پنجشنبه, ۲۳ مرداد, ۱۳۹۹ / 13 August, 2020
صحن علنی مجلس
۸ ساعت قبل
غیبت دردسرساز
گروه سیاسی |عصر روز سه‌شنبه بود که سخنگوی هیات‌رییسه مجلس شورای اسلامی از عدم‌حضور رییس‌جمهوری در جلسه بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی مسوولیت وزارت صنعت، معدن و تجارت سخن گفت اما حاضر به ذکر دلیل این مهم نشد. غیبت حسن روحانی در جلسات بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی‌اش به مجلس امری مسبوق به سابقه است و از این‌رو کمتر کسی تصور می‌کرد که نبود او در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با هزار و یک نوع حاشیه مواجه شود ولی در مجلس یازدهم با اکثریت قریب به اتفاق اصولگرایان، این اتفاق رخ داد و علیرضا سلیمی، عضو نزدیک به جبهه پایداری هیات‌رییسه مجلس در تذکری در صحن علنی مجلس اظهار کرد: «باید براساس آیین‌نامه عمل کنیم. بنابر تبصره یک ماده ۲۰۴ درباره معرفی …
ببینید | حواشی جلسه رای اعتماد وزیر صمت
۱۵ ساعت قبل / محمد باقر قالیباف / حسین مدرس خیابانی / مجلس شورای اسلامی
ببینید | حواشی جلسه رای اعتماد وزیر صمت
خبرگزاری تسنیم منتشر کرد: جلسه رای اعتماد حسین مدرس خیابانی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت صبح امروز چهارشنبه ۲۲ مرداد به ریاست محمد باقر قالیباف در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار شد و در پایان با رای اکثریت نمایندگان مردم به عدم صلاحیت وزیر پیشنهادی پایان یافت.
۱۸ ساعت قبل / مدرس خیابانی / وزیر صمت / مجلس شورای اسلامی / عدم صلاحیت
(تصاویر) مجلس به مدرس خیابانی "نه" گفت
جلسه رای اعتماد حسین مدرس خیابانی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت صبح امروز چهارشنبه ۲۲ مرداد به ریاست محمد باقر قالیباف در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار شد و در پایان با رای اکثریت نمایندگان مردم به عدم صلاحیت وزیر پیشنهادی پایان یافت.
چه نهادی حضور روحانی در صحن مجلس را به صلاح ندانست؟
۲۳ ساعت قبل / حسن روحانی / مجلس یازدهم / محمد باقر قالیباف
چه نهادی حضور روحانی در صحن مجلس را به صلاح ندانست؟
رئیس جمهور امروز در صحن علنی بهارستان حاضر نشد موضوعی که با انتقاد برخی از نمایندگان مواجه شد.
سخنان «مدرس خیابانی» در مجلس شورای اسلامی
۲۳ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / رای اعتماد / وزارت صنعت معدن و تجارت / جهش تولید / مجلس یازدهم / حسین مدرس خیابانی
سخنان «مدرس خیابانی» در مجلس شورای اسلامی
«حسین مدرس‌خیابانی»، وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت، امروز (چهارشنبه) در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با ارائه‌ برنامه‌های خود برای اداره وزارت صمت و در دفاع از صلاحیت خودگفت: راه نجات کشور در تولید و صادرات و تمرکز روی استان‌های مرزی است. همچنین امروز در حال تجربه اقتصاد بدون نفت هستیم.
دشمن بدنبال سفره‌های خالی و کارخانه‌های تعطیل است/ خط قرمزها در انتصابات رعایت می‌شوند
۲۳ ساعت قبل / صادرات غیرنفتی / صحن علنی مجلس / فتنه / کسب و کار / واردات
دشمن بدنبال سفره‌های خالی و کارخانه‌های تعطیل است/ خط قرمزها در انتصابات رعایت می‌شوند
ایلنا: وزیر پیشنهادی وزارت صمت اظهار داشت: رویکرد اصلی برنامه بنده که حاصل از مطالعات کارشناسی و بازدید از شهرک‌های صنعتی و معدنی بوده پاسخگویی به دو دغدغه مردم و…
مخالفان: وزیر پیشنهادی صمت درباره تخصیص ارز ۴۲۰۰ توضیح دهد/ موافقان: مافیا پیگیر وزیر نشدن مدرس خیابانی هستند
۲۴ ساعت قبل / حسین مدرس خیابانی / مجلس شورای اسلامی / بررسی صلاحیت / وزیر صمت
مخالفان: وزیر پیشنهادی صمت درباره تخصیص ارز ۴۲۰۰ توضیح دهد/ موافقان: مافیا پیگیر وزیر نشدن مدرس خیابانی هستند
نشست علنی مجلس شورای اسلامی با دستور کار بررسی صلاحیت و برنامه‌های حسین مدرس خیابانی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در حال برگزاری است و موافقان و مخالفان در حال ارائه نظرات خود در صحن هستند.
گزارش «نامه نیوز» از جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت/ اعتراض نمایندگان به غیبت رئیس جمهور
۲۴ ساعت قبل
گزارش «نامه نیوز» از جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت/ اعتراض نمایندگان به غیبت رئیس جمهور
جلسه رای اعتماد مجلس به وزیر صمت در صحن علنی در حال برگزاری است.
بررسی لایحه دو فوریتی افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس
۲۵ ساعت قبل / مهدی طغیانی / بازار بورس / سرمایه گذاری / کمیسیون اقتصادی مجلس
بررسی لایحه دو فوریتی افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس
طغیانی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اصلاحات لایحه دو فوریتی افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار یا فرابورس ایران از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم در این کمیسیون انجام و گزارش آن به صحن علنی ارائه می‌شود.
حضور جهانگیری در جلسه بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صمت
۲۵ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / اسحاق جهانگیری / قانون اساسی / وزیر صمت
حضور جهانگیری در جلسه بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صمت
معاون اول ریاست جمهوری دقایقی قبل برای حضور در جلسه بررسی صلاحیت حسین مدرسی خیابانی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت (صمت) وارد صحن علنی مجلس شد.
۴۱ ساعت قبل
سوال از وزیر کار به صحن علنی مجلس ارجاع شد
نایب رئیس کمیسیون مجلس گفت: وزیر کار برای پاسخ به سوال دو نفر از نمایندگان به کمیسوین اجتماعی آمد که در یک مورد 2 ماه فرصت گرفت و در مورد دیگر نتوانست با پاسخ خود نماینده سوال‌کننده را قانع کند و سوال وی برای رسیدگی بیشتر به صحن ارجاع خواهد شد.
۲ روز قبل
نوبتِ قالیباف
خروج ایالات‌متحده امریکا از توافق هسته‌ای موسوم به برجام از یک‌سو و اقدامات نه‌چندان همدلانه اتحادیه اروپا در قبال جمهوری اسلامی سبب شد تا به محض روی کار آمدن یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اکثریت اصولگرایان و تندروها در تهران و تشکیل کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، طرحی برای توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی تهیه شود. طرحی که بر‌خلاف سروصدای روزهای ابتدایی خود در ادامه با سکوت مواجه شد و خبری از آن در دست نبود تا اینکه روز گذشته مجتبی ذوالنوری، نماینده نزدیک به جبهه پایداری قم در پارلمان که ریاست کمیسیون امنیت ملی را نیز عهده‌دار است در اظهاراتی که خبرگزاری تسنیم آن را منتشر کرد، خبر از ارجاع این طرح به صحن علنی مجلس داد:«بررسی این طرح‌ها در کمیسیون …
۲ روز قبل
تیغ استیضاح بالای سر دو وزیر
به نظر می‌رسد که مجلس یازدهم در اولین قدم‌های خود برای برخورد با دولت دوازدهم، استیضاح وزرای کشور و نفت را در دستور کار خود قرار داده است.روز یکشنبه، تصویری از فرم استیضاح عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور با 14 امضا منتشر شد که بر اساس آن نمایندگان قصد دارند وی را در سه محور بی‫تدبیری در اجرا و نحوه افزایش قیمت بنزین، نصب مدیران ناکارآمد برای فرمانداری‌ها و استانداری‌ها و ضعف در مدیریت بحران در ماجرای سیل و زلزله استیضاح کنند.دیروز نیز‫ ابوالفضل ابوترابی، نماینده نجف‌آباد با اشاره به اینکه پس از طرح شکایت از بیژن زنگنه در مجلس شورای اسلامی وکلای ملت استیضاح وزیر نفت در صحن علنی را کلید زدند گفت: تا کنون بیش از 30 امضا برای استیضاح زنگنه در صحن جمع‌آوری شده است. وی با اشاره به اینکه این استیضاح …
یک نماینده: بیش از ۳۰ امضا برای استیضاح زنگنه در مجلس جمع شده است
۲ روز قبل
یک نماینده: بیش از ۳۰ امضا برای استیضاح زنگنه در مجلس جمع شده است
ابوالفضل ابوترابی، نماینده مردم نجف آباد با اشاره به اینکه پس از طرح شکایت از بیژن زنگنه در مجلس شورای اسلامی وکلای ملت استیضاح وزیر نفت در صحن علنی را کلید زدند گفت: تا کنون بیش از 30 امضا برای استیضاح زنگنه در صحن جمع آوری شده است.
۳ روز قبل
پارلمانِ حواشی
تعطیلات یک‌هفته‌ای و سرکشی نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز گذشته سرانجام خاتمه یافت تا وکلای ملت که طول یکی، دو ماه اخیر بیش از آنکه درگیر بررسی مصوبات گذشته یا تصویب قوانین جدید باشند به جدل‌های سیاسی و بررسی منویات دبیر شورای نگهبان مشغول بودند، بار دیگر در صحن علنی «خانه ملت» گرد هم آیند و در شرایطی به برگزاری نخستین نشست خود در هفته جاری بپردازند که تعداد نمایندگان مبتلا به ویروس کرونا به عدد 20 نزدیک شده و این مساله می‌تواند به‌ منزله زنگ خطری جدی برای اهالی ساختمان هرمی ‌شکل میدان بهارستان باشد. در این میان اما دغدغه محمدباقر قالیباف در قامت رییس مجلس و ساکن قدرتمندترین کرسی پارلمان، مطالبات ایجاد شده برای لغو کنکور سراسری بود ولی …
پرونده واردات گندم حجاریان به صحن مجلس رفت
۳ روز قبل / سوال از وزیر کشاورزی / علی خضریان / کاظم خاوازی / واردات گندم از سوی حجاریان
پرونده واردات گندم حجاریان به صحن مجلس رفت
فارس نوشت: «سوال علی خضریان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از وزیر جهاد کشاورزی درباره حذف بودجه خودکفایی گندم در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان اعلام وصول شد.
واکنش مجلس به کشف حجاب زنان در خودرو /تصمیم‌گیری درباره تعطیلات تابستانی نمایندگان/ حواشی صحن علنی مجلس
۳ روز قبل / مجلس یازدهم
واکنش مجلس به کشف حجاب زنان در خودرو /تصمیم‌گیری درباره تعطیلات تابستانی نمایندگان/ حواشی صحن علنی مجلس
جلسه علنی امروز مجلس درحالی به پایان رسید که از مسئله قیر رایگان انتقاد از حذف تعطیلات تابستانی نمایندگان مطرح شد.
۵ روز قبل / فراکسیون انقلاب اسلامی / قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی
قالیباف تنها کاندید ریاست فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس
ولی اسماعیلی عضو هیئت اجرایی فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با تسنیم، از برگزاری نشست مجمع عمومی این فراکسیون خبر داد و گفت: این نشست عصر روز یکشنبه نوزدهم مرداد ماه در صحن علنی پارلمان برگزار خواهد شد.
قانون مالیات‌ مستقیم بزودی در صحن علنی اصلاح می‌شور
۱۳۹۹/۰۵/۱۷
قانون مالیات‌ مستقیم بزودی در صحن علنی اصلاح می‌شور
ایلنا: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، از ارائه طرح اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم طی دو هفته آینده در صحن علنی مجلس خبر داد.
صلاحیت وزیر پیشنهادی صمت ۲۲ مرداد در مجلس بررسی می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / صحن علنی مجلس شورای اسلامی / وزیر صمت
صلاحیت وزیر پیشنهادی صمت ۲۲ مرداد در مجلس بررسی می‌شود
نمایندگان مجلس شورای اسلامی چهارشنبه هفته آینده صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت را مورد بررسی قرار می دهند .
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
پارلمان واقع‌بین می‌شود
حسن روحانی دیروز و در جلسه پیش از ظهر هیات دولت گفته که «قضاوت آنها که می‌گویند مجلس و قوه قضاییه دنبال این است که دولت را زمین بزنند، ناصحیح می‌دانم» آن ‌هم با استناد به اینکه در جلسات قوای سه‌گانه همکاری و هماهنگی قابل‌ قبولی میان روسای قوای مقننه و قضاییه با رییس‌جمهوری وجود دارد و به ‌گفته روحانی، «نظرات بسیار به هم شبیه و نزدیک است.» همزمان اما دست‌کم  دو نفر از نمایندگان در جلسه علنی پیش ‌از ظهر مجلس، نسبت به عدم رسیدگی به طرح سوال از رییس‌جمهوری به هیات رییسه مجلس تذکر داده و یکی از آنها رییس‌جمهوری را به استیضاح تهدید کرد.  علی خضریان، عضو جبهه پایداری تهران در مجلس که خبرگزاری‌های اصولگرا، …
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / مجلس شورای اسلامی
میرتاج‌الدینی: طرح تامین کالاهای اساسی هفته آینده به صحن مجلس می‌رود
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به ادامه بررسی طرح تامین کالاهای اساسی در این کمیسیون گفت که این طرح هفته آینده بعد از تصویب در جلسه کمیسیون به صحن علنی ارسال می‌شود.
فرصت ۲ ماهه برای ثبت کدملی و کدپستی مسکن بر اساس طرح مجلس
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / مالیات بر خانه های خالی / مهدی طغیانی
فرصت ۲ ماهه برای ثبت کدملی و کدپستی مسکن بر اساس طرح مجلس
مهدی طغیانی در گفت وگو با فارس با اشاره به تصویب طرح مالیات بر خانه های خالی در صحن علنی مجلس و ارسال طرح به شورای نگهبان، اظهار داشت: طی دو جلسه امروز و یکشنبه گذشته نمایندگان مجلس در صحن علنی با اندک تغییر نسبت به مصوبه کمیسیون این طرح را تصویب کردند.
نماینده مجلس: اگر رییس‌جمهور برنامه‌ای برای مشکلات نداشته باشد، او را استیضاح می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / استیضاح روحانی / استیضاح رییس جمهور / رییس‌جمهور / نماینده مجلس
نماینده مجلس: اگر رییس‌جمهور برنامه‌ای برای مشکلات نداشته باشد، او را استیضاح می‌کنیم
شفقنا- نماینده تهران در صحن علنی مجلس با اشاره به در دستور کار قرار نگرفتن سوال از رئیس‌جمهور در مجلس، گفت: اگر دریابیم رئیس‌جمهور طرح و برنامه‌ای برای برون رفت از این شرایط ندارد، چه بسا استیضاح وی را...
اعلام همدردی قالیباف با لبنانی ها در پی حادثه انفجار بیروت
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / محمد باقر قالیباف / مجلس شورای اسلامی / صحن علنی مجلس / بیروت
اعلام همدردی قالیباف با لبنانی ها در پی حادثه انفجار بیروت
دل‌های همه ما در حادثه مصیبت‌بار شب گذشته در بندر بیروت در لبنان سرشار از غم و اندوه شد.
فرصت ۲ ماهه مجلس به صاحب خانه‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / مالیات / شورای نگهبان / مسکن / کمیسیون اقتصادی مجلس / خانه خالی / وزارت راه و شهرسازی / اخبار داغ
فرصت ۲ ماهه مجلس به صاحب خانه‌ها
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از تصویب طرح مالیات از خانه های خالی در صحن علنی و ارسال آن به شورای نگهبان خبر داد.
پیش‌بینی ۵۰ میلیارد تومان برای اجرای مدرک دوم فرهنگیان
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / حمیدرضا حاجی بابایی / فرهنگیان / کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس
پیش‌بینی ۵۰ میلیارد تومان برای اجرای مدرک دوم فرهنگیان
حاجی‌بابایی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در قانون بودجه سال ۹۹ مبلغ ۵۰ میلیارد تومان، بابت اجرای مدارک فرهنگیان پیش‌بینی شد و این مصوبه پس از تصویب در صحن علنی جهت تعیین تکلیف نهایی برای شورای نگهبان ارسال می‌شود.
مجلس به دنبال آن است که مسکن در کشور احتکار نشود
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / اخذ مالیات از خانه های خالی / محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی
مجلس به دنبال آن است که مسکن در کشور احتکار نشود
ایلنا: رئیس مجلس شورای اسلامی در صحن علنی امروز مجلس با اشاره به موضوع اخذ مالیات از خانه‌های خالی اظهار داشت: مجلس در این طرح به دنبال آن است که مسکن در کشور احتکار…
آغاز جلسه علنی مجلس/ طرح مالیات بر خانه‌های خالی بررسی می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / محمد باقر قالیباف / مجلس شورای اسلامی / صحن علنی مجلس
آغاز جلسه علنی مجلس/ طرح مالیات بر خانه‌های خالی بررسی می‌شود
جلسه علنی مجلس دقایقی پیش آغاز شد و بررسی جزئیات طرح اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم (طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی) در دستور کار قرار گرفت.
15 هزار داوطلب حاضرند برای سلامتی خود و خانواده شان از کنکور انصراف دهند/ کمپین تعویق کنکور تا رسیدن به 50 هزار امضا ادامه دارد
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / مجلس شورای اسلامی / صحن علنی مجلس / علمی / تماس / کمپین فارس من / کنکور / تعویق کنکور
15 هزار داوطلب حاضرند برای سلامتی خود و خانواده شان از کنکور انصراف دهند/ کمپین تعویق کنکور تا رسیدن به 50 هزار امضا ادامه دارد
سردبیر سوژه تعویق کنکور درباره سرانجام مطالبه تعویق کنکور پس از اعلام نظر مشترک وزارت بهداشت، علوم و مجلس گفت: پیگیری افزایش تعداد امضاهای سوژه تا رسیدن به ۵۰ هزار امضا و طرح موضوع در صحن علنی مجلس شورای اسلامی را ادامه می دهیم.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
سرپرست، وزیر می‌شود؟
یکشنبه همین هفته بود که علیرضا سلیمی، عضو جبهه پایداری محلات در هیات‌رییسه مجلس شورای اسلامی از مهلت 10 روزه دولت برای معرفی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت سخن گفت و در ادبیاتی تهدیدآمیز، اعلام کرد که امضای سرپرست موقت این وزارتخانه تنها تا 22 مردادماه اعتبار خواهد داشت. یک روز پس از آن، در شماره روز دوشنبه «اعتماد» از «ساعت شنی پیش‌ روی پاستور» گفتیم و از آغاز شمارش معکوس برای پایان بلاتکلیفی سکان‌دار این وزارتخانه عریض و طویل نوشتیم. ویژگی مهمی در وزارت صنعت، معدن و تجارت که حسن روحانی و برخی مردان اقتصادی دولتش را به این فکر انداخته بود که با ارایه لایحه‌ای به مجلس نسبت به تفکیک این وزارتخانه به دو وزارتخانه اقدام کنند. اقدامی که البته از سوی دولتی‌ها …
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
کنکور چالشی فراتر از دوران کرونا
این روزها که از همه‫گیری ویروس کرونا و افزایش آمار مبتلایان در رنج و نگرانی هستیم پرهیز از تجمعات از مهم ترین پیشگیری های این بیماری ناشناخته است تا با توجه به سرعت انتشار و سرایت این بیماری با آماجی از مبتلایان و درنتیجه ناتوانی سیستم درمانی و وقوع بحران مواجه نباشیم. حال در این میان یکی از بزرگ‫ترین این تجمعات یعنی برگزاری کنکور سراسری برای بیش از یک میلیون دانش‫آموز در جای جای این کشور، محل مناقشه و حتی دعواهای سیاسی شده است. در زمان وزارت آقای بطحایی وزیر وقت آموزش و پرورش، جهت مافیای کنکور که سود کلان از این طریق کسب می کنند و عدم نظارت و مقابله، از وزیر وقت در صحن علنی مجلس دهم سوال کردیم و به جهت عدم اقناع نمایندگان از پاسخ، وزیرکارت زرد از نمایندگان مجلس دهم کرفت و در اعطای رای اعتماد …
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
دولت وزیر صمت را به مجلس معرفی کرد
رئیس‌جمهور در نامه‌ای به رئیس مجلس، حسین مدرس خیابانی، سرپرست فعلی وزارت صنعت، معدن و تجارت را به‌عنوان وزیر پیشنهادی این وزارتخانه به مجلس معرفی کرد. حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: چهارشنبه آینده ۲۲مرداد جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی وزارت صمت در صحن علنی مجلس برگزار خواهد شد. به‌گزارش خبرگزاری صداوسیما، سرپرست وزارت صمت، قائم‌مقام وزیر در امور بازرگانی، قائم‌مقام وزارت بازرگانی داخلی، مدیرکل برنامه‌ریزی وزارت بازرگانی، مدیرکل دفتر تنظیم بازار، مدیرکل تامین و توزیع کالا، مدیرعامل …
طرح دوفوریتی مسکن هفته آینده بررسی می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / سید البرز حسینی / قیمت مسکن / کمیسیون عمران مجلس
طرح دوفوریتی مسکن هفته آینده بررسی می‌شود
حسینی، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: طرح مسکن درحال بررسی است که هفته آینده در قالب دوفوریت به صحن علنی می‌رود.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
طرح های نمایشی برای بازار آشفته خودرو
کیمیا نجفیاین ‌روزها بازار خودرو بی‫توجه به بازارهای دیگر به مسیر خود ادامه می‌دهد و بررسی‌ها نشان از آشفتگی بیش از پیش این بازار دارد، ضمن اینکه خریداران در شرایط رکودی، چشم‌انتظار کاهش قیمت‌ها هستند.بازار در رکود کامل بوده و خرید و فروش‌ها به حداقل رسیده است. فعالان عرصه خودرو در بازار از نوسان ارز به عنوان یکی از عوامل بی‌ثباتی در این بازار یاد می‌کنند. البته آنطور که دیده می‌شود دولت در تلاش برای ساماندهی این بازار است. اخیرا حجت‌الله فیروزی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با ایسنا، از تدوین طرحی برای ساماندهی خودرو در این کمیسیون خبر داد، وی اظهار کرد: «طرحی در کمیسیون صنایع در حال تدوین است که حاصل تلاش‌های زیاد و مذاکراتی با کل حلقه صنعت تولید خودرو از ابتدا …
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
تفکیک وزارت صمت منتفی می‌شود؟
شنیده‌ها حاکی است، تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت فعلا منتفی شده و حسین مدرس خیابانی طی هفته جاری به‌عنوان وزیر پیشنهادی وزارت صمت به مجلس معرفی می‌شود. پیش از این دولت به دنبال تفکیک وزارت صمت به دو بخش صنعت و معدن و بازرگانی بود. یکشنبه همین هفته در حاشیه جلسه علنی مجلس، درخواست جمعی از بهارستان‌نشین‌ها برای مسکوت ماندن طرح تشکیل وزارت بازرگانی به مدت یک سال به هیات رئیسه مجلس تقدیم شد. با توجه به تاکید محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس مبنی بر تعیین تکلیف موضوع وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت صمت در هفته جاری، پیش‌بینی می‌شود درخواست جمعی از نمایندگان مجلس برای مسکوت ماندن طرح تشکیل وزارت بازرگانی در همین هفته در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گیرد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
حمله به علی مطهری از تریبون مجلس
هنوز مدتی از حاشیه‌های اظهارنظر عجیب محمود احمدی بیغش، نماینده شازند و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره واگذاری جزایر جنوبی ایران به کیش در یک مصاحبه تلویزیونی و البته روش پر از تناقض و فرافکنی عجیب‌ترش در رد و تکذیب اظهاراتش نمی‌گذرد که حالا اظهاراتش از تریبون مجلس شورای اسلامی علیه یک نماینده شاخص سه دوره اخیر مجلس حاشیه‌ساز شده است.علی مطهری روز شنبه در توئیترش نوشت: «مگر مسلمان چینی چه فرقی با مسلمان یمنی یا فلسطینی دارد؟» این توئیت نماینده پیشین مجلس، در انتقاد از رفتارهای دولت چین نسبت به مسلمانان چینی به ویژه در منطقه سین‌کیانگ این کشور و البته نوع واکنش دستگاه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران مطرح شده است. همین توئیت باعث شد که احمدی بیغش که سابقه استانداری …
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / کنکور 99 / وزیر علوم
وزیر علوم: کنکور فردا تعیین تکلیف می شود
به گزارش ایسنا، نشست تخصصی کمیسیون آموزش با حضور وزرای علوم، تحقیقات و فناوری، ورزش و جوانان و بهداشت و رئیس سازمان سنجش در صحن علنی مجلس پایان یافت.
تنظیم شکایت برخی از نمایندگان مجلس از وزیر نفت
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
تنظیم شکایت برخی از نمایندگان مجلس از وزیر نفت
شکایت از وزیر نفت به دلیل حذف کارت سوخت است که در انتظار طرح در صحن علنی و در دستور کار قرار گرفتن آن هستیم تا به قوه قضائیه ارجاع شود.
آقای نماینده به هیات رئیسه مجلس: والله دارید دهان نمایندگان را گچ می‌گیرید /کرونا دفتر نمایندگان مجلس را بست /حواشی صحن علنی مجلس
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / مجلس یازدهم / محمد باقر قالیباف / دماوند / هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی
آقای نماینده به هیات رئیسه مجلس: والله دارید دهان نمایندگان را گچ می‌گیرید /کرونا دفتر نمایندگان مجلس را بست /حواشی صحن علنی مجلس
جلسه علنی امروز مجلس چندان بدون حاشیه نبود و تذکرات بهارستانی‌ها از کوه دماوند تا انتقادات به هیات رئیسه را شامل می‌شد.
مخالفت نهادهای نظارتی با طرح قیر رایگان
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / توزیع قیر رایگان / طرح قیر رایگان / مهدی طغیانی
مخالفت نهادهای نظارتی با طرح قیر رایگان
مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم در گفتگو با فارس با اشاره به بررسی جزئیات طرح قیر رایگان در روز یکشنبه در صحن علنی مجلس گفت: هدف از این طرح محرومیت‌زدایی و احداث راه‌های روستایی و مواردی از این دست است. این اهداف دغدغه همه نمایندگان است و کسی با این هدف مشکلی ندارد. اما نکته بنده این است که متاسفانه اجرای طرح قیر رایگان ما را به این اهداف نمی‌رساند.
یک نماینده: برخی نمایندگان شکایتی را از وزیر نفت تنظیم کرده اند / در صورت رای موافق نمایندگان، این شکایت به قوه قضائیه ارجاع خواهد شد / دلیل شکایت این است که چرا کارت سوخت را ۶ سال حذف کرد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
یک نماینده: برخی نمایندگان شکایتی را از وزیر نفت تنظیم کرده اند / در صورت رای موافق نمایندگان، این شکایت به قوه قضائیه ارجاع خواهد شد / دلیل شکایت این است که چرا کارت سوخت را ۶ سال حذف کرد
نماینده نجف‌آباد در مجلس درباره آخرین وضعیت شکایت نمایندگان از بیژن زنگنه گفت: شکایت از وزیر نفت به دلیل حذف کارت سوخت است که در انتظار طرح در صحن علنی و در دستور کار قرار گرفتن آن هستیم تا به قوه قضائیه ارجاع شود.
گزینه‌های تصدی وزرات صمت چه کسانی هستند؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / حجت‌الله فیروزی / وزارت صمت / وزیر پیشنهادی صنعت / وزیر صمت
گزینه‌های تصدی وزرات صمت چه کسانی هستند؟
حجت‌الله فیروزی، سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، از جمع‌آوری امضا در صحن علنی مجلس برای مسکوت ماندن تفکیک وزارت بازرگانی به مدت یکسال خبر داد تا دولت در موعد قانونی وزیر صمت را معرفی کند.
شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت مشمول مالیات از خانه خالی می‌شوند
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / صحن علنی مجلس / کمیسیون اقتصادی مجلس / محمدرضا پورابراهیمی / مالیات بر خانه های خالی
شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت مشمول مالیات از خانه خالی می‌شوند
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مالیات و جرائم مربوط به طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی فقط مشمول واحدهای مسکونی واقع در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است.
قالیباف: مجلس این هفته برای وزارت صمت تعیین تکلیف می‌کند
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / محمدباقر قالیباف / وزیر پیشنهادی صنعت / وزیر صمت
قالیباف: مجلس این هفته برای وزارت صمت تعیین تکلیف می‌کند
به گزارش فارس، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی (امروز یکشنبه ۱۲ مرداد) در صحن علنی مجلس در پاسخ به تذکر علیرضا سلیمی عضو هیأت رئیسه مجلس به رئیس‌جمهور اظهار داشت: موضوع بحث وزارت صمت اعاده از شورای نگهبان داده شده و قانون مشخص است و حتما دولت هم قانون را رعایت می‌کند و مسائل را پیگیری می‌کند. 
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / حسین مدرس خیابانی / سرپرست وزارت صمت / علیرضا سلیمی
نماینده مجلس: امضای مدرسی خیابانی از ۲۲ مرداد غیرقانونی است
به گزارش فارس، علیرضا سلیمی عضو هیأت رئیسه مجلس صبح امروز (یکشنبه 12 مرداد) طی تذکری در صحن علنی مجلس اظهار داشت: آقای رئیس‌جمهور فرمودند بین مجلس و شورای نگهبان درباره تفکیک وزارتخانه وزارت بازرگانی اختلاف است. بنده عرض می‌کنم بین مجلس و شورای نگهبان اختلاف نیست. مجلس قبلی سه بار در ورد تفکیک وزارت بازرگانی رأی منفی داده است. 
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
کنکور با اعمال شاقه!
آفتاب یزد- گروه شبکه: ماندگاری کرونا و یکه تازی آن در این روزها، سبب شده است تمام رویدادهای مهم و حتی غیرمهم زندگی مان را با این ویروس منحوس بسنجیم و ارزیابی کنیم از جمله برگزاری کنکور. موضوعی که مدت‌هاست بر سر برگزاری یا عدم برگزاری آن در شرایط اسفبار کرونایی، میان مسئولان وزارت علوم، سازمان سنجش، مجلس شورای اسلامی و ستاد ملی مقابله با کرونا بحث‌ها صورت گرفته تا بهترین تصمیم را در این زمینه بگیرند. موافقان معتقدند که اگر در این شرایط آزمون برگزار نشود، عملا شاید فرصت دیگری برای برگزاری آزمون در ماه‌های آینده سال وجود نداشته باشد و مخالفانی که معتقدند نباید به بهانه این مسئله سلامت و جان داوطلبان به خطر بیفتد. از سوی دیگر داوطلبانی بودند که نسبت به برگزاری کنکور بابت سلامتی خود و خانواده شان …
بررسی طرح دو فوریتی مسکن فردا در صحن علنی/ دولت فقط یک سوم نیازهای کشور به خانه را تأمین کرد
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / وزارت راه و شهرسازی / وزارت راه و شهرسازی / مسکن / مجلس / کمیسیون عمران / افزایش قیمت / محمدرضا &#
بررسی طرح دو فوریتی مسکن فردا در صحن علنی/ دولت فقط یک سوم نیازهای کشور به خانه را تأمین کرد
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: از ابتدای شکل گیری مجلس یازدهم در کمیسیون عمران به موضوع مسکن به صورت اولویت دار پرداختیم و فردا قرار است طرح دو فوریتی الزام قوه مجریه به سیاست‌گذاری در حوزه مسکن در صحن علنی بررسی شود.
ایزدخواه: شفافیت موجب عقلانیت و محو لابی‌گری می‌شود/ ویس کرمی: شفافیت مطلق غلط است
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / شفافیت آرای نمایندگان / شفافیت نمایندگان / مجلس شورای اسلامی / محسن ایزدخواه / مهرداد ویس‌کرمی
ایزدخواه: شفافیت موجب عقلانیت و محو لابی‌گری می‌شود/ ویس کرمی: شفافیت مطلق غلط است
فارس نوشت: اولین اقدام نمایندگان مجلس یازدهم بعد از به دست گرفتن سکان قوه تقنینی کشور به حرکت در آوردن طرح شفافیت آرای نمایندگان در مجلس بود. از این رو این طرح در روز سه شنبه ۱۳ خرداد ۹۹ به صورت رسمی در صحن علنی مجلس اعلام وصول شد.
احضار غلامی در صورت عدم رعایت پروتکل‌های کنکور دکتری
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / سازمان سنجش / وزارت علوم / مرکز پژوهش‌های مجلس / تهران / طرح دوفوریتی / کمیسیون آموزش مجلس / مرکز پژوهشهای مجلس / زاکانی / وزارت بهداشت / مجلس شورای اسلامی
احضار غلامی در صورت عدم رعایت پروتکل‌های کنکور دکتری
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: ‌طرح دوفوریتی مجلس برای تعویق کارشناسی ارشد و سراسری یکشنبه هفته آینده در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود.
جزئیات طرح دو فوریتی مجلس برای تعویق کنکور سراسری و ارشد | ورود مرکز پژوهش‌ها به موضوع تعویق کنکور | طرح یکشنبه به صحن علنی می‌رود
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
جزئیات طرح دو فوریتی مجلس برای تعویق کنکور سراسری و ارشد | ورود مرکز پژوهش‌ها به موضوع تعویق کنکور | طرح یکشنبه به صحن علنی می‌رود
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: ‌طرح دوفوریتی مجلس برای تعویق کارشناسی ارشد و سراسری یکشنبه هفته آینده در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود.
بررسی طرح جاماندگان سهام عدالت، هفته آینده در مجلس
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
بررسی طرح جاماندگان سهام عدالت، هفته آینده در مجلس
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: طرح جاماندگان از سهام عدالت با اتمام بررسی‌های کارشناسی، هفته آینده در صحن علنی مجلس بررسی می‌شود.
سؤال از وزرا به موقع در دستور کار مجلس قرار گیرد/ نظارت مهمتر از قانونگذاری است
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / سمیه محمودی / مجلس شورای اسلامی / سئوال از وزیر / آئین نامه داخلی مجلس
سؤال از وزرا به موقع در دستور کار مجلس قرار گیرد/ نظارت مهمتر از قانونگذاری است
سخنگوی کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: بعضا طرح سؤال از وزرا بسیار دیر در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود و باید در این دوره سؤال از وزرا سرِ وقت در دستور کار قرار گیرد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
نقش زنان در بهارستان
یاسمن رضایی‫فر- زنان مجلس از ابتدای حضور در ادوار گذشته تا کنون در پارلمان با نقش آفرینی فعال خویش ضمن انجام وظایف نمایندگی که شامل قانون‫گذاری و نظارت است با تشکیل فراکسیون‫های زنان و‌ خانواده اقدامات موثری را برای پیگیری حقوق بانوان در جامعه انجام داده‫اند؛ در ادوار ده گانه مجلس میزان حضور زنان نماینده در خانه ملت همواره متغیر بوده است و در مجلس دهم شاهد افزایش شمار زنان در تاریخ ادوار مجلس شورای اسلامی هستیم که در دوره یازدهم، هم این روند به شکلی دیگر تداوم یافته است و خبری از زنان اصلاح طلب در مجلس نیست و ۱۷ نماینده زن حاضر در بهارستان بیشتر روی به خطابه آورده اند و در حاشیه قرار گرفته اند و از نقش بارز و کلیدی خود مغفول مانده اند و باعث گسست این حلقه مفقوده در این دوره شده اند و شاید سه …
معاهده راهبردی و الزامات آن
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
معاهده راهبردی و الزامات آن
در روزهای اخیر شاهد بحث‌ها و گفت‌وگوهای بسیاری بر سر سند ۲۵ ساله راهبردی ایران و چین بوده‌ایم که این امر نشان از اهمیت فوق‌العاده این سند دارد. چین کشوری با سابقه تمدنی غنی، در طول تاریخ همواره روابط تنگاتنگی با ایران به‌عنوان یکی از قدرت‌های آسیایی داشته است. همچنان که جناب آقای دکتر ظریف، وزیر محترم امورخارجه نیز در صحن علنی مجلس مطرح کردند، با توجه به جا به جایی مراکز قدرت در دنیا، تنظیم روابط خارجی و راهبردی کشور براساس این مساله، امری مهم و حیاتی است. از سوی دیگر مساله احیای جاده ابریشم که چین در سال‌های اخیر به دنبال آن بوده است، توجهات بسیاری را در دنیا به خود جلب کرده و نقش ایران به‌عنوان مرکز این جاده، همواره مورد بحث بوده است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / فراکسیون انقلاب اسلامی / فراکسیون های مجلس
رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس چه زمانی انتخاب می شود؟
ولی اسماعیلی عضو هیئت اجرایی فراکسیون مردمی انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم،با بیان اینکه روز سه شنبه نشست اعضای این فراکسیون در صحن علنی پارلمان برگزار شد و مرامنامه فراکسیون به تصویب اعضا رسید، گفت: قرار براین شد تا شورای مرکزی  فراکسیون انتخاب شوند و سپس این شورا اقدام به تعیین رئیس فراکسیون کند.
ماجرای رانت سیاه «قیر» در مجلس؛ طرحی به سیاهی قیر
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / مجلس یازدهم / نماینده مجلس / قیر
ماجرای رانت سیاه «قیر» در مجلس؛ طرحی به سیاهی قیر
طرح اختصاص قیر رایگان به روستا روز گذشته برای رای‌گیری درباره کلیاتش به صحن علنی مجلس آمد تا موافقان و مخالفان مقابل یکدیگر ایستاده و تلاش کنند نظر نمایندگان را به سمت خود جلب کنند، اما هشدار‌ها درباره فسادزایی این طرح منحصر به بیرون پارلمان نماند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
ابعاد امنیتی مصوبه قیری
درحالی که روز گذشته تصویب دوفوریت طرح الحاق یک تبصره به بند یک قانون بودجه 99 که به‌ تعبیری با عنوان تصویب «طرح قیری» یا «توزیع قیر رایگان» در برخی رسانه‌ها بازتاب یافته است، واقعیت این است که این مصوبه از جهاتی محل تامل و نگرانی است. مساله این است که در مجلس دهم نیز بحث توزیع قیر رایگان برای کمک به پروژه‌های عمرانی به‌خصوص در مناطق کمتر توسعه‌یافته در کمیسیون انرژی و حتی صحن علنی مطرح شد و باوجود برخی مخالفت‌ها به‌دلیل آنچه نگرانی از بروز فساد در مرحله اجرا عنوان می‌شد، به تصویب رسید و به قانون بودجه سال 99 کل ‌کشور نیز اضافه شد اما باتوجه به ایرادهای برخی نهادهای نظارتی و امنیتی و همچنین ایرادهای شورای نگهبان با تاکید …
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
طرحی سیاه مثل قیر
جواد نیک‌بین، احسان خاندوزی و مهدی طغیانی، نماینده کاشمر، تهران و اصفهان در یازدهمین دوره مجلس روز گذشته در قامت مخالف طرح اختصاص قیر رایگان به اظهارنظر پرداخته و از مفاسد احتمالی طرح تهیه شده توسط نمایندگان گفتند. نیک‌بین که تا همین چندی پیش و قبل از نهی صریح رهبری، با طرحی به‌دنبال استیضاح رییس‌جمهوری و اثبات عدم کفایت او بود، در جریان اظهاراتش اصل مساله نیاز شهرها و روستاها به قیر را تایید کرد و گفت که «قطعا کشور بیش از نیازی که در این طرح آمده، به قیر نیاز دارد.» اما به سبک و سیاق توزیع این قیر ایراد گرفت و در توصیف آن گفت که «روش فعلی منجر به ایجاد فساد و رانت در شبکه توزیع قیر خواهد شد و چرا مجلس باید به روشی که سازمان بازرسی، وزارت اطلاعات و دیوان …
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
انتخاب‌های حاشیه در مجلس
گروه سیاسی: دیروز در میان ادامه انتخاب نمایندگان مجلس در شوراهای گوناگون و البته تعیین سمت‌های خاصی که صاحبان آن‌ها از سوی مجلس تعیین می‌شوند، دو انتخاب مورد توجه قرار گرفت: انتخاب علیرضا زاکانی به ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس و مهرداد بذرپاش به ریاست دیوان محاسبات کشور. علیرضا زاکانی، عضو جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، سابقه نمایندگی در دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلس از تهران را در کارنامه دارد و در این دوره از شهر قم به مجلس راه یافته است. او که پیش‫تر دو بار برای انتخابات ریاست جمهوری 92 و 96 هم ثبت‌نام کرده بود، اما نتوانست تایید صلاحیت از سوی شورای نگهبان را کسب کند، در حالی به ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس رسیده است که به دلیل اظهارنظرها و انتقادها تند و تیزش به ویژه به اصلاح‌طلبان و همچنین دولت …
جلسه انتخاب رئیس دیوان محاسبات کشور
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / محمد باقر قالیباف / مجلس شورای اسلامی / صحن علنی مجلس
جلسه انتخاب رئیس دیوان محاسبات کشور
فروزنده: دیوان محاسبات باید به جای مچ‌گیری نظارت «برخط» کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / انتخاب رئیس و دادستان دیوان محاسبات / دیوان محاسبات / لطف‌الله فروزنده / مجلس شورای اسلامی
فروزنده: دیوان محاسبات باید به جای مچ‌گیری نظارت «برخط» کند
به گزارش مهر، لطف الله فروزنده نامزد تصدی ریاست دیوان محاسبات کشور امروز(چهارشنبه) در صحن علنی مجلس ضمن تشریح برنامه های خود برای این دیوان، گفت: دیوان محاسبات باید متحول شود و نظارت های آن باید به نتیجه برسد.
مصالح مردم مهم است/ بحث تهران و شهرستان را به میان نکشید
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / سید احسان خاندوزی / مجلس شورای اسلامی / قیر / صحن علنی مجلس
مصالح مردم مهم است/ بحث تهران و شهرستان را به میان نکشید
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: مجلس در تصمیم گیری ها باید به فکر منافع مردم باشد و نمایندگان نباید دعوای بین کلانشهر و روستا را در صحن علنی مجلس به میان بکشند.
نمایندگان مجلس چند روز یکبار تست کرونا می‌دهند؟ | تعداد نمایندگانی که کرونا گرفتند
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
نمایندگان مجلس چند روز یکبار تست کرونا می‌دهند؟ | تعداد نمایندگانی که کرونا گرفتند
محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که یکشنبه هر هفته از نمایندگان تست کرونا گرفته می‌شود و برگزاری جلسات صحن علنی هم  با رعایت پروتکل‌های بهداشتی است. تا امروز اول مرداد ۱۹ نماینده مجلس به کرونا مبتلا شده‌اند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
رقابت دو طیف اصولگرایی
اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی روزگذشته و پس از کش‌وقوس‌ها و البته رایزنی‌های پیدا و پنهان فراوان سرانجام اسامی دو گزینه نهایی مدنظر خود برای ریاست دیوان محاسبات مجلس شورای اسلامی را اعلام و همزمان آن را طی نامه‌ای به هیات رییسه مجلس اعلام کردند تا آخرین گام برای تعیین تکلیف دیوان محاسبات برعهده نمایندگان و آرای آنان در صحن علنی باشد. رایی که می‌تواند سرنوشت حدود یک ماه رایزنی و تلاش بیوقفه مهرداد بذرپاش و لطف‌الله فروزنده را مشخص کند. دو چهره سیاسی که به‌رغم برخورداری از اسم و رسمی قابل‌توجه میان اصولگرایان ولی به‌لحاظ خط و ربط‌های جناحی و طیف‌بندی‌های درون جناح راست چندان شباهتی به یکدیگر ندارند. بدین ترتیب به نظر می‌رسد …
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
تعداد نمایندگان مبتلا به کرونا به ۱۶ نفر رسید
با اعلام ابتلای نمایندگان مشهد و دزفول در مجلس شورای اسلامی به کرونا، تعداد مبتلایان به کووید19 در بهارستان به ۱۶ نفر رسید.دیروز اعلام شد تست کرونای فاطمه رحمانی نماینده مشهد و سید احمد آقایی نماینده دزفول مثبت اعلام شده است. پیش از این ابتلای ۱4 نماینده دیگر شامل محمد مهدی زاهدی نماینده کرمان، وحید جلال‌زاده نماینده ارومیه، منصور آرامی نماینده بندرعباس، محمد طلا مظلومی نماینده بهبهان، محمد موحد نماینده کهگیلویه، علیرضا ورناصری نماینده مسجدسلیمان، حبیب آقاجری نماینده بندر ماهشهر، حمزه امینی نماینده هشترود، علی زنجانی نماینده نقده، محمد صفایی نماینده گناباد، مجید ناصری‌نژاد نماینده شادگان، سهراب گیلانی نماینده شوشتر، احسان قاضی‌زاده هاشمی نماینده فریمان و حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‫شهر …
خداحافظی «آذر» با دیوان | گزینه‌های نهایی ریاست دیوان محاسبات مشخص شدند
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
خداحافظی «آذر» با دیوان | گزینه‌های نهایی ریاست دیوان محاسبات مشخص شدند
رئیس کمیته دیوان محاسبات و امور مالی و اموال مجلس گفت: مهرداد بذرپاش و لطف‌الله فروزنده را به عنوان دو گزینه نهایی این کمیسیون برای ریاست دیوان محاسبات به صحن علنی مجلس معرفی کردند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •