چهارشنبه, ۸ بهمن, ۱۳۹۹ / 27 January, 2021
پول دیجیتال
بیت‌کوین چطور از ۱ دلار به بیش از ۴۰ هزار دلار رسید؟
۲۹ ساعت قبل
بیت‌کوین چطور از ۱ دلار به بیش از ۴۰ هزار دلار رسید؟
ارز دیجیتال بیت کوین یک پول دیجیتالی و غیر فیزیکی است که تحت تاثیر وضعیت یا ثبات مالی هیچ کشوری قرار ندارد. بیت کوین (Bitcoin) با نماد اختصاصی BTC ، اولین رمز ارز یا پول رمزنگاری شده در دنیا است که به صورت کاملاً دیجیتالی استفاده و توزیع می‌شود.
سقوط بیت‌کوین ۱۰۰ میلیارد دلار از بازار ارزهای مجازی را محو کرد
۴ روز قبل / ارز دیجیتال / پول دیجیتال / بیت کوین / راشاتودی / کوین مارکت کپ / بیت‌کوین / بازار ارزهای دیجیتال
سقوط بیت‌کوین ۱۰۰ میلیارد دلار از بازار ارزهای مجازی را محو کرد
ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال با سقوط بیش از ۱۰ درصدی قیمت بیت‌کوین، به عنوان بزرگترین ارز دیجیتالی جهان، در ۴۸ ساعت گذشته حدود ۱۰۰ میلیارد دلار آب رفت.
آیا پول دیجیتال، ابزارهای ابتکاری بیشتری در اختیار دولت‌ها قرار می‌دهد؟
۱۳۹۹/۱۰/۳۰ / استانی-اقتصادی / پول دیجیتال / بحران کرونا ویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
آیا پول دیجیتال، ابزارهای ابتکاری بیشتری در اختیار دولت‌ها قرار می‌دهد؟
به دلیل بحران کووید-۱۹ رکود بزرگی در جهان ایجادشده است که نه‌تنها تاثیرات عظیمی در اقتصاد به دلیل قرنطینه ایجاد کرده، بلکه مصرف نیز بسیار کاهش‌یافته است زیرا مصرف‌کنندگان نگران ابتلا به بیماری در هنگام خرید هستند و تجربه خرید را به دلیل اقدامات مختلف بهداشتی دوست ندارند یا ترجیح می‌دهند به دلیل ترس از آینده (به‌عنوان‌مثال ترس از افزایش مالیات یا از دست دادن شغل) با صرفه‌جویی در هزینه‌ها و ذخیره پول، ایمنی مالی خود را افزایش دهند.
برنامه نویس آمریکایی به حساب بیت کوین 200 میلیون دلاری خود هیچگونه دسترسی ندارد
۱۳۹۹/۱۰/۲۷ / بیت کوین
برنامه نویس آمریکایی به حساب بیت کوین 200 میلیون دلاری خود هیچگونه دسترسی ندارد
یک برنامه نویس آمریکایی که در کیف پول دیجیتال خود بیش از 200 میلیون دلار بیت کوین ذخیره کرده بود، اکنون رمز عبور به حساب خود را فراموش کرده است و به ثروت خود هیچگونه دسترسی ندارد.
کیف پول دیجیتال ایرانسل چیست و راهنمای استفاده از آن
۱۳۹۹/۱۰/۲۱
کیف پول دیجیتال ایرانسل چیست و راهنمای استفاده از آن
کیف پول دیجیتال ایرانسل با هدف تجربه پرداخت راحت و مطمئن، از سوی ایرانسل راه اندازی شد. در این مطلب به موارد استفاده از کیف پول دیجیتال ایرانسل و دانلود اپلیکیشن های مختلف ایرانسل اشاره شده است.
ارزهای دیجیتال شبکه پرداخت جهانی سوییف را به چالش می‌کشند
۱۳۹۹/۱۰/۰۷ / ارز دیجیتال / سوئیفت / پول دیجیتال
ارزهای دیجیتال شبکه پرداخت جهانی سوییف را به چالش می‌کشند
بانک مرکزی روسیه (سی‌بی‌آر) اعلام کرد که توسعه ارزهای دیجیتال می‌تواند سیستم پرداخت بانکی بین المللی سوییفت را به چالش بکشد و در نهایت می‌تواند آن را بی‌مصرف کند.
۱۳۹۹/۱۰/۰۲
چرایی جهش قیمت رمزارزها
با توجه به اینکه این روزها بازار رمز ارزها داغ شده است و شاهد افزایش قیمت‌ها در این بازار هستیم، یک کارشناس حوزه رمز ارزها ضمن تحلیل علل جهش قیمت بیت کوین در هفته‌های اخیر، مهم ترین اثر رشد سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را تضعیف بانک‌های مرکزی دانست و گفت: بانک‌های مرکزی دنیا با گسترش کاربرد رمز ارزها به عنوان حامل ارزش مخالف هستند و صرفا می‌خواهند از آنها برای بستر پرداخت استفاده کنند تا نقش حاکمیتی خود را حفظ کنند.به گزارش ایسنا، رمز ارزها نوعی پول دیجیتال هستند که به صورت فیزیکی معامله نمی‌شوند بلکه تنها در بستر فضای مجازی قابلیت معامله دارند و برای خرید و فروش آنلاین مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین، این نوع پول‌ها مستقل و بدون وابستگی به یک بانک مرکزی عمل می‌کنند. از آنجا که این صنعت …
پول دیجیتال جدید چین به سلطه جهانی دلار آمریکا پایان می‌دهد و دنیا را دگرگون خواهد کرد
۱۳۹۹/۰۹/۲۸
پول دیجیتال جدید چین به سلطه جهانی دلار آمریکا پایان می‌دهد و دنیا را دگرگون خواهد کرد
ارز دیجیتال یوان که توسط چین طراحی شده است، پس از راه‌اندازی کامل قادر خواهد بود روند بازی را تغییر دهد. این ارز دیجیتال به وابستگی دنیا به دلار پایان خواهد داد و دورنمای ژئوپلیتیکی را برای همیشه دستخوش تغییر خواهد کرد.
قیمت بیت‌کوین به بالاترین سطح تاریخ آن رسید
۱۳۹۹/۰۹/۲۷
قیمت بیت‌کوین به بالاترین سطح تاریخ آن رسید
با ادامه افزایش ارزش بیت‌کوین، بهای هر واحد این رمزارز یا پول دیجیتالی از ۲۰ هزار دلار گذشته و به بالاترین سطح تاریخ آن رسیده است.
سوئد ارز دیجیتالی خود، ای-کرون را به کار می‌گیرد
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ / سوئد / ارز دیجیتال / پول دیجیتال / اقتصاد سوئد
سوئد ارز دیجیتالی خود، ای-کرون را به کار می‌گیرد
مقامات سوئد از برنامه گام به گام خود برای جایگزینی ارز این کشور (کرون) با همتای دیجیتالی آن، ای-کرون، خبر دادند.
سوئد قدم به قدم به سمت جایگزین کردن پول دیجیتال به جای اسکناس
۱۳۹۹/۰۹/۲۲ / سوئد / بانک مرکزی / اسکناس / پول دیجیتال
سوئد قدم به قدم به سمت جایگزین کردن پول دیجیتال به جای اسکناس
مقامات دولتی سوئد اعلام کردند که قصد دارند مرحله به مرحله کرون دیجیتال را جایگزین اسکناس معمولی کنند.
۱۳۹۹/۰۹/۲۳
دزدان صفر و یکی
تبلیغات اغواکننده‌ای مانند فروش کیف پول‌های دیجیتال در بستر فضای مجازی قابلیت آن را دارند تا سرمایه کاربران را از دست آنها برباید، از این رو باید هشدارهای پلیس را در این مورد جدی گرفت.به گزارش ایرنا، کیف پول‌های دیجیتالی یکی از کلیدی‌ترین ابزارها در معاملات و سرمایه گذاری‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال است که امروزه رو به فراگیر شدن گام برمی‌دارند. کیف پول دیجیتال در واقع یک کیف پول نرم‌افزاری است که کلیدهای عمومی و خصوصی مرتبط با بلاک چین را در خود نگه می‌دارد. از این کلیدها برای ارسال و دریافت داده‌های دیجیتالی در بلاک چین و ردیابی مانده‌حساب ارزهای دیجیتالی استفاده می‌شود. اگر فردی بخواهد بیت کوین یا هر ارز دیجیتالی دیگری را استفاده کند حتما به یک کیف پول دیجیتالی نیاز خواهد داشت.بسیاری از مردم …
حقایقی درباره بیتکوین
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / بیتکوین / پول دیجیتال
حقایقی درباره بیتکوین
تعداد بیتکوین‌هایی که می‌توانند استخراج شوند محدود هستند و به همین دلیل انتظار می‌رود به مرور زمان و با حفظ تقاضا در سطح کنونی ارزش بیتکوین بیش از سطح فعلی افزایش پیدا کند. امکان استخراج ۲۱ میلیون بیتکوین در سراسر جهان وجود دارد.
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
واحد پول ژاپن دیجیتالی عرضه می‌شود
گروهی از شرکت‌های بزرگ ژاپنی تصمیم دارند به‌طور آزمایشی استفاده از ارز ین دیجیتال را آغاز کنند. این اقدام تلاشی برای ترویج پرداخت‌های دیجیتال در این کشور است. به گزارش رویترز، سال آینده میلادی بیش از ۳۰ شرکت بزرگ ژاپنی آزمایش‌هایی را برای عرضه یک پول دیجیتال مشترک و عمومی آغاز می‌کنند. بانک ژاپن اخیرا از طرحی آزمایشی برای عرضه ین (واحد پول ملی این کشور) دیجیتال خبر داد. آنها با استفاده از پلت‌فرم‌های معمول برای صدور ارز دیجیتال آزمایش‌هایی انجام می‌دهند. هیرومی یامائوکا مدیر ارش سابق بانک ژاپن، اکنون ریاست این گروه را برعهده دارد. او در این باره می‌گوید: ژاپن پلت‌فرم‌های دیجیتال متعددی دارد که هیچ کدام از آنها برای شکست دادن پرداخت‌های نقدی به اندازه کافی بزرگ نیستند. ما می‌خواهیم چارچوبی ایجاد …
معرفی انواع ارزهای مجازی/ بیت کوین چیست؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / ارز مجازی / بیت کوین / پارسی خبر / سبک زندگی
معرفی انواع ارزهای مجازی/ بیت کوین چیست؟
 ارز مجازی همانطور که از نامش پیداست با ارز‌های بانکی متداول متفاوت است، مهم‌ترین تفاوت این نوع ارز با ارز‌های بانکی نحوه رمز‌نگاری و ذخیره آن‌ها است. در این مقاله با مفهوم و کاربرد ارز مجازی آشنا خواهید شد. بر خلاف ارز‌های بانکی، ارز‌های مجازی به شکل دیتا‌های مجازی در کامپیوتر‌ها یا گجت‌های مخصوص (کیف پول‌های الکترونیک) ذخیره می‌شوند. این ارز‌ها توسط هیچ بانک یا مؤسسه مالی یا حتی دولتی کنترل نمی‌شوند و کاملا غیرقابل ردیابی هستند. این ارز‌ها در فضا‌های تجاری P۲P معامله می‌شوند، فضای P۲P، وضعیتی است که دو کاربر به صورت مستقل و بدون وابستگی به هیچ مرکزیتی اقدام به داد و ستد می‌کنند. البته انتظار می‌رود توسعه و گسترش این نوع ارز به سمتی پیش رود که کم کم این ارز‌ها هم وارد فضا‌های تجاری B۲B و بین …
۱۳۹۹/۰۸/۲۲
جهش ۱۷ برابری استفاده از پول دیجیتال در هند
صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد: هند شاهد بزرگ‌ترین جهش در تعداد حساب‌های پول دیجیتال ثبت شده از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ بوده است. به گزارش ایبِنا به نقل از سایت فایننشال اکسپرس، گزارش صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد که در میان 12 کشور در اقتصادهای کم درآمد و متوسط، هند شاهد بزرگ‌ترین جهش در تعداد حساب‌های پول دیجیتال ثبت شده از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ بوده است.
جابه‌جایی یک میلیارد دلار بیت کوین
۱۳۹۹/۰۸/۱۹
جابه‌جایی یک میلیارد دلار بیت کوین
نیویورک: یک شخص ناشناس بیش از یک میلیارد دلار بیت کوین را از یک کیف پول دیجیتال که بیش از 5 سال در حالت خاموش بوده، جابه‌جا کرده است. به گزارش ایندیپندنت، ارزش ۶۹۳۶۹ بیت کوین جابه‌جا‌شده (۱میلیارد دلار) اکنون ۵۸ برابر ارزش آن در آخرین باری است که سال ۲۰۱۵ بیت‌کوین‌ها به این کیف پول انتقال داده شده است. آن زمان بیت کوین ۲۵۰ دلار ارزش داشت.
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
بیت‌کوین رکورد زد / بلومبرگ: ارزش این پول دیجیتال برای اولین بار طی یک ماه گذشته از ۱۲ هزار دلار فراتر رفت
در شرایطی که گزارش‌های مربوط به کشف واکسن کرونا تا حدودی سبب بهبود بازار کسب و کار در جهان شده و بهای جهانی طلا نیز به کمتر از ۲ هزار دلار تنزل کرده است، ‌گزارش‌ها از بالارفتن محبوبیت بیت‌کوین، جذاب‌ترین ارز دیجیتال جهان حکایت دارد. ‌بهای جهانی بیت کوین در این هفته دوباره با افزایش روبرو شد و به ۱۳ هزار دلار صعود کرده است.
صندوق بین المللی پول: پول دیجیتال بانک مرکزی فشار بر جایگزینی ارزی را افزایش می‌دهد
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
صندوق بین المللی پول: پول دیجیتال بانک مرکزی فشار بر جایگزینی ارزی را افزایش می‌دهد
ارزهای دیجیتال بانک مرکزی و پولهای با ثبات می‌توانند فشار بر «جایگزینی ارزی» را افزایش دهند یعنی ارزهای خارجی جای ارزهای محلی را در کاربرد داخلی می‌گیرند.
بانک های مرکزی برای دفع خطر ارزهای مجازی به پول دیجیتال روی می‌آورند
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
بانک های مرکزی برای دفع خطر ارزهای مجازی به پول دیجیتال روی می‌آورند
مقامات بانکهای مرکزی می‌گویند ارز دیجیتال بانک مرکزی یک سیستم پرداخت برای تمام زمانها ایجاد می‌کند و جایگزین ایمن‌تری برای ارزهای خصوصی است.
موافقت شورای پول و اعتبار با صدور کیف پول الکترونیک توسط بانک‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / دلار / شورای پول و اعتبار / کیف پول دیجیتال / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / نقدینگی / تورم / نرخ تورم
موافقت شورای پول و اعتبار با صدور کیف پول الکترونیک توسط بانک‌ها
تهران- ایرنا- بانک مرکزی گزارش داد: شورای پول و اعتبار به منظور تسهیل در جریان مبادلات خرد، با صدور کیف الکترونیک پول از طریق بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی بر اساس ضوابط راهبری و نظارتی که توسط بانک مرکزی تهیه و ابلاغ خواهد شد، مشروط بر آنکه منجر به خلق پول نشود، موافقت کرد.
کیو آر کد، روش برتر پرداخت برای پرجمعیت ترین کشور جهان
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / چین / پول نقد / کیف پول دیجیتال / کارتخوان /  کیو آر کد / علی پی / گوشی هوشمند
کیو آر کد، روش برتر پرداخت برای پرجمعیت ترین کشور جهان
 فناوری پرداختهای بدون استفاده از پول نقد طی این سالها با رشد همراه بوده است اما  در عین حال برخی ازفناوری ها به دلیل استفاده آسانتر و نیاز کمتر به سرمایه گذاری با اقبال بیشتری روبرو شده است.
پیامدهای کرونا برای مسافر چهارم تاکسی‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / ویروس کرونا / وزارت بهداشت / کیف پول دیجیتال / مرتضی ضامنی / اتحادیه تاکسیرانی شهری کشوری / دولت / اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / تاکسی / قیمت تاکسی
پیامدهای کرونا برای مسافر چهارم تاکسی‌ها
تهران- ایرناپلاس- تاکسی‌ها جای مسافر چهارم را خالی می‌گذارند تا با ایجاد فاصله بین مسافران، احتمال شیوع کرونا در ناوگان حمل‌ونقل شهری کاهش یابد. با توجه به شیوع ویروس کرونا که موجب کاهش تقاضا برای تاکسی‌ها شده، دولت تسهیلات حمایتی در نظر گرفته است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
ضرب‌الاجل پایان فعالیت زیرزمینی ماینرها
[سجاد خداکرمی] پول دیجیتال یا «رمز ارز»ها امروز بیش از هر زمانی در جهان رواج یافته‌ و هرچند در ایران نیز حدودا 9 ماه است که شکل قانونی به خود گرفته است، اما آن‌طور که مسئولان این حوزه می‌گویند تا به این ‌جای کار تنها 624 جواز تأسیس برای استخراج رمز ارز‌ها صادر شده است. اما ارایه این آمار در شرایطی است که فعالان این حوزه می‌گویند تعداد استخراج‌کنندگان رمز ارز در کشور بسیار بیش از اینهاست و نحوه مواجهه دولت با این موضوع سبب شده تا بسیاری از استخراج‌کنندگان زیر چتر قانونی نیایند. اما در همین رابطه روز گذشته معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفته است که «به افراد یک‌ماه فرصت داده می‌شود تا دستگاه‌های ماینر را که از مبادی رسمی وارد …
نگاهی به ماهیت اتریوم؛ رمز ارزی با رشد سه برابری نسبت به بیت‌کوین!
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / اتریوم / ارزهای دیجیتال / بیت‌کوین / رمز ارز / کیف پول دیجیتال
نگاهی به ماهیت اتریوم؛ رمز ارزی با رشد سه برابری نسبت به بیت‌کوین!
اتریوم، پلتفرمی غیر متمرکز است که قرارداد‌های هوشمند را اجرا می‌کند. قرارداد‌های هوشمند، پروتکل‌هایی هستند که یک فرآیند را به صورت هوشمند و غیر متمرکز و بدون توقف انجام می‌دهند. نوشته نگاهی به ماهیت اتریوم؛ رمز ارزی با رشد سه برابری نسبت به بیت‌کوین! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
چگونه سرمایه‌گذاری مناسبی در بیت‌کوین انجام دهیم؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / ارز دیجیتال / استخراج بیت‌کوین / بیت‌کوین / کیف پول دیجیتال
چگونه سرمایه‌گذاری مناسبی در بیت‌کوین انجام دهیم؟
مهم‌ترین نکته‌ای که برای شروع سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال باید در نظر داشته باشید، این است که اطلاعات کافی کسب کنید. نه تنها در انتخاب رمزارز مناسب، بلکه در انتخاب صرافی آنلاین ارز دیجیتال نیز باید دقت لازم را داشت. نوشته چگونه سرمایه‌گذاری مناسبی در بیت‌کوین انجام دهیم؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اسکناس منسوخ می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
اسکناس منسوخ می‌شود
یکی از مهم‌ترین اهداف بانک‌ مرکزی حفظ ثبات مالی و پولی نظام اقتصادی کشور است. برای نیل به این هدف، بانک باید امن‌ترین و مورداعتمادترین پول را برای خانوار، کسب‌وکارها و نظام مالی فراهم کند. در دنیای امروز اما روش‌های پرداخت‌ در حال تغییر است. برای بیش از 300 سال اسکناس تنها وسیله پرداخت خانوارها و کسب‌وکارها بوده است. امروز اما جهان به سمتی پیش می‌رود که در آن استفاده از اسکناس روندی رو به کاهش دارد و استفاده از پول شخصا منتشرشده (مانند رمزارزها) و سایر روش‌های جایگزین در حال افزایش است. در این رابطه بانک‌های مرکزی در سراسر جهان به جای انتشار پول سنتی، مفهوم جدیدی را با عنوان «پول دیجیتال» مورد ارزیابی قرار می‌دهند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ / ارز دیجیتال / بیت کوین / پول دیجیتال
نابودی ۹۳.۵ میلیارد دلار از ارزش ارزهای دیجیتالی در ۲۴ ساعت/ بیت کوین ۴۸ درصد ارزش خود را از دست داد
سقوط سنگین بازارهای سهام منجر به سقوط ارزش ارزهای مجازی شده و بیت‌کوین ۴۸ درصد از ارزش خود را از دست داد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۸ / ایران / پول / تجارت / خاورمیانه / سلاح های کشتار جمعی
هویت پول دیجیتالی، دستور کار مهم مبارزه با پولشویی
اجلاس هفته گذشته مجمع عمومی «اف‌ای‌تی‌اف» در حالی به کار خود پایان داد که اقدامات چند کشور از جمله ایران یکی از موضوع‌های مهم آن بود. در این نشست،
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / غنا / ارز دیجیتال / پول دیجیتال
غنا در آینده نزدیک ارز دیجیتال منتشر می‌کند
بانک مرکزی غنا در نظر دارد برای تکمیل رشد سیستم‌های پرداخت الکترونیکی خود (مانند پرداخت موبایلی) ارز دیجیتالی صادر کند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / بیت کوین / ارز دیجیتال / پول دیجیتال
دستکاری یک دانه درشت عامل رسیدن قیمت بیت کوین به ۲۰هزار دلار بود
تحقیقات و پیگیری‌های قانونی در مورد جهش قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهد که تقریبا تمام جهش قیمت آن به دستکاری بازار توسط یک بازیگر بزرگ مربوط است. هرچند این فرد همچنان ناشناس است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / اپلیکیشن آپ / اسنپ / خرید آنلاین
رونمایی از کیف پول مشترک آپ و اسنپ
شرکت‌های آسان‌پرداخت اسنپ و در نشست رسانه‌ای مشترک که در شرکت آسان‌پرداخت برگزار شد از کیف پول دیجیتال یکپارجه خود رونمایی کردند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶
چراغ سبز بانک مرکزی چین به بانک‌ها برای استفاده از ارز دیجیتال
رئیس بخش فناوری بانک مرکزی چین گفت بانک‌های بازرگانی باید استفاده از فناوری بلاک چین را آغاز کنند تا بتوانند پول دیجیتال را در اختیار بگیرند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / مستر کارت / فیس بوک / ارز دیجیتال
انصراف «مستر کارت» و «ویزا» از سرمایه گذاری در پول دیجیتال فیس بوک
پس از شرکت پی پال، شرکت های ارائه کننده سرویس های مالی ویزا و مسترکارت و همچنین شرکت استریپ و ای بی نیز از سرمایه گذاری در لیبرا منصرف شده اند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۲ / پول دیجیتال ملی / رمز ارز
می توانیم پول ملی دیجیتال تولید کنیم
رئیس دانشکده پست و مخابرات گفت: اگر ما پول ملی دیجیتال داشته باشیم می‌توانیم به راحتی اقتصاد کشور را توسعه دهیم و این کار همانند دیگر پروژه‌ها امکان پذیر است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / بیت کوین / ارز دیجیتال / پول دیجیتال
بیت‌کوین ۲۲ درصد از ارزش خود را از دست داد
هفته سختی برای بیت‌کوین سپری شد و اولین و مهم‌ترین ارز دیجیتالی جهان بیش از ۲۰ درصد سقوط کرد و به ۷۷۵۷ دلار رسید که پایین‌ترین قیمت آن از ماه ژوئن تاکنون است. 
۱۳۹۸/۰۷/۰۵
OnePlus Pay کیف پول دیجیتال وان پلاس معرفی شد
وان پلاس درکنار معرفی گوشی‌های هوشمند جدید وان پلاس ۷ تی، وان پلاس پی را که انتظار می‌رود سال آینده عرضه شود، معرفی کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۲
«پول دیجیتالی» علیه «دلار»
آینده پول به احتمال زیاد به یک نسخه دیجیتالی که هم اکنون در کیف پول‌های مردم وجود دارد، متعلق خواهد بود. به این ترتیب امکان پایان سیستم پولی که جهان برای دهه‌های متوالی با آن درگیر بود، وجود خواهد داشت و چنین آینده‌ای به‌طور حتم بسیاری از طرفداران رمز‌ارزها را ناامید خواهد کرد. طرفدارانی که امیدشان حتی سرمایه‌شان را در کریپتو‌های شرکت‌های خصوصی از جمله بیت‌کوین گذاشته‌اند؛ هرچند بانک‌های مرکزی و دولت‌ها از مخالفان سرسخت رمزارزها به شمار می‌روند؛ اما به مرور تب تبدیل ارز‌های کلاسیک به یک نسخه دیجیتال ملی بالا گرفته است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱
آیا «لیبرا» امپراتوری ارز‌های جهانی را تصاحب می­ کند؟!
ارز‌های دیجیتال یا Cryptocurrency شکل خاصی از پول دیجیتال است که بر پایه علم رمزنگاری ایجاد شده است. بیشتر ارز‌های دیجیتال برای بهره‌مند شدن از ویژگی‌های اساسی مانند غیرمتمرکز بودن، شفافیت و تغییرناپذیر بودن از بلاک چین استفاده می‌کنند. در حوزه اقتصادی و مالی، واژه ­های جدیدی، چون «بیت کوین» و «لیبرا» به گوش می­ خورد که با اینکه هنوز در داخل کشور رایج نشده، اما با سرعت وحشتناک فضای مجازی و اینترنت، به زودی در دنیا و همچنین ایران، احتمالا استفاده از این واژه­‌ها حالت طبیعی به خود خواهد گرفت. از هجدهم ژوئن که فیسبوک، ارز لیبرا را معرفی کرد، بازار بیت کوین تکانی اساسی خورد. عمده نگرانی‌ها از سوی قانون‌گذاران نسبت به تهدید‌های احتمالی ارز دیجیتال فیس‌بوک در خصوص بانک‌های مرکزی و سیستم اقتصاد جهانی …
۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / بیت کوین / رمزارز / پول دیجیتال
تحولی شگرف که می تواند تحریم مبادلات مالی را بی اثر کند
محمد امین منیری در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: پیوند زدن بین بازارهای سنتی کشور و فرصت ها و چالش های تازه به ...
۱۳۹۸/۰۶/۰۸ / ارز دیجیتال / پول دیجیتال / سوئیس
اولین بانک‌های ارز مجازی، مجوز کار گرفتند
ناظر بانکی و مالی سوئیس به دوشرکت بلاک‌چین مجوز معامله در بازار پول و اوراق داده است تا به اولین بانک‌های ارز دیجیتال، تبدیل شوند. 
۱۳۹۸/۰۶/۰۸
قاضی دادگاه رسیدگی به مفاسد اقتصادی:بیت کوین در کشور ما بومی‌سازی نشده است
شفقنا – استاد دانشگاه و قاضی دادگاه رسیدگی به مفاسد اقتصادی معتقد است بیت کوین در کشور ما بومی سازی نشده و انطباق صحیحی نیز با قوانین و مقررات داخلی ندارد. اسدالله مسعودی مقام درباره سرمایه گذاری مردم در حوزه های پول دیجیتال به خبرنگار قضایی ایرنا گفت: هنوز بیت کوین در کشور ما بومی‌سازی نشده است و اگر ما […]
۱۳۹۸/۰۵/۰۹ / مزرعه بیت کوین
بیت کوین و دولت‌ها
حکایت ما با پول دیجیتال چیست؟
۱۳۹۸/۰۴/۲۵ / فیس بوک / پول دیجیتال / گروه های تروریستی / پولشویی
دولت آمریکا ارز مجازی فیس بوک را تهدید امنیت ملی اعلام کرد
وزیر خزانه داری آمریکا نگران است که جنایتکاران و تروریست ها از ارز مجازی فیس بوک سوء استفاده کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ / پول دیجیتال / اسحاق جهانگیری / استارت آپ
سامانه «نوآفرین» برای حمایت مالی از استارت آپ ها افتتاح شد
سامانه «نوآفرین» برای حمایت مالی از استارت آپ ها با حضور معاون‌اول رئیس جمهور افتتاح شد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸ / استخراج بیت کوین / رمزارزها / ارزدیجیتالی رمزنگاری شده
از بیت‌کوین بومی استقبال می‌شود؟
یک کارشناس بانکداری الکترونیکی معتقد است صرف نظر از این‌که ارز دیجیتال بومی به‌دلیل ماهیت ارزی که باید خارجی باشد، موضوعیت ندارد، اما حتی عنوانی مانند پول دیجیتالی هم با توجه به این‌که همان پول ریالی ما به صورت الکترونیکی است، جذابیت فناوری و سرمایه‌گذاری ندارد و از آن استقبال نمی‌شود.
۱۳۹۸/۰۴/۱۳ / بانک مرکزی / ارز دیجیتال / ارز / دلار
تغییر ماموریت بانک‌های مرکزی
از آنجا که پول دیجیتال طبیعتا فرامرزی است، فراگیر شدن استفاده از این نوع پول جبهه‌ای جدید از رقابت‌های ارزی را به وجود خواهد آورد. پدید آمدن لیبرا نمونه‌ای از وجود این رقابت است و حداقل در حال حاضر مشخص نیست تبعات گسترش این رقابت چه خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۴/۱۲
معاملات نفتی بر پایه بیت کوین/ آیا پول دیجیتال برای دور زدن تحریم‌ها کارگشاست؟
معاملات بیت کوین روز به روز در ایران در حال افزایش است. برخی کارشناسان معتقدند اعتماد به این نوع معاملات می‌تواند در شرایط تحریم برای ایران کارگشا باشد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۱
ارز پرحاشیه دیجیتال در ایران/ بیت کوین چیست و چگونه کار می‌کند؟
بیت کوین یک رمزارز و نظام پرداخت جهانی با کارکرد‌های مشابه پول بی‌پشتوانه است و از نظر فنی بیت‌کوین نخستین پول دیجیتال غیرمتمرکز است، چرا که بدون بانک مرکزی یا مسئول مرکزی کار می‌کند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۶ / ارز دیجیتال / پول دیجیتال / بیت کوین
جهش قیمت بیت‌کوین به سوی ۱۳۰۰۰ دلار
قیمت محبوب‌ترین ارز دیجیتال دنیا، بیت‌کوین، به بالاترین سطح ۱۷ ماهه خود رسید و از ۱۲۹۰۰ دلار فراتر رفت. این ارز دیجیتال در سال جاری ۴۰ درصد رشد کرده است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۱
ذوالقدر خبر داد: بررسی موضوع ارز دیجیتال در کمیته فضای مجازی مجلس
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از بررسی اقدامات دستگاه‌های اجرایی در ارتباط با موضوع پول دیجیتال در کمیته فضای مجازی این کمیسیون خبر داد.
۱۳۹۸/۰۳/۳۱
شرکت فیس بوک به دزدیدن لوگو متهم شد
شرکت فیس بوک متهم شده که لوگو کالیبرا(کیف پول دیجیتال) را از بانک اینترنتی ذخیره لوگو سرقت کرده است. این اتهام در شرایطی مطرح می شود که فیس بوک یک شرکت ثروتمند است و لوگو دزدی از سوی این شرکت هیچ نوع توجیهی ندارد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۸
ارز دیجیتال فیسبوک به همراه کیف پول دیجیتال عرضه خواهد شد!
فیسبوک به تازگی اعلام کرده بود که قصد دارد تا در سال 2020 از ارز دیجیتال خود با عنوان لیبرا رونمایی کرد. اما به تازگی شاهد سرویس جدیدی به نام کالیبرا هستیم که در واقع کیف پول دیجیتال فیسبوک بوده است و به همراه ارز دیجیتال این کمپانی عرضه خواهد شد. در ادامه به معرفی این کیف پول دیجیتال خواهیم پرداخت. ارز دیجیتال و کیف پول دیجیتال از فیسبوک همانطور که گفتیم کالیبرا در واقع کیف پول دیجیتال برای ارز دیجیتال لیبرا از کمپانی فیسبوک است که در سال آینده معرفی خواهد شد. این کیف پول دیجیتال در پیامرسان …
۱۳۹۸/۰۳/۲۱ / کیف پول الکترونیکی / مزیت های رقابتی / نمایشگاه اینوتکس2019
جیبیت، کیف پول دیجیتالی در اینوتکس 2019 از مزایای خود می‌گوید
اینوتکس در تلاش است که به‌منظور تجاری‌سازی محصولات و توسعه همکاری‌های شرکت‌های حاضر در نمایشگاه، زمینه‌ای را برای ارائه فناوری شرکت‌های حاضر در نمایشگاه به صورت ویژه و با حضور مشتریان بالقوه آنان فراهم آورد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۵ / فیس بوک / ارز دیجیتال / پول دیجیتال
فیسبوک ارز دیجیتالی که مخفیانه توسعه داد را رونمایی می‌کند
فایننشال تایمز گزارش داد مدیران ارشد فیسبوک با تیم ارز دیجیتال خود دیدار کرده‌اند تا در مورد معرفی سیستم پرداخت دیجیتال خود مذاکره کنند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۱ / ابوالحسن فیروزآبادی / شورای عالی فضای مجازی / پول دیجیتال
پول مجازی خارجی حاکمیت ملی را تصرف می کند/ ضرورت بومی سازی
دبیر شورای عالی فضای مجازی با هشدار درباره اینکه پول مجازی بین المللی بخش قابل توجهی از نظام بانکی و حاکمیت ملی کشور را تصرف می کند بر ضرورت بومی سازی پلتفرم های مالی تاکید کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۵
«سامسونگ پی» 14 میلیون کاربر در سراسر جهان دارد
سرویس «سامسونگ پی» که از سال ۲۰۱۵ این امکان را برای کاربران فراهم کرده که از تلفن همراه خود به‌عنوان کیف پول دیجیتال، برای پرداخت بدون تماس (contactless payment) استفاده کنند، در حال حاضر ۱۴ میلیون کاربر دارد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۵ / استارتاپ / تخفیف / فروشگاه اینترنتی / فن اسان
خرید اینترنتی نیازهای روزانه با هزینه کمتر در همکاری مشترک دو استارتاپ
سوپر مارکت آنلاین فن‌آسان و کیف پول دیجیتال جیبیت همکاری خود را آغاز کردند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۴
پول دیجیتال تهدید ریال است؟/ سردار جلالی هشدار جدی داد
رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: اگر ارز رمزها خارج از چارچوب سیاست‌های مالی وارد چرخه مالی و پولی کشور شود ریال آسیب خواهد دید.
۱۳۹۸/۰۲/۱۴
هشدار جدی پدافند غیرعامل درباره پول دیجیتالی/ سردار جلالی: ارز مرزها به ریال آسیب خواهد زد
مهر نوشت: رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: اگر ارز رمزها خارج از چارچوب سیاست‌های مالی وارد چرخه مالی و پولی کشور شود ریال آسیب خواهد دید.
۱۳۹۸/۰۲/۱۰
جگوار لندرور، اطلاعات ترافیکی و فنی خودروهای خود را می‌خرد
تهران- ایرنا- شرکت «جگوار لندرور» اعلام کرد که در آینده نزدیک، رانندگان خودروهای ساخت این شرکت می‌توانند در مقابل به اشتراک گذاشتن اطلاعات ترافیکی و فنی خودرو خود با این خودروساز، در قالب رمزارز (کریپتوکارنسی یا همان پول دیجیتالی) پاداش دریافت کنند.
۱۳۹۸/۰۲/۰۴
لزوم توجه بیشتر به پول دیجیتال
رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به ظرفیت بالای فناوری اطلاعات در عرصه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و سیاسی، پول دیجیتالی را نیز مولود دیگر این عرصه دانست و گفت: این موضوع توجه قانون‌گذاران در ایجاد بسترهای مناسب قانونی برای رشد و پیشرفت حوزه فناوری اطلاعات را می‌طلبد و نیازمند مدل‌های جدید کسب و کار و بازتعریف مناسبات اقتصادی است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۷
آیگپ تی وی راه اندازی می شود
امکان برقراری تماس تصویری، راه اندازی بات، راه اندازی دکتر آیگپ با همکاری وزارت بهداشت، کیف پول دیجیتال و فراهم آوری امکان طراحی استیکر از جمله تغییرات آیگپ در طول چهار ماه گذشته بوده است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۰
اقتصاد بدون پول نقد یک شمشیر دولبه است
بسیاری از کشورها سعی می‌کنند آینده‌ای بدون پول نقد داشته باشند که در آن پول فیزیکی با پول دیجیتال جایگزین می‌شود. راشاتودی مزیت‌ها و معایب چنین اقدامی را با کارشناسان به بحث گذاشته است.
۱۳۹۷/۱۱/۲۸
پول دیجیتال چگونه تحریم های بانكی را دور می زند؟
تهران- ایرنا- فراگیری استفاده از پول های دیجیتال و رمز ارزها جریانی نیست که بتوان از آن چشم پوشید و در حال حاضر بانک مرکزی مشغول تدوین دستورالعمل نحوه استفاده از انواع ارزهای دیجیتال است تا در کنار بهره مندی از مزایای آن و به خصوص دور زدن تحریم ها، بتواند از تخلفات محتمل در این حوزه جلوگیری کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •