شنبه, ۴ بهمن, ۱۳۹۹ / 23 January, 2021
مسواک زدن
۲ روز قبل
ویتامین های ضروری برای سلامت دندان و لثه
مسواک زدن و نخ دندان کشیدن برای حفظ بهداشت دهان و دندان گزینه ضروری است، اما آیا می دانید مواد مغذی مصرفی یا فقدان آن نیز می تواند تاثیر قابل توجهی بر سلامت دهان و دندان شما داشته باشد؟ به گزارش کلگیت، در این مقاله بهترین ویتامین ها برای دندان ها و لثه ها و اینکه چه مواد غذایی می توانید بخورید تا مقدار بیشتری از این مواد مغذی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید مورد بحث قرار می گیرد.
مسواک هوشمند با دندان‌های هر فرد سازگار می‌شود
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ / مسواک زدن / هوشمندسازی / هوش مصنوعی
مسواک هوشمند با دندان‌های هر فرد سازگار می‌شود
یک شرکت فناوری مسواک جدیدی تولید کرده که دارای هوش مصنوعی است و با شکل چینش و شیوه جاگذاری دندان‌های هر فرد سازگار می‌شود.
استفاده از هوش مصنوعی در مسواک
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ / هوش مصنوعی / مسواک زدن / سبک زندگی / پارسی خبر
استفاده از هوش مصنوعی در مسواک
مهندسان با استفاده از هوش مصنوعی، مسواکی را طراحی کرده‌اند که بسیار مفید و کاربردی است.
۱۳۹۹/۰۹/۳۰
خیابان گردی مرد ژاپنی با حیوان خانگی عجیبش!
مرد ژاپنی که تمساحی را از بچگی بزرگ کرده است، با قدم زدن کنار آن در خیابان مردم و کودکان را متعجب کرده است.به گزارش باشگاه خبرنگاران، یک خانواده ژاپنی۳۴ سال است که یک تمساح ۷ پا را در خانه پرورش می‌دهند که موجب تعجب اطرافیان آن‌ها شده است. هیچ فردی حتی اگر همه پول جهان را به او پرداخت کنند حاضر نیست به یک تمساح بزرگ نزدیک شود، اما یک خانواده ژاپنی در شهر هیروشیما نزدیک به ۴ دهه است که با یک تمساح زندگی می‌کند. «نوبومتسو مورابایاشى» پس از التماس پسر کوچکش از یک فروشگاه حیوانات خانگی تمساح خریداری کرد و هرگز فکر نمی‌کرد که تمساح جدیدشان به عضوی از خانواده آنان تبدیل شود و نزدیک به ۳۴ سال در کنار آن‌ها بماند؛ امروز این تمساح اهلی کمتر از ۷ فوت قد دارد و وزن آن حدود ۴۵ کیلوگرم و یک غول آرام است که …
جنجال گرانی خمیردندان خارجی؛ حالا ایرانی بخریم؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / مسواک زدن / خمیردندان
جنجال گرانی خمیردندان خارجی؛ حالا ایرانی بخریم؟
آن‌هایی که به خمیردندان ایرانی نه می‌گویند عقیده دارند که غلظت فلوراید ایرانی‌ها پایین‌تر است. دروغ هم نمی‌گویند، اما باز هم مخالفان اعتقاد دارند دندان آنقدر فلوراید را از راه خمیردندان جذب نمی‌کند که حالا کمی بالا و پایین بودن سطح فلوراید خمیردندان تغییری در سرنوشت دندان‌هایمان بگذارد. علاوه بر فلوراید ترکیب مواد برای دندان‌ها و لثه‌های حساس هم تفاوت دارد.
چرا دندان‌ به گرما و سرما حساس است؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۴
چرا دندان‌ به گرما و سرما حساس است؟
ممکن است شما هم این موضوع را تجربه کرده اید که دندان‌ها با خوردن خوراکی خیلی گرم یا سرد و همچنین در هوای سرد دچار درد می‌شود. این ناراحتی به عنوان حساسیت دندان شناخته می‎شود و حتی ممکن است بعضی افراد بعد از مسواک زدن یا کشیدن نخ دندان این حساسیت و درد را تجربه کنند.
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
دهان شویه دینه
به خاطر داشته باشید، استفاده از دهان شویه دینه نمی تواند جایگزین مسواک زدن روزانه و استفاده از نخ دندان باشد. دهان شویه برای تمیز کردن نقاطی از دهان همانند داخل گونه، رو و زیر زبان مابین دندان ها مفید است. وظیفه اصلی دهانشویه خوشبو کردن نفس است، اما اگر از بدبویی مضمن رنج می برید بهتر است به فکر درمان اساسی باشید.
مسواک زدن جلوی شیوع کرونا را می‌گیرد؟!
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / کرونا / کووید 19 / ابتلا / انتقال / شیوع / مسواک زدن / ضدعفونی کننده / خمیردندان
مسواک زدن جلوی شیوع کرونا را می‌گیرد؟!
خمیردندان‌ها و محلول شست‌وشوی دهان موادی دارند که شبیه مواد موجود در مایع شست‌وشوی دست، ضد باکتری است و می‌تواند بر شیوع کووید -۱۹ اثر گذارد که آشکارا منفعت دیگری برای رعایت بهداشت دهان و دندان است.
۱۳۹۹/۰۸/۰۲
پیشگیری از ابتلا به کرونا با مسواک زدن
یک استاد دندانپزشکی ادعا کرد: خواص ضد میکروبی خمیر دندان با کاهش بار ویروسی در دهان می‌تواند از ابتلای افراد به بیماری کرونا پیشگیری کند بنابراین مسواک زدن در زمانی که می خواهید از خانه خارج شوید به پیشگیری از ابتلا به کووید۱۹ کمک می‌کند.
تاثیر اعجاب انگیز مسواک بر پیشگیری از ابتلا به کرونا
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / مسواک زدن / کرونا
تاثیر اعجاب انگیز مسواک بر پیشگیری از ابتلا به کرونا
اقتصادنیوز : مسواک زدن قبل از خروج از خانه به دفع کووید۱۹ کمک می‌کند.
تصاویر: حال و روز معلولان ذهنی در روزهایی کرونایی
۱۳۹۹/۰۷/۲۵
تصاویر: حال و روز معلولان ذهنی در روزهایی کرونایی
در این روزهای کرونایی مراکز نگهداری معلولان شرایط سختی را تجربه می کنند،کمبود داروهای خاص به دلیل تحریم ها شرایط ویژه ای را برای زندگی این افراد رقم زده است.در این بین مددکارانی هستند که با عشق و علاقه فراوان با شکیبایی و صبر بسیار مشغول خدمت می باشند.رعایت اصول بهداشتی(مسواک زدن)در بین بیماران این مرکز بعنوان یک اصل توسط معلولان نهادینه شده است.
مواردی که می‌توانند به سلامت دندان‌ها آسیب برسانند (قسمت سوم)
۱۳۹۹/۰۷/۲۴
مواردی که می‌توانند به سلامت دندان‌ها آسیب برسانند (قسمت سوم)
فکر می‌کنید مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و پرهیز از خوراکی‌های شیرین تنها چیزی است که برای سلامت دندان لازم است؟ به نظر می‌رسد مسئله سلامت و بهداشت دهان و دندان فراتر از این‌ها است.
چرا کودکان به آسانی نمی خوابند؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / خواب کودک / خواب کافی / سبک زندگی / پارسی خبر / استراحت کودکان
چرا کودکان به آسانی نمی خوابند؟
همه ما، در هر سن و جایگاهی، تحول را به سادگی نمی‌پذیریم و تحول برایمان، با اضطراب و هیجانی نهفته و آزاردهنده همراه است. در این بین، لزوم تغییر در زمان خواب و استراحت کودکان، اگر با آغاز درس و مدرسه همراه شود، به معضلی آزاردهنده تبدیل می‌شود. نخستین حرکت به سوی نظم خواب و استراحت کافی این است که برای مدتی همراه فرزندتان بخوابید و بعد از به خواب رفتن او، از کنارش بلند شوید. در واقع مقدمات خواب مثل مسواک زدن، پوشیدن لباس خواب و ... را همراه او انجام بدهید تا به گمان اینکه همراه شما می‌خوابد، لجبازی نکند. این کار دروغ گفتن به کودک نیست. همراه شدن و اطمینان دادن به او است. اگر این برنامه به‌طور مرتب و هر شب در ساعت معین تکرار شود، به عادتی فراموش نشدنی در کودک تبدیل می‌شود که پس از مدتی بدون نیاز …
۳ باور نادرست در بهداشت دهان و دندان
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / سلامت / دندانپزشکی / دهان و دندان / اخبار سلامت / مسواک و خمیر دندان / مسواک زدن / نخ دندان
۳ باور نادرست در بهداشت دهان و دندان
دکتر نیکو اثنی عشری:«پیشگیری بهتر از درمان است» این جمله‌ای معروف و صد البته درست در حوزه سلامت و بهداشت فردی است که بسیاری از مردم حتی در گفت‌وگوهای روزمره هم به‌کار می‌برند.
راهکار‌های درمانی برای رفع تلخی دهان
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / تلخی دهان / بهداشت دهان / سبک زندگی / پارسی خبر / مزه دهان
راهکار‌های درمانی برای رفع تلخی دهان
برخی از رایج‌ترین عواملی که باعث تلخی دهان می‌شوند را در ادامه معرفی می‌کنیم. ۱. رعایت نکردن بهداشت دهان‌ودندان یکی از مهم‌ترین دلایل تلخی دهان رعایت نکردن بهداشت دهان‌ودندان است. رعایت نکردن بهداشت دهان باعث افزایش احتمال عفونت و بروز بیماری‌های لثه و مشکلاتی مانند عفونت دندان و ورم لثه می‌شود که همگی موجب تلخی دهان هستند. ۲. مصرف دارو مصرف برخی دارو‌ها ممکن است باعث تلخی دهان شود. این دارو‌ها اغلب شامل دارو‌هایی هستند که برای درمان بیماری‌های قلبی‌عروقی و بیماری‌های با ریشه‌ روان‌شناختی تجویز می‌شوند. برخی از آنتی‌بیوتیک‌ها مانند آلوپورینول و بعضی دارو‌های ضدافسردگی هم ممکن است تلخی دهان به همراه داشته باشند. مولتی‌ویتامین‌ها و مکمل‌ها: انواع خاصی از مولتی‌ویتامین‌ها و مکمل‌ها هم ممکن است باعث …
چگونه ولع شبانه را کنترل کنیم؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
چگونه ولع شبانه را کنترل کنیم؟
چند بار شنیده اید که شخصی به شما می‌گوید کلید مهار ولع پرخوری در اواخر شب مسواک زدن ساده است؟ به نوعی اگر مسواک بزنید، دیگر احساس گرسنگی نمی‌کنید؟ گرچه این نظریه برای بعضی‌ها مفید است، اما مطمئناً برای همه مفید نیست -به ویژه برای کسانی که آخر شب اشتهای خوراکی‌های پر کالری تجربه می‌کنند.
یک متخصص: کودکان یزدی، کمتر از نخ دندان استفاده می‌کنند
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / دندانپزشکی / یزد / بهداشت و سلامت
یک متخصص: کودکان یزدی، کمتر از نخ دندان استفاده می‌کنند
یزد- ایرنا- یک متخصص درمان ریشه دندان گفت: کودکان یزدی، کمتر از نخ دندان استفاده می‌کنند؛ ضمن آنکه آموزش استفاده از نخ دندان و مسواک زدن نیز در میان کودکان یزدی، کمتر مشاهده می‌شود .
تمریناتی ساده و مفید برای ورزش مغز
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / ورزش مغز / مسواک زدن / تقویت مغز / پارسی خبر / سبک زندگی
تمریناتی ساده و مفید برای ورزش مغز
نتایج پژوهش‌های جدید نشان می‌دهند که می‌توان مغز را با برخی راهکار‌های ساده ورزش داد. درواقع مغز انسان نیز مانند سایر اعضای بدن می‌تواند تمریناتی ساده برای سلامتی داشته باشد.
روش یاد دادن مسواک زدن به کودک
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / مسواک زدن کودک / تربیت فرزند / مسواک / سبک زندگی / پارسی خبر
روش یاد دادن مسواک زدن به کودک
برای بسیاری از والدین آموزش مسواک زدن به کودک یک کار و مأموریت سخت و دشوار است، اما واقعیت این است که به سرانجام رساندن این نبرد کاری است که به شدت ارزش آن را دارد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۸
پیدا شدن جسد سها رضانژاد ‌ پایان 28روز چشم‌انتظاری
[شهروند] با پیدا شدن جسد سها رضانژاد، مأموریت سخت 55تیم عملیاتی هلال‌احمر در ‏میان کوه‌ها و صخره‌های سرخ جهان نما پایان یافت. پیکر سها رضانژاد بعد از 28روز ‏در بدترین و سخت‌ترین نقطه به لحاظ دسترسی در این کوهستان پیدا شد. خانواده رضانژاد ‏همان کورسوی امیدی را هم که داشتند از دست دادند، با این حال از بی‌خبری و انتظار ‏خلاص شده‌اند. اکنون جسد سها برای اعلام هویت نهایی به مراجع مربوطه تحویل داده شده ‏است.‏ ‏«سها رضانژاد» دختر بیست‌وهفت‌ساله اهل کرج بیستم تیرماه‌سال جاری در منطقه «جهان‌نما» ‏کردکوی مفقود شد. این دختر جوان همراه گروه گردشگری از تهران به سمت کردکوی ‏حرکت کرده و با کمک خودروهای …
۵ روش طبیعی برای تقویت لثه
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / تقویت لثه / مسواک زدن / بهداشت دهان و دندان / سبک زندگی / پارسی خبر
۵ روش طبیعی برای تقویت لثه
بهداشت دهان و دندان اهمیت بالایی در سلامت عمومی فرد و حفاظت از اعضای حیاتی بدن دارد و سلامت لثه‌ها بخشی مهم از بهداشت دهان و دندان محسوب می‌شود.
چگونه دندان‌های سالمی داشته باشیم؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / اخبار سلامت / دندانپزشکی
چگونه دندان‌های سالمی داشته باشیم؟
همه ما توصیه‌هایی مانند دو بار در روز مسواک زدن و مصرف کمتر قند را برای سلامت بهتر دندان‌هایمان شنیده‌ایم اما سوال این است که چرا با این حال باز هم دندان‌هایمان دچار پوسیدگی می‌شوند؟
لثه‌ و فرمول تسکین سریع درد آن
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
لثه‌ و فرمول تسکین سریع درد آن
پودر میخک و اسپیلانتس که هر دو گیاهان دارویی تسکین دهنده درد هستند را می توانید برای کاهش لثه درد استفاده کنید.لثه درد مساله ای آزاردهنده است که به دلایل مختلفی می تواند شکل بگیرد. این شرایط می تواند به واسطه مواردی ساده مانند مسواک زدن با شدت زیاد، آفت های دهان یا استفاده از یک دندان مصنوعی، نگهدارنده یا محافظ های دندان رخ دهد.
بیماری لثه با ریسک بالاتر سرطان همراه است
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / سرطان / بهداشت دهان و دندان / مسواک زدن / نخ دندان / لثه
بیماری لثه با ریسک بالاتر سرطان همراه است
محققان پی بردند افراد مبتلا به بیماری های لثه در معرض ریسک بالاتر ابتلا به برخی انواع سرطان ها قرار دارند.
با چوب دندان‌ هایتان را مسواک کنید
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / مسواک زدن / لوازم بهداشتی / بهداشت دهان و دندان
با چوب دندان‌ هایتان را مسواک کنید
چوب درخت اراک دارای مواد خوشبو کنندهٔ روغنی است که دهان را خوشبو می‌کند. اسید انیسیک موجود در چوب درخت اراک به دفع خلط از سینه کمک می‌کند.
مسواک زدن اسب آبی! + فیلم
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
مسواک زدن اسب آبی! + فیلم
ویدیویی از مسواک زدن اسب آبی توسط مربی را مشاهده می کنید.
۴ نکته ساده برای داشتن قلبی سالم
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / کلسترول بالا / قلب سالم / سبک زندگی / بیماری قلبی و عروقی / پارسی خبر
۴ نکته ساده برای داشتن قلبی سالم
بیماری قلبی و عروقی به هر گونه بیماری که دستگاه گردش خون را تحت تأثیر قرار دهد اشاره دارد که شامل بیماری‌های قلبی، بیماری‌های عروقی مغز و کلیه و بیماری‌های شریانی می‌شود. با تغییر سبک زندگی به یک سبک سالم می‌شود از خطر بیماری‌های قلبی پیشگیری نمود. عوامل اساسی یک سبک زندگی سالم شامل رژیم غذایی مناسب، ورزش روزانه، کنترل بیماری‌هایی از قبیل دیابت، فشارخون بالا و کلسترول و درخواست از خانواده برای کمک به شما در انجام تغییرات مهم است. در ادامه چند توصیه برای داشتن سبک زندگی سالم‌تر، محافظت از قلب و پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی آورده شده است: ۱) در مورد عوامل خطر خود با پزشک‌تان صحبت کنید: پزشک شما می‌تواند در درک خطرات و کارهایی که می‌توانید برای محافظت از قلب خود انجام دهید به شما کمک کند. …
چگونه کودک را علاقمند به مسواک زدن کنیم؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / مسواک زدن / فلوراید / سبک زندگی / پارسی خبر / مسواک کودک
چگونه کودک را علاقمند به مسواک زدن کنیم؟
اگر کودکتان هر زمان موقع مسواک زدن بهانه گیری می‌کند، شاید خریدن مسواکی که یکی از شخصیت‌های کارتونی ویژه بر روی آن وجود دارد، مؤثر واقع شود.
کارهای روزمره‌ای که دندان‌هایتان را خراب می‌کند
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / مسواک و خمیر دندان / مسواک زدن / مسواک / خلال دندان / سلامت / دندانپزشکی / دندان
کارهای روزمره‌ای که دندان‌هایتان را خراب می‌کند
دندان‌ها نیاز به مراقبت صحیح دارند که انجام بعضی از رفتارهای نامناسب در زندگی، سلامت آنها را به خطر می‌اندازد.
دندانپزشکی که می گوید فقط یک بار مسواک بزن!
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / کرج تبلیغ / بهترین دندانپزشکان کرج / بانک اطلاعات مشاغل کرج
دندانپزشکی که می گوید فقط یک بار مسواک بزن!
تا به حال کسی را دیده‌اید که از زیادی مسواک زدن دچار مشکل شود و دندانپزشک از او بخواهد خواهشا یک بار در روز مسواک بزن؟!
نحوه استفاده از دهانشویه چگونه است؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / دهانشویه / شستشوی دندان / مسواک زدن / سبک زندگی / پارسی خبر
نحوه استفاده از دهانشویه چگونه است؟
در این مطلب همه چیز در مورد استفاده از دهانشویه مطرح شده است.
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / کرم ضدآفتاب
فیزیکی یا شیمیایی؛ کدام ضد آفتاب‌ بهتر است؟
همانند مسواک زدن دندان‌ها و شستشوی صورت، استفاده از محصولات ضد آفتاب باید بخشی از روتین روزانه شما باشد. استفاده از محصولات ضد آفتاب یکی از بهترین روش هایی است که می توانید برای پیشگیری از سرطان پوست و حفظ شادابی و جوانی آن مد نظر قرار دهید. حتی محصولات ضد آفتاب می توانند با محو شدن لکه های تیره، نرم کردن بافت، و تقویت روشنایی پوست به معکوس کردن نشانه های آسیب کمک کنند.
پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی با این نکات
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / بیماری قلبی / رژیم غذایی / ورزش / سلامت دندان / سبک زندگی / پارسی خبر
پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی با این نکات
بیماری قلبی و عروقی به هر گونه بیماری که دستگاه گردش خون را تحت تأثیر قرار دهد اشاره دارد که شامل بیماری‌های قلبی، بیماری‌های عروقی مغز و کلیه و بیماری‌های شریانی می‌شود. با تغییر سبک زندگی به یک سبک سالم می‌شود از خطر بیماری‌های قلبی پیشگیری نمود. عوامل اساسی یک سبک زندگی سالم شامل رژیم غذایی مناسب، ورزش روزانه، اجتناب از مصرف الکل، کنترل بیماری‌هایی از قبیل دیابت، فشارخون بالا و کلسترول و درخواست از خانواده برای کمک به شما در انجام تغییرات مهم است. در ادامه چند توصیه برای داشتن سبک زندگی سالم‌تر، محافظت از قلب و پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی آورده شده است: ۱) در مورد عوامل خطر خود با پزشک‌تان صحبت کنید: پزشک شما می‌تواند در درک خطرات و کار‌هایی که می‌توانید برای محافظت از قلب خود انجام …
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / ویروس کرونا / دندانپزشکی / بهداشت دهان و دندان
دستورالعمل‌های بهداشتی مراجعین و دندان‌پزشکان در زمان کرونا
دکتر افشین میرزایی، جراح، دندانپزشک درباره بهداشت دهان و دندان مطرح کرد: نوع مسواک، اهمیت بالایی دارد، روش نادرست مسواک زدن باعث سایش مینای دندان می‌شود. روی زبان هم مسواک بزنید.
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
آیا مسواک روزه را باطل می‎کند؟
همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان، برای بسیاری از روزه داران مبطلات روزه و کیفیت احکان آنها مورد توجه قرار می گیرد. از جمله این مسائل مرتبط با خوردن و آشامیدن و به صورت مشخص مسواک زدن و یا آمپول زدن در طول روز است.
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / ماه رمضان / روزه / فتوا‌ / مسواک / امام خمینی(ره) / فتوای امام خمینی درباره مسواک کردن هنگام روزه‌داری
فتوای امام خمینی (ره) درباره مسواک زدن هنگام روزه‌داری
ایلنا: امام خمینی (ره) درباره مسواک زدن هنگام روزه‌داری و مسأله سازگاری و عدم منافات آن و استفاده از خمیر دندان با صحت روزه برای مسلمانان چه گفته‌اند؟
۱۳۹۹/۰۱/۲۸
تعطیلات خوش‌مزه‌ى خواب‌آلود
سوگل اعصاری: برای سهیل اولین روزهای سال نو فرصتی مناسب است برای دور شدن از درس و مشق و نیز استراحت کردن و لذت بردن از تعطیلات. سهیل یک برنامه‌ریزی حساب شده و دقیق می‌کند تا هم خودش از تعطیلات لذت ببرد و هم تعطیلات از او. برنامه‌ی سهیل به این شکل است که او صبح زود حدود ساعت11 با چشمانی خواب‌آلود و پف کرده، صدای گرفته و دماغ کیپ از خواب بیدار می شود و پتو را از روی خودش کنار می‌زند. بعد از یک دوش آب سرد و انجام دادن مراسم صبحگاهی (رفتن به دستشویی، مسواک زدن و خوردن صبحانه شامل یک تابه املت همراه …
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / کروناویروس / بهداشت دهان و دندان / دندانپزشکی / مسواک / پوسیدگی دندان / همه_باهم_علیه_کرونا
ناتمام ماندن غربالگری دهان و دندان دانش‌آموزان پایه ششم به دنبال شیوع کرونا
رئیس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت ضمن تشریح اقدامات ناتمام مانده این اداره با توجه به شیوع کرونا، بر لزوم توجه به مسواک زدن و مراقبت از دندان‌ها تاکید کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۱ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / دندانپزشکی
کرونا و توصیه‌های دندانپزشکی+ ویدیو
دندانپزشک مرکز خدمات تخصصی دندانپزشکی جهاد دانشگاهی خراسان رضوی گفت: در این روزها لازم است تعداد مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را افزایش دهیم.
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / مسواک / سلامت دندان / پارسی خبر
۱۰ اشتباه رایج در مسواک زدن
متخصصان آکادمی دندانپزشکی امریکا در مورد اشتباهات زمان مسوک زدن توضیح می‌دهند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود.
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ / ویروس کرونا / مسواک زدن / دیابت
تاثیر زینک و ویتامینC در مقابله با کرونا/مسواک و پیشگیری از دیابت
حوزه سلامت در هفته رو به پایان، در جهان، شاهد اخبار و رویدادهای متعدد و مختلفی بود که به مرور گزیده ای از مهم ترین آنها می پردازیم.
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / دیابت / مسواک / خمیردندان / پارسی خبر
مسواک زدن و نخ دندان به پیشگیری از دیابت کمک می‌کند
تحقیق جدید نشان می‌دهد افرادی که به طورمنظم دندان‌های شان را سه بار در روز مسواک می‌زنند، با کاهش ریسک ابتلا به دیابت نوع ۲ روبرو هستند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / مسواک زدن / پارسی خبر / بهداشت دهان / ویروس کرونا
تبعات ترس از کرونا
ترس ابتلا به ویروس کرونا باعث وسواس برخی افراد به بهداشت دهان و استفاده بیش از اندازه از فلوراید‌ها شده که این امر باعث افزایش سم در بدن و عارضه‌های جدی‌تر می‌شود.
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / ویروس کرونا / مسواک زدن / آی کیو / سلامت
خطرات مصرف بی رویه فلوراید از ترس کرونا
ترس ابتلا به ویروس کرونا باعث وسواس برخی افراد به بهداشت دهان و استفاده بیش از اندازه از فلورایدها شده که این امر باعث افزایش سم در بدن و عارضه‌های جدی تر می‌شود.
۱۳۹۸/۱۲/۱۲ / مسواک زدن / مسواک زدن نوزاد / پارسی خبر
آموزش مسواک زدن به کودکان از چه زمانی باید شروع شود؟
بیش از ۴۰ درصد از کودکانی که به کودکستان می‌روند پوسیدگی دندان دارند؛ بنابراین سعی کنید تا بهترین کار را برای فرزندان خود انجام دهید. اولین گام در راه مبارزه با پوسیدگی دندان آموزش مسواک زدن به کودک است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۸ / پارسی خبر / سرگرمی / سوئد / بهداشت دهان و دندان / تحت تعقیب / مسواک زدن
محاکمه یک مادر سوئدی به دلیل پوسیدگی دندان فرزندش
ساختار قضائی سوئد یک زن را به دلیل عدم توجه به بهداشت دهان و دندان فرزندش تحت تعقیب قرار داد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / مسواک / سلامت دندان / پارسی خبر
قبل صبحانه مسواک بزنیم یا بعد صبحانه؟
یکی از مهم‌ترین اقدامات برای حفظ سلامت دندان‌ها مسواک زدن روزانه است، اما این کار زمان خاص خود را دارد تا به دندان‌های شما آسیبی وارد نشود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
مسواک زدن و استفاده از نخ دندان عامل حفاظت در مقابل سکته مغزی
یافته‌ها نشان می‌دهد بیماری‌های لثه با نرخ بالا سکته ناشی از سفت شدگی و انسداد شریان‌ها مرتبط هستند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / شستن دهان / سلامت دهان / مسواک / نخ دندان
شستن دهان در ۱۵ دقیقه طلایی
اگر مردم بدانند با مسواک زدن و نخ دندان، به راحتی می‌توان از پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری کرد، قطعا سراغ مسواک زدن خواهند رفت.
۱۳۹۸/۱۱/۱۸
برای درمان پوسیدگی دندان در خانه این ۵ روش را امتحان کنید
حتی اگر در طول سال هیچ مشکلی در سلامت دهان و دندان خود نداشته باشید، با افزایش دانش خود در مورد علل پوسیدگی دندان می‌توانید از ابتلا به آن‌ها در آینده پیشگیری کنید.برخی ممکن است از مسواک زدن طفره بروند و با این حال به دلیل جنس خوب دندان‌هایشان دچار پوسیدگی دندان نشوند، اما فراموش نکنید که این روند برای مدت طولانی ادامه نخواهد داشت، چرا که روزانه دو یا سه بار مسواک زدن برای رهایی از پوسیدگی دندان‌ها نیاز است.یکی دیگر از مشکلات دهان و دندان، وجود حفره‌هایی در دندان است که به دلیل بهداشت ضعیف دهان به وجود می‌آیند. به یاد داشته باشید که مصرف خوراکی‌های شیرین را کاهش دهید، چرا که این خوراکی‌ها به سلامت دندان‌های شما آسیب‌های جدی وارد می‌کنند.برخی از افراد به هنگام خواب دندان قروچه می‌کنند که این کار …
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
تقویت قلب بدون ورزش و رژیم غذایی!
مسواک زدن و استفاده از نخ دندان برای پیشگیری از بوی بد دهان، پوسیدگی دندان ها و بیماری لثه اهمیت دارد اما این عادات سالم ممکن است برای قلب شما نیز مفید باشند.تغذیه سالم، ورزش منظم و پرهیز از سیگار روش هایی آزمایش شده و موثر برای حفظ سلامت بدن و تناسب اندام انسان هستند. اما فراتر از مصرف میوه و سبزیجات و ورزش در باشگاه، اقدامات پیشگرانه دیگری نیز وجود دارند که می توانند به کاهش خطر ابتلا به بیماری های مرتبط با قلب کمک کنند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸
تماس شبانه
فرورتیش رضوانیه ـ  روزنامه‌نگار وقتی مشغول مسواک زدن هستید، صدای زنگ موبایل‌تان را می‌شنوید. با خودتان می‌گویید هرکسی که باشد باید شعورش برسد که آن وقت شب نباید با شما تماس بگیرد. همسرتان فریاد می‌زند: «یاجواب بده یا خفه‌اش کن!» با عصبانیت سراغ موبایل‌تان می‌روید. مدیرعامل شرکت است. نمی‌دانید آن وقت شب ممکن است با شما چه کاری داشته باشد. وقتی دوباره تماس می‌گیرد، جواب می‌دهید. با فریاد می‌گوید: «شماها با شرکتم چیکار کرده‌اید که الان دارند من را به زندان می‌برند؟» سپس تماس قطع می‌شود. چند دقیقه …
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / سلامت / دندانپزشکی / دندان / مسواک و خمیر دندان / مسواک زدن / نخ دندان
بهترین "زمان استفاده از نخ دندان" + روش صحیح
استفاده از نخ دندان برای جلوگیری از مشکلات دهان و دندان بسیار مفید است اما قبل از آن باید بهترین زمان استفاده از مسواک و نخ دندان را بدانید.
۱۳۹۸-۱۰-۰۷
دیوار کوتاه پژمان بازغی در سینمای ایران! پشیمانی کارگردان «شاخ کرگدن» از سپردن نقش اول فیلم به یک بازیگر چهره
روز گذشته محسن محسنی نسب کارگردان فیلم سینمایی «شاخ کرگدن» گفته بود: «در «شاخ کرگدن» چند اشتباه بزرگ داشتم که اشتباه اولم انتخاب پژمان بازغی به عنوان نقش اول بود. او متاسفانه هر نقشی را بازی می‌کند به قول یکی از کارگردانان حتی موقع مسواک زدن در برابر آینه ممکن است تصویر پژمان بازغی را ببینید! چراکه در همه فیلم‌ها به ایفای نقش می‌پردازد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / مسواک زدن / کانادا / حفاظت از محیط زیست
تولید خمیردندان به شکل قرص
محققان کانادایی برای کمک به حفظ محیط زیست و جلوگیری از رهاشدن صدها میلیون بسته خمیردندان در طبیعت، برای اولین بار خمیردندانی به شکل قرص تولید کرده اند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / رویداد24 / سلامتی / مسواک زدن صحیح
پاسخ به چند سئوال رایج درباره سلامتی
پرسش‌های بسیاری درباره سلامتی وجود دارد، اما برخی پرسش‌ها با وجود ساده بودن مرتب تکرار می‌شوند و گاهی پاسخی نیز دریافت نمی‌کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰
مسواک زدن بعد از خوردن این میوه ممنوع
لیمو ترش یک منبع فوق العاده ویتامین C است که به دلیل وجود اسید سیتریک در آن به هضم غذا هم کمک زیادی می‌کند
۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / بهداشت دهان و دندان / نارسایی قلبی / مسواک زدن
دندان های تمیزتر به معنای قلب سالم تر
مطالعه جدید نشان می دهد مسواک زدن دندان ها برای سلامت قلب مفید است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / سلامت قلب
ساده‌ترین راه برای حفظ سلامت قلب
نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد مسواک زدن دندان‌ها سه بار در روز می‌تواند با کاهش باکتری‌های مضر در دهان، خطر نارسایی قلبی را کاهش دهد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲
مسواک زدن منظم خطر نارسایی قلبی را کاهش می‌دهد
نتایج یک مطالعه که به تازگی انجام شده است نشان می‌دهد دست‌کم سه بار مسواک زدن در روز خطر ابتلا به نارسایی قلبی را ۱۲ درصد کاهش می‌دهد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / مسواک زدن / بهداشت دهان و دندان / زیبایی دندان
مسواک خودکار
فیلم مربوط به طراحی نوعی از مسواک خودکار است که در کمتر از ۲۰ ثانیه به صورت خودکار دندان‌های هر فردی را به طور کامل تمیز می‌کند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / سلامت / بهداشت دهان و دندان
مسواک زدن چه ربطی به سلامت قلب دارد؟
تسنیم نوشت: بر اساس نتایج تحقیقات جدید، استفاده از مسواک در طول روز، ۱۲ درصد خطر ابتلاء به نارسایی قلبی و ۱۰ درصد خطر ابتلاء به فیبریلاسیون دهلیزی را کاهش می‌دهد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •