شنبه, ۸ آذر, ۱۳۹۹ / 28 November, 2020
نرخ سود اوراق
۲ روز قبل
بازگشت رونق به حراج اوراق
آمارها نشان می‌دهد طی هفته منتهی به اول آذر ماه (28 آبان تا 4 آذر)، 5/ 5 هزار میلیارد تومان اوراق دولتی به فروش رسیده است. کاهش انتظارات تورمی در هفته‌های گذشته سبب روند نزولی در بازارها شده که می‌توان گفت بر افزایش تقاضای اوراق دولتی اثرگذار بوده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد نرخ سود اوراق دو ساله نیز 5/ 20 و نرخ اوراق سه‌ساله 3/ 21 درصد بوده است که به نسبت ابتدای پاییز با افزایش مواجه شده است. اگرچه انتظارات تورمی بر افزایش تقاضای اوراق دولتی موثر بوده است، اما باید دید نرخ سود این اوراق در هفته‌های آینده نیز از جذابیت کافی برخوردار خواهند بود؟
افزایش نرخ سود یخ بازار را شکست + جدول
۲ روز قبل / رکورد نرخ سود اوراق / افزایش حجم معاملات اوراق بدهی دولتی
افزایش نرخ سود یخ بازار را شکست + جدول
اقتصاد نیوز : در بیست و ششمین هفته از فروش اورق بدهی دولتی حجمی معادل با ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اوراق به فروش رسید که قله ۱۸ هفته گذشته بوده است. به نظر می‌آید آنچه بازار اوراق را از کما درآورده، پذیرش نرخ سود بالاتر بوده است.
آژیر هشدار  پولی شدن کسری بودجه به صدا درآمد/ دولت افزایش نرخ سود اوراق بدهی را بپذیرد + نمودار
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / بانک مرکزی / نرخ سود / اوراق بدهی / دولت / وزارت اقتصاد
آژیر هشدار پولی شدن کسری بودجه به صدا درآمد/ دولت افزایش نرخ سود اوراق بدهی را بپذیرد + نمودار
مجموع فروش اوراق بدهی دولت از ابتدای سال تا 20 آبان ماه 72 هزار و 939 میلیارد تومان بوده است؛ با توجه به لزوم فروش 240 هزار میلیارد تومان اوراق بدهی در طول سال، در صورتی که میزان فروش اوراق بدهی مانند 2 ماه اخیر باشد، دولت در سال 99 با 159 هزار میلیارد تومان کسری روبرو خواهد شد.
روند ارزانی مسکن متوقف شد
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / افزایش هزینه وام مسکن / افزایش نرخ سود اوراق تسه / افزایش نرخ سود وام مسکن
روند ارزانی مسکن متوقف شد
اقتصادنیوز: قیمت وام مسکن در ۲۰ ابان ماه با افزایشی قابل توجه به سه روز پیش خود باز گشت. این اقدام سبب شد تا روند ۱۴ روزه کاهش هزینه وام مسکن متوقف شود و نرخ سود وام برای مجردها دوباره به سطح ۲۲ درصد برگردد.
نوبت قفل‌شکنی از نرخ سود
۱۳۹۹/۰۸/۲۰
نوبت قفل‌شکنی از نرخ سود
آخرین گزارش بانک مرکزی از اقدامات ضدتورمی سیاست‌گذار پولی به چهار نکته اشاره دارد. اول اینکه نرخ سود تعادلی در بازار بین بانکی از کریدور تعیین شده بانک مرکزی بالاتر رفته است. علاوه‌بر این نرخ سود اوراق بدهی دولتی با سررسید میان‌مدت با افزایش مواجه بوده است.
نرخ سود حراج اوراق در کف ۸ هفته
۱۳۹۹/۰۸/۱۶ / اوراق بدهی دولتی / کاهش نرخ سود اوراق بدهی دولتی
نرخ سود حراج اوراق در کف ۸ هفته
اقتصادنیوز: در هفته بیست و سوم از حراج اوراق بدهی دولتی هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اوراق از طریق بانک ها خریداری شد. نرخ محاسبه شده این اوراق به ۲۰ درصد تنزل پیدا کرد که این مقدار کمترین نرخ سود در ۸ هفته اخیر حراج اوراق است.
افزایش دسته‌جمعی نرخ سود
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / رشد / افزایش / نرخ / اوراق / سود
افزایش دسته‌جمعی نرخ سود
اقتصادنیوز: امروز ۱۴ آبان ۱۳۹۹ نرخ سود اوراق با رشد مواجه بود.
کاهش ۳میلیون تومانی هزینه وام مسکن برای متاهلین
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / کاهش هزینه وام مسکن / کاهش قیمت اوراق تسه / کاهش نرخ سود وام مسکن
کاهش ۳میلیون تومانی هزینه وام مسکن برای متاهلین
اقتصادنیوز: روند نزولی نرخ سود اوراق تسه که از انتهای هفته پیش آغاز شده بود، امروز نیز تداوم یافت. نرخ امروز سود اوراق تسه نسبت به هفته پیش شاهد کاهش یک درصدی بود. به این ترتیب هزینه وام مسکن نیز برای مجردین و متاهلین نسبت به هفته گذشته بیش از ۲ میلیون تومان کاهش پیدا کرد
نرخ سود ۲۱ درصد در هفته ۲۱ حراج اوراق بدهی دولتی
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / اوراق بدهی دولتی / رکورد نرخ سود اوراق / کمترین حجم معاملات اوراق بدهی
نرخ سود ۲۱ درصد در هفته ۲۱ حراج اوراق بدهی دولتی
اقتصادنیوز: اوراق بدهی دولتی در هفته جاری سه آمار مهم را نشان می دهد. از سهم بانکها گرفته تا حجم کل حراج هفتگی اوراق. آماری که زنگ هشدار بدهی های دولت را محکم تر می نوازد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
دلیل فروش نرفتن اوراق بدهی دولت چیست؟
یک اقتصاددان گفت: اگر دولت در نرخ سود اوراق بدهی دخالت نمی‌کرد کسری بودجه دولت به طور کامل برطرف می‌شد و حتی میزان خلق پول بانک‌ها کاهش می‌یافت.
نرخ سود وام خرید مسکن؛ ۳۶ درصد
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / اقتصاد / قانون / مسکن / اوراق / نرخ سود / نرخ سود اوراق / اوراق تسهیلات مسکن / اوراق بانک مسکن
نرخ سود وام خرید مسکن؛ ۳۶ درصد
اقتصادنیوز : با توجه به قیمت خریدوفروش اوراق تسه هزینه وام میلیون ۲۴۰ میلیون تومانی مسکن از طریق اوراق تسه برای متأهلان به ۸۵ میلیون و ۳۴۰ هزار تومان رسید. هزینه خرید اوراق مجردها با توجه مبلغ وام ۴۹ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان برآورد می‌شود.
واکنش نرخ سود به حرکت بورس در هفته گذشته + نمودار
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / بازار بدهی / بورس / نرخ سود / نرخ سود اوراق / اوراق اسناد خزانه / اوراق دولتی / منحنی بازدهی
واکنش نرخ سود به حرکت بورس در هفته گذشته + نمودار
اقتصاد نیوز: روند نرخ سود یک‌ساله در بازار اوراق دولتی با روند شاخص کل در هفته جاری بالاترین حد همسویی را داشته است.
کاهش نرخ سود یک‌ساله/ پناهگاه موقت پول‌های بورسی
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / بورس / نرخ سود / نرخ سود اوراق / اوراق دولتی / منحنی بازدهی
کاهش نرخ سود یک‌ساله/ پناهگاه موقت پول‌های بورسی
اقتصاد نیوز: اتفاقات امروز بازار اوراق دولتی نشان می دهد بخشی از پول های خار شده از بورس روانه این بازار شده و حجم پول به اندازه بوده که نرخ های سود یک ساله در این بازار را کاهشی کرده است.
کاهش نرخ سود اوراق بدهی به زیر۱۸ درصد
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / پول / سرمایه / کسری بودجه / zwnj / اوراق
کاهش نرخ سود اوراق بدهی به زیر۱۸ درصد
اقتصادنیوز : امروز دوشنبه ۲۴ شهریورماه ۱۳۹۹منحنی بازده کاهش نرخ سود در سررسیدهای کوتاه مدت و ثبات نرخ در سررسیدهای بلندمدت را نشان می‌دهد.
کاهش نرخ سود پس از ریزش بورس
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / بورس تهران / پول / سرمایه / شاخص / کسری بودجه
کاهش نرخ سود پس از ریزش بورس
اقتصاد نیوز : پس از ریزش حدود ۴۰ هزار واحدی بورس تهران سریع واکنش در بازار اوراق دولتی رخ داد.در این بازار هم نرخ سود اوراق دولتی در سررسیدهای کوتاه مدت نیم واحد درصد کاهش یافت.
سایه بورس بر نرخ سود/وضعیت گرگ و میش در بازار اوراق
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / افزایش قیمت / اقتصاد / رقابت / سرمایه گذاران / سهام
سایه بورس بر نرخ سود/وضعیت گرگ و میش در بازار اوراق
اقتصادنیوز : نرخ سود اوراق دولتی در بازار ثانویه با بازگشت از کف وارد کانال جدید شد.در اولین روز کاری هفته جاری نرخ های سود در سررسید بالای سه ماه به دلیل فضای ابهام در روند سایر بازار ها از جمله بورس یکسان شد.
پادزهر تورم افسار گسیخته
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / افزایش نرخ بهره / افزایش نرخ سود / کنترل نرخ تورم / تورم انتظاری / انتشار اوراق بدهی
پادزهر تورم افسار گسیخته
کامران ندری اقتصاددان با تاکید براینکه دولت گوش شنوایی برای شنیدن مسائل و مشکلات موجود ندارد، ادامه داد بهترین اقدام برای کنترل تورم افزایش نرخ سود است و این نرخ باید بین ۲۴ تا ۳۰ درصد تعیین شود، برای افزایش نرخ سود در وهله اول باید نرخ سود بین بانکی افزایش پیدا کند و در قدم بعد نیز نرخ سود سپرده گذاری در بانک‌ها و در نهایت نیز نرخ سود اوراق بدهی، این روندی است که دولت در نهایت مجبور خواهد شد آن را انجام دهد، زیرا که تورم باید در یک نقطه‌ای متوقف شود و تنها راه آن نیز در حال حاضر همانی که است که عرض کردم.
۱۳۹۹/۰۶/۰۷
نتیجه حراج جدید اوراق بدهی دولت/ نرخ سود اوراق به مذاق بانک‌ها خوش نیامد
بانک مرکزی نتایج حراج اوراق بدهی دولتی مورخ 4 شهریور 1399 را اعلام و از برگزاری حراج جدید اوراق بدهی دولتی در تاریخ 12 شهریور ماه سال خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / بودجه / تورم / درآمد / دولت / کسری بودجه
افزایش نرخ سود اوراق و عرضه اموال دولت راهکار تامین کسری بودجه
مدت‌ها است که کسری بودجه دولت به عنوان منشأ بسیاری از مشکلات و از جمله سلطه مالی و تداوم تورم بالا مورد بحث اقتصاددانان و تحلیل گران بوده است،
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
صید بزرگ در حراج دوازدهم اوراق
گزارش بانک مرکزی از دوازدهمین حراج دولتی نشان می‌دهد در هفته جاری، 5/ 4 هزار میلیارد تومان از اوراق دولتی به فروش رفته که بیشترین مقدار در چهار هفته اخیر بوده است. اما نکته قابل‌توجه در حراج این هفته، فروش 2 هزار میلیارد تومان اوراق چهار ساله به یک شرکت تامین سرمایه است. نرخ سود اوراق دولتی فروخته‌شده در هفته جاری برای اوراق دو ساله 20 درصد، سه ساله 21 درصد و 4 ساله 5/ 21 درصد بوده است که نشان می‌دهد نرخ سود اوراق بدون ریسک درکشور با شیب کمی در حال افزایش است.
سقف نرخ سود اوراق ودیعه بانک مرکزی مشخص شد/انتشار اوراق در انتظار جلسه آتی شورای پول و اعتبار
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / بانک مرکزی / شورای پول و اعتبار / اوراق ودیعه / شورای فقهی بانک مرکزی / نرخ تورم سالانه
سقف نرخ سود اوراق ودیعه بانک مرکزی مشخص شد/انتشار اوراق در انتظار جلسه آتی شورای پول و اعتبار
شورای فقهی بانک مرکزی سقف (حداکثر) نرخ سود اوراق ودیعه بانک مرکزی را معادل نرخ تورم سالانه تعیین کرده است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
مکش نقدینگی با سود 19درصد
نتایج هفتمین حراج اوراق بدهی دولتی که دیروز برگزار شد، نشان می‌دهد که وزارت اقتصاد همچنان سیاست تامین کسری بودجه از کانال بازار بدهی را دنبال می‌کند؛ به‌نحوی که در حراج روز گذشته نرخ سود اوراق بدهی دولت باز هم افزایش یافت و سود اوراق بدهی دولت در سررسید 4ساله به 19.2درصد رسید. افزایش نرخ سود اوراق بدهی دولت در 3 هفته متوالی نشان می‌دهد که دولت به قاعده بازار تن داده و انعطاف در سیاست‌های مالی و بودجه‌ای در حال شکل‌گیری است. به‌گزارش همشهری، در حراج هفتم تعداد 17بانک، صندوق سرمایه‌گذاری و شرکت تأمین …
نقشه بانک مرکزی برای کاهش تورم چیست؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / نرخ تورم / بانک مرکزی / بازار اوراق قرضه / سازمان بورس و اوراق بهادار
نقشه بانک مرکزی برای کاهش تورم چیست؟
تهران- ایرناپلاس- مدیریت نقدینگی و اجرای سیاست‌های ضدتورمی از جمله مسایل مهمی است که اقتصاددانان و متولیان بخش پولی و مالی کشور بر آن تاکید دارند؛ بر این اساس بانک مرکزی بعنوان متولی این حوزه با ترسیم برنامه‌هایی، گام نخست خود را در سه جهت از ۲ هفته گذشته آغاز کرده است که شامل افزایش نرخ سود اوراق بدهی، سود گواهی سپرده بلندمدت و سپرده‌های بانک‌ها نزد این بانک است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
صعود «سود» در بازار بدهی
نرخ سود اوراق دولتی برای دومین هفته پیاپی، با افزایش همراه شد. براساس اعلام بانک مرکزی، در ششمین حراج اوراق دولتی در بازار بین بانکی، وزارت اقتصاد با افزایش 7/ 0 واحد درصدی بازدهی اوراق با سررسید 4 ساله و افزایش 5/ 0 واحد درصدی اوراق با سررسید 2 ساله موافقت کرد. بنابراین نرخ سود اوراق 4ساله به 2/ 18 درصد رسید. افزایش نرخ، این پیام را به اقتصاد ایران می‌رساند که وزارت اقتصاد تصمیم گرفته است تا راه تامین مالی دولت از بازار بدهی بگذرد و به چاپخانه بانک‌مرکزی نرسد. میزان فروش اوراق در بازار بین بانکی، نزدیک به 2 هزار میلیارد تومان بود؛ هرچند که حجم اوراق عرضه‌شده از سوی دولت 5 هزار میلیارد تومان بود. فاصله میزان خرید با حجم عرضه اتفاق دوم و مهم دیگر بازار بود؛ زیرا وزارت اقتصاد حاضر به فروش اوراق …
بانک مرکزی نتیجه حراج اوراق بدهی ۱۷ تیرماه را اعلام کرد
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
بانک مرکزی نتیجه حراج اوراق بدهی ۱۷ تیرماه را اعلام کرد
بانک مرکزی در اطلاعیه ای نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی (۱۷ تیر ماه ۱۳۹۹) را اعلام کرد که نشان از افزایش نرخ سود اوراق فروش رفته دارد.
۴۶ هزار و ۹۵۱ میلیارد ریال اوراق مشارکت فروش رفت
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / بانک مرکزی / اوراق مشارکت / نرخ سود اوراق مشارکت
۴۶ هزار و ۹۵۱ میلیارد ریال اوراق مشارکت فروش رفت
بر اساس آمار اعلام شده از سوی بانک مرکزی تا پایان سال ۹۸ به میزان ۴۶.۹۵۱ میلیارد ریال اوراق مشارکت دولت و شهرداری‌ها از سوی سرمایه‌گذاران خریداری شده است.
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
بازگشت ارز حاصل از صادرات اولویت فعلی اقتصاد
علی صالح‌آبادی معتقد است نکته حائز اهمیت در سال ۹۹ بیش از سال گذشته، بازگشت ارز حاصل از صادرات غیرنفتی به چرخه تجاری کشور است.علی صالح‌آبادی با حضور در ساختمان پژوهشکده پولی و بانکی، با شاپور محمدی رئیس این پژوهشکده دیدار کرد.مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران پس از بازدید از بخش‌های مختلف پژوهشکده در گفت‌وگوی اختصاصی با ایبنا در مورد برنامه‌ریزی این بانک توسعه‌ای برای حمایت بیش از پیش از صادرکنندگان در سال ۹۹، گفت: با توجه به کاهش درآمدهای ناشی از فروش نفت، نکته حائز اهمیت در سال ۹۹ بیش از سال گذشته، بازگشت ارز حاصل از صادرات غیرنفتی به چرخه تجاری کشور است.وی با اشاره به تمهیدات بانک مرکزی در مورد چگونگی بازگرداندن ارز حاصل از صادرات غیرنفتی توسط صادرکنندگان اعم از ارائه ارز صادراتی به سامانه …
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / اوراق بدهی دولت
جزئیات عرضه ۱۰ هزار میلیارد تومان اوراق بدهی دولت
بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی می توانند نسبت به ارسال سفارش‌های خرید خود تا ساعت 10:00 صبح روز یکشنبه 11 خردادماه از طریق سامانه بازار بین بانکی اقدام کنند.* اوراق منتشر شده، مرابحه عام، نرخ سود اوراق 15 درصد سالانه، کوپن دار و با تواتر پرداخت سود شش ماهه (پرداخت کوپن دوبار در سال) و به شرح جدول زیر می‌باشند: 
آیین‌نامه اجرایی قانون نحوه انتشار اوراق مشارکت ابلاغ شد
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / اوراق مشارکت / نرخ سود اوراق مشارکت / اوراق مشارکت ارزی / بانک مرکزی ایران
آیین‌نامه اجرایی قانون نحوه انتشار اوراق مشارکت ابلاغ شد
آیین‌نامه اجرایی قانون نحوه انتشار اوراق مشارکت را برای اجرا به بانک‌ها ابلاغ کرد.
نرخ سود اوراق قرضه ۳۰ ساله آمریکا به پایین‌ترین سطح تاریخ رسید
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / اوراق قرضه آمریکا / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس / ویروس کرونا
نرخ سود اوراق قرضه ۳۰ ساله آمریکا به پایین‌ترین سطح تاریخ رسید
شیوع سریع ویروس کرونا در خارج از چین از جمله در ایتالیا و کره جنوبی ، نگرانی از کند شدن رشد اقتصاد جهانی را افزایش داد و باعث شد سرمایه‌گذاران به خرید اوراق قرضه هجوم بیاورند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / اوراق قرضه آمریکا / رکود اقتصادی / ایالات متحده آمریکا
تشدید خطر رکود اقتصادی آمریکا / سقوط سود اوراق قرضه
پس از این که داده‌ها نشان داد بخش تولید آمریکا بیش از حد انتظار افت کرده و رشد اشتغال در حال کندتر شدن است، نرخ سود اوراق خزانه‌داری آمریکا چهارشنبه شب و صبح پنج‌شنبه، مجددا افت کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۸ / دونالد ترامپ / بازار سهام / بورس
تعریف شاخص ردیابی تاثیر توئیت‌های ترامپ بر بازارهای مالی جهان
غول صنعت بانکداری، شاخص مالی جدیدی به نام «ووفه‌فه» ایجاد کرده است که کار آن ردیابی تاثیر توئیت‌های ترامپ بر بازارهای مالی جهان و نوسانات نرخ سود اوراق آمریکا است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۱
در کوتاه مدت نرخ سود اوراق افزایش یابد/ بازار بین بانکی ما از کارایی و نقدپذیری بالایی برخوردار نیست/ با تغییر نرخ بهره به ساده یا مرکب، اصلاحی صورت نخواهد گرفت
ایلنا: یک استاد دانشگاه گفت: تا زمانیکه بازارسازی صورت نگیرد نمی‌توان انتظار داشت که بازار اوراق تعمیق شود، باید توجه داشت عملیات بازار باز با حجم کم شروع و بتدریج…
۱۳۹۸/۰۶/۰۷ / بازار سهام / بورس / دلار
بازارهای آسیایی ملتهب ماند
در حالی که با تداوم جنگ تجاری آمریکا و چین، نرخ سود اوراق قرضه به پایین‌ترین سطح خود در تاریخ رسیده است، با وحشت از رکود اقتصاد جهان، سهام آسیایی افت کردند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۳
نوبخت: در مهار رشد تورم موفق بوده‌ایم؛ سال آینده رشد ایران مثبت می‌شود/ سود دلالان از کارت‌های بازرگانی یک بار مصرف/ وزیر راه و شهرسازی: مردم در شرایط کنونی خانه نخرند/ مالکان مجبور به کاهش قیمت مسکن می‌شوند
این پیمانه تیتر‌هایی همچون واکنش عجیب حجتی به گرانی ۲۰۰ درصدی سیب‌زمینی، پایان سبز برای بورس در هفته‌ای که گذشت، سقوط نرخ سود اوراق آمریکا به کمتر از دو درصد، حباب سکه به ۳۰۰ هزار تومان رسید، طلای جهانی به کانال ۱۴۰۰ دلاری بازگشت، واکنش بازار نفت به تمدید توافق اوپک پلاس، صادرات چای هند به ایران سه برابر شد و افت ۵۰ تومانی دلار در صرافی‌های بانکی را در بر دارد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۲ / بازار سهام / بورس / دلار / اوراق قرضه آمریکا
سهام آسیایی افت کرد/سقوط نرخ سود اوراق آمریکا به کمتر از دو درصد
اشتیاق اولیه سرمایه گذاران بدلیل آتش‌بس تجاری چین و آمریکا جای خود را به نگرانی در مورد تهدید واشنگتن برای وضع تعرفه‌های جدید بر واردات اروپا داده و این موضوع امروز موجب افت سهام شد .
۱۳۹۸/۰۲/۲۴ / بازار سهام / بورس / جنگ تجاری / دلار / چین / وال استریت
تداوم افت سهام آسیایی با داغ‌تر شدن جنگ تجاری/کاهش نرخ سود اوراق قرضه آمریکا
تشدید جنگ تجاری بین آمریکا و چین و سقوط سنگین وال‌استریت موجب شد سهام آسیایی در معاملات امروز هم به افت خود ادامه دهد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۶
فلش‌بک فدرال‌رزرو به انبساط؟
بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا در سررسیدهای مختلف دچار بی‌نظمی شده‌اند و در حال تشکیل یک خط صاف هستند. بازدهی برخی سررسیدها مانند یکساله از نسخه‌های 2ساله، 3 ساله، 5 ساله و 7 ساله بیشتر شده است. همچنین سبقت نرخ سود اوراق با سررسید یک ماهه از 3 ماهه نیز بی‌نظمی موجود را بیشتر نشان می‌دهد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •