شنبه, ۵ مهر, ۱۳۹۹ / 26 September, 2020
رویترز
صادرات نفت خام ایران جهش کرد
۱ ساعت قبل / صادرات نفت / نفت / قیمت نفت / وزارت نفت
صادرات نفت خام ایران جهش کرد
مهر نوشت: سه تحلیل انجام شده توسط کارشناسان رویترز بر مبنای داده‌های ردیابی کشتی تانکرترکرز نشان می‌دهد صادرات نفت خام ایران در ماه سپتامبر علی‌رغم تحریم‌ها به شدت جهش کرده است.
رقابت بایدن و ترامپ نزدیک‌تر از آن چیزی است که نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند
۲ ساعت قبل / دونالد ترامپ / بایدن / انتخابات 2020 آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
رقابت بایدن و ترامپ نزدیک‌تر از آن چیزی است که نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند
نظرسنجی‌هایی که رویترز/ایپسوس در ایالتهای اصلی محل رقابت بین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا موسوم به ایالتهای میدان مبارزه انجام داده‌اند نشان می‌دهند که جو بایدن دموکرات تنها در سه مورد از این ایالتها برتری اندکی بر دونالد ترامپ دارد و در سه ایالت دیگر نیز رقابت تقریبا برابری بین آنها وجود دارد و این حاکی از آن است که رقابت ریاست جمهوری در آمریکا خیلی نزدیکتر از آن چیزی است که نظرسنجی‌های سراسری نشان می‌دهند.
پیش‌بینی قیمت سکه و دلار در روز شنبه ۵ مهر
۲ ساعت قبل / ارز - بازار داخلی / قیمت طلا و فلزات گرانبها - ایران / سکه - قیمت / دلار آمریکا
پیش‌بینی قیمت سکه و دلار در روز شنبه ۵ مهر
بازار دلار و سکه دیروز تا قبل از ساعت هشت بعدازظهر افزایشی پیش‌بینی شد اما خبر رویترز درباره افزایش رقم صادرات نفت ایران تصویر معامله‌گران را خراب کرد به‌طوری‌که بعد از این خبر قیمت‌های فردایی نزولی شد و روند امروز بازار را کاملاً تحت تأثیر قرار داد.
۱۲ ساعت قبل
آمریکا، بریتانیا و کانادا به زودی مقامات بلاروس را تحریم می‌کنند
منابع خبری اعلام کردند که آمریکا، انگلیس، و کانادا به زودی تحریم هایی را علیه مقام‌های بلاروسی اعمال می کنند. رویترز به نقل از چندین مقام وزارت خارجه و وزارت خزانه‌داری آمریکا گزارش داد که آمریکا، انگلیس و کانادا احتمالاً به زودی تحریم‌هایی را علیه مقامهای بلاروس به بهانه سرکوب خشونت‌آمیز معترضان بعد از انتخابات ریاست جمهوری ماه اوت این کشور اعمال می‌کنند. این خبرگزاری به نقل از چهار مقام نوشت که این سه کشور ممکن است از ۲۵ سپتامبر تحریم‌های مذکور را اعلام کنند. این خبر چند روز بعد از آن اعلام می‌شود که آلکساندر لوکاشنکو یک مراسم افتتاح ریاست جمهوری پنهانی برگزار کرد که از نظر بسیاری از رهبران غربی «تقلب آمیز» تلقی شده است. در این راستا جوزپ بورل، …
۱۲ ساعت قبل
خدمت یا خیانت
  محمدصادق جنان‌صفت    ابوالفضل فاتح در کتاب نامدار خودش به اسم «50سال نفت ایران» می‌نویسد، در خاورمیانه جنگل‌های انبوه کم بود و نشانه‌های تراوش نفت در روی زمین بیشتر دیده می‌شد و مردم خاورمیانه زودتر از دیگران به کشف نفت و فایده‌های آن پی بردند... ایرانیان گازهای نفت را که از زمین خارج می‌شد مشتعل نموده و در نظر آنان «آتش جاودانه» به‌وجود می‌آمد. درهمه سده‌های پویش تاریخ ایران، شاید از نفت به شکل‌ها گوناگون استفاده می‌شد. اما این بارون جولیوس رویترز بود که با قبول اینکه معادن ایران متعلق به شخص …
۱۲ ساعت قبل
سقف بدهی خالص آلمان برای سال آتی ۹۶ میلیارد یورو اعلام شد
مجلس آلمان پیش‌نویس بودجه ارائه شده توسط وزیر دارایی این کشور را برای سال آتی تایید کرد؛ پیش‌نویسی که در آن بدهی خالص برلین برای تامین اعتبار اقدامات مقابله با پاندمی، 2/ 96 میلیارد یورو برآورد شده است. به گزارش «ایبِنا» از رویترز، این استقراض مازاد دومین رقم بالای بدهی خالص بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا از زمان پایان جنگ جهانی دوم تاکنون محسوب می‌شود. «اولاف شولتز» وزیر دارایی آلمان با اشاره به اینکه تا اتمام پاندمی کووید-۱۹ فاصله زیادی مانده و از این رو دولت نباید دست از تلاش بردارد، گفت: ما از سلامت شهروندان حفاظت و از اقتصاد حمایت و امنیت مشاغل را تامین می‌کنیم.
۱۲ ساعت قبل
نرخ بیکاری آرژانتین به بالاترین سطح در ۱۶ سال اخیر رسید
همزمان با زیر و رو شدن آرژانتین متاثر از پاندمی ویروس کرونا، نرخ بیکاری در این کشور در سه ماه دوم سال ۲۰۲۰ با جهش 1/ 13 درصدی به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۰۴ تاکنون رسید. به گزارش «ایبِنا» از رویترز، آرژانتین در اواسط مارس قرنطینه سختگیرانه‌ای را اعمال کرد و در نتیجه آن اقتصاد شکننده این کشور که از سال ۲۰۱۸ در رکود بود، با ضربه سختی روبه‌رو شد و بسیاری از کسب‌و‌کارها را برای ادامه حیات در تقلا رها کرد. آرژانتین هم اکنون بیش از ۶۵۰ هزار مورد ابتلا به کرونا را گزارش کرده است. نرخ بیکاری در آرژانتین در سه ماه نخست سال‌جاری 4/ 10 درصد بود. مرکز آمار آرژانتین (INDEC) در گزارشی نوشت: ارقام مرتبط با بیکاری به‌طور گسترده انعکاس‌دهنده تاثیر پاندمی کووید-۱۹ و محدودیت‌های اعمال شده روی برخی از فعالیت‌ها …
حمایت هند از خودروهای برقی
۱۲ ساعت قبل
حمایت هند از خودروهای برقی
بر اساس سندی که به دست رویترز رسیده است، هند برنامه دارد تا 6/ 4 میلیارد دلار را به‌عنوان بسته‌های تشویقی برای شرکت‌هایی درنظر بگیرد که قصد راه‌اندازی تاسیسات تولید باتری‌ها را دارند تا این‌گونه بتواند استفاده از خودروهای برقی را در میان شهروندان این کشور ترویج و وابستگی خود به نفت را کاهش دهد.
انتقال “کشتی” به “کشتی” 1.5 میلیون بشکه نفت در روز
۱۲ ساعت قبل
انتقال “کشتی” به “کشتی” 1.5 میلیون بشکه نفت در روز
به گزارش رویترز، صادرات این کشور از زمان خروج ایالات متحده از توافق هسته ای با ایران و اعمال مجدد تحریم ها در بخش های انرژی و بانکی این کشور در سال 2018 کاهش یافته بود، اما داده های TankerTrackers و دو شرکت ردیابی دیگر حاکی از افزایش صادرات است.
رویترز: افزایش بی سابقه فروش نفت ایران / صادرات نفت ایران در ماه سپتامبر به یک و نیم میلیون بشکه در روز رسید
۱۴ ساعت قبل / افزایش صادرات نفت ایران / بازار نفت ایران
رویترز: افزایش بی سابقه فروش نفت ایران / صادرات نفت ایران در ماه سپتامبر به یک و نیم میلیون بشکه در روز رسید
سمیر مدنی، یکی از بنیانگذاران TankerTrackers به رویترز گفت: "صادرات ایران در حال افزایش است. ما در ماه جاری میلادی شاهد صادرات نزدیک به 1.5 میلیون بشکه در روز در هر دو نوع نفت خام و میعانات هستیم. این میزانی از صادرات است که ما طی یک سال و نیم اخیر با آن مواجه نبوده ایم."
خبری غیرمنتظره برای بازار ارز / شتاب عجیب صادرات نفت و احتمال سقوط دلار
۱۵ ساعت قبل / ارز / بازار ارز / دلار / نرخ ارز / نفت
خبری غیرمنتظره برای بازار ارز / شتاب عجیب صادرات نفت و احتمال سقوط دلار
خبرگزاری رویترز در گزارشی مدعی شده که صادرات نفت ایران از ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار بشکه در روز طی چند ماه گذشته، حالا با جهشی غیرمنتظره به ۱٫۵ میلیون بشکه در روز رسیده که در یک سال و نیم اخیر بی‌سابقه است. نوشته خبری غیرمنتظره برای بازار ارز / شتاب عجیب صادرات نفت و احتمال سقوط دلار اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
رویترز: صادرات نفت ایران در ماه سپتامبر افزایش یافت
۱۵ ساعت قبل / برجام / تحریم / صنعت نفت ایران / اعزام پنج نفتکش ایرانی به ونزوئلا
رویترز: صادرات نفت ایران در ماه سپتامبر افزایش یافت
تهران- ایرنا- خبرگزاری رویترز گزارش داد که به رغم تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه ملت ایران، صادرات نفت این کشور در ماه سپتامبر افزایش چشمگیری داشته است.
رویترز: فرانسه سفیر ایران را احضار کرد
۱۸ ساعت قبل / سفیر ایران در پاریس / فرانسه
رویترز: فرانسه سفیر ایران را احضار کرد
شفقنا- خبرگزاری رویترز روز جمعه مدعی شد که  فرانسه سفیر ایران در پاریس را احضار کرده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از آرتی عربی، این خبرگزاری افزود: وزارت امور خارجه فرانسه روز جمعه در اعتراض به آنچه...
همکاری بانک دانمارکی با دویچه بانک آلمان در پولشویی ۶۰۰ میلیون دلاری
۱۹ ساعت قبل / آلمان / بانک / پولشویی / دانمارک / دانسک بانک / بانک آلمان / رویترز
همکاری بانک دانمارکی با دویچه بانک آلمان در پولشویی ۶۰۰ میلیون دلاری
رسانه‌های دانمارکی اعلام کردند: دانسک بانک دانمارک، از طریق شعبه خود در لیتوانی به دویچه بانک آلمان در پولشویی ۶۰۰ میلیون دلاری کمک کرده است.
رویترز: احضار سفیر ایران در فرانسه به دلیل مسائل حقوق بشری
۱۹ ساعت قبل
رویترز: احضار سفیر ایران در فرانسه به دلیل مسائل حقوق بشری
یک مقام وزارت خارجه فرانسه گفته است که سه کشورآلمان، فرانسه و انگلیس مشترکا درباره آنچه که او مسایل حقوق بشری خواند، اقدام کرده اند.
احضار سفیر ایران در فرانسه | توضیحات یک مقام وزارت خارجه فرانسه
۱۹ ساعت قبل / سفیر - سفارتخانه - سفارت
احضار سفیر ایران در فرانسه | توضیحات یک مقام وزارت خارجه فرانسه
خبرگزاری رویترز به نقل از برخی منابع مدعی شد که سفیر ایران در پاریس به وزارت امور خارجه احضار شده است.
طلا از صعود به کانال جدید بازماند
۲۶ ساعت قبل / بازار طلا و ارز / سکه و طلا / بازار جهانی طلا
طلا از صعود به کانال جدید بازماند
تسنیم به نقل از رویترز نوشت: به دنبال تقویت امیدها نسبت به اقدامات محرک مالی بیشتر از سوی دولت آمریکا قیمت طلا امروز اندکی افزایش داشت، اما به دلیل تقویت ارزش دلار فلز زرد همچنان در مسیر ثبت بیشترین افت هفتگی بیش از یک ماه گذشته قرار دارد.
۲۶ ساعت قبل / ارتش رژیم صهیونیستی / واکنش ها به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی
فرمانده ارتش صهیونیستی: فروش اف ۳۵ به امارات توازن استراتژیک منطقه را بر هم می‌زند
به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، درحالی که رویترز اعلام کرده آمریکا و امارات در تلاش برای دستیابی به توافق اولیه‌ درمورد قرارداد فروش جنگنده‌های اف- ۳۵ در ماه دسامبر آتی هستند مقامات رژیم صهیونیستی همچنان از این مساله ناراضی هستند.
طوفان نادر در مدیترانه یونان را زیر آب برد 
  
    
       گالری
۴۴ ساعت قبل / سیل / یونان / مدیکین / مدیترانه / طوفان شدید
طوفان نادر در مدیترانه یونان را زیر آب برد گالری
در اتفاقی نادر در این فصل طوفانی و گردباد موسمی موسوم به «مِدیکِین» یا همان گردبادهای مدیترانه ای، خیابان ها و خانه های شهرهای مرکز یونان را به زیر آب کشاند. صدها نفر از سیل نجات یافته اند، اما خانه های بسیاری در اثر این طوفان و سیل ناشی از آن تخریب شده و سه نفر هم جان خود را از دست داده اند. (عکس ها توسط گلانیس فلولیس گرفته و توسط رویترز منتشر شده اند.)
۴۷ ساعت قبل / تغییر قیمت نفت / سقوط قیمت نفت
قیمت نفت چقدر ریخت؟
به گزارش رویترز، به دنبال نگرانی ها در مورد کند شدن روند ترمیم اقتصاد آمریکا همزمان با تداوم شیوع کرونا و در حالی که موج جدید کرونا در اروپا موجب وضع محدودیت های مسافرتی جدید در چند کشور شده است، قیمت نفت امروز شاهد کاهش بود.
۲ روز قبل
نگاه رسانه‌های جهان به سخنرانی روحانی در سازمان ملل
خبرگزاری رویترز در گزارشی با این عنوان که «رئیس‌جمهوری ایران گفت آمریکا نه می‌تواند مذاکره را بر ما تحمیل کند و نه جنگ را» تصریح کرد: حسن روحانی رئیس جمهوری ایران طی سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل به صورت ویدئوکنفرانس اعلام کرد: ایران ابزار چانه زنی داخلی و انتخاباتی آمریکا نیستیم هر دولتی که در آمریکا انتخاب شود، به ناچار تسلیم تاب‌آوری ملت بزرگ ایران خواهد شد.به گزارش ایرنا، این اظهارات حسن روحانی در حالی مطرح شده است که تنش‌ها میان ایران و آمریکا از سال ۲۰۱۸ میلادی و به دنبال خروج یک جانبه واشنگتن از برجام تشدید شده است.رویترز در ادامه تصریح کرد: رئیس جمهوری ایران در این سخنرانی ضمن اشاره به مخالفت اعضای شورای امنیت با طرح ضد ایرانی اخیر آمریکا، آن را یک پیروزی نه برای ایران که برای دوران …
۲ روز قبل
اینتل برای هوآوی تجهیزات تهیه می‌کند
سخنگوی شرکت تراشه‌سازی اینتل اعلام کرد اجازه فراهم کردن برخی تجهیزات برای هوآوی را از دولت آمریکا دریافت کرده است. به گزارش خبرگزاری رویترز، این اقدام برخلاف رویه دولت آمریکا علیه شرکت‌های فناوری چینی در هفته‌های اخیر است. طبق تحریم‌های وزارت بازرگانی آمریکا، شرکت‌های فناوری از ۱۵ سپتامبر اجازه ندارند تجهیزات یا سرویس برای هوآوی تهیه کنند؛ اما در هفته جاری نشریه «چاینا سکیوریتی ژورنال» فاش کرد که اینتل مجوز ارائه برخی تجهیزات به این شرکت چینی را دریافت کرده است. سخنگوی شرکت اینتل نیز این خبر را تایید کرد. هفته گذشته «شرکت بین‌المللی تولید نیمه رسانا چین» تصمیم خود برای دریافت اجازه همکاری با هوآوی را اعلام کرد. از سوی دیگر شرکت تراشه‌سازی کره‌ای SK Hynix نیز قصد دریافت چنین اجازه‌ای از دولت آمریکا …
بازگشت آرامش به شرق مدیترانه؛ مذاکره آغاز می‌شود
۲ روز قبل
بازگشت آرامش به شرق مدیترانه؛ مذاکره آغاز می‌شود
سیاوش فلاح پور_خبرنگار در شرایطی که بسیاری از ناظران و تحلیلگران نسبت به‌احتمال وقوع درگیری نظامی در شرق دریای مدیترانه هشدار می‌دادند، به‌نظر می‌رسد مکالمه تلفنی میان مکرون و اردوغان به کلی فضای حاکم بر این منطقه را تغییر داده است. به گزارش رویترز، این مکالمه تلفنی پس از سخنرانی اردوغان در نشست مجازی مجمع عمومی سازمان ملل و به درخواست امانوئل مکرون صورت گرفت. اردوغان در سخنان مختصر خود، ضمن تکرار انتقادات از اروپا به‌دلیل نادیده انگاشتن حقوق دریایی ترکیه گفته بود: تنها راه‌حل بحران مدیترانه، …
۲ روز قبل
ششمین حکم اعدام فدرال در دولت ترامپ اجرا شد
دولت آمریکا حکم اعدام «ویلیام لکور » را که به اتهام قتل به مرگ محکوم شده بود، با تزریق ماده مرگبار اجرا کرد. این ششمین حکم اعدام در دولت «دونالد ترامپ» در سطح فدرال بود که پس از یک وقفه طولانی از سر گرفته شد. به گزارش رویترز، لکوری، ۵۰ ساله، ساعت ۹ شب پس از تزریق یک دوز کشنده از یک سم مرگبار در زندانی در ایالت ایندیانا اعدام شد. حکم اعدام اندکی پس از آن انجام شد که درخواست وکیل قانونی لکوری برای تعویق حکم رد شد.  وکیل لکوری دچار یک بیماری مزمن است و امکان سفر امن برای وی در دوران شیوع کرونا فراهم نیست. همچنین قرار است یک اعدام دیگر امروز (پنجشنبه) انجام شود و طی آن «کریستوفر ویالوا»، قرار است اولین سیاه پوستی باشد که با حکم ترامپ با مجازات اعدام فدرال …
۲ روز قبل / تشکیل دولت جدید لبنان / فرانسه و لبنان / فشار بر نیروهای لبنانی
فرانسه خواستار افزایش فشار بر نیروهای سیاسی لبنان شد
 به گزارش ایرنا از خبرگزاری رویترز، "ژان ایو لودریان" با اصرار بر افزایش فشار شرکای بین المللی بر سیاستمدارن لبنان به بهانه تشکیل دولت، دوباره هشدار داد که فقط هنگامی که اصلاحات در جریان باشد ، کمک‌های مالی ارسال خواهد شد.
۲ روز قبل / بانک های سوئدی / پولشویی
پای بانک‌های سوئدی هم به رسوایی پولشویی برای جنایتکاران باز شد
به گزارش فارس به نقل از رویترز، تلویزیون دولتی سوئد گزارش داد: براساس اسناد فاش شده از شبکه مبارزه با جرائم مالی وزارت خزانه‌داری آمریکا، بانک اس‌ای‌بی این کشور بین سالهای 2007 تا 2016، 919 میلیون دلار نقل و انتقال پول مشکوک داشته است.
وقتی سخنان تسلا ۵۰ میلیارد دلار ضرر در پی داشت
۲ روز قبل / ایلان ماسک / رویترز / سهام / بورس / شاخص بورس / خودرو تسلا
وقتی سخنان تسلا ۵۰ میلیارد دلار ضرر در پی داشت
در معاملات شب گذشته و پس از آنکه مدیرعامل تسلا به سهامداران قول داد که قیمت خودروهای برقی تولیدی را کاهش دهد، ارزش تسلا ۵۰ میلیارد دلار ریخت.
تخلیه برج ایفل به دلیل تهدید به بمب‌گذاری
۲ روز قبل
تخلیه برج ایفل به دلیل تهدید به بمب‌گذاری
خبرگزاری رویترز از تخلیه برج ایفل به دلیل دریافت تهدید به بمب‌گذاری در این برج خبر داد.
به نام مادر؛ بُرد زنان افغان در تشخیص هویت/ طالبان مخالف است
۲ روز قبل
به نام مادر؛ بُرد زنان افغان در تشخیص هویت/ طالبان مخالف است
مجاهد به رویترز گفت: از دیدگاه مذهبی ذکر نام زنان در لیست ممنوعیت‌ها قرار دارد.
فرود اضطراری هواپیمای معاون ترامپ / رویترز: مشکل فنی احتمالا به دلیل برخورد با یک پرنده ایجاد شده بود
۳ روز قبل
فرود اضطراری هواپیمای معاون ترامپ / رویترز: مشکل فنی احتمالا به دلیل برخورد با یک پرنده ایجاد شده بود
هواپیمای حامل «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا به دلیل مشکل فنی در قسمت موتور مجبور به فرود اضطراری شد. خبرگزاری رویترز نیز در این باره گزارش داده که مشکل فنی شاید به دلیل برخورد با یک پرنده ایجاد شده است.
تلاش آمریکا و امارات برای عبور از محمود عباس
۳ روز قبل
تلاش آمریکا و امارات برای عبور از محمود عباس
سیاوش فلاح‌پور- خبرنگار روز گذشته در رویدادی نادر، سازمان امنیت تشکیلات خودگردان فلسطین 7تن از هواداران و نزدیکان محمد دحلان، عضو پیشین جنبش فتح را در کرانه غربی دستگیر کرد. عماد محسن، سخنگوی جریان اصلاح فلسطین (تشکل سازمانی حامیان دحلان در کرانه غربی که اعضای بسیار محدودی دارد) با تأیید این خبر به رویترز، گفت: در کمال ناباوری شاهد دستگیری 7نفر از چهره‌های باسابقه مقاومت، ازجمله هیثم حلبی و سلیم ابوصفیه، توسط سازمان امنیت بوده‌ایم. اگرچه تشکیلات خودگردان تا‌کنون موضعی درباره این دستگیری‌ها نداشته، …
۳ روز قبل
کاهش چشمگیر بینندگان تلویزیونی جوایز اِمی
پخش تلویزیونی هفتاد و دومین دوره جوایز تلویزیونی امی با ۶.۱ میلیون بیننده به کمترین میزان خود در تاریخ این جوایز رسید.به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، شمار مخاطبان تلویزیونی مراسم اعطای جوایز تلویزیونی اِمی که سال هاست سیر نزولی در پیش گرقته امسال هم به روند گذشته خود ادامه داد و تنها به ۶.۱ میلیون بیننده رسید، این در حالی است که در سال ۲۰۱۳ رکورد ۱۷.۷ میلیون به تماشای مراسم این جوایز نشستند.مراسم سه ساعته اعطای جوایز امی ۲۰۲۰ با اجرای «جیمی کیمل» امسال و به دلیل شیوع ویروس کرونا بدون فرش قرمز و تماشاگران برگزار شد و در زمان پخش با مسابقه لیگ ملی فوتبال آمریکا و رقابت حذفی بسکتبال حرفه ای آمریکا تداخل داشت.در این دوره از این جوایز که نامزدها آن را از خانه‫هایشان دنبال می‫کردند درنهایت سریال «شتز …
۳ روز قبل
بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا در سال‌جاری 2/ 5 درصد کوچک می‌‌شود
موسسه مطالعات اقتصادی آلمان (ifo) اعلام کرد که بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا در سال‌جاری با رشد اقتصادی منفی 2/ 5 درصد روبه‌رو خواهد شد؛ این رقم پیش‌تر 7/ 6 درصد پیش‌بینی شده بود. به گزارش «ایبِنا» از رویترز، «تیمو ولمرشوسر» رئیس اقتصاددان ارشد این موسسه گفت: افت رشد اقتصادی در سه ماه دوم تا حدی احیا شده و درحال‌حاضر نسبت به آنچه انتظار داشتیم با روندی به مراتب خوشایندتر درحال بهبود است. این موسسه همچنین پیش‌بینی خود را در مورد رشد اقتصادی آلمان در سال ۲۰۲۱ کاهش داده و آن را از 4/ 6 به 1/ 5 درصد رسانده است، ifo انتظار دارد که اقتصاد آلمان در سال ۲۰۲۰ به اندازه 7/ 1 درصد توسعه پیدا کند. براساس اعلام این موسسه، حالا پیش‌بینی می‌شود که شمار افراد بیکار در سال‌جاری از 3/ 2 میلیون نفر در سال ۲۰۱۹ به 7/ 2 …
آمریکا جنگنده اف۳۵ را برای فروش به امارات دستکاری می‌کند
۳ روز قبل / امارات / آمریکا جنگنده اف۳۵
آمریکا جنگنده اف۳۵ را برای فروش به امارات دستکاری می‌کند
اقتصاد نیوز : خبرگزاری رویترز گزارش داد که آمریکا برای جلب رضایت رژیم صهیونیستی پیرامون فروش جنگنده اف۳۵ به امارات، این هواپیما را دستکاری می‌کند تا برای رادارهای اسرائیل قابل تشخیص باشد.
۳ روز قبل / آمریکا و چین / جنگ سرد جدید / گوترش
هشدار گوترش درباره یک «جنگ سرد جدید» میان آمریکا و چین
به گزارش مهر به نقل از شبکه تلویزیونی رویترز، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد هم اکنون در حال سخنرانی در هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل است.
تلاش‌ها برای توافق فروش جنگنده‌های اف- ۳۵ به امارات در ماه دسامبر
۳ روز قبل / جنگنده های اف-35 / عادی سازی روابط اسرائیل-امارات
تلاش‌ها برای توافق فروش جنگنده‌های اف- ۳۵ به امارات در ماه دسامبر
خبرگزاری رویترز از منابع نقل کرد که آمریکا و امارات امید دارند که به توافق اولیه‌ای درمورد قرارداد فروش جنگنده‌های اف- ۳۵ در ماه دسامبر آتی دست یابند.
رویترز: واشنگتن و ابوظبی در پی امضای توافق فروش «اف-۳۵» در ماه دسامبر
۳ روز قبل
رویترز: واشنگتن و ابوظبی در پی امضای توافق فروش «اف-۳۵» در ماه دسامبر
منابع آگاه گزارش دادند که آمریکا و امارات امیدوارند که تا ماه دسامبر بتوانند در زمینه فروش جنگنده اف-۳۵ به توافق برسند.
بورس‌های جهانی دوباره سقوط کردند
۴ روز قبل / اقتصاد جهانی / بورس آسیا / بورس آمریکا / بورس اروپا / بورس‌های دنیا
بورس‌های جهانی دوباره سقوط کردند
به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، شیوع کرونا در بسیاری از کشورهای جهان به حد نگران کننده ای رسیده است. در انگلیس متخصصان بهداشتی نسبت به بروز موج سوم هشدار داده اند. در اسپانیا تلفات مجددا دورقمی شده است. شمار دیگری از کشورهای اروپایی از احتمال اعمال مجدد برخی از محدودیت های کرونایی خبر داده اند و بیم آن می رود که با وخامت اوضاع شاهد بازگشت قرنطینه های سراسری باشیم. 
۴ روز قبل / سقوط ارزش لیر ترکیه / لیر ترکیه
سقوط لیر ترکیه رکورد زد
به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، پس از چندین بار هشدار اتحادیه اروپا به ترکیه بر سر مساله لیبی، این اتحادیه یک شرکت ترک را به اتهام فروش سلاح به لیبی تحریم کرد. این تحریم که نخستین اقدام جدی اروپایی ها ضد ترکیه نیز محسوب می شود، پس از آن صورت گرفت که پارلمان اروپا خواستار تحریم ترکیه بر سر حفاری اکتشافی گاز در دریای مدیترانه و مساله لیبی شده بود.  
۴ روز قبل
چین حمله به پایگاه هوایی آمریکا را شبیه‌سازی کرد
هم‌زمان با افزایش تنش‌های منطقه‌ای، نیروی هوایی چین یک فیلم را منتشر کرد که نشان می‌دهد بمب افکن‌های این کشور یک حمله شبیه‌سازی شده را علیه پایگاه نیروی هوایی اندرسن آمریکا واقع در جزیره گوآم انجام داده‌ است.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این فیلم روز شنبه در حساب کاربری ویبو نیروی هوایی ارتش آزادی‌بخش خلق چین در حالی منتشر شد که ارتش این کشور دومین روز رزمایش‌های نظامی خود را در نزدیک تایوان انجام می‌داد. گوآم، محل استقرار بزرگترین تاسیسات نظامی آمریکا در پاسیفیک است که شامل پایگاه نیروی هوایی می‌شود.این فیلم دو دقیقه و ۱۵ ثانیه‌ای نشان می‌دهد که بمب افکن‌های H-۶K نیروی هوایی ارتش چین از یک پایگاه در صحرا برخاسته و به پایگاه هوایی اندرسن در گوآم حمله کردند.
همکاری بی ‌وای‌دی و دیدی
۴ روز قبل
همکاری بی ‌وای‌دی و دیدی
شرکت دیدی، غول حمل‌و‌نقل هوشمند چینی که فعالیتی مشابه با شرکت اوبر در آمریکا دارد قرار است به همراه شرکت خودروسازی بی‌وای‌دی چین، وسیله‌نقلیه‌ای را مورد تست قرار دهند که برای سرویس حمل‌و‌نقل دیدی طراحی شده است. شرکت بی‌وای‌دی در ماه گذشته توانست مجوز فروش خودرویی را تحت عنوان دی-1 از وزارت صنعت و فناوری چین دریافت کند. یک منبع آگاه در شرکت دیدی با اعلام این خبر به خبرگزاری رویترز تایید کرده است که هدف از تولید خودروی برقی دی-1 استفاده از آن در ناوگان حمل‌و‌نقل شرکت دیدی است که البته طراحی و توسعه آن توسط هر دو شرکت انجام گرفته است. این منبع که خواست نامش فاش نشود، همچنین اعلام کرد که قرار است این خودرو وارد ناوگان تمامی شرکای دیدی در چین شود. شرکت بی‌وای‌دی که وارن بافت، سرمایه‌گذار شهیر آمریکایی …
۴ روز قبل
(ویدئو) تمرین حمله به پایگاه آمریکا توسط نیروی هوایی چین
نیروی هوایی چین بتازگی تصاویری از رزمایش نظامی بمب‌افکن‌های «اِچ-۶» را که قادر به حمل بمب‌های اتمی هستند، منتشر کرد. خبرگزاری «رویترز»، مدعی است تاسیساتی که در رزمایش مذکور مورد تمرین و حمله بمب‌افکن‌های چینی قرار گرفته، از روی پایگاه هوایی «اندرسون» متعلق به ارتش آمریکا در جزیره گوام شبیه‌سازی شده است.
رویترز: آمریکا ده‌ها شخص و شرکت مرتبط با برنامه نظامی ایران را تحریم می‌کند
۵ روز قبل / تحریم ایران / تحریم برنامه موشکی ایران / تحریم های آمریکا / رابطه ایران و آمریکا
رویترز: آمریکا ده‌ها شخص و شرکت مرتبط با برنامه نظامی ایران را تحریم می‌کند
شفقنا- رویترز در خبری اختصاصی اعلام کرد آمریکا به زودی چندین شخصیت و شرکت مرتبط با برنامه نظامی ایران را به لیست تحریم‌های خود خواهد افزود. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا؛ رویترز نوشت: آمریکا قصد دارد روز دوشنبه نام چندین...
ایران: آمریکا خودش را منزوی‌تر می‌کند
۵ روز قبل / اقدام آمریکا علیه ایران / علیرضا میریوسفی / نمایندگی ایران در سازمان ملل
ایران: آمریکا خودش را منزوی‌تر می‌کند
به گزارش تسنیم، علیرضا میریوسفی سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد در پاسخ به خبرگزاری رویترز در خصوص احتمال اعلام تحریم های جدید آمریکا علیه ده ها فرد و نهاد ایرانی گفت: نمایش "فشار حداکثری" ایالات متحده که شامل اقدامات تبلیغی جدید در تقریبا هر هفته است، متحمل شکست مفتضحانه آشکاری شده است و اعلام اقدامات جدید این حقیقت را تغییر نخواهد داد.
۵ روز قبل
تصمیم جدید آمریکا برای تحریم ایران
فارس/ یک مقام ارشد آمریکایی روز یکشنبه به خبرگزاری انگلیسی رویترز خبر داد که واشنگتن روز دوشنبه بیش از 20 فرد و نهادی که با برنامه هسته‌ای، موشکلی و تسلیحات متعارف ایران مرتبط هستند را تحریم می‌کند.
هندوراس سفارتش را به قدس اشغالی منتقل میکند
۵ روز قبل / هندوراس
هندوراس سفارتش را به قدس اشغالی منتقل میکند
خبرگزاری رویترز در خبری فوری از تصمیم هندوراس برای افتتاح سفارت در…
۵ روز قبل
انستیتو هندی یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان واکسن جهان
یک شرکت هندی فروشنده واکسن کرونا متعلق به یک زرتشتی ایرانی‌الاصل قرار است واکسن کرونا را با قیمت کم به ایران بفروشد. سعید نمکی در آخرین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا از تلاش ایران برای پیش‌خرید واکسن کرونا از یک شرکت هندی خبر داد و گفت: «مدیر عامل این شرکت فردی ایرانی‌الاصل زرتشتی است که به ما قول داده است ۲۰‌میلیون دوز واکسن را با قیمت پایین‌تر به ما بفروشد.» نمکی نام شرکت هندی را افشا نکرده است. در این گزارش، رویداد۲۴ جزئیات فعالیت‌های شرکت هندی متعلق به یک فرد ایرانی‌الاصل زرتشتی را تشریح می‌کند. هندوستان همواره یکی از کشور‌های مبدا خرید مواد اولیه داروی ایران بوده است. شرکت مورد اشاره نمکی درواقع «انستیتوی هندی سروم» است. …
۵ روز قبل
اعتراضات در تایلند بالا گرفت
در ادامه تظاهرات و اعتراض‌ها در تایلند، مردم این کشور به خیابان‌ها آمدند. به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از رویترز، در ادامه سلسله اعتراضات در تایلند، صد‌ها هزار نفر از مردم این کشور با به چالش کشیدن نظام سلطنتی و «ما‌ها واجیرالونگ کورن» پادشاه این کشور در بانکوک، خواهان انجام اصلاحاتی به منظور محدود کردن قدرت پادشاه شدند. بر اساس این گزارش، معترضان در طول دو ماه گذشته تظاهرات‌هایی را علیه کاخ تایلند و سازمان‌هایی که ارتش کنترل آن‌ها را در دست گرفته، به انجام رساندند؛ اقدامی که یکی از تابو‌های طولانی مدت در خصوص انتقاد از نظام پادشاهی را شکسته است. رویترز همچنین نوشت تلاش‌های این خبرگزاری برای ارائه توضیحاتی در خصوص این خبر از سوی کاخ پادشاهی به نتیجه نرسید؛ همچنانکه پادشاه این کشور که بیشتر …
۵ روز قبل
تکنوازی بی‌صدای تحریم
آمریکا مدعی شد تحریم‌ها بازگشته است ادعایی که از سوی جامعه جهانی تایید نشد و تروئیکای اروپا، روسیه و چین اعلام کردند که تحریم‌های گذشته علیه ایران فعال نشده است ضمن اینکه ما به توافق برجام و قطعنامه 2231 پایبندیم. ظاهرا وعده پیروزی رئیس جمهوری در روز یکشنبه محقق شد.به گزارش خبرآنلاین، هفت سال پیش، وضعیت ایران طوری بود که همه جهان علیه کشورمان یکصدا شده بودند و ظالمانه ترین قطعنامه‌های سازمان ملل درباره ایران را امضا کرده بودند ، اما تیم دیپلماسی ایران امروز اوضاع را برعکس کرد. حالا جهان علیه آمریکا یکصدا شده است و کسی حاضر نیست آن کاغذپاره ها را بار دیگر علیه ایران اجرایی کند.بامداد امروز ساعت 4 صبح به وقت ایران، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‫ای مدعی شده است که تحریم‫های بین‫المللی بازگشته است …
تصمیم آمریکا برای تحریم ۲۴ فرد و نهاد مرتبط با برنامه هسته‌ای و موشکی ایران
۵ روز قبل / برنامه هسته ای / zwnj / موشکی / تصمیم / مرتبط
تصمیم آمریکا برای تحریم ۲۴ فرد و نهاد مرتبط با برنامه هسته‌ای و موشکی ایران
اقتصاد نیوز : خبرگزاری رویترز از تصمیم آمریکا برای تحریم بیش از ۲۰ فرد و نهاد مرتبط با برنامه هسته‌ای و موشکی ایران خبر داد.
۵ روز قبل / تحریم تسلیحاتی ایران / ترامپ
دستور ترامپ برای تحریم طرف‌های معامله تسلیحاتی با ایران
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بنابر اعلام رویترز، یک مسئول آمریکایی در گفت‌وگو با این خبرگزاری مدعی شد: معتقدیم که ایران احتمالا تا آغاز سال میلادی جدید مواد لازم برای ساخت بمب هسته‌ای را به دست می‌آورد.
تظاهرات ده‌ها هزار نفری در تایلند علیه دولت و پادشاهی
۵ روز قبل
تظاهرات ده‌ها هزار نفری در تایلند علیه دولت و پادشاهی
ده‌ها هزار تن از تایلندی‌ها در بزرگترین اعتراضات طی سال‌های گذشته به خیابان‌ها آمده و خواستار محدودسازی اختیارات پادشاه و برکناری رهبر سابق کودتاچی از سمت نخست‌وزیری شدند. به گزارش رویترز، آرنون نامپا، رهبر معترضان و وکیل حقوق بشری به جمعیت معترضان که در نزدیکی کاخ بزرگ در مرکز بانکوک جمع شده بودند، گفت: تا زمانی که پادشاهی تحت قانون اساسی نباشد، ما هرگز به دموکراسی واقعی نمی‌رسیم. پس از اینکه نامپا خواستار قطع بودجه سطنتی تایلند و ایجاد تغییراتی در قانون اساسی شد تا پادشاه به وضوح تحت کنترل قرار بگیرد، مردم شعار «بیشتر، بیشتر» سر دادند. دربار تایلند واکنشی به این اعتراضات و درخواست اصلاحات نداشته است. سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی در این رابطه گفت: مردم …
ادعای مقام آمریکایی: واشنگتن بیش از ۲۰ فرد و نهاد مرتبط با برنامه هسته‌ای و موشکی ایران را تحریم می‌کند / ایران همکاری با کره‌شمالی در زمینه موشک‌های دوربرد را از سر گرفته
۵ روز قبل
ادعای مقام آمریکایی: واشنگتن بیش از ۲۰ فرد و نهاد مرتبط با برنامه هسته‌ای و موشکی ایران را تحریم می‌کند / ایران همکاری با کره‌شمالی در زمینه موشک‌های دوربرد را از سر گرفته
یک مقام ارشد آمریکایی روز یکشنبه به خبرگزاری انگلیسی رویترز خبر داد که واشنگتن روز دوشنبه بیش از ۲۰ فرد و نهادی که با برنامه هسته‌ای، موشکلی و تسلیحات متعارف ایران مرتبط هستند را تحریم می‌کند. این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، مدعی شد که ممکن است ایران تا پایان سال مواد شکاف پذیر کافی برای یک سالح هسته‌ای داشته باشد و ایران همکاری با کره‌شمالی در زمینه موشک‌های دوربرد را از سر گرفته است.
چین و روسیه: اقدام آمریکا در فعال‌کردن مکانیسم ماشه غیرقانونی است
۵ روز قبل / بازگشت تحریم ها علیه ایران / چین و روسیه / مکانیسم ماشه
چین و روسیه: اقدام آمریکا در فعال‌کردن مکانیسم ماشه غیرقانونی است
به گزارش مهر، خبرگزاری رویترز امروز یکشنبه با انتشار خبری اختصاصی اعلام کرد که چین و روسیه با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل اقدام آمریکا در بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را غیرقانونی توصیف کردند.
تحریم‌های جدید هسته‌ای و موشکی آمریکا علیه ایران
۵ روز قبل / تحریم‌های جدید / تحریم‌های موشکی و هسته‌ای
تحریم‌های جدید هسته‌ای و موشکی آمریکا علیه ایران
اقتصادنیوز : رویترز به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی مدعی شد که وزارت خزانه‌داری آمریکا قصد دارد تحریم‌هایی مرتبط با برنامه هسته‌ای و موشکی ایران را اعمال کند.
۵ روز قبل
نامه مسکو و پکن به شورای امنیت: معافیت ایران از تحریم‌های سازمان ملل همچنان ادامه دارد
خبرنگار رویترز خبر داد: «"ژانگ جان" نماینده چین در سازمان ملل و "واسیلی نبنزیا" نماینده روسیه در سازمان ملل طی نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل تاکید کردند که اقدام آمریکا در فعال کردن مکانیزم ماشه "غیرقانونی" بوده و معافیت ایران از تحریم‌های سازمان ملل همچنان ادامه خواهد یافت.»
۵ روز قبل / تایوان / چین و تایوان
رئیس‌ تایوان: پکن از تحریک دست بردارد و خویشتندار باشد!
 به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری رویترز، «تسای اینگ-ون» رئیس‌ تایوان امروز یکشنبه ادعا کرد که نزدیک شدن هواپیماهای چینی به سوی این منطقه نشان از آن دارد که پکن تهدیدی برای کل منطقه است!
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / برجام / سازمان ملل متحد / شورای امنیت سازمان ملل / مجید تخت روانچی / قطعنامه 2231 / آنتونیو گوترش / مایک پمپئو
سازمان ملل درباره ادعای آمریکا مبنی بر بازگشت تحریم‌ها اقدام نمی‌کند
تهران – ایرنا – خبرگزاری رویترز گزارش داد که دبیرکل سازمان ملل در نامه‌ای به شورای امنیت اعلام کرده است به دلیل "عدم قطعیت"، نمی‌تواند در زمینه اقدام آمریکا در بازگشت تحریم‌های ضد ایرانی سازمان ملل اقدامی انجام دهد.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
خودزنی به شیوه آمریکایی
[شهروند] دیروز دولت «دونالد ترامپ» اعلام کرده بود که برای فعال‌سازی مکانیزم ماشه باید همه تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران بازگردند، اما ۱۳ عضو از ۱۵ عضو شورای امنیت سازمان ملل ازجمله همه متحدان کلیدی واشنگتن با این درخواست مخالفت‌کردند و براساس گزارش رسانه‌های غربی این تنها آمریکاست که اعلام کرده‌ تحریم‌ها علیه ایران بار دیگر اعمال خواهد شد. تحریم‌هایی که ذیل برجام با هدف دست نیافتن ایران به سلاح هسته‌ای لغو شده بودند. آمریکا درحالی مدعی است که می‌خواهد تحریم‌های ضدایرانی را بازگرداند که براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، تنهاتر از همیشه مانده است و همه قدرت‌های بزرگ جهان ازجمله چین و روسیه و حتی متحدان اروپایی واشنگتن این مسأله را …
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
اقتصاد پکن باوجود تهدیدهای خارجی همچنان مقاوم است
رئیس‌جمهوری چین معتقد است که با وجود تهدیدهای فزاینده خارجی، اقتصاد این کشور همچنان مقاوم بوده و پکن ابزار سیاست‌گذاری قدرتمندی را در اختیار دارد. به گزارش «ایبِنا» از رویترز، دومین اقتصاد بزرگ جهان به تدریج از رکود ناشی از پاندمی ویروس کرونا احیا شد اما تحلیلگران معتقدند که سیاست‌گذاران این کشور برای آنکه با حفظ ثبات توسعه در چند سال آتی چین را به یک کشور پُردرآمد تبدیل کنند، با وظیفه سنگینی روبه‌رو هستند. خبرگزاری شینهوا به نقل از «شی جین‌پینگ» نوشت: خصوصیات بنیادی اقتصاد چین یعنی پتانسیل کافی، مقاومت فوق‌العاده، پویایی قدرتمند، فضای وسیع برای مانور و در اختیار داشتن ابزار زیاد سیاسی دستخوش تغییر نشده است. وی اضافه کرد که چین از ظرفیت قدرتمندی در حوزه تولید، بازار خانگی گسترده و پتانسیل‌های …
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
ادامه ریزش‌های لیر
ارزش دلار در برابر لیر به بالاترین سطح خود رسید .به گزارش «ایسنا» به نقل از رویترز، تنش‌ها بین ترکیه و کشورهای اروپایی بر سر مسائل مختلف از لیبی و شمال آفریقا گرفته تا حفاری گاز در دریای مدیترانه شدت گرفته است. پارلمان اروپا خواستار تحریم ترکیه بر سر حفاری اکتشافی گاز در دریای مدیترانه شده است.
رای‌گیری پیش‌ از موعد در ۴ ایالت آمریکا
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
رای‌گیری پیش‌ از موعد در ۴ ایالت آمریکا
رای‌گیری پیش از موعد در ایالت مینه‌سوتا برای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا آغاز شده است و مردم می‌توانند بین انداختن رای به صندوق یا رای‌گیری پستی انتخاب کنند. رای‌دهندگان در ایالت‌های ویرجینیا، داکوتای جنوبی و وایومینگ هم از روز جمعه رای‌دهی حضوری را شروع کرده‌اند. به گزارش رویترز، جو بایدن و دونالد ترامپ، دو نامزد اصلی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا جمعه در ایالت چرخشی مینه‌سوتا که شاهد آغاز رای‌گیری پیش از موعد است، کمپین برگزار کردند. در ایالت ویرجینیا، مقام‌های انتخاباتی در شهرستان‌های فرفکس و آرلینگتون در حومه واشنگتن دی‌سی از مشارکت انبوه رای‌دهندگان خبر دادند و گفتند صف‌هایی تا بیرون تشکیل شده است. در مینیاپولیس …
نمایش تبلیغاتی ترامپ پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / برجام / سازمان ملل متحد / دولت ترامپ / شورای عالی امنیت ملی / خبرگزاری رویترز / ایالات متحده آمریکا / کاخ سفید
نمایش تبلیغاتی ترامپ پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری
تهران- ایرنا- خبرگزاری رویترز اعلام کرد دونالد ترامپ به زودی یک دستور اجرایی تحریمی را صادر می‌کند که اگر هر کشوری با ایران تجارت سلاح داشته باشد، مورد تحریم‌های آمریکا قرار می‌گیرد اما به نظر می‌رسد که این فرمان بیشتر جنبه نمادین و یک نمایش تبلیغاتی است.
جنایات آمریکا در عراق| روایت کشته شدن دو خبرنگار در حمله بالگرد آپاچی
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / آمریکا / عراق / جنایت / بالگرد آپاچی / رویترز / نظامیان آمریکایی
جنایات آمریکا در عراق| روایت کشته شدن دو خبرنگار در حمله بالگرد آپاچی
رئیس دفتر سابق «رویترز» در عراق چگونگی کشته شدن دو همکار خود در حمله بالگرد آپاچی ارتش آمریکا در سال 2007 و پنهانکاری درباره این جنایت را روایت کرده است.
سیاست‌خارجیامروز و فردا اتفاقی می‌افتد؟ | رویترز: ترامپ فرمان جداگانه صادر می‌کند
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
سیاست‌خارجیامروز و فردا اتفاقی می‌افتد؟ | رویترز: ترامپ فرمان جداگانه صادر می‌کند
دونالد ترامپ در آخرین هفته‌های دوران ریاست‌جمهوری به سیاق قماربازها هر روز یک برگه جدید رومی‌کند. برگه ترامپ برای ایران اما نه برای پیروزی، بلکه برای رهایی از یک شکست سنگین رو می‌شود.
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
ابهام در فروش کارخانه جی‌ام
دو منبع آگاه به خبرگزاری رویترز خبر داده‌اند که به دلیل افزایش تنش‌ها میان چین و هند، احتمالا فروش کارخانه جنرال‌موتورز آمریکا به شرکت خودروسازی گریت‌وال چین با تعویق مواجه شود. به همین دلیل امکان دارد هزینه‌های غیرمنتظره‌ای برای خودروساز آمریکایی ایجاد شود. این منابع می‌گویند اکنون جنرال‌موتورز برای اینکه بتواند چراغ‌سبز دولت هند را برای این توافق دریافت کند، باید زمان بیشتری را صرف کند اما با این حال این فروش به احتمال فراوان در آینده انجام خواهد شد. یک منبع آگاه می‌گوید: «تا سال آتی، جنرال‌موتورز یا این کارخانه خودروسازی را تعطیل خواهد کرد یا موفق به فروش آن به شرکت گریت‌وال خواهد شد تا تولید خودرو در آن ادامه یابد.» کارخانه جنرال‌موتورز هند از ابتدای سال 2018 تصمیم گرفت فروش در این کشور را …
پاکسازی شالیزار با گله اردک‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
پاکسازی شالیزار با گله اردک‌ها
بانکوک: شالیکار‌های تایلند برای از میان بردن آفت‌ها، حلزون‌ها و برنج‌های باقیمانده از اواخر فصل برداشت مزرعه‌های خود، از گله‌ای متشکل از هزاران اردک استفاده می‌کنند. به‌گزارش رویترز، یکی از شالیکار‌ها می‌گوید هرسال بیش از 10هزار اردک برای پاکسازی 70هکتار شالیزار به اینجا آورده می‌شوند. تایلند به‌عنوان دومین تولید‌کننده برنج جهان از روش‌های خاص خود برای افزایش محصول استفاده می‌کند.  
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
از نوامبر، لوکاشنکو را رئیس‌جمهور بلاروس نمی‌دانیم
پارلمان اتحادیه اروپا با اعلام اینکه تحریم‌های اقتصادی علیه لوکاشنکو وضع می‌شود، گفت، لوکاشنکو را نباید از نوامبر آتی، رئیس جمهوری بلاروس دانست. به گزارش رویترز، مدت زمان ریاست جمهوری الکساندر لوکاشنکو در بلاروس تا نوامبر است و پس از آن منقضی می‌شود و پارلمان اتحادیه اروپا گفته که پس از آن وی را دیگر به عنوان رئیس جمهوری این کشور به رسمیت نمی‌شناسد. پارلمان اروپا با ۵۷۴ رای موافق در مقابل ۳۷ رای مخالف و ۸۲ رای ممتنع و در حمایت از اعتراضات در بلاروس نتایج رسمی انتخابات ریاست جمهوری نهم اوت در این کشور را رد کرد؛ در این انتخابات، لوکاشنکو مجدد پیروز شده بود که به گفته غربی‌ها با تقلب همراه بوده است. پتراس اوسترویشس، قانونگذار میانه‌روی لیتوانیایی در پارلمان اتحادیه …
واکسن‌های تجربی چینی برای کرونا به ۳۵۰ هزار نفر تزریق شده‌اند / رویترز: پکن واکسن‌های کرونایی را که هنوز در مرحله نهایی آزمایش هستند، به افراد در معرض خطر بالا عرضه کرده
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
واکسن‌های تجربی چینی برای کرونا به ۳۵۰ هزار نفر تزریق شده‌اند / رویترز: پکن واکسن‌های کرونایی را که هنوز در مرحله نهایی آزمایش هستند، به افراد در معرض خطر بالا عرضه کرده
رئیس «گروه ملی زیست‌فناوری چین» (CNBG) می‌گوید واکسن‌های تجربی ساخت این شرکت برای کروناویروس در برنامه تلقیح اضطراری این کشور تا به حال به حدود ۳۵۰۰۰۰ نفر تزریق شده‌اند. رویترز نوشت: چین فعالانه واکسن‌های کرونایی را که هنوز در مرحله نهایی آزمایش هستند، به افراد در معرض خطر بالای عفونت ویروس کرونا عرضه کرده است و قصد دارد این برنامه واکسیناسیون را گسترش دهد تا اوج‌گیری دوباره شیوع کرونا در این کشور جلوگیری کند.
رویترز: ترامپ از روز یک‌شنبه نرام‌افزار «تیک تاک» و «وی چت» را در آمریکا مسدود می‌کند
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
رویترز: ترامپ از روز یک‌شنبه نرام‌افزار «تیک تاک» و «وی چت» را در آمریکا مسدود می‌کند
رویترز نوشت: وزارت بازرگانی آمریکا بنا بر دستور دونالد ترامپ قصد دارد تا در روز جمعه دستوری را صادر کند که براساس آن دانلود برنامه پیام‌رسانی (WeChat) وی چت و (TikTok) تیک‌تاک، به حالت تعلیق در می‌آید. مقامات آمریکایی اعلام کردند که ممنوعیت دانلود تیک‌تاک در اواخر روز یک‌شنبه، هنوز هم می‌تواند از سوی رئیس‌جمهور آمریکا لغو شود، چراکه مسئولان این نرم افزار پیام‌رسان همچنان در حال رایزنی هستند تا از مسدود شدن تیک تاک در آمریکا جلوگیری نمایند.
التزام اوپک پلاس به توافق کاهش تولید در ماه آگوست ۱۰۱ درصد شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / نفت خام / اوپک / غیر اوپک
التزام اوپک پلاس به توافق کاهش تولید در ماه آگوست ۱۰۱ درصد شد
سه منبع آگاه در اوپک پلاس به رویترز خبر دادند که در ماه آگوست میزان التزام این گروه به توافق کاهش تولید آنها به ۱۰۱ درصد رسیده است.
گزارش رویترز از وضعیت بورس‌های جهان
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
گزارش رویترز از وضعیت بورس‌های جهان
ایسنا به نقل از رویترز نوشت: احتمال طولانی شدن رویکرد فعلی بانک های مرکزی به معامله گران این سیگنال را فرستاده است که باید خود را آماده مواجهه با یک دوره احیای طولانی و سخت کنند. گزارشات جدید حاکی از آن است که اکثر مدیران ارشد بانک مرکزی آمریکا انتظار دارند…
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •