یکشنبه, ۲۸ دی, ۱۳۹۹ / 17 January, 2021
قیمت خوراکی
رالی قیمتی خوراکی‌ها
۱۳۹۹/۱۰/۰۹ / اقتصاد / قیمت خوراکی ها
رالی قیمتی خوراکی‌ها
گزارش مرکز آمار کشور نشان می‌دهد در آذرماه قیمت هندوانه به نسبت آبان ماه حدود ۶۱ درصد افزایش قیمت داشته است که به دلیل تقارن شب یلدا قابل پیش‌بینی بوده است.
۱۳۹۹/۱۰/۰۹
راه عبور از سه سال سخت
خانوارها در سه سال اخیر، یک شرایط سخت را پشت‌سر گذاشتند و بیشترین آسیب به دهک‌های کم‌درآمد وارد شد. بررسی‌های آماری حاکی از آن است که در سه سال منتهی به آذر ماه متوسط قیمت‌های مصرفی 5/ 2 برابر شده است. رشد قیمت خوراکی‌ها نیز در این بازه زمانی سه برابر شده است. این شرایط در حالی است که از شوک تورمی قبلی - سال 92- تا شوک 97 تنها پنج سال فاصله بوده است. سوال مهم این است که سیاست‌گذار برای حمایت از خانوارها و ایجاد شرایط با ثبات چه باید کند؟ در این خصوص در کوتاه‌مدت سیاست‌های بازتوزیعی و پرداخت‌های انتقالی موثرترین راه است؛ به شرط اینکه منابع از محل غیرتورمی تامین شود. در این صورت بازنگری در شیوه توزیع سهمیه بنزین می‌تواند راهگشا باشد. علاوه‌بر این، در میان مدت سیاست‌گذار باید سیاست‌های راهبردی را …
۱۳۹۹/۱۰/۰۷
افت فشار در طبقات تورمی
بررسی تورم دهک‌های هزینه‌ای در آذرماه نشان می‌دهد که هر دو دهک پر‌درآمد و کم‌درآمد کاهش تورم را تجربه کرده‌اند. حتی آمارها نشان می‌دهد که برای اولین‌بار تورم ماهانه دهک دهم منفی شده است. البته بررسی‌ها نشان می‌دهد که افت فشار تورم در دهک اول بیشتر از دهک دهم بوده است. مهم‌ترین دلیل کاهش تورم در دهک اول، ثبات قیمت خوراکی‌ها و در دهک دهم، ثبات قیمت ارز بوده است.
۱۳۹۹/۰۹/۱۷
رصد تورم خوراکی‌ها در سه وضعیت
مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، روند تغییرات قیمت اقلام خوراکی منتخب در مناطق شهری آبان ماه سال جاری را بررسی کرده است. این گزارش برای بررسی روند تغییرات، قیمت خوراکی‌ها را در سه دسته حد مطلوب، حد هشدار و حد بحرانی طبقه‌بندی کرده است. وجود تغییرات قیمت کالا در حد مطلوب امیددهنده کاهش تورم در آینده نزدیک است. خارج شدن نوسانات قیمت از حد مطلوب و وارد شدن به حد هشدار نشان از افزایش تورم دارد. حد بحرانی نشان از در راه بودن جهش تورمی دارد. در این گزارش تعداد زیادی از خوراکی‌های متداول مصرفی خانواده‌های ایرانی خارج از حد بحرانی قرار گرفته‌اند.
قیمت خوراکی‌ها در دولت روحانی چه‌قدر تغییر کرد؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / اینفوبازار / اینفوگرافیک / نرخ تورم / سبد غذایی / مواد غذایی / گرانی / حسن روحانی
قیمت خوراکی‌ها در دولت روحانی چه‌قدر تغییر کرد؟
بررسی‌ها نشان می‌دهد، قیمت اقلام خوراکی و اقلام سفره خانوار طی مدت هفت‌سال و سه‌ماه دوره دولت روحانی (هفته دوم مرداد ۹۲ تا هفته اول آذر ۹۹) بین ۴.۵ تا ۵ برابر شده است.
شب یلدا آجیل نداریم!
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / قیمت خوراکی / آجیل / قیمت روز آجیل / شب یلدا
شب یلدا آجیل نداریم!
مصطفی احمدی رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار با بیان اینکه سیاست‌های اتخاذ شده در این حوزه از ثبات لازم برخوردار نیست و هر دفعه چیز جدیدی ابلاغ می‌شود گفت: در ابتدای سال به‌طور صریح از صنف ما اسم برده شد و اعلام شد که از ما حمایت می‌شود و حتی در لیست بانک‌مرکزی ما جزو گروه یک قرار گرفتیم که بیشترین ضربه را خورده است، اما در مرداد و شهریور که زمان تسویه حساب مالیاتی شد مالیات ما به اندازه همان صنفی افزایش پیدا کرد که به‌خاطر نوع فعالیتش بیشترین فروش را در ایام کرونا داشته است.
۱۳۹۹/۰۹/۱۱
اعتصاب غذای پنهان مردم
امیر حسین ذاکری ‪-‬ واقعا این روزها چقدر موضوعات متنوع برای حیرت و یا نگرانی ما وجود دارد. که به قول حافظ: "از هر سو که نگاه کردم آواز سوال حیرت آمد"* یکی از دوستان گفت: چندی پیش حس کردم حالم مساعد نیست استرس داشتم خصوصا بعد از پیروزی بایدن و ادعای تقلب در انتخابات آمریکا که ترامپ ملعون مطرح کرد تب و لرز به تنم افتاد که نکنه این مردک دوباره تو کاخ سفید موندنی باشه؟ چون می‌لرزیدم گفتم شاید کرونا گرفتم. برای تست مراجعه کردم اما شلوغی درمانگاه به گونه‌ای بود که به آدم القا می‌شد کرونا هم نداشته باشی اینجا می‌گیری! سعی کردم مقاوم باشم.یا خود درمانی و خوردن دمنوش و مدیتیشن و القای اینکه:" من خوب میشم". مشت محکمی به دهان کرونا زدم و تونستم کرونا را هم مثل تحریم‌ها دور بزنم و بهبود یافتم. این حیرت انگیز …
آخرین وضعیت بازار خوراکی‌؛ روغن رفت و برگشت، مرغ مقاومت می‌کند
۱۳۹۹/۰۹/۰۹ / قیمت مرغ / قیمت روغن / قیمت خوراکی‌
آخرین وضعیت بازار خوراکی‌؛ روغن رفت و برگشت، مرغ مقاومت می‌کند
خیارشور ۴۰ هزار تومانی، کنسرو ماهی تون ۳۰ هزار تومانی، رب گوجه ۲۰ هزار تومانی به تناوب در هفته‌های گذشته مورد توجه قرار گرفتند. قیمت شیشه رب گوجه‌فرنگی با وزن یک کیلوگرم حدود ۲۰ هزار تومان است. این محصول با بسته‌بندی قوطی در وزن ۸۰۰ گرم را حدود ۱۸ هزار تومان می‌فروشند. قیمتی که سال پیش در اوج گرانی رب گوجه صدای خیلی‌ها را درآورده بود امسال کاملا عادی به‌حساب می‌آید. علاوه بر این مسئله باید به خیارشور ۴۰ هزار تومانی هم عادت کنیم. قیمت مرغ هنوز بالاست، روغن، برنج، کنسرو ماهی و نوشیدنی‌های گازدار هم ساز خودشان را می‌زنند
تفاوت قیمت خوراکی‌ها در آبان ۹۹ نسبت به آبان ۹۸ +فیلم
۱۳۹۹/۰۹/۰۹ / افزایش قیمت / کالاهای اساسی
تفاوت قیمت خوراکی‌ها در آبان ۹۹ نسبت به آبان ۹۸ +فیلم
قیمت خوراکی‌ها در آبان ۹۹ نسبت به آبان ۹۸ چقدر بالا رفت.
حداقل هزینه سبد خوراکی‌ها، ۱.۸میلیون تومان/ جدول مقایسه قیمت کالاهای خوراکی در یکسال گذشته
۱۳۹۹/۰۹/۰۹ / بحران معیشت / تورم / قیمت خوراکی ها / معیشت مردم / هزینه خرید
حداقل هزینه سبد خوراکی‌ها، ۱.۸میلیون تومان/ جدول مقایسه قیمت کالاهای خوراکی در یکسال گذشته
شفقنا- حداقل ارزش سبد ۶۰ قلم از خوراکی‌های موردنیاز خانوارها از آبان پارسال تا آبان امسال از یک‌میلیون و ۱۰۰هزار تومان به یک‌میلیون و ۸۰۰هزار تومان افزایش یافته است. همشهری آنلاین نوشت: حداقل ارزش سبد ۶۰قلم از خوراکی‌های موردنیاز خانوارها...
جدیدترین قیمت گوشت، مرغ، میوه و تره بار در میادین
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / قیمت خوراکی / قیمت مرغ / میوه / تره بار
جدیدترین قیمت گوشت، مرغ، میوه و تره بار در میادین
براساس آخرین نرخ نامه قیمت سیب قرمز هر کیلو با قیمت۸۵۰۰ تومان، سیب زرد ۹۵۰۰ تومان، موز ۱۶ هزار و۹۰۰ تومان، پرتقال تامسون جنوب ۱۱ هزار تومان، پرتقال تامسون شمال ۹۷۰۰ تومان، انار ۱۱هزار و۲۰۰تومان، خرمالو ۱۲هزار و۵۰۰ تومان، نارنگی ۱۰ هزار و۹۰۰ تومان، کیوی ۹۸۰۰ تومان، هندوانه ۱۸۰۰ تومان است.
۱.۶ میلیون تومان فقط خرج «بخور نمیر» یک خانواده!
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / قیمت خوراکی‌ها / قیمت کالا‌ها / گرانی / معیشت خانوار
۱.۶ میلیون تومان فقط خرج «بخور نمیر» یک خانواده!
تسنیم نوشت: گرانی و افرایش قیمت های هر روزه، نه تنها زندگی را برای مردم سخت کرده، بلکه توانایی خرید و امرار معاش را نیز با مشکل روبه رو کرده است. تأمین اقلام سفره مردم، یک نیاز اولیه است که نباید به دغدغه تبدیل شود، اما متاسفانه این روزها جدای از دغدغه و استرسی که برای بیماری کرونا وجود دارد، تأمین کالاهای اساسی و به نوعی نیازهای اولیه سفره مردم به سختی تأمین می شود، شاید هم تأمین نشود. 
۱۳۹۹/۰۸/۱۶ / افزایش نرخ تورم / تورم نقطه به نقطه / هزینه خانوارها
افزایش تورم نقطه ای استان تهران در مهرماه ۹۹/ اعلام بیشترین افزایش قیمت خوراکی ها وغیر خوراکی ها
مسعود شفیعی در گفت وگو با ایسنا، در تشریح افزایش تورم نقطه ای استان تهران در مهرماه سال جاری، گفت: نرخ تورم نقطه‌ای مهر ماه ۱۳۹۹ در مقایسه با ماه قبل ۳.۸ واحد درصد افزایش یافته است به این ترتیب نرخ تورم نقطه‌ای گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی ها و دخانیات» با افزایش ۶.۸ واحد درصدی به ۳۶.۳ درصد و گروه «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» با افزایش ۲.۸ واحد درصدی به ۴۲.۶ درصد رسیده است.
تن ماهی، خامه و موز گران شدند
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / افزایش گرانی / قیمت خوراکی‌ها / قیمت کالاهای اساسی
تن ماهی، خامه و موز گران شدند
به گزارش ایسنا، مرکز آمار ایران تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف خوراکی در مناطق شهریور اعلام کرد.
یک صبحانه ساده چند؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / صبحانه / هزینه / قیمت / قیمت صبحانه
یک صبحانه ساده چند؟
با مقایسه قیمت خوراکی‌های ساده برای صبحانه نگاهی به هزینه این وعده غذایی مهم در بین خانواده‌ها داشته ایم.
کدامیک از این گرانی‌ها به‌خاطر آمریکا است؟ + جدول
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / افزایش گرانی / قیمت خوراکی‌ها / قیمت کالاهای اساسی
کدامیک از این گرانی‌ها به‌خاطر آمریکا است؟ + جدول
نود اقتصادی با ارائه جدولی از وضعیت قیمت برخی خوراکی‌ها، با طرح این سوال که «آقای روحانی کدامیک از این گرانی‌ها بخاطر تحریم و آمریکاست؟» نوشت: مقایسه قیمت برخی اقلام خوراکی نشان می‌دهد طی ۶ ماه اخیر اغلب اقلام خوراکی رشد شدید قیمت را تجربه کرده‌اند، به‌طوریکه قیمت هر شانه ۳۰ عددی تخم‌مرغ با رشد ۱۴۵ درصدی از ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان در اوایل سال به ۳۶ هزار تومان در روزهای اخیر رسیده است.
قیمت خوراکی‌ها در شهریور 5.3 درصد  گران شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / نرخ تورم / استان تهران / تهران / مدیریت
قیمت خوراکی‌ها در شهریور 5.3 درصد گران شد
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، نرخ تورم و تغییرات قیمت در گروه عمده کالا در شهریور ماه سال جاری را اعلام کرد.
گرانی مواد خوراکی؛ خداحافظی با چرخ خرید و فروشگاه زنجیره‌ای
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / قیمت خوراکی‌ / گوشت / هزینه خانوار
گرانی مواد خوراکی؛ خداحافظی با چرخ خرید و فروشگاه زنجیره‌ای
بخش عمده هزینه‌ها که تقریبا یک سوم خرج خوراکی خانواده را تشکیل می‌دهد، به مواد پروتئینی مثل گوشت و مرغ اختصاص پیدا می‌کند. میوه و سبزیجات با سهم ۱۵۰ هزار تومانی در رتبه دوم قرار دارد و بعد از آن نوبت به برنج با سهم ۱۴۰ هزار تومانی می‌رسد. پر کردن یک سید خرید از مایحتاج خانواده به‌این ترتیب می‌تواند حدود یک میلیون تومان خرج بردارد. به‌همین خاطر از حالا به بعد احتمالا خانواده‌ها ترجیح می‌دهند روش خرید خوراکی‌های مورد نیاز هر ماه خود را تغییر دهند
گرانفروشی نیست، گرانی است!
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
گرانفروشی نیست، گرانی است!
واکنش تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان مواد غذایی به جهش قیمت خوراکی‌ها:
جزئیات تغییرات قیمت کالاهای خوراکی
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / تورم / قیمت خوراکی‌ها / قیمت کالاهای اساسی
جزئیات تغییرات قیمت کالاهای خوراکی
به گزارش ایسنا، وضعیت تورم در تیرماه نشان داد که هزینه خانوارها نسبت به خرداد امسال و تیرماه سال گذشته افزایش داشته است؛ به طوری که تورم ماهانه رشد ۴.۴ درصدی داشت و تورم نقطه به نقطه (تیرماه نسبت به ماه مشابه سال قبل) نیز با رشد ۴.۴ درصدی به ۲۶.۹ درصد رسیده بود که این تغییر  در قیمت کالاهای خوراکی ملموس است.
بالاترین نرخ تورم ماهانه در ۲۱ ماه گذشته؛ تب بالا در اجاره و خوراکی‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
بالاترین نرخ تورم ماهانه در ۲۱ ماه گذشته؛ تب بالا در اجاره و خوراکی‌ها
قیمت‌ها در اولین ماه تابستان به اوج حرارت رسید. مطابق اعلام مرکز آمار ایران، در تیر ماه، تورم ماهانه به ۴/ ۶ درصد رسید؛ درحالی‌که اقتصاد ایران در دهه ۹۰، فقط در مهر ماه ۹۷، تورمی بیش از این را تجربه کرده بود. افزایش قیمت اجاره‌بهای مسکن و افزایش شاخص قیمت خوراکی‌ها را می‌توان ۲ عامل پررنگ در اوج‌گیری شاخص قیمت مصرف‌کننده دانست. اوج‌گیری تورم ماهانه موجب شد تا تورم نقطه‌ای نیز با رشد ۴/ ۴ درصدی نسبت به خرداد، به ۹/ ۲۶ درصد برسد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
تب بالا در اجاره و خوراکی‌ها
تورم مصرف‌کننده در ماه گذشته رکورد 21 ماهه زد. مطابق اعلام مرکز آمار ایران، شاخص قیمت مصرف‌کننده در اولین ماه تابستان، 4/ 6 درصد رشد را ثبت کرد. از دریچه دیگر، در دهه 90 تنها مهرماه 97 بود که نرخ تورم بیشتری در اقتصاد ایران ثبت شده بود. در تحولات ماه گذشته قیمت‌ها 2 گروه «اجاره» و «خوراکی‌ها» نقشی کلیدی داشته‌اند. تورم ماهانه خوراکی با ضریب اهمیت 25 درصدی، 7/ 6 درصد بوده است. رشد قیمت خوراکی‌های تازه بیشترین اثر را بر روند این گروه داشته‌ است؛ اما مهم‌تر از خوراکی‌ها، تحولات قیمتی در «اجاره بهای مسکن» بوده که نقشی کلیدی در تورم ماه گذشته بازی کرده است. تورم ماهانه اجاره با ضریب اهمیت 30 درصدی، معادل 2/ 7 درصد بوده است. به نوعی، افزایش قیمت در 2 گروه خوراکی‌ها و اجاره مسکن، در حدود 4 درصد از تورم …
کاهش ۶۰ درصدی قیمت پیاز در بهار امسال / مرغ دوباره گران شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / افزایش قیمت خوراکی‌ها / اقلام خوراکی / تورم خوراکی‌ها
کاهش ۶۰ درصدی قیمت پیاز در بهار امسال / مرغ دوباره گران شد
بیشترین کاهش قیمت طی یک‌ماهه خرداد ماه متعلق به پیاز بوده، به طوری که قیمت آن با افت بیش از ۲۳ درصدی از ۴۵۰۰ تومان در اردیبهشت ماه به حدود ۳۴۰۰ تومان در خرداد ماه رسیده است. نوشته کاهش ۶۰ درصدی قیمت پیاز در بهار امسال / مرغ دوباره گران شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
دمای قیمت‌ها در فصل بهار
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / تورم / گرانی / وضعیت اقتصادی
دمای قیمت‌ها در فصل بهار
دنیای اقتصاد نوشت: در فروردین‌ماه، رشد قیمت برخی خوراکی‌ها در گروه میوه و خشکبار و سبزیجات، تا ۲۰ درصد هم رسیده بود. برخی مشکلات به‌وجودآمده در سمت عرضه به‌دلیل شیوع کرونا و همچنین تقاضای بیش از حد برای برخی خوراکی‌ها، دلیل این موضوع بود. رشد قیمت خوراکی‌ها و دخانیات در بهار امسال معادل ۱/ ۸ درصد بوده است. با این حال قیمت غیرخوراکی‌ها و خدمات نیز آرام ننشسته بود. شاخص قیمت این گروه مصرفی نیز رشد ۲/ ۶ درصدی را در فصل اول سال ثبت کرده است. به نظر رشد قیمت خودرو و نرخ ارز، اثر مهمی را بر رشد قیمت کالاهای بادوام داشته است. شاخص کالاهای بادوام در فصل اول، تورم ۴/ ۱۵ درصدی را پشت سر گذاشت.
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / استانی-اقتصادی / ماه رمضان / کروناویروس / زولبیا و بامیه / آش و حلیم
اعلام قیمت خوراکی‌های ماه رمضان در اصفهان
قیمت انواع زولبیا، بامیه، آش و حلیم بادمجان و همچنین ساعات کار برخی اصناف اصفهان در ماه مبارک رمضان اعلام شد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
۳ عامل مسلط در افزایش نرخ تورم بهمن‌ماه
افزایش بهای حمل و نقل، اجاره مسکن و قیمت خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها سه عامل مسلط در افزایش ۱.۱ درصدی نرخ تورم در بهمن‌ماه ۱۳۹۸ بوده‌اند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
ایران در لیست سیاه ‏FATF ‎‏ یعنی چه؟ /مردم با انتخابات قهر نکردند/مدیرمسئول کیهان: با تفنگ خالی ‏FATF‏ تهدید نکنید! ‏
پایان رقابت، نوبت خدمت، آخرین وضعیت حال محمدرضا شجریان، کرونا در فاز دلهره و شایعه، ایران در لیست سیاه ‏FATF، ‏آرامش نسبی قیمت خوراکی‌ها پس از جهش ابتدای سال، تعبیر جشن ملی برای انتخابات توسط رهبر انقلاب، رأی به مجلس ‏جدید، حمله موشکی انصارالله به آرامکو، نرخ تورم بهمن؛ ۳۷ درصد و تحریم ۵ عضو شورای نگهبان در روز انتخابات از ‏مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است. ‏
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
سبقت پیاز؛ عقب‌نشینی گوجه و خیار
تازه‌ترین شاخص تغییر قیمت خوراکی‌های پرمصرف در سبد خانوارهای ایرانی نشان می‌دهد در نخستین‌ماه زمستان امسال پیاز با ۲۴.۴درصد، موز با ۹.۴درصد و عدس با ۳.۴درصد بیشترین رشد قیمت را نسبت به آذرماه تجربه کرده‌اند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / شام / شام خوردن / خوراکی / مواد خوراکی / اقلام خوراکی / قیمت خوراکی / خوراکی خوشمزه
خواص اعجاب‌انگیز زود شام خوردن
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: هر چقدر زمان بین وعده شام و وعده صبحانه روز بعد طولانی‌تر باشد، وضعیت سوخت و ساز بدن بهتر می‌شود.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
تبخیر سریع بنزین از تورم خوراکی‌ها / تورم بالای «سالاد شیرازی»
مرکز‌ آمار ایران در گزارش آذر ماه سال جاری، متوسط قیمت 24 قلم خوراکی در مناطق شهری را منتشر کرده است و بررسی آمارها نشان می‌دهد اثری از تورم بنزین در قیمت خوراکی‌ها مشاهده نمی‌شود. شاید تنها خوراکی که در آذرماه سازناکوک می‌زند و روند غیر متعارفی را ثبت کرده، «گوجه فرنگی» است که افزایش قیمت این کالا نیز به دلیل کاهش عرضه در بازار به دلیل نوسانات فصلی بوده است. بسیار از مسوولان نیز سرمازدگی را عامل افزایش قیمت این محصول عنوان کردند.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / بازار شب یلدا / شب یلدا / قیمت خوراکی‌ها / نظارت بر بازار
آرامش بازار اقلام شب یلدا واقعیت دارد؟ + جدول قیمت‌ها
با یک حساب سرانگشتی قیمت سبد یلدا به ازای هر نفر ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان آب می‌خورد که تامین این هزینه برای بسیاری از خانوار‌ها امکان پذیر نیست.
۱۳۹۸-۰۹-۳۰
۲۵۰ هزار تومان برای یک دقیقه بیشتر!
یلدای امسال در حالی فرا رسیده است که افزایش قیمت خوراکی‌ها نسبت به سال گذشته، توان خانوارها برای تهیه ملزومات این شب را به‌ شدت کاهش داده است. اگرچه نرخ رشد تورم انواع میوه و تره‌بار، شیرینی، آجیل و خشکبار نسبت به سال گذشته کاهش نشان داده، اما با این حال، مشاهده قیمت‌ها در بازار، نگرانی‌های سرپرستان خانوار برای چگونگی تهیه این اقلام را افزایش داده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / بازار میوه / ستاد تنظیم بازار / قیمت خوراکی‌ها / قیمت گوجه فرنگی
گوجه فرنگی ارزان می‌شود
سخنگوی ستاد تنظیم بازار کشور گفت: از ۲۵ آذر، محصولات گلخانه‌ای استان‌های مختلف کشور به بازار عرضه خواهد شد و بر این اساس، شاهد کاهش قیمت گوجه در بازار خواهیم بود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱
آمار قیمت خوراکی ها: گران شدن برنج/ کاهش قیمت گوشت قرمز و تخم مرغ/ قیمت لبنیات، افرایشی
کاهش قیمت د‌ر برخی از اقلام مانند‌ گوجه فرنگی د‌رحد‌ی بود‌ه که تورم نقطه به نقطه آن نیز به منفی ۳/ ۴۲ د‌رصد‌ رسید‌ه است. د‌ر میان اقلام بررسی شد‌ه تنها خیار افزایش قیمت د‌ورقمی نسبت به شهریور ماه د‌اشته است. د‌ر سایر اقلام خوراکی تورم ماهانه نوسان قابل توجهی ند‌اشته است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶ / افزایش گرانی / قیمت خوراکی‌ها / قیمت کالاهای اساسی
بیش‌ترین گرانی مربوط به کدام کالای خوراکی است؟
در آخرین گزارش مربوط به تغییرات قیمت کالاهای خوراکی سیب‌زمینی، گوجه‌فرنگی و پیاز بیش‌ترین کاهش قیمت و چای خارجی بسته‌ای، مرغ و پرتقال بالاترین افزایش قیمت را داشته‌اند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۴ / هزینه زندگی / تورم / خانوارهای ایرانی
افزایش هزینه خانوارهای ایرانی چقدر است؟
مروری بر تغییرات قیمت خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها و برخی کالاهای مصرفی مردم نشان می‌دهد که در گروه خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها ۷۱.۹ درصد نسبت به تیرماه سال گذشته افزایش وجود دارد و یا در مورد گروه خوراکی‌ها به ۷۲ درصد افزایش هزینه می‌رسد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۱ / تورم / خوراکی / قیمت حبوبات / قیمت خوراکی ها
تورم از ۴۰ درصد گذشت
در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به گروه «لبنیات و تخم مرغ» (تخم مرغ، ماست پاستوریزه، شیر پاستوریزه)، گروه «نوشیدنی‌ها» (انواع چای خارجی) و گروه «ماهی‌هاو صدف داران» (انواع ماهی) می‌باشد. در گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» گروه «بهداشت و درمان» (خدمات بیمارستانی و خدمات طبی سرپایی) و گروه «مسکن، آب، برق و گاز» (اجاره بها) بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۲
۳ دقیقه با اقتصاد-۲ تیر ۹۸
کاهش شتاب افزایش قیمت خوراکی ها، بی سر و سامانی بازار نان و درخواست افزایش قیمت اینترنت را در سه دقیقه با اقتصاد دوم تیرماه بشنوید.
۱۳۹۸/۰۳/۲۰ / مرکز آمار ایران / نرخ تورم / استان لرستان
میزان تورم اقلام خوراکی، آشامیدنی و دخانیات در لرستان اعلام شد
خرم آباد - ایرنا - معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان گفت: در تورم ۱۲ ماهه قیمت خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات، بوشهر با ۶۱,۵، چهارمحال‌بختیاری با ۵۸.۱ و خوزستان با ۵۴.۶ در صدر قرار دارند و لرستان نیز در این مدت در حوزه تورم خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها تورمی ۵۲.۳ درصدی را تجربه کرده است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۵
رشد 82 درصدی متوسط قیمت خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها
متوسط قیمت‌ها همچنان با شیب تندی در حال افزایش است و متوسط قیمت خوراکی و آشامیدنی‏‌ها در اردیبهشت 1398، حدود 82 درصد نسبت به اردیبهشت 1397 رشد داشته است.
۱۳۹۸/۰۲/۲۸
پیاز رکورددار گرانی محصولات کشاورزی/ جدول تغییرات قیمت خوراکی‌ها
تسنیم نوشت: مرکز آمار گزارش متوسط قیمت محصولات و هزینه خدمات کشاورزی در زمستان ۹۷ را اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۱
استان‌های «کم برخوردار» رکورددار تورم اقلام خوراکی در سال ۹۷
بر اساس آمار اعلام شده، استان‌های چهارمحال و بختیاری با ۴۴.۲ درصد، بوشهر با ۴۴ درصد و خوزستان و هرمزگان با ۴۰.۹ درصد، رکورددار تورم ۱۲ ماهه قیمت خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات در سال ۹۷ بودند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۷
بیشترین و کمترین افزایش قیمت خوراکی‌ها در اسفند ۹۷
شفقنا اقتصادی_ براساس گزارش مرکز آمار درباره میزان افزایش قیمت ۲۴ قلم کالای خوراکی شهری در اسفند ۹۷، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل مربوط به اقلام رب گوجه فرنگی، سیب درختی زرد، گوشت گوسفند، گوشت گاو یا گوساله و موز است. به گزارش شفقنا اقتصادی، گزارش متوسط قیمت اقلام خوراکی مناطق […]
۱۳۹۷/۱۲/۰۸
رب گوجه، پرچمدار افزایش قیمت در مواد خوراکی
در آخرین گزارش مرکز آمار ایران، متوسط قیمت خوراکی مناطق شهری کشور در بهمن سال ۹۷ اعلام شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •