چهارشنبه, ۹ بهمن, ۱۳۹۸ / 29 January, 2020
طبیعت پاییزی
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / ...
آخرین نفس‌های پاییز دوست داشتنی
آخرین روز‌های پاییز و آغاز فصل سرد زمستان است، اما رنگ‌های گرم پاییزی همچنان در طبیعت خودنمایی و چشم انداز زیبایی را خلق می‌کنند.
تصاویر / لباس پاییزی بر تن باغ شاهزاده ماهان
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / عکس
تصاویر / لباس پاییزی بر تن باغ شاهزاده ماهان
باغ شاهزاده ماهان در ۲ کیلومتری شهر ماهان و حوالی شهر کرمان قرار دارد. باغ مذکور که قدمت آن به اواخر دوره‌ی قاجار باز می‌گردد، در دامنه‌ی کوه‌های تیگران ساخته شده است تا علاوه بر آب و هوای مطبوع، از طبیعت زیبای آن هم بهره بگیرد. «محمد حسن خان سردار ایروانی» حاکم وقت کرمان، در ابتدا دستور ساخت این باغ را صادر کرد. بعد‌ها بنای باغ توسط «عبدالحمید میرزا ناصرالدوله» حاکم بعدی این شهر ساخته شد که البته این کار نیمه تمام ماند. این باغ مستطیلی با نسبت تقریبی چهار به یک است. بنا‌های باغ به سه دسته تقسیم‌شده‌اند: بنای اصلی در بالاترین سطح باغ قراردارد. بنای سردر خانه در بخش ورودی و سایر بنا‌های خدماتی، مماس به دیوار اصلی و خارج از آن واقع‌شده‌اند. سردر خانه از معماری شفافی برخوردار است که امکان رویت چند …
روزهای آخر پاییز «اصفهان»
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / عکس
روزهای آخر پاییز «اصفهان»
ایرنا- اصفهان- با اینکه پاییز آغاز فصل سرد است اما گرمی رنگ‌هایش، تصویر زیبایی از خلقت را به نمایش می گذارد. اصفهان این روزها مملو از زیبایی های پاییز است. تصاویر نمایی از پاییز در میدان نقش جهان، چهارباغ و پارک ناژوان را نشان می دهد.
  پاییز  طبیعت پاییزی
گزارش تصویری: ایران زیباست؛ طبیعت پاییزی «رودبار» تا «سیاهکل»
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / ...
گزارش تصویری: ایران زیباست؛ طبیعت پاییزی «رودبار» تا «سیاهکل»
شهرستان‌های «رودبار» و «سیاهکل» در استان گیلان، دارای طبیعتی بینظیر هستند.
جلوه های ابر و مه در پارک کوهستانی دراک شیراز
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / عکس
جلوه های ابر و مه در پارک کوهستانی دراک شیراز
ایرنا - شیراز - روز جمعه همزمان با بارش رحمت الهی در شیراز ، پارک کوهستانی دراک در غرب این شهر در میان مه و ابر پوشیده شده بود. پارک دراک یکی از متفاوت ترین پارک های کوهستانی جنوب کشور است که در پای کوه دراک شهر شیراز ساخته شده است و محل حضور گردشگران و طبیعت گردان در روزهای هفته میباشد.
  شیراز  طبیعت پاییزی
دومین جشنواره « پاییزی برگ‌ها و رنگ‌ها»
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / عکس
دومین جشنواره « پاییزی برگ‌ها و رنگ‌ها»
ایرنا - اصفهان - دومین جشنواره « پاییزی برگ‌ها و رنگ‌ها» با هدف ایجاد فرصت نشاط اجتماعی وفرهنگ سازی برای احترام به طبیعت وایجاد اوقات فراغت سالم برای مردم ، امروز جمعه در بوستان تفرجگاهی و جنگلی ناژوان اصفهان برگزار شد.
  اصفهان  طبیعت پاییزی
پاییز ییلاق اورماملال
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / عکس
پاییز ییلاق اورماملال
ایرنا - گیلان - تصاویر پاییز ییلاق اورماملال شهرستان رضوانشهر در غرب استان گیلان و منطقه سقالکسار رشت را نشان می دهد.پاییز با همه زیبایی هایش در جای جای ایران زمین؛ در گیلان سرزمینی که به بهشت سرزمین پارسی شهره است عطر و رنگی متفاوت دارد ، آنجا که در میان طبیعت رنگارنگ که تصویری از قدرت خالق هستی است،هیچ نقاشی را یارای مقاومت نیست. در گذری به این طبیعت بی نظیر با هم مروری می کنیم عکسهایی از ییلاقات رضوانشهر و سقالکسار رشت که شاید ذره ای از زیبایی بکر و خدادادی این خطه هم نیست
  طبیعت پاییزی
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / عکس
(تصاویر) طبیعت پاییزی جنگل گلستان
جنگل گلستان، منطقهٔ حفاظت شده‌ای در شرق استان گلستان و غرب استان خراسان شمالی است. این منطقه قدیمی‌ترین پارک ملی ثبت شده در کشور ایران و پناهگاهی کم‌نظیر برای حیات‌وحش است که ۱۳۵۰ گونهٔ گیاهی و ۳۰۲ گونهٔ جانوری، از جمله نیمی از گونه‌های پستانداران ایران را در حدود ۹۰۰ کیلومتر مربع مساحت خود جای داده‌است و به همین دلیل از سوی یونسکو به عنوان ذخیره‌گاه زیست‌کره در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌است. پارک ملی گلستان از بهترین زیستگاه‌های پستانداران بزرگی، چون پلنگ، خرس قهوه‌ای، گرگ، وشق، مرال، شوکا، گوسفند وحشی و بز وحشی، آهوی ایرانی و گراز است و به ویژه به خاطر جمعیت فراوان قوچ و میش اوریال معروف است. جمعیت قوچ و میش‌های این پارک ملی در دهه ۱۳۵۰ حدود ۱۵۰ هزار رأس برآورد شده‌بود که معادل نزدیک …
  جنگل گلستان  پاییز  خراسان شمالی  گرگان  طبیعت  حیات وحش
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / ...
رنگی از طبیعت بر بوم هنر
روزهای پاییزی هم در حال تمام شدن هستند و حالا کم‌‌کم تابلوی طبیعت شکل دیگری به خود می‌گیرد. برگ‌های زرد و نارنجی تابلویی هنرمندانه هستند که شاید بتوانیم مشابه‌اش را در تابلوهای نقاشی پیدا کنیم.در هفته آتی بیش از 30 نمایشگاه هنری در تهران فعالیت خواهند کرد. در بررسی نمایشگاه‌های هنری این هفته نگاهی به برخی از این رویدادها خواهیم داشت.نمایشگاهی از عکس‌های دیوید برنت با عنوان «44 روز» از 8 آذر‏ماه در گالری «آب/انبار» کار خود را آغاز کرده است. برنت، عکاسی است باسابقه در عکاسی مستند که از سوی مجله امریکن فتوگرافر به عنوان یکی از صد فرد تاثیرگذار در تاریخ عکاسی انتخاب شد. سابقه عکاسی از جنگ ویتنام، کودتای شیلی، پرتاب آپولو ۱۱ به فضا و بسیاری از اتفاقات مهم پنجاه سال گذشته در جهان را در کارنامه خود …
طبیعت پاییزی فیرورق خوی و دره شهدای ارومیه
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / عکس
طبیعت پاییزی فیرورق خوی و دره شهدای ارومیه
ایرنا-ارومیه- طبیعت پاییزی فیرورق خوی و دره شهدای ارومیه در آستانه آغاز زمستان همچنان خودنمایی می کند و مناظر چشم نوازی را خلق کرده است.
  طبیعت پاییزی
پاییز جنگل های هیرکانی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / عکس
پاییز جنگل های هیرکانی
ایرنا - از منطقه‌ هیرکان در جمهوری آذربایجان تا استانهای شمالی ایران جنگل‌های کهنسال و زیبای۴۰ میلیون ساله وجود دارند.مساحت این جنگل‌ها ۵۵ هزار کیلومتر مربع است که دو میلیون هکتار آن در ایران قرار گرفته است.۵۳ درصد جنگل‌ها در مازندران، ۲۶ درصد در گیلان و ۲۱ درصد در گلستان قرار دارند. قدمت این جنگل‌ها و کم‌نظیر بودن بافت گیاهی و نوع درختان آن باعث شد، درخواست ثبت جهانی آنها در یونسکو مطرح شود. ایران پیشنهاد درخواست مشترک با آذربایجان را داد و این درخواست در یونسکو مطرح شد و به ثبت رسید.یکی از دیدنی ترین فصل های این جنگلها فصل پاییز است.
  طبیعت پاییزی  جنگل های هیرکانی
پاییز بوژان
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / عکس
پاییز بوژان
ایرنا- نیشابور- بوژان، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان نیشابور در استان خراسان رضوی است. این روستا در ۵ کیلومتری شمال شرقی نیشابور و در دامنه ارتفاعات جنوبی رشته کوه های بینالود، قرار دارد.
  گردشگری  نیشابور  طبیعت پاییزی
زیبایی پاییز در فرانکفورت
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / فیلم
زیبایی پاییز در فرانکفورت
«پاییز / Autumn» یکی از چهار فصل اقلیم متعدل است. در نیمکره شمالی با برج‌های میزان، عقرب و قوس؛ ماه‌های مهر، آبان و آذر برابر است. واژه پادیز (پادێز pādēz) در پارسی میانه به معنی پاییز بوده که آن را به زمستان یا خرمن مربوط دانسته‌اند. این واژه به چم گردآوری و جمع کردن است که اوستایی آن چنین است: Paitidaeza. احتمالاً به این خاطر به معنای گردآوری و جمع کردن آمده‌است که واپسین فرصت اندوختن آذوقه پیش از فرارسیدن زمستان است یا اینکه واپسین فرصت جمع‌آوری خرمن است، چون آخرین خرمن‌های کشاورزان در پاییز گردآوری می‌شود. روز اعتدال پاییزی را در ایران از دیرباز جشن می‌گرفته‌اند. این جشن که در روز مهر از ماه مهر برگزار می‌شود جشن مهرگان نام دارد. ریزش برگ‌های پاییزی و حال و هوای این فصل برای برخی افسرده کننده‌ …
طبیعت پاییزی خرو
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / عکس
طبیعت پاییزی خرو
ایرنا- نیشابور- شهر خرو در فاصله 18 کیلومتری شمال شرقی شهرستان نیشابور در استان خراسان رضوی و در دامنه جنوبی رشته کوه های بینالود قرار گرفته است. شهر خرو دارای چهار محله خروعلیا، خرو سفلی، شهرک امام رضا (ع) و ساحل برج، بزرگ‌ترین و پر جمعیت‌ترین شهر پس از نیشابور است. این شهر به پایتخت آلوی کشور نیز معروف است.
  نیشابور  خرو  طبیعت پاییزی
رخسار طلایی درختان کهگیلویه و بویراحمد
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / فیلم
رخسار طلایی درختان کهگیلویه و بویراحمد
یاسوج- ریزش برگ های پاییزی درختان، طبیعت کهگیلویه و بویراحمد را فرش طلایی کرده است.
  فصل پاییز  کهگیلویه و بویراحمد  یاسوج
ایران زیباست؛ طبیعت ساری
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / فرهنگی و هنری
ایران زیباست؛ طبیعت ساری
امسال مازندران برخلاف سال‌های قبل به علت تغییرات اقلیمی و بارش‌های فراوان از مناظر پاییزی زیباتری نسبت به سال‌های اخیر برخوردار شده است. جنگل‌های هیرکانی در مازندران، مثل مناطق «دودانگه» و «چهاردانگه» ساری، ۱۴ سال پیش تصمیم به ثبت آن گرفته شد اما به دلیل کارشکنی‌های زیاد این پروژه تا چهار سال مسکوت ماند و پس از رایزنی وزارت خارجه و میراث فرهنگی با کشور آذربایجان و بازدید کارشناسان در یونسکو ثبت شد. پناهگاه حیات وحش «دودانگه» و «چهاردانگه» در دو بخش دودانگه و چهاردانگه ساری است که مساحتی حدودا ۱۵۶۷۳ هکتار دارد. این منطقه در سال ۱۳۵۴ جزو مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست ایران شد.
برگ‌های پاییزی در نطنز جمع‌آوری نمی‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / ...
برگ‌های پاییزی در نطنز جمع‌آوری نمی‌شود
شهردار نطنز گفت: برای استفاده از طبیعت زیبای پاییزی باغ شهر تاریخی نطنز، برگ‌های پاییزی درختان در برخی از نقاط شهر نطنز جمع آوری نمی‌شود.
  پاییز  نطنز  استانی-شهرستانها
سوگلی پاییز
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / عکس
سوگلی پاییز
ایرنا-شهرکرد- بعد از اولین بارش باران پاییزی، خاله سوگلی به همراه دخترها و عروس‌هایش راهی جنگل های بلوط می شود. در مناطق روستایی بازفت، هر خانواده ای صاحب بخشی از جنگل است تا بتواند بلوط های همان قسمت را برای مصارفی مثل خوراک دام، خوراک انسان و فروش بچیند. سوگلی در بین جنگل برای فرزندانش آواز می خواند و بلوط جمع می کند. زنان جوانتر بالای درخت رفته و با چوب درخت را تکان می دهند. دختران نوجوان در اطراف درخت با پرتاب سنگ به درخت در کار برداشت بلوط همکاری می کنند. در شب‌های بلند پاییزی خانواده با بلوط کبابی و نقل خاطرات شب را می گذارانند.
  طبیعت پاییزی
به دیار آب و سنگ بروید و در پرسپکتیو طبیعت غرق شوید/ پاییز سحرانگیز را در تاخت و تاز اسب‌های کُرد به نظاره بنشینید
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۱ / فرهنگی و هنری
به دیار آب و سنگ بروید و در پرسپکتیو طبیعت غرق شوید/ پاییز سحرانگیز را در تاخت و تاز اسب‌های کُرد به نظاره بنشینید
کرمانشاه مملو از جاذبه‌های طبیعی و آثار باستانی است. مقصدی که پاییزی بی نظیر و فراموش نشدنی دارد. پاییزی که به واسطه برگزاری جشنواره‌های گلاریژان و اسب می‌تواند سفری فراموش نشدنی برای شما خلق کند.
عکس / جلوه‌ای از طبیعت پاییزی استان کردستان
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / عکس
عکس / جلوه‌ای از طبیعت پاییزی استان کردستان
پاییز فصل رقص رنگ ها
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / عکس
پاییز فصل رقص رنگ ها
ایرنا - سنندج - پاییز فصلی برای رقص رنگ و چلوه های زیبای آن در دامن طبیعت و مناطق کوهستانی این روز ها چشم هر بیننده ای را خیره می کند .استان کردستان به دلیل کوهستانی بودن، وجود باغات در ارتفاعات و دره ها این زیبایی در تنوع رنگ پاییز را بر روی طبیعت آن به خوبی قابل دیدن است .تصاویر طبیعت پاییزی روستای گواز از توابع شهرستان سروآباد در استان کردستان در فاصله 120 کیلومتری مرکز استان واقع شده است.
  طبیعت پاییزی
فصل خزان
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / عکس
فصل خزان
ایرنا -همدان - ایران سرزمینی چهار فصل است که هر فصل زیبایی‌های خودش را دارد.با شروع پاییز چهره درختان عوض می‌شود و طبیعت را پر از رنگ‌های زرد، نارنجی و قرمز می‌کنند.این فصل زمان بسیار مناسبیی است برای گردش در روستاهای ایران. روستاهایی که هر کدام طبیعت خاص خودشان را دارند و پاییز در آن‌ها زیبایی اش را به تصویر می‌کشد.این مجموعه زیبایی های پاییز در باغ های دره مرادبیگ و گنج نامه و اطراف سد اکباتان همدان را نشان میدهد.
  طبیعت پاییزی
رنگ و بوی پاییزی در جاده چالوس
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / عکس
رنگ و بوی پاییزی در جاده چالوس
ایرنا - چالوس - تغییر رنگ برگ درختان بیشترین نماد و زیبایی پاییز است که زیبایی آن را صدچندان میکند.در منطقه شمالی کشور که پوشش جنگلی گسترده ای دارد این زیبایی را میتوان دید و لذتی وصف ناشدنی را تجربه کرد.
  چالوس  طبیعت پاییزی
لفور، لمس تمام مازندران در یک چشم‌انداز
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / فرهنگی و هنری
لفور، لمس تمام مازندران در یک چشم‌انداز
ساری - ایرنا - اگر می‌خواهید تمامی زیبایی و طبیعت مازندران را تنها در یک سفر پاییزی لمس و زندگی کنید، لفور یکی از مهم‌ترین گزینه‌ها است.
  گردشگری  سد لفور  مازندران
جشنی با طعم عطر آلو در ماسوله غرب کشور 
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / ...
جشنی با طعم عطر آلو در ماسوله غرب کشور 
اینجا «پاییز» عروس فصل‌هاست، فصلی که صدای دلنشین خش خش برگ هایش زیباترین سمفونی طبیعت را می نوازند، فصلی که دختران روستا با روی خندان و پیراهن های زیبای گلدار و چارقدی از بته جقه های سرخ با سبدی در دست برای چیدن آلو در باغ‌ها قدم برمی‌دارند، بوی عطر باغ های سیب سرخ و آلوی این تکه زمین بهشتی خدا حالت را چنان منقلب می کند که در فصل پاییز در لابه لای تقویم به دنبال جشن شکرانه این تکه بهشت خدا هستی تا بتوانی باز هم حال خوب پاییزی را تجربه کنی.
  استانی-شهرستانها  جشنواره آلو  روستای ملحمدره اسدآباد
چگونه رنگ قهوه‌ای را در پوشاک مردانه ست کنیم؟
تابناک / ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ / فیلم
چگونه رنگ قهوه‌ای را در پوشاک مردانه ست کنیم؟
قهوه‌ای از جمله رنگ‌های گرم و خنثی است که حس امنیت، سادگی و راحتی را القا می‌کند، در طبیعت به وفور دیده می‌شود، از خاک گرفته تا درختان، در پوست حیوانات و پس زمینه تمام زیبایی‌های پاییزی است. رنگ قهوه‌ای رنگ راحتی است، به محیط خانه آرامش می‌دهد و حس گرما، محبت، آسایش و امنیت را به وجود می‌آورد؛ اما با وجود گستردگی این رنگ در طبیعت، این رنگ در پوشاک مردانه آنچنان که باید مورد توجه قرار نگرفته است. در این ویدیو به بررسی رنگ قهوه‌ای در استایل مردان می‌پردازیم، از تاریخچه آن شروع می‌کرده و سپس به نحوه ست کردن این رنگ در تیپ‌های مختلف مردانه می‌پردازیم.
توسکانی از نمای نزدیک
تابناک / ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ / فیلم
توسکانی از نمای نزدیک
«توسکانی / Tuscany» ناحیه‌ای در ایتالیا با مساحت 22990 کیلومتر و جمعیت 3.6 میلیون با مرکزیت فلورانس است. توسکانی بیشتر به عنوان ناحیه‌ای فرهنگی محسوب می‌شود و شهرهایی مانند فلورانس، سیه نا و پیزا با میراث فرهنگی غنی خود سالانه میلیون‌ها نفر را به خود جذب می‌کنند. گندم، انگور و زیتون مهم‌ترین محصولات کشاورزی آن را تشکیل می‌دهند. توسکانی را اما بهشت گمشده گردشگران نیز می‌توان خواند. توسکانی با پوشش مخملی و سرسبز خود دارای خاص ترین باغ های انگور در دنیا است، این بهشت گمشده با دره ها و تپه ها سرسبز خود در فصل زیبای بهار که پر از چمن های سبز و گل های دیدنی می شود منزلگاه عاشقان طبیعت و گردشگری بوده و در حالی که در پاییز این منطقه توریستی یه یک پالت گسترده‌ای از رنگ های پاییزی تبدیل می شود. توسکانی …