین اربابی
نمکی روی زخم فعالان گردشگری با تبریک روز ملی صادرات
درحالیکه از سال پیش تا کنون وارد کنندگان تور به ایران با مشکل عدم جذب گردشگر خارجی رو به رو شده اند، مدیر کانون جهانگردی روز صادرات را به فعالان این حوزه تبریک گفت!
صادرات؛ اهرمی برای ثابت اقتصادی کشور
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / روز صادرات / توسعه صادرات / دولت تدبیر و امید / ایران / صادرات غیر نفتی
صادرات؛ اهرمی برای ثابت اقتصادی کشور
تهران- ایرنا- صادرات نقش مهمی در ثبات اقتصادی کشور دارد و در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعتی و خدماتی موجب تحول چشمگیری می‌شود. همچنین موجب افزایش تراز تجاری و تولید و نیز ایجاد اشتغال می‌شود که از مهم‌ترین پارامترهای توسعه‌یافتگی است.
توسعه صادرات بخش معدن، قابل دستیابی است
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / روز صادرات / فولاد / توسعه صادرات / صادرات غیر نفتی
توسعه صادرات بخش معدن، قابل دستیابی است
تهران - ایرنا - عضو کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران گفت: عرضه رقابتی قیمت نهاده‌ها و برداشتن عوارض و محدودیت‌های صادراتی، دو راه حل ساده و قابل دستیابی برای توسعه صادرات در بخش معدن محسوب می شوند.
تقدیر از 39 صادرکننده در روز صادرات
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / ارز / تجارت / معاون وزیر / وزیر صنعت معدن و تجارت / صادرات
تقدیر از 39 صادرکننده در روز صادرات
فردا و مصادف با روز ملی صادرات و از صادرکنندگانی که تعهدات ارزی حاصل از صادرات خود را به طور کامل ایفا کرده‌اند، طی مراسمی تقدیر می شود.
مدیر مجمع انرژی بین المللی: در صورت پیروزی بایدن، صادرات نفت ایران می‌تواند تا دو میلیون بشکه افزایش یابد
۱۳۹۹/۰۷/۱۸
مدیر مجمع انرژی بین المللی: در صورت پیروزی بایدن، صادرات نفت ایران می‌تواند تا دو میلیون بشکه افزایش یابد
مدیر مجمع انرژی بین المللی پیش بینی کرد در صورت پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ماه آینده آمریکا، ایران می تواند تقریبا دو میلیون بشکه در روز صادرات نفت را احیا کند.
افزایش صادرات نفت ایران در صورت پیروزی بایدن/ مذاکره آمریکا با ایران ازسر گرفته خواهد شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ / نفت / آمریکا / صادرات نفت ایران / جو بایدن / مذاکره آمریکا با ایران
افزایش صادرات نفت ایران در صورت پیروزی بایدن/ مذاکره آمریکا با ایران ازسر گرفته خواهد شد
اقتصادنیوز : مدیر مجمع انرژی بین المللی پیش بینی کرد در صورت پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ماه آینده آمریکا، ایران می تواند تقریبا دو میلیون بشکه در روز صادرات نفت را احیا کند.
تاثیر پیروزی بایدن بر صادرت نفت ایران
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ / ایران و آمریکا / آمریکا - جوزف بایدن
تاثیر پیروزی بایدن بر صادرت نفت ایران
مدیر مجمع انرژی بین المللی پیش بینی کرد در صورت پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ماه آینده آمریکا، ایران می‌تواند تقریبا دو میلیون بشکه در روز صادرات نفت را احیا کند.
خارگ به تعداد روزهای جنگ بمباران شد/ ۳۰۰۰ روز صادرات نفت زیر آتش
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
خارگ به تعداد روزهای جنگ بمباران شد/ ۳۰۰۰ روز صادرات نفت زیر آتش
جزیره خارگ را می‌توان نمادی از مقاومت ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس دانست؛ چراکه به اندازه روزهای جنگ بمباران شد ولی هیچگاه صادرات نفت ما قطع نشد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
شاخص مهم در انتخاب صادرکنندگان نمونه
معاون کسب‌وکار اتاق ایران در نشستی که به‌صورت آنلاین و با هدف تشریح فرآیند ثبت‌نام متقاضیان در رقابت مراسم روز صادرات در استان‌ها برگزار شد از اتاق‌های سراسر کشور خواست برای انتخاب برگزیدگان، شاخص رفع حداقل 70 درصد تعهد ارزی صادرکنندگان را در نظر بگیرند. اتاق‌های استانی در انتخاب صادرکنندگان نمونه استانی، شاخص رفع حداقل 70 درصد تعهد ارزی را مورد توجه قرار دهند؛ این موضوع در نشستی با حضور معاون کسب‌وکار اتاق ایران و نمایندگان اتاق‌های استانی مطرح شد.
صادرات سالانه گیاهان دارویی به ۵۰۰ میلیون دلار رسید
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / روز صادرات / گیاهان دارویی / گیاهان
صادرات سالانه گیاهان دارویی به ۵۰۰ میلیون دلار رسید
تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: صادرات سالانه گیاهان دارویی به حدود ۵۰۰ میلیون دلار رسیده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
عوارض صادراتی تخم‫مرغ ۴٠٠ تومان در هر کیلوگرم
وزارت صنعت، معدن و تجارت عوارض صادراتی تخم‌مرغ را به ازای هر کیلوگرم چهار هزار ریال تا پایان مرداد ماه ۹۹ تعیین کرد.به گزارش ایرنا، در بخشنامه‌ای از تعیین عوارض صادراتی تخم‌مرغ به ازای هر کیلوگرم چهار هزار ریال تا پایان مرداد ۹۹ خبر داد. همچنین از ابتدای شهریور ماه گمرک ایران میزان عوارض صادراتی را تعیین می‌کند و نیز سقف میزان صادرات در هر ماه هشت هزار و ۵۰۰ تن است.گمرک پیرامون برقراری ممنوعیت صادرات تخم‌مرغ تا بازگشت آرامش به بازار تخم‌مرغ آورده است، مطابق مصوبه جلسه ۹۶ تنظیم بازار کشور با توجه به تصمیم های جلسه ٢۴ تیرماه ١٣٩٩ کمیته رصد و پایش تنظیم بازار تخم‌مرغ و از آنجایی که نرخ تخم‌مرغ در مرغداری اکنون در محدوده قیمت مصوب است، نسبت به رفع ممنوعیت صادرات تخم‌مرغ و اجازه صادرات از این تاریخ …
پتروشیمی‌ها ۴۰ درصد خلا صادرات نفت‌خام را جبران کردند/ پارسال ۳۴ میلیون تن فرآورده تبدیل به خوراک شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
پتروشیمی‌ها ۴۰ درصد خلا صادرات نفت‌خام را جبران کردند/ پارسال ۳۴ میلیون تن فرآورده تبدیل به خوراک شد
ایلنا: عضو هیات مدیره صنایع ملی پتروشیمی گفت: قبل از تحریم ما روزانه ۲.۵ میلیون بشکه در روز صادرات نفت‌خام داشتیم که اگر این ۸۰۰ هزار بشکه نفت‌خام را معادل‌سازی…
۱۳۹۹/۰۳/۰۳
رقابت شدید عراق و عربستان بر سر مشتری نفتی قدیمی ایران
آمار شرکت کپلر نشان داد که عربستان سعودی در آوریل 084/ 1 میلیون بشکه نفت در روز به هند صادر کرد و عراق را که ۷۶۰ هزار بشکه در روز صادرات داشت، مغلوب کرد و به جایگاه صادرکننده شماره یک نفت به هند دست یافت. عراق از سال ۲۰۱۷ پس از تحریم نفت ایران و ونزوئلا از سوی آمریکا، به صادرکننده بزرگ نفت به هند تبدیل شد.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
صرفه‌جویی پنجاه میلیون دلاری با داخلی‌‌سازی 3000 قطعه در کروز
شرکت صنایع تولیدی کروز با همت 12 هزار نیروی انسانی به صورت مستقیم و 60هزار نفر به صورت غیرمستقیم توانسته بیش از 3000 قطعه موردنیاز صنعت خودرو را بومی‌سازی کند و صرفه‌جویی 50 میلیون دلاری را به همراه داشته باشد.نادر سخا، مدیرعامل شرکت صنایع تولیدی کروز در خصوص روند فعالیت این شرکت گفت: کروز 39 سال پیش با دو پرسنل در زمینه تولید انواع کلیدهای لوازم برقی خانگی آغاز به فعالیت کرد و از سال 1366 به مدت 4 سال علاوه بر کلیدهای لوازم برقی خانگی به تولید کانکتورهای مخابراتی پرداخت، از سال 1370 با همت بلند بنیان‌گذاران خود راه جدیدی رو پیش‌رو گرفت و تولید قطعات خودرو را آغاز کرد.مدیرعامل کروز با تاکید بر کیفیت بالای قطعات تولیدی، توانایی رقابت با نمونه خارجی و همچنین صادرات محصولات در تمامی دوره‌ها اظهار …
۱۳۹۸/۱۲/۰۸
کم‌اثر کردن آثار ویروس کرونا بر جریان صادرات کشور
قابل پیش‌بینی بود با عدم اتخاذ استراتژی‌های صحیح و مدیریت درست، دیر یا زود میزبان پدیده کرونا در کشور باشیم اما پیش‌بینی این حجم از شیوع و عدم مدیریت آن تا این اندازه و تلاقی آن با چند رویداد و اجتماع ملی، کار را بیش از پیش مشکل و ابعاد آن را گسترده‌تر کرد به نحوی که می‌توان گفت امروز دیگر این بحران نیازمند توجه نه در سطح یک منطقه یا استان که در سطوح ملی است. اما آنچه شاید بیشتر باید به آن توجه کرد تبعاتی است که این امر بر جریان تجارت فرامرزی یا به تعبیری صادرات کشور خواهد گذاشت. متاسفانه باید اشاره کرد حال و روز صادرات در کشور قبل از شیوع و گسترش این ویروس نیز متاثر از عوامل مختلف از سیاستگذاری‌های ناصواب داخلی تا تحریم‌های بین‌المللی چندان خوش نبود و …
۱۳۹۸/۱۱/۰۴
اتفاق مهمی که بازار نفت از کنار آن گذشت
ژنرال خلیفه حفتر بیش از نیمی از صادرات نفت لیبی را مسدود کرده و شرکت ملی نفت لیبی وضعیت اضطراری اعلام کرده که بر اثر آن ۸۰۰ هزار بشکه در روز صادرات نفت قطع شده و به این کشور ضرر روزانه ۵۵ میلیون دلار تحمیل کرده است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۶
قائم مقام وزیر صنعت: صادرکنندگان ریسک بیشتری را در بازار عراق بپذیرند
قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امروز صادرات غیرنفتی کشور، جایگزین منابع حاصل از صادرات نفتی شده است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / حسین مدرس خیابانی / وزارت صنعت معدن و تجارت / صادرات غیرنفتی
تشکل‌ها نقطه تماس دولت و بخش‌خصوصی
قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، تشکل‌ها را نقطه تماس دولت و بخش خصوصی دانست و گفت: امروز صادرات غیرنفتی کشور، جایگزین منابع حاصل از صادرات نفتی شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / ایمیدرو / وزارت صنعت معدن و تجارت
غریب پور: صدور کنسانتره مس ناشی از نبود ظرفیت داخلی است
تهران - ایرنا - رییس هیات عامل سازمان توسعه ونوسازی معادن وصنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) گفت: امروز صادرات کنسانتره مس به دلیل وجود مازاد در این زمینه انجام می شود، چنانچه ظرفیت سازی لازم صورت گیرد، این ماده معدنی در داخل جذب می شود.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵
انتقاد جهانگیری از تأخیر در برگزاری روز صادرات
معاون اول رئیس جمهوری، گفت: بازار واردات سالانه کشورهای همسایه با ارزش بیش از هزار و صد میلیارد دلار در سال، ظرفیت بزرگی برای توسعه صادرات کشور محسوب می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱
توسعه صادرات و الزامات آن
در دنیای امروز صادرات، نیروی محرکه توسعه اقتصادی است و همه کشورهایی که به قدرت‌های بزرگ و مطرح جهانی تبدیل شده‌اند، برای تقویت بنیه اقتصادی خود به صادرات اتکا داشته و دارند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶
نگرانی عمده صادرکنندگان ریسک‌های سیاسی و تجاری است/ اساسنامه صندوق ضمانت صادرات باید اصلاح شود
ایلنا: رئیس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: براساس شرایط امروز کشور نیازمند اصلاح وبازبینی اساسنامه وقانون صندوق براساس نیازهای روز صادرات و…
۱۳۹۸/۰۵/۰۵
قائم‌مقام وزیر صمت؛ دریافت کنندگان ارز 4200 تومانی را معرفی می کنیم
تنظیم بازار مخل صادرات نیست، امروز صادرات همه کالاها به دلیل اختلاف نرخ ارز با ریال، جذابیت دارد. ما مخالفتی نداریم و تشویق می کنیم و تسهیلاتی می گذاریم که بازارچه های مرزی نیز کار را تسهیل کنند؛ اما در شرایطی که کالاها کمبود در بازار دارد، نمی توانیم صادرات...
۱۳۹۸/۰۵/۰۵
جزئیات مصوبه سران سه قوه برای حوزه تنظیم بازار/ از شرایط سخت تحریم عبور کردیم/ صادرات از نان شب هم واجب تر است/ حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی فعلا در دستور کار نیست/ قیمت نان تا یکماه آینده تعیین تکلیف می شود
تنظیم بازار مخل صادرات نیست، امروز صادرات همه کالاها به دلیل اختلاف نرخ ارز با ریال، جذابیت دارد. ما مخالفتی نداریم و تشویق می کنیم و تسهیلاتی می گذاریم که بازارچه های مرزی نیز کار را تسهیل کنند؛ اما در شرایطی که کالاها کمبود در بازار دارد، نمی توانیم صادرات را آزاد بگذاریم؛ البته برخی تصمیمات عجولانه است.
۱۳۹۸/۰۳/۲۱
مشکلات امروز صادرات نفت ایران به دلیل خوشبینی آقایان به برجام است
یک کارشناس انرژی با رد ادعاهای وزیر نفت درباره تحریم های نفتی در دوره قبل گفت:خوشبینی آقایان در خصوص برجام به این سمت حرکت کرد که آنها هرگز به سمت حل مشکلاتشان در زمینه فروش نفت نروند و امروز دقیقا از همین نقطه ضربه می خوریم.
۱۳۹۸/۰۳/۲۱
بیشترین میزان سرمایه گذاری در ارس مختص حوزه کشاورزی است
تبریز – فلاح: معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس، تولید خودرو، صنایع سنگین، تولید پتوهای نسوز، ایجاد نیروگاه 470 مگاواتی و حوزه داروسازی را از جمله فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این منطقه عنوان کرد و گفت: تا سال آینده ارس به قطب تولید محصولات گلخانه‌ای کشور تبدیل می‌شود.صفر شاسفند با اشاره به فرصت‌های سرمایه گذاری در این منطقه در سال 98 افزود: فرصت های سرمایه گذاری در سال جدید به سمت دامداری به خصوص پرورش شترمرغ، بوقلمون و دیگر فرآورده های گوشتی میل پیدا کرده است.وی گفت: در حوزه صنعت در منطقه آزاد ارس نیز شاهد سرمایه گذاری در مواردی نظیر تولید خودرو، صنایع سنگین، تولید پتوهای نسوز، ایجاد نیروگاه 470 مگابایتی و حوزه داروسازی هستیم که یک پراکندگی را در حوزه صنعت به وجود آورده است به …
۱۳۹۸/۰۳/۲۰
کلید مشکلات کشور، توسعه صادرات غیرنفتی است
مدیرعامل بانک توسعه صادرات، کلید رفع مشکلات کشور را توسعه صادرات غیرنفتی دانست و گفت: این امر می‌تواند به ارزآوری، رونق اشتغال، تقویت تولیدکنندگان و شرکت‌های صادراتی کمک کند.به گزارش ایرنا، علی صالح‏آبادی روز شنبه در جمع تولیدکنندگان و صادرکنندگان کاشان در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی این شهرستان افزود: دشمن پیش‏تر تلاش می‌کرد تا صادرات نفت ما را به صفر برساند اما امروز صادرات غیرنفتی مانند محصولات پتروشیمی و فولادی را نیز هدف قرار داده است تا درآمد ارزی کشور را کاهش دهد.وی در ادامه اضافه کرد: اینها تنها بخشی از کالاهای صادراتی است اما سایر کالاها مانند نساجی، فرش ماشینی و عرقیات گیاهی از جمله گلاب همچنان می‌توانند به ارزآوری کمک و نیازهای وارداتی کشور را تامین کنند.مدیرعامل بانک توسعه …
۱۳۹۸/۰۳/۰۴ / ارز / نرخ ارز / صادرات غیرنفتی / کاهش صادرات / وزارت صنعت،معدن و تجارت / کوپن.کالابرگ / مرغ و تخم مرغ / تحریم اقتصادی / تحریم نفتی / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام
اقتصاد ایران در قوی‌ترین دوره خود از عهد قجر تاکنون است
معاون سابق وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ما یک زمانی از کره و تخم‌مرغ تا مرغ و پنیر و گوشت را وارد می‌کردیم، اما امروز برخی از اقلام غذایی جزو صادرات کشور قرار دارد. با این حال متاسفانه به دلیل بعضی از تصمیم‌های هیجانی، احساسی و بعضا سیاسی یک روز صادرات پیاز و فردا تخم‌مرغ و کالاهای دیگر ممنوع می‌شود؛ این‌گونه مسایل نگذاشت رکورد تاریخی در حوزه صادرات را بزنیم.
۱۳۹۸/۰۲/۲۸ / یوسف مرادلو / سرب و روی / وزارت صنعت معدن و تجارت
تلاش برای افزایش صادرات سرب و روی
مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت گفت: امروز صادرات از اهمیت بالایی برخوردار است و به دلیل کاهش ارزش پول ملی، صرفه بالایی پیدا کرده است، اما اولویت اول کشور، تامین نیاز داخلی است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۶ / اوپک / بازار نفت / عربستان
آیا اوپک برای جبران کمبود عرضه نفت گام برمی‌دارد؟
آژانس بین‌المللی انرژی برآورد کرده که اوپک حدود ۳.۳۰ میلیون بشکه در روز ظرفیت تولید مازاد دارد که ۲.۲۰ میلیون بشکه در روز از آن متعلق به عربستان سعودی است. اگر آمریکا موفق شود صادرات نفت ایران را از طریق تحریم‌هایش به صفر برساند، این میزان ظرفیت تولید مازاد برای جبران حدود ۱.۲ میلیون بشکه در روز صادرات ایران کاملاً کافی خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۱/۲۸
آمریکا صادرات نفت در ۲۰۱۸ را ۲ برابر کرد
شفقنا اقتصادی_ اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد آمریکا صادرات نفت خود را در ۲۰۱۸ نسبت به ۱٫۲ میلیون بشکه در روز ۲۰۱۷ دو برابر کرده است. به گزارش شفقنا اقتصادی، ۲ میلیون بشکه در روز صادرات نفت آمریکا در ۲۰۱۸ همزمان بود با افزایش تولید نفت با میانگین ۱۰٫۹ میلیون بشکه در روز در […]
۱۳۹۸/۰۱/۱۱
یکی از راه‎های اصلی برون‎رفت ما از بحران امروز صادرات است
دانایی‎فر به‌عنوان مشاور معاون اول رئیس‌جمهوری و دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران صادرات را بهترین گزینه برای نجات شرایط اقتصادی امروز کشور می‌داند و معتقد است ما چاره‎ای غیر از این نداریم. در این شرایط حداقل در سال ۱۳۹۸ می‎توانیم به بالای ۶۰ میلیارد دلار صادرات برسیم، اما نیاز به تلاش دارد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۱
۲۹ هزار بشکه در روز صادرات نفت عراق کاهش یافت
صادرات نفت عراق در ماه فوریه ۲۹ هزار بشکه کاهش یافت و به ۳.۶۲ میلیون بشکه در روز رسید.
۱۳۹۷/۱۲/۰۸
از امروز صادرات دو میوه دیگر ممنوع شد
اقتصادنیوز: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در جلسه ستاد تنظیم بازار مقرر شد فعلا صادرات سیب و پرتقال تا بعد از عید ممنوع شود.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰
افزایش صادرات نفت با وجود تحریم/ اقدام علیه ایران باعث بالارفتن قیمت طلای سیاه می شود
​برخلاف پیش بینی کارشناسان که صادارت نفت ایران در ژانویه را کمتر از یک میلیون بشکه در روز تخمین زده بودند، بررسی تانکرهای حمل نفت نشان داد ایران در این ماه در حدود یک میلیون و 300 هزار بشکه در روز صادرات داشته است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •