پنجشنبه, ۲۳ مرداد, ۱۳۹۹ / 13 August, 2020
دولت الکترونیک
۱ ساعت قبل
خبر سیاسی
مدیر کل سیاسی وزارت کشور:  انتخابات الکترونیکی احزاب و گروه‌های سیاسی غیرحضوری برگزار می‌شود [ایرنا] مدیر کل سیاسی وزارت کشور از برگزاری غیرحضوری مجامع عمومی، انتخابات الکترونیکی احزاب و گروه‌های سیاسی خبر داد. حمید ملانوری با اعلام خبر ابلاغ دستورالعمل و الزامات مربوط به برگزاری غیرحضوری مجامع عمومی و انتخابات الکترونیکی احزاب و گروه‌های سیاسی و انجمن‌های اقلیت‌های دینی گفت: «پیرو محدودیت‌های ابلاغی از سوی ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا درخصوص برگزاری اجتماعات انسانی، برگزاری جلسات، مجامع عمومی و انتخابات آنها غیرحضوری و با استفاده از ظرفیت‌های الکترونیکی انجام می‌شود.»‌ مدیر کل سیاسی وزارت کشور تصریح کرد: «این تصمیم …
۲۴ ساعت قبل / ترافیک / دولت الکترونیک / ریاست جمهوری / مدرسه / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
اخبار
نماینده ویژه ریاست‌جمهوری در امور دولت الکترونیک از اتصال بخش اعظمی از دانشگاه‌های بزرگ کشور تا ۱۵ شهریور به شبکه علمی خبر داد.
مشکلات فنی شبکه علمی حل می شود/اتصال دانشگاههای بزرگ تا ۱۵شهریور
۳۶ ساعت قبل / آموزش مجازی / نصرالله جهانگرد / دانشگاه ها / شبکه علمی
مشکلات فنی شبکه علمی حل می شود/اتصال دانشگاههای بزرگ تا ۱۵شهریور
نماینده ویژه ریاست جمهوری در امور دولت الکترونیک از اتصال بخش اعظمی از دانشگاه های بزرگ کشور تا ۱۵ شهریور به شبکه علمی خبر داد.
دستگاه های اجرایی که بیش ترین خدمات غیرحضوری را ارائه می دهند، تشویق می شود
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / کهگیلویه و بویراحمد / استاندار / دستگاه اجرایی
دستگاه های اجرایی که بیش ترین خدمات غیرحضوری را ارائه می دهند، تشویق می شود
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تشویق دستگاه های اجرایی که بیش ترین خدمات غیرحضوری را به مردم ارائه می دهند، خبر داد و گفت: دستگاه های اجرایی استان در توسعه دولت الکترونیک ارزیابی می شوند و این ایام کرونا بهترین فرصت ارائه خدمات الکترونیکی به شهروندان است.
۳ روز قبل
فقر زیرساخت‌ در نظام بانکداری مجازی
کارشناسان معتقدند؛ بانکداری الکترونیک به عنوان موتور حرکتی اقتصاد است که دور شدن از آن نه‌تنها جلوی پیشرفت کشور را می‌گیرد بلکه لطمات جبران‌ناپذیری را به اقتصاد ایران وارد خواهد کرد، اما نبود زیر ساخت‌های لازم برای توسعه این بخش به مراتب می‌تواند برای اقتصاد کشور مخرب‌تر باشد.بانکداری الکترونیک به عنوان یک نیاز و موتور حرکتی اقتصاد در دولت الکترونیک است که دور شدن از آن نه تنها جلوی پیشرفت کشور‌ها را می‌گیرد بلکه روند حرکت اقتصاد کشور‌ها را معکوس کرده و لطمات جبران ناپیذیری را وارد خواهد کرد.به گزارش اقتصاد۲۴، ویروس کرونا با همه تبعات ناخوشایندی که در جامعه می‌گذارد، اما فرصت تحقق ایده بانک‌های مجازی در ایران را زنده ساخت. کووید ۱۹ چهره جهان و شکل فعالیت‌ها را عوض کرده و بی‌تردید دنیا به روز‌های …
هفت‌سال ساخت‌وساز دیجیتال که تکیه‌گاهی مقابل کرونا شد
۳ روز قبل / فضای دیجیتال / حسن روحانی
هفت‌سال ساخت‌وساز دیجیتال که تکیه‌گاهی مقابل کرونا شد
تهران- ایرنا- سخنان رئیس‌جمهوری درباره‌ برنامه‌های دولت جهت پیشبرد اهداف و گسترش دولت الکترونیک در کشور، تاکیدی دوباره بر ضرورت‌های تحول دیجیتالی و مشارکت بیشتر شهروندان در نظام حکمرانی است.
۴ روز قبل
امکان توزیع الکترونیکی کالای اساسی برای همه وجود ندارد
رئیس سازمان برنامه و بودجه می‌گوید که در حال حاضر سازوکار الکترونیکی کردن توزیع کالا در سطح گسترده وجود ندارد و با توجه به منابع فقط تعداد خاصی را در بر خواهد گرفت.به گزارش ایسنا، چندی پیش یک فوریت طرح تامین کالاهای اساسی از سوی مجلس به تصویب رسید که طی آن پیشنهاداتی در رابطه با توزیع کالاهای اساسی در قالب کالابرگ و یا کارت الکترونیکی مطرح بود. برخی نمایندگان تاکید داشتند که با وجود وفور کالاهای اساسی برخی اقشار در تامین آن با سختی‌های مواجه‌اند. اما اینکه موضع دولت در رابطه با طرح تامین کالاهای اساسی و توزیع کالا با کالابرگ و یا کارت الکترونیک چیست و درصورت توافق تامین منابع آن چگونه صورت خواهد گرفت، موضوعی است که در گفت‫وگو با محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه مورد پرسش قرار گرفت …
مخالفت دولت با اجرای طرحی که قدرت خرید مردم را حفظ می کند/ کارشناسان درباره «کوپن الکترونیک» چه می‌گویند؟
۴ روز قبل / نمایندگان مجلس / معیشت مردم / کالاهای اساسی / کالا برگ
مخالفت دولت با اجرای طرحی که قدرت خرید مردم را حفظ می کند/ کارشناسان درباره «کوپن الکترونیک» چه می‌گویند؟
در حالیکه که نمایندگان مجلس و کارشناسان اقتصادی اجرای طرح کالا برگ الکترونیک را در راستای حمایت از اقشار آسیب پذیر در شرایط فعلی اقتصادی الزامی می دانند، معاون اول رئیس جمهور مخالفت دولت را با اجرای این طرح به طور صریح اعلام کرد.
کرونا، تراکنش‌های الکترونیکی در قم را دو برابر کرد
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / استانداری قم / دولت الکترونیک / ویروس کرونا
کرونا، تراکنش‌های الکترونیکی در قم را دو برابر کرد
قم - گروسی، مهاون توسعه مدیریت و منابع استاندار قم بر گسترش خدمات الکترونیکی در ادارات قم تأکید کرد و گفت: تراکنش‌های الکترونیکی در قم طی چهار ماه بعد از شیوع ویروس کرونا نسبت به قبل دو برابر شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
طرح توزیع الکترونیکی گازمایع در آذربایجان شرقی اجرا می شود
آذربایجان شرقی - فلاح: مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان شرقی از اجرای طرح توزیع الکترونیکی گازمایع با هدف ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و تحقق دولت الکترونیک از ۲۰ مرداد ماه در استان خبر داد.علی روح اللهی با اشاره به اینکه توزیع نفت سفید خانوارهای فاقد گاز طبیعی و نفتگاز مورد نیاز مصرف کنندگان جزء در استان  با زیر ساخت بانکی انجام می گیرد، گفت: به منظور ساماندهی توزیع گاز مایع و شناسایی مصرف کنندگان مجاز طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع نیز از ۲۰ مرداد ماه سال جاری به مرحله اجرا در خواهد آمد.مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان شرقی افزود: این طرح علاوه بر ۱۲ استان کشور که به صورت پایلوت درحال اجرا می باشد در راستای تحقق دولت الکترونیک و حقوق شهروندی در این استان …
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
عزم هند برای مقابله با ورود کالاهای چینی
دهلی نو قصد دارد مانع از ورود غیرمستقیم کالاهای چینی از کشورهای جنوب‌شرقی آسیا به هند شود. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه دنیای اقتصاد دو منبع آگاه دولت هند با اعلام این خبر به «رویترز» گفتند این اقدام به دنبال افزایش تنش‌ها با پکن و در تلاش برای خوداتکایی اقتصادی صورت می‌گیرد. بر این اساس، هند برنامه دارد استانداردهای کیفی واردات را افزایش دهد، محدودیت‌های مقداری جدیدی وضع کند و در بنادر بررسی‌های بیشتری از کالاهای وارداتی از کشورهای آسیایی داشته باشد. این اقدامات عمدتا واردات فلزات پایه، تجهیزات الکترونیک لپ‌تاپ و تلفن‌های همراه، اثاثیه، محصولات چرمی، اسباب‌بازی، لاستیک، منسوجات، تلویزیون و اقلام دیگر را هدف قرار خواهد داد. برای مدت‌های طولانی هند روابط پرتنشی با چین داشته است. ژوئن …
پیوست فناوری و الزامات مربوط به آن
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / ارتباطات / شبکه ملی اطلاعات / فناوری
پیوست فناوری و الزامات مربوط به آن
تهران- ایرنا- به دلیل اهمیت انتقال و توسعه فناوری و تاکید بر آن در اسناد بالادستی، نهادهای سیاستگذار دو پروژه کلان کشور یعنی شبکه ملی اطلاعات و دولت الکترونیک با الگوی پیوست فناوری در بخش فاوا را مورد ارزیابی قرار داده‌اند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / حیدر مستخدمین حسینی / کوپن الکترونیکی
لزوم جبران معیشت دهک های پایین درآمدی با اجرای طرح کالا برگ
حیدر مستخدمین حسینی در گفت‌وگو با فارس در مورد لزوم  اجرای طرح کالا برگ الکترونیک برای تخصیص کالاهای اساسی به قیمت یارانه ای به اقشار و دهک های پایین درآمدی گفت:  در صورتی که مسئولین کشور و سران قوا از جمله دولت و مجلس به این جمع نتیجه برسند که توان ارزی و منابع مالی به گونه ای نیست که در بلندت مدت و یا حتی میان مدت نیازهای اولیه و معیشتی مردم را تامین کنند قطعا یکی از راهکارها برای جبران  مشکلات اقتصادی جامعه اجرای طرح کالا برگ یا کارت هوشمند الکترونیک است.  
افزایش ۱۲ برابری بودجه توانمندسازی تعاونی ها
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / اقتصاد تعاونی
افزایش ۱۲ برابری بودجه توانمندسازی تعاونی ها
معاون وزیر کار از افزایش ۱۲ برابری بودجه توانمندسازی تعاونی ها خبر داد و توسعه دولت الکترونیک را گام مثبتی در جهت شفاف سازی و ارائه خدمات بهتر به تعاونگران دانست.
اینترنت پیشقراول دولت الکترونیک و رونق کسب و کار در روستاهای بوشهر
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / بوشهر / دولت تدبیر و امید
اینترنت پیشقراول دولت الکترونیک و رونق کسب و کار در روستاهای بوشهر
بوشهر- ایرنا- در حالی که در دورانی تامین آب و برق خواسته اصلی روستاییان استان بوشهر بود اکنون با برخورداری از زیرساخت‌ها ارتباطی و شبکه جهانی وب پا به پای شهرنشیان زندگی روزمره خود را سپری می‎کنند، روستاهایی که به دلیل نبود امکانات خود را در قعر محرومیت می‏‎دیدند اکنون با فراهم شدن زمینه استفاده از اینترنت عمده خدمات و کالاهای موردنیاز خود را به صورت الکترونیکی تدارک می‌بینند و کسب و کار آنها در بستر فضای مجازی رونق گرفته‌است.
مجلس در طرح کوپن الکترونیک منتظر اجازه دولت نیست
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / ایرج ندیمی / مجلس شورای اسلامی / کوپن / معیشت مردم
مجلس در طرح کوپن الکترونیک منتظر اجازه دولت نیست
ندیمی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجلس برای طرح کوپن نیازمند اجازه دولت نیست، تصریح کرد: ما در راستای کمک به مردم باید بخواهیم که نیاز معیشتی خود را اعلام کنند.
تعامل شرکت های بومی و مخابرات اصفهان راهی در جهت توسعه دولت الکترونیک
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / استانی-اقتصادی / دولت الکترونیک / مخابرات / شتاب دهنده
تعامل شرکت های بومی و مخابرات اصفهان راهی در جهت توسعه دولت الکترونیک
رئیس سازمان نظارم صنفی رایانه ای استان اصفهان گفت: استفاده از ظرفیت شرکت های بومی و بهره مندی از ظرفیت مخابرات جهت توسعه فن آوری اطلاعات در استان اصفهان می تواند جهت توسعه دولت الکترونیک راهگشا باشد.
چک الکترونیک؛ همچنان معطل اراده بانک مرکزی
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / بانک مرکزی / فرهاد دژپسند / چک الکترونیکی
چک الکترونیک؛ همچنان معطل اراده بانک مرکزی
متاسفانه با وجود تاکید دولت و همچنین پایان مهلت قانونی اجرای بند مرتبط با چک الکترونیک در قانون جدید صدور چک در آذرماه 98، بانک مرکزی عملا هیچ تلاشی برای عملیاتی شدن چک الکترونیک نکرده‌ است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
کالاهای مورد نیاز مردم به وفور وجود دارد
رئیس‌جمهوری تاکید کرد که کالاهای مورد نیاز مردم به وفور وجود دارد و در اختیار آنها است.حسن روحانی در جلسه هیئت دولت گفت: صبح چهارشنبه وزیر بهداشت نامه‌ای فرستاده و خواسته در روز عید قربان که برادران اهل تسنن مراسم مفصل‌تری را برگزار می‌کنند پروتکل‌ها را رعایت کنند تا بیماری بیشتر نشود. وی افزود: این ایام ایامی است که برابر توطئه‌های بدخواهان قوی‫تر می‌شویم. آنان می‌خواستند اقتصاد ما را به هم بریزند تا نتواند کار خود را ادامه دهد و فکر می‌کردند ظرف چند ماه می‌توانند این کار را انجام دهند و تورم سه رقمی در کشور ایجاد کنند. روحانی تاکید کرد: امروز کالاهای مورد نیاز مردم در اختیار آنان است و وفور وجود دارد اما در کنار آن باید اقداماتی برای قیمت‌گذاری بهتر انجام دهیم.رئیس‌جمهوری با بیان اینکه تولیدکنندکان …
نزول ۳ پله ای ایران در شاخص توسعه دولت الکترونیک/ تغییر وضعیت ۱۴ کشور برتر
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / توسعه / دولت الکترونیک / سازمان ملل متحد
نزول ۳ پله ای ایران در شاخص توسعه دولت الکترونیک/ تغییر وضعیت ۱۴ کشور برتر
سازمان ملل متحد در گزارش دوسالانه خود شاخص توسعه دولت الکترونیک (EGDI) را در کشورهای مختلف مورد بررسی قرار داده که ایران با ۳ پله نزول از جایگاه ۸۶ به ۸۹ در میان ۱۹۳ کشور رسیده است.
روحانی: اطلاعات دولت باید در اختیار مردم قرار بگیرد
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / دولت الکترونیک / روحانی
روحانی: اطلاعات دولت باید در اختیار مردم قرار بگیرد
روحانی با برشمردن اهمیت نقش دولت الکترونیکی و تحول دیجیتال در شفافیت، بهره وری و رضایت مندی مردم، اظهار داشت: با تحول دیجیتال در آستانه تحقق مشارکت کامل مردم در حکمرانی هستیم و دستگاه‌های اجرایی باید داده‌های خود را آزاد کنند تا امکان نقد مردم از دولت بیشتر فراهم شود.
تاکید روحانی بر واریز الکترونیکی سود سهام و برگزاری مجامع بورسی با مشارکت مردم
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / حسن روحانی / خدمات الکترونیکی / دولت الکترونیکی / سود سهام / مجامع بورسی
تاکید روحانی بر واریز الکترونیکی سود سهام و برگزاری مجامع بورسی با مشارکت مردم
رئیس‌جمهور گفت: با همکاری سازمان بورس با وزارت ارتباطات و بانک مرکزی واریز الکترونیکی سود سهام و برگزاری مجامع بورسی با امکان مشارکت مردم در نظام تصمیم‌گیری شرکت‌ها به طور کامل اجرایی شود. نوشته تاکید روحانی بر واریز الکترونیکی سود سهام و برگزاری مجامع بورسی با مشارکت مردم اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
آئین نامه ثبت اطلاعات و پرداخت های کارکنان‌ در دستور کار هیات وزیران
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / اطلاعات / دولت الکترونیک / هیات وزیران / هیات دولت / آئین نامه ثبت اطلاعات و پرداخت کارکنا
آئین نامه ثبت اطلاعات و پرداخت های کارکنان‌ در دستور کار هیات وزیران
در جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیات دولت آیین نامه ثبت و بروزرسانی اطلاعات و پرداخت های کارکنان در دو سامانه‌ تصویب شد که برای اخذ تصمیم نهایی در دستورکار جلسه اصلی هیات وزیران قرار گرفت.
از هیچ دستگاهی کم کاری و تعلل در الکترونیکی کردن خدمات را نمی پذیریم
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / حسن روحانی / رئیس جمهور / دولت الکترونیک / کروناویروس
از هیچ دستگاهی کم کاری و تعلل در الکترونیکی کردن خدمات را نمی پذیریم
رئیس جمهور تأمین بهتر سلامت و صیانت از جان و زندگی مردم را در گرو خدمات الکترونیکی گسترده و امن دانست و با بیان اینکه امروز همه زیرساختهای دولت الکترونیکی در کشور فراهم است، تاکید کرد: از هیچ دستگاهی کم کاری و تعلل در الکترونیکی کردن خدمات را نمی پذیریم.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
ممنوع شدن 275اپلیکیشن چینی در هند
دولت هند در حال بررسی است تا 275اپلیکیشن چینی ازجمله بازی PUBG و اپلیکیشن موسیقی Resso را ممنوع کند. هند همچنین طی ‌ماه گذشته، 59اپلیکیشن چینی ازجمله تیک‌تاک، وی‌چت و یوسی بروزر را پس از تنش‌های مرزی میان 2 کشور ممنوع اعلام کرد. به گزارش روزنامه تایمز اقتصادی، مقامات دولت هند فهرستی از 275اپلیکیشن را جمع‌آوری کرده‌اند که احتمال می‌دهند امنیت ملی و حریم خصوصی کاربران را نقض کنند. علاوه بر PUBG و Resso، این فهرست شامل اپلیکیشن تجارت الکترونیک AliExpress شرکت علی بابا و اپلیکیشن اشتراک‌گذاری عکس ULike …
رئیس سابق دیوان محاسبات: طی ۳ سال با اقدامات پیشگیرانه ۴۱ میلیارد تومان به خزانه واریز شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / دولت الکترونیک / دیوان محاسبات / فناوری اطلاعات / عملکرد
رئیس سابق دیوان محاسبات: طی ۳ سال با اقدامات پیشگیرانه ۴۱ میلیارد تومان به خزانه واریز شد
رئیس سابق دیوان محاسبات با بیان اینکه از سال‌های 95 تا 98 با اقدامات پیشگیرانه 41 میلیارد و 671 میلیون تومان به خزانه واریز شده است، گفت: برای پیشرفت کار در سال های آینده باید دولت الکترونیک را بیش از گذشته فعال کرد.
ارائه خدمات الکترونیک عامل سلامتی ایثارگران است
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / همه_باهم_علیه_کرونا / بنیاد شهید و امور ایثارگران / استان مرکزی / دولت الکترونیک
ارائه خدمات الکترونیک عامل سلامتی ایثارگران است
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگرا ن استان مرکزی گفت:افزایش ارائه خدمات الکترونیکی به ایثارگران معزز آن‌هم در شرایط  کنونی با وجود ویروس کرونا تأثیر فراوانی بر سلامتی آن ها دارد.
مهلت تکمیل اطلاعات دارندگان دفاتر پیشخوان تمدید شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / دفاتر پیشخوان دولت / رگولاتوری / دولت الکترونیک
مهلت تکمیل اطلاعات دارندگان دفاتر پیشخوان تمدید شد
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مهلت تکمیل اطلاعات دارندگان دفاتر پیشخوان خدمات دولت و دفاتر ICT روستائی در سامانه ارزیابی و رتبه‌بندی این دفاتر را پانزدهم مردادماه جاری اعلام کرد.
مهمترین اولویت‌ سازمان جغرافیایی تحقق کامل دولت الکترونیک است
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / امیر حاتمی / سازمان اداری و امور استخدامی / ستاد کل نیروهای مسلح
مهمترین اولویت‌ سازمان جغرافیایی تحقق کامل دولت الکترونیک است
تهران- ایرنا- رییس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح گفت: اجرای کامل شاخصه‌های دولت الکترونیک از مهمترین اولویت‌های سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در سال جهش تولید است.
رونمایی از دستاوردهای سازمان جغرافیایی در حوزه فناوری اطلاعات مکانی در هفته صنعت دفاعی
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح / هفته صنعت دفاعی / فناوری اطلاعات مکانی
رونمایی از دستاوردهای سازمان جغرافیایی در حوزه فناوری اطلاعات مکانی در هفته صنعت دفاعی
رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح گفت: اجرای کامل شاخصه های دولت الکترونیک از مهمترین اولویت های سازمان جغرافیایی در سال جهش تولید است.
اجرای کامل شاخصه‌های دولت الکترونیک از مهمترین اولویت‌های سازمان جغرافیایی در سال جهش تولید است
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / دولت الکترونیک / سازمان اداری استخدامی کشور / سال جهش تولید / مجید فخری / رییس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح
اجرای کامل شاخصه‌های دولت الکترونیک از مهمترین اولویت‌های سازمان جغرافیایی در سال جهش تولید است
ایلنا: رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح گفت: اجرای کامل شاخصه های دولت الکترونیک از مهمترین اولویت های سازمان جغرافیایی در سال جهش تولید است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
عضو مجلس خبرگان: از کرونا در راه گسترش فضای مجازی استفاده شد/پمپئو ایران را به مداخله در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا متهم کرد
حجت الاسلام سیدمهدی میرباقری، عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: جریان غرب از اینکه مراسم مذهبی و عزاداری ماه محرم به‌طور کلی تعطیل شود، ناراحت نمی‌شوند. وی گفت: صرف‌نظر از پیش‌داوری‌هایی که درباره این ویروس شده است، این نکته روشن است که از این ویروس در راه گسترش فضای مجازی استفاده شده و تردیدی نیست که ما هم در این زمینه، یکی از کاربران این دولت الکترونیک باشیم.
غرب‌گرا‌ها دنبال تعطیلی عزاداری هستند
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / ویروس کرونا در ایران / ماه محرم
غرب‌گرا‌ها دنبال تعطیلی عزاداری هستند
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: جریان غرب از اینکه مراسم مذهبی و عزاداری ماه محرم به‌طور کلی تعطیل شود، ناراحت نمی‌شوند. وی گفت: صرف‌نظر از پیش‌داوری‌هایی که درباره این ویروس شده است، این نکته روشن است که از این ویروس در راه گسترش فضای مجازی استفاده شده و تردیدی نیست که ما هم در این زمینه، یکی از کاربران این دولت الکترونیک باشیم.
میرباقری: از قرنطینه عبور کرده ایم! / ضرورت نداشت قرنطینه را در ماه رمضان، مقدم بر برگزاری مراسم عزاداری بدانیم / از کرونا در راه گسترش فضای مجازی استفاده شد / غرب گرایان به دنبال تعطیلی عزاداری ها هستند
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
میرباقری: از قرنطینه عبور کرده ایم! / ضرورت نداشت قرنطینه را در ماه رمضان، مقدم بر برگزاری مراسم عزاداری بدانیم / از کرونا در راه گسترش فضای مجازی استفاده شد / غرب گرایان به دنبال تعطیلی عزاداری ها هستند
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: جریان غرب از اینکه مراسم مذهبی و عزاداری ماه محرم به‌طور کلی تعطیل شود، ناراحت نمی‌شوند. وی گفت: با صرف‌نظر از پیش‌داوری‌هایی که درباره این ویروس شده است، این نکته روشن است که از این ویروس در راه گسترش فضای مجازی استفاده شده و تردیدی نیست که ما هم در این زمینه، یکی از کاربران این دولت الکترونیک باشیم. البته این را بدانید که ما به هیچ وجه، حکمران مجازی نخواهیم بود چون این مسأله مبتنی بر ایدئولوژی غربی است. ما باید از فضای حقیقی در عزاداری‌ها استفاده کنیم و از بسط آن در فضای مجازی بهره‌مند شویم.
دستگاه‌های اجرایی خدمات الکترونیک را افزایش دهند
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / استانی-سیاسی / خدمات الکترونیکی / روز خبرنگار
دستگاه‌های اجرایی خدمات الکترونیک را افزایش دهند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با بیان این که خدمات ۸ ساله دولت باید به مردم بازگو شود، گفت: پیشنهاد شده در سطح شهرستان‌های ۱۷ گانه استان تعداد ۸ پروژه شاخص به عنوان نماد ۸ سال خدمت دولت افتتاح شده و مورد بهره برداری قرار گیرد.
پازل‌های گم شده دورکاری کدامند؟ / 2 چالش‌ مهم دورکاری
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / دورکاری / دولت الکترونیک / ویروس کرونا
پازل‌های گم شده دورکاری کدامند؟ / 2 چالش‌ مهم دورکاری
ایسنا نوشت: همزمان با شیوع ویروس کرونا و لزوم کاهش حضور افراد در اجتماع، دورکاری و فراهم کردن بستر توسعه آن مورد توجه قرار گرفته است. در این زمینه یک کارشناس حوزه مدیریت ملزومات گسترش دورکاری و در پی آن تغییرات در سبک‌های مدیریتی ارگان‌ها را تشریح کرد. 
درخواست سازمان ملی استاندارد برای عضویت در شورای عالی انرژی
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / دولت الکترونیک / سازمان ملی استاندارد / شورای عالی انرژی
درخواست سازمان ملی استاندارد برای عضویت در شورای عالی انرژی
ایلنا: با توجه به نقش سازمان ملی استاندارد در حوزه انرژی، درخواست عضویت این سازمان در شورای عالی انرژی برای سیر مراحل بررسی و تصویب به کمیسیون امور اجتماعی و دولت…
رتبه برتر ایران در میان 15 کشور تولید هوش مصنوعی/توسعه زیرساخت های  دولت الکترونیک
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
رتبه برتر ایران در میان 15 کشور تولید هوش مصنوعی/توسعه زیرساخت های دولت الکترونیک
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات با بیان اینکه توسعه زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات و دولت الکترونیک از اولویت های دولت است، گفت: ایران از نظر تولید علم هوش مصنوعی در میان 15 کشور برتردنیا قرار دارد.
لزوم بهره‌‌گیری از دولت الکترونیک برای کاهش تردد گروه‌‌های پرخطر در ایام کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / سعید نمکی / وزارت بهداشت / ویروس کرونا
لزوم بهره‌‌گیری از دولت الکترونیک برای کاهش تردد گروه‌‌های پرخطر در ایام کرونا
وزیر بهداشت ضمن تاکید بر کاهش تردد گروه‌‌های هدف و پرخطر در جامعه، عنوان کرد: توجه شود که دولت الکترونیک باید برای این گروه‌‌ها بیشتر فعال باشد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
نشست هماهنگی اجرای اولویت های 34 گانه ابلاغی رئیس جمهور به بنیاد شهید در صندوق قرض الحسنه شاهد برگزار شد
نشست هماهنگی اجرای اولویت های 34 گانه ابلاغی رئیس جمهور به ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران در صندوق قرض الحسنه شاهد با حضور مدیرعامل و مدیران ستادی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی صندوق قرض الحسنه شاهد، پیرو دستور ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران به تمامی بخش ها و سازمان های تابعه در خصوص تشکیل کارگروه تخصصی جهت برنامه ریزی و اجرای برنامه های در دستور کار منطبق با اولویت های 34 گانه ابلاغی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران به بنیاد شهید و امور ایثارگران، این کارگروه به ریاست دکتر اسلام کریمی مدیر عامل و با حضور مدیران ستادی در صندوق برگزار شد.در ابتدای این نشست مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد با اشاره به جدول اولویت های 34 گانه ریاست محترم جمهور، ابلاغی به بنیاد شهد و امور ایثارگران و دستور …
خوش‌آتیه‌ترین فناوری‌های ایران در ۱۰ سال آینده اعلام شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / رایانش ابری / کلان داده / امیر ناظمی / فناوری اطلاعات / دولت الکترونیک
خوش‌آتیه‌ترین فناوری‌های ایران در ۱۰ سال آینده اعلام شد
معاون وزیر ارتباطات خوش‌آتیه‌ترین فناوری‌های ایران در سال ۱۴۱۰ را بر مبنای نظرسنجی به دست آمده از ۳ هزار و ۴۰۰ پرسش نامه از فعالان حوزه فناوری اطلاعات، منتشر کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
توزیع فرآورده های نفتی با زیرساخت بانکی در آذربایجان شرقی
تبریز – فلاح: مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان شرقی از توزیع فرآورده های نفتی با زیرساخت بانکی در این منطقه خبر داد و گفت: این اقدام گامی دیگر در راستای تحقق دولت الکترونیک می باشد.علی روح اللهی با اشاره به عملیاتی شدن توزیع نفت سفید با زیرساخت بانکی از تیرماه سال جاری گفت: با برنامه ریزی بعمل آمده توزیع نفتگاز مصرف کنندگان جزء نیز از مرداد ماه ۹۹ با درخواست الکترونیکی سوخت و شارژ در کارت بانکی به مرحله اجرا درخواهد آمد.وی افزود: اجرای این طرح گامی دیگر در راستای تحقق دولت الکترونیک خواهد بود و مصرف کنندگان جزء فرآورده نفتگاز همانند خانوارهای نفت سفید سوز روستایی و شهری می توانند بدون مراجعه حضوری، جهت ثبت و درخواست حواله سوخت از خدمات سوخت رسانی از طریق فروشندگی های منطقه بهره …
روحانی: رعایت دستورالعمل ها و مراقبت های بهداشتی، بیش از ایجاد هر محدودیت و یا تعطیلی، راه حل قطعی مقابله با کرونا است/ بیش از اجبار، نظارت و ایجاد محدودیت، نیازمند آموزش، آگاهی بخشی و اقناع افکار عمومی هستیم/تمام دستگاه های دولتی و غیر دولتی ارائه خدمات به مردم را  از طریق دولت الکترونیک گسترش دهند/ اجبار مردم به مراجعه حضوری برای دریافت خدماتی که می‌تواند به شکل غیرحضوری ارائه شود، تخلف است
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
روحانی: رعایت دستورالعمل ها و مراقبت های بهداشتی، بیش از ایجاد هر محدودیت و یا تعطیلی، راه حل قطعی مقابله با کرونا است/ بیش از اجبار، نظارت و ایجاد محدودیت، نیازمند آموزش، آگاهی بخشی و اقناع افکار عمومی …
رئیس جمهور در جلسه کمیته های تخصصی ستاد ملی مبارزه با کرونا تاکید کرد: تجربه دو مقطع مقابله با کرونا در کشور نشان می دهد که بیش از ایجاد هر محدودیت و یا تعطیلی، رعایت دستورالعمل‌ها و مراقبت‌های بهداشتی راه حل اصلی مقابله با کرونا است و ما برای مقابله موثرتر با کرونا، ناگزیریم سبک زندگی خود را تغییر دهیم.
رعایت مراقبت های بهداشتی، راه حل قطعی مقابله با کرونا است/ تمام دستگاه های دولتی و غیر دولتی ارائه خدمات به مردم را  از طریق دولت الکترونیک گسترش دهند
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / اخبار مهم مجلس اعلای اسلامی لبنان / ستاد ملی / ستاد ملی مبارزه با کرونا / روحانی / ویروس کرونا / ایران / حجت الاسلام حسن روحانی / سعید نمکی / وزارت بهداشت / ستاد مقابله با کرونا
رعایت مراقبت های بهداشتی، راه حل قطعی مقابله با کرونا است/ تمام دستگاه های دولتی و غیر دولتی ارائه خدمات به مردم را از طریق دولت الکترونیک گسترش دهند
رئیس جمهور در جلسه کمیته های تخصصی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: رعایت دستورالعمل ها و مراقبت های بهداشتی، راه حل قطعی مقابله با کرونا است.
بهره برداری از ۳۳ پروژه اقتصاد هوشمند تا پایان سال جاری
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / فرهاد دژپسند / وزارت امور اقتصادی و دارایی / بازار سرمایه / اقتصاد
بهره برداری از ۳۳ پروژه اقتصاد هوشمند تا پایان سال جاری
وزیر اقتصاد از بهره برداری ۳۳ پروژه توسعه دولت الکترونیک و اقتصاد هوشمند تا پایان سال جاری در مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی خبر داد.
مکاتبات مرتبط با استعلامات بانکی حذف می شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / وزارت صنعت معدن و تجارت / علی رهبری / دولت الکترونیک
مکاتبات مرتبط با استعلامات بانکی حذف می شود
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت با اشاره به قابلیت استعلام سیستمی ضمانت نامه های بانکی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت،گفت:مکاتبات مرتبط با استعلامات بانکی حذف می شود.
استفاده از ارز دیجیتال در شرایط تحریم اهمیت دارد
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / مجتبی رضا خواه / مجلس شورای اسلامی / تحریم اقتصادی / ارز دیجیتال / فضای مجازی / دولت الکترونیک
استفاده از ارز دیجیتال در شرایط تحریم اهمیت دارد
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: در شرایط تحریم، استفاده از ارزهای دیجیتال باعث رشد اقتصادی می‌شود که باید مورد توجه قرار گیرد.
امکان استعلام آنلاین ضمانت‌نامه‌های بانکی فراهم شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / موسسات مالی و اعتباری / وزارت صنعت معدن و تجارت / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / دولت
امکان استعلام آنلاین ضمانت‌نامه‌های بانکی فراهم شد
تهران- ایرنا- رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به منظور تسهیل رویه‌های معاملات دولتی، ارتباط سامانه تدارکات الکترونیکی دولت با سامانه پیام‌رسان مالی بانک مرکزی (سپام) برقرار و قابلیت استعلام سیستمی و برخط ضمانت‌نامه‌های بانکی فراهم شده است.
سامانه مجوزهای سازمان خصوصی‌سازی رونمایی می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / خصوصی سازی / سازمان خصوصی سازی / دولت الکترونیک
سامانه مجوزهای سازمان خصوصی‌سازی رونمایی می‌شود
رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: سامانه هوشمند صدور و پیگیری مجوزهای الکترونیک طراحی شده و به زودی رونمایی می‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
تسهیل امور مردم یکی از اهداف دولت الکترونیک است
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: تسهیل امور مردم یکی از اهداف دولت الکترونیک است، اما این موضوع نیازمند تامین زیرساخت‌ها و آموزش همگانی است. کیومرث سرمدی واله در گفت‌وگو با خبرنگار آی هینا درباره برنامه‌های الکترونیک سازمان بیمه سلامت افزود: هرچند مقاومت‌هایی در برابر تغییر و عادت به روش‌های سنتی وجود دارد. لازمه این اقدام، اطلاع رسانی ره آوردهای الکترونیکی شدن خدمات است.نماینده مردم اسدآباد در مجلس درباره ورود بیمه‌ها به موضوع پیشگیری بیان کرد: همواره گفته شده که هزینه پیشگیری کمتر از درمان است. اگر بیمه‌ها بتوانند با تقویت بنیان‌های خود به موضوع پیشگیری وارد شده و با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی، این اقبال را در مردم ایجاد کند، تاثیر بسیار مثبتی در صرفه جویی هزینه‌ها و جلوگیری از مرگ …
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
در حال فراهم‫سازی مقدمات انتخابات۱۴۰۰ هستیم
سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: در سال آینده، انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی به صورت سراسری و انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری به صورت میاندوره ای برگزار خواهد شد و ما در حال فراهم سازی و تمهید مقدمات آن هستیم.سیداسماعیل موسوی در نشست یا کارشناسان انتخابات اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید، یک دوره انتخابات ریاست جمهوری، یک دوره انتخابات شوراهای اسلامی، یک دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دو دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به صورت سراسری برگزار شده است. در این ۵ انتخابات سراسری، بیش از ۱۷۳ میلیون رای از مردم اخذ شده است. به عبارت دیگر، برای هر انتخابات سراسری حدود ۳۵ میلیون نفر شرکت کرده‌اند. علاوه بر آن‌ها، انتخابات میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری نیز در …
دولت الکترونیک؛ راهکاری برای حذف رانت و رشوه/ سنت‌ها را به موزه و تاریخ بسپاریم
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
دولت الکترونیک؛ راهکاری برای حذف رانت و رشوه/ سنت‌ها را به موزه و تاریخ بسپاریم
ایلنا: وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در دولت الکترونیک رانت‌خواری، امتیازطلبی، خویشاوندبازی، امتیازات اقتصادی و سیاسی پنهان از بین رفته و همه مساوی…
۲۰ میلیارد یورو کالا صادر شده، اما ارز آن بازنگشته است
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / ارز صادرکنندگان / حسن روحانی / دولت الکترونیک / صادرکنندگان
۲۰ میلیارد یورو کالا صادر شده، اما ارز آن بازنگشته است
رئیس‌جمهور گفت: در سال ۹۸، بیست میلیارد یورو کالا صادر شده است، اما ارز آن هنوز به کشور بازنگشته است. نوشته ۲۰ میلیارد یورو کالا صادر شده، اما ارز آن بازنگشته است اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
آمریکا شرکت آمازون را به نقض تحریم‌ها علیه ایران و سوریه متهم کرد
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / سوریه / تحریم های ایران / اخبار "آمریکا"
آمریکا شرکت آمازون را به نقض تحریم‌ها علیه ایران و سوریه متهم کرد
وزارت خزانه‌داری آمریکا شرکت تجارت الکترونیک آمازون را به نقض تحریم‌های دولت آمریکا علیه ایران و سوریه متهم کرد.
اتصال فرمانداری‌های اصفهان به شبکه فیبر نوری برای تحقق دولت الکترونیک
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / استانی-اقتصادی / فیبرنوری / مخابرات / دولت الکترونیک
اتصال فرمانداری‌های اصفهان به شبکه فیبر نوری برای تحقق دولت الکترونیک
براساس تفاهم نامه استانداری و مخابرات، تمام فرمانداری های استان اصفهان به منظور تحقق دولت الکترونیک به شبکه فیبر نوری شرکت مخابرات ایران متصل شدند.
مقدمات برگزاری مجامع عمومی احزاب به صورت الکترونیکی فراهم می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / انتخابات الکترونیکی
مقدمات برگزاری مجامع عمومی احزاب به صورت الکترونیکی فراهم می‌شود
مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: دفتر سیاسی وزارت کشور با همکاری مرکز توسعه دولت الکترونیک این وزارتخانه، در حال فراهم کردن زمینه‌ها و مقدمات برگزاری انتخابات مجامع عمومی احزاب به صورت الکترونیک است.
۷۰ میلیون مراجعه غیرحضوری
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / بیمه بیکاری
۷۰ میلیون مراجعه غیرحضوری
صحبت از دولت الکترونیک همیشه بر سر زبان‌ها بوده است، اما حالا با شیوع ویروس کرونا اهمیت آن برای همه روشن شده است.
ماسک یارانه‌ای در اختیار مردم قرار دهیم/ پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود، قرنطینه بازمی‌گردد/ ادارات با استفاده از ظرفیت دولت الکترونیک کارمندان‌شان را دورکار کنند
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
ماسک یارانه‌ای در اختیار مردم قرار دهیم/ پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود، قرنطینه بازمی‌گردد/ ادارات با استفاده از ظرفیت دولت الکترونیک کارمندان‌شان را دورکار کنند
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز شرایط اقتصادی کشور به گونه‌ای است که شاید همه افراد توان خرید ماسک را نداشته باشند برای همین باید ماسک یارانه‌ای در اختیار افرادی که توان خرید ندارند، قرار دهیم.
ادارات با استفاده از ظرفیت دولت الکترونیک کارمندان‌شان را دورکار کنند
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
ادارات با استفاده از ظرفیت دولت الکترونیک کارمندان‌شان را دورکار کنند
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز شرایط اقتصادی کشور به گونه‌ای است که شاید همه افراد توان خرید ماسک را نداشته باشند برای همین باید ماسک یارانه‌ای در اختیار افرادی که توان خرید ندارند، قرار دهیم.
۱۳۹۹/۰۴/۱۳
مدیر مخابرات منطقه مرکزی با رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی دیدار کرد
اراک ـ کمال‌آبادی: به گزارش اداره روابط عمومی مخابرات منطقه مرکزی ملک حسینی، مدیر مخابرات منطقه مرکزی به همراه مهدوی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی با کریمی ، نماینده مردم شریف شهرستان های اراک ،کمیجان وخنداب در مجلس شورای اسلامی دیدار کرد .بر پایه این گزارش در ابتدای این دیدار لادن مهدوی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی، گزارشی از مهمترین اقدامات و برنامه های وزارت ارتباطات در راستای توسعه و تکمیل شبکه ملی اطلاعات، پروژه های پیشران اقتصاد دیجیتال و دولت الکترونیک ارائه کرد .در ادامه این دیدار ملک حسینی، مدیر مخا برات منطقه مرکزی اظهار داشت: کلیه مصوبات سفر وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات به استان مرکزی محقق شده است وبهره برداری از این طرح های مخا براتی در شهرستان …
دستور به وزیر اقتصاد برای تسهیل شرایط ورود شرکت‌های فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال به بورس
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
دستور به وزیر اقتصاد برای تسهیل شرایط ورود شرکت‌های فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال به بورس
رئیس جمهور در جلسه ستاد اقتصادی دولت پس از استماع گزارش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره ایجاد مشاغل جدید در دوره کرونا، لزوم استفاده از فرصت دوره کرونا برای توسعه دولت الکترونیک را ضروری خواند و بر ضرورت برنامه ریزی و آمادگی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات برای برگزاری فصل جدید تحصیل دانش آموزان و دانشجویان بر بستر شبکه ملی اطلاعات تاکید کرد.
در جلسه ستاد اقتصادی دولت چه گذشت؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / جلسه ستاد اقتصادی دولت / دولت الکترونیک / دولت دوازدهم
در جلسه ستاد اقتصادی دولت چه گذشت؟
رئیس جمهور در جلسه ستاد اقتصادی دولت پس از استماع گزارش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره ایجاد مشاغل جدید در دوره کرونا، لزوم استفاده از فرصت دوره کرونا برای توسعه دولت الکترونیک را ضروری خواند و بر ضرورت برنامه ریزی و آمادگی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات برای برگزاری فصل جدید تحصیل دانش آموزان و دانشجویان بر بستر شبکه ملی اطلاعات تاکید کرد.
دولت الکترونیک و تحول دیجیتال مسیر بی بازگشت در وزارت کار
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
دولت الکترونیک و تحول دیجیتال مسیر بی بازگشت در وزارت کار
ایلنا: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی الزمات دولت الکترونیک را بررسی کرد.
روحانی: استفاده از فرصت دوره کرونا برای توسعه دولت الکترونیک ضروری است
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / دولت دوازدهم / رئیس جمهور
روحانی: استفاده از فرصت دوره کرونا برای توسعه دولت الکترونیک ضروری است
رئیس جمهور به وزیر اقتصاد برای پیگیری تسهیل شرایط ورود شرکت های فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال به بورس دستور داد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
توسعه فضای مجازی نقش موثری در مقابله با کرونا داشته است
رئیس جمهوری گفت: استفاده از فضای مجازی در بخش‌های مختلف از جمله طرح غربالگری و امور آموزشی مدارس و دانشگاه‌ها کمک بزرگی به اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی و مقابله موثر با کرونا کرده است.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در نخستین جلسه شورای عالی فضای مجازی در سال جدید و پس از شیوع کرونا، از تلاش‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز ملی فضای مجازی و دیگر دستگاه‌ها مانند وزارت بهداشت و درمان و آموزش و پرورش برای ارائه خدمات بسیار ارزنده به مردم و جامعه در ایام مواجهه کشور با شیوع کرونا قدردانی کرد.رئیس جمهوری گفت: با الکترونیکی شدن بسیاری از خدمات، مانند پرداخت قبوض آب، برق و گاز و بیمه درمانی در وقت و هزینه زندگی مردم بهره‌وری خوبی انجام شده …
دولت الکترونیک به‌کندی پیش‌ می‌رود
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / الکترونیک / دولت الکترونیک / زمین / فناوری / گاز
دولت الکترونیک به‌کندی پیش‌ می‌رود
یکی از مهم‌ترین ارکانی که در شکل‌گیری دولت الکترونیک موثر است، قرار دادن اطلاعات سازمانی بر بسترها و زیرساخت‌های فناوری است
شورای عالی فضای مجازی باجدیت بر حوزه فضای مجازی تمرکز دارد
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / ابوالحسن فیروزآبادی / فضای مجازی / دولت الکترونیک / شورای عالی فضای مجازی
شورای عالی فضای مجازی باجدیت بر حوزه فضای مجازی تمرکز دارد
دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور تاکید کرد: برخلاف تصور برخی که فضای مجازی در کشور رها شده، این شورا با جدیت بر روی حوزه های مختلف فضای مجازی درکشور تمرکز دارد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / حقوق / دولت الکترونیک / رسانه / سهام / نیروی انسانی
بررسی اعطای مجوز در سازمان بورس در صورت وجود انحصار
عضو هیأت مدیره سازمان بورس در مورد اینکه با توجه به اقبال مردم در بورس، آیا انحصاری در کارگزاری‌ها وجود دارد و مجوز آنها اضافه می‌شود، گفت: اگر انحصاری در کارگزاری‌ها وجود داشته باشد، برای اعطای مجوز در سازمان بورس بررسی می‌کنیم.
عیار ناکارآمدی دولت الکترونیک؛ بلاتکلیفی صدور ۱۰ میلیون کارت ملی
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / دولت الکترونیک / سازمان ثبت احوال / صدور کارت ملی / نظارت بر چاپخانه دولتی
عیار ناکارآمدی دولت الکترونیک؛ بلاتکلیفی صدور ۱۰ میلیون کارت ملی
به گزارش الف حدود یک دهه است که بحث استقرار دولت الکترونیک در ایران مطرح می شود. این دولت الکترونیک قرار است با حذف بروکراسی های زائد، سرعت انجام فرآیندهای اداری را افزایش دهد و همچنین احتمال خطا و فساد اداری را نیز به طور قابل توجهی کاهش دهد. به گفته کارشناسان، نخستین گام برای تحقق دولت الکترونیک، صدور کارت ملی هوشمند است. از این طریق دولت می تواند انجام بسیاری از برنامه های اداری را تسهیل کند و انجام بسیاری از فرآیندهای اداری به شکل غیرحضوری با کمک همین کارت ملی هوشمند، میسر خواهد شد. 
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
به سوی شفافیت قضایی و محاکم علنی
همزمان با برگزاری مراسم‌‌های مختلف در هفته قوه قضاییه، آیین رونمایی از سامانه‌های جدید الکترونیکی قوه ‌قضاییه با حضور سیدابراهیم رییسی، رییس دستگاه قضا روز گذشته برگزار شد. رییس دستگاه قضا راه‌اندازی این سامانه‌ها را در راستای تحول در دستگاه قضایی توصیف کرد و گفت: «این تحول تسریع در رسیدگی‌ها، رفع اطاله دادرسی، کرامت نسبت به مردم و اجرا و تسهیل دسترسی به عدالت را می‌طلبد.» به گزارش خبرگزاری میزان، رییس قوه قضاییه از سامانه نوبت‌دهی به عنوان طرحی یاد کرد که در افزایش میزان رضایت مردم نقش دارد و سامانه نظرسنجی که ارباب رجوع نظر خود را اعلام می‌کند و قاضی و کارمند درجریان این نظرسنجی قرار می‌گیرد را در راستای ارتقای رضایتمندی مردم …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •