یکشنبه, ۱۹ مرداد, ۱۳۹۹ / 9 August, 2020
پیش فروش خودرو
۷ ساعت قبل
بازار خودرو به تعادل نزدیک می‌شود
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با اقدامات انجام شده در دو ماه گذشته بخصوص منطقی سازی قیمت کارخانه‌ای خودروها و افزایش عرضه و کنترل نرخ ارز، بازار خودرو به تعادل نزدیک می‌شود.به گزارش ایرنا، حسین مدرس خیابانی در خصوص آشفتگی این روزهای بازار خودرو و اقدامات وزارت صنعت برای بازگشت آرامش به بازار، افزود: شرایطی که در بازار خودرو با آن مواجه‌ایم با دو ماه پیش تر متفاوت است.به گفته این مقام مسئول، دو ماه پیش شورای رقابت هنوز اسناد و مدارک دریافتی از خودروسازان را به طور کامل بررسی نکرده و در قیمت تمام شده خودروها بازنگری نکرده بود، به همین دلیل فاصله زیادی بین قیمت کارخانه ای و بازاری خودروها افتاد. به همین دلیل تقاضای غیر واقعی در بازار وجود داشت و عده‌ای از این فاصله قیمتی ایجاد شده کاسبی می‌کردند.مدرس‌خیابانی، …
۷ ساعت قبل
رشد تولید خودرو در برزیل
تولید خودرو در برزیل طی ماه جولای با رشد 73‌درصدی نسبت به ماه پیش از خود روبه‌رو شد و به عدد 170 هزار و 300 دستگاه رسید. با این حال آمارها نشان می‌دهد صادرات خودروی برزیل در این ماه افت 2/ 22 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد، در حالی که فروش خودرو در این ماه نسبت به ماه ژوئن، رشد 4/ 31 درصدی را تجربه کرد و به 174 هزار و 500 دستگاه رسید. پاندمی بیماری کووید-19 از چند ماه گذشته تاکنون موجب شده است اغلب دولت‌ها مجبور شوند برای ممانعت از گسترش شیوع ویروس کرونا، قوانین قرنطینه‌ای سختی را اعمال کنند و همین امر سبب تعطیلی بسیاری از کارخانه‌ها و فروشگاه‌های خودرویی شد. با این حال چند هفته‌ای است که با کاهش محدودیت‌ها، آمار فروش و سود خودروسازان نیز بر ریل بهبود قرار گرفته است.
۱۲ ساعت قبل
شرایط پیش فروش خودرو
شروط ثبت نام خودرو برای خریداران مشکلاتی را ایجاد کرده که تعداد زیادی از متقاضیان واقعی را از خرید خودرو منصرف کرده است.
مهلت واریز تمدید شد
۳۴ ساعت قبل / پیش فروش خودرو / تولید خودرو / طرح پیش فروش خودرو / قیمت خودرو
مهلت واریز تمدید شد
طبق اعلام معاون بازاریابی و فروش محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو، مهلت واریز وجه برای برندگان خودروهای مرحله دوم طرح فروش فوق‌العاده این شرکت تا ۲۰ مردادماه تمدید شد. نوشته مهلت واریز تمدید شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ثبات بهای خودروهای سایپا، رشد قیمتی محصولات ایران‌خودرو
۳ روز قبل / ایران خودرو / خودرو / سایپا / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
ثبات بهای خودروهای سایپا، رشد قیمتی محصولات ایران‌خودرو
تهران- ایرنا- مشاهدات میدانی خبرنگار ایرنا از بازار خودروی پایتخت حاکی از رشد یک تا ۱۲ میلیون تومانی قیمت خودروها نسبت به روز شنبه ابتدای هفته جاری (۱۲ مرداد ماه) است که این افزایش قیمت‌ها بیشتر در گروه ایران‌خودرو مشهود بود.
رانت موجود در بازار خودرو در حال کنترل است
۳ روز قبل / خودرو / خودروسازان / بازار خودرو / واردات خودرو / افزایش قیمت خودرو / پیش فروش خودرو
رانت موجود در بازار خودرو در حال کنترل است
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به سبب افزایش هزینه‌های تولید و علی رغم تغییر قیمت خودروها، همچنان شرکت‌های خودروسازی بزرگ کشور در حاشیه زیان هستند.
کاهش ۴۸ درصدی زیان سایپا در سه ماه نخست امسال
۳ روز قبل / جهش تولید / سایپا / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
کاهش ۴۸ درصدی زیان سایپا در سه ماه نخست امسال
تهران- ایرنا- سایپا به عنوان یکی از دو خودروساز بزرگ کشور با انتشار صورت های مالی سه ماهه خود از کاهش 48 درصدی، حدود نیمی از زیان شرکت به نسبت دوره مشابه سال قبل خبر داد.
سیاست وزارت صنعت، منطقی‌سازی قیمت خودرو است
۳ روز قبل / ایران خودرو / قیمت خودرو / وزارت صنعت معدن و تجارت / خودرو / سایپا / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
سیاست وزارت صنعت، منطقی‌سازی قیمت خودرو است
تهران- ایرنا- معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه سیاست این وزارتخانه منطقی سازی و واقعی سازی قیمت خودرو است، تاکید کرد: ما به دنبال رهاسازی و آزادسازی قیمت خودرو و طرح هایی همچون تعیین آن در حاشیه بازار نیستیم.
افزایش قیمت‌ها زیان خودروسازی را کم کرد؟
۴ روز قبل / ایران خودرو / خودرو / خودروسازان / بازار خودرو / واردات خودرو / افزایش قیمت خودرو / پیش فروش خودرو / خودروی ارزان قیمت / تولید / صنعت
افزایش قیمت‌ها زیان خودروسازی را کم کرد؟
مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو از تامین قطعات مورد نیاز خودروهای ناقص مانده این گروه خودروسازی خبر داد و گفت: در تعطیلات تابستانی پیش رو، تعداد ۳۵ هزار دستگاه خودروی ناقص باقی مانده در کف پارکینگ ها تکمیل و عرضه خواهد شد.
اسامی برندگان فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو منتشر شد
۴ روز قبل / ایران خودرو / خودرو / خودروسازان / بازار خودرو / واردات خودرو / افزایش قیمت خودرو / پیش فروش خودرو / صنعت / وزارت صنعت،معدن و تجارت
اسامی برندگان فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو منتشر شد
نتایج قرعه کشی دومین مرحله فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو پس از صحه گذاری مراجع ذیربط، در سایت اینترنتی فروش محصولات ایران خودرو قرار گرفت.
ریزش شدید در متقاضیان پیش‌فروش خودرو / چرا خودروهای سایپا و ایران‌خودرو بی‌مشتری شد؟
۵ روز قبل / ایران خودرو / بازار خودرو / پیش فروش / پیش فروش خودرو / خودرو / سایپا / فروش فوق العاده
ریزش شدید در متقاضیان پیش‌فروش خودرو / چرا خودروهای سایپا و ایران‌خودرو بی‌مشتری شد؟
دومین دور پیش‌فروش فوق‌العاده خودروهای داخلی با ریزش قابل توجه حجم پیش‌خریداران همراه شد. این اتفاق اولا تحت تاثیر افزایش قابل توجه نرخ کارخانه‌ای محصولات در پیش‌فروش رخ داده و دوم اینکه به سختگیرانه‌‌تر شدن شرایط ثبت‌نام مربوط است. نوشته ریزش شدید در متقاضیان پیش‌فروش خودرو / چرا خودروهای سایپا و ایران‌خودرو بی‌مشتری شد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۵ روز قبل
طرح های نمایشی برای بازار آشفته خودرو
کیمیا نجفیاین ‌روزها بازار خودرو بی‫توجه به بازارهای دیگر به مسیر خود ادامه می‌دهد و بررسی‌ها نشان از آشفتگی بیش از پیش این بازار دارد، ضمن اینکه خریداران در شرایط رکودی، چشم‌انتظار کاهش قیمت‌ها هستند.بازار در رکود کامل بوده و خرید و فروش‌ها به حداقل رسیده است. فعالان عرصه خودرو در بازار از نوسان ارز به عنوان یکی از عوامل بی‌ثباتی در این بازار یاد می‌کنند. البته آنطور که دیده می‌شود دولت در تلاش برای ساماندهی این بازار است. اخیرا حجت‌الله فیروزی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با ایسنا، از تدوین طرحی برای ساماندهی خودرو در این کمیسیون خبر داد، وی اظهار کرد: «طرحی در کمیسیون صنایع در حال تدوین است که حاصل تلاش‌های زیاد و مذاکراتی با کل حلقه صنعت تولید خودرو از ابتدا …
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
حرکت بازار خودرو در مسیر متفاوت
قیمت خودرو در حالی روندی افزایشی را طی می‌کند که انتظار می‌رفت تحت تاثیر نبود مشتری، اجرای طرح‌های متعدد فروش برای مشتریان واقعی و همچنین ثبات نسبی در بازار ارز وضعیت در این بازار دگرگون شود.به گزارش خبرآنلاین، بازار خودرو این‌ روزها سازی متفاوت از سایر بازارها را کوک کرده است‫. قیمت خودرو در حالی افزایش می‌یابد که قیمت دلار روندی کاهشی را در روزهای اخیر تجربه کرده و نوسانات اخیر نیز در محدوده کمتری نسبت به قبل رخ می‌دهد‫. در عین حال بهای طلا و سکه نیز روندی کاهشی را تجربه می‌کند و در عین حال سایر بازارها نیز در حال تاثیرپذیری از ارز در حال تغییر مسیر هستند اما فعالان این بازار معتقدند مهم‌ترین دلیل افزایش قیمت نبود توازن میان عرضه و تقاضا از یک سو و بالا رفتن نرخ تورم و قدرت یافتن چشم‌انداز …
تداوم رشد قیمت‌ها در آشفته بازار خودرو
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / سعید موتمنی / بازار خودرو / قیمت خودرو / اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه داران خودرو / پیش فروش خودرو
تداوم رشد قیمت‌ها در آشفته بازار خودرو
موتمنی، رئیس اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه داران خودرو گفت: طرح‌های فروش شرکت‌های خودروساز،‌ تاثیری در بازار آشفته خودرو نداشته است.
نتایج قرعه کشی پیش فروش سایپا اعلام شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / ایران خودرو / پیش فروش خودرو / تولید خودرو / قیمت خودرو
نتایج قرعه کشی پیش فروش سایپا اعلام شد
نتایج قرعه کشی سایپا در طرح پیش فروش مشارکتی ۸ هزار خودرو اعلام شد. نوشته نتایج قرعه کشی پیش فروش سایپا اعلام شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تولید خودروی ارزان و واقعیت‌های فضای صنعت
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / ایران خودرو / وزارت صنعت معدن و تجارت / سازمان ملی استاندارد ایران / خودرو / سایپا / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
تولید خودروی ارزان و واقعیت‌های فضای صنعت
تهران- ایرنا- اگرچه با افزایش قیمت خودرو و فاصله زیاد قیمت درب کارخانه و بازاری خودروها، همچنین خروج پراید و پژو ۴۰۵ جی. ال. ایکس از خط تولید، تولید خودروی ارزان در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته و کارشناسان در حال ارزیابی گزینه‌ها برای تحقق این هدف هستند، اما برخی کارشناسان نظر دیگری دارند و با توجه به واقعیت‌های فضای کسب و کار، آن را نشدنی می‌دانند.
مرحله دوم قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو ۱۲مردادماه برگزار می شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / بابک رحمانی / شرکت ایران خودرو / پیش فروش خودرو / پیش فروش ایران خودرو
مرحله دوم قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو ۱۲مردادماه برگزار می شود
رحمانی، معاون بازار یابی و فروش ایران خودرو گفت: مرحله دوم قرعه کشی فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو با حضور نهادهای نظارتی، فردا یکشنبه ۱۲ مردادماه ساعت ۱۴ در سالن همایش های شرکت ساپکو برگزار می شود.
امروز آخرین مهلت مرحله دوم پیش فروش ایران خودرو
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / ایران خودرو / بازار خودرو / پیش فروش خودرو
امروز آخرین مهلت مرحله دوم پیش فروش ایران خودرو
براساس اطلاعیه شرکت ایران خودرو، امروز ۱۱ مرداد ماه مهلت طرح فروش فوق العاده پایان می‌یابد. نوشته امروز آخرین مهلت مرحله دوم پیش فروش ایران خودرو اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
قرعه کشی ۴ محصول جدید سایپا
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / پیش فروش محصولات سایپا / شرکت سایپا / فروش محصولات سایپا / قرعه کشی پیش فروش خودرو
قرعه کشی ۴ محصول جدید سایپا
در این طرح ۴ محصول پیش فروش می شود که ۲ محصول از خانواده کوئیک و ۲ محصول از خانواده وانت ۱۵۱ است که این خودرو‌ها شهریور و مهر ۱۴۰۰ به مشتریان تحویل داده می‌شوند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
راه‌اندازی یک «سوپرمارکت ایرانی» در ونزوئلا
روزنامه امریکایی «وال استریت ژورنال» از افتتاح شعبه فروشگاه زنجیره‌ای «اتکا» وابسته به نیروهای نظامی ایران (وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) در شهر کاراکاس ونزوئلا خبر داده است.  این روزنامه امریکایی در گزارشی نوشت: نخستین شعبه فروشگاه اتکا در شهر کاراکاس در پی ملاقات ماه گذشته حجت‌الله‌ سلطانی سفیر ایران در ونزوئلا با معاون رییس‌جمهوری ونزوئلا افتتاح شده است. این سوپرمارکت مجهز به یک تکنولوژی بالا برای مقابله با ویروس کروناست، اتاقکی که دمای بدن خریداران را اندازه‌گیری کرده و آنها را با مواد ضدعفونی کننده اسپری می‌کند. اوایل تیر ماه سال جاری، سفیر ایران در ونزوئلا در مصاحبه با شبکه خبری المیادین گفته بود که یک کشتی ایرانی که به …
آغاز تحویل خودروهای طرح فروش فوق العاده سایپا
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / سایپا / خودرو / خودروسازان / بازار خودرو / پیش فروش خودرو
آغاز تحویل خودروهای طرح فروش فوق العاده سایپا
قائم مقام مدیرعامل سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش از آغاز تحویل خودروهای عرضه شده در طرح فروش فوق العاده محصولات این گروه خودروسازی خبر داد و گفت: همه خودروهای عرضه شده در این طرح، در زمان مقرری که در قراردادهای اولیه ذکر شده، تحویل مشتریان خواهد شد.
سود دلالان و تولیدکنندگان مواد اولیه در آشفته‌بازار خودرو
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / قیمت خودرو / خودرو / صنعت قطعه سازی / دلالان سکه و ارز / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
سود دلالان و تولیدکنندگان مواد اولیه در آشفته‌بازار خودرو
تهران- ایرنا- دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان گفت: وضعیت بازار خودرو به‌ویژه تاکید شورای رقابت بر تداوم شیوه قیمت‌گذاری دستوری خودروها، سبب شده تا دلالان و تولیدکنندگان مواد اولیه داخلی بیشترین سودها را از این آشفته‌بازار کسب کنند.
جزییات فروش فوق‌العاده ۵ محصول پرخریدار ایران خودرو
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / پیش فروش خودرو / ایران خودرو / خودرو / خودروسازان
جزییات فروش فوق‌العاده ۵ محصول پرخریدار ایران خودرو
ایران خودرو شرایط مرحله دوم طرح فروش فوق العاده محصولات خود را اعلام کرد.
تولید بیش از ۱۳۲ هزار دستگاه خودرو در چهار ماهه نخست امسال
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / ایران خودرو / پژو 405 / جهش تولید / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
تولید بیش از ۱۳۲ هزار دستگاه خودرو در چهار ماهه نخست امسال
تهران- ایرنا- بررسی آمارهای منتشره سامانه کدال حاکی از تولید ۱۳۲ هزار و ۳۲۶ دستگاه خودرو از سوی گروه صنعتی ایران خودرو از ابتدای امسال تا پایان تیرماه است.
سایپا مشخصات تیپ های خودرو  شاهین  را  اعلام  کرد (+جدول مشخصات)
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
سایپا مشخصات تیپ های خودرو شاهین را اعلام کرد (+جدول مشخصات)
در حال حاضر سایپا پیش فروش شاهین را بر مبنای نسخه S انجام داده و در قرعه کشی ها و ثبت نام ها، اولویت عرضه را بر اساس نمونه پایه تنظیم نموده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
پایانِ تلخِ یک اسطوره ...
با عرضه نسخه فاینال ادیشن از میتسوبیشی پاجرو در آوریل سال پیش پرونده این خودرو در بازار ژاپن بسته شد. آفرودر مشهور میتسوبیشی هنوز در برخی بازارها نفس می‌کشد اما بر پایه خبرهای منتشر شده، این شاسی‌بلند جان‌سخت برای همیشه با دنیای خودرو خداحافظی خواهد کرد.نشریه نیکی ژاپن می‌گوید میتسوبیشی برنامه‌هایی برای بازآرایی و سرانجام تعطیلی کارخانه تولید پاجرو دارد. این کارخانه در منطقه گیفو قرار داشته و در سال‌های اخیر ظرفیت تولید خود را کاهش داده است. به همین خاطر ادامه کار این تاسیسات سوددهی خاصی به همراه ندارد.تعطیلی این کارخانه به معنی خداحافظی پاجرو با بازار خواهد بود. این امر می‌تواند سال آینده رخ دهد و احتمالاً بیانیه رسمی میتسوبیشی نیز تا چند روز دیگر منتشر خواهد شد. البته ژاپنی‌ها فعلاً واکنشی …
رشد 56درصدی درآمد خودروسازان
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
رشد 56درصدی درآمد خودروسازان
 آمارها نشان می‌دهد با وجود آنکه تعداد تولید خودرو در کشور 14درصد افزایش یافته اما میانگین کل درآمد حاصل از فروش شرکت‌های خودروساز دست‌کم 56درصد رشد کرده است. این رشد درآمد‌ها عمدتا ناشی از افزایش شدید تقاضا و دریافت مجوز افزایش نرخ از سوی شرکت‌های خودروساز است و این خود به این دلیل است که سطح تولید در 2 سال گذشته به‌شدت کاهش یافته و میزان عرضه در مقابل تقاضا تناسب ندارد. به گزارش همشهری، کاهش شدید تولید در 2 سال گذشته بازارخودرو را از مدتی پیش آشفته کرده و منجر به رشد شدید قیمت‌ها در بازار شد. …
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
ملاقات با پروژه‌ای عجیب: تویوتا راو ۴ لیموزین!
تویوتا راو ۴ پرایم در حال حاضر یکی از داغ‌ترین خودروهای بازار آمریکا بوده و شاهد آن نیز تقاضای بسیار زیاد و کمبود تولید است. شگفت آنکه همین موضوع باعث شده برخی نمایندگی‌ها قیمت این خودرو را تا ۱۰ هزار دلار بیشتر از قیمت واقعی‌اش اعلام کنند. این کراس اوور پلاگین هیبریدی قدرت ۳۰۲ اسب بخاری داشته و دومین محصول سریع تویوتا پس از GR سوپرا محسوب می‌شود. شکی وجود ندارد که ژاپنی‌ها از این وضعیت سرخوش هستند و هر دو نسخه هیبریدی و غیر هیبریدی راو ۴ فروش بسیار خوبی را تجربه می‌کنند.گروهی از کارکنان کارخانه‌ی تویوتا در ژاپن طی اقدامی که شاید گرامیداشت یک واقعه یا تمرینی تیمی بوده اقدام به تولید این راو ۴ لیموزین تک ساخت کرده‌اند. واضح است که چنین خودرویی راهی خط تولید نخواهد شد اما همچنان محصولی جذاب و جالب …
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
از سرقت‌های خندان خانم تا فروش داروهای لاغری
[شهروند] لباس زنانه می‌پوشید و موهایش را رنگ می‌کرد، حتی اسمش را هم تغییر داده بود. امیرحسین سابقه‌دار، تبدیل به خندان خانم سارق شد. برای اینکه کسی او را نشناسد و پلیس او را گیر نیندازد، ظاهرش را تغییر داد تا با همدستانش نقشه سرقت‌ها را اجرا کنند. خودروهای بدون سیستم امنیتی را انتخاب‌می‌کرد و دست به دزدی می‌زد. خندان خانم و دو همدستش 100 خودرو پراید را خالی کردند و باتری آنها را هم دزدیدند. مأموران پلیس آنها را دستگیر کردند و صبح دیروز در میان دیگر سارقان و مجرمان در مقر پلیس به صف ایستادند. این‌بار این مرد به ظاهر زن، ادعا می‌کند که از کارهایش توبه کرده است و دیگر نمی‌خواهد به هیچ قیمتی کار خلاف کند: «من گچ‌‌کار بودم، ولی کارم …
وعده‌ی رامک خودرو: تا ۲۵ روز دیگر تحویل می‌دهیم
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
وعده‌ی رامک خودرو: تا ۲۵ روز دیگر تحویل می‌دهیم
بابک مجیدی، انصاف نیوز: به دنبال اعتراض سه ساله‌ی مشتریان به تحویل ندادن خودرو توسط شرکت رامک خودرو و نامعلوم بودن سرنوشت خودروهای تولیدی، قائم مقام فروش شرکت رامک خودرو علت تحویل ندادن خودروهای پیش فروش شده به مردم را از سوی وزارت صمت به علت عدم صدور مجوز برای…
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
برنامه پارس خودرو برای برلیانس‌های معوق
مدیر بازاریابی و فروش پارس خودرو گفت: برنامه تولید برلیانس برای تحویل خودروهای ثبت نامی قبلی در حال پیگیری است و تعهدات عقب افتاده در این بخش طی ماه‌های آینده اجرایی خواهد شد. برخی مشتریان اخیرا با طرح مساله «تاخیر پارس خودرو در تحویل برلیانس» اعلام کردند که هنوز خودرویی تحویل آنها نشده است. به گفته آنها، پیش فروش و ثبت نام برلیانس اتومات ۳۲۰ در مرداد ۹۷ و با موعد تحویل در مهر همان سال انجام شده، با این حال بعد از گذشت دو سال هنوز خودروی مذکور به مشتریان تحویل نشده است.
۲ محصول سایپا به استاندارد یورو۵ ارتقا یافتند
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / سازمان ملی استاندارد ایران / خودرو / سایپا / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
۲ محصول سایپا به استاندارد یورو۵ ارتقا یافتند
تهران- ایرنا- سایپا اعلام‌کرد: ‌متخصصان این گروه خودروسازی موفق شدند ضمن کاهش مصرف سوخت دو محصول ساینا و کوییک، با ارتقای سیستم کنترل موتور به استاندارد آلایندگی یورو۵ برسند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
سرقت ۴ میلیاردی از ویلای قلهک
[شهروند] پلیس پایتخت زن و‌ مرد سارقی را که در پوشش سرایدار اقدام به سرقت چهار میلیاردی از یک ویلا در قلهک کرده بودند، دستگیر کرد. حدود ۱۰ روز پیش کلانتری ۱۲۴ قلهک در جریان سرقت از یک خانه ویلایی در محله قلهک قرار گرفت که تیمی از مأموران کلانتری برای بررسی موضوع به محل سرقت مراجعه کردند. پس از حضور مأموران در محل سرقت و بررسی‌های اولیه مشخص شد اموال باارزشی ازجمله طلا، چند تخته فرش دستباف، حدود ۳۰ عدد ساعت برند، مقادیری دلار، چند عدد تابلو فرش و یک خودرو ‌هایما از ویلای مالباخته به سرقت رفته است. مأموران کلانتری ۱۲۴ قلهک در تحقیقات بیشتر دریافتند که صاحب ‌ویلا یک روز پیش از سرقت یک زن و مرد را به‌عنوان سرایدار خانه خود استخدام کرده بود. شب سرقت هم صاحب‌خانه به مراسم …
کاهش ارزبری ۳۴۳ میلیون یورویی با داخلی سازی خودرو
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / نرخ ارز / صنعت قطعه سازی / خودرو سازی ایران / پژوهشکده علوم و صنایع غذایی / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
کاهش ارزبری ۳۴۳ میلیون یورویی با داخلی سازی خودرو
تهران- ایرنا- معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تاکنون چهار میز تخصصی حوزه صنعت خودرو با کاهش ارزبری ۳۴۳ میلیون یورویی و دو میز تخصصی در حوزه صنعت مخابرات با کاهش ارزبری ۱۱۸ میلیون یورویی برگزار شده است.
سهم ۴۷ درصدی زامیاد از خودروهای تجاری کشور
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / جهش تولید / سایپا / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
سهم ۴۷ درصدی زامیاد از خودروهای تجاری کشور
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت زامیاد گفت: این شرکت با سهم ۴۷ درصدی از کل بازار خودروهای تجاری کشور در سال گذشته، توانست رتبه نخست تولید را در این بخش حفظ کند.
برندگان طرح پیش فروش مشارکت در تولید سایپا مشخص شدند
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / سایپا / پیش فروش خودرو / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
برندگان طرح پیش فروش مشارکت در تولید سایپا مشخص شدند
تهران- ایرنا -قرعه کشی برندگان طرح پیش فروش مشارکت در تولید سایپا برای سه محصول «شاهین، کوییک. اس و ساینا. اس » امروز (شنبه) انجام شد.
فردا قرعه کشی طرح مشارکت در تولید سایپا / زمان پیش‌فروش بعدی اعلام شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / بازار خودرو / پیش فروش خودرو / سایپا / قیمت خودرو
فردا قرعه کشی طرح مشارکت در تولید سایپا / زمان پیش‌فروش بعدی اعلام شد
قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش گفت: بلافاصله پس از انجام قرعه کشی طرح مشارکت در تولید در روز شنبه، چهارم مردادماه، طرح جدید عرضه محصولات این گروه خودروسازی آغاز خواهد شد. نوشته فردا قرعه کشی طرح مشارکت در تولید سایپا / زمان پیش‌فروش بعدی اعلام شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پیش فروش چهار محصول سایپا با سود مشارکت در سرمایه گذاری
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / گروه خودروسازی سایپا / مجید باقری / پیش فروش خودرو
پیش فروش چهار محصول سایپا با سود مشارکت در سرمایه گذاری
قائم مقام مدیرعامل سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش گفت:بلافاصله پس از قرعه کشی طرح مشارکت در تولید در روز شنبه، چهارم مردادماه، طرح جدید عرضه محصولات این گروه خودروسازی آغاز خواهد شد.
تولید خودروی ارزان، از حرف تا عمل
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / ایران خودرو / قیمت خودرو / پژو 405 / وزارت صنعت معدن و تجارت / خودرو / سایپا / پراید / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
تولید خودروی ارزان، از حرف تا عمل
تهران - ایرنا - این روزها به خصوص پس از حذف دو خودروی پرتیراژ پراید و پژو ۴۰۵ از خط تولید خودروسازان به دلیل ناتوانی در پاس‌کردن استانداردهای ۸۵ گانه و افزایش هزینه‌ها، ایده تولید خودروهایی در بازه قیمتی خودروهای یاد شده به عنوان «خودروی ارزان» در دستور کار قرار گرفته است.
کاهش التهاب بازار با طرح‌های فروش خودروسازان
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / قیمت خودرو / بازار خودرو / خودرو / سایپا / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
کاهش التهاب بازار با طرح‌های فروش خودروسازان
تهران - ایرنا - قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش گفت: با هدف کاهش التهاب بازار و تنظیم آن به ویژه حذف واسطه‌گری از بازار خودرو، طرح‌های متعدد عرضه محصولات گروه خودروسازی سایپا در دستور کار قرار گرفته است.
تامین زنجیره تولید خودرو در دوران شیوع کرونا و تحریم
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / کرونا / نرخ ارز / تحریم / صنعت قطعه سازی / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
تامین زنجیره تولید خودرو در دوران شیوع کرونا و تحریم
تهران- ایرنا- آمارهای خودروسازان حاکی از رشد تولید در سه ماهه امسال است، این آمارها پیش از هر چیز نشان‌دهنده خودکفایی و موفقیت قطعه‌سازان داخلی در تامین زنجیره صنعت خودروسازی در دوران شیوع کرونا و تحریم است.
هدفگذاری برای تولید ۵۰۰ هزار خودروی سواری و وانت در سال ۹۹
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / ایران خودرو / جهش تولید / فرشاد مقیمی / خودرو / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
هدفگذاری برای تولید ۵۰۰ هزار خودروی سواری و وانت در سال ۹۹
تهران- ایرنا- مدیرعامل ایران خودرو گفت: تیراژ تولید در چهارماه ابتدایی امسال به میزان ۳۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته و امسال تولید ۵۰۰ هزار دستگاه انواع خودروی سواری و وانت را در دستور کار داریم.
افزایش ۳۴ درصدی تحویل خودرو به مشتریان سایپا
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / خودرو / سایپا / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
افزایش ۳۴ درصدی تحویل خودرو به مشتریان سایپا
تهران- ایرنا- سایپا اعلام کرد که با وجود محدودیت‌های پیش‌آمده در زنجیره تامین قطعات به دلیل نوسان قیمت ارز و نیز مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا، افزایش ۳۴ درصدی در تحویل خودرو به مشتریان در مقایسه با مدت مشابه سال پیش حاصل شد.
دمیدن دولت در تنور گرانی خودرو/ طرح های فروشی که خاصیتی در کنترل بازار ندارد
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / سایپا / ایران خودرو / خودرو
دمیدن دولت در تنور گرانی خودرو/ طرح های فروشی که خاصیتی در کنترل بازار ندارد
در حالی وزارت صنعت وعده مدیریت بازار خودرو با اجرای طرح های فروش ویژه و پیش فروش را داده بود که اکنون با اجرای دو مرحله از این طرح ها بازار کنترل نشده و حتی با افزایش چندباره قیمت کارخانه، خرید خودرو به رویایی برای مردم تبدیل شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
اعلام اسامی ذخیره‌های طرح مشارکت در تولید ایران خودرو
متقاضیان فهرست ذخیره در طرح مشارکت در تولید ۱۰ محصول ایران‌خودرو با افرادی که اقدام به واریز وجه خودرو نکرده‌اند، جایگزین شدند. پیامکی از سوی ایران‌خودرو برای افراد جایگزین روز گذشته ارسال شد. این تعداد از متقاضیان تا روز چهارشنبه این هفته اول مردادماه مهلت دارند تا با واریز وجه پیش‌پرداخت خودرو طبق جدول اعلام شده در بخشنامه مشارکت در تولید، نسبت به ثبت‌نام نهایی اقدام کنند. متقاضیان فهرست ذخیره با مراجعه به سایت فروش اینترنتی محصولات ایران‌خودرو به نشانی esale.ikco.ir بخش ورود کاربر و قسمت واریز وجه، نسبت به واریز مبلغ پیش پرداخت خودروی خود اقدام کنند. همچنین پرداخت فقط از طریق کارت‌های بانکی متعلق به خود شخص منتخب امکان‌پذیر است.
الزام جانشینان پراید و پژو ۴۰۵ به رعایت استانداردهای ۸۵گانه
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / پژو 405 / سازمان ملی استاندارد ایران / پراید / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
الزام جانشینان پراید و پژو ۴۰۵ به رعایت استانداردهای ۸۵گانه
تهران- ایرنا- با نزدیک شدن به زمان خروج انواع پراید از خط تولید سایپا (از ابتدای مردادماه) که پس از خروج پژو ۴۰۵ ایران خودرو (در ابتدای تیرماه) اجرایی می‌شود، از خودروهای مختلفی به عنوان جانشینان آنها یاد شده است؛ خودروهایی که بدون هیچ اغماضی باید قادر به گذراندن استانداردهای ۸۵ گانه سازمان ملی استاندارد باشند.
نرخ ارز؛ عامل تعیین‌کننده در بازار خودرو
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / ایران خودرو / قیمت خودرو / خودرو / سایپا / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
نرخ ارز؛ عامل تعیین‌کننده در بازار خودرو
تهران- ایرنا- بررسی بازار خودروی پایتخت حاکی از تداوم رشد قیمت‌ها است، قیمت‌هایی که در دسته خودروهای داخلی در مقایسه با ۱۰ روز گذشته رشد یک تا ۱۴ میلیون تومانی نشان می‌دهد و کارشناسان عامل اصلی نوسانات این روزهای قیمت‌ها را بی‌ثباتی نرخ ارز اعلام می‌کنند.
اعلام اسامی برندگان قرعه کشی طرح پیش فروش یک ساله سایپا
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / بازار خودرو / پیش فروش خودرو / خودروسازی سایپا / قرعه کشی خودرو / قیمت خودرو
اعلام اسامی برندگان قرعه کشی طرح پیش فروش یک ساله سایپا
نتایج قرعه کشی طرح پیش فروش یک ساله خودروهای سایپا که دیروز برگزار شد امروز در سایت این خودروسازی منتشر شد. نوشته اعلام اسامی برندگان قرعه کشی طرح پیش فروش یک ساله سایپا اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
عرضه دوباره سه محصول جدید سایپا/ شاهین، کوییک.اس و ساینا.اس با سود مشارکت پیش فروش می شود
برای خودرو شاهین، پیش‌پرداخت 80 میلیون تومانی با سود مشارکت 6 و سود انصراف 3 درصد، برای خودرو کوییک.اس مبلغ 40 میلیون و 800 هزار تومان و برای خودرو ساینا.اس مبلغ 39 میلیون و 800 هزار تومان با سود مشارکت 5,6 و سود انصراف 5,3 درصدی در نظر گرفته شده است.
تولید دناپلاس بدون اتکا به خارجی‌ها
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / ایران خودرو / دنا پلاس اتوماتیک / خودرو / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
تولید دناپلاس بدون اتکا به خارجی‌ها
تهران- ایرنا- مدیر پروژه خودروی دناپلاس توربوشارژ اتوماتیک ایران خودرو گفت: این خودرو توسط مهندسان ایران خودرو و بدون بهره‌گیری از مشاوران خارجی تولید شده و جلوگیری از خروج ارز را به دنبال داشته است.
میانگین تولید روزانه سایپا به بیش از ۲۲۰۰ دستگاه رسید
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / سایپا / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
میانگین تولید روزانه سایپا به بیش از ۲۲۰۰ دستگاه رسید
تهران- ایرنا- میانگین تولید روزانه محصولات گروه خودروسازی سایپا در خردادماه  امسال با اجرای برنامه‌های تقویت زنجیره تامین، پروژه‌های داخلی‌سازی قطعات و افزایش سهم داخل، به بیش از دو هزار و ۲۰۰ دستگاه رسید.
اعلام زمان واریز وجه منتخبان قرعه‌کشی سایپا
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / بازار خودرو / پیش فروش خودرو / خودروسازی سایپا / قرعه کشی خودرو
اعلام زمان واریز وجه منتخبان قرعه‌کشی سایپا
گروه خودروسازی سایپا با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که منتخبین در قرعه کشی دومین طرح پیش فروش محصولات این گروه خودروسازی، از ساعت ۱۰ صبح روز سی‌ام تیرماه به مدت ۷۲ ساعت فرصت دارند وجه علی‌الحساب خودروهای موردنظر خود را واریز کنند. نوشته اعلام زمان واریز وجه منتخبان قرعه‌کشی سایپا اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / پیش فروش خودروی سایپا / قرعه کشی سایپا
اسامی منتخبین سایپا چه زمان اعلام خواهد شد؟
به گزارش خبر آنلاین، قرعه کشی دومین طرح پیش فروش یکساله محصولات سایپا، ساعت ۱۰ صبح امروز -شنبه- با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی و اصحاب رسانه، با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.در این مراسم ۱۴ هزار نفر منتخب طرح پیش فروش مشخص و ۷ هزار نفر نیز به عنوان فهرست رزرو تعیین شدند تا در صورت انصراف یا عدم واریز وجه منتخبین اصلی، جایگزین آنها شوند.
قرعه‌کشی سایپا انجام شد / فردا زمان اعلام اسامی منتخبان
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / بازار خودرو / پیش فروش خودرو / تولید خودرو / سایپا / قرعه کشی خودرو
قرعه‌کشی سایپا انجام شد / فردا زمان اعلام اسامی منتخبان
قائم‌مقام سایپا گفت: امروز برای انتخاب ۱۴ هزار نفر، قرعه‌کشی را انجام دادیم اما ۵۰ درصد نیز رزرو انتخاب شد تا اگر پس از قرعه‌کشی، افراد منتخب نتوانند طی ۷۲ ساعت تحویل وجه کنند، دیگر نیاز به قرعه‌کشی مجدد برای انتخاب افراد نباشد و اسامی منتخبان ساعت ۱۰ صبح فردا یکشنبه منتشر خواهد شد. نوشته قرعه‌کشی سایپا انجام شد / فردا زمان اعلام اسامی منتخبان اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بخشی از مشکلات خودروسازان کرمان رفع شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / خبرگزاری جمهوری اسلامی / وزارت صنعت معدن و تجارت / کرمان / جهش تولید / خودرو / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
بخشی از مشکلات خودروسازان کرمان رفع شد
کرمان - ایرنا - معاون امور صنایع و تولید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان (صمت) با بیان اینکه خودروسازان این استان امسال موقعیت تولید بهتری نسبت به گذشته دارند گفت: بخشی از مشکلات واردات چین و نقدینگی مورد نیاز این واحدها رفع شده و امسال افزایش تولید را در این حوزه مشاهده می‌کنیم.
آغاز طرح جدید پیش‌فروش سه محصول سایپا از فردا
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / سایپا / پیش فروش خودرو
آغاز طرح جدید پیش‌فروش سه محصول سایپا از فردا
در طرح فروش جدید سایپا که با سود مشارکت انجام می‌شود ۶ محصول ارائه می‌شود که قطعا ۳ محصول جدید کوییک اس، شاهین و ساینا اس در میان آن‌ها خواهد بود.
مشوق‌هایی که قطعه‌سازان برای تحقق «جهش تولید» نیاز دارند
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / جهش تولید / صنعت قطعه سازی / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
مشوق‌هایی که قطعه‌سازان برای تحقق «جهش تولید» نیاز دارند
تهران- ایرنا- با توجه به اعمال تحریم‌های سنگین علیه کشور و به ویژه بر صنعت خودرو توسط آمریکایی‌، قطعه‌سازان یکی از بخش‌های خصوصی تحریم‌شده مستقیم در کشور هستند، از این روز حمایت داخلی و ملی از این صنعت از سوی دولت و مسوولان برای مقابله با تحریم‌ها و تبدیل تهدید به فرصت، ضروری است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
عرضه کوییک S آغاز شد
گروه خودروسازی سایپا به تازگی عرضه کوییک S را آغاز کرده است. در حال حاضر مشتریان کوییک اس می توانند با مراجعه به سایت فروش سایپا، در مرحله پیش ثبت نام این خودرو شرکت نمایند.
پیش فروش ایران خودرو با قیمت های شگفت انگیز + جزئیات
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
پیش فروش ایران خودرو با قیمت های شگفت انگیز + جزئیات
مدیر پیش توسعه و تکوین محصولات ایران خودرو از تولید خودروهای ارزان نرخ با همکاری معاونت علمی خبر داد و گفت: این طرح تا ۶ ماه آینده اجرایی شده و محصول آن تولید می‌شود.
آپشن‌های ماهانه بی‌ام‌و
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
آپشن‌های ماهانه بی‌ام‌و
شرکت آلمانی بی‌ام‌و برنامه‌ای نوین را کلید زده است که طی آن برخی از آپشن‌های خودرو به جای اینکه از قبل سفارش داده شوند با پرداخت آبونمان یا همان حق عضویت، به‌صورت ماهانه کار خواهند کرد. حالا اگر یک ماه از پرداخت حق عضویت خودروی خود غافل شوید باید انتظار داشته باشید که آپشن‌های اضافه آن مثل گرم‌کن صندلی‌ها یا کنترل صوتی به‌صورت ناگهانی متوقف شوند؛ چراکه از این پس محصولات بی‌ام‌و از طریق یک سیم‌کارت یا وای‌فای به شبکه اصلی بی‌ام‌و متصل خواهند بود. بی‌ام‌و ضمن دفاع از این شیوه فروش گفته است که با این روش مشتریان می‌توانند خودروهایشان را بیش از پیش شخصی‌سازی کنند و فقط پول فناوری‌هایی را بپردازند که واقعا مورد استفاده‌شان است. این خودروساز در بیانیه‌ای در همین رابطه گفت: «عملکردهای اضافه جدیدی که …
جزئیات قرعه کشی محصولات ایران خودرو امروز دوشنبه 23 تیر ماه / اسامی برندگان با کد ملی
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
جزئیات قرعه کشی محصولات ایران خودرو امروز دوشنبه 23 تیر ماه / اسامی برندگان با کد ملی
زمان قرعه کشی طرح پیش فروش ایران خودرو مشخص شد و اسامی برندگان قرعه کشی پیش فروش ایران خودرو بلافاصله پس از پایان قرعه کشی اعلام می شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •