دوشنبه, ۲۹ دی, ۱۳۹۹ / 18 January, 2021
فاز خرسی
رکورداران افت و رشد قیمت در ریزش بورس
۱ ساعت قبل / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / سازمان بورس / بورس کالا / اخبار بورس / ریزش بورس
رکورداران افت و رشد قیمت در ریزش بورس
شاخص بورس نسبت به اوج ۲۲ آذر بیش از ۲۲ درصد افت را نشان می‌دهد و از لحاظ تکنیکال می‌توان گفت بورس وارد فاز خرسی شده است.
خرس دوم در بورس ۹۹/ گره کور بورس تهران!
۳ ساعت قبل / بورس تهران / تورم / دلار / سهام / شاخص / بورس / بازار سرمایه / نرخ دلار / شاخص بورس / سهام بورس
خرس دوم در بورس ۹۹/ گره کور بورس تهران!
اقتصادنیوز : یکی از کورترین گره‌های بورس تهران که در شرایط هیجانی چه مثبت و چه منفی، بیشتر خود را نشان می‌دهد، محدودیت دامنه نوسان است. قانونی خودساخته که سبب شد سهام ناتوان از پیداکردن نقطه تعادلی باشند و با تشدید هیجان در صفوف فروشی که روز به روز سنگین‌تر می‌شوند، امیدی به بازگشت روزهای سبز نباشد.
۳ ساعت قبل
فاز خرسی دوم در بورس ۹۹
شاخص کل شنبه با افت ۵/ ۳درصدی به کمترین سطح از ۲۵ خردادماه نزول کرد تا علاوه ‌بر شکستن مرز مقاومتی ۲/ ۱ میلیون واحد، امسال برای دومین بار شاهد تغییر روند بازار و ورود به فاز خرسی باشیم.
بازگشت خرس دوم به بورس زمستانه / کوچ نقدینگی حقیقی از بورس
۵ ساعت قبل
بازگشت خرس دوم به بورس زمستانه / کوچ نقدینگی حقیقی از بورس
دنیای‌اقتصاد نوشت: معاملات شنبه با افت ۵/ ۳ درصدی شاخص کل بورس به پایان رسید و نماگر سهام به کمترین سطح از ۲۵ خردادماه نزول کرد تا علاوه‌بر شکستن مرز مقاومتی ۲/ ۱ میلیون واحد، برای دومین بار در سال‌جاری، شاهد تغییر روند بازار و ورود به فاز خرسی باشیم.
بورس وارد فاز خرسی شد
۵ ساعت قبل / شاخص بورس
بورس وارد فاز خرسی شد
بررسی‌ها نشان می‌دهد در نیم‌قرن فعالیت بورس تهران، این بازار تنها ۵ فاز نزولی را به خود دیده و تاکنون سابقه تجربه دو دوره خرسی در یک سال وجود نداشته است.
تلاش بورس برای فرار از چنگ خرس‌ها +جدول
۱۳۹۹/۱۰/۱۷ / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / سازمان بورس / بورس کالا / اخبار بورس / ریزش بورس
تلاش بورس برای فرار از چنگ خرس‌ها +جدول
دیروز قیمت سهام اغلب شرکت‌های بزرگ بورس کاهش یافت و موجب افت شاخص کل شد. آیا بورس از چنگال بزرگان خرسی فرار خواهد کرد؟
بازار خرسی بر خلاف تقاضای سهامداران
۱۳۹۹/۱۰/۰۷ / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / سازمان بورس / بورس کالا / اخبار بورس / فاز خرسی
بازار خرسی بر خلاف تقاضای سهامداران
یک کارشناس بازار سرمایه از دلایل افت بازار سهام بر خلاف تقاضا و حمایت سهامداران توضیحاتی را ارائه کرد.
خروج خرس‌ها از بورس
۱۳۹۹/۰۹/۱۲ / بورس تهران / فاز خرسی / صعود شاخص سهام
خروج خرس‌ها از بورس
حالا با گذشت چند روز از آن پیش‌بینی، این افراد افزایش قیمت دلار و سکه و کند شدن روند صعودی بورس را نتیجه اقدامات نماینده‌های مجلس معرفی کرده و اینطور پیش‌بینی می‌کردند که در روز‌های آینده بازهم شاهد افزایش قیمت دلار و سکه و نوسان‌های شدید در بورس خواهیم بود.
اتمام خواب زمستانی بازار سرمایه /زمان رهایی بورس از «ابرنوسان‌های مخرب» 
۱۳۹۹/۰۹/۱۱ / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا / بورس
اتمام خواب زمستانی بازار سرمایه /زمان رهایی بورس از «ابرنوسان‌های مخرب» 
دنیای اقتصاد نوشت: بورس تهران در ادامه مسیر صعودی خود، روز دوشنبه تغییر فاز داد تا با افزایش بیش از ۲۰ درصدی شاخص سهام از کف پیشین خود، از فاز خرسی خارج شود. شرایطی که به‌نظر می‌رسد فرصتی طلایی برای اصلاح قوانین بورسی در راستای افزایش کارآیی بازار است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
بازار در انتظار سیاست‌گذاری صحیح با نقدینگی بورس
[شهروند] گزارش‌ها نشان می‌دهد که شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه، پنجم شهریور به عدد یک‌میلیون و ۷۱۸‌هزار واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته قبل از آن، بیش از 2‌درصد افت را تجربه کرده است. به این ترتیب، شاخص بورس در معاملات هفته گذشته ۳۹‌هزار واحد کاهش داشت. شاخص کل در پایان روز چهارشنبه، بیست‌ونهم مرداد ماه با عدد یک‌میلیون و ۷۵۷‌هزار واحد به معاملات پایان داد که این رقم در روز چهارشنبه، پنجم شهریورماه به عدد یک‌میلیون و ۷۱۸‌هزار واحد رسید. در این میان اما بررسی وضع بازار سهام حاکی از آن است که پس از ثبت تاریخی‌ترین رشد شاخص کل بورس تهران در اولین ماه تابستان ۹۹، مردادماه اما شاهد ریزش ۸.۳‌درصدی …
شباهت ۱۰ روز اخیر بورس به مهرماه ۹۷ +نمودار
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / بورس / شاخص بورس / بورس تهران / بازار بورس / فرابورس / سازمان بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا / بازار / بازار سرمایه
شباهت ۱۰ روز اخیر بورس به مهرماه ۹۷ +نمودار
بورس تهران که ۱۰ روز کاری پیش توانست قله ۲ میلیون و ۷۸ هزار واحدی را فتح کند، اکنون بیش از ۲۰ درصد از سقف اخیر خود عقب نشست تا عنوان بازار خرسی را در اختیار گیرد.
اصلاح بازار سهام تا کی ادامه دارد؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / بازار سرمایه / سرمایه‌گذاری در بورس / شاخص بورس / قیمت سهام
اصلاح بازار سهام تا کی ادامه دارد؟
بورس تهران پس از تجربه اولین ماه منفی در سال ۹۹، اولین روز کاری شهریورماه را نیز با نزول آغاز کرد. به این ترتیب شاخص از نقطه اوج خود در ۱۹ مرداد ۱۶ درصد پایین‌تر ایستاد و حالا تا فاز خرسی فقط ۴درصد فاصله دارد. نوشته اصلاح بازار سهام تا کی ادامه دارد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اصلاح به فاز خرسی تبدیل می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / بورس تهران / سهام / شاخص / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / فرابورس / سازمان بورس / بازار / بازار سرمایه
اصلاح به فاز خرسی تبدیل می‌شود؟
بازار سهام در هفته گذشته شاهد شدیدترین افت تاریخی خود در مقیاس هفتگی بود، به نحوی که با کاهش ۱۱ درصدی شاخص کل، جدی‌ترین عقب‌نشینی بورس تهران از زمان آغاز رالی صعودی در دو سال قبل رقم خورد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
ظهور قوی سیاه در بازار نفت
در ادامه نگرانی‌ها از ویروس کرونا، قیمت نفت خام آمریکا دوشنبه شب سطوح زیر ۵۰ دلار را نیز تجربه کرد. هرچند در معاملات دیروز تا حدودی شاهد بهبود بهای طلای سیاه بودیم، اما همچنان نگرانی‌ها نسبت به آینده اقتصاد چین باقی مانده است. به این ترتیب، قیمت نفت نسبت به اوج اخیر خود بیش از ۲۰ درصد کاهش داشته که در ادبیات مالی به این وضعیت «فاز خرسی» می‌گویند. اکنون، خرس‌ها (سمبلی از معامله‌گران با انتظارات کاهشی) فعالیت بیشتری پیدا کرده و فشار بر قیمت‌ها را تشدید کرده‌اند. تحلیلگران جهانی معتقدند ویروس چینی به منزله «قوی سیاه» بازار نفت است؛ کرونا نه‌تنها از نظر زمان وقوع غافلگیرکننده بود، بلکه از لحاظ اثراتی که بر تقاضای نفت خواهد داشت، فضای نامعلومی را ایجاد کرده است. بنابراین وضعیتی نادر و غیرقابل پیش‌بینی …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •