دوشنبه, ۲۰ مرداد, ۱۳۹۹ / 10 August, 2020
زیست بوم
۳۱ ساعت قبل
سه‌گانه تالاب گاوخونی، آب و کشاورزی
تالاب گاوخونی در اصفهان چند سالی است با کم‌آبی دست و پنجه نرم می‌کند، این در حالی است که سازمان محیط‌زیست ۱۷۶ میلیون متر مکعب حقابه برای آن تعیین کرده اما وزارت نیرو تاکنون قطره‌ای از آن را تخصیص نداده به طوری که بین ۸۰ تا ۸۵ درصد آب حوضه در بخش کشاورزی استفاده می‌شود، جالب اینکه دو سالی است در بخش کشاورزی کشت سوم نیز اضافه شده که باری بر بارهای گذشته منابع آب منطقه است؛ برای ساماندهی این وضعیت کارگروهی تشکیل شده است.تالاب گاوخونی در استان اصفهان و بخشی در یزد در زمان‌های نه چندان دور زیستگاه زمستانه گذارنی پرندگانی همچون باکلان، حواصیل سفید، چوب پا، آب چلیک و کشیم بود که تمام اینها در حفظ بوم ساختار و محیط زیست آن منطقه نقش بسیار ارزنده‌ای داشتند که در کنار گیاهانی مانند نی، لوئی، مرغ، بارهنگ …
فعالیت‌های مسجدی قابلیت عرضه جهانی دارند/فهما رقابت سالم در زیست‌بوم فرهنگی هنری در دل مسجد است
۳ روز قبل / رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
فعالیت‌های مسجدی قابلیت عرضه جهانی دارند/فهما رقابت سالم در زیست‌بوم فرهنگی هنری در دل مسجد است
رئیس ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور در آیین انتخاب شهر مقدس قم به عنوان پایتخت فهما، با بیان اینکه فعالیت‌های مسجدی ما قابلیت عرضه جهانی را دارند، گفت: فهما در واقع رقابتی سالم در زیست بوم فرهنگی هنری در دل مسجد است.
اقتصاد دیجیتال، اکوسیستم کارآفرینی و مدیریت استعداد در کشور 
۳ روز قبل / کسب و کارهای اینترنتی / بهبود کسب و کار / بهبود فضای کسب و کار
اقتصاد دیجیتال، اکوسیستم کارآفرینی و مدیریت استعداد در کشور 
تهران- ایرنا- ارزش دو هزار و دویست و هشتاد (۲۲۸۰) میلیارد تومانی گردش مالی امروز اقتصاد دیجیتال کشور در بیان رئیس‌جمهوری، فرصت بزرگ و مهمی برای تغییر زیست بوم کسب و کار به سمت رونق اقتصاد دیجیتال است تا این بنگاه‌های اقتصاد ملی بتوانند در استراتژی اقیانوس آبی مقابل استراتژی‌ رقابتی به سمت خلق بازارهای جدید متمایل شوند.
نسل دوم انجمن های علمی دانشجویی کلید خورد/ ساختار انجمن های دانشگاهی اصلاح می شود
۵ روز قبل / فناوری / وزیر علوم / نشست خبری / جشنواره / محمد هادی عسکری / مدیر کل پشتیبانی امور فرهنگی و اج&#
نسل دوم انجمن های علمی دانشجویی کلید خورد/ ساختار انجمن های دانشگاهی اصلاح می شود
مدیر کل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: پروژه نسل دوم انجمن های علمی دانشجویی کلید خورد تا با اصلاح و ارتقاء ساختار انجمن، فعالان انجمن ها از زیست بوم علمی به سمت زیست بوم مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان حرکت کنند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
درباره «وقف دماوند» شفاف‌سازی کنید
در پی انتشار اخباری مبنی بر «وقف بخشی از کوه دماوند»، فدراسیون کوه‌نوردی با ارسال نامه به سازمان جنگل‌ها، خواستار شفاف‌سازی شد.به گزارش ایرنا، خبر وقف بخشی از کوه دماوند که در رسانه‌ها منتشر شد که واکنش‌های گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشت. در پی این اتفاق، سازمان اوقاف و امور خیریه اعلام کرد که بخش وقف شده مربوط به کوه دماوند نیست و با این قله فاصله زیادی دارد.پس از به وجود آمدن این مسائل، فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی با ارسال نامه‌ای به سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور خواستار شفاف‌سازی موضوع و روشن کردن افکار عمومی شد. در بخشی از این نامه خطاب آمده است: با توجه به حساسیت جامعه کوه‌نوردی نسبت به بام ایران و تشویش صورت گرفته، برای رفع هرگونه ابهامی، نسبت به اعلام دقیق …
خدماتی که ۵G می تواند ارائه دهد
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
خدماتی که ۵G می تواند ارائه دهد
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه توسعه نسل ۵ ارتباطات (۵G) مطابق با اهداف شبکه ملی اطلاعات است، گفت: این فناوری می تواند به افزایش ترافیک شبکه ملی و شکل گیری زیست بوم نوآورانه بیانجامد.
افزایش ترافیک شبکه ملی اطلاعات با نسل پنجم ارتباطات/ خدماتی که ۵G می تواند ارائه دهد
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / ستار هاشمی / فناوری نسل 5 / شبکه ملی اطلاعات
افزایش ترافیک شبکه ملی اطلاعات با نسل پنجم ارتباطات/ خدماتی که ۵G می تواند ارائه دهد
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه توسعه نسل ۵ ارتباطات (۵G) مطابق با اهداف شبکه ملی اطلاعات است، گفت: این فناوری می تواند به افزایش ترافیک شبکه ملی و شکل گیری زیست بوم نوآورانه بیانجامد.
آموزش، حلقه مفقوده در ایجاد اشتغال خلاق و کارآفرینی است
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / استانی-شهرستانها / آموزش / اشتغال
آموزش، حلقه مفقوده در ایجاد اشتغال خلاق و کارآفرینی است
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، گفت: مطالعات و تحقیقات جامع بین المللی نشان می دهد، توسعه در کشورهایی که توجه به اکوسیستم و زیست بوم خاص کارآفرینی در راستای رشد، توسعه، نوآوری و خلاقیت داشته‌اند، روی داده ‌است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
عدم واقع‌بینی در بازگشایی مدارس کشور
می‌دانیم وزیر محترم آموزش و پرورش اخیرا برای باز‌گشایی مدارس، پانزدهم شهریور را زمان قطعی اعلام کرده است که بسته به مناطق قرمز، زرد و سفید درخصوص کرونا آموزش‌ها، غیرحضوری، تلفیقی از حضوری و غیرحضوری خواهد بود.  به روشنی می‌دانیم که نقشه راه آموزش و پرورش کشور، سند تحول بنیادین است. در این سند ارزشی که درهم تنیدگی خاصی با آموزه‌های دین اسلام، قرآن کریم، سنت پیامبر، قانون اساسی، سندچشم‌انداز بیست ساله، آرمان‌های امام‌خمینی‌(ره) و ‌رهبری انقلاب دارد در کنار رساندن دانش‌آموز به حیات طیبه، توجه خاصی به سلامتی و نشاط دانش‌آموزان از خود نشان داده است. سند تحول بنیادین، هم در قسمت بیانیه ارزش‌ها و هم در بخش هدف‌های عملیاتی، ارزش‌گذاری …
ایجاد پارک فناوری در دانشگاه اصفهان/تزریق سرمایه‌های تازه به زیست بوم نوآوری اصفهان
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / سورنا ستاری / شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان / دانشگاه اصفهان
ایجاد پارک فناوری در دانشگاه اصفهان/تزریق سرمایه‌های تازه به زیست بوم نوآوری اصفهان
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اعلام خبر احداث پارک علم و فناوری در دانشگاه اصفهان و حمایت معاونت علمی از این اقدام، گفت: سرمایه‌گذاری‌های جدیدی برای توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری استان اصفهان انجام شده است که تسهیل‌گر گسترش فناوری در این استان هستند.
دست اندرکاران واکسن کشور گرد هم می‌آیند
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / واکسن کرونا
دست اندرکاران واکسن کشور گرد هم می‌آیند
تهران- ایرنا- رییس کارگروه واکسن ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از برنامه این معاونت برای راه‌اندازی زیست بوم استقرار همه دست‌اندرکاران و تولیدکنندگان واکسن برای تولید و بومی سازی این محصول رقابتی در کشور خبر داد.
کارخانه نوآوری در قم راه ­اندازی می­‎شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / استانی-علمی و آموزشی / پارک علم و فناوری / فناوری / نوآوری / دانش بنیان
کارخانه نوآوری در قم راه ­اندازی می­‎شود
کارخانه نوآوری در راستای تقویت زیست بوم نوآوری و کارآفرینی و توسعه اقتصاد دانش­ بنیان، کارخانه نوآوری استان قم راه اندازی می شود.
وزیر ارتباطات: می‌توان از مزایای بسیار فضای مجازی برای تحقق منافع ملی بهره برد / پیش‌نویس لوایح مورد نیاز برای قانونمندسازی فضای مجازی ارائه شده / با بومی‌سازی خدمات فضای مجازی، رفاه شهروندان تأمین خواهد شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
وزیر ارتباطات: می‌توان از مزایای بسیار فضای مجازی برای تحقق منافع ملی بهره برد / پیش‌نویس لوایح مورد نیاز برای قانونمندسازی فضای مجازی ارائه شده / با بومی‌سازی خدمات فضای مجازی، رفاه شهروندان تأمین خواهد …
محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یادداشتی در پایگاه اطلاع رسانی دولت نوشت: امروزه دنیا در یک پیچ تاریخی قرار گرفته و یکی از مهم‌تریـن پیشران های این پیچ، فناوری اطلاعات و ارتباطات به‌عنوان یک فناوری تحول آفرین و پیدایش زیست بوم فضای مجازی است که با تأثیر فزاینده خود در حال شکل دادن به تمام عرصه‌های زندگی حقیقی است به نحوی که امروزه فاصله بین مجاز و حقیقت در این فضا به صفر رسیده است.
برنامه «کوتاه مدت»و«میان مدت» برای فضای مجازی
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
برنامه «کوتاه مدت»و«میان مدت» برای فضای مجازی
امروزه دنیا در یک پیچ تاریخی قرار گرفته و یکی از مهم‌تریـن پیشران های این پیچ، فناوری اطلاعات و ارتباطات به‌عنوان یک فناوری تحول آفرین و پیدایش زیست بوم فضای مجازی است که با تأثیر فزاینده خود در حال شکل دادن به تمام عرصه‌های زندگی حقیقی است به نحوی که امروزه فاصله بین مجاز و حقیقت در این فضا به صفر رسیده است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۰
بررسی امکان همکاری شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان با وزارت دفاع
در جلسه ی مشترک که میان هیات مدیره شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با نمایندگان یکی از شرکت های دانش بنیان زیرمجموعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد راههای امکان همکاری و استفاده از ظرفیت و فناوری های پیچیده و نوین پهبادی این وزارت خانه بمنظور پایش و ارزیابی لحظه ای و برخط خطوط لوله نفت بررسی گردید .قباد ناصری مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در ابتدا ضمن تشریح وضعیت و گستردگی حوزه ی عملیاتی این شرکت که در محدوده ی جغرافیایی 4 استان و 13 شهر و شهرستان واقع گردیده اظهار داشت : وجود 3000 کیلومتر خطوط لوله با قطرهای مختلف که عمدتاً هم رو زمینی و در تقاطع با رودخانه های پرآب دائمی ، فصلی و دریاچه ها هستند بهمراه تعهدات زیست محیطی این شرکت موجب گردیده تا بطور مدون …
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
«مختار» دیگری در آتش زاگرس سوخت
‏[شهروند] آتش‌سوزی زاگرس ششمین قربانی‌ را گرفت. این بار محمدجواد مختاری، فعال محیط‌زیستی از ‏اهالی روستای «خومه‌زاد» از توابع نورآباد ممسنی در راه نجات طبیعت فدا شد. فقط هفت روز از سوختن ‏مختار خندانی و یاسین کریمی از اعضای انجمن ژیوای پاوه و بلال امینی از دوستداران طبیعت در ‏آتش‌سوزی منطقه حفاظت شده «بوزیل و مره‌خیل» می‌گذرد و این زخم دیگری بر تن زاگرس است. یک ماه ‏پیش احسان عزیزی، از نیروهای تکاور سپاه هم در آتش همین منطقه سوخته و سی‌ویکم‌خرداد، البرز زارعی هم ‏در آتش‌سوزی کوه دیل گچساران قربانی شده بود. از دست رفتن این داوطلبان پایان رنج طبیعت نبود، باز هم ‏آتش دیگری از پی آتش سر رسید و در …
موفقیت یک شرکت دانش بنیان در تولید و صادرات جت‌پرینتر
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / شرکت دانش بنیان / زیست بوم / فنی و مهندسی
موفقیت یک شرکت دانش بنیان در تولید و صادرات جت‌پرینتر
تهران-ایرنا- یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی موفق به تولید و صادرات پرینترهای صنعتی موسوم به جت پرینترها شد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۳
تصاویر تماشایی از حیوانات در باغ‌وحش باراجین قزوین
دهکده طبیعت باراجین قزوین با محیطی طبیعی برای زیست انواع جانوران و وحوش از یوزپلنگ گرفته تا شیر و خرس و گرگ به یک زیست بوم نمونه در کشور تبدیل شده است. اگرچه وضعیت بد باغ وحش هایی چون خرم آباد، بابلسر و هویزه انتقاد فعالان محیط زیست را به همراه داشته اما به نظر می رسد این مرکز از نظر رسیدگی به حیوانات ، فعلا شرایط ایده آلی دارد.
بازدید رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه از مراکز زیست بوم فناوری و نوآوری ایران
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / پژوهشگاه قوه قضاییه
بازدید رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه از مراکز زیست بوم فناوری و نوآوری ایران
 سید حجت‌الله علم‌الهدی رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه از کارخانه‌های نوآوری «آزادی» و ایستگاه نوآوری «شریف» به عنوان بازیگران زیست بوم فناوری و نوآوری ایران، بازدید کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
الگوی حفاظت مشارکتی
این روزها شاهد تبدیل تنگ سرخ و کوه قلات به منطقه شکار ممنوع هستیم. در قسمت شمال غرب جلگه شیراز کوهی داریم که جنس آن شنی‌، مرتفع و دیواره‌ای است به نام کوه قلات. در جنوب غربی کوه قلات هم تنگی وجود دارد به اسم تنگ سرخ. در این منطقه آبخوان‌های اصلی جلگه شیراز واقع شده و تنگ سرخ کانال ورودی هوای پاک به این جلگه است.  در سال‌های اخیر در ارتفاعات تنگ سرخ و مناطق شمال غرب کوه قلات اتفاق‌های زیادی افتاده است. مراتع تبدیل به کارخانه و باغ‌شهر شده، دیگر اثری از زیست بوم قبلی نیست و سازه‌های جدید هم مخالف قواعد آن عمل می‌کنند. رشد باغ‌شهرها و ویلاها در این منطقه فشار زیادی روی آبخوان آورده ضمن اینکه در کوه قلات مجوز بهره‌برداری 24 معدن شن و ماسه صادر …
همایش گام دوم تبلیغ مقدمه تبیین اسلام ناب در زیست بوم فرهنگی کشور است
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / سازمان تبلیغات اسلامی
همایش گام دوم تبلیغ مقدمه تبیین اسلام ناب در زیست بوم فرهنگی کشور است
معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی گفت: همایش گام دوم تبلیغ، شروعی است برای نشست‌های تخصصی تا بتوانیم اسلام ناب محمدی در زیست بوم فرهنگی کشور را تبیین کنیم.
بیشه دالان، ظرفیتی در رونق بوم گردی بروجرد
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / بروجرد / سازمان حفاظت محیط زیست / ایرانگردی / لرستان
بیشه دالان، ظرفیتی در رونق بوم گردی بروجرد
بروجرد - ایرنا - تالاب بیشه دالان بروجرد که در زبان محلی به تالاب بیشه دالونه معروف است، یکی از شاخص های مهم آن طبیعت گردی و اکوتوریسم است و در همین راستا احیای آن مورد توجه فعالان محیط زیست قرار گرفت زیرا این جاذبه طبیعی ظرفیتی منحصر به فرد برای رونق بوم‌گردی در این شهرستان محسوب می‌شود.
زیست بوم فنی و حرفه‌ای در دانشگاه آزاد اجرایی می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / دانشگاه آزاد اسلامی / زیست بوم / مهارت اموزی / فنی و مهندسی
زیست بوم فنی و حرفه‌ای در دانشگاه آزاد اجرایی می‌شود
تهران- ایرنا- معاون آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، مهارتی و کاربنیان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه به دنبال استقرار زیست بوم فنی و حرفه‌ای و مهارتی برای دانشجویان است.
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
دو عملیات مقابله با آلودگی نفتی در کانال دسترسی بندر بوشهر
رییس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از انجام دو عملیات مقابله با آلودگی نفتی در کانال دسترسی بندر بوشهر خبر داد.به گزارش روابط عمومی، حجت خسروی رییس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر ودریانوردی استان بوشهر در اینباره گفت: در پی گزارش مرکز کنترل ترافیک دریایی بوشهر مبنی بر روئیت لکه های آلودگی، بلافاصله هماهنگی های لازم صورت گرفته و تیم ارزیابی به موقعیت اعزام شدند .خسروی افزود : با حضور تیم ارزیابی در محل و بررسی ، مورد آلودگی از جنس روغن سوخته تشخیص داده شد که در حجمی بالغ بر ۸۰ متر مربع و توسط جز دریا از اسکله نیروی دریایی ارتش بسمت اسکله های اداره کل بنادر و دریانوردی استان در حالت حرکت می باشد.وی ادامه داد : با حضور تیم مقالبه با آلودگی در محل بلافاصله …
همراهی مجلس با زیست‌بوم نوآوری/ رفع نیاز فناورانه بخش کشاورزی
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / کشاورزی / نوآوری / کمیسیون کشاورزی / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
همراهی مجلس با زیست‌بوم نوآوری/ رفع نیاز فناورانه بخش کشاورزی
نشست «ارتباط موثر دانشگاه، شرکت‌های دانش بنیان و زیست بوم بخش کشاورزی» با حضور نمایندگان کمیسیون کشاورزی مجلس در شتابدهنده دانشگاه علم و صنعت برگزار شد.
رقابت جذاب‌ خانواده‌های «بوم‌گرد» روی آنتن + تیزر
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / رسانه ملی / تلویزیون / شبکه مستند / مستند
رقابت جذاب‌ خانواده‌های «بوم‌گرد» روی آنتن + تیزر
خانواده‌ها در قالب رقابتی جذاب براساس آیتم‌هایی متناسب با زیست بوم انتخاب شده و در 11 قسمت «بوم‌گرد» به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.
آغاز مسابقه ۳ خانواده از ۲۲ خرداد در «بوم گرد»
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / گردشگری / فیلم مستند / تلویزیون / سازمان سینمایی اوج
آغاز مسابقه ۳ خانواده از ۲۲ خرداد در «بوم گرد»
در هر فصل از مستند مسابقه «بوم‌گرد» که پخش آن از فردا آغاز خواهد شد، سه خانواده براساس آیتم‌هایی متناسب با زیست بوم انتخاب شده و در ۱۱ قسمت به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.
آموزش زیست‌بوم جدید در جهان کرونایی
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / مدارس / ویروس کرونا / وزارت آموزش و پرورش / محسن حاجی‌ میرزایی / شبکه آموزشی شاد / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا
آموزش زیست‌بوم جدید در جهان کرونایی
تهران- ایرنا- دگرگونی‌های دنیای کرونایی تهدیدها و فرصت‌های بسیاری را برای جوامع ایجاد کرد و راه‌های جدید به سوی آینده‌ای متفاوت را در حوزه‌های مختلف تعلیم و تربیت بر انسان‌ها گشود؛ بر این اساس وزیر آموزش و پرورش نیز معتقد است که شرایط زیست بوم جدید باید به صورت عینی‌تر در کتاب‌های درسی به دانش‌آموزان تدریس شود.
راه اندازی ناحیه نوآوری تربیت مدرس/ حمایت از ۱۰ هزار پژوهشگر
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / محمدتقی احمدی / دانشگاه تربیت مدرس
راه اندازی ناحیه نوآوری تربیت مدرس/ حمایت از ۱۰ هزار پژوهشگر
تفاهم‌نامه ایجاد «ناحیه نوآوری تربیت مدرس» با هدف توسعه زیست بوم نوآوری بین پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شهرداری منطقه ۶ تهران منعقد شد.
لایحه حمایت از زیست بوم نوآوری شهری در راه شورای شهر/ اختصاص فضای رایگان تبلیغاتی به شرکت‌های دانش‌بنیان
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / شهرداری تهران / شهر تهران
لایحه حمایت از زیست بوم نوآوری شهری در راه شورای شهر/ اختصاص فضای رایگان تبلیغاتی به شرکت‌های دانش‌بنیان
رئیس مرکز تهران هوشمند شهرداری تهران از طی شدن مراحل نهایی لایحه حمایت از زیست بوم نوآوری شهری و آمادگی ارسال آن به شورای شهر خبر داد و گفت: در این لایحه حمایت‌های متعددی از شرکت‌های دانش‌بنیان و نوپا مطرح شده است.
وزیر آموزش و پرورش: سناریوهای مختلف برای آغاز سال تحصیلی پیش بینی شود
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / حاجی میرزایی / طرح مسکن فرهنگیان / وزیر آموزش و پرورش
وزیر آموزش و پرورش: سناریوهای مختلف برای آغاز سال تحصیلی پیش بینی شود
شفقنا- وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها اظهار کرد: شورای عالی آموزش و پرورش برای زیست بوم جدید مقررات جدید وضع کند. به گزارش ایسنا، محسن حاجی میرزایی ...
شورای عالی آموزش و پرورش برای زیست بوم جدید مقررات وضع کند
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / مدارس / وزارت آموزش و پرورش / محسن حاجی‌ میرزایی
شورای عالی آموزش و پرورش برای زیست بوم جدید مقررات وضع کند
تهران-ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: شورای عالی آموزش و پرورش برای زیست بوم جدید باید مقررات نو وضع کند و مدیران کل نظارت دقیق بر مدارس غیر دولتی، آزمون های ورودی مدارس داشته باشند.
ایران باستان چطور از زیست‌بوم خود حفاظت می‌کرد و امروز چطور؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / اشکان زارعی / محیط زیست / اسطوره / ایران باستان
ایران باستان چطور از زیست‌بوم خود حفاظت می‌کرد و امروز چطور؟
«می‌توان با ثبت ملی و فراگیر کردن جشن‌ها و پیشکش کردن شادمانی به مردم، آموزش و پرورش را برای پاسداری از زیست بوم ایران در روان مردم نهادینه کرد و کاستی‌ها و گرفتاری‌های کنونی را سامان داد.»
چاره‌اندیشی برای فرصت ها وتهدیدهای جدیدزیست بومی که واردش می شویم
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / محسن حاجی میرزایی / وزارت آموزش و پرورش / ویروس کرونا
چاره‌اندیشی برای فرصت ها وتهدیدهای جدیدزیست بومی که واردش می شویم
وزیر آموزش و پرورش گفت: وارد زیست بوم جدیدی می‌شویم که فرصت‌ها و تهدیدهای جدیدی دارد و اینکه این زیست بوم چه مخاطراتی دارد موضوعی است که باید به آن فکر کنیم.
۱۴۰ شرکت دانش بنیان در حوزه سلول‌های بنیادی فعالیت می کنند
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / سلول بنیادی / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / شرکت دانش بنیان / امیرعلی حمیدیه
۱۴۰ شرکت دانش بنیان در حوزه سلول‌های بنیادی فعالیت می کنند
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری گفت: ۱۴۰ شرکت دانش بنیان در زیست بوم فناوری سلول‌های بنیادی نقش آفرینی می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
اما و اگرهای انتشار اوراق قرضه دولتی
برنامه دولت برای انتشار ۲۴۰ هزار میلیارد اوراق قرضه برای جبران کسری بودجه در حالی است که کارشناسان معتقدند انتشار این اوراق باید منوط به انجام اصلاحات ساختاری شود.دولت با مصوبه اخیر شورای هماهنگی سران قوا و قانون بودجه سال جاری جمعاً مجوز انتشار ۲۴۰ هزار میلیارد تومان اوراق قرضه را در اختیار دارد؛ دولتی که فرصت زیادی برای انجام اصلاحات ساختاری در بودجه سنواتی در اختیار داشت اما از این فرصت‌ها بهره نبرد و از کنار پیشنهادات و راهکارهای موثری که از سوی بدنه کارشناسی سازمان برنامه مطرح شده بود هم گذشت و لایحه بودجه سال ۹۹ را با همان رویه‌های اشتباه گذشته و در حالی که کسری بودجه‌ای تا ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی در دل پنهان داشت، به مجلس تقدیم کرد.به گزارش مهر، در همان زمان کارشناسان پیش‌­بینی می‌کردند …
برنامه های فرهنگی بر اساس ظرفیت های بومی مناطق تدوین می شود
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / محمد زهرایی / تبلیغات اسلامی قزوین / مراسم تودیع و معارفه
برنامه های فرهنگی بر اساس ظرفیت های بومی مناطق تدوین می شود
قزوین- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: برای اثر بخشی در کارها باید برنامه های فرهنگی بر اساس ظرفیت های بومی و فرهنگی مناطق و نیازها و زیست بوم محلی تدوین و اجرا شود.
تعامل صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی با بازیگران اصلی زیست بوم شرق کشور/اعطای بیش از 400 میلیارد ریال تسهیلات در سال98
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
تعامل صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی با بازیگران اصلی زیست بوم شرق کشور/اعطای بیش از 400 میلیارد ریال تسهیلات در سال98
مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی گفت: این صندوق رفع نیازهای استان را اولویت خود قرار داده و در این راستا با بازیگران اصلی زیست بوم شرق کشور جلسات کاربردی برگزار کرده است.
ویدئو / رهاسازی «پری شاهرخ» در آسمان اصفهان
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / منطقه اصفهان / پری شاهرخ / رهاسازی پرنده
ویدئو / رهاسازی «پری شاهرخ» در آسمان اصفهان
چندی پیش یکی از گونه‌های پرندگان مهاجر با نام پری شاهرخ که در معرض خطر انقراض قرار دارد، به یکی از گلخانه‌های شهر اصفهان پناه آورد. با معاینات لازم جهت اطمینان از سلامتی این پرنده، پری شاهرخ پس گذراندن دوران نقاهت رهاسازی شد. جمعیت پری شاهرخ در ایران به دلیل قطع درختان کهنسال رو به کاهش است و تاکنون موارد انگشت‌شماری از این پرنده در طبیعت مشاهده شده است. رهاسازی پرنده با حضور جمعی از دانشجویان دپارتمان راهنمایان بوم گردشگری و ایرانگردی-جهانگردی و برخی فعالان و علاقه‌مندان محیط زیست انجام شد.
تسهیلات ورود استارت آپ ها به بورس اعلام شد/ ایجاد صندوق «بازارگردانی» نوآوری
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / بورس / صندوق نوآوری و شکوفایی / علی ناظمی
تسهیلات ورود استارت آپ ها به بورس اعلام شد/ ایجاد صندوق «بازارگردانی» نوآوری
شرکتهای استارت آپی برای حضور در بورس مورد حمایت قرار می گیرند و از سوی متولیان زیست بوم نوآوری تسهیلات ویژه دریافت می کنند.
فعالان حوزه عفاف و حجاب وام ۴۰۰ میلیون تومانی دریافت می‌کنند
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / خبرگزاری مهر / نمایشگاه عفاف و حجاب
فعالان حوزه عفاف و حجاب وام ۴۰۰ میلیون تومانی دریافت می‌کنند
مشاور دبیر برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: فعالان و تولیدکنندگان حوزه عفاف و حجاب وام ۴۰۰ میلیون تومانی دریافت می‌کنند.
مستندنگاری دانش بومی پزشکی مردمی در ارتباط با زیست بوم جنگل حرا
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / میراث فرهنگی
مستندنگاری دانش بومی پزشکی مردمی در ارتباط با زیست بوم جنگل حرا
تهران- ایرنا- رئیس پژوهشکده مردم شناسی گفت: مستندنگاری دانش بومی پزشکی مردمی در ارتباط با زیست بوم جنگل «حرا» قشم با هدف بازشناسی این دانش و بررسی بستر فرهنگی و زیستی این جامعه سنتی در ارتباط با دانش پزشکی مردمی در حال انجام است.
وام 400 میلیون تومانی برای شرکت‌های خلاق
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / صنایع دستی و گردشگری / کفش / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / هنرهای تجسمی / عفاف و حجاب
وام 400 میلیون تومانی برای شرکت‌های خلاق
مشاور دبیر برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: شرکت هایی که در نمایشگاه عفاف و حجاب شرکت کرده اند پس از تایید به عنوان شرکت های خلاق، می توانند از تسهیلات تا سقف 400 میلیون تومان ویژه شرکت های آسیب دیده از بحران کرونا که توسط صندوق نوآوری و شکوفایی اعطا می شود، بهره مند شوند.
رهاسازی آب مازاد رودخانه های آذربایجان غربی به سمت دریاچه ارومیه
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / دریاچه ارومیه / آب منطقه ای آذربایجان غربی / رودخانه
رهاسازی آب مازاد رودخانه های آذربایجان غربی به سمت دریاچه ارومیه
ارومیه – تاکنون یک هزار و ۲۰۶ میلیون لیتر آب مازاد از سدهای آذربایجان غربی به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی و زمینه احیای این زیست بوم بین المللی را فراهم کرده است.
افتتاح برج نوآوری مروارید خلیج فارس
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / برج فناوری مروارید / معاون علمی و فناوری رییس جمهور
افتتاح برج نوآوری مروارید خلیج فارس
در سفر استانی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری علاوه بر افتتاح برج نوآوری "مروارید خلیج فارس"، مسائل مربوط به زیست بوم اقتصاد دانش بنیان استان بوشهر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه فردوسی، یکی از مبادی شناسایی شرکت‌های خلاق
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه فردوسی مشهد / مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه فردوسی
مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه فردوسی، یکی از مبادی شناسایی شرکت‌های خلاق
مرکز رشد واحدهای فناور علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد، پس از طی فرآیند بررسی و ارزیابی، از سوی دفتر برنامه ریزی توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به عنوان یکی از «مبادی شناسایی و معرفی شرکت‌های خلاق» پذیرفته شده است.
زیست‌بوم نوآوری ایران؛ از تامین نیاز داخل تا صادرات کیت‌های تشخیصی
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
زیست‌بوم نوآوری ایران؛ از تامین نیاز داخل تا صادرات کیت‌های تشخیصی
تهران- ایرنا- زیست بوم نوآوری و فناوری ایران چند سالی است با هدف توسعه اقتصاد دانش بنیان شکل گرفته و درحال حاضر با توجه به شیوع کرونا در کشور و دنیا و نیاز جوامع به تجهیزات برای مقابله و مهار این ویروس، توانسته با تکیه بر توان داخلی، در تامین برخی اقلام مورد نیاز کشور گام برداشته و حتی در رفع این نیاز به سایر کشورها نیز کمک کند.
شرکت‌های دانش‌بنیان به کمک صنعت برق کشور می‌آیند
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / صنعت برق / شرکت‌های دانش‌بنیان
شرکت‌های دانش‌بنیان به کمک صنعت برق کشور می‌آیند
با اعلام نیازمندی های صنعت برق از سوی توانیر، از شرکت‌های دانش بنیان، فناور و استارتاپ‌های سراسر کشور که در این زیست بوم فعال هستند دعوت شده تا در رفع این نیازمندی‌ها مشارکت داشته باشند.
دفاع فضایی سپاه از ایران، فرمول ملی جهش تولید است
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / مجتبی زارعی / انگلیس / مجلس یازدهم / فرانسه / تهران / بسیج / انقلاب / موشک / ایران / جمهوری اسلامی ایران
دفاع فضایی سپاه از ایران، فرمول ملی جهش تولید است
رئیس بسیج اساتید کشور گفت: ورود سپاه وطن به مراقبت فضایی از هویت ملی و زیست بوم ایران ، فرمول شاخص و میانبر در ابتکارات بومی برای سال جهش تولید است.
اجرای پروژه «ساختمان انرژی نزدیک ‌به ‌صفر» آغاز شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / انرژی برق / شرکت دانش بنیان / ناحیه نوآوری دانشگاه شریف
اجرای پروژه «ساختمان انرژی نزدیک ‌به ‌صفر» آغاز شد
تهران- ایرنا- دستیار توسعه زیست بوم نوآوری حوزه انرژی معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از آغاز اجرای پروژه احداث ساختمان انرژی نزدیک به صفر در ناحیه نوآوری شریف به کارفرمایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد.
بروکرها در هر مبادله فناوری جایزه می‌گیرند
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / فن بازار / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / نوآوری
بروکرها در هر مبادله فناوری جایزه می‌گیرند
بر اساس طرح جهش تجارت فناوری، برای ترغیب این عناصر مهم در زیست بوم نوآوری کشور، بروکرها در هر معامله یک جایزه دریافت می‌کنند.
ضرورت توجه به زیست بوم فرهنگی در اجرای برنامه‌ها
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / استانی-فرهنگی و هنری / سازمان تبلیغات
ضرورت توجه به زیست بوم فرهنگی در اجرای برنامه‌ها
مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: هر استان، هر شهر و حتی هر محله یک شهر اقتضائات فرهنگی خاص خود را دارد که باید در اجرای برنامه‌ها به این زیست بوم توجه شود.
ایران موفق به صادرات ۴۰۰۰۰کیت تشخیص کرونا به آلمان شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / شرکت های دانش بنیان / ویروس کرونا
ایران موفق به صادرات ۴۰۰۰۰کیت تشخیص کرونا به آلمان شد
صادرات محموله کیت تشخیص ویروس کووید ۱۹ امروز از فرودگاه امام خمینی (ره) تهران به مقصد آلمان انجام شد، این اقدام پاسخی عملی به آنهایی است که نسبت به عزم، اراده، توان و فناوری زیست بوم اقتصاد دانش بنیان ایران تردید داشته اند.
عمق‌بخشی به کیفیت کارخانه‌های نوآوری در سال جهش تولید
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / استارتاپ / شرکت دانش بنیان
عمق‌بخشی به کیفیت کارخانه‌های نوآوری در سال جهش تولید
تهران- ایرنا- رییس مرکز توسعه فناوری­‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به راه‌اندازی ۶ کارخانه نوآوری در سال جاری گفت: عمق بخشی به کیفیت فعالیت این مراکز، برای فعالیت پایدار در زیست بوم نوآوری کشور یکی از مهمترین برنامه‌هایی است که معاونت علمی و فناوری در سال جهش تولید دنبال خواهد کرد.
متخلف کشتار کوسه سرچکشی شناسایی شد/ شرایط نامناسب نظارت بر صید
۱۳۹۹/۰۲/۱۲
متخلف کشتار کوسه سرچکشی شناسایی شد/ شرایط نامناسب نظارت بر صید
مدیرکل دفتر حفاظت از زیست بوم های دریایی و سواحل دریایی سازمان محیط زیست از شناسایی متخلف کشتار کوسه های سرچکشی خبر داد و گفت: شرایط نظارت بر صید در دریاها مناسب نیست.
تصاویر: چراگاه های ارتفاعات رودبار
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
تصاویر: چراگاه های ارتفاعات رودبار
همه ساله در فصل بهار، گله های گوسفندان در چراگاه های ارتفاعات رودبار جلوه زیبایی از زیست بوم گیلان را به نمایش می گذارد.
توسعه کیفی زیست‌بوم فناوری را به جهش تولید پیوند می‌زنیم
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
توسعه کیفی زیست‌بوم فناوری را به جهش تولید پیوند می‌زنیم
تهران- ایرنا- رییس مرکز فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: قطعا اگر زیست‌بوم فناوری، نوآوری و کارآفرینی توسعه یابد، قدم بزرگی برای تحقق جهش تولید در کشور برداشته خواهد شد، یکی از اولویت‌ها ما در سال ۹۹، توسعه کیفی و محتوایی زیست بوم فناوری و نوآوری است.
برگزاری وبینار بازتعریف ذهنی مناسب برای کار و زندگی در دوران کرونا و پساکرونا
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / باشگاه دانشجویان ایسنا / انجمن علمی دانشجویی کسب وکار مدیریت دانشگاه تهران / وبینار باز تعریف ذهنی مناسب برای کار و زندگی در دوران کرونا و پسا کرونا
برگزاری وبینار بازتعریف ذهنی مناسب برای کار و زندگی در دوران کرونا و پساکرونا
انجمن علمی دانشجویی کسب وکار مدیریت دانشگاه تهران وبینار "بازتعریف ذهنی مناسب برای کار و زندگی در زیست بوم جدید (کرونا و پسا کرونا)" را برگزار می‌کند.
زمین پاک و محیط زیستی سالم؛ بستری برای توسعه پایدار
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / آلودگی نفتی / مدیریت پسماند / سفره آب زیرزمینی / آلودگی هوا / واحدهای آلاینده
زمین پاک و محیط زیستی سالم؛ بستری برای توسعه پایدار
تهران- ایرنا- روز جهانی زمین پاک فرصتی مغتنم است، برای ترویج فرهنگ حفاظت و نگهداری از زیست بوم و زیستگاهی که در آن زندگی بشری به رشد و بالندگی خواهد رسید و توجه به آن نقش انکارناپذیری را در نهادینه ساختن باور و اراده انسان برای داشتن و حفظ محیطی سالم دارد.
دهستان موگویی بهشتی پنهان در زیر غبار محرومیت
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / استانی-اجتماعی / منطقه چهارمحال و بختیاری / محرومیت‌زدایی / دهستان موگویی / فقر
دهستان موگویی بهشتی پنهان در زیر غبار محرومیت
جنگل‌های زیبا و چشم‌انداز منطقه، روستای پلکانی و تاریخی سر آقاسید، زیست بوم دست نخورده، منطقه حفاظت شده شیرستان، آبشار دره رزگه، روستای ساحلی تلو، روستاهای گردشگری زرگ و لاوه، باغستان‌های سوه از جمله مناطق گردشگری در دهستان موگویی است که در زیر غبار محرومیت قرار گرفته است.
راه‌اندازی فاز دوم پایگاه داده‌های گیاهان دارویی زیست‌بوم ایران با معرفی ۱۰۰ گیاه دارویی برتر
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / گیاهان دارویی / زیست بوم
راه‌اندازی فاز دوم پایگاه داده‌های گیاهان دارویی زیست‌بوم ایران با معرفی ۱۰۰ گیاه دارویی برتر
فاز دوم راه اندازی پایگاه داده‌های گیاهان دارویی بومی ایران با افزودن اطلاعات مربوط به ۱۰۰ گیاه دارویی برتر زیست­ بوم کشور راه اندازی خواهدشد.
ایجاد مجتمع بین‌المللی فناوری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / مجتمع فناوری
ایجاد مجتمع بین‌المللی فناوری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: با استقرار مرکز شتاب‌دهنده حوزه سلامت و افتتاح مجتمع بین‌المللی فناوری دانشگاه شاهد شکوفایی بیشتر در زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور خواهیم بود.
۱۳۹۹/۰۱/۲۸ / دلبر و کوشکی / یوزپلنگ ایرانی
(تصاویر) بازگشت دلبر و کوشکی به توران تحت تدابیر پزشکی!
دلبر و کوشکی دو یوزپلنگ اصیل ایرانی به زادگاه اصلی شان یعنی دشت حفاظت شده توران در شاهرود برده و رها شدند تا همراه با ایران و دیگر گونه‌های حفاظت شده این منطقه در زیست بوم طبیعی خود آماده نجات این گونه در حال انقراض شوند.
افزایش تولید محصولات نانویی در سال جدید
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / فناوری نانو / تولید / سعید سرکار
افزایش تولید محصولات نانویی در سال جدید
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو گفت: محصولات فناورانه نانویی به خوبی جای خود را باز کرده‌اند و با حمایت از فعالان زیست بوم نانو می‌توان در سال جاری شاهد تولیداتی بیشتر در این حوزه باشیم.
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / ستاد ویژه توسعه فناوری نانو / فناوری نانو
فناوران ایرانی نانو جهش در تولید را سرعت می‌دهند
فعالان زیست بوم فناوری نانو با تولید محصولات فناورانه و صادرات آن به سایر کشورها، گام قدرتمندی برای شکوفایی اقتصاد برداشته‌اند؛ در حال حاضر، محصولات نانویی کشورمان به ۴۵ کشور دنیا صادر می‌شود.
آغاز فعالیت صندوق تخصصی صنایع خلاق و فرهنگی
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / صندوق صنایع خلاق / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
آغاز فعالیت صندوق تخصصی صنایع خلاق و فرهنگی
دبیر برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به راه‌اندازی مراکز نوآوری جدید در سه استان و دو دانشگاه گفت: علاوه بر آن صندوق تخصصی صنایع خلاق و فرهنگی برای حمایت از شرکت‌های فناوری فعالیت خود را آغاز کرده است.
تاکید وزیر ارتباطات بر ایجاد زیست بوم آموزش کودکان در فضای مجازی
۱۳۹۹/۰۱/۲۵
تاکید وزیر ارتباطات بر ایجاد زیست بوم آموزش کودکان در فضای مجازی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر ایجاد زیست بوم آموزش کودکان در فضای مجازی تاکید و گفت: شیوع کرونا در آشکارسازی خلأها و چالش های فضای مجازی کشور مؤثر بوده است.
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / تولید کیت تشخیص کرونا / سورنا ستاری / کرونا / کیت تشخیص کرونا
رونمایی از خط تولید ۲ نوع کیت ایران‌ساخت تشخیص کرونا
به گزارش الف به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، خط تولید دو نوع کیت تشخیصی کرونا ویروس شامل کیت‌های مبتنی بر آنالیز PCR و نیز کیت‌های سرولوژی در شرکت دانش‌بنیان با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری رونمایی شد تا گامی قدرتمند برای مبارزه با این بیماری توسط زیست بوم نوآوری و فناوری باشد.
بیش از ۱۲۰ مرکز نوآوری «جهش تولید» را شتاب می دهند
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
بیش از ۱۲۰ مرکز نوآوری «جهش تولید» را شتاب می دهند
مراکز نوآوری با حمایت از استارتاپ‌ها و ایده‌های نوآوری رسیدن آنها به محصول را سرعت می‌دهند. در حال حاضر بیش از 120 مرکز نوآور در زیست بوم فناوری و نوآوری کشور فعال هستند تا شاهد شکوفایی و رونق بیشتر فعالیت‌های این حوزه در سال «جهش تولید» باشیم.
محققان دانشگاه علم‌وصنعت ۱۳۰ هزار شیلد محافظ صورت تولید کردند
۱۳۹۹/۰۱/۲۱ / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / دانشگاه علم و صنعت
محققان دانشگاه علم‌وصنعت ۱۳۰ هزار شیلد محافظ صورت تولید کردند
تهران- ایرنا- یک شرکت دانش بنیان مستقر در مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت ایران و رشد یافته در زیست بوم فناوری این دانشگاه، موفق به تولید بیش از ۱۳۰ هزار عدد شیلد محافظ برای کادر درمانی و مدافعان سلامت کشور در طول یک ماه گذشته شده است.
سامانه هوشمند ایرانی تشخیص دقیق کرونا رونمایی شد
۱۳۹۹/۰۱/۱۷
سامانه هوشمند ایرانی تشخیص دقیق کرونا رونمایی شد
دستاوردی دیگر برآمده از زیست بوم فناوری و نوآوری در میدان مبارزه با کرونا رونمایی شد؛ سامانه تشخیص پنومونی (ذات الریه) کرونا. سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و علیرضا زالی فرمانده ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان تهران در این مراسم رونمایی حضور داشتند.
تاثیر تلف شدن پرندگان در میانکاله بر مهاجرت مجدد آنها به کشور
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / محیط زیست / تلف شدن پرندگان میانکاله / تالاب میانکاله / زیست بوم
تاثیر تلف شدن پرندگان در میانکاله بر مهاجرت مجدد آنها به کشور
یک کارشناس مدیریت حیات وحش با اشاره به تلف شدن بیش از 40 هزار پرنده مهاجر در میانکاله گفت: امکان دارد این حادثه شوک به پرندگان وارد کرده باشد اما یک شوک به مجموعه یک گونه پرنده نبوده‌ است.
حمایت از زیست بوم نوآوری شهری پایتخت به دلیل تاثیرات منفی کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۱۳ / شهرداری تهران / استارتاپ ایرانی / ویروس کرونا / محمد فرجود
حمایت از زیست بوم نوآوری شهری پایتخت به دلیل تاثیرات منفی کرونا
مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران از ابلاغیه شهردار تهران مبنی بر حمایت ویژه از زیست بوم نوآوری شهری در پایتخت با توجه به تاثیرات منفی شیوع بیماری کرونا بر فعالیت‌های اقتصادی، خبر داد.
حمایت شهرداری از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / شهردار تهران / شهرداری / شورای شهر تهران
حمایت شهرداری از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران  از موافقت شهردار از بازیگران زیست بوم نوآوری در شرایط شیوع کرونا خبر داد.
۸ برنامه راهبردی معاونت علمی برای «جهش تولید»
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / شرکت دانش بنیان / سال جهش تولید / فناوری / مقام معظم رهبری / دولت
۸ برنامه راهبردی معاونت علمی برای «جهش تولید»
رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی با بیان اینکه ۸ برنامه راهبردی را در چارچوب زیست بوم نوآوری کشور تدوین کرده ایم، گفت: این برنامه ها در راستای تحقق «جهش تولید» اجرا می شوند.
نخستین دوربین حرارتی تب‌سنج «ایران‌ساخت» راه‌اندازی شد
۱۳۹۹/۰۱/۰۳ / دوربین حرارتی تب‌سنج / تولیدات ضد کرونایی / فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری کشور / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
نخستین دوربین حرارتی تب‌سنج «ایران‌ساخت» راه‌اندازی شد
نخستین دوربین حرارتی تب سنج ایران ساخت بومی در یکی از مراکز تحت پوشش شهرداری تهران نصب شد.
زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری؛ بهار ما است
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / بنیاد ملی نخبگان / سورنا ستاری
زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری؛ بهار ما است
تهران- ایرنا- معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان در پیام تبریکی به مناسبت فرا رسیدن نوروز ۹۹ گفت: زیست بوم کارآفرینی و نوآوری، بهار ما است.
رویداد ایده تا اجرا در مدیریت مصرف برق در فضای مجازی برگزار می‌شود
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / انرژی برق / شرکت دانش بنیان
رویداد ایده تا اجرا در مدیریت مصرف برق در فضای مجازی برگزار می‌شود
تهران- ایرنا- رویداد ایده تا اجرا در حوزه مدیریت مصرف برق در بستر فضای مجازی و به صورت غیرحضوری با همکاری حوزه توسعه زیست بوم نوآوری انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت توانیر اجرا می‌شود.
(ویدئو) اسکندر فیروز چه خدماتی به ایران کرد؟
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / اسکندر فیروز / محیط زیست / سازمان حفاظت از محیط زیست
(ویدئو) اسکندر فیروز چه خدماتی به ایران کرد؟
اسکندر فیروز یکی از مهم‌ترین چهره‌های محیط‌زیستی ایران، در سن 94 سالگی درگذشت. وی، بنیانگذار و نخستین رییس سازمان حفاظت محیط زیست ایران است که نقش بسیار فراوانی در آموزش، فرهنگ سازی و توانمندسازی جوامع بومی و محلی در حفاظت از زیست بوم داشت. اما خدمات او به محیط زیست ایران چه بوده است؟
نهادینه ساختن فرهنگ درختکاری، پاسداشت حقیقی زیست بوم
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / سازمان حفاظت محیط زیست / کاشت نهال / روز درختکاری / سازمان های مردم نهاد
نهادینه ساختن فرهنگ درختکاری، پاسداشت حقیقی زیست بوم
تهران- ایرنا- آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری فرصتی برای پاسداشت حقیقی زیست بوم است تا همگان به کاشت درخت، گسترش فضاهای سبز و حفظ و نگهداری جنگل تشویق شوند و اینگونه افزون بر نهادینه کردن فرهنگ درختکاری در بهبود محیط زیست، پاکسازی هوا و کاهش آلاینده‌ها در کلانشهرها نیز گام های موثری بردارند.
درباره اسکندر فیروز
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / سازمان حفاظت محیط زیست / اسکندر فیروز / شیراز / پارک پردیسان
درباره اسکندر فیروز
تهران- ایرنا- اسکندر فیروز، بنیانگذار و نخستین رییس سازمان حفاظت محیط زیست ایران است که نقش بسیار فراوانی در آموزش، فرهنگ سازی و توانمندسازی جوامع بومی و محلی در حفاظت از زیست بوم داشت. با تلاش پیگیر وی، مناطق چهارگانه تحت حفاظت ایران با نام‌های پارک ملی، اثر طبیعی ملی، پناهگاه حیات وحش و منطقه حفاظت‌شده تعیین شدند.  
امضای قرارداد تولید 5 میلیون ماسک نانو توسط شرکت‌های دانش‌بنیان
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
امضای قرارداد تولید 5 میلیون ماسک نانو توسط شرکت‌های دانش‌بنیان
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به عزم زیست بوم فناوری برای مقابله با ویروس کرونا از تولید 5 میلیون ماسک نانو توسط شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.
همدان عضو جدید زیست‌بوم صنایع خلاق شد
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / صنایع خلاق / همدان / زیست بوم
همدان عضو جدید زیست‌بوم صنایع خلاق شد
با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز رشد واحدهای فناوری لالجین (استان همدان) برای پذیرش شرکت‌های خلاق اعلام فراخوان کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •