سه شنبه, ۱۳ خرداد, ۱۳۹۹ / 2 June, 2020
تصاویر حیوانات
۲ روز قبل
«باران» در کشاکش زندگی و مرگ
 [مهتاب جودکی] یک سال بعد از انتشار خبر مرگ اعلام‌نشده زرافه صفادشت، تصویری از کالبدگشایی این حیوان جنجال به پا کرده است. مدیران باغ وحش صفادشت، دامپزشکان پیشین این مجموعه و ارم را متهم به تخریب باغ وحش کرده‌ و دلیل انتشار تصاویر را جلوگیری از انتقال «باران»، شامپانزه معروف به صفادشت دانسته‌اند. دامپزشکی که در تصویر کالبدگشایی دیده می‌شود اما می‌گوید مرگ زرافه، تمام آنچه در این مجموعه اتفاق افتاده، نیست و آنها مرگ بسیاری از گونه‌ها را پنهان کرده‌اند. از طرف دیگر دامپزشک پیشین ارم که اکنون سه سال است باران با او زندگی می‌کند، می‌گوید فرستادن این شامپانزه به قفس‌های باغ وحش صفادشت، یعنی کشتن آن. این مرکز همانی است که چندی پیش ببری …
ببینید | تصاویر دردناک از سوختن حیوانات در آتش سوزی جنگل‌های زاگرس
۳ روز قبل / حیوان / محیط زیست / حوادث طبیعی
ببینید | تصاویر دردناک از سوختن حیوانات در آتش سوزی جنگل‌های زاگرس
تصاویری دردناک از سوختن حیوانات در آتش‌سوزی جنگل‌های زاگرس که در فضای مجازی منتشر شده است.
تصاویر منتخب حیات وحش هفته‎
۳ روز قبل / حیات وحش / تصاویر حیوانات / طبیعت
تصاویر منتخب حیات وحش هفته‎
در این گزارش نگاهی داریم به تصاویر منتخب حیات وحش که طی هفته گذشته از نقاط مختلف جهان گرفته شده است.
هنر مجسمه سازی با شنهای ساحل
۱۳۹۹/۰۳/۰۴
هنر مجسمه سازی با شنهای ساحل
آندونی باستاریکا هنرمندی است که مجسمه سازی را کنار دریا و با شنهای ساحل تجربه می کند. این هنرمند خلاق انواع حیوانات از گاو نر بزرگ تا کوسه ماهی را از دل خاک بیرون کشیده است و مجسمه های بزرگ این حیوانات را بطرز شگفت آوری در کنار دریا به میان آورده است. در تصاویر روز عکسهایی از این مجسمه های زیبا را ببینید.
حیوانات جنگلهای هند
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
حیوانات جنگلهای هند
در تصاویر روز بهترین عکسها از حیوانات جنگلهای هندوستان را ببینید.
زندگی پنگوئن‌ها در پارک اوشن هنگ کنگ
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / ویروس کرونا / شیوع کرونا / تصاویر حیوانات / باغ وحش / هنگ کنگ / چین
زندگی پنگوئن‌ها در پارک اوشن هنگ کنگ
در اینجا تصاویری از زندگی پنگوئن ها در پارک اوشن هنگ کنگ چین را در غیاب ورود انسانها به این پارک به دلیل شیوع ویروس کرونا را مشاهده می کنید.
مهر مادری در دنیای حیوانات
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / حیات وحش / حیات وحش طبیعت / تصاویر حیوانات / مادر
مهر مادری در دنیای حیوانات
مهر و محبت مادری منحصر به ما انسان ها نیست و این احساس ناب را می توان در تمامی موجودات زنده مشاهده کرد. در این گزارش به تماشای ظهور و بروز این احساس در میان حیوانات می نشینیم.
باغ وحش مادرید در روزهای قرنطینه
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / حیات وحش / باغ وحش / ویروس کرونا / شیوع کرونا / تصاویر حیوانات / قرنطینه
باغ وحش مادرید در روزهای قرنطینه
باغ وحش‌ مادرید اسپانیا همچون باغ وحش‌های سایر کشورهای درگیر با کرونا در روزهای بیماری همه گیر کرونا ویروس بدون بازدید کننده می باشد.
تصاویری از خلوتی شهرهای دنیا در دوران کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۱۴
تصاویری از خلوتی شهرهای دنیا در دوران کرونا
در این روزهای کرونایی که که دیگر کسی زیر آسمان شهرش پیاده روی نمی‌کند، سرکار نمی‌رود، بازی نمی‌کند و تفریح نداردتماشای زمین از بالا پر از خالیست. چرا که در عصر جنگ با کرونا فضاهایی را که همیشه ما پر می‌کردیم اکنون فضا پر می‌کند. و الگوهای زندگی روتین تغییر کرده است، پارکینگ‌های شهر خالیست، دیگر هیچ مسافری در ایستگاههای اتوبوس شهری نمی‌ایستد و ازسوی دیگر مردم برای خرید منزلشان باید با رعایت فاصله‌ها در صف‌های طولانی بایستند و این روزها حتی حیوانات هم تنها مانده‌اند چرا دیگر کسی باغ‌وحش هم نمی‌رود. در تصاویر روز عکس‌هایی از خلوتی اماکن عمومی را از زاویه متفاوتی ببیند.
کشف لاشه موجود عجیب توسط کوهنوردان در کهگیلویه و بویراحمد
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / سازمان محیط زیست / کهگیلویه و بویراحمد / تصاویر حیوانات
کشف لاشه موجود عجیب توسط کوهنوردان در کهگیلویه و بویراحمد
یاسوج- کشف لاشه یک موجود ناشناخته توسط کوهنوردان در کهگیلویه و بویراحمد خبرساز شد.
گله وحشی آهو در پارک مرکز شهر
۱۳۹۹/۰۲/۱۰
گله وحشی آهو در پارک مرکز شهر
لندن: قرنطینه نیمی از مردم جهان و خلوتی شهرها و خیابان‌ها باعث شده تا حیوانات احساس امنیت بیشتری کنند و برای تفرج به جاهایی بیایند که پیش از این تنها جولانگاه انسان‌ها بوده است. به گزارش بی‌بی‌سی، عکاسی که برای شکار تصاویر یک صبح بهاری به بوشی‌پارک لندن رفته بود تا بتواند از این پارک خلوت در روزگار شیوع ویروس کرونا تصاویری تهیه کند، یکباره با حضور یک گله‌ آهوی کوهی مواجه شد که برای نوشیدن آب به کنار برکه‌ای در این پارک آمده بودند. او توانست تصاویر منحصر‌به‌فردی از آهوها در این پارک تهیه کند.  
حیوانات در خیابان‌های روز‌های قرنطینه
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / عکس روز / تصاویر روز / ویروس کرونا
حیوانات در خیابان‌های روز‌های قرنطینه
شیوع ویروس کرونا در تمام دنیا بسیاری از کشورها را به قرنطینه خانگی کشاند. در این میان حیوانات فرصت یافتند که در مکان‌های عمومی ظاهر شوند و فضای جالبی را ایجاد کنند. در تصاویر روز عکس‌هایی از حیوانات را در خیابان‌های روزهای قرنطینه ببینید.
کرونا؛ دشمن انسان، دوست زمین! آیا شیوع یک بیماری همه‌گیر کمکی به محیط‌زیست جهان کرده است؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
کرونا؛ دشمن انسان، دوست زمین! آیا شیوع یک بیماری همه‌گیر کمکی به محیط‌زیست جهان کرده است؟
انتشار تصاویری از جولان حیوانات در خیابان‌های خالی از انسان در شهرها مختلف دنیا گرچه نشان می‌دهد‏ جهان به واسطه خانه‌نشینی انسان به دلیل شیوع یک ویروس همه‌گیر نفسی تازه کشیده است اما همین تصاویر باز هم حکایت از تجاوزگری انسان‌ها به محیط‌زیست دارد. حیواناتی که در نبود غذا به محل سکونت انسان‌ها پناه آورده‌اند و غذا را از سطل‌های زباله و خیابان‌های خلوت طلب می‌کنند.
دیدنی‌ترین تصاویر حیات وحش
۱۳۹۹/۰۲/۰۴
دیدنی‌ترین تصاویر حیات وحش
در تصاویر روز بهترین عکس‌ها از حیوانات عظیم‌الجثه و نیرومند حیات وحش را ببینید.
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
کرونا؛ دشمن انسان، دوست زمین!
گروه جامعه: انتشار تصاویری از جولان حیوانات در خیابان‌های خالی از انسان در شهرها مختلف دنیا گرچه نشان می‌دهد‏ جهان به واسطه خانه‌نشینی انسان به دلیل شیوع یک ویروس همه‌گیر نفسی تازه کشیده است اما همین تصاویر باز هم حکایت از تجاوزگری انسان‌ها به محیط‌زیست دارد. حیواناتی که در نبود غذا به محل سکونت انسان‌ها پناه آورده‌اند و غذا را از سطل‌های زباله و خیابان‌های خلوت طلب می‌کنند. با این حال اما بیماری اپیدمی کروناویروس از آنجا که تبدیل به مهم‌ترین مسئله بهداشتی و ایمنی انسانی شده است، انسان‌‌ها برای مهار و جلوگیری از آن دست به تغییر رفتارهای روزمره خود زده‌ و تاثیرات ظریفی را بر محیط‌زیست گذاشته است. این تغییر رفتارها حتی روز زمین را نیز تحت‏الشعاع خود قرار داده است. جهان در حالی پنجاهمین سالگرد روز …
حیوانات در طرح فاصله گذاری
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / حیات وحش / تصاویر حیوانات / فاصله گذاری اجتماعی / شیوع کرونا / ویروس کرونا
حیوانات در طرح فاصله گذاری
در این گزارش تصاویری از حیواناتی که در طرح فاصله گذاری شرکت کرده اند و از یکدیگر فاصله گرفته اند را مشاهده می کنید.
(تصاویر) ویروس کرونا؛ وقتی حیوانات هم فاصله اجتماعی را رعایت می‌کنند!
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / ویروس کرونا / فاصله گذاری اجتماعی / فاصله اجتماعی / حیوانات / گربه ها / پرندگان / سگ ها / کروناویروس / طبیعت
(تصاویر) ویروس کرونا؛ وقتی حیوانات هم فاصله اجتماعی را رعایت می‌کنند!
در این گزارش عکس هایی از حیواناتی که از یکدیگر فاصله گرفته اند را گردآوری کرده ایم. نکته جالب در این تصاویر رعایت فاصله اجتماعی توسط حیوانات در کنار انسان هاست.
۱۳۹۹/۰۱/۳۱
جامعه شناسی جوجه کُشی!
زهرا داستانیطبق ضرب‌المثلی قدیمی «جوجه‌ها را آخر پاییز می‌شمرند» اما هنوز چندی از بهار نگذشته که به شمارش جوجه‌ها افتاده‌اند؛ بیش از 10 میلیون جوجه برای معدوم‌سازی. وجه مشترک شمارش جوجه‌ها چه آخر پاییز و چه اول بهار یکی است: «پایانی سودمند». پایانی که مرغداران برای ثابت نگه‌داشتن قیمت مرغ در روزهایی که «کرونا» با تعطیلی رستوران‌‌ها، اغذیه‌فروشی‌ها و تالارها تقاضا برای خرید مرغ را کاهش داده، حالا مازاد مرغ که سبب عرضه بدون تقاضا شده می‌تواند قیمت این مواد خوراکی را کاهش دهد. کاهش قیمت اما به ضرر مرغداری‌ها است و همین سبب خلق تصاویر دلخراش زنده به گور کردن میلیون‌ها جوجه شده است. جوجه‌هایی که محیط‌زیست کشتار فله‌ای‏شان را مصداق حیوان‌آزاری، علما جوجه‌کُشی با توجیه اقتصادی را حرام، مرغداران و وزارت …
حیوانات باشعور عصر کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
حیوانات باشعور عصر کرونا
کنترل ویروس کرونا در مقایسه با بیماری های مشابه دیگر (مانند سارس، مرس و غیره)، کمی دشوارتر است، زیرا سرعت انتقال آن بالا است. متاسفانه این بیماری در مراحل اولیه علائم بالینی ندارد و علائم آن شامل تب، سرفه های خشک و غیره در مراحل پیشرفته بیماری دیده می شود. همین مسأله، کنترل ویروس کرونا را سخت تر می کند. از این رو آگاه شدن از راههای انتقال و رعایت اقدامات پیشگیرانه، بهترین روش برای نابودی بیماری است. شواهد موجود در زمینه پاسخ به سوال: نتایج پژوهش های علمی نشان میدهد اصلی ترین راه انتقال ویروس کرونا، انتقال فرد به فرد است که از طریق تماس" یا "قطره" صورت می گیرد. در حالت "تماسی"، رعایت نکردن فاصله ۱ تا ۲ متری با فرد بیمار، سبب انتقال می شود. همچنین قطرات ناشی از بازدم، سرفه، عطسه یا صحبت کردن فرد …
تولد بزغاله عجیب الخلقه دو سر!
۱۳۹۹/۰۱/۲۸ / بزغاله / دوسر / بزغاله دو سر / ویسکانسین / آمریکا
تولد بزغاله عجیب الخلقه دو سر!
در دنیای حیوانات گاهی اتفاقاتی رخ می‌دهد که بسیار تعجب انگیز است. مانند تولد یک بره دو سر عجیب در منطقه " ویتِنبِرگ " در ایالت ویسکانسین آمریکا. کشاورز محلی آمریکایی با دیدن این بره دو سر در دامداری خود متعجب شد. تصاویر منتشر شده این بره را که هنوز به خوبی قادر به ایستادن روی پا‌های خود نیست نشان می‌دهد.
مسابقه عکاسی حیات وحش ۲۰۲۰
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ / حیات وحش / مسابقه عکاسی / حیات وحش طبیعت / تصاویر حیوانات / پستانداران
مسابقه عکاسی حیات وحش ۲۰۲۰
تصاویری از برندگان مسابقه عکاسی از حیات وحش در سال ۲۰۲۰ را در این گزارش می‌بینیم.
نحوه آب خوردن زرافه
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / زرافه / حیات وحش / تصاویر حیوانات
نحوه آب خوردن زرافه
تصاویری از نحوه آب خوردن زرافه در منطقه حفاظت شده کوزولو تیتل در آفریقای جنوبی مشاهده می کنید.
جذب گردشگر با نگهداری تمساح در خانه
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / مصر / تمساح خلیج / تصاویر حیوانات / جاذبه گردشگری
جذب گردشگر با نگهداری تمساح در خانه
خانواده های روستایی در مصر با آوردن تمساح به خانه خود و بزرگ کردن آن گردشگران خارجی را به سوی خود جذب می کنند.
حیوانات خانگی در انتخابات دموکرات‌ها!
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / عکس روز / تصاویر روز / انتخابات / انتخابات 2020
حیوانات خانگی در انتخابات دموکرات‌ها!
در تصاویر روز کنش و واکنش کاندیدا‌های حزب دموکرات و رای دهندگان را با حضور حیوانات کوچک و بزرگی، چون سگ‌ها و اسب‌ها را در انتخابات درون حزبی ۲۰۲۰ آمریکا ببینید.
۱۳۹۸/۱۲/۱۶
تصویری زیبا ثبت‌شده توسط تلسکوپ فضایی هابل
تلسکوپ هابل اغلب تصاویر اجسام فضا را به حیوانات تشبیه می‌کند، این تصویر نشانگر دو کهکشان به نام ARP 142 است که شبیه به پرنده‌ای است که در حال محافظت از تخم‌هایش است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
خیره‌کننده‌ترین نقاشی‌های غار ماقبل تاریخ!
نقاشی‌های غار ماقبل تاریخ، قدیمی‌ترین شکل شناخته شده از هنر می‌باشند، اما در مورد آنها اطلاعات کمی وجود دارد. تصاویر مختلف مردان، حیوانات و نمادها که حرفهایی برای گفتن دارند. اما آنچه آنها می‌گویند حداقل در زمینه مدرن زیاد نیست. این بدان معنا نیست که متخصصان از تلاش برای پی بردن به معنای آنها یا چگونگی شکل گیری آنها لذت نمی‌برند. در ابتدا تصور می‌شد اروپا کانون نقاشی غارها و هنرهای تصویری - یعنی بازنمایی (انعکاس واقعیت) - است. مردم برای اولین بار در اسپانیا بطور اتفاقی این شکل هنر باستانی را کشف کردند. به گزارش خبرآنلاین،‌ غار آلتامیرا اواخر قرن نوزدهم آثار مخفی خود از نقاشی‌هایش را به نمایش گذاشت. باستان‌شناس آماتور سنیور، تفسیرهایی از نقاشی بیزون(گاومیش کوهان‌دار آمریکایی) - کشیده شده توسط …
حیوانات نجات یافته از آتش در استرالیا
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / تصاویر حیوانات / حمایت از حیوانات / استرالیا / آتش سوزی / آتش سوزی جنگل ها
حیوانات نجات یافته از آتش در استرالیا
در این گزارش تصاویری از حیوانات نجات یافته از آتش سوزی گسترده جنگل های استرالیا را مشاهده می کنید.
تصاویر دیدنی از خانواده پنگوئن ها
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / تصاویر حیوانات / حیات وحش / عکس / جالب و دیدنی
تصاویر دیدنی از خانواده پنگوئن ها
در واقع تنها ۱۸ گونه از پنگوئن ها در سراسر جهان وجود دارد، در این گزارش نگاهی داریم به انواع گونه های مختلف پنگوئن در کشورهای مختلف دنیا.
فیلم | تصاویر مهیج از شکار حیوانات
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
فیلم | تصاویر مهیج از شکار حیوانات
صحنه هایی زیبا از شکار کردن حیوانات وحشی را در این مستند کوتاه ببینید.
۱۳۹۸/۱۱/۱۰ / عکاسی طبیعت / تصاویر روز / عکس روز
زیباترین عکس‌ها از حیوانات
در تصاویر روز، زیباترین عکس‌هایی که ببینید که عکاسان از طبیعت و حیوانات گرفته‌اند.
تصاویر جالب از حیوانات در حال حرکت
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / تصاویر حیوانات / عکس / دلفین
تصاویر جالب از حیوانات در حال حرکت
در این گزارش مجموعه ای از تصاویر جالب حیوانات در حال حرکت را مشاهده می کنید.
لحظات عجیب دوستی حیوانات با افراد بی‌خانمان
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / تصاویر حیات وحش / تصاویر روز
لحظات عجیب دوستی حیوانات با افراد بی‌خانمان
در تصاویر روز، عکس‌هایی از افراد بی‌خانمان را ببینید که در عین تهیدستی به حیوانات نیز پناه داده‌اند و غذای خود را با آنها تقسیم یم‌کنند.
عکس های هوایی زیبا از چشم اندازهای جادویی سوئد
۱۳۹۸/۱۰/۲۲
عکس های هوایی زیبا از چشم اندازهای جادویی سوئد
سوئد کشوری زیبا با فرهنگی خاص است. به غیر زبان سوئدی ،زبانهای فنلاندی، ییدیش، سامی و رومانی نیز استفاده می شوند. زبان سوئدی تا سال ۲۰۰۹ هنوز زبان رسمی سوئد نبود. در استکهلم پایتخت سوئد در حدود ۸۵۰ هزار نفر زندگی می کنند. ۲/۳ سوئد را جنگلها پوشانده اند و همچنین ۱۰۰ هزار دریاچه و ۲۴ هزار جزیره بر زیبایی آن افزوده اند. بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار گوزن در جنگلهای سوئد پرسه می زنند و در طول شکار سالیانه ۱۰۰ هزار گوزن کشته می شوند،آنها جزء خطرناک ترین حیوانات سوئد هستند که سالیانه موجب وقوع ۶ هزار تصادف می شوند. در حدود ۲۶۰ هزار گوزن شمالی در سوئد هستند که قارچ و گیاه و چمن می خورند و شیر آنها شیرین و مانند طعم بستنی آب شده است. گوشت توپی غذای سنتی سوئدی هاست که با سس گوجه فرنگی و سیب زمینی آب پز سِرو …
۱۳۹۸/۱۰/۲۱
دستگیری عامل انتشار فیلم حیوان‏آزاری در فضای مجازی
رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان مرکزی از دستگیری فردی خبر داد که اقدام به آزار یک قلاده سگ و انتشار کلیپ آن در فضای مجازی کرده بود.سرهنگ احسان آنقی، رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان مرکزی، در تشریح این خبر گفت: در پی انتشار فیلمی مربوط به آزار یک قلاده سگ در فضای مجازی که موجب ناراحتی حامیان حقوق حیوانات شده بود، تحقیقات توسط کارشناسان پلیس فتا برای شناسایی عامل انتشار این فیلم آغاز شد. وی افزود: کارشناسان پلیس فتا استان با انجام اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند، فرد مجرم را در شهرستان اراک شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضائی وی را دستگیر کنند. این مقام انتظامی بابیان اینکه متهم به مراجع قضائی تحویل داده شد، گفت: هرگونه تصاویر مربوط به حیوان‏آزاری در فضای مجازی رصد و در صورت مشاهده موارد …
۱۳۹۸/۱۰/۱۶
صحنه‌های دلخراش سوختن حیوانات در استرالیا
آتش سوزی در جنگل های استرالیا ادامه دارد و تلاش برای خاموش کردن این شعله ها بی حاصل مانده است. در روزهای گذشته تصاویر دلخراشی از حیوانات سوخته در زبانه های این آتش منتشر شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / دیوارنگاره ها / تصاویر روز / عکس روز
دیوارنگاره‌های مهیب در چهار قاره
هنرمند بلژیکی که تصاویر حیوانات عظیم الجثه را روی دیوارها در کشورهای مختلف می‌کشد، اثارش در چهار قاره را منتشر کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / مصر / تصاویر حیوانات / مومیایی
کشف چند حیوان مومیایی شده در مصر
مجموعه‌ای از مومیایی‌های حیوانات برای اولین بار در نزدیکی اهرام ثلاثه مشهور مصر کشف شده و همین امر موجب حیرت و تعجب باستان‌شناسان شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹
مشاهده ماهی با چهره انسانی باعث وحشت چینی ها شد
این روزها تصاویر برخی حیوانات که شباهت هایی با انسانها دارند بسیار پربازدید می شود. اکنون یک حیوان عجیب دیگر که در اینترنت باعث شوکه شدن تعداد زیادی از افراد شده است. 
۱۳۹۸/۰۸/۱۷
نخستین تصاویر از خسارات زلزله ۵/۹ ریشتری آذربایجان
زلزله ای به بزرگی ۵/۹ درجه در مقیاس ریشتر نیمه شب جمعه استان‌های شمال غربی را لرزاند که باعث مرگ ۵ هموطن و آسیب هایی به خانه‌های مردم و مرگ حیوانات شان شده است. یکی شاهد عینی از سراب می گوید : از حوالی ۱:۳۰ دقیقه بامداد حیوانات مان به...
۱۳۹۸/۰۸/۱۶
تصویر استراحت یک فیل روی سقف خودرویی در تایلند پربازدید شد
شاید بسیاری از ما دوست داشته باشیم حیوانی مثل فیل را از پشت میله های قفس یا با کمک تصاویر مستندهای حیات وحش ببینیم اما باغ وحش های آزاد و جنگلی در برخی کشورها مثل تایلند، فرصتی را فراهم کرده اند تا حیوانات را از نزدیک ببینید و البته گاهی هم توسط حیوانات غافلگیر شوید.
۱۳۹۸/۰۷/۱۸
کیف‌های چندش‌آور
به تازگی طرح‌های جدیدی از کیف‌های زنانه به بازار آمده که ممکن است هر خانمی تحمل استفاده از آن را نداشته باشد.طراح ژاپنی کیف و لوازم جانبی چندش‌آوری را طراحی کرده است که مطمئنا مورد پسند خیلی‌ها به خصوص خانم‌ها نخواهد بود. گویا این طراح به حشرات و حیوانات چندش‌آور علاقه زیادی دارد، چون کیف‌ها و وسایل جانبی‌ای به شکل حشرات و حیوانات چندش‌آور طراحی کرده است.کسانی که از نزدیک این وسایل را مشاهده کرده‌اند اعتراف می‌کنند که بسیار طبیعی و تا حدودی ترسناک است. این هنرمند اظهار داشت با اینکار تلاش می‌کند، چهره منفور حشرات را در ذهن مردم تغییر دهد تا بیشتر متوجه زیبایی طبیعت باشند. گفتنی است، این طراح به تنهایی کار نمی‌کند و برای طراحی دقیق‌تر از عکاسانی که تصاویر شگفت‌انگیز از حشرات می‌گیرند یا حتی زیست‌شناسان …
۱۳۹۸/۰۶/۲۳ / تصاویر حیوانات / حقوق حیوانات / حیات وحش
فینالیست های مسابقه عکاسی کمدی حیوانات‎
فینالیست های مسابقه عکاسی بین المللی کمدی حیوانات در سال ۲۰۱۹ مشخص شدند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۲ / ارسباران
تصاویر لاشه حیوانات سوخته مربوط به آتش سوزی ارسباران نیست
تصاویر دردناکی از لاشه حیوانات سوخته در آتش از روز گذشته در فضای مجازی منتشر شده و به آتش‌سوزی جنگل‌های ارسباران نسبت داده شده است که کاربران زیادی با اشتراک گذاری آن‌ها ناراحتی‌شان را از وضعیت به وجود آمده نشان دادند؛ اما در واقعیت این تصاویر مربوط به آتش‌سوزی در کالیفرنیا است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۱ / باغ وحش / لندن / تصاویر حیوانات
وزن کشی سالانه در باغ وحش لندن‎
وزن کشی سالانه حیوانات ساکن باغ وحش لندن مطابق رسم سال های گذشته برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۵/۳۱
جنجال سگ‌کشی در کهریزک
این هفته انتشار تصاویر و ویدئوهایی از مرگ دلخراش تعدادی از سگ‌هایی که قرار بوده است توسط پیمانکاران صرفا عقیم شوند در شبکه‌های مجازی حسابی سر وصدا به پا کرد و حتی موجب شد تجمعاتی از سوی حامیان حقوق حیوانات در مقابل شهرداری تهران تشکیل شود. در این کلیپ ادعا شده که شهرداری در منطقه کهریزک برای از بین بردن سگ‌ها به آنها اسید تزریق کرده است.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / حفاظت از حیوانات / شهرداری تهران
حیوانات بی‌خانمان، اغلب سگ‌های خانگی هستند که رها می‌شوند
ایلنا نوشت: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: بین پسماند و کنترل جمعیت حیوانات شهری هیچ ارتباط مستقیمی وجود ندارد. پسماندها در داخل مخازن وجود دارند. شما یک عکس نشان دهید که سگ‌ها در داخل مخازن در حال تغذیه باشند اما به دفعات تصاویر و مستنداتی وجود دارد که مردم در پارک‌ها و مراکز مختلف اقدام به غذادهی به سگ‌ها می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / افزایش جمعیت / تغذیه / شهرداری / کنترل جمعیت / سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران
سگ‌های ولگرد بیشتر توسط مردم تغذیه می‌شوند نه جستجو در پسماندها/ برخورد با حیوانات ولگرد جزو ماموریت‌های همراه با تعارض شهرداری است
ایلنا: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: بین پسماند و کنترل جمعیت حیوانات شهری هیچ ارتباط مستقیمی وجود ندارد. پسماندها در داخل مخازن وجود دارند. شما یک عکس نشان دهید که سگ‌ها در داخل مخازن در حال تغذیه باشند اما به دفعات تصاویر و مستنداتی وجود دارد که مردم در پارک‌ها و مراکز مختلف اقدام به غذادهی به سگ‌ها می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰
ورود پلیس به ماجرای سگ کشی/برخورد با هر گونه حیوان آزاری
رئیس پلیس پایتخت از برخورد پلیس با هر گونه حیوان آزاری و ایجاد مزاحمت برای حیوانات خبر داد و در عین حال خبر داد: فردی که اقدام به انتشار تصاویر سگ‌کشی و جریحه دار کردن افکار عمومی کرده بود به زودی دستگیر می‌شود.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / حیوان آزاری / پلیس
واکنش پلیس به ماجرای سگ‌کشی
ایسنا نوشت: رئیس پلیس پایتخت از برخورد پلیس با هر گونه حیوان آزاری و ایجاد مزاحمت برای حیوانات خبر داد و گفت: فردی که اقدام به انتشار تصاویر سگ‌کشی و جریحه دار کردن افکار عمومی کرده بود به زودی دستگیر می‌شود.
۱۳۹۸/۰۵/۱۴
سنت خونین دانمارکی ها جزایر فارو را سرخ کرد / کشتار 23 نهنگ به بهانه آئین اسکاندیناوی+تصاویر  
اگر از افراد دل نازک یا طرفدار حقوق حیوانات محسوب می شوید بهتر است از دیدن تصاویر یا خواندن ادامه این گزارش اجتناب کنید چرا که به رسمی خونین در دانمارک می پردازد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸ / محیط زیست / تاکسیدرمی / یزد
سر تاکسی‌درمی شده حیوانات در اداره محیط‌زیست یزد چه می‌کرد؟/ عکس
مسئولان محیط زیست استان یزد می‌گویند: تصاویر منتشره‌ از سر نصب شده دو حیوان در اداره محیط زیست اردکان مربوط به لاشه‌ی حیوانات تلف شده بوده و نبود یک موزه تخصصی، این اداره را بر آن داشته تا سرها را در دفتر مدیر نصب کنند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶
توضیحات محیط‌زیست یزد در مورد نصب سر حیوانات در اداره محیط زیست + عکس
مسئولان محیط زیست استان یزد می‌گویند: تصاویر منتشره‌ از سر نصب شده دو حیوان در اداره محیط زیست اردکان مربوط به لاشه‌ی حیوانات تلف شده بوده و نبود یک موزه تخصصی، این اداره را بر آن داشته تا سرها را در دفتر مدیر نصب کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۳۱
ببر وحشی از سیلاب‌های هند به یک خانه روستایی پناه برد
در پی وقوع سیلاب‌های اخیر در جنوب آسیا، یک خانواده هندی از پیدا کردن ببری وحشی خبر داده‌اند که روی تختی در خانه آن‌ها مشغول استراحت بوده است.در تصاویر منتشر شده از این اتفاق، ببری بزرگ دیده می‌شود که روی تختی در خانه یک خانواده روستایی در ایالت سیل‌زده آسام واقع در شمال شرقی هند در حال استراحت است. تصور می‌شود این ببر از پارک ملی کازیرانگا که یک سایت میراث جهانی یونسکو به شمار رفته و محل زندگی  ببرها، فیل‌ها، خرس‌ها و بزرگ‌ترین جمعیت کرگدن‌های تک‏شاخ است، گریخته باشد. یک دامپزشک در تلاش برای آرام کردن این ببر با دارو و انتقال دوباره آن به پارک بوده اما با توجه به آن که ببر در موقعیت خطرناکی قرار نداشته و آرام بوده، هیچ‏گونه داروی آرام‌بخشی به او داده نشده است. طبق اعلام صندوق جهانی حیات‏وحش، …
۱۳۹۸/۰۴/۱۱ / حیات وحش / حیوانات / بامزه
(ویدئو) شیطنت‌های بامزه‌ حیوانات و ترس مردم
گاه انسان‌ها در برابر حرکات حیوانات و شیطنت هایشان، واکنش‌های جالبی نشان می‌دهند. این تصاویر بامزه را تماشا کنید.
۱۳۹۸/۰۴/۰۳ / سگ کشی
پیگیری یک پرونده؛ سگ‌کشی قانونی یا غیرقانونی؟!
"سگ‌کشی" علاوه بر عنوان فیلم تحسین‌شده بهرام بیضایی، روایت رسانه‌ای است که در سال‌های اخیر و با افزایش توجهات به حقوق حیوانات و گسترش شبکه‌های اجتماعی بسیار افزایش‌یافته و گاه‌وبیگاه گزارش‌هایی از "سگ‌کشی" و آزار و اذیت سگ‌ها از گوشه و کنار کشور منتشر می‌شود و شاید آخرین مورد آن انتشار تصاویر و فیلم‌هایی در این خصوص در مرکز نگهداری سگ‌های بلاصاحب بندرعباس در فضای مجازی بود که با واکنش‌های گوناگونی همراه شد.
۱۳۹۸/۰۳/۳۱
زباله‌گردی خرس قطبی برای غذا
تصاویر ثبت شده توسط دوربین‌های فیلم‌برداری یک شهروند در روز سه شنبه 18 ژوئن (28 خرداد ماه) خرس قطبی گرسنه‌ای را نشان می‌دهد که برای یافتن غذا زباله‌گردی می‌کند. این خرس قطبی از زیستگاه خود فاصله گرفته و به نوریلسک، شهری صنعتی در شمال سیبری روسیه آمده تا بتواند چیزی برای خوردن پیدا کند. تصاویر ضبط شده نشان می‌دهد که حیوان بسیار رنجور و بیمار است. طبق گفته‌های مقامات محیط زیستی محلی، پس از 40 سال این نخستین خرس قطبی است که در شهر دیده می‌شود. تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین بر روی زیستگاه حیوانات قطبی از جمله خرس‌ها تاثیر منفی گذاشته است. این مساله سبب کمیاب شدن مواد غذایی شده و در نتیجه بسیاری از حیوانات ساکن مناطق قطبی به سمت روستاها و شهرهای می‌روند تا از گرسنگی نمیرند. تصاویر آشغال‌خواری این خرس …
۱۳۹۸/۰۳/۲۷
ماجرای دلخراش مرگ یک قلاده توله خرس در سوادکوه مازندران+ تصاویر
شفقنا زندگی-پس از آنکه یک قلاده توله خرس در سوادکوه مورد ضرب و شتم و سنگ پراکنی گرفت و سپس جان داد و تصاویر و ویدیوهای آن در فضای مجازی منتشر شد موجی از واکنش ها و اظهار تاسف مخاطبان و اهالی حقوق حیوانات را برانگیخت. در همین رابطه رئیس محیط زیست سوادکوه گفته بود: یک قلاده توله خرس در […]
۱۳۹۸/۰۳/۱۸ / انتشارات محراب قلم / کتاب و کتابخوانی / تصاویر حیوانات
«دایره‌المعارف حیات» برای نوجوانان منتشر شد
دایره‌العارف حیات برای مخاطبان نوجوان ترجمه و منتشر شد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۲ / نوآوری / تصاویر حیوانات / کفش
چکمه هایی که شما رو سریعترین مرد روی زمین می کند
یک مهندس با الهام از پاهای کانگورو چکمه ای ابداع کرده که می توان با آن با حداکثر سرعت ۲۵ مایل برساعت حرکت کرد. این چکمه قدرت مانور بالایی دارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •