جمعه, ۳ بهمن, ۱۳۹۹ / 22 January, 2021
زایشگاه
تولد چهارقلوهای مشهدی
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ / مشهد
تولد چهارقلوهای مشهدی
با تأکید تولیت آستان قدس رضوی، بنیاد کرامت علاوه بر پرداخت هزینه‌های بیمارستان و زایشگاه، به مدت یک سال نیز هزینه‌های جاری چهار قلو‌های مشهدی را تامین می‌کند.
سنت‌ها و جشن‌های مربوط به تولد نوزاد میان قرقیزها
۱۳۹۹/۱۰/۱۸ / قرقیزستان / رایزنی فرهنگی / فرهنگ عامه
سنت‌ها و جشن‌های مربوط به تولد نوزاد میان قرقیزها
قرقیزها برای امر تولد و کودک اهمیت ویژه‌ای قائل هستند و زن باردار از تمام مراقبت‌ها در خانه برخوردار است. هنگامی که نوزاد را از زایشگاه به خانه می‌آورند جشنی به نام جینتیک را برگزار می‌کنند.
اعتیاد، زایشگاه آسیب‌های اجتماعی/ضرورت بازنگری برخی قوانین حوزه مواد مخدر
۱۳۹۹/۱۰/۱۶ / استانی-اجتماعی / مواد مخدر / اعتیاد
اعتیاد، زایشگاه آسیب‌های اجتماعی/ضرورت بازنگری برخی قوانین حوزه مواد مخدر
نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی قوانین حوزه مواد مخدر با نواقصی همراه است و باید مورد بازنگری و اصلاح قرار گیرد.
نجات ده نفر از «کارخانه تولید نوزاد»
۱۳۹۹/۰۹/۱۲
نجات ده نفر از «کارخانه تولید نوزاد»
دویچه‌وله نوشت: پلیس نیجریه ۱۰ نفر، از جمله چهار کودک، چهار زن باردار و دو زن دیگر را از یک “کارخانه تولید نوزاد”نجات داد. به گفته سخنگوی پلیس، این عملیات نجات از  یک زایشگاه غیرقانونی روز سه‌شنبه ۱۳ نوامبر در منطقه مووی در جنوب غربی ایالت اوگون صورت گرفته است.…
(تصاویر) ماجرای تولد نوزاد ۶۰۰ گرمی در قم
۱۳۹۹/۰۹/۱۲ / نوزاد / زایشگاه / قم
(تصاویر) ماجرای تولد نوزاد ۶۰۰ گرمی در قم
نوزادی به نام محمدرضا ابوالقاسمی با وزن ۶۰۰ گرم در ۲۹ مرداد ماه ۹۹ در بیمارستان فرقانی ایزدی قم بدنیا آمد که به دلیل نارسی و کم‌وزنی شدید در بخش NICU این مرکز بستری شد. این نوزاد که در هفته ۲۵ بارداری بدنیا آمد با مراقبت و درمان‌های به موقع و سریع در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان به مدت بیش از سه ماه با وزن دو هزار و ۱۰۰ گرم امروز سه شنبه (۱۱ آذر) از بخش مرخص شد. نوزادانی که با سن بارداری کمتر از ۳۴ هفته و یا وزن کمتر از هزار و ۵۰۰ گرم به‌دنیا می‌آیند ضروری است دربخش مراقبت ویژه نوزادان بستری شوند، زیرا این نوزادان نارس در عملکرد دستگاه‌های بدن با وجود شکل‌گیری کامل، دچار اختلال هستند. مادر محمدرضا با بیان اینکه پسرم آنقدر کم‌وزن بود که امیدی به زنده ماندنش نبود، گفت: خوشبختانه با مراقبت‌های خوب …
زباله بیولوژیکی که نجات بخش است
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / استانی-اجتماعی / منطقه ایلام / خون بند ناف
زباله بیولوژیکی که نجات بخش است
اینجا سالن زایشگاه بیمارستان کوثر شهر ایلام است، انتظار شیرین 9 ماهه پایان یافته است و پدران و مادران جوان تا ساعت‌هایی دیگر نوزاد خود را در بغل می‌گیرند، این پدران و مادران یک تفاوت با دیگر والدین دارند و آن این است که بیشتر به فکر سلامتی فرزندان خود در آینده بوده‌اند و سلامتی آنان را با ذخیره سازی خون بندناف پس‌انداز کرده‌اند.
ماجرای جالب حضور ۳ ماهه جانباز دفاع مقدس در زایشگاه/ قساوت بعثی‌ها برای به‌دست آوردن بی‌سیم
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / تجهیزات نظامی / شهید / جانبازان دفاع مقدس / دفاع مقدس
ماجرای جالب حضور ۳ ماهه جانباز دفاع مقدس در زایشگاه/ قساوت بعثی‌ها برای به‌دست آوردن بی‌سیم
در یکی از عملیات‌های دفاع مقدس یک بعثی برای به دست آوردن بی‌سیم پشت کمرم با سرنیزه به شکمم ضربه زد که مقداری از روده‌هایم روی زمین ریخته شد.
۱۳۹۹/۰۸/۱۸
داستانک
حرف مردم می‌خواستم به دنیا بیایم، در زایشگاه عمومی، پدربزرگم به مادرم گفت: فقط بیمارستان خصوصی. مادرم گفت: چرا؟ گفت: مردم چه می‌گویند؟! می‌خواستم به مدرسه بروم، مدرسه سر کوچه‌مان. مادرم گفت: فقط مدرسه غیر انتفاعی! پدرم گفت: چرا؟ مادرم گفت: مردم چه می‌گویند؟! به رشته انسانی علاقه داشتم. پدرم گفت: فقط ریاضی! گفتم: چرا؟ گفت: مردم چه می‌گویند؟! با دختری روستایی می‌خواستم ازدواج کنم. خواهرم گفت: مگر من بمیرم. گفتم: چرا؟ گفت: مردم چه می‌گویند؟! می‌خواستم پول مراسم عروسی را سرمایه زندگی‌ام کنم. پدر و مادرم گفتند: مگر از روی نعش ما رد شوی. گفتم: چرا؟ گفتند: مردم چه می‌گویند؟! می‌خواستم به اندازه جیبم خانه‌ای در پایین شهر اجاره کنم. مادرم …
غربالگری شنوایی اجباری شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / درمان ناشنوایی / دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی / غربالگری
غربالگری شنوایی اجباری شود
تهران- ایرنا- مسوول کمیته مطالعات کم شنوایی و ناشنوایی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: در حال حاضر غربالگری شنوایی در زایشگاه‌ها انجام می‌شود ولی اجباری نیست و در تمام زایشگاه‌ها هم انجام نمی‌شود. از مسوولان تقاضا داریم اقدامات لازم برای اجباری شدن این غربالگری و مداخله پزشکی زودهنگام در کشور انجام شود.
غار «قلعه کرد» قزوین در معرض آسیب‌پذیری است
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / استانی-اجتماعی / حفاظت از غارها
غار «قلعه کرد» قزوین در معرض آسیب‌پذیری است
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین اعلام کرد: در آخرین مطالعات شناسایی و درجه‌بندی غارهای استان قزوین، غار «قلعه کرد» آوج به‌عنوان زایشگاه ۲ گونه خفاش بال خمیده کمرنگ و خفاش گوش موشی کوچک که در رتبه تهدید شده و آسیب‌پذیر ایران قرار گرفته است.
اراضی قولنامه ای؛ زایشگاه سکونتگاه‌های غیررسمی
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / ساخت و ساز / زمین قولنامه ای / ساوه / استانی-اجتماعی / استانی-شهرستانها
اراضی قولنامه ای؛ زایشگاه سکونتگاه‌های غیررسمی
ساخت و سازهای غیرمجاز به زنجیره ای از عوامل مختلفی بستگی دارد. برای شروع هر ساخت و سازی باید مجوزهای لازم که زمان و هزینه در بردارد اخذ شود، اگر این هزینه ها از جرایم ساخت و ساز بدون مجوز بیشتر باشد، افراد اکثرا با توجه به منافعشان ساخت بدون پروانه را انتخاب می کنند و نهایتا جریمه آن را پرداخت می کنند!
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
وضعیت وخیم مراکز درمانی افغانستان در میانه راه مبارزه با کرونا
[شهروند] افغانستان هم مانند خیلی از دیگر کشورهای جنگ‌زده، نظام درمانی از پا افتاده‌ای دارد که با مشکلاتی مانند پوشش محدود در مناطق جنگ‌زده، مراقبت‌های درمانی تخصصی ضعیف و در ماه‌های اخیر شیوع کووید-19 مواجه است. حمله به کارکنان و تأسیسات درمانی، مانند حمله مرگباری که ماه پیش به زایشگاهی تحت حمایت سازمان پزشکان بدون مرز در کابل صورت گرفت، تنها وضعیت را وخیم‌تر می‌کند. به گفته کمیته بین‌المللی صلیب سرخ افزایش خشونت‌ها و حمله به مراکز درمانی دسترسی میلیون‌ها افغانستانی را به درمان در میانه شیوع ویروس کرونا به خطر انداخته است. به گزارش کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ از کابل افزایش اخیر خشونت‌ها در افغانستان در ترکیب با حملات هدفمند به تأسیسات …
زایشگاه یوز ایران محیط‌بان کم دارد 
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / سازمان حفاظت محیط زیست / جاجرم / خراسان شمالی / تخریب محیط زیست / کوشکی و دلبر در سمنان؛ انتقادها و پاسخ‌ها
زایشگاه یوز ایران محیط‌بان کم دارد 
بجنورد- ایرنا- معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: شمار محیط‌بانان در پناهگاه حیات وحش میاندشت جاجرم، هشت نفر است که برای رسیدن به وضعیت مطلوب و استاندارد باید این میزان به سه برابر فعلی افزایش یابد.
ببینید | عامل حمله به زایشگاه کابل کیست؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / کابل / افغانستان
ببینید | عامل حمله به زایشگاه کابل کیست؟
دولت افغانستان، طالبان را متهم می کند، نماینده آمریکا در امور افغانستان گفته این حمله کار داعش است و طالبان هم دولت افغانستان را متهم کرد
۱۳۹۹/۰۲/۲۶
قتل عام داعش در کابل | نوزادی که دو گلوله خورد و زنده ماند
کودکی که در حمله هفته گذشته تروریست‌های داعش به بخش زایشگاه بیمارستانی در کابل دو گلوله خورده بود، جان سالم به در برد، هر چند مادرش را در این حمله از دست داد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / اشرف غنی / رئیس جمهور / دشت برچی / افغانستان / زایشگاه / بیمارستان / کابل / حمله تروریستی / شیعه
(تصاویر) بازدید اشرف غنی از زایشگاهی که هدف حمله قرار گرفت
اشرف غنی گفت: ملت افغانستان یک ملت واحد است و هیج افغان برتر از افغان دیگر و هیج افغان کمتر از افغان دیگر نیست. ا
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / کابل / بیمارستان کودکان / افغانستان / نوزادان / داعش / حمله تروریستی
(تصاویر +16) داعش کودکان افغان را سلاخی کرد!
مهاجمان مسلح با سلاح های سبک و سنگین به یک بیمارستان و زایشگاه در منطقه 13 در غرب شهر کابل حمله کردند که منجر به کشته و زخمی شدن 32 نفر گردید.
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
60 کشته و زخمی در حملات مردان مسلح در کابل
روز گذشته حمله مهاجمان مسلح به بیمارستان، مسجد، زایشگاه و مراسم تشییعی در کابل بیش از 60 کشته و زخمی برجای گذاشت. مهاجمان با شلیک به زنان باردار و نوزادان در زایشگاه، شماری از آنها را کشتند و تعدادی را هم زخمی کردند که به گزارش نیروهای امنیتی تعداد کشته‌ها و زخمی‌های این رویداد تاکنون به ۱۰ نفر می‌رسد. «طارق آرین» سخنگوی وزارت کشور افغانستان در فیس‌بوک خود نوشته است که نیروهای امنیتی ۷۰ زن و کودک را از این بیمارستان و زایشگاه نجات دادند. تصاویر منتشرشده در صفحات اجتماعی نشان می‌دهد که کودکان تازه متولد شده با مادران خود که گلوله به آنها اصابت کرده است، از بیمارستان با پتوهای خونین توسط سربازان پلیس به بیرون کشیده می‌شوند. درگیری در این محل هنوز هم ادامه …
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
حمام خون در افغانستان؛مرگ نوزادان در آغوش مادران
نوزدهم ماه مبارک رمضان، روزخونینی در افغانستان بود که با حملات مهاجمان به مسجد، بیمارستان، زایشگاه و مراسم تشییع جنازه در مناطق مختلف صورت گرفت و حداقل بیش از ۶۰ کشته و زخمی برجای گذاشت.
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / کابل / وزارت کشور افغانستان
با کشته شدن ۴ مهاجم، حمله به بیمارستانی در کابل پایان یافت
کابل - ایرنا - وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که با کشته شدن چهار مهاجم و ۸ غیرنظامی، حمله به بیمارستان و زایشگاه در غرب کابل پایان یافت و بیمارستان پاکسازی شد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / ذبیح‌الله مجاهد / کابل / گروه تروریستی داعش / طالبان
روز خونین افغانستان
کابل - ایرنا - نوزدهم ماه مبارک رمضان، روزخونینی در افغانستان بود که با حملات مهاجمان به مسجد، بیمارستان، زایشگاه و مراسم تشییع جنازه در مناطق مختلف صورت گرفت و حداقل بیش از ۶۰ کشته و زخمی برجای گذاشت.
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
با مردم
دفاتر پیشخوان، مردم را به سمت کارگزاری خاصی هدایت می‌‌کنند چرا کسی با دفاتر پیشخوان دولت که بعضا تخلف می‌کنند برخورد نمی‌کند؟ برخی از این دفاتر مشتریانی را که برای ثبت‌نام در سجام و احراز هویت مراجعه می‌کنند، به کارگزاری خاصی هدایت می‌کنند و اگر هم به آنها انتقاد کنید می‌گویند دیگر کارگزاری‌ها شلوغ هستند و امکان دارد نتوانید ثبت نام کنید! کاوه از تهران  اورژانس کرج چرا بیماران را به زایشگاه می‌برد اورژانس کرج، مادربزرگ بیمار ما را به‌جای هر بیمارستان دیگری به زایشگاه کمالی برد؛ درحالی‌که مادربزرگ …
۱۳۹۹/۰۱/۳۱
فعالیت ماماها در جریان اپیدمی بیماری کرونا تشریح شد
بنابر اعلام دبیران هیات ممتحنه و ارزشیابی مامایی و بهداشت باروری و جمعیت مامایی ایران، جامعه مامایی کشور از زمان اپیدمی کرونا یعنی از اوایل اسفند ماه ۱۳۹۸ برای خدمت رسانی در بیمارستانهای اختصاص داده شده برای کرونا و یا در بیمارستانهایی که زایشگاه، بخش پس از زایمان، نوزادان و NICU داشتند، فعالیت نموده و بعضا در معرض زنان باردار و یا غیر باردار مبتلا اما بدون علامت با کمترین تجهیزات حفاظتی ایثارگرانه خدمت می کنند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / استانی-اجتماعی / دانشگاه علوم پزشکی / یاسوج / کهگیلویه و بویراحمد / معاون درمان
راه اندازی بخش جدید زایشگاه بیمارستان امام سجاد یاسوج با ۱۲ تخت
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: بخش جدید زایشگاه بیمارستان امام سجاد با ۱۲ تخت و امکانات راه‌ندازی می‌شود.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶
در اوج اهتزاز...
بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم سرداران بزرگ ایستاده می‌زیند، ایستاده می‌رزمند و ایستاده می‌میرند. سرداران بزرگ اعجوبه‌های شگفت‌آوری هستند که حتی دشمنِ کوردل نیز قادر به کتمان عظمت و بلندای آنان نیست و در برابرشان کلاه از سر به احترام بر‌می‌دارد. ایران یکی ازسرداران بزرگ تاریخ بلند خود را از دست داد و جهان اسلام یکی از پرچمداران مبارزه با شرک و کفر و ظلم را  تقدیم آرمان‌های بلند و تا ابد پایدار کرد. اما بیرق مجاهدت و محارست از مظلومان جهان اسلام، در پهنه عالم، هرگز از کف نخواهد افتاد. سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی مردی از تبار بیدارگران تاریخ بود که به آتش کینه بیدادگران ندای حق نیوشید و رخت شهادت پوشید. نام بلند و آوازه پرشکوه او در طول …
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / 9 دی / بصیرت / ساوه / سردار جوانی معاون سیاسی سپاه / استانی-سیاسی / استانی-شهرستانها
فتنه ۸۸ زایشگاه تحریم علیه ملت ایران بود
معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: فتنه ۸۸ زایشگاه و آغازگر تحریم‌های گسترده دشمنان علیه ملت ایران برای از سرگیری جنگ دیگری در قالب جنگ اقتصادی بود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۸
فلج مغزی نوزاد به خاطر قصور پزشکی
قصور کادر آموزشی پزشکی یکی از زایشگاه‌های پایتخت در مراقبت از زن باردار، سبب فلج کامل مغزی و جسمی نوزاد شد.
۱۳۹۸-۰۸-۱۸
بررسی زایمان‌های رُند از نگاه پزشکان و جامعه شناسان/ از ابتلا به اتیسم تا عدم فرهنگ‌سازی
زایشگاه‌های تهران در 98/8/8 خیلی شلوع بودند، به‌طوری که جا برای سوزن انداختن نبود. دکترها، ماماها و پرستارها از نیمه شب هشتم آبان در بخش زایمان مشغول جراحی‌هایی بودند که مادران آن‌ها اصرار داشتند فرزندشان در یک تاریخ رند به دنیا بیایند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹
کسب رتبه اول بیمارستان عیسی بن مریم (ع) اصفهان در بخش زایشگاه در کشور
اصفهان –راعی : رئیس بیمارستان عیسی بن مریم از کسب رتبه اول بیمارستان عیسی بن مریم(ع) اصفهان در بخش زایشگاه در کشور خبر داد.امین رضا طباطبایی در جمع اصحاب رسانه گفت: بر اساس رتبه بندی سازمان بهداشت بیمارستان عیسی بن مریم موفق به کسب رتبه اول کشور در حوزه‌های پزشکی، پیرا پزشکی، مامایی و زایشگاه شده است.وی بیان کرد: بیمارستان عیسی بن مریم با قدمت و سابقه حدود 200 هزار متولد تا به امروز و ماهیانه 125 زایمان طبیعی لوح برتر بیمارستان دوستدار مادر و ترویج زایمان طبیعی و لوح برتر بیمارستان دوستدار کودک را کسب کرده است.عضوهیات مدیره بیمارستان عیسی بن مریم با اشاره به یکصدو پانزدهمین سال تاسیس بیمارستان عیسی بن مریم افزود: چشم انداز کلی این بیمارستان ارائه خدمات با کیفیت در کمترین زمان به بیماران و مراجعه …
۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / کارخانه نوآوری / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / سورنا ستاری
۸ کارخانه نوآوری بزودی راه‌اندازی می‌شود
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور گفت: پهنه‌های شهری فرسوده بستری مناسب برای تبدیل ایده‌های خلاقانه به نوآوری هستند و زایشگاه‌ ایده‌های نوآورانه به‌شمار می‌روند. با تسهیل‌گری و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این پهنه‌های شهری در نقاط مختلف کشور میزبان کارخانه‌های نوآوری می‌شوند.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / مریوان / علوم پزشکی / اورژانس بیمارستان / تکمیل زیرساخت ها / بیمارستان
احداث ساختمان اورژانس و زایشگاه بیمارستان بوعلی مریوان پایان یافت
سنندج - ایرنا -عملیات احداث ساختمان‌ بخش‎های اورژانس و زایشگاه بیمارستان بوعلی مریوان با صرف اعتباری بیش از ۶۰ میلیارد ریال اعتبار به پایان رسید.
۱۳۹۸/۰۵/۲۴
خداحافظی طبیعت ایران با «بابا بِسکی»
زهرا داستانیخبر کوتاه بود؛ دکتر غلامعلی بِسکی پدر طبیعت ایران در سن 88 سالگی درگذشت. اذهان عمومی او را با خام گیاه‌خواریش، شوخی‌ها و سرزندگیش به خاطر می‌آوردند. پیرمردی که می‌گفت «عشق» تمام انگیزه‌اش برای زنده‌ماندش تا این سن بوده است. محیط‌زیست ایران این سال‌ها چندان روی خوشی به خود ندیده است. فعالان محیط‌زیست و دلسوزان طبیعت ایران یک به یک با زندگی وداع می‌کنند. بعد از محمدعلی اینانلو، حالا نوبت به بابا بِسکی رسیده است که طبیعت ایران را تنها بگذارد. صبح دیروز بود که خبر فوتش در رسانه‌ها، اهالی محیط‌زیست را شوکه کرد؛ هرچند 5 سالی بود که او در بستر بیماری بود و همه این را می‌دانستند. اما «بابا بکسی» که بود که تا این اندازه همه او را دوست داشتند؟ غلامعلی بسکی معروف به بابا بسکی در بهمن ۱۳۱۰ در …
۱۳۹۸/۰۵/۱۶ / کارخانه نوآوری / سیستان و بلوچستان / سورنا ستاری
ایجاد کارخانه نوآوری سیستان و بلوچستان کلید خورد
معاون علمی وفناوری رییس جمهور با تاکید بر آماده شدن زیرساختها در استان سیستان و بلوچستان نوید راه‌اندازی یک کارخانه نوآوری در آینده نزدیک در این استان را داد و گفت: ایجاد کارخانه نوآوری در این منطقه می‌تواند موتور محرک برای اقتصاد دانش‌بنیان استان باشد و به زایشگاه نوآوری‌ها بدل شود.
۱۳۹۸/۰۴/۳۰ / زایمان / بیمارستان / دانشگاه علوم پزشکی ایران
مشکلات شلوغ ترین زایشگاه پایتخت/ثبت ۱۱ هزار زایمان
بیمارستان شهید اکبرآبادی در جنوب تهران، به عنوان قدیمی ترین زایشگاه پایتخت محسوب می شود که اکثریت قریب به اتفاق مراجعان آن را اقشار محروم و بی بضاعت تشکیل می دهند.
۱۳۹۸/۰۴/۳۰
گزارش پژوهشی در باب وضعیت رعایت حقوق مادران در زایشگاه‌ها
همه روزه، مادران زیادی برای تولد فرزندان خود به زایشگاه‌های بیمارستانی مراجعه می‌کنند. اما نتایج یک پژوهش داخلی نشان می‌دهد که این مادران از نحوه رعایت منشور حقوق مادر در زایشگاه رضایت چندانی ندارند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۲
صید ماهی با برق فشار قوی!
صد متر کابل می‌آورند به برق فشار قوی وصل می‌کنند و می‌اندازند توی رودخانه‌ای که زایشگاه ماهی‌هاست. وقتی چنین اتفاقی می‌افتد باید بدانیم که هزاران بچه ماهی که دیده نمی‌شوند هم می‌میرند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۱
صید ماهی با برق فشار قوی/ برای گرفتن یک ماهی چند میلیون بچه ماهی را می‌کشند؟
صد متر کابل می‌آورند به برق فشار قوی وصل می‌کنند و می‌اندازند توی رودخانه‌ای که زایشگاه ماهی‌هاست. وقتی چنین اتفاقی می‌افتد باید بدانیم که هزاران بچه ماهی که دیده نمی‌شوند هم می‌میرند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۱
۹۵ درصد تعاونی‌های صیادی گیلان در آستانه ورشکستگی هستند/ برای صید چند ماهی، چند میلیون بچه ماهی را می‌کشند
صد متر کابل می‌آورند به برق فشار قوی وصل می‌کنند و می‌اندازند توی رودخانه‌ای که زایشگاه ماهی‌هاست. وقتی چنین اتفاقی می‌افتد باید بدانیم که هزاران بچه ماهی که دیده نمی‌شوند هم می‌میرند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۲
عطش در چنای؛ زندگی در اولین شهر هند که تقریباً دیگر هیچ آبی در آن یافت نمی شود
در حالی که مانجولا سریدار به بخش مدیریت زایشگاه بیمارستانی در چنای، مرکز ایالت تامیل نادو در هند، می رفت، مادرش شروع به صحبت با دکتر مرکز در مورد کمبود آب که هر روزه آن ها را رنج می داد کرد. اما دکتر مرکز به او می گوید که تا...
۱۳۹۸/۰۳/۰۳
جا گذاشتن نوزاد در تاکسی
هامبورگ> زوجی که تازه صاحب نوزادی شده بودند، در راه بازگشت از زایشگاه به خانه، نوزاد خود را در تاکسی جا گذاشتند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۷
گلچین ویدئوهای بدون شرح هفته؛از مسابقه در گل‌و‌لای تا زنان معترض نروژی
در گلچین ویدئوهای بدون شرح این هفته ویدئوهایی می‌بینیم از مسابقه دو در بستر پر و از گل‌و‌لای رودخانه بلک‌واتر بریتانیا، اعتراض شماری از زنان نروژی به تعطیلی زایشگاه‌های این کشور و نجات دو کارگر شیشه پاک‌کن از طبقات فوقانی یک آسمانخراش ۲۵۹ متری.
۱۳۹۸/۰۲/۲۵
تظاهرات زنان نروژ در اعتراض به تعطیلی زایشگاه‌ها
تظاهرکنندگان که لباس سنتی زنان نروژی را به تن داشتند در مقابل ساختمان پارلمان نروژ تجمع کردند.
۱۳۹۸/۰۲/۰۵
زایشگاه نوبنیاد بیمارستان جهرم آغاز به کار کرد
شیراز-ایرنا- زایشگاه نوبنیاد و اتاق عمل بیمارستان استاد مطهری جهرم با صرف هزینه ای افزون بر 130 میلیارد ریال آغاز به کار کرد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۰
تولد ۱۳۲ نوزاد در بیمارستان میناب در تعطیلات نوروز
رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب از تولد ۱۳۲ نوزاد در تعطیلات نوروز در زایشگاه این بیمارستان خبر داد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۵
ماجرای کتک کاری مادر باردار
چوبان، رئیس بیمارستان شهید مفتح درباره شایعه آزار و اذیت مادر باردار هنگام زایمان که در زایشگاه بیمارستان شهید مفتح رخ داده، توضیح داد: در مورد زایمان زن بارداری که در هفته گذشته در سطح شهرستان حاشیه‌ساز شده، باید گفت که به دلیل اینکه زایمان به صورت طبیعی برای مادر باردار امکان پذیر نبود، پیشنهاد زایمان سزارین به مادر نوزاد داده شد که با مقاومت شدید مادر مواجه شد و بعد از مدتی تیم پزشکی بیمارستان، از پدر نوزاد کمک گرفت و در نهایت پروسه زایمان به صورت سزارین انجام شد؛ اگر این عمل به صورت سزارین انجام نمی‌شد هر دو جان می‌دادند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۵
بیماری نادر یک کودک با جراحی موفق در کرج درمان شد
کرج- ایرنا - پزشک فوق تخصص ، جراح و رئیس هیات مدیره بیمارستان و زایشگاه مریم کرج اعلام کرد که برای نخستین بار در استان البرز عمل جراحی نادر کلوآک( نداشتن مثانه) یک کودک چهارساله کرمانی در کرج با موفقیت انجام شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •