جمعه, ۲۶ دی, ۱۳۹۹ / 15 January, 2021
کاهش قیمت خودرو
کاهش قیمت خودرو ادامه دارد؟ / نشانه‌های ارزانی احتمالی خودرو
۳۳ دقیقه قبل / بازار خودرو / پیش بینی / پیش بینی خودرو / پیش بینی قیمت خودرو / خودرو / قیمت خودرو
کاهش قیمت خودرو ادامه دارد؟ / نشانه‌های ارزانی احتمالی خودرو
پس از ارزانی هشت درصدی قیمت خودرو در آذر ماه و ادامه این روند نزولی در دی ماه، به نظر می‌رسد با توجه به ارازنی احتمالی قیمت دلار، همچنان قیمت خودرو ارزان شود. نوشته کاهش قیمت خودرو ادامه دارد؟ / نشانه‌های ارزانی احتمالی خودرو اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
آزادسازی ۱۰ مدل خودرو به تعویق افتاد / پراید چقدر ارزان شد؟
۶ ساعت قبل / آخرین قیمت پراید / آزادسازی قیمت خودرو / پیش بینی قیمت خودرو / قیمت خودرو / کاهش قیمت خودرو
آزادسازی ۱۰ مدل خودرو به تعویق افتاد / پراید چقدر ارزان شد؟
نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو می‌گوید: آزادسازی قیمت ۱۰ مدل خودرو به تعویق افتاد. با توقف خرید و فروش خودرو واسطه‌ها از بازار فرار کردند. نوشته آزادسازی ۱۰ مدل خودرو به تعویق افتاد / پراید چقدر ارزان شد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
کاهش قیمت خودرو ادامه می‌یابد؟
۴ روز قبل / قیمت خودرو / خودرو
کاهش قیمت خودرو ادامه می‌یابد؟
 رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو از کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو خبر داد.
استقبال بازار مسکن از مصوبه مجلس/ سیل بخشنامه‌های دولت روحانی، صادرات را مختل کرد /  زوال ‌اعتماد سهامداران به بورس/ خروج آمار تجارت خارجی کشور از حبس گمرک
۴ روز قبل / گزیده روزنامه های اقتصادی / مجلس شورای اسلامی / قیمت مسکن / روحانی
استقبال بازار مسکن از مصوبه مجلس/ سیل بخشنامه‌های دولت روحانی، صادرات را مختل کرد / زوال ‌اعتماد سهامداران به بورس/ خروج آمار تجارت خارجی کشور از حبس گمرک
روحانی هم منتقد مداخله در بورس شد، پایان یک دیکته پرغلط در قیمت‌گذاری مسکن و خودرو و کاهش قیمت خودرو به هسته سخت رسید، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه‌ها هستند.
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
جزییات واردات رسمی خودرو از مناطق آزاد
آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه نشان می‌دهد، واردات رسمی خودرو از مناطق آزاد به سرزمین اصلی مجاز خواهد شد. این مصوبه در صورت تصویب نهایی در صحن علنی مجلس و البته تایید شورای نگهبان، تاثیر زیادی بر شکست انحصار خودرویی در ایران و کاهش قیمت خودروهای وارداتی دارد.  در مصوبه کمیسیون تلفیق آمده که «دولت به منظور تنظیم بازار خودرو‌های وارداتی مکلف شد، ضمن شناسایی خودرو‌های خارجی غیرامریکایی موجود در مناطق آزاد با اخذ حقوق گمرکی و سود بازرگانی متناسب با معیار‌های مشخص شده، ظرف مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ این قانون نسبت به ثبت سفارش و اجازه واردات خودرو‌های غیرامریکایی موجود در مناطق آزاد تجاری و صنعتی اقدام کند.» همچنین نرخ سود بازرگانی در تناسب با نوع خودرو و …
عوامل کاهش قیمت خودرو‌های دست دوم
۱۳۹۹/۱۰/۱۶ / قیمت خودرو / خودروی دست دوم / سبک زندگی / پارسی حبر
عوامل کاهش قیمت خودرو‌های دست دوم
خودرو‌های صفر پس از اولین استارت و شروع به کار کردن، کم کم دچار افت قیمت می‌شوند. هرچه خودرو بیشتر کار کند، افت قیمت نیز بیشتر است. یکی ازعلت‌های این امر استهلاک خودرو به مرور زمان است.
راه‌حل مشکلات بازار خودرو؛ حذف تقاضای کاذب یا افزایش تولید؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۳ / اخبار اقتصادی / خودروسازان / تنظیم بازار / وزارت اقتصاد / شورای رقابت
راه‌حل مشکلات بازار خودرو؛ حذف تقاضای کاذب یا افزایش تولید؟
طبق نظر کارشناسان خودرو فرمول جدید تعیین قیمت خودرو که توسط شورای رقابت اعلام شد، نه تنها بر کاهش قیمت خودرو در بازار تاثیری ندارد که رسمیت بخشیدن به افزایش قیمت است.
درخواست تجدید نظر بر افزایش قیمت خودرو با فرمول جدید
۱۳۹۹/۱۰/۱۱ / خودروسازان / قیمت خودرو / کاهش قیمت خودرو / اقتصادنیوز / میرمحمدی
درخواست تجدید نظر بر افزایش قیمت خودرو با فرمول جدید
اقتصادنیوز : بازرس کل امور صمت سازمان بازرسی اعلام کرد، طرحی که شورای رقابت برای تعیین قیمت خودرو در نظر گرفته است از طرف سازمان بازرسی کشور مورد ایراد است و باید تجدیدنظر شود.
کدام خودورها از بهمن ماه گران می شوند؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۰
کدام خودورها از بهمن ماه گران می شوند؟
شورای رقابت در حالی از مصوبه جدید این شورا برای گران شدن خودروها و افزایش قیمت‌ها با رشد تیراژ تولید خبر داده که مردم انتظار داشتند با نزولی شدن نرخ تورم و برنامه ریزی برای رشد تولید شاهد کاهش قیمت خودروها باشیم.
شورای رقابت گرانی خودرو را تصویب کرد/قیمت‌ها با افزایش تولید، بالاتر می‌رود
۱۳۹۹/۱۰/۰۹ / خودرو / رقابت / تورم / تولید / قیمت گذاری / آزادسازی / شورای رقابت / رضا شیوا
شورای رقابت گرانی خودرو را تصویب کرد/قیمت‌ها با افزایش تولید، بالاتر می‌رود
رئیس شورای رقابت در حالی از مصوبه جدید این شورا برای گران شدن خودروها و افزایش قیمت‌ها با رشد تیراژ تولید خبر داده که مردم انتظار داشتند با نزولی شدن نرخ تورم و برنامه ریزی برای رشد تولید شاهد کاهش قیمت خودروها باشیم.
پیش‌بینی یک فعال بازار از ریزش قیمت خودروها
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ / ایران خودرو / خودرو / خودروسازان / قیمت خودرو / بازار خودرو
پیش‌بینی یک فعال بازار از ریزش قیمت خودروها
اقتصادنیوز : نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در خصوص کاهش قیمت خودرو در بازار آزاد، توضیحاتی داد.
خودرو؛ ادامه کاهش فاصله بین قیمت بازار و کارخانه
۱۳۹۹/۱۰/۰۷
خودرو؛ ادامه کاهش فاصله بین قیمت بازار و کارخانه
تداوم سیر نزولی قیمت خودروهای داخلی و ورود بازار خودرو به خواب عمیق زمستانی، زمینه ریزش قیمت برخی خودروهای تولیدی و کاهش قیمت برخی خودروهای مونتاژی به‌خصوص محصولات چینی به نرخ فروش خودروسازان را فراهم کرد. به گزارش همشهری، ادامه روند کاهش قیمت خودرو در بازار بی‌مشتری و زمزمه‌های رشد تولید و عرضه خودرو با آزادسازی نرخ خودروهای کم‌تیراژ موجب سردرگمی محدود مشتریانی شده که حتی با کاهش قیمت برخی خودروها به کمتر از نرخ کارخانه نیز روی خوشی به انجام معاملات نشان نمی‌دهند. تثبیت و سیر نزولی نرخ ارز در شرایطی …
قیمت‌ برخی محصولات مدیران‌خودرو گرانتر از بازار!
۱۳۹۹/۱۰/۰۴ / قیمت خودرو / مدیران خودرو / گران‌فروشی خودرو / کاهش قیمت خودرو / بازار خودرو
قیمت‌ برخی محصولات مدیران‌خودرو گرانتر از بازار!
چند ماهی است که قیمت‌ خودرو در بازار در مسیر کاهشی پیش ‌می‌رود و هر روز ریزش بیشتری را تجربه می‌کند. این روند کاهشی به گونه‌ای ادامه پیدا کرده است که در گروه محصولات مدیران‌خودرو قیمت‌های بازار از قیمت‌های کارخانه‌ای محصولات کمتر شده است.
نرخ تورم در کمترین سطح ۶ ماه اخیر
۱۳۹۹/۱۰/۰۲ / اقتصاد / تورم / کاهش قیمت خودرو / بورس / تورم نقطه به نقطه
نرخ تورم در کمترین سطح ۶ ماه اخیر
اقتصاد نیوز : نرخ تورم ماهانه به ۲ درصد رسیده که کمترین سطح ۶ ماه اخیر است.
۱۳۹۹/۱۰/۰۲
اژدهای تورم رام شد؟
بررسی آمارهای رسمی نشان می‌دهد اژدهای تورم در آذرماه آرام گرفته است. براساس گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم ماهانه به 2 درصد رسیده که کمترین سطح 6 ماه اخیر است. همچنین برای نخستین بار در 8 ماه اخیر تورم نقطه‌ای روند نزولی را ثبت کرده است. کاهش تورم در ماه پایانی پاییز به معنی پایین آمدن قیمت‌ها نیست، بلکه به این معنی است که سرعت رشد قیمت‌ها محدودتر شده است. با این حال در ماه آذر تورم خوراکی‌ها همچنان در سطح بالایی بوده؛ به‌نحوی‌که قیمت لبنیات و روغن طی یک ماه رشد 10 درصدی را ثبت کردند، اما از سطح تورم صیفی‌ها کاسته شده است. همچنین تورم ماهانه حمل‌ونقل منفی شده که علامت تایید کاهش قیمت خودرو در ماه آذر است. کارشناسان معتقدند اگرچه در دو ماه اخیر نشانه‌هایی از رام شدن موقت اژدهای تورم مشاهده می‌شود، …
خیز وزارت صمت برای کاهش قیمت خودرو در بازار
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ / خودرو / خودروسازان / بازار خودرو
خیز وزارت صمت برای کاهش قیمت خودرو در بازار
اقتصادنیوز : وزیر صمت گفت: تمام برنامه‌ریزی‌ها و پیشنهادهای ارائه شده چه در سطح وزارت صمت و چه در سطح نهادهای بالادستی در راستای افزایش تولید خودرو و در نهایت با هدف آرامش بازار، واقعی شدن قیمت و افزایش رضایت مصرف کنندگان در حال انجام است.
قیمت خودروی شاهین در بازار اعلام شد
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ / سایپا / کاهش قیمت خودرو / بازار خودرو / خودروی شاهین
قیمت خودروی شاهین در بازار اعلام شد
اقتصادنیوز : در حالی که شورای رقابت قیمت خودروی جدید سایپا را حدود ۲۶۵میلیون تومان تعیین کرده که فعالان بازار پیش بینی می کنند قیمت این خودرو بعد از عرضه به بازار حداقل بین ۳۵۰ تا ۳۶۰ میلیون تومان خواهد بود.
۱۳۹۹/۰۹/۳۰
بازار خودرو در جاده آرامش
کیمیا نجفیرکود از یک سو و بی‌ثباتی قیمت‌ها از سوی دیگر باعث شده تا بازار خودرو این‌روزها در شرایط خاصی قرار بگیرد. پیش‌تر بازار خودرو برای هر تغییروتحولی منتظر نرخ ارز بود، اما اکنون چند عامل دست‌به‌دست هم داده‌‌ و باعث شده است تا این بخش در شرایط ویژه‌ای قرار بگیرد. برخی از کارشناسان معتقدند که پیروزی بایدن در انتخابات و ثبات در نرخ ارز از جمله عواملی است که این روزها بازار را تحت تاثیر خود قرار داده و قیمت‌ها را به سمت‌وسوی آرام‌تری هدایت می‌کند. از سوی دیگر برخی از تحلیلگران خبر قول خودروسازان مبنی بر افزایش ۵۰ درصدی تولید و عرضه بیشتر خودرو به بازار و احتمال آزاد شدن واردات خودرو‌های خارجی و دست دوم را عوامل موثر در آرام شدن فضای بازار خودرو می‌دانند. بازار خودرو طی چهار هفته اخیر روند افزایشی …
کاهش قیمت دلار و رشد بورس در آغاز هفته/ وزیر راه بازهم از حباب قیمت مسکن گفت/ امیدواری وزیر صنعت به کاهش قیمت خودرو در ماه‌های آینده/ پیش بینی قیمت طلا از نگاه دو گروه/ رئیس کل بانک مرکزی درباره کسانی که دلار دارند چه گفت؟
۱۳۹۹/۰۹/۲۹
کاهش قیمت دلار و رشد بورس در آغاز هفته/ وزیر راه بازهم از حباب قیمت مسکن گفت/ امیدواری وزیر صنعت به کاهش قیمت خودرو در ماه‌های آینده/ پیش بینی قیمت طلا از نگاه دو گروه/ رئیس کل بانک مرکزی درباره کسانی …
این پیمانه تیتر‌هایی همچون ارزش سبد «سهام عدالت» چقدر شد؟، افزایش ارزش دارایکم، ارزش پالایش یکم چقدر است؟، ریزش قیمت سکه به کانال ۱۱میلیون تومانی، جریمه متخلفان صنف مرغ و تخم مرغ، چین برترین شریک تجاری اتحادیه اروپا باقی ماند و بهبود فروش تسلا در چین را در بر دارد.
فعالیت ایران خودرو خراسان در راستای تحقق جهش تولید افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۹/۲۹ / ایران خودرو / توسعه ایران / جهش تولید / اختصاصی ایرنا / اشتغال زایی
فعالیت ایران خودرو خراسان در راستای تحقق جهش تولید افزایش یافت
مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت ایران خودرو خراسان گفت: در راستای تحقق جهش تولید، نشان دادن عدم تاثیر تحریم‌ها بر صنعت خودرو و عمل به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر تولید و عرضه بیشتر برای کاهش قیمت خودرو، ساعات کار کارکنان در این شرکت افزایش یافته و به سه نوبت در روز رسیده است.
پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته اول دی / خودرو نخرید، ارزان می‌شود!
۱۳۹۹/۰۹/۲۸ / بازار خودرو / پیش بینی قیمت خودرو / تولید خودرو / قیمت خودرو / قیمت خودرو خارجی / کاهش قیمت خودرو
پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته اول دی / خودرو نخرید، ارزان می‌شود!
یک فعال بازار خودرو می‌گوید: پیش‌بینی می‌شود که قیمت خودرو در هفته نخست دی ماه دوباره ۱۵ درصد ارزان شود. توصیه ما به مردم این است که فعلا خودرو نخرند، چرا که ارزان می‌شود. نوشته پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته اول دی / خودرو نخرید، ارزان می‌شود! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
خودرو چگونه به قله قیمت رسید؟
۱۳۹۹/۰۹/۲۶ / بازار خودرو / کاهش قیمت خودرو / قیمت خودرو / افزایش تورم / رکود در بازار خودرو / افزایش قیمت خودرو
خودرو چگونه به قله قیمت رسید؟
فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو با اشاره به اینکه قیمت خودرو در ایران طی دو سال اخیر افزایش چندین برابری را تجریه کرده اند، گفت: برخی از خودرو‌های وارداتی بیش از ۱۵ برابر شده اند، به عنوان مثال لندکروز ۴۰۰ میلیونی قیمت آن به ۷، ۸ میلیارد تومان رسید، این یعنی برخی از خودرو‌های وارداتی افزایش بیش از ۱۵ برابری تنها در دو سال تجربه کردند، این در حالیست که خودرو‌های پرتیراژ داخلی نیز ۵ برابر شدند در این دو سال، به طوریکه پراید ۲۰ میلیونی به بیش از ۱۰۰ میلیون تومان افزایش قیمت پیدا کرد.
سال ۱۴۰۰ پراید ارزان‌قیمت بخرید!+ فیلم
۱۳۹۹/۰۹/۲۶
سال ۱۴۰۰ پراید ارزان‌قیمت بخرید!+ فیلم
امیرحسین کاکایی استاد دانشگاه علم و صنعت در مصاحبه‌ای گفت:انتظار کاهش قیمت خودروهایی را باید داشته باشیم که به علت لوکس بودن و کمبود شدید قیمتشان حبابی بوده است.خرید و فروش شدن یا نشدن تاثیری در کاهش قیمت ندارد.
تاکید مجدد وزیر صمت: به دنبال آزادسازی واردات خودرو هستیم
۱۳۹۹/۰۹/۲۴
تاکید مجدد وزیر صمت: به دنبال آزادسازی واردات خودرو هستیم
وزیر صمت در حاشیه جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در طرح واردات خودرو به دنبال شکستن انحصار تولید خودرو هستیم تا فضا برای تولید بیشتر توسط خودروسازان دولتی فراهم شود. وی با بیان اینکه افزایش ۵۰ درصدی تولید خودروسازان دولتی یکی از برنامه های وزارت صمت است، افزود: در روزهای گذشته شاهد کاهش قیمت خودرو بودیم، که به نظر می رسد این روند کاهشی تداوم داشته باشد.
تداوم کاهش قیمت خودرو/ سیاست دولت عرضه تمام محصولات فولادی در بورس کالا است
۱۳۹۹/۰۹/۲۴ / قیمت خودرو / مجلس شورای اسلامی / خودرو / کاهش قیمت
تداوم کاهش قیمت خودرو/ سیاست دولت عرضه تمام محصولات فولادی در بورس کالا است
وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌گوید در روزهای گذشته شاهد کاهش قیمت خودرو بودیم، که به نظر می‌رسد این روند کاهشی تداوم داشته باشد.
انحصار تولید خودرو را با واردات می‌شکنیم
۱۳۹۹/۰۹/۲۴ / خودرو / خودروسازان / کاهش قیمت خودرو / کمیسیون اقتصادی / واردات خودرو
انحصار تولید خودرو را با واردات می‌شکنیم
اقتصادنیوز : وزیر صمت اعلام کرد؛ در طرح واردات خودرو، درصدد شکسته شدن انحصار تولید خودرو هستیم تا فضا برای تولید بیشتر خودروسازان دولتی باز شود.
۱۳۹۹/۰۹/۲۲ / بازار خودرو / پیش بینی قیمت خودرو / تولید خودرو / قیمت خودرو / کاهش قیمت خودرو
پیش‌بینی قیمت خودرو؛ کاهش ۳۰ درصدی قیمت‌ها جدی است؟
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو می‌گوید: با عرضه خودرو به بازار، قیمت خودرو در هفته پایانی آذر ماه دوباره ۳۰ درصد ارزان می‌شود. پس منتظر کاهش دوباره قیمت خودرو باشید.
خودروهای پرتیراژ داخلی ارزان می‌شوند
۱۳۹۹/۰۹/۲۰ / بازار خودرو / قیمت خودرو / کاهش قیمت خودرو / افزایش عرضه خودرو
خودروهای پرتیراژ داخلی ارزان می‌شوند
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، در تشریح وضعیت بازار خودرو طی یک هفته فعالیت پس از تعطیلات دو هفته‌ای، ضمن تاکید براینکه ثبات قیمت‌ها در بازار آزاد، از پیش‌بینی ریزش بیشتر قیمت خودروهای داخلی طی چند هفته آینده با عرضه ۴۰ هزار خودرو وعده داده شده خودروسازان خبر داد.
روند ادامه دار کاهش قیمت خودرو/قیمت ۲۰۷ بیش از ۵ میلیون تومان ریخت
۱۳۹۹/۰۹/۱۷
روند ادامه دار کاهش قیمت خودرو/قیمت ۲۰۷ بیش از ۵ میلیون تومان ریخت
روند کاهش قیمتی که در چند روز اخیر آغاز شده، امروز هم ادامه داشته به طوری که قیمت برخی خودروهای تولید داخل نسبت به روز  گذشته بین یک تا ۱۰ میلیون تومان ارزان‌تر شده اند.
خودرو ارزان می‌شود؟/ روند نزولی قیمت خودرو در حاشیه بازار
۱۳۹۹/۰۹/۱۵ / بازار خودرو / تغییر قیمت ماشین / فروش فوری خودرو / قیمت خودرو / کاهش قیمت خودرو
خودرو ارزان می‌شود؟/ روند نزولی قیمت خودرو در حاشیه بازار
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: اوایل امسال بود که قیمت خودرو بین کارخانه و حاشیه بازار به شدت زیاد بود و پس از آن برای کنترل این قیمت طرح قرعه کشی را راه اندازی کردند. اکنون که ۸ ماه از اجرایی شدن این طرح می‌گذرد، شاهد نزدیک شدن قیمت خودرو بین کارخانه و حاشیه بازار هستیم.  
پیش بینی کاهش قیمت خودرو تا آخر امسال/ افزایش متقاضیان فروش/ آیا قیمت پراید به ۶۰ میلیون می رسد؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۱ / بازار خودروی ایران / پیش بینی بازار خودرو / پیش بینی کاهش قیمت خودرو / خودرو در ایران / قیمت پراید
پیش بینی کاهش قیمت خودرو تا آخر امسال/ افزایش متقاضیان فروش/ آیا قیمت پراید به ۶۰ میلیون می رسد؟
شفقنا- این روزها صحبت درباره وضعیت قیمت ها در بازار خودرو دوباره زیاد شده است. مدتی قیمت ها به شدت رو به افزایش بود اما حالا آنطور که گفته می شود شاهد ریزش قیمت خودروها هستیم. با وجود این...
کاهش قیمت خودرو در روزهایی که سفرها رونق ندارد/ آینده قیمت ها در بازار خودرو چگونه است؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۸
کاهش قیمت خودرو در روزهایی که سفرها رونق ندارد/ آینده قیمت ها در بازار خودرو چگونه است؟
شرایط در بازار خودرو به گونه ای است که سمت عرضه تقویت شده و از سوی دیگر متقاضی آن چنانی در بازار وجود ندارد. با این شرایط، آیا باز هم می توان شاهد کاهش قیمت خودرو و ادامه تخلیه حباب قیمتی در بازار خودرو بود؟
شورای رقابت با لحاظ سقوط نرخ ارز قیمت خودرو را کاهش دهد
۱۳۹۹/۰۹/۰۷
شورای رقابت با لحاظ سقوط نرخ ارز قیمت خودرو را کاهش دهد
طاهری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید شورای رقابت باید به موضوع کاهش قیمت خودرو در کارخانه متناسب با سقوط نرخ ارز ورود کند چرا که با افزایش نرخ ارز این شورا به خودروسازان مجوز داد هر سه ماه یکبار متناسب با رشد هزینه‌های تولید، خودرو را گران کنند.
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
ضربه بی‌انضباطی مالی به صنعت خودرو
تحلیلگر بازار صنعت خودرو معتقد است؛ اگرسیاست‌های کلان بر پاشنه سیاست داخلی و خارجی بچرخد و وزارت صمت همچنان بدون هماهنگی با ساختار صنعت خودرو تصمیمات ناکارآمد را اجرایی کند هیچ یک از مولفه‌های تاثیرگذار بر کاهش قیمت خودرو نمی‌تواند کارساز باشد.به گزارش اقتصاد۲۴، این روز‌ها نبض قیمت در بازار خودرو کُند‌تر شده و از تب و تاب روند صعودی قیمت افتاده است. هرچند هنوز شرایط قیمت محصولات عرضه شده به بازار برای خریداران واقعی خیلی ارزان نشده، اما حداقل از نگرانی صعود شبانه روزی قیمت‌ها کاسته شده است.اما درباره وضعیت بازار خودرو در هفته‌های اخیر، تحلیلگران و فعالان این بازار بر این نکته تاکید می‌کنند که با توجه به نرخ ارز، درصورت عدم تغییر سایر شرایط بازار، کاهش قیمت‌ها به صورت پایدار محتمل نیست، این بدان …
مقاومت بی فایده فروشندگان خودرو در برابر کاهش قیمت اتومبیل
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / بازار خودرو / بازار نزولی خودرو / فروشندگان خودرو / کاهش قیمت خودرو / مقاومت بی فایده فروشندگان
مقاومت بی فایده فروشندگان خودرو در برابر کاهش قیمت اتومبیل
شفقنا- نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران گفت: با وضع محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونایی، بازار راکد خودرو در رکودی شدیدتر فرو رفت و قیمت‌ها همچنان در سراشیبی نزول است، با این حال مقاومت برخی فروشندگان خودرو در مقابل کاهش...
قیمت خودرو هنوز جای ریزش دارد؟ / جدیدترین قیمت پراید
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / بازار خودرو / پیش بینی قیمت خودرو / قیمت پراید / قیمت خودرو / قیمت دلار
قیمت خودرو هنوز جای ریزش دارد؟ / جدیدترین قیمت پراید
نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران با اعلام رسیدن قیمت پراید به مرز ۱۰۰ میلیون تومان، گفت: با نزولی شدن دلار، کاهش قیمت خودرو آنگونه که باید، اتفاق نیفتاده و هنوز جای ریزش دارد. نوشته قیمت خودرو هنوز جای ریزش دارد؟ / جدیدترین قیمت پراید اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
قیمت خودرو در سراشیبی سقوط / پراید در مرز ۱۰۰ میلیون تومان
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / ارز / خودرو / رشد / کاهش قیمت خودرو / کاهش قیمت ها
قیمت خودرو در سراشیبی سقوط / پراید در مرز ۱۰۰ میلیون تومان
اقتصادنیوز : نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران گفت: با وضع محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونایی، بازار راکد خودرو در رکودی شدیدتر فرو رفت و قیمت‌ها همچنان در سراشیبی نزول است، با این حال مقاومت برخی فروشندگان خودرو در مقابل کاهش قیمت‌ها بی‌فایده است.
بازار خودرو در خواب/ تعطیلی بازار خودرو تنها به دلیل محدودیت‌های کرونایی
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / خودرو / بازار خودرو / اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران / کاهش قیمت خودرو / محدودیت‌های کرونایی / تعطیلی صنوف
بازار خودرو در خواب/ تعطیلی بازار خودرو تنها به دلیل محدودیت‌های کرونایی
طبق تاکید رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، بازار…
دلالان عامل اصلی افزایش قیمت خودرو و فولاد هستند/ دولت کنترلی بر قیمت‌ها ندارد
۱۳۹۹/۰۸/۳۰
دلالان عامل اصلی افزایش قیمت خودرو و فولاد هستند/ دولت کنترلی بر قیمت‌ها ندارد
رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه دلالان، عاملی اصلی افزایش قیمت خودرو، فولاد و محصولات پتروشیمی در کشور هستند، گفت: کنترل بازار فولاد که صنعت مادر محسوب می شود، می تواند روش صحیحی در کاهش قیمت خودرو باشد.
نماینده مجلس: حباب قیمت خودرو می‌ترکد/ مردم در انتظار ارزانی خودرو در کارخانه باشند
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / بحران خودرو / قیمت خودرو / کاهش قیمت خودرو / گرانی بی رویه / نماینده مجلس
نماینده مجلس: حباب قیمت خودرو می‌ترکد/ مردم در انتظار ارزانی خودرو در کارخانه باشند
شفقنا- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید با کاهش نرخ ارز انتظار می‌رود که قیمت خودرو در کارخانه نیز کم شود. خانه ملت نوشت: سیدجواد حسینی کیا عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره تاثیر کاهش نرخ دلار بر...
وضعیت قیمت‌ها در بازار خودرو
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / بازار خودرو / قیمت خودرو
وضعیت قیمت‌ها در بازار خودرو
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نعمت الله کاشانی نسب نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در خصوص کاهش قیمت خودرو در بازار آزاد گفت: در هفته‌ای که گذشت قیمت خودرو به شدت کاهش یافت و بیشترین کاهش مربوط به خودروهای خارجی بود.
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
شرکت در قرعه‌کشی به قصد سرمایه‌گذاری
دبیر انجمن خودروسازان گفت: ۸۰ درصد در ثبت نام خودرو سرمایه‌گذار و ۲۰ درصد نیازمند واقعی هستند. احمد نعمت‌بخش درخصوص راه‌های کاهش قیمت خودرو، گفت: متاسفانه چند وقتی است که خودرو‌های خودروسازان بر اساس قیمت دستوری، قیمت‌گذاری می‌شوند که این قیمت دستوری را شورای رقابت اعلام می‌کند و باید گفت که فرمول این شورا از پایه اشتباه است. تمام خودروسازان به خصوص ایران خودرو و سایپا ماهانه میلیارد‌ها تومان به دلیل فرمول اشتباه شورای رقابت زیان می‌کنند.
کام‌بک قیمتی خودروهای داخلی در نیمه دوم هفته پیش +جدول قیمت
۱۳۹۹/۰۸/۲۳ / پژو / خودرو / رشد / رییس جمهور / کاهش قیمت خودرو
کام‌بک قیمتی خودروهای داخلی در نیمه دوم هفته پیش +جدول قیمت
اقتصادنیوز : بازار خودرو در هفته‌ منتهی به۲۳ آبان ۹۹ دونیمه متفاوت داشت، در نیمه اول شاهد کاهش شدید قیمت خودرو در بازار بودیم و در نیمه دوم از سطح کاهش قیمت کاسته شد و پرتیراژها توانستند بخشی از افت قیمت خود را جبران کنند.
ریزش ۳۰ درصدی قیمت خودروهای خارجی در ۳ روز
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / بازار خودرو / خودرو خارجی / قیمت خودرو / کاهش قیمت خودرو
ریزش ۳۰ درصدی قیمت خودروهای خارجی در ۳ روز
نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو تهران از ریزش قیمت ۲۵ تا ۳۰درصدی خودروهای خارجی از روز شنبه تا دوشنبه هفته جاری خبر داد. نوشته ریزش ۳۰ درصدی قیمت خودروهای خارجی در ۳ روز اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
رئیس شورای رقابت: شاید خودرو ارزان شود
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / خودرو / قیمت خودرو / قیمت ارز و سکه / رضا شیوا / شورای رقابت
رئیس شورای رقابت: شاید خودرو ارزان شود
شیوا گفت: در شرایط فعلی که قیمت ارز نزولی است ما نیز این موضوع را در سه ماهه اخر سال ملاک قرار می دهیم و شاید مردم در سه ماهه پایانی سال متناسب با کاهش نرخ ارز شاهد کاهش قیمت خودرو نیز خواهند بود.
شیوا: نه مردم دل خوشی از شورای رقابت دارند، نه خودروساز/ احتمال کاهش قیمت خودرو با افت نرخ دلار
۱۳۹۹/۰۸/۲۰
شیوا: نه مردم دل خوشی از شورای رقابت دارند، نه خودروساز/ احتمال کاهش قیمت خودرو با افت نرخ دلار
رئیس شورای رقابت گفت: در شرایط فعلی که قیمت ارز نزولی است ما نیز این موضوع را در سه ماهه اخر سال ملاک قرار می دهیم و حتی می توان گفت مردم در سه ماهه پایانی سال متناسب با کاهش نرخ ارز شاهد کاهش قیمت خودرو نیز خواهند بود.
سایه شوک روانی بر سر بازار خودرو/ کارشناسان درباره کاهش قیمت خودرو چه می‌گویند؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / قیمت خودرو / قیمت ارز
سایه شوک روانی بر سر بازار خودرو/ کارشناسان درباره کاهش قیمت خودرو چه می‌گویند؟
روند نزولی نرخ ارز، بازارهای دیگر را نیز ریزشی کرد. بازار خودرو در عرض کمتر از یک هفته، شاهد کاهش قیمت بین ۱۰ تا ۳۰ درصد بود و در این میان سقوط قیمت خودروهای وارداتی از خودروهای داخلی پیشی گرفت.
خودروسازان: قیمت‌ها با افت دلار کاهش نمی‌یابد!
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / انجمن خودروسازان / بازار خودرو / قیمت خودرو / کاهش قیمت خودرو
خودروسازان: قیمت‌ها با افت دلار کاهش نمی‌یابد!
احمد نعمت بخش در گفت و گو با تسنیم، با اشاره به اینکه در حال حاضر خودروسازان همچنان با زیان تولید می کنند، افزود: به عنوان نمونه در 6 ماهه امسال ایران خودرو حدود 9 هزار و 500 میلیارد تومان زیان داده است که این موضوع نشان از پایین بودن قیمت های فروش دستوری نسبت به قیمت های تمام شده خودروها است.
۱۳۹۹/۰۸/۱۹
بازگشت قیمت پراید به زیر 100میلیون
سونامی ریزش قیمت خودرو که با مشخص‌شدن نتایج انتخابات آمریکا و کاهش نرخ دلار از اواسط هفته گذشته آغاز شده بود، در ابتدای هفته جاری شدت گرفت و باعث شد تا پراید 131با قیمت 90میلیون و پژو 206تیپ2 به 200میلیون تومان نیز در بازار خودرو مشتری نداشته باشد. به گزارش همشهری، نبض کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو تندتر می‌زند. بازاری که تا چندی پیش با وجود افزایش قیمت با بحران تقاضا روبه‌رو بود، این روزها به‌دلیل ریزش شدید قیمت‌ها موج رکود تازه‌ای را تجربه می‌کند. شیب تند کاهش قیمت خودرو از ابتدای هفته جاری موجب …
ریزش قیمت‌ها و نگرانی دلالان
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / خودرو / قیمت خودرو / کاهش قیمت خودرو / بازار خودرو / کاهش التهابات بازار خودرو
ریزش قیمت‌ها و نگرانی دلالان
در پی برخی اتفاقات و تغییر پارامترهای موثر در قیمت خودرو، این کالایی که طی یکی دو سال اخیر دیگر از کالای مصرفی خارج شده و به کالای سرمایه‌ای تبدیل شده است، از یکی دو هفته اخیر روند نزولی در پیش گرفته است و حال با شیب تندی مسیر کاهش قیمت‌ها را طی می‌کند که سبب نگرانی بسیاری از دلالان خودرو از بابت ضرر احتمالی شده است.
قیمت خودرو در اولین معاملات 17 آبان 99 / ریزش قیمت خودرو آغاز شد
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / ارزانی خودرو / بازار خودرو / پیش بینی قیمت خودرو / قیمت خودرو / کاهش قیمت خودرو
قیمت خودرو در اولین معاملات 17 آبان 99 / ریزش قیمت خودرو آغاز شد
یک فعال بازار خودرو می‌گوید: چنانچه بایدن به عنوان گزینه نهایی ریاست جمهوری آمریکا اعلام شود، کاهش قیمت خودرو ادامه‌دار است. به نظر می‌رسد از این پس قیمت خودروهای داخلی تا دو ماه آیند روند کاهشی را به خود بگیرد. نوشته قیمت خودرو در اولین معاملات 17 آبان 99 / ریزش قیمت خودرو آغاز شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ریزش قیمت در بازار خودرو؟ / ۵ سیگنال کاهش قیمت خودرو در روز‌های آینده
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / قیمت خودرو / جو بایدن / انتخابات آمریکا / قیمت دلار
ریزش قیمت در بازار خودرو؟ / ۵ سیگنال کاهش قیمت خودرو در روز‌های آینده
افزایش شانس برد جو بایدن در انتخابات آمریکا، کاهش قابل توجه قیمت دلار، ادامه پیش‌فروش‌های خودروسازان، افزایش رشد تولید و افزایش آگهی‌های فروش خودرو پنج نشانه کاهش شدید قیمت خودرو در روزهای آینده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •