شنبه, ۹ فروردین, ۱۳۹۹ / 28 March, 2020
مشارکت های مردمی
پویش ملی «احسان سلامت» آغاز به کار کرد
پویش ملی «احسان سلامت» آغاز به کار کرد
پویش ملی «سلامت احسان» برای جمع‌آوری کمک های مردمی برای تأمین اقلام بهداشتی و ضدکرونایی و توزیع در مناطق محروم توسط بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام و با مشارکت وزارت بهداشت راه‌اندازی شد.
۲ روز قبل / ویروس کرونا / مناطق محروم / ماسک طبی /
دست دادن ممنوع
دست دادن ممنوع
تهران- ایرنا- پویش «دست دادن ممنوع» از جمله اقدام‌های موثر و پیشگیرانه در زمان شیوع بیماری‌های حاد تنفسی و ویروسی همچون کرونا است. این اقدام در تغییر رفتار سلامت می تواند کارساز باشد و انتظار می‌رود اقشار مردمی با هدف پیشگیری از این بیماری‌ و کاهش میزان گسترش آن در جامعه به این پویش بپیوندند.  
۲ روز قبل / کرونا / چین / مشارکت های مردمی / سازمان جهانی بهداشت / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا /
برگزاری دومین جلسه کارگروه ملی مشارکت های مردمی مبارزه با کرونا در وزارت کشور
برگزاری دومین جلسه کارگروه ملی مشارکت های مردمی مبارزه با کرونا در وزارت کشور
دومین نشست کارگروه ملی مشارکت های مردمی در مبارزه با کرونا با رویکرد محله محوری در سازمان امور اجتماعی کشور تشکیل شد.
۳ روز قبل /
قطع زنجیره شیوع کرونا تنها با همکاری مردم امکان‌پذیر است
قطع زنجیره شیوع کرونا تنها با همکاری مردم امکان‌پذیر است
ایلنا: دومین نشست کارگروه ملی مشارکت های مردمی در مبارزه با کرونا با رویکرد محله محوری، با حضور نمایندگان سازمان بسیج سازندگی، سازمان بسیج مستضعفین، سازمان تبلیغات…
۳ روز قبل / وزارت کشور / کرونا /
تامین نیازهای بیمارستانی ؛ سهم جویباری‌ها در مقابله با کرونا
تامین نیازهای بیمارستانی ؛ سهم جویباری‌ها در مقابله با کرونا
ساری - ایرنا - تعدادی از فعالان اجتماعی و نیکوکاران جویبار با تشکیل یک گروه در فضای مجازی و جمع‌آوری کمک‌های نقدی و جذب حمایت‌های مردمی، مدیریت بحران در شهرستان خودشان را عملا به دست گرفته‌اند و نیازهای ضروری بیمارستان عزیزی این شهر را تامین کرده‌اند.
۱۳۹۹/۰۱/۰۳ / کمیته کشوری کرونا / سهم_من_در_مهارکرونا / جویبار / مازندران / کمک های مردمی / مشارکت های مردمی / مشارکت اجتماعی / موسسات نیکوکاری / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا /
شکست کرونا با قطع زنجیره انتقال
شکست کرونا با قطع زنجیره انتقال
تهران- ایرنا- ایجاد پویش های مختلف مردمی و اطلاع رسانی از طریق فضای مجازی در امر سلامت با هدف پیشگیری از انتشار ویروس کرونا و شعار در خانه بمانیم، همگی نشانه‌هایی مثبت از میزان مشارکت و همدلی اجتماعی است که در این روزها بسیار است.
۱۳۹۹/۰۱/۰۳ / ویروس کرونا / چین / مشارکت های مردمی / اینستاگرام / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا /
سه هزار و ۲۹۱ میلیارد تومان کمک های مردمی جمع آوری  و توزیع شد
سه هزار و ۲۹۱ میلیارد تومان کمک های مردمی جمع آوری و توزیع شد
تهران - ایرنا - مدیرکل هماهنگی و امور اجرایی مشارکت های مردمی کمیته امداد از جمع آوری سه هزار و ۲۹۱ میلیارد تومان کمک‌های مردمی و توزیع آن به نیازمندان تحت پوشش خبر داد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۳ / سازمان حج و زیارت / کمیته امداد امام خمینی (ره) /
جای خالی مدیریت متمرکز و نیازسنجی در کمک‌های مردمی
جای خالی مدیریت متمرکز و نیازسنجی در کمک‌های مردمی
ساری - ایرنا - کمک‌ها و تلاش‌های مردمی در روزهای کرونایی در عین حال که بخش قابل توجهی از نیازهای مراکز درمانی را برطرف کرده، به دلیل نبود یک ساختار متمرکز برای نیازسنجی و توزیع و کنترل این کمک‌ها، به اندازه تلاش‌های انجام شده اثرگذار نیست.
۱۳۹۹/۰۱/۰۲ / مازندران / سازمان های مردم نهاد / کمک های مردمی / مشارکت های مردمی / بابل / مشارکت اجتماعی / موسسات نیکوکاری / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا / کرونا و معضل بازار لوازم پیشگیری از آن /
رانندگان با تمام داشته‌ها به میدان آمدند
رانندگان با تمام داشته‌ها به میدان آمدند
تهران- ایرنا- یکی از مشاغلی که در شرایط جدید با بحرانی جدی در زمینه کسب درآمد روبروست، رانندگان هستند. اما همین قشر با وجود تمامی مشکلات دوشادوش سایرین و با در اختیار قرار دادن خودروی شخصی، به صورت داوطلبانه و رایگان برای عبور از بحران کرونا نقش آفرینی می‌کنند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / سهم_من_در_مهارکرونا / مشارکت های مردمی / مشارکت اجتماعی / همدلی / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا /
عبور از بحران کرونا با پایبندی به مسوولیت اجتماعی
عبور از بحران کرونا با پایبندی به مسوولیت اجتماعی
تهران- ایرنا- این روزها که فراگیری ویروس کرونا در کشور تمام اذهان مردم و مسوولان را به خود مشغول کرده، باید گفت محکم‌تر کردن دیوار اعتماد و مسوولیت پذیری میان مردم و دولت و بازگرداندن آرامش به بطن جامعه و همچنین کنترل و گذر از این بحران از بدیهی‌ترین وظایف دولتمردان است که در این شرایط حساس کنونی باید جدی‌تر گرفته شود.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / ویروس کرونا / مشارکت های مردمی / روزنامه اعتماد / روزنامه ایران / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها /
مهار اپیدمی کرونا با تعامل و عمل به توصیه‌های مسوولان
مهار اپیدمی کرونا با تعامل و عمل به توصیه‌های مسوولان
تهران- ایرنا- رعایت بهداشت خانوادگی و توجه به نکات شهروندی از مهم‌ترین راهکارها جهت مقابله با ویروس کرونا است و این مساله مشارکت همه نهادها، دستگاه‌ها و مردم را می‌طلبد. البته باید توجه داشت که به موازات این همکاری مردمی، مسوولان و متولیان نیز باید با شفافیت، صداقت و ارایه راهکارهای مناسب در مهار این بیماری گام‌های مؤثری بردارند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / ویروس کرونا / مشارکت های مردمی / روزنامه اعتماد / روزنامه ایران / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها /
معاون وزیر ورزش: من و همه مردم در مقابله با کرونا مسوول هستیم
معاون وزیر ورزش: من و همه مردم در مقابله با کرونا مسوول هستیم
تهران- ایرنا- معاون توسعه ورزش زنان وزارت ورزش و جوانان گفت: سهم من به عنوان یک شهروند و حتی همه مردم در بحران کرونا پذیرفتن مسوولیت برای سلامتی خود و جامعه است و نمی‌توانیم به دلیل اینکه جسم و جان هر کسی چون متعلق به خودش است، هر طور می‌خواهد رفتار کند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / ویروس کرونا / مشارکت های مردمی / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا /
آتش به اختیار، این بار در خدمت سلامت مردم
آتش به اختیار، این بار در خدمت سلامت مردم
فراخوان «گروه جهادی خادمین امام حسین (ع)» برای جلب مشارکت های مردمی در مبارزه با بحران کرونا و همیاری در دفاع از سلامت اعلام شد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ /
همه تلاش‌ها برای کاهش صدمات کرونا بر مردم بکارگرفته شود
همه تلاش‌ها برای کاهش صدمات کرونا بر مردم بکارگرفته شود
تهران- ایرنا- رئیس جمهوری در تماس تلفنی با استانداران البرز، اصفهان، مرکزی و خراسان رضوی گفت: بی تردید مردم همانند دیگر صحنه ها، در این مبارزه همگانی با بیماری کرونا، همراهی و مشارکتی فعال دارند و در این راستا باید از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در چارچوب مشارکت جویی مردمی برای مهار ویروس کرونا استفاده کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / ویروس کرونا / وزارت کشور / حسن روحانی / بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها /
مدارس غیردولتی موظف به ارائه برنامه درسی هستند
مدارس غیردولتی موظف به ارائه برنامه درسی هستند
تهران- ایرنا- مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی گفت: مدارس غیردولتی موظف به ارائه برنامه درسی هستند. معلمان این مدارس به شیوه های متنوع الکترونیکی و شبکه های مجازی باید در بحث آموزش و یادگیری دانش آموزان فعال بوده و آموزش ها را ادامه دهند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / مدارس / سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی / دانش‌آموزان / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا /
راه اندازی سامانه کار داوطلبی در شهرداری تهران
راه اندازی سامانه کار داوطلبی در شهرداری تهران
ایلنا: رییس کمیته مشارکت های مردمی ستاد کرونا در شهرداری تهران از راه اندازی سامانه کار داوطلبی خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / سامانه کار داوطلبی /
آمادگی سامانه ۱۳۷ برای ثبت نام داوطلبان مقابله با کرونا
آمادگی سامانه ۱۳۷ برای ثبت نام داوطلبان مقابله با کرونا
رئیس کمیته مشارکت های مردمی ستاد کرونا در شهرداری تهران از آمادگی سامانه ۱۳۷ برای ثبت نام داوطلبان مقابله با ویروس کرونا خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / مهدی شیرزاد / شهرداری تهران / سامانه 137 / کرونا /
مشکل تامین ماسک در گرمخانه ها برطرف شد
مشکل تامین ماسک در گرمخانه ها برطرف شد
ایلنا: سرپرست سازمان رفاه، خدمات اجتماعی و مشارکت های مردمی شهرداری تهران از راه اندازی خط تولید ماسک و برطرف شدن مشکل تامین ماسک در گرمخانه ها خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / مالک حسینی /
جمع‌آوری کمکهای مردمی برای مقابله با کرونا در خانواده‌های نیازمند
جمع‌آوری کمکهای مردمی برای مقابله با کرونا در خانواده‌های نیازمند
با نصب اپلیکیشن «پات» می توانید در مشارکت مردمی مقابله با کرونا ویژه خانواده های بی بضاعتی که امکان پیشگیری و درمان این بیماری را ندارند، سهیم شوید.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / هلال احمر جمهوری اسلامی ایران / اپلیکیشن پات / ویروس کرونا /
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:
دستگاه های اجرایی زمینه را برای استفاده از ظرفیت مردم در حوزه اجتماعی و فرهنگی فراهم کنند تبریز – فلاح: مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه خیّران، بازوان توانمند دولت در کارهای اجرایی هستند، گفت: افزایش مشارکت های مردمی در برنامه های حمایتی بهزیستی نشان از تعهد اجتماعی بالای مردم و اعتماد به دستگاه های اجرایی و خدمات رسان است.بدر شکوهی در جلسه شورای مشارکت های مردمی بهزیستی استان، افزود: نگاهی به کارنامه درخشان 41 ساله جمهوری اسلامی، نشان می دهد هر جا که عرصه برای نقش آفرینی و اثرگذاری مردم مساعد بوده اقدامات گران سنگی صورت گرفته و موانع جدی از پیش پای کشور برداشته شده است.وی خاطرنشان کرد: لازم است با درک این تجربه، تمامی دستگاه های اجرایی زمینه را برای استفاده …
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ /
روش‌های غیرحضوری برای شرکت در جشن نیکوکاری
روش‌های غیرحضوری برای شرکت در جشن نیکوکاری
معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد آذربایجان شرقی گفت: با توجه به تعطیلی مدارس و آموزشگاه‌ها به دلیل مقابله با بیماری کرونا و عدم امکان ایجاد پایگاه‌های نیکوکاری در سطح شهر، روش‌های غیرحضوری به شرای مشارکت مردم نیک اندیش استان در جشن نیکوکاری در نظر گرفته است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / استانی-اجتماعی /
مراسم درختکاری امسال در فارس لغو شد
اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان فارس اعلام کرد که برنامه های روز درختکاری امسال برگزار نمی شود. اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس با توجه به نزدیک شدن به هفته منابع طبیعی و برنامه‌های جشن درختکاری که همه ساله از ۱۵ لغایت ۲۱ اسفند ماه در سراسر کشور برگزار می‌گردد و در پی انتشار ویروس کرونا و نگرانی از انتقال آن در مراسم‌ها، جشن‌ها و جلسات عمومی، روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس بیانیه‌ای در خصوص لغو مراسم‌های بزرگداشت این هفته صادر کرد.در این بیانیه آمده است: به استحضار مردم شریف استان فارس می‌رساند با توجه به شرایط پیش آمده در خصوص انتشار ویروس کرونا و نگرانی از سرعت انتقال و انتشار آن طی چند روز آینده و به استناد دستورالعمل‌های متعدد از جمله دستور العمل ستاد …
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ /
ضرورت بهره گیری از مشارکت های مردمی در مقابله با کرونا
ضرورت بهره گیری از مشارکت های مردمی در مقابله با کرونا
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌مشارکت‌های مردمی برای مقابله با کرونا تاکید کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۲ / ویروس کرونا / مدیریت بحران / نوروز /
اعلام آمادگی جمعی از روحانیون و مداحان برای خدمت‌رسانی به مردم در نامه به وزیر بهداشت
به گزارش فارس، جمعی از طلاب و روحانیون حوزه های علمیه، هیئات مذهبی، مجموعه های فرهنگی-تربیتی، و پایگاه های بسیج شهر تهران در نامه‌ای خطاب به وزیر بهداشت نوشتند: نظر به شیوع گسترده بیماری کرونا آمادگی خود را به منظور مشارکت مردمی و خدمت رسانی اعلام می‌داریم.متن کامل این نامه به شرح زیر است:
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / شیوع کرونا در ایران / مقابله با کرونا /
تعطیلی مراکز غیردولتی تابع ضوابط آموزش و پرورش است
تعطیلی مراکز غیردولتی تابع ضوابط آموزش و پرورش است
تهران- ایرنا- رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی گفت: تعطیلی مراکز غیردولتی اعم از مراکز پیش دبستانی و مراکز آموزشی علمی آزاد و زبان تابع ضوابط کلی وزارت آموزش و پرورش است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / مدارس / مجتبی زینی وند / سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی / دانش‌آموزان / پرونده | پیشنهادهایی برای پیشگیری از کرونا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها /
کتابچه آموزشی « طرح ملی بانوی آب »
تبریز - فلاح: شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی در راستای ترویج و توسعه فرهنگ مدیریت مصرف آب کتابچه آموزشی « طرح ملی بانوی آب و روش های عملی مدیریت مصرف آب در منزل » را تدوین و به چاپ رساند.مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا آذربایجان شرقی گفت: امروزه با پیشرفت زندگی صنعتی و رشد جمعیت، مصرف آب افزایش یافته است. بحران آب در اکثر کشورهای جهان رو به گسترش است. در این سالها صرفه جویی در مصرف آب یکی از اصلی ترین دغدغه های کشورهایی است که برای دوری از خطر کمبود آب در فکر استفاده ی بهینه و مدیریت شده از اب هستند.باقرزاده اضافه کرد: با توجه به محدودیت منابع برای تامین آب و با در نظر گرفتن بحران آب در سالهای اخیر لازم است نهادهای متولی و علاقمندان به پایداری سرزمین در برنامه های مشترک اقدامات …
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ /
رحیم زارع برای سومین بار نماینده مردم آباده، بوانات و خرم‌بید شد
رحیم زارع برای سومین بار نماینده مردم آباده، بوانات و خرم‌بید شد
رحیم زارع، نماینده مردم شهرستان‌های آباده، بوانات و خرم بید در دوره‌های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی، در انتخابات دوم اسفند 98 برای بار سوم به این مجلس راه یافت.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / انتخابات مجلس شورای اسلامی / مشارکت های مردمی / تبلیغات انتخاباتی / آباده / انتخابات98 /
شور انتخاباتی در زاهدان همچنان ادامه دارد
شور انتخاباتی در زاهدان همچنان ادامه دارد
ایرنا- زاهدان- شور انتخاباتی که از صبح امروز /جمعه/ در زاهدان آغاز شده همچنان ادامه دارد و مردم در شعب اخذ رای در حال انداختن آرای خود در صندوق‌ها هستند. عکاس: سمانه سرایانی
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / سیستان و بلوچستان / مشارکت انتخاباتی / انتخابات مجلس شورای اسلامی / مشارکت های مردمی / زاهدان / مشارکت سیاسی / انتخابات مجلس در سیستان و بلوچستان /
رییس دفتر مقام معظم رهبری از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد
رییس دفتر مقام معظم رهبری از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد
تهران - ایرنا - رییس‌دفتر مقام معظم رهبری عصر امروز- جمعه با حضور در وزارت کشور از ستاد انتخابات بازدید کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / ستاد انتخابات کشور / محمد محمدی گلپایگانی / انتخابات مجلس شورای اسلامی / مشارکت های مردمی / انتخابات مجلس در تهران /
شور مردم‌سالاری در خیابان های پایتخت
شور مردم‌سالاری در خیابان های پایتخت
تهران- ایرنا- شور و نشاط انتخاباتی تنها به اطراف حوزه های رای گیری ختم نمی شود بلکه خیابان و گذرگاه های عمومی شهر تهران خالی از بحث روز محافل عمومی است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / مردم سالاری / مشارکت انتخاباتی / مشارکت های مردمی / انتخابات مجلس در تهران /
فرماندار خاش: انتخابات روندی مطلوب را طی می کند
فرماندار خاش: انتخابات روندی مطلوب را طی می کند
فرماندار خاش سیستان و بلوچستان گفت: انتخابات در این حوزه با مشارکت گسترده مردمی و با تلاش های همکاران ما در ستاد انتخابات روندی مطلوب را طی می کند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / انتخابات 98 / دوم اسفند 98 / خاش /
طرح آموزش الکترونیکی راهکاری برای جذب دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل
طرح آموزش الکترونیکی راهکاری برای جذب دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل
تهران- ایرنا- رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی گفت: طرح آموزش الکترونیکی، گامی متفاوت در راستای عدالت آموزشی است که در این طرح دبیران متخصص در تهران از طریق آموزش الکترونیکی، محتوای درسی را ارائه و دانش آموزان در روستاهای دور مانند سیستان و بلوچستان از آن استفاده می کنند.
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / مدارس / مدارس غیر دولتی / آموزش الکترونیکی / دانش‌آموزان /
راه اندازی اطلس مال ترافیک محدوده را قفل می کند
راه اندازی اطلس مال ترافیک محدوده را قفل می کند
رئیس کمیته مشارکت های مردمی شورای شهر تهران گفت:اگر نتایج مطالعات ترافیکی پروژه هایی مانند مجتمع تجاری کوروش قبل از صدور پروانه بررسی می شد امروز شاهد وضعیت ترافیکی پیرامون این مجتمع نبودیم.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / ستارخان / حجت نظری / صدور پروانه ساختمانی /
تامین جهیزیه ۱۱ هزار زوج پشت نوبتی
تامین جهیزیه ۱۱ هزار زوج پشت نوبتی
معاون امور مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی، از تامین جهیزیه ۱۱ هزار زوج پشت نوبتی تا ۶ ماه آینده از طریق پویش حلقه وصل خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / سازمان بهزیستی / ذوالفقار یزدان مهر / ازدواج /
افزایش 41 درصدی پرداخت زکات در آذربایجان شرقی
افزایش 41 درصدی پرداخت زکات در آذربایجان شرقی
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد آذربایجان شرقی با اشاره به جمع آوری 28 میلیارد تومان زکات در استان طی 9 ماه نخست سال‌جاری، گفت: این میزان پرداخت فریضه زکات نسبت به دوره مشابه سال گذشته، 41 درصد رشد داشته است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / استانی-اجتماعی /
بی‌تفاوتی اجتماعی و تبعاتش
بی‌تفاوتی اجتماعی و تبعاتش
تهران - ایرنا - بی‌تفاوتی اجتماعی که ذیل سایه بی‌توجهی به نیازهای فردی و گروهی آحاد جامعه شکل می‌گیرد، تبعاتی جز کاهش مشارکت‌های اجتماعی، فروپاشی همبستگی و ویرانی انسجام ملی در پی ندارد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / جامعه شناسی / مشارکت های مردمی / آسیب ها /
ارزش کمک‌های غیرنقدی به سیل‌زدگان به ۱۲۲ میلیارد ریال رسید
ارزش کمک‌های غیرنقدی به سیل‌زدگان به ۱۲۲ میلیارد ریال رسید
تهران - ایرنا - رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اعلام کرد: میزان مشارکت های غیرنقدی مردمی برای کمک به هموطنان سیل‌زده به ۱۲۲ میلیارد ریال رسید.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر / کمک های مردمی / سیل سیستان و بلوچستان / سیل زمستانی در جنوب و جنوب شرقی /
تقویت اعتماد اجتماعی، زمینه‌ساز مشارکت‌های مدنی
تقویت اعتماد اجتماعی، زمینه‌ساز مشارکت‌های مدنی
تهران - ایرنا - توسعه اعتماد اجتماعی به عنوان یکی از مهمترین سرمایه‌های ملی به اعتقاد جامعه شناسان، سبب تقویت مشارکت‌های اجتماعی و توسعه و پیشرفت یک جامعه می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اعتماد اجتماعی / مشارکت های مردمی / آسیب ها /
جذب ۱۵درصدی دانش آموزان درمدارس غیردولتی نیاز به برنامه مدون دارد
جذب ۱۵درصدی دانش آموزان درمدارس غیردولتی نیاز به برنامه مدون دارد
بندرعباس- ایرنا- معاون وزیر آموزش وپرورش گفت: طبق برنامه ششم توسعه ۱۵ درصد دانش آموزان باید تحت پوشش مدارس غیرانتفاعی قرار بگیرند که تحقق این امر نیاز به برنامه ای مدون از سوی آموزش وپرورش استان‌ها است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / ریاست سازمان مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی / مجتبی زینی وند / هرمزگان / مدارس غیر دولتی / وزارت آموزش و پرورش / دانش‌آموزان /
راه اندازی پویش مردمی نان و نمک در سیستان و بلوچستان
راه اندازی پویش مردمی نان و نمک در سیستان و بلوچستان
قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در امور مشارکت های مردمی گفت: پویش مردمی نان و نمک به ابتکار دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و با شعار" در روزگار خوشی نان و نمک هم را خورده ایم در روزگار سختی با همیم" از ابتدای وقوع سیل راه اندازی شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / سیلاب در سیستان و بلوچستان / امدادرسانی / دانشگاه علوم پزشکی زاهدان /
هیجان خدمت در کالبد جنبش‌های خیرخواهانه
هیجان خدمت در کالبد جنبش‌های خیرخواهانه
جیرفت - ایرنا - شور و هیجان خدمت به محرومان در قالب موسسات و جنبش‌های خیرخواهانه، صفحه جدیدی از نوع‌دوستی را در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان گشوده است.
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / کرمان / جیرفت / اوقاف و امور خیریه / مشارکت های مردمی /
۸۶ درصد مصوبات شوراهای آموزش و پرورش اجرایی شد
۸۶ درصد مصوبات شوراهای آموزش و پرورش اجرایی شد
تهران- ایرنا- رییس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت مردمی عملکرد شوراهای آموزش و پرورش را مناسب و رو به رشد دانست و گفت: در سال گذشته، ۳۰ هزار مصوبه تاثیرگذار در ۶۷۹ شورای آموزش و پرورش کشور به تصویب رسید که بیش از ۸۶ درصد از این مصوبات اجرایی شد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / سازمان مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی / آموزش و پرورش /
آموزش و پرورش فقیرترین وزارتخانه است
آموزش و پرورش فقیرترین وزارتخانه است
مدیر کل مدارس غیردولتی و مشارکت‌‌های مردمی گفت: مدیران در همه سطوح کشوری و منطقه‌ای باید تلاش‌شان را معطوف به حل مشکلات آموزش و پرورش کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / آموزش و پرورش / مشکلات / وزارتخانه / مشارکت های مردمی / منطقه ای /
حضور گسترده مردم در نمازجمعه تهران به امامت رهبر انقلاب
حضور گسترده مردم در نمازجمعه تهران به امامت رهبر انقلاب
تهران- ایرنا- هزاران نمازگزار تهرانی از ساعت‌های اولیه صبح امروز در مصلی امام خمینی(ره) حاضر شدند تا در نماز عبادی-سیاسی جمعه به امامت حضرت آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی شرکت کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی / مقام معظم رهبری / امریکا / تهران / نماز جمعه / مشارکت های مردمی / جمهوری اسلامی / مصلای امام خمینی(ره) / قاسم سلیمانی /
شوراهای آموزش و پرورش موجب ارتقای تعلیم و تربیت می‌شود
شوراهای آموزش و پرورش موجب ارتقای تعلیم و تربیت می‌شود
زنجان - ایرنا - رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: شوراهای دانش آموزی به عنوان یکی از مترقی‌ترین قانون‌های تصویب شده پس از پیروزی انقلاب اسلامی موجب ارتقای نظام تعلیم و تربیت می‌شود.
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / مدارس / وزارت آموزش و پرورش / زنجان / دانش‌آموزان /
اعلام نحوه کمک‌رسانی به مددجویان سیل‌زده
اعلام نحوه کمک‌رسانی به مددجویان سیل‌زده
تهران - ایرنا- معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور، روش‌های کمک‌رسانی نقدی و غیرنقدی به مددجویان سیل‌زده بهزیستی را اعلام کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / مددجویان بهزیستی / مشارکت های مردمی / سیل / سازمان بهزیستی کشور / سیل زمستانی در جنوب و جنوب شرقی /
سیل زدگان سیستان و بلوچستان در انتظار سیل مهربانی
سیل زدگان سیستان و بلوچستان در انتظار سیل مهربانی
با توجه به وقوع بارش های سنگین و سیلابی و به زیر آب رفتن بسیاری از مناطق شهری و روستائی در جنوب سیستان و بلوچستان، هم اینک با گذشت سه روز از این واقعه تلخ سیل زدگان این استان در انتظار سیل مهربانی و مشارکت گسترده مردمی برای کمک به این قشر آسیب دیده هستند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / سیلاب در سیستان و بلوچستان / خسارت سیل / خاش /
افزایش۴۶درصدی کمکهای مردمی درسالجاری/ اجرای طرح هر کارمند یک حامی
افزایش۴۶درصدی کمکهای مردمی درسالجاری/ اجرای طرح هر کارمند یک حامی
معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد از رشد ۴۶ درصدی کمک های مردمی طی ۹ ماه امسال خبر داد و گفت: سرانه صدقه هر ایرانی روزانه ۱۱۶ ریال است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / علیرضا عسگریان / کمیته امداد / نیکوکاری /
درسال‌جاری 19هزارواحد مسکونی برای اقشار بی سرپناه درسطح کشوراحداث می‌شود
علیرضا تابش ـ رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشوردر آیین افتتاح 55 هزارمین واحد مسکونی روستایی مقاوم سازی شده استان اردبیل در روستای عنبران علیا با بیان این مطلب افزود : بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای خانه دارشدن اقشار بی سر پناه درسالجاری بیش از 19هزارواحد مسکونی را با اعتباری بالغ بر 500میلیارد ریال از محل حساب 100حضرت امام و منابع داخلی این نهاد مقدس دردست اجرا دارد که برای هر واحد احداثی مبلغ200تا250میلیون ریال تسهیلات بصورت کمک بلاعوض درنظر گرفته شده است وی تصریح نمود: این اقدام دراستان هایی مثل : استان سیستان وبلوچستان ، خراسان جنوبی ، جنوب کرمان و اخیرا تعداد200واحد در استان چهارمحال بختیاری ر اشامل میشودکه استان اردبیل نیزباتوجه به موقعیتی که دارد تا سقف 1000 واحد از این طریق ساخت وساز …
۱۳۹۸/۱۰/۲۰ /
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در مراسم افتتاح 55 هزارمین واحد مسکونی روستایی استان اردبیل:
19هزارواحد مسکونی برای اقشار بی سرپناه درسطح کشوراحداث می‌شودعلیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشوردر آیین افتتاح 55 هزارمین واحد مسکونی روستایی مقاوم سازی شده استان اردبیل در روستای عنبران علیا با بیان این مطلب افزود : بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای خانه دارشدن اقشار بی سر پناه درسالجاری بیش از 19هزارواحد مسکونی را با اعتباری بالغ بر 500میلیارد ریال از محل حساب 100حضرت امام و منابع داخلی این نهاد مقدس دردست اجرا دارد که برای هر واحد احداثی مبلغ200تا250میلیون ریال تسهیلات بصورت کمک بلاعوض درنظر گرفته شده است.وی تصریح نمود: این اقدام دراستان هایی مثل : استان سیستان وبلوچستان ، خراسان جنوبی ، جنوب کرمان و اخیرا تعداد200واحد در استان چهارمحال بختیاری ر اشامل میشودکه استان اردبیل نیزباتوجه …
۱۳۹۸/۱۰/۱۸ /
راز انسجام ملت در عزای سردار ملی چه بود؟
راز انسجام ملت در عزای سردار ملی چه بود؟
تهران-ایرنا- در سال‌های اخیر شخصیت‌های برجسته علمی و مذهبی زیادی به طور طبیعی یا عملیات تروریستی دار فانی را وداع گفته اند اما تفاوت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی با آنها چه بود که پیکرش با بدرقه بی‌نظیر میلیون‌ها ایرانی رهسپار خانه ابدی شد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / جنگ تحمیلی / روسیه / مصطفی تاجزاده / سپاه پاسداران انقلاب اسلامی / مقاومت / داعش / ایالات متحده آمریکا / مشارکت های مردمی / قاسم سلیمانی / ایران /
"حلقه وصل"،‌ کمک به تأمین جهزیه ۲۶ هزار زوج‌ تحت پوشش بهزیستی
"حلقه وصل"،‌ کمک به تأمین جهزیه ۲۶ هزار زوج‌ تحت پوشش بهزیستی
مدیرکل دفتر مشارکتهای مردمی سازمان بهزیستی از راه‌اندازی کمپین تأمین جهیزیه برای زوج های تحت پوشش بهزیستی ( حلقه وصل) خبر داد و گفت: خیرین و نیکوکاران می‌توانند از دو طریق برای تامین جهیزیه ۲۶ هزار زوج تحت پوشش بهزیستی مشارکت کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ /
تشکل‌های مردم نهاد در اصفهان، فرصت و ظرفیتی که استفاده نمی‌شود
تشکل‌های مردم نهاد در اصفهان، فرصت و ظرفیتی که استفاده نمی‌شود
اصفهان- ایرنا- تشکل‌های مردم نهاد دارای ظرفیت‌های فراوانی هستند که به دلایل مختلف از این نهادهای مدنی و کارآمدی آنها در کشور و در اصفهان استفاده نمی‌شود که به اعتقاد کارشناسان حاضر در میزگرد ایرنا اصفهان بسترسازی توسعه فعالیت همه جانبه این تشکل‌ها در این استان ضرورتی است اجتناب ناپذیر.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اجتماعی / فرهنگی / سازمان های مردم نهاد / اصفهان / مشارکت های مردمی / مشارکت اجتماعی / مطالبات مردمی /
مشی رهبر معظم انقلاب باید الگوی عملی ائمه جمعه باشد
تبریز – فلاح: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: مردمی بودن و توجه به نخبگان دانشگاهی، حوزوی و همچنین رسیدگی به امور مستضعفین توصیه عملی رهبر معظم انقلاب به همه نمایندگان رهبری و ائمه جمعه سراسر کشور است و باید این موضوع مورد توجه همگان باشد.حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در ششمین همایش ائمه جمعه سراسر استان در شهرستان میانه با بیان اینکه مسائل مهم سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در محل خدمت خود هستند، گفت: مطالبه رهبر معظم انقلاب از نمایندگان ایشان در استان‌ها و ائمه جمعه شهرستان‌های مختلف دنباله روی از مشی رهبری در همه مسائل مهم ملی بین المللی و محل خدمتی خود است.امام جمعه تبریز در ادامه با اشاره به حوادث پیرامون افزایش قیمت بنزین و هدفمندی یارانه های انرژی گفت: همانطور …
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ /
تعطیلی مراکز آموزشی آزاد به علت آلودگی هوا
تعطیلی مراکز آموزشی آزاد به علت آلودگی هوا
تهران- ایرنا- رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی آموزش و پرورش گفت: مراکز آموزشی و پرورشی (علمی آزاد و زبان خارجی) در شهرها و مناطقی که مدارس آنها به علت آلودگی هوا تعطیل است، دایر نخواهد بود.
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / تعطیلی مدارس / مجتبی زینی وند / آلودگی هوا / وزارت آموزش و پرورش /
اقدامات بهزیستی با حضور خیرین کیفیت بیشتری پیدا کرده است
اقدامات بهزیستی با حضور خیرین کیفیت بیشتری پیدا کرده است
ایلنا: استاندار تهران گفت: حضور خیرین کاری کرده که اقدامات بهزیستی کیفیت بیشتری داشته باشد و بستری برای پویایی بیشتر در این سازمان فراهم شود.‌
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / بهزیستی / تولد / دولت / وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی / مشارکت های مردمی /
انتخابات مجلس یازدهم‌ تجلی وحدت، اخوت، همبستگی و انسجام ملی ‌است
انتخابات مجلس یازدهم‌ تجلی وحدت، اخوت، همبستگی و انسجام ملی ‌است
فرماندار شهرستان دلگان با اشاره به اینکه مهمترین درس برای دشمنان اسلام و نظام شکوهمند اسلامی اجرای قانون، تبعیت از مقام معظم رهبری، پرهیز از هر گونه حزب گرایی و بازی در پازل دشمن است، گفت: صیانت از آرای مردم، فراهم کردن زمینه حضور گسترده و بالا بردن شاخص های مشارکت مردمی و دفع حداقلی و جذب حداکثری مهمترین اصل در انتخابات است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / انتخابات 98 / استانی-سیاسی /
مصرف برند پلاسمای خون مازندرانی‌ها در کشورهای مختلف جهان
مصرف برند پلاسمای خون مازندرانی‌ها در کشورهای مختلف جهان
ساری - ایرنا - مدیرکل انتقال خون مازندران گفت که امروزه برند پلاسمای خون مازندرانی‌ها طبق قرارداد با کشورهای آلمان و اتریش در ایران و برخی از کشورهای دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / مازندران / اهدای خون / مشارکت های مردمی /
خبرنگاران در مشارکت حداکثری مردم نقش موثری دارند
خبرنگاران در مشارکت حداکثری مردم نقش موثری دارند
یزد- ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری مهریز از خبرنگاران خواست با تبیین هرچه بیشتر اهمیت انتخابات و نیز تشریح دستاوردهای نظام و دولت برای مردم، گفت: نمایندگان رسانه ها در مشارکت حداکثری شهروندان در شعبه‌های اخذ رای یازدهمین دوره این آزمون ملی نقش موثری دارند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / یزد / مهریز / انتخابات مجلس شورای اسلامی / مشارکت های مردمی /
برگزاری دومین جایزه محیط زیستی دکتر رادمنش
دومین دوره جایزه محیط زیستی دکتر رادمنش با معرفی و تقدیر از منتخبین ۱۱ استان کشور برگزار شد. مراسم اختتامیه دومین دوره جایزه محیط زیستی دکتر رادمنش در تهران برگزار شد و از میان بیش از ۹۱ اثر ارسالی به دبیرخانه جایزه، هیات داوری در نهایت ۲۱ انجمن و فرد را منتخب دریافت جایزه معرفی نمود. حضور منتخبینی از یازده استان فارس، لرستان، تهران، سیستان، کهگیلویه ، خوزستان، بوشهر، کردستان، مازندران، گلستان و هرمزگان در دومین دوره جایزه محیط زیستی دکتر رادمنش از افزایش سطح کمی و کیفی آن حکایت دارد.محمد رادمنش در این مراسم با اشاره به موضوع تخریب محیط زیست بیان داشت: محیط زیست هنوز برای بیشتر مردم یک بحث حاشیه ای است که به گمانشان از شکم سیری است، برای عده ای نیز یک بحث روشنفکری است. وی افزود: این افراد در …
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ /
پناهگاه شماره ۲ حیوانات کرج کی راه اندازی می شود؟
پناهگاه شماره ۲ حیوانات کرج کی راه اندازی می شود؟
رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر کرج گفت: تخلیه نخاله در حواشی شهرها باید ممنوع شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / استانی-اجتماعی /
اهالی کربلا برای برقراری امنیت، کمیته های مردمی تشکیل دادند
اهالی کربلا برای برقراری امنیت، کمیته های مردمی تشکیل دادند
تهران-ایرنا- اهالی استان کربلا روز دوشنبه در کمک به نیروهای امنیتی این کشور، کمیته های مردمی تشکیل دادند تا در تامین امنیت و حفاظت شهر و تجمعات مسالمت آمیز مشارکت فعال کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / تظاهرات اعتراضی / کربلا / عراق /
اختلال فنی در سامانه پیامکی کمیته امداد
اختلال فنی در سامانه پیامکی کمیته امداد
مدیرکل هماهنگی امور اجرایی مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) با اعلام خبر اختلال سامانه سرویس دهنده USSD ، گفت: هموطنان نگران برداشت هزینه اضافه از حساب‌شان نباشند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ /
افتتاح ۲۱ واحد مسکن معلولان در گیلان
افتتاح ۲۱ واحد مسکن معلولان در گیلان
معاون امور مشارکت های مردمی بهزیستی گیلان با بیان اینکه همزمان با هفته ملی و روز جهانی معلولین ۲۱ واحد مسکن مددجویان در گیلان افتتاح خواهد شد، گفت: این مراسم همزمان با سراسر کشور امروز در گیلان به برگزار می شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / استانی-اجتماعی / مسکن معلولان /
انتخاباتی که بی نتیجه مانده است
انتخاباتی که بی نتیجه مانده است
ششم مهر امسال افغانستان یکی از کم دردسرترین انتخابات های سال های اخیر را برگزار کرد و با وجود تهدیدهای گوناگون طالبان و سایه داعش بر سر این کشور، رای گیری آسانتر از دفعات قبل پیش رفت، اما میزان مشارکت مردمی خیلی پایین تر از میزانی بود که ناظران انتظارش را داشتند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / افغانستان / اشرف غنی احمدزی / عبدالله عبدالله /
راه‌اندازی پویش «سهم تو از سقف من» در حمایت از مددجویان زلزله‌زده
راه‌اندازی پویش «سهم تو از سقف من» در حمایت از مددجویان زلزله‌زده
تبریز - ایرنا - معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد آذربایجان شرقی از راه اندازی پویش مردمی «سهم تو از سقف من» برای بازسازی خانه های مددجویی زلزله زده استان خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / آذربایجان شرقی / حوادث طبیعی / زمین لرزه / کمیته امداد امام خمینی (ره) / زلزله در آذربایجان شرقی /
برگزاری طرح پاییزه کتاب، تنها در تهران
گروه فرهنگ و هنر - نشست خبری بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران روز گذشته در خانه کتاب برگزار و طی آن برنامه‌های این دوره از هفته کتاب تشریح شد.نیکنام حسینی‌پور، دبیر بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و مدیرعامل موسسه خانه کتاب در این نشست خبری پس از تبریک هفته وحدت، درباره بیست و هفتمین دوره این رویداد گفت: امروز هفته کتاب از یک نهال نوپا به یک درخت با شاخ و برگ فراوان تبدیل شده است و تعداد سازمان‌ها و نهادهایی که در سال‌های اولیه در این هفته مشارکت می‌کردند با امروز قابل مقایسه نیست. علی‌رغم مشکلاتی که گریبان‌گیر کشور است و فرهنگ اولین چیزی است که از سفره خانواده‌ها کنار می‌رود، در هفته کتاب بیش از ۷۰ سازمان و نهاد شرکت کرده‌اند که برخی از آن‌ها متولی کتاب هستند و برخی هم با آن ارتباطی …
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ /
هفتمین مرکز نیکوکاری ویژه بانوان استان تهران افتتاح شد
هفتمین مرکز نیکوکاری ویژه بانوان استان تهران افتتاح شد
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان تهران از افتتاح هفتمین مرکز نیکوکاری ویژه بانوان استان خبر داد و گفت: این مرکز بنام حضرت خدیجه (س) در شهر پرند افتتاح شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / خیریه / نیکوکاری / کمیته امداد امام خمینی /
اهدای ملک به ارزش بیش از دومیلیارد تومان توسط خیر اصفهانی
اصفهان –بهمن راعی : خیر اصفهانی ملک خود در اصفهان که بالغ بر دو میلیارد تومان ارزش مالی دارد را به آموزش و پرورش اصفهان اهدا کرد.مدیر ناحیه 5 آموزش و پرورش شهر اصفهان از اهداء ساختمان توسط یک خیر اصفهانی در منطقه کوجان به این ناحیه خبر داد.احمدرضا ضیایی مدیر ناحیه 5 اصفهان با اعلام این خبر، از اقدام ارزشمند و شایسته تقدیر این نیکوکار تقدیر کرد و گفت: با توجه به نیاز مبرم ناحیه 5 آموزش و پرورش در منطقه کوجان و کمبود فضای آموزشی در این محله، با اهدای این ملک، کمک بسیار موثری به این ناحیه در راستای رسیدن به اهداف و اعتلای آموزش صورت گرفت.وی افزود: این اقدام قابل ستایش و بسیار ارزشمند و شایسته تقدیر است و امیدواریم نهضت مشارکت عموم نیکوکاران را در مشارکت در توسعههمه جانبه کشور فراهم کند. مدیر …
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ /
اعلام مصادیق جرائم انتخاباتی
اعلام مصادیق جرائم انتخاباتی
مدیر کل پیشگیری های مردمی و مشارکت های مدنی معاونت اجتماعی، با اشاره به مصادیق جرائم انتخاباتی، استفاده مستقیم و آشکار از امکانات دولتی و بیت المال برای تحقق اهداف انتخاباتی کاندیداها ؛ واگذاری اماکن دولتی و عمومی به برخی از نامزده به منظور برگزاری نشست های تبلیغاتی را از جمله این جرائم اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ /
یزد 142 هزار صندوق صدقه دارد
یزد 142 هزار صندوق صدقه دارد
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد با اشاره به نصب و توزیع 142 هزار صندوق صدقه در این استان، گفت: به طور میانگین هر شهروند یزدی ماهیانه 670 تومان صدقه پرداخت می‌کند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / استانی-اجتماعی / کمیته امداد یزد / صندوق صدقه / مشارکت های مردمی /
در اربعین امسال صحنه‌های نابی از خدمت مردم ایلام به زائران عتبات ثبت شد
در اربعین امسال صحنه‌های نابی از خدمت مردم ایلام به زائران عتبات ثبت شد
سید محمد علوی‌فر رئیس کمیته مشارکت های مردمی ، اسکان و تغذیه ستاد اربعین در پیامی از تلاش‌های مجدانه و خاصانه اقشار مختلف مردم خون‌گرم و مسئولان دلسوز و متعهد استان در میزبانی باشکوه از زوار اباعبدالله الحسین قدردانی کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / استانی-اجتماعی / موکب /
کرمانشاهیان امسال 34 میلیارد ریال صدقه دادند
کرمانشاهیان امسال 34 میلیارد ریال صدقه دادند
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: در نیمه نخست امسال کرمانشاهیان بیش از سه میلیارد و ۴۵۵ میلیون تومان صدقه به صندوق‌های صدقات واریز کردند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / صدقه / کمیته امداد امام خمینی / استانی-اجتماعی /
اعضای خانه‌های دوام با یکدیگر رقابت می‌کنند
اعضای خانه‌های دوام با یکدیگر رقابت می‌کنند
معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان مدیریت بحران شهر تهران از برگزاری مسابقه ویدیویی یک خاطره یک تجربه ویژه اعضای خانه های دوام و ایمنی سرای محلات خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ /
اصلاحات باید از راس هرم آغاز شود
اصلاحات باید از راس هرم آغاز شود
راه حل این بار باید از راس هرم قدرت آغاز شود و شامل بازنویسی قانون اساسی، مشارکت دادن مردم در نگارش قوانین اعمال کننده دموکراسی، پایان دادن به نظام سهمیه بندی، تقویت نقش شورای های محلی در تدوین سیاست ها، عمران و توسعه زیرساخت ها، کاهش سهمیه وزرا و اعضای پارلمان، جلوگیری از نظام رشوه گیری از شرکت های خارجی، توسعه روش های ارتباطی میان مسئولان بلندپایه و شهروندان و گشایش درهای بحث و جدل مردمی به منظور تضمین گفت وگوی ملی صادقانه و... شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / تظاهرات عراق / عراق / اصلاحات در عراق / عادل عبدالمهدی /
عملکرد نهادهای نظارتی در روند انتخابات، محل مناقشه جریان های سیاسی کشور
عملکرد نهادهای نظارتی در روند انتخابات، محل مناقشه جریان های سیاسی کشور
تهران-ایرنا- سخنان اخیر حسن روحانی رییس جمهوری از تریبون های مختلف که حاکی از دغدغه وی در خصوص برگزاری انتخابات آزاد و مشارکت پرشور مردمی است، ‌ بار دیگر تضارب آرا میان مدافعان و منتقدان نظارت استصوابی و نحوه اعمال آن را شدت بخشیده است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / مجلس شورای اسلامی / شورای نگهبان / اصولگرایان / شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان / حسن روحانی /
تعداد موکب‌های ایرانی امسال به ۲ هزار و ۵۰۰ عدد رسید
تعداد موکب‌های ایرانی امسال به ۲ هزار و ۵۰۰ عدد رسید
تهران- ایرنا- رئیس کمیته مشارکت های مردمی اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین گفت: تعداد موکب های ایرانی برای اربعین امسال به ۲ هزار و ۵۰۰ عدد افزایش یافت.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / موکب اربعین / اربعین ۹۸ /
تصویب و اجرای 21 پروژه بهبود در حوزه مسئولیت‎های اجتماعی
اصفهان -بهمن راعی : 21 پروژه فرهنگی، اجتماعی، HSE و ورزشی با همفکری و همکاری اعضای کمیته مسئولیت‎های اجتماعی شرکت گاز استان اصفهان تعریف و طی سال جاری اجرایی شده است.مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان دستاوردهایی همچون؛کسب تندیس زرین از وزارت نفت، تندیس زرین برند برتر، لوح صنعت سبز، سلامت اداری و ... در 3 سال اخیر وکسب عنوان روابط عمومی سرآمد در چهاردهمین جشنواره فرهنگی روابط عمومی های استان اصفهان در محور مسئولیت های اجتماعی حاصل پروژه های بهبود تعریف شده طی سال جاری عنوان کرد.علوی، به اجرای حدود 15 هزار نفر ساعت آموزش مصرف ایمن و بهینه در سطح استان در سال های 96 و 97 اشاره کرد و گفت: این آموزش های مردمی منجر به کاهش 45 درصدی فوت مصرف کنندگان گاز طبیعی طی این دو سال شد.مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، …
۱۳۹۸/۰۷/۲۴ /
پیشنهاد می کنم برای سنوات آینده محدودیت یک تا دو ساله در پذیرش زائر ایجاد کنیم/ درحال حاضر با مشکل جابه جایی زوار و آبرسانی مواجه هستیم/ برای تأمین امکانات حداقل نسبی باید تعداد زوار کنونی تا ۵۰ درصد کاهش …
شفقنا- هر چه به روز اربعین حسینی نزدیک تر می شویم، تردد زائرین به مرزها برای ورود به عراق و شرکت در این مراسم افزایش می یابد؛ مهندس حسن پلارک، رئیس کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین علاوه بر اینکه به تلاش های صورت گرفته برای خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی اشاره می کند و […]
۱۳۹۸/۰۷/۲۳ /
اطمینان بخش بودن از ویژگی پلیس امین است
اطمینان بخش بودن از ویژگی پلیس امین است
تهران- ایرنا- رئیس پلیس پیشگیری ناجا، اعتبار و اطمینان بخش بودن را از ویژگی های پلیس امین عنوان کرد و گفت: از شاخص های امنیت داخلی کشورمان همانا اقتدار، هوشمندی و مردم دار بودن پلیس است؛ بنابراین نیروی انتظامی تلاش دارد با تکیه بر ظرفیت‌های مردمی و جلب مشارکت مردم شاخص امنیت مشارکتی را ارتقا و این مهم را بیش از پیش محقق کند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / سازمان بیمه سلامت ایران /
5000 کردستانی همیار طبیعت هستند
5000 کردستانی همیار طبیعت هستند
رئیس اداره آموزش، ترویج و مشارکت مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان گفت: در استان کردستان دو هزار و 700 همیار دانش آموزی،۲هزار و ۱٦۹ مروج افتخاری و ۱۳۱ محافظ افتخاری همیار طبیعت هستند که با آگاه سازی و توجیه افکار عمومی نقش مهم و اثر گذار در ارتقای فرهنگ مردم جامعه در حفاظت از عرصه های طبیعی دارند .
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / همیار طبیعت / استانی-اجتماعی /
۲۹ میلیون پرس غذا برای پذیرایی از زائران پخت می‌شود
۲۹ میلیون پرس غذا برای پذیرایی از زائران پخت می‌شود
تهران- ایرنا- رئیس کمیته مشارکت های مردمی و اسکان و پذیرایی ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: امسال ۲۹ میلیون پرس غذا در سه وعده صبح، ظهر و شب برای پذیرایی از زائران ایرانی و دیگر کشورهای اسلامی شرکت کننده در آیین ملکوتی اربعین حسینی پخت می شود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۲ / زائران اربعین / عراق / اربعین ۹۸ /
مشارکت والدین در امور مدرسه؛ مالی یا کیفی‌سازی آموزش
مشارکت والدین در امور مدرسه؛ مالی یا کیفی‌سازی آموزش
۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / مشارکت های مردمی / وزارت آموزش و پرورش / دانش‌آموزان /
فضای آموزشی استان کرمان نسبت به کشور بسیار عقب است
فضای آموزشی استان کرمان نسبت به کشور بسیار عقب است
کرمان - رئیس مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: فضای آموزشی استان کرمان نسبت به کشور بسیار عقب است و باید در این زمینه اقدام جدی شود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / مجتبی زینیوند / وزارت آموزش و پرورش / آموزش و پرورش کرمان /
آئین بازگشایی مدارس و نواختن زنگ مهر در کرمان
آئین بازگشایی مدارس و نواختن زنگ مهر در کرمان
ایرن ا- کرمان - آئین بازگشایی مدارس و نواختن زنگ مهر در استان کرمان با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی آموزش و پرورش ، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه، استاندار کرمان، نمایندگان مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، شهردار، رئیس شورای اسلامی و فرماندار کرمان و جمعی از مسئولان کشوری و استانی در دبیرستان خیر ساز بی بی فاطمه مهدوی کرمان نواخته شد.5054
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / زنگ مهر / کرمان / ایرنا / مدرسه /
دولت به تنهایی حلال مشکلات آموزش و پرورش نیست
دولت به تنهایی حلال مشکلات آموزش و پرورش نیست
فرماندار مهریز با تأکید بر این که برای حل مشکلات آموزش و پرورش به ویژه در حوزه سخت‌افزاری تنها اقدامات دولتی امکان پذیر نیست، خواستار تعامل و مشارکت بیشتر مردم، خیران و بخش خصوصی در این رابطه شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / استانی-اجتماعی / فرماندار مهریز / آموزش و پرورش / یزد / مشارکت های مردمی /
میزان مشارکت مردمی استان بیش از 248 میلیارد است
میزان مشارکت مردمی استان بیش از 248 میلیارد است
معاون مشارکت‌های مردمی و اشتغال بهزیستی لرستان گفت: میزان مشارکت مردمی از سال 92 تاکنون بیش از 248 میلیارد ریال بوده است.
۱۳۹۸/۰۶/۳۰ / استانی-اجتماعی / بهزیستی لرستان / مشارکت های مردمی /
۷۰ کانون سلامت در استان قزوین راه اندازی شد
۷۰ کانون سلامت در استان قزوین راه اندازی شد
قزوین-قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قزوین در امور مشارکت های مردمی گفت: با راه اندازی ۷۰ کانون سلامت در محلات، شناسایی بیماریها و آسیبهای بهداشتی و رقع آنها با کمک تشکلهای مردمی آغاز شده است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۶ / علی عزیزخانی / دانشگاه علوم پزشکی قزوین / سلامت روان /
وزیر کشور: احراز هویت‌ها در انتخابات مجلس صددرصد الکترونیکی برگزار خواهد شد / با دستگاه های امنیتی هماهنگ هستیم
وزیر کشور: احراز هویت‌ها در انتخابات مجلس صددرصد الکترونیکی برگزار خواهد شد / با دستگاه های امنیتی هماهنگ هستیم
وزیر کشور با اشاره به فراهم شدن مقدمات برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه امسال، گفت: انتخابات مجلس در فضای امن، قانونی و با مشارکت بالای مردمی برگزار می شود.
۱۳۹۸/۰۶/۱۱ /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •