شنبه, ۱۵ آذر, ۱۳۹۹ / 5 December, 2020
مجتبی ذوالنوری
۳ روز قبل
بازی پنهان رییس
جدال‌های نه‌‌ چندان بی‌سر و صدا و پنهانی نمایندگان و اصولگرایان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با دولتی‌ها تقریبا با شکایت معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری از 11 نفر از نمایندگان، از مجتبی ذوالنوری و سیدمحسن دهنوی گرفته تا جواد نیک‌بین و محمدتقی نقدعلی تقریبا به اوج خود رسیده بود که خبر ترور محسن فخری‌زاده منتشر شد. خبری تلخ که دوباره نوک پیکان انتقادات اصولگرایان را به ‌سمت دولت دوازدهم، اصلاح‌طلبان و حامیان آنان برگرداند و بار دیگر اصولگرایان را در جایگاه مدعی قرار داد. انتقاداتی که بی‌توجه به آنچه سوی مقامات ارشد نظام با تعابیری چون خطر نفوذ امنیتی مطرح شد، تیم دیپلماسی دولت را هدف قرار داد؛ چنانکه فراکسیون حمایت از محور مقاومت مجلس یازدهم روز …
۵ روز قبل
مجلس علیه برجام
نمایندگان مجلس شورای اسلامی دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را تصویب کردند. طرحی که میزان غنی سازی ایران را افزایش می دهد و همچنین درنهایت موجب توقف اجرای پروتکل الحاقی و همکاری ایران با آژانس انرژی اتمی می‫شود. برخی معتقدند تصویب این طرح می‌تواند تغییری مهم در سیاست هسته‌ای ایران تلقی شود. پیش از جلسه علنی مجلس نمایندگان در جلسه‌ای غیر علنی این موضوع را بررسی کرده بودند.احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی - در جلسه علنی صبح یکشنبه در این رابطه گفت: پیش از این یک فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها تصویب شده بود که نمایندگان با حدود ۲۰۰ امضاء درخواستی را مطرح کردند که به موجب آن این طرح به صورت دو فوریتی مورد بررسی قرار گیرد این درخواست طبق ماده ۱۵۵ آیین‌نامه …
ذوالنوری: مسیری برای تعطیل کردن تعهدات ایران در برجام در نظر گرفته‌ایم
۵ روز قبل / مجتبی ذوالنوری / برجام / مجلس
ذوالنوری: مسیری برای تعطیل کردن تعهدات ایران در برجام در نظر گرفته‌ایم
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه سهم ایران در برجام قفل شده و به حق خود نرسیدیم، گفت: مسیری برای تعطیل کردن تعهداتی که تاکنون اجرایی کرده‌ایم پیش‌بینی شده و برای عدم اجراکنندگان آن جرم‌انگاری شده است.
رویای تصاحب «پاستور»
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / مجلس شورای اسلامی / مجتبی ذوالنوری / برجام / انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا / جو بایدن / دونالد ترامپ / انتخابات / تحریم
رویای تصاحب «پاستور»
همه این مباحث و اظهارات کنار هم حاکی از آن است که احتمالا اظهارات مطرح شده ازسوی ذوالنوری در قامت رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس به انتخابات مربوط است و تلاش اصولگرایان برای جلوگیری از استفاده دوباره دولت روحانی از بلیت رفع تحریم‌های ایران.
از دلواپسی برجام تا مذاکره از سر عزت
۱۳۹۹/۰۹/۰۳
از دلواپسی برجام تا مذاکره از سر عزت
مجتبی ذوالنوری، چهره شناخته شده جریان پایداری و از منتقدان دوآتشه دولت روحانی و برجام در بهارستان در اظهارنظری متفاوت از رویه قبلی‌اش از ضرورت رفع عزتمندانه تحریم‌ها سخن گفت و دولت را متهم به تمجید آمریکا کرد.  این نخستین بار است که از تریبون مجلس یازدهم سخنانی در موافقت با لغو تحریم‌ها شنیده می‌شود، پیش از این توجه به ظرفیت‌های داخلی برای بارور شدن اقتصاد داخلی و گره‌گشایی از مشکلات معیشتی مردم با ظرفیت داخلی محور مشترک اظهارنظر مجلسی‌ها بود. ذوالنوری که ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی را …
ذوالنوری به روحانی: فریاد ننه من غریب سر ندهید!
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / مجتبی ذوالنوری / نماینده مجلس / اصولگرایان / مجلس یازدهم / روابط ایران و آمریکا / تحریم های آمریکا
ذوالنوری به روحانی: فریاد ننه من غریب سر ندهید!
نماینده مردم قم در مجلس گفت: به حضرت عباس به کسی که شما قبول دارید هیچ کس در این مجلس مخالف برداشتن تحریم نیست، ولی از موضع اقتدار و عزت ورود کنید که حق مردم را تضییع نکنید؛ از همین اول از موضع عجز شروع نکنید.
ذوالنور: آقای روحانی برای دشمن فرش قرمز پهن نکنید/ به حضرت عباس هیچ‌کس در این مجلس مخالف برداشتن تحریم نیست
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / حسن روحانی / مجتبی ذوالنوری / مجلس شورای اسلامی
ذوالنور: آقای روحانی برای دشمن فرش قرمز پهن نکنید/ به حضرت عباس هیچ‌کس در این مجلس مخالف برداشتن تحریم نیست
به گزارش خانه‌ملت، مجتبی ذوالنوری در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به رئیس جمهور، گفت: جناب آقای رئیس جمهور هنوز تکلیف انتخابات آمریکا به طور قطعی معلوم نشده است اما اطرافیان شما و شما با بی نظمی و آنارشیسم در حال پهن کردن فرش قرمز برای دشمن هستید.
«آبان ۹۸» زخمی ملی در انتظار التیام
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / اعتراضات آبان / اعتراضات بنزینی
«آبان ۹۸» زخمی ملی در انتظار التیام
برخی از رسانه‌های خارجی از جمله رویترز مدعی جان باختن حدود ۱۵۰۰ نفر در این اعتراضات شد؛ ادعایی که البته با تکذیب مسئولین سیاسی کشور روبه‌رو شد. این در حالی است که مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی دوره دهم مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر این نکته که در این حوادث، نظام سلطه به دنبال براندازی نرم در کشور بود، تعداد جان‌باختگان در این ناآرامی‌ها را ۲۳۰ نفر اعلام کرد.
دعوای ذوالنور و زاکانی بر سر چیست؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۰
دعوای ذوالنور و زاکانی بر سر چیست؟
اخیرا اختلاف نظر میان علیرضا زاکانی و مجتبی ذوالنوری دو نماینده قم بالا گرفته و یکی پیشنهاد برگزاری مناظره به دیگری داده است. اما دلیل این اختلاف چیست؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
طراح عملیات تروریستی رژه اهواز تحت بازجویی است
مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی با اشاره به دستگیری و انتقال حبیب أسیود، سرکرده گروهک تروریستی الاحوازیه به عنوان طراح عملیات ترویستی رژه اهواز در سال ۹۷، گفت: الاحوازیه یک گروهک پان عربیست و تجزیه‌طلب بوده که از زمان شروع جنگ ایران و عراق فعال بودند. وی با بیان اینکه أسیود در تهران تحت بازجویی نیروهای امنیتی و اطلاعاتی کشور است، افزود: قطعا بعد از دریافت اطلاعات لازم از این تروریست و تکمیل پرونده، وی برای حضور در محکمه‌ای عادلانه آماده خواهد شد تا به سزای عمل خود برسد.
اصراری عجیب بر حمله و هتاکی به روحانی
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / مجلس شورای اسلامی / مجتبی ذوالنوری / اختصاصی ایرنا / روزنامه جوان / روحانی / دولت
اصراری عجیب بر حمله و هتاکی به روحانی
تهران- ایرنا- سخنان مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت حفظ حرمت رئیس‌جمهوری، فصل‌الخطاب جریانات و شخصیت‌های مختلف سیاسی قرار گرفت. با این حال هنوز عده‌ای بر تخریب، حمله و هتاکی به رئیس‌جمهوری پافشاری می‌کنند.
حمایت همه جانبه از دولت در سال پایانی
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / مجلس شورای اسلامی / مجتبی ذوالنوری / ستاد ملی / غلامرضا مصباحی مقدم / مجلس یازدهم / کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی / محمدعلی وکیلی / مجلس خبرگان رهبری / مجمع تشخیص مصلحت نظام / دولت دوازدهم
حمایت همه جانبه از دولت در سال پایانی
تهران- ایرنا- بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای ستاد ملی کرونا خطوط کلی رفتارها و کنش‌های قوای سه گانه و جریان‌های سیاسی را ترسیم و مشخص کرد. دولت در خط مقدم مقابله با کرونا و تحریم‌های ظالمانه قرار دارد و حمایت از آن باید به عنوان اولویت سایر قوا، نهادها و جریان‌های سیاسی باشد.
عکسی متفاوت از منتقد اصلی روحانی در مجلس!
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / جلسه علنی / قم / مجلس شورای اسلامی / روحانی / عکسی
عکسی متفاوت از منتقد اصلی روحانی در مجلس!
اقتصاد نیوز : امروز مجلس شورای اسلامی جلسه علنی داشت و یکی از عکاسان عکسی متفاوت از مجتبی ذوالنوری نماینده قم، که اخیرا به شدت به روحانی انتقاد کرده، ثبت کرده است.
هیچ کس از توهین و فحاشی تندروها استقبال نمی‌کند
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / مجتبی ذوالنوری / مجلس یازدهم / حسن روحانی
هیچ کس از توهین و فحاشی تندروها استقبال نمی‌کند
تهران-ایرنا- «امیرواعظ آشتیانی» فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به توهین‌ها و فحاشی برخی افراد نسبت به رئیس جمهوری گفت: مجلس شورای اسلامی و فعالان سیاسی به سطحی از عقلانیت رسیده‌اند که باعث شده هیچ کس از این افراد حمایت و استقبال نکند.
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
کافه مجلس/ عقب‌نشینی ذوالنوری
مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس که از منتقدان دو آتشه رئیس جمهور است و طراح اصلی طرح استیضاح حسن روحانی بود، بعد از توصیه‌های اخیر مقام معظم رهبری از تغییر رویه در قبال دولت خبر داد و در حساب شخصی‌اش در توییتر نوشت: «تبعیت از فرامین الهی رهبر عزیز  و ولی امرم را از اوجب واجبات می‌دانم و تمام آبرو، هستی و وجود خود را در اطاعت اوامرش تقدیم می‌دارم و در چارچوب  تکالیف قانونی  خود و  تدابیر  معظم له لحظه‌ای از  احقاق حقوق مردم  شریف غفلت نخواهم کرد. » او ۲۴مهر‌ماه در توییتی …
مجید انصاری: عده‌ای فحاشی و هتک حرمت را انقلابی‌گری می‌دانند
۱۳۹۹/۰۸/۰۴ / مجید انصاری / مجتبی ذوالنوری / مقام معظم رهبری / مجلس یازدهم / مجمع روحانیون مبارز
مجید انصاری: عده‌ای فحاشی و هتک حرمت را انقلابی‌گری می‌دانند
تهران-ایرنا- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کسانی که ادعای ولایتمداری و انقلابی‌گری دارند باید بیش از دیگران به ارزشهای اخلاقی و اسلامی پایبند باشند ولی عده‌ای انقلابی گری را با فحاشی و هتک حرمت اشتباه گرفته اند.
اهمیت تشخیص مصداقی صلح و جنگ
۱۳۹۹/۰۸/۰۴ / حوزه علمیه / مجتبی ذوالنوری / قم / حسن روحانی
اهمیت تشخیص مصداقی صلح و جنگ
قم - ایرنا - حجت الاسلام والمسلمین عبدالرحیم اباذری از اساتید سطوح عالی حوزه علمیه قم در یادداشتی برای ایرنا نوشت: اگر امروز در میان مسئولان درجه یک کسی صحبت از صلح زد معنایش این نیست که می خواهد خود و کشورش را تسلیم دشمن بکند ، اندکی انصاف داشته  و آزادمرد باشیم. این روزها  هم می گذرد  اما فردای سختی در پیش داریم.
ذوالنور: تبعیت از رهبری را از اوجب واجبات می‌دانم
۱۳۹۹/۰۸/۰۳
ذوالنور: تبعیت از رهبری را از اوجب واجبات می‌دانم
در پی بیانات مقام معظم رهبری حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده قم در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت: تبعیت از فرامین الهی رهبر عزیز و ولی امرم را از اوجب واجبات می دانم و تمام آبرو، هستی، و وجود خود را در اطاعت اوامرش تقدیم می دارم و در چارچوب تکالیف قانونی خود و تدابیر معظم له لحظه ای از احقاق حقوق مردم شریف غفلت نخواهم کرد.»
سخن رهبری را بشنوید و دست از هتاکی و پرده‌دری بردارید
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / حسام الدین آشنا / رهبر انقلاب / مجتبی ذوالنوری
سخن رهبری را بشنوید و دست از هتاکی و پرده‌دری بردارید
مشاور رئیس جمهوری خطاب به هتاکان به دولت با تاکید بر اینکه حداقل در سال ۹۹ سخن رهبری را بشنوید و دست از هتاکی و پرده‌دری و نمایش‌گری بردارید، گفت: قوه مجریه را یاری دهید و مشکلات ملی را از سر راه بردارید.
واکنش ذوالنوری به تذکر رهبر انقلاب
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / مجتبی ذوالنوری / رهبر انقلاب
واکنش ذوالنوری به تذکر رهبر انقلاب
ذوالنوری نماینده قم در مجلس که اخیرا حمله تندی به حسن روحانی رییس جمهوری داشت، پس از تذکر امروز رهبر انقلاب پیام تازه‌ای در این خصوص منتشر کرد.
وزیر فرهنگ: نهیب رهبری را تا سال ۱۴۰۰  از یاد نبریم
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / سید عباس صالحی / مجتبی ذوالنوری / حسن روحانی / رهبر معظم انقلاب / استیضاح
وزیر فرهنگ: نهیب رهبری را تا سال ۱۴۰۰ از یاد نبریم
تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرمت هتک رییس جمهوری صراحت و تاکید لازم و روشن را داشت، از نمایندگان مجلس و دیگر منتقدان دولت خواست «این هشدار و نهیب» را تا پایان فعالیت دولت تدبیر و امید در سال ۱۴۰۰ از یاد نبرند.
حاشیه را رها کنید
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / مجتبی ذوالنوری / مجلس یازدهم / حسن روحانی / ویدیوژورنال
حاشیه را رها کنید
حاشیه‌سازی‌ها، توهین‌ها و تندروی‌های یک عده تمامی ندارد.
توهین و دشنام به دولتمردان از نظر قانونی و شرعی جایز نیست
۱۳۹۹/۰۸/۰۲ / مجلس شورای اسلامی / مجتبی ذوالنوری / تحریم / مجلس یازدهم / ایالات متحده آمریکا / حسن روحانی
توهین و دشنام به دولتمردان از نظر قانونی و شرعی جایز نیست
تهران- ایرنا- نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس یازدهم، گفت: رهبر معظم انقلاب تأکید دارند که روابط مجلس با دولت باید مطابق قانون و شرع باشد اما توهین و دشنام و نسبت بدون علم به دولتمردان به هیچ وجه جایز نیست و برخی از این نسبت‌ها حرام شرعی است.
تندروی در سیاست، هجمه به امید مردم
۱۳۹۹/۰۸/۰۲ / برجام / مجتبی ذوالنوری / مجلس یازدهم / دولت / حسن روحانی / محمود واعظی
تندروی در سیاست، هجمه به امید مردم
تهران-ایرنا- سخنان ساختارشکنانه علیه مسوولان در شرایط سخت جنگ اقتصادی گرچه شیوه عمل عقلای سیاست نیست اما این غرولندهای سیاسی و لجبازی های جناحی، اعتماد و امید مردم را به حل مشکلات کشور نشانه رفته است و در خوشبینانه ترین تحلیل همان رویکرد جوزده ای است که رهبرانقلاب بارها آن را نهی کردند.
۱۳۹۹/۰۸/۰۱
تعطیلات مصلحتی
گروه  سیاسی| بیستم مردادماه یعنی 2 ماه و 11 روز پیش بود که حسن روحانی، محمدباقر قالیباف و سیدابراهیم رییسی در قامت روسای قوای مجریه، مقننه و قضاییه جمهوری اسلامی در کاخ ریاست‌جمهوری گرد هم آمدند و به بررسی هزار و یک معضل اقتصاد ایران پرداختند که حدود یک هفته پیش از آن رییس‌جمهوری در جلسه هیات دولت و در جمع وزرا و معاونانش از «گشایش اقتصادی» برای ایرانیان گفت و وعده داد که پس از موافقت رهبری به عنوان عالی‌ترین مقام جمهوری اسلامی این مهم اتفاق خواهد افتاد. وعده‌ای که البته هرگز عملیاتی نشد و برخلاف اظهارات رییس‌جمهوری مبنی بر موافقت روسای قوای سه‌گانه با این مهم، هرگز گشایشی اتفاق نیفتد و نه‌تنها اوراق سلف نفتی به مردم فروخته نشود، بلکه سران قوای …
دست همکاری به سوی همه قوا دراز می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۸/۰۱
دست همکاری به سوی همه قوا دراز می‌کنیم
 رئیس‌جمهور در جلسه چهارشنبه هیأت دولت، مخالفانش در مجلس را دعوت به همکاری با سایر قوا کرد. موج حملات به‌ویژه از مجلس به سمت رئیس‌جمهور در روزهای اخیر شدت گرفته است؛ به‌طوری که علاوه بر تهدید رئیس‌جمهور به استیضاح، مطلب مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امینت ملی مجلس در صفحه توییتر و صحبت او از اعدام رئیس‌جمهور، انتقادهای زیادی را برانگیخت. دیروز رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه امروز وظیفه همگان تلاش برای رفع مشکلات مردم است، گفت: دولت در میانه میدان ایستاده و همه ارکان و دستگاه‌ها باید دولت را در رفع مشکلات …
استاد برجسته حوزه: امروز تضعیف دولت در واقع تضعیف نظام است
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / حوزه علمیه / ویروس کرونا / مجتبی ذوالنوری / قم / انتخابات مجلس شورای اسلامی / حسن روحانی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
استاد برجسته حوزه: امروز تضعیف دولت در واقع تضعیف نظام است
قم - ایرنا - عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه نقد دولت باید منصفانه و عالمانه باشد، نه تخریبی و دشمن شاد کن، گفت: در این شرایط، تضعیف دولت، در حقیقت تضعیف نظام است.
هاشمی طبا: ذوالنوری زودتر از بقیه با آمریکایی‌ها دست می‌دهد
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / مصطفی هاشمی طبا / فعالان سیاسی / اصلاح طلبان / مجتبی ذوالنوری / نماینده مجلس / اصولگرایان
هاشمی طبا: ذوالنوری زودتر از بقیه با آمریکایی‌ها دست می‌دهد
مصطفی هاشمی طبا سیاستمدار اصلاح طلب می‌گوید: اگر نظام تصمیم به مذاکره بگیرد همین آقای ذوالنوری زودتر از بقیه با آمریکایی‌ها دست می‎دهد.
مسوولان در نقد و انتقاد، ادب و حریم همدیگر را رعایت کنند
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / حوزه علمیه / مجتبی ذوالنوری / قم / اختصاصی ایرنا / حسن روحانی
مسوولان در نقد و انتقاد، ادب و حریم همدیگر را رعایت کنند
قم – ایرنا- استاد سطح عالی حوزه علمیه قم با اشاره به این که همه مردم ایران سوار یک کشتی هستند، از مسوولان کشور خواست در انتقادات خود ادب را رعایت و حریم همدیگر را حفظ کنند.
برخی سخنان و رفتارها به جایگاه مجلس آسیب می‌زند
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / مجتبی ذوالنوری / مجلس یازدهم / روحانی / دولت / حسن روحانی
برخی سخنان و رفتارها به جایگاه مجلس آسیب می‌زند
تهران- ایرنا- عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان با انتقاد از برخی سخنان و رفتارها که به جایگاه مجلس آسیب می‌زند، گفت: متاسفانه برخی از مسوولان برای برداشتن بار مسوولیت از روی دوش خود به راحتی از نام رهبری استفاده می‌کنند که شایسته نیست.
مصلحت اجازه ماجراجویی نمی‌دهد
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / مجتبی ذوالنوری / اصولگرایان / مجلس یازدهم / جبهه پایداری
مصلحت اجازه ماجراجویی نمی‌دهد
تهران-ایرنا- غوغاسالاری روزهای اخیر و چنگ زدن بر گفتمان تهدید رییس جمهوری به قدری دور از منطق، مصلحت و انصاف است که مواخذه و انتقاد گسترده افکار عمومی و حتی همفکران و نیز هشدار عقلای کشور، سبب شد موج استیضاح‌خواهی ماجراجویان فروکش کند.
فعال سیاسی: قوه قضائیه برای جلوگیری از تخریب قوا با توهین کنندگان به رییس جمهوری برخورد کند
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / مجتبی ذوالنوری / اختصاصی ایرنا / شیراز / حسن روحانی / قوه قضاییه / فارس
فعال سیاسی: قوه قضائیه برای جلوگیری از تخریب قوا با توهین کنندگان به رییس جمهوری برخورد کند
شیراز- ایرنا- مدرس دانشگاه و فعال سیاسی استان فارس، سخنان رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در صدور حکم اعدام برای رییس جمهوری را نسجیده و احساسی دانست و گفت: ضرورت دارد قوه قضاییه به عنوان مدعی العموم برای جلوگیری از تخریب قوا به این تهدید و توهین رسیدگی کنند.
برخی نمایندگان مجلس از وظایف و جایگاه خود اطلاع دقیقی ندارند
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / مجتبی ذوالنوری / خوانسار / علی بختیار / قم / مجلس یازدهم / گلپایگان / مجلس یازدهم و اولویت های آن
برخی نمایندگان مجلس از وظایف و جایگاه خود اطلاع دقیقی ندارند
تهران- ایرنا- نماینده مجلس دهم، بیشتر تحرکات چند ماه اخیر مجلس را با ذات کار نمایندگی مغایر دانست و گفت: برخی نمایندگان گویا از وظایف و جایگاه خود اطلاع دقیق و درستی ندارند که در این باره باید از سوی هیأت رییسه و کمیسیون‌های داخلی توجیه لازم انجام پذیرد تا به وظایف شرعی و قانونی خود عمل کنند.
پشت‌پا به کرسی نمایندگی
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / مجلس شورای اسلامی / توییتر / مجتبی ذوالنور / اصولگرایان / اختصاصی ایرنا / روحانی / قانون اساسی
پشت‌پا به کرسی نمایندگی
تهران- ایرنا- «مجتبی ذوالنوری» رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس در رفتاری بحث‌برانگیز درخواست اعدام رئیس‌جمهوری را در توئیتر مطرح کرده است؛ اظهاراتی که هرچند رنگ و بوی انتخاباتی آن پررنگ است اما ابعاد آن به سیاست و انتخابات محدود نمی‌ماند.
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / اعدام / استیضاح رییس جمهور / مجتبی ذوالنوری
۲۰۰ هزار رای و سخن از اکثریت قاطع؟ رهبری دستور اعدام می‌دهند؟!
تهدید رییس جمهوری به انواع اقدامات و بهانه دفاع از اکثریت قاطع مردم، از سوی دایه‌های مهربان‌تر از مادری صورت می گیرد که در انتخابات زمستان گذشته و در میدانی...
واکنش سلیمی نمین به اظهارات اخیر ذوالنوری/ چهار سناریو بعد از استیضاح روحانی
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
واکنش سلیمی نمین به اظهارات اخیر ذوالنوری/ چهار سناریو بعد از استیضاح روحانی
عباس سلیمی‌نمین در یادداشتی شفاهی به نقد توییت مجتبی ذوالنوری درباره استیضاح روحانی پرداخت.
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
بازتاب تهدید و توهین به رئیس‌جمهور در رسانه‌های داخلی
ایرنا/ مجتبی ذوالنوری رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس در رفتاری بحث‌برانگیز درخواست اعدام رییس جمهوری را در توئیتر داد؛ رفتاری که در این شرایط سخت اقتصادی از طرف نماینده مجلس به جای اینکه کارساز باشد و به مردم کمک کند، کینه‌ورزانه و اختلاف‌برانگیز است.
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
دلواپسان علیه جمهور
از این‌رو نمایندگان اصولگرا و طیفی که به جبهه پایداری نزدیکند، در حالی طول یکی دو هفته تعطیلی جلسات علنی پارلمان و حضورشان در حوزه‌های انتخابیه بارها و بارها به انتقاد از روحانی و ناکارآمدی‌های اقتصادی‌اش پرداختند که دیروز بلافاصله پس از از سرگیری کار مجلس، با حضور در صحن بهارستان دوباره دست به کار شدند تا مگر این نوبت، منویات‌شان برای استیضاح روحانی و برکناری او را عملی کنند و حداقل با این اقدام نارضایتی افکار عمومی از عملکرد 4 ماهه خود را پوشش دهند. در همین راستا نمایندگان روز گذشته اقدام به جمع‌آوری امضا برای استیضاح روحانی کردند. از قرار معلوم مجتبی ذوالنوری که پیش‌تر نیز تلاش‌هایی برای استیضاح رییس‌جمهوری انجام داده بود، این‌بار نیز بی‌میل …
استیضاح روحانی و مسئله‌ درایت سیاسی
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / عباس سلیمی نمین / مجلس / روحانی / دولت روحانی / کمیسیون امنیت ملی / اخبار داغ / استیضاح / استیضاح روحانی
استیضاح روحانی و مسئله‌ درایت سیاسی
عباس سلیمی‌نمین در یادداشتی شفاهی به نقد توییت مجتبی ذوالنوری درباره استیضاح روحانی پرداخت.
توییت ذوالنور درباره روحانی و مسئله‌ درایت سیاسی/ یادداشت شفاهی سلیمی‌نمین
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / عباس سلیمی‌ نمین
توییت ذوالنور درباره روحانی و مسئله‌ درایت سیاسی/ یادداشت شفاهی سلیمی‌نمین
عباس سلیمی‌نمین در یادداشتی شفاهی به نقد توییت مجتبی ذوالنوری درباره استیضاح روحانی پرداخت.
کنایه معنادار عطاءالله مهاجرانی به ذوالنوری و دیگر طراحان استیضاح روحانی: درود بر کارگردان و مباشران
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / حسن روحانی / سید عطاءالله مهاجرانی / استیضاح / مجتبی ذوالنور
کنایه معنادار عطاءالله مهاجرانی به ذوالنوری و دیگر طراحان استیضاح روحانی: درود بر کارگردان و مباشران
وزیر ارشاد دولت اصلاحات به طرح استیضاح روحانی که توسط مجتبی ذوالنوری مطرح شده بود، واکنش نشان داد.
پشت پرده تهدید به اعدام رئیس جمهور /چه کسانی به دنبال عصبانی کردن روحانی هستند؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / مجتبی ذوالنور / حسن روحانی / ریاست جمهوری / هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان
پشت پرده تهدید به اعدام رئیس جمهور /چه کسانی به دنبال عصبانی کردن روحانی هستند؟
ایرنا نوشت: نماینده پیشین مجلس خواستار ورود هیات نظارت بر رفتار نمایندگان به توییت اهانت‌آمیز مجتبی ذوالنوری رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شد.
واکنش عطاءالله مهاجرانی به طرح استیضاح روحانی | اگر استیضاح از جیب ذوالنوری روی میز قالیباف قرار گیرد ...
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / استیضاح / دولت دوازدهم / حسن روحانی / مجلس شورای اسلامی
واکنش عطاءالله مهاجرانی به طرح استیضاح روحانی | اگر استیضاح از جیب ذوالنوری روی میز قالیباف قرار گیرد ...
عطاءالله مهاجرانی در یک توییت به طرح استیضاح روحانی که توسط مجتبی ذوالنوری مطرح شده بود، واکنش نشان داد و نوشت: بدیهی است طرح استیضاح رئیس جمهور هیاهوست. از ٤٤ امضاء ١١ نفر امضای خود را پس گرفته‌اند. دست کم به ٩٦ امضاء نیاز است.
آیا تهدید به اعدام روحانی، بورس را ریزشی کرد؟ /غرضی به ذوالنوری: مسلمان مرگ مسلمان را نمی خواهد
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / اعدام روحانی / تهدید به اعدام روحانی / ذوالنوری / غرضی
آیا تهدید به اعدام روحانی، بورس را ریزشی کرد؟ /غرضی به ذوالنوری: مسلمان مرگ مسلمان را نمی خواهد
شفقنا- فعال سیاسی اصلاح طلب در توییتی نوشت: در مملکتی که رییس جمهوری تهدید به اعدام می شود انتظاری جز سقوط بورس دارید؟ مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی، در توییتی خطاب به رییس جمهور نوشت:« رهبر انقلاب باید دستور...
هیات نظارت بر رفتار نمایندگان اهانت به رییس جمهوری را پیگیری کند
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / حسن روحانی / مجلس شورای اسلامی
هیات نظارت بر رفتار نمایندگان اهانت به رییس جمهوری را پیگیری کند
نماینده پیشین مجلس خواستار ورود هیات نظارت بر رفتار نمایندگان به توییت اهانت‌آمیز مجتبی ذوالنوری رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شد.
از فحاشی به ظریف تا سودای اعدام روحانی؛ منتقدین دولت دنبال چه هستد؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / احمد بخشایش اردستانی / ایران / ترامپ / مذاکره با آمریکا / حسن روحانی / مجتبی ذوالنوری / انتخابات آمریکا / انتخابات 1400
از فحاشی به ظریف تا سودای اعدام روحانی؛ منتقدین دولت دنبال چه هستد؟
احمد بخشایش اردستانی در گفت‌وگو با دیپلماسی ایرانی ضمن تاکید بر این نکته که انتقادات صریح مخالفین دولت که گاها تا مرز توهین و هتاکی به شخص رئیس جمهوری هم کشیده صرفا به دلیل شائبه سوء استفاده و نگاه ابزاری حسن روحانی از مسائل دینی مانند صلح امام حسن (ع) شکل گرفته، پیرامون تداوم شرایط اختلافات سیاسی کنونی بر وضعیت کشور بر این باور است که به دلیل فراگیر شدن فضای بی اعتمادی جامعه و ملت نسبت به کل ساختار سیاسی و نه فقط دولت، دیگر هیچ رغبتی برای حضور و مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ وجود ندارد. بنابراین به شکل بسیار جدی اکنون سایه سنگین سقوط مشارکت، نه کاهش مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ در معادلات سیاسی خود نمایی می کند.
صلح حسنی یا قیام حسینی؟/ مخالفان مذاکره با آمریکا چه می‌گویند؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / مذاکره ایران و آمریکا / مجتبی ذوالنوری
صلح حسنی یا قیام حسینی؟/ مخالفان مذاکره با آمریکا چه می‌گویند؟
سخنان حسن روحانی درباره صلح امام حسن، بسیار بازتاب داشت و حتی کار تا تهدید به اعدام حسن روحانی پیش رفت. مخالفان مذاکره، کسانی که با غرب گفت‌وگو می‌کنند را خائن و وطن‌فروش می‌نامند و موافقان صلح و مذاکره، جریان مقابل را کاسبان تحریم خوانده‌اند. این جدال دهه‌هاست ادامه دارد.
حواشی حمله بی‌سابقه رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس یازدهم به رئیس‌جمهوری در توییتر
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / روحانی / ذوالنوری
حواشی حمله بی‌سابقه رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس یازدهم به رئیس‌جمهوری در توییتر
در میان همه هجمه‌ها مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پا را فراتر گذاشت و روحانی را تهدید به «اعدام» کرد.
واکنش‌ها به درخواست اعدام روحانی؛ صلح بهتر است، چرا برآشفتید؟! مذاکره را به رفراندوم بگذارید
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / مجلس شورای اسلامی / حسن روحانی / مذاکره ایران و آمریکا / مجتبی ذوالنوری / اعدام
واکنش‌ها به درخواست اعدام روحانی؛ صلح بهتر است، چرا برآشفتید؟! مذاکره را به رفراندوم بگذارید
سخنرانی روز چهارشنبه روحانی درباره جنگ و صلح و بیان روایاتی از امام‌حسن(ع) بهانه‌ای تازه برای مخالفان شد تا در رفتاری سؤال برانگیزو بحث برانگیز درخواست اعدام رئیس جمهوری را بدهند.
کنایه معنادار سردبیر اسبق کیهان به ذوالنوری: با تهدید به اعدام رئیس جمهور به کجا خواهیم رسید؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / مجتبی ذوالنور / روزنامه کیهان / مهدی نصیری / حسن روحانی
کنایه معنادار سردبیر اسبق کیهان به ذوالنوری: با تهدید به اعدام رئیس جمهور به کجا خواهیم رسید؟
سردبیر اسبق کیهان در یک توییت به تهدید کردن رئیس جمهور از سوی مجتبی ذوالنوری نماینده قم و رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس واکنش نشان داد.
تهدید رئیس جمهور به اعدام؛ واکنش تند زیباکلام | تنها هنرت آتش زدن پرچم آمریکا است
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / صادق زیباکلام / حسن روحانی
تهدید رئیس جمهور به اعدام؛ واکنش تند زیباکلام | تنها هنرت آتش زدن پرچم آمریکا است
صادق زیباکلام تحلیلگر سیاسی، در یک توییت و در واکنش به انتقاد تند و توهین آمیز مجتبی ذوالنوری به رئیس جمهوری گفت: از مردم نظرسنجی کنید که چه کسی در انداختن کشور در وضعیت موجود بیشتر مقصر است؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
روحانی، سیبل توهین اصولگرایان
گروه سیاسی: با پیروزی مطلق اصولگرایان در انتخابات اسفند 98 و آغاز به کار مجلس یازدهم تحت عنوان «مجلس انقلابی» قابل پیش‌بینی بود که برخی نمایندگان مجلس رویکرد تند و تیزی نسبت به دولت و رئیس‌جمهوری پیش گیرند. این روند تا طرح مواردی همچون سوال و استیضاح ریاست جمهوری یا مطرح کردن تلاش برای استیضاح وزیران تا سطح از اعتبار انداختن کابینه فعلی و ارائه فهرست کابینه جدید برای رای اعتماد پیش رفت. با این که تیغ تند این دسته مخالفان دولت، با سخنان رهبر انقلاب در دیدار ویدئوکنفرانسی با نمایندگان مدتی غلاف شد، اما حالا مدتی است که باز هم این تیغ تیزتر از نیام بیرون آمده است.هرچند که عملکرد دولت دوازدهم، فضای زیادی برای نارضایتی عمومی و وارد بودن انتقادها ایجاد کرده است، اما برخی از گفته‌ها نسبت به دولت، نه …
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: استیضاح روحانی به قوت خودش باقی است
۱۳۹۹/۰۷/۲۶
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: استیضاح روحانی به قوت خودش باقی است
مجتبی ذوالنوری اعلام داشت که استیضاح رئیس جمهور ایران از دستور کار مجلس یازدهم خارج نشده است.
واکنش توئیتری علی مطهری به تهدید کردن روحانی به اعدام از سوی ذوالنوری
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ / علی مطهری / مجلس دهم / حسن روحانی / مجتبی ذوالنور
واکنش توئیتری علی مطهری به تهدید کردن روحانی به اعدام از سوی ذوالنوری
علی مطهری به توئیت مجتبی ذوالنوری که در آن رئیس جمهور را تهدید کرده بود، واکنش نشان داد.
واکنش علی مطهری به توهین به روحانی/اینکه مقام رهبری مخالف مذاکره هستند مانع اظهارنظر دیگران نیست
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ / علی مطهری / مجتبی ذوالنوری / توهین به روحانی / مقام رهبری
واکنش علی مطهری به توهین به روحانی/اینکه مقام رهبری مخالف مذاکره هستند مانع اظهارنظر دیگران نیست
اقتصادنیوز : علی مطهری درتوییتر خود نوشت:معتقدم اظهارنظر هر ایرانی خصوصا رئیس جمهور در مورد مذاکره باید آزاد باشد و نباید موجب توهین و تهدید شود. این که مقام رهبری مخالف مذاکره هستند مانع اظهارنظر دیگران نیست.
توهین تند دوالنور به رئیس‌جمهور: با منطق شما، رهبری باید دستور دهند تا ۱۰۰۰ بار شما را اعدام کنند
۱۳۹۹/۰۷/۲۵
توهین تند دوالنور به رئیس‌جمهور: با منطق شما، رهبری باید دستور دهند تا ۱۰۰۰ بار شما را اعدام کنند
حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در حساب توییتری خود نوشت: «جناب روحانی اگر برای توجیه مذاکره با دشمن، علت صلح امام حسن بامعاویه راخواست اکثر مردم از امام ذکر میکنید! امروز اکثریت قاطع ملت ایران به کمتر از عزل و مجازات شما راضی نمیشوند؛ با منطق شما، رهبر انقلاب باید دستور دهند هزار بار شما را اعدام کنند تا دل مردم عزیز راضی شود».
حمله تند ذوالنوری به روحانی: باید شما را هزار بار اعدام کنند!
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ / مجتبی ذوالنوری / حسن روحانی / مذاکره
حمله تند ذوالنوری به روحانی: باید شما را هزار بار اعدام کنند!
مجتبی ذوالنوری در واکنش به اظهارات اخیر روحانی نوشت: «امروز اکثریت قاطع ملت ایران به کمتر از عزل و مجازات شما راضی نمیشوند»!
لارگانی عضو هیأت رئیسه فدراسیون کشتی شد
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
لارگانی عضو هیأت رئیسه فدراسیون کشتی شد
سیدناصر موسوی لارگانی، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با حکم علیرضا دبیر به ‌عضویت هیأت رئیسه فدراسیون کشتی درآمد. به گزارش ایسنا، در حکم دبیر بر تجربیات مدیریتی و سوابق ارزنده سیدناصر موسوی لارگانی تأکید شده است. موسوی لارگانی از نمایندگان منتقد دولت و برجام است.   نماینده قم: لغو تحریم پیروزی نیست مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و نماینده منتقد برجام گفته است لغو تحریم‌های تسلیحاتی پیروزی تلقی نمی‌شود، وی البته  می‌گوید این اتفاق، اتفاق مهمی است. به گزارش خانه ملت، …
۱۳۹۹/۰۷/۰۴
حاشیه از راه نرسیده رزم‌حسینی در صحن علنی
یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از اعلام وصول نامه معرفی وزیر پیشنهاد صنعت، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی خبر داد.روح‌الله متفکر آزاد در ابتدای جلسه علنی صبح دیروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی نامه رئیس‌جمهوری به رئیس مجلس را به شرح زیر قرائت کرد: «جناب آقای قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی؛ در اجرای اصل ۱۳۳ قانون اساسی بدین وسیله جناب آقای علیرضا رزم‌حسینی به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت برای گرفتن رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شود. مشخصات، سوابق و برنامه ایشان منضما ارسال می‌شود».دقایقی بعد از قرائت این نامه، رزم حسینی به همراه امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری وارد مجلس شد که حضور او باعث اعتراض تعدادی از نمایندگان شد.علی بابایی  نماینده ساری با فریادهایی حضور رزم حسینی در  …
وزیر پیشنهادی صمت دو تابعیتی است؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
وزیر پیشنهادی صمت دو تابعیتی است؟
مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: دو تابعیتی بودن علیرضا رزم‌حسینی وزیر پیشنهادی صمت مطرح می‌شود، کذب محض است.
جزئیات طرح سه‌فوریتی مجلس برای کنار گذاشتن محدودیت‌های برجامی
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / بازگشت تحریم‌ها / برجام / تعهدات برجامی ایران / حجت الاسلام ذوالنور / فعالسازی مکانیسم ماشه / مکانیسم ماشه
جزئیات طرح سه‌فوریتی مجلس برای کنار گذاشتن محدودیت‌های برجامی
حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، درباره تهدید آمریکا مبنی بر فعال سازی مکانیسم ماشه با وجود خروج این کشور از برجام اظهار داشت: سازوکار مکانیسم ماشه طی نشده که بخواهد فعال شود؛ اولین قدم برای فعال سازی مکانیسم ماشه آن است که درخواست کننده موضوع از اعضای برجام باشد در حالی که آمریکا از برجام خارج شده و دیگر عضو برجام نیست.
ویدئو / محکومیت اهانت به پیامبر (ص) در میدان امام حسین (ع) تهران
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / میدان امام حسین / تجمع اعتراضی / هتک حرمت پیامبر در نشریه شارلی ابدو
ویدئو / محکومیت اهانت به پیامبر (ص) در میدان امام حسین (ع) تهران
در اعتراض به انتشار کاریکاتور و اهانت به ساحت پیامبر اسلام در یکی از رسانه‌های چاپ فرانسه، عصر پنجشنبه (۲۰ شهریور) تجمع اعتراض‌آمیز در میدان فلسطین تهران برگزار شد. در این مراسم، ضمن برپایی نوحه‌سرایی، مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز سخنرانی کرد.
غرب به توافقات خود در «برجام» پایبند باشد/ توهین به پیامبر(ص) تحولات منطقه را پیچیده می‌کند
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / برجام / فرانسه / مجتبی ذوالنوری
غرب به توافقات خود در «برجام» پایبند باشد/ توهین به پیامبر(ص) تحولات منطقه را پیچیده می‌کند
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اهانت به پیامبر اسلام (ص) را محکوم و تاکید کرد: این مسئله موجب تشدید پیچیدگی تحولات منطقه می‌شود.
انتقاد ذوالنوری از توهین به پیامبر اسلام در دیدار سفیر فرانسه
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
انتقاد ذوالنوری از توهین به پیامبر اسلام در دیدار سفیر فرانسه
سفیر فرانسه در تهران با مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و پیرامون موضوعات دوجانبه و منطقه‌ای گفتگو کرد.
رئیس کمیسیون امنیت ملی: غلبه بر تحریم‌های آمریکا به نفع ایران و کره شمالی است
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / ایران و کره / مجتبی ذوالنوری
رئیس کمیسیون امنیت ملی: غلبه بر تحریم‌های آمریکا به نفع ایران و کره شمالی است
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم های آمریکا گفت: غلبه بر تحریم های آمریکا از طریق ایجاد شبکه‌های مالی و تهاتری مهم، مفید و به نفع دو کشور است.
ادعای آمریکا در فعال‌سازی مکانیسم ماشه هیچ مبنای حقوقی ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / مجتبی ذوالنوری / مکانیسم ماشه / رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی / مکانیسم حل اختلاف
ادعای آمریکا در فعال‌سازی مکانیسم ماشه هیچ مبنای حقوقی ندارد
ایلنا: رئیس کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد آمریکا چند سال است که از برجام خارج شده و دیگر یکی از طرف‌های برجام نیست به همین خاطر اروپا، آمریکا را در…
درآمد بورس نباید فقط برای کسری بودجه دولت هزینه شود/ توصیه به سرمایه‌گذاران
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / مجتبی ذوالنوری / کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس / بازار بورس / بازار سرمایه
درآمد بورس نباید فقط برای کسری بودجه دولت هزینه شود/ توصیه به سرمایه‌گذاران
قم - رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، بورس را راهی برای مبارزه با فساد و سالم سازی اقتصاد دانست و گفت: پولی که از بورس حاصل می‌شود صرفاً نباید خرج کسری بودجه دولت شود.
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
نوبتِ قالیباف
خروج ایالات‌متحده امریکا از توافق هسته‌ای موسوم به برجام از یک‌سو و اقدامات نه‌چندان همدلانه اتحادیه اروپا در قبال جمهوری اسلامی سبب شد تا به محض روی کار آمدن یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اکثریت اصولگرایان و تندروها در تهران و تشکیل کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، طرحی برای توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی تهیه شود. طرحی که بر‌خلاف سروصدای روزهای ابتدایی خود در ادامه با سکوت مواجه شد و خبری از آن در دست نبود تا اینکه روز گذشته مجتبی ذوالنوری، نماینده نزدیک به جبهه پایداری قم در پارلمان که ریاست کمیسیون امنیت ملی را نیز عهده‌دار است در اظهاراتی که خبرگزاری تسنیم آن را منتشر کرد، خبر از ارجاع این طرح به صحن علنی مجلس داد:«بررسی این طرح‌ها در کمیسیون …
تکیه بر توان داخلی برای کمک به صنعت و تجارت
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / مجتبی ذوالنوری / تولید داخلی / کمیسیون امنیت ملی مجلس
تکیه بر توان داخلی برای کمک به صنعت و تجارت
ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: نگاه امروز ما به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، نگاه امنیتی است، چرا که در یک جنگ نابرابر در عرصه اقتصادی با دشمنان قرار داریم.
روایت ذوالنوری از یک جریان خزنده علیه نظام اسلامی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / استانی-اجتماعی / پلیس / مجتبی ذوالنوری / نظام اسلامی
روایت ذوالنوری از یک جریان خزنده علیه نظام اسلامی
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: جریاناتی خزنده به دنبال کاهش اعتبار نظام در دیدگاه مردم است.
منشاء انفجار نطنز داخلی بوده است: مجتبی ذوالنوری
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / انفجار نطنز / مجتبی ذوالنوری / منشاء انفجار نطنز
منشاء انفجار نطنز داخلی بوده است: مجتبی ذوالنوری
شفقنا - رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس اعلام کرد: انفجار اخیر در نطنز صرفا منشاء داخلی داشته که جزئیات آن را فعلا نمی‌توانیم بگویم. حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری در مورد پرونده قاضی منصوری گفت: روال این پرونده در حال طی...
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
احتمال حمله پهپادی و موشکی به پایگاه نطنز منتفی است
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی احتمال حمله پهپادی و موشکی و پرتاب بمب یا راکت به نیروگاه هسته‌ای نطنز را تکذیب کرد و گفت: انفجار صرفا منشاء داخلی داشته که جزئیات آن را فعلا نمی‌توانیم بگویم.حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری در‫مورد پرونده قاضی منصوری گفت: روال این پرونده در حال طی شدن است و قوه قضائیه موشکافانه در حال پیگیری پرونده است، اما از آن جا که بخشی از کار در اختیار قوه قضائیه نیست و محل وقوع این جنایت در خارج از مرزهای ما بوده است، قدری کار با کندی پیش می‌رود که طبیعی است. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ما نیز به عنوان کمیسیون امنیت ملی درباره این موضوع در تماس و ارتباط هستیم.ذوالنوری همچنین در‫مورد ماجرای نیروگاه نطنز اظهار کرد: با بررسی‫هایی که انجام …
ابعاد حادثه انفجار نظنز روشن شده؛ از اعلام آن محذوریم | احتمال حمله پهپادی، موشکی و پرتاب بمب منتفی است
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
ابعاد حادثه انفجار نظنز روشن شده؛ از اعلام آن محذوریم | احتمال حمله پهپادی، موشکی و پرتاب بمب منتفی است
مجتبی ذوالنوری می‌گوید: انفجار اخیر در نطنز صرفا منشاء داخلی داشته که جزئیات آن را فعلا نمی‌توانیم بگویم.
انفجار در سایت هسته ای نطنز بخاطر حمله موشکی و پهپادی بوده است؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / ذوالنوری / سایت نطنز
انفجار در سایت هسته ای نطنز بخاطر حمله موشکی و پهپادی بوده است؟
مجتبی ذوالنوری می‌گوید: انفجار اخیر در نطنز صرفا منشاء داخلی داشته که جزئیات آن را فعلا نمی‌توانیم بگویم.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / کمیسیون امنیت ملی / کنکور 99
موضع کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره «کنکور»
حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: اخیراً شایعه‌ای مطرح کرده‌اند که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نسبت به موضوع کنکور موضع گرفته و برخلاف کمیسیون‌های آموزش و بهداشت و همچنین وزارت بهداشت که مخالف برگزاری کنکور هستند، موافق برگزاری کنکور بوده و این کمیسیون اعلام کرده است که از لحاظ امنیتی برگزاری کنکور بررسی شده و مانعی ندارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •