یکشنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۹ / 24 January, 2021
قانون بازنشستگی
اتصال صندوق‌ها به بودجه دولت
۴ روز قبل
اتصال صندوق‌ها به بودجه دولت
در تیرماه سال جاری طرحی تحت عنوان «بازنشستگی پیش از موعد» با امضای 39 نفر از نمایندگان در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد. پیش از این نیز قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت در شهریور ماه 1386 به تصویب رسید و برای مدت 8 سال امکان بازنشستگی با 25 سال سابقه برای مردان و 20 سال سابقه برای زنان را بدون شرط سنی و با 5 سال سنوات ارفاقی فراهم کرد. تفاوت این طرح با قانون قبلی در این است که این طرح سخاوتمندی کمتری برای افراد متقاضی به همراه دارد اما اثر آن بر دیوانسالاری کشور، صندوق‌های بازنشستگی و بازار کار یکسان خواهد بود.
تاج و کفاشیان بدون قانون بازنشستگی هم از انتخابات محرومند!
۱۳۹۹/۱۰/۰۷ / علی کفاشیان / مهدی تاج / فدراسیون فوتبال / انتخابات فدراسیون فوتبال / حیدر بهاروند / فریدون اصفهانیان
تاج و کفاشیان بدون قانون بازنشستگی هم از انتخابات محرومند!
اساسنامه جدید فدراسیون اجازه حضور مجدد تاج و کفاشیان در کرسی ریاست یا هیات رئیسه فدراسیون فوتبال را نمی دهد.
بازنشستگی پیش از موعد ۷۴۶ نفر در لرستان تأیید شد
۱۳۹۹/۱۰/۰۴ / استانی-اجتماعی / قانون بازنشستگی / لرستان
بازنشستگی پیش از موعد ۷۴۶ نفر در لرستان تأیید شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: درخواست بازنشستگی ۷۴۶ نفر که در مشاغل سخت و زیان‌آور فعالیت داشته‌اند، تأیید شد.
تبلیغ هیجانی بازنشستگی پیش­ از موعد
۱۳۹۹/۰۹/۱۶
تبلیغ هیجانی بازنشستگی پیش­ از موعد
اخیراً برخی از نمایندگان مجلس طرحی برای بازنشستگی پیش از موعد تهیه کرده‌اند که قرار است با برخی اصلاحات، معدود موانع احتمالی برای بازنشستگی ارفاقی کارکنان باسابقه را نیز برطرف کند؛ اما اولا فقط کارمندان مشمول بیمه دولتی را دربرمی‌گیرد و دوما حتی درصورت موفقیت صددرصدی در بازنشست کردن این افراد، به هیچ‌یک از اهداف غایی بازنشستگی پیش از موعد نمی‌رسد. به گزارش همشهری، قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب سال 86مجلس، برای چندمین بار قرار است از سوی نمایندگان مجلس تمدید شود تا هم به تقاضای کارکنان …
عکس/ صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه ۲۸ مهرماه
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / روزنامه ها / صفحه نخست روزنامه ها / روزنامه های کشور / مشرق نیوز
عکس/ صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه ۲۸ مهرماه
معمای کاهش بیکاری در دوران کرونا/ نگاهی به قانون بازنشستگی پیش از موعد/ ایران در یک قدمی اکسیر حیات از جمله تیترهای امروز روزنامه ها است.
افزایش ۴۵ درصدی حقوق بازنشستگان چه وقت اعمال می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / دولت / قوه قضاییه / افزایش حقوق / حقوق بازنشستگان / قانون بازنشستگی
افزایش ۴۵ درصدی حقوق بازنشستگان چه وقت اعمال می‌شود؟
یک مقام آگاه گفت: افزایش ۴۵ درصدی حقوق بازنشستگان کشوری از مهرماه پرداخت می‌شود.
صدور پیش نویس احکام برقراری مستمری بازنشستگی
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / بازنشسته / سازمان تامین اجتماعی
صدور پیش نویس احکام برقراری مستمری بازنشستگی
معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی گفت: به منظور ارائه خدمات بهنگام و افزایش رضایتمندی مخاطبین و در راستای اصلاح فرایندها و رویه های جاری، واحدهای اجرایی این سازمان مکلفند پس از احراز شرایط قانون بازنشستگی و دریافت استعلام ترک کار بیمه شده، پیش نویس حکم بازنشستگی را با لحاظ مجموع سوابق پرداخت حق بیمه قابل قبول و رعایت سایر قوانین و مقررات صادر کنند.
بررسی طرح همسان سازی بازنشستگی آتش‌نشانان در شورای عالی استان‌ها
۱۳۹۹/۰۷/۱۶
بررسی طرح همسان سازی بازنشستگی آتش‌نشانان در شورای عالی استان‌ها
رییس شورای عالی استانها گفت: برای رفع تبعیض درخصوص حقوق بازنشستگی آتش نشانان شهرداری تهران طرح اصلاح قانون بازنشستگی شاغلین مشاغل سخت و زیان آور مصوب سال ۱۳۶۷ در دستور کار سی و ششمین اجلاس شورای عالی استانها قرار دارد.
اعلام زمان ثبت‌نام برای وام «بازنشستگان»
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / وام / وام بانکی / بازنشستگی / قانون بازنشستگی / استان تهران
اعلام زمان ثبت‌نام برای وام «بازنشستگان»
مدیرکل اجتماعی صندوق بازنشستگی از واریز وام های ۱۰ میلیون تومانی به بازنشستگان ظرف دو روز آینده خبر داد و گفت: از آبانماه ثبت نام برای پرداخت وام به بازنشستگان آغاز می‌شود.
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
هرمزگان رتبه چهارم کاهش اشتغال در کشور
مدیرکل تعاون و کار هرمزگان در گفتگوی اینترنتی با خبرنگاران استان ضمن تبریک هفته خبرنگار ، گفت : هرمزگان رتبه چهارم کاهش اشتغال در کشور را دارد .هادی ابراهیمی با اشاره به وظایف و ماموریت های این اداره کل اضافه کرد : اجرای قانون، تحقق عدالت اجتماعی، صیانت از نیروی کار و حفظ و ایجاد اشتغال از مهم ترین اولویتهای این اداره کل است.وی بیان داشت : با دلیل شرایط حاکم بر کشور با توجه به تحریم های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا، فشارهایی بر بخشهای اقتصادی کشور وارد شده است که جامعه هدف این وزارتخانه از جمله کارگران، کارفرمایان و تعاونگران نیز تحت تاثیر آن قرار گفتند. ابراهیمی ادامه داد: با همراهی اصحاب رسانه در حوزه اطلاع رسانی و شفاف سازی و کمک دولتمردان سعی در اجرای برنامه های دولت در جهت تحقق اهداف داریم …
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
اصلاحات جنجالی مکرون دردسرساز شد + جزئیات
ژان کاستکس، نخست وزیر فرانسه اعلام کرد که مذاکرات دولت و اتحادیه‌ها در مورد اصلاحات جنجال‌برانگیز قانون بازنشستگی تا سال ۲۰۲۱ میلادی به تعویق افتاده است.
مذاکرات دولت فرانسه و اتحادیه‌ها بر سر اصلاحات جنجالی مکرون به تعویق افتاد
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / فرانسه / امانوئل مکرون
مذاکرات دولت فرانسه و اتحادیه‌ها بر سر اصلاحات جنجالی مکرون به تعویق افتاد
تهران- ایرنا- «ژان کاستکس» نخست وزیر فرانسه اعلام کرد که مذاکرات دولت و اتحادیه‌ها در مورد اصلاحات جنجال‌برانگیز قانون بازنشستگی تا سال ۲۰۲۱ میلادی به تعویق افتاده است.
اختصاص چهار هزار میلیارد ریال برای بازنشستگی پیش از موعد بیمه اجتماعی کشاورزان
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / صندوق بیمه تامین اجتماعی روستاییان و عشایر / مازندران
اختصاص چهار هزار میلیارد ریال برای بازنشستگی پیش از موعد بیمه اجتماعی کشاورزان
ساری-ایرنا- مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایری گفت: دولت در سال جاری برای اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد برای بیمه شدگان اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر چهار هزار میلیارد ریال بودجه اختصاص داد.
ماجرای قانون بازنشستگی و صحبتهای اینفانتینو به سود تاج
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / قانون بازنشستگان / جانی اینفانتینو(رئیس فیفا) / مهدی تاج (رئیس فدراسیون)
ماجرای قانون بازنشستگی و صحبتهای اینفانتینو به سود تاج
ماجرای قانون بازنشستگی و صحبتهای اینفانتینو به سود تاج
محمدی: مگر فقط ذوب‌آهن بازنشسته دارد؟!
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / ذوب آهن اصفهان / جواد محمدی
محمدی: مگر فقط ذوب‌آهن بازنشسته دارد؟!
مدیرعامل ذوب آهن می گوید ابلاغیه هایی در رابطه با قانون بازنشستگی به باشگاه ارسال شده است.
داستان مصاحبه اینفانتینو درباره قانون بازنشستگی
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / مهدی تاج (رئیس فدراسیون) / جانی اینفانتینو(رئیس فیفا)
داستان مصاحبه اینفانتینو درباره قانون بازنشستگی
داستان مصاحبه اینفانتینو درباره قانون بازنشستگی
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / مازندران / فدراسیون کشتی
پایتخت کشتی ایران در آستانه پوست‌اندازی
ساری-ایرنا- کناره‌گیری رییس هیات کشتی مازندران پس از حدود دو دهه آن هم با توجه به قانون بازنشستگی ، پایتخت کشتی ایران و مدال آورترین رشته ورزشی این خطه شمال کشور را در آستانه پوست‌اندازی قرار داده است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
بازنشستگی داورزنی هر روز جدی‌تر از قبل
  محمدرضا داورزنی بازنشسته است؟ جواب خودش به این سؤال منفی است اما گفته می‌شود نامه‌هایی که روزهای اخیر به این فدراسیون رسیده، تأکید می‌کند که او باید صندلی ریاست فدراسیون والیبال را ترک کند. داورزنی به گفته خودش 59سال دارد و 39سال سابقه و با موافقت وزارت ورزش تا 65سالگی می‌تواند سر کار باشد. او به ایسنا گفته است: «براساس مستندات قانونی افراد با 65سال سن و با مدرک تحصیلی فوق‌لیسانس و دکتری با درخواست وزارت متبوع خود و تأیید دولت، اجازه اشتغال دارد.» اما قانون بازنشستگی هم حرف‌های داورزنی را تأیید …
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
داورزنی و ابهام درباره صندلی ریاست والیبال
[شهروند]‌ شواهد و قرائن و اخبار منتشرشده در رسانه‌ها نشان می‌دهد که محمدرضا داورزنی با مشکل بازنشستگی روبه‌رو شده و اگر قرار بر اجرای قانون باشد، باید از سمت ریاست فدراسیون والیبال استعفا بدهد. داورزنی متولد ‌سال ۱۳۳۹ است و پس از 11‌سال حضور درفدراسیون والیبال به‌عنوان معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای راهی وزارت ورزش شد اما در آبان ۱۳۹۸ پس از استعفا دوباره در انتخابات ریاست فدرسیون والیبال شرکت کرد و مدیریت این فدراسیون را برعهده گرفت. رئیس کنونی والیبال در زمان معاونت وزارت ورزش مجری قانون بازنشستگی در تمام فدراسیون‌های ورزشی بود و تمام مدیران بازنشسته را حذف کرد که این اجرای قانون شامل فدراسیون والیبال هم شد. البته پس از مدتی در همان زمان شایعاتی در …
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / علی اکبر طاهری / پرسپولیس / ویژه
قانون بازنشستگی شانس بازگشت طاهری را گرفت!
با اعلام مهدی رسول‌پناه سرپرست مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس، وزارت ورزش و جوانان به زودی اقدام به انتخاب مدیرعامل جدید برای این باشگاه می‌کند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۷
بهاروند: هیات رئیسه شامل قانون بازنشستگی نمی‌شود | نامزدهای ریاست فدراسیون بازنشسته نیستند
سرپرست فدراسیون فوتبال می‌گوید طبق قوانین موجود و اساس نامه فدراسیون فوتبال بازنشسته‌ها می‌توانند برای سمت نواب رئیس و هیات رئیسه این فدراسیون نامزد شوند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / فدراسیون فوتبال / حیدر بهاروند / فیفا
اساسنامه تایید شده بود فیفا اینقدر سخت‌گیری نمی‌کرد
سرپرست فدراسیون فوتبال با بیان اینکه نواب رئیس و هیات رئیسه این فدراسیون شامل قانون بازنشستگی نمی‌شوند، گفت: اگر اساسنامه تایید شده بود فیفا اینقدر سخت گیری نمی‌کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۶
فرانسه درخواست بن ‌سلمان برای حضور در ملکش در پاریس را رد کرد
مقامات دولت فرانسه درخواست ‏محمد بن سلمان‏ ولیعهد سعودی برای حضور چند روزه در کاخ «لویی چهاردهم» از پادشاهان قدیم فرانسه را رد کرد.به گزارش فارس به نقل از میدل ایست مانیتور، درخواست بن سلمان برای حضور در یکی از ملک‌های مجموعه کاخ‌های «ورسای» در حالی رد شده است که وی این بنا را در سال ۲۰۱۶ به مبلغ ۳۵۰ میلیون دلار خریداری کرده است.منابع آگاه به این پایگاه خبری گفتند، در حال حاضر ‏امانوئل ماکرون‏ رئیس‌جمهوری فرانسه به قدر کافی به‌ خاطر تلاش برای تصویب اصلاحیه قانون بازنشستگی در این کشور با مشکلات متعدد مواجه است و ورود بن‌سلمان به فرانسه و حضورش در این ملک می‌تواند اوضاع را بدتر کند.این منابع گفتند مقامات فرانسوی این نگرانی را دارند که بازدید بن‌ سلمان از این کاخ ماجرای قتل ‏جمال خاشقچی‏ روزنامه‌نگار …
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / فتح الله زاده / استقلال / مدیر عامل / قانون منع به کارگیری بازنشستگان
احتمال منع حضور فتح‌الله‌زاده در استقلال
سرپرست جدید باشگاه استقلال ممکن است به دلیل قانون بازنشستگی اجازه دریافت حکم مدیرعاملی را پیدا نکند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / علی فتح ا.. زاده
قانون بازنشستگی جلوی صدور حکم را می‌گیرد؟/ احتمال منع مدیرعاملی فتح‌الله‌زاده در استقلال!
سرپرست جدید باشگاه استقلال ممکن است به دلیل قانون بازنشستگی اجازه دریافت حکم مدیرعاملی را پیدا نکند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / دولت / فرانسه / قانون / قانون اساسی / لایحه
ترفند دولت فرانسه برای تصویب لایحه جنجالی
گروه جهان| ادوارد فیلیپ نخست‌وزیر فرانسه، در دیدار با نمایندگان حزب حاکم «جمهوری به پیش» بر عزم دولت برای تصویب لایحه جنجالی اصلاح قانون بازنشستگی حتی با استفاده از تبصره سوم ماده ۴۹ قانون اساسی تاکید کرده است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
دایی را به خاطر مصاحبه‌اش رد صلاحیت کردند/ قانون بازنشستگی فقط برای من بود
کفاشیان درخصوص شرایط فوتبال، کاندیداها، انتخاب سرمربی جدید تیم ملی و رد صلاحیت شدن علی دایی حرف های جالبی به میان آورد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
دادستان دیوان: ریاست بازنشستگان در فوتبال ممنوع
دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری، که شامل نهاد‌های عمومی غیر دولتی هم می‌شود و هر دستگاهی که به طور کلی به نحوی از انحاء از بودجه کل کشور استفاده می‌کند، شامل قانون بازنشستگی می شود
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / زباله / پاریس
ببینید | خیابان‌های پاریس مملو از زباله شد
به دلیل اعتراض کارگران شهری به اصلاح قانون بازنشستگی پاریس پر از زباله‌های جمع نکرده شد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / بازار کار / بازنشستگی / جهان / دولت / قانون
صف‌آرایی پزشکان و وکلای فرانسوی علیه اصلاحات ماکرون
گروه جهان|صدها تن از پزشکان و وکلای فرانسوی در اعتراض به اصلاحات پیشنهادی دولت برای قانون بازنشستگی،
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
حذف ارکان تاج از فدراسیون فوتبال
[شهروند] انتخابات فدراسیون فوتبال و داستان بازنشسته‌ها به یکی از مهم‌ترین اختلافات این‌ روزهای مدیران ‏وزارت ورزش و فدراسیون تبدیل شده است. حتی تا به امروز هم پروسه ثبت‌نام از نامزدها تحت‌تأثیر این تقابل ‏قرار گرفته و هیچ‌کسی نمی‌داند نتیجه آن چه خواهد شد. ‏ داستان از این قرار است که مدیران وزارت ورزش به صراحت به مدیران فدراسیون فوتبال اعلام کرده‌اند که ‏هیچ کدام از نفراتی که بازنشسته هستند اجازه ثبت‌نام در انتخابات فدراسیون فوتبال را برای پست‌های ریاست،‌ ‏نایب رئیسی و عضویت هیأت رئیسه ندارند. به این ترتیب حالا که حیدر بهاروند اصلی‌ترین گزینه مجمع ‏فوتبال برای ثبت‌نام در حوزه ریاست است، به دلیل بازنشستگی …
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / دونالد ترامپ / چاک شومر / مایک پمپئو / استیضاح ترامپ / برایان هوک / خوان گوایدو
اعلام آمادگی وزیر خارجه آمریکا برای شهادت در دادگاه استیضاح رئیس‌جمهور/ تاکید رئیس‌جمهوری روسیه بر ریاستی ماندن نظام این کشور/ ادامه اعتراض‌ها به اصلاح قانون بازنشستگی در فرانسه
اعلام آمادگی وزیر خارجه آمریکا برای شهادت در دادگاه استیضاح رئیس‌جمهور، تاکید رئیس‌جمهوری روسیه بر ریاستی ماندن نظام این کشور و ادامه اعتراض‌ها به اصلاح قانون بازنشستگی در فرانسه از جمله مهم‌ترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / اصلاحات قانون بازنشستگی در فرانسه
گسترش اعترا‌ض‌ فرانسوی‌ها علیه اصلاحات قانون بازنشستگی به بنادر
ایلنا: اعتراض‌ها به اصلاح قانون بازنشستگی در فرانسه به‌رغم عقب نشینی اندک دولت در برخی مواضع خود همچنان در شهرهای مختلف این…
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / پاریس / اعتصاب / خط مترو
فعالیت مجدد خط مترو در پاریس پس از ۴۵ روز اعتصاب
اتحادیه ملی کارگران مستقل فرانسه اعلام کرد که کارگران راه آهن تصمیم گرفته‌اند اعتصاب خود در اعتراض به اصلاحات قانون بازنشستگی را از فردا -دوشنبه- متوقف کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اعتراض کارگران فرانسوی
چهل و دومین روز از اعتصاب کارگران، معلمان و بازنشستگان فرانسه/ "نه" به اصلاحاتِ ماکرون!
طبقات مختلف کارگری فرانسه همچنان در حال اعتراض هستند؛ به گفته‌ی اتحادیه‌های کارگری، قانون بازنشستگی نباید اصلاح شود.
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / استانی-اجتماعی / بازنشستگی پیش از موعد / قانون بازنشستگی / مشاغل سخت و زیان آور / تعاون کار و رفاه اجتماعی
تائید ۸۵ درصد درخواست‌های بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت در لرستان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون با ۸۵ درصد از درخواست‌های بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان‌آور در استان تائید شده است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / بازنشستگی / جهان / فرانسه / قانون / لایحه
رکورد طولانی‌ترین اعتصاب در فرانسه شکسته شد
با ادامه اعتصاب برای اعتراض به اصلاح قانون بازنشستگی در فرانسه، رکورد طولانی‌ترین دوران اعتصاب در آن کشور شکسته شد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۴
از «بحران اعتماد» تا « برف مصنوعی»
فیسبوک به دلیل دامن زدن به «بحران اعتماد» تحت انتقاد شدید است. نخست‌وزیر عراق، حمله آمریکا به فرودگاه بغداد را اقدامی خصمانه خواند. در پی شهادت قاسم سلیمانی، بهای نفت به بیش از 80 دلار رسید. شماری از نیروهای نظامی آمریکا وارد بغداد شدند. رکورد تاریخی بالاترین دمای ژانویه در نروژ ثبت شد. اسرائیل، یونان و قبرس، توافق گاز شرق مدیترانه را امضا کردند. حزب محافظه‌کار و حزب سبز اتریش با یکدیگر ائتلاف کردند. در پی اعتراض به اصلاح قانون بازنشستگی، رکورد طولانی‌ترین دوران اعتصاب در فرانسه شکسته شد. مردی به جرم حمله به یک تابلوی پیکاسو در گالری تیت لندن بازداشت شد. بعد از گرم‌ترین ماه دسامبر از سال ۱۸۸۶، مسکو برای سال نو برف مصنوعی ‌آورد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اعتصاب کارگران / پاریس
هجوم پلیس فرانسه با گاز اشک‌آور به معترضان
خیابان‌های «پاریس»، پایتخت فرانسه در حالی برای ۵۹ هفته متوالی شاهد حضور معترضان دیرپاترین اعتراض‌های معاصر این کشور هستند که معترضان به قانون بازنشستگی نیز آنان را در اعتراض به دولت «امانوئل مکرون»، همراهی می‌کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۲
اعتراض جلیقه‌زردها در فرانسه در روزهای نخست ‌سال نو میلادی
بعد از سخنرانی ‌سال نو میلادی رئیس‌ جمهوری فرانسه، کاربران توییتر با انتشار هشتگ «مکرون استعفا»، خواستار کناره‌گیری او از قدرت شدند. به دنبال موج اعتراض‌ها در فرانسه در روزهای پایانی ‌سال به‌ویژه در نخستین روز‌ سال نو میلادی، ده‌ها خودرو در این کشور به آتش کشیده شد که تعداد زیادی از آنها به‌طور کامل سوخته است. در یکی از این حوادث در محوطه فروشگاهی در منطقه «بزانسون» در شرق فرانسه، ۹۳ خودرو به آتش کشیده شد و در استراسبورگ نیز ۱۵ دستگاه خودرو به‌طور کامل در آتش‌ سوخت. طبق اعلام شرکت ملی راه‌آهن فرانسه، در نخستین روز ‌سال جدید میلادی (یازدهم دی) فقط ۳۵‌درصد ظرفیت خطوط ریلی به مردم و گردشگران خدمات ارایه …
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / طنز / ورزشت‌کاران / رئیس فدراسیون فوتبال / مدیریت در ورزش / قانون بازنشستگی / میلاد سازمند / ویژه
ورزشت‌کاران| قانون؟! قانون واسه شماست، نه ما
ستون طنز روزانه میلاد سازمند در روزنامه خبرورزشی
۱۳۹۸/۱۰/۰۹
مهم‌ترین رویدادهای اقتصادی سال ۲۰۱۹ در یک نگاه
کاهش نرخ بهره بانکی توسط فدرال رزرو آمریکا و بانک مرکزی اروپا، انتشار وضعیت سهولت کسب‌وکار، اعتراض‌های شدید به قانون بازنشستگی در فرانسه و ... را می‌توان از مهمترین رویدادهای اقتصادی جهان عنوان کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸
تاج از ریاست فدراسیون استعفا کرد / فوتبال بحران زده ما به نایب رییس بازنشسته رسید! / آیا یک زن رییس فوتبال ایران می‌شود؟ / غرامت قرارداد ویلموتس را چه کسی می‌دهد؟
با استعفای مهدی تاج، طبق اساسنامه نایب رییس اول فدراسیونکه قبلا از مجمع رای اعتماد گرفته است باید تا پایان دوره وظایف او را برعهده بگیرد، اما جالب است بدانید که فوتبال ایران بعد از استعفای کفاشیان از سمت نایب رییسی که درپی تصویب قانون بازنشستگی انجام شد، در تخلفی آشکار بیش از یک سال است که نفر دوم ندارد! همین جا بحران تازه‌ای شروع شده که طالقانی و همقطارانش مشغول طراحی سناریو هستند
۱۳۹۸/۱۰/۰۷
گرشاسبی: وضعیت پیکان بتهر می‌شود/ باید مدیران را بر اساس عملکرد انتخاب کنند، نه بازنشستگی!
رئیس هیئت مدیره باشگاه پیکان درباره حضورش در این تیم، کار در پرسپولیس و قانون بازنشستگی در ورزش حرفه ای صحبت کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷
گرشاسبی: کسی که قانون بازنشستگی در ورزش را پایه گذاشت خیانت کرد/زمانی که به پرسپولیس رفتم شانزدهم بود
رئیس هیأت مدیره باشگاه پیکان گفت: کسی که قانون بازنشستگی را در ورزش حرفه‌ای و قهرمانی پایه گذاشت خیانتی کرد که در تاریخ ثبت خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷
باید مدیران را بر اساس عملکرد انتخاب کنند، نه بازنشستگی؛/ گرشاسبی: خیانتی‌کردند که در تاریخ به نامشان ثبت شد
رئیس هیئت مدیره باشگاه پیکان درباره حضورش در این تیم، کار در پرسپولیس و قانون بازنشستگی در ورزش حرفه ای صحبت کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۵
ضرر۴۰۰میلیون یورویی اعتصاب‌ها برای راه‌آهن فرانسه
گروه جهان| اعتصاب‌های سراسری در فرانسه در اعتراض به اصلاح قانون بازنشستگی در حالی وارد بیست‌ودومین روز خود شده
۱۳۹۸/۱۰/۰۴
اعتراضات فرانسه تولید در پالایشگاه شرکت توتال را مختل کرد
پس از اینکه فدراسیون عمومی کار فرانسه در راستای اعتراضات نسبت به اصلاح قانون بازنشستگی، رای به توقف تولید در چندین پالایشگاه را داد، تولید در پالایشگاه گرندپوتس شرکت توتال در نزدیکی پاریس کاهش یافت.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳
سرگردانی مسافران کریسمس در فرانسه همزمان با بیستمین روز اعتصاب‌ها
خودداری دولت فرانسه از عقب‌نشینی از اصلاحات جنجالی قانون بازنشستگی و تداوم اعتصاب‌ها در فرانسه، به بروز اختلال شدید در حرکت وسایل نقلیه عمومی در ایام کریسمس منجر شده است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳
توقف تولید در یک پالایشگاه فرانسه به‌دلیل اعتصاب کارگران
کارگران اتحادیه کنفدراسیون عمومی کار فرانسه در اعتراض به اصلاح قانون بازنشستگی رای به توقف تولید در پالایشگاه نفت لاورا در جنوب فرانسه دادند. به گزارش رویترز، تولید در پالایشگاه نفت لاورا در جنوب فرانسه در روز یکشنبه متوقف شد. این پالایشگاه ۲۱۰ هزار بشکه در روز ظرفیت دارد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / امانوئل مکرون / فرانسه
مکرون از حقوق بازنشستگی خود صرفنظر کرد
ایرنا نوشت: در بحبوحه اعتراض‌ها و اعتصاب‌ها علیه طرح اصلاحات قانون بازنشستگی در فرانسه، کاخ الیزه روز یکشنبه اعلام کرد رییس جمهوری این کشور به طور رسمی اعلام کرده است از حقوق بازنشستگی خود صرفنظر می‌کند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۱
تصاویر : تظاهرات علیه مکرون در پاریس‎
ده ها هزار نفر از شهروندان پاریس علیه سیاست های جدید دولت امانوئل مکرون در زمینه قانون بازنشستگی دست به تظاهرات زدند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۱
درخواست مکرون برای "آتش‌بس" در کریسمس
رئیس‌جمهوری فرانسه از اتحادیه‌های حمل و نقل کشورش خواست تا اعتصاب‌ها بر سر اصلاح قانون بازنشستگی را حین تعطیلات کریسمس متوقف کنند تا اختلالی در سفرها به وجود نیاید.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷
فرانسه در «روز سیاه» اعتصاب
سیزدهمین روز متوالی از اعتصاب‌های فراگیر کارکنان در بخش‌های دولتی و خصوصی فرانسه از بامداد دیروز آغاز شد.اعتصاب سراسری در اعتراض به لایحه دولتی اصلاح قانون بازنشستگی در فرانسه قرار بود در این روز که آن را «روز سیاه» اعتصاب نامیده‌اند، به اوج خود برسد. مهم‌ترین اتحادیه‌های صنفی و کارگری فرانسه به جز اعتصاب، فراخوانی نیز برای راهپیمایی در این روز در پاریس صادر کرده‌اند. انتظار می‌رود نظیر چنین تظاهراتی در شهرهای دیگر فرانسه نیز برگزار شود.به گزارش یورونیوز، اعتصاب بزرگ فرانسه احتمالا از دیروز ابعاد وسیع‌تری خواهد یافت زیرا بزرگ‌ترین اتحادیه صنفی فرانسه یعنی «س‌اف‌دت» نیز برای نخستین بار از آغاز اعتراض‌ها برای شرکت در این حرکت فراخوان داده است.در روز سه‌شنبه ۵۰ درصد از معلمان مقطع دبستان قصد پیوستن …
۱۳۹۸/۰۹/۲۷
از «روز سیاه» تا «حکم اعدام مشرف»
اعتراض به قانون بازنشستگی، فرانسه را به «روز سیاه» اعتصاب نشاند. یک شبکه تولید اسکناس‌های تقلبی در اروپا منهدم شد. انفجار بمب در علی‌شیر افغانستان، 10 نفر را به کام مرگ کشید. خرابکاری عمدی، برق 50 هزار واحد مسکونی در فرانسه را قطع کرد. چین و روسیه خواستار لغو بخشی از تحریم‌های کره شمالی شدند. آلمان، شرایط صدور ویزا و کاریابی برای مهاجران ماهر را تسهیل می‌کند. سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی: ممکن است روند خروج سربازان آمریکایی پیش از سال نو میلادی شروع شود. سازمان ملل: نامزدها و هواداران، نتیجه انتخابات افغانستان را بپذیرند. رئیس سامسونگ به خاطر اخلال در فعالیت سندیکایی کارگران زندانی شد. دادگاه ویژه پاکستان، پرویز مشرف را به اعدام محکوم کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶
فرانسه: از اصلاح قانون بازنشستگی عقب‌نشینی نمی‌کنیم
نخست وزیر فرانسه روز سه‌شنبه تأکید کرد که این کشور با وجود اعتراضات از اصلاح قانون بازنشستگی عقب‌نشینی نخواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶
تصاویر : اعتصاب کارکنان حمل و نقل ریلی فرانسه
معترضین در فرانسه نهمین روز اعتصاب سراسری حمل و نقل را ادامه داده اند و قصد دارند اعتراضات خود را علیه تغییر قانون بازنشستگی دولت ادامه دهند. هجوم مردم به سکوهای مترو و راه‌آهن، موجب توقف خطوط معدودی شده که هنوز فعالیت دارند. در ایستگاه‌های مترو پاریس ازدحام شدید جمعیت و صفوف طولانی مسافران شکل گرفته است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳
اتحادیه‌های کارگری درنهمین روز از انتخابات فرانسه: به اعتراض ادامه می‌دهیم
اتحادیه‌ها امیدوارند موفقیت سال 1995 خود را تکرار کنند. آنها در اعتصاب سه هفته‌ای سیستم ریلی و متروی دهه 90 میلادی دولت را به پسگیری مصوبه "اصلاح قانون بازنشستگی" وادار کردند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / فرانسه / اصلاحات / تظاهرات اعتراضی
دولت فرانسه برخی شهروندانش را از قانون جدید بازنشستگی معاف کرد
تهران – ایرنا – نخست وزیر فرانسه روز چهارشنبه با انجام اصلاحات جزئی در طرح دولت برای بازنگری قانون بازنشستگی، برخی شهروندان این کشور را از قانون جدید بازنشستگی معاف کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰
عقب‌نشینی جزئی پاریس در برابر معترضان؛ اصلاح بازنشستگی اجرا می‌شود
اعتصاب‌های سراسری و گسترده اقشار مختلف فرانسه هم نتوانست دولت این کشور را از اجرای طرح جنجالی اصلاح قانون بازنشستگی منصرف کند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اعتراضات فرانسه
پلیس فرانسه ۳۰ تن را در جریان اعتراضات اخیر بازداشت کرد
پلیس فرانسه ۳۰ تن را در جریان اعتراضات اخیر به اصلاحات قانون بازنشستگی بازداشت کرده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / بازنشسته / مشاغل سخت و زیان آور
۴۰۰ هزار نفر بازنشسته‌ مشاغل سخت و زیان‌آورند / انتقاد از نگاه پررنگ غرامت محوری در قوانین کار
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی بیمه‌شدگان و کارکنان سازمان تامین اجتماعی به قانون بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور اشاره کرد و گفت: حذف شرط سنی در قانون دهه ۸۰ باعث خروج تعداد بسیاری از محیط کار شد. از دیگر سو متاسفانه در برخی مقاطع فشارهای مضاعفی به وجود آمد تا برخی به ناحق از این حق بهره مند شوند و به صندوق لطمه وارد شود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰
فرانسه در سکون
پنج روز است که شهروندان فرانسه علیه «اصلاح قانون بازنشستگی» و تغییر قوانین و مقرراتی که اطلاعات کمی درباره آنها منتشر شده، دست به حرکات اعتراضی گوناگون می‌زنند.به گزارش دویچه وله، روز دوشنبه اعتصابات و تظاهرات در بسیاری از شهرها به شدت روزهای قبل ادامه داشت. بیش از همه ترافیک کلان‌شهر پاریس و حومه زیر فشار اعتصاب کارکنان شرکت حمل و نقل مسافران شهری فلج شده بود.مجموع مسیرهایی که در پاریس و حومه با ترافیک سنگین و سرعت لاک‌پشتی خودروها مواجه شده‌اند ۶۰۰ کیلومتر تخمین زده می‌شود که دوبرابر حالت معمولی به‌شمار می‌رود. علت این امر کاهش شمار متروها، اتوبوس‌ها و قطارهای بین‌شهری است. به گفته سخنگوی راه‌آهن دولتی، حدود ۲۰ درصد قطارهای پرسرعت TGV فعال هستند و بقیه به خاطر اعتصاب کارکنان از کار افتاده‌اند. …
۱۳۹۸/۰۹/۱۸
ترور یک فعال مدنی در کربلا/ اجرایی شدن قوانین بازنشستگی و لغو امتیازات مقامات دولتی
شفقنا- منابع امنیتی در عراق از ترور یک فعال مدنی در مرکز کربلای معلا خبر دادند. از سوی دیگر قانون بازنشستگی و لغو امتیازات مالی مقامات عراقی از روز دوشنبه وارد فاز اجرایی شده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الفرات، یک گروه مسلح ناشناس شب گذشته یکی از فعالان مدنی را در استان کربلای مقدس ترور […]
۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / فرانسه / اعتصاب / امانوئل ماکرون
دومین روز اعتصاب سراسری در فرانسه؛ معترضان که هستند و چه می‌خواهند
اختلال شدید در رفت و آمد وسائل حمل و نقل عمومی داخل شهری و بین شهری، عمده ترین نشانه بیرونی اعتصاب سراسری در اعتراض به اصلاح قانون بازنشستگی در فرانسه است که روز جمعه وارد دومین روز خود شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰
200 هزار فرصت شغلی برای جوانان عراق با اصلاح قانون بازنشستگی
سخنگوی رسمی دفتر اطلاع‌رسانی نخست‌وزیر عراق از فراهم شدن 200 هزار فرصت شغلی از طریق اصلاح قانون بازنشستگی کشور خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •