یکشنبه, ۲۲ تیر, ۱۳۹۹ / 12 July, 2020
اعتراضات آمریکا
ببینید | شبیه‌سازی صحنه مرگ جورج فلوید توسط رپر آمریکایی
۹ ساعت قبل / ایالات متحده آمریکا / نژادپرستی
ببینید | شبیه‌سازی صحنه مرگ جورج فلوید توسط رپر آمریکایی
رپر آمریکایی به نشانه حمایت از اعتراضات علیه نژادپرستی، صحنه قتل جورج فلوید را در ابتدای موزیک ویدئو خود بازسازی کرد که با استقبال گسترده کاربران فضای مجازی آمریکا مواجه شد.منبع: جام نیوز
ادامه اعتراض‌های مردمی به نژادپرستی و خشونت پلیس در آمریکا
۱۹ ساعت قبل / جامعه سیاه پوستان آمریکا / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / اعتراضات در آمریکا / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
ادامه اعتراض‌های مردمی به نژادپرستی و خشونت پلیس در آمریکا
تهران- ایرنا- در ادامه اعتراضات خیابانی مردم آمریکا علیه نژادپرستی و مخالفت با برخورد خشونت آمیز پلیس، مردم شهر سالت لیک ایالت یوتاه روز جمعه با حضور گسترده در خیابان‌ها تجمع کردند. 
ببینید: بالاخره ترامپ هم ماسک ویژه زد!
۲۷ ساعت قبل / کاریکاتور / دونالد ترامپ / نژادپرستی
ببینید: بالاخره ترامپ هم ماسک ویژه زد!
سیاست های نژادپرستانه و تبعیض نژادی دونالد ترامپ، ریس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا که منجر به شکل گیری و گسترش اعتراضات مردمی در این کشور شده سوژه کارتونی از جان کل در سایت کگل شد.
مرگ شیطان؛ صدای اعتراض به نژاد پرستی آمریکایی
۳۶ ساعت قبل / موسیقی پاپ
مرگ شیطان؛ صدای اعتراض به نژاد پرستی آمریکایی
تهران- ایرنا- همزمان با اوج گیری اعتراضات مردمی در آمریکا نماهنگ مرگ شیطان منتشر شد.
«مرگ شیطان» با صدای حامد علیزاده منتشر شد+فیلم
۲ روز قبل / موسیقی / نژادپرستی / وزارت ارشاد / نماهنگ / دونالد ترامپ / موزیک ویدئو / ویدئوکلیپ / اعتراضات آمریکا / حامد علیزاده
«مرگ شیطان» با صدای حامد علیزاده منتشر شد+فیلم
ایلنا: نماهنگ «مرگ شیطان» با صدای حامد علیزاده و همزمان با اوج‌گیری اعتراضات در امریکا منتشر شد.
۳ روز قبل
نقش اژدهای زرد در بازی فیل و الاغ
جمهوری خلق چین در زمینه انتخابات آمریکا به دنبال جبهه گیری به نفع دونالد ترامپ یا جو بایدن نیست، این کشور فقط و فقط به دنبال منافع خود در عرصه بین‫المللی و کسب موقعیت رهبری آمریکا در سطح جهان است. «فردریک کمپ» رئیس و مدیر اجرایی اندیشکده شورای آتلانتیک در مقاله‌ای از رویکرد چین به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می‌نویسد. وی معتقد است: چین فقط و فقط به دنبال منافع خود است و سعی دارد به طرق مختلف، موقعیت رهبری آمریکا در جهان را مخدوش و خود را به عنوان یک جایگزین معتبر و قابل اتکا معرفی کند. وی در‫این‫باره می‌نویسد: «جمهوری خلق چین همزمان با گرفتاری‌های گسترده آمریکا در زمینه شیوع ویروس کرونا، رکود فراگیر اقتصادی، اعتراضات ضدنژادپرستی و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور، در حالِ ساخت و ایجاد …
۳ روز قبل
اعتراضات آمریکا وارد فاز مسلحانه شد
همزمان با بازگشایی یک یادبود کنفدراسیونی بحث‌برانگیز، اعضای حزب پلنگ سیاه مسلح به اسلحه وارد پارک استون مونتین شدند.این گروه در بدو امر با هدف نظارت بر رفتار مأموران اداره پلیس اوکلند تشکیل شد و گشت‌های غیرنظامی مسلح موسوم به «پایش پلیس» را به راه انداخت. تلویزیون فاکس نیوز گزارش داد اعتراضات آمریکا ظرف شش هفته در شش شهر حدود ۶۰۰ کشته داشته است.
در انتخابات آتی آمریکا مردم ناگزیرند به یکی از دو شیطان رای بدهند
۳ روز قبل / ایالات متحده آمریکا / اعتراضات امریکا / نژادپرستی / تامی شرایدن / جو بایدن / دونالد ترامپ
در انتخابات آتی آمریکا مردم ناگزیرند به یکی از دو شیطان رای بدهند
سیاستمدار اسکاتلندی با اشاره به اعتراضات اخیر آمریکا و تاثیر آن بر انتخابات ریاست جمهوری این کشور گفت: گزینه های پیش روی شهروندان آمریکایی انتخاب یکی از دو شیطان یعنی «بایدن» یا «ترامپ» است.
نگاهی به عوامل اصلی شکل‌گیری تظاهرات ضدنژادپرستی در آمریکا
۳ روز قبل / ایالات متحده آمریکا / نژادپرستی
نگاهی به عوامل اصلی شکل‌گیری تظاهرات ضدنژادپرستی در آمریکا
سفیر اسبق کشورمان در واتیکان به بررسی زمینه های شکل گیری اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا می پردازد.
گزارش| آیا رسانه‌های آمریکا اعتراضات مردم به وضع موجود را می پسندند؟
۴ روز قبل
گزارش| آیا رسانه‌های آمریکا اعتراضات مردم به وضع موجود را می پسندند؟
تحقیقات نشان می‌دهند تظاهرات‌هایی که به نحوی به دتبال به چالش کشیدن وضع موجود سیاسی و اجتماعی آمریکا باشند با واکنش منفی رسانه‌های جریان اصلی مواجه می‌شود و آنها تلاش برای مشروعیت‌زدایی از این تظاهرات‌ها را در دستور کار قرار می‌دهند.
۴ روز قبل / اعتراضات آمریکا / نژادپرستی در آمریکا
روزشمار ۴۰ روز اعتراض در آمریکا؛ از روز قتل تا روز استقلال
اعتراضات گسترده مردم آمریکا علیه نژادپرستی، علاوه بر آنکه بزرگترین اعتراضات ضدنژادپرستی نیم قرن اخیر بود،‌ اتفاقات قابل تأملی را در تاریخ این کشور ثبت کرد.
مرگ دختر 8 ساله بر اثر اصابت گلوله در جریان اعتراضات آتلانتای آمریکا
۵ روز قبل
مرگ دختر 8 ساله بر اثر اصابت گلوله در جریان اعتراضات آتلانتای آمریکا
در جریان اعتراضات یک دختر هشت ساله بر اثر اصابت گلوله‌ای در ایالت آتلانتای آمریکا جان خود را از دست داد.
تصاویر هوایی اعتراضات سراسری در آمریکا
۵ روز قبل / ایالات متحده آمریکا / نیویورک / اعتراضات مردمی
تصاویر هوایی اعتراضات سراسری در آمریکا
تصاویر هوایی از موج اعتراضات ضد نژادپرستی در آمریکا را می بینید.
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
اخبار روز
معترضان در آمریکا ترامپ را به مبارزه طلبیدند هزاران آمریکایی به اعتراضات خود علیه خشونت پلیس و نابرابری نژادی در روز استقلال ادامه دادند. این اعتراضات با خشم روزافزون علیه ترامپ و عملکردش در مبارزه با ویروس کرونا، نژادپرستی سیستماتیک و خشونت پلیس جدی‌تر شده بود. به گزارش ایسنا، اعضای گروه «پلنگ سیاه» در جورجیا وارد بنای یادبود کوه سنگی شدند. در نیویورک پرچم‌های آمریکا نزدیک برج ترامپ به آتش کشیده شد، مجسمه کریستف کلمب در بالتیمور و مریلند پایین کشیده شد و شهرهای واشنگتن دی‌سی، شیکاگو، لس‌آنجلس، پیتسبورگ و دیگر شهرهای ایالت‌های آمریکا شاهد اعتراضات گسترده بود. در ایالت جورجیای آمریکا ۱۰۰ نفر از اعضای گروه «پلنگ سیاه» به پارک «کوه سنگی» …
بایدن: نژادپرستی سیستماتیک در آمریکا را ریشه‌کن می‌کنم
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / جو بایدن / آمریکا / انتخابات آمریکا
بایدن: نژادپرستی سیستماتیک در آمریکا را ریشه‌کن می‌کنم
معاون سابق رئیس جمهور آمریکا روز شنبه طی پیامی در تناقض با اخطار ترامپ در مراسم آتش‌بازی کوه راشمور که گفته بود "اوباش عصبانی" در اعتراضات علیه نژادپرستی در حال آسیب زدن به تاریخ و فرهنگ آمریکا هستند، وعده داد "نژادپرستی سیستماتیک را در آمریکا ریشه‌کن کند".
مجسمه کاشف آمریکا به زیر کشیده شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
مجسمه کاشف آمریکا به زیر کشیده شد
در ادامه اعتراضات ضد نژادپرستی در ایالات متحده و تخریب نمادهای برده داری، مجسمه «کریستف کلمب» کاشف آمریکا نیز به زیر کشیده شد.
آتش زدن پرچم آمریکا در سطل زباله
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / ایالات متحده آمریکا / اعتراضات مردمی / تجمع اعتراضی
آتش زدن پرچم آمریکا در سطل زباله
معترضان در پورتلند در سی‌و پنجمین روز از اعتراضات سراسری، پرچم آمریکا را در سطل زباله به آتش کشیدند.
ترامپ:مدارس به کودکان یاد می‌دهند که از کشورشان متنفر باشند!
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا
ترامپ:مدارس به کودکان یاد می‌دهند که از کشورشان متنفر باشند!
ایسنا نوشت: دونالد ترامپ در یک سخنرانی در ضمن صحبت درخصوص اعتراضات سراسری اخیر در آمریکا علیه بی عدالتی و نژادپرستی عنوان کرد که در مدارس این کشور به کودکان یاد می‌دهند که از کشورشان متنفر باشند!
سنای آمریکا طرح تحریم بانک‌های چین را تصویب کرد
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
سنای آمریکا طرح تحریم بانک‌های چین را تصویب کرد
سنای آمریکا به اتفاق آرا به طرح مجازات بانک‌هایی که با مقام‌های چینی دخیل در اجرای قانون جدید امنیت ملی در هنگ کنگ مراودات مالی دارند، رای داد. به گزارش رویترز، مجلس نمایندگان آمریکا نیز روز پنجشنبه این طرح را بدون مخالفت تصویب کرده بود که نشانگر نگرانی‌ها نسبت به از دست رفتن خودمختاری هنگ‌کنگ بر اساس قانون جدید چین است که می‌تواند از فعالیت این دولتشهر به عنوان یک شهر آزاد و یک مرکز مالی بین‌المللی جلوگیری کند. طرح مجازات بانک‌ها حالا باید به امضای دونالد ترامپ، برسد تا به قانون بدل شود. آمریکا و چین چندین ماه است که بر سر رسیدگی به مساله بحران کرونا با یکدیگر و واکنش تند پکن در مقابل اعتراضات در هنگ کنگ در جدال هستند.
حضور 15 تا 26 میلیون آمریکایی در اعتراضات ضدنژادپرستی
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / نیویورک تایمز / افول هژمونی آمریکا / اخبار "آمریکا"
حضور 15 تا 26 میلیون آمریکایی در اعتراضات ضدنژادپرستی
مطالعات میدانی مؤسسات افکارسنجی در آمریکا نشان می‌دهد که طی چند هفته اخیر 15 تا 26 میلیون شهروند آمریکایی در اعتراضات ضدنژادپرستی در این کشور حضور داشته‌اند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / اعتراضات آمریکا / سیاتل آمریکا
سیاتل وضعیت اضطراری اعلام کرد
به گزارش ایرنا به نقل از شبکه سی ان ان، "جنی دورکان" شهردار سیاتل روز چهارشنبه گفت: با آغاز اعتراضات در مرکز شهر تاکنون ۱۳ نفر بازداشت شده‌اند و وضعیت اضطراری نیز اعلام شده است. 
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / آمریکا / اعتراضات آمریکا / نژادپرستی در آمریکا
دولت ترامپ برای حفاظت از مجسمه‌های برده‌داری پلیس مستقر می‌کند
به گزارش  فارس، وزارت امنیت داخلی آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که دولت ترامپ تیمی از مأموران پلیس را برای محافظت از برخی مجسمه‌ها و یاد‌بود‌های تاریخی مستقر می‌کند. 
ببینید ترامپ دست به هشتگ شد!
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / کاریکاتور / دونالد ترامپ / نژادپرستی
ببینید ترامپ دست به هشتگ شد!
سیاست های نژادپرستانه دونالد ترامپ که منجر به شکل گیری اعتراضات گسترده ضد تبعیض نژادی شده و همچنین نوع مواجهه تهدید آمیز رئیس جمهور آمریکا با معترضان، سوژه کارتونی از دیوید فیتسیمون درسایت کگل شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / اعتراضات آمریکا / بانک آمریکایی / نژادپرستی در آمریکا
تکاپوی پنجمین بانک بزرگ آمریکا برای دلجویی از سیاه‌پوستان
به گزارش فارس، رویترز بر اساس یک نامه غیررسمی‌ نوشت گروه بانکداری گلدمن‌ساکس، گروهی تشکیل داده تا استخدام‌های خود از میان سیاه‌پوستان را افزایش دهد و  پیشرفت و حفظ  مقام یا شغل در میان کارمندان سیاه‌پوست را بهبود بخشد.
ویدیو / مرگ این مرد چگونه آمریکا را متحول کرد؟ + زیرنویس فارسی
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
ویدیو / مرگ این مرد چگونه آمریکا را متحول کرد؟ + زیرنویس فارسی
مرگ جرج فلوید تبدیل به درخواست جهانی برابری نژادی شد و این درخواست تابحال رفتار پلیس، فرهنگ و تمامی ابعاد زندگی آمریکایی ها را تحت تاثیر قرار داده . چهار روز بعد از مرگ فلوید افسر پلیس دستگیر و متهم به قتل شد، این سریعترین زمان متهم شدن یک افسر پلیس است. در سال های بین ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ نزدیک به ۹۹ درصد کشتارها توسط پلیس اصلا به متهم شدن افسران منجر نشد. دموکرات ها و جمهوری خواهان اصلاحات ملی را پیشنهاد داده اند. بعد از مرگ فلوید اعتراضات به سراسر جهان کشیده شده و بحث برابری نژادی در ۶۰ کشور مطرح شده، این اتفاق انتخابات آمریکا را تحت تاثیر قرار می‌دهد. معترضان خواهان تغییر برخورد آمریکایی ها با سیاه پوستان هستند .
دمیدن فتنه آمریکا و عربستان در اغتشاشات لبنان
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / لبنان / سید حسن نصرالله / شورای عالی قضایی / حزب الله لبنان / ایالات متحده آمریکا / سعد الحریری
دمیدن فتنه آمریکا و عربستان در اغتشاشات لبنان
تهران - ایرنا - در حالی‌که اعتراضات مردم لبنان به مشکلات اقتصادی و فساد اداری وارد سومین مرحله خود شده و این اعتراضات تبدیل به اغتشاش و حمله به بانک‌ها و مراکز اداری این کشور شده، دست‌های پیدا و پنهان کشورهای خارجی به ویژه آمریکا و عربستان در کنار اقدامات رژیم صهیونیستی علیه تحریک مردم لبنان جهت به خشونت کشیدن اعتراضات ادامه دارد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
احتمال کناره گیری ترامپ از انتخابات!
یک عامل حزب جمهوری‌خواه به شبکه خبری فاکس نیوز گفت، چنانچه دونالد ترامپ به این باور برسد که هیچ شانسی برای پیروزی در انتخابات ندارد، احتمالا از رقابت ریاست جمهوری ۲۰۲۰ کنار می‌کشد. به نوشته روزنامه ایندیپندنت، انتشار این گزارش در رسانه محبوب دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا با استناد به اظهارات تعدادی از نیروهای مطلع در حزب جمهوری‌خواه بوده است که نگران چشم‌انداز دومین حضور ترامپ در کاخ سفید در بحبوحه آمارهای بسیار بد از نظرسنجی‌ها هستند. براساس رصد نظرسنجی‌ها از سوی پایگاه "ریل کلیر پالیتیکس" جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در حال حاضر میانگین پیشتازی ۹ درصدی نسبت به دونالد ترامپ دارد. ترامپ، حمایت رای‌دهندگان سفیدپوست سالخورده را که همواره از حزب جمهوری‌خواه حمایت می‌کردند و برای پیروزی پر زحمت …
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
پیروزی‌های چپ‌گرایان بین دموکرات‌های آمریکا
آمریکا در حالی آماده انتخابات ریاست جمهوری سال جاری می‌شود که تغییرات نسلی در جامعه این کشور به تدریج در حال قدرت‫نمایی در عرصه سیاست است و به این ترتیب کنگره سناتورها و نمایندگانی متفاوت‌تر از سال‌های گذشته خواهد داشت.در سال 2018 زمانی که «اوکاسیو کورتز» در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس نمایندگان آمریکا با کمتر از 30 سال سن توانست «جو کراولی» سیاستمدار با سابقه نیویورکی را شکست دهد، کمتر کسی تصور می‌کرد که موج گسترده و قدرتمندی که وی را به سمت نمایندگی رسانده همچنان بتواند در فضای سیاسی آمریکا استمرار پیدا کند.با این حال کارزار «برنی سندرز» که توانست بایدن را تا یک قدمی شکست پیش ببرد و جنبش قدرتمندی که اعتراضات گسترده شهرهای مختلف آمریکا در اعتراض به قتل «جورج فلوید» را پیش برد حالا در عرصه سیاسی …
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
ترامپ، ترامپی‎‌تر از همیشه
«اما این رویکرد، نتیجه عکس داد. همزمان با آسیب دیدن وجهه سیاسی ترامپ در اثر وقایع ملی، او از طریق تبدیل شدن به یک نسخه تندروتر از خود به استرس فزاینده پاسخ داد. امری که آمریکایی‌های بیشتری را متقاعد کرد که او مرد مناسبی برای مرحله فعلی نیست. این یک چرخه بی رحمانه است و احتمالا تا روز انتخابات و حتی بعد از آن، ادامه خواهد داشت.»آمریکا در ماه‌های اخیر درگیر بحران‌های کم سابقه‌ای شده است که مستلزم تغییر رویکرد‌های دونالد ترامپ بود، اما رئیس جمهور آمریکا در مواجهه با این بحران، به جای تغییر رویه‌اش، به عادت‌های قدیمی خود بازگشته است.به گزارش فرارو، روز یکشنبه به وقت آمریکا، ترامپ ویدئویی را توئیت کرد که جنجال زیادی به پا کرد و نهایتا مجبور به حذف آن شد. در این ویدئو، شخصی شعار نژادپرستانه «قدرت سفید» …
تصویب قانون امنیت ملی هنگ‌کنگ در چین
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
تصویب قانون امنیت ملی هنگ‌کنگ در چین
بنا بر گزارش‌ها کمیته دائمی کنگره ملی خلق چین در یک رای‌گیری، قانون جنجال‌برانگیز در مورد امنیت هنگ‌کنگ را تصویب کرد؛ قانونی که ارائه پیش‌نویس آن طی هفته‌های پیش با اعتراضات در هنگ‌کنگ و نیز انتقاد و اعتراض آمریکا و شماری از قدرت‌های غربی روبه‌رو شده بود. به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز این قانون پس از آن سرعت بیشتری گرفت که اعتراضات سال گذشته در هنگ‌کنگ موجب شد تا جایگاه پکن در این دولت‌شهر متزلزل شود. البته هنوز جزئیات دقیق قانونی که این روزها با عنوان «قانون امنیت ملی هنگ‌کنگ» معرفی شده، مشخص نیست و ظاهرا قرار است متن کامل آن به‌زودی منتشر شود.
آخرین ایالت آمریکا نماد برده داری را از پرچم خود حذف کرد
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / می سی سی پی / ایالات متحده آمریکا / برده داری / تظاهرات ضد نژادپرستی
آخرین ایالت آمریکا نماد برده داری را از پرچم خود حذف کرد
در ادامه اعتراضات ضد نژادپرستی در آمریکا، مقامات ایالت می‌سی‌سی‌پی حذف نماد برده‌داری از پرچم این ایالت را تصویب کردند.
یک شبکه اجتماعی حساب کاربری رئیس جمهور آمریکا را تعلیق کرد
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / افول هژمونی آمریکا / دونالد ترامپ / شبکه های اجتماعی
یک شبکه اجتماعی حساب کاربری رئیس جمهور آمریکا را تعلیق کرد
رئیس جمهور آمریکا در شبکه های اجتماعی فعالیت زیادی دارد و بعد از اعتراضات مردمی در این کشور به عملکرد نژادپرستانه در آمریا دونالد ترامپ از شبکه های مجازی برای پاسخ به این اعتراضات استفاده کرد که باعث ناراحتی کاربران فعال در این شبکه ها شد.
چه می‌کنه این رقیب آقای رئیس جمهور!
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / کاریکاتور / دونالد ترامپ / جوزف بایدن / انتخابات ریاست جمهوری امریکا
چه می‌کنه این رقیب آقای رئیس جمهور!
سیاست‌ها، تصمیمات و اظهارات دونالد ترامپ که باعث اعتراضات گسترده در آمریکا شده، او را در نظرسنجی‌های انتخاباتی در مقابل رقیبش بایدن، عقب انداخته است. موضوعی که سوژه انتشار کارتونی از بارت ون‌لیوون در سایت کگل شد.
تماشا کنید: برگ‌های برنده آقای شومن! /  شش محوری که می‌توانند ترامپ را برنده رقابت با بایدن کنند
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
تماشا کنید: برگ‌های برنده آقای شومن! / شش محوری که می‌توانند ترامپ را برنده رقابت با بایدن کنند
تکیه بر نتایج نظرسنجی‌ها در انتخابات آمریکا و تصور پیروزی بایدن بر ترامپ شاید خوشبینانه باشد، چرا که در چهار سال پیش نیز نظرسنجی‌ها حاکی از پیش بودن هیلاری کلینتون داشتند، اما نتیجه طور دیگری رقم خورد. درست است که کرونا و اعتراضات اخیر در آمریکا باعث کاهش محبوبیت ترامپ شده است، اما نباید فراموش کرد هنوز تا انتخابات آمریکا چند ماهی باقی مانده است و در صورتی که دولت ترامپ بتواند در این مدت واکسن کرونا را تهیه کند، شانس خود را بالاتر برده است و همچنین نمی‌توان از مناظره‌ها و کمپین‌های انتخاباتی هم به سادگی گذشت، چرا که نقش تعیین کننده‌ای دارند.
گزارش| اعتراضات آمریکا؛ چرا سرنگونی مجسمه‌ها نماد براندازی سرمایه‌داری است؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
گزارش| اعتراضات آمریکا؛ چرا سرنگونی مجسمه‌ها نماد براندازی سرمایه‌داری است؟
آنچه تمدن آمریکا نام گرفته است پیوندهایی ناگسستنی با برده‌داری دارد و اعتراضات امروز به نمادهای برده‌داری در آمریکا در کنه خود فریاد بر سر میراث آن را که نظام کنونی سرمایه‌داری است در بر دارد.
نژادپرستی به شیوه اعراب خاورمیانه
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / اعتراضات آمریکا / بدون ها / نژادپرستی اعراب
نژادپرستی به شیوه اعراب خاورمیانه
به گزارش الف ، نژادپرستی از پدیده های مذموم و زشتی است که سابقه آن به آغاز تاریخ بشریت باز می گردد. این مقوله نوع خاصی از تعصب است که بر مبنای استدلالات نادرست و عمومیت دادن برخی خصوصیات به گروهی از انسانها، به گونه ای غیر قابل انعطاف، شکل می گیرد.
واکنش کریمی قدوسی به اعتراضات در آمریکا | ۴۱ سال قبل خبری از تظاهرات در دنیا نبود
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
واکنش کریمی قدوسی به اعتراضات در آمریکا | ۴۱ سال قبل خبری از تظاهرات در دنیا نبود
جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اعتراضات در آمریکا را ادامه فریادی دانست که ۴۰ سال پیش ملت ایران بر سر آمریکا کشید.
دستگیری ۴ تن به اتهام تخریب مجسمه اندرو جکسون در نزدیک کاخ سفید
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
دستگیری ۴ تن به اتهام تخریب مجسمه اندرو جکسون در نزدیک کاخ سفید
وزارت دادگستری آمریکا از دستگیری چهار تن به اتهام ارتباط با تخریب مجسمه اندرو جکسون در جریان اعتراضات در نزدیک کاخ سفید خبر داد.
اعتراضات آمریکا ممکن است به نفع ترامپ تمام شود/ کرونا؛ پاشنه آشیل رئیس جمهور
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / ایالات متحده آمریکا / دونالد ترامپ / حزب دموکرات آمریکا / مارک دیوید هال / تظاهرات ضد نژادپرستی
اعتراضات آمریکا ممکن است به نفع ترامپ تمام شود/ کرونا؛ پاشنه آشیل رئیس جمهور
«مارک دیوید هال» معتقد است که اعتراضات و ناتوانی رهبران دموکرات در شهرهای بزرگ برای کنترل آنها، به رئیس جمهور ترامپ امکان می دهد تا خود را به عنوان رهبری متعهد به قانون و نظم معرفی کند.
پیام معنادار سردار قاآنی به آمریکا و اسراییل از خاک سوریه /واکنش فرمانده سپاه قدس به اعتراضات آمریکا
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / سپاه قدس / اسماعیل قاآنی / ایالات متحده آمریکا / ایران و اسرائیل / سوریه
پیام معنادار سردار قاآنی به آمریکا و اسراییل از خاک سوریه /واکنش فرمانده سپاه قدس به اعتراضات آمریکا
العالم نوشت:فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی حامی داعش هستند و به همین دلیل قاطعانه می توان گفت که توطئه آنان هنوز تمام نشده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
ترامپ: برای حفاظت از نظم و قانون در واشنگتن مانده‌ام!
رئیس‌جمهوری آمریکا جمعه با لغو برنامه اقامتش در تفرجگاه گلف بدمینستر نیوجرسی گفت، در واشنگتن مانده است تا اطمینان حاصل کند نظم و قانون اجرا می‌شود. به گزارش خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در پیامی توییتری نوشت: به طور کلی جلوی آتش‌افروزان، هرج و مرج طلبان، غارتگران و آشوبگران گرفته شده است. من آنچه را که برای امن نگاه داشتن جوامعمان لازم است، انجام می‌دهم و این افراد مقابل عدالت پاسخگو خواهند شد. ترامپ متعهد شد تا با هر آنکس که به تخریب بناهای یادبود آمریکا اقدام کند، برخورد سختی شود و به استفاده از قوه قهریه علیه برخی از معترضان تهدید کرد. رئیس‌جمهوری آمریکا در پیام توییتری خود نوشت، یک دستور اجرایی بسیار قدرتمند برای حفاظت از بناها به امضا رسانده …
تظاهرات در هند در اعتراض به مرگ پدر و پسری در بازداشت پلیس
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / هند / جورج فلوید / اعتراضات آمریکا
تظاهرات در هند در اعتراض به مرگ پدر و پسری در بازداشت پلیس
مرگ یک پدر و پسر پس از بازداشت توسط پلیس در ایالت تامیل نادو در جنوب هند باعث تظاهرات اعتراضی شده است.
سردرگمی ترامپ در مواجهه با معترضان؛ از مشت آهنین تا نام‌گذاری دفتر ناسا به نام زن سیاهپوست!
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / اعتراضات در آمریکا / دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا / نژادپرستی در آمریکا / سرمایه داری
سردرگمی ترامپ در مواجهه با معترضان؛ از مشت آهنین تا نام‌گذاری دفتر ناسا به نام زن سیاهپوست!
رفتارهای دولت آمریکا در قبال اعتراضات ضدنژادپرستی طی هفته‌های گذشته، نشان از سردرگمی آن‌ها در مواجهه با چنین پدیده‌هایی دارد که از یک‌سو با سیاست مشت آهنین ورود کرده و از سوی دیگر با نمایش‌هایی چون نامگذاری اماکن به اسم سیاهپوستان، سعی در روتوش ماجرا دارند.
نامه وزارت امنیت آمریکا به مدیران شبکه های اجتماعی درباره اعتراضات اخیر
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / شبکه اجتماعی / اعتراضات مردمی / ایالات متحده آمریکا / فیس بوک / توییتر
نامه وزارت امنیت آمریکا به مدیران شبکه های اجتماعی درباره اعتراضات اخیر
وزارت امنیت داخلی آمریکا از شبکه‌های اجتماعی مشهور مانند توئیتر، فیس‌بوک و غیره خواست تا جلوی انتشار مطالبی که موجب ترویج خشونت در جریان اعتراض‌های مردمی می‌شوند را بگیرند.
زرشناس: ترامپ زنگ خطری که افول آمریکا را نوید داد
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
زرشناس: ترامپ زنگ خطری که افول آمریکا را نوید داد
نظریه پرداز حوزه بین الملل اعتراضات جامعه آمریکا را نتیجه نسخه مخرب لیبرال دموکراسی در این کشور عنوان کرد و روی کار آمدن ترامپ را نتیجه افول آمریکا بعنوان یک عنصر هژمونیک دانست.
بایکوت صدای مردم آمریکا در «صدای آمریکا»
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / نژادپرستی / رادیو صدای آمریکا (VOA فارسی) / رسانه
بایکوت صدای مردم آمریکا در «صدای آمریکا»
فارس نوشت: یک ماه پس از مرگ جرج فلوید، اعتراضات سراسری آمریکا همچنان مهمترین موضوع این کشور به حساب می‌آید، اما بخش فارسی صدای آمریکا تنها ۹۸ مطلب را آن هم به صورت غیرمستقیم به این موضوع اختصاص داده است. درحالی که در همین مدت ۴۵۳ خبر منفی و ناامید کننده علیه ایران منتشر کرد.
ترامپ تعطیلات آخر هفته خود را لغو کرد
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / ایالات متحده آمریکا / نژادپرستی / تظاهرات ضد نژادپرستی / دونالد ترامپ
ترامپ تعطیلات آخر هفته خود را لغو کرد
رئیس‌جمهور آمریکا باز هم از زبان دشنام و تهدید علیه معترضان آمریکایی استفاده کرد و از بیم شدت گرفتن اعتراضات در پایتخت؛ سفر خود به ایالت نیوجرسی را لغو کرد.
ببینید: ترامپ هم به جمع تخریب‌کنندگان مجسمه‌ها پیوست!
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / کاریکاتور / دونالد ترامپ / نژادپرستی / تبعیض نژادی
ببینید: ترامپ هم به جمع تخریب‌کنندگان مجسمه‌ها پیوست!
سیاست‌ها و تصمیمات نژادپرستانه دونالد ترامپ که به گسترده شدن اعتراضات تبعیض نژادی در آمریکا و تخریب نمادهای نژادپرستی دامن زده، سوژه کارتونی از آدام زیگلیس در سایت کگل شد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
در‫پی اعتراض‌های اخیر، پیش‌نویس قانون «اصلاح پلیس» در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد
شنای ترامپ خلاف جهت اعتراضات آمریکامجلس نمایندگان آمریکا در پاسخ به مطالبه معترضان مخالف با نژادپرستی و خشونت پلیس در این کشور قانون بلندپروازانه و فراگیری را در راستای اجرای اصلاحات در این نیرو تصویب کرده است.به گزارش الجزیره، یکی از اهداف اصلاحات مذکور ممنوع کردن اعمال «فشار بر گردن» از سوی نیروهای پلیس مشابه با کاری که منجر به مرگ جورج فلوید شد بوده و در عین حال می‌خواهد مصونیت قانونی پلیس در برابر شکایت را لغو کند. همچنین این قانون اجازه می‌دهد که مبلغ ۲.۵ میلیارد دلار صرف تحقیقاتی مستقل درباره سوءاستفاده‌های پلیس و جایگزین کردن نیروهای پلیس در برخی مناطق با کارمندان خدمات اجتماعی شود.گروه‌های حقوق مدنی آمریکا به طور گسترده از این لایحه مطرح شده در مجلس نمایندگانی که تحت کنترل دموکرات‌هاست …
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / اعتراضات آمریکا / جرج فلوید / دونالد ترامپ
ترامپ باز هم معترضان را اوباش خواند
به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در توئیتی نوشت: رهبر جنبش "جان سیاهپوستان مهم است" می‌گوید: اگر آمریکا چیزی که ما می‌خواهیم را به ما ندهد پس ما این نظام را سوزانده و جای آن را می‌گیریم. این خیانت است، فتنه انگیزی و شورش است.
ببینید: ترامپ رو دارن صحنه‌سازی می‌کنن!
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
ببینید: ترامپ رو دارن صحنه‌سازی می‌کنن!
ریزش شدید طرفداران ترامپ بویژه در سخنرانی‌های انتخاباتی که در پی گسترش اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا رخ داده، سوژه کارتونی از دیو گرانولد در سایت کگل شد.
گفت و شنود/ کجا میری؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / ترامپ / پنتاگون / امریکا / اعتراضات آمریکا / گفت و شنود
گفت و شنود/ کجا میری؟
بقیه آنهایی که مجسمه‌شان را سرنگون کرده و سوزانده‌اند هم مثل جرج واشنگتن اشغالگر و غارتگر و آدمکش بوده‌اند.
دفاع ایران از ستمدیدگان امریکا در مبارزه با نژادپرستی
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / شهید سپهبد قاسم سلیمانی / قوه قضائیه / اعتراضات آمریکا / علی باقری
دفاع ایران از ستمدیدگان امریکا در مبارزه با نژادپرستی
معاون امور بین‌الملل و حقوق بشر قوه قضائیه گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران، شجاعانه و بی‌پروا از ملتهای مستضعف از جمله مستضعفان و ستمدیدگان امریکا در مبارزه با نژادپرستی دفاع کرده و خواهد کرد.
پیام اعتراضات آمریکا بعد از قتل یک سیاهپوست از زبان آیت‌الله جنتی/شعار مرگ بر آمریکا باید زنده نگه داشته شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / احمد جنتی / شورای نگهبان / ایالات متحده آمریکا / نژادپرستی
پیام اعتراضات آمریکا بعد از قتل یک سیاهپوست از زبان آیت‌الله جنتی/شعار مرگ بر آمریکا باید زنده نگه داشته شود
دبیر شورای نگهبان گفت: کارنامه دولت‌های مختلف آمریکا مملو از جنایت علیه بشریت است که نژاد، دین و ملیت نمی‌شناسد و نمونه‌های بارز آن در ویتنام، هیروشیما، فلسطین، یمن، عراق، افغانستان، سوریه و ... عیان است.
ترامپ: معترضان از تاریخ و ارزش‌های آمریکایی ما متنفر هستند
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / اعتراضات در آمریکا / دونالد ترامپ / جورج فلوید
ترامپ: معترضان از تاریخ و ارزش‌های آمریکایی ما متنفر هستند
رئیس‌جمهوری آمریکا در تلاش برای بهره‌برداری از اعتراضات سراسری کشورش…
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
نامه کارمندان آلفابت برای توقف فروش خدمات به پلیس
هزار و600 کارمند شرکت مادر گوگل در یک نامه خواهان توقف فروش سرویس‌های ایمیل و جی سوییت این شرکت به نیروهای پلیس شده‌اند. یک منبع آگاه اعلام کرد بیش از هزار و600 کارمند شرکت آلفابت از گوگل تقاضا دارند تا فروش ایمیل و سرویس‌های دیگر را به نیروهای پلیس متوقف کند. کارمندان شرکت مادر گوگل، در این نامه اشاره کرده‌اند که از نپیوستن گوگل به میلیون‌ها نفری که خواهان کاهش تجهیزات و سرمایه‌گذاری در نیرو‌های پلیس هستند، متاسف شده‌اند. فعالان حقوق مدنی سال‌ها است که در سراسر آمریکا خواهان کاهش فعالیت‌های پلیس هستند. پس از اعتراضات به مرگ جورج فلوید، یک مرد سیاه‌پوست به‌دلیل خشونت پلیس در آمریکا، تلاش‌های فعالان مدنی نیز بیشتر شده است. در نامه کارمندان آلفابت آمده است: ما نباید در کسب‌وکاری شرکت کنیم که از …
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / اعتراضات آمریکا / ترامپ
ترامپ: منطقه خودمختار در واشنگتن هرگز ایجاد نخواهد شد
به گزارش مهر، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا امروز سه‌شنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد: مادامیکه من رئیس‌ جمهور شما هستم، هرگز یک منطقه خودمختار در واشنگتن دی‌سی وجود نخواهد داشت.
«زندانی کنید»؛ دستور ترامپ برای تشدید سرکوب معترضان
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / اعتراضات آمریکا / دونالد ترامپ
«زندانی کنید»؛ دستور ترامپ برای تشدید سرکوب معترضان
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه در واکنش به اعتراض‌های سراسری مردم کشورش به نژادپرستی و خشونت پلیس، به دولت فدرال دستور داد افراد مرتکب اقدامات اعتراضی را دستگیر و به حداکثر ۱۰ سال زندان محکوم کند.
در واشنگتن اعتراضات به شورش تشدید یافت
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
در واشنگتن اعتراضات به شورش تشدید یافت
در پی اعتراضات سراسری به تبعیض نژادی در آمریکا معترضین در واشنگتن سعی در پایین کشیدن مجسمه اندرو جکسون داشتند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
قطعنامه شورای حقوق‌بشر گزینشی، غرض‌ورزانه و با اهداف سیاسی است
وزارت امور خارجه کشورمان تصویب قطعنامه وضعیت حقوق بشر علیه ایران را مبتنی بر نگرش گزینشی، غرض ورزانه، تقابل آمیز و با اهداف سیاسی دانست و تاکید کرد، اتخاذ استانداردهای دوگانه و سوء‫استفاده از مکانیزم‌های سازمان ملل باعث شرمساری حامیان این قطعنامه است.به گزارش ایسنا، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تصویب قطعنامه وضعیت حقوق بشر در چهل و سومین اجلاس شورای حقوق بشر که توسط سوئد با حمایت برخی کشورهای غربی ارائه شده را مبتنی بر نگرش گزینشی، غرض ورزانه، تقابل آمیز و با اهداف سیاسی دانست و آن را محکوم کرد. سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: مایه تاسف است که استفاده سیاسی و ابزاری از حقوق بشر و به‫کارگیری استانداردهای دوگانه در این حوزه در حال تبدیل شدن به یک امر عادی است. در …
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
تئوری‌های توطئه درباره نقش جورج سوروس در اعتراضات آمریکا
تئوری توطئه‌هایی مبنی بر اینکه جورج سوروس، اعتراضات سراسری علیه خشونت پلیس آمریکا را سازماندهی و تامین مالی کرده است، بین راست‌های افراطی در فضای اینترنت تقویت می‌شود.به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، این تئوری‌ها، از اقدام سوروس در استخدام معترضان و اجاره اتوبوس برای انتقال آن‌ها به اعتراضات گرفته تا تخلیه بار آجر در اطراف محل اعتراضات با هدف اینکه معترضان آن‌ها را به سمت پلیس یا شیشه فروشگاه‌ها پرتاب کنند، شامل می‌شود. تعداد رو به رشدی از حامیان راست افراطی شامل برخی از رهبران جمهوری‌خواه این تئوری‌ها را تقویت کردند و پست‌های آنلاین در هفته‌های اخیر درباره سوروس به شدت افزایش یافته است.این موارد همچنین با تبلیغات آنلاین گروه‌های محافظه‌کار همراه شده‌ است. آن‌ها از مقام‌ها می‌خواهند …
مجسمه تئودور روزولت در آمریکا برداشته می شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
مجسمه تئودور روزولت در آمریکا برداشته می شود
شهردار نیویورک در پی اعتراضات اخیر در این کشور، تصمیم گرفته رئیس‌جمهور سابق این کشور را از مقابل موزه تاریخ طبیعی این شهر بردارد.
تبعیض در آمریکا مختص سیاه پوستان نیست/ استراتژی تفرقه میان سیاهان و فقرای سفیدپوست
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / تظاهرات ضد نژادپرستی / دونالد ترامپ / ویروس کرونا
تبعیض در آمریکا مختص سیاه پوستان نیست/ استراتژی تفرقه میان سیاهان و فقرای سفیدپوست
«خوان سانچس» می گوید ترامپ روشی نامناسب برای مقابله با کرونا در نظرگرفت و تلاش می‌کند تا با سوء استفاده از اعتراضات اجتماعی، ضعف مدیریتی خود را در برخورد با کرونا مخفی نگه دارد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
صندلی‌های خالی در روز سخنرانی ترامپ
دونالد ترامپ، کارزار انتخاباتی خود را با جمعیتی آغاز کرد که انتظار آن را نداشت. در بحبوحه اعتراضات ضدنژادپرستی و در میان بیماری پاندمی ویروس کرونا، ترامپ کارزار انتخاباتی خود را در تولسای اوکلاهاما آغاز کرد؛ اما آن‌گونه که انتظار داشت جمعیت زیادی در آن حضور پیدا نکرد. به‌رغم اینکه در آمریکا افزون بر 120 هزار نفر به‌دلیل بیماری ویروس کرونا فوت کرده‌اند، ترامپ گفت که اقدامات دولت وی در این زمینه جان صدها هزار نفر را نجات داده است. این درحالی است که عملکرد ترامپ در تهیه کیت‌های تست کرونا با انتقاد روبه‌رو بوده است و وی را به همین دلیل در بالا رفتن میزان مرگ‌ومیر در آمریکا شماتت می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
پسر ترامپ معترضان آمریکایی را «حیوان» خطاب کرد
پسر رئیس‌ جمهور آمریکا در کمپین انتخاباتی پدرش شرکت‌کنندگان در اعتراضات ضدنژادپرستی را حیواناتی خطاب کرد که در حال گرفتن شهرها هستند.
گزارش|بی‌اعتنایی آمریکا به خواسته‌های ترکیه در شمال سوریه
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / کردستان عراق / اخبار "عراق" / ترکیه
گزارش|بی‌اعتنایی آمریکا به خواسته‌های ترکیه در شمال سوریه
مداخله مستقیم تیم دونالد ترامپ در امضای توافق بین گروه‌های کُرد در شمال سوریه٬ به معنی نادیده گرفتن اعتراضات ترکیه و بی‌اعتنایی واشنگتن به نظرات آنکارا در مورد شرق فرات است.
(ویدئو) پنچر کردن لاستیک‌ خودروهای معترضان در مینیاپولیس
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / مینیاپولیس / سیاهپوستان / جورج فلوید / آمریکا
(ویدئو) پنچر کردن لاستیک‌ خودروهای معترضان در مینیاپولیس
ویدئویی در رسانه ها و شبکه های اجتماعی منتشر شده که در آن نیروهای امنیتی در مینیاپولیس، واقع در ایالت مینه سوتا آمریکا را در حال پاره کردن لاستیک‌های خودرو‌های معترضان نشان می‌دهد. سخنگوی پلیس گفته که ماموران پلیس لاستیک خودرو‌هایی را پنچر کردند که داخلشان اقلامی مثل سنگ و آجر بود که برای آسیب و خسارت زدن در اعتراضات خشونت آمیز استفاده می‌شود.
جین شارپ و تئوری فروپاشی دولت ترامپ
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / ترامپ / جین شارپ / فروپاشی ترامپ / اعتراضات امریکا
جین شارپ و تئوری فروپاشی دولت ترامپ
آنچه در این میان به وضوح قابل مشاهده است این نکته می‌باشد که رژیم ترامپ هم اکنون تنهاست و تنهایی آن حتی اخیرا موجب شد تا سرویس امنیتی کاخ سفید مجبور شوند به دلیل شدت اعتراضات در اطراف کاخ سفید، ترامپ را به پناهگاه امن ریاست جمهوری آمریکا منتقل کنند. آنچه مسلم است این نکته می‌باشد که بنیان‌های قدرت ترامپ به عنوانِ رهبری پوپولیست و اقتدار گرا در آمریکا به شدت تضعیف شده اند و وی هم اکنون در حال تجریه همان سرنوشتی است که اغلبِ رهبران اقتدارگرا پیشتر آن را تجربه کرده اند.
انتقاد مجدد وزارت خارجه از سکوت اروپا در قبال سرکوب مردم در آمریکا
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / اعتراضات آمریکا / معترضان آمریکایی
انتقاد مجدد وزارت خارجه از سکوت اروپا در قبال سرکوب مردم در آمریکا
شفقنا- سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان‌، بار دیگر از سکوت کشورهای اروپایی در برابر سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز مردم آمریکا توسط دولت این کشور انتقاد کرد. سید عباس موسوی، شنبه شب در صفحه توییتر خود در این زمینه نوشت:...
ترامپ: حالم خوب است/رسانه‌ها در زمان پوشش اعتراضات کرونا را رها کردند
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / دونالد ترامپ / انتخابات 2020 آمریکا / جو بایدن
ترامپ: حالم خوب است/رسانه‌ها در زمان پوشش اعتراضات کرونا را رها کردند
رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان کارزار انتخاباتی شهر تالسا در اکلاهاما با تاکید بر اینکه حالش خوب است، تلاش کرد تا به شایعاتی درباره وضعیت جسمانی‌اش پایان دهد و در این میان به جو بایدن تاخت.
اگر من پیروز انتخابات نشوم، کل کشور مینیاپولیس می‌شود!
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
اگر من پیروز انتخابات نشوم، کل کشور مینیاپولیس می‌شود!
رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای با موضوع روز پدر در حالی که در کنار پسر بزرگش نشسته بود، تصویری هولناک از آمریکا تحت ریاست جمهوری جو بایدن ارائه داد. به نوشته روزنامه دیلی‌میل، دونالد ترامپ، هشدار داد: اگر من در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۲۰ پیروز نشوم و جو بایدن رئیس‌جمهور شود، کل کشور به مینیاپولیس تبدیل خواهد شد. احساس می‌کنم اگر دموکرات‌ها وارد کاخ سفید شوند، عاقبت کشورمان به معنای واقعی کلمه رکود و افسردگی خواهد بود شبیه چیزی که تاکنون شاهد آن نبوده‌اید. مینیاپولیس شهری است که در آن جورج فلوید، یک مرد سیاه پوست به دست یک افسر سفید پوست کشته شد؛ رویدادی که موجی از اعتراضات ضد نژاد پرستی با شعار «زندگی سیاه پوستان مهم است» را در سراسر آمریکا …
لباس‌شخصی‌های آمریکایی چه کسانی هستند؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / لباس شخصی / اعتراضات آمریکا / دونالد ترامپ
لباس‌شخصی‌های آمریکایی چه کسانی هستند؟
بر اساس قانون، پلیس واشنگتن موظف است نشان خود را روی لباس پرسنل خود نصب کند. اما در تصاویر ویدئویی مقام‌های ناشناس فدرال فاقد نشان و بدون اطلاعات قابل شناسایی با سلاح‌های بزرگ در خیابان‌ها حضور داشتند. برخی از آن‌ها پس از اینکه درباره هویت‌شان یا سازمانی که زیر نظر آن‌ها کار می‌کنند، مورد سؤال قرار گرفتند، نهایتا به پاسخ‌های مبهم اکتفا کردند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
دولت ترامپ نژادپرست است
مشاور امنیت ملی آمریکا در دولت پیشین این کشور تصریح کرد: دولت ترامپ از اساس نژادپرست است و سناتورهای حامی‌وی نیز به زباله‌دان تاریخ تعلق دارند.به گزارش نشریه «هیل»، «سوزان رایس» مشاور امنیت ملی آمریکا در دولت پیشین این کشور در مصاحبه ای اعلام کرد که دولت ترامپ «از بنیاد و اساس نژادپرست» است.مشاور امنیت ملی آمریکا در دولت پیشین این کشور در این مصاحبه تصریح کرد: سناتورهای حامی‌دولت ترامپ نیز به زباله‌دان تاریخ تعلق دارند.این مقام پیشین آمریکا در مصاحبه خود با اشاره به استعفای «ماری الیزابت تیلور» (Mary Elizabeth Taylor) معاون وزیر خارجه این کشور در اعتراض به نژادپرستی کاخ سفید، اضافه کرد: بهتر است قبل از آنکه دیر شود بگویم؛ او ۳ سال و نیم به دولتی خدمت کرد که از پایه و اساس نژادپرست است. با مقایسه …
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / اعتراضات آمریکا / مرگ معترض آمریکایی
«مرگ مشکوک» یک معترض آمریکایی مقابل کنگره
به گزارش فارس، منابع خبری از مرگ مشکوک یک معترض آمریکایی مقابل منطقه ویژه مقابل ساختمان کنگره آمریکا و جراحت یک تن دیگر  در جریان یک تیراندازی  خبر دادند.
سکوت کرکننده مدافعان حقوق بشر در اروپا بار دیگر دورویی آن‌ها را به منصه ظهور رساند
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
سکوت کرکننده مدافعان حقوق بشر در اروپا بار دیگر دورویی آن‌ها را به منصه ظهور رساند
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان طی مطلبی در فضای مجازی تاکید کرد: رژیم آمریکا حق تنفس را از مردم خود سلب کرده و بصورت وحشیانه‌ای، اعتراضات مسالمت آمیز را سرکوب می‌کند.
رژیم آمریکا حق تنفس را از مردم خود سلب کرده است/ انتقاد از به اصطلاح مدافعان حقوق بشر در اروپا
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / وزارت امور خارجه / اروپا / رژیم امریکا / سید عباس موسوی
رژیم آمریکا حق تنفس را از مردم خود سلب کرده است/ انتقاد از به اصطلاح مدافعان حقوق بشر در اروپا
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان طی مطلبی در فضای مجازی تاکید کرد: رژیم آمریکا حق تنفس را از مردم خود سلب کرده و بصورت وحشیانه‌ای، اعتراضات مسالمت آمیز را سرکوب می‌کند.
کرملین: پوتین نگران است
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / روسیه / ایالات متحده آمریکا
کرملین: پوتین نگران است
فارس نوشت: سخنگوی دولت روسیه گفت، رئیس جمهور این کشور با توجه به وضعیت اعتراضات در آمریکا بابت متعهد ماندن دولت این کشور به توافقات بین‌المللی نگران است.
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / اعتراضات آمریکا / انتخابات آمریکا / ترامپ
ترامپ: اگر در انتخابات شکست بخورم، همه‌ آمریکا هرج‌ومرج می‌شود
به گزارش مهر، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با روزنامه آمریکائی واشنگتن پُست اعلام کرد که اگر در انتخابات اتی این کشور در نوامبر سال ۲۰۲۰ وی شکست خورده و یک دموکرات (جو بایدن) به پیروزی برسد، همه آمریکا به «مینیاپولیس» تبدیل می‌ شود.
اعتراض‌های آمریکا از منظر حقوق بشری بررسی می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / مجمع تشخیص مصلحت نظام / اعتراضات آمریکا
اعتراض‌های آمریکا از منظر حقوق بشری بررسی می‌شود
ایلنا: گروه علمی پژوهشی، حقوقی، قضایی پژوهشکده تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام روزهای یکشنبه و دوشنبه این هفته، میزبان دو نشست راهبرد ایرانی است.
سیاست مستقل، نیاز امروز امارات
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / دولت ترامپ / بشار اسد / سوریه / ابوظبی / دمشق / ایالات متحده آمریکا
سیاست مستقل، نیاز امروز امارات
تهران - ایرنا - در حالی‌که اعتراضات سراسری مردم آمریکا نسبت به سیاست‌های نژادپرستانه سردمداران واشنگتن به دلیل قتل "جورج فلوید" وارد بیست و پنجمین روز خود شده، اما مقامات این کشور هنوز به خود نیامده و دست از اقدامات استعماری و نژادستانه نه در داخل آمریکا و نه خارج این کشور بر نمی‌دارند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
خیانت بولتون به ترامپ
افشاگری بولتون و مری ترامپ در شرایطی صورت گرفت که میزان رضایت از دونالد ترامپ در نظرسنجی‌ها به شدت کاهش یافته است. یک نظرسنجی جدید رویترز- ایپسوس نشان داد که برتری جو بایدن، نامزد حزب دموکرات، در مقابل ترامپ به ۱۳ درصد افزایش یافته است. در این نظرسنجی که بین ۱۰ تا ۱۶ ژوئن انجام شد، ۵۵ درصد پاسخ‫دهندگان گفته‫اند که از عملکرد ترامپ در مقابله با بحران کرونا رضایت ندارند.در حالی که دونالد ترامپ هنوز درگیر بحران بیماری کرونا و اعتراضات نژادی است، برخی از اطرافیان وی علیه او دست به افشاگری زده اند. این افشاگری‌ها در شرایطی اتفاق می‌افتند که موقعیت انتخاباتی ترامپ به خاطر شرایط بحرانی آمریکا متزلزل شده است. به گزارش فرارو، پس از مدتی حاشیه نشینی، جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا، سکوت خود را …
۱۳۹۹/۰۳/۳۰
تأثیر اعتراضات در آمریکا بر قدرت کاخ سفید در عرصه بین‌الملل
  [آرمین منتظری]  این روزها در سراسر آمریکا معترضان به نژادپرستی در خیابان‌ها زانو می‌زنند و خواستار پایان یافتن نژادپرستی سیستماتیک و خشونت پلیس آمریکا می‌شوند. اعتراضات گسترده از تاریخ پنجم ماه می، روزی که پلیس آمریکا با خشونت در جریان دستگیری جورج فلوید موجب مرگش شده، ادامه یافته است. این اعتراضات آن‌قدر گسترده و تأثیرگذار بوده که متحدان آمریکا در سراسر جهان نیز مجبور شده‌اند رفتار سختگیرانه و خشونت‌آمیز کاخ‌سفید را در برخورد با معترضان محکوم کنند. به نظر می‌رسد اگر این روند ادامه یابد، توانایی ایالات متحده آمریکا در ساختار جامعه جهانی برای ایجاد اجماع در موضوعات مناقشه‌آمیز اقتصادی و امنیتی به گونه‌ای که بتواند منافع ملی خود را تأمین‌کند، …
کمپین انتخاباتی ترامپ تحت تاثیر اعتراض‌های ضد نژاد پرستی
۱۳۹۹/۰۳/۳۰
کمپین انتخاباتی ترامپ تحت تاثیر اعتراض‌های ضد نژاد پرستی
با توجه به برگزاری اولین کمپین انتخاباتی ترامپ بعد از آغاز اعتراضات ضد نژادپرستی، شهردار شهر تولسا به بهانه حفظ امنیت از بعدازظهر جمعه اعلام ممنوعیت رفت و آمد در شهر اعلام کرد. دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا قرار است روز شنبه در جمع هواداران خود اولین کمپین انتخاباتی ۲۰۲۰ را در شهر تولسا ایالت اوکلاهاما برگزار کند، و مقامات شهری برای مهار و سرکوب موج اعتراضات مردمی به راه افتاده در مخالفت با برگزاری این کمپین ممنوعیت آمد و شد را اعمال کردند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •