پنجشنبه, ۶ آذر, ۱۳۹۹ / 26 November, 2020
شیوع ویروس کرونا
بایدن خواستار اتحاد مردم آمریکا برای مقابله با کرونا شد
۲۵ دقیقه قبل / ویروس کرونا
بایدن خواستار اتحاد مردم آمریکا برای مقابله با کرونا شد
جو بایدن از مردم این کشور خواسته است تا در آستانه تعطیلات عید شکرگزاری برای مقابله با شیوع ویروس کرونا متحد شوند.
سازمان جهانی بهداشت: روند افزایش جان‌ باختگان کرونا ادامه دارد
۱ ساعت قبل / ویروس کرونا / ویروس کرونا در ایران
سازمان جهانی بهداشت: روند افزایش جان‌ باختگان کرونا ادامه دارد
سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که با وجود آن که شیوع ویروس کرونا در هفته گذشته کندتر شده است، اما همچنان میانگین جان‌باختگان در حال افزایش است و تاکنون ۶۷ هزار مورد مرگ جدید به این سازمان گزارش شده است.
محدودیت تردد در اراک
۱ ساعت قبل
محدودیت تردد در اراک
در پی افزایش آمار مبتلایان و مرگ‌ومیرهای ناشی از شیوع ویروس کرونا در ایران، مسئولان ستاد ملی کرونا اجرای طرح محدودیت‌های دو هفته‌ای در سراسر کشور را تصویب کردند. این محدودیت ها با تعطیلی تمام گروه‌های شغلی ۲، ۳ ۴ و منع تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد از روز شنبه یکم آذرماه، آغاز شده است.
«رودربایستی»، تله کرونا در دورهمی‌های خانوادگی
۲ ساعت قبل / ویروس کرونا / مجید صفار نیا / اختصاصی ایرنا / آسیب ها
«رودربایستی»، تله کرونا در دورهمی‌های خانوادگی
تهران - ایرنا- رئیس انجمن روانشناسی اجتماعی ایران گفت‌: تعارف و رودربایستی یکی از علل اصلی حضور در اجتماعات و مهمانی‌های خانوادگی است که احتمال شیوع ویروس کرونا را افزایش می‌دهد.
۸ ساعت قبل
«بلک ‌فرایدی» موسمی برای «مرگ»
«جمعه سیاه» و فروش اقلام ارزان‌قیمت یا حراج مرگ در روزهای کرونایی؟! سوالی که گردانندگان و مبلغان این نوع حراجی در اوضاع کنونی دنیا باید به آن پاسخ دهند. به گزارش ایسنا، هر سال در کشورهای غربی، آخرین جمعه ماه نوامبر مصادف با هفتم آذر ماه را Black Friday یا جمعه سیاه می‌نامند؛ چراکه فصل خرید کریسمس آغاز شده، در این روز مردم برای انجام خریدهای کریسمس آماده می‌شوند و بسیاری از فروشگاه‌ها نیز چوب حراج به اجناس خود می‌زنند. در این روز رقابت میان فروشگاه‌ها و مردمی که برای خرید می‌آیند، آنقدر بالا می‌گیرد که گاهی به درگیری و نزاع نیز می‌انجامد. حالا چند سالی است که رسم حراج فروشگاه‌ها در جمعه سیاه به ایران هم رسیده و مردم برای خرید اجناس …
۸ ساعت قبل
دغدغه‌ای کاذب به نام تاریخ رند عقد و تولد
گروه اجتماعی| هنوز روز موعد نرسیده است اما تلاش برای ثبت تاریخ تولد در آن روز به یکی از بحث‌های جاری در فضای مجازی تبدیل شده است، زایمان زودرس به بهای ثبت تاریخ تولد در 9/9/1399، آری یا خیر؟ «خانواده‌ای برای تولد فرزندشان در ساعت 9:9 روز 9/9/1399 یک‌صد و ۳۰ میلیون تومان پول رزرو اتاق عمل داده‌اند.» توییت یک خبرنگار به نقل از ادعای یک پرستار در روزهای نخست آذر ماه بار دیگر عبارت «تاریخ تولد لاکچری» را به فضای مجازی آورد، این‌بار به نام «چالش 9/9/1399» .در این چالش، بسیاری از کاربران توییتر با طعنه با سزارین‌های برنامه‌ریزی شده برای این تاریخ، با این عدد و رند نبودن آن شوخی کردند و نوشتند که بهتر است برخی والدین تا سال 9/9/9999 …
راهنمایان گردشگری در خانه، سودجویان در سفر!
۱۰ ساعت قبل
راهنمایان گردشگری در خانه، سودجویان در سفر!
شاید هیچ صنعتی بعد از ظهور کرونا آنقدر درگیر سردرگمی، مشکلات و خسارات هنگفت نشده باشد که گردشگری درگیر آن شده و این از هیچ کس پوشیده نیست، اما تمام افراد متخصص و فعالین با تجربه این حوزه بر این آگاه بوده و هستند که علارغم تمام سختی و مشکلات، سفر یکی از راه‌های بالا بردن ریسک انتقال و شیوع ویروس کرونا است و صنعت گردشگری در جهان چاره‌ای ندارد جز آنکه برای سفرهای ضروری پروتکل بهداشتی ارائه دهد، سفرهای غیر ضروری را نفی کند و منتظر بماند تا شرایط بهتر شود.
۱۰ ساعت قبل
انصراف احتمالی از جام جهانی
پس از لغو رقابت‌های جهانی ۲۰۲۰ صربستان به دلیل موج جدید شیوع ویروس کرونا در جهان، اتحادیه کشتی تصمیم گرفت برای خروج این رشته از انزوا و تعطیلی، مسابقات متفاوتی در قالب جام جهانی در همان زمان و مکان برگزار کند. در همین راستا فدراسیون کشتی کشورمان حسن یزدانی و کامران قاسم‌پور در اوزان ۸۶ و ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد و حسین نوری و محمدهادی ساروی در اوزان ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم کشتی فرنگی را برای حضور در این تورنمنت انتخاب کرد. اما شنیده می‌شود با توجه به عدم حضور کشتی‌گیران نامدار و بزرگ برخی از کشورهای صاحبنام در این مسابقات و همچنین موج جدید شیوع کرونا در جهان، اما و اگرهای فراوانی در این مورد مطرح شده است. با این وجود به نظر می‌رسد متولیان کشتی کشورمان نیز هیچ اصرار و اجباری برای …
۱۰ ساعت قبل
ایجاد انگیزه به سبک باخ
در حالی که ادامه شیوع کرونا در جهان همچنان باعث شد ابهامی در ذهن اهالی ورزش برای برگزار شدن المپیک وجود داشته باشد، توماس باخ رییس کمیته بین‌المللی المپیک هر از گاهی با یک پیام از قطعیت این تورنمنت صحبت می‌کند و به ورزشکاران انگیزه می‌دهد. باخ اخیرا سفری هم به ژاپن داشت و در بازدید از دهکده ورزشکاران و آپارتمان‌هایی که برای اسکان ورزشکاران در طول برگزاری بازی‌های المپیک در نظر گرفته شده است، پیامی ویدیویی برای ورزشکاران ضبط کرد. در این ویدیو باخ در حالی که در بالکن یکی از آپارتمان‌ها ایستاده، می‌گوید:«خوشحالم که ۹ ماه دیگر می‌توانم در دهکده ورزشکاران به شما خوشامد بگویم. برای کسب یک تجربه فراموش نشدنی در بازی‌های المپیک توکیو آماده شوید. برای …
سقوط آزاد صنایع‌دستی
۱۰ ساعت قبل
سقوط آزاد صنایع‌دستی
با شیوع ویروس کرونا و به خواب رفتن بازار گردشگری کشور یکی از بخش‌های این بازار که صنایع‌دستی است نیز به‌شدت تحت‌تاثیر قرار گرفته است. به‌طوری‌که تولید‌کنندگان این حوزه به اندازه‌ای با کاهش مشتری مواجه شده‌اند که منجر به تعدیل نیروی انسانی فعال خود و همچنین تعطیلی کارگاه‌های تولیدی شده اند. در همین راستا محمدرضا داوودی تولید‌کننده سماورزغالی منقلی گفت: این نوع سماور تولید انبوه ندارد؛ زیرا این محصول کاملا دست‌ساز است و روی آن را با سیاه قلم طراحی می‌کنیم. بنابراین میزان تولید آن در ماه و سال به تعداد محدود است.
برگزاری آنلاین هفته فیلم ایتالیا
۱۰ ساعت قبل
برگزاری آنلاین هفته فیلم ایتالیا
مؤسسه هنروتجربه سینمای ایرانیان و سفارت ایتالیا در ایران، هفته فیلم ایتالیا را با عنوان «دریچه‌ای به‌ سوی سینمای ایتالیا» یازدهم تا پانزدهم آذرماه برگزار می‌کنند.  به گزارش همشهری، در این رویداد پلتفرم هاشور اکران آنلاین فیلم‌ها را برعهده دارد. هفته فیلم ایتالیا اول اسفند سال98 کار خود را آغاز کرد و قرار بود نمایش‌ها و نشست‌های آن تا هفتم اسفند ادامه داشته باشد اما برنامه‌های این رویداد سینمایی، پس از 3روز برپایی، به‌دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف و به زمان دیگری موکول شد.
تصاویر |  عزاداری در ایتالیا برای مارادونا
۱۰ ساعت قبل / مربی - دیه‌گو مارادونا / آرژانتین / ایتالیا
تصاویر | عزاداری در ایتالیا برای مارادونا
مردم شهر ناپل در ایتالیا علیرغم شیوع ویروس کرونا به احترام درگذشت مارادونا به خیابان ها آمده اند.
بحرین برای فرار از بحران اقتصادی دست به دامن  صهیونیست‌ها شد
۱۲ ساعت قبل / بحرین / رژیم صهیونیستی / فلسطین / عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی خیانت به فلسطین
بحرین برای فرار از بحران اقتصادی دست به دامن صهیونیست‌ها شد
تهران – ایرنا- بحرین که به دنبال کاهش شدید قیمت نفت و شیوع ویروس کرونا با بدترین رکود اقتصادی در تاریخ خود روبروست، اکنون با پشت کردن به تمام آرمان‌های ملت فلسطین، دست به دامان بازرگانان رژیم صهیونیستی شده است.
کرونا چقدر کلیک فروشگاه‌های مجازی را افزایش داد؟
۱۴ ساعت قبل
کرونا چقدر کلیک فروشگاه‌های مجازی را افزایش داد؟
شیوع ویروس کرونا برای برخی کسب وکار‌ها فرصتی شد تا شرکت‌های خود را در برخی زمینه‌ها گسترش دهند و برای اقتصاد کشور موثر واقع شوند که در این گزارش به جنبه‌های مختلف آن رسیدگی شده است.
کرونا امید به زندگی در سوئد را پس از صد سال کاهش داد
۱۵ ساعت قبل / کرونا / کرونا / سوئد / امید به زندگی / مرگ و میر
کرونا امید به زندگی در سوئد را پس از صد سال کاهش داد
شیوع ویروس کرونا باعث شد تا امید به زندگی در سوئد برای نخستین بار در یک صد سال گذشته کاهش یابد.
اخراج بیش از ۹۰ هزار کارمند شرکت‌های هواپیمایی آمریکا
۱۵ ساعت قبل
اخراج بیش از ۹۰ هزار کارمند شرکت‌های هواپیمایی آمریکا
شیوع ویروس کرونا و خسارت‌هایی که به شرکت‌های هواپیمایی آمریکا وارد شده است باعث شد که این شرکت‌ها ۹۰ هزار ۴۴۱ نفر از کارمندان خود را اخراج کنند.
۱۶ ساعت قبل / ماسک / ویروس کرونا / کروناویروس
(تصاویر) اهدای ماسک رایگان
در پی شیوع ویروس کرونا و به منظور فرهنگ سازی پیرامون مسائل بهداشتی در قالب پویش "سلامتی هدیه خداست" چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ با مشارکت نیرو‌های جهادی از دو فرهنگ‌سرای اخلاق و رازی، اقدام به توزیع چهارهزار ماسک رایگان به مسافران در برخی ایستگاه‌های اتوبوس تندرو در مسیر تهرانپارس، پایانه آزادی کردند.
بسکتبالیست‌های محجبه آمریکا و روسیه در لیگ ایران!
۱۸ ساعت قبل
بسکتبالیست‌های محجبه آمریکا و روسیه در لیگ ایران!
در سال‌های اخیر با پیشرفت ورزش زنان در ایران شاهد لژیونرشدن چند ورزشکار ایرانی در رشته‌های مختلف از جمله والیبال و دوومیدانی بوده‌ایم. اما شاید تصور اینکه لیگ‌های ورزشی زنان در ایران پذیرای بازیکنان خارجی آن هم از کشورهایی همچون آمریکا و روسیه باشند، کمی سخت به نظر می‌رسید؛ اتفاقی که امسال با وجود شیوع ویروس کرونا و بالا رفتن نرخ ارز رخ داده است.
۱۸ ساعت قبل
تولید ماسک از طلا و نقره
یک هنرمند در ترکیه ماسک‌هایی از جنس طلا و نقره تولید می‌کند و انتظار دارد که سود خوبی از این کار کسب کند. صبری دمیرچی ۴۳ ساله که سال هاست در منطقه امینونو در بخش فاتح شهر استانبول نقره کار است به دلیل شیوع ویروس کرونا مدتی نتوانست مغازه خود را باز کند. او پس از تحقیقات و بیش از دو ماه که در خانه سپری کرد تصمیم به تولید ماسک‌هایی از جنس نقره و طلا گرفت.این شهروند ترکیه‌ای می‌گوید که نقره ضد باکتری است و ما ماسک‌هایی از نقره با عیار ۹۹۹ خالص تولید می‌کنیم. این ماسک هیچ نوع پوشش مس یا نیکل ندارد. صبری گفت: وزن این ماسک ۲۰ گرم است و در دو طرف بالا و پایین آن اسفنجی از ابریشم بکار برده شده تا صورت اذیت نشود. در تنفس هیچ مشکلی به وجود نمی‌آید. او گفت که روزانه ۳۰۰ ماسک تولید می‌کنیم. دمیرچی قیمت ماسک …
زالی: هنوز تغییر محسوسی در میزان بستری و مرگ‌ومیر در تهران رخ نداده/ مراجعه ۱۵۱ کرونا مثبت به فرودگاه برای سفر
۲۰ ساعت قبل / شیوع ویروس کرونا در تهران / علیرضا زالی
زالی: هنوز تغییر محسوسی در میزان بستری و مرگ‌ومیر در تهران رخ نداده/ مراجعه ۱۵۱ کرونا مثبت به فرودگاه برای سفر
به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا زالی در حاشیه انعقاد تفاهم نامه بین ستاد کرونای تهران و قرارگاه جهادی امام رضا (ع) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نکته نگران کننده این است که مردم فکر می‌کنند محدودیت‌های کرونایی به سرعت می‌تواند آمار مرگ و میر و میزان ابتلا را تغییر دهد، گفت: متاسفانه شرایط این گونه نیست و از  شنبه تا به امروز  تغییر خیلی شگرفی را در میزان بستری بیمارستان‌ها و مرگ و میرها در تهران نداشتیم، به گونه‌ای که متاسفانه دیروز ۹۲ بیمار فوتی PCR مثبت در استان تهران داشتیم. 
تمهیدات جدید سازمان تامین اجتماعی برای جلوگیری از شیوع کرونا
۲۰ ساعت قبل / سازمان تامین اجتماعی / ویروس کرونا / بهداشت و سلامت
تمهیدات جدید سازمان تامین اجتماعی برای جلوگیری از شیوع کرونا
تهران - ایرنا - معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی از تمهیدات جدید این سازمان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد.
جلسه هیات رئیسه جودو آسیا در غیاب «درخشان»
۲۱ ساعت قبل / جودو / محمد درخشان / فدراسیون جودو
جلسه هیات رئیسه جودو آسیا در غیاب «درخشان»
هیات رئیسه اتحادیه جودو آسیا کلیه رویدادهای پیش رو را به دلیل شیوع ویروس کرونا در جلسه آنلاین خود به تعویق انداخت.
کرونا موبایل‌فروشان بوشهری را به اتاق اصناف کشاند
۲۲ ساعت قبل / همه_باهم_علیه_کرونا / موبایل / کروناویروس / واحد صنفی / بازار / دولت / بوشهر / تعطیلی / محدودیت‌های کرونایی
کرونا موبایل‌فروشان بوشهری را به اتاق اصناف کشاند
در پی تعطیلی‌های سراسری بازار به دلیل شیوع ویروس کرونا در جامعه و اعلام وضعیت قرمز در بسیاری از شهرهای کشور، فعالان صنفی رسته موبایل به اتاق اصناف مرکز استان بوشهر آمدند.
امکان استعلام‌گیری رانندگان برای تست کرونای مسافران بین‌راهی/ رانندگان متخلف تا یک سال ممنوع‌‌الکار می‌شوند
۲۳ ساعت قبل / حمل و نقل / راهداری و حمل و نقل جاده / ماسک / ویروس / سازمان راهداری
امکان استعلام‌گیری رانندگان برای تست کرونای مسافران بین‌راهی/ رانندگان متخلف تا یک سال ممنوع‌‌الکار می‌شوند
ایلنا: مدیر کل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اظهار داشت: هدف ما از اجرای این اقدامات قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا است و اگر تخلفی اثبات شود…
بیماران کرونایی بستری شده در آمریکا رکورد زد
۲۳ ساعت قبل / ویروس کرونا
بیماران کرونایی بستری شده در آمریکا رکورد زد
شمار بیماران کرونایی که در بیمارستان‌های آمریکا بستری شده‌اند به بیشترین میزان خود از زمان شیوع ویروس کرونا رسید.
سیستم نوبت دهی تلفنی مشتریان بانک رفاه کارگران آغاز به کار کرد
۲۳ ساعت قبل / پیامک / تلفن همراه / ویروس / رفاه / مشتریان
سیستم نوبت دهی تلفنی مشتریان بانک رفاه کارگران آغاز به کار کرد
به منظور رفاه حال مشتریان و حفظ سلامتی آن ها در دوران شیوع ویروس کرونا، سیستم نوبت دهی تلفنی مشتریان بانک رفاه کارگران آغاز به کار کرد.
تجهیز زیرساخت‌های صادراتی در اولویت پرداخت مشوق‌های صادراتی
۲۴ ساعت قبل
تجهیز زیرساخت‌های صادراتی در اولویت پرداخت مشوق‌های صادراتی
زادبوم، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در جمع فعالان اقتصادی در اصفهان با اشاره به آخرین وضعیت صادرات کشور گفت: با وجود تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا روند صادرات کشور نسبت به ماه‌های گذشته رو به بهبود است و امیدواریم این روند طی ماه‌های پیش رو ادامه داشته باشد.
محاکمه نتانیاهو فوریه انجام می شود
۲۴ ساعت قبل
محاکمه نتانیاهو فوریه انجام می شود
زمان دادگاهی نخست‌ وزیر اسرائیل به دلیل اتخاذ اقدامات مناسب در دادگاه و دستورالعمل ‌های بهداشتی مربوط به اقدامات پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به فوریه سال ۲۰۲۱ موکول شد.
کرونا صادرات دانش‌بنیان‌ها را متوقف کرد
۲۴ ساعت قبل / کرونا / توسعه صادرات / دانش‎ بنیان ‎ها / صادرات غیر نفتی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
کرونا صادرات دانش‌بنیان‌ها را متوقف کرد
تهران- ایرنا- صادرات به ویژه صادرات محصولات دانش‌بنیان همواره برای رشد اقتصاد کشورها مورد توجه و حمایت دولت‌ها بوده و شرکت‌های دانش‌بنیان برای ورود به این حوزه تشویق می‌شدند اما این بار شیوع ویروس کرونا صادرات محصولات شماری زیادی از این شرکت‌ها را ممنوع کرده است.
هشدار نسبت به فروش روغن موتورهای غیر مجاز در فضای مجازی
۲۴ ساعت قبل / قیمت خودرو / بازار خودرو / شرکت روغن موتور ایران / خودرو / تقلب / خودرو سازی ایران
هشدار نسبت به فروش روغن موتورهای غیر مجاز در فضای مجازی
تهران- ایرنا- رییس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن ، فیلتر، پنچرگیران و فیلترسازان تهران تاکید کرد: به‌تازگی با توجه به شیوع ویروس کرونا، خرید و فروش روغن‌موتور خودروها نیز مجازی شده و بر این اساس، احتمال اینکه برخی افراد فریب خورده و در فضای مجازی روغن‌موتور تقلبی دریافت کرده باشند، بیشتر شده است.
پهنای باند اینترنت در یزد ۱۳ گیگابیت بر ثانیه افزایش یافت
۲۶ ساعت قبل / اینترنت / یزد / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
پهنای باند اینترنت در یزد ۱۳ گیگابیت بر ثانیه افزایش یافت
یزد -ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات یزد از ثبت رکورد حداکثر پهنای باند مصرفی استان در روزهای وضعیت قرمز به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: با توجه به اعمال محدودیت در تردد خودروها، اوج پهنای باند مصرفی نسبت به مدت زمان مشابه ماه گذشته، ۱۳ گیگابیت بر ثانیه افزایش یافت.
مصر برای مقابله با موج دوم کرونا آماده می شود
۳۲ ساعت قبل / کووید-19 / خبرگزاری رویترز / چین / مصر / قاهره
مصر برای مقابله با موج دوم کرونا آماده می شود
تهران- ایرنا- پایگاه خبری «سی ان ان» عربی در گزارشی  از مصر اعلام کرد که این کشور با نزدیک شدن به فصل زمستان خود را برای مقابله با موج دوم شیوع ویروس کرونا آماده می کند.
تمام ظرفیت‌های یک پایگاه بسیج علیه کرونا+فیلم و عکس
۳۳ ساعت قبل / کمک مومنانه / کمک مومنانه / ماه رمضان / هقته بسیج / مسجد الاقصی / تهرانپارس / عماد‌الدین خاکی / &#x
تمام ظرفیت‌های یک پایگاه بسیج علیه کرونا+فیلم و عکس
از زمان شیوع ویروس کرونا، پایگاه بسیج مساجد علیه کرونا فعالیت‌های بسیاری اعم از ضدعفونی معابر، توزیع سبد کالا و اقلام بهداشتی، خرید اقلام مورد نیاز سالمندان، غربالگری بیماران را داشتند.
جزییات تازه از افزایش پروازهای خارجی و داخلی
۳۴ ساعت قبل / امور بین الملل / سازمان هواپیمایی کشوری / قطر / مسافران / ویروس
جزییات تازه از افزایش پروازهای خارجی و داخلی
اقتصاد نیوز : معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشور گفت: بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی داخلی که پیش از شیوع ویروس کرونا به مقاصد خارجی مختلفی سفر می‌کردند هم اکنون نیز پروازهای خود را به همان مقاصد را از سر گرفتند.
۳۴ ساعت قبل
درآمدزایی مجازی نگارخانه ملی انگلیس از نمایشگاهی حقیقی
نگارخانه ملی انگلیس با ارائه سفر مجازی سی‌دقیقه‌ای به نمایشگاهی از آثار «آرتمیزیا جنتیلسکی» (مشهورترین بانوی نقاش دوران باروک) در ازای ۸ پوند، راهی برای درامدزایی از نمایشگاهی حقیقی در این نگارخانه یافته است.به گزارش ایرنا از روزنامه هنر چاپ لندن، آثار آرتمیزیا جنتیلسکی (۱۵۹۳ تا ۱۶۵۶) نقاش ایتالیایی سبک باروک و از شخصیت‌های مطرح هنر ایتالیا و بزرگترین فرزند نقاش اوراتزیو جنتیلسکی است. لتزویا تروس، نمایشگاه‌گردان این نمایشگاه، بازدیدکنندگان مجازی را در ۳۰ دقیقه به مهمانی آثار این هنرمند بنام ایتالیایی می‌برد. وی دربیانیه این نمایشگاه مجازی گفته است: با اینکه این فیلم نمی‌تواند کاملا جایگزین تجربه مشاهده حضوری آثار این نقاش مطرح باشد؛ به ما اجازه می‌دهد داستان زندگی و نقاشی آتمیزیا را با افراد …
۳۴ ساعت قبل
رساندن روزنامه‌ها به استان‌ها با مشکل مواجه شد
با آغاز محدودیت‌های ستاد ملی کرونا در راستای جلوگیری از افزایش شیوع ویروس کرونا در شهرهای قرمز و اعمال قوانین منع تردد بین این شهرها، سیستم توزیع روزنامه‌ها به استان‌های ایران دچار مشکل شد؛ موضوعی که به گفته مدیران مسئول باید پیش از اعمال محدودیت‌ها برای آن راه‌کار و تدبیر مناسبی در نظر گرفته می‌شد.ناوگان توزیع روزنامه‌ها و نشریات در استان‌ها دوشنبه شب به دلیل عدم هماهنگی برای تردد بین‌شهری اعلام کرد که دیگر امکان ادامه همکاری در این شرایط را ندارد. بر همین اساس بسیاری از روزنامه‌های صبح ۴ آذرماه از طریق وسایل حمل و نقل عمومی همچون تاکسی‌های بین شهری، هواپیما و اتوبوس به سایر استان‌ها ایران فرستاده شدند.مهدی رحمانیان، مدیر مسئول روزنامه «شرق» درباره مشکل توزیع روزنامه‌ها به استان‌ها به ایسنا …
۳۴ ساعت قبل
دستپخت کرونایی صدا وسیما برای مردم
در برنامه دستپخت شبکه یک سیما، شرکت‌کنندگان اصلا پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکردندو این درحالیست که تلویزیون نقش آموزشی را باید در این ایام ایفا کندآفتاب یزد- گروه شبکه: از زمان ورود کرونا به کشور، یکی از نکاتی که بسیار مورد توجه مسئولان و کارشناسان حوزه بهداشت بوده و هنوز هم بر آن تاکید دارند رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی افراد است چرا که رعایت این دو نکته مهم می‌تواند فرد را تا حدودی در برابر کرونا ویروس مصون بدارد. در شرایطی که جامعه به خوبی از این مهم با خبر است اما برخی‌ها باز هم بدون ماسک در خیابان‌ها ظاهر می‌شوند یا اگر هم می‌زنند حالت نمایشی برایشان پیدا می‌کند یعنی آن را در زیر چانه‌های خود قرار می‌دهند. این افراد همان‌ها هستند که هیچ چیز برایشان …
برد  بورس ایران در مقابل ویروس کرونا
۳۴ ساعت قبل / ایران / پول / جهان / سرمایه / ویروس
برد بورس ایران در مقابل ویروس کرونا
بیش از یک‌سال است که از شیوع ویروس کرونا در جهان می‌گذرد و این ویروس تمامی اقتصادهای جهان را تحت تاثیر قرار داده از این روی روابط بین‌الملل کشورها نیز دچار مشکل شده است. کاهش ارزش پول ملی،
فرار آنلاین از صف‌های خرید
۳۴ ساعت قبل
فرار آنلاین از صف‌های خرید
عمادالدین قاسمی‌پناه- خبر‌نگار  این روزها، باوجود تعطیلی گسترده به‌خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، در مواردی با صف‌های متراکم و پرازدحامی روبه‌رو هستیم که مردم تلاش می‌کنند مایحتاج عمومی و ارزاق اولیه خود را تهیه کنند. نمونه‌اش فیلم‌های میادین شلوغ میوه‌‌و‌تره‌بار است که احتمالا از زمان شروع محدودیت‌های جدید خیلی‌ها آنها را در شبکه‌های اجتماعی دیده‌اند. این شرایط به‌راحتی می‌تواند بیماری کووید-19را در سطح جامعه گسترش دهد؛ درحالی‌که اکنون بسیاری از پلتفرم‌های آنلاین می‌توانند نیازهای اولیه مردم …
خلع سلاح کرونا در خانه
۳۴ ساعت قبل
خلع سلاح کرونا در خانه
با گذشت ماه‌ها از شیوع ویروس کرونا همه کشورهای دنیا همچنان به‌دنبال یافتن راهکارهای مؤثری برای مقابله با این ویروس هستند. همزمان با پیک سوم کرونا، تعداد زیادی از کشورها سیاست بازگشت به قرنطینه را در پیش گرفته‌اند. همزمان افزایش آمار شیوع کرونا در جهان نگرانی‌ها را بیشتر کرده است. در ایران با وجود اینکه تعطیلات فراگیر آغاز شده و دولت در اجرای این برنامه در کشور نسبتا موفق به‌نظر می‌رسد آمار فوتی‌های کرونا همچنان بالاست. البته نتیجه این تعطیلات فراگیر 2 هفته بعد مشخص می‌شود و آمار روزانه در شرایط کنونی …
کنار مردم می‌مانیم
۳۴ ساعت قبل
کنار مردم می‌مانیم
یکی از فعالیت‌های سازمان بسیج شهرداری تهران ، اقدامات حمایتی و پیشگیرانه در روزهای همه‌گیری بیماری کروناست. ضدعفونی کردن معابر و اماکن در محله‌های محروم، توزیع اقلام بهداشتی بین نیازمندان و تولید آب‌میوه برای بیماران کرونایی و کادر درمانی از جمله این اقدامات است. ضدعفونی کردن معابر و اماکن در محله‌های محروم در امتداد اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در مناطق محروم و محله‌های حاشیه‌نشین تهران، عملیات ضدعفونی و گندزدایی این مناطق توسط سازمان بسیج شهرداری تهران و بسیجیان حوزه‌های …
پیش‎فروش نفت عراق کلید خورد
۳۵ ساعت قبل / پیش فروش نفت / نفت عراق
پیش‎فروش نفت عراق کلید خورد
به گزارش مهر به نقل از رویترز، وزارت نفت عراق اعلام کرد که این کشور به دنبال امضای نخستین قرارداد پیش‌پرداخت نفت خام خود برای تقویت منابع مالی است، زیرا این کشور در پی شیوع ویروس کرونا در تلاش است با کاهش قیمت و تقاضای نفت مقابله کند.
آمار عجیب و غریب ابتلا به کرونا در بین کارمندان ادارات دولتی تهران
۳۶ ساعت قبل / آمار عجیب و غریب / ابتلا به کرونا / کارمندان ادارات دولتی تهران
آمار عجیب و غریب ابتلا به کرونا در بین کارمندان ادارات دولتی تهران
شفقنا- معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری تهران درباره آمار ابتلای کامندان دستگاه‌های دولتی این استان توضیح داد. غلامرضا عباس پاشا معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری تهران به خبرنگاران گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در تهران تاکنون...
اردوی تیم ملی قایقرانی در انزلی
۳۶ ساعت قبل / تالاب انزلی / اردوی تیم ملی قایقرانی / کسب سهمیه المپیک / تایلند / عکس استانها
اردوی تیم ملی قایقرانی در انزلی
اردوی آمادگی تیم ملی قایقرانی ایران با ۱۵ قایقران زن و مرد در بندر انزلی آغاز شد.این اولین اردوی تیم ملی پس از تعطیلی اردوها به دلیل شیوع ویروس کرونا است.
آغاز طرح ترافیک زمستان از ۲۰ آذر | پلیس: زمستان امسال زودتر شروع شد | مردم از سفرهای غیرضروری بپرهیزند
۳۷ ساعت قبل / پلیس راهور - شهر / زمستان / پلیس راهور - جاده‌ها / طرح ترافیک
آغاز طرح ترافیک زمستان از ۲۰ آذر | پلیس: زمستان امسال زودتر شروع شد | مردم از سفرهای غیرضروری بپرهیزند
رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی از آغاز طرح ترافیکی زمستانه از ۲۰ آذر ماه خبر داد و تاکید کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا توصیه می‌شود هموطنان از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند.
یک مسئول: مردم انار نخورند، مشکلی ایجاد نمی‌شود/ هویج هم گران و کمیاب شد
۳۷ ساعت قبل / هویج / انار
یک مسئول: مردم انار نخورند، مشکلی ایجاد نمی‌شود/ هویج هم گران و کمیاب شد
عضو هیات مدیره اتحادیه میوه و تره‌بار می‌گوید: به دلیل افزایش شیوع ویروس کرونا تقاضا برای خرید هویج افزایش یافته است. همچنین صادرات این کالا به کشور عراق هم رونق گرفته است. از این‌رو قیمت هویج در میادین اصلی میوه و تره‌بار دو برابر شده است.
پخش آژیر زلزله از رادیو و تمرین پناه گیری توسط دانش آموزان و خانواده‌ها
۳۸ ساعت قبل / اسماعیل نجار
پخش آژیر زلزله از رادیو و تمرین پناه گیری توسط دانش آموزان و خانواده‌ها
ایلنا: ​رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: در سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا و به دنبال آن تعطیلی مدارس و برگزاری کلاس‌های آموزشی به‌صورت مجازی، امکان اجرای…
کاهش ۶۰ درصدی گردش مالی شرکت های هواپیمایی در جهان
۳۸ ساعت قبل
کاهش ۶۰ درصدی گردش مالی شرکت های هواپیمایی در جهان
انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی اعلام کرد به علت شیوع ویروس کرونا گردش مالی شرکت‌های هواپیمایی بیش از ۶۰ درصد کاهش خواهد یافت.
از تغییرات جدید تئاتر فجر به سبب کرونا تا حضور گلاب آدینه بر صحنه
۳۹ ساعت قبل / سعید اسدی / حمید نیلی / گلاب آدینه / هفته کتاب / جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک / تئاتر دفاع مقدس / تئاتر / جشنواره تأتر فجر / تئاتر شهر / قادر آشنا
از تغییرات جدید تئاتر فجر به سبب کرونا تا حضور گلاب آدینه بر صحنه
تهران- ایرنا- تئاتر از شاخه‌های حوزه فرهنگ و هنر در هفته جاری با اتفاقات متعدد روبه‌رو بود که از مهمترین آنها می‌توان به تصمیم جدید دبیر جشنواره تئاتر فجر با توجه به شیوع ویروس کرونا و کارگردانی نمایش «بانوی محبوب من» توسط گلاب آدینه اشاره کرد.
درمان ۷۵ هزار و ۵۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های تامین اجتماعی
۴۰ ساعت قبل / مصطفی سالاری / سازمان تامین اجتماعی / ویروس کرونا
درمان ۷۵ هزار و ۵۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های تامین اجتماعی
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور ۷۵ هزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا در بیمارستان های تامین اجتماعی، بستری و درمان شده اند.
۴۲ ساعت قبل / پلیس راهور / طرح ترافیک
آغاز طرح ترافیکی زمستان امسال از ۲۰ آذر
میزان نوشت: رییس پلیس راهور ناجا گفت: با توجه به شرایط جوی، زمستان امسال متفاوت‌تر از سال گذشته خواهد بود و توصیه ما با توجه به شیوع ویروس کرونا پرهیز از سفرهای غیرضروری است.
حسین عبداللهی:توزیع نامناسب بار مضاعفی بر دوش مدیران رسانه هاست
۴۲ ساعت قبل
حسین عبداللهی:توزیع نامناسب بار مضاعفی بر دوش مدیران رسانه هاست
با آغاز محدودیت‌های ستاد ملی کرونا در راستای جلوگیری از افزایش شیوع ویروس کرونا در شهرهای قرمز و اعمال قوانین منع تردد بین این شهرها، سیستم توزیع روزنامه‌ها به استان‌های ایران دچار مشکل شد؛ موضوعی که به گفته مدیران مسئول باید پیش از اعمال محدودیت‌ها برای آن راه‌کار و تدبیر مناسبی در نظر گرفته می‌شد.
نگاهی به فهرست پول‌سازترین کارگردانان سینما
۴۳ ساعت قبل / هالیوود / فروش فیلم ها / شخصیت‌های هنری خارجی / کریستوفر نولان / سینما / فیلمساز
نگاهی به فهرست پول‌سازترین کارگردانان سینما
تهران- ایرنا- در این روزها که شیوع ویروس کرونا صنعت سینما را با بحرانی کم‌سابقه روبه‌رو کرده و پرده‌های سینما از نعمت فیلم‌های بزرگ کارگردانان معروف محرومند، در این مطلب به فهرست پول‌سازترین کارگردانان تاریخ سینما نگاهی می‌اندازیم.  
کاهش محسوس مصرف مواد خوراکی در خانوار‌های بیکارشده
۴۳ ساعت قبل / مواد غذایی / خانوارها / بیکاری / فقر
کاهش محسوس مصرف مواد خوراکی در خانوار‌های بیکارشده
نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد حدود ۷۶ درصد از خانواده‌ها، دچار کاهشی محسوس در مصرف مرغ، حدود ۷۱ درصد از خانواده‌ها کاهش در مصرف برنج، ۶۱ درصد خانواده‌ها دچار کاهش مصرف در لبنیات و حدود ۴۲ درصد خانواده‌های بیکارشدگان، کاهش در مصرف تخم مرغ را در این دوره شیوع ویروس کرونا تجربه کرده‌اند.
۴۰ همیار سلامت در بیمارستان بافق فعالیت دارند
۴۴ ساعت قبل / ویروس کرونا / سلامت / بافق / بهداشت و سلامت / جهادگران عرصه سلامت / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
۴۰ همیار سلامت در بیمارستان بافق فعالیت دارند
یزد -ایرنا - رییس بیمارستان ولیعصر(عج) شهرستان بافق گفت: با شیوع ویروس کرونا و گسترش بیماری کووید ۱۹ و نیاز کادر درمان به کمک‌های جهادی و داوطلبانه ، هم اکنون ۴۰ نفر از نیروهای مردمی در چارچوب طرح همیار سلامت در این واحد بهداشتی و درمانی فعالیت دارند.
پیکر کامبوزیا پرتویی بدون برگزاری مراسم به خاک سپرده می‌شود
۴۵ ساعت قبل / خانه هنرمندان / + فیلم / سینما
پیکر کامبوزیا پرتویی بدون برگزاری مراسم به خاک سپرده می‌شود
فرزند کامبوزیا پرتویی نویسنده و کارگردان سینما بیان کرد که با توجه به شیوع ویروس کرونا خاک‌سپاری پدرش بدون مراسم انجام خواهد شد.
۴۲درصد از بیکارشدگان دارای تحصیلات دانشگاهی‌‌اند
۴۵ ساعت قبل
۴۲درصد از بیکارشدگان دارای تحصیلات دانشگاهی‌‌اند
این نظرسنجی‌ها با هدف کلی به دست آوردن تصویری دقیق‌تر از وضعیت متقاضیان دریافت بیمه بیکاری در شرایط شیوع ویروس کرونا و میزان رضایت آنان از خدمات ارایه‌شده در حوزه بیمه بیکاری و فرآیندهای مرتبط با آن در دو فاز جداگانه، در شهریور و مهرماه ۱۳۹۶ در سطح تمامی استان‌های کشور صورت گرفت.
باغ موزه قصر خدمات گردشگری خود را مجازی کرد
۴۵ ساعت قبل / بازی / حبس / گردشگری / موزه / ویروس
باغ موزه قصر خدمات گردشگری خود را مجازی کرد
ایلنا: باتوجه به آغاز محدودیت‌های گسترده به جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا در کشور، خدمات مجازی و غیرحضوری جایگزین خدمات حضوری باغ موزه قصر شده است.
دیگر فقط اتاق خالی موجود است!
۴۶ ساعت قبل / اقامتگاه بوم‌گردی / کرونا
دیگر فقط اتاق خالی موجود است!
«شیوع ویروس کرونا عرصه را برای فعالان گردشگری هم تنگ کرده است و این روزها بسیاری از فعالان گردشگری، به سختی روزگار می گذرانند. وحشتناک ترین اتفاق برای هتل ها، راهنمایان تور، بوم‌گردی‌ها و آژانس‌های مسافرتی افتاده است. ای کاش مسئولان مربوطه هر کمکی که از دستشان برمی‌آید برای فعالان این حوزه انجام دهند.»
اجرای بیش از ۴۰ عنوان برنامه طی هفته بسیج در کبودراهنگ
۴۶ ساعت قبل / استانی-شهرستانها / هفته بسیج / بسیج / سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
اجرای بیش از ۴۰ عنوان برنامه طی هفته بسیج در کبودراهنگ
فرمانده سپاه ناحیه کبودراهنگ از اجرای بیش از ۴۰ عنوان برنامه فرهنگی، آموزشی، اجتماعی و حمایتی طی هفته بسیج در این شهرستان خبر داد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت حفظ سلامت بسیجیان سلحشور و مردم عزیزمان، امسال برنامه ها عمدتا به صورت مجازی و یا با رعایت دقیق فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی اجرا می شود.
مقام حزب کارگر: شیوع کرونا موجب بدتر شدن نابرابری در انگلیس شده است
۲ روز قبل
مقام حزب کارگر: شیوع کرونا موجب بدتر شدن نابرابری در انگلیس شده است
یک مقام ارشد حزب کارگر انگلیس بر این باور است که شیوع ویروس کرونا موجب بدتر شدن بی عدالتی و نابرابری در انگلیس شده است.
قول همکاری چین به سازمان بهداشت جهانی برای همکاری درباره منشا کرونا
۲ روز قبل
قول همکاری چین به سازمان بهداشت جهانی برای همکاری درباره منشا کرونا
یکی از کارشناسان ارشد سازمان بهداشت جهانی از قول چین برای همکاری با این سازمان برای تحقیق درباره منشا شیوع ویروس کرونا خبر داد.
هشدار فائوچی نسبت به افزایش چشمگیر تلفات کرونا در آمریکا
۲ روز قبل
هشدار فائوچی نسبت به افزایش چشمگیر تلفات کرونا در آمریکا
کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی آمریکا نسبت به افزایش فزاینده تلفات ناشی از بحران شیوع ویروس کرونا در این کشور هشدار داده است.
عارضه خطرناک کرونا/ خیلی مواظب اعصابتان باشید
۲ روز قبل / دی اکسید کربن / سیستم ایمنی بدن / قند / مغز / ویروس
عارضه خطرناک کرونا/ خیلی مواظب اعصابتان باشید
اقتصاد نیوز : از زمان شیوع ویروس کرونا، بیشترین مخاطبان پیام های حاوی تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی، گروه های در معرض خطر و افراد دارای بیماری زمینه ای بوده اند و این روزها که کرونا دست بالا گرفته و هر روز شمار مبتلایان و قربانیان خود را افزایش می دهد، رعایت پروتکل های بهداشتی و مراقبت برای افراد در معرض خطر بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد.
طرح مشوق معافیت بیمه کارفرما و پرداخت یارانه دستمزد چیست؟
۲ روز قبل / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - هرمزگان
طرح مشوق معافیت بیمه کارفرما و پرداخت یارانه دستمزد چیست؟
مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور و به تبع آن در استان، دولت از بنگاههای اقتصادی که در این دوران دچار آسیب‌ شدند، حمایت کرده است.
شرایط و زمان پرداخت یارانه ۱۰۰ هزار تومانی | کدام خانوارها وام یک‌میلیونی می‌گیرند؟
۲ روز قبل / یارانه معیشتی / یارانه کرونا / کرونا در ایران / یارانه
شرایط و زمان پرداخت یارانه ۱۰۰ هزار تومانی | کدام خانوارها وام یک‌میلیونی می‌گیرند؟
مبارزه با ویروس کرونا از اول آذرماه وارد فاز جدیدی شد. بر این اساس محدودیت‌های سختگیرانه‌تری برای ترددهای بین استانی و داخل شهری و همچنین فعالیت‌ کسب‌وکارهای مختلف تعیین شده است. تعطیلی شهرهایی که در وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا قرار دارند موجب نگرانی بسیاری از افراد شده است، چراکه نگران تامین معیشت خود در این دوره هستند.
میزبانی خانوادگی از کرونا
۲ روز قبل / ویروس کرونا / سالمندان / مازندران
میزبانی خانوادگی از کرونا
ساری - ایرنا - در حالی حدود 9 ماه از همه‌گیری شیوع ویروس کرونا در مازندران همانند سایر مناطق کشور می‌گذرد که با پایان فصل کشت‌وکار و همزمانی آن با طولانی شدن شب و رواج شب‌نشینی و دورهمی ، نگرانی‌ها از احتمال جهش ناگهانی ابتلا به کووید-19 در این خطه شمال کشور افزایش یافته است.
آسیب های جسمی قرنطینه برای دانش آموزان و دانشجویان
۲ روز قبل / سر به جلو / دانش آموزان / دانشجو
آسیب های جسمی قرنطینه برای دانش آموزان و دانشجویان
قرنطینه به دلیل شیوع ویروس کرونا، مخاطرات سلامت عصبی-عضلانی-اسکلتی را برای دانش آموزان و دانشجویان به همراه خواهد داشت.
دو سال سخت برای هنرمندان صنایع‌دستی گلستان
۲ روز قبل / استانی-فرهنگی و هنری / صنایع‌دستی / گلستان / میراث فرهنگی گلستان / سیل گلستان / کروناویروس
دو سال سخت برای هنرمندان صنایع‌دستی گلستان
معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی گلستان گفت: در دو سال اخیر با توجه به سیل و شیوع ویروس کرونا، مشکلات عدیده‌ای برای هنرمندان صنایع‌دستی در استان به وجود آمد.
۲ روز قبل
پیدا و پنهان گالری‌های پایتخت در تعطیلات کرونایی
همزمان با اجرای طرح تعطیلی شهرها با وضعیت قرمز از اول آذرماه، برخی از گالری‌ها نیز به تصمیم شخصی خودشان تصمیم به تعطیلی گرفته‌اند و برخی هم منتظر تذکر نهایی هستند و تعدادی هم با هماهنگی قبلی همچنان امکان بازدید حضوری دارند. تماس خبرنگار ایسنا با برخی از گالری‌های تهران نشان می‌دهد که رویه مشخصی برای برگزاری نمایشگاه‌های هنری وجود ندارد. برخی از گالری‌ها بنا به تصمیم شخصی در هفته آینده تعطیل شده‌ و برخی کلیه فعالیت‌شان را فقط محدود به دنیای مجازی کرده‌اند و بعضی هم با بیان جملاتی همچون «هنوز وزارت ارشاد به ما اعلام تعطیلی نکرده است»، «هنوز مشخص نیست»، «فعلا منتظریم»، و «تعطیل هستیم اما برای بازدید تماس بگیرید»، …
۲ روز قبل
کاهش ۳۱ درصدی مسافران متروی تهران و حومه
 مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران از کاهش ۳۱ درصدی مسافران مترو همزمان با شروع اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی خبر داد. به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، فرنوش نوبخت با اشاره به کاهش آمار مسافری در روزهای اخیر گفت: سرفاصله حرکت قطارها تغییری نداشته و با همان ظرفیت قبلی به فعالیت خود ادامه می‌دهیم.  مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه تصریح کرد: در اولین روز از اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی که با روز شنبه اول هفته مصادف شده بود، نسبت به شنبه هفته گذشته شاهد کاهش ۲۳۰۰ نفری مسافر بودیم این در حالی است که آمار ارایه‌شده در مقایسه با آخرین روز کاری آبان ماه سال جاری در چهارشنبه هفته گذشته 31 …
کرونا صنایع دستی را در سراشیبی قرار داد
۲ روز قبل / صنایع‌دستی / صنایع دستی و هنرهای سنتی
کرونا صنایع دستی را در سراشیبی قرار داد
یک فعال حوزه صنایع‌دستی با اعتقاد بر اینکه شیوع ویروس کرونا باعث افزایش چشمگیر قیمت محصولات صنایع‌دستی شده است، اظهار کرد: تا زمانی که این ویروس از بین نرود، وضعیت بازار صنایع دستی تغییر چندانی نخواهد کرد. 
۲ روز قبل
گوگل تا سال ۲۰۲۲ به پشتیبانی از مرورگر کروم روی ویندوز ۷ ادامه می‌دهد
گوگل به تازگی اعلام کرده تا سال ۲۰۲۲ از مرورگر کروم روی سیستم عامل ویندوز ۷ پشتیبانی می‌کند که ۶ ماه بیشتر از برنامه اولیه آن است. این غول جست‌وجوی اینترنتی اوایل سال جاری میلادی اعلام کرد که تا ۲۴ تیر ۱۴۰۰ (۱۵ ژوئیه ۲۰۲۱) برای مرورگر کروم در سیستم عامل ویندوز ۷ بروزرسانی عرضه می‌کند. حالا این زمان افزایش پیدا کرده و تا تاریخ ۲۵ دی ۱۴۰۰ (۱۵ ژانویه ۲۰۲۲) از این مرورگر پشتیبانی خواهد کرد.گوگل در بیانیه مربوط به این خبر اعلام کرده که به علت شیوع ویروس کرونا، کسب و کارها و تیم‌های IT آن‌ها به علت دورکاری و تغییرات گسترده در محیط کار، با چالش‌های زیادی روبه‌رو شده‌اند. به گفته این کمپانی، برخی کسب و کارها مجبور شده‌اند که به سراغ پروژه‌های مهمتری بروند و در برنامه‌های خود تغییراتی ایجاد کنند.این موارد …
۲ روز قبل
کوچک تر شدن سفره ها زیر سایه پرواز قیمت ها
کیمیا نجفیطی چند روز اخیر پرواز قیمت مرغ بر سر زبان‌ها افتاده است. دوم آذرماه قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم در خرده‌فروشی‌های سطح شهر تهران به حدود ۳۳ هزار تومان رسید، که البته در برخی مناطق با نرخ کمتر یعنی حدود ۳۰ هزار تومان هم عرضه ‌شد و این افزایش قیمت بی‌سابقه مصرف‌کنندگان را متعجب کرد. البته افزایش قیمت تنها به مرغ ختم نمی‌شود و چرخه افزایش قیمت‌ها تمام کالاها و خدمات را دربر گرفته است. اخیرا مرکز آمار ایران، گزارش داده‌های تورمی آبان‌ماه سال ۹۹ را منتشر کرده است. براساس این گزارش، همه سطوح تورمی دچار افزایش شده است و مردم برای تامین یک میزان ثابت از سبد معاش، باید بیشتر از ماه قبل و یا سال قبل هزینه کنند. البته برای درک افزایش تورم نسبت به ماه‌های گذشته نیازی به اعلام اعداد و ارقارم از سوی مراکز …
۲ روز قبل
جدیدترین تصمیم دبیر جشنواره تئاتر فجر
دبیر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر با توجه به شیوع ویروس کرونا برای آن دسته از کارگردان‌های متقاضی که به دلیل تعطیلی تئاتر در شرایط کرونایی از اجرا بازماندند، شرایط متفاوتی را در نظر گرفت.به گزارش ایسنا به نقل از روابط‌عمومی سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر، حسین مسافرآستانه با در نظر گرفتن تعطیلی تئاتر برای گروه‌های نمایشی که طبق فراخوان می‌توانستند تقاضای خود برای حضور در بخش صحنه‌ای جشنواره تئاتر فجر ارائه دهند، شرایط متفاوتی را در نظر گرفت.طبق اعلام دبیر جشنواره سی‌ونهم تئاتر فجر گروه های نمایشی که در جدول برنامه‌های تماشاخانه‌های تهران و شهرستانها قرار داشتند ولی به اجرای عمومی نرسیده‌اند، می‌توانند ضمن هماهنگی با شورای ارزشیابی و نظارت اداره کل هنرهای نمایشی و دریافت مجوز، تا ۱۵ آذرماه فرایند …
۲ روز قبل
صادرات 692 میلیون دلاری به کشورهای مشترک‌المنافع
مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران گفت: براساس آمارها در شش ماهه نخست سال‌جاری صادرات ایران به 13 میلیارد و 566 میلیون دلار رسید که از این میزان، 692 میلیون دلار به کشورهای مشترک‌المنافع صادر شده است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، بهروز الفت با بیان این خبر اظهار کرد: از میان 12 کشور مشترک‌المنافع، صادرات ایران به ترتیب به کشورهای بلاروس، اوکراین، قزاقستان، روسیه، تاجیکستان و مولداوی نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته و به گرجستان، ترکمنستان، ارمنستان، ازبکستان، قرقیزستان و آذربایجان با کاهش روبه‌رو بوده است. وی افزود: شیوع ویروس کرونا و سختگیری‌های شدید بهداشتی و مسدود شدن مرزها در برخی کشورها و اختلافات مرزی کشورهای آذربایجان و ارمنستان در منطقه قره‌باغ …
۲ روز قبل
سرگردانی کسب‌وکارهای اروپایی روی امواج کرونا
اقتصاد حوزه یورو با شیوع ویروس کرونا دچار بحران شد. برخی شاخص‌های اقتصادی نظیر شاخص خرید مدیران نشان می‌دهند که این اقتصاد در مسیر رکود دوباره قرار گرفته‌است. اکنون با امید به آمدن واکسن کرونا و همچنین اقداماتی که بانک مرکزی اروپا داشته‌است، می‌توان برای سال ۲۰۲۱ کمی به بهبود اقتصاد این منطقه خوشبین بود. اما آسیب‌پذیری شرکت‌ها به سطوحی کم‌سابقه رسیده و تنش‌های اقتصادی هنوز به پایان نرسیده‌است.
۲ روز قبل
محبوب‌ترین بانک‌مرکزی جهان در توییتر
بانک‌مرکزی هند تنها بانک‌مرکزی بزرگ جهان است که در توییتر به رقم یک میلیون هوادار دست پیدا کرد. شاکتیکانتا داس، رئیس بانک‌مرکزی هند در توییتی اعلام کرد حساب توییتری RBI@ روز یکشنبه به مرز یک میلیون هوادار رسید که بالاتر از حدود ۸۹۲ هزار هوادار در ژوئن است. در مقابل بانک‌مرکزی آمریکا حدود ۶۷۸ هزار هوادار، بانک‌مرکزی اروپا ۵۹۱ هزار هوادار و بانک‌مرکزی انگلیس بالای ۳۱۷ هزار هوادار در توییتر دارند. داس از زمان شیوع ویروس کرونا، کنفرانس‌های مطبوعاتی را به‌صورت مجازی از طریق کانال یوتیوب بانک‌مرکزی هند و حساب رسمی در توییتر برگزار کرده و این کانال ارتباطی را در میان سرمایه‌گذاران و عموم مردم متداول کرده است.
۲ روز قبل
خطبه‌خواندن با کام تلخ
مرضیه ثمره حسینی_روزنامه نگار حالا دیگر نزدیک یک سال می‌شود که همه زندگی‌مان تحت‌الشعاع شیوع ویروس کرونا قرار گرفته؛ روابطمان، رسم و رسوم‌مان و کسب‌وکارمان. رفتنی هم نیست، می‌گویند از دامنه شرش که کم شود، باز هم بینمان خواهد بود. باید تغییر را پذیرفت و خود را با کرونا وفق داد. اما بعضی کسب‌وکارها طی این مدت نابود شدند و تعدادی نیز در آستانه ورشکستگی‌اند. دفاتر ثبت ازدواج و طلاق ازجمله مشاغلی هستند که تحت‌تأثیر کرونا حال و روز خوبی ندارند. دفترداران می‌گویند در 10‌ماه گذشته مراجعینشان و به تبع …
ویروس جدایی
۲ روز قبل
ویروس جدایی
نورا عباسی_روزنامه نگار در ماه‌های ابتدایی شروع کرونا، مدام این دغدغه پیگیری می‌شد که باید منتظر طلاق‌های کرونایی باشیم، حالا که چند‌ماه از شیوع ویروس کرونا گذشته است، این سؤال مطرح می‌شود که تا چه حد می‌توان ویروس کرونا را به‌عنوان عامل طلاق زوج‌های ایرانی معرفی کرد؟ نگرانی از افزایش مشکلات روانی در دوران کرونا توجه بسیاری را به ‌خود جلب کرده است و بسیاری بر لزوم آموزش و آگاهی‌بخشی برای مبارزه با مشکلاتی همچون احساس ناامنی، نگرانی، اضطراب و افسردگی تأکید دارند. مشکلات ایجاد شده به واسطه کووید-۱۹ …
بدون کرونا هم اوضاع وخیم است
۲ روز قبل
بدون کرونا هم اوضاع وخیم است
ناصر قاسم‌زاد  مدیرعامل جمعیت حمایت از بهداشت و روان جامعه کرونا روی آمار ازدواج و طلاق تأثیر دارد؟ جواب به این سؤال مثبت است اما اگر آمار ازدواج و طلاق تغییر پیدا کرده است، فقط به‌خاطر شیوع ویروس کرونا نیست، این آمار بیشتر نتیجه برنامه‌ریزی‌ و عملکرد مسئولان است. در هر کشوری ازدواج ارتباط مستقیمی با میزان رفاه، سطح رضایت‌مندی افراد از زندگی اجتماعی‌شان و فاکتورهایی مثل امنیت اقتصادی، امنیت شغلی، امنیت اجتماعی و... دارد. مجموع این فاکتورها باعث رضایت فرد از زندگی می‌شود و امید به آینده را رقم …
۲ روز قبل
پیست دوچرخه‌سواری دریاچه به بوستان جنگلی چیتگر متصل می‌شود
مدیرعامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران از آغاز عملیات اجرایی تکمیل پیست دوچرخه مجموعه فرهنگی، گردشگری دریاچه شهدای خلیج‌فارس (چیتگر) خبر داد.  به گزارش همشهری، فریدون رضوی‌کیا گفت: با وجود کاهش شدید درآمدها به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، با استفاده از منابع داخلی شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران وابسته به سازمان بازنشستگی شهرداری، ادامه پیست دوچرخه مجموعه فرهنگی، گردشگری دریاچه شهدای خلیج‌فارس در دو فاز تکمیل و در اختیار شهروندان تهرانی و گردشگران شهری قرار می‌گیرد.  او با بیان اینکه فاز اول پروژه …
۲ روز قبل
کیوسک
گاردین عکس یک صفحه نخست روزنامه گاردین به مراسم کریسمس و جشن‌های سال نو میلادی اختصاص دارد. این عکس مرکز خرید برلینگتون را در لندن نشان می‌دهد که برای ایام کریسمس آماده است، اما به دلیل محدودیت‌های رفت و آمد که در پی شیوع ویروس کرونا در انگلستان وضع شده است، به طرز چشمگیری خالی از جمعیت است. وال استریت ژورنال عکس یک صفحه نخست روزنامه وال استریت ژورنال به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، و چالش‌های انتخابات ریاست‌جمهوری اختصاص دارد. در توضیح این عکس آمده است: دونالد ترامپ همچنان به نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 معترض است و تلاش خود را برای به چالش کشیدن آن ادامه می‌دهد، حتی زمانی که گزینه‌های قانونی برای او در حال کاهش است.
۲ روز قبل
افزایش تاب‌آوری جامعه با راه‌اندازی خانه‌های هلال
سرپرست جمعیت هلال‌احمر اندیمشک از اجرای طرح ابتکاری «ناجیان امید» در روستای گل‌کپرگه از توابع بخش الوار گرمسیری با اعتبار 100میلیون ریال خبر داد. امین نیل‌ساز گفت: «با توجه به شیوع ویروس کرونا و مساعد نبودن شرایط در بعضی نقاط محروم و کم‌برخوردار همچنین فراهم نبودن بستر فضای مجازی، جوانان عضو هلال‌احمر بر آن شدند تا با حضور در این مناطق به انجام فعالیت‌های عام‌المنفعه بپردازند تا حداقل امکانات لازم برای دانش‌آموزان این مناطق فراهم شود و انگیزه و میل به یادگیری در آنان افزایش یابد.»  سرپرست جمعیت هلال‌احمر اندیمشک افزود: «این طرح با اعتبار 100‌میلیون ریال اجرا شد که 70‌میلیون ریال از این اعتبار از محل کمک‌های …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •